PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مثل معتادها شدم چه کار کنم؟قله بلند
13-06-2010, 14:49
سلام. می خواستم این مطلب رو در ادامه بحث "یک بیمار چه ورزشی کند؟" مطرح کنم ولی احساس کردم شاید بی ربط باشه.

چهارشنبه هفته پیش رفته بودم بیمارستان میلاد. از 6 صبح که از خونه بیرون زدیم ساعت 5 بعد ازظهر رسیدیم خونه، خورد و خمیر و خسته. نمی خواستم بخوابم چون اونوقت ممکن بود شب خوابم نبره ولی خستگی امون نمی داد. در حالت خواب و بیداری خوابیدم، این حالت 3 ساعتی طول کشید و در این مدت شاید 8 بار با حالت خفگی و به شدت از خواب می پریدم تا اینکه ساعت 1 نیمه شب خوابم برد. شما فکرش رو بکنید، اواخر خرداد و هوای گرم ولی من سردم شده بود!!!!

فردای اون روز حالم خوب نبود و یک ضعف عمومی بدنم رو گرفته بود. یک روز بعد، کمی حالم بهتر شده بود ولی باز هم ضعف داشتم. این ماجرا تا امروز ادامه داره و یک ضعفی تمام بدنم رو گرفته، حالم خوب نیست ولی با خوابیدن هم مشکل حل نمی شه.

در ضمن، حدوداً 2 ماهی می شه که دنده های پشت قفسه سینه ام درد می کند به حدی که نمی تونم راحت عطسه کنم و حتی سرفه کنم چون احساس می کنم دنده هایم می شکنند!!!! این درد دنده ها از سرفه های 15 روزه عید ایجاد شد ولی اصلاً خوب نمی شود و واقعاً اذیت کننده است.

احساس می کنم مثل معتادها شده ام. بدنم درد می کنه، بازوهام درد می کنه. حالا چه کار کنم؟

Old_Chater
13-06-2010, 14:52
يه ليست از همه داروهاي كه مصرف ميكني بذار اينجا

Sha7ab
13-06-2010, 14:58
چند کیلویی و چند سالته؟

The Black Dahlia
13-06-2010, 17:54
خب برو دکتر برادر.
راستی ناراحت نشیا !!!
با دخترا زیاد رابطه داری؟؟؟؟

قله بلند
13-06-2010, 19:52
سلام. با دخترها رابطه دارم چون خودم دخترم!!!
می دونید چرا سوال پرسیدم چون نمی دونم کدوم دکتر برم. ارتوپد برم برای درد دنده های پشت قفسه سینه، داخلی برم برای بی حس شدنم. غدد برم شاید دوباره تیروئیده سر ناسازگاری گذاشته و یا همون کلینیک آلرژِی تهران برم، شاید عاملش نفس تنگی و آسم باشه.
من حالم اینجوری نبود، از چهارشنبه بعدازظهر که از بیمارستان میلاد اومدم، اینجوری شدم. آخه آدم خسته هم باشه تا حالا دیگه خستگی اش از بدنش بیرون می یاد دیگه!!!
1-اگر فشار پایین افتاده باشه، می تونه عامل اینهمه خستگی و درد باشه؟ یا اینکه فشار هم وی این مدت باید بالا اومده باشه؟
2-کم خونی می تونه عاملش باشه؟ که آزمایش 12 اریبهشت من، مشکلی رو نشون نمی داد.
از چی هست؟ کدوم متخصص برم؟ می ترسم برم، کلی آزمایش الکی بنویسن و پول الکی که هدر می ره.

داروهایی هم که می خورم، متی مازول و پروپانول برای تیروئید هست و از اسپری ونتالکس هم برای باز کردن ریه هنگام تنگی نفس استفاده می کنم. فکر نمی کنم به اینها ربطی داشته باشه چون اگر ربط داشت پس چرا قبل از چهارشنبه حالم خوب بود؟

Sha7ab
13-06-2010, 20:24
دکتر متخصص داخلی برو. و یه چیز رو از من بشنو: با خوابِ شدید اصلا مبارزه نکن. من سر دردهای خیلی بدی به خاطرش کشیدم و الانم تا کمی با خواب میجنگم حالم بد میشه.

night lord
13-06-2010, 20:40
دکتر متخصص داخلی برو. و یه چیز رو از من بشنو: با خوابِ شدید اصلا مبارزه نکن. من سر دردهای خیلی بدی به خاطرش کشیدم و الانم تا کمی با خواب میجنگم حالم بد میشه.

این دوستمون درست میگه با خواب شدید اصلا مبارزه نکن چون بدن واکنش شدید نشون میده و سیستم بدن به هم میریزه .
تقریبا شبیه مشکل شما برام پیش اومده بود به خاطره کم خوابی چون من صبح زود میرم بیرون برای دویدن بعد از ظهر هم خوابم نمیبره اصولا . چند شب نتونستم با وجود اینکه خسته بودم درست بخوابم تا اینکه سه روز مثل شما حس بدی داشتم و کمرم به خاطره شکستن غلنج درد میکرد شکندن غلنجو گذاشتم کنار و دو روز استراحت کردم و خواب درست داشتم تا دوباره رو به راه شدم .
شما هم باید استراحت کنی

قله بلند
13-06-2010, 21:28
سلام. ممنونم. نمی دونم والا، یعنی چون اون سه ساعت رو در حالت خواب و بیدار به سر بردم اینجوری شده؟
بعدش که خوابیدم و فرداش هم دیر بلند شدم. یعنی خوابم عمیق بود و خواب مشوش هم ندیدم که بگم با حالت خسته از خواب بلند شدم. ولی هنوز حالم بده. با شما تا حدی موافقم چون دیشب بد خوابیدم و چون خواب مشوش می دیدم، ساعت 3:30 بامداد امروز با حالت سرفه و نفس تنگی بیدار شدم، دو ساعت طول کشید تا تونستم نفسم رو درست کنم(با تئوفیلین و اسپری ونتالکس). حدوداً ساعت 9 صبح بود که خوابیدم ولی حالم بدتر شد چون خوب و مناسب نخوابیده بودم. حالا، هم بدنم درد می کنه، هم بازوهام و هم گاهی ساعد و انگشتام. عجب بدبختی شده ها!
راجع به دکتر داخلی،چشم، ببینم چی می شه. ممنونم.

قله بلند
14-06-2010, 02:32
سلام. رفتم یه مسکن 500 خوردم و بهتر شدم. نمی دونم شاید هم آرامش بعد از طوفان باشه و دوباره درد ها شروع بشه. ای کاش زودتر به فکرم می رسید ولی درد دنده های پشت قفسه سینه کماکان برقراره.

ebliser
14-06-2010, 02:52
حتما دکتر برو ، خوب ؟

یه خورده به خودت برس از نظر غذایی ...

اگر توانایی جسمانیشو داری به خورده ورزش کن بعد از ظهرا هر چقدرم که سبک باشه اما مدتش کم نباشه خیلی ...

آب زیاد مصرف کن تو طول روز ...

زیاد پشت کامپیوتر نشین ، لا اقل یه کتاب برو بخون یا چه میدونم برو نقاشی بکش !

هوای خونه مطبوعه ؟ نه اونقد گرم باشه که گرمازده شی نه اونقدر خنک که بچای ...

مورد غذایی که بهت گفتم خیلی اهمیت داره ، من نمیدونم باتوجه به شرایطت چه محدودیت های مصرفی داری اما

در کل پروتئین خوب و سبزیجات تازه و میوه استفاده بکن حتما همینطور یه مولتی ویتامین مناسب.

یه چیزیم امتحان کن شاید برات خوب بود ( اگرم نبود ، بد نیست لا اقل ! ) من خودم خیلی تاثیر دیدم از این :

یه لیوان آب خنک بردار توش یه نصف قاشق چایی خوری نمک بریز ، یه چند حبه قند بریز و کمی هم شکر و هم بزن

تا حل شه بعد بخور ، این توازن الکترولیت بدنتو برقرار میکنه کلا حال عمومی رو بهتر میکنه ...

خوب بخوابی

قله بلند
14-06-2010, 12:47
سلام
از دکتر رفتن گفتید:
یادمه چند سال پیش، یکدفعه تب کردم و این تب، 15 روز طول کشید(البته 0.5 درجه بود) 8 روز که از تب گذشت و خوب نشدم رفتم پزشک اورژانس یکی از بیمارستان ها. پزشک گفت که برو اگر تب ادامه داشت بیا، مایعات هم بخود.انگار کار من رو یک نوع لوس بازی تصور می کرد. اصلاً ازش خوشم نیومد. فرداش رفتم پیش یک دکتر دیگه، علاوه بر اینکه از موضوع طولانی شدن این تب نگران شده بود، کلی آزمایش برام نوشت و انواع مواردی رو که می شه بهش شک کرد رو امتحان کرد. سر آخر معلوم شد یک ویروس رفته توی بدنم که با خوردن مایعات و زدن سرم به تدریج از بدن خارج می شود. تا ویروسه تشریف ببره بیرون و حال و روز من خوب بشه حدوداً 30 روزی طول کشید. ولی اون موقع، آزمایش دادن و دکتر رفتن مثل آب خوردن بود. ویزیت ها معقول، سهم بیمه شده در آزمایشها بیشتر. خلاصه داغ دکتر رفتن و آزمایش دادن روی پیشونی آدم باقی نمی موند.
اردیبهشت که رفتم دکتر، دکترم آزمایش نوشت، وقتی رفتم آزمایشگاه و قیمت رو فهمیدم، سرم به سقف چسبید و دهنم از تعجب وا موند. حالا ویزیت دکترها رو هم بهش اضافه کنید. تازه جالبی قضیه اینجاست که دکترم گفتند که چند مورد رو ننوشتم وگرنه سر به فلک می گذاشت که واقعاً راست گفته بود.

حالا با این اوضاع به نظر شما حق دارم بترسم از دکتر رفتن؟!!!!!

تازه تشخیص درست رو هم بهش اضافه کنید.
به خاطر همین این سوال رو مطرح کردم تا ببینم چه کنم و کدوم دکتر برم. مطالب جالبی رو خوندم و به یک نکته رسیدم که اگر خیلی خسته ام با خواب مبارزه نکنم و حتماً بخوابم.
دیشب هم خوب خوابیدم و الان حالم خوبه، ببینم تا شب چه جوری می شه.
توصیه شما رو در مورد توازن الکترولیت انجام می دم. ممنونم.

eMer@lD
14-06-2010, 12:48
درد قفسه سینه یک نشانه هست
گاهی هشدار دهنده و گاهی مشکلات قلبی ممکن است باعث درد قفسه سینه بشه
گاهی این درد مرتبط با اختلالی در ریه ها یا جدار قفسه سینه است
در مواردی هم از یک مشکل گوارشی نشات میگیره
غالبا این درد با یکی از مشکلات زیر در ارتباط: که توضیحات کوتاهی هم برای هر کدوم قرار میدم ؛

آنژین یا درد قلبی:(ناراحتی،احساس تنگی یا فشردگی در قفسه سینه به دلیل فقدان جریان خون به عضله قلب را اصطلاحا آنژین میگویند.که ممکن است درد در فک و سطح داخلی بازوی چپ یا گهگاه هر دو باز و هم احساس شود که این درد در پی فعالیت جسمس یا فشار عصبی زیاد ایجاد میگردد.)

درد جدار قفسه سینه:(این درد شایع وبی خطر به دلیل حساسیت عضلانی وغضروفی در جدار سینه میباشد .با فشار دادن نقطه ی حساس در قفسه سینه با انگشت ،دچار درد در این ناحیه میشوید.)

اسپاسم مری:(فشار شدید و محکمی در زیر استخوان جناغ واغلب بعد از نوشیدن جرعه ی بزرگی از مایعات سرد یا گازدار ایجاد میگردد. این درد معمولا پس از چند ثانیه بر طرف میگردد

بیماری برگشت محتویات معده به مری:(نوعی گرمی وسوزش (سوزش سر دل ) در بخش فوقانی شکم وبخش تحتانی قفسه سینه زیر جناغ ایجاد می شود .ممکن است دهانتان تلخ یا ترش شود (ترش کردن) نوشیدن شربت معده یا خوردن قرص آنتی اسید به رفع این مشکل کمک میکند.)

حمله قلبی:(درد یا فشاری شدید که ممکن است در قفسه سینه ،گردن ، فک ،یا بازوها ، احساس شود .این درد ممکن است با تنگی نفس ،تعریق ، تهوع ، واستفراغ همراه باشد.)

سینه پهلو:(با تب وسرفه همراه است .گاهی فرد با سرفه ،خلط خونی بالا می اورد وبا کشیدن یک نفس عمیق ممکن است دچار تنگی نفس ودرد تیزو شدیدی دذ قفسه سینه شود.)

آمبولی ریوی:(با اقدام به کشیدن نفس عمیق ،درد تیز وشدیدی در قفسه سینه احساس میشود .اینمسئله ممکن است با تنگی نفس ناگهانی وخلط خونی همراه باشد.)
شکستگی دنده:(ممکن است ناشی از صدمه یا سرفه شدید باشد . اعمال فشار بر روی دنده ی شکسته درد بسیار شدیدی در فرد ایجاد میکند.)

ابتدا باید به یک متخصص عمومی مراجعه کنید .

amd>intel
14-06-2010, 12:57
شما باید برید یک دکتر داخلی یکسری براتون آزمایش بنویسه . شمارش گلبول و ...

قله بلند
14-06-2010, 13:15
سلام. ممنون از توجهتون. حالا راجع به موارد ذکر شده توضیح می دم:
1-آنژین یا درد قلبی رو نمی دونم ولی 15 اسفند پارسال بود که دکترم تشخیص آسم رو دادند. به ایشون گفتم که پشت قلبم(که در حدود یک دایره کوچک بود) درد می کنه(چون زیاد سرفه کرده بودم) ایشون گفتند که مربوط به قلب نیست چون هنوز به سن بیماری قلبی نرسیدی. بعد از مدتی، درد این ناحیه از بین رفت و به سمت راست و پایین قفسه سینه منتقل شد. حالا این درد در تقطه مقابل و در سمت چپ و پایین قفسه سینه است.
2-درد جدار قفسه سینه: به ناحیه دردناک که دست می زنم درد می گیره.
3-اسپاسم مری: نه
4-بیماری برگشت محتویات معده به مری: نه
5-حمله قلبی: نه
6-سینه پهلو: نه
7-آمبولی ریوی: وقتی نفس نسبتاً عمیقی می کشم، قسمت پایین، سمت چپ پشت قفسه سینه درد می کنه ولی اتفاق دیگری نمی افته.
8-شکستگی دنده: مثل مورد 7 می مونه. وقتی سرفه ها شروع شدند اینجوری شد و قبل از بحث سرفه و آسم این مسائل مطرح نبود.

شما فرمودید، دکتر عمومی. اگر داخلی باشه اشکالی نداره.

---------- Post added at 01:15 PM ---------- Previous post was at 01:13 PM ----------


شما باید برید یک دکتر داخلی یکسری براتون آزمایش بنویسه . شمارش گلبول و ...

سلام. آخرین بار 12 اردیبهشت برای این کار رفتم که همه چیز نرمال بود. البته یه آزمایش هم اواخر فروردین دادم که سدیم و فسفر و کلسیم و ... هم خوب بود.

Reza Razor
14-06-2010, 13:24
خب اگه مشکلی جسمی زیادی داری و با دارو مشکلت حل نمیشه میتونه مشکل های فکری و روحی هم باعث اینا بشه !
مشکل استرس یا افسردگی چی ؟

Old_Chater
14-06-2010, 15:23
سلام. آخرین بار 12 اردیبهشت برای این کار رفتم که همه چیز نرمال بود. البته یه آزمایش هم اواخر فروردین دادم که سدیم و فسفر و کلسیم و ... هم خوب بود.


گاهي وقتا افسردگي پنهان ميتونه باعث ضعف و اين بيماري ها بشه شخصا تجربشو دارم

قله بلند
14-06-2010, 15:23
سلام. والا چه عرض کنم. خستگی و بی حالی و کسالت که انگار شده جزئی از زندگی. یادمه چند هفته پیش، یکی از کاربران که تهرانی هم بودن راجع به این مساله که تهرانی ها(به نظر من شاید بیشتر، مرکز و جنوب شهر) دچار این عوارض هستند صحبت می کردن ولی تاپیک، زود تموم شد. مسلماً آلودگی های متفاوت و کم تحرکی، خودش می تونه عامل کسالت و استرس و ... باشه. از طرفی وجود پر کاری تیروئید هم تحریک پذیری رو بیشتر می کنه. خودم هم آدمی نیستم که بی خیال باشم.

قله بلند
14-06-2010, 16:14
سلام. با توضیحات پست 14، معلوم نشد، این درد برای چی هست؟

morsadr
14-06-2010, 16:52
دوست عزیز چند تشخیص در مورد شما می تونه مطرح باشه
1. با توجه به حضور چند ساعته شما در بیمارستان و اینکه محیط بیمارستان سرشار از میکروب ها و ویروسهای متعدد می باشد و همچنین بیماریهای زمینه ای شما ممکنه شما دچار یکی از این بیماریهای ویروسی شده باشید که از مهمترین علائم آنها ضعف و بی حالی و درد بدن می باشد . برای این مورد بهترین کار استراحت و تقویت بدن می باشد تا دوره بیماری طی شود :20:
2.خستگی و گرمازدگی شدید بعلت ضعف جسمی و عادت نداشتن به این خستگی زیاد . توجه داشته باشید که همین مورد می تونه ایجاد اختلال خواب و خوراک و بدنبال آن کلافگی و بد حالی را دارد که این مورد هم با استراحت کاهش تنش و به مرور برطرف میشه
3.تنش های عصبی و روحی و بدنبال آن بی خوابی و عوارض آن . در این مورد کاهش استرس و در صورت لزوم ویزیت پزشک ضروریه .
در هر صورت در صورت ادامه علائم ویزیت پزشک لازمه .
نوع دکتری که بروید به نظر بنده پزشک عمومی بهترینه .:11:

قله بلند
14-06-2010, 17:02
سلام. ممنونم. پس این درد چند ماه پشت قفسه سینه چی؟ بد جوری داره اذیت می کنه. لطفاً به پست های 12 و 14 نگاهی بیاندازید.

morsadr
14-06-2010, 17:47
این نوع دردی را که ذکر میکنید بیشتر شبیه درد جدار قفسه سینه می باشد که بعلت التهاب عضلات اسخوانها غضروف دنده ای و یا جدار ریه می باشد البته با توجه به اینکه با لمس ناحیه درد تشدید می شه به احتمال زیاد درد از این نوع می باشد که با داروهای ضد التهاب و مسکن بهتر میشه . البته درصورت بیشتر شدن شدت درد یک بررسی کوچک شامل یک معاینه معمولی و سمع ریه و شاید یک گرافی از ریه کمک کننده باشه .:20:
یکی دیگه از تشخیصهای مطرح دردهای عصبی می باشد که اگر خفیف باشند درمانی جز اطمینان بخشی و کاهش استرس ندارند. :46:

toose2008
14-06-2010, 18:09
به پزشک متخصص داخلی مراجعه کنید دوست عزیز :11:

eMer@lD
14-06-2010, 18:33
سلام. ممنون از توجهتون. حالا راجع به موارد ذکر شده توضیح می دم:
1-آنژین یا درد قلبی رو نمی دونم ولی 15 اسفند پارسال بود که دکترم تشخیص آسم رو دادند. به ایشون گفتم که پشت قلبم(که در حدود یک دایره کوچک بود) درد می کنه(چون زیاد سرفه کرده بودم) ایشون گفتند که مربوط به قلب نیست چون هنوز به سن بیماری قلبی نرسیدی. بعد از مدتی، درد این ناحیه از بین رفت و به سمت راست و پایین قفسه سینه منتقل شد. حالا این درد در تقطه مقابل و در سمت چپ و پایین قفسه سینه است.
2-درد جدار قفسه سینه: به ناحیه دردناک که دست می زنم درد می گیره.
3-اسپاسم مری: نه
4-بیماری برگشت محتویات معده به مری: نه
5-حمله قلبی: نه
6-سینه پهلو: نه
7-آمبولی ریوی: وقتی نفس نسبتاً عمیقی می کشم، قسمت پایین، سمت چپ پشت قفسه سینه درد می کنه ولی اتفاق دیگری نمی افته.
8-شکستگی دنده: مثل مورد 7 می مونه. وقتی سرفه ها شروع شدند اینجوری شد و قبل از بحث سرفه و آسم این مسائل مطرح نبود.

شما فرمودید، دکتر عمومی. اگر داخلی باشه اشکالی نداره.

---------- Post added at 01:15 PM ---------- Previous post was at 01:13 PM ----------سلام. آخرین بار 12 اردیبهشت برای این کار رفتم که همه چیز نرمال بود. البته یه آزمایش هم اواخر فروردین دادم که سدیم و فسفر و کلسیم و ... هم خوب بود.

اینکه گفتم به پزشک عمومی مراجعه کنید به خاطر هزینه بود چون در معاینه ی رو در رو بهتر میشه نظر داد که چه تخصصی این بیماری رو درمان میکنه.

موفق باشی عزیز.

Old_Chater
14-06-2010, 22:52
محیط بیمارستان سرشار از میکروب ها و ویروسهای متعدد می باشدخوب اينجوري كه مريض بدترهم ميشه

قله بلند
15-06-2010, 00:25
سلام. من هم متوجه نشدم منظور دکتر morsadr چی هست ولی بیمارستان میلاد دارای سه بخش مجزا است که شامل بخش بستری، درمانگاه ها و اورژانس می شه. من فقط توی بخش درمانگاه ها بودم. چون خیلی طول کشید و خیلی منتظر موندم(انتظار هم بدترین چیزه) و از طرفی هم توی یکی از درمانگاه هاش شلوغ بود و هوای نسبتاً مطلوبی نداشت(به خاطر تراکم و ازدحام بیماران) حال و روزم به این وضع افتاد. از طرفی، شب قبلش هم خوابم نمی بُرد دیگه بدتر اندر بدتر.
سمع ریه و شاید یک گرافی از ریه کمک کننده باشهدکتر morsadr عزیز، منظور شما از گراف ریه چیه؟ همون رادیولوژی هست یا MIR و یا ....؟

morsadr
16-06-2010, 16:58
رتوی یکی از درمانگاه هاش شلوغ بود و هوای نسبتاً مطلوبی نداشت(به خاطر تراکم و ازدحام بیماران)
خوب اینی که عرض کردم هم بهمین علته دیگه . کلا بیماریهای عفونی مسری در اثر تراکم جمعیت در محیط های بسته بیشتر منتقل می شوند . حال اگر این جمعیت متراکم هر کدام به نوعی بیماری داشته باشند خوب این احتمال بیشتر هم می شود :13:


منظور شما از گراف ریه چیه؟
گرافی ریه یا همان رادیوگرافی ریه یا عکی ساده ریه می باشد . :11:

قله بلند
16-06-2010, 22:07
سلام.
1-الان سه روزی هست که حالم خیلی بهتر از قبل شده. آیا باز هم احتمال ویروس قوی هست؟
2-چون شما دو عزیز (morsadr و eMer@lD) فرمودید برم دکتر عمومی، به همین متخصص مراجعه می کنم. اگر توصیه برای رفتن به ارتوپد دارید می تونم ارتوپد هم وقت بگیرم. به محض اینکه رفتم، نتایجش رو خدمتون عرض می کنم.

titir
16-06-2010, 22:13
من هم علاقمند به اين بحث شدم
محيط كاري من هم همينطوري هست

قله بلند
17-06-2010, 10:09
سلام
ای وای! ای امان از دست این نوبت تلفنی!!!! آقا! مریض بیچاره از بس باید پشت این خطها بمونه خودش مریض می شه!!!
خوب بریم سر اصل مطلب. زنگ زدم بیمارستان معیری برای دکتر عمومی، بعد از کلی اشغالی بالاخره یک نفر گوشی رو برداشت و گفت که دردت چیه؟ گفتم پشت قفسه سینه ام درد می کنه و برای دکتر عمومی وقت می خوام. ایشون گفتند که به دکتر داخلی مربوط می شه و نوبت ندادند. گفتند که دکتر عمومی به سردرد، پا درد و کمر درد مربوط می شه. خلاصه افتاد به شنبه. بالاخره نمی دونم تا کی باید این درد رو تحمل کنم.

قله بلند
17-06-2010, 22:02
من هم علاقمند به اين بحث شدم
محيط كاري من هم همينطوري هست

سلام. دوست عزیز، اگر امکان داره، در محیط کاری تون پنجره ها رو باز کنید تا هوا مرتباً عوض بشه. توی بیمارستان یا مکان های عمومی که ازدحام زیاد هست نمی شه از این جور درخواست ها کرد. مثلاً در بیمارستان میلاد، شاید به خاطر خطر پرتاب شدن کسی از پنجره، مجبور هستن پنجره ها رو قفل کنند ولی شما می تونید پنجره ها رو در محل کارتون باز کنید.

قله بلند
19-06-2010, 11:53
سلام.
امروز رفتم دکتر(دکتر داخلی). فعلاً نتونستن تشخیص نهایی رو بدن و من رو ارجاع دادن به پزشک عفونی که باید دوشنبه برم. یک سری هم آزمایش دادن که فردا انجام می دم. ماجرای بیمارستان میلاد رو گفتم و ماجرای درد 4 ماهه پشت قفسه سینه. ایشون گفتند که درد 4 ماهه، مزمن هست. نمی دونم حالا به خاطر این درد گفتند برم عفونی یا برای اینکه از بعد از بیمارستان میلاد حالم بد شده؟
داروهایی هم که نوشتند عبارتند از: استامینوفن 325، لوراتادین و ژل موضعی پیروکسیکام 0.5 درصد.
خدا آخر و عاقبت همه مون رو با این بیماریها به خیر کنه.

قله بلند
21-06-2010, 12:58
سلام
شاعر می گوید: هر دو از این باغ بری می رسد، تازه تر از تازه تری می رسد
خلاصه، امروز رفتم آزمایش های پزشکی که شنبه رفته بودم پیششون رو دادم ولی جوابش 7 تیر می یاد. آزمایش هایی که دادند اینها هست:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
1- این آزمایش ها قراره چه چیزهایی رو نشون بده؟ یعنی منظور پزشک از دادن این آزمایشها چی هست؟

بعدش رفتم دکتر عفونی، عکس از ریه و سینوس گرفتند و گفتند که عفونت شدید ریه. یک آمپول بتامتازون زدم و قرص های کوتریموکسازول بزرگسالان و مترونیدازول رو دادند و گفتند که 14 روز دیگه دوباره برم.

2-به نظر شما چرا اینجوری شد؟ یکدفعه از آسم پریدم به عفونت شدید ریه؟ جالبه، ایشون که متخصص عفونی بودند گفتند آسم دیگه چیه، ریه ات عفونت کرده و دعوام هم کردند که چرا 4 ماهه قفسه سینه ات درد می کنه ولی حالا داری می آیی؟ ولی من دکتر می رفتم، اسپری آسم می زدم، کتیوتیفن، دگزامتازون، سه نوع آمپول ضد حساسیت مصرف کردم و از همه مهمتر، آزمایش سنجش نفس دادم و از اونجا معلوم شد که آسم دارم.
من الان گیج هستم و نمی دونم چی به چی هست!!!

morsadr
21-06-2010, 16:58
این آزمایشات یکسری آزمایش روتین چک آپ می باشد شامل قند و چربی و اوره و کراتینین و ادرار و ...

دوست عزیز با ذاشتن یک مشکل دلیل نمیشه یک مشکل دیگه ایجاد نشه :41:
هر کسی ممکنه دچار عفونت ریه بشه شما هم یکی . البته به نظر بنده اصطلاح عفونت شدید ریه یک کمی اغراق می باشد .در عفونت شدید ریه فرد دچار تب بالا و بد حالی شدید و سرفه های خلط دارشدید می باشد . نمی دانم شما دارید یا خیر . در هر صورت احتمالا درجاتی از عفونت را دارید .
اینکه بگوییم شما آسم ندارید هم به این سادگی نیست . البته عفونت هم ایجاد تنگی نفس و سرفه می کند و می تواند اشتباه بشوند ولی تفاوت در اینه که عفونتها با آنتی بیوتیک درمان می شوند و پس از درمان شما نباید مشکلی داشته باشید :5:
تست تنفس را در شرایطی که عفونت ندارید مجددا تکرار کنید ( در صورت وجود علائم تنگی نفس )
در هر صورت با توجه به علائم شما و درمانی که صورت گرفته به نظر بنده مساله اون قدرهم که شما می ترسید و دکترتون شلوغ کرده حاد و شدید نیست :10:.
نا امید نباشید . و موفق باشید :11:

قله بلند
21-06-2010, 18:54
سلام
1-من در اوایل اسفند ماه، 6 عدد آزیترومایسین خوردم و چون در قرص های 7 و8 بسته دوم دچار سرفه 4 ساعته و درد معده می شدم، پزشک به من آموکسیسیلین هر 8 ساعت یک بار دادند ولی گمان نکنم تاثیری داشته اند چون سرفه و نفس تنگی همچنان برقرار است. به قول شما اگر مشکل از عفونت بود باید همینگونه اوضاع حل می شد.

2-من در 15 اسفند، وقتی حدوداً 10 روزی از سرفه و تنگی نفس می گذشت، درد شدیدی در پشت قلبم و نه به این وسعت(به اندازه یک دایره کوچیک) احساس می کردم که با مالش آن، ناله ام به آسمان می رفت. من این موضوع را به پزشکم گفتم ولی ایشان گفتند که سنی برای مشکلات قلبی نداری!(یعنی نگران نباش) به نظرم این بی توجهی، این درد را وسعت داد.

3-اگر مساله من عفونت باشه، چرا اسپری سرتاید اثر می کرد؟ چرا 30 عدد کتوتیفن اثر نکرد و من اثری از پیشگیری از آسم ندیدم؟

4-اگر بحث عفونت باشه، در این 14 روزی که قراره قرص کوتریموکسازول بزرگسالان رو بخورم، نتیجه اش معلوم خواهد شد یا این امر طولانی تر از 14 روز است؟

5- اگر این عکس رو به 4 قسمت تقسیم کنیم، دو قسمت بالا، تیره تر از دو قسمت پایین هستند و قسمت پایین، سمت راست کمرنگ تر از طرف مقابلش است. از عکس سینوس هم چیزی سر در نمی آورم.

6-راستی، آیا علت تاثیر نکردن سالبوتامول نیز همین عفونت است؟

ممنونم
ویرایش: راستی یادم رفت بپرسم که این دردف ناشی از قفسه سینه است یا ریه؟

قله بلند
22-06-2010, 02:19
پنومونی ( عفونت ریوی ) چیست؟

عفونت ریه بیماری شایعی است و در سال یک درصد افراد بالغ را گرفتار می‌کند و هرساله برخی از این افراد می‌میرند. این بیماری به خصوص ....

به التهاب بافت ریه که یک یا دو طرف قفسه سینه را درگیر می‌کند و معمولا در اثر عفونت ایجاد می‌شود پنومونی یا عفونت ریه گفته می‌شود. عفونت ریه ممکن است در اثر ارگانیسمهای مختلفی شامل ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و انگل‌ها ایجاد شود. علاوه بر عفونت‌ها، ممکن است در اثر استنشاق مواد شیمیایی مانند بخارهای سمی ‌نیز التهاب ریه ایجاد شود. در موارد نادری ممکن است التهاب ریه در اثر استشاق مواد حساسیت‌زا ایجاد شود. ممکن است مواجهه با موادی که در محیط کار یا محیطهای دیگر وجود دارند باعث ایجاد التهاب در بافت ریه شود. مثلا در برخی کشاورزان در اثر تنفس گرد و غبار غلات کپک زده ممکن است التهاب ریه روی دهد.

عفونت ریه بیماری شایعی است و در سال یک درصد افراد بالغ را گرفتار می‌کند و هرساله برخی از این افراد می‌میرند. این بیماری به خصوص در افراد مسن و کودکان کم سن خطرناک است. علت ایجاد عفونت ریه در نیمی‌از موارد باکتریها هستند. در بیشتر موارد نوعی استرپتوکوک مسئول عفونت باکتریایی ریه است.

عفونت ریه چگونه ایجاد می‌شود؟

در اثر تنفس میکرو ارگانیسمها ممکن است بیماری ایجاد شود. در موارد نادری ممکن است منبع عفونت ریه در نقطه‌ی دیگری از بدن باشد و از طریق جریان خون منجر به عفونت ریه‌ها شود. اگر به هر علتی مثلا در اثر استفراغ، بخشی از محتویات معده وارد ریه‌ها شود نیز موجب التهاب ریه‌ها می‌شود، چون ارگانیسمها از این طریق وارد ریه‌ها می‌شوند.

علائم عفونت ریه کدامند؟

علائم عفونت باکتریایی به صورت ناگهانی شروع می‌شوند. علائم ناگهانی به صورت تب و لرز، درد قفسه سینه، و سرفه بروز می‌کنند. گاهی ممکن است فرد مبتلا بسیار بد حال باشد.

سرفه در ابتدا ممکن است خشک باشد اما یک تا دو روز بعد سرفه همراه با خلط می‌شود. خلط معمولا زرد رنگ است و ممکن است رگه‌های خونی داشته باشد یا نارنجی رنگ باشد.

تنفس بیمار سریع و سطحی می‌شود و ممکن است بیمار به نفس نفس زدن بیفتد. در موارد شدید اکسیژن رسانی مناسب کاهش می‌یابد و ممکن است علائم کمبود اکسیژن در فرد بروز کند.

تنفس عمیق یا سرفه ممکن است منجر به ایجاد درد عمقی در قفسه سینه شود. این علامت ممکن است نشان دهنده ی گسترش عفونت به پرده پوشاننده ی ریه ها (پرده جنب) باشد.

اگر مبتلا به سرما خوردگی شده باشید و مدت بیماری شما طولانی‌تر از حد معمول باشد و علائمی‌که گفته شد را داشته باشید ممکن است دچار عفونت ریوی شده باشید و باید به پزشک مراجعه کنید.

چه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به عفونت ریوی هستند؟

* کودکان خصوصا آنهایی که بیماری مزمن دارند.
* افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن قلبی، ریوی، کبدی، کلیوی، آسم، دیابت .
* افرادی که سیگار می‌کشند.
* افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند مانند افراد مبتلا به ایدز.
* افراد پیر و ضعیف
* افرادی که طحال آنان به علتی با جراحی برداشته شده است.
• افراد الکلی
چگونه می‌توان از ابتلا به عفونت ریوی پیشگیری کرد؟

• سیگار کشیدن بافت ریه را تخریب می‌کند و ریه را نسبت به عفونتها آسیب‌پذیر می‌کند.
* اگر سیگار می‌کشید بهتر است آن را کنار بگذارید.
* برای باکتری پنوموکوک واکسنی تهیه شده که در برخی کشورها جزء واکسیناسیون کودکان است.
*در کشور ما نیز چنین واکسنی وجود دارد ولی جزء برنامه‌ی واکسیناسیون کشوری نیست. برای دریافت آن میتوانید به پزشک مراجعه کنید.
* اگر بالای 65 سال دارید، سیستم ایمنی شما ضعیف شده است یا به بیماری مزمنی مانند بیماری مزمن قلبی، ریوی، کلیوی، کبدی، آسم و یا دیابت دچار هستید باید واکسن پنوموکوک را دریافت کنید. همچنین باید به خوبی از خود مراقبت کنید و برای پیشگیری از ابتلا به پنومونی ویروسی خصوصاً اگر آنفولانزا اپیدمی‌شده است واکسن آنفولانزا بزنید.
* اگر به هر علتی با جراحی طحال شما برداشته شده است دریافت واکسن پنوموکوک بسیار اهمیت دارد و باید در این مورد از پزشک خود اطلاعات لازم را بخواهید.
• در صورت ابتلا به سرماخوردگی و سایر عفونتهای تنفسی باید نکات بهداشتی رعایت گردد تا از انتقال عوامل بیماریزا به افراد مستعد بیماری پیشگیری شود.
عفونت ریوی چگونه تشخیص داده می‌شود؟

پزشک با سوالاتی که از شما می‌پرسد و با معاینات و برخی اقدامات تشخیصی دیگر مانند رادیوگرافی بیماری را تشخیص می‌دهد. در مواردی ممکن است بیماری بسیار شدید باشد و نیاز به بستری در بیمارستان باشد. در موارد نادری ممکن است بیماری چیز دیگری باشد که علائمی‌شبیه به عفونت ریه را تقلید کند و به بررسی‌های بیشتر نیاز باشد. مثلا در موارد نادری ممکن است سرطان ریه با چنین علائمی‌ بروز کند. به همین دلیل خصوصاً اگر فاکتورهای خطری مانند مصرف سیگار داشته‌باشید بررسی‌های بیشتر مورد نیاز است.

پس از درمان موفقیت‌آمیز عفونت ریوی ممکن است احساس خستگی، کوتاهی نفس و سرفه‌ی آزار‌‌دهنده و طولانی مدت را برای چند هفته داشته‌باشید که طبیعی است.

عفونت ریوی چگونه درمان می‌شود؟

این بیماری در مواردی به صورت سرپایی قابل درمان است و در موارد دیگر به صورت بستری صورت می‌گیرد. درمان آنتی بیوتیکی، فیزیوتراپی قفسه سینه، و در مواردی اکسیژن استفاده می‌شوند. در صورتی که در 2- 3 ماه گذشته سفری به کشورهای دیگر داشته اید بسیار مهم است که فوراً این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. ممکن است نوع ارگانیسمی‌ که از مکانهای دیگر موجب بیماری شما شده به درمان متفاوتی نیاز داشته باشد. بسته به نوع و شدت بیماری ممکن است درمان خوراکی یا تزریقی استفاده شود.

تهیه و ترجمه:گروه سلامت سیمرغ ـ دکتر حانیه ترکمان

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اختصاصی سیمرغ

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بخش از این متن آمده است که:
افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن قلبی، ریوی، کبدی، کلیوی، آسم، دیابت، بیشتر در معرض ابتلا به عفونت ریوی هستند. شاید راجع من هم صادق هست؟

morsadr
22-06-2010, 16:46
شاید راجع من هم صادق هست؟
ممکنه:46:


3-اگر مساله من عفونت باشه، چرا اسپری سرتاید اثر می کرد؟ چرا 30 عدد کتوتیفن اثر نکرد و من اثری از پیشگیری از آسم ندیدم؟
احتمالا مساله شما فقط آسم نیست . شاید درجاتی از آسم عفونت ریوی در مقاطعی و شاید تنگی نفس های عصبی این موارد را تشدید می کند :13:


4-اگر بحث عفونت باشه، در این 14 روزی که قراره قرص کوتریموکسازول بزرگسالان رو بخورم، نتیجه اش معلوم خواهد شد یا این امر طولانی تر از 14 روز است؟

بستگی به نوع وشدت عفونت داره . در موارد شدید داروهای تزریقی استفاده می شوند.:20:5- اگر این عکس رو به 4 قسمت تقسیم کنیم، دو قسمت بالا، تیره تر از دو قسمت پایین هستند و قسمت پایین، سمت راست کمرنگ تر از طرف مقابلش است. از عکس سینوس هم چیزی سر در نمی آورم.

اینجوری نمیشه عکس را تفسیر کرد:41:
اگرهمراه با عکس گزارش کتبی وجود دارد آن را بگذارید شاید چیزی بتوان برداشت کرد :40:


6-راستی، آیا علت تاثیر نکردن سالبوتامول نیز همین عفونت است؟
ممکنه عفونت باعث شده باشه یا همانطور که قبلا گفتم علل دیگر :13:


راستی یادم رفت بپرسم که این دردف ناشی از قفسه سینه است یا ریه؟
اگر درد با لمس و فشار دست بیشتر میشه به احتمال زیاد مربوط به قفسه سینه می شود

قله بلند
22-06-2010, 16:55
سلام.
ضمن تشکر از شما، باید عرض کنم که هیچ گزارشی همراه با عکس نیست، فقط عکس ریه و سینوس.
من الان سه وعده از قرص کوتریموکسازول بزرگسالان رو که مجموعاً 6 عدد شده رو خوردم و اصلاً تنگی نفس، خس خس و سرفه نداشتم ولی درد قفسه همچنان باقی است. یعنی با از این پهلو به اون پهلو شدن و فشار دادن اون ناحیه درد می کنه.
آیا با برطرف شدن عفونت، این درد هم برطرف می شه یا به گفته متن پست 35، احتیاج به فیزیوتراپی قفسه سینه دارم؟ این فیزیوتراپی قفسه سینه چی هست؟

morsadr
23-06-2010, 16:36
انشاءالله که دردتون هم رو به کاهش بذاره :11:

فیزیوتراپی ریه در حقیقت یک نوع تحریک سیستم تنفس به سرفه و خروج خلط و ترشحات عفونی می باشد . برای انجام آن بیمار را در حالت نشسته کمی به جلو متمایل قرار داده و بصورت آهسته با کف دست به نواحی پشت بیمار میزنیم و همزمان از وی درخواست می کنیم که سرفه کند . با این مانور ترشحات عفونی راحت تر از ریه خارج می شوند.:20:
البته با توجه به وضعیت شما این کار نیازی نیست و معمولا این کار را در مورد بیماران بد حال با عفونتهای شدید انجام می دهیم. :10:

قله بلند
23-06-2010, 16:47
سلام.
امروز ساعت 4:30 بامداد، سرفه و نفس تنگی نسبتاً شدیدی اومد سراغم. اسپری که اثر نکرد، یک قرص تئوفیلین خوردم و یک قرص لوراتادین. دیروز حالم بد بود و مجبور شدم دو تا قرص مسکن 500 بخورم. همون موقع هم روی بازوهای دو دست، قرمزی های کهیر مانند ظاهر شد. هر وقت این قرمزی ها زیاد می شن، سرفه ایجاد می شه. به نظر می یاد، این سرفه، هم عفونت باشه و هم واکنش آلرژیک.
واقعاً تن سالم نعمتی هست که تا آدمها بیمار نشن، قدرش رو نمی دونند. خواب راحت و بی دردسر یکی از رازهای سلامتی هست.
امیدوارم همیشه سلامت باشید.

Old_Chater
24-06-2010, 08:52
عزيزم وضعيت تحرك و ورزشت چطوره؟

قله بلند
25-06-2010, 21:46
عزيزم وضعيت تحرك و ورزشت چطوره؟

سلام. لطفاً لینک زیر رو بخونید.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

قله بلند
25-06-2010, 21:58
سلام
امروز جمعه است. تقریباً 4 روز هست که قرص کوتریموکسازول بزرگسالان رو می خورم. حملات آسم و تنگی نفس کمتر شدند ولی نه اینکه نباشند. مثلاً دیروز(پنج شنبه) قبل از خوردن صبحانه، چند تا گیلاس خوردم و دچار تنگی نفس شدم. از طرفی، ضعفی که با خوردن قرص کوتریموکسازول با معده خالی ایجاد شده بود نیز از بین رفت. من دیگه این قرص رو با معده خالی نمی خورم.
1-سعی می کنم حالاتی رو که اتفاق می افته بگم تا ببینیم آخرش به چه نتیجه ای می رسیم.
2-آیا دکتر ممکنه دوباره عکس از ریه رو تقاضا کنه؟ منظورم بعد از 14 روز از خوردن این قرص است.

morsadr
26-06-2010, 16:47
2-آیا دکتر ممکنه دوباره عکس از ریه رو تقاضا کنه؟ منظورم بعد از 14 روز از خوردن این قرص است.

ممکنه برای پیگیری درمان این کار را انجام بده :46:

با توجه به علائم شما همانطور که قبلا هم ذکر شد شما احتمالا حساسیت ریوی را داری و حالا عفونت علاوه بر آن مشکل ساز شده است .:40:

.ir.
26-06-2010, 17:05
ممکنه برای پیگیری درمان این کار را انجام بده :46:

با توجه به علائم شما همانطور که قبلا هم ذکر شد شما احتمالا حساسیت ریوی را داری و حالا عفونت علاوه بر آن مشکل ساز شده است .:40:
من با شما موافقم حساسیت ایشون فکر کنم خیلی بالاست و عفونت زیاد البته فکر کنم ولی چیزی که هست یه کم طول میکشه مثلا یک دوره 6 ماهه تا بهبودی کامل و در آخر امیدوارم هر که زودتر سلامتی کال خود رو بدست بیارید :10::40::11:

قله بلند
27-06-2010, 12:16
سلام
یه مطلبی هست که تا حالا فکر نمی کردم اهمیتی داشته باشه ولی درد توی این ناحیه هم برام جالبه و هم مشکوک. مدتی است(نمی دانم چند روز یا چند هفته) قسمت بیرونی ساق پای راستم درد می کنه. با نشستن و راه رفتن این درد ظاهر می شه. از این نظر جالب و مشکوک که چرا بقیه قسمت های بدن درد نمی کنه و فقط این قسمت خاص درد می کنه و اینکه آیا به درد قفسه سینه ارتباطی داره یا نه؟
و اینکه هر کس دچار عفونت ریه بشه، دچار درد قفسه سینه هم می شه؟
سپاس

morsadr
27-06-2010, 13:34
سلام
یه مطلبی هست که تا حالا فکر نمی کردم اهمیتی داشته باشه ولی درد توی این ناحیه هم برام جالبه و هم مشکوک. مدتی است(نمی دانم چند روز یا چند هفته) قسمت بیرونی ساق پای راستم درد می کنه. با نشستن و راه رفتن این درد ظاهر می شه. از این نظر جالب و مشکوک که چرا بقیه قسمت های بدن درد نمی کنه و فقط این قسمت خاص درد می کنه و اینکه آیا به درد قفسه سینه ارتباطی داره یا نه؟
و اینکه هر کس دچار عفونت ریه بشه، دچار درد قفسه سینه هم می شه؟
سپاس

بنده ارتباطی بین درد ساق پای راست شما و عفونت ریوی نمی بینم :41:
خیر همه افراد با عفونت ریوی درد قفسه سینه ندارند :13:

Mahast Arya
27-06-2010, 15:35
+2
..............................

قله بلند
28-06-2010, 01:31
این نوع دردی را که ذکر میکنید بیشتر شبیه درد جدار قفسه سینه می باشد که بعلت التهاب عضلات اسخوانها غضروف دنده ای و یا جدار ریه می باشد البته با توجه به اینکه با لمس ناحیه درد تشدید می شه به احتمال زیاد درد از این نوع می باشد که با داروهای ضد التهاب و مسکن بهتر میشه . البته درصورت بیشتر شدن شدت درد یک بررسی کوچک شامل یک معاینه معمولی و سمع ریه و شاید یک گرافی از ریه کمک کننده باشه .:20:
یکی دیگه از تشخیصهای مطرح دردهای عصبی می باشد که اگر خفیف باشند درمانی جز اطمینان بخشی و کاهش استرس ندارند. :46:


بنده ارتباطی بین درد ساق پای راست شما و عفونت ریوی نمی بینم :41:
خیر همه افراد با عفونت ریوی درد قفسه سینه ندارند :13:

سلام
دکتر morsadr عزیز، لطفاً من رو ببخشید که اینقدر سوال می کنم. نمی دونم چرا مثل گیج ها شدم.
1-یعنی نباید نگران باشم؟ بعد از اینکه مشکل ریه کاملاً رفع شد و تنفس به حالت عادی برگشت، درد قفسه سینه هم خود به خود رفع می شه؟
2-این درد ساق پای راست رو به دکترم، هفته بعد بگم یا اینکه به متخصص ارتوپد مراجعه کنم؟
باز هم عذرخواهی می کنم.

morsadr
28-06-2010, 15:42
سلام
دکتر morsadr عزیز، لطفاً من رو ببخشید که اینقدر سوال می کنم. نمی دونم چرا مثل گیج ها شدم.
1-یعنی نباید نگران باشم؟ بعد از اینکه مشکل ریه کاملاً رفع شد و تنفس به حالت عادی برگشت، درد قفسه سینه هم خود به خود رفع می شه؟
2-این درد ساق پای راست رو به دکترم، هفته بعد بگم یا اینکه به متخصص ارتوپد مراجعه کنم؟
باز هم عذرخواهی می کنم.

اگر درد قفسه سینه مربوط به مشکل ریه باشه با رفع شدن این مشکل درد هم باید کاهش یابد در غیر اینصورت خیر :20:

اول درد پایتان را به دکترتان بگویید شاید ( البته به احتمال کم ) ایشون یک معاینه کوچک انجام بدهد و به شما بگوید که نیاز به متخصص اورتوپد هست یا خیر . :46:

قله بلند
29-06-2010, 19:15
با عرض سلامی به رنگ و بوی بیماری

آقا، بیمار هم بیمارای قدیم! بیماری که نه با قرص خوب می شه و نه بدون قرص، بیماره؟

یک هفته که از خوردن قرص کوتریموکسازول گذشت، هم جون ندارم، هم انگار خون ندارم. مثل میت ها. غذا هم که می خورم انگار جونی برام پیدا نمی شه. وای خدا خسته شدم. نمی دونم این قرصه داره زور می یاره یا من دیگه قراضه شدم!

حالا دیگه جای اون داره که گفته بشه: مریض ها هم مریض های قدیم!!!!

Old_Chater
29-06-2010, 22:10
با عرض سلامی به رنگ و بوی بیماری

آقا، بیمار هم بیمارای قدیم! بیماری که نه با قرص خوب می شه و نه بدون قرص، بیماره؟

یک هفته که از خوردن قرص کوتریموکسازول گذشت، هم جون ندارم، هم انگار خون ندارم. مثل میت ها. غذا هم که می خورم انگار جونی برام پیدا نمی شه. وای خدا خسته شدم. نمی دونم این قرصه داره زور می یاره یا من دیگه قراضه شدم!

حالا دیگه جای اون داره که گفته بشه: مریض ها هم مریض های قدیم!!!!

من فك ميكنم شما بيشتر دچار خود بيمار انگاري باشين تا بيماري واقعي

morsadr
29-06-2010, 22:26
با عرض سلامی به رنگ و بوی بیماری

آقا، بیمار هم بیمارای قدیم! بیماری که نه با قرص خوب می شه و نه بدون قرص، بیماره؟

یک هفته که از خوردن قرص کوتریموکسازول گذشت، هم جون ندارم، هم انگار خون ندارم. مثل میت ها. غذا هم که می خورم انگار جونی برام پیدا نمی شه. وای خدا خسته شدم. نمی دونم این قرصه داره زور می یاره یا من دیگه قراضه شدم!

حالا دیگه جای اون داره که گفته بشه: مریض ها هم مریض های قدیم!!!!

چرا اینقدر نا امید ؟ چرا اینقدر کم انرژی ؟
اینقدر نگران نباشید . من فکر می کنم شما نیاز به یک تغییر و تحول و یک تغییر عمده در روحیه دارید :10: مطمئن باشید روحیه خوب در درمان بیماری جسمی تاثیر بسزایی دارد .
نیمه پر لیوان را ببنید نه نیمه خالی آن را :11:

قله بلند
30-06-2010, 13:42
سلام
Old_Chater عزیز، خود بيمار انگاري نه، خودِ بیماری. باور کنید حالم بده و اصلاً از بیمار بودن و تظاهر به بیماری خوشم نمی یاد چون بیماری اصلاً چیز خوبی نیست، حتی یک سرماخوردگی ساده!
الان یک ماهی هست که واقعاً مریض شدم، دکتر می رم ولی .... و از اون موقعی که از بیمارستان میلاد برگشتم، دچار بیماری خستگی شدم. به محض اینکه خوابم از حالت طبیعی خارج می شه، بدنم مثل معتادها درد می گیره در صورتیکه قبلاً اصلاً اینجوری نبود و مقاومت بدنم به بی خوابی زیاد بود.
سه روز پیش هم که رفته بودم یک بیمارستان دیگه برای تیروئید، با انتظار 4 ساعته، دوباره بدنم همین جوری شد یعنی من دیگه نمی تونم انتظار بکشم!!!!
جناب دکتر morsadr، منظور شما از یک تغییر و تحول و یک تغییر عمده در روحیه چیه؟ باید چه کار کنم؟ مثلاً خیلی دوست دارم یه جای خوش آب و هوا برم ولی نمی شه. الان یک ماه هست که از برنامه ای که برای تابستون خودم تعریف کرده بودم عقب افتادم و به خاطر این حال بد نمی تونم بهشون بپردازم. واقعاً چه جوری می شه با وجود عدم تعادل بدن، تغییر و تحول در روحیه ایجاد کرد؟ اگر راهی می دونید خوشحال می شم بدونم.

Old_Chater
30-06-2010, 15:30
سلام
Old_Chater عزیز، خود بيمار انگاري نه، خودِ بیماری. باور کنید حالم بده و اصلاً از بیمار بودن و تظاهر به بیماری خوشم نمی یاد چون بیماری اصلاً چیز خوبی نیست، حتی یک سرماخوردگی ساده!
الان یک ماهی هست که واقعاً مریض شدم، دکتر می رم ولی .... و از اون موقعی که از بیمارستان میلاد برگشتم، دچار بیماری خستگی شدم. به محض اینکه خوابم از حالت طبیعی خارج می شه، بدنم مثل معتادها درد می گیره در صورتیکه قبلاً اصلاً اینجوری نبود و مقاومت بدنم به بی خوابی زیاد بود.
سه روز پیش هم که رفته بودم یک بیمارستان دیگه برای تیروئید، با انتظار 4 ساعته، دوباره بدنم همین جوری شد یعنی من دیگه نمی تونم انتظار بکشم!!!!
جناب دکتر morsadr، منظور شما از یک تغییر و تحول و یک تغییر عمده در روحیه چیه؟ باید چه کار کنم؟ مثلاً خیلی دوست دارم یه جای خوش آب و هوا برم ولی نمی شه. الان یک ماه هست که از برنامه ای که برای تابستون خودم تعریف کرده بودم عقب افتادم و به خاطر این حال بد نمی تونم بهشون بپردازم. واقعاً چه جوری می شه با وجود عدم تعادل بدن، تغییر و تحول در روحیه ایجاد کرد؟ اگر راهی می دونید خوشحال می شم بدونم.


شما يه تست افسردگي بده بد نيست

Penryn
30-06-2010, 15:38
ه دنده های پشت قفسه سینه ام درد می کند به حدی که نمی تونم راحت عطسه کنم
این درد دنده ها نیستش درد ریه هاست
ریه هات مشکل داره شایدم عفونت کرده باشه

morsadr
30-06-2010, 16:13
نمی دانم:41: ولی بنده فکر می کنم که خستگی روحی و جسمی شما را آزار می دهد و کمی نیاز به استراحت و دور بودن از تنش ها و فکر بیماریها باشید . البته بنده بجز بحث بیماری تیروئید و تنگی نفس و بی حالی شما از موارد دیگر که ممکنه به شما فشار وارد کنه و باعث استرس شما بشه بی اطلاعم ولی به نظر بنده یک سفر تفریحی هر چند کوتاه خیلی می تونه کمک کننده باشه .:10:

قله بلند
30-06-2010, 17:50
سلام
نمی دونم این سیستم من چش شده که نمی تونم نقل چند تایی بزنم.
1-تست افسردگي چیه؟
2-این درد دنده ها نیستش درد ریه هاست. ریه هات مشکل داره شایدم عفونت کرده باشه.
10 روز پیش رفتم دکتر عفونی و فعلاً تشخیص عفونت ریه ها رو دادند. فعلاً دارم قرص می خورم تا ببینم چی می شه.
3-ولی به نظر بنده یک سفر تفریحی هر چند کوتاه خیلی می تونه کمک کننده باشه
خیلی سفر و مسافرت رو دوست دارم ولی خانواده ام اهلش نیستند. اینقدر خوشم می یاد از خانواده هایی که دنبال یه بهونه می گردن، دست همدیگه رو می گیرن می رن پارک، یه بستنی می خورن و لحظه ای با هم شاد هستند. به نظر شما اینها خرجی داره؟ خرجی نداره ولی اونها روح شادی دارن که خانواده من این روحیه رو ندارن. هر چقدر هم می گم، فایده ای نداره.
می خوام مثلاً با خاله یا دایی یا دوستام برم یه گردش کوتاه توی یکی از پارکهای تهران که اونها هم نمی تونن، یا کار دارن یا نمی تونن.
خودم هم که تنهایی نمی تونم برم. حالا فکر کنم پسرها توی این موارد مشکل ندارن و با دوستاشون می تونن دربندی، درکه ای و.... برن.
یادمه، 8 سال پیش با یکی از دوستای خانوادگی رفتیم امامزاده صالح. شاید 2 ساعت بیشتر نبود ولی اینقدر خوش گذشت که خاطرش هیچ وقت یادم نمی ره.
بله، بی خود نمی گن، 8 ساعت خواب، 8 ساعت کار و 8 ساعت عبادت و تفریح. که متاسفانه بعضی از کا اون 8 ساعت رو هم کردیم کار.

ghahremanimehdi
30-06-2010, 18:36
خودم هم که تنهایی نمی تونم برم. حالا فکر کنم پسرها توی این موارد مشکل ندارن و با دوستاشون می تونن دربندی، درکه ای و.... برن.خوب شما هم با دوستانت برنامه ی گردش بریز ، میتونی تور های شمال ثبت نام کنی و دست جمعی برید و اگر اهل تفریح باشی خیلی خوش میگذره. هزینه ی زیادی هم نداره
یا کلاسهای ایروبیک (یا حتی رقص) توی تهران زیاده ، ثبت نام کن، روزی 1 ساعت با دوستانت بری روحیه ات عوض میشه و بعد از چند ماه تمام ناراحتی هایی که داری، یادت میره.

قله بلند
30-06-2010, 20:36
خوب شما هم با دوستانت برنامه ی گردش بریز ، میتونی تور های شمال ثبت نام کنی و دست جمعی برید و اگر اهل تفریح باشی خیلی خوش میگذره. هزینه ی زیادی هم نداره
یا کلاسهای ایروبیک (یا حتی رقص) توی تهران زیاده ، ثبت نام کن، روزی 1 ساعت با دوستانت بری روحیه ات عوض میشه و بعد از چند ماه تمام ناراحتی هایی که داری، یادت میره.

مشکل من هم همینه که دوستام هم اهل تفریح نیستن. وقتی باهاشون بیرون می رم همش هولند که برن خونه. یا سر کار می رن یا مهمون دارن یا نمی تونن. آخه بدبختی که یکی دو تا نیست.

dashmojtaba
30-06-2010, 20:48
من فکر میکنم مشکل عصبی باشه چون سرزاغ داشتم کسایی که اینطوری شدنو اصلاً همش دوست دارن بخوابن این خواب زیادو خستگی که دارید مال اعصابه شاید
برید پیش روانپزشک و روانشناس
آیا این جور حسیم داری که حوصله هیچیو نداشته باشیو الکی از زمینو زمان بدت بیاد؟ اگر اینطوره حتماً مشکل عصبیه

ms368
30-06-2010, 21:16
آیا این جور حسی داری که حوصله هیچیو نداشته باشیو الکی از زمینو زمان بدت بیاد؟ اگر اینطوره حتماً مشکل عصبیه

ببخشید پریدم وسط بحثتون ..... .
مشکل منم همینه دوست عزیز
ولی امروز ماشینو برداشتم تا الان بیرون بودم ( تنها )

کلا یه انرژی خیلی قوی بهم دست داست
ولی زدحال خوردم ، چون بنزین تموم شد

موسیقی راک و یکم تلقین امروز خیلی کمکم کرد

ولی الان دوباره همون حسی که شما میگید رو دارم

لعنتی

dashmojtaba
30-06-2010, 21:51
ببخشید پریدم وسط بحثتون ..... .
مشکل منم همینه دوست عزیز
ولی امروز ماشینو برداشتم تا الان بیرون بودم ( تنها )

کلا یه انرژی خیلی قوی بهم دست داست
ولی زدحال خوردم ، چون بنزین تموم شد

موسیقی راک و یکم تلقین امروز خیلی کمکم کرد

ولی الان دوباره همون حسی که شما میگید رو دارم

لعنتی
مشکلای اینطوری که همه دارن اونی که دائماً این حسو داره وضعش خطرناکه نه شما

Penryn
30-06-2010, 23:44
خودم هم که تنهایی نمی تونم برم.
:18:
چرا نشه؟؟
من خودم تنهایی کلی مسافرت به این شهر و اون شهر رفتم
با اتوبوس
اینقدر صفا میده و خاطره میشه که حد نداره
برو یک شهر زیارتی و چند روز بمون
یا برو اصفهان
یا کنار دریا جنوب.هر چند الان گرمه
شمال هم بد نیست
مشکل اینه که جوونای ایرانی تا موقع ازدواج نمیخوان رو پای خودشون باشن.درست برعکس یک جون غربی
من حتی موقع کنکور همه ی انتخابهام رو زدم شهرهای دیگه تا رو پای خودم بایستم

قله بلند
01-07-2010, 00:44
:18:
چرا نشه؟؟
من خودم تنهایی کلی مسافرت به این شهر و اون شهر رفتم
با اتوبوس
اینقدر صفا میده و خاطره میشه که حد نداره
برو یک شهر زیارتی و چند روز بمون
یا برو اصفهان
یا کنار دریا جنوب.هر چند الان گرمه
شمال هم بد نیست
مشکل اینه که جوونای ایرانی تا موقع ازدواج نمیخوان رو پای خودشون باشن.درست برعکس یک جون غربی
من حتی موقع کنکور همه ی انتخابهام رو زدم شهرهای دیگه تا رو پای خودم بایستم

بابا شما خیلی شجاعید ولی من دیگه اینقدر شجاع نیستم و در ضمن بابام و مامانم اصلاً اجازه نمی دن.

ms368
01-07-2010, 08:53
بابا شما خیلی شجاعید ولی من دیگه اینقدر شجاع نیستم و در ضمن بابام و مامانم اصلاً اجازه نمی دن.

مگه چن سالته ؟
من 16 سالمه واسم ماشین خریده ، تازه بدون گواهینامه از شیراز هم بیرون رفتم

نه اینکه بگم بی مسئولیته ها .

ghahremanimehdi
01-07-2010, 10:09
مگه چن سالته ؟
من 16 سالمه واسم ماشین خریده ، تازه بدون گواهینامه از شیراز هم بیرون رفتم

نه اینکه بگم بی مسئولیته ها .


:18::18::18:

Penryn
01-07-2010, 10:34
این تاپیک یواش یواش داره میشه قصه ی هزار و یکشب.جایی نرین منم میخوام قصه ی حسن کرد رو واستون تعریف کنم خیلی در ترک اعتیادات مختلفه موثره :31:

مگه چن سالته ؟
من 16 سالمه واسم ماشین خریده ، تازه بدون گواهینامه از شیراز هم بیرون رفتم

نه اینکه بگم بی مسئولیته ها .
ده نشد دیگه
اگه خدایی نکرده یکی رو زیر بگیری <<قتل عمد>> حساب میشه.میدونستی؟ یعنی اعدام :18:
آدم 16 ساله ماشین میخدا چکار؟ نه جداً.مگه میخوای خانوم بچه هات رو برسونی مدرسه و سرکار؟
ما به سن شما دوچرخه سواری میکردیم استخونهامون سفت شه واسه دوران پیری.شما که زدین تو خال رفاه و تنبلی :31:
بابا ایول دارین بخدا!
بعد هی بگین اینجام درد میکنه اونجام اوف شده قیافم لوچ شده مثل معتادها شدم!! :31:

ms368
01-07-2010, 11:27
آدم 16 ساله ماشین میخدا چکار؟
نگران نباش
واسه کارای بد نمیخواد :27:

بچه ها واسه چکاپ کامل بدن MRI خوبه
mri تمامی بیماریهای موجود در بدن رو شناسایی میکنه ؟
غیر از mri چه آزمایشهایی باید بدم ؟
جواب آزمایشها رو ببرم متخصص خون نشون بدم یا روان پزشکم ؟

البته یه بار mri رفتم که تنها نتیجش کم خونی خفیف بود که با قرص آهن درمان شد ( خیلی وقت پیش )
ممکنه کم خونی دوباره برگرده ؟

درضمن یه بار توی رادیو شنیدم که یکی از دلایل کسلی ، بی حوصلگی ، و بی حالی ، فقر اهن و مس در بدنه ... ، درسته ؟

morsadr
01-07-2010, 16:45
mri تمامی بیماریهای موجود در بدن رو شناسایی میکنه ؟
نه بابا کی همچین حرفی زده :18:


البته یه بار mri رفتم که تنها نتیجش کم خونی خفیف بود که با قرص آهن درمان شد
از کی تا حالا تشخیص کم خونی با MRI صورت می گیره :18::18::41:

ms368
01-07-2010, 17:11
از کی تا حالا تشخیص کم خونی با MRI صورت می گیره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از وقتی روان پزشکم گفته :44:

تازه یه درمان 90 روزه هم داشتم با قرص اهن
اگه امکان نداره پس چطور فهمیده من کم خونی دارم ؟

پس mri رو برای چه منظوری گفته انجام بدم ؟

اصلا کار اصلی MRI چیه دوست عزیز ؟

---------- Post added at 05:11 PM ---------- Previous post was at 05:07 PM ----------

راستی
چه آزمایشهایی واسه چکاپ کامل بدن میگیرن ؟

قله بلند
01-07-2010, 19:44
سلام
یه چند ساعتی سیستمم بدجوری اوضاعش خراب شد و نمی تونستم روش ویندوز بریزم. وقتی اومدم به این تاپیک سر بزنم، تعجب کردم. من خواهش می کنم، بحث هایی که مربوط به این تاپیک نیست رو دیگه ادامه ندید و اجازه بدید راجع به اصل مطلب، پرسش و پاسخ انجام بشه. من می خوام از این بحث ها به نتیجه برسم وگرنه اصلاً سوالی نمی پرسیدم.

حالا بریم سر اصل مطلب که همان درد بدن، تنگی نفس، عفونت ریه و درمان های مربوطه هست.

1-درد قفسه سینه که انگار داره پیشرفت می کنه و مثل سوزن به داخل ریه می ره.
2-ضعف هم هست و چند روزی هم احساس تنفر از غذا می کنم، مثل حال تهوع.
3-این قرصی که برای عفونت ریه می خورم رو 11 روزه خوردم، آیا می تونم اون رو بکنم روزی یک عدد یا باید همچنان تا 14 روز، روزی 2 عدد بخورم. نمی دونم شاید این احساس تهوع از غذا برای این قرص باشه.

آیا این جور حسی داری که حوصله هیچیو نداشته باشی و الکی از زمین و زمان بدت بیاد؟ اگر اینطوره حتماً مشکل عصبیه نه اینجوری ولی شده افسرده بشم ولی با هر کلکی شده خودم رو بیرون کشیدم. ولی این موضوع که حال ندارم کاری بکنم شاید به خاطر همین مریضی هاست که یکدفعه ترمز آدم رو می کشه.

قله بلند
01-07-2010, 21:18
بعد هی بگین اینجام درد میکنه اونجام اوف شده قیافم لوچ شده مثل معتادها شدم!! می دونید چرا می گم مثل معتادها شدم؟ چون بدنم شبیه معتادها درد می کنه ولی علتش رو نمی دونم. با اینکه خوابم هم کم نیست ولی باز هم بازو، یک طرف گردن، بعضی از نواحی ساق پا، بعضی مواقع که درد شدیدتر می شه یه درد ضعیف داخل انگشتان دست و حتی درد گلو(مثل عفونت) + درد قفسه سینه رو احساس می کنم. برای همین گفتم آخه به من هم می گن بیمار؟!!! به یک ماشین قراضه و اسقاطی بیشتر شبیهم!!!!!!

قله بلند
01-07-2010, 22:02
يوگا براي بهبود علائم آسم مفيد است.

پژوهشگر دانشكده پزشكی دانشگاه نيويورك عنوان کرد : ” یک تحقیق جدید نتایج تحقیقات قبلی در رابطه با تاثیر انجام یوگا در کاهش علائم آسم را تایید می کند ” .
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، پژوهشگران در اين باره خاطرنشان كردند: در يك پژوهش اخير گروهي از داوطلبان كه مبتلا به آسم بودند با كمك تمرينات يوگا تحت درمان قرار گرفتند و بسياري از آنها اعلام كردند كه پس از استفاده از اين شيوه توانستند مصرف برخي از داروهاي خود را كاهش دهند.

شرح اين تحقيق در نشست سالانه طب ورزش كالج آمريكا كه طي هفته جاري برگزار شد، ارائه شده است.

دكتر جوناتان فيلد رييس كلينيك آلرژي و آسم در دانشكده پزشكي دانشگاه نيويورك و مركز پزشكي بلوو در اين باره گفت: نتايج حاصل شده در اين تحقيق چشمگير است اما دور از انتظار نبوده است. در گذشته نيز چندين تحقيق كوچك و پراكنده چنين تاثيري را تاييد كرده است.

شركت كنندگان در تحقيق اخير دو نوبت در روز و به مدت ۱۰ روز تمرينات يوگا را انجام دادند و به دنبال آن اين تمرينات را به سه نوبت در هفته و به مدت ۱۰ هفته ادامه دادند.

تاثير روش دوم در كاهش آسم بسيار قابل ملاحظه تر بوده است. محققان تاكيد كردند كه تحقيقات بيشتر و گسترده‌تر در اين زمينه انجام خواهد گرفت.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ورزش یوگا، ورزش گرونی هست؟

morsadr
02-07-2010, 10:39
از وقتی روان پزشکم گفته
ظاهرا روانپزشکتون روش جدیدی برای تشخیص کم خونی کشف کرده اند :31:.
کم خونی را فقط و فقط توسط آزمایش خون می توان تشخیص داد ولاغیر :13: شاید شما آزمایش هم داده بودید و پزشکتون از روی آن تشخیص کم خونی گذاشته :20:


پس mri رو برای چه منظوری گفته انجام بدم ؟

اصلا کار اصلی MRI چیه دوست عزیز ؟

MRI یک روش تصویر برداریه که توسط میدانهای مغناطیسی تصویری دقیق از بافتها و اندامهای درونی (بجز استخوانها ) می گیرد و در جهت تشخیص ضایعات آناتومیک و تومورال و کلا ناهنجاری های بافتهای مختلف مثل مغز و عضلات و تاندونها و ارگانهای داخلی بکار می رود .


چه آزمایشهایی واسه چکاپ کامل بدن میگیرن ؟
از نظر علمی چکاب کامل به اون معنی که شما فکر می کنید معنی نداره :41:
پزشک با توجه به علائم شما و احتمالاتی که در ذهن دارد آزمایشات مورد نظر را در خواست می کند . :40:


1-درد قفسه سینه که انگار داره پیشرفت می کنه و مثل سوزن به داخل ریه می ره.
چیزی ندارم که بگم :41: بررسی کامل تر نیازه :20:


2-ضعف هم هست و چند روزی هم احساس تنفر از غذا می کنم، مثل حال تهوع.
ضعف بیماری . استرس ها و نگرانی های عصبی و تاثیر آنتی بیوتیک رو ی سیستم گوارش از علل این مورد می تونن باشند . :40:


3-این قرصی که برای عفونت ریه می خورم رو 11 روزه خوردم، آیا می تونم اون رو بکنم روزی یک عدد یا باید همچنان تا 14 روز، روزی 2 عدد بخورم
کاهش دوز درمانی دارو توصیه نمی شه :41: مگر با صلاحدید پزشکتون

قله بلند
02-07-2010, 16:37
چیزی ندارم که بگم بررسی کامل تر نیازه سلام. منظور از بررسی کاملتر چیست؟

morsadr
02-07-2010, 17:50
سلام. منظور از بررسی کاملتر چیست؟

شما یکسری علائم دارید ویکسری تشخیص افتراقی که مهم ترین آنها از نظر پزشکتون عفونت ریه بوده ( البته از نظر ایشون ) . حال با انجام درمان برای این تشخیص یعنی شروع آنتی بیوتیک انتظار کاهش علائم شما که یکی از آنها درد قفسه سینه بوده را داشتیم ولی ظاهرا این اتفاق نیافتاده و این از نظر پزشکی بررسی بیشتر را طلب می کند .
بررسی میتونه شامل معاینه مجدد . عکس مجدد ریه و شاید انجام یک سی تی اسکن باشد. بررسی بیشتر را پزشک معالجتون معین خواهد کرد :40:

قله بلند
02-07-2010, 19:27
سلام. اگه برای ایشون این درد و خوب نشدنش زیاد مهم نبود و حتی معاینه، عکس مجدد و یا سی تی اسکن رو هم پیشنهاد ندادند، به نظرتون چه کار کنم؟ این درد واقعاً اذیت می کنه به نحوی که شب ها وقتی می خوام از این پهلو به اون پهلو بشم درد زیادی داره. موقع سرف و عطسه هم که دیگه اوضاع مشخصه.

morsadr
03-07-2010, 16:18
سلام. اگه برای ایشون این درد و خوب نشدنش زیاد مهم نبود و حتی معاینه، عکس مجدد و یا سی تی اسکن رو هم پیشنهاد ندادند، به نظرتون چه کار کنم؟ این درد واقعاً اذیت می کنه به نحوی که شب ها وقتی می خوام از این پهلو به اون پهلو بشم درد زیادی داره. موقع سرف و عطسه هم که دیگه اوضاع مشخصه.

در هر صورت پزشک معالجتون ایشونند و هر طور ایشون صلاح بدونند عمل می کنند :46: ولی شما مختارید که با پزشک دیگری مشورت و یا پیگیری و درمان را به پزشک دیگری بسپارید :20:

قله بلند
05-07-2010, 20:57
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سلام. آزمایش رو نشون دکترم(متخصص عفونی) دادم و گفتند که نه قند داری، نه چربی و نه عفونت. چون مقادیر، زیاده از نوشتنش خودداری می کنم.
دکتر morsadr، لطفاً بعد از خوندن این قسمت من رو دعوا نکنید چون دکترم دعوام کردند. 14 روز پیش یک آمپول بتامتازون زدم و قرص های کوتریموکسازول بزرگسالان رو هم هر 12 ساعت، دو تا می خوردم ولی مترونیدازول که باید هر 8 ساعت یک بار می خوردم رو نخوردم و بابت همین موضوع مورد دعوا قرار گرفتم. آخه وقتی در مورد حالاتی که برام در مورد مصرف تئوفیلین به وجود می یومد می گفتم این قرص رو نوشتند و در اطلاعات دارویی هم گفته شده که اغلب برای عفونت های گوارشی تجویز می شه. گفتند که نصفه و نیمه خوردی چرا این کار رو کردی؟ من هم از ایشون ترسیدم.

راستی ، دیگه عکس ننوشتند و آزمایش آسم رو دیدند و گفتند که عفونت شدیده و 2 تا 3 ماه طول می کشه تا خوب بشه و در مورد درد قفسه سینه هم گفتند که چون ریه نمی تونه عملکردش رو درست انجام بده اینجوری شده.

حالا دا روهای جدید:
1-آمپول بتامتازون تزریق شد
2-آمپول ویتامینD3 تزریق شد
3-شربت سالبوتامول(یک قاشق صبح، یک قاشق شب)[منظور از قاشق چیه؟ مرباخوری یا غذاخوری]
4-شربت برم هگزین(روزی سه قاشق)[منظور از قاشق چیه؟]
5-شربت زادیتن(کتوتیفن)(شبی یک قاشق)[قاشقش داخلش هست]-این دارو خارجیه، چون خودشون تاکید کردند که خارجی باشه.
6-کپسول سفیکسیم(روزی دو عدد)
7-آلپرازولا 0.5(برای آرامش)[شب قبلش نخوابیده بودم و امروز صبح هم با نفس تنگی و حال بد مراجعه کردم و سه ساعت و نیم هم با این حال، انتظار کشیدم، تازه دکتر دعوام کرد، خوب آدم حالش بد می شه دیگه و دستش هم می لرزه و مضطرب می شه و آخرش هم باید این قرص رو بخوره و اگه نخوره باز دعواش می کنن. آخه چرا پزشک ها، مریض های بیچاره رو دعوا می کنن؟!!! به جای دعوا، قشنگ براش توضیح بدن و روشنش کنن! بابا! معده بیچاره اینهمه قرص رو نمی کشه و حالت تهوع و انزجار نسبت به غذا تولید می کنه]
8-و قرص محترم مترونیدازول(هر 8 ساعت)
9-دیگه دوا و قرصی نوشته نشده، خدا رو شکر تموم شد. خدا به داد این معده بیچاره برسه از دست این قرص ها.

حالا شما لطف کنید و نظرتون رو بفرمایید. خدایش، دکتر morsadr، لذت نمی برید از اینهمه استقامت و پی گیری و پافشاری برای جنگ و نبرد بر سر بیماری؟!!!

قله بلند
06-07-2010, 13:24
سلام. حالا که تعداد گزینه های آزمایش بالا بود، چند مورد رو که به نظر مهم می آیند ور می نویسم. شما لطف کنید یه توضیح کوتاهی بدهید:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

قله بلند
11-07-2010, 23:15
سلام. آقای دکتر پس چرا به سوال من پاسخ ندادید؟

morsadr
12-07-2010, 02:20
با سلام
ببخشید امروز عصر فرصت جواب دادن به سوال شما نشد :11:

در مورد آزمایشاتون که همانطور که دکترتون گفته مشکلی نیست و همه طبیعی هستند :20:


لطفاً بعد از خوندن این قسمت من رو دعوا نکنید چون دکترم دعوام کردند.
نخیر بنده دعوا نمی کنم ولی اینکه دستورات پزشکتون را بعلت اجرا نکنید کار درستی نیست :13: نتیجش هم اینه که درمان تکرار میشه :46:


منظور از قاشق چیه؟ مرباخوری یا غذاخوری]
معمولا قاشق مرباخوری معادل 5 سی سی

دکتر شما تاکید زیادی به وجود عفونت داره که این هم دور از انتظار نیست چون ایشون متخصص عفونی هستند و اگر غیر از این عمل کنند جای تعجب داره :31: . بنده در مورد درمان ایشون نظری نمی تونم بدم . شاید بهترین کار عمل به دستورات ایشون باشه تا ببنیم چه نتیجه ای می گیرید :20:
موفق باشید :11:

قله بلند
12-07-2010, 16:38
سلام
1-آقای دکتر، اگر فردی مثل من و با عکسی که نشون می ده عفونت ریه داره، پیش شما بیاد، شما هم از درمان آنتیوبیوتیکی استفاده می کنید؟ چند هفته این کار رو ادامه خواهید داد؟
2-اگه شنیده باشید و مطلع باشید، بازیگر تلویزیون،آقای محمود بهرامی، به خاطر عارضه عفونت ریوی درگذشت.
3-وقتی الان من 3 هفته است دارو می خورم، باید چه حالت های بهبودی رو احساس کنم؟

morsadr
12-07-2010, 19:14
سلام
1-آقای دکتر، اگر فردی مثل من و با عکسی که نشون می ده عفونت ریه داره، پیش شما بیاد، شما هم از درمان آنتیوبیوتیکی استفاده می کنید؟ چند هفته این کار رو ادامه خواهید داد؟
2-اگه شنیده باشید و مطلع باشید، بازیگر تلویزیون،آقای محمود بهرامی، به خاطر عارضه عفونت ریوی درگذشت.
3-وقتی الان من 3 هفته است دارو می خورم، باید چه حالت های بهبودی رو احساس کنم؟

دوست عزیز اول در مورد مثالی که زدید در مورد آقای بهرامی . ایشون چند سالشون بوده ؟

ببنیداز نظر بنده تشخیص بیماری فقط از روی عکس نیست :41: . اصول تشخیص در پزشکی ابتدا جمع آوری اطلاعات با شرح حال دقیق و سپس معاینه دقیق می باشد بعد از آن اقدامات پاراکلینیک مانند عکس درخواست می شود که مجموع اینها و با توجه به شک بالینی پزشک تشخیص احتمالی گذاشته شده و بر اساس آن درمان انجام می شود .
حال اگر تشخیص عفونت ریه باشد باز با توجه به حال عمومی و شدت عفونت درمان می تواند متفاوت باشد در مواردی بستری در بیمارستان و درمان تزریقی و در مواردی هم درمان خوراکی پس به این راحتی نیست که بگوییم این عکس عفونت را نشان می دهد و درمان هم ثابت باشد:18: . هر بیماری درمان خاص خودش را خواهد داشت ولی بصورت کلی درمورد عفونت میکروبی ریه آنتی بیوتیک تجویز می شود خوراکی و یا تزریقی :20:

در مورد بهبودی هم مشخصه دیگه مهم اینه که علائم اصلی شما که شما را به پزشک کشانده یعنی تنگی نفس سرفه و دردتون کاهش پیدا کنه :31:

قله بلند
12-07-2010, 19:50
دوست عزیز اول در مورد مثالی که زدید در مورد آقای بهرامی . ایشون چند سالشون بوده ؟

محمود بهرامي بازيگر پيشكسوت عرصه تئاتر، سينما و تلويزيون در سن73سالگي، دارفاني را وداع گفت.
محمود بهرامي كه سابقه پيوند كليه داشته و از اين بابت ناراحتي داشته، به خاطر عفونت ريه سه هفته در بخش‌هاي عمومي بيمارستان شهيد لبافي‌نژاد تحت درمان بوده و ده روز نيز در بخش مراقب‌هاي ويژه اين بيمارستان بستري بوده
می دونید، می ترسم بعد از دو یا سه ماه، باز هم چیزی تغییر نکنه و باز هم ماجرای تیروئید تکرار بشه. البته همچنان با امید می رم تا ببینم چی می شه

قله بلند
13-07-2010, 12:59
سلام. آقای دکتر، من فقط به خاطر درد قفسه سینه که الان هم وجود داره رفتم دکتر چون واقعاً عجیب و غریب بود. چون سرفه و تنگی نفس که آسم تشخیص داده شده بود که ظاهراً عفونت ریه هم اومده روش.

تشخیص در مورد من اینجوری بود(البته توسط پزشک عفونی که می رم پیششون):

1-همین مواردی که برای شما می نویسم
2-عکس از قفسه سینه و سینوس
3-آزمایش میزان نفس(اسپیرومتری) که اسفند دادم که احتمالاً شربت کتوتیفن به خاطر اون بوده.

مثلاً سه هفته پیش که برای اولین بار رفتم پیششون و قرص های کوتریموکسازول رو تا دو روز اول خوردم، احساس خوبی داشتم و دیگه خبری از نفس تنگی و سرفه نبود ولی از روز سوم، کم کم علائم قبلی شروع شد و از روز هشتم به بعد که یه اوضاع بالا و پایین بدی داشتم. مثلاً از ظهر به بعد حالم بد می شد و کم کم تب خفیفی می یومد سراغم و تا 10 شب ادامه داشت و یک دفعه ای تب قطع می شد و حالم خوب می شد. این اوضاع تا روز چهاردهم ادامه داشت که با همین حال بد و سرفه و نفس تنگی، هفته پیش رفتم پیششون که این داروهای جدید رو نوشتند و گفتند که 2 تا 3 ماه طول می کشه.

از روز دوشنبه پیش که قرص ها رو شروع کردم تا حدوداً 5 الی 6 روز بعدش، با وجود قرص و شربت همه چیز خوب بود و سرفه و نفس تنگی نبود. در ضمن تب هم دیگه نیومد سراغم ولی باز هم سرفه و نفس تنگی اومده سراغم که با وجود شربت سالبوتامول و برم هگزین می تونم کنترلش کنم. با قرص تئوفیلین هم می شد کنترل کرد ولی امان از حالت های بد گوارشی که بعد از خوردنش به وجود می یاد.

درد قفسه، از اون نقطه ای که وجود داشت(این ناحیه گویا بهتر شده) بالاتر رفته و حتی اندکی از جلوی قفسه رو هم درگیر کرده، و به سمت پشت قلب نیز حرکت کرده. مثل گزارش هواشناسی شد!!

برای همین می گم، بیمار هم بیمارای قدیم. لااقل گزارش بیماریشون مثل هواشناسی و تاتکیک های رزمی نبود!!!

mahyar_bt
13-07-2010, 13:03
سلام خسته نباشید
دکتر من بدنسازی کار میکنم و در کنارش مکمل های بدنسازی هم استفاده میکنم (نه دارو و استروئید) میخواستم ببینم چه ازمایش هایی بدم تا ببینم به کبد... و جهایی که ممکنه اسن مکمل ها اسیب بزنن اسیب رسیده یا نه؟

morsadr
13-07-2010, 14:02
محمود بهرامي بازيگر پيشكسوت عرصه تئاتر، سينما و تلويزيون در سن73سالگي، دارفاني را وداع گفت.

می دونید، می ترسم بعد از دو یا سه ماه، باز هم چیزی تغییر نکنه و باز هم ماجرای تیروئید تکرار بشه. البته همچنان با امید می رم تا ببینم چی می شه
شما هر وقت به سن 73 سالگی رسیدید می تونید از این عفونت بترسد . ولی فکر کنم هنوز یه کمی مونده که به این سن برسید :27::31:


سلام. آقای دکتر، من فقط به خاطر درد قفسه سینه که الان هم وجود داره رفتم دکتر چون واقعاً عجیب و غریب بود. چون سرفه و تنگی نفس که آسم تشخیص داده شده بود که ظاهراً عفونت ریه هم اومده روش.

در هر صورت شما یک مشکل ریوی دارید احتمالا آسم . حالا مشکلات عفونی هم به آن اضافه شده است . مشکلات تیروئید و عصبی هم مزید بر علت :13:. فعلا منتظر جواب درمان باشید تا ببنیم چی میشه :10:
در مورد درد هم فعلا صبر کنید تا درمان عفونت به نتیجه برسه :11:

morsadr
13-07-2010, 14:08
سلام خسته نباشید
دکتر من بدنسازی کار میکنم و در کنارش مکمل های بدنسازی هم استفاده میکنم (نه دارو و استروئید) میخواستم ببینم چه ازمایش هایی بدم تا ببینم به کبد... و جهایی که ممکنه اسن مکمل ها اسیب بزنن اسیب رسیده یا نه؟

اولا در مورد اینکه این مکمل ها استروئید ندارند باید اطمینان داشت . من که اطمینان ندارم :13:
برای بررسی عملکرد کبد اولین کار اندازه گیری آنزیمهای کبدی (ALT و AST ) می باشد

بنده با استفاده از دارو و مکمل برای ورزش خیلی موافق نیستم :41:

قله بلند
13-07-2010, 15:54
از بامداد تا الان، سرفه داره شدیدتر می شه و با شربت هایی که نام بردم از شدتش کم نمی شه. شما می فرمایید &quot;فعلا منتظر جواب درمان باشید تا ببنیم چی میشه&quot; ولی دکتر morsadr واقعاً خسته شدم و باید 6 روز دیگه با همین سرفه و خس خس صبر کنم تا روز دوشنبه. وقتی سرفه می یاد دیگه خواب ندارم و همه رو هم عاصی کردم. همه دارن از تعجب شاخ در می یارن که چرا این قرص ها و داروها اثر نمی کنه. شاید فردا برم دکتر و بگم از دست این سرفه خسته شدم. اگه دیدم دور جدید درمان هم اثر نگذاشت، دکترم رو عوض می کنم.
شما هر وقت به سن 73 سالگی رسیدید می تونید از این عفونت بترسد . ولی فکر کنم هنوز یه کمی مونده که به این سن برسید فکر کنم، الان سن من بیشتر از 73 باشه!!!
ویرایش: راستی آقای دکتر، قرص سفیکسیم 400 هم، یک روزه که تموم شده و قرص مترونیدازول هم تا جمعه صبح ادامه داره ولی به نظر من که اثری نداشته. آیا رابطه ای بین تموم شدن سفیکسیم و آغاز و تشدید سرفه وجود داره؟

morsadr
14-07-2010, 16:01
واقعاً خسته شدم و باید 6 روز دیگه با همین سرفه و خس خس صبر کنم تا روز دوشنبه
خیر اشتباه نکنید قبلا هم عرض کردم که به نظر بنده شما آسم را دارید و بحث عفونت احتمالا علائم را تشدید کرده است . ( البته وجود عفونت ریوی نظر پزشک معالجتونه و بنده نمی تونم از راه دور تشخیص بزارم ) بنابر این انتظار نداشته باشید با مصرف آنتی بیوتیک تمام علائم آسم شما یعنی تنگی نفس و سرفه و خس خس تمام بشه . بنده هم عرض کردم که صبر می کنیم که ببنیم نتیجه چی میشه و آیا تمام مشکل شما عفونته و یا نه .


فکر کنم، الان سن من بیشتر از 73 باشه!!!
:18::19::18:
پس باید منتظر سرنوشت آقای بهرامی باشید :21::31:


راستی آقای دکتر، قرص سفیکسیم 400 هم، یک روزه که تموم شده و قرص مترونیدازول هم تا جمعه صبح ادامه داره ولی به نظر من که اثری نداشته. آیا رابطه ای بین تموم شدن سفیکسیم و آغاز و تشدید سرفه وجود داره؟
فکر نکنم :41:

قله بلند
16-07-2010, 14:44
سلام.
احساس می کنم راز این سرفه ها رو بعد از 7 روز به دست آوردم، حداقل در مورد دور دوم درمان. قرص مترونیدازول. بله، قرص مترونیدازول(البته 10 تای آخرش) با فشاری که به معده می آورد، کم کم باعث تولید گاز در معده شد و همین گاز هم با عبورش از مری به حلق، باعث ایجاد سرفه می شد. ای کاش 10 تای آخرش رو نمی خوردم.
البته هنوز هم اثرات این قرص از بین نرفته و امیدوارم بعد از چند روز علائم کاهش پیدا کنه.

ویرایش: الان، دو سه ساعتی هست که نفس تنگی و سرفه، شدید شده و با شربت های سالبوتامول و برم هگزین هم چاره نشده. آخرش مجبور شدم یه قرص تئوفیلین بخورم. شاید این قرص بتونه ریه رو باز کنه.
دیگه خسته شدم. من قبل از این یک ماه که دیگه اینجوری نبودم. احساس می کنم شدم موش آزمایشگاهی. شما رو به خدا اگه احساس می کنید که این درمون ها فایده ای نداره بگید، راه چاره رو بگید. والا، از زندگی افتادم. الان هم که دارم این متن رو می نویسم، نفسم تنگ تنگ شده. دیگه بدم می یاد از دکتر رفتن.

mehdidll
16-07-2010, 17:49
سلام دوستان
دوست عزیز قله بلند
پدر من هم حدود 2 ماه میشه همین مریضی رو داره و دائم سرفه میکنه متاسفانه
حدود 3 تا دکتر خوب رفت و خوب هر کدم داروی خاصی بهش دادن یکی قرص های و کپسول
برای عفونت ریه گفته ریه عفونت داره زیاد
پدرم بعد از سرفه مقدار زیادی عفونت میاره بیرون و خوب خیلی براش سخته
چند مدتی هم هست بهتر شده ولی سرفه پا برجست و درد قفسه هم داره
دقیقا همون چیزهایی که شما دارید پدرم هم داره اونم از دکتر رفتن خسته شده
میخواستم بدونم شما چند وقته اینجوری هستید و دکتر گفته چه مریضی دارید ؟

قله بلند
16-07-2010, 18:31
سلام دوستان
دوست عزیز قله بلند
پدر من هم حدود 2 ماه میشه همین مریضی رو داره و دائم سرفه میکنه متاسفانه
حدود 3 تا دکتر خوب رفت و خوب هر کدم داروی خاصی بهش دادن یکی قرص های و کپسول
برای عفونت ریه گفته ریه عفونت داره زیاد
پدرم بعد از سرفه مقدار زیادی عفونت میاره بیرون و خوب خیلی براش سخته
چند مدتی هم هست بهتر شده ولی سرفه پا برجست و درد قفسه هم داره
دقیقا همون چیزهایی که شما دارید پدرم هم داره اونم از دکتر رفتن خسته شده
میخواستم بدونم شما چند وقته اینجوری هستید و دکتر گفته چه مریضی دارید ؟

سلام
هم برای خودم و هم برای پدر شما آرزوی سلامتی و شفای عاجل رو دارم

بگذارید کمی برگردم به عقب، حدوداً اوایل بهمن پارسال و یک گزارش خلاصه لحظه به لحظه بدم:
1-قرمزی هایی شبیه کهیر همراه با خارش(حساسیت به تقریباً همه نوع مواد غذایی، بوی اسپری، دود، گرد و خاک، بوی سیگار)
2-بعد از مدتی، سرفه های شبانه و به مدت 2 ساعت(یک شب در میان) ولی بدون تنگی نفس
3-سرماخوردن در اوایل اسفند و شروع سرفه و نفس تنگی به صورت مداوم
4-آزمایش اسپیرومتری(سنجش میزان نفس) و تشخیص آسم
5-شروع درد قفسه سینه، البته فقط ناحیه ای کوچک در پشت قلب و اهمیت نداشتن آن برای پزشکم(البته مورد 4 و5 همزمان بودند)
6-خوردن قرص های دگزامتازون برای سرکوب سیستم ایمنی و کتوتیفن برای پیشگیری از آسم و اسپری سرتاید برای درمان آسم
7-تاثیر داشتن داروها
8-از بین رفتن تاثیر داروها بعد از تقریباً 2 ماه مصرف
9-شروع دوباره سرفه و جابه جایی درد از ناحیه مذکور به سمت راست و پایین قفسه سینه
10- باقی ماندن درد در این ناحیه و جابه جایی آن بعد از چند روز به نقطه مقابل قفسه سینه و ماندگار شدن آن(سرفه و تنگی نفس هنوز ادامه دارد)
11-مراجعه به دکتر عفونی و تشخیص عفونت شدید ریه با عکس از قفسه سینه و سینوس در یک ماه گذشته و سپری کردن دو دوره 2 هفته ای و استفاده از آنتیوبیوتیک های متفاوت
12-در دوره اول، با مصرف آنتی بیوتیک تا دو روز علائم سرفه و تنگی نفس کاملاً خوب شد ولی رفته رفته برگشت دوباره همه علائم به حالت قبل
13-در دوره دوم، بهبود علائم تا 7 روز اول و مصرف قرص ها و شربت ها و آغاز سرفه و تنگی نفس بعد از روز هفتم
14-رفتن پیش دکتر و شروع دوره سوم درمان که تا چند روز دیگه محقق خواهد شد.

البته تشخیص دکترم این بوده که چون عفونت شدیده باید 2 تا 3 ماه درمان رو ادامه بدم ولی واقعاً کلافه شدم و نمی دونم چرا تا چند روز، همه چیز خوبه ولی دوباره همه چیز برمی گرده سرجای اولش. من عفونتی از ریه هام خارج نمی شه.

امیدوارم خوب گفته باشم.

morsadr
16-07-2010, 18:34
سلام.
احساس می کنم راز این سرفه ها رو بعد از 7 روز به دست آوردم، حداقل در مورد دور دوم درمان. قرص مترونیدازول. بله، قرص مترونیدازول(البته 10 تای آخرش) با فشاری که به معده می آورد، کم کم باعث تولید گاز در معده شد و همین گاز هم با عبورش از مری به حلق، باعث ایجاد سرفه می شد. ای کاش 10 تای آخرش رو نمی خوردم.
البته هنوز هم اثرات این قرص از بین نرفته و امیدوارم بعد از چند روز علائم کاهش پیدا کنه.

ویرایش: الان، دو سه ساعتی هست که نفس تنگی و سرفه، شدید شده و با شربت های سالبوتامول و برم هگزین هم چاره نشده. آخرش مجبور شدم یه قرص تئوفیلین بخورم. شاید این قرص بتونه ریه رو باز کنه.
دیگه خسته شدم. من قبل از این یک ماه که دیگه اینجوری نبودم. احساس می کنم شدم موش آزمایشگاهی. شما رو به خدا اگه احساس می کنید که این درمون ها فایده ای نداره بگید، راه چاره رو بگید. والا، از زندگی افتادم. الان هم که دارم این متن رو می نویسم، نفسم تنگ تنگ شده. دیگه بدم می یاد از دکتر رفتن.

از اینکه علایم بیماری تشدید شده متاسفم .
ولی بیماری آسم به همین صورته که حملات سرفه و تنگی بصورت متناوب داره . به نظر بنده بهترین درمان آن هم استفاده مستمر از اسپری های درمانی می باشد .
نا امید نباشید :46:

قله بلند
16-07-2010, 19:17
از اینکه علایم بیماری تشدید شده متاسفم .
ولی بیماری آسم به همین صورته که حملات سرفه و تنگی بصورت متناوب داره . به نظر بنده بهترین درمان آن هم استفاده مستمر از اسپری های درمانی می باشد .
نا امید نباشید :46:

آخه آقای دکتر، بدبختی اینجاست که اسپری هم دیگه اثر نمی کنه، نه اسپری سالبوتامول و نه اسپری سرتاید. من می خوام ناامید نشم ولی وقتی می بینم حتی یه قرار نمی تونم با دوستم بگذارم تا مثلاً بیرون برم و روحیه ام عوض بشه، وقتی می بینم دارو اثر نمی کنه وقتی می بینم با دکترم نمی تونم راحت صحبت کنم(از ترس اینکه دعوا نکنند) و از دکتر رفتن هم هراس پیدا کردم و یا اینکه با خوردن فلان قرص، یه درد دیگه هم می گیرم و..... چه جوری آدم امیدواریش رو تا آخر حفظ کنه.

morsadr
17-07-2010, 16:07
در درمان حمله حاد آسم اسپری سالبوتامول قطعا تاثیر داره ولی شاید نه کامل . یعنی باید باعث کاهش علائم حداقل تا حدودی بشه .
از دکترها هم نترسید بعضی وقتها بد اخلاقند ولی نهایتا خوبی بیمارشون را می خواهند :46:

قله بلند
17-07-2010, 19:04
سلام
یه اتفاق جدید افتاده و اون اینکه درد، اندکی به قسمت راست قفسه سینه و درست رو به روی قلب منتقل شده. آیا عفونت در حال جابه جایی است؟ یا اصولاً در حین درمان این اتفاق می افتد؟
بعد از خوردن قرص تئوفیلن، الان بیشتر از 24 هست که حالم خیلی خوبه و اثری از سرفه و تنگی نفس نیست. البته خودم از خوردن چیزهایی که حساسیت رو زیاد می کنه پرهیز می کنم. مثل اینکه بعضی از داروها علائم بیماری رو بدتر می کنه.

morsadr
17-07-2010, 20:49
جابجایی عفونت از نظر بنده بی معنیه :13:

در مورد کاهش علائمتون هم خوشحالم احتمالا تاثیر تئوفیلین باید باشه

قله بلند
18-07-2010, 14:35
سلام. تئوفیلن فقط تونست 24+20 ساعت علائم رو پنهان کنه و دوباره تنگی نفس شروع شد.آقای دکتر، عکس ها و داروها رو به یک پزشک عمومی نشون دادم و ایشون عفونت سینوس و ریه رو تایید کردند و اظهار داشتند که قرص های داده شده قرص های خوبی هست. حالا باید برای بررسی بیشتر پیششون برم. پس دوشنبه هم پیش دکتر خودم می رم و هم پیش ایشون و نتایج رو اعلام می کنم. بحث بالاتر رفتن و جا به به جا شدن درد رو هم مطرح می کنم. راستی یادتونه گفتم که بخشی از ساق پای راستم درد می کنه. این درد اندکی به طرف قوزک پا کشیده شده. این درد هم به نظرم جالب می یاد. این رو هم مطرح می کنم.

morsadr
18-07-2010, 21:54
تئوفیلن فقط تونست 24+20 ساعت علائم رو پنهان کنه و دوباره تنگی نفس شروع شد
به همین علته که دکترتون میگه تئوفیلین را هر روز مصرف کنید:31:

قله بلند
19-07-2010, 09:39
سلام. امروز رفتم پیش دکترم(متخصص عفونی). ایشون گفتند که حالت چطوره؟ من هم گفتم هر آنچه اتفاق افتاده بود.(بگفتم چو شیران بی یال و دُم!!) ایشون دستور سی تی اسکن بدون تزریق در بیمارستان میلاد و دیدن این سی تی اسکن توسط فوق تخصص ریه در بیمارستان میلاد رو صادر کردند.
حالا این سی تی اسکن چی رو قراره مشخص کنه؟ آیا سی تی اسکن همه چیز رو نشون می ده؟
برای انجام سی تی اسکن، چه مقدماتی لازم هست؟ مثلاً اگر غذایی بخورم مشکلی پیش نمی یاد؟ یا مثلاً هیچ نوع فلزی نباید روی لباسهام باشه؟ گردنبند، گوشواره و..... دیگه هر توصیه ای که باید رعایت کنم رو لطف کنید و بفرمایید.
در ضمن گفتند که همون تئوفیلین رو بخور و فعلاً هیچ قرص دیگه ای نخور.
برای درد ساق پای راستم گفتم که گفتند به قفسه سینه ارتباطی نداره ولی جمله ای گفتند که نفهمیدم چه معنی داشت.&quot;چون کلسیم خونت زیاد می شه، اون ناحیه پات درد می گیره&quot;
خلاصه، آقای دکتر، باید فردا برم بیمارستان میلاد و سی تی اسکن بدم. هر چیزی که می تونه راهنمایی کنه، لطف کنید و بفرمایید.

---------- Post added at 09:39 AM ---------- Previous post was at 09:38 AM ----------


به همین علته که دکترتون میگه تئوفیلین را هر روز مصرف کنید:31:

اینکه مصیبته. من اگه هر روز تئوفیلین بخورم که دیگه گوارش بهم نمی مونه.

ویرایش: راستی یادم رفت به پزشکم بگم که مشکل تیروئید هم دارم. ایشون هم نپرسیدن. حالا چه کار کنم؟ اگر به مسئول سی تی اسکن بگم، مشکل حله؟

morsadr
19-07-2010, 12:19
حالا این سی تی اسکن چی رو قراره مشخص کنه؟ آیا سی تی اسکن همه چیز رو نشون می ده؟
اطلاعات بیشتری به نسبت عکس ساده به ما میده .:20:


برای انجام سی تی اسکن، چه مقدماتی لازم هست؟ مثلاً اگر غذایی بخورم مشکلی پیش نمی یاد؟ یا مثلاً هیچ نوع فلزی نباید روی لباسهام باشه؟ گردنبند، گوشواره و..... دیگه هر توصیه ای که باید رعایت کنم رو لطف کنید و بفرمایید.
ازنظر غذایی کاری لازم نیست . ولی جسم فلزی نباید روی لباس یا بدنتون باشه :13:
توصیه های لازم را خودشون فردا به شما می گویند


راستی یادم رفت به پزشکم بگم که مشکل تیروئید هم دارم. ایشون هم نپرسیدن. حالا چه کار کنم؟ اگر به مسئول سی تی اسکن بگم، مشکل حله؟
مشکلی در مورد سی تی اسکن ندارید ولی بهتر بود که به پزشکتون می گفتید .

قله بلند
19-07-2010, 15:24
مشکلی در مورد سی تی اسکن ندارید ولی بهتر بود که به پزشکتون می گفتید . سلام. یه سرچی زدم و یه سری مطالب گیر اوردم:
در مواردی چون بیماری های قلبی، آسم، بیماریهای کلیوی، مشکلات تیروئید و یا دیابت باید به پزشک اطلاع داده شود. برخی از این موارد ممکن است عوارض جانبی غیرمعمول را افزایش دهد.منظور از عوارض جانبی غیر معمول را افزایش دهد چیست؟

خوب من تنگی نفس هم دارم پس توی این زمینه هم ممکنه مشکلی پیش بیاد.
و سوال دیگه اینکه، ممکنه فردا سی تی اسکن انجام نشه و نوبت بگذارند؟
و سوال آخر اینکه، چه تفاوتی بین سی تی اسکن تزریقی و غیر تزریقی هست. دکترم گفتند که چون تزریقی دردسر داره، غیر تزریقی می نویسم.

قله بلند
20-07-2010, 14:22
سلام
امروز رفتم بیمارستان میلاد. تاریخ 5 مرداد رو تعیین کردند. جوابش هم تا 5 روز بعدش آماده می شه. حالا یه سوال اینجا مطرح می شه و اون اینکه: تا این مدت 12 روز، عفونت پیشرفت نمی کنه؟
آمادگی های لازم جهت انجام سی تی اسکن با تزریق
1-ناشتا بودن بیمار از 8 ساعت قبل از سی تی اسکن
2-به همراه داشتن سوابق بیمار(سونوگرافی، عکس های قبلی و...)اینطور که به نظر می رسه، من لزومی به نگرانی از آسم و اختلال تیروئید نباید داشته باشم چون کار من تزریقی نیست.

یک سوال می کنم ولی به من نخندید آ. النگوی من از دستم در نمی یاد و اصلاً یادم نبود بپرسم که حتماً باید از دستم درش بیارم یا نه. نظرتون چیه؟ واقعاً آقایون در این زمینه ها خیلی راحت تر از خانم ها هستند.

morsadr
20-07-2010, 16:28
دوست عزیز نگران نباشید قبلا هم گفتم سی تی اسکن برای شما مشکلی به وجود نمیاره .:46:
در مورد تزریق هم باید گفت که در حین سی تی اسکن یک ماده حاجب رادیو اکتیو به فرد تزریق میشه و این ماده در بافتهای مختلف پخش شده و باعث میشه که بافتهای که خونرسانی بهتری دارند بصورت واضح تری دیده شوند و بررسی آنها راحت تر صورت بگیره . ولی در مورد شما فکر نکنم لزومی داشته باشه :41:


النگوی من از دستم در نمی یاد و اصلاً یادم نبود بپرسم که حتماً باید از دستم درش بیارم یا نه. نظرتون چیه؟
با توجه به اینکه اسکن از قفسه سینه صورت میگیره فکر نکنم مشکلی ایجاد کنه ولی با این حال فزدی که این کار را انجام میده بهتر می تونه نظر بده


واقعاً آقایون در این زمینه ها خیلی راحت تر از خانم ها هستند.
خوب دیگه اینجوریه دیگه :27:. شما هم میتونید مثل آقایان نه النگو داشته باشید و نه هیچ چیز اضافه دیگه ای :21::31:

shifter
20-07-2010, 16:29
----------------------

قله بلند
20-07-2010, 19:06
سلام. توی سی تی اسکن، دست کجا قرار می گیره؟ کنار بدن یا حلقه شده به دور سر یا....؟
سی تی اسکنی که قراره انجام بدم: chest CT scan spiral

morsadr
20-07-2010, 21:15
والا این یکی را خوب نمی دونم .:41: . احتمالا کنار بدن

قله بلند
21-07-2010, 00:24
والا این یکی را خوب نمی دونم .:41: . احتمالا کنار بدن

نگران نباشید. آقای دکتر بالاخره از این سد هم عبور می کنیم. وقتی آزمایش رو بدم همه چیز معلوم می شه.

ghahremanimehdi
21-07-2010, 00:54
سلام. توی سی تی اسکن، دست کجا قرار می گیره؟ کنار بدن یا حلقه شده به دور سر یا....؟
سی تی اسکنی که قراره انجام بدم: chest CT scan spiral


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قله بلند
21-07-2010, 12:24
سلام. دستتون درد نکنه. تصویر جالبی بود. حالا این النگوی مزاحم، در این حالت، مزاحمتی برای تصویربرداری ایجاد می کنه؟

قله بلند
21-07-2010, 16:59
سلام. من چند روزی بود که احساس خفیف درد گلو داشتم. دیشب سرفه و نفس تنگی اومد سراغم. مجبور شدم یک قرص تئوفیلین بخورم(البته بعد از 14 ساعت از مصرف قرص قبلی) نمی دونم چرا گلوم دردش بیشتر شده و توی قورت دادن آب دهنم مشکلم بشتر شده. از طرفی هم 11 روزه دیگه، نتیجه سی تی مشخص می شه. نکنه عفونت اومده سراغم؟ واقعاً مریضی ها هم مریضی های قدیم.

ghahremanimehdi
21-07-2010, 17:40
سلام. دستتون درد نکنه. تصویر جالبی بود. حالا این النگوی مزاحم، در این حالت، مزاحمتی برای تصویربرداری ایجاد می کنه؟


بله دیگه باید النگوتو در بیاری دیگه.
اینجا هم توضیح داده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

قله بلند
21-07-2010, 18:55
سلام. ضمن تشکر، می شه مطلب این لینک رو در نقل قول قرار بدید. مثل اینکه سایتش دچار مشکل شده و مطلب نشون داده نمی شه.

ghahremanimehdi
21-07-2010, 22:04
سلام. ضمن تشکر، می شه مطلب این لینک رو در نقل قول قرار بدید. مثل اینکه سایتش دچار مشکل شده و مطلب نشون داده نمی شه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

قله بلند
22-07-2010, 11:50
سلام.
دکترم به من شربت دیفن هیدرامین دادند و گفتند که هر 8 ساعت یک بار بخورم و تئوفیلین هم یادم نره تا جواب سی تی اسکن بیاد.
دیروز، تئوفیلین تونست حداکثر تا 23 ساعت دوام بیاره. وقتی علامت اولیه سرفه شروع شد به جای اینکه تئوفیلین بخورم، شربت کتوتیفن رو خوردم و دیدم که سرفه رفع شد(البته قرمزی ناشی از حساسیت روی بازوی دست راستم وجود داشت).
ساعت 4:30 بامداد هم با همین علامت از خواب بیدار شدم ولی این بار شربت دیفن هیدامین رو خوردم و باز هم سرفه رفع شد. ساعت 11:30 صبح دوباره علامت نفس تنگی اومد و من هم شربت دیفن هیدرامین رو خوردم ولی الان که 15 دقیقه از این ماجرا می گذره، کمی از حالات نفس تنگی بهبود پیدا کرده.
پس سرفه و نفس تنگی من=حساسیت+عاملی که ریه ها رو برای تنفس راحت تر آزار می ده.
امیدوارم، سی تی اسن بتونه به صورت دقیق، این عامل رو پیدا کنه.

ویرایش: راستی صبح که از خواب بلند شدم، دیگه حس گلو درد 24 ساعت پیش رو نداشتم. انگار جناب قرص تئوفیلین علاوه بر لرزاندن بنده و مشکلات گوارشی، درد گلو هم به ارمغان آورده بودند. عجب!

قله بلند
27-07-2010, 13:04
سلام. بالاخره امروز، نیمه شعبان، رفتم برای سی تی اسکن. شاید کلاً 2 دقیقه طول نکشید. تازه نیازی به درآوردن النگو و گوشواره هم نبود. دست های من هم به صورت کشیده، بالای سرم قرار گرفت. حالا تا جوابش چی باشه.

davood.2008
27-07-2010, 13:13
سلام. بالاخره امروز، نیمه شعبان، رفتم برای سی تی اسکن. شاید کلاً 2 دقیقه طول نکشید. تازه نیازی به درآوردن النگو و گوشواره هم نبود. دست های من هم به صورت کشیده، بالای سرم قرار گرفت. حالا تا جوابش چی باشه.

سلام
خوبی؟
ان شاالله هیچ چیز خاصی نیست:11:
:10:

morsadr
28-07-2010, 15:37
سلام. بالاخره امروز، نیمه شعبان، رفتم برای سی تی اسکن. شاید کلاً 2 دقیقه طول نکشید. تازه نیازی به درآوردن النگو و گوشواره هم نبود. دست های من هم به صورت کشیده، بالای سرم قرار گرفت. حالا تا جوابش چی باشه.

خدا را شکر :42:
پس کلی از استرستون کم شده :46:

قله بلند
28-07-2010, 16:26
خدا را شکر :42:
پس کلی از استرستون کم شده :46:

آقای دکتر، اینجو که شما خدا رو شکر می کنید، به نظر می رسه من خیلی اذییتون کردم. واقعاً عذر می خوام ولی حالا مرحله بعد از سی تی اسکن رو شروع می کنیم. خدا به داد برسه!!!!

morsadr
01-08-2010, 09:48
آقای دکتر، اینجو که شما خدا رو شکر می کنید، به نظر می رسه من خیلی اذییتون کردم. واقعاً عذر می خوام ولی حالا مرحله بعد از سی تی اسکن رو شروع می کنیم. خدا به داد برسه!!!!

:31:
البته اگر کمکی بتونم بکنم در خدمتم :11:

قله بلند
01-08-2010, 23:06
سلام. سلام به همه دوستانی که تاپیک رو دنبال می کنن و سلام به آقای دکتر morsadr که دیگه از دست من خسته شدن.
آقا، شهر، شهر فرنگه از همه رنگه، بیا و تماشا کن.
الان یه کمی هیجان دارم. انشاء الله فردا جزئیات بیشتری رو می نویسم. فعلاً جواب سی تی اسکن اسپیرال بدون تزریق از ریه(همراه با عکس ها بود)

1-Parenchymal band در لوب میانی راست، قابل رویت است.
2-ضایعه فعال در پارانشیم ریه ها مشهود نیست.
3-ندول و یا ضایعه فراگیر پارانشیمال ریوی مشاهده نمی شود.
4-ضایعه فضاگیر مدیاسیتنال و هیلر مشاهده نمی شود.
5-علائمی به نفع ضایعات پلورال و پلورال افیژون مشاهده نمی شود.
6-بری کارد، نمای نرمال دارد.

در ضمن پیش فوق تخصص ریه در بیمارستان میلاد رفتم و یکی از مواردی که تاکید کردند، رفتن پیش یک فوق تخصص غدد خوب هست چون به گفته ایشون که از سی تی اسکن مشاهده کردند، به علت بزرگی تیروئید، فشار به تراشه نای اومده.

تا بعد.....

قله بلند
02-08-2010, 01:45
باز هم سلام. بهتره که تمام و کمال بنویسم تمام داروها رو:
1-آمپول بتامتازون 2 عدد(تمروز یکی رو زدم و چهارشنبه دومی رو باید بزنم)
2-قرص سیتریزین یک روز درمیون، عصر(البته گفتند که هر وقت خارش داشتی)
3-اسپری سالمکس اینهالر سالمترول 25 میکروگرم در هر روز: هر 12 ساعت 2 پاف
4-اسپری ایپراترکس(ایپراتروپیوم) اینهالر 20 میکروگرم در هر روز: هر 6 ساعت 2 پاف
5-اسپری فلیکسوتاید اووهیلر 250 میکروگرم: هر 12 ساعت 2 پاف

نکته: یکی از این اسپری ها رو گفتند از پنج شنبه شروع کن ولی الان اصلاً یادم نیست کدومیک بود؟

اسپیرومتری هم دادم ولی چون نوبت یکی به آخر بودم و دکتر گفتند که می خوان برن برای سرکشی به بخش(البته زودتر از حد معمول رفتند!)، اون رو ندیدن و احتمالاً هفته بعد باید نشونشون بدم. خوب اگه نمی خواستن ببینن چرا تقاضای اسپیرومتری کردن و گفتند انجامش بده؟!!

ایشون گفتند که سه ماهه این اسپری ها تموم می شه ولی گفتند که 6 ماه دیگه بیا. جالب نیست؟

به نظر شما من خوب می شم و از دست این ریه خسته خلاص می شم؟

شایان ذکر هست که من همچنان باید از موارد حساسیت زا دوری کنم ولی میوه به غیر از سیب نمی تونم بخورم، خیلی از غذاها رو نمی تونم بخورم. پس من چی بخورم؟

قله بلند
02-08-2010, 13:10
سلام. امروز رفتم دکتر عفونی که 2 ماهی هست می رم پیششون. سی تی اسکن و آزمایش اسپیرومتری رو نشون دادم و گفتند که اسپری ها رو که داری. دیگه دارو ندادن. گفتند که مورد اول که در لب میانی سمت راست ریه مشکلی پیدا شده نشاندهنده حساسیت در ریه هست و ریه مشکلی اعم از توده نداره. رویهم رفته، ریه مشکل حادی نداره.

morsadr
02-08-2010, 16:12
خدا را شکر که به خوبی و خیر گذشت .
گزارش سی تی اسکن شما مشکل خاصی را اعم ار عفونت و ضایعه دیگری را نشان نداده و تشخیص پزشکتون هم قطعا همان آسم می باشد . درمان هم درمان خوب و کاملی می باشد که امیدارم تاثیر درمان خوب و کامل باشه :11:
دیگه نگران عفونت و مشکلات دیگر هم نباشید و کمی استرس خود را کاهش دهید .

قله بلند
02-08-2010, 16:29
سلام. یعنی اون اسپری ها برای درمان اسم هست؟ آقای دکتر، من راجع به این خارش های پوستی هم از فوق تخصص ریه سوال کردم و ایشون سیتریزین دادن و گفتند که فقط زمانی بخور که خارش داری. ولی اصلاً به ارتباط این آسم و این خارش اشاره نمی کنن و چیزی نمی گن؟ یعنی با زدن این اسپری ها، اون خارش می تونه همچنان بمونه؟
راستی، حساسیت اون قسمت از ریه هم تشخیص درستی بوده که دکتر عفونی فرمودند؟

morsadr
02-08-2010, 16:59
اسپری ها درمان آسم و تنگی نفس و سرفه شما می باشند.
در مورد ارتباط خارش و آسم باید گفت که هر دو منشا حساسیت دارند یکی پوستی و یکی ریوی ولی دلیل نمیشه با درمان اسپری خارش شما حتما خوب بشه چون جذب سیستمیک اسپری ها خیلی بالا نیست تا بتواند در ارگانها دیگر مثل پوست تاثیر خوبی داشته باشند .
سیتریزین هم یک آنتی هیستامین می باشد و در درمان خارش پوستی شما و حتی آسم و تنگی نفستون تاثیر مثبت داره . :20:

قله بلند
02-08-2010, 17:16
آقای دکتر پس این موردی که تیروئید داره به تراشه نای فشار وارد می کنه چی؟ چون فوق تخصص ریه گفتند که همین موجب تنگی نفس می شه. آیا می شه گفت یکی از دلایل این حساسیت در ریه و تولید آسم، همین بزرگی تیروئید هست؟ چون ایشون گفتند که پیش یک فوق تخصص غدد خوب برو.

پس وظیفه من این هست؟
1-درمان کامل آسم
2-رفتن به کلینیک آلرژی تهران برای از بین بردن آلرژی پوستی

راستی آقای دکتر، فوق تخصص ریه گفتند که یکی از اسپری ها رو از پنج شنبه شروع کن ولی از بس تند گفتن و کار هم زیاد بود، یادم رفت بپرسم، توی نسخه هم اشاره نشده بود. به نظر شما کدومیکی بوده؟ همون خارجیه که جلدش هم قرمزه؟

قله بلند
02-08-2010, 20:53
باز هم سلام
ببخشید که اینقدر سوال می کنم. از بس که روی میز پزشکان با این نسخه ها و آزمایش ها شلوغ می شه که مریض باید یه قلطی توی اینهمه کاغذ و عکس بزنه!
دکتر فوق تخصص ریه گفتند که اسپری ها 3 ماه دیگه تموم می شه و من 6 ماه دیگه باید برم پیششون. این اعداد و ارقام یه کم عجیبه. وقتی رفتم دوباره نوبت بگیرم، اوایل آبان رو دادن و وقتی بهشون گفتم که دکتر گفته 6 ماه بعد بیا، تعجب کردن و گفتند مگه می شه با مشکل ریه، 6 ماه دیگه مراجعه کنی؟
حالا یه نگاهی به میزان پاف ها و دوز مصرفی بزنیم. می بینیم که حداکثر 50 روزه، این اسپری ها تموم می شه نه 3 ماهه.

فلیکسوتاید 250 میکروگرم: 120 پاف، دو پاف هر 12 ساعت(30 روزه تموم می شه)
سالمکس 25 میکروگرم: 200 پاف، دو پاف هر 12 ساعت(50 روزه تموم می شه)
ایپراترکس 20 میکروگرم: 300 پاف، دو پاف هر 6 ساعت(38 روزه تموم می شه)

می بینید، رویهم می شه 50 روز. حالا منظورشون چی بوده الله اعلم.

morsadr
07-08-2010, 16:35
باز هم سلام
ببخشید که اینقدر سوال می کنم. از بس که روی میز پزشکان با این نسخه ها و آزمایش ها شلوغ می شه که مریض باید یه قلطی توی اینهمه کاغذ و عکس بزنه!
دکتر فوق تخصص ریه گفتند که اسپری ها 3 ماه دیگه تموم می شه و من 6 ماه دیگه باید برم پیششون. این اعداد و ارقام یه کم عجیبه. وقتی رفتم دوباره نوبت بگیرم، اوایل آبان رو دادن و وقتی بهشون گفتم که دکتر گفته 6 ماه بعد بیا، تعجب کردن و گفتند مگه می شه با مشکل ریه، 6 ماه دیگه مراجعه کنی؟
حالا یه نگاهی به میزان پاف ها و دوز مصرفی بزنیم. می بینیم که حداکثر 50 روزه، این اسپری ها تموم می شه نه 3 ماهه.

فلیکسوتاید 250 میکروگرم: 120 پاف، دو پاف هر 12 ساعت(30 روزه تموم می شه)
سالمکس 25 میکروگرم: 200 پاف، دو پاف هر 12 ساعت(50 روزه تموم می شه)
ایپراترکس 20 میکروگرم: 300 پاف، دو پاف هر 6 ساعت(38 روزه تموم می شه)

می بینید، رویهم می شه 50 روز. حالا منظورشون چی بوده الله اعلم.

داروها باید تجدید شوند . شاید منظور پزشکتون همین بوده که داروها را خودتون تجدید کنیدو بعد از این شش ماه نتیجه درمان را ببینند . :20:

قله بلند
07-08-2010, 16:48
داروها باید تجدید شوند . شاید منظور پزشکتون همین بوده که داروها را خودتون تجدید کنیدو بعد از این شش ماه نتیجه درمان را ببینند . :20:

منظورتون رو متوجه نشدم. مگه من می تونم داروها رو تجدید کنم؟

قله بلند
09-08-2010, 12:35
منظورتون رو متوجه نشدم. مگه من می تونم داروها رو تجدید کنم؟

سلام. مثل اینکه حدس شما درس بود. بعد از اتمام اسپری ها باید برم دکتر داخلی در میلاد و تمدیدشون کنم تا بدون دارو نمونم.
ولی توی بیمارستان با خانمی آشنا شدم که به من گفت حتماً باید بری حساسیت زدایی. گفتند اگه این کار رو بکنی حساسیت ریه ات خیلی کم می شه و شاید نیازت به اسپری هم از بین بره.

morsadr
09-08-2010, 15:32
حساسیت زدایی در مورد حساسیت های شدید و مقاوم کمک کننده می باشند . می توانید برای این کار با یک متخصص آلرژی و یا انستیتو آلرژی مشورت بگیرید .

قله بلند
09-08-2010, 17:33
حساسیت زدایی در مورد حساسیت های شدید و مقاوم کمک کننده می باشند . می توانید برای این کار با یک متخصص آلرژی و یا انستیتو آلرژی مشورت بگیرید .

آقای دکتر شما رو به خدا بیشتر توضیح بدید. یعنی حساسیت من شدید و مقاوم کننده هست یا نیست. انستیتو آلرژی همون کلینیک آلرژی هست؟ برمف نرم، چه کار کنم؟

---------- Post added at 05:33 PM ---------- Previous post was at 05:33 PM ----------

یه موردی رو که باید متذکر بشم اینه که دکتر فوق تخصص غدد وقتی سی تی اسکن رو دیدند گفتند که نای تو بازه و اصلاً تیروئید به تراشه فشاری وارد نمی کنه.
ولی واقعاً موندم که چرا تشخیص ها اینقدر متفاوته. یک فوق تخصص معروف ریه می گویند، تیروئید داره به تراشه فشار وارد می کنه و نفس رو تنگ می کنه و یک فوق تخصص غدد معروف می گویند که اصلاً اینگونه نیست.
حالا بیمار بیچاره چه کنه با این تشخیص ها که گاه درستند و گاه نادرست و عواقبش هم گریبانگیر بیمار می شه.

morsadr
10-08-2010, 00:50
شما فعلا اسپری ها را مصرف کنید تا ببنید چه نتیجه ای می گیرید :20:
در مورد کلینیک آلرژی هم عجله نکنید . اگر لازم بود پزشک ریه به شما توصیه می کردند

اختلاف نظر هم در تفسیر ها وجود داره ولی به نظر بنده نظر قطعی را متخصص رادیولوژی در گزارش سی تی اسکن می دهد که ایشون هم چیزی از فشار تیروئید بر روی تراشه ذکر نکرده اند :13:

قله بلند
10-08-2010, 01:20
حالا اگر برم ضرر داره؟ مثلاً با آمپول ها بفهمم که به چه چیزی حساسیت دارم. آقای دکتر دقیقاً بگید منظورتون چیه از اینکه ببینم این اسپری ها تاثیر می گذارن یا نه؟ چون واقعاًوی بحث سلامتی خودم خیلی از زمانها برام هدر رفته و فقط به دنبال پاسخ کامل هستم.

morsadr
10-08-2010, 01:26
حالا اگر برم ضرر داره؟ مثلاً با آمپول ها بفهمم که به چه چیزی حساسیت دارم. آقای دکتر دقیقاً بگید منظورتون چیه از اینکه ببینم این اسپری ها تاثیر می گذارن یا نه؟ چون واقعاًوی بحث سلامتی خودم خیلی از زمانها برام هدر رفته و فقط به دنبال پاسخ کامل هستم.

نه رفتنش ضرر نداره :31:
منظورم اینه که مطمئن باشید اسپری ها تاثیر مثبت خواهند داشت . کمی صبر داشته باشید .
گاهی اوقات در پزشکی درمانها به اون صورتی که شما تصور می کنید کامل نیست و درمان بیشتری جنبه کنترل بیماری دارد تا ریشه کنی آن . آسم هم میتونه یکی از این موارد باشه

قله بلند
11-08-2010, 16:04
سلام. الان دو تا سه روزه که تب دارم. اولش تب، خفیف تر بود ولی انگار یه کوچولو شدیدتر شده. گاهی سردمه، گاهی گرممه و عرق می کنم، بی حالم و در ناحیه فک و گردن هم دردهایی وجود داره. سرم هم درد می کنه. ضربان هم بالاست. احتمال داره عفونت باشه؟ خیلی می ترسم اگه دوباره ریه عفونت کنه. دکترم شنبه هستن. اگه تا شنبه طاقت بیارم ریه مشکلی براش پیش نمی یاد؟

morsadr
11-08-2010, 18:44
سلام. الان دو تا سه روزه که تب دارم. اولش تب، خفیف تر بود ولی انگار یه کوچولو شدیدتر شده. گاهی سردمه، گاهی گرممه و عرق می کنم، بی حالم و در ناحیه فک و گردن هم دردهایی وجود داره. سرم هم درد می کنه. ضربان هم بالاست. احتمال داره عفونت باشه؟ خیلی می ترسم اگه دوباره ریه عفونت کنه. دکترم شنبه هستن. اگه تا شنبه طاقت بیارم ریه مشکلی براش پیش نمی یاد؟

تب و لرز و احساس سرما می تونه نشانه یک عفونت باشه ولی نمیشه گفت کجا :41:
شاید یک سرماخوردگی ساده باشه فعلا نگران نباشید و اگر تب دارید فقط تب بر مصرف کنید .

قله بلند
11-08-2010, 22:53
سلام. آقای دکتر، یه سوال تخصصی:این سی تی اسکن و حتی عکس ساده از ریه، آیا تومور تا توده و یا اختلالی که مثلاً در سینه، کبد، معده و یا قلب وجود داشته باشه رو نشون می ده؟ چون این اعضا هم در کنار ریه یا زیر قفسه سینه وجود دارند؟
همونطورکه تیروئید در سی تی اسکن نمایان شده بود.

morsadr
12-08-2010, 17:54
سلام. آقای دکتر، یه سوال تخصصی:این سی تی اسکن و حتی عکس ساده از ریه، آیا تومور تا توده و یا اختلالی که مثلاً در سینه، کبد، معده و یا قلب وجود داشته باشه رو نشون می ده؟ چون این اعضا هم در کنار ریه یا زیر قفسه سینه وجود دارند؟
همونطورکه تیروئید در سی تی اسکن نمایان شده بود.

در ریه و قلب را بله ولی در مورد اعضا دیگر مثل کبد باید بصورت کامل در عکس وجود داشته باشه تا بتوان نظر داد .

قله بلند
12-08-2010, 18:44
چی جوری می شه، مثلاً قلب یا سینه رو توی سی تی اسکن دید؟ توده چه شکلی نمایش داده می شه؟ اگه رادیولوژیست، به این موارد برخوره توی گزارشش می نویسه؟

قله بلند
12-08-2010, 19:36
تب و لرز و احساس سرما می تونه نشانه یک عفونت باشه ولی نمیشه گفت کجا :41:
شاید یک سرماخوردگی ساده باشه فعلا نگران نباشید و اگر تب دارید فقط تب بر مصرف کنید .

سلام. من امروز رو روزه گرفتم . دیشب قرص سرماخوردگی دکتر عبدی رو خوردم. خیلی زود تبم قطع شد ولی یک ساعت مونده به اذون مغرب، دوباره بدنم گرم و سرد و بی حاله و همون تب اومده سراغم. به گمونم عفونته.

قله بلند
12-08-2010, 21:52
سلام. آقای دکتر شما می دونید که من برای آسم و عفونت ریه، چه داروهایی مصرف می کردم. از طرفی به کپسول آموکسیسیلین هم حسایت پوستی و ریوی دارم. تب هر روز شدید تر می شه. به نظر شما تا روز شنبه علاوه بر تب بر(که امروز اثر 60در صدی داشت) از چه آنتیوبیوتیکی استفاده کنم؟

morsadr
13-08-2010, 09:46
چی جوری می شه، مثلاً قلب یا سینه رو توی سی تی اسکن دید؟ توده چه شکلی نمایش داده می شه؟ اگه رادیولوژیست، به این موارد برخوره توی گزارشش می نویسه؟
اگر موردی مشاهده بشه رادیولوژیست در گزارش خود ذکر می کند .

سلام. من امروز رو روزه گرفتم . دیشب قرص سرماخوردگی دکتر عبدی رو خوردم. خیلی زود تبم قطع شد ولی یک ساعت مونده به اذون مغرب، دوباره بدنم گرم و سرد و بی حاله و همون تب اومده سراغم. به گمونم عفونته.
در هر صورت تب ( اگر واقعا وجود داشته باشه ) می تونه نشانه عفونت باشه و بهتره که بررسی بشه .

سلام. آقای دکتر شما می دونید که من برای آسم و عفونت ریه، چه داروهایی مصرف می کردم. از طرفی به کپسول آموکسیسیلین هم حسایت پوستی و ریوی دارم. تب هر روز شدید تر می شه. به نظر شما تا روز شنبه علاوه بر تب بر(که امروز اثر 60در صدی داشت) از چه آنتیوبیوتیکی استفاده کنم؟

اول باید علت تب مشخص شود و بعد از آن در مورد نوع آنتی بیوتیک تصمیم گیری بشه . اگر تب ادامه دارد بهتره به یک پزشک مراجعه کنید .

قله بلند
13-08-2010, 14:10
سلام. تب دیگه داشت اذیت می کرد ولی اصلاً گلوم درد نمی کرد ولی بی حالی، سرد شدن، گرم شدن، عرق کردن و ضربان بالاف حالم رو بد کرده بود. با قرص سرماخوردگی هم اوضاع، زیاد مطلوب نشد. دیگه طاقت نیاوردم و رفتم قرص اریترومایسین خریدم. تا حالا دو تا خوردم و حالم خیلی بهتره. این تب باعث سرفه و خس خس سینه هم شده بود. الان هم روزه گرفتم و حالم خوبه. ساعت 2:05 دقیقه بعد ازظهر هست. آقای دکتر عفونت هست دیگه؟
روز یکشنبه که برای نوبت گرفتن دکتر غدد رفتم و از اون طرف برای آزمایش خون و از طرف دیگه هم برای پرس و جو در مورد اسپری و روزه گرفتن و ...، به تور هوای سنگین توی بیمارستان خوردم و از اون طرف هم دو اوتوبوس شلوغ و هوای آلوده. فکرش رو می کردم یه بالایی سرم بیاد.

morsadr
13-08-2010, 15:26
احتمالا عفونته ولی کجا نمیشه به این راحتی گفت .

قله بلند
13-08-2010, 15:32
احتمالا عفونته ولی کجا نمیشه به این راحتی گفت .

آقای دکتر پس من شنبه برم دکتر عفونی خودم؟ اونوقت بگم ماجرا رو و بگم که با اریترومایسین بهتر شدم؟ می شه با این مصرف هم باز تشخیص نوع عفونت رو داد؟

قله بلند
14-08-2010, 14:45
آقای دکتر پس من شنبه برم دکتر عفونی خودم؟ اونوقت بگم ماجرا رو و بگم که با اریترومایسین بهتر شدم؟ می شه با این مصرف هم باز تشخیص نوع عفونت رو داد؟

سلام. من امروز نرفتم دکتر. با خودم گفتم به دکتر چی بگم! نه تب دارم، نه عرق می کنم، نه سردم می شه،نه بی حالم. فقط ضربانم بالاست. احتمالاً همون اریترومایسین مشکل رو حل کرده. نظر شما چیه؟

morsadr
14-08-2010, 17:26
سلام. من امروز نرفتم دکتر. با خودم گفتم به دکتر چی بگم! نه تب دارم، نه عرق می کنم، نه سردم می شه،نه بی حالم. فقط ضربانم بالاست. احتمالاً همون اریترومایسین مشکل رو حل کرده. نظر شما چیه؟

بنده موافقم .
حالا که مشکلی ندارید برید دکتر چی بگید ؟:13: