PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از بین بردن خط روی ماشین !

pouyans
09-06-2010, 23:09
دوستان من به تازگی سمند Lx خریدم ! اما به یه مشکل اعصاب خورد کن برخوردم!!!! یه ادم از خدا بی خبر که معلوم نیست چه دشمنی باهام داشته چند تا خط حسابی رو ماشین انداخته!:41:
آیا راهی هست که بدون رنگ ترمیم بشه!؟
راجب بادی اسکراچ کسی چیزی میدونه!؟ مفیده !؟ از بینش میبره؟؟؟:41:

mortezaon
09-06-2010, 23:16
اگه خراش ها عميق نباشن با پوليش مي توني 90 درصد ترميم كني
البته پوليش يه ترميم موقتي هست كه با مرور زمان اثرش كم ميشه

.

pouyans
09-06-2010, 23:50
متاسفانه نسبتا عمیق هستن!:41:

mortezaon
09-06-2010, 23:58
بايد همينجوري بذاري تا يه حدي با پليش درست ميشه
ولي اگه خيلي حساسي بايد ببري صافكاري تا برات با بتونه سنگي پر كنه
كه البته رو قيمت ماشين تاثير مي ذاره
متاسفم براي اون ادم جاهل كه اين كارو كرد منم تجربش و داشتم رو ماشين من با كليد خط انداخته بودن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.

pouyans
10-06-2010, 00:16
دقیقا این خطوط هم کار کلید یا چاقو هستن ! نذاشتن 2 روز بگذره از خرید ماشین.....
بدبختانه رو این قضیه خیلی حساسیت دارم !
یعنی به نظر شما ماژیک و چیزای دیگه امتحان نکنم؟؟؟؟
نمی خوام تا وقتی که واقعا مجبور بشم ماشینو بدم دست صافکار....

mortezaon
10-06-2010, 00:24
تو فلكه جانبازان يه صافكار نقاش معروف هست به نام احمد چكش طلا
تو جانبازان از هز كي بپرسي مغازه را بهت نشون ميده
اگه اون گفت نميشه
ديگه كاري جز رنگ كردن نداري
يه سر بهش بزن
فقط يكم گرون گازه

.

Alamate Soal
10-06-2010, 00:45
بچه ها اين مشكل رو ميشه به راحتي با قلم خشگير حل كرد ! يه بسته اي شبيه لاك غلط گيره كه مقداري از رنگ بدنه ماشين توشه و به راحتي ميشه اون قسمتي كه خش افتاده رو باهاش ترميم كرد و قيمت خيلي كمي هم داره ( حدود 6 تومن )

براي هر كد رنگي هم يه محصول داره و كاملا سالم ميكنه بدنه رو .

pouyans
10-06-2010, 00:49
مرسی ممنون از همشهریه گلم:X
حتما بهش سر میزنم
با سپاس

MoHaMaD ZaNd
10-06-2010, 08:57
دوستان میگم واسه این دوتا هم راهی هست !!! نتیجه کار بعضی از آدم های ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pouyans
10-06-2010, 09:35
اینا خیلی خیلی عمیق هستن دوست من !!!
من خودم هم درگیر همین مشکلم:31:
امیدوارم راه حلی واسمون پیدا شه....

MoHaMaD ZaNd
10-06-2010, 11:21
البته این فعلا چیزی نیست .
چند وقت پیش هم توی جاده سرعتمون تقریبا 110 تا 120 بود یهو یه نصفه از زیر لاستیک یه تریلی در رفت کوبید رو کاپوت . اونم دوتا خط ناز انداخت روی کاپوت !!! :31:

AmiRreZA_RAcEr
10-06-2010, 12:17
منم یه بار از دست بابام خیلی عصبانی بودم چنتا خش درست و حسابی رو ماشینش انداختم:31: ولی رفت درست کرد میپرسم ازش چیکار کرده میام میگم بهتون !

pooria.rio
10-06-2010, 14:55
چرا عزیز
قلم خشگیر بگیر (از اینایی که مثل غلط گیرن) فقط حواست باشه واسه رنگ ماشین خودت باشه،اگرنه ...:13:
اول یه دست پواکس(از اون قوطی زردهاFURMOLA)،که بدنه یک دست بشه
بعدش با قلم پرش کن،یه کم میزنه بیرون،یه روز بزار بگذره،بعدش یه دست پولیش بزن روش حل میشه

behzad_zn
10-06-2010, 16:36
منم یه بار از دست بابام خیلی عصبانی بودم چنتا خش درست و حسابی رو ماشینش انداختم:31: ولی رفت درست کرد میپرسم ازش چیکار کرده میام میگم بهتون !

