PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي خرید و نصب لامپ زنون (XENON HID)

lord
05-06-2010, 17:10
سلام به همه بچه هاي سايت
اميدوارم كه حالتون خوب باشه
من لامپ زنون گرفتم ماشينمم سمنده معمولي
گفتم اگه بشه با كمك شما بچه هاي زحمت كش سايت خودم نصبش كنم
اگه منو راهنمايي كنين خيلي خيلي ممنون ميشم

AmiRreZA_RAcEr
05-06-2010, 21:58
من در مورد سمند زیاد اطلاعی ندارم
ولی دوستم واسه مگان که بست دهنش سرویس شد فقط باطریساز تونست کارش رو راه بندازه
اما سمند فکر نکنم به این نحو باشه
،
سوال دارم ازت ، زنون چی گرفتی ؟

nima_voroojak
06-06-2010, 10:26
بده باطریساز برات ببنده :41:

شهنام89
24-06-2010, 19:43
سلام
بابا اين حرفا چيه مي زنيد؟؟!!
خودم پارسال زمستون از بازار خريدم ساعت 5بعداظهر تا از شركت تعطيل شدم دم شركت تو خيابون تو تاريكي و سرما 5دقيقه ايي نصبش كردم و نشستم پشت فرمون و تا خونه حال كردم!!!
آب خوردنه!!!!
ماشينم 405GLX

---------- Post added at 08:43 PM ---------- Previous post was at 08:41 PM ----------

خواستي بيا كمكت كنم.

shadows_funeral
15-11-2010, 12:04
سریعتر برو لامپتو بفروش (البته اگه می خرن) چون از 15 آذر ماشینایی که زنون بسته باشن رو علاوه بر جریمه 13 تومنی می برن تو پارکینگ می خوابوننش. بعدا هم معاینه فنی به ماشینت نمی دن

soroush20
15-11-2010, 22:52
بیخیال بابا.
مگه زنون چه ایرادی داره و چهآسیبی به نظم رانندگی میرسونه؟

shadows_funeral
16-11-2010, 11:09
بیخیال بابا.
مگه زنون چه ایرادی داره و چهآسیبی به نظم رانندگی میرسونه؟

راهنمایی رانندگی گفته باعث کوری چند ثانیه ای راننده ی مقابل می شه و از 16 آذر برخورد جدی با کسایی که نصب کرده باشن می کنن.
اگه این برخورد جدیشون مثل قضیه معاینه فنی باشه که خیلی جدیه. چون حسابی در مورد معاینه فنی گیر بازاره....

Gilopa
16-11-2010, 11:28
راهنمایی رانندگی گفته باعث کوری چند ثانیه ای راننده ی مقابل می شه و از 16 آذر برخورد جدی با کسایی که نصب کرده باشن می کنن.
اگه این برخورد جدیشون مثل قضیه معاینه فنی باشه که خیلی جدیه. چون حسابی در مورد معاینه فنی گیر بازاره....

نه عزیز این طرح از خیلی وقته که راهنمایی راندگی صحبتش رو میکنه ولی عملا سختگیری خاصی انجام نمیدن .. افرادی که نورپایینشون زنون باشه معمولا گیر میدن اما نور بالاها رو کاری ندارن مگر اینکه قصد آزار داشته باشی
در ضمن زنون 8 هزار نور کاملا ملایمی داره

88mohammad
16-11-2010, 15:09
کلا فرقی نداره و این بار مطمئن باشین کاملا پلیس جدی برخورد میکنه بهتره هر کی داره باز کنه

shadows_funeral
19-11-2010, 11:21
نه عزیز این طرح از خیلی وقته که راهنمایی راندگی صحبتش رو میکنه ولی عملا سختگیری خاصی انجام نمیدن .. افرادی که نورپایینشون زنون باشه معمولا گیر میدن اما نور بالاها رو کاری ندارن مگر اینکه قصد آزار داشته باشی
در ضمن زنون 8 هزار نور کاملا ملایمی داره
فرقي تو نور بالا و پايين نداره. گفتن ماشين رو مي خوابونن. معاينه فني هم نمي دن. معاينه فني هم نداشته باشي دم به ديقه جريمه اي!
بهتره هر كي بسته باز كنه.
اينطوري هم نيست كه نورش ملايم تر باشه. اتفاقا تو لامپ زنون يك سري فعل و انفعالات راديو اكتيو رخ ميده كه باعث كوري چند ثانيه اي چشم مي شه. من اين مطلبو يه روزي تو روزنامه همشهري يه مقاله كامل ازش خوندم. نوشته بود تازه اين مال لامپهاي زنون استاندارده كه قيمتشون بالاي 100 تومنه. وضعيت لامپهاي غير استاندارد خيلي بدتره.
براي امتحان اين قضيه مي تونيد لامپ زنون ماشينتونو روشن كنيد بريد از روبرو و نزديك بهش نگاه كنيد. واقعا كاسه چشتون مي خواد از حدقه در بياد.

IRAN_KING
19-11-2010, 12:28
فرقي تو نور بالا و پايين نداره. گفتن ماشين رو مي خوابونن. معاينه فني هم نمي دن. معاينه فني هم نداشته باشي دم به ديقه جريمه اي!
بهتره هر كي بسته باز كنه.
اينطوري هم نيست كه نورش ملايم تر باشه. اتفاقا تو لامپ زنون يك سري فعل و انفعالات راديو اكتيو رخ ميده كه باعث كوري چند ثانيه اي چشم مي شه. من اين مطلبو يه روزي تو روزنامه همشهري يه مقاله كامل ازش خوندم. نوشته بود تازه اين مال لامپهاي زنون استاندارده كه قيمتشون بالاي 100 تومنه. وضعيت لامپهاي غير استاندارد خيلي بدتره.
براي امتحان اين قضيه مي تونيد لامپ زنون ماشينتونو روشن كنيد بريد از روبرو و نزديك بهش نگاه كنيد. واقعا كاسه چشتون مي خواد از حدقه در بياد.

