PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همه چیز در باره بلوری سونی مدل BDP-S373

monipa
12-06-2010, 07:40
سلام به همه دوستان
لطفا هر نوع اطلاعات تکمیلی فراتر از لینک زیر در مورد دستگاه پخش بلوری سونی مدل
BDP-S373

دارند اعلام نمایند
مخصوصا فرمت های قابل پخش از پورت usb

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mr_rayan
13-06-2010, 00:25
یه نگاه به اینجا بنداز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

monipa
13-06-2010, 16:08
سلام
میشه از بلوری خروجی برای باند گرفت در واقع برای سینما خانواده استفاد کرد

mr_rayan
13-06-2010, 23:47
سلام
میشه از بلوری خروجی برای باند گرفت در واقع برای سینما خانواده استفاد کرد
بله به راحتی میشه منتهی اول باید ببینید ورودی های سینماتون چیه و با توجه به اون از بلوریتون خروجی بگیرید.

monipa
14-06-2010, 10:10
بله به راحتی میشه منتهی اول باید ببینید ورودی های سینماتون چیه و با توجه به اون از بلوریتون خروجی بگیرید.

من الان با توجه به اینکه بلوری s373 سونی دارم شما چه پیشنهادی میدین برای خرید سینما خانواده ( فقط بانداش رو می خوام خود پلیرش که دیگه به کارم نمیاد)

monipa
15-06-2010, 15:44
اقا کسی میتونه کمکم کنه
چطوری باید کامپیوتر رو با بلوری شبکه کنم و فیلم های روی هارد رو نمایش بدم

monipa
28-06-2010, 16:35
سونی قراره از مرداد ماه بلوری هاشو وارد بازار ایران کنه ولی هنوز دیسکت بلوری توی ایران به سختی گیر میاد خیلی هم گرونه؟

monipa
06-07-2010, 08:11
اقا کسی خبر نداره بورس فروش فیلم های بلوری توی تهرون کجاست

mr_rayan
06-07-2010, 23:30
مگه فروش فیلم های دیگه بورس داره که حالا فیلم های بلوری بورس داشته باشه؟؟؟شما بایستی از همین سایت ها و یا مغازه هایی که سفارشات قبول می کنند استفاده کنید.

hosn7
20-07-2010, 22:31
من الان با توجه به اینکه بلوری s373 سونی دارم شما چه پیشنهادی میدین برای خرید سینما خانواده ( فقط بانداش رو می خوام خود پلیرش که دیگه به کارم نمیاد)
سلام دوست عزیز - منم میخوام این مدل رو بخرم میشه بگی از کجا و به چه قیمتی خریدی- ممنون:46:

مجید فینا
30-07-2010, 08:03
دستگاه خوبیه ولی متاسفانه بلوری 3 بعدی رو ساپورت نمیکنه

monipa
01-08-2010, 07:32
سلام دوست عزیز - منم میخوام این مدل رو بخرم میشه بگی از کجا و به چه قیمتی خریدی- ممنون:46:

متاسفانه این مدل توی بازار ایران هنوز نیومده
من از المان برام اوردند به قیمت 149 یورو
با کابل hdmi تقریبا 200 تومن برام تموم شد
ولی متاسفانه دیسکت بلوری گیرم نمیاد و خیلی گرونه ..

monipa
03-08-2010, 12:54
دوستان کسی اطلاعی داره این مدل هارد تا حجمی رو ساپورت می کند

monipa
04-08-2010, 16:08
اساتید اهل فن بیشتر از بلوری پلیر ها صحبت کنید

monipa
07-08-2010, 14:56
راستی می دونید که خیلی از فروشنده های صوتی تصویری هنوز نمی دونند بلوری چیست
حتی نمایندگی ها

monipa
12-08-2010, 07:30
اساتید اهل فن یه مشکل
من می خواهم با usbای بلوری فیلم hd ببینم ولی یه مشکلی پیش اومد
من اواتار رو دارم نزدیک 12g
این فایل رو یه جا نمیشه توی فلش کپی کرد پیغام میده دیسک فول
بعدش فهمیدم از نوع فرمت فلش است fat32
فرمت fat32 فایل های بیش از 4 گیگا بایت رو نمیتونه ساپورت کنه!
دستگاه هم فرمت ntfs رو ساپورت نمی کند
راه حل چیست؟

monipa
18-08-2010, 10:42
زایا و كاربردهای دیسک‌های بلوری دیگر بر همگان روشن است: ویدئوهای دی‌وی‌دی کمتر از 350هزار پیکسل وضوح دارند، در حالی که ویدئوهای 1080p بیش از دومیلیون پیکسل وضوح تصویر دارند.
اگر به‌تازگی یک تلویزیون HD تهیه کرده‌اید، بهتر است کم‌کم به سراغ یک پخش‌کننده بلوری بروید. اکنون زمان مناسبی برای این‌کار است، پخش‌کننده‌های بلوری به‌بلوغ کامل رسیده‌اند و می‌توانند از فناوری‌های دیگری چون وای‌فای و پخش هم‌زمان ویدئو نیز پشتیبانی کنند. امروزه با قیمت حدود 200دلار، می‌توان یک پخش‌کننده خوب تهیه کرد. البته هنوز گزینه‌های زیادی وجود دارد که هنگام خرید باید به ‌آنها دقت کرد.

اطلاعات پایه
اگر تلویزیونی با کیفیت 1080p دارید، باید تمایل بیشتری برای خرید یک پخش‌کننده بلوری داشته باشید. شاید پیشنهاد این مساله در سال گذشته خیلی منطقی نبود، چرا که پخش‌کننده‌ها گران بودند و تلویزیون‌های HD هم قیمت بالایی داشتند. اما امروزه تلویزیون‌های HD تنها تلویزیون‌های موجود در بازار هستند و واضح است که بلوری به‌جای دی‌وی‌دی قرار خواهد گرفت. هر چقدر هم که قیمت یک پخش‌کننده دی‌وی‌دی ارزان باشد،‌ خرید آن عجیب به‌‌نظر می‌رسد، چرا که تمام پخش‌کننده‌های بلوری قادر هستند دی‌وی‌دی‌ها را بخوانند و با پردازنده داخلی خود، مجددا با کیفیت بهتری پردازش کنند. یعنی خرید بلوری حتی برای نمایش دی‌وی‌دی‌ها هم مفیدتر است.
دو قابلیت موجود در دیسک‌های بلوری امروزه بسیار مورد توجه واقع می‌شوند و از جذابیت خاصی برخوردارند: نمایش جایزه و دیسک بلوری زنده.
نمایش جایزه (Bonus View) قابلیت تصویر در تصویر است و هنگامی فعال می‌شود که پخش‌کننده شما از دکودر صدا و تصویر دیگری نیز برخوردار باشد. (تقریبا تمام دستگاه‌هایی که در دو سال اخیر تولید شده‌اند، از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند.) دیسک‌های بلوری‌زنده نیز از محتوای قابل دانلود یا محتوای وب پشتیبانی می‌کنند.
برخی از پخش‌کننده‌ها نشان BD-Live Ready‌ دارند. هنگام خرید این دستگاه‌ها به‌‌یاد داشته باشید که این پخش‌کننده‌ها از حافظه داخلی برای پشتیبانی از این قابلیت برخوردار نیستند، اما می‌توان از یک حافظه جانبی همچون USB دیسک‌ها برای فعال‌سازی چنین قابلیتی استفاده کرد. اگر به‌‌نظرتان از این قابلیت زیاد استفاده می‌کنید، باید پخش‌کننده‌ای تهیه کنید که دارای حافظه داخلی است. پخش‌کننده‌های سامسونگ BD-C6500 و سونی BDP-S570 از این نوع پخش‌کننده‌ها هستند.
اتصالات
تمام پخش‌کننده‌های بلوری از کابل HDMI استفاده می‌کنند و می‌توانند از طریق همین یک کابل، صدا و تصویر را منتقل کنند. پورت HDMI می‌تواند از وضوح تصویر بلوری، به‌علاوه انواع فرمت‌های صوتی (از جمله Dolby TrueHD و DTS-HD) پشتیبانی کند. فقط چند شرکت سازنده، کابل HDMI را داخل بسته می‌گذارند، بنابراین ممکن است بعد از خرید بلوری و بازگشت به ‌خانه، با نبود کابل مواجه شوید. بیشتر فیلم‌های بلوری با فرمت 1080p24 ذخیره می‌شوند و بیشتر پخش‌کننده‌ها برای این‌که جلوه سینمایی خلق کنند، از این فرمت پشتیبانی می‌کنند. همچنین پخش DVDها در دستگاه‌های بلوری تا کیفیت 480p بیشتر انجام نمی‌شود و به دلیل مشکلات تجاری مجوز دی‌وی‌دی‌ها، بالا بردن کیفیت بیشتر از این ممکن نیست. تقریبا تمام پخش‌کننده‌های بلوری یک پورت اترنت دارند تا به شبکه متصل شوند. بسیاری از شبکه‌های وای‌فای نیز پشتیبانی می‌کنند، بنابراین می‌توان از طریق یک کابل شبکه که به اینترنت متصل است،‌ از قابلیت‌های بلوری زنده و به‌روزرسانی لخت‌افزارهای هر دستگاه نیز بهره‌مند شد.

قابلیت‌های وب
تمام پخش‌کننده‌هایی که در جدول مشاهده می‌کنید، از اینترنت برای دسترسی به محتوای تصویری و صوتی استفاده می‌کنند. می‌توان با کمک همین بلوری‌ها و در حالی که به مبل پذیرایی خود تکیه زده‌اید، پیکاسا، نت‌فلیکس، Vudu،Pandora و Slacker را به‌طور کامل چک کنید. برخی از سازندگان همچون سامسونگ و ویزیو، از ویجت‌هایی پشتیبانی می‌کنند که اخبار، آب و هوا و دسترسی به سایت‌هایی چون فیس‌بوک و تویتر را از طریق تلویزیون فراهم می‌کنند.
و در نهایت، بهتر است به سونی پلی‌استیشن3 اشاره کرد که علاوه بر قابلیت‌هایی که یک پخش‌کننده بلوری‌ دارد، می‌توان با آن بازی هم کرد.