:10:
:laughing:

سعید6
10-06-2010, 16:57
اینا خیلی خیلی عمیق هستن دوست من !!!
من خودم هم درگیر همین مشکلم:31:
امیدوارم راه حلی واسمون پیدا شه....

فکر نکنم یه آدمای فرهنگ نشناسی وجود دارند که :41:

mortezaon
10-06-2010, 20:18
خيلي خوبه كه عكسشو گذاشيت اگه
در اين حدي با پوليش و بتونه فوري يا همون قلم خش گير حله

.

pouyans
10-06-2010, 20:47
من امروز پلیش رو امتحان کردم !!!
جواب نداد !:41:

GAME-GTR
10-06-2010, 20:52
اینا جویدگی هستن. یعنی رنگ جویده شده. باید غلطگیر رو امتحان کنید.
پولیش واسه لکه رو رنگه.

ferdfe
10-06-2010, 20:55
یعنی واقعا خدا از سرشون نگذره رو ماشین من بدبختم دیروز انداختن
اینقدر اعصابم خورد شده بود که نگو :19:

vahid_203
11-06-2010, 09:21
بچه ها کسی هست که بچه تبریز باشه تو تبریز آدرس بده .

منم میخوام از اون قلم خشگیرها بگیرم ...

M O B I N
11-06-2010, 09:32
دوستان من رو وسوسه کردید یه عکس از ماشین بابام بزارم ! بابام میره یه شهر کوچیک واسه کارش رو ماشینش خط که چه عرض کنم از اون هزار راه ها رو کاپوتش کشیدن یعنی اون فرده فکر کنم عقده نقاشی داشته حکاکی کرده !
خدا ازشون نگذره !! اگه راه مطمئنی هست من هم خوشحال میشم بدونم !

mm00
11-06-2010, 13:27
قلم خشگیر Dupli قیمتش 5500 هست اسپری 8 تومان مثل اینکه اسپری بهتر جواب میده!
در ضمن پولیش خط رو به اونصورت نمیبره ! فقط براقیت یا جلا میده رنگو من خودم 2 3 روز پیش کشیدم ماشینو 2 3 ساعتی کاربرد و مچ دستم داغون شد !
دوستان این ضربه های وارد شده در اثر برخورد در ماشین های دیگر که حالت فرورفتگی کمی ایجاد میکنه چطوری میره؟
مثلا در ماشین طرف تو پارکینگ خورده به ماشین... خط نیستا فررفتگی کوچک! شاید بشه گفت موج

MoHaMaD ZaNd
11-06-2010, 19:30
دوستان میگم میتونید بیشتر در مورد این قلم ها توضیح بدین ؟ نیاز به بتونه و ... هم داره ؟؟

pouyans
11-06-2010, 22:34
دوست عزیز فرو رفتگی رو حتما باید ببرید پیش صافکار ! اگه رنگش نرفته باشه خیلی راحت درست می شه !!!
این قلم که گفتین مارک خوبشه؟؟ آخه من شنیده بودم گرون تر ازین حرفاس....!
ماشینتون چه رنگیه !؟ بعد ازین که از قلم استفاده کردین دو رنگ نشد؟؟

Alamate Soal
15-06-2010, 08:40
بچه ها کسی هست که بچه تبریز باشه تو تبریز آدرس بده .

منم میخوام از اون قلم خشگیرها بگیرم ...

تو تبريز نميدونم دولي نمايندگي داره يا نه ولي اين سايت مال نمايندگي اردبيلشه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تبريز هم فكر كنم با پست بفرستند .