آقا شما هم گیر دادی که لامپ ها رو باز کنن باز کن چرا بزار ملت حال کنن این جوون ها پس دلشون به چی خوش باشه ...بزار اسپورت باشن... شیشه دودی می کنی گیر می دن اگزوز اسپورت می کنی گیر می دن چراغ می زنی گیر می دن :18: ول کن دیگه بابا

firstpars
20-11-2010, 00:26
تایید میشه. دیشب هم دوباره اخبار 20:30 گفت که خودروهایی که زنون دارن متوقف میشن

shadows_funeral
20-11-2010, 12:32
آقا شما هم گیر دادی که لامپ ها رو باز کنن باز کن چرا بزار ملت حال کنن این جوون ها پس دلشون به چی خوش باشه ...بزار اسپورت باشن... شیشه دودی می کنی گیر می دن اگزوز اسپورت می کنی گیر می دن چراغ می زنی گیر می دن :18: ول کن دیگه بابا
به خدا من گیر ندادم. راهنمایی رانندگی گیر داده. من چی کاره باشم والا... خودم نزدیک 80 تومن بابت زنون ضرر کردم به علاوه یه قبض جریمه. خلاصه هر جور دوستان صلاح می دونن. میتونن برن با لامپ حال کنن بعدش مثل من جریمه می شن و ماشینشونو می خوابونن و باید اونموقع باز کنن یا الان برن قبل از جریمه شدن لامپهارو باز کنن. هر طور هر کسی راحته عمل کنه:27:

REGISTERED-USER
20-11-2010, 22:29
من خودم کنار مه شکن های سمندم زنون انداختم + کیت فلشر ... خاموشه اغلب ولی وای به حال ماشینی که بره رو اعصابم ... پدر صاحاب راننده اش رو در میارم ، میدم پدر پدرسوخته اش رو در بیارن پدر سوخته ! :دی

یه بار یه عربی تو ساحلی فحش انداخت ، منم گرفتم پشت سرش فلشر زنون رو ... کوبید به جدول :27:

برای مانور و حال گیری خوبه ولی روی مه شکن بندازی پلیس گیر نمیده :21:

Penryn
20-11-2010, 22:50
شما مثل اینکه هیچ نمیدونی خوابوندن ماشین یعنی چی اینجا رو ببین خوبه واست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بنظر من راهنمایی رانندگی خیلیم کار خوبی میکنه بقول شما گیر میده
لامپهای زنونی که دارن تو بازار نصب میکنن نه اینکه راننده هامونم خیلی بافرهنگن! حتی یکبار هم بجا استفاده نمیشه
جز اینکه مثل این جناب آقای رجیسترد یوزر مردم آزاری
من اگه کسی یه همچین نوری بتابونه به چشمم به خدای احد و واحد تا اون سر دنیا باشه تعقیبش میکنم و چنان میکوبم به ماشینش که یا خودم چپ کنم یا اون رو بندازم تو دره
99 درصد ایرانیها را با زور و روشهای فیزیکی باید تربیت کرد!

REGISTERED-USER
20-11-2010, 23:08
جز اینکه مثل این جناب آقای رجیسترد یوزر مردم آزاریمردم آزار خودتی ... بیایید ببرید پدرش رو در بیارید :دی

من خودم استفاده نمی کنم اغلب، ولی مردم آزار رو آزار میدم و آدمش میکنم ... بزارید روی مه شکن خوبه توی جاده خیلی خوبه

آقایPenryn انگار هنوز تو جاده برون شهری نروندی و ندیدی ماشین بیرون شهر همش نور بالا بره مسیر رو و باید تحملش کنی چیه ! اینو باید رفت پشت سرش با زنون فلاشر آدم کرد :دی

jooya
21-11-2010, 00:38
فقط در تایید حرف دستمون بسیار کار پسندیده ای می کنن که اینجور ماشین ها رو توقیف می کنند ، چش و جال ادم رو از حدقه در میاره

shadows_funeral
21-11-2010, 12:51
من خودم کنار مه شکن های سمندم زنون انداختم + کیت فلشر ... خاموشه اغلب ولی وای به حال ماشینی که بره رو اعصابم ... پدر صاحاب راننده اش رو در میارم ، میدم پدر پدرسوخته اش رو در بیارن پدر سوخته ! :دی

یه بار یه عربی تو ساحلی فحش انداخت ، منم گرفتم پشت سرش فلشر زنون رو ... کوبید به جدول :27:

برای مانور و حال گیری خوبه ولی روی مه شکن بندازی پلیس گیر نمیده :21:
خيلي حال كردم. براي منم يه همچين چيزي پيش اومد. دمت گرم.
عاشق آواتورتم رفيق:31:

Bobby Sands
22-11-2010, 16:22
دوستان نکنین این کارو . آدم پدر چشش در میاد . آخه این چه کاریه!!! اینا کوری موقت ایجاد میکنه.
بعضیا اصلا مریضن بخدا. دیشب تو اتوبان من داشتم تو لاین لاکپشتا میامدم واسه خودم سرعتمم آنچنان کم نبود که بگم دارم یواش میرم . یه یارویی اومده بود پشتم اونهمه جا لاین وسط و سبقت رو گذاشته بود اد پشت سر ما همش چراغ میداد خاک برسر . چشام داشت در میومد:13:
دیدم از رو نمیره و مرض داره انگاری زدم رو ترمز یارو میخ شد دیگه نیامد طرفم ،وقتی آمد رد شد یه علامت قربان یو هم با انگشتم بهش نشون دادم:31:
اینو میگم شما که از این چیزا میبندین رو ماشینتون خودتونو یک بار بذارین جای طرف مقابلتون ببینین چی میکشه اون بنده خدا. مردم ازاری گناه داره ، نکنین.

mm00
24-11-2010, 14:26
دوستان نکنین این کارو . آدم پدر چشش در میاد . آخه این چه کاریه!!! اینا کوری موقت ایجاد میکنه.
بعضیا اصلا مریضن بخدا. دیشب تو اتوبان من داشتم تو لاین لاکپشتا میامدم واسه خودم سرعتمم آنچنان کم نبود که بگم دارم یواش میرم . یه یارویی اومده بود پشتم اونهمه جا لاین وسط و سبقت رو گذاشته بود اد پشت سر ما همش چراغ میداد خاک برسر . چشام داشت در میومد:13:
دیدم از رو نمیره و مرض داره انگاری زدم رو ترمز یارو میخ شد دیگه نیامد طرفم ،وقتی آمد رد شد یه علامت قربان یو هم با انگشتم بهش نشون دادم:31:
اینو میگم شما که از این چیزا میبندین رو ماشینتون خودتونو یک بار بذارین جای طرف مقابلتون ببینین چی میکشه اون بنده خدا. مردم ازاری گناه داره ، نکنین.

