PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی میزان SAR پرفروش‌ترین‌های بازار موبایل بویژه نوکیا ( کم ضرر ترین گوشی ها)t2download
12-06-2010, 18:05
تاثیر منفی تشعشعات موبایل بر سلامت سالهاست که مورد بررسی است و نگرانی‌ها درباره اثرات امواج تلفن همراه بر سلامت انسان با رشد بیش از حد تلفن‌های همراه بیشتر شده است. این نگرانی‌ها به خاطر این است که تلفن همراه از خود امواج الکترومغناطیسی در مقیاس مایکروویو ساطع می‌کند و مقداری از این امواج جذب بدن انسان می‌شوند. امواج رادیویی که توسط گوشی‌ها ساطع می‌شوند، می‌توانند تا دو وات قدرت داشته باشند و میزان برونداد امواج گوشی‌ها بستگی به استانداردهای مخابراتی هر کشور دارد.
افرادی که به میزان بیشتری از تلفن همراه استفاده می‌کنند دچار سردرد یا دردهایی در ناحیه آرواره، گردن، بازو و شانه‌ها می‌شوند. بسیاری از محققان معتقدند امواج الکترومغناطیسی تلفن همراه باعث سردرد، سرگیجه، احساس خستگی و کم‌خوابی در فرد می‌گردد. از این رو توصیه می‌شود که کاربران از هندزفری استفاده کنند و یا گوشی‌های خود را در هنگام مکالمه با فاصله‌ای از گوش قرار دهند.

از آنجا که انرژی تشعشعات دستگاه‌های رادیویی توسط بافت‌های بدن قابل جذب است، از این رو می‌توان میزان امواجی که بدن انسان از گوشی همراه جذب می‌کند را با مقیاس جذب خاص یا SAR اندازه‌گیری کرد. با استفاده از این مقیاس می‌توان میزان نرخ جذب بافت‌های در معرض تشعشع را اندازه‌گیری کرد.( SAR عددی بین 0 تا 2 است که هرچه این عدد بالا باشد نشانگر ضرر بیشتر امواج بر بدن می‌باشد. درگوشی‌های قدیمی به دلیل بالا بودن SAR، میزان این امواج بالاتر است.)

لازم به ذکر است کهSAR هر گوشی متغیر بوده و در مکان‌هایی که آنتن‌های BTS در فاصله بیشتری از هم قرار دارند SAR گوشی نیز برای گرفتن SIGNAL بالاتر می‌رود و میزان آسیب‌رسانی نیز به طبع بالا‌تر می‌رود. به همین منظور توصیه شده که در زمان‌هایی که آنتن‌دهی ضعیف و یا دچار نوسان است موبایل خود را خاموش نمایید.

در همین راستا به تازگی از سوی کمیته تدوین و تصویب ضوابط فنی و مقررات استفاده از طیف فرکانس، مقررات مربوط به حدود تشعشعی (SAR) به تصویب رسید. این مصوبه به منظور تعیین دقیق حدود انرژی تشعشعی جذب شونده مجاز و روش‌های اندازه‌گیری نرخ جذب ویژه SAR براساس استاندارد ملی ایران به نام "پرتوهای غیر یون ساز" تدوین شد. این مصوبه از 5 آبان ماه 1388لازم الاجرا است.

طبق این مصوبه گوشی‌های موبایل از آبان ماه سال جاری باید گواهی حدود تشعشعی SAR از آزمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی داشته باشند.

مدیر کل اداره استاندارد سازمان تنظیم مقررات با اشاره به ممنوعیت ورود گوشی‌های همراه پرتشعشع و الزام وارد کنندگان به ارائه گواهی سلامت‌، جزئیات مصوبه اخیر سازمان تنظیم مقررات در این زمینه را تشریح کرد. ایشان در خصوص این آیین نامه اعلام نمودند که براساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات رادیویی، رعایت مقررات حدود تشعشعی SAR برای واردکنندگان گوشی تلفن همراه الزامی شده است.

وی اضافه می‌کند: براساس این مصوبه تنها گوشی‌های تلفن همراه و دستگاه‌های رادیویی که گواهی تایید آزمایش SAR را از آزمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی داشته باشند، مجوز ورود به کشور می‌گیرند. در واقع ماموران گمرکی موظف شده‌اند که گوشی‌های وارداتی را از حیث برخورداری از گواهی SAR مورد بررسی قرار دهند، ضمن آن که واردکنندگان گوشی باید برای محصولاتی که وارد می‌کنند، این استانداردها را رعایت کنند.( البته معلوم نیست که هم اکنون این مصوبه به حالت اجرا درآمده یا خیر)

در خصوص میزان SAR مدل‌های تقریباٌ پر فروش هر برند جدولی تنظیم و میانگین میزان SAR در هر برند مشخص شده است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*** انتخاب مدل‌ها بر اساس میزان حضور در بازار و بصورت RANDOM بوده است.:10:

t2download
12-06-2010, 19:58
دوستان نظر شما چی هست و گوشی شما کدام هست و آیا این عوارض برای شما پیش اومده ؟
دوستان یک تشکر حداقل کنید .:11::11:

reza_r
13-06-2010, 18:59
دوست عزیز به نظر من حقیقته وباید رعایت کرد

jamshidjap
13-06-2010, 19:20
اينم اضافه کنم که تو گوشي هاي نوکيا عدد SAR بسته به RM گوشي تغيير ميکنه ... يعني دوتا گوشي با مدل يکسان و RM هاي متفاوت داراي SAR متفاوت هستند....

amir200812
13-06-2010, 21:20
تاثیر منفی تشعشعات موبایل بر سلامت سالهاست که مورد بررسی است و نگرانی‌ها درباره اثرات امواجتلفن همراه بر سلامت انسان با رشد بیش از حد تلفن‌های همراه بیشتر شده است.این نگرانی‌ها به خاطر این است که تلفن همراه از خود امواج الکترومغناطیسیدر مقیاس مایکروویو ساطع می‌کند و مقداری از این امواج جذب بدن انسان می‌شوند. امواج رادیویی که توسط گوشی‌ها ساطع می‌شوند، می‌توانند تا دو وات قدرتداشته باشند و میزان برونداد امواج گوشی‌ها بستگی به استانداردهای مخابراتیهر کشور دارد.
افرادی که به میزان بیشتری از تلفن همراه استفاده می‌کنند دچار سردرد یادردهایی در ناحیه آرواره، گردن، بازو و شانه‌ها می‌شوند. بسیاری از محققانمعتقدند امواج الکترومغناطیسی تلفن همراه باعث سردرد، سرگیجه، احساس خستگیو کم‌خوابی در فرد می‌گردد. از این رو توصیه می‌شود که کاربران از هندزفری استفاده کنند و یاگوشی‌های خود را در هنگام مکالمه با فاصله‌ای از گوش قرار دهند.


از آنجا که انرژی تشعشعات دستگاه‌های رادیویی توسط بافت‌های بدن قابل جذباست، از این رو می‌توان میزان امواجی که بدن انسان از گوشی همراه جذب می‌کند را با مقیاس جذب خاص یا SAR اندازه‌گیری کرد. با استفاده از این مقیاسمی‌توان میزان نرخ جذب بافت‌های در معرض تشعشع را اندازه‌گیری کرد.( SAR عددی بین 0 تا 2 است که هرچه این عدد بالا باشد نشانگر ضرر بیشتر امواج بر بدن می‌باشد. درگوشی‌های قدیمی به دلیل بالا بودن SAR، میزان این امواج بالاتر است.)


لازم به ذکر است کهSAR هر گوشی متغیر بوده و در مکان‌هایی که آنتن‌های BTS در فاصله بیشتری از هم قرار دارند SAR گوشی نیز برای گرفتن SIGNAL بالاتر می‌رود و میزان آسیب‌رسانی نیز به طبع بالا‌تر می‌رود. به همین منظور توصیه شده که در زمان‌هایی که آنتن‌دهی ضعیف و یا دچار نوسان است موبایل خود را خاموش نمایید.


در همین راستا به تازگی از سوی کمیته تدوین و تصویب ضوابط فنی و مقرراتاستفاده از طیف فرکانس، مقررات مربوط به حدود تشعشعی (SAR) به تصویبرسید. این مصوبه به منظور تعیین دقیق حدود انرژی تشعشعی جذب شونده مجاز وروش‌های اندازه‌گیری نرخ جذب ویژه SAR براساس استاندارد ملی ایران به نام "پرتوهای غیر یون ساز" تدوین شد. این مصوبه از 5 آبان ماه 1388لازم الاجرااست.


طبق این مصوبه گوشی‌های موبایل از آبان ماه سال جاری باید گواهی حدودتشعشعی SAR از آزمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی داشته باشند.


مدیر کل اداره استاندارد سازمان تنظیم مقررات با اشاره به ممنوعیت ورود گوشی‌های همراه پرتشعشع و الزام وارد کنندگان به ارائه گواهی سلامت‌، جزئیات مصوبه اخیر سازمان تنظیم مقررات در این زمینه را تشریح کرد.ایشان در خصوص این آیین نامه اعلام نمودند که براساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات رادیویی، رعایت مقررات حدود تشعشعی SAR برای واردکنندگان گوشی تلفن همراه الزامی شده است.


وی اضافه می‌کند: براساس این مصوبه تنها گوشی‌های تلفن همراه و دستگاه‌های رادیویی که گواهی تایید آزمایش SAR را از آزمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی داشته باشند، مجوز ورود به کشور می‌گیرند.در واقع ماموران گمرکی موظف شده‌اند که گوشی‌های وارداتی را از حیث برخورداری از گواهی SAR مورد بررسی قرار دهند، ضمن آن که واردکنندگان گوشی باید برای محصولاتی که وارد می‌کنند، این استانداردها را رعایت کنند.( البته معلوم نیست که هم اکنون این مصوبه به حالت اجرا درآمده یا خیر)


در خصوص میزان SAR مدل‌های تقریباٌ پر فروش هر برند جدولی تنظیم و میانگین میزان SAR در هر برند مشخص شده است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]*** انتخاب مدل‌ها بر اساس میزان حضور در بازار و بصورت RANDOM بوده است.:10:من خودم این مشکل رو داشتم!
سردرد/سرگیجه/گوش درد/ خون دماغ (حداقل 3 4 بار در هفته)

بعد از اینکه عادت خودمو عوض کردم خیلی کمتر شده و خون دماغ کلا قطع شده!
(عادت داشتم خونه و بیرون همیشه گوشی یا دستم بود یا تو جیبم!)

t2download
13-06-2010, 23:32
من خودم این مشکل رو داشتم!
سردرد/سرگیجه/گوش درد/ خون دماغ (حداقل 3 4 بار در هفته)

بعد از اینکه عادت خودمو عوض کردم خیلی کمتر شده و خون دماغ کلا قطع شده!
(عادت داشتم خونه و بیرون همیشه گوشی یا دستم بود یا تو جیبم!)


عزیزم بستگی به بدن داره بعضی بدن ها حساس تر هست .:10:

amir200812
15-06-2010, 00:08
عزیزم بستگی به بدن داره بعضی بدن ها حساس تر هست .:10:
هیچ فرقی در مقایسه نداره!

بدن من ضعیف هست:
گوشی با سار کمتر تاثیر کمتر داره!
گوشی با سار بیشتر تاثیر بیشتری داره!

بدن شما قویتر هست:
گوشی با سار کمتر تاثیر کمتر داره!
گوشی با سار بیشتر تاثیر بیشتری داره!

میزان تاثیر فرق داره، ولی نسبت تاثیر گوشی ها یکی هست!


درضمن من از سال 2004 تا حالا با موبایل سروکار دارم!
nokia 2100
nokia 2600
nokia 6260
sony ericsson w550
sony ericsson w810(اسفند 85)
nokia n95(شهریور 86)
nokia 97(اسفند 88)

یعنی از اسفند 85 تا اسفند 88 حدود 3 سال من این عادت بد رو داشتم که همه جا با مویایل میرفتم که از سال اواخر 86 این مشکلات شروع شد که از سر درد شروع شد!()
حدود یک سال بعد خون دماغ شروع شد و اواخر هم به تا جایی رسید که شب بیدار میشدم میدیدم همه جا خونه! ولی درست از تاریخ 15 اسفند 88 که گوشی قبلی رو انداختم بیرون و گوشی جدید گرفتم + ترک عادت خونریزی قطع شد و در 3 ماه گذشته هیچ خونریزی یا سردرد آنچنانی نداشتم!

این برای من اتفاق افتاده و از اون به بعد به این موضوع اهمیت میدم!

Help118
15-06-2010, 01:16
امیرجان از بین گوشی هایی که داشتی ان 95 بهترین گزینه واست بود. بهترین بهترینش واست ان 90 بود با سار 0.29

Help118
15-06-2010, 01:22
اينم اضافه کنم که تو گوشي هاي نوکيا عدد SAR بسته به RM گوشي تغيير ميکنه ... يعني دوتا گوشي با مدل يکسان و RM هاي متفاوت داراي SAR متفاوت هستند....

بله گوشی ها و میزان سارشون همچنین فریم ویرشون با RM هاشون فرقی می کنن. مثلا واسه ان 95 دقیقا 6 تا آر ام زده شده که فکر کنم 159 مال معمولیش و فنلاندیش بود که من داشتم و سارش حدود 0.58 بود و واسه ان95 هشت گیگ آر مامش ساخت فنلاند 0.60 بود.
دقیقا من خودم نمی دونم آر ام چیه و چرا اینقده آر ام های متفاوتی واسه سه گوشی زده شده!

t2download
15-06-2010, 09:57
امیرجان از بین گوشی هایی که داشتی ان 95 بهترین گزینه واست بود. بهترین بهترینش واست ان 90 بود با سار 0.29


سلام ممنون به تاپیک ما سر زدی شما میگی n95 بهترین گزینه بوده از نظر کمترین عوارض :10:

t2download
15-06-2010, 10:07
3راهکار موثر برای کاهش اثرات سوء تشعشعات موبایل


25/03/1389

گروه خبری : مدیرکل دفتر تحقیقات و مطالعات راهبردی شرکت ارتباطات سیار با تشریح عوامل موثر در کاهش تشعشعات موبایل گفت: کاربران باید هنگامی که قدرت سیگنال آنتن‌دهی ضعیف است موبایل خود را خاموش کنند و یا مکان مناسب‌تری را برای برقراری مکالمه پیدا کنند.گوشی مرغوب بخرید
سید حسن سید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه برای کاهش پرتوگیری، افراد هنگام خرید گوشی، میزان SAR (نرخ جذب ویژه) مستند شده آن را از فروشنده درخواست کنند، اظهار داشت: میزان SAR گوشی حتما باید کمتر از دو وات بر کیلوگرم در مدت 6 ثانیه باشد و این مقدار هرچه کمتر باشد آسیب‌های احتمالی کمتر خواهد بود.
وی با بیان اینکه میزان SAR مرغوبترین گوشی‌های همراه در حدود 10 درصد حد آستانه استاندارد یا کمتر از آن است، خاطرنشان کرد: اثرات بیولوژیکی برگشت ناپذیر، در‌SAR های بالاتر از 4 وات بر کیلوگرم در مدت 6 ثانیه ظاهر می‌شود.
مدیر کل دفتر تحقیقات و مطالعات راهبردی شرکت ارتباطات سیار گفت: میزان SAR اکثر گوشی‌های همراه موجود در بازار در بهترین حالت ممکن حدود 14/0 وات بر کیلوگرم و در بدترین حالت 6/1 وات بر کیلوگرم است که بین 15 تا 80 درصد حد استاندارد است که این میزان با بکارگیری هندزفری استاندارد به صفر مجازی می‌‌رسد.
کودکان زیر 12 سال از تلفن همراه استفاده نکنندوی با تاکید بر اینکه برای کاهش پرتوگیری از تشعشعات تلفن همراه، استفاده از این وسیله باید حتی الامکان در مواقع ضروری صورت گیرد، ادامه داد: به بزرگسالان توصیه می‌شود که مکالمات کوتاه داشته باشند و کودکان زیر 12 سال نیز از تلفن همراه استفاده نکنند نوجوانان نیز حتی المقدور به جای برقرای تماس تلفنی، پیام کوتاه ارسال کنند.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سید موسوی اضافه کرد: بانوان در دوران بارداری باید استفاده از تلفن همراه را محدود کنند و تمامی کاربران در شرایط غیر عادی از جمله بیماری، سرماخوردگی، سردرد، جراحت، شکستگی موضعی، سوختگی و از این قبیل شرایط از موبایل استفاده نکنند.
گوشی در حال شارژ را به گوش خود نزدیک نکنیدمدیرکل دفتر تحقیقات و مطالعات راهبردی همراه اول با تاکید بر اینکه افراد نباید گوشی در حال شارژ را به گوش خود نزدیک کنند، افزود: کاربران باید توجه داشته باشند که گوشی در حال شارژ را از مجاورت محل خواب خود دور نگه داشته و پس از اتمام شارژ باطری گوشی، دستگاه شارژر را از پریز برق خارج کنند.
وی با تاکید بر اینکه اجرای این توصیه‌ها می‌تواند در کاهش پرتوگیری احتمالی تشعشعات موبایل موثر واقع شود، ادامه داد: بهتر است هنگام عدم استفاده طولانی مدت از تلفن همراه، مشترک گوشی خود را خاموش کند همچنین موبایل باید دور از نواحی حساس بدن مانند چشم‌ها، اعضاء تناسلی، سینه و اعضاء داخلی قرار گیرد.

سید موسوی به مشترکان توصیه کرد که موبایل خود را حتی الامکان دور از سر خود نگه دارند و یا از هندزفری استاندارد استفاده کنند. :13:

MOHAMMAD2010
15-06-2010, 12:36
یعنی satio الان از همه بدتره !!!؟

این که با این حرف نمیخونه !!!

درگوشی‌های قدیمی به دلیل بالا بودن SAR، میزان این امواج بالاتر است

t2download
15-06-2010, 13:33
یعنی satio الان از همه بدتره !!!؟

این که با این حرف نمیخونه !!!


متآسفانه ساتیو بدترین هست و راه های کم کردن ضرر این گوشی به بدن در پست قبلی ثبت شده با تشکر از نظر شما :10:

t2download
15-06-2010, 16:56
آلودگی تلفن همراه از توالت فرنگی بیشتر است

مطالعات جدیدی که در دانشگاه «آریزونا» انجام شد، نشان می دهد آلودگی تلفن همراه از توالت فرنگی بیشتر است! میکروب شناسان این دانشگاه به این نتیجه رسیده اند که جرم و میکر]وبی که لفن همراه به خود جذب می کند، آلودگی بسیار بالایی دارد.به طور متوسط در هر اینچ مربع ازتلفن همراه 25 هزار میکروب جمع می شود و این تعداد برای توالت فرنگی تنها 49 میکروب است!نتایج دیگر این تحقیقات حاکی از آن است که محیط های آموزشی بیشترین توزیع کننده بیماری ها و میکروب های مضر برای سلامت افراد هستند.پیش از این دانشمندان اعلام کردند که صفحه کلید رایانه از توالت فرنگی آلوده تر است و این نشان می دهد وسایل ارتباط جمعی که دائم مورد استفاده افراد قرار می گیرد، منشاء میکروب و آلودگی است.برخی از افراد حتی در حمام هم از تلفن همراه خود دست نمی کشند و مطالعات نشان داده است که ٨٨ درصد از کاربران امریکایی تلفن همراه خود را به حمام می برند.

t2download
16-06-2010, 08:02
در یک پژوهش گسترده بین‌المللی که در اواخر سال جاری میلادی صورت گرفته است معلوم شد که استفاده طولانی مدت از تلفن همراه می‌تواند با بروز برخی از سرطانها ارتباط داشته باشد.
در این پژوهش 20 میلیون پوندی که طی یک دهه از سوی سازمان جهانی بهداشت انجام گرفت، محققان دریافتند: کاربرانی که زیاد از تلفن همراه استفاده می‌کنند در سالهای پیری و سالخوردگی بیشتر در معرض ابتلا به تومورهای مغزی قرار می‌گیرند.
نتایج این پژوهش اطمینان‌های مقامات را نسبت به بی خطر بودن این وسیله ارتباطاتی زیر سوال می‌برد. روزنامه تلگراف چاپ انگلیس ضمن اعلام این مطلب آورده است که در چندین پژوهش قبل نیز رابطه استفاده از تلفن‌های همراه به میزان زیاد به مدت 10 سال یا بیشتر با بروز تومورهای مغزی تایید شده است.
رییس مرکز تحقیقات اینترفون در انگلیس در این باره اظهار داشت که گزارش جدید ما را موظف می‌کند که یک «پیام هشدار بهداشت عمومی‌» در این زمینه برای مردم داشته باشیم و در این خصوص اطلاع رسانی لازم را انجام دهیم. این در حالی است که دپارتمان بهداشت انگلیس در این رابطه هیچ دستورالعمل تازه‌ای ارائه نکرده ضمن این که کاربرد تلفن همراه را برای بزرگسالان بی‌خطر دانسته و فقط توصیه می‌کند که کودکان باید از این وسیله کم و کوتاه مدت استفاده کنند. در عوض در برخی از کشورها بویژه فرانسه هشدارهای جدی درباره خطرات کاربرد زیاد تلفن همراه ارایه شده است و در آمریکا نیز مقامات بر روی خطرات احتمالی این وسیله در حال انجام تحقیق‌های گسترده‌ای هستند.
در تحقیق اینترفون انگلیس تاثیر تماس با تلفن همراه بر روی سه نوع تومور مغزی و یک تومور غدد بزاقی بررسی شد. این مطالعات به صورت بین‌المللی و در 13 کشور مختلف انجام گرفت
اما اگر کمی با مضرات آن آشنا شوید، شاید در استفاده مدام از این دستگاه تجدیدنظر کنید. به علت گسترش استفاده از این دستگاه در میان عموم مردم صبحت‌های زیادی پیرامون امواج زیان‌بار تلفن‌همراه در جامعه مطرح شده است که عده‌ای اثر امواج زیان‌بار آن را بر بدن انسان تایید و عده‌ای دیگر آن را رد می‌کنند.
به اعتقاد بسیاری از کارشناسان با توجه به زیان‌های احتمالی امواج پخش شده از تلفن‌همراه روی سلامتی انسان شناخت علمی این آسیب‌ها و مقابله با آن یک امر ضروری و حیاتی است.
از کجا شروع شد
سال 1984 سال پیدایش تلفن‌همراه در جهان بود که طی دو دهه اخیر استفاده از آن به سرعت رواج داشته است. بر اساس آمارهای به دست آمده در سال 1991میلادی تعداد خطوط تلفن‌همراه در دنیا 546میلیون خط بوده که در پایان سال 2006 به رقم یک‌میلیارد و 270میلیون خط رسیده است. گفته می‌شود که تا پایان سال 2010 این رقم از مرز 4میلیارد نیز خواهد گذشت.
استفاده از تلفن‌همراه و حتی قرار گرفتن در معرض امواج آنتن‌های تقویت‌کننده می‌تواند اثرات مخربی روی سلامت انسان داشته باشد.
اما مضرات تلفن‌همراه از زمانی مطرح شد که فردی در فلوریدای آمریکا در سال 1993 گرفتار تومور مغزی شده و از همسرش که دارای تلفن‌همراه بود شکایت کرد. با افزایش استفاده از تلفن‌همراه در میان مردم، از نوامبر سال 2002 گروهی از شرکت‌ها شروع به تحقیق و بررسی روی اثرات امواج رادیویی، تا 10برابر قوی‌تر از امواج رادیویی تلفن‌همراه روی سلول‌ها و ژن‌ها کردند. براساس گزارش‌های رسیده از این گروه، امواج رادیویی تلفن‌همراه هیچ اثر منفی روی سلول‌ها، ژن‌ها، DNA و ... بدن انسان ندارد. همچنین سازمان بهداشت‌جهانی (WHO) نیز با این گفته که امواج رادیویی تلفن‌همراه اثر مخربی بر سلامت انسان ندارد، موافقت کرده است. اما از آنجا که هنوز ادعاهایی بر خطر این امواج وجود دارد، این سازمان تحقیقات بیشتری را برای اطمینان به محققان پیشنهاد می‌کند.
در همین زمینه کسانی که با زیان‌های تلفن‌همراه موافق هستند، بر این باورند که باکتری و میکروب‌های موجود روی تلفن‌همراه از سنگ دستشویی هم بیشتر است و در حقیقت باکتری موجود روی گوشی تلفن‌همراه از هر شی آلوده دیگری در این رده بیشتر است. نکته جالب‌تر اینکه به علت افزایش دمای تلفن‌های همراه، در حین استفاده این گوشی‌ها تبدیل به محیط‌های مناسبی برای کشت و رشد باکتری‌های خطرناک می‌شوند. چون باکتری‌ها برای رشد به محلی گرم و تاریک نیازمندند و تمامی این امکانات را گوشی که در جیب قرار گرفته است، فراهم می‌سازد. براساس گفته‌های محققان میزان این گونه باکتری‌ها حتی از دستگیره در، صفحه کلید و حتی کف کفش افراد نیز بیشتر است.
اثرات تلفن‌همراه بر بدن
به اعتقاد بسیاری از محققان مهم‌ترین اثرات امواج منتشر شده از تلفن‌همراه ایجاد سرطان در افراد است به ویژه سرطان مغزی، البته انواع گوناگونی از سرطان‌ها در افرادی که در برابر پرتو این دستگاه قرار گرفته‌اند؛ مثل سرطان حلق، سینه، مری و... نیز گزارش شده است.
افرادی که به میزان بیشتری از تلفن‌همراه استفاده می‌کنند، دچار سردرد یا دردهایی در ناحیه آرواره، گردن، بازو و شانه‌ها می‌شوند. در همین زمینه دکتر علی اصغر ایلخانی متخصص گوش و حلق و بینی می‌گوید: «علاوه بر آنکه گوشی تلفن‌همراه نیز مانند دیگر اشیا باکتری دارد، به علت محل نگهداری شرایط مناسب‌تری را برای ورود و ازدیاد آنها فراهم می‌سازد و نکته مهم دیگر این است که این وسیله با گوش و دهان‌ ما، یعنی دو راه قوی ارتباطی بدن، همواره در ارتباط است؛ البته یکی دیگر از اثرات منفی شایع تلفن‌همراه که می‌توان به آن اشاره کرد، تورم عصب شنوایی است که در نتیجه استفاده بیش از حد از این دستگاه در افراد به وجود می‌آید.»
وی درادامه می‌افزاید: «بیشتر اثرات تلفن‌همراه اثرات جانبی مثل سردرد، خستگی، گوش درد و... است که تمامی این اثرات روی افراد مختلف متفاوت است. اما در کل اینکه این اثرات موجب بیماری‌های صعب‌العلاج می‌شود یا خیر، هنوز در هیچ تحقیقاتی به اثبات نرسیده است».
بسیاری از محققان معتقدند، امواج الکترو مغناطیسی تلفن‌همراه باعث سردرد، بالا رفتن فشار خون و به وجود آمدن این‌گونه اثرات در بدن انسان نمی‌شود. اما بعضی افراد در اثر استفاده از تلفن‌همراه دچار این‌گونه علائم می‌شوند. به گفته این محققان اینها کسانی هستند که خودشان انتظار دارند استفاده از تلفن‌همراه بتواند این علائم را برایشان ایجاد کند. به عبارتی دیگر می‌توان گفت سردرد ناشی از تلفن‌همراه تنها یک توهم بیماری است و نه یک بیماری واقعی. گرچه این بیماران واقعا سردرد می‌گیرند؛ اما سردردشان به خاطر تلفن‌همراه نیست و دلایل دیگر مثل شلوغی و آلودگی هوا را نیز می‌توان به آن نسبت داد.

آنتن‌های BTS
علاوه بر مضرات احتمالی که استفاده از تلفن‌همراه می‌تواند برای انسان در پی داشته باشد، مساله دیگری که در این زمینه مطرح است، مربوط به مضرات آنتن‌های BTS در سطح شهر است و اینکه آیا تشعشعات ساطع شده از آنتن‌های BTS تلفن‌همراه واقعا می‌تواند برای افراد جامعه خطرناک باشد یا خیر.
آنتن‌های BTS تلفن‌همراه به آنتن‌هایی گفته می‌شود که در اکثر نقاط شهری شاهد نصب آنها بر ساختمان‌ها، تونل‌ها و ... هستیم و به بیان ساده‌تر باید گفت وظیفه آنتن‌دهی تلفن‌های همراه هر منطقه را بر عهده دارند. این آنتن‌ها به دلیل مبادله امواج رادیویی و الکترومغناطیسی باعث تولید آلودگی‌ها و مضراتی برای انسان‌ها می‌شوند.
به اعتقاد بسیاری از پژوهشگران،‌ تشعشعات حاصل از آنتن‌های BTS برای انسان بسیار مضر است و در واقع قرار گرفتن بیش از حد در مقابل این امواج باعث ناباروری و سرطان در افراد می‌شود.
در همین زمینه رمضان‌علی صادق‌زاده، رییس کمیسیون مخابرات مجلس درباره مضربودن امواج آنتن‌های BTS می‌گوید: آنتن‌های BTS به هیچ وجه ضرر و زیانی برای مردم ندارد؛ چرا که این آنتن‌ها معمولا در بالای ساختمان‌ها و به گونه‌ای نصب می‌شود که شدت امواج الکترومغناطیسی ساطع شده از آنها در سطح زمین بسیار پایین‌تر از حد مجاز باشد و هیچ‌گونه خطری برای افراد به وجود نیاورد».
وی در ادامه می‌افزاید: «تشعشعات ناشی از امواج آنتن‌های BTS نه تنها هیچ گونه ضرری برای سلامتی افراد نداشته بلکه خطرات آن به مراتب کمتر از استفاده دائمی از تلفن‌همراه است.»
انعکاس خبرهای مبنی بر مضربودن آنتن‌های BTS برای انسان باعث شد تا بسیاری از مردم با نصب این آنتن‌ها در نزدیکی مناطق مسکونی خود مخالفت کنند.
این مخالفت‌ها تا جایی بود که این خبر در میان محافل قوت گرفت که شرکت مخابرات برای نصب این آنتن‌ها در مناطق مسکونی به مردم پول پرداخت می‌کرده است.
رمضان علی صادق‌زاده در این زمینه می‌گوید: «وقتی در طرحی نشان داده می‌شود که در یک ساختمان باید آنتن BTS نصب شود، این کار حتما باید صورت بگیرد. برای نصب این آنتن‌ها در ساختمان‌های مورد نظر ما ابتدا از صاحب ساختمان باید اجازه بگیریم که ممکن است ساختمان مورد نظر مربوط به شهرداری یا نهادهای دولتی باشد که در این حالت ما با آنها وارد مذاکره می‌شویم و بعد از توافقات انجام شده به آنها اجاره‌ای پرداخت می‌کنیم.»
وی در ادامه می‌گوید: «اما اگر قرار باشد این آنتن‌ها در مناطق مسکونی نصب شود، ابتدا افراد آن منطقه را از مضر نبودن آنتن‌های BTS آگاه و بعد از نصب آنتن‌ها به آنها اجاره‌ای پرداخت می‌کنیم و در مراحلی نیز ساختمان را از آنها خریداری می‌کنیم.»
امروزه در سایر کشورهایی که زودتر از ما نسبت به نصب تجهیزات آنتن‌های BTS اقدام کرده‌اند، گزارش مستندی مبنی بر مضر بودن تشعشعات مذکور ارائه نشده است. در کل تاکنون کسی نتوانسته است ثابت کند که آیا واقعا این تشعشعات برای انسان مشکل‌زا است یا نه.
گفتنی است تاثیر آنتن‌های BTS به قدرت آنها و میزان فاصله فرد با آن بستگی دارد؛ چرا که اگر فردی به طور دایم در مقابل تشعشعات یک دکل BTS تلفن همراه قرار داشته باشد، حتما این امواج بر او اثرات منفی خواهد داشت.
این که آیا استفاده از تلفن همراه باعث ایجاد آسیب‌های قابل توجهی بر بدن انسان می‌شود یا نه، هنوز مشخص نشده است و مطالعات در این زمینه همچنان ادامه دارد.
گرچه این مطالعات بیشتر باعث سردرگمی مصرف‌کنندگان می‌شود؛ اما با این حال تمامی کاربران تلفن همراه به دلیل وابستگی بیش از حد به این دستگاه حاضر هستند هر گونه خطر احتمالی را بپذیرند و لحظه‌ای از این دستگاه دور نمانند.
بسیاری از پزشکان بر این باورند که با رعایت کردن نکاتی مانند کم کردن زمان مکالمات با تلفن‌همراه، استفاده از لوازم جانبی آن مثل هندزفری و... می‌تواند تا حدودی باعث جلوگیری از مضرات احتمالی تلفن همراه بر انسان شود.
تحقیقاتی جالب درباره مضرات موبایل1- آزمایش بر روی تخم مرغ

مدتی قبل، بی بی سی گزارشی از آزمایش یک تخم‌مرغ در کنار یک موبایل را منتشر کرده بود که آن تخم مرغ بعد از گذشت زمانی سفت شده بود.
در عکس‌هایی که با استفاده از دوربین‌های حساس حرارتی گرفته شده است، دیده می شود که یک تخم مرغ را در مقابل یک موبایل روشن در حال صحبت کردن گذاشتند و پس از گذشت یک ساعت، تقریباً نیمی از آن سفت شده بود، زیرا عملکرد امواج مایکرویو موبایل مانند امواج مایکروویو‌های خانگی است که هم اکنون در آشپزخانه‌ها وجود دارد.

با مشاهده این آزمایش به خوبی می توان به عمق این فاجعه و مضرات امواج موبایل برای سلامتی انسان پی برد. ببینید که این امواج با تخم مرغ چه کرد، همین کار را با سلول‌های مغز ما می‌کند.
گزارش کامل این آزمایش را می‌توانید در سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ببینید.
2- آزمایش بر روی خرگوش

در سوئد روی یک خرگوش آزمایش جالبی انجام دادند. یک خرگوش را کنار یک موبایل گذاشتند که آن موبایل همواره روشن بود. در این مدت هم تغذیه کاملی به آن می‌دادند.
پس از 2 ماه خون و سلول‌های خرگوش را برای آزمایش به آزمایشگاه بردند و نتیجه جالب توجهی را اعلام کردند؛ آن خرگوش با ادامه این وضعیت بیشتر از یک سال زنده نمی‌ماند.
حال باید ببینیم اگر روی یک انسان چنین آزمایشی انجام دهند نتیجه چه می‌شود! اگرچه فکر نکنم کسی داوطلب این آزمایش پیدا شود.
نمونه نسبی آزمایش شده این کار برای انسان را می‌توانید در افرادی ببینید که شغلشان مرتبط با رادارهای نظامی است. آن‌ها طول عمر بسیار کمی دارند و یا بسیاری از آن‌ها در زمان سالخوردگی به بیماری هایی مبتلا می‌شوند که در افراد عادی کمتر دیده می‌شود.
مضرات استفاده زیاد از موبایل


مصاحبه با مخترع الیاف ضد نفوذ امواج موبایل

واقعیت این است که درباره مضرات استفاده بیش از حد از تلفن همراه، بسیار نوشته شده است. ولی هشدارها جدی گرفته نمی‌شوند و در رفتار عموم مردم تاثیر چندانی نمی‌گذارد.

مدتی قبل، در رسانه‌ها، نام یک ایرانی به عنوان مخترع الیاف ضد نفوذ امواج موبایل (Ewall) مطرح شد. نام او علی جاسب بود. مردی که تقریباً تمامی رسانه‌های آلمانی مانند رادیو HR1 و HR3، روزنامه صبح برلین، تت زد، Best Best، رادیو انرژی، تلویزیون بایرن و ... با او مصاحبه کرده بودند.
می‌خواستیم با او درباره اختراعش صحبت کنیم. خوشبختانه در ایران بود. در اولین تماس با او فهمیدیم قضیه می‌تواند مهم‌تر از این ها باشد. علی جاسب یک پژوهش گر حرفه‌ای در موضوع تشعشعات تلفن همراه است و طبیعتا به خاطر اختراع کیفی که 9999/99 درصد از امواج مضر موبایل را می‌گیرد، نشان می دهد سال‌ها درباره مضرات این امواج مطالعه کرده است.
اصلا چطور ایده ساخت پارچه ی ضد نفوذ امواج الکترومغناطیسی موبایل به ذهن شما رسید؟
من هم مثل بقیه جوانان که علاقه‌مند به موبایل هستند، از ابتدایی‌ترین سیستم‌ها و گوشی‌هایی که به بازار می آمد، استفاده می کردم. اگر خاطرتان باشد، اولین گوشی‌های موبایل بسیار بزرگ بودند، خود گوشی 40 سانتی متر بود و آنتن‌ 20 سانتیمتری داشت.
بعد از مدتی متوجه شدم هنگامی که با موبایل صحبت می‌کنم، سر یا چشم‌هایم درد می‌گیرند. این مسأله را با چند نفر از اساتید و دوستان هم دانشگاهی ام در میان گذاشتم و تحقیقات وسیعی را درباره امواج الکترومغناطیسی در گستره (range) امواج موبایل و زیان‌های آن‌ برای انسان، شروع کردم.
در طی تحقیقات یکی از پروژه‌های ناسا توجهم را جلب کرد. ناسا تمامی ماهواره‌ها یا ایستگاه‌های فضایی اش را برای جلوگیری از نفوذ امواج الکترومغناطیسی که در فضا هستند و ایجاد خرابی و اختلال در سیستم‌های کامپیوتری‌شان، با پوشش خاصی می‌پوشاند که ترکیبی از نقره در آن دیده می‌شود.
دسترسی به فرمول آن عایق امکان پذیر نبود و ناسا آن را در دسته اسناد محرمانه‌اش قرار داده بود. من به این فکر افتادم که برای جلوگیری از نفوذ امواج الکترومغناطیس در انسان‌ها چه می‌شود کرد. در واقع ایده ی ساخت چنین عایقی در آن زمان به فکر من رسید و در نهایت اختراعم را در ماه مارس سال 2007 در آلمان به ثبت رساندم.
پوشش عایقی اختراع شما از چیست؟
من با استفاده از فن آوری نانو، یک پوشش نانو سیلور (لایه ظریفی از نقره) را به الیاف بافتنی تزریق کرده‌ام که این نوع پارچه از نفوذ امواج الکترومغناطیسی جلوگیری می‌کند. به همین خاطر نامش را "ای وال (e-wall)" به معنای "دیوار الکترو مغناطیسی" است، گذاشتم.
این پوشش چه میزان از امواج را جذب می‌کند؟
شاید باورتان نشود. 9999/99 درصد از امواج را می‌گیرد.
دقت رقم را چگونه به دست آوردید؟
من اختراعم را در آلمان ثبت کرده‌ام و آزمایشات کیفی آن توسط موسسه تحقیقات راداری و الکترومغناطیسی (وابسته به ارتش آلمان) انجام شده است که یکی از قوی‌ترین مراکز تحقیقات الکترومغناطیسی مجهز به دستگاه‌های بسیار دقیق است.
رقم 9999/99 نشان می‌دهد که این کیف از هر 10 هزار یونیتی که با آن برخورد می‌کند، تنها یک یونیت را عبور می‌دهد.
آیا شما معتقد هستید امواج موبایل برای انسان این قدر مضر است که به خاطرش این همه سال وقت گذاشتید؟
بله. بسیار زیاد. اگر خطرناک نبود پس چرا در آلمان در جاهایی که آنتن‌های BTS نصب می‌شود، قیمت خانه‌هایی که در معرض آن هستند تا 25 درصد کاهش می‌یابد؟ در سال 2004، 500 دانشمند آلمانی نامه‌ای را به نخست وزیر وقت آلمان (گرهارد شرودر) بدین مضمون نوشتند که: "چرا شما اجازه می‌دهید آنتن‌های BTS در نزدیکی خانه شهروندان نصب شود، در حالی‌که همه از مضرات آن آگاهی دارند؟ چرا شما بچه و خانواده خود را در معرض امواج موبایل قرار نمی‌دهید؟ مگر شما نمی‌دانید که این امواج سرطان زا هستند؟"
اثرات مضر موبایل برای سلامتی بدن که تا کنون شناخته شده اند، شامل موارد زیر است:
سرطان زا بودن، ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن، کاهش قدرت باروری و قوای جنسی در آقایان، افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های آلزایمر و پارکینسون، تغییر ساختار آنزیمی بزاق دهان، تأثیرات منفی بر روی خون و ادرار، تغییر عملکرد جذب مواد معدنی در بدن و افزایش سرعت گسترش تومورها.آیا ثابت شده که امواج موبایل سرطان زا هستند؟
بله. سرطان زا بودن این امواج ثابت شده است. تحقیقات زیادی در این‌باره صورت گرفته است، البته گاهی هم بعضی از آنها به نتیجه خاصی نرسیده است. اما هیچ تحقیقی ثابت نکرده که این امواج سرطان‌زا نیستند.
موضوع این است که سود تجاری باعث می‌شود خیلی از این تحقیقات نادیده گرفته شوند. درست مثل سیگار که مدت‌ها طول کشید تا همه فهمیدند چه مضراتی دارد. تازه با این که فهمیده‌اند، می‌بینید که باز هم سیگار می‌کشند. موبایل هم مثل سیگار، علاوه بر سرطان زا بودن مشکلات عدیده دیگری برای انسان دارد.
مثلاً چه مضراتی؟
آن ‌قدر ضرر دارد که برای شرح تمامی آن‌ها باید چند جلد کتاب نوشت. ولی اگر بخواهیم چند خطر مهم آن را معرفی کنیم؛ اول اینکه سلول‌های بدن انسان در گستره 10 تا 1000 هرتز با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند، اکثر موبایل‌ها نیز در گستره 270 تا 1800 هرتز ارتباط برقرار می‌کنند.
می‌بینید که گستره امواج الکترومغناطیسی موبایل با سیستم ارتباط بین سلولی انسان هم‌پوشانی دارد و این مسأله باعث ایجاد اختلالات جبران‌ناپذیری به بدن می‌شود، مانند ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).
همچنین ثابت شده که این امواج تأثیر بدی در باروری مردان دارد، زیرا اسپرم‌ها را می‌کشد و باعث کاهش قوای جنسی آقایان می‌شود، مخصوصاً در کسانی که موبایل را به کمرشان می‌بندند. من فکر کنم با وجود استفاده زیاد آقایان از موبایل، در 50 سال آینده خیلی از آن‌ها نابارور شوند یا حداقل توانایی‌های جنسی‌شان کاهش یابد.
به نظر شما مهم ترین مشکل موبایل برای انسان چیست؟
موبایل سرطان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) زاست. تحقیقات موجهی در این مورد توسط دانشمندان صورت گرفته که این مسأله را اثبات می‌کند و در بسیاری از روزنامه‌های آلمان نیز این مسأله گفته شد.
علاوه بر آن احتمال ابتلا به بیماری‌های آلزایمر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و پارکینسون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را هم افزایش می‌دهد. حتی تحقیقات جدید نشان داده اند که اگر شخصی 2 دقیقه با موبایل‌ صحبت کند، ساختار آنزیمی بزاق دهانش کلا تغییر می‌کند. علاوه بر این، تأثیرات منفی بر روی خون و ادرار دارد.
میدان‌های الکترومغناطیسی به ویژه آن‌هایی که در گستره فرکانس بدن هستند، باعث تغییر عملکرد جذب مواد معدنی در بدن می‌شوند و سرعت گسترش تومورها را افزایش می‌دهند.
می‌گویید تأثیر امواج موبایل در این حد زیاد است، ولی عجیب نیست که مراجع رسمی و دولت‌ها خیلی به این مسأله توجه نمی‌کنند؟
این‌طور هم نیست که اصلا توجه نکنند. گفتم که هنوز همه ی افراد نسبت به این مسأله روشن نشده‌اند. ببینید، هر 004/0 ثانیه این امواج به بدن ما برخورد کرده و از آن عبور می‌کنند. حال شما اگر یک روز موبایل را با خود حمل کنید حساب کنید چند بار در معرض آن‌ها قرار می‌گیرید؟ این ها تحقیقات مستند است.
موبایل کثیف تر از دستشوییمیکروب های روی گوش تلفن همراه، از هر شیء مستعمل دیگری در این رده بیشتر است.
تحقیقات جدید نشان می دهد که باکتری و میکروب های موجود روی گوشی تلفن همراه از سنگ دستشویی هم بیشتر است و در حقیقت باکتری موجود روی گوشی تلفن همراه، از هر شیء مستعمل دیگری در این رده بیشتر است.
نکته ی جالب تر اینکه به علت افزایش دمای تلفن های همراه در حین استفاده، این گوشی ها تبدیل به محیط های مناسبی برای کشت و رشد باکتری های خطرناک می شوند، چون باکتری ها برای رشد محلی گرم تاریک را می خواهند و تمامی این امکانات را گوشی که در جیب قرار گرفته است، فراهم می کند. میزان این گونه باکتری ها حتی از دستگیره ی در، صفحه کلید و حتی کف کفش شما بیشتر خواهد بود.
دکتر جووان وران پروفسور میکروبیولوژی دانشگاه متروپولیتن منچستر بیان می کند که علاوه بر آنکه گوشی تلفن همراه مانند دیگر اشیا باکتری دارد به علت محل نگهداری، شرایط مناسبت تری برای ورود و ازدیاد آنها فراهم می سازد.
نکته ی مهم آن است که این وسیله با گوش و دهان ما، یعنی دو راه قوی ارتباط به داخل بدن همواره در تماس است و از این طریق می تواند به راحتی آلودگی را به بدن منقل کند و باعث ایجاد بیماری شود
:10:

RaS0oL.M
16-06-2010, 11:28
جت سارش خوبه.................یا خیلی ضرر میرسونه................

t2download
16-06-2010, 11:53
جت سارش خوبه.................یا خیلی ضرر میرسونه................


منظورتون کدام گوشی هست دوست من امیدوارم اطلاعات زیر به درد شما بخوره .:10:

t2download
16-06-2010, 12:48
تلفن همراه ، همراهی خطرناک موبنا- بررسی خطرات حاصل از تشعشات تلفن همراه بر بدن انسان به همراه جداول میزان تشعشات گوشی های موجود در بازار
به دلیل شکل استفاده ما از تلفن همراه ، بیش از 97 درصد اشعه های ساطع شده از این وسیله بیشتر به روی نواحی مرتبط با حافظه طولانی مدت و تحلیل گفتاری و شنوایی مغز تاثیر می گذارد

تاثیر تشعشعات حاصل از تلفن همراه برای کودکان ، تا سن 8 سالگی ، دو برابر بیشتر از بزرگسلان است

تشعشع روی مغز انسان ، 20 برابر بیشتر نسبت به سایر اعضا بدن انسان تاثیر می گذارد

متاسفانه در ایران دستگاه های مورد نیاز برای آزمایش سطح تشعشع تلفن های همراه وجود ندارد. یعنی گوشی های وارداتی از لحاظ سطح تشعشع مورد بررسی قرار نمی گیرد

تاریخچهاز اواخر قرن گذشته که زمزمه هایی درباره آسیب زا بودن امواج گوشی تلفن همراه به گوش می رسید، رسانه ها با انتشار اخبار تلاش کردند آگاهی های اجتماعی را در این زمینه افزایش دهند. در این مدت، آسیب زا بودن امواج گوشی تلفن همراه همواره توسط عده ای تکذیب و از سوی گروهی دیگر تایید شده است. تاکنون تاثیر زیانبار اشعه های ساطع شده از گوشی تلفن همراه به روی انسان در کوتاه مدت رد شده است. ولی نگرانی از تاثیر بلند مدت این تشعشعات برجا است. البته هنوز تحقیقات بطور کامل و دقیق مشخص نکرده استفاده از گوشی تلفن همراه در 10 سال اخیر روی بدن افراد تا چه اندازه تاثیر مخرب داشته و این تاثیرات چه بوده است.

خطربه دلیل شکل استفاده ما از گوشی تلفن همراه، بیش از 97 درصد اشعه های ساطع شده از این وسیله، بیشتر به روی نواحی مرتبط با حافظه طولانی مدت و تحلیل گفتاری و شنوایی مغز تاثیر می گذارد. به همین دلیل نمی توان به سادگی از آن گذشت. حتی اگر گوشی تلفن همراه را در دست بگیرید و با هدست صحبت کنید، تشعشعات تلفن همراه روی لایه های نازک عضلانی و اعصاب مچ دست اثر می گذارد.

فرکانس های رادیویی پس از جذب شدن در بدن، موجب جنبش بیشتر مولکولی در سلول های نواحی خاص می شود. کمترین اثر این جنبش، بالا رفتن حرارت آن ناحیه خاص است که در طولانی مدت شاید موجب اختلال در کارکرد سلول ها بویژه در اعضای حساس مانند قرنیه چشم می شود. به گفته دانشمندان اشعه گوشی تلفن همراه علاوه بر تاثیرات حرارتی، روی آنزیم های سلولی نیز تاثیر گذاشته و با تغییر کانال های قطبی آنزیم ها بعضی مواقع به شکل جزیی ساختار کلی آنها را تغییر می دهند. میزان تاثیر اشعه با جرم عضو بدن انسان تاثیر معکوس دارد. یعنی اگر عضو سخت باشد - مانند استخوان - اشعه کمتری نسبت به اعضای نرم تر - مانند عضلات- جذب می کند.

به گفته کارشناسان، خطرات احتمالی اشعه های گوشی تلفن همراه برای کودکان به مراتب بیشتر از بزرگسالان است. بر اساس تحقیقی که در سال 2006 به انجام رسید، به دلیل اینکه اعضای بدن کودکان نسبت به بزرگسالان نرم تر بوده و به عنوان نمونه ضخامت جمجمه آنها نسبت به انسان بالغ کمتر است، تاثیر پذیری آنها از اشعه های تلفن همراه نسبت به انسان بالغ، نزدیک دو برابر تخمین زده می شود. به این ترتیب تاثیر تشعشعات حاصل از گوشی تلفن همراه برای کودکان تا سن 8 سالگی، دو برابر بزرگسلان است.

اینها همه عواملی است که انسان امروز را نسبت به همراه همیشگی خود - گوشی تلفن همراه- بدبین می کند.

راه حلفارغ از نظریه های علمی متناقض، سازمان های متولی استاندارد سازی کالاها در دنیا برای اطمینان دادن به کاربران درباره استفاده از گوشی تلفن های همراه با همکاری کارشناسان صاحب نظر در این حوزه اقدام به تعیین حد مجاز تشعشعات تلفن همراه کرده اند. یکی از سازمان های استاندارد سازی فناوری اطلاعات ( Federal Communication Commission ) که نشان آن- FCC - روی بسیاری از کالاهای خارجی دیده می شود، سازمانی مستقل در آمریکاست که در سال 1934 تاسیس شد. این سازمان 13 سال پس از عرضه اولین گوشی تلفن همراه به بازار، یعنی در سال 1996 به تدوین استانداردهای تعیین حد مجاز تشعشعات گوشی با همکاری IEEE ( انجمن مهندسان برق آمریکا ) اقدام کرد. سازمان های دیگری مانند CTIA ( Cellular Telecommunication Industry Association ) و همچنین CE اروپا نیز پس از مدتی در این حوزه فعال شدند.شاخصه های اندازه گیریبرای اندازه گیری سطح مجاز اشعه های ساطع شده از گوشی تلفن همراه نیاز به یک واحد مشترک بود که بتوان آن را به عنوان شاخصه ای ثابت برای مقایسه انواع گوشی های تلفن همراه به کار گرفت. این شاخص SAR ( Specific Absorption Rate ) نام دارد. این واحد، میزان اشعه ای که توسط بدن موجودات زنده از یک دستگاه ساطع کننده تشعشع جذب می شود را نشان می دهد. واحد این شاخص Watt/Kg به معنای میزان توان اشعه جذب شده توسط هر کیلوگرم از بدن موجودات زنده است. این واحد در اوایل سال 1980 در مطالعه روی حیوانات تعیین و اشعه زیر 4Watt/Kg، حد مجاز برای حیوانات است و برای انسان باید به مراتب کمتر باشد.

تشعشع روی مغز انسان ، 20 برابر سایر اعضای بدن تاثیر می گذارد. به همین دلیل سطح مجاز SAR باید خیلی دقیق تعیین شود. FCC حد مجاز SAR را برای گوشی های قابل فروش در ایالات متحده 1.6 Watt/Kg تعیین کرده است. این میزان در اروپا 2 Watt/Kg ،است. بازار آمریکا یکی از سود ده ترین بازارهای دنیا برای تولید کنندگان گوشی تلفن همراه است.به همین دلیل شرکت های تولید کننده گوشی تلفن همواره سعی می کنند سطح SAR گوشی های خود را زیر 1.6 نگاه دارند تا بتوانند تولیدات خودرا در بازار آمریکا به فروش برسانند.

عوامل موثرتاثیرات بیولوژیک تشعشعات گوشی تلفن همراه روی بدن انسان، رابطه مستقیمی با توان این تشعشعات دارد. عوامل مختلف، قدرت تشعشع گوشی تلفن های همراه را تعیین می کند که عبارتند از:

1 - مسافت آنتن مرکزی فرستنده

مطابق یکی از آخرین تحقیقاتی که در سوئد انجام شده، گوشی های تلفن همراه در مناطق روستایی، بیش از 50 درصد مواقع با بیشترین توان خود کار می کنند و این یعنی بیشترین میزان تشعشع. در همین تحقیق اشاره شده، در مناطق شهری به دلیل کم بودن فاصله بین گوشی تلفن همراه و آنتن های مرکزی فرستنده نسبت به مناطق روستایی، در 25 درصد مواقع گوشی تلفن همراه با بیشترین توان خود کار می کنند. این امر نشان می دهد مسافت آنتن با گیرنده، نقش مهمی در میزان اشعه های ساطع شده از تلفن همراه دارد.

2 – فرکانس رادیویی

شبکه های تلفن همراه با فرکانس های مختلف کار می کنند. به عنوان نمونه در ایران این فرکانس 900 و 1800 مگاهرتز است. سطح تشعشع گوشی های تلفن همراه بسته به فرکانس رادیویی آنها، متفاوت است. بسته به تکنولوژی به کار رفته در دستگاه های فرستنده و گیرنده شبکه های تلفن همراه اپراتورها، تشعشع گوشی های تلفن های همراه نیزمتفاوت است.

3 – موانع فیزیکی :

هرچه موانع فیزیکی مانند ساختمان و دیوارها بین گوشی تلفن همراه و آنتن مرکزی کمتر باشد، گوشی تلفن همراه توان کمتری برای ارتباط صرف و تشعشع کمتری تولید می کند. قطعاً میزان تشعشع تلفن همراه در بزرگراهی که آنتن های فرستنده در اطراف آن نصب شده به مراتب کمتر از کوچه ای است که میان ساختمان های بلند قرار دارد.ضوابط در نظر گرفته شده در ایران :تا آنجا که ما می دانیم، متاسفانه در ایران دستگاه های مورد نیاز برای آزمایش سطح تشعشع گوشی تلفن همراه وجود ندارد. این به این معناست که گوشی های وارد شده به کشور ما از لحاظ سطح تشعشع مورد بررسی قرار نمی گیرند. البته مطابق ضوابط جهانی ، سازمان انرژی اتمی در سند ضوابط کار با اپراتورهای رادیویی و مایکروویو، استانداردهایی را بر مبنای واحد های SAR و ICNRIP اعلام کرده است. با توجه به موارد فوق، متوالیان امر تنها می توانند به گواهینامه محصول که از سوی وارد کننده ارایه می شود اکتفا کنند. در نتیجه، گوشی های تلفن همراه موجود در بازار ایران از لحاظ سطح تشعشع، بررسی نمی شوند.


تشخیص سطح تشعشع گوشیاز آنجا که در کشور ما آزمایشی در این مورد صورت نمی گیرد، لاجرم باید به جداول ارایه شده توسط موسسه مستقل EWG ( Environmental Working Group ) مراجعه کنیم. این موسسه معتبر تقریباً تمامی گوشی هایی که به بازار عرضه می شود را از لحاظ سطح تشعشع مورد بررسی قرار می دهد. در ادامه این مطلب سطح SAR کلیه گوشی های موجود در بازار از برندهای نوکیا، سامسونگ، سونی اریکسون، ال جی و موتورولا را مشاهده کنید. همانطور که اشاره شد، هرچه میزان تشعشع از 1.6 Watt/Kg کمتر باشد، خطر آن برای استفاده کننده، کمتر است. با توجه به اینکه گوشی های چینی بی نام و نشان در این جدول و به طور کلی در سایر جداول عرضه شده توسط موسسات بین الملل جایی ندارند، در خرید آنها باید احتیاط زیادی کرد.جداول بررسی سطح مجاز تشعشع گوشی ها :با مراجعه به جداول زیر می توانید گوشی هایی را که مد نظر دارید از لحاظ سطح تشعشع بررسی کرده و سپس در مورد خرید آنها تصمیم بگیرید. در این جداول شاید نام برخی گوشی های روز موجود نباشد. سطح تشعشع گوشی هرچه از 1.6 کمتر باشد، بهتر است. گوشی های با سطح تشعشع 1.6 و پایین تر از آن در استفاده کوتاه مدت، بی خطر تشخیص داده می شوند. اما در استفاده بلند مدت بالای ده سال هنوز مشخص نشده که بی خطر هستند یا خیر.


میزان تشعشع گوشی های سونی اریکسون , نوکیا و سامسونگ و موتورولا و ال جی تا ساعاتی دیگر:10:

t2download
16-06-2010, 13:09
منظورتون کدام گوشی هست دوست من امیدوارم اطلاعات زیر به درد شما بخوره .:10:S8003 = sar 0.711 W/kg.

