PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لرزش ماشين

shadows_funeral
06-06-2010, 07:16
سلام،
من يه 405 صفر تازه از ايرانخودرو تحويل گرفتم! اما يه مشكل پيدا كرده اونم اينه كه سرعتش كه از 60 بالا مي زنه فرمون به شدت شروع به لرزيدن مي كنه! مشكل از چيه! ماشين صفره! چرا بايد همچين مشكلي داشته باشه! چي كار بايد بكنم!
ممنون

rami_hemi
06-06-2010, 07:44
ترزش فرمون میتونه از چند دلیل باشه
شل بودن جلو بندی که خیلی خطرناک هستش
کج بودن و بالانس نبودن رینگ چرخها
ولی احتمالا چون توی خط مونتاژ همه چیز کیلویی هستش یعنی فقط تند تند مونتاژ میکنن و چیزی واقعا درست حسابی مونتاژ نمیشه جلوبندی پیچاش شل هستش
در مورد رینگ چرخهام یه نگاهی بندازید .

AmiRreZA_RAcEr
06-06-2010, 17:47
به نظر من علت اصلی از بالانس نبودن چرخهاست

camaro lt
09-06-2010, 23:08
بالانس چرخهای جلو و عقب(همه چرخها را بالانس کنید)
تنظیم و بازدید کلیه قطعات زیر بندی
چک کردن گاردان و چها شاخه ها (احتمال خرابی و نصب اشتباه در آنها هم هست)

shadows_funeral
10-06-2010, 09:24
بالانس چرخهای جلو و عقب(همه چرخها را بالانس کنید)
تنظیم و بازدید کلیه قطعات زیر بندی
چک کردن گاردان و چها شاخه ها (احتمال خرابی و نصب اشتباه در آنها هم هست)

بردم چرخاشو بالانس كنن! يارو يه كم با چرخا ور رفت آخرش گفت بالانس نمي شه! رينگات خرابه! منم گفتم رينگام هم نو هستش هم از خود آپشن ايران خودرو گرفتم! يارو گفت رينگات خرابه و اصلا راهي نداره! 12 تومن هم ازم گرفت!
حالا موندم يارو هيچي بارش نبوده يا آپشن ايران خودرو سرم كلاه گذاشته!!! ديگه داره حالم بهم مي خوره:2:

AmiRreZA_RAcEr
10-06-2010, 12:07
12 تومن ؟!؟!؟!؟ چه خبره ؟!؟!؟!

camaro lt
10-06-2010, 12:32
البته این مسئله ممکنه از رینگها باشه ولی خیلی به ندرت پیش میاد..یکی از دلایل این میتونه باشه که محل پیچهای چرخ در رینگ سنتر نیست و کمی خارجتر از محل مورد نظر تعبیه شده باشه.اینجوری تایر همیشه یه تاب کله زیاد داره که با هیچ بالانسی درست نمیشه.دوتا رینگ سالم از ماشین دوستی..آشنایی کسی قرض بکن و ببین بازم لرزش داره؟اگر رفع شد این مشکل بوده.

MCI
13-06-2010, 18:37
12 تومن هم ازم گرفت!

مگه سره گردنست.!!!!!!!!1
همین دیروز منم مشکل لرزش فرمون داشتم بردم چهار چرخ پرایدو بالانس کردم 2000 تومان ازم گرفت و مشکل لرزش هم به کلی حل شد.

بی باک بی بال
13-06-2010, 19:02
یه کار کن چهار چرخ یه باره دیگه بازکن جاهاشون عوض کن

MCI
13-06-2010, 22:45
امتحانش ضرری نداره ولی فکر نمیکنم اینجوری درست بشه.
اگه رینگهات مشکل دارن چرا نمیبری نمایندگی عوضشون کنی؟

shadows_funeral
14-06-2010, 09:03
مگه سره گردنست.!!!!!!!!1
همین دیروز منم مشکل لرزش فرمون داشتم بردم چهار چرخ پرایدو بالانس کردم 2000 تومان ازم گرفت و مشکل لرزش هم به کلی حل شد.
كجا بردي ؟ مي شه آدرسشو بهم بدي؟

