PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مدیریت بر کاربران WLAN ADSL

ehsan1111
12-06-2010, 15:31
سلام.
با مداد مینویسم که اگه جای تایپینگ رو اشتباه زدم بشه پاکش کنی...
آقایون برنامه ای هست که بشه کسایی که دارن از طریق وایرلس از adsl شما استفاده می کنن کنترل داشت.منظورم اینه که هر وقت وصل شدن معلوم باشه و یا محدودیت دانلود براشون تعریف شه؟
خیلی ممنون

KING_DESIGNER
12-06-2010, 15:53
داخل مودمش میشه محدودیت اعمال کرد و هم حجم میزان مصرف و ... رو نگاه کرد
کلا مونیتورینگ همیشه از داخل مودمتون هست

Exir
12-06-2010, 21:41
سلام.
با مداد مینویسم که اگه جای تایپینگ رو اشتباه زدم بشه پاکش کنی...
آقایون برنامه ای هست که بشه کسایی که دارن از طریق وایرلس از adsl شما استفاده می کنن کنترل داشت.منظورم اینه که هر وقت وصل شدن معلوم باشه و یا محدودیت دانلود براشون تعریف شه؟
خیلی ممنون

برنامه نیست ولی با مودم های وایرلس زایکسل میتونید سرعت رو محدود کنید. یعنی برای کاربرا سرعت تعریف کنید.

steve_jobs47
12-06-2010, 21:50
داخل مودمش میشه محدودیت اعمال کرد و هم حجم میزان مصرف و ... رو نگاه کرد
کلا مونیتورینگ همیشه از داخل مودمتون هست

دوست عزیز چرا راهنمایی اشتباه میکنید؟؟؟ کجای مودم bandwidth manager داره؟!!!

ایشون یا باید نرم افزار bandwidth manager روی کامپیوتر نصب کنند !!! مثل میکروتیک!!!

یا که روتر برد تهیه کنند که خیلی کارایی های دیگه ای هم داره...

KING_DESIGNER
12-06-2010, 23:30
متاسفانه اطلاعات شما در مورد مودمها در حد صفر هم نیست .
و گرنه هرکسی الان اینو میدونه که مودمهای با قابلیت روترینگ مثل asus g 31 - 604 - 604G ویا مودمهای زایکسل قابلیت تعیین پهن باند برای کاربران رو دارند . , و دیگه نیازی به خرید روتر نیست .
در پست قبل هم اقای EXIR زحمت کشید و مهر تاییدی بر گفته های من زد.

"برنامه نیست ولی با مودم های وایرلس زایکسل میتونید سرعت رو محدود کنید. یعنی برای کاربرا سرعت تعریف کنید."

DU meter و metacafe , هزاران برنامه برای این کار ساخته شده که ماهیت همه اینها یکی هست ولی اول باید اصل قضیه رو نگاه کرد که ایشون چه تجهیزاتی دارند.

مودمهای ایسوز با قابلیت تعریف Priority میتونند اولویت دریافت برای کاربران تعیین کنند و به ترتیب اولویت اقدام به ارسال و دریافت پکتها کنند. که این میتونه مصداقی برای جواب باز کننده تاپیک باشه که گفتند میخوان محدودیت برای کاربران اعمال کنند.
برای دیدن مقدار دریافتها هم دیگه این رو هر تازه کاری حتی میدونه که با گرفتن log ها میشه میزان کارکرد و مصرف رو نگاه کرد. که اون هم جایش مشخصه .

مودم من که قابلیت روترینگ هم داره ( ایسوز 604) یک نمونه از این مودمهاست

ضمن اینکه حتی قابلیت QZQOS هم داره که درواقع bandwidth manager هست و میتونین محدودیت رو بر روی پروتکلها تعیین کنید یعنی پهنای باند بیشتر و بهتری رو بین پروتکلهای FTP , HTTP و یا حتی P2P ,,و یا voip داشته باشید . که اگر فرض مثال ما اپلودها و دانلودها رو به HTTP اختصاص بدیم میتونیم سرعت دانلود فایلهای از بستر HTTP و همچنین وبگردی رو بسیار عالی افزایش بدیم .

آقای EHSAN111 هم گفته بودند که بین چند نفر میخوان کنترل و نظارت داشته باشند خوب حدس من این بود که احتمالش هست با توجه به اینکه شناختی از شبکه ندارند ( چون اگر میدونستند قطعا برای سئوالشون جواب خوبی پیدا میکردند) حتما از یک مودم با قابلیت روتر استفاده میکنند یا اینکه نه یک روتر به تنهایی دارند چون کار با سویچ به مراتب سخت تر ار روتر هست و روی این حساب گفتم از داخل مودم تنظیم کنند. باید ببینیم ایشون با چه تجهیزاتی شبکه رو راه اندازی کردند تا طبق همون جواب اول روی سخت افزار تمرکز کنیم بعد راهکار نرم افزاری بدیم چون که همیشه نرم افزار جوابگو نیست مخصوصا در شبکه های بزرگ .
درست مثل استفاده از فایروال که در شبکه های بزرگ استفاده از فایروالهای نرم افزاری اصلا توصیه نمیشه و از یونیتهای رکی استفاده میکنند.
پس حرف شما به دلیل این که ایشون ماهیت شبکه و تجهیزات مورد استفاده رو نام نبردند رد میشه . و فقط یک جواب می مونه اون هم گزینه سخت افزاری هست واگر چنانچه با سویچ و یک مودم شبکه رو به اینترنت متصل میکنند پس دیگه برمیگردیم به نرم افزار در اون سرعت هم مطمئن باشید نرم افزارهای حرفه ای هم در این مارکت پیدا میشه که حرفی برای گفتن داشته باشه.

امیدوارم دوستان تازه وارد قبل از ارسال پست کمی اطلاعاتشون رو به روز نگه دارند.

samfire
13-06-2010, 02:00
متاسفانه اطلاعات شما در مورد مودمها در حد صفر هم نیست .
و گرنه هرکسی الان اینو میدونه که مودمهای با قابلیت روترینگ مثل asus g 31 - 604 - 604G ویا مودمهای زایکسل قابلیت تعیین پهن باند برای کاربران رو دارند . , و دیگه نیازی به خرید روتر نیست .
در پست قبل هم اقای EXIR زحمت کشید و مهر تاییدی بر گفته های من زد.

"برنامه نیست ولی با مودم های وایرلس زایکسل میتونید سرعت رو محدود کنید. یعنی برای کاربرا سرعت تعریف کنید."

DU meter و metacafe , هزاران برنامه برای این کار ساخته شده که ماهیت همه اینها یکی هست ولی اول باید اصل قضیه رو نگاه کرد که ایشون چه تجهیزاتی دارند.

مودمهای ایسوز با قابلیت تعریف Priority میتونند اولویت دریافت برای کاربران تعیین کنند و به ترتیب اولویت اقدام به ارسال و دریافت پکتها کنند. که این میتونه مصداقی برای جواب باز کننده تاپیک باشه که گفتند میخوان محدودیت برای کاربران اعمال کنند.
برای دیدن مقدار دریافتها هم دیگه این رو هر تازه کاری حتی میدونه که با گرفتن log ها میشه میزان کارکرد و مصرف رو نگاه کرد. که اون هم جایش مشخصه .

مودم من که قابلیت روترینگ هم داره ( ایسوز 604) یک نمونه از این مودمهاست

ضمن اینکه حتی قابلیت QZQOS هم داره که درواقع bandwidth manager هست و میتونین محدودیت رو بر روی پروتکلها تعیین کنید یعنی پهنای باند بیشتر و بهتری رو بین پروتکلهای FTP , HTTP و یا حتی P2P ,,و یا voip داشته باشید . که اگر فرض مثال ما اپلودها و دانلودها رو به HTTP اختصاص بدیم میتونیم سرعت دانلود فایلهای از بستر HTTP و همچنین وبگردی رو بسیار عالی افزایش بدیم .

آقای EHSAN111 هم گفته بودند که بین چند نفر میخوان کنترل و نظارت داشته باشند خوب حدس من این بود که احتمالش هست با توجه به اینکه شناختی از شبکه ندارند ( چون اگر میدونستند قطعا برای سئوالشون جواب خوبی پیدا میکردند) حتما از یک مودم با قابلیت روتر استفاده میکنند یا اینکه نه یک روتر به تنهایی دارند چون کار با سویچ به مراتب سخت تر ار روتر هست و روی این حساب گفتم از داخل مودم تنظیم کنند. باید ببینیم ایشون با چه تجهیزاتی شبکه رو راه اندازی کردند تا طبق همون جواب اول روی سخت افزار تمرکز کنیم بعد راهکار نرم افزاری بدیم چون که همیشه نرم افزار جوابگو نیست مخصوصا در شبکه های بزرگ .
درست مثل استفاده از فایروال که در شبکه های بزرگ استفاده از فایروالهای نرم افزاری اصلا توصیه نمیشه و از یونیتهای رکی استفاده میکنند.
پس حرف شما به دلیل این که ایشون ماهیت شبکه و تجهیزات مورد استفاده رو نام نبردند رد میشه . و فقط یک جواب می مونه اون هم گزینه سخت افزاری هست واگر چنانچه با سویچ و یک مودم شبکه رو به اینترنت متصل میکنند پس دیگه برمیگردیم به نرم افزار در اون سرعت هم مطمئن باشید نرم افزارهای حرفه ای هم در این مارکت پیدا میشه که حرفی برای گفتن داشته باشه.

امیدوارم دوستان تازه وارد قبل از ارسال پست کمی اطلاعاتشون رو به روز نگه دارند.

بله فرمایشات شما درسته :11: خب KING_DESIGNER عزیز شما که قصد کمک دارید باید لحن صحبت کردنتونو با دیگران عوض کنید در صورتی که عوض نکنید انتظار اخطار 3 هم باشید و بن... " من دوستانه دارم به شما میگم :) :11:

ehsan1111 با os داخلی خود مودم ، که قابلیت روترینگ رو دارند میشه پرمیشن های کاربری تعریف کرد

البته اگه شما یه شبکه بزرگ شامل چندین دامین یه ورک گروه دارید و یا وووو به طور کلی شبکه بیش از 10 کامپیوتر دارید حتما باید سراغ نرم افزاری های سروری بروید

یه ویندوز یا هر سیستم عامل سرور دیگه نصب کنی و نرم افزار های مدیریتی مثل آیزا یا کریو و یا وووو رو نصب کنی که بتونی روی کاربران میزان حجم دانلود ، میزان پهنا باند زمان دسترسی فیل ترینگ داه ایی ... نوع فایل های دسترسی و.و.و.و.وووو مدیریت کامل داشته باشی

لطفا نوع کاربری خودتونو مشخص کنید تا من یا دوستان راهنمایی کاملی به شما بدهند...

ehsan1111
13-06-2010, 09:06
از همه دوستان که زحمت کشیدند و جواب منو دادند متشکرم.اینکه از طریق خود روتر محدودیت تعریف کنی کاملا صحیح است ولی بنده دنبال نرم افزاری میگشتم که همزمان کسانی که به WLAN وصل میشدند را با پیامی نشون بده و میزان دانلود آنها رو و دیگر چزئیات.که نرم افزاری با این امکانات به هیچ عنوان پیدا نکردم.نرم افزارهای زیادی برای WLAN هستش که بیشتر برای کساییه امواج وایرلس دریافت می کنند نه سیستم اصلی.به هر حال اگه دوستان نرم افزار مفیدی در این زمینه سراغ دارند،معرفی کنند.
متشکرم

KING_DESIGNER
13-06-2010, 12:51
بله فرمایشات شما درسته :11: خب KING_DESIGNER عزیز شما که قصد کمک دارید باید لحن صحبت کردنتونو با دیگران عوض کنید در صورتی که عوض نکنید انتظار اخطار 3 هم باشید و بن... " من دوستانه دارم به شما میگم :) :11:

ترجیح میدم در این مورد دیگران نظر بدهند.

از همه دوستان که زحمت کشیدند و جواب منو دادند متشکرم.اینکه از طریق خود روتر محدودیت تعریف کنی کاملا صحیح است ولی بنده دنبال نرم افزاری میگشتم که همزمان کسانی که به WLAN وصل میشدند را با پیامی نشون بده و میزان دانلود آنها رو و دیگر چزئیات.که نرم افزاری با این امکانات به هیچ عنوان پیدا نکردم.نرم افزارهای زیادی برای WLAN هستش که بیشتر برای کساییه امواج وایرلس دریافت می کنند نه سیستم اصلی.به هر حال اگه دوستان نرم افزار مفیدی در این زمینه سراغ دارند،معرفی کنند.
متشکرم
خواهش میکنم عزیز
ولی یه نکته برای یک برنامه که کار کنترل رو روی شبکه انجام میده هیچ تفاوتی نمیکنه که از طریق LAN , وصل باشی ویا wireless مهم اینه که شبکه رو برقرار کرده باشید.
اینو گفتم که خیلی روی این نکته حساس نباشی.
من در پست قبلی نرم افزار du meter رو به شما معرفی کردم که کل حجم مصرفی رو نشون میده با فشار دادن دکمه reset روی اینترفیس برنامه میتونید پس از هر بار استفاده مقدار رو صفر نگهدارید
ضمن اینکه یک پنجره مونیتورینگ میتونید روی صفحه دسکتاپ بزارید که به کاربر نشون بده که چقدر و چه میزان حجم مصرف کرده ( چه باری ارسال و چه برای دریافت)
این نرم افزار رو باید بصورت کر ک شده تحویل بگیرید.
سئوالی هست بپرسید
موفق باشید.

samfire
14-06-2010, 01:37
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

جناب من دو عدد نرم افزار سروری معرفی کردم ( ایزا + کریو ) خب کار با ایزا یه کم پیچیدست...

اما کریو خیلی خیلی اسونه...

hadi492
11-11-2010, 18:55
دوستان ببخشید تاپیک رو آوردم بالا
سوالی داشتم در مورد مودمهایی که قابلیت کنترل پهنای باند رو برای کلاینتها دارن. من یک کافی نت دارم با 15 تا سیستم که workgroup هست و تحت xp و اینترنت بصورت اتومات روی همه سیستمها share شده و چون برای کنترل پهنای باند در این شرایط باید از نرم افزارهایی استفاده کنم که روی تک تک کلاینتها نصب بشه تا براشون پهنای باند تعریف کنه و خیلی راحت میشه توسط کاربر غیرفعال بشه برای همین اگر مودم adslای باشه که بشه از داخل مودم برای هر IP دلخواه پهنای باند تعریف کرد خیلی عالی میشه(نرم افزار نمیخوام نصب کنم و دنبال مودم با تنظیم پهنای باند میگردم و مودم خودم هم dlink 520t هست) البته با توضیح مجدد اینکه اینترنت در شبکه من بصورت روتر(اتومات) روی کلاینتها share شده و فعلا نمیتونم اینترنت رو از روی سرور share کنم

0Behrooz
14-11-2010, 21:48
بعضی مودم ها arp table شون قابل دیدن هست. ولی معمولاً فقط IP, Mac ID, Lease Time(DHCP) و چیزهای این تیپی رو نشون میدن.