PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 3 سوال مهم ( مشکل سخت افزار و پارتیشن و ... )

arsham_joon_4u
12-06-2010, 15:32
سلام دوستان
سوالاتی که میخوام بپرسم به چند بخش مختلف مربوط میشه ولی همشون رو همینجا مطرح می کنم چون نمی خوام تو انجمن زیاد تاپیک ایجاد کنم (شلوغ میشه !)

1:
من از یه آقایی یه لپ تاپ خریدم که الان هم خودم پشیمونم هم اون و هر دو موافقیم که قرار داد فسق بشه و لپ تاپ رو مرجوع کنم ! ( من از نظر کارایی و مشکلات ... و اون طرف هم بخاطر تسویه نکردن اقساط لپ تاپ !!

توضیح :

من مدل 1555 دل رو از اون آقا بدون پرسجو و به عنوان اینکه دوست بابام بود 128000 + 50000 تومان سود برای 1 ماه خریدم ( 2 ماه پیش ) الان که فهمیدم قضیه چیه و چه کلاهی رفته سرم ، تصمیم گرفتم( با بابام ) که مابقی پولش رو ندیم تا خودش به حرف بیاد!

حالا بعد از 1 ماه دیر کرد و داد بیداد و جر و بحث این دوست فروشنده گفته که بیا و لپ تاپ رو مرجوع کن !

1-1:
هنگام مرجوع کردن دستگاه چقدر کم کنه از قیمت اصلیش ؟ ( بالا توضیح دادم)
با توجه به اینکه : تمامی کاور هاش رو کندم ، ویندوزش رو عوض کردم ، ریکاوریش رو پاک کردم ، پارتیشن هاش رو زیاد کردم(2 تا رو به 5 تا تبدیل کردم) و البته چند تا خط کوچولو (لکه) روی بدنه اش افتاده ( همونطور که میدونید مدل های 155x بدنه خیلی نرمی دارن به قدری که با دستمال معمولی تمیزش کنی روش خط میافته - البته با دستمال عینک هم گاهی اوقات خط میندازه)

2-1:
مشکل دوم این لپ تاپ اینه که دیگه بالا نمی یاد !!!!
از دیروز که خواموشش کردم دیگه بالا نمی یاد ! بالا میاد ولی 20-25 دقیقه طول میکشه ! سرعتش 1/30 برابر شده !

مشکل ویندوز هم نداره چون وقتی خواستم ویندوز اوریجینالش رو بریزم یه 20 طول کشید که به منوی اولیهنصب رسید!

ضمنا 1 هفته بعد از خرید متوجه سر و صداهای وحشتناکی از زیر صفحه کلید در قسمت چپ ، وسط شدم که غیر از صدای معمول انگار دچار اتصالی شده و مثل اینکه یه سیدی خش دار توش داره میچرخه !!!! ( ولی صداش بلند نیست ، اگه سرم رو بذارم رو صفحه کلید متوجه صداش می شم )

مابقی سوال رو اینجا مطرح کردم : (مشاوره)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saman3230
12-06-2010, 15:39
سلام دوستان
سوالاتی که میخوام بپرسم چون به چند بخش مختلف مربوط میشه همشون رو همینجا مطرح می کنم چون نمی خوام تو انجمن زیاد تاپیک ایجاد کنم (چون شلوغ میشه !)

1:
من از یه آقایی یه لپ تاپ خریدم که الان هم خودم پشیمونم هم اون و هر دو موافقیم که قرار داد فسق(اگه غلطه ببخشید) بشه و لپ تاپ رو مرجوع کنم ! ( من از نظر کارایی و مشکلات ... و اون طرف هم بخاطر تسویه نکردن اقساط لپ تاپ !!

توضیح :

من مدل 1555 دل رو از اون آقا بدون پرسجو و به عنوان اینکه دوست بابام بود 128000 + 50000 تومان سود برای 1 ماه خریدم ( 2 ماه پیش ) الان که فهمیدم قضیه چیه و چه کلاهی رفته سرم ، تصمیم گرفتم(با بابام) که مابقی پولش رو ندیم تا خودش به حرف بیاد!

حالا بعد از 1 ماه دیر کرد و داد بیداد و جر و بحث این دوست فروشنده گفته که بیا و لپ تاپ رو مرجوع کن !