---------- Post added at 10:01 AM ---------- Previous post was at 09:58 AM ----------

اين كارو كردم! بهتر شد ولي حالا سرعت ماشين كه به 100 مي رسه عقب ماشين انگار مي خواد پرواز كنه!!!! :31:

---------- Post added at 10:03 AM ---------- Previous post was at 10:01 AM ----------

امتحانش ضرری نداره ولی فکر نمیکنم اینجوری درست بشه.
اگه رینگهات مشکل دارن چرا نمیبری نمایندگی عوضشون کنی؟
نمايندگي آپشن ايران خودرو تو يادگار گفت عوض نمي كنيم! هر چقدر هم دعوا كردم خودتون جنس آشغال انداختين گفتن به ما ربطي نداره! خلاصه آخر دزدن!!!

ess_1362
14-06-2010, 12:09
اين كارو كردم! بهتر شد ولي حالا سرعت ماشين كه به 100 مي رسه عقب ماشين انگار مي خواد پرواز كنه!!!!

یکی از رینگهای چرخ عقب یا هردوش مشکل داره!!

اگر الان ماشین فرمون نمیزنه و فقط عقب خودرو لرزش داره حتما یک یا دو تا رینگ عقب تاب شدید داره که با بالانس هم درست نمیشه

نمايندگي آپشن ايران خودرو تو يادگار گفت عوض نمي كنيم! هر چقدر هم دعوا كردم خودتون جنس آشغال انداختين گفتن به ما ربطي نداره! خلاصه آخر دزدن!!!

برادر عزیز هر کاری راه داره و اگر از غیر از راهش وارد بشی نتیجه نداره

شما یکبار دیگه برو به همین نمایندگی و بهشون اعلام کن که اگر مشکل رینگها را بر طرف نکنند به سازمان بازرسی کل کشور شکایت می کنی اونوقت مثل هولو مشکلت را حل می کنند فقط 4 چشمی واظبشون باش که برای ماشین مشکل جدید بوجود نیارن چون اگر رینگ خراب به شما انداختن حتما دزد هستند

اگر هم زیر بار نرفتن مشکلش یک شکایت کوچیک به سازمان بازرسی کل کشور هست و اونها مشکلتون را حل می کنند

MCI
14-06-2010, 17:28
چاکرتم اقا احسان
خدایی ازت خوشم اومده بدجور.
همیشه بهترین راهارو پیشنهاد میدی.
خیلی اقایی.
این پست و زدم تا همه P30WORLD بدونن که چقد اقایی.:11:

MCI
15-06-2010, 09:34
كجا بردي ؟ مي شه آدرسشو بهم بدي؟

عزیز من تهران نیستم

بی باک بی بال
15-06-2010, 17:44
اين كارو كردم! بهتر شد ولي حالا سرعت ماشين كه به 100 مي رسه عقب ماشين انگار مي خواد پرواز كنه!!!!

احتمالا رینگها سالم هستند
باید جاها شون عوض کنی تا درست بشه

camaro lt
19-06-2010, 12:43
اگر دنبال این هستی که صد در صد از سالم بودن رینگها مطمئن بشی باید آنها را تراشکاری ببری تا روی دستگاه تراش و با سرعت بالا گردش کرده و کلیه تابهای افقی و عمودی را پیدا کنید..اینجوری متوجه میشین که رینگ تاب کله داره یا اینکه محل پیچهای چرخ سنتر هست یا نه؟

جوادتي
07-03-2015, 11:50
با سلام خدمت كابران محترم
بنده ال نود دارم 20 تا كار كرده مشكلي كه داره وقتي موتور سرد هست اول صبح روشن كه ميكنم لرزش داره ؟ دور موتور هم بالا يك قرار ميگيره تا وقتي گرم ميشه درجه دور موتور پايين مياد ديگه لرزش نداره ؟ اورينگ دريچه گاز رو عوض كردم - منفي فول هم همينطور - شمع ها رو عوض كردم - كوئل شماره سه هم عوض كردم تا حالا مشكلش برطرف نشده خواهشمندم راهنماييم كنيد كه چيكار كنم ؟ متشكرم منتظر پاسخ عزيزان هستم :n01: