PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پسورد بایوس دل e5500

co70000
13-06-2010, 19:01
سلام دوستان یه لپ تاپ دل دارم E5500
روی منوی ست آپش پسورد گذاشته بودم . یادم رفته بود پسوردش چیه
فکر کردم مثه پی سی هست باتری بک آپشو برداشتم تا پسورد ریست بشه
حالا تا روشن میکنم پسورده بایوس میخواد
یه نرم افزاری هم رو اینترنت هست که باید بریزیم رو سی دی و سیستمو باهاش بوت کنیم
اونم امتحان کردم نشد . چون اصلا با سی دی بوت نمیکنه . من شیراز هستم گفتن باید لپ تاپو بفرستم تهران
دوستان ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

REGISTERED-USER
13-06-2010, 19:17
بله باید بفرستید تهران ... سیست هم تیکه تیکه میشه !

saman3230
13-06-2010, 20:10
سلام دوستان یه لپ تاپ دل دارم E5500
روی منوی ست آپش پسورد گذاشته بودم . یادم رفته بود پسوردش چیه
فکر کردم مثه پی سی هست باتری بک آپشو برداشتم تا پسورد ریست بشه
حالا تا روشن میکنم پسورده بایوس میخواد
یه نرم افزاری هم رو اینترنت هست که باید بریزیم رو سی دی و سیستمو باهاش بوت کنیم
اونم امتحان کردم نشد . چون اصلا با سی دی بوت نمیکنه . من شیراز هستم گفتن باید لپ تاپو بفرستم تهران
دوستان ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

دوست عزیز اگر اونجا شرکت گارانتی کننده معتبری وجود داره

ببرید اونچجاو بفرمائید بایوس رو فلش کنند

مشکل حل میشه

co70000
14-06-2010, 19:37
دوستان ممنون از راهنماییاتون .
شنیدم یه جنرال کد هست که روی همه لپ تاپ ها جواب میده . اینو بعضی از شرکتا ادعا میکنن و 100 تومن هم میگیرن . صحت داره ؟
به اینجا یه نگاهی بندازید . یه نفر توی پست اول سرویس تک لپ تاپش رو گفته و توی پست سوم یکی پسوردو رو بهش داده . نمیدونید طرف پسورد رو از کجا آورده ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

kevin1023
14-06-2010, 22:55
اينا درسته

ولي نوت بوك شما چيپ سكوريتي TPM داره

مواظب باش اگه اشتباه ، كاري انجام بدي ديگه كاريش نميشه كرد و دل سرويس پسورد را مي‌خواد

Pami
15-06-2010, 00:41
بله باید بفرستید تهران ... سیست هم تیکه تیکه میشه !

چرا تیکه تیکه بشه ؟؟! :31:

دوست عزیز اگر اونجا شرکت گارانتی کننده معتبری وجود داره

ببرید اونچجاو بفرمائید بایوس رو فلش کنند

مشکل حل میشه

اگه سری Inspiron بود آره ولی لتیتود ها سری حرفه ای دل هست و به این راحتی مشکل حل نمیشه دقیقا مشابه یه Toshiba Tecra که مال دوستم بود و این مشکل پیش اومده بود .
امنیت لتیتود بالاتر از این حرفها هست که با فلش بایوس سیستم Security دستگاه ریست بشه .:46:

دوستان ممنون از راهنماییاتون .
شنیدم یه جنرال کد هست که روی همه لپ تاپ ها جواب میده . اینو بعضی از شرکتا ادعا میکنن و 100 تومن هم میگیرن . صحت داره ؟
به اینجا یه نگاهی بندازید . یه نفر توی پست اول سرویس تک لپ تاپش رو گفته و توی پست سوم یکی پسوردو رو بهش داده . نمیدونید طرف پسورد رو از کجا آورده ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این راه ها قدیمی شده و قابل استفاده نیست ، یک لپ تاپ صنعتی نباید به این راحتی قابل نفوذ باشه

اينا درسته

ولي نوت بوك شما چيپ سكوريتي TPM داره

مواظب باش اگه اشتباه ، كاري انجام بدي ديگه كاريش نميشه كرد و دل سرويس پسورد را مي‌خواد

درسته ، سری لتیتود مثل بقیه سری هایی که صنعتی هستن چیپ حفاظتی TPM یا Trusted Platform Module دارن که تا جایی که من میدونم 2 راه برای حل این مشکل هست ، تعویض چیپ TPM که اطلاعات پسوورد بایوس رو نگه داری میکنه و یا ریست کردن سخت افزاری چیپ TPM با پروگرامر مخصوص
البته یه تعمیرکاری میگفت که اگر چیپ TPM از روی برد باز بشه و دوباره جا زده بشه ریست میشه ولی من فکر نکنم و کار ساده ای نیست .
برای اون مدل توشیبا حل این مشکل با وارد کردن TPM مخصوصش ( گارانتی آفتاب شرق ) حدود 250 هزار تومن هزینه برداشت .

saman3230
15-06-2010, 00:44
پیام جون الانم با TPM ریستر یا فلشرهای جدید دیگه کار خیلی راحت شده

co70000
16-06-2010, 11:14
دوستان ممنون از همتون که همکاری کردید . پسوردشو گیر آوردم و مشکلم حل شد نیازی هم به ریست کردن و فلش کردن نبود