1-1:
هنگام مرجوع کردن دستگاه چقدر کم کنه از قیمت اصلیش ؟ ( بالا توضیح دادم)
با توجه به اینکه : تمامی کاور هاش رو کندم ، ویندوزش رو عوض کردم ، ریکاوریش رو پاک کردم ، پارتیشن هاش رو زیاد کردم(2 تا رو به 5 تا تبدیل کردم) و البته چند تا خط کوچولو (لکه) روی بدنه اش افتاده ( همونطور که میدونید مدل های 155x بدنه خیلی نرمی دارن به قدری که با دستمال معمولی تمیزش کنی روش خط میافته - البته با دستمال عینک هم گاهی اوقات خط میندازه)

2-1:
مشکل دوم این لپ تاپ اینه که دیگه بالا نمی یاد !!!!
از دیروز که خواموشش کردم دیگه بالا نمی یاد ! بالا میاد ولی 20-25 دقیقه طول میکشه ! سرعتش 1/30 برابر شده !

مشکل ویندوز هم نداره چون وقتی خواستم ویندوز اوریجینالش رو بریزم یه 20 طول کشید که به منوی اولیهنصب رسید!

ضمنا 1 هفته بعد از خرید متوجه سر و صداهای وحشتناکی از زیر صفحه کلید در قسمت چپ ، وسط شدم که غیر از صدای معمول انگار دچار اتصالی شده و مثل اینکه یه سیدی خش دار توش داره میچرخه !!!! ( ولی صداش بلند نیست ، اگه سرم رو بذارم رو صفحه کلید متوجه صداش می شم )

سوال 2 (با بهتر بگم مشاوره):

من اگه خدا بخواد و با موفقیت مرحله اول رو پشت سر گذاشتم می خوام یک مدل غیر از دل بخرم که :

اول از همه مقاومت و بدنه اش قوی تر باشه که حداقل با دستمال خط نیافته !
دوم بخش داخلیشه که یه سیستم معمولی به بالا یعنی :
cpu ci5-7
ram 3-4
cash 4-6
lcd 15.6-16
graphic 512-1 gig
hard 500+
windows 7 HP o HB o Pro (خیلی مهم، از مدل های ویستا خوشم نمی یاد )
گارانتیه معتبر !!!!

سوم طراحیش باشه که فکر کنم مدل های hp , sony فکر کنم برتری دارن !

ضمنا من دانشجوی رشته کامپیوترم و زیاد با کامپیوتر کار می کنم (روشن نگه میدارم !) می خوام یه مدلی باشه که حداقل بتون بدونه باتری کار کنه (با ac پاور فقط)

یه چیز دیگه :
من 2-3 روزه که فقط دارم مدل لپ تاپ می خونم ، تا حالا 2 میلیون مدل خوندم و کاملا گیج شدم !

اگه می خواید کمک کنید ، بگید مدل x و مدل y چون مثلا فلان قابلیت رو دارن و یه لینک هم بدید که به همون موضوع ربط داشته باشه نه مثلا تاپیک مشاوره خرید رو معرفی کنید !

ببخشید زیاد حرف زدم فقط یه چیز دیگه : قیمتش هم حدود همون دل باشه !

سوال های 1-1 و 1-2 و 2 فقط جواب بدید ( متن اصلی سوال )

هر کدوم هم 5 نمره داره (:31:)

سلام

فسخ !

شما لپ اپ رو منهدم کردید من اگر به جای این طرف بودم 100 تومن پس نمی دادم

اما در مورد خرید

با این تعریف های که شما گفتید INSPIRON 5010 که هم جدید اومده و هم زیباست و قدرتمند به شما توصیه میشه

arsham_joon_4u
12-06-2010, 15:53
مرسی دوست من !

ولی اینهایی که گفتم مشکلات تخصصی بود که شما ها بدونید !

اون یارو نهایتش بفهمه که کاورش رو کندم ! ( یارو اصلا کارش لپ تاپ نیست ، تو کار پرینتره )

ضمنا بقیه سوالات چی ؟

---------- Post added at 04:53 PM ---------- Previous post was at 04:52 PM ----------

با این مشکل کنونی که داره چی کار کنم ؟ ( بالا نمی یاد ؟ )

saman3230
12-06-2010, 16:02
مرسی دوست من !

ولی اینهایی که گفتم مشکلات تخصصی بود که شما ها بدونید !

اون یارو نهایتش بفهمه که کاورش رو کندم ! ( یارو اصلا کارش لپ تاپ نیست ، تو کار پرینتره )

ضمنا بقیه سوالات چی ؟

---------- Post added at 04:53 PM ---------- Previous post was at 04:52 PM ----------

با این مشکل کنونی که داره چی کار کنم ؟ ( بالا نمی یاد ؟ )

عزیز بالا نمیاد ؟ یعنی چی یعن لوگوی دل میاد ویندوز بالا نمیاد یا اینکه اصلا ل.گوی دل هم نمیاد ؟

arsham_joon_4u
12-06-2010, 16:21
فقط لوگوی دل خوب میاد و میره ، به ویندوز که میرسه دیگه قفل میکنه !

ضمنا HP PAVILION SERIES DV6-2190US رو تایید می کنید ؟

saman3230
12-06-2010, 16:42
فقط لوگوی دل خوب میاد و میره ، به ویندوز که میرسه دیگه قفل میکنه !

ضمنا HP PAVILION SERIES DV6-2190US رو تایید می کنید ؟

hp اصلا

در مورد ویندوز هم باید بگم

اول بگو ببینم رو safe mode میاد بالا ؟

arsham_joon_4u
12-06-2010, 19:22
چرا نه عزیز ؟ مشکل HP ها چیه ؟ خودت خوشت نمیاد یا کلا مشکل دارن ؟

safe mode رو هنوز امتحان نکردم ، امتحان می کنم و میگم !

arsham_joon_4u
12-06-2010, 19:43
نکته 1 : ویندوز بالا میاد ولی با تاخیر بسیار زیاد حدود 20 دقیقه
نکته 2 : تا ظاهر شدن لوگوی ویندوز 7 همه چی خوب هست و هیچ مشکلی نیست و با سرعت معمولی ( مثل قبل ) لود میشه ولی وقتی اون 4 تا توپ های ویندوز میاد و به هم میچسبه دیگه هیچ اتفاقی نیافته و فقط عکس پنجره ویندوز کم رنگ و پر رنگ میشه و تا 5-10 دقیقه طول میکشه تا به صفحه بعد بره ( لاگ آن بیاد ... ) بعد از اون هم بازم هر مرحله که قبلا 3-4 ثانیه طول میکشید الان 6-10 دقیقه طول میکشه و وقتی به دیسکتاپ رسید دیگه نمیشه کاری کرد !!!! یعنی ریفرش 2 دقیقه طول میکشه و یه پوشه رو جابجا کنم 5 دقیقه طول میکشه !!!! انگار سرعتش 1/30 شده !!!! حالا کسی نمی دونه چی شده ؟

---------- Post added at 08:43 PM ---------- Previous post was at 08:40 PM ----------

ضمنا دوست عزیز اگه میشه ادامه بحث مشاوره رو تو تاپیک زیر منتقل کنیم :

hamid.7003
13-06-2010, 10:48
نکته 1 : ویندوز بالا میاد ولی با تاخیر بسیار زیاد حدود 20 دقیقه
نکته 2 : تا ظاهر شدن لوگوی ویندوز 7 همه چی خوب هست و هیچ مشکلی نیست و با سرعت معمولی ( مثل قبل ) لود میشه ولی وقتی اون 4 تا توپ های ویندوز میاد و به هم میچسبه دیگه هیچ اتفاقی نیافته و فقط عکس پنجره ویندوز کم رنگ و پر رنگ میشه و تا 5-10 دقیقه طول میکشه تا به صفحه بعد بره ( لاگ آن بیاد ... ) بعد از اون هم بازم هر مرحله که قبلا 3-4 ثانیه طول میکشید الان 6-10 دقیقه طول میکشه و وقتی به دیسکتاپ رسید دیگه نمیشه کاری کرد !!!! یعنی ریفرش 2 دقیقه طول میکشه و یه پوشه رو جابجا کنم 5 دقیقه طول میکشه !!!! انگار سرعتش 1/30 شده !!!! حالا کسی نمی دونه چی شده ؟

---------- Post added at 08:43 PM ---------- Previous post was at 08:40 PM ----------

ضمنا دوست عزیز اگه میشه ادامه بحث مشاوره رو تو تاپیک زیر منتقل کنیم :

2 دلیل میتونه داشته باشه اول اینکه بایوس باید آپ بشه اگه با این هم حل نشد مشکل از هارده
با اجازه آقا سامان واسه hp
hp یکی از بدترین لپ تاپا رو میزنه!!!
بعد یه مدت یه مشکلات عجیب و غریبی رو میکنه که بعضی اوقات مخ تعمیر کار هم هنگ میکنه!
به نظر منم اصلا hp نگیر

amd>intel
13-06-2010, 11:23
فقط یه چیز فقط به خاطر قضیه اخلاقیش میگم . تو این موارد سعی کنید صداقت خودتون رو حفظ کنید

hamid.7003
13-06-2010, 11:29
فقط یه چیز فقط به خاطر قضیه اخلاقیش میگم . تو این موارد سعی کنید صداقت خودتون رو حفظ کنید

ببخشید داداش میشه منظورتو واضح تر بگی؟؟؟؟

saman3230
13-06-2010, 12:25
2 دلیل میتونه داشته باشه اول اینکه بایوس باید آپ بشه اگه با این هم حل نشد مشکل از هارده
با اجازه آقا سامان واسه hp
hp یکی از بدترین لپ تاپا رو میزنه!!!
بعد یه مدت یه مشکلات عجیب و غریبی رو میکنه که بعضی اوقات مخ تعمیر کار هم هنگ میکنه!
به نظر منم اصلا hp نگیر

به شدت تائید می کنم فرمایشه دوست عزیزمون رو واقعا مشکلاتی که برای HP پیش میاد به عقل جنم نمیرسه

شما با یه گشت کوچولو در همین فرم می تونی ببنی کعه دوستانمون به چه مشکلاتی بر خوردند

و اما در مورد کندی ویندوز 7 چیزی که کمبو بیش میشه گفت طبیعه !!

مشکلات در ریجسیتری و ... می تونه تاثیر گذار باشه

hamid.7003
16-06-2010, 11:56
ممکنه ربطی به سوال دوستمون نداشته باشه ولی واسه کندی سرعت ویندوز7 نسخه 7 که رو لپ تاپا میزنن بیشتر home basic هست و محدوده سرعتشم میاد پایین من خودم اینطور لپ تاپا رو recovery میگیرم ultimate نصب میکنم خیلی بهتر میشه

arsham_joon_4u
16-06-2010, 21:41

دوست عزیز در مورد مسله اخلاقیش باید بگم که ، اولا اون یارو که 300 تومن بیشتر به من لب تاپ رو انداخته مشکل نداشته ، من که می خوام مرجوع کنم مشکل پیدا می کنم ؟ دوما اون یارو نقشه کشیده بود که لپ تاپ رو بگیره و تا پول کامل رو تصفیه نکردیم به ما نده که ما رو هنوز نشناخته بود !!!! ( من بچه یه بنگاه دارم ) اون می خواست ما رو دور بزنه حتی به داد بیداد و 110 هم رسید و بعدش فهمید که چه ... میل کرده ، پشیمون شد و ادامه ماجرا !

خلاصه بگم این قضیه لپ تاپ من مشکل داره و باید به دادگاه و اتحادیه صنف کشیده بشه !

یه سوال دیگه : من می تونم از اون یارو بابت این گران فروشی شکایت کنم ؟ لپ تاب به نرخ روز 1 تومن در میاد ولی 1/300 حساب کرده !

kevin1023
16-06-2010, 22:41
اينجا كلاس اخلاق نيست ولي جواب بدي را با بدي نميدن !!!:41:

تا اونجايي كه ميدونم قراره نوت بوك فروش‌ها مشخص بشن كه كسي كه كارش پيرنتر هست نوت‌بوك نفروشه كه اين جور مشكلات ايجاد بشه

قيمت ها ، فروش دستگاه refurbished به جايي دستگاه نو ،اقدام نكردن به شرايط گارانتي و ... جرم حساب ميشه و اگه بحث

به اتحاديه و دادگاه كشيده بشه و حق با شما بود تا پلمپ مغازه هم پيش ميره

arsham_joon_4u
17-06-2010, 11:31
ممنون دوست من !

یه سوال دیگه که بازم ربطی به بحث اصلی نداره :

از طریق قانون می تونم به خاطر گرون فروشی و اقدام نکردن به گارانتی ، قرار داد رو فسخ کنم ؟
یعنی قانون پشتم هست واسه فسخ ؟