Dark.Life
16-06-2010, 13:10
حال کردم i8000 از همش کمتره :27:

t2download
16-06-2010, 13:16
مفدار Sar گوشی های LG


Model number SAR
LG 200C 1.30
LG 210 0.937
LG 220, 220C 1.28
LG 225 0.85
LG 260 1.22
LG 265 Script 1.51
LG 285 1.27
LG 290C 1.21
LG 300G 1.17
LG 380 1.08
LG 400G 1.11
LG 410G 1.03
LG 600G 0.956
LG 1400 0.714
LG 1500 1.41
LG 3280 1.22
LG 3300 1.22
LG 4010 0.714
LG 4400 1.24
LG 5200 1.23
LG 5350 1.38
LG 5450 1.11
LG 6190 1.41
LG 6200 1.23
LG 7050 0.69
LG 7100, 7100i 1.04 0.32
LG 7200
LG 8700 Shine 1.13 0.32
LG 9100 Keybo 1.29
LG AX145 1.30
LG AX245 1.27
LG AX300 1.14
LG AX380 WAVE 1.08
LG AX390 1.28
LG AX565 1.14
LG AX4270 1.47
LG AX5000 1.23
LG B2000 0.50
LG C1100 1.12
LG C1500 1.34
LG C330W 1.2902
LG CG300 1.04
LG C3310
LG CE500 0.90 0.52
LG G1200 1.15
LG C1300 0.714
LG C1500 1.41 0.36
LG C2000 1.16 0.87
LG CE110 1.22
LG CF 360 0.72
LG CG180 1.17
LG CG225 0.85
LG Chocolate 3 1.26
LG CT810 Incite 0.73
LG CU320 1.06
LG CU400 1.14
LG CU405 1.14
LG CU500 1.12
LG CU515 1.30
LG CG575 Trax 1.26
LG CU720 Shine 1.14
LG CU920 VU 1.26
LG D110 1.21
LG E2210L 1.1
LG enV 0,70
LG enV2 1.21
LG enV3 VX9200 1.34
LG F21000.50
LG F24001.30
LG F9100 0.72 0.40
LG G1600 1.32 0.80
LG G18000.50
LG G4011 0.70
LG G4015 0.71
LG G4020 0.78
LG G4050 0.71
LG G5300 0.39
LG G5300i 0.39
LG G5400 1.08
LG G56000.95
LG GB230 0.618
LG GD510 Pop 1.36 1.29
LG GD900 1.12
LG GM200 1.11
LG GR500 Xenon 1.08
LG KC550 0.826
LG KC910 Renoir 0.91
LG KE800 0.78
LG KE810 0.69
LG KE820 0.51
LG KE850 PRADA 1.29 0.84
LG KE970 0.43
LG KF300 0.83
LG KF350 0.608
LG KF600 0.47
LG KF750 0.755 0.5
LG KG110 0.728
LG KG195 0.913
LG KG320 1.15 0.129
LG KG800 (Chocolate) 0.14 0.084
LG KG810 0.601
LG KM300 Arena 0.67
LG KM555R Shine Touch 1.24
LG KP100 0.74
LG KP110 0.997
LG KP115 0.997
LG KP170 1.14
LG KP202 0.499
LG KP500 Cookie 1.02
LG KP501 Cookie 1.02
LG KS660 1.14
LG KU900 0.70
LG KU990 0.689
LG L1150 0.714
LG L1400 0.714
LG Lotus 1.36
LG LX160 1.19
LG LX175 Flare 1.23 LG
LX225 1.02
LG LX265 Rumour 2 1.51
LG LX370 1.41
LG LX535 1.01
LG LX535 (Fusic) 0.60
LG LX600 Lotus 1.36
LG LX1200 0.83
LG LX5400 1.17
LG LX5450 1.10
LG LX5550 1.21
LG MM535 1.01
LG Neon 0.998
LG PM225 1.00
LG Prada 1.2
LG PM225 0.909
LG PM325 1.27
LG RD2030 0.807
LG RD3510 0.98
LG RD6130 0.84
LG Rumor 1.22
LG Shine II 0.761
LG TE365 Neon 1.20
LG TG300 1.19
LG TM250 1.27
LG TM510 1.42
LG TP1100 1.39
LG TP2110 1.2
LG TP3000 1.41
LG TP5250 0.93
LG TP5200 0.90
LG TU550 1.18
LG U310 0.95
LG U880 0.883
LG U970 0.43
LG U990 Viewty 0.826
LG U8120 0.80
LG U8330 0.904
LG U8380 0.43
LG UN430 1.18
LG UX145 1.30
LG UX210 0.937
LG UX245 1.27
LG UX260 1.22
LG UX265 1.29
LG UX280 Wine 1.30
LG UX300 1.14
LG UX310 Helix 0.93
LG UX380 1.08
LG UX565 1.22
LG UX585 0.798
LG UX700 Bliss 1.21
LG UX830 1.27
LG V111 1.423
LG VI 125 1.02
LG VI 5225 1.37
LG VN 250 Cosmos 1.18
LG VX1, VX10 1.28
LG VX1000 Voyager 0.71
LG VX2000 1.28
LG VX3100 1.27
LG VX3200 1.17
LG VX3300 1.13
LG VX3400 0.937
LG VX3450 0.937
LG VX4400 1.24
LG VX4500 1.17
LG VX4600 1.22
LG VX4650 1.38
LG VX4700 1.28
LG VX4750 1.14
LG VX5200 1.23
LG VX5300 1.27
LG VX5400 1.20
LG VX5500 0.953
LG VX5600 Accolade 1.01
LG VX6000 1.32
LG VX6100 0.934
LG VX7000 1.27
LG VX8000 1.04
LG VX8100 1.38
LG VX8300 1.21
LG VX8350 1.30
LG VX8360 1.14
LG VX8500 Chocolate 1.13
LG VX8550 LK Chocolate 1.13
LG VX8575 Chocolate Touch 1.47
LG VX8600 0.78
LG VX8700 1.13
LG VX8800 Venus 1.26
LG VX9200 enV3 1.34
LG VX9400 1.27
LG VX9700 DARE 1.09
LG VX9800 1.10
LG VX9900 enV 0.70
LG VX11000 enV Touch 1.00

RaS0oL.M
16-06-2010, 13:52
S8003 = sar 0.711 W/kg.
کمتر بهتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amir200812
16-06-2010, 14:22
کمتر بهتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟
100%
سار باید کم باشه! کمتر بهتر!

RaS0oL.M
16-06-2010, 14:29
100%
سار باید کم باشه! کمتر بهتر!
پس s8000 چرا زیاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟i8000 خیلی خوبه پس.......:46:

t2download
24-06-2010, 19:07
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


میزان sar گوشی n8

1.02 W/kg

Help118
24-06-2010, 23:47
یه زمان بچه ها دلنرگانیشون سار ایکس 6 بود الان دیدد ان 8 هم زیاد کمتر از اون نداره

t2download
25-06-2010, 00:05
یه زمان بچه ها دلنرگانیشون سار ایکس 6 بود الان دیدد ان 8 هم زیاد کمتر از اون نداره
سار ایکس 6 رو علیهش استفاده کردن دیدیم ان 8 بدتره:18:

amir200812
25-06-2010, 08:30
سار ایکس 6 رو علیهش استفاده کردن دیدیم ان 8 بدتره:18:

خوب کاری نداره که!
N8 خطرناکه آقا! سرطانزا هست! سردرد میاره! نخرید!
رادیواکتیو هست! و ....
حرف در اوردن که مالیات نداره:21:!

ولی در کل میزان سارش منو نا امید کرد!

t2download
25-06-2010, 10:53
نه دوست من گوشی به این پیشرفتگی باید میزان سارش کمتر بود بهتر بود امکان داره سار بالا واسه خاور میانه بزنن؟:41:

ali racer
25-06-2010, 11:18
نه دوست من گوشی به این پیشرفتگی باید میزان سارش کمتر بود بهتر بود امکان داره سار بالا واسه خاور میانه بزنن؟:41:
نه دوست من این میزان کاملا قابل قبوله

میزانSAR یا Specific absorption rate یه رنج استاندارد داره
تو اون محدوده هر چقدر میزان سار بیشتر باشه یعنی کیفیت آنتن دهی بهتر و بیشتر
نه مشکل ساز بودن برای بدن

2 مقیاس هست برای میزان سار یکی مربوط به
کمیسیون فدارال ارتباطات ایالات متحده یا همون FCC

و مقیاس دیگه مربوط میشه به Council of the European Union که مربوط به اتحادیه اروپاست

به به ترتیب تو این رنج باید باشن
برای ایالات متحده
The SAR limit set by the FCC/IC is 1.6W/kg averaged over 1 gram of actual tissue

و برای استاندارد اروپا
The SAR limit recommended by the Council of the European Union is 2.0W/kg averaged over 10 g of actual tissue

که میزان سار ان8
برای مقیاس ایالات متحده 1.09 W/kg هستش

برای مقیاس اتحادیه اروپا 1.02 W/kg که تقریبا نصف میزان ماکزیمه
و بهترین نصب آنتن دهی به سار رو داره
(8910 خودم میزان سارش 0.43 W/kg هستش که مکان های با سیگنال ضعیف رو اصلا خوب پوشش نمیده
و منو اصلا راضی نکرده !)شاد باشین

t2download
05-07-2010, 16:45
دوستان تا الان کسی بوده که سار گوشی اذیتش کرده باشه ؟

DariushGreat
05-07-2010, 17:29
دوستان تا الان کسی بوده که سار گوشی اذیتش کرده باشه ؟

آره من...!
گوشی 3250 ام خیلی اذیت می کرد. اما خوشبختانه با N82 و 5800 مشکلی نداشتم!

شاد باشین :دی

Help118
05-07-2010, 19:07
دوستان تا الان کسی بوده که سار گوشی اذیتش کرده باشه ؟
یکی من!
بهرین رو ان 95 دیدم عملا واسم ثابت شده بود
6300 و 6700 نیز خوب بودن. ولی خیلی با ان95 حرف زدم ولی گوشم و سرم اصلا درد نگرفت ولی با این یکی گوشی ها فورا!

jamshidjap
05-07-2010, 20:31
نه دوست من این میزان کاملا قابل قبوله

میزانSAR یا Specific absorption rate یه رنج استاندارد داره
تو اون محدوده هر چقدر میزان سار بیشتر باشه یعنی کیفیت آنتن دهی بهتر و بیشتر
نه مشکل ساز بودن برای بدن

2 مقیاس هست برای میزان سار یکی مربوط به
کمیسیون فدارال ارتباطات ایالات متحده یا همون FCC

و مقیاس دیگه مربوط میشه به Council of the European Union که مربوط به اتحادیه اروپاست

به به ترتیب تو این رنج باید باشن
برای ایالات متحده
The SAR limit set by the FCC/IC is 1.6W/kg averaged over 1 gram of actual tissue

و برای استاندارد اروپا
The SAR limit recommended by the Council of the European Union is 2.0W/kg averaged over 10 g of actual tissue

که میزان سار ان8
برای مقیاس ایالات متحده 1.09 W/kg هستش

برای مقیاس اتحادیه اروپا 1.02 W/kg که تقریبا نصف میزان ماکزیمه
و بهترین نصب آنتن دهی به سار رو داره
(8910 خودم میزان سارش 0.43 W/kg هستش که مکان های با سیگنال ضعیف رو اصلا خوب پوشش نمیده
و منو اصلا راضی نکرده !)شاد باشین

با توجه به این مطالب و با توجه به این نکته که اگه RM گوشی توسط فلاش کردن گوشی تغییر کنه و باعث بشه که SAR بیاد پایین در اون صورت آنتن دهی گوشی میاد پایین ؟

amir200812
06-07-2010, 07:19
با توجه به این مطالب و با توجه به این نکته که اگه RM گوشی توسط فلاش کردن گوشی تغییر کنه و باعث بشه که SAR بیاد پایین در اون صورت آنتن دهی گوشی میاد پایین ؟

مگه RM هم میشه عوض کرد؟ این کد محصوله و میخوای عوش کنی بجاش چی بزاری؟
SAR به نرمافزار تا 99% ربط نداره

prince72
06-07-2010, 10:13
من اوایل k750سونی داشتم و 2سال ونیمه که ان 82 وبا هیچ کدوم مشکلی نداشتم درصوریتیکه هر ثانیه و هرجا حتی روم به دیوار تو دستشوی و حموم هم با خودم میبرم...
شبا هم که کنارمه....
به نظر من بستگی به توان شخص داره:5::8:

N.I.M.A _ P30
06-07-2010, 12:15
سار x6 چنده؟

MOHAMMAD2010
06-07-2010, 13:49
البته ببخشید من اینو میگم ولی این sar فکر نکنم زیاد چیز مهمی باشه
چون اگه مهم بود نمیزاشتن sar گوشی مهم و جدیدی مثل satio اینقدر بالا باشه !

Help118
06-07-2010, 23:29
با توجه به این مطالب و با توجه به این نکته که اگه RM گوشی توسط فلاش کردن گوشی تغییر کنه و باعث بشه که SAR بیاد پایین در اون صورت آنتن دهی گوشی میاد پایین ؟


اولا RM گوشی غیر قابل تغییره فقط پروداکت کد گوشی تغییر می کنه! درثانی میزان سار و اندازه اون بستگی به سخت افزار و نرم افزار گوشی داره بخصوص سخت افزار و ربطی به چیزی دیگه نداره
اگه با تعویض یه عدد میزان ضرر گوشی کم یا بیشتر بشه که این میشه النگ دولنگ بازی:41:

Help118
06-07-2010, 23:35
مگه RM هم میشه عوض کرد؟ این کد محصوله و میخوای عوش کنی بجاش چی بزاری؟
SAR به نرمافزار تا 99% ربط نداره
داداش امیرجان بی خودی خون خودتو کثیف نکن. آر ام گوشی کد محصول گوشیه به هیچ عنوان تغییر پیدا نمی کنه و آر ام ربطی به سار نداره. درسته که سار برا گوشی ها از RM به RM تغییر پیدا می کنه ولی تا حالا کسی فکر کرده با خودش که چرا یه گوشی با چند تا RM تولید شده؟ و اصلا چه نیازی به این کار بوده؟ تغییرات RM گوشی ها رابطه تنگاتنگ با سخت افزار و نرم افزار محصولات داره.

Help118
06-07-2010, 23:41
سار x6 چنده؟
برو به sar.nokia.com اونجا میفهمی چنده:31:

اینا رو تو جی اس ام آرنا نوشته
SAR US ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])1.31 W/kg (head) 1.13 W/kg (body) SAR EU ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])1.11 W/kg (head)

استاندارد اروپا و آرمیکاواینو تو خود نوکیا نوشته

واسه آر ام 559 برابر 1.11 {وات بر کلیوگرم در هر ده گرم از بافت بدن در عرض 6 ثانیه:31:} هستش و واسه آر ام 552 هم 1.11

Help118
06-07-2010, 23:49
مقوله سار مقوله ای بود که حدود 4 یا 5 سال پیش تو همین سایت پیش کشدم و بحث های مفصلی روشون شد هر مشکلی داشته باشید می تونم تا جایی که می دونم کمک کنم. زیاد سخت نگیرید ولی این دوستمون تی تو دانلود (شروع گر تاپیک) تحمل نیاورد و دوباره بحث رو شروع کرد

باید بگم حداکثر استاندارد سار تحت استاندارد 2 هستش واحدش وات بر کیلوگرم هستش در هر 10 گرم از بافت بدن و واسه مغز هم مجزا محاسبه میشه که این مقدار باید در عرض کمتر از 6 ثانیه کمتر از 2 باشه

مغز از لحاظ لایه الکرتونیکی و میزان نفوذ الکترون ها و امواج الکترومغناطیس طبق یه نظریه ای به 27 لایه و طبق یه نظریه دیگه 3 لایه ای هستش. باید گوشی ها میزان کمتری امواج به مغز و بدن ساطع بکنن و نبایدبه لایه های درونی مغز نفوذ کنه

الان تمام گوشی های درجه یک بازار مثل نوکیا سونی اریکسون و موتورولا و سامسونگ و اچ تی سی و غیره تحت استاندارد به بازار میان.

اینجا به خودتون مربوطه که اگه زیاد ناراحتتون میکنه سعی کنید گوشی با سار کمتر انتخاب کنید. تو بازار تا میزان 2 وات پیدا می شه حالا این خودتون هستین که سار کمتر رو بخرید.
اینم بدونید هر چه سار بیشتر قدرت گوشی بیشتر و قدرت ضررش هم بیشتره

البته این میزان عددهایی که تو سایته ا نوشته شدن تحت آزمایشات و شرایط متفاوتی هستش و ممکن هستش از اپراتوری به اپراتور دیگر تغیر کنه.
تو ایاران طبق گفته شبکه هوشمند یا Intelligence هستش یعنی تا جایی که نیاز نباشه از حد اکثر توان گوشی استفاده نخواه دشد و این عدد سار هم ماکزیمم مقدار تست هاست

اگه بازم سوالی داشتید بگید خیلی چیزای دیگه در ربطه با سار هستش که از حوصله این بحث های غیر تخصصی خارجه ولی اگه کسی نیازمند موارد و مطالب جدید بود بفرماید.
با تشکرات

t2download
27-10-2010, 18:05
گوشی های موبایل از آبان باید گواهی حدود تشعشعی SAR داشته باشند
- از آبان ماه سال جاری تنها آن دسته گوشی های تلفن همراه و سایر دستگاه های رادیویی مجاز به ورود به کشور هستند که گواهی تایید آزمایش SAR از آزمایشگاه های معتبر بین المللی داشته باشند.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از دفتر ریاست و روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دکتر عباسی شاهکوه، رییس مرکز امور بین الملل و مهندسی ارتباطات ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به تصویب مقررات حدود تشعشعی SAR، گوشی های تلفن همراه و سایر دستگاه های رادیویی در کمیته مصوبات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تنها گوشی های تلفن همراه دارای گواهینامه تایید آزمایش SAR از آزمایشگاه های معتبر بین المللی قبل ترخیص از گمرک می باشند.

Help118
28-10-2010, 00:03
گوشی های موبایل از آبان باید گواهی حدود تشعشعی SAR داشته باشند
- از آبان ماه سال جاری تنها آن دسته گوشی های تلفن همراه و سایر دستگاه های رادیویی مجاز به ورود به کشور هستند که گواهی تایید آزمایش SAR از آزمایشگاه های معتبر بین المللی داشته باشند.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از دفتر ریاست و روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دکتر عباسی شاهکوه، رییس مرکز امور بین الملل و مهندسی ارتباطات ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به تصویب مقررات حدود تشعشعی SAR، گوشی های تلفن همراه و سایر دستگاه های رادیویی در کمیته مصوبات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تنها گوشی های تلفن همراه دارای گواهینامه تایید آزمایش SAR از آزمایشگاه های معتبر بین المللی قبل ترخیص از گمرک می باشند.

تمام گوشی های سامسونگ و نوکیاو سونی اریکسون و موتورولا که همگی گواهی حدود تشعشعی از اتحادیه FCC اروپا و IEEE و ANSI (فکر کنم) دارند! این گوشی های چینی آشغال هستند که بیشتر قاچاقی هم وارد میشند ندارند! تمام کمپانی های معتبر ائم از اونایی که فوق بهش ذکر شد گواهی سار رو دارند:10:

t2download
28-10-2010, 00:38
نام ال جی رو نیار که در رده ی بدترین و بیشترین سار رو داره :31:

soroush20
01-11-2010, 12:50
آقا ممنون.
مطلب مفيدي بود.
استفاده كردييييم:40:

t2download
11-11-2010, 02:01
10 درصد مردم نسبت به این امواج، حساسیت شدید دارند.


تحقیقات جدید نشان می‌دهد تاثیر امواج منتشرشده از گوشی همراه و رایانه فراتر از تاثیرات حرارتی است و تا 10 درصد مردم نسبت به این امواج، حساسیت شدید دارند.
محمدجواد ترابی: امواج الکترومغناطیس تا چه اندازه می‌تواند روی بدن انسان تاثیر بگذارد؟ آیا امکان دارد که گوشی‌های تلفن همراه، نمایشگرهای رایانه‌ها، تلویزیون‌ها و دستگاههای الکترونیکی دیگر سبب بیماری شوند یا افرادی که ادعا می‌کنند به این دستگاه‌ها حساسند، فقط گمان می‌کنند؟ این موضوع، یکی از موضوعات جنجال‌برانگیز حال حاضر فناوری است که پیامدهای مهمی در سیاست، حقوق مشتری، حقوق بشر و سلامت داشته است.
به گزارش پایگاه اینترنتی فیزاورگ، اله جانسن، سرپرست واحد پوست‌شناسی در موسسه کارولینسکای استکهلم، از ابتدای دهه 1360 به پژوهش روی تاثیر امواج الکترومغناطیس بر فیزیولوژی انسان مشغول است. پژوهش‌های جانسن سبب شد که او پشتیبان بی‌چون و چرای نگاه مضر بودن امواج الکترومغناطیس باشد که با معیارهای ایمنی موجود که فقط بر مبنای اثرات حرارتی است، به اندازه کافی حافظ سلامت عمومی نیست.
جانسون در مقاله جدید خود، نتایج ده‌ها مطالعه پژوهشی را با موضوع اثرات امواج الکترومغناطیس بر سامانه دفاعی بدن بررسی کرده است. امواج الکترومغناطیس مانند آلرژی‌زاها در عملکرد سامانه دفاعی بدن اختلال ایجاد می‌کند و سبب فراخواندن پاسخ‌های آلرژیک و التهابی در بدن خواهد شد. جانسن امیدوار است که این مقاله، در کنار گزارش‌هایی که در سال 1386 / 2007 از شناسایی تاثیرات مضر فناوری‌های وایرلس (بیسیم) منتشر شد، باعث شود که قانون‌گذاران حدود ایمنی عمومی جدیدی را وضع کنند و توسعه فناوری‌های آزمون‌نشده را محدود کنند.
جانسون در گفتگو با پایگاه اینترنتی فیزاورگ می‌گوید: «این مقاله به آژیر خطر شدیدی می‌ماند که واکنش‌هایی را دربرخواهد داشت. برای مثال، پارلمان اروپا در 13 شهریور 1387 تایید کرد که میزان قرارگرفتن در برابر پرتوها را باید با عوامل بیولوژیکی سنجید، نه میزان اثرات گرمایی. همچنین گزارشی از پارلمان اروپا در 5 اسفند 1387، به تحقیق در مورد بازه قرارگیری در برابر پرتوها می‌پردازد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در گزارش حاضر، جانسون توضیح داده است که سامانه دفاعی بدن چگونه در برابر دشمنان شناخته شده خودش مقابله کند، ولی در برابر آلرژی الکترومغناطیسی که در اثر عواملی چون سیگنال‌های تلویزیون، امواج رادیویی و ماکروویو تلفن همراه یا وای‌فای، سیگنال‌های رادار، پرتوهای ایکس، پرتوزایی مصنوعی و مانند این‌ها که در 100 سال اخیر مورد استفاده بشر قرار گرفته، ناتوان است. سامانه دفاعی ما زیر اثر پرتوافشانی خورشید و میدان مغناطیسی ثابت زمین رشد پیدا کرده، ولی نه زیر امواج الکترومغناطیسی که در دیگر فرکانس‌ها یا پالس‌های مغناطیسی و ماکروویو برای مثال گوشی‌های همراه، تولید شده‌اند.
پادگن‌ها (آنتی‌ژن‌ها) گونه‌هایی هستند که باعث می‌شود سامانه دفاعی بیش از حد واکنش نشان بدهد و به همین خاطر، سامانه دفاعی بافت‌های محلی و کل بدن را کامل تخریب کند. مثل واکنش‌های حساسیت شدیدی که می‌تواند با آشفتگی‌های محیطی اتفاق می‌افتد.
ازآنجاکه این آشفتگی‌های محیطی‌ به اندازه کافی کوچک است، به سامانه دفاعی راه می یابند؛ درست شبیه به غبارها و مواد مخدر که می‌توانند از مجراهای تنفسی یا از محل خاصی وارد شوند. دستگاه‌های الکترونیکی مختلفی که امواج الکترومغناطیس ساطع می‌کنند از لحاظ میزان شدت، فرکانس و الگو با هم متفاوتند. اگرچه برخی مطالعات، برای مثال ارتباطاتی بین خطوط انتقال برق و سرطان خون یا تومورهای مغزی و گوشی‌های همراه را نشان می‌دهند، برخی مطالعات نیز نشان می‌دهند که مکانیزم زیست‌شناختی که موجب پیدایش این بیماری‌ها باشد، پیدا نشده است.
همان‌طور که جانسون استدلال می‌کند، در بسیاری از مطالعات فرض می‌شود که تنها سازوکار زیست‌شناختی که اثرات نامطلوب دارد، حرارت بیش از حد سلول‌ها و بافت‌ها است، هر چند که جانسون به اثرات غیر حرارتی همچون امواج الکترومغناطیسی که سبب واکنش پادگن‌ها در سامانه دفاعی می‌شود، نگاه می‌کند. اثری که به خصوص در پرتودهی‌های طولانی مدت پیش از گرم شدن قابل شناسایی است.
برخی مردم مدعی‌اند که نشانه‌های ذهنی و عینی دستگاه‌های الکترونیکی باعث رنجش آنها می‌شود. جانسون می‌گوید: حساسیت شدید الکترومغناطیسی (EHS) روی 3 تا 10 درصد کل جمعیت تاثیرگذار است و در اغلب موارد، منجر به از دست دادن بازدهی کاری و حتی فرصت‌های شغلی‌شان می‌شود. مردمی که مدعی اثرات نامطلوب نمایشگرهای رایانه‌ها یا گوشی‌های همراه روی پوستشان هستند، ممکن است که به درستی واکنش اجتناب‌آمیزی نسبت به پرتوافشانی داشته باشند.
پوست دارای سلول‌های برجی است که به واکنش در برابر پرتوافشانی همچون رادیواکتیویته، پرتوی ایکس و نور فرابنفش شناخته شده‌اند. مطالعات نشان می‌دهد در نمونه‌های پوست مردمی که حساسیت شدیدی به امواج الکترومغناطیس دارند، پس از قرارگیری در معرض پرتوافشانی، تعداد بیشتری از سلول‌های برجی که در قسمت بالایی غشای میانی پوست قرار داشتند، به لایه‌های دیگری که به طور معمول دارای سلول‌های برجی نیستند، نفوذ کردند.
امواج الکترومغناطیسی همچنین ممکن است که سبب «دیگرانولیت» شدن سلول‌های برجی شوند که باعث آزاد شدن مواد سوزشی و احساس درد و خارش در افراد با حساسیت شدید می‌شود. در مطالعات نظری پیشین، جانسن مدلی را در چگونگی تکثیر سلول‌های برجی (ماستوسیتوسیس) ارائه کرده بود که می‌توانست حساسیت به امواج الکترومغناطیس را توضیح دهد. همانند واکنش‌های آلرژیک، امواج الکترومغناطیسی به گونه‌ای دیگر روی انسان تاثیر گذاشته است، به نحوی که به علت تغییرات در ساختار ژنتیکی، عملکرد سامانه دفاعی دچار تغییر می‌شد.
بحث جانسون این است که پژوهش‌های بیشتری لازم انجام شود تا سازوکار میزان تخریب غیرحرارتی امواج الکترومغناطیس بر بدن انسان مشخص شود و تحقیقات روی پاسخ سامانه دفاعی به صورت خاص می‌تواند منجر به کشف سازوکار ویژه تخریب زیست‌شناختی شود.
با توجه به اینکه تخمین زده می‌شود صدهاهزار نفر حساسیت شدید به امواج الکترومغناطیسی دارند، کار بسیار سخت است؛ بخصوص این موضوع که چگونه می‌توان مردم را در برابر این اختلال تطبیق داد. جانسون همچنین افزود: فهمیدن اثرات زیست‌شناختی امواج الکترومغناطیسی در رابطه با هزینه‌های بهداشت عمومی آینده، اثرات اقتصادی نیز در پی خواهد داشت.
جانسون همچنین اعتقاد دارد که اگر این امواج برای کسی ضرری نداشته باشد، ایجاد محدودیت برای در معرض قرارگرفتن آنها به کسی آسیب نمی‌زند و فقط کمی از آزادی موجود در پرتوافشانی‌های مختلف می‌کاهد و باید ببینیم که برای ما آزادی مردم در استفاده از فناوری‌های بیسیم بیشتر اهمیت دارد یا سلامتشان.