من امروز پلیش رو امتحان کردم !!!
جواب نداد !:41:
من نميدونم چرا همه به فكر پوليش هستن ! پوليش كه كاربردش مشخصه براي چيه :31:

قلم خشگیر Dupli قیمتش 5500 هست اسپری 8 تومان مثل اینکه اسپری بهتر جواب میده!
در ضمن پولیش خط رو به اونصورت نمیبره ! فقط براقیت یا جلا میده رنگو من خودم 2 3 روز پیش کشیدم ماشینو 2 3 ساعتی کاربرد و مچ دستم داغون شد !
دوستان این ضربه های وارد شده در اثر برخورد در ماشین های دیگر که حالت فرورفتگی کمی ایجاد میکنه چطوری میره؟
مثلا در ماشین طرف تو پارکینگ خورده به ماشین... خط نیستا فررفتگی کوچک! شاید بشه گفت موج

قيمتش 5500 بود الان نمايندگي ها خودشون 5590 ميخرن مجبورن 6000 بدن :31:

براي اون مشكلتون بايد برين پيش صافكار :46:

دوست عزیز فرو رفتگی رو حتما باید ببرید پیش صافکار ! اگه رنگش نرفته باشه خیلی راحت درست می شه !!!
این قلم که گفتین مارک خوبشه؟؟ آخه من شنیده بودم گرون تر ازین حرفاس....!
ماشینتون چه رنگیه !؟ بعد ازین که از قلم استفاده کردین دو رنگ نشد؟؟

قلم خشگير معتبر تو ايران دوتاس كه يكيش دوپلي پارسه يكيش هم تركيه اي هست كه مشتري هاش زياد راضي يستن ازش :41:
بعد از استفاده از قلم خشگير به هيچ وجه دورنگي ايجاد نميشه در واقع اون قلم خشگير يه لاك غلطگير از جنس رنگ خود ماشين هست :20:

اين هم مشخصات قلم خشگير :‌

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pouyans
18-06-2010, 00:43
من که الان سه روز ماشینو میبرم پیش نقاش بهم گفت بدون رنگ واست در میارم ! خلاصه هیچی چند دفعه رنگ مالی کردو سمباده و اینا کشید....! بالاخره هیچ تغییری نکرد ! فقط وقتمو تلف کردم !
این دوپلی پارس جواب میده !؟

MoHaMaD ZaNd
18-06-2010, 10:25
دوستانی که از این قلم ها استفاده کردن لطفا بگن کیفیتش چه طوره ؟
راستی رنگ رو باید با توجه به کد رنگ ماشین انتخاب کنیم دیگه آره ؟

REGISTERED-USER
18-06-2010, 13:02
من بجای قلم از خود رنگ استفاده کردم

ماشین قبلی ام پرایدم چند تا خش ناجور داشت و چند جا هم شن و سنگ خورده بود رنگ رو کنده بود

از دوستم نقاش بود پرسیدم گفت :

1- ماشین رو تمیز می شوری و میزاری خشک بشه ف جای رنگ رو تمیز میکنی و زنگ اگه زده سمباده آب ساب میگیری و می سابی تا زنگ بره و سطح تمیز بشه

2- ته یه شیشه مربا بهم رنگ داده بود رنگ سفید ماشین ... گفت اینو بزار درش باز باشه یه ساعت قبل استفاده تا تینر اش بره

3- ته چوب کبریت رو وردار و برن کمی تو رنگ و اروم بکش روی نقاط ... برجسته نباید باشه و زیاد نباید بزنی

4- اگه کم بود چند بار بزارید خشک بشه و تکرار کنید

من با دقت این کار رو کردم دوستان و بهتره بدونید کیفیتش بسیار عالی و بهتر از هر نوع قلم شده ... خیلی عالی طوری که هیچ کس تا توضیح براش ندی نمیدونست اینجا لکه و خش بوده

همین کارو به دوستان پیشنهاد میدم

Alamate Soal
21-06-2010, 13:30
دوستانی که از این قلم ها استفاده کردن لطفا بگن کیفیتش چه طوره ؟
راستی رنگ رو باید با توجه به کد رنگ ماشین انتخاب کنیم دیگه آره ؟

من خودم يك بار استفاده كردم كاملا راضي بودم ازش . كسي رو هم نميشناسم كه ازش ناراضي باشه .