البته ميگن كه از 15 ديگه هركي داشته باشه ميخوابونن بي برو برگشت ! (15 اذر)
ولي به نظر من طرح خوبيه ولي براي كسايي كه زنون رو تو چراغ فابريك ميزارن
شما كاسه هاي بي لنز رو ببين همه پرتاب نور زنون وحشتناك و غير اصولي دارن ...
زنون اصلش بايد مثل ماشين هاي وارداتي تو عدسي باشه تا خطي پرتاب كنه .... ولي خوب ترو خشك باهم ميسوزن ! مثلا وقتي زنون توي كاسه پيكان يا پرايد يا 206 و كلا هر ماشين كه چراغ كاسه اي داره ميندازن طرف روبرو نميتونه مسلط باشه به جلوش... فقط چراغ عدسي! يا پروژكتور....

solo8
26-12-2010, 22:16
اخه مگه نور معمولی ماشین چشه که زنون میذارید!
میدونید کارایی نور زرد بیشتره؟نور سفبد توی روز و توی هوای مه الود جواب نمیده.مثلا اگه قبل از طلوع افتاب لامپ زنون روشن کنی خیلی جاده روشن نمیشه.در شرایط مه هم که اصلا انگار نه انگار که لامپ ماشی روشنه!
نور زرد بهتره تازه مشکلی هم برای راننده ی جلویی ایجاد نمیکنه.والله ما هر دفعه به زنون نگاه کردیم تا 3 ثانیه همه جا سفید بود!
نذار دوست عزیز.نذار خواهشا!

hsein
21-08-2011, 23:41
آقا ما فرهنگشو نداریم
بلانسبت یه خری که تازه لکسوس rx350 گرفته بود بی دلیل چشت سر من توی اتوبان چنان نور بالایی زد که از توی آینه بدون هیچ اقراغی نزدیک به 30 ثانیه هیچی رو نمیدیدم و تو سرعت 130 فقط از روی حفظ بودن جاده می تونستم راندگی کنم
فقط با یه نور بالا ! اون بی دلیل
تازه اونم ماشین وارداتی ... نمی دونم چی کار کرده بود با اون چراغا

alipsp
23-01-2012, 00:30
دوستان من اگه زنون رو توی عدسی نور پایین ببندم بازم گیر میدن؟

shadows_funeral
24-01-2012, 06:28
آره تو معاینه فنی که قطعا گیر میدن. میگن پلیس هم بگیره گیر میده

mohamad skystar
24-01-2012, 14:38
دوستان من اگه زنون رو توی عدسی نور پایین ببندم بازم گیر میدن؟

لامپ زنون رو فقط داخل مه شکن ها نصب کنید.
اگر رو نور بالا یا پایین خودرو نصب کنید 100 % جریمه داره.
معاینه فنی هم گیر میدن.
فقط رو مه شکن نصب کنید چون نورش کف جاده هست و ماشین های دیگه رو اذیت نمیکنه.

alipsp
25-01-2012, 01:13
آره تو معاینه فنی که قطعا گیر میدن. میگن پلیس هم بگیره گیر میده

لامپ زنون رو فقط داخل مه شکن ها نصب کنید.
اگر رو نور بالا یا پایین خودرو نصب کنید 100 % جریمه داره.
معاینه فنی هم گیر میدن.
فقط رو مه شکن نصب کنید چون نورش کف جاده هست و ماشین های دیگه رو اذیت نمیکنه.
ممنون از راهنمایی دوستان عزیزم:11:
خب با این حساب باید یه لامپ با نور قوی بگیرم چون این حباب چراغهای اسپرت نور دهی کمی داره
و برای جبران مجبورم لامپ قوی بگیرم.
لطفا دوستان مطلع راهنماییم کنن که چه لامپی عمر و نور خوبی داره و مشکل گیر دادن هم نداشته باشه
ممنون

AmiRreZA_RAcEr
02-02-2012, 13:50
ممنون از راهنمایی دوستان عزیزم:11:
خب با این حساب باید یه لامپ با نور قوی بگیرم چون این حباب چراغهای اسپرت نور دهی کمی داره
و برای جبران مجبورم لامپ قوی بگیرم.
لطفا دوستان مطلع راهنماییم کنن که چه لامپی عمر و نور خوبی داره و مشکل گیر دادن هم نداشته باشه
ممنون

اسرام نایت بریکر با 90 % نور بیشتر

hossein.az
03-02-2012, 13:09
پس اگه روی مه شکن ماشین باشه اصلا گیر نمیدن؟

mohamad skystar
03-02-2012, 14:16
پس اگه روی مه شکن ماشین باشه اصلا گیر نمیدن؟

اگر تو مه شکن باشه نورش رو زمین میوفته
و رانندگان دیگه رو اذین نمیکنه.
من رو ماشین خودم تو مه شکن ها نصب کردم و هیچ کجا مشکلی نداشتم.

alipsp
07-02-2012, 18:00
اسرام نایت بریکر با 90 % نور بیشتر
آره داداش دقیقا همینو گرفتم از یکی از بچهای tt عالی شد
دوستان اگه مصرف جاده دارند نور سفید اصلا جالب نیست مخصوصا بارندگی هم باشه
تجربه کردم اینو واقعا.نور زرد خیلی بهتره
اگه زنون جریمه نداشت من 4300 کلوین میگرفتم که نورش زرده
سفید فقط قشنگی داره مخصوصا اگه زنون هم نباشه اصلا دید نداره:13:

DJ POLESTAR
27-02-2012, 14:42
از بروبچ کسی میتونه یه راهنمایی جامع کنه مارو؟
قصد خرید یک جفت زنون برای راهنماهای جلوی پراید صبا دارم... مشکلی که نداره، گیر که نمیدن؟
کدوم مارک و برندی بهتره (درضمن نورش قوی باشه)
رنج قیمت هم لطف کنید بسیار ممنون میشم!
تا 20 ، 30 تومن میتونم براش بخرجم!

mohamad skystar
27-02-2012, 18:03
از بروبچ کسی میتونه یه راهنمایی جامع کنه مارو؟
قصد خرید یک جفت زنون برای راهنماهای جلوی پراید صبا دارم... مشکلی که نداره، گیر که نمیدن؟
کدوم مارک و برندی بهتره (درضمن نورش قوی باشه)
رنج قیمت هم لطف کنید بسیار ممنون میشم!
تا 20 ، 30 تومن میتونم براش بخرجم!

لامپ زنون رو گیرمیدن دوست من
ماشین رو میخوابونن و جریمه میکنن.
مگر اینکه تو مه شکن ببندی که پراید مه شکن فابریک نداره
و باید جدا نصب کنید.

DJ POLESTAR
27-02-2012, 20:35
لامپ زنون رو گیرمیدن دوست من
ماشین رو میخوابونن و جریمه میکنن.
مگر اینکه تو مه شکن ببندی که پراید مه شکن فابریک نداره
و باید جدا نصب کنید.
پس اون چراق های پرنور که راهنمای جلوی پراید مینصبند چیه؟

aaarrraaassshhh
27-02-2012, 23:17
سلام زنون خوب واسه ریو چه قدر در میاد هم مه شکن هم نور پایین و نور بالا.

mohamad skystar
27-02-2012, 23:31
پس اون چراق های پرنور که راهنمای جلوی پراید مینصبند چیه؟

اگر جای راهنما میخوای نصب کنید مشکلی نداره
راهنما ها رو باز میکنید و جاش کاسه چراغ به اندازه همون جای راهنما نصب میکنید
که قابلیت نصب لامپ زنون رو هم داره.
یه جورایی انگار برای پراید مه شکن نصب میکنی.

---------- Post added at 11:31 PM ---------- Previous post was at 11:28 PM ----------

سلام زنون خوب واسه ریو چه قدر در میاد هم مه شکن هم نور پایین و نور بالا.

دوست من شما اگر برای نور بالا و پایین هم از زنون استفاده کنین
100% ماشینتون رو جریمه و میخوابونن.
بهتره زنون رو فقط برای مه شکن ها استفاده کنید.
لامپ های زنون قیمت های متفاوتی دارن و مارک های مختلف
که نمیشه گفت کدوم خوبه کدوم بد.
اما رنج قیمت لامپ زنون از 50 هزار تومان تا 200 هزار تومن متفاوت هست.

DJ POLESTAR
27-02-2012, 23:54
اگر جای راهنما میخوای نصب کنید مشکلی نداره
راهنما ها رو باز میکنید و جاش کاسه چراغ به اندازه همون جای راهنما نصب میکنید
که قابلیت نصب لامپ زنون رو هم داره.
یه جورایی انگار برای پراید مه شکن نصب میکنی.
بسیار ممنون از نظرتون
کلا چی برام پیشنهاد میکنید؟ چی بگیرم؟ کدوم بهتره؟ قیمت هم اگه تونستین بگین...

تنکس

mohamad skystar
28-02-2012, 00:03
بسیار ممنون از نظرتون
کلا چی برام پیشنهاد میکنید؟ چی بگیرم؟ کدوم بهتره؟ قیمت هم اگه تونستین بگین...

تنکس

راستش لامپ های زنون در انواع مارک ها وجود دارن اما اصلی نیستن
تا جایی که من میدونم مارک BOSCH و Simens و Philips رو خوب استقبال میکنن.
قیمت هم گفتم بین 50 تا 150 هزار تومان هست

soheilnouri
28-04-2012, 17:30
جدیدا اگه دیده باشین که دیدین ماشین هایی مثل لندکروزر و برادو و حتی برخی بنز های سی کلاس رو صاحباشون مثه چراغ های led daylight بورشه نصب میکنن....اینا جفتی چندن؟من واسه مزدا 3 نسل جدیدم میخام که اون زیرش جا داره و البته دیدم که ملت نصب کنن....میگن ارزونه ولی اینجا تو رشت میدن 85 تومن....

AmiRreZA_RAcEr
24-05-2012, 02:13
جدیدا اگه دیده باشین که دیدین ماشین هایی مثل لندکروزر و برادو و حتی برخی بنز های سی کلاس رو صاحباشون مثه چراغ های led daylight بورشه نصب میکنن....اینا جفتی چندن؟من واسه مزدا 3 نسل جدیدم میخام که اون زیرش جا داره و البته دیدم که ملت نصب کنن....میگن ارزونه ولی اینجا تو رشت میدن 85 تومن....
جنس خوبش 20 تا 30 تومنه خواستی بگو معرفیت کنم

softday
12-06-2012, 01:37
يا لامپ زنون در حد 130برا نوربالا سمند .مدل ومارك وقيمت,بهترينش تو اين رنج..يه لامپ هايي هست ميبندن برا نور بالا كه وقتي روشن خاموش ميكني انگار مثل فلاش دوربين ميشه از اين مدل هم معرفي كنيد,

AmiRreZA_RAcEr
12-06-2012, 11:06
يا لامپ زنون در حد 130برا نوربالا سمند .مدل ومارك وقيمت,بهترينش تو اين رنج..يه لامپ هايي هست ميبندن برا نور بالا كه وقتي روشن خاموش ميكني انگار مثل فلاش دوربين ميشه از اين مدل هم معرفي كنيد,

مدل و مارک واسه زنون الکیه بقول فروشنده ها اسم خودتم بخوای بعنوان مارک میزنن روش ، باید بلد باشی و بخری مخصوصا چون برا نوربالا میخوای
همون زنونه وقتی تند تند بزنیش مثل فلش میمونه دیگه اصلا فلش هم بعضیاش زنونن

softday
13-06-2012, 09:25
با 130 حالا میشه خوبه شو بست . و این که اگه بخوام در اینده ببندم نور بایین میشه؟:20:

mohamad skystar
13-06-2012, 12:35
با 130 حالا میشه خوبه شو بست . و این که اگه بخوام در اینده ببندم نور بایین میشه؟:20:

بله با 130 تومن میشه خوبش رو بست.
در آینده گر بخوای برای مه شکن ها نصب کنی باید فقط لامپش رو عوض کنی که قیمتش خدود 25 هزار تومن هست.
البته لامپ هایی که برای نور بالا استفاده کردی رو میتونی بفروشی.

Ramin khuzestan
18-08-2012, 21:24
سیستم HID چیست؟
HID مجموعه ای متشکل از لامپ های پرنور زنون و تجهیزات مربوطه است که به منظور تآمین نور مورد نیاز اتومبیل طراحی و ساخته شده اند.

لامپ زنون چیست؟
لامپ زنون یک حباب Micro-discharge است که با مخلوطی از گاز زنون و چند گاز خنثی پر شده است. این ترکیب باعث ایجاد نوری درخشان و جذاب با وضوح بسیار بالا می گردد. در این فناوری برعکس لامپ های هالوژنی نیازی به فیلامان یا سیم تنگستن نیست و نور در فضای خالی بین دو الکترود در نتیجه ی تخلیه ی الکتریکی و تحریک گازها تولید می شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چرا لامپ زنون (HID) جایگزین لامپ های معمولی در اتومبیل ها شده است؟
بیش از نیمی از سوانح رانندگی در شب به علت ضعف دید ناشی از نور کم حادث می گردد. لامپ های زنون در اتومبیل ها سه برابر پرنور تر و درخشان تر از لامپ های هالوژنی می باشند و این مزیت باعث به وجود آمدن دید بهتر و در نتیجه ایمنی بیشتر در رانندگی می گردد. انعکاس بهتر نور از اجسام ، علائم راهنمایی و رانندگی و همچنین خطوط جاده ، آسایش بیشتری را برای راننده خصوصأ افراد مسن تر و افرادی که ضعف بینایی در شب دارند ایجاد می نماید.

زنون براساس درجه حرارت طبقه بندی شده و این درجه حرارت براساس درجه حرارت کلوین می باشد. در عکس های زیر میتوان کاملا متوجه این موضوع شد.

در کشور ما بیشتر از زنون های 6000 و 8000 استفاده شده. این دو بیشترین طرفدار را در ایران داشته که 6000 سفید هست
8000 سفید همراه ابی یا به عبارتی دیگر آبی یخی. در کل هرچه نور زرد تر باشد دید خوبی در باران و مه و..
و هرچه نور به سفید نزدیک تر باشد دید خوبی در شب و جاده و.. خواهید داشت. اما زنون ها برای اتومبیل های مختلف در دسته بندی های متفاوتی قرار میگیرند.
در کشور ما بیشتر از پایه های h1-h7-h4 ,.. استفاده می شود. h1 یعنی تک کنتاکت تــه باریک مانند اکثر پرژکتورها...h7 یعنی تک کنتاکت ته بزرگ مانند سیلو.....206 و h4 یعنی دو کنتاکت ته بزرگ مانند پراید. شدت نور به وات خروجی ترانس و میزان پرتاب نور لامپ و کیفیت نور تولیدی لامپ بستگی دارد.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

BursT
10-09-2012, 10:10
سلام دوستان
متاسفانه مزدا 323 از کمبود نور در شب رنج می بره با 2-3 نفر که صحبت کردم گفتند مه شکن هاتو زنون کن
به همین دلیل تاپیک زدم و می خوام نظرشما رو برای خرید لامپ زنون بدونم
به نظرتون چه مارکی بخرم؟
اگه خرید لامپ زنون نکته ی خاصی داره ممنون میشم بهم بگین
به خاطر اینکه در این زمینه هیچ تجربه ای ندارم
پیشاپیش ممنون:11:

D r i v e r
10-09-2012, 19:15
سلام دوستان
متاسفانه مزدا 323 از کمبود نور در شب رنج می بره با 2-3 نفر که صحبت کردم گفتند مه شکن هاتو زنون کن
به نظرتون چه مارکی بخرم؟

سلام
لامپ زنون رو اگه توی مهشکن ها بندازین درد زیاد ازتون دوا نمیکنه ;)

mohamad skystar
10-09-2012, 19:58
سلام دوستان
به نظرتون چه مارکی بخرم؟

لامپ زنون رو فقط میتونید تو مه شکن ها نصب کنید چون اگر برای نور بالا یا نور پاین استفاده کنید
پلیس حتما بهتون گیر میده و جریمه میشید.
بهتره برای مه شکن ها لامپ زنون و برای نورهای بالا و پایین از لامپ اسرام اصلی استفاده کنید

hossein.az
10-09-2012, 22:07
سلام .اگر میخواید نور ماشین عالی بشه
همون زنون بنداز روی مه شکن
و برای نور پایین و نور بالا از لامپ اسرام نایت برکر استفاده کنید که نورش به همون اندازه زنون بکارتون میاد وهمون کارایی رو داره ,پلیس هم اصلا بهش گیر نمیده
به نظرم من زنون رو نندازید چون در موقعی که در مه رانندگی میکنید واقعا اون نور زرد رنک مه شکن بکار میاد

زنون الان قیمتش دستم نیست ولی اسرام نایت برکر جدیدا برای یکی از دوستان خریدیم جفتی 40

اینم عکسش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

black- night
19-09-2012, 23:28
سلام دوستان .
مشکلی دارم . قبلا هم نور پایین وهم مه شکن ماشین زنون 6000 بود که بعدش تغییر دادم به 4300 . الان دوباره میخوام به علت تنوع طلبی 6000 نصب کنم . نور پایین ماشین درسته . ولی چون برای مه شکن لامپ نداشتم . رفتم خریدم . اما مثل اینکه کیفیت لامپا افت کرده چون پس از نصب وروشن کردن در دفعه اول . بعد از خاموشک کردن دیگه حالت نرمال رو نداره . یا روشن نمیشه یا سکته میزنه. خلاصه بازی در میاره . ولی به محض اینکه لامپ قبلی 4300 رو نصب میکنم به راحتی کار میکنه .
به نظر شما چیکار کنم ؟
لامپ سری قدیم از کجا بخرم؟

hossein.az
20-09-2012, 00:04
سلام دوستان .
مشکلی دارم . قبلا هم نور پایین وهم مه شکن ماشین زنون 6000 بود که بعدش تغییر دادم به 4300 . الان دوباره میخوام به علت تنوع طلبی 6000 نصب کنم . نور پایین ماشین درسته . ولی چون برای مه شکن لامپ نداشتم . رفتم خریدم . اما مثل اینکه کیفیت لامپا افت کرده چون پس از نصب وروشن کردن در دفعه اول . بعد از خاموشک کردن دیگه حالت نرمال رو نداره . یا روشن نمیشه یا سکته میزنه. خلاصه بازی در میاره . ولی به محض اینکه لامپ قبلی 4300 رو نصب میکنم به راحتی کار میکنه .
به نظر شما چیکار کنم ؟
لامپ سری قدیم از کجا بخرم؟

وقتی به لامپاشون ولتاژه بالایی اعمال بشه سکته ای میشن . با یه لامپ 6000 دیگه تست کن

acer_14
24-09-2012, 08:51
با سلام
دوستان اینکه راهنمایی رانندگی به لامپ زنون گیر میده برای اینه که لامپ زنون دوستان تو ماشین هایی با کاسه چراغ معمولی استفاده می کنن و باعث میشه نور پخش بشه و هدایت نشه در صورتی که با کاسه چراغ حباب دار این مشکل برطرف میشه . حالا سوال اینجاست که لامپ هایی که تو ماشینای خارجی استفاده میشه چه کیفیتی داره و اگه بخوایم اونا رو ببندیم هزینه اش چقدر میشه؟

mohamad skystar
24-09-2012, 10:05
با سلام
دوستان اینکه راهنمایی رانندگی به لامپ زنون گیر میده برای اینه که لامپ زنون دوستان تو ماشین هایی با کاسه چراغ معمولی استفاده می کنن و باعث میشه نور پخش بشه و هدایت نشه در صورتی که با کاسه چراغ حباب دار این مشکل برطرف میشه . حالا سوال اینجاست که لامپ هایی که تو ماشینای خارجی استفاده میشه چه کیفیتی داره و اگه بخوایم اونا رو ببندیم هزینه اش چقدر میشه؟

ماشینتون چی هست ؟
اگر لامپ زنون رو تو مه شکن ها نصب کنید پلیس گیر نمیده اما اگر برای نو پایین یا نور بالا میخوای بله درسته گیر میدن.
لامپ های ماشین های خارجی هم انواع مختلف داره اول باید ببینی پایه های لامپ به کاسه چراغ ماشینت میخوره یا نه
بعدشم قیمت هاشون بالاست .

shadows_funeral
16-01-2013, 15:24
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح ضربتی برخورد با تخلفات نقص فنی سیستم روشنایی خودروها گفت: بر این اساس حدود 8000 خودرو اعمال قانون و 500 دستگاه توقیف شدند.
سردار حسین رحیمی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه یکی از عوامل تصادفات رانندگی در پایتخت، نقص در سیستم روشنایی خودروهاست، گفت: برخی رانندگان علی‌رغم اطلاع از اینکه نباید تغییری در چراغ‌های خودرو خود دهند، به اشکال مختلف نسبت به تغییر رنگ یا نوع چراغ خودرو اقدام می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون، هر گونه تغییر رنگ در چراغ‌های جلو، عقب، دنده عقب و راهنمای خودروها ممنوع است، افزود: در عین حال برخی رانندگان نسبت به نصب چراغ‌های زنون بر روی خودروهای خود اقدام می‌کنند که این امر به دلیل استاندارد نبودن این چراغ‌ها، موجب بروز مشکلات جدی از جمله کور کردن چند ثانیه‌ای رانندگان جلویی می‌شود. از سوی دیگر برخی رانندگان کامیون نیز در معابر پایتخت نسبت به روشن کردن نورافکن‌های عقب خود اقدام می‌کنند که این امر نیز موجب بروز مشکلات جدی برای رانندگان پشت سر می‌شود.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به اینکه با تاریک شدن هوا رانندگان ملزمند نسبت به روشن کردن چراغ‌های خودروی خود اقدام کنند، گفت: متاسفانه برخی رانندگان چراغ‌های خودرو را در ساعات شب روشن نمی‌کنند و تصور می‌کنند که روشن نکردن چراغ، مهارت رانندگی آنها را نشان می‌دهد.
رحیمی با اشاره به قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی گفت: بر این اساس نقص فنی موثر یا نقص در سیستم روشنایی در شب 500 هزار ریال و نداشتن یا نقص چراغ‌های جلو، عقب، ترمز یا راهنمای وسیله نقلیه و یا تغییر رنگ چراغ‌ها علاوه بر برخورد پلیس 300 هزار ریال نیز جریمه در پی داشته و رانندگان این دسته از وسایط نقلیه برای اصلاح چراغ‌های خود به تعمیرگاه اعزام می‌شوند.
وی با تاکید بر اینکه بدیهی است رانندگانی که در ساعات شب و تاریکی هوا به هر شکلی از چراغ‌های اصلی خودرو خود استفاده نکنند نیز مورد برخورد پلیس قرار می‌گیرند، به آغاز طرح ضربتی برخورد با تخلفات نقص فنی سیستم روشنایی خودروها از هفته گذشته اشاره کرد و گفت: بر این اساس ماموران گروه ضربت پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با استقرار در میادین و معابر پایتخت و ماموران پلیس بزرگراه‌ها در اتوبان‌های تهران نسبت به برخورد با خودروهای دارای نقص فنی سیستم روشنایی، اقدام کردند.
رحیمی خاطرنشان کرد: بر این اساس تا کنون حدود 8 هزار خودرو و موتورسیکلت دارای نقص در سیستم روشنایی اعمال قانون و 500 دستگاه نیز به دلیل نقص فنی سیستم روشنایی غیرقابل رفع و یا همراه نداشتن مدارک توقیف و روانه پارکینگ شدند که اجرای این طرح همچنان به طور جدی ادامه دارد.
آخرین اولتیماتوم پلیس به خودروهای دارای چراغ زنون
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در سال جاری متاسفانه چهار فقره تصادف فوتی، 67 فقره تصادف جرحی و 93 فقره تصادف خسارتی به دلیل نقص سیستم روشنایی رخ داده است که این امر می‌طلبد تا پلیس توجه ویژه‌ای به موضوع چراغ خودروها داشته باشد.
رحیمی با اشاره به این که برخورد با چراغ‌های زنون از جمله مطالبات جدی رانندگان تهرانی است به ایسنا گفت: استفاده از چراغ‌های زنون به هر شکلی ممنوع است. در عین حال چراغ‌های زنون خودروهای خارجی که به صورت کارخانه‌ای نصب شده‌اند به دلیل استاندارد بودن و نداشتن نور خیره‌کننده مشکلی ندارند.
وی در پایان از رانندگان خواست در صورتی که نسبت به تغییر رنگ یا دودی کردن چراغ‌های خودرو خود اقدام کرده‌اند، در اولین فرصت نسبت به برگرداندن آن به رنگ عادی اقدام کنند، چرا که در غیر این صورت ماموران پلیس با این دسته از خودروها برخورد می‌کنند.
منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آخرین-اولتیماتوم-به-خودروهای-دارای-زنون
کد خبر: ۲۹۷۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۰

karvas
30-01-2013, 00:17
نور پایین بالا با مه شکن سفید یخچالی بندازی گیر میدن(لامپ معمولی)؟

shadows_funeral
30-01-2013, 10:37

دوست من کلا هر قسمتی لامپ زنون نصب کنی اگه بفهمن گیر میدن. من تجربشو داشتم.

mohamad skystar
30-01-2013, 13:47

لامپ معمولی در هر رنگی که باشه مشکلی نداره
چون نورش به حدی نیست که دیگر رانندگان رو اذیت کنه.
فقط لامپ های زنون رو گیر میدن.

محسن زنون
01-03-2013, 21:46
سلام دوستان میخواستم لامپ زنون بندازم رو ماشین رفتم قیمت کردم 130 هزار تومن 6000 بعد میخواستم بدونم اگه واسه نور بالا بزارم بازم بهم گیر میدن یا نه نور آبیش بهتر یا سفید چند هزارش کافیه

shadows_funeral
02-03-2013, 14:56
سلام دوستان میخواستم لامپ زنون بندازم رو ماشین رفتم قیمت کردم 130 هزار تومن 6000 بعد میخواستم بدونم اگه واسه نور بالا بزارم بازم بهم گیر میدن یا نه نور آبیش بهتر یا سفید چند هزارش کافیه

استفاده از لامپ زنون در هر کلام از چراغ های ماشین ممنوعه دوست من. مگر خودروهایی که بصورت فابریک لامپ زنون دارن. من خودم یه مدت رو مه شکنم داشتم. 100 تومن جریمه شدم ماشینم رفت پارکینگ. معاینه فنی هم به ماشین نمی دن

rami_hemi
02-03-2013, 22:22

فکر میکنم این تصویر به دوستان در مورد نور زنون کمک کنه
ولی زنون به خاطر ساختار کاسه های معمولی نور زننده ای میشه برای همین از لنز استفاده میکنن
مثلا روی چراغهای سمند و 405 اس ال ایکس این لنزها وجود دارن که میشه روی اونها نصب کرد
توی این تصویر 6000 کلوین رو دمای مناسب برای نور چراغ در نظر گرفته

B3HZ@D
25-03-2013, 19:20
درود
من سمند دارم و تو فکر تهیه زنون بودم ولی وقتی دیدم نور رو به این صورت پخش میکنه توی صورت راننده های دیگه از خریدش منصرف شدم .
این لنزهایی که فرمودین روی خود چراغ ها موجوده یا این که باید بصورت جدا تهیه بشه ؟!

B3HZ@D
31-03-2013, 12:37
دوستان بی رحمت یک راهنمایی بکنن :n02: سوالم بدجوری باد کرده .
ما هم همینطور بلا تکلیف موندیم :n16:

mohamad skystar
31-03-2013, 13:16
دوستان بی رحمت یک راهنمایی بکنن :n02: سوالم بدجوری باد کرده .
ما هم همینطور بلا تکلیف موندیم :n16:

شما از لامپ های استاندارد سفید رنگ مارک اسرام استفاده کنید.
البته اسرام اصلی خیلی بد گیر میاد.
اون لنزهایی که دوستمون گفتن رو ببین میتونی تو فروشگاه های اسپرتی پیدا بکنی یا نه

B3HZ@D
31-03-2013, 14:04
ممنون
اگه اسرام پیدا نکردم چه مارک دیگه ای توصیه میشه ؟!
لنز و لامپ روی هم تقریبا قیمتش چقدر در میاد ؟!

rami_hemi
06-05-2013, 23:02
اون لنزها برای سمند موجود هست (سمند های معمولی سری اول همشون برای چراغ نور پایین داشتن ) من برای یه طرح تنها لنز رو از یه اوراقی تهیه کردم شما میتونید با کمی گشتن چراغ لنزدار اصلی رو پیدا کنید
ولی یک سری هم لنزهای ویژه هست که قیمت خیلی بالایی دارن ولی میشه روی بیشتر ماشینها سوار کرد
این لنزها که مال سیستم bi-xenon هستن هم میتونن به درد بخوردن ولی باید کیت مخصوص پیدا کنید و یا از لنزهای یونورسالشون استفاده کنید ولی صرفه نداره برای ماشین های پایین
بعد از اسرام که به سختی پیدا میشه لامپهای کره ای میشه استفاده کرد ولی مهمترین مسله در مورد زنون ترانس هست که باید مورد اطمینان و با نویز پایین باشه تا خطری رو ایجاد نکنه .

ferdfe
09-05-2013, 10:31
زنون چی مناسب 207
قیمتش چند ؟

mohamad skystar
09-05-2013, 11:53
زنون چی مناسب 207
قیمتش چند ؟

در کل نصب لامپ زنون برای نور بالا یا پایین ممنوع هست
اگر دوست دارین لامپ زنون برا ماشین بخری بهتره برای مه شکن ها اینکارو بکنی
زنون 8000 مناسبه و قیمتش هم حدود 150 هزار تومان باید باشه.

siyanoor
02-06-2013, 13:04
با سلام

من یه پرشیا مدل 92 دارم

میتونم روی اون زنون نصب کنم یا به راهنمایی و رانندگی به اونم گیر میده ( نور بالا و پایین )

آیا از این لنز هایی که میگید هستش نصب میشه و گیر نمیدن از اونا به پرشیا میشه نصب کرد اگه میشه از کجا میشه پیدا کرد و قیمتش چنده ؟

unknown47
02-06-2013, 14:41
با سلام

من یه پرشیا مدل 92 دارم

میتونم روی اون زنون نصب کنم یا به راهنمایی و رانندگی به اونم گیر میده ( نور بالا و پایین )

آیا از این لنز هایی که میگید هستش نصب میشه و گیر نمیدن از اونا به پرشیا میشه نصب کرد اگه میشه از کجا میشه پیدا کرد و قیمتش چنده ؟
سلام
دوست عزیز محمدجان بالا توضیح دادن
بهتره زنون رو توی مه شکن هاتون استفاده کنید
پلیس به مه شکن ها گیر نمیده

siyanoor
02-06-2013, 15:51
سلام
دوست عزیز محمدجان بالا توضیح دادن
بهتره زنون رو توی مه شکن هاتون استفاده کنید
پلیس به مه شکن ها گیر نمیده

دوست عزیز اون سر جاش اونو میندازم

ولی میخوام برای نور بالا و پایین هم استفاده کنم که گیر ندن

shadows_funeral
02-06-2013, 22:03
دوست عزیز اون سر جاش اونو میندازم

ولی میخوام برای نور بالا و پایین هم استفاده کنم که گیر ندن
علاوه بر اینکه پلیس گیر میده و ماشین شما رو می خوابونه اصلا کار اخلاقی و درستی نیست. چون چشم راننده های جلو واقعا از کاسه در میاد.

siyanoor
02-06-2013, 22:27
علاوه بر اینکه پلیس گیر میده و ماشین شما رو می خوابونه اصلا کار اخلاقی و درستی نیست. چون چشم راننده های جلو واقعا از کاسه در میاد.
خوب دوست عزیز من یه زنونی میخوام که چشم راننده های جلویی از کاسه در نیاد

unknown47
03-06-2013, 15:34
خوب دوست عزیز من یه زنونی میخوام که چشم راننده های جلویی از کاسه در نیاد
دوست عزیز زنون تا اونجایی که من اطلاع دارم نورش زننده هست(البته ماشین های مدل بالا که رو خودشون زنون دارن به این شدت نیستند) ولی خب شما میتونین زنون رو روی مه شکن ها نصب کنی و واسه چراغ ها هم از لامپ های متفرقه که نور یخی دارن استفاده کنی(اسرام مارک خوبیه)
البته میتونی هم واسه نور بالا زنون بندازی که دز مواقع لازم(کل کل:n10:) استفاده کنی ولی اصن اینکارو توصیه نمیکنم چون واقعا کار درستی نیس:n05:

rami_hemi
04-06-2013, 02:37
زنون باید با کاسه مخصوص و لنط روی ماشین نصب بشه در غیر اینصورت به خاطر نوع نور زنون و فرکانسش و شکل کاسه هخاس معمولس با یک اغتشاش پخش میشه که موجب ازار راننده های دیگه میشه
شما میتونید زنون با کلوین پایین بخرید و استفاده کنید که به جای نور سفید یخی نور متمایل به زرد داره
شما میتونید برید و دنبال چراغ اسپرت برای ماشینتون بگردید که لنز داشته باشه و برای نور پایین و بالا هم روی اون نصب کنید . هزینه کلی این روش برای شما حدود 400 هزار تومن میشه ولی دیگه نه ترس پلیس دارید نه اینکه راننده های دیگه اذیت میشن و هم اینکه نور بهتری رو چراغهاتون خواهند داشت .

shadows_funeral
04-06-2013, 10:45
در هر حال هر طوری که شما زنون نصب کنید بعد از اینکه 2 سال از تولید خودروتون گذشت باید هر سال برید معاینه فنی بگیرید. اونجا نه تنها به ماشینتون معاینه فنی نمی دن بلکه پلیس هم بخاطر نداشتن معاینه فنی هم زنون ماشین شما رو می خوابونه. تا زنون رو باز کنید و جریمه رو پرداخت کنید.

sms11
01-08-2013, 13:56
من کاری به پلیس ندارم که ماشینو میخوابونه و همچنین کاری به ماشین های وارداتی که روشون زنون هست ندارم اما واقعا این لامپ نامردیه در حق راننده ای که از جلو میاد و واقعا راننده رو دچار کوری موقت میکنه و من موافقم که نباید استفاده بشه.همین لامپ معمولی هم گاهی اوقات دردسر ساز میشه وای به حال زنون.

Alijo0on
03-09-2013, 22:49
بچه ها به دور از موعظه و نصیحت ...

کسی یه مارک و برند خوب میشناسه با قیمت و اینکه اگه ترانسشو داشته باشیم میشه خوده لامپ و عوض کرد و قوی تر کرد ؟؟
من رو ماشین (تیبا) یه جفت دارم رو نور بالا یا استوپ پایین ، بعد ولی احساس میکنم خیلی ضعیف هستن یا شدن ، نسبت به ماشین دوستم که فوق العاده قوی تره و موندگار تره
ولی ماله من اگه 20-30 ثانیه استفاده نکنم خنک میشه و باز باید روشن بزارم تا پر کنه ... :(

کسی هست سر در بیاره از این داستانا..

spz2007
16-09-2013, 21:41
سلام
چند تا سوال داشتم خودرو هم پراید 131
1- کلا برای استفاده هم نور بالا هم پایین باید 2 تا پک زنون گرفت یا یکیش کافیه؟ چون یه جا شنیدم یکی می گفت پایه h4 چراغ زنون 2 کنتاکت هم داره یعنی یه کیت برا هم بالا هم پایین درسته یا نه؟
2-این لامپ های هالوژنی یخی مثلا osram cool blue hyper واتش مثل فابریکیا تو سایت اسرام 55 زده! (nominal 55 power 73) مثل چراغ فابریک! آیا نورش قوی تره یا فقط رنگش متفاوته؟ هزینه یه جفت با آفتامات چقدر میشه؟
3-هزینه کاسه چراغ لنز دار چقدره iاگه بخوام زنون بذارم؟
4-مگه غیر اینه که 5 ثانیه طول می کشه به نور max برسه و موقع روشن کردن اولش 20% نور میده؟ پس چرا بعضی ها میذارن رو نور بالا ؟! اگه اینجوری باشه یه ثانیه خاموش روشنش باید مثل لامپ هالوژن نور بده!!!
ببخشید زیاد سوال پرسیدم:n16:

Alijo0on