Help118
12-11-2010, 03:58
لطف کن منبع خبر بالایی رو هم برام بزار
ممنونم ازت داداشی

Help118
12-11-2010, 04:04
قابل توجه دوستانی که گوش حساسی دارن:

برترین ها تو نوکیا در حال حاظر و موجود در بازار و در دسترس عموم به ترتیب:
6600i
6700slide
ان95

t2download
16-11-2010, 11:03
خطرات استفاده از موبایل کارشناس برنامه : دکتر مصطفی برهانی

به نظر می رسد که تولید کنندگان تلفن همراه امروزه یک وضعیتی مشابه وضعیت تولید کننده های سیگار را در دهه 1950 میلادی دارند . در آن زمان وقتی که اولین مطالعه در سال 1935 در مورد مصرف سیگار و ارتباط مصرف سیگار با سرطان بخصوص سرطان ریه مشخص شد ، تولید کنندگان سیگار این قضیه را منکر شدند و شرکت های تولید کننده موبایل تمرکز خود را بیشتر روی بازارهای جدید بخصوص کودکان در آمریکا و عموم مردم در آسیا بخصوص چین و هند قرار دادند و هیچ یک از تولید کنندگان تلفن همراه هیچ پاسخی برای مطالعاتی که خطر تشعشع امواج الکترو مغناطیسی ناشی از موبایل را نشان دادند تا کنون ارائه نکردند . البته بنابر نظر فعلی سازمان غذا و داروی آمریکا تلفن های همراه نه خطر قابل توجهی برای سلامتی انسان دارند و نه زیان آور هستند و این باعث شده که تولید کنندگان تلفن همراه نسبت به این قضیه بی تفاوت باشند .

تشعشع امواج از موبایل دو نوع است . یکی زمانی که فرد می خواهد ارتباط برقرار کند که در این حالت امواج بصورت دایره ای و در تمام جهات از تلفن همراه منتشر می شود و دیگری زمانی که فرد تماس تلفنی برقرار می کند که در این حالت شخص دیگری به فرد زنگ می زند و در این حالت از نزدیکترین آنتن امواج روی گوشی متمرکز می شود . البته تلفن همراه دارای یک تشعشع پایه هم هست . یعنی در زمانی که هیچ گونه مخابره ای انجام نمی شود امواج رادیویی پایه وجود دارد که مقدار آن در مقایسه با حالت برقراری تماس بسیار کم است .

مقداری از امواج و تشعشع فرکانس رادیویی که توسط بدن جذب می شود را در حقیقت سرعت جذب ویژه یا fir می گویند و بر اساس واحد وات بر کیلوگرم بیان می شود و برابر قوانین ایالات متحده مقدار آن برای تلفن همراه باید زیر 06 / 1 وات به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن باشد و میزان تشعشع فرکانس رادیویی یا همان sar به فرکانسی که موبایل با آن کار می کند و همچنین اندازه بدن فردی که با موبایل کار می کند بستگی دارد . بطور کلی هرچه مقدار از امواج و تشعشع فرکانس رادیویی و تلفن همراه بالاتر باشد یعنی هر چه مقدار sar تلفن همراه بالاتر باشد بدن در معرض اشعه بیشتری قرار دارد و برعکس آن نیز صادق است که هر چه میزان sar کمتر باشد گوشی کم خطر تر خواهد بود . اصولاً گوشی های قدیمی تر sar بالاتری دارند . البته در اینجا ممکن است که ما سوالی در ذهنشان ایجاد شود که این sar را چطور ما می توانیم تعیین کنیم و کجا می توانیم بدست بیاوریم .
تشعشع فرکانس رادیویی از موبایل ممکن است که در مواردی متعددی زیاد شود . اولین مورد تعمیر و یا دستکاری نرم افزاری گوشی توسط مراکز یا افراد غیرمجاز است . در این مورد تشعشع ممکن است که بیشتر شود . دومین مورد استفاده از گوشی های قفل شکسته است .گوشی های قفل شکسته در حقیقت در بسیاری از کشورها شماره تلفن همراه با یک دستگاه گوشی ارائه می شود و جالب هم همین است که خرید این مجموعه با هم ارزانتر از خرید خط و گوشی بصورت تنهایی است . البته شرکت فروشنده با شرکت فروشنده گوشی قرار داد می بندند به این عنوان که گوشی تنها با سیم کارت این شرکت کار کند و مصرف کننده را در حقیقت مجبور می کند تا از سیم کارت آن شرکت ها استفاده کند . تا این جا تنها با یک شیوه بازاریابی و تبلیغات طرف هستیم . اما تعدادی از افراد سود جو از این روش سوء استفاده می کنند و با خرید این مجموعه نسبت به بازکردن قفل نرم افزاری روی گوشی اقدام می کنند و این گوشی قفل شکسته را با گارانتی جعلی به فروش می رسانند و این دستگاهها به خاطر تنظیمات اولیه که به شبکه خاصی اختصاص دارد نمی تواند با شبکه موبایل آن کشور به خوبی هماهنگ شود و در نتیجه مقدار تشعشع فرکانس رادیویی آن ها با گوشی اولیه ممکن است که متفاوت وضررش بیشتر باشد .

سومین مورد استفاده از گوشی های پروتوتایپ است . در حقیقت قبل از ارائه نسخه اصلی گوشی مدل های اولیه آن به تعداد محدود برای تست کننده های خاصی فرستاده می شود . این گوشی ها در حقیقت مثل نسخه آلفا و بتای ویندوز هست که دارای عیب هایی هست و در حقیقت رفع نشدند و وقتی که یک کاربر ندانسته این گوشی را می خرد با اشکالات فراوانی ممکن است برخورد کند و از همه بدتر هم مقدار تشعشع این گوشی ها هست که بسیار بیشتر از حد طبیعی است .

چهارمین مورد استفاده از گوشی های غیر اصل است . مقدار تشعشع فرکانس رادیویی این گوشی ها از طرف شرکت سازنده برای گوشی های اصل اعلام شده و گوشی های متفرقه و قاچاق به طورمطمئن و یقین sar آن متفاوت خواهد بود .

پنجمین مورد استفاده از گوشی های جمع شده یا اسمبل است . بعضی اوقات افراد سودجو گوشی های معروف به استوک را که هر کدام نقص و عیب خاصی را دارند جمع می کنند و به قیمت بسیار پایین خریداری می کنند و بعد با ترکیب اجزاء چند گوشی یک گوشی جدید جمع می کنند و اسمبل می کنند که sar این گوشی ها با مقدار اعلام شده از طرف شرکت سازنده فرق خواهد کرد .

میزان تشعشع از یک آنتن به فرکانس آن و نوع آن تشعشع بستگی دارد و بر اساس وات بر متر مربع اندازه گیری می شود . فرکانس های مورد استفاده ومیزان انرژی آن معمولاً 900 مگاهرتز است که 5 / 4 وات بر متر مربع انرژی وارد می کند و 1800 مگاهرتز که 9 وات بر متر مربع و 2100 مگاهرتز که 10 وات بر مترمربع است . انتخاب فرکانس به نوع تاسیسات آن اپراتور تلفن همراه بستگی دارد . آنتن ها بسته به مسافتی که پوشش می دهند به سه نوع مایکروسل که نوع اصلی است و تا حدود 35 کیلومتر را پوشش می دهد . میکروسل که برای بهبود وضعیت تماس در منطقه ای که تعداد تماس ها در آن بالا است استفاده می شود مثل فرودگاه ها و یا مراکز خرید بزرگ و تا چند صد متر محدوده آنها هست و پیکاسل که مناسب برای ساختمان هاست و مثلاً برای پوشش یک طبقه خاص در یک ساختمان به کار می رود . میزان تشعشع از یک آنتن بسیار بیشتر از یک گوشی موبایل است ولی نکته ای که وجود دارد این است که میزان دریافت تشعشع از تلفن همراه توسط انسان بیشتر است چون تلفن همراه نزدیک بدن قرار می گیرد و تشعشع بیشتری به بدن وارد می کند . سازمان جهانی بهداشت توصیه می کند که برای آنتن هایی که بر روی پشت بام نصب می شوند حتما ًمحافظ کار گذاشته شود . امواج رادیویی برخلاف اشعه ایکس و گاما سبب یونازیسیون بافت ها نمی شوند و در حقیقت باعث نمی شوند که بافت ها تبدیل به یون شوند ولی مقدار زیادی از آن ها می تواند سبب گرم شدن بافت ها شود . دو عضو در بدن است که به علت نداشتن عروق خونی کافی و در نتیجه نداشتن گردش خون برای انتقال گرما به این افزایش دما و گرم شدن بدن بسیار حساس هستند . یکی چشم ها و دیگری بیضه ها هستند . تلفن همراه در طول موج رادیویی با انرژی کمتر از یک وات کار می کنند ولی نکته مهم این است که آنتن داخل تلفن همراه بسیار نزدیک سر قرار دارد و طی دهه گذشته مطالعات بسیار زیادی صورت گرفت که اکثراً هم نشان دهنده خطراتی از سوی موبایل برای انسان بوده ، مطالعات بسیار زیادی صورت گرفته یک مطالعه ای در سال 2000 انجام شده که نشان داده تلفن همراه می تواند سبب تومورهای مغزی و سرطان شود و در سال 2005 نیز یک تیم تحقیقاتی مطالعاتی را انجام دادند و نتایج مطالعاتشان نشان داد که افرادی که به مدت طولانی از تلفن همراه استفاده می کنند ممکن است به سر درد و فراموشی و تحریک پذیری و کاهش رفلکس ها دچار شوند . ویک مطالعه دیگری هم که صورت گرفت نشان داد که استفاده از تلفن همراه به مدت 10 سال ممکن است که خطر بروز تومور عصب شنوایی را تا سه برابر زیاد کند و در سال 2006 هم دانشمندان آمریکایی هشدار دادند که اسپرم مردانی که در روز بیش از 4 ساعت از تلفن همراه استفاده می کنند ممکن است آسیب ببیند و اینها ممکن است که منجر به نازایی فرد بشود و یک مطالعه نیز در سوئد هم انجام شده که در حقیقت یکی از بزرگترین مطالعاتی بود که تا کنون انجام شده و نتایج مطالعات نشان داد که استفاده کنندگان طولانی مدت از تلفن همراه در معرض بیشتری از تومورهای مغزی هستند . البته یکسری مطالعات دیگری هم انجام شده که مثلاً در دانمارک یک مطالعه ای انجام شد که هیچ رابطه ای بین استفاده از تلفن همراه و سرطان را نشان نداد .

در حقیقت جواب این سوال را شاید این طور بتوانیم بیان کنیم که برای تاثیر تشعشع بر سلامتی زمان طولانی لازم است و هنوز در حقیقت ما برای نتیجه گیری قطعی در باره حتی مواد شیمیایی بر سلامتی انسان به قطعیت نرسیدیم و دچار مشکل هستیم ولی این موضوع درباره تشعشع امواج الکترومغناطیسی و تاثیر امواج بر سلامتی بسیار پیچیده تر است . این امواج قابل مشاهده نیستند و اثبات تاثیر آن ها در ایجاد تومور و سرطان و یا آلرژی و حساسیت ما نمی توانیم این را جدا از تاثیر دیگر فاکتورهای محیطی بررسی کنیم و بسیار مشکل است . :11:

منبع :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Help118
17-11-2010, 02:29
از زحمات بی شائبه این دوستمون نهایت تشکر رو داریم
ولی کاشکی این تایپک کلی میشد و برای همه برند ها بود چون نوشته های دوست عزیزم، جنبه عمومیت دارد

t2download
17-11-2010, 09:14
دوست من این تاپیک برای همه برند ها هست دوستان هکاری نمیکنند عزیز م
:13:کسی همکاری نمیکنه

t2download
17-11-2010, 09:22
درصد تشعشعات انواع گوشی های موبايل

درصد تشعشعات انواع گوشی های موبايل سونی اریکسون
در ليست های زير ميتونين درصد امواج راديويی که توسط گوشی های مختلف توليد ميشه رو ببينين
که به Sar Level معروفه..هرچی اين درصد کمتر باشه نشون دهنده سالم تر بودن اون گوشی برای انسانه
---
Sony ericsson:

cell phone Sar level

J300a 1.12
K700i 1.03
K750i 0.66
P800 0.64
P900 1.36
P910 1.5
S710a 0.88
T200 0.37
T206 1.28
T226 1.18
T237 1.18
T300 0.43
T306 0.75
T310 0.57
T316 0.75
T608 1.46
T610 1.21
T616 1.16
W600i 1.26
W800i 0.57
W810i 1.04
Z500a 1.45
Z520a 1.47
Z600 0.31

درصد تشعشعات انواع گوشی های موبايل نوکیا

:
Sar level cell phone

3100 0.98
3300 0.87
5170 1.49
6061 0.77
6101 0.68
6170 0.61
6230 0.59
6236i 1.24
6600 0.50
6610 0.45
6682 0.82
6800 1.20
7210 0.45
7270 0.46
7610 0.55
8800 0.46
9300 0.24
N-Gage 0.37
N90 0.22در انتها لا‌زم به ذکر است که در شرایط آزمایشگاهی حساسیت و قدرت‌گیرندگی بسیاری از گوشی‌ها با یکدیگر برابر است. در حالی که کاربران بر قدرت بیشتر بعضی از گوشی‌ها پافشاری می‌کنند. غیر از تفاوت کارخانه‌ها به نظر می‌رسد مقداری از باورها نیز به تلقین‌ها و شایعات کاربران برمی‌گرد

SAR که مخفف Specific Absorption Rate هست مقدار فرکانس راديويي جذب شده توسط بدن رو نشون ميده. واحد SAR وات بر کيلوگرم(Watt/kg) هست که نشون ميده در هر ثانيه چند ژول انرژي توسط يک کيلوگرم از بدن شما جذب ميشه.اتحاديه ي اروپا و آمريکا براي SAR گوشي هاي موبايل حداکثري رو تعيين کردند و توليدکنندگان گوشي رو مجاب به در نظر گرفتن اونها کردن تا آسيبي که به استفاده کنندگان گوشي ها ميرسه کاهش پيدا کنه. اتحاديه ي اروپا حداکثر SAR مجاز رو ۲ وات بر کيلوگرم و امريکا ۱.۶ وات بر کيلوگرم تعيين کردند.واضح هست که هر چه SAR Level يک گوشي کمتر باشه براي سلامت کاربر آن گوشي مفيدتر است.

نکته ای رو که باید به این مطلب اضافه کنم اینکه مقدار این ثابت برای قسمتهای مختلف بدن انسان متفاوت هست ... مثلا در مورد گوشی W800 سونی اریکسون مقدار تاثیر این امواج بر روی سر و مغز انسان چیزی تقریب به 0.55 هست در حالیکه این تاثیر بر روی بدن (به جز سر ) برابر با 0.87 هست ...

---------- Post added at 08:22 AM ---------- Previous post was at 08:20 AM ----------

در انتها لا‌زم به ذکر است که در شرایط آزمایشگاهی حساسیت و قدرت‌گیرندگی بسیاری از گوشی‌ها با یکدیگر برابر است. در حالی که کاربران بر قدرت بیشتر بعضی از گوشی‌ها پافشاری می‌کنند. غیر از تفاوت کارخانه‌ها به نظر می‌رسد مقداری از باورها نیز به تلقین‌ها و شایعات کاربران برمی‌گرد

لازم میبینم دوباره این مطلب رو یاد آوری کنم که مقدار SAR level ربطی به قدرت آنتن دهی گوشی موبایل از اون لحاظی که شما فکر میکنید نداره ... بلکه این ثابت همونطور که در تعریف بالا به آن اشاره کردم مربوط به سلامت انسان در حین مکالمه و در حالت Standby بودن گوشی هست ...


در اواخر سال 1997 و ابتدای 1998 گوشی‌های جدید به بازار آمدند که با توان کمتر، امکان استفاده طولا‌نی را به کاربران می‌دادند. در سال 1999 اکثر سازندگان قدرت فرستنده‌های نصب شده را تا حد معمول کاهش دادند.
با تصویب SAR (قدرت جذبی اختصاصی) که به‌طور مستقیم با توان دستگاه ارتباط داشت، این محدودیت‌ها بیشتر شد.
SAR نشان می‌دهد که چه مقدار اشعه به وسیله بدن جذب شده است. تا سال 2001 این عدد نسبتاً بزرگ بود. به طور مثال در انگستان ده وات به کیلوگرم بود. در آن زمان گوشی‌ها بسیار کمتر از این مقدار تشعشع داشتند. به تدریج این عدد کاهش یافت و قوانین سخت‌تری برای آن وضع شد. به طوری ‌که اگر سازنده‌ای مقدار SAR موردنظر را به‌دست نیاورده باشد، نمی‌تواند در ایالا‌ت متحده و اروپا فعالیت نماید. در اروپا حداکثر میزان مجاز SAR، دو و در استرالیا و ایالا‌ت متحده عدد 6‌/‌‌1 است. مسلما هر چه میزان SAR کمتر باشد، دستگاه کم‌خطرتر خواهد بود.

با کاهش SAR قدرت فرستندگی گوشی‌های موبایل کاهش یافت. اما با پوشش بهتر دکل‌های فرستنده و بهبود سخت‌افزار و نرم‌افزار مشکل خاصی پیش نیامد. در کنار این موضوع استفاده از یک پلتفرم برای چندین مدل پیش آمد. به‌طور مثال 6610/6100/7210 و 7250 به‌طور کامل از سخت‌افزار و نرم‌افزار یکسانی برخوردارند. در نتیجه مقایسه قدرت این دستگاه‌ها بی‌معنی است. این یکسان شدن سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اجازه دسته بندی بهتر را نیز داده است. به‌طور مثال دستگاه‌های فوق جزء سری چهل به‌حساب می‌آیند.

دوستی از من پرسید که با همه این اوصاف، گوشی‌ها در عمل به‌صورت یکنواخت کار نمی‌کنند و حتی اگر در یک گروه قرار داشته باشند، بعضی بهتر و بعضی ضعیف‌تر عمل می‌نمایند.

برای پاسخ به این مسئله به این نکته توجه نمایید که هر گوشی، نرم‌افزار مخصوصی برای کار با شبکه دارد و تنظیمات آن به‌طور پیش‌فرض توسط کارخانه صورت گرفته است تا با اکثر شبکه‌ها به خوبی کار کند. ممکن است شبکه مورد نظر شما به‌طور کامل با این تنظیمات هماهنگ نباشد یا گوشی برای کار با یک شبکه خاص تنظیم شده باشد و یا این‌که نسخه نرم‌افزاری که تنظیمات بهتر را شامل می‌شود روی گوشی موردنظر نصب نباشد.

مشکل وقتی بیشتر می‌شود که برخی افراد بدون دانش و ابزار مناسب نسبت به دستکاری در نرم‌افزار گوشی اقدام می‌نمایند. در این مورد دستگاه کار خواهد کرد. اما مشکلا‌تی مانند پرش آنتن، قطع مکالمه و اکوی صدا ایجاد می‌شوند. این عیوب اغلب در دستگاه‌هایی که قفل آن‌ها بازگشایی شده‌است دیده می‌شود.

مطمئنا می‌خواهید بدانید که موبایل قفل شده چیست؟ در بسیاری از کشورها شماره تلفن، همراه با یک‌دستگاه گوشی ارائه می‌شود. یعنی خط و گوشی با یکدیگر فروخته می‌شود و جالب این‌که خرید این مجموعه با‌هم ارزان‌تر از خرید خط و سیم کارت به صورت جداگانه است. البته شرکت فروشنده مانند Vodafone با شرکت فروشنده گوشی مانند نوکیا قراردادی می‌بندد و به این عنوان که گوشی تنها با سیم کارت این شرکت کار نماید، شما را مجبور می‌کند تا از سیم‌کارت شرکت آن‌ها استفاده نمایید تا اینجا که تنها با یک شیوه بازاریابی و تبلیغات طرف هستیم.

اما تعدادی افراد سودجو از این روش سوءاستفاده می‌کنند. آن‌ها با خرید این مجموعه نسبت به باز کردن قفل نرم‌افزاری روی گوشی اقدام می‌کنند و سپس این گوشی قفل شکسته را در بازار کشورهایی مانند ایران با گارانتی جعلی به فروش می‌رسانند. این دستگاه‌ها به خاطر تنظیمات اولیه که به شبکه خاصی اختصاص دارد نمی‌توانند با شبکه موبایل ایران به خوبی هماهنگ باشند و در نتیجه سر کاربر بیچاره کلا‌ه می‌رود. هنگامی که کاربر برای گارانتی این گوشی‌ها مراجعه نماید در جواب به او گفته‌می‌شود که ایراد از شبکه است و گوشی سالم است!

گروه دومی که برای مصرف‌کنندگان مشکل‌‌آفرین هستند، گوشی‌های Prototype هستند. مسلما شما با ویندوزهای ویستای موجود در بازار ایران برخورد کرده‌اید که تماما نسخه آلفا و بتا می‌باشند. این مسئله در مورد گوشی‌ها نیز صادق است. قبل از ارائه نسخه اصلی گوشی مدل‌های اولیه آن به تعداد محدود برای تست‌کننده‌های خاصی فرستاده می‌شود. این گوشی‌ها مانند نسخه آلفا و بتای ویندوز دارای عیوبی هستند که رفع نشده‌اند. وقتی یک کاربر ندانسته این گوشی را می‌خرد، با اشکالا‌ت فراوانی برخورد می‌نماید و از همه بدتر مقدار SAR این گوشی‌ها بسیار بیشتر از حد طبیعی است. جالب این‌که از این گروه نیز در بازار ایران وجود دارد.


نکته دیگری که باید به آن توجه کنید علا‌مت مقدار سیگنال روی صفحه نمایش است. مراقب باشید که این علا‌مت شما را گمراه نکند. زیرا گوشی شما هر چند وقت یک‌بار (این زمان بستگی به مدل و کارخانه سازنده دارد) با ارسال سیگنالی به دکل اصلی و دریافت جواب آن وجود پوشش شبکه و قدرت آن را نمایش دهد. گاهی این علا‌مت‌ها می‌تواند روی صفحه باشند ولی از پوشش شبکه خبری نباشد. برای امتحان این مسئله در حالی‌که گوشی خود را در دست دارید به یک پارکینگ یا داخل ایستگاه مترو بروید و سعی کنید شماره‌گیری کنید. در محلی خواهید دید که قادر به شماره‌گیری نیستید. ولی هنوز روی صفحه نمایشگر پوشش شبکه نشان داده‌می‌شود.

توجه داشته باشید که پوشیده شدن آنتن با دست و یا نزدیکی وسایل و قطعات فلزی به گوشی باعث افت سیگنال و خالی شدن سریع‌تر باتری گوشی می‌شود.

موفق باشید ..:20:

t2download
21-11-2010, 21:49
درصد تشعشعات انواع گوشی های موبايل سونی اریکسون
در ليست های زير ميتونين درصد امواج راديويی که توسط گوشی های مختلف توليد ميشه رو ببينين
که به Sar Level معروفه..هرچی اين درصد کمتر باشه نشون دهنده سالم تر بودن اون گوشی برای انسانه...


Sony Ericsson A1228C 1.34
Sony Ericsson A1228D, LX, di 1.35
Sony Ericsson A3618 1.43
Sony Ericsson C902 1.34
Sony Ericsson CMD J6 0.80
Sony Ericsson CMD J70 0.86
Sony Ericsson CM-M1300 1.16
Sony Ericsson DH-668 1.32
Sony Ericsson F500i 0.82
Sony Ericsson J100, J100i 0.96
Sony Ericsson J200i 0.69
Sony Ericsson J220i 0.89
Sony Ericsson J230, J230i 0.98
Sony Ericsson J300a 1.12
Sony Ericsson J300i 1.02
Sony Ericsson K300i 1.52 0.96
Sony Ericsson K310i 1.52 0.96
Sony Ericsson K500i 1.52
Sony Ericsson K508i 0.54
Sony Ericsson K510i 0.88
Sony Ericsson K530i 1.17
Sony Ericsson K550i 1.37 1.25
Sony Ericsson K600i 0.50
Sony Ericsson K608i 0.78
Sony Ericsson K610i 1.01
Sony Ericsson K660 1.15
Sony Ericsson K700 1.39 0.48
Sony Ericsson K700i 1.39 0.48
Sony Ericsson K750i 0.99
Sony Ericsson K770i 1.69
Sony Ericsson K800i N/A 0.58
Sony Ericsson K810i 0.77 1.15
Sony Ericsson K850i V3 0.76 1.14
Sony Ericsson M600i 1.15
Sony Ericsson Mylo
From the Sony manual " This equipment has very low levels of RF energy that it is deemed to comply without testing of specific absorption rate (SAR)"


??? ???
Sony Ericsson P1, P1i 1.11 0.56
Sony Ericsson P800 1.07
Sony Ericsson P900 1.01
Sony Ericsson P910i 1.50
Sony Ericsson P910a 1.50
Sony Ericsson P990i 0.78 0.78
Sony Ericsson S500i 0.77 1.35
Sony Ericsson S700i 0.42 0.73
Sony Ericsson S710, S710a 0.88 0.70
Sony Ericsson T19LX 1.40
Sony Ericsson T28 1.49 1.27
Sony Ericsson T39 0.9
Sony Ericsson T61z 0.92
Sony Ericsson T68 0.74
Sony Ericsson T68i 0.58
Sony Ericsson T100 1.30
Sony Ericsson T102 1.30
Sony Ericsson T105 1.17
Sony Ericsson T200 0.92
Sony Ericsson T226 1.18
Sony Ericsson T230 1.23
Sony Ericsson T237 1.18
Sony Ericsson T250i 0.83
Sony Ericsson T290a 1.18 0.75
Sony Ericsson T290i 1.23 0.74
Sony Ericsson T300 1.20
Sony Ericsson T608 1.46
Sony Ericsson T610 1.21
Sony Ericsson T616 1.16
Sony Ericsson T628 0.88
Sony Ericsson T630 0.83
Sony Ericsson T637 1.41
Sony Ericsson T650i 1.45 1.80
Sony Ericsson V600i 1.62
Sony Ericsson V610i 1.31
Sony Ericsson V630i 1.25
Sony Ericsson V800 1.05
Sony Ericsson W200 1.19
Sony Ericsson W300i 1.42
Sony Ericsson W550i 1.09 0.77
Sony Ericsson W580, W580i 1.26 0.74
Sony Ericsson W600i 1.26
Sony Ericsson W610 1.27
Sony Ericsson W660i 1.27
Sony Ericsson W700i 0.78
Sony Ericsson W800i 1.26
Sony Ericsson W810i 1.04 0.99
Sony Ericsson W880i 1.47 1.45
Sony Ericsson W900i 0.44 0.70
Sony Ericsson W910i 0.90
Sony Ericsson Z200 1.37
Sony Ericsson Z300a 1.43 0.90
Sony Ericsson Z300i 0.75
Sony Ericsson Z310i 0.96
Sony Ericsson Z500a 1.45
Sony Ericsson Z520a, Z520i 1.48 0.38
Sony Ericsson Z530i 0.88
Sony Ericsson Z550a 1.02
Sony Ericsson Z600 0.84 0.16
Sony Ericsson Z610i 1.32
Sony Ericsson Z710i 0.87
Sony Ericsson Z750i 1.48 1.04
Sony Ericsson Z770i 0.44
Sony Ericsson Z800i/RIGHT]

tired friend
21-11-2010, 22:07
ابی جون برا wave chande?:40:

t2download
22-11-2010, 11:45
منظور شما این گوشیه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


برای پیدا کردن سار گوشی سامسونگ به لینک زیر مراجعه کنید .


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

GT-S8500
This phone meets European Union (EU) requirements concerning exposure to radio waves. Your mobile phone is a radio transmitter and receiver. It is designed and manufactured so as not to exceed the limits for exposure to radio-frequency (RF) energy, as recommended by the EU Council. These limits are part of comprehensive guidelines and establish permitted levels of RF energy for the general population. The guidelines were developed by independent scientific organizations through the periodic and thorough evaluation of scientific studies. The limits include a substantial safety margin designed to ensure the safety of all persons, regardless of age and health.

The exposure standard for mobile phones employs a unit of measurement known as SAR (Specific Absorption Rate). The SAR limit recommended by the EU Council is 2.0 W/kg.*

The highest SAR value for this model phone was 0.988 W/kg.

t2download
22-11-2010, 11:51
استاندارد نرخ جذب اشعه موبایل در ایران 6/1 است!!

استاندارد نرخ جذب اشعه گوشی موبایل در ایران 6/1 است به گزارش پایگاه اطلاع رسانی GsmAria ، مدیر استانداردها و تائید نمونه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)گفت: استاندارد SAR یا نرخ جذب اشعه گوشی‌های تلفن همراه در ایران 6/1 وات به ازای کیلوگرم تعیین شده است.

به نقل از ایرنا ، "غلامرضا خاکسار" ، ضمن تاکید بر لزوم رعایت SAR مجاز توسط شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده گوشی تلفن همراه و سایر دستگاه‌های رادیویی گفت: میزان جذب امواج گوشی‌های همراه به طور مرتب اندازه‌گیری می‌شود و اگر شاخص SAR گوشی بیشتر از حد استاندارد باشد مجوز تولید و واردات صادر نمی‌شود.

وی افزود: انرژی تشعشعات دستگاه‌های رادیویی توسط بافت‌های بدن قابل جذب بوده و در صورتی که مقدار آن از حدود معینی بیشتر شود ممکن است سبب وارد آمدن صدمه به بافت‌ های در معرض تشعشع مانند گوش و مغز شود.

خاکسار ادامه داد: براین اساس در ایران سختگیرانه ترین استاندارد در این خصوص اعمال می‌شود در حالی‌که رقم استاندارد SAR یا میزان جذب اشعه گوشی تلفن همراه در برخی کشورها 2 وات بر کیلوگرم تعیین شده ولی در ایران کمترین و مطمئن ترین رقم که 6/1 است ، بعنوان استاندارد معرفی شده است.

مدیر استاندارد و تایید نمونه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد نحوه بررسی گوشی‌های قاچاق که از مبادی غیررسمی وارد کشور می‌شوند، اظهار داشت: علاوه بر مبادی ورودی و مراکز تولید، بازار و مراکز توزیع نیز توسط ناظرین سازمان پایش می‌شود.
خاکسار افزود: ناظرین سازمان تنظیم مقررات ضابط قضایی نیز هستند و هر جا که لازم باشد با موارد غیراستاندارد برخورد می‌کنند.

وی افزود: علاوه بر گوشی‌های تلفن همراه تمام آنتن‌های مخابراتی نیز به صورت مستمر با همکاری سازمان انرژی اتمی و مدیریت طیف این سازمان از نظر ایمنی و استاندارد بودن تشعشات بررسی و آزمایش می‌شوند.
خاکسار با اشاره به لزوم تامین ایمنی تشعشی پرتوکاران و مردم در مقابل اثرات مضر تشعشعات رادیویی ناشی از گوشی تلفن همراه و سایر دستگاه‌های رادیویی، گفت: قوانین جامعی در خصوص حفاظت در برابر اشعه توسط مجلس و دولت مصوب شده که توسط دستگاه‌ها اجرا می‌شوند. :20:


Sar يا Specific Absorption Rate چيست ؟!

که مخفف Specific Absorption Rate هست مقدار فرکانس رادیویی جذب شده توسط بدن رو نشون میده. واحد SAR وات بر کیلوگرم(Watt/kg) هست که نشون میده در هر ثانیه چند ژول انرژی توسط یک کیلوگرم از بدن شما جذب میشه.


اتحادیه ی اروپا و آمریکا برای SAR گوشی های موبایل حداکثری رو تعیین کردند و تولیدکنندگان گوشی رو مجاب به در نظر گرفتن اونها کردن تا آسیبی که به استفاده کنندگان گوشی ها میرسه کاهش پیدا کنه. اتحادیه ی اروپا حداکثر SAR مجاز رو ۲ وات بر کیلوگرم و امریکا و استرليا ۱.۶ وات بر کیلوگرم تعیین کردند .

مقدار SAR بر اساس نوع شبكه ، فاصله شما از دكل ها و استفاده در داخل اتاق يا فضاي آزاد متغير است . بطور مثال اگر گوشي شما داراي SAR به مقدار 1.5 باشد ، دليل بر اين نيست كه هميشه گوشي با اين مقدار كار كند و ممكن است در حالي كه شما در فضاي آزاد و نزديك دكل هستيد تا پايين تز از 0.5 هم برسد.

در اواخر سال 1997 و ابتدای 1998 گوشی‌های جدید به بازار آمدند که با توان کمتر، امکان استفاده طولا‌نی را به کاربران می‌دادند.

در سال 1999 اکثر سازندگان قدرت فرستنده‌های نصب شده را تا حد معمول کاهش دادند. با تصویب SAR (قدرت جذبی اختصاصی) که به‌طور مستقیم با توان دستگاه ارتباط داشت، این محدودیت‌ها بیشتر شد.

SAR تا سال 2001 این عدد نسبتاً بزرگي بود. به طور مثال در انگستان ده وات به کیلوگرم بود.

در آن زمان گوشی‌ها بسیار کمتر از این مقدار تشعشع داشتند و به تدریج این عدد کاهش یافت و قوانین سخت‌تری برای آن وضع شد. به طوری ‌که اگر سازنده‌ای مقدار SAR موردنظر را به‌دست نیاورده باشد، نمی‌تواند در ایالا‌ت متحده و اروپا فعالیت نماید.

با کاهش SAR قدرت فرستندگی گوشی‌های موبایل کاهش یافت. اما با پوشش بهتر دکل‌های فرستنده و بهبود سخت‌افزار و نرم‌افزار مشکل خاصی پیش نیامد.

Help118
22-11-2010, 12:04
با تشکر از دوست خوبم ابراهیم جان ولی خواهشمندم تمام اخبار و اطلاعیه هاشونو با ذکر منبع بفرمایند

t2download
22-11-2010, 12:38
Manufacturer / Model number SAR rating
(1.6W/kg) SAR rating
(2.0W/kg)
Nokia 252 1.34
Nokia 252C 1.34
Nokia 252N 1.34
Nokia 282N 0.78
Nokia 282N 0.78
Nokia 918 1.17
Nokia 1100 0.77
Nokia 1108 0.67
Nokia 1110 1.21 0.85
Nokia 1112 1.21 0.85
Nokia 1220 1.20
Nokia 1221 1.19
Nokia 1260 1.16
Nokia 1600 0.82
Nokia 2100 0.84
Nokia 2112 CDMA 1.48 0.85
Nokia 2115i 1.20 0.75
Nokia 2116i 1.20
Nokia 2118 1.33 0.76
Nokia 2126 1.21 0.72
Nokia 2125, 2125i 1.21 0.72
Nokia 2128i 1.21
Nokia 2160 0.76
Nokia 2170 1.40
Nokia 2260 1.08
Nokia 2270 1.17
Nokia 2280 1.22
Nokia 2285 1.15
Nokia 2300 1.27
Nokia 2366i 1.30 0.87
Nokia 2600 1.00
Nokia 2610 1.10 0.68
Nokia 2626 1.04 0.63
Nokia 2630 1.04 0.63
Nokia 2610 1.10 0.68
Nokia 2650 0.54
Nokia 2651 0.87 0.87
Nokia 2855, 2855i 1.36 0.91
Nokia 3100 0.98 0.76
Nokia 3105 0.98
Nokia 3109 1.13 0.96
Nokia 3110 1.10 0.82
Nokia 3120 1.17 0.79
Nokia 3155i 0.78 0.84
Nokia 3200 0.97
Nokia 3205 1.29
Nokia 3210 1.14 0.79
Nokia 3220 1.04 0.72
Nokia 3230 0.39
Nokia 3285 1.41
Nokia 3300 0.87
Nokia 3330 1.40
Nokia 3310 1.40 0.75
Nokia 3315 1.11
Nokia 3390 0.82
Nokia 3350 0.74
Nokia 3360 1.24
Nokia 3395 1.08
Nokia 3410 0.81
Nokia 3510 0.96
Nokia 3510i 0.96
Nokia 3530 0.99
Nokia 3560 1.24
Nokia 3585i 1.13
Nokia 3586i 1.18 0.70
Nokia 3587i 1.18
Nokia 3588 1.18
Nokia 3588i 1.18
Nokia 3589i 1.18
Nokia 3590 1.03
Nokia 3595 1.08
Nokia 3600 1.27
Nokia 3610 0.91
Nokia 3620 1.28
Nokia 3650 0.83
Nokia 3660 1.13
Nokia 5100 0.72
Nokia 5110, 5110e 0.69
Nokia 5120 1.25
Nokia 5125 1.45
Nokia 5140 1.50 0.77
Nokia 5140i 1.50 0.77
Nokia 5160 1.45
Nokia 5165 1.46
Nokia 5170 1.45
Nokia 5170i 1.49
Nokia 5180 1.28
Nokia 5180i 1.32
Nokia 5185i 1.41
Nokia 5190 1.29
Nokia 5200 0.94 0.90
Nokia 5210 0.94
Nokia 5300 0.70 0.80
Nokia 5310 1.07 1.11
Nokia 5500d 0.92 0.50
Nokia 6010 1.08
Nokia 6012 1.24
Nokia 6015 1.28
Nokia 6015i 1.28
Nokia 6016 1.28
Nokia 6019i 1.28
Nokia 6020 0.52
Nokia 6021 0.72
Nokia 6030 0.92 0.59
Nokia 6060 0.77
Nokia 6070 0.73 0.84
Nokia 6080 0.73 0.84
Nokia 6061 0.92 0.59
Nokia 6085 1.00 1.15
Nokia 6086 1.00 1.15
Nokia 6100 1.21
Nokia 6101 0.79 0.82
Nokia 6102 0.97 0.82
Nokia 6102i 0.89 0.72
Nokia 6103 0.53 0.75
Nokia 6111 0.79 0.84
Nokia 6121 1.07
Nokia 6120, 6120c 1.25
Nokia 6125 0.66 0.64
Nokia 6126 0.93 0.76
Nokia 6131 1.16 0.85
Nokia 6133 1.16 0.85
Nokia 6136 0.83 0.76
Nokia 6150 0.69
Nokia 6151 0.98 1.02
Nokia 6152 0.95 0.64
Nokia 6155 1.08 0.64
Nokia 6160 1.46
Nokia 6161 1.27
Nokia 6162 1.42
Nokia 6165, 6165i 1.06 0.71
Nokia 6170 1.12 0.34
Nokia 6175i 1.30 0.84
Nokia 6185 1.53
Nokia 6185i 1.41
Nokia 6188 1.37
Nokia 6190 1.29
Nokia 6200 0.91
Nokia 6210 0.92
Nokia 6215i 1.25 0.83
Nokia 6220 0.98
Nokia 6225 1.12 0.60
Nokia 6230 1.11 0.59
Nokia 6230i 1.17 0.70
Nokia 6233, 6233r 0.61 0.88
Nokia 6234 0.63 0.87
Nokia 6235 1.19 0.74
Nokia 6236i 1.24
Nokia 6255i 1.27
Nokia 6256 1.30 0.84
Nokia 6260 0.77 0.72
Nokia 6265 1.17 0.78
Nokia 6267 0.57 0.31
Nokia 6270 1.01 0.74
Nokia 6275 1.13 0.67
Nokia 6280 0.48 0.80
Nokia 6282 1.08 0.52
Nokia 6288 0.76 0.70
Nokia 6290 0.54 0.47
Nokia 6300 0.48 0.57
Nokia 6310i 0.84
Nokia 6340i 1.20
Nokia 6360 1.15
Nokia 6500 1.20 0.95
Nokia 6500s 0.95 1.10
Nokia 6510 1.12
Nokia 6555 0.93 0.88
Nokia 6560 1.14
Nokia 6585 1.18 0.67
Nokia 6590i 1.13
Nokia 6600 1.25
Nokia 6610 1.06 0.73
Nokia 6610i 1.06 0.73
Nokia 6620 1.16
Nokia 6630 0.83
Nokia 6650 1.21 0.82
Nokia 6670 0.67
Nokia 6680 0.67 0.69
Nokia 6681 0.79
Nokia 6682 0.82 0.78
Nokia 6800 1.20
Nokia 6810 0.82
Nokia 6820 0.87 0.72
Nokia 6822 1.01 0.67
Nokia 7160 1.33
Nokia 7190 1.29
Nokia 7200 0.64 0.36
Nokia 7210 1.06
Nokia 7240 0.98
Nokia 7250i 0.70
Nokia 7260 0.51
Nokia 7270 0.46
Nokia 7280 0.75
Nokia 7370 0.64 0.66
Nokia 7373 0.56 0.73
Nokia 7390 0.29 0.41
Nokia 7600 1.08 0.71
Nokia 7610 0.90 0.54
Nokia 7650 0.35
Nokia 7700 0.82
Nokia 8210 1.00
Nokia 8250 0.946
Nokia 8260 1.14
Nokia 8290 1.09
Nokia 8310 1.17
Nokia 8390 1.05
Nokia 8800 0.50
Nokia 8850 0.62
Nokia 8860 1.39
Nokia 8890 0.94
Nokia 9290 0.43
Nokia 9300 1.15 0.30
Nokia 9300i 0.58 0.29
Nokia 9500 0.49
Nokia E50 1.33 0.97
Nokia E51 1.34 1.40
Nokia E60 1.14 0.68
Nokia E61 1.14 0.79
Nokia E62 0.95 0.51
Nokia E65 1.10 0.74
Nokia E66 1.33 1.37
Nokia E70 1.46 0.90
Nokia E71 1.53 1.40
Nokia E90 0.87 0.65
Nokia N61 1.13 0.79
Nokia N70 0.72 0.95
Nokia N71 0.41 0.36
Nokia N72 0.69 0.76
Nokia N73 1.06 0.87
Nokia N75 0.78 0.68
Nokia N76 1.22 1.04
Nokia N80 1.05 0.68
Nokia N82 1.30 1.35
Nokia N90 0.54 0.29
Nokia N91 0.48 0.67
Nokia N95 0.60 0.58
Nokia N-Gage 0.47 0.37
Nokia N-Gage QD 1.03 0.44


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید منبع مطلب :

t2download
22-11-2010, 22:51
sar نوکیا x6


Nokia X6 (Type RM-552)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.11 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.
Nokia X6 (Type RM-559)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.11 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

سار گوشی های نوکیا


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Help118
23-11-2010, 01:23
نه دوست من این میزان کاملا قابل قبوله

میزانSAR یا Specific absorption rate یه رنج استاندارد داره
تو اون محدوده هر چقدر میزان سار بیشتر باشه یعنی کیفیت آنتن دهی بهتر و بیشتر
نه مشکل ساز بودن برای بدن


شاد باشین
اینو قبول دارم ولی اونجوریام نیست مثلا ان90 خودمون که سارش برابر 0.29 بود کسی هم از آنتنش ناراضی نبود! مسائل زیادی دخیلند که بحث رو تخصصی تر می کنند

Help118
23-11-2010, 01:31
میزانSAR یا Specific absorption rate یه رنج استاندارد داره
تو اون محدوده هر چقدر میزان سار بیشتر باشه یعنی کیفیت آنتن دهی بهتر و بیشتر
نه مشکل ساز بودن برای بدن

2 مقیاس هست برای میزان سار یکی مربوط به
کمیسیون فدارال ارتباطات ایالات متحده یا همون FCC

و مقیاس دیگه مربوط میشه به Council of the European Union که مربوط به اتحادیه اروپاست

به به ترتیب تو این رنج باید باشن
برای ایالات متحده
The SAR limit set by the FCC/IC is 1.6W/kg averaged over 1 gram of actual tissue

و برای استاندارد اروپا
The SAR limit recommended by the Council of the European Union is 2.0W/kg averaged over 10 g of actual tissueاز این مطلبت خیلی خوشم اومد بخصوص که اصطلاحات لاتینشم نوشتی فقط واسه آمریکا در هر 1 گرمه یا 10 گرم؟ فکر نکنم یک گرم باشه آخه!

t2download
24-11-2010, 22:38
بررسی تاثیر موبایل بر سلامت

صادق زاده با تاکید بر اینکه تشعشعات گوشیهای موبایل بیشتر بخشهای مغز، قلب و چشم را متاثر می کند، اظهار داشت: بر این اساس در هنگام مکالمات طولانی مدت با موبایل مشاهده شده است که در فرد سرگیجه، سردرد، احساس خستگی و کم خوابی ایجاد می شود.


تاثیر منفی تشعشعات موبایل بر سلامت سالهاست که مورد بررسی است. گروه فناوریهای نوین خبرگزاری مهر در گزارشی به بررسی تاثیر این تشعشعات پرداخته و در گفتگو با معاون سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران این موضوع را مورد موشکافی قرار داده است.

به گزارش مهر، نگرانی ها درباره اثرات امواج تلفن همراه بر سلامت انسان با رشد بیش از حد تلفنهای همراه بیشتر شده است. این نگرانی ها به خاطر این است که تلفن همراه از خود امواج الکترومغناطیسی در مقیاس مایکروویو ساطع می کند و مقداری از این امواج جذب بدن انسان می شوند. امواج رادیویی که توسط گوشیها ساطع می شوند می توانند تا دو وات قدرت داشته باشند و میزان برونداد امواج گوشیها بستگی به استانداردهای مخابراتی هر کشور دارد.

از آنجا که انرژی تشعشعات دستگاههای رادیویی توسط بافتهای بدن قابل جذب بوده از این رو می توان میزان امواجی که بدن انسان از گوشی همراه جذب می کند را با مقیاس جذب خاص یا SAR اندازه گیری کرد. با استفاده از این مقیاس می توان میزان نرخ جذب بافتهای در معرض تشعشع را اندازه گیری کرد.

از این رو به تازگی از سوی کمیته تدوین و تصویب ضوابط فنی و مقررات استفاده از طیف فرکانس، مقررات مربوط به حدود تشعشعی (SAR) به تصویب رسید. این مصوبه به منظور تعیین دقیق حدود انرژی تشعشعی جذب شونده مجاز و روشهای اندازه گیری نرخ جذب ویژه SAR‬ براساس استاندارد ملی ایران به نام "پرتوهای غیر یون ساز"‬ تدوین شد. این مصوبه از 5 آبان ماه لازم الاجرا است.

طبق این مصوبه گوشیهای موبایل از آبان ماه سال جاری باید گواهی حدود تشعشعی SAR از آزمایشگاههای معتبر بین المللی داشته باشند.

خطرات تشعشعات ماکروویو

بر اساس تحقیقات انجام شده مضرات تلفن همراه از زمانی مطرح شد که فردی در فلوریدای آمریکا در سال 1993 گرفتار تومور مغزی شده و از همسرش که دارای تلفن همراه بود شکایت کرد. با افزایش استفاده از تلفن همراه در میان مردم از نوامبر سال 2002 گروهی از شرکتها شروع به تحقیق و بررسی روی اثرات امواج رادیویی تا 10 برابر قوی تر از امواج رادیویی تلفن همراه روی سلولها و ژنها کردند.

براساس گزارشهای رسیده از این گروه، امواج رادیویی تلفن همراه هیچ اثر منفی روی سلولها، ژنها و DNA انسان ندارد. همچنین سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز با این گفته که امواج رادیویی تلفن همراه اثر مخربی بر سلامت انسان ندارد موافقت کرده است. اما از آنجا که هنوز ادعاهایی بر خطر این امواج وجود دارد این سازمان تحقیقات بیشتری را برای اطمینان به محققان پیشنهاد می کند.

افرادی که به میزان بیشتری از تلفن همراه استفاده می کنند دچار سردرد یا دردهایی در ناحیه آرواره، گردن، بازو و شانه ها می شوند. بسیاری از محققان معتقدند امواج الکترومغناطیسی تلفن همراه باعث سردرد، بالا رفتن فشار خون و به وجود آمدن این گونه اثرات در بدن انسان نمی شود اما بعضی افراد معتقدند در اثر استفاده از تلفن همراه دچار این علائم می شوند.

تشعشات امواج ماکروویو گوشیهای همراه

رمضانعلی صادق زاده معاون صنایع پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در خصوص اینکه آیا تشعشعات گوشیهای موبایل بر بافتهای بدن اثر دارد یا خیر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: قدرت تشعشات گوشیهای موبایل دو وات است از این رو توصیه می شود که کاربران از هندز فری استفاده کنند و یا گوشیهای خود را در هنگام مکالمه با فاصله ای از گوش قرار دهند.

وی به اثرات مخرب تشعشات امواج گوشیهای موبایل اشاره کرد و افزود: تشعشات گوشیهای موبایل به دلیل اینکه فرکانس ماکروویو است، زمانی که در مجاورت بدن قرار می گیرد ایجاد حرارت اضافی در سلولها می کند.

صادق زاده با تاکید بر اینکه تشعشعات گوشیهای موبایل بیشتر بخشهای مغز، قلب و چشم را متاثر می کند، اظهار داشت: بر این اساس در هنگام مکالمات طولانی مدت با موبایل مشاهده شده است که در فرد سرگیجه، سردرد، احساس خستگی و کم خوابی ایجاد می شود.

تشعشات ناشی از آنتن های موبایل

وی با بیان اینکه تشعشعات آنتن‌های موبایل (BTS) از گوشیهای موبایل قوی تر هستند به مهر گفت: به دلیل اثرات مخربی که این آنتن‌ها بر بدن موجودات زنده دارد از این رو باید بر روی بامها نصب شوند تا از تاثیرات آنها کاسته شود.

صادق زاده با تاکید بر اینکه در نگهداری و تعمیر BTS ها باید دقت لازم صورت گیرد، خاطرنشان کرد: علاوه بر اینها باید بر اساس استانداردهای موجود به گونه ای نصب و راه اندازی شوند که حدود تشعشعات آنها منطبق بر استانداردها باشد.
معاون صنایع پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ادامه داد: در برخی موارد برای اینکه آنتن ها مناطق بیشتری را تحت پوشش خود درآورند، محدوده تشعشعات آن بیشتر می شود که این امر علاوه بر اینکه در کیفیت آنتن دهی مناطق مجاور اختلال ایجاد می کند باعث ایجاد اثرات منفی را بر بدن می شود.

t2download
26-11-2010, 15:19
بعنوان یک منبع صحیح و موثق تنظیم کننده، موسسهء استاندارد STUK انگلستان، نظارت بر روی ایمنی تلفنهای موبایل را در بازار از طریق تست نمودن چک نقطه ای (Point Check) مدلهای تلفنهای مختلف انجام میدهد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تستها، میزان جذب ویژه یا (Specific Absorption Rate – SAR) تلفنهای موبایل را اندازه گیری می نمایند. مقدار SAR نشان می دهد که چه مقدار انرژی حرارتی در منطقهء سر از تلفن موبایل جذب میگردد.
تستهایی که توسط STUK انجام گرفتند اطمینان میدهند که مقدار حداکثر 2 وات در هر کیلو که توسط حکم و فرمان وزارت امور اجتماعی و بهداشت انگلستان تنظیم شده فراتر نمی روند. مقدار SAR، به طور اخص برای تلفنهای موبایل اندازه گیری میشوند بعلت اینکه آن بهترین نشانه از در معرض قرارگیری کاربر تلفن موبایل نسبت به اشعه متساعد شده از این تلفنها میباشد. زمانیکه مقدار SAR بیش از 2 وات در هر کیلو نمی باشد، بافتها بطور قابل ملاحظه ای گرم نمی شوند.
سازندهء تلفن موبایل باید اطمینان دهد که مقدار SAR زیر محدودهء مجاز قبل از اینکه آن مدل به بازار آورده شود، میباشد. STUK اطمینان میدهد که مقادیر SAR مدلهای تلفن موجود در بازار از مقادیر حداکثر تایید شده فراتر نمی روند. علاوه بر آن، STUK می خواهد که عامه مردم اطلاعات قابل اعتماد و قابل مقایسه راجع به خصوصیات اشعهء تلفنهای موبایل موجود در بازار داشته باشند.
در تست های مربوط به اندازه گیری اشعه های متساعد شده از تلفنهای همراه، STUK، SAR را مطابق با استاندارد بین المللی IEC 62209-1 اندازه گیری می نماید. برای تستها، STUK دارای یک سیستم تست کردن SAR می باشد که از استاندارد قید شده در بالا (IEC 62209-1) پیروی می نماید. در تست تصور میشود که میزان SAR اندازه گیری شده حداقل به بزرگی در معرض قرارگیری حداکثر در موقعیت واقعی میباشد. برای مدت زمان انجام تست، تلفن موبایل با حداکثر قدرتش عمل می نماید. فن آوری ایی که در تلفن استفاده شده، تنظیمات متفاوت کاربر، و خصوصیات تشریحی (آناتومیک) سر کاربر، هم کودکان و هم بزرگسالان در زمان تست در نظر گرفته میشوند.

t2download
03-12-2010, 17:57
20 مورد از پر تشعشع ترین تلفن های همراه

(مقررات حدود تشعشع) برای بسیاری از مخاطبان این سایت آشنا است.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران ازCNET، اس آ آر یا SARکه در فرآیند صدور گواهینامه برای ورود به بازار هر تلفن همراهی ضروری است توسط کمیسیون ارتباطات فدرال FCC صادر می شود و هر تلفن همراه بر اساس انتشار تشعشعات از خود در جایگاهی از چارتی که بر اساس این معیار تهیه شده است قرار می گیرد.
بر اساس گواهینامه صادره FCC، بیشترین سطح SAR می بایستی کمتر از1.6 وات در هر کیلوگرم باشد، در اروپا این سطح تا 2 وات در کیلوگرم هم می رسد .
رتبه بندی سطح SAR بر اساس آزمایشات میزان آسیب پذیری گوش در نزدیکی با تلفن همراه است که توسط FCC انجام می شود.
بر اساس رتبه بندی های FCC ، بیست مورد از پر تشعشع ترین تلفنهای همراه به قرار زیرند؛ T-Mobile Dash 3G، Palm Pixi Plus،Nokia 2320 Go Phone، LG Chocolate Touch، Sony Ericson W350a، Motorola Droid، HTC SMT 5800، BlackBerry Bold ، LG Rumor2، Nokia E 71x ، Pantech Matrix، BackBerry Curve 8330 (Verizon)، BackBerry Curve 8330 (U.S. Cellular)، BackBerry Curve 8330 (Sprint)، Motorola Crush، BackBerry Curve 8330 (Verizon)، Kyocera Jax S1300، Motorola V195 .
برخی از تحقیقات نشان می دهند که رابطه منطقی بین استفاده یک تا ده سال تلفن همراه و بروز انواع سرطانها وجود دارد.

بدلیل امکان تبلیغات از ذکر منبع معزوریم.

Help118
03-12-2010, 21:49
20 مورد از پر تشعشع ترین تلفن های همراه(مقررات حدود تشعشع) برای بسیاری از مخاطبان این سایت آشنا است.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران ازCNET، اس آ آر یا SARکه در فرآیند صدور گواهینامه برای ورود به بازار هر تلفن همراهی ضروری است توسط کمیسیون ارتباطات فدرال FCC صادر می شود و هر تلفن همراه بر اساس انتشار تشعشعات از خود در جایگاهی از چارتی که بر اساس این معیار تهیه شده است قرار می گیرد.
بر اساس گواهینامه صادره FCC، بیشترین سطح SAR می بایستی کمتر از1.6 وات در هر کیلوگرم باشد، در اروپا این سطح تا 2 وات در کیلوگرم هم می رسد .
رتبه بندی سطح SAR بر اساس آزمایشات میزان آسیب پذیری گوش در نزدیکی با تلفن همراه است که توسط FCC انجام می شود.
بر اساس رتبه بندی های FCC ، بیست مورد از پر تشعشع ترین تلفنهای همراه به قرار زیرند؛ T-Mobile Dash 3G، Palm Pixi Plus،Nokia 2320 Go Phone، LG Chocolate Touch، Sony Ericson W350a، Motorola Droid، HTC SMT 5800، BlackBerry Bold ، LG Rumor2، Nokia E 71x ، Pantech Matrix، BackBerry Curve 8330 (Verizon)، BackBerry Curve 8330 (U.S. Cellular)، BackBerry Curve 8330 (Sprint)، Motorola Crush، BackBerry Curve 8330 (Verizon)، Kyocera Jax S1300، Motorola V195 .
برخی از تحقیقات نشان می دهند که رابطه منطقی بین استفاده یک تا ده سال تلفن همراه و بروز انواع سرطانها وجود دارد.


بدلیل امکان تبلیغات از ذکر منبع معزوریم.

با این یکی گوشی ها که در بالا ذکر شده کاری ندارم ولی نوکیا2320 نداره!

t2download
03-12-2010, 22:14
Nokia 2320 (Type RM-514)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.95 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.
Nokia 2320 (Type RM-515)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.96 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

t2download
05-12-2010, 18:14
آیا امواج گوشی موبایل باعث سرطان می شود ؟افراد زیادی می خواهند جواب این سؤال را بدانند. تلفن های موبایل از سال 1980 میلادی مورد استفاده قرار گرفته اند. هر چند ظرف 15 سال استفاده از موبایل به طور وحشتناكی افزایش پیدا كرد و عمومیت یافت و این رشد همچنان ادامه دارد.
هیچ جواب قطعی برای این سؤال كه آیا گوشی های موبایل سبب بروز سرطان می شود یا خیر وجود ندارد به این دلیل كه اطلاعات موجود در این زمینه فقط با مطالعات مختصر بدست آمده است. اگر چه، چندین تحقیق معتبر در این زمینه وجود دارد كه نشان می دهد تاكنون مدركی كه بتواند بین گوشی های موبایل و سرطان رابطه برقرار كند در دست نیست.
امروز مردم زمان بیشتری را در مجاورت تلفن های موبایل می گذرانند و این باعث می شود مطالعاتی كه هم اكنون یا در آینده انجام می شود قطعیت بیشتری پیدا كنند. این مطالعات در زمینه تأثیر موبایل بر تومورهای با رشد كم در مغز در زمان های طولانی تر ادامه دارد.

تلفن های موبایل از فركانس های رادیویی با انرژی سطح پایین استفاده می كنند. تاكنون مشاهده نشده است كه قرار گرفتن در معرض فركانس های رادیویی با انرژی سطح پایین باعث بروز مشكلاتی در سلامتی شود.
در آمریكا سازمان غذا و دارو (FDA) و كمیته ارتباطات فدرال (FCC) راهبردهایی را ارائه كرده اند كه مقدار مجاز انتشار امواج رادیو فركانسی را برای گوشی های موبایل تعیین كرده است.
اندازه گیری قرار گرفتن در معرض امواج موبایل با SAR كه مخفف عبارت Specific Absorption Rate می باشد،صورت می گیرد.SAR مقدار انرژی جذب شده توسط بدن را می سنجد. SAR مجاز در آمریكا 1.6 وات بر كیلوگرم است. براساس آزمایشات FCC این میزان امواج بسیار كمتر از مقداری است سبب بروز تغییراتی در حیوانات آزمایشگاهی شود. در آمریكا هر كارخانه سازنده گوشی های موبایل باید مقدار SAR هر مدل گوشی خود را به FCC اعلام كند.برای اینكه اطلاعات كاملتری درباره میزان امواج گوشی خود داشته باشید می توانید به سایت FCC بروید.
اكنون چه باید كرد؟
اگر چه بروز مسئله در اثر استفاده دراز مدت بعید می رسد، ولی با رعایت نكته هایی می توان میزان ریسك را كاهش داد.


مكالمه های طولانی مدت خود را با تلفن های سنتی انجام دهید.
از گوشی های موبایلی استفاده كنید كه دارای آنتن برای نصب در خارج خودرو هستند.
از هندز فری یا هدست استفاده كنید و گوشی را دور از بدن خود قرار دهید.
میزان SAR منتشر شده از گوشی خود را بدانید.

كودكان و گوشی های موبایل
معمولاً مطالعات و آزمایشهای انجام شده بر روی بزرگسالان و افراد 18 سال به بالا بوده است و استفاده از گوشی های موبایل توسط كودكان چند سالی است كه مرسوم شده است بنابراین آثار آن بر كودكان نامعلوم است. اما رعایت نكات گفته شده میزان ریسك احتمالی را برای كودكان كاهش می دهد.
موبایل و رانندگی
خطر تصادف در حال صحبت كردن با موبایل بسیار بیشتر از خطر سرطان است. تحقیقات نشان دهنده این است كه در پاسخ دادن به تلفن در حال رانندگی توجه را از جاده به مكالمه تلفن برمی گرداند. این تحقیقات مدعی هستند كه مشكل این است كه مكالمه، سبب حواس پرتی راننده می شود و نه خود موبایل! بنابراین استفاده از هندس فری خطر تصادف را كاهش نمی دهد.

Help118
05-12-2010, 19:17
Nokia 2320 (Type RM-514)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.95 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.
Nokia 2320 (Type RM-515)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.96 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

والا تو جی اس ام آرنا گشتم نبود! ولی تو لیست sar.nokia.com بود:31:

t2download
06-12-2010, 02:11
اظهارات مدیر استانداردها و TA رگولاتوری در خصوص استاندارد SAR گوشی های تلفن همراه

یک شنبه 30 آبان 1389مدير استانداردها و تائيد نمونه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي (رگولاتوري)گفت: استانداردSAR يا نرخ جذب اشعه گوشي‌هاي تلفن همراه در ايران 6/1 وات به ازاي كيلوگرم تعيين شده است.

'غلامرضا خاكسار'روز جمعه در گفت و گو با ايرنا، ضمن تاكيد بر لزوم رعايت SAR مجاز توسط شركت‌هاي توليدكننده و واردكننده گوشي تلفن همراه و ساير دستگاه‌هاي راديويي گفت: ميزان جذب امواج گوشي‌هاي همراه به طور مرتب اندازه‌گيري مي‌شود و اگر شاخص SAR گوشي بيشتر از حد استاندارد باشد مجوز توليد و واردات صادر نمي‌شود.
وي افزود: انرژي تشعشعات دستگاه‌هاي راديويي توسط بافت‌هاي بدن قابل جذب بوده و در صورتي كه مقدار آن از حدود معيني بيشتر شود ممكن است سبب وارد آمدن صدمه به بافت‌ هاي در معرض تشعشع مانند گوش و مغز شود.
خاكسار ادامه داد: براين اساس در ايران سختگيرانه ترين استاندارد در اين خصوص اعمال مي‌شود در حالي‌كه رقم استاندارد SAR يا ميزان جذب اشعه گوشي تلفن همراه در برخي كشورها 2 وات بر كيلوگرم تعيين شده ولي در ايران كمترين و مطمئن ترين رقم كه 6/1 است ، بعنوان استاندارد معرفي شده است.
مدير استاندارد و تاييد نمونه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در مورد نحوه بررسي گوشي‌هاي قاچاق كه از مبادي غيررسمي وارد كشور مي‌شوند، اظهار داشت: علاوه بر مبادي ورودي و مراكز توليد، بازار و مراكز توزيع نيز توسط ناظرين سازمان پايش مي‌شود.
خاكسار افزود: ناظرين سازمان تنظيم مقررات ضابط قضايي نيز هستند و هر جا كه لازم باشد با موارد غيراستاندارد برخورد مي‌كنند.
وي افزود: علاوه بر گوشي‌هاي تلفن همراه تمام آنتن‌هاي مخابراتي نيز به صورت مستمر با همكاري سازمان انرژي اتمي و مديريت طيف اين سازمان از نظر ايمني و استاندارد بودن تشعشات بررسي و آزمايش مي‌شوند.
خاكسار با اشاره به لزوم تامين ايمني تشعشي پرتوكاران و مردم در مقابل اثرات مضر تشعشعات راديويي ناشي از گوشي تلفن همراه و ساير دستگاه‌هاي راديويي، گفت: قوانين جامعي در خصوص حفاظت در برابر اشعه توسط مجلس و دولت مصوب شده كه توسط دستگاه‌ها اجرا مي‌شوند.

t2download
06-12-2010, 18:09
آیا می دانید امواج موبایل برای خانم های باردار و افراد زیر 16 سال بیشترین ضرر را دارد؟
عوارض خطرناک موبایل:

آیا می دانید در کشور آلمان مکان هایی که آنتن موبایل نصب شده است قیمت زمین 30 درصد ارزان تر است ؟
آیا می دانید امواج تلفن همراه ریسک ابتلا به دو نوع تومور مغزی را تا 50% افزایش می دهد؟

سلولهای بدن انسان در گستره 10 تا 1000 هرتز با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، اکثر موبایل ها نیز در گستره 270 تا 1800 هرتز ارتباط برقرار می کنند. در نتیجه گستره امواج الکترومغناطیس موبایل با سیستم ارتباط بین سلولی انسان هم پوشانی دارد و باعث ایجاد اختلال در بدن می شود.
امواج موبایل تاثیر بدی در باروری مردان دارد. زیرا اسپرم را می کشد و باعث کاهش قوای جنسی می شود. بخصوص در کسانی که موبایل را به کمرشان می بندند.
امواج موبایل سرطان زاست و علاوه بر آن احتمال ابتلا به بیماریهای آلزایمر و پارکینسون را افزایش می دهد.
در ازای حتی 2 دقیقه صحبت با موبایل ، ساختار مولکولی بزاق دهان تغییر می کند.
میدان های اکترومغناطیسی به ویژه آنهایی که در گستره فرکانس بدن هستند ، باعث تغییر عملکرد جذب مواد معدنی در بدن می شوند و سرعت گسترش تومرها را افزایش می دهد.
یکی ازخطرناکترین مشکلات امواج موبایل برای خانم باردار است .بدن جنین هنوز بافت خوب و کاملی را به خود نگرفته و بسیار حساس است . امواج موبایل منجر به کاهش عکس العمل مولکولی در بدن جنین می شود .
یک سلول را در نظر بگیرید دیواره ای آن را احاطه کرده ، سلول های مغز اطفال هنوز شکل و ساختار محکمی به خود نگرفته اند . در واقع تکامل یافته نیستند و دیواره محکمی ندارند. به همین دلیل میزان بیشتری از تشعشعات را از خود عبور می دهند که باعث اختلالات عصبی در آنها می شود و مواردی مانند چشم درد و کم اشتهایی در آنها دیده می شود.
فاصله یک آنتن مخابراتی ( BTS ) با انسان باید حداقل 50 تا 60 متر باشد ، تا ضرر امواج کمتر به انسان آسیب برساند.
حمل کردن موبایل ضرر دارد. حتی اگر 30 سانتی متر با تلفن همراه فاصله داشته یاشید امواج الکترومغناطیس حدود 400 هزار Pw/M2 در هر لحظه با بدن اصابت می کند. هنگام حرکت در مکان هایی که سیگنال موبایل متغیر است ، گوشی موبایل سعی در بدست آوردن سیگنال بیشتر می کند . در واقع امواج بیشتر و قوی تری از خود ساطع می کند و خطرناکتر است .
مکان هایی که پوشش سیگنال کم است امواج گوشی بیشتر می شود و در مقابل مکان هایی که نزدیک آنتن مخابرات ( BTS ) می باشد و پوشش خوب است ، امواج ساطع شده از طرف آنتن برای بدن بسیار خطرناک است.
خطر امواج هنگام صحبت کردن از هر زمان دیگر بیشتر است . زیرا این امواج همواره در حال کم و زیاد شدن هستند.
خانم های باردار باید حداقل 2 متر با موبایل فاصله داشته باشند.
هنگام ارسال MMS یا پیام تصویری ، خطر امواج 1000 برابر بیشتر است .
استفاده از هندزفری ( Hands Free ) نمی تواند درصد امواج را کاهش دهد. زیرا مانند یک آنتن عمل می کند.
پاره شدن رشته های DNA و احتمال ابتلا به سرطان ، ناراحتی قلبی ، فشار خون ، رشد تومرهای مغزی ، سر درد ، آلزایمر ، پارکینسون و ...
چه آزمایش هایی جهت اثبات خطر جدی امواج موبایل انجام گرفته است؟
در سوئد روی یک خرگوش آزمایش جالبی انجام دادند. یک خرگوش را کنار یک موبایل گذاشتند که آن موبایل همواره روشن بود. در این مدت هم تغذیه کاملی به آن می‌دادند.
پس از 2 ماه خون و سلول‌های خرگوش را برای آزمایش به آزمایشگاه بردند و نتیجه جالب توجهی را اعلام کردند؛ آن خرگوش با ادامه این وضعیت بیشتر از یک سال زنده نمی‌ماند. حال باید ببینیم اگر روی یک انسان چنین آزمایشی انجام دهند نتیجه چه می‌شود! اگرچه فکر نکنم کسی داوطلب این آزمایش پیدا شود.
نمونه نسبی آزمایش شده این کار برای انسان را می‌توانید در افرادی ببینید که شغلشان مرتبط با رادارهای نظامی است. آن‌ها طول عمر بسیار کمی دارند و یا بسیاری از آن‌ها در زمان سالخوردگی به بیماریهایی مبتلا می‌شوند که در جمعیت عادی کمتر دیده می‌شود.
پرفسور برن گروپر در آزمایشی نشان داد که اگر شخصی 2 دقیقه با موبایل صحبت کند، ساختار آنزیمی بزاق دهانش کلاً تغییر می‌کند. علاوه بر این، تأثیرات منفی بر روی خون و ادرار دارد.
پرفسور برن گروپر در مقاله خود نوشته میدان‌های الکترومغناطیسی به ویژه آن‌هایی که در گستره فرکانس بدن هستند، باعث تغییر عملکرد جذب مواد معدنی در بدن می‌شوند و سرعت گسترش تومورها را افزایش می‌دهند.
کاور ضد اشعه آیلین هدیه مناسبی است برای شما و
آنانی که سلامتی شان برای شما مهم است!!!
آیلین نه فقط بعنوان یک محصول تجاری بلکه به مثابه اختراعی در خدمت سلامت انسان‌ها از طرف نهادهای مختلف و شرکت‌های عرضه ‌کننده محصولات سازگار با سلامت مطرح شده است.
کاور ضد اشعه آیلین پس از گذراندن تحقیقات علمی و آزمایشات متعدد با پشتکار مخترع و پژوهشگران آن با موفقیت ، تمام مراحل را طی کرده و در اداره مالکیت صنعتی ایران به ثبت رسیده است.
پیش از این، حداکثر کاری که برای کاهش خطرات امواج تلفن همراه بر مغز مطرح می‌شد استفاده از هندزفری بود در حالی که امواج تلفن همراه حتی از فاصله 30 سانتی متری هم به شدت به بدن اصابت می‌کنند به طوری که توصیه می‌شود زنان باردار حداقل دو متر با آن فاصله داشته باشند. طراحی کیف‌های ضد امواج « آیلین » به نحوی است که تلفن همراه هنگام مکالمه از داخل آن خارج نمی‌شود لذا لایه محافظ بین تلفن و سر کاربر قرار می‌گیرد و بدون این که اختلالی در مکالمه ایجاد کند تا 99 درصد امواج را دفع می‌کند.
"سلامتی با آیلین و هدیه ما لبخند رضایت شما"
با استفاده از کاور ضد اشعه آیلین دیگر پس از مکالمه با تلفن همراه ، شاهد داغی صورت ،درد گوش ، سردرد و سایر موارد مضرات استفاده از تلفن همراه نخواهید بود. کاور ضد اشعه آیلین یک سپر ساده و بی نظیر است که برای کنترل انتشار و نفوذ امواج مضر به بافتهای حساس مغز طراحی و ساخته شده است.
کاور ضد اشعه آیلین با دستگاه انرژی سنج امواج الکترومغناطیس تست شده و کا رایی آن در پیشگیری از ورود امواج خطرناک و سرطانزای تلفن همراه به مغز ثابت گردیده است و دارای گارانتی میباشد.
در عصر حاضر و در تمام جوامع استفاده از تلفن همراه اجتناب ناپذیر است، لیکن نگرانی ها درباره آثار منفی و تشعشعات الکترو مغناطیس تلفن همراه همپای میزان مصرف آن افزونتر و ناگزیر است.
دانشمندان و محققان زیادی خصوصا در کشورهایی مثل آلمان و سوئد و کشورهای دیگر از جمله ایران با انجام مطالعات و تحقیقات مختلف و بررسی بر روی حیوانات، اثرات امواج تلفن همراه را به روشنی نشان داده‌اند مثلا در سوئد محققان با قرار دادن خرگوش‌های آزمایشگاهی سالم در کنار یک گوشی تلفن همراه دریافتند پرتوهای ناشی از تلفن همراه چنان تاثیری بر خون و سلولهای مختلف دارد که در کمتر از یک سال می‌تواند به مرگ حیوان منجر شود. البته تصور نمیشود هیچ کس حاضر باشد در چنین آزمایشی شرکت کند اگرچه نمونه نسبی چنین شرایطی را میتوان در افرادی که در برخی مشاغل مرتبط با امواج الکترومغناطیسی از جمله ایستگاههای رادار کار می‌کنند تا حدی مشاهده کرد. اغلب کاربران تلفن همراه مشکلاتی چون احساس سوزش و سردرد، اختلال در خواب، کاهش تمرکز و افت حافظه را پس از مکالمه طولانی با تلفن همراه تجربه کرده‌اند، با توجه به یافته‌های مستند محققان، توصیه‌ها و هشدارهای جدی درباره خطرات استفاده کنترل نشده از تلفن همراه در کشورهای مختلف مطرح است به طوری که در کشورهایی مثل سوییس، کانادا و اتریش به طور جدی درباره خطرات استفاده از تلفن همراه توسط کودکان و نوجوانان زیر 16 سال که از گروه‌های آسیب‌پذیرتر نسبت به امواج الکترومغناطیسی تلفن همراه هستند به خانواده‌ها هشدار می‌دهند.
الکترواسموگ چیست؟
الکترو اسموگ از لحاظ فیزیکی یک لغت ساختگی غیر دقیق است. در واقع از لغات اسموگ (دود: Smoke ) و فاگ (مه:Fog درست شده است. لغت الکترواسموگ برای تشریح فاکتور آسیب زیست محیطی میدان های الکترونیکی (فرستنده های تلفن های همراه، خطوط پر فشار و غیره) ساخته شده است.
آزمایش های انجام شده در آزمایشگاه ثابت می کنند که میدان های الکترو مغناطیسی تلفن های همراه عملکردهای تغذیه ای گوناگونی مانند جذب آب و مواد معدنی را تغییر می دهند.
به علاوه آنها رشد سلول های تومری را احتمالاً به این خاطر که هجوم مواد سرطان را به بدنه سلول آسان تر می شود، افزایش می دهند. از یک سو مدرک علمی مشخصی برای ضرر تشعشع فرکانس بالا موجود نیست. از سوی دیگر تکنولوژی رادیویی موبایل برای مدت زمان طولانی در حال کارکرد نبوده است. یک تحقیق قاطع تر در طول دوره ای زمانی طولانی تر امکان پذیر خواهد بود. پیشگیری یقیناً توصیه می شود.
کودکان استفاده کننده از تلفن همراه 5برابر بیشتر یه تومور مغزی مبتلا میشوند!
پژوهشگران اعلام کردند کودکانی که از گوشی‌های تلفن همراه استفاده می‌کنند 5 برابر بیشتر در خطر ابتلا به انواع تومورهای مغزی قرار دارند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از دیلی تلگراف،‌ تحقیقات دانشمندان سوئدی نشان داد که کودکان زیر 16 سال به علت اینکه سیستم عصبی و مغز آنها هنوز در حال رشد و توسعه است آسیب بیشتری را از تشعشعات تلفن های همراه می‌پذیرند.
دانشمندان معتقدند که کوچک‌تر بودن سر و نازک تر بودن جمجمه آنها باعث نفوذ بیشتر تشعشعات به درون مغز می‌شود. این دسته از محققان پس از ارائه نتایج تحقیقات بر این باورند که کودکان زیر 12 سال باید تنها در مواقع اضطراری از تلفن همراه استفاده کنند.
دانشمندان همچنین افزودند که نوجوانان باید از "هندزفری" استفاده کرده و تا جای ممکن سعی کنند از پیام کوتاه استفاده کنند.
عده‌ای از محققان با ایراد سئوالاتی به این نتایج اعلام کرده‌اند که تلفن‌های همراه به اندازه کافی در بازار نبود‌ه‌اند تا بشود چنین نتایج دقیقی را از تحقیق بر آنها گرفت.
حدود 90 درصد نوجوانان زیر 16 سال و 40 درصد دانش‌آموزان مدارس در بریتانیا تلفن همراه دارند.
نتایج پژوهش‌های محققان سوئدی در کنفرانسی در مورد تلفن همراه و سلامت در لندن ارائه شده است.
یکی از یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد که یک شخص هر چه زودتر و در سن پایین‌تری به استفاده از موبایل روی بیاورد احتمال ابتلا به تومور مغزی در وی افزایش می‌یابد.
پروفسور لنارت هاردل از دانشگاه هاسپیتال شهر اروبرو سوئد می‌گوید:"افرادی که قبل از 20 سالگی به استفاده از تلفن‌همراه می‌پردازند 5 برابر بیشتر با خطر ابتلا به تومور مغزی روبرو هستند.
عوارض ناشی از تششعات تلفن همراه بر روی کلیه!
خلاصه : تشعشعات گوشی های تلفن همراه باعث ایجاد سنگ کلیه میشوند!!!
متن کل خبر : پیش از این درخصوص تأثیرات سوء تشعشعات تلفن همراه ، مانند سرطان زایی ، عقب ماندگی ذهنی و غیره مباحثی مطرح شده بود.

مطالعات اخیر حاکی از این امر است که تشعشعات ناشی ازگوشی‌های تلفن همراه سبب آسیب جدی کلیه‌ها می‌گردد.

محققان پس از بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند که حتی تشعشعات سطح پایین ناشی از گوشی‌های تلفن همراه ، باعث تراوش هموگلوبین سلول‌های خونی به درون جریان خون می شود.

در نتیجه طبق اظهارات محققان ، انباشته شدن تدریجی هموگلوبین ممکن است منجر به ناراحتی‌های قلبی و سنگ کلیه گردد.
مکالمه طولانی با تلفن همراه به حافظه آسیب می رساند!
پژوهشگران در مطالعات اخیر دریافته‌اند که صحبت کردن به مدت طولانی با تلفن همراه می‌تواند تاثیرات مخرب و جدی روی حافظه کاربران بر جای بگذارد.
در این تحقیق پژوهشگران، اثرات تلفن همراه را روی موشهای صحرایی آزمایشگاهی بررسی کردند.
محققان بخش جراحی اعصاب در دانشگاه لوند در کشور سوئد با بررسی آزمایشات دریافتند که پرتوها و تشعشعات میکرو امواج که از تلفن‌های همراه ساطع می‌شوند می‌توانند روی مغز تاثیر منفی بگذارند.
محققان می‌گویند؛ این امواج روی ناحیه خاصی از مغز موسوم به «مانع خونی - مغزی» تاثیر نامطلوب دارند.
این مانع نقش حفاظت از مغز را برعهده دارد. در واقع مانع خونی - مغزی از ورود مواد مخربی که در خون جریان دارند به داخل بافتهای مغزی جلوگیری می‌کند. اگر این مواد به درون مغز وارد شوند می‌توانند به سلولهای عصبی موسوم به نورونها آسیب برسانند که ادامه این وضعیت عملکرد مغز را دچار اختلال می‌کند.
هنریتا نیتبی، سرپرست این گروه تحقیقاتی دریافته است که وقتی موشهای صحرایی آزمایشگاهی در معرض تشعشعات تلفن همراه قرار می‌گیرند، نتایج تستهای حافظه آنها بسیار ضعیف‌تر می‌شود.
به گزارش ایسنا، بر اساس این تحقیق موشهایی که به مدت دو ساعت در هر هفته و در طول یکسال در تماس با این امواج قرار داشتند، عملکرد حافظه‌شان به مراتب ضعیف‌تر می‌شده است.
این آزمون حافظه شامل رها کردن موشهای صحرایی در داخل یک جعبه بود که اشیاء مختلفی در آن قرار داشت، موشها باید می‌توانستند جای این اشیاء را که هر چند وقت یکبار عوض می‌شد، پیدا می‌کردند.
موشهایی که در معرض امواج تلفنی قرار گرفته بودند مدت بیشتری طول می‌کشید تا می‌توانستند محل اشیاء جا به جا شده را شناسایی کنند.
این تیم تحقیقاتی هم چنین دریافتند که این امواج آسیبهای خاص به اعصاب از جمله سلولهای کورتکس پیشانی و در هیپوکامپ که مرکز حافظه در مغز است وارد می‌کنند.
با تلفن‌همراه خود چایی دم کنید!
موتورولا گوشی‌های جدید خود را که مجهز به فن‌آوری «اجاق مایکرو-ویو مینیاتوری» هستند به بازار معرفی کرد. یکی از مهندسین موتورولا گفت: «همه انواع گوشی‌های تلفن‌های همراه امواج مایکرو-ویو منتشر می‌کنند. ما فقط کمی شدت این امواج را تشدید کردیم».
یکی از محقیقین شرکت موتورولا افزود: «با توجه به افزایش انتظارات مشتریان از تلفن همراه با به مرحله‌ای رسیده‌ایم که دوربین عکاسی یا بازی‌ها دیگر کافی نیستند. برای موفقیت در بازار تلفن همراه باید نوآوری داشت».
پرخاشگری یکی از عمده‌ترین عوارض استفاده از تلفن همراه است!
تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان ایتالیایی نشان می‌دهد که پرخاشگری یکی از عمده‌ترین عوارض استفاده از تلفن همراه است.
بر اساس گزارش سایت ایتالیایی ‪ ،KATAWEB‬تحقیقات این کارشناسان نشان می دهد که استفاده از تلفن همراه به خصوص اس ام اس خطر ابتلا به پرخاشگری و عصبانیت را افزایش می‌دهد.
استفاده از تلفن همراه حتی در هنگام قرار گرفتن درمعرض امواج آنتن‌های تقویت‌کننده می‌تواند اثرات بدی را بر روی سلامت افراد داشته باشد.
مطالعات انجام شده توسط محققان ایتالیایی نشان می‌دهد که تومورهای مغزی نیز یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی است که بر اثر استفاده بیش از حد از تلفن همراه در افراد بوجود می‌آید.
استفاده‌کنندگان از تلفن همراه ‪ ۳۰‬دقیقه پیش از آنکه به خواب روند اگر تحت تاثیر امواج این تلفن‌ها قرار گیرند فعالیت مغز آنها دچار تغییرات زیادی می‌شود.
تغییرات در فعالیت‌های مغزی سبب دیدن خواب‌های آشفته در افراد می‌شود که این امر سبب بروز بیماری آلزایمر می‌شود.

آثر زیان بار تلفن همراه بر لثه ها!
استفاده طولانی از وسایلی مانند تلفن همراه که دارای میدان های الکترومغناطیسی هستند ، به لثه ها آسیب می رساند.

چند تن از پژوهشگران دانشگاه های آزاد اسلامی واحد تبریز و واحد علوم و تحقیقات تهران و علوم پزشکی تبریز ، تاثیر میدان های الکترومغناطیسی را بر بافت لثه شماری از موش های صحرایی بررسی کردند.
بر پایه این بررسی که مشروح آن در فصلنامه افق دانش منتشر شد ، استفاده زیاد از وسایلی مانند تلفن همراه که دارای میدان های الکترومغناطیسی هستند ، بافت پوششی لثه را به شدت آسیب میزند.

یافته های این بررسی همچنین نشان می دهد ، آسیب به بافت لثه با کاهش ضخامت آن ، باعث بیماری های لثه و آسیب به دندان ها می شود. با افزایش استفاده همگانی از فناوری پیشرفته در برخی از صنایع و لوازم خانگی و تلفن‌های همراه، موضوع محفاظت در برابر تابش های ناشی از میدان های الکترومغناطیسی اهمیت فراوانی پیدا کرده است.
عوارض حالت ویبره موبایل !
استفاده طولانی مدت از حالت «ویبره» تلفن همراه به بروز عارضه‌ای موسوم به «fauxcellarm» در فرد منجر می‌شود.
این عارضه بیشتر در کسانی ظاهر می‌شود که تلفن همراه خود را در حالت ویبره قرار داده و آن را در جیب لباس‌های خود می‌گذارند.
تنی چند از دانشمندان نیز معتقدند حالت ویبره تلفن همراه بروز سندروم عضلانی را در پی دارد.
به گفته آنان، در این گونه سندروم حتی زمانی که تلفن همراه از حالت ویبره خارج است عضله مربوطه شروع به ارسال سیگنال‌های کاذب به مغز می‌کند و در نتیجه فرد دچار نوعی حساسیت و هوشیاری نابه‌جا نسبت به تلفن همراه خود می‌شود.
در حالت پیشرفته این سندروم، فرد در مواردی به تکان‌های لباسی که بر تن دارد نیز حساس می‌شود و آن را به حساب زنگ خوردن تلفن همراه خود می‌گذارد.
افراد لاغردر برابر تشعشعات تلفن همراه!
افراد لاغر به این دلیل که انها بافت های چربی زیادی ندارند با شدت بیشتری واکنش نشان می دهند. تشعشع وارد بر سر می تواند عمیق تر بر مغز این افراد نفوذ کند.
نتایج عجیب آزمایش تاثیرتلفن همراه بر گوجه فرنگی!
بنا بر یک تحقیق علمی انجام شده بر بوته گوجه فرنگی، امواج تلفن همراه، اثرات مخربی بر جانداران دارد.

با این که این تجربه علمی روی یک گیاه انجام شده، ولی نتایج آن باعث افزایش نگرانی‌‌ها از استفاده همیشگی از تلفن همراه بر انسان گشته است.

یک گروه تحقیق علمی وابسته به دانشگاه «کلرمون فران» فرانسه، با هدف بررسی آثار احتمالی امواج همیشگی تلفن همراه بر جانداران، از بوته گوجه فرنگی استفاده کرده و تغیرات این گیاه را در رویارویی با این امواج، مورد مطالعه و آزمایش قرار داده است.

بر پایه این تحقیقات، بوته گوجه فرنگی در همان ده دقیقه اول که در کنار یک تلفن همراه، آن هم بدون مکالمه است و امواج الکترو مغناطیس را دریافت و یا صادر می‌کند، از خود مولکولی ترشح می‌کند؛ این مولکول نزد بیولوژیست‌‌ها، به مولکول «استرس» معروف است و گیا‌‌هان به محض آسیب دیدن، آن را ترشح می‌کنند.

البته این نگرانی به مجموع نگرانی‌‌های پیشین افزوده می‌شود که در شش ماه گذشته، تحقیقات مشابهی نشان دادند امواج ناشی از تلفن همراه، می‌تواند باعث بروز سرطان مغز، افزایش بزاق دهان، اختلال در بخشی از اعصاب شنوایی گوش و خطر بروز عوارض نازایی نزد زنان و مردان باشد.

بنا بر این گزارش، تحقیقات علمی بین‌المللی گسترده‌ای در سیزده کشور جهان از مدت‌‌ها پیش با عنوان انتر تلفن در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود نتایج این تحقیقات در هفته‌‌های آتی منتشر شود؛ هدف از این تحقیقات، رابطه بین بروز تومور مغزی و تلفن همراه است.

وزارتخانه‌‌های بهداشت کشور‌‌های غربی، در نظر دارند با استفاده از وسایل آموزشی و رسانه‌‌ها، خانواده‌‌ها را نسبت به خطرات احتمالی استفاده دایمی از تلفن همراه هشدار و آموزش دهند، به ویژه این‌که پدیده تلفن همراه، نوپا بوده و هنوز عوارض امواج الکترو مغناطیس آن در میان‌مدت، مورد مطالعه دقیق قرار نگرفته است، ولی کاوشگران نسبت به خطرات احتمالی این امواج برای انسان‌ها به ویژه نوجوانان در بخش مغز آنان و آن هم بر پایه نظریات علمی موجود، نگرانی‌‌های خود را اعلام کرده و نسبت به آن هشدار‌‌هایی داد‌ه‌اند.

«فرانسواز بودن»، رئیس کانون سلامتی و رادیو فرکانس درباره تحقیقات انجام شده بر بوته‌‌های گوجه فرنگی به روزنامه فیگارو گفت: تحقیقات انجام شده به وسیله این گروه علمی معتبر، نشان می‌دهد که امواج تلفن همراه بر سلامتی انسان بی‌‌تأثیر نیست و لازم است تحقیقات گسترده و عمیقی در این زمینه انجام شود تا به نتیجه قطعی دست یابیم، ولی تا انجام این تحقیقات احتیاط حکم‌ می‌کند در استفاده از این وسیله بدون دغدغه سلامتی نباشید.

«روزلین باشلو»، وزیر بهداشت فرانسه در زمینه اقدامات وزارت بهداشت در زمینه اثرات مخرب تلفن همراه و اقدام هشدار دهنده اظهار داشت: ما نمی‌خواهیم استفاده از وسیله‌ای را که یک پیشرفت علمی برای بشریت است، ممنوع کینم و یا آن‌که از آن غولی بسازیم، بلکه می‌خواهیم روش استفاده درست آن را به ویژه در میان کودکان و نوجوانان ترویج دهیم.
گفتنی است، تلفن همراه حتی در حالت مکالمه نکردن نیز در حال دریافت و یا پخش امواج الکترو مغناطیس به پیرامون خود است.
شما چطور باید خود را در برابر تشعشع حفظ کنید؟
حتی اگر شما از تلفن همراه استفاده نکنید،تشعشع الکترومغناطیسی وجود دارد. منابع تشعشع بایستی تا آنجا که امکان دارد کاهش یابد. تا حد امکان از شبکه های سیمی تلفن در جاهایی که امکان دارداستفاده کنید، موبایل های روشن را تا انجا که امکان دارد از بدن دور نگه دارید. بنابراین سر شما کمتر در معرض تشعشع قرار دارد.

عوارض شبکه غیراستاندارد تلفن همراه در ایران !

ایران برخلاف بسیاری از کشورها فاقد موسسه ای برای سنجش میزان انرژی ساطع شده از آنتن های BTS است. مهندس مسعود فاتح محقق مرکز پژوهش های مجلس و مدیر پروژه بررسی آثار سوء امواج الکترومغناطیسی این مرکز در گفت و گو با روزنامه خراسان با اعلام این مطلب می گوید: در کشورما، اپراتورهای تلفن همراه هم مجری وهم ناظر نصب آنتن های BTS هستند درحالی که یک مجری نمی تواند ناظر باشد.

به گفته رئیس سازمان اطلاع رسانی تحلیلگران مخابرات، میزان امواج ساطع شده از بعضی آنتن های BTS در مناطق پرجمعیت شهر بیشتر از حد استاندارد بین المللی است که باعث ایجاد عوارض و آثار سوء می شود.

مهندس فاتح می گوید: محققان تأکید می کنند که قرار گرفتن در معرض تشعشعات امواج، آثار نامطلوبی بر سلامت انسان دارد که میزان و شدت آن به طول موج و میزان قرار گرفتن در برابر این تشعشعات وابسته است.

فاتح می گوید: شواهد علمی نشان می دهد افرادی که در مراحل اولیه خواب بیش از دیگران در معرض امواج الکترومغناطیسی قرار دارند، معمولا فعالیت های مغزی بیشتری از خود نشان می دهند؛ به عبارت دیگر آن ها احساس آشفتگی و بی قراری می کنند. بنابراین زمانی که در دنیای مدرن از لوازم الکترونیکی و تلفن های همراه استفاده می کنیم، باید در نظر داشته باشیم که هم زمان در معرض آثار منفی امواج الکترومغناطیسی به میزان گسترده قرار داریم.

به گفته مهندس فاتح، امواج الکترومغناطیس مختص تلفن های همراه نیست بلکه لوازم برقی مانند مایکروویو، سشوار، سیستم های بی سیم، موتور خودرو، سیستم های فشارقوی و رایانه و انواع لوازم برقی که در اطراف ما وجود دارد، امواجی از خود ساطع می کند که برای انسان مضر است. تأثیرات منفی حاصل از این امواج، بستگی به نوع و طول موج آن ها دارد.

به گفته این پژوهشگر پارلمانی، با افزایش کاربرد امواج الکترومغناطیس در زندگی امروز، دانشمندان از سال ١٩۴٠ به فکر تحقیق در مورد خطرات احتمالی این امواج افتادند و تحقیقات گسترده ای را در مورد آثار سوء آن بر بدن انجام داده اند. موسسه های گوناگون استانداردهای متعددی برای سطح مضر بودن امواج تعیین کردند که به تدریج پس از کشف این مهم که این امواج حتی در مقیاس های پایین نیز برای بدن مضر است، استاندارد آستانه مضر بودن امواج را کاهش دادند، در واقع استانداردهای اولیه سطح بیشتری از جذب امواج الکترومغناطیسی را برای بدن مجاز می دانست.

مرکز پژوهش های مجلس با جمع آوری گزارش های مختلف به این نتیجه رسید که گوشی تلفن همراه بیشترین آسیب را نسبت به دیگر دستگاه ها به بدن می رساند.

دبیر انجمن دانش آموختگان مخابرات ضمن اشاره به این مسئله می گوید: از آن جا که گوشی های تلفن همراه در فاصله نزدیک تری به بدن قرار می گیرد و از طرف دیگر عموم مردم نیز علاقه بیشتری به استفاده از این دستگاه دارند، بنابراین امواج ساطع شده از آن هم تأثیرات بیشتری بر بدن می گذارد.

وی می افزاید: گزارش های علمی بروز عوارضی همچون کم شدن حافظه بلندمدت و کوتاه مدت، سردرد، افزایش فشارخون، ایجاد اختلال در عملکرد قلب و کلیه ها و تأثیر نامطلوب آن بر باروری را در این زمینه تایید کرده است. تأثیرات منفی گوشی تلفن همراه بر کودکان خیلی بیشتر است.

مهندس فاتح می گوید: زمانی که یک دستگاه تلفن همراه فاصله بیشتری با آنتن BTS دارد امواج الکترومغناطیسی ساطع شده آن خیلی بیشتر و قوی تر است، چون برای در ارتباط بودن و در تماس بودن با آنتن، انرژی بیشتری ساطع می کند.
فاتح می افزاید: حتی زمانی که کاربر از تلفن استفاده نمی کند، گوشی در حال ارسال و دریافت امواج به نزدیک ترین آنتن است. بنابراین زمانی که فاصله گوشی با آنتن BTS کمتر است برای ارتباط با آنتن، انرژی کمتری نیز از گوشی ساطع می شود و طبیعی است که ضرر کمتری هم در پی خواهد داشت. به همین دلیل زمانی که فردی مسافرت می کند یا به مسافت هایی که در فاصله دورتری از یک آنتن قرار دارد، می رود، شارژ تلفن همراه وی زودتر تمام می شود.
رئیس سازمان اطلاع رسانی تحلیلگران مخابرات تأکید می کند: برای کاهش ضررهای ناشی از امواج تلفن همراه تا حد امکان بهتر است آن را روی تلفن ثابت دایورت کنیم. توصیه بعدی استفاده از هندزفری دارای سیم است؛ چون هندزفری بی سیم از طریق امواج با تلفن همراه در تماس است، بنابراین از خود انرژی ساطع می کند و قرار دادن گوشی هندزفری بی سیم در گوش نیز ضرر بیشتری خواهد داشت.

همچنین آنتن های BTS نیز باید توسط اپراتورها، در مکان های مناسب نصب شود تا ارتباط گوشی با شبکه به راحتی برقرار شود.

مهندس فاتح می گوید: براساس نتایج پژوهش هایی که در انگلستان و اسپانیا در زمینه بررسی آثار آنتن های BTS انجام شده است، در ٩٧ درصد کسانی که بیشتر از حد معمول از تلفن همراه استفاده می کنند، آثار سوء و عوارضی همچون افزایش استرس، سردرد، خستگی، دلهره، اختلال در عملکرد حافظه، مشکل در تمرکز، بی اشتهایی و حتی عوارض پوستی مشاهده شده است؛ بهتر است گوشی در سمت قلب یا کمر قرار نگیرد و درون کیفی و با فاصله از بدن گذاشته شود تا آثار سوء آن تا حد امکان کاهش پیدا کند. باتوجه به این که شبکه تلفن همراه مبتنی بر انتشار امواج رادیویی و ایجاد و توسعه آن است، استفاده از آنتن های فرستنده و گیرنده امواج تلفن همراه با نام BTS نیز با حساسیت دنبال می شود.

دبیر انجمن دانش آموختگان مخابرات با اشاره به این مسئله می گوید: بررسی گزارش های علمی منتشر شده از سوی متخصصان حوزه مخابرات و پزشکی مانند موسسه مهندسان برق و الکترونیک، موسسه استانداردهای ملی آمریکا، کمیسیون بین المللی حفاظت در برابر تشعشعات غیر یونیزه، انجمن ملی اندازه گیری و حفاظت در برابر تشعشعات رادیویی نشان می دهد که طبق استانداردهای اعلام شده در سال ١٩٩٩، در آن دسته از آنتن های BTS که در باند فرکانسی هزار و ٨٠٠ مگاهرتز کار می کند، حداقل انرژی رادیویی که قرار گرفتن در معرض تشعشع آن برای سلامتی مضر نمی باشد، ٢/١ میلی وات بر سانتی مترمربع است؛ این میزان برای شبکه هایی که در باند فرکانسی ٩٠٠ مگاهرتز کار می کند، ۵٧/٠ میلی وات بر سانتی مترمربع می باشد.

وی می افزاید: اگر این استانداردها در کشور مورد توجه اپراتورهای مختلف قرار بگیرد می توانیم ادعا کنیم که ضرر امواج این آنتن ها به حداقل خود و حتی کمتر می رسد. ولی متأسفانه شاهد هستیم که دربسیاری از نقاط پرجمعیت برای تحت پوشش قرار دادن مشترکان اضافه شده به شبکه، اقدام به افزایش توان آنتن می کنند که این افزایش توان اگرچه موجب می شود محدوده بیشتری تحت پوشش قرار گیرد ولی میزان انرژی ساطع شده از آن خیلی بیشتر از حد استاندارد می شود. بنابراین باید گروهی به فعالیت بپردازند و میزان انرژی ساطع شده از آنتن های BTS و استاندارد بودن میزان امواج ساطع شده از آن ها را آزمایش کنند که متأسفانه در حال حاضر چنین موسسه ای وجود ندارد.

مهندس فاتح اظهار می دارد: نحوه ارسال امواج از طریق BTSها در کشور ما معمولا به گونه ای است که سیگنال BTS در فاصله ۵٠ تا ٢٠٠ متر از BTS به زمین می رسد.

این خطرات برای همه یکسان است یا در گروه‌های سنی مختلف میزان زیان‌های متفاوتی دارد؟
یکی از بدترین چیزها برای جنینی که در شکم مادر است، امواج الکترومغناطیسی موبایل است. بدن جنین هنوز بافت خوب و کاملی را به خود نگرفته و بسیار حساس است. امواج موبایل منجر به کاهش عکس‌العمل مولکولی در بدن جنین می‌شود.
این مسأله باعث ضعیف شدن سیستم‌های مختلف بدن می‌شود که شاید هنگامی که فرزند به دنیا آمد در آن دیده نشود ولی پس از سال‌ها بیماری‌های مختلفی خود را نشان دهند. در کشورهای سوئیس و اتریش به خانواده‌ها بسیار تأکید شده که بچه‌های زیر 16سال اصلاً با موبایل صحبت نکنند.
شما اگر یک سلول را در نظر بگیرید، دیواره‌ای آن را محاط کرده. سلول‌های مغز بچه‌ها هنوز شکل و ساختار محکمی به خود نگرفته‌اند. در واقع تکامل یافته نیستند و دیواره محکمی ندارند. به همین دلیل میزان بیشتری از تشعشعات را از خود عبور می‌دهند که باعث اختلالات عصبی در آن‌ها می‌شود و مسائلی مانند چشم درد و کم‌اشتهایی در آنها دیده می‌شود.
در کل حدود 58 درصد امواج موبایل‌ها برای نونهالان و نوجوانان پرضررتر است. علاوه بر آن در برخی کشورهای اروپایی استفاده از موبایل‌ها در فضاهایی که افراد زیادی تجمع کرده‌اند را صحیح نمی‌دانند، مانند اتوبوس. زیرا امواج موبایل تنها به شخص استفاده کننده آسیب نمی‌رساند بلکه نسبت به میزان فرکانسش افراد را تحت الشعاع قرار می‌دهد.راه حلی مناسب :
با قرار دادن موبایل در داخل کاور ضد امواج آیلین (در هنگام مکالمه و کار با گوشی) ، می توان از آسیب امواج به قلب و تواننمندی جنسی محافظت کرد!
دیگر درهنگام مکالمه ، امواج ماکروویو موبایل با بدن و به ویژه مغز شما تماسی ندارند.
با استفاده کاور های ضد امواج آیلین یک کاور ضد امواج با چندین کارایی خریداری می نمایید. (ضد اشعه و امواج موبایل- دست دوز چرمی- ضربه گیر موبایل)
با کاربرد آسان و بدون دردسر...

t2download
06-12-2010, 18:16
موبایل خطرناک مانند سیگار !!!!!!!!!!!!!!!

سال 500،2004 دانشمندان آلمانی نامه ای به صدر اعظم وقت آلمان ، گرهارد شرودر نوشتند که مضمون آن این بود :« چرا اجازه می دهید آنتن ها ی BTS در نزدیکی خانه شهروندان نصب شود ، در حالی که همه از مضرات آن آگاهی دارند ؟» آنها نوشته بودند :«آقای شرودر چرا شما بجه و خانواده خود را در معرض امواج موبایل قرار نمی دهید ؟نکند می خواهید بگویید نمی دانید که این امواج سرطان زا هستند؟»

واقعیت این است که درباره مضرات استفاده بیش از حد از تلفن همراه ، بسیار نوشته شده است؛ ولی هشدارها جدی گرفته نمی شوند و در رفتار عموم مردم تاثیر چندانی نمی گذارند . مدتی قبل ، در رسانه ها ، نام یک ایرانی به عنوان مخترع الیاف ضد نفوذ امواج موبایل (EWAII) مطرح شد . نام او علی جاسب بود.
مردی که تقریبا تمامی رسانه های آلمانی مانند رادیو HRI و HR3، روزنامه صبح برلین ، تت زد، BestBest، رادیو انرژی ، تلوزیون بایرن و ... با او مصاحبه کرده بودند . می خواستیم با او درباره اختراعش صحبت کنیم ، خوشبختانه در ایران بود .
در اولین تماس با او فهمیدیم قضیه می تواند مهم تر از این ها باشد. علی جاسب یک پژوهشگر حرفه ای در موضوع تشعشعات تلفن همراه بود و طبیعتا به خاطر اختراعش، کیفی که 99.9999 درصد از امواج مضر موبایل را می گیرد ، سالها بود که درباره مضرات این امواج مطالعه می کرد .
او بعد از آن قضیه نامه 500 دانشمند به صدر اعظم آلمان را تعریف کرد ، گفت (من ایران و ایرانی را دوست دارم و برای کمک به هموطنانم به ایران آمدم تا آنها را از مضرات موبایل آگاه کنم.)
-اصلا چطور ایده ساخت پارچه ضد نفوذ امواج الکترومغناطیسی موبایل به ذهن شما رسید ؟
-من هم مثل بقیه جوانان که علاقه مند به موبایل هستند ، از ابتدایی ترین سیستم ها و گوشی هایی که به بازار آمد ، شروع به استفاده از آنها کردم. اگر خاطرتان باشد اولین گوشی های موبایل بسیار بزرگ بودند ، خود گوشی 40 سانتی متر بود و آنتن های 20سانتی متری داشت. بعد از مدتی متوجه شدم که هنگامی که با موبایل صحبت می کنم ، سر یا چشم هایم درد می گیرند. این مساله را با چند نفر از اساتید و دوستان هم دانشگاهی هایم در میان گذاشتم و شروع به تحقیقات وسیعی درباره امواج الکترومغناطیسی که در گستره (range ) امواج موبایل هستند و زیان های آن برای انسان کردم .
در تحقیقاتی که داشتم یکی از پروژه های ناسا توجه ام را جلب کرد ، ناسا تمامی ماهواره ها و یا ایستگاه های فضایی اش را برای جلوگیری از نفوذ امواج الکترومغناطیسی که در فضا هستند و ایجاد خرابی و اختلال در سیستم های کامپیوتری شان ، با پوشش خاصی می پوشاند که ترکیبی از نقره در آن دیده می شود.
فرمول آن عایق را نمی شد به دست آورد و ناسا آن را در دسته اسناد محرمانه اش قرار داده بود . من به این فکر افتادم که برای جلوگیری از نفوذ الکترومغناطیس در انسان ها چه می شود کرد . در واقع ایده ساخت چنین عایقی در آن زمان به فکر من رسید و در نهایت اختراعم را در ماه مارس سال 2007در آلمان به ثبت رساندم .
-پوشش عایقی اختراع شما از چیست ؟
-من با استفاده از فناوری نانو، یک پوشش نانو سیلور (لایه ظریفی از نقره ) را به الیاف بافتنی تزریق کرده ام که این نوع پارچه از نفوذ امواج الکترومغناطیسی جلوگیری می کند به همین خاطر نامش را ایوال (e-wall ) که به فارسی به معنی دیوار الکترومغناطیسی است ، گذاشتیم .
-این پوشش تا چه میزان از امواج را جذب می کند ؟
-شاید باورتان نشود ،99.9999 در صد از امواج را می گیرد .
-دقت رقم را چگونه بدست آوردید؟
-من اختراعم را در آلمان ثبت کرده ام و آزمایشات کیفی آن توسط موسسه تحقیقات راداری و الکترومغناطیسی (وابسته به ارتش آلمان ) انجام شده است که یکی از قوی ترین مراکز تحقیقات الکترومغناطیسی مجهز به دستگاه های بسیار دقیق است. رقم 9999/99 نشان می دهد که این کیف از هر 10هزار یونیتی که با آن برخورد می کند تنها یک یونیت را عبور می دهد .
-شما معتقدید امواج موبایل برای انسان این قدر مضر است که به خاطرش این همه سال وقت گذاشته اید ؟
-بله ، بسیار زیاد . اگر خطرناک نبود پس چرا در آلمان در جاهایی که آنتن های BTS نصب می شود، قیمت خانه هایی که در معرض آن هستند تا 25 درصد کاهش می یابد؟ در سال 2004، 500 دانشمندان آلمانی نام هایی را به نخست وزیر وقت آلمان (گرهارد شرودر) بدین مضمون نوشتند که چرا شما اجازه می دهید که آنتن های BTS در نزدیکی خانه شهروندان نصب شود .
آنها گفته بودند آقای شرودر چرا شما بچه و خانواده خود را در معرض امواج موبایل قرار نمی دهید؟ مگر شما نمی دانید که این امواج سرطان زا هستند ؟
-این ثابت شده که امواج موبایل سرطان زا هستند ؟
-بله، سرطان زا بودن این امواج اثبات شده است . تحقیقات زیادی در این باره صورت گرفته و البته گاهی هم تحقیقاتی شده که به نتیجه نرسیده؛ اما هیچ تحقیقی نشده که در مقابل تحقیقات دیگر بایستد و ثابت کند این امواج سرطان زا نیستند.
نکته این است که منا فع تجاری که این وسط وجود دارد باعث می شود خیلی از این تحقیقات نادیده گرفته شوند . درست مثل سیگار که مدتها طول کشید تا همه بفهمند چه مضراتی دارد . تازه با این که فهمیده اند ، می بینید که باز هم می کشند. البته موبایل هم مثل سیگار علاوه بر سرطان زا بودن مشکلات عدیده دیگری برای انسان دارد.
-مثلا؟
-آن قدر ضرر دارد که برای شرح تمامی آن ها باید یک جلد کتاب نوشت؛ ولی اگر بخواهیم چند خطر مهم آن را معرفی کنیم ، اول این که سلول های بدن انسان در گستره 10تا1000 هرتز با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، اکثر موبایل ها نیز در گستره 270تا1800هرتز ارتباط برقرار می کنند .
می بینید که گستره امواج الکترومغناطیسی موبایل با سیستم ارتباط بین سلولی انسان هم پوشانی دارد و این مساله باعث ایجاد اختلالات جبران ناپذیری به بدن می شود ، مانند ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن .
همچنین ثابت شده که این امواج تاثیر بدی در باروری مردان دارد . زیرا اسپرم ها را می کشد و باعث کاهش قوای جنسی آقایان می شود. مخصوصا کسانی که موبایل را به کمرشان می بندند . من فکرکنم با وجود استفاده زیاد آقایان از موبایل، در 50سال آینده خیلی از آنها نابارور شوند یا حداقل توانایی های جنس شان کاهش یابد .
-به نظر شما مهمترین مشکل موبایل برای انسان چیست؟
-سرطان زاست . تحقیقات موجهی در این مورد توسط دانشمندان صورت گرفته که این مساله را اثبات می کند و در بسیاری از روزنامه های آلمان نیز این مساله گفته شد .
علاوه بر آن احتمال ابتلا به بیماری های آلزایمر پارکینوس را هم افزایش می دهد. حتی در تحقیقات جدید نشان داده شده که اگر دو دقیقه با موبایل تان صحبت کنید ، ساختار مولکولی بزاق دهان شما تغییر می کند .
-می گویید تاثیر امواج موبایل در این حد زیاد است ، ولی عجیب نیست که مراجع رسمی و دولت ها خیلی به این مساله توجه نمی کنند؟ این طور که شما می گویید هم نیست که اصلا توجه نکنند . گفتم که هنوز همه نسبت به مساله روشن نشده اند . ببینید ، هر 004/0ثانیه این امواج به بدن ما برخورد و از آن عبور می کنند . حال شما اگر یک روز موبایل را با خود حمل کنید حساب کنید چندبار در معرض آن ها قرار می گیرید ؟ اینها تحقیقات مستند است .
پرفسور برن گروپر در آزمایشی نشان داد که اگر شخصی دو دقیقه با موبایل صحبت کند، ساختار آنزیمی بزاق دهانش کلا تغیر می کند . علاوه بر این ، تاثبرات منفی بر روی خون و ادرار دارد.
پرفسور برن گروپر در مقاله خود نوشته میدان های الکترومغناطیسی به ویژه آن هایی که در گستره فرکانس بدن هستند ، باعث تغییر عملکرد جذب مواد معدنی در بدن می شوند و سرعت گسترش تومورها را افزایش می دهند .
-مدتی قبل صحبت از چنین تحقیقاتی در کشور سوئد بود که در اخبار شنیدیم ، شما یادتان می آید؟
-بله ، در سوئد روی یک خرگوش آزمایش جالبی انجام دادند . یک خرگوش را کنار یک موبایل گذاشتند که آن همواره روشن بود . در این مدت هم تغذیه کاملی به آن می دادند. پس ازدو ماه خون وسلول های خرگوش را برای آزمایش به آزمایشگاه بردند و نتیجه جالب توجهی را اعلام کردند ، آن خرگوش با ادامه این وضعیت بیشتر از یک سال زنده نمی ماند . حال باید ببینیم اگر روی یک انسان چنین آزمایش انجام دهند نتیجه چه می شود ! اگر چه فکر نکنم کسی داوطلب این آزمایش پیدا شود .
نمونه نسبی آزمایش شده این کار برای انسان را می توانید در افرادی ببینید که شغلشان مرتبط با رادارهای نظامی است . آن ها طول عمر بسیار کوتاهی دارند و یا بسیاری از آن هادر زمان سالخوردگی به بیماریهای مبتلا می شوند که در جمعیت عادی کمتر دیده می شود .
-این خطرات برای همه یکسان است یا در گروه های سنی مختلف میزان زیان های متفاوتی دارند؟
-یکی از بدترین چیزها برای جنینی که در شکم مادر است ، امواج الکترومغناطیسی موبایل است . بدن جنین هنوز بافت خوب و کاملی را به خود نگرفته و بسیار حساس است . امواج موبایل منجر به کاهش عکس العمل مولکولی در بدن جنین می شود .
این مساله باعث ضعیف شدن سیستم های مختلف بدن می شود که شاید هنگامی که فرزند به دنیا آمد در آن دیده نشود؛ ولی پس از سال ها بیمار های مختلفی خود را نشان دهند . در کشورهای سوئیس و اتریش به خانواده ها بسیار تاکید شده که بچه های زیر 16 سال اصلا با موبایل صحبت نکنند .
-چرا؟
-شما اگر یک سلول را در نظر بگیرید ، دیواره ای آن را محاط کرده. سلول های مغز بچه ها هنوز شکل و ساختار محکی به خود نگرفته اند. در واقع تکامل یافته نیستند و دیواره محکمی ندارند؛ به همین دلیل میزان بیشتری از تشعشعات را از خود عبور می دهند که با عث اختلالات عصبی در آن ها می شود و مسائلی مانند چشم درد و کم اشتهایی در آنها دیده می شود.
در کل حدود 58 درصد امواج موبایل برای نونهالان و نوجوانان پر ضررتر است . علاوه بر آن در برخی از کشورهای اروپایی استفاده از موبایل ها در فضاهایی که افراد زیادی تجمع کرده اند را صحیح نمی دانند ، مانند اتوبوس . زیرا امواج موبایل تنها به شخص استفاده کننده آسیب نمی رساند، بلکه نسبت به میزان فرکانسش افراد را تحت الشعاع قرار می دهد.
-سوال من این است که با این همه مضرات چرا تاکنون اطلاع رسانی خوبی در مورد زیان های موبایل ها نشده است؟
-این قضیه درست مثل جریان سیگار است . وقتی کمپانی فلیپ موریس میلیاردها دلار درآمد از فروش سیگار داشت ، اجازه نمی داد دانشمندان در این مورد نظر بدهند. حتی اگر به خاطر داشته باشید در سال 1960 ماجرایی برای پرفسور که روی سیگار تحقیق می کرد رخ داد و او را کشتند .
الان هم فروش موبایل ها در دنبا از پر درآمدترین کارهاست و حتی بسیاری از آن ها دولتی هستند و کسی دوست ندارد از میزان سودش کاسته شود . پس با وجود آگاهی از مضرات آن، هیچ اطلاع رسانی نمی کنند . آن ها میلیاردها دلار برای راه اندازی آنتن های BTSخرج کرده اند و می خواهند سودش را ببرند .
اگر بخواهند سیستم هایشان را تغییردهند باید تریلین ها دلار هزینه کنند . پس راه پر سود برای آن ها عدم اطلاع مردم از زیان های موبایل است . یادم است ما اسدادی داشتیم در دانشگاه که می گفت نگران ازدیاد جمعیت جهانی نباشید ، انسان ها خودشان آن قدر چیزهای مضر مانند سیگار، و موبایل و ... می سازند که خود با دست خود می میرند .
-گفته می شود که در ایران اگر در روی خانه ای آنتن های BTSرا نصب کنند به آن ها ماهیانه پول می دهند؟ !
-این پول ها هیچ گاه جای آن زیان ها را نمی گیرد و باید تاکید کنم خانه ها باید حداقل 50تا60 متر از BTSها دور باشند تا امواج کمتر به آن ها کمتر ضرر بزند .
می دانید که بعد از تذکرات بسیار دانشمندان در دنیا در این مورد ، در سازمان ملل بخشی به نام ICNRIP تاسیس شد که کارش فقط تحقیقات و کنترل میزان امواج الکترومغناطیسی مضر برای انسان و طبیعت است .
-چرا کشورهای اروپایی نسبت به این موضوع حساس ترند ؟
در کشورهای اتریش ، آلمان و سوئیس تاکنون دانشمندان مقالات بسیاری را ارائه داده اند و از دولت خواسته اند که به گونه ای قانون گذاری کند که کمترین میزان زیان به افراد برسد . چندی پیش از دولت هایش خواستند که نصب آنتن های BTS در نزدیکی مهد کودک ها، بیمارستان ها و یا مکان های تفریحی که بیشتر کودکان در آن رفت و آمد دارند جلوگیری کنند . در نروژ هم آزمایش جالبی انجام شد که نشان داداستفاده از موبایل برای بچه ها باعث خستگی ، کم خوابی و کم اشتهایی می شود .
-راستی یک سئوال رایج : موبایل تنها در زمان استفاده و صحبت کردن با آن ضرر دارد ؟
-خیر، حمل کردنش هم ضرر دارد . حتی اگر 30سانتی متر هم از شما فاصله داشته باشد امواج الکترومغناطیس حدود 400 هزار Pw/M2 در هر لحظه با بدن اصابت می کند. وقتی که شما با موبایلتان حرکت می کنید ، جا هایی که آنتن ها آنها کمتر پوشش می دهند ، گوشی شما سعی بیشتری برای به دست آوردن آنتن می کند ، در واقع سیگنال های بیشتر و قوی تر ی از خود ساطع می کند که این موضوع بسیار خطرناک است .
حتی به افرادی که مشکل قلبی دارند سفارش می شود که موبایل را دور از خود نگه دارند در صورتی که بعضی ها آن را در جیب بغل خود می گذارند .
خانم های باردار باید حداقل 2 متر از موبایل دورتر باشند . یکی از نکات جالب این است که که زمانی که شما با موبایلتان عکس می فرستید یا همان MMSهزار برابر خطرش بیشتر است . این موضوع را یک دانشگاه اتریشی اثبات کرده است .
-یعنی جاهایی که پوشش آنتن ها کمتر می شود ، امواج خطرناکتری از موبایل ساطع می شود ؟
-بله، جاهایی که پوشش کم است امواج گوشی بیشتر می شود و در مقابل جاهایی مانند نزدیک آنتن های BTSهم که پوشش خوب است ، امواج ساطع شده از طرف آنتن ها برای بدن بسیار خطرناک است .
-در موقع صحبت کردن با موبایل چطور؟
-از هر زمان دیگری برای بدن خطرناک تر است . فرض کنید در اتوبانی در حال رانندگی هستید این امواج همواره در حال کم و زیاد شدن هستند که باعث افزایش میزان برخورد امواج و شدت یافتن آن می شود؛ زیرا در مسیر اتوبان پوشش دهی آنتن موبایل یکسان نیست .
-مدتی قبل ، بی بی سی گزارشی از یک تخم مرغ در کنار یک موبایل را منتشر کرده بود که تخم مرغ بعد از گذشت زمانی سفت شده بود . این هم به دلیل این امواج است ؟
-بله ، اتفاقا بعد از آن ما هم در آلمان این کار را انجام دادیم و به صحت موضوع پی بردیم . همانطوری که در عکس هایی که با استفاده از دوربین های حساس حرارتی گرفته شده است ، می بینید که تخم مرغ را در مقابل یک موبایل روشن در حال صحبت کردن گذاشته اند و پس از گذشت یک ساعت تقریبا نیمی از آن سفت شده بود؛ زیرا عملکرد امواج ماکرویو موبایل مانند امواج ماکروویوهای خانگی است که هم اکنون در آشپزخانه ها وجود دارد . با مشاهده این آزمایش به خوبی به عمق این فاجعه پی می برید . ببینید که این امواج با تخم مرغ چه کرد ، همین کار را با سلول های مغز ما می کند . گزارش کامل این آزمایش را می توانید در سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید .
-استفاده از هندزفری (hands free) نمی تواند درصد امواج را کاهش دهد ؟
-خیر، زیرا هندزفری هم مانند یک آنتن عمل می کند و تفاوت خاصی در میزان اصابت امواج با بدن ندارد .
-آیا در آلمان تا کنون ارگان های دولتی بوده اند که نسبت به اختراع شما عکس العمل خوبی نشان دهند؟
-در آلمان آن قدر از این اختراع استقبال شده که خود من هم باور نمی کردم . علاوه بر آلمان ، از کشورهای ژاپن ، برزیل ، سوئیس و اتریش هم پیشنهاد ات خوبی برای تولید داشتم؛ ولی ایران را بیشتر از تمام دنیا دوست دارم و این کار را در ایران ادامه خواهم داد .
حتی چند روز پیش آقای یورگن تریتن، وزیر محیط زیست سابق آلمان و رئیس کنونی سبز آلمان دعوت نامه ای برای من فرستاد ه تا در گردهمایی در ایالت باواریا آلمان شرکت کنم.


منبع:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
واقعيت اين است كه درباره مضرات استفاده بيش از حد از تلفن همراه بسيار نوشته شده، ولي اين هشدارها چندان جدي گرفته نمي شود و در رفتار عموم مردم تاثير چنداني ندارد.

برخلاف تصور عموم، تلفن هاي همراه حتي در حالت مكالمه نكردن نيز در در حال دريافت و ارسال امواج الكترومغناطيس به پيرامون خود هستند. جانوران و گياهان پيرامون تلفن همراه اين امواج را دريافت و بخشي از آن را جذب مي كنند.

به عنوان نمونه تحقيقات نشان داده است، زنبورهايي كه در معرض تلفن همراه قرار مي گيرند، توانايي بازگشت به زيستگاه خود را از دست مي دهند. همچنين در يك تحقيق ديگر كه توسط دانشمندان فرانسوي انجام شد، مشخص گرديد كه وقتي گياه گوجه فرنگي به مدت 10 دقيقه در كنار تلفن همراه قرار داده شود،‌ مولكولي از خود ترشح مي كند كه در نزد زيست شناسان به مولكول استرس معروف است و گياهان به محض آسيب ديدن آن را ترشح مي كنند.

بيشتر تاثيرات تلفن همراه بر بدن انسان زماني حاصل مي شود كه فرد در حين مكالمه با آن است. در اين حالت گوشي در نزديكي سر قرار داده مي شود و امواج تلفن همراه در بلند مدت سبب افزايش جدي خطر بروز سرطان مغز مي شوند. تشعشعات ناشي از گوشي موبايل با اثر بر چشم موجب آب مرواريد(آب آوردن چشم) مي گردد.

از ديگر اثرات تلفن همراه كه بيشتر در حين مكالمه ايجاد مي شود مي توان به اختلالات ترشح بزاق، اختلال در بخشي از اعصاب شنوايي گوش، كاهش ميزان هورمون ملاتونين(هورمون خواب) كه خواص ضد سرطان دارد، تاثير بر فعاليت هاي الكتريكي سلول هاي عصبي مغز و اختلالات خواب و بيدار ماندن افراد اشاره كرد. (البته در مورد آخر جاي نگراني نيست، چون تاثير ناشي از موبايل تنها به اندازه نصف فنجان قهوه است!)

ساير مضرات امواج تلفن همراه بيشتر به سبب حمل آن توسط افراد به وجود مي آيد. امواج حاصل از موبايل مستقيماً بر روي دستگاه تناسلي جنس مذكر اثر مي گذارد و موجب نازايي موقت در مردان مي شود. در واقع اين امواج از تحرك، تعداد و ماندگاري اسپرم(سلول جنسي مذكر) مي كاهد، اما به دليل توليد هميشگي اسپرم اين عقيمي دائمي نبوده و با فاصله گرفتن از امواج اين مشكل رفع مي شود.. شدت اثرات اين امواج بر دستگاه تناسلي جنس مونث به مراتب كمتر بوده اما دائمي است.

هرچند تحقيقات بيشتري درباره موارد ذكر شده ضروري است، اما در هرصورت مي بايست تلفن همراه را از بدن دور كرد.

هندزفري بهترين وسيله براي استفاده از تلفن همراه در حين مكالمه است، چون در اين صورت ديگر نيازي به قرار دادن گوشي تلفن همراه كنار گوش نيست.

در صورت نياز به حمل گوشي همراه به هيچ عنوان آن را در جيب شلوار خود قرار ندهيد و به منظور تاثيرپذيري كمتر از امواج، گوشي همراه خود را با فاصله از بدن و در كيف و يا جيب كت خود قرار دهيد. بستن گوشي به كمربند نيز، ‌بدن را از اثرات سوء امواج مصون نگاه نمي دارد. جهت جلوگيري از تاثير مستقيم امواج بر قلب، بهتر است گوشي تلفن همراه را در جيب پيراهن خود قرار ندهيد. در هنگام خواب نيز مي بايست گوشي موبايل را از بدن دور كرد.
و اما به عنوان آخرين نكته: به تلفن همراه به عنوان وسيله اي بي خطر نگاه نكنيد.

t2download
16-12-2010, 14:15
گوشی‌های موبایل سرطان‌زا کدامند؟23/09/1389
هر وقت فهرست بلندبالایی از محصولات تازه یا فناوری‌های جدید ارائه می‌شود، اغلب تولیدکنندگان امیدوارند نامشان را در میان این محصولات ارائه‌شده پیدا کنند؛ اما مطمئنا این گروه 20تایی که به تلفن‌هایی با بالاترین میزان تشعشع الکترومغناطیس می‌پردازد و در آن نام‌هایی مانند اچ.تی.سی، سونی‌اریکسون و موتورولا به چشم می‌خورد، لیستی نیست که تولیدکنندگان علاقه‌ای به دیده‌شدن در آن داشته باشند.
هنگامی که با تلفن‌های همراه صحبت می‌کنیم، فرستنده‌ای صدا را به صورت یک موج سینوسی به رمز درمی‌آورد. این موج سینوسی به وسیله فرستنده به آنتن تلفن‌های همراه و فضای خارج ارسال خواهد شد. این امواج رادیویی از اشعه الکترومغناطیس تشکیل شده‌اند.
به گزارش سی.نت، خطرات ناشی از قرار گرفتن در معرض میدان‌های مغناطیسی، مخصوصا برای کودکان اثبات شده و به همین دلیل کمیسیون ارتباطات فدرال یا FCC حداکثر SAR یا میزان جذب خاص هر تلفن همراه در ایالات متحده را 1.6 وات‌بر‌کیلوگرم اعلام کرده است. در اروپا این عدد 2 وات‌بر‌کیلوگرم و در کانادا نیز حداکثر 1.6 وات‌بر‌کیلوگرم تعریف شده است.
اعداد اعلام شده در این گزارش توسط اف.سی.سی و با اندازه‌گیری حداکثر تشعشع تلفن‌های همراه نزدیک گوش فرد اندازه‌گیری شده‌اند.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع : خبر آنلاین

t2download
19-12-2010, 22:54
میزان تشعشات رادیو FMصد برابر قویتر از میزان تشعشعات تلفن همراه است!تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد میزان تشعشعات سایت های BTS تلفن همراه یک صدم میزان امواج منتشر شده توسط فرستنده های رادبو FM است.
مهندس حسن رضوی، معاون فنی و مهندسی شرکت ارتباطات سیار در گفت و گو با سیتنا اظهار داشت: شرکت ارتباطات سیار به منظور بررسی میزان تشعشعات منتشر شده توسط تلفن همراه و تاثیرات آن با دو دانشگاه صنعتی شریف و امیر کبیر قرارداد داشته و این دو دانشگاه مطالعات گسترده ای را در خصوص مضرات تشعشعات تلفن همراه انجام داده اند.
وی گفت: نتایج این تحقیقات نشان می دهد، تشعشعات تلفن همراه خطری نداشته و این میزان نگران کننده نیست.
رضوی افزود: در حال حاضر پوشش تهران تکمیل نشده است و تهران 300 نقطه کور دارد.
وی ادامه داد: در صورتی که از ممانعت های مردمی کاسته شود و با تملک فضا ی لازم برای نصب سایت های BTS پوششش تهران را به سرعت کامل خواهیم کرد.
معاون فنی و مهندسی شرکت ارتباطات سیار با بیان این که نیازمند همکاری بیشتر شهر داری برای تملک فضای عمومی هستیم ، تصریح کرد: شرکت ارتباطات سیار همچنین در راه توسعه ای خود اقدام به جمع آوری سایت های فرسوده کرده که تا کنون حدود 280 سایت از مدار خارج و جایگزین آن به شبکه اضافه شده است.
وی خاطر نشان کرد: در حالی که در برخی مناطق تهران به ظرفیت شبکه افزوده شده است ، در برخی مناطق دیگر تهران برای برطرف کردن نقاط کورمان هنوز با ممانعت های مردمی مواجه هستیم.

منبع : ایستنا

vista7
11-01-2011, 17:24
الان من که 6303 دارم خوبه یا بد؟

t2download
15-01-2011, 11:59
دوست من سار گوشی شما کمتر از 2 هست پس زیاد نگران نباشید .


Nokia 6303 (Type RM-443)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.15 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

USA & Canada

(FCC ID: PPIRM-443) Your mobile device is also designed to meet the requirements for exposure to radio waves established by the Federal Communications Commission (USA) and Industry Canada. These requirements set a SAR limit of 1.6 W/kg averaged over one gram of tissue. The highest SAR value reported under this standard during product certification for use at the ear is 1.03 W/kg and when properly worn on the body is 0.40 W/kg. Information about this device model can be found at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید by searching the equipment authorization system using FCC ID: PPIRM-443.Nokia 6303 (Type RM-638)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.11 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

Help118
16-01-2011, 23:40
الان من که 6303 دارم خوبه یا بد؟
سعی کن سار گوشی ای که تهیه می کنی کمتر از 1 باشه البته استانداردش 2 هستش ولی اگه بدن حساسی داری سعی کن حول و حوش نیم بگیری. بیاد دارم سار ان90 حدود0.29 بود و اقعا عالی بود

Help118
16-01-2011, 23:52
دوست من سار گوشی شما کمتر از 2 هست پس زیاد نگران نباشید .
دوست عزیز!!! تمام گوشی های برندهای معتبر میزان سارشون کمتر از 2 هستش !!!! چون اگه بالاتر باشه اصلا بهش مجوز ساخت توسط FCC و مراجع ذیصلاح دیگه داده نمیشه.
اون لیست 20 گوشی خطرناک هم که بهش تو پست قبلی اشاره کردی اونا هم همینطورند فقط میزان سارش بالاتره ولی از حد مجاز بالاتر نیست

باید به دوستمون که پی گوشی سار پایین تر هستند بگم که قبل خرید میزان سار گوشی ها رو تو سایت های خودشون بررسی کن بعد بخر. سعی کن سار انتخابیت پایین تر باشه اگه نوکیا میخری 6600آی کشویی و 6700کلاسیک موارد خیلی خوبی هستند که میزان سارشون زیر نیم هست. میتونی 6300 رو هم انتخاب کنی این یکی یکم بالاتره

vista7
20-01-2011, 07:59
دوست من سار گوشی شما کمتر از 2 هست پس زیاد نگران نباشید .


Nokia 6303 (Type RM-443)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.15 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

USA & Canada

(FCC ID: PPIRM-443) Your mobile device is also designed to meet the requirements for exposure to radio waves established by the Federal Communications Commission (USA) and Industry Canada. These requirements set a SAR limit of 1.6 W/kg averaged over one gram of tissue. The highest SAR value reported under this standard during product certification for use at the ear is 1.03 W/kg and when properly worn on the body is 0.40 W/kg. Information about this device model can be found at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید by searching the equipment authorization system using FCC ID: PPIRM-443.Nokia 6303 (Type RM-638)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.11 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.


سعی کن سار گوشی ای که تهیه می کنی کمتر از 1 باشه البته استانداردش 2 هستش ولی اگه بدن حساسی داری سعی کن حول و حوش نیم بگیری. بیاد دارم سار ان90 حدود0.29 بود و اقعا عالی بود


دوست عزیز!!! تمام گوشی های برندهای معتبر میزان سارشون کمتر از 2 هستش !!!! چون اگه بالاتر باشه اصلا بهش مجوز ساخت توسط FCC و مراجع ذیصلاح دیگه داده نمیشه.
اون لیست 20 گوشی خطرناک هم که بهش تو پست قبلی اشاره کردی اونا هم همینطورند فقط میزان سارش بالاتره ولی از حد مجاز بالاتر نیست

باید به دوستمون که پی گوشی سار پایین تر هستند بگم که قبل خرید میزان سار گوشی ها رو تو سایت های خودشون بررسی کن بعد بخر. سعی کن سار انتخابیت پایین تر باشه اگه نوکیا میخری 6600آی کشویی و 6700کلاسیک موارد خیلی خوبی هستند که میزان سارشون زیر نیم هست. میتونی 6300 رو هم انتخاب کنی این یکی یکم بالاتره

ممنون دوستان عزیز :11::40:

t2download
21-01-2011, 12:50
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] BV6iwylDWe19FioojxAHLzZpReAnm7AMYFe2e9MZmL4m2aMhE6 wJTPicPHuB2GRDVcpJelLPFnNokia X6 (Type RM-552)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.11 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

USA & Canada

(FCC ID: LJPRM-552) Your mobile device is also designed to meet the requirements for exposure to radio waves established by the Federal Communications Commission (USA) and Industry Canada. These requirements set a SAR limit of 1.6 W/kg averaged over one gram of tissue. The highest SAR value reported under this standard during product certification for use at the ear is 1.31 W/kg and when properly worn on the body is 1.13 W/kg. Information about this device model can be found at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید by searching the equipment authorization system using FCC ID: LJPRM-552.Nokia X6 (Type RM-559)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.11 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

USA & Canada

(FCC ID: LJPRM-559) Your mobile device is also designed to meet the requirements for exposure to radio waves established by the Federal Communications Commission (USA) and Industry Canada. These requirements set a SAR limit of 1.6 W/kg averaged over one gram of tissue. The highest SAR value reported under this standard during product certification for use at the ear is 1.31 W/kg and when properly worn on the body is 1.13 W/kg. Information about this device model can be found at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید by searching the equipment authorization system using FCC ID: LJPRM-559.

vista7
21-01-2011, 16:18
دوستان

Head : 0.49 W/kg
Body-worn : 0.51 W/kg

با هم چه فرقی دارند؟
سار اصلی کدومه؟

(توضیح: گفتم اگه بخوام گوشی عوض کنم ، b7722 سامسونگ برای من خوبه و دیدم که تو بخش سارش اینا رو نوشته ، حالا فرقشون چیه؟ میزان سارش خوب هست؟)

t2download
21-01-2011, 19:54
دوستان

Head : 0.49 W/kg
Body-worn : 0.51 W/kg

با هم چه فرقی دارند؟
سار اصلی کدومه؟

(توضیح: گفتم اگه بخوام گوشی عوض کنم ، b7722 سامسونگ برای من خوبه و دیدم که تو بخش سارش اینا رو نوشته ، حالا فرقشون چیه؟ میزان سارش خوب هست؟)

عزیز چنین ساری این گوشی نداره که
GT-B7722
This phone meets European Union (EU) requirements concerning exposure to radio waves. Your mobile phone is a radio transmitter and receiver. It is designed and manufactured so as not to exceed the limits for exposure to radio-frequency (RF) energy, as recommended by the EU Council. These limits are part of comprehensive guidelines and establish permitted levels of RF energy for the general population. The guidelines were developed by independent scientific organizations through the periodic and thorough evaluation of scientific studies. The limits include a substantial safety margin designed to ensure the safety of all persons, regardless of age and health.
The exposure standard for mobile phones employs a unit of measurement known as SAR (Specific Absorption Rate). The SAR limit recommended by the EU Council is 2.0 W/kg.*
The highest SAR value for this model phone was 0.705 W/kg.
SAR tests are conducted using standard operating positions with the phone transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. Although the SAR is determined at the highest certified power level, the actual SAR level of the phone while operating can be well below the maximum value. This is because the phone is designed to operate at multiple power levels so as to use only the power required to reach the network. In general, the closer you are to a base station, the lower the power output of the phone.
Before a new model phone is available for sale to the public, compliance with the European R&TTE Directive must be shown. This directive includes as one of its essential requirements the protection of the health and safety of the user and any other person.در کل سارش زیر 2 هست عالیه :11:

t2download
20-02-2011, 01:23
دانشگاه منچستر: رابطه‌ای میان استفاده از تلفن همراه و سرطان مغز وجود ندارد30/11/1389
گروهی دیگر از مطالعات صورت گرفته درخصوص تعیین رابطه میان استفاده از تلفن همراه و سرطان مغز نشان داد که رابطه‌ای میان این دو وجود ندارد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، مطالعات انجام شده از سوی دانشمندان دانشگاه منچستر که نتایج آن در مجله بیوالکترومگنتیک منتشر شد، نشان داد که طی ۹ سال بررسی روی زنان و مردان مختلف هیچ تغییر مهمی در مغز آنان هنگام استفاده از تلفن همراه رخ نداد.
دکتر فرانک دی ووچ –رهبر این گروه مطالعات پزشکی- گفت: تاکنون یافته‌های متناقضی درباره تاثیر فرکانس‌های رادیویی گوشی‌های تلفن همراه روی مغز انسان‌ها به دست آمده است اما یافته‌های ما حاکی از آن است که رابطه‌ای میان این دو وجود ندارد زیرا شواهدی مبنی بر افزایش احتمال ابتلا به سرطان مغز با استفاده از گوشی تلفن همراه وجود ندارد.

t2download
25-02-2011, 19:25
دوستان سار موبایل و امواج مضر گوشی فقط با مکالمه روی انسان اثر داره یا حتی با بازی کردن با گوشی هم عوارض داره ؟

Help118
26-02-2011, 22:15
دوستان سار موبایل و امواج مضر گوشی فقط با مکالمه روی انسان اثر داره یا حتی با بازی کردن با گوشی هم عوارض داره ؟
خیر اخوی! گوشی موبایل یک دستگاه فرستنده و گیرنده امواج رادیویی هستش! حتی زمانی که گوشی در غیر حال مکالمس سینال هایی بین BTS ها و گوشی موبایل در حال رد و بدله که بر حسب برند گوشی این مدت زمان و حتی فاصله بین هر سیگنال متغییره.
در ضمن ممکنه در حال دریافت پیامک یا ارسال نیز باشی یا گشت و گذار اینترنتی که همگی تشعشعات امواج الکترو مغناطیسی و ایجاد شار مغناطیسی در اطراف بوبین آنتن و خود آنتن موبایل رو داره! پس کلا با گوشی ور نری بهتره!:31:
در ضمن شدی یکه تاز میزارن سار ! این مکتب رو من راه اندازی کردم تو هم پیروش بودی دیگه!

Help118
26-02-2011, 22:22
دوستان

Head : 0.49 W/kg
Body-worn : 0.51 W/kg

با هم چه فرقی دارند؟
سار اصلی کدومه؟

(توضیح: گفتم اگه بخوام گوشی عوض کنم ، b7722 سامسونگ برای من خوبه و دیدم که تو بخش سارش اینا رو نوشته ، حالا فرقشون چیه؟ میزان سارش خوب هست؟)

هد منظور میزان نفوذ امواج در مغز و اطراف سر هستش و دومی میزان نفوذ امواج در بدن بر حسب وات بر کیلوگرم در هر 10 گرم بافت بدن در عرض 6 ثانیه هستش:5:

سعی کن گوشی که میزان این عدد به اپسیلون میل کنه رو بگیری! اپسیلون کوچکترین عدد حقیقی مثبته! هرچه سار کمتر ضرر هم کمتر گوشی هم ضعیفتر!

noozad
05-06-2011, 00:16
اولا RM گوشی غیر قابل تغییره فقط پروداکت کد گوشی تغییر می کنه! درثانی میزان سار و اندازه اون بستگی به سخت افزار و نرم افزار گوشی داره بخصوص سخت افزار و ربطی به چیزی دیگه نداره
اگه با تعویض یه عدد میزان ضرر گوشی کم یا بیشتر بشه که این میشه النگ دولنگ بازی:41:

ببخشید جسارته ولی من 5800 ام رو که RM-356 هست وقتی فلش میزدم
عوض کردم شده RM-355:40:

noozad
05-06-2011, 00:27
سلام به همگی...
برای فهمیدن میزان SAR گوشیتون برین به


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تشکر یادتون نره...
Mer30


Nokia 5800d (Type RM-356)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.01 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Nokia 5800d (Type RM-428)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.99 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

سید حسن سید موسوی در گفتگو با مهر، با تاکید بر اینکه برای کاهش پرتوگیری، افراد هنگام خرید گوشی، میزان SAR (نرخ جذب ویژه) مستند شده آن را از فروشنده درخواست کنند، اظهار داشت: میزان SAR گوشی حتما باید کمتر از دو وات بر کیلوگرم در مدت ۶ ثانیه باشد و این مقدار هرچه کمتر باشد آسیب های احتمالی کمتر خواهد بود.


:8:

rasoly65
15-06-2011, 13:53
با این وضع من مردم که:41::13:
گوشیم n900 هس تو ۲۴ ساعته وب گردی توش میکنم
:8:
به نظرتون بفروشم گوشیمو
:44:

t2download
22-07-2011, 15:20
با این وضع من مردم که:41::13:
گوشیم n900 هس تو ۲۴ ساعته وب گردی توش میکنم
:8:
به نظرتون بفروشم گوشیمو
:44:


بیشتر ضرر واسه خانم های باردار و کودکان هست و اگه خون ریزی بینی یا سردرد زیاد داری بفروش چون یک دلیلش گوشی هست خودم ایکس 6 داشتم سارش بالا بود روی دوستم اثر نداشت ولی من باش کار میکردم سر درد می گرفتم یک ماهه فروختمش 70 تومان ارزان تر :10:

kohsorkhi
18-12-2011, 12:22
به گزارش دريچه خبر ، رضا مریداوی مدیرعامل شرکت ارتباط همراه اروند گویا که تولید گوشیهای ایرانی "جی ال ایکس" را برعهده دارد اظهار داشت: با دریافت این گواهی تایید کیفیت تمامی گوشیهای ایرانی برند جی ال ایکس مطابق با استانداردهای کیفی اروپایی قابل عرضه در بازار کشورهای اروپایی خواهند بود.

وی گفت: هم اکنون تمامی گوشی های ایرانی "glx " با گواهی استاندارد و با کمترین تششعات در بازار عرضه می شود که این گواهی استاندارد تضمینی بر سلامت کاربران این گوشی ها خواهد بود.
مریداوی با تاکید بر کاهش پرتوگیری در استفاده از گوشی های موبایل، میزان نرخ جذب ویژه – sar- گوشی های جی ال ایکس را 0.7 درصد عنوان کرد و گفت: این شرکت تمامی تلاش خود را به کار بسته تا گوشی های تولید داخل مطابق با استانداردهای کیفی اروپایی تولید و روانه بازار شوند.

این تولید کننده گوشی های ایرانی با اشاره به تولید بیش از 10 مدل دستگاه گوشی تلفن همراه خاطرنشان کرد که جی ال ایکس در مدت دو سال گذشته با تولید گسترده گوشی های ایرانی توانسته 7 درصد از سهم بازار این بخش را به خود اختصاص دهد که این افتخاری ملی در میان برندهای مطرح دنیا به حساب می آید.

نشان ce بیانگر آن است که محصول تولید شده می تواند به طور قانونی در 18 کشور عضو منطقه اقتصادی اروپا eea تجارت شود و در حقیقت این نشان به عنوان مجوزی برای ورود کالا به منطقه اقتصادی اروپا شناخته شده است.

هم اکنون طبق استانداردهای تایید شده میزان sar گوشی موبایل حتما باید کمتر از دو وات بر کیلوگرم در مدت 6 ثانیه باشد و این مقدار هرچه کمتر باشد آسیب های احتمالی آن برای کاربر کمتر خواهد بود.

میزان sar مرغوبترین گوشی های همراه در حدود 10 درصد حد آستانه استاندارد یا کمتر از آن است و اثرات بیولوژیکی برگشت ناپذیر، در sar های بالاتر از 4 وات بر کیلوگرم در مدت 6 ثانیه ظاهر می شود.

گفته می شود میزان sar اکثر گوشی های همراه موجود در بازار در بهترین حالت ممکن حدود 14/0 وات بر کیلوگرم و در بدترین حالت 6/1 وات بر کیلوگرم است که بین 15 تا 80 درصد حد استاندارد است که این میزان با بکارگیری هندزفری استاندارد به صفر مجازی خواهد رسید

qazwax
10-01-2013, 19:38
سلام میخام بدونم نوکیا x6 عدد سارش چنده؟
:n01::n01:

max_3d
18-07-2015, 18:52
سلام
یک مقاله جدید در مورد همین عنوان تاپیک که قدیمی شده میخواستم؟
چون اطلاعات کامنت اول فوق العاده قدیمی هست منتظر مقاله جدید هستیم