PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل اتصال اینترنت در لینوکس روی Virtual Machine

jeremy28
11-06-2010, 00:43
سلام

ببخشید من اوبونتو 9.04 رو روی Virtual Machine نصب کردم و سیستم عامل هاستم هم ویندوز XP هست.

سرویس ADSL دارم و انتظار دارم که وقتی ویندوز XP به اینترنت وصله، به طور همزمان لینوکس روی VM هم بتونه از اینترنت استفاده کنه، ولی این اتفاق نمی افته و روی لینوکس اتصال اینترنت ندارم!

تنظیمات مربوط به VM هم گذاشتم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطور که می بینید علامت موجود در گوشه بالا و سمت راست عکس، نشون دهنده Nerwork Disabled هست که وقتی کلیک راست می کنم و Enable اش می کنم، فعال نمی شه!

تنظیمات مربوط به System/Preferences/Network Connections رو هم دستکاری کردم ولی باز حل نشد!

به نظرتون مشکل کجاست؟

ممنون

jeremy28
11-06-2010, 01:16
ببخشید
نمی خواستم چند بار ارسال بشه

اگه ممکنه، از مدیران این بخش می خوام تاپیک های تکرار شده رو حذف کنند

با تشکر

this
11-06-2010, 04:06
اگه VMware Tools رو نصب نکردی، بهتر اینکارو انجام بدی که علاوه بر Share شدن اینترنت میتونی فایل‏های Host رو با سیستم مجازیت به اشتراک بذاری
واسه‏ی نصب VMware Tools :
1) وقتی تو سیستم مجازیت هستی، از منوی VM گزینه‏ی Install VMware Tools رو انتخاب کن.
2)بعد از چند لحظه یه درایو حاوی فایل‏های موردنیاز روی Ubuntu مونت میشه که معمولا روی دسکتاپ Ubuntu نمایش داده میشه. اون درایو رو باز کن.
3)یه فایل فشرده داخل درایو هست، اونو یه جایی مثلا دسکتاپ اکستراکت کن.
4)حالا از آدرس Application > Accessories > Terminal ترمینال رو باز کن .
5)با دستور sudo -i بعنوان root لوگین کن و با استفاده از دستور cd به محل فایل اکستراکت شده رو دسکتاپ برو.
6) در نهایت دستور زیر رو اجرا کن، ممکنه حین نصب یه سری سوال ازت بپرسه که همون مقادیر پیش فرض رو وارد کن

./vmware-install.pl
7) بعد از اینکه مراحل نصب تموم شد این دستروا رو وارد کن

/etc/init.d/network stop
rmmod vmxnet
modprobe vmxnet
/etc/init.d/network start
8) ضمنا من از نسخه‏ی 7 vmware استفاده میکنم ، ممکنه توی نسخه‏های دیگه‏ی vmware مراحل نصب کمی متفاوت باشه...

this
11-06-2010, 10:12
correct forms:
./vmware-install.pl
/etc/init.d/network stop
rmmod vmxnet
modprobe vmxnet
/etc/init.d/network start

jeremy28
11-06-2010, 11:18
سلام

خیلی ممنونم از توضیحات خوب و کاملتون

راستش من موقع نصب اوبونتو، VMware Tools رو هم نصب کرده بودم. ولی دوباره با این دستوراتی که شما گذاشتید، اون رو Reinstall کردم، ولی باز حل نشد. restart هم کردم ولی فرقی نکرد!

به نظرتون مشکل از کجا می تونه باشه؟

من هنوز از ویندوز هاستم هم نمی تونم فایل یا فولدری رو کپی کنم و توی محیط اوبونتو paste کنم!!

با تشکر

this
12-06-2010, 20:54
احیانا با Vmware Network Editor تنظیمات پیش‏فرض VMnet8 رو تغییر ندادی؟
تو این عکسی که گذاشتی، تو قسمت Network Connection شما VMnet8 رو انتخاب کردید که اگه گزینه‏ی دوم رو انتخاب کنی خودش بصورت پیش‏فرض از VMnet8 استفاده میکنه
ضمنا یه سری به آدرس زیر بزن ببین پوشه‏ای به اسم hgfs هست یا نه

/mnt
راستی از کدوم نسخه‏ی vmware و ubuntu استفاده میکنی؟