بله بايد كد رنگ ماشين رو به دقت بخونين و كد رنگ خودتون رو تهيه كنين .

من که الان سه روز ماشینو میبرم پیش نقاش بهم گفت بدون رنگ واست در میارم ! خلاصه هیچی چند دفعه رنگ مالی کردو سمباده و اینا کشید....! بالاخره هیچ تغییری نکرد ! فقط وقتمو تلف کردم !
این دوپلی پارس جواب میده !؟

تنها راه حل همون قلم خشگير هست

من بجای قلم از خود رنگ استفاده کردم

ماشین قبلی ام پرایدم چند تا خش ناجور داشت و چند جا هم شن و سنگ خورده بود رنگ رو کنده بود

از دوستم نقاش بود پرسیدم گفت :

1- ماشین رو تمیز می شوری و میزاری خشک بشه ف جای رنگ رو تمیز میکنی و زنگ اگه زده سمباده آب ساب میگیری و می سابی تا زنگ بره و سطح تمیز بشه

2- ته یه شیشه مربا بهم رنگ داده بود رنگ سفید ماشین ... گفت اینو بزار درش باز باشه یه ساعت قبل استفاده تا تینر اش بره

3- ته چوب کبریت رو وردار و برن کمی تو رنگ و اروم بکش روی نقاط ... برجسته نباید باشه و زیاد نباید بزنی

4- اگه کم بود چند بار بزارید خشک بشه و تکرار کنید

من با دقت این کار رو کردم دوستان و بهتره بدونید کیفیتش بسیار عالی و بهتر از هر نوع قلم شده ... خیلی عالی طوری که هیچ کس تا توضیح براش ندی نمیدونست اینجا لکه و خش بوده

همین کارو به دوستان پیشنهاد میدم

خب اين كاري كه شما كردين در واقع همون استفاده از قلم خشگير هست ديگه منتها به صورت غير استاندارد و با ريسك بالا .

قلم خشگير يه بسته كوچيك از رنگ كاملا دقيق ماشينتون هست كه اگر درست ازش استفاده كنين كاراييش خيلي بهتره ، استفاده از چوب كبريت اصلا درست نيست

اين قلم خشگير رو من بارها ديدم كه نمايشگاه ها خودشون استفاده ميكنن براي بدنه ماشين ها طوريكه خيلي از مشتري ها متوجه نميشن .

amirata71
23-06-2010, 13:20
سلام دوستان

چند تا سوال مسخره دارم نخندین مسخره هم نکنین .!:31:

کد رنگ ماشین رو از کجا گیر بیارم؟ کد رنگ همه ماشین ها یکیه؟ :2:
:10:

pouyans
23-06-2010, 16:08
معمولا رو موتور !! کلا کاپوتو بزنی بالا پیدا می کنی....!

amirata71
23-06-2010, 16:25
معمولا رو موتور !! کلا کاپوتو بزنی بالا پیدا می کنی....!

همونجا که شماره موتور و بدنه و شاسی نوشته شده دیگه؟ این کد رنگ 4 رقمیه؟

elnino2009
12-08-2010, 01:37
بهترین راه اینه که بدی نقاش ترتیبشو بده!
من خودم چند روز پیش ماشینمو بردم نقاش برام رنگ کرد. چند روز دیگه ام میبرم سمباته و پولیش کاری کنم برام.

ehsan_wwe
19-11-2010, 11:37
من 4 5 ماهي هست كه مشتريه اين غلم هام با همين مارك
فقط تجربه بايد دوتا لكه كت و كلفت رنگ رو روي خط بزارين وقتي خوشك بشه كامل هم صطح با رنگ ميشه (‌ يه يه ساعتي طول ميكشه )‌ بعضي از جاها همون اولا كه خريده بودم با ضريف كاري رنگ رو ميكشيدم خيلي بد شد
اما حالا ياد گرفتم خوشكل ماشينم خط ميوفته و اصلا جاش نميمونه

هفته پيش ماليدم به يه پيكان اندازه كف دستم رنگ ماشينم رفت با همين قلم كه داشتم كلشو رنگ كردم
واقا نميشه تشخيص دادش

mr_khodaei2008
26-01-2011, 19:10
سلام دوستان

من هم همچين مشكلي دارم و ميخواستم خش هاي ماشين رو بگيرم همه را خوندم و به اين نتيجه رسيدم كه قلم خشگير بهترين گزينس درسته ؟

يه سوال : لكه هاي روي ماشين را چطوري ببرم ؟ با همين ميشه ؟

و يه چيز ديگه قسماتهايي كه رنگ كنده شده به اندازه يه نقطه اون را با چي ببرم ؟ :20:

ممنون از جوابتون :10:

sundown
17-05-2012, 21:23
سلام دوستان
امروز یه موتوری اومد از پشت بهم زد ماشینه من سمند lx.بالای جا پلاکش فرمونه موتور جا انداخته حدوداً 10 سانتیمتر میشه مثل اینکه با کلید خش انداختی در ضمن اونجایی که خش افتاده جنسش از پلاستیکه. با چی می تونم مثله اولش کنم؟؟؟

mohamad skystar
18-05-2012, 18:54
سلام دوستان
امروز یه موتوری اومد از پشت بهم زد ماشینه من سمند lx.بالای جا پلاکش فرمونه موتور جا انداخته حدوداً 10 سانتیمتر میشه مثل اینکه با کلید خش انداختی در ضمن اونجایی که خش افتاده جنسش از پلاستیکه. با چی می تونم مثله اولش کنم؟؟؟

میتونی اونجا رو کامل عوض کنی و رنگش کنی
میتونی هم قلم گیری کنی.
راه خاصی نداره

*hamedkhatar*
18-05-2012, 19:51
سلام
قلم برای رنگهای خاص مثل گیلاسی متالیک رو از کجا میشه تهیه کرد؟ اصلا گیر میاد؟
یکی میگفت باید از خود ایرانخودرو درخواست کنی
چطوری باید این کار رو انجام بدم؟
ممنون

mohamad skystar
22-05-2012, 12:08
سلام
قلم برای رنگهای خاص مثل گیلاسی متالیک رو از کجا میشه تهیه کرد؟ اصلا گیر میاد؟
یکی میگفت باید از خود ایرانخودرو درخواست کنی
چطوری باید این کار رو انجام بدم؟
ممنون

باید بری پیش نقاش مجرب تا بتونه رنگ رو برات بسازه
نیازی به بردن ماشین به ایران خودرو نیست.
نقاش حرفه ای میخواد

alipencia
09-07-2012, 12:06
عزیزان من ماشینم رو بدنش چند تا خش داره...میخوام از این قلم خشگیرها بگیرم...چند تا سوال دارم...قبل و بعد شروع باید کار خاصی کنم؟پولیش سمباده؟
چند دست باید رنگ بزنم؟پواکس چیه؟

mohamad skystar
09-07-2012, 13:35
عزیزان من ماشینم رو بدنش چند تا خش داره...میخوام از این قلم خشگیرها بگیرم...چند تا سوال دارم...قبل و بعد شروع باید کار خاصی کنم؟پولیش سمباده؟
چند دست باید رنگ بزنم؟پواکس چیه؟

قلم خشگیر فیابده نداره دوست من
اول جایی که خط افتاده رو تمیز کنید و بعد پولیش نرم بگیرید و حسابی با دستمال بکشید روی خط مورد نظر
سمباده هم نیاز نیست
اگر خط عمیق هست و با پوئلیش نرفت بدین نقاش قلمگیری کنه.

alipencia
09-07-2012, 17:27
قلم خشگیر فیابده نداره دوست مناول جایی که خط افتاده رو تمیز کنید و بعد پولیش نرم بگیرید و حسابی با دستمال بکشید روی خط مورد نظرسمباده هم نیاز نیستاگر خط عمیق هست و با پوئلیش نرفت بدین نقاش قلمگیری کنه.یک چند تا خش عمیق که با پولیش پاک نمیشه...خودم میخوام درستش کنم

mohamad skystar
09-07-2012, 19:07
یک چند تا خش عمیق که با پولیش پاک نمیشه...خودم میخوام درستش کنم

دوست من
بهتره این کارو نقاش براتون انجام بده.
چون رنگ ماشینت یه شماره ای داره که نقاش باید رنگ ماشین رو برات بسازه و بعد قلمگیری کنید.
خیلی باید دقت کنید واگرنه رنگ ماشینت از بین میره

unknown47
20-11-2012, 13:04
درود
دوستان شرمنده که تاپیک رو بالا اوردم
میخواستم ببینم اگه خط و خش رو با قلم گیری نقاش از بین ببره رنگ کردن حساب میشه؟(منظورم اینه موقع فروش مشخصه و توی قیمت تاثیر میزاره؟)

sinaxex
20-11-2012, 13:25
درود
دوستان شرمنده که تاپیک رو بالا اوردم
میخواستم ببینم اگه خط و خش رو با قلم گیری نقاش از بین ببره رنگ کردن حساب میشه؟(منظورم اینه موقع فروش مشخصه و توی قیمت تاثیر میزاره؟)

نه دوست من حساب نمیاد
اگر خط و خش قلم گیری بشه که روش هست خط و خش رنگ شده البته اگر نقاش نتونه رنگ مورد نظر رو در بیاره با همون کد خوب مسلم هست که معلوم میشه قلم گیری شده اما پس از فلم گیری یک دست کامل خودرو پولیش کامل میشه و دیگه مشخص نیست (در صورتی که با همون کد رنگ قلم گیری شده باشه) قلم گیری شده

Abdolreza2012
03-12-2012, 01:59
سلام دوستان
من 405 نقره ای دارم
نمیدونم کدوم از خدا بی خبر چندتا خط خوشگل انداخته روش
میخواستم ببینم میشه کاریش کرد؟
من از یکی پرسیدم گفت خطی که با ناخون احساس بشه نمیشه کاریش کرد این حرف درسته؟
نمیخوام قلم گیری کنم چون ماشین تازس زشت میشه و نشون میده
به پیشنهاد دوشتان پولیش زدم یه ذره کم شد ولی هنوز مشخصه

danesh javad
23-12-2012, 21:01
سلام به همگی من نقاش ماشینم بهتون بگم که هر چقدر هم خش عمقی باشه باز هم راه داره بدون اینکه ماشینتون رنگ بشه
فقط حوصله و دقت و اموزش میخواد هر کسی لازم داره پیام بده تا بگم pesareh_tanha34@yahoo.com:n16:

Abdolreza2012
03-01-2013, 01:31
چرا این قلم های خشگیر به درد نمیخوره؟
من میخواستم بگیرم یکی میگفت خوب نیست؟

mohamad skystar
03-01-2013, 02:10
چرا این قلم های خشگیر به درد نمیخوره؟
من میخواستم بگیرم یکی میگفت خوب نیست؟

این قلم ها بعد از مدتی خاصیت خودشون رو از دست میدن
در برخی موارد بوده که با کارواش رفتن از بین رفته
در ضمن این قلم ها آخرش با رنگ ماشین همخوانی نداره
اگر خط و خش در حد سطحی باشه با پولیش برطرف میشه
اما اگر عمقی باشه باید قلمگیری بشه یا در شرایط خیلی بدتر دیگه رنگ بشه

Abdolreza2012
03-01-2013, 03:34
این قلم ها بعد از مدتی خاصیت خودشون رو از دست میدن
در برخی موارد بوده که با کارواش رفتن از بین رفته
در ضمن این قلم ها آخرش با رنگ ماشین همخوانی نداره
اگر خط و خش در حد سطحی باشه با پولیش برطرف میشه
اما اگر عمقی باشه باید قلمگیری بشه یا در شرایط خیلی بدتر دیگه رنگ بشه
مرسی
قلم گیری کردم ولی مشخصه
اون دوستمون بالا پست داده بهش ایمیل زدم یه راه حلی گفت فقط سخته هنوز امتحانش نکردم

hoomi_gta
26-03-2013, 13:12
سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید. ماشین من مزدا 2 هستش ، چند روز پیش دیدم روی در عقب سمت راننده خش های بلند ولی ریزی کشیده شده که از پشت دستگیره در تا چراغ عقب کشیده شده، ظاهرا یک آدم مشکل داری با چوب یا چیزی شبیه اون افتاده باشه به جون ماشین البته خط کلید نیست چون عمیق نیست اصلا. میخواستم ببینم برای از بین بردن این خطوط بهترین کار چی هستش و آیا با سمباده کشی و پولیش زبر میشه از بینش برد یا باید قلم گیری کنم؟
اگر امکانش هست حالا یا اینجا یا پیغام خصوصی یک صافکار نقاش خوب تو تهران بهم معرفی کنید که پولیش و قلم گیری بی عیبی انجام بده و کارش تمیز باشه. شنیدم پولیش زبر اگه بد انجام بشه رنگ ماشین و داغون می کنه. نمایندگی های بهمن این کارا را انجام میدن؟

mohamad skystar
27-03-2013, 01:24
سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید. ماشین من مزدا 2 هستش ، چند روز پیش دیدم روی در عقب سمت راننده خش های بلند ولی ریزی کشیده شده که از پشت دستگیره در تا چراغ عقب کشیده شده، ظاهرا یک آدم مشکل داری با چوب یا چیزی شبیه اون افتاده باشه به جون ماشین البته خط کلید نیست چون عمیق نیست اصلا. میخواستم ببینم برای از بین بردن این خطوط بهترین کار چی هستش و آیا با سمباده کشی و پولیش زبر میشه از بینش برد یا باید قلم گیری کنم؟
اگر امکانش هست حالا یا اینجا یا پیغام خصوصی یک صافکار نقاش خوب تو تهران بهم معرفی کنید که پولیش و قلم گیری بی عیبی انجام بده و کارش تمیز باشه. شنیدم پولیش زبر اگه بد انجام بشه رنگ ماشین و داغون می کنه. نمایندگی های بهمن این کارا را انجام میدن؟

اگر خط ها به صورت عمیق کشیده نشده باشه یعنی بدنه پیدا نشده باشه
مشکلی نداره به یه نقاش مجرب مراجعه کن برات با پولیش برطرفش میکنه
آدرس رو تو تهران برات فرستادم

hamidreza2010
27-03-2013, 02:45
سلام دوستان
بقول دوستمون یه آدم مشکل داری هم ماشین منو 3 - 4 تا خط درست و حسابی انداخته روی صندوق عقب + یکی هم روی در راننده.متاسقانه خطهاش خیلی عمیقن.میخواستم ببینم کاری میشه کرد.البته بردم پیش یکی ، مثلا قلم گیری کرده ولی من هر چقدر دقت میکنم میبینم فرقی نکرده یعنی اصلا همونه که همونه.نظرتون چیه؟

mohamad skystar
27-03-2013, 02:54
سلام دوستان
بقول دوستمون یه آدم مشکل داری هم ماشین منو 3 - 4 تا خط درست و حسابی انداخته روی صندوق عقب + یکی هم روی در راننده.متاسقانه خطهاش خیلی عمیقن.میخواستم ببینم کاری میشه کرد.البته بردم پیش یکی ، مثلا قلم گیری کرده ولی من هر چقدر دقت میکنم میبینم فرقی نکرده یعنی اصلا همونه که همونه.نظرتون چیه؟

دوست من اگر خط خیلی عمیق هست به طوریکه بدنه پیدا شده و با قلمگیری و پولیش هم برطرف نشده
بهتره دیگه بهش دست نزنی. در غیر این صورت باید اون قسمت رو رنگ کنی
سعی کنید با همون قلمگیری اگرچه پیداست برطرفش کنید بهتر از رنگ شدگیه.

hoomi_gta
27-03-2013, 22:01
من مشکلم با پولیش حل شد خط ها اکثرا محو شدند فقط یکی دو تا خط عمیق موند. من سوال دارم این نقاشه بعد از پولیش واکس نزد . میخواستم ببینم ضروریه که بعد از پولیش واکس هم زده بشه یا نه؟ و اینکه الان یک لایه رنگ سایش داده شده که خط ها محو شدن یا پولیش اثرش به مرور میره و خط ها برمیگردند؟

mohamad skystar
27-03-2013, 22:46
من مشکلم با پولیش حل شد خط ها اکثرا محو شدند فقط یکی دو تا خط عمیق موند. من سوال دارم این نقاشه بعد از پولیش واکس نزد . میخواستم ببینم ضروریه که بعد از پولیش واکس هم زده بشه یا نه؟ و اینکه الان یک لایه رنگ سایش داده شده که خط ها محو شدن یا پولیش اثرش به مرور میره و خط ها برمیگردند؟

واکس برای خط و خش زیاد ضروری نیست اما برای کل بدنه بهتره زده بشه
خطهایی که محو شدن دیگه نمایان نمیشن پولیش چیزی نیست که بعد از مدتی اثرش بره و خط ها دوباره پیدا بشن.

hoomi_gta
27-03-2013, 23:16
واکس برای خط و خش زیاد ضروری نیست اما برای کل بدنه بهتره زده بشه
خطهایی که محو شدن دیگه نمایان نمیشن پولیش چیزی نیست که بعد از مدتی اثرش بره و خط ها دوباره پیدا بشن.
کلا پولیش کشیدن چیز خوبیه یا نه(برای کل ماشین میگم)؟چون میخواستم خط های Swirl که روی بدنه ماشینم هست و محو کنم. clear coat و از بین میبره ؟ و اینکه بهتره ماشین شسته بشه بعد از پولیش؟ پولیش روی رنگ بمونه رنگ و میبره یا ضرری نداره؟
مرسی از اینکه پاسخ میدید.

mohamad skystar
28-03-2013, 11:01
کلا پولیش کشیدن چیز خوبیه یا نه(برای کل ماشین میگم)؟چون میخواستم خط های Swirl که روی بدنه ماشینم هست و محو کنم. clear coat و از بین میبره ؟ و اینکه بهتره ماشین شسته بشه بعد از پولیش؟ پولیش روی رنگ بمونه رنگ و میبره یا ضرری نداره؟
مرسی از اینکه پاسخ میدید.

بله خوبه
به نظر من شما ماشینت رو یک دست واکس و پولیش کامل بزن
تاثیر زیادی داره انگار بدنه ماشین حال میاد و اون زبری که الان داره از بین میره و یه تازگی خاصی به ماشین میده.
هیچ ضرری هم نداره ماشین رو 100 بارم بشوری هیچ مشکلی نیست

javadz501
27-11-2014, 21:47
سلام دوستان
شرمنده که تاپیک رو بالا میارم اما چندتا سوال مهم دارم...
من 405ام رو قلم گیری کردم (حدود 3-4 سانت) انگار زیاد رنگش فیته فیت نشده با رنگ اصلیش (رنگ اصلی خودرو خاکستری متال هست) اگه کمی دقت کنه کسی قشنگ معلومه قلم گیری شده... حتی نقاش اول یه رنگ رو امتحان کرد زیاد بهش نمیومد بعد رفت از اول یه رنگ دیگه درست کرد اومد زد بهش... بنظرتون چکارش کنم که معلوم نباشه؟ میشه این رنگ قلم گیری شده رو پاک کرد بدم یه حرفه ای بازم قلمگیری کنه؟ یا پولیشش کنم دیگه معلوم نیست؟ پولیش هم بعد از یه مدت اثرش از بین میره دیگه، درسته؟ بعدش چی؟ یه هفته هست ماشین رو خریدم :( :n30: رفتم تو فکر اینه کلا سپر بغل رو عوض کنم... قیمتش چنده اگه بخوام عوضش کنم؟ 1393/08/25 ماشینو تحویل گرفتم (405 داشبورد جدید بنزینی) الان با این قلم گیری قیمتش خیلی افت میکنه؟ حدود 3-4 سانت سپر بغل قلمگیری شده سپر هم حدود 3-4 سانتش شکسته بود یه جوری به هم وصلش کردن که زیاد تابلو نیس ولی قلم گیری... :n30::n30::n30: ممنون میشم اگه کسی میتونه کمک کنه :n40: