PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گواهینامه موتور سیکلت می تونم بگیرم ؟

arash_uiq3
13-06-2010, 01:19
سلام دوستان
من متولد 71/2/28 هستم
گواهینامه ماشین رو گرفتم
ولی برای موتور نمی دونم میشه یا نه ؟
چون بعضی ها میگن میشه
بعضی ها میگن نه
دیروز صبح هم رفتم راهنمایی رانندگی
گفت باید بری معاونت راهنمایی رانندگی
باز از اونجا رفتم معاونت
اونجا هم گفتند باید فلانی باشه که الان نیست
دوستانن ممنون میشم راهنمایی کنید که من می تونم گواهینامه موتور بگیرم یا نه ؟
الان توی 18 سال هستم

nima_voroojak
13-06-2010, 09:35
آره میشه بگیری:20:

mmiladd
13-06-2010, 09:38
بله دوست من می تونین...

piremard
13-06-2010, 10:10
اگر شرایط سنی و معافیت های نظام وظیفه و ... پزشکی شما تغییری نکرده می تونید
یکبار از اول امتحان مقررات ایین نامه و بعد هم امتحان "کان ویوز" که تو ایران بهش شهری می گند !

majid_sd2009
13-06-2010, 11:19
بله که میشه
سنت که قانونیه
یک آیین نامه میگیرن و بعد هم یک موتور میدن دستت باید از بین کله قندی ها رد کنی. نیم کلاج راحت رد میشه: دی
زمان ما که اینجوری بود.
دو سه سال پیش سوار موتور میشدم (مموتور رفقا)ولی الان دیگه اونقدر ترسوندن که دیگه خوشم نمیاد
دوستان ببخشید ها یک سوال داشتم موتورهایی مثلAX1 هندا CRM چجوریه دنده هاش؟ من فقط دنده یکشو بلدم:31:
اونم فقط یکبار سوار AX1 بردارم شدم. الان هم CRM گرفته میترسم سوار شم بلد نباشم بهم بخندن: دی

piremard
13-06-2010, 19:30
بله که میشه
سنت که قانونیه
یک آیین نامه میگیرن و بعد هم یک موتور میدن دستت باید از بین کله قندی ها رد کنی. نیم کلاج راحت رد میشه: دی
زمان ما که اینجوری بود.
دو سه سال پیش سوار موتور میشدم (مموتور رفقا)ولی الان دیگه اونقدر ترسوندن که دیگه خوشم نمیاد
دوستان ببخشید ها یک سوال داشتم موتورهایی مثلAX1 هندا CRM چجوریه دنده هاش؟ من فقط دنده یکشو بلدم:31:
اونم فقط یکبار سوار AX1 بردارم شدم. الان هم CRM گرفته میترسم سوار شم بلد نباشم بهم بخندن: دی
سلام
متاسفانه من این موتورهایی که نوشتید رو سوار نشدم ولی اگر منظورتون 6 دنده بودن موتور هست که یکیش پایین و 5 تا بالا می خوره
بین 1 و 2 هم Neutral یا همون دنده "خلاص" هست . وقتی موتور رو روشن می کنید بستگی به قدرت و سرعت موتور دنده یک پایین رو تا سرعت مثلا 20 نگه می دارید و بعد دنده ها رو بالا می دید

اما یکسری موتورهایی هستند که دابل کلاچ دارند . روندن این موتورها سختره . که فکر نمی کنم منظور شما این نوع موتور ها باشه

ـــــــــــــــــــــــــ ـ

به اون "کله قندی" ها هم در آزمون های خارجی "کان ویوز" می گند که خیلی استانداردتره
بد بختانه تو ایران آزمون گیر های ابله پلیس نمی فهمند که رانندگی با موتورهای مختلف در کلاس ها و قدرت متفاوت با هم از زمین تا آسمون فرق دارند و اگر کسی با سی.جی 125 در این امتحان قبول بشه بهیچ وجه معناش این نیست که بتونه یک موتور ریس رو تو خیابون برونه یا یه کروزر رو در جاده
علاوه بر این من پیشنهاد می کنم اگر یکی از این افسران این تاپیک رو می خونه وسط مسیر آزمون شهری چندتا چاله هم بگذاره با یه ترافیک 10 سانتیمتری کیپ تا کیپ تا واقعا کسایی که صلاحیت رانندگی تو تهران رو دارند بتونند گواهینامه بگیرند نه اونایی که قراره تو لندن رانندگی کنند !

majid_sd2009
13-06-2010, 19:37
اره فهمیمدم
دنده یک و خلاص که با بقیه فرقی نداشت.
2 رو هم از کسی پرسیده بودم ولی برای بقیه شک داشتم که پشت سر هم هست یا اونا هم باز فرق دارن.
خیلی ممنون.:11:

arash_uiq3
14-06-2010, 00:12
دوستان ممنون

Ezel
14-06-2010, 13:21
بر حسب تجربه پیشنهاد میکنم امتحان آیین نامه و چشم پزشکی رو در شهرک آزمایش سپری کنید ، ( چون در مرکز کوهک سالن آیین نامه خیلی کوچک هست و مدت زیادی باید توی صف بایستید ، اما سالن شهرک آزمایش 40 نفری هستش ، و ضمن اینکه معاینات چشم پزشکی در آزمایش رایگانه ولی در کوهک فکر میکنم الان 7000 تومان شده باشه ) ،
و امتحان شهری رو در کوهک بگذرونید چون محدوده ی امتحان در شهرک آزمایش شیب زیادی داره و فاصله موانع هم کمه و افسرها هم بسیار سخت گیر هستند اما در کوهک علاوه بر اینکه افسرها مهربان ترند شیب هم نداره و فاصله موانع هم زیاده و هم چنین محدوده ی دورزدن وسیع تره .

کارت پایان خدمت (معافیت) یا گواهی اشتغال به تحصیل هم که از اوجب واجباته :دی :20:

RaS0oL.M
16-06-2010, 16:21
می تونی...........................

bushido
23-06-2010, 12:45
چی میپرسی پسر دوسته من گواهینامه موتورشو گرفت بدون هیچ مشکلی متولد 71 هم بود

piremard
24-06-2010, 01:19
یه موضوع مضحک در مورد کوهک اینکه قبوض پرداختی فقط برای همون روز امتحان ارزش دارند ! رسیدید به امتحان که هیچ . و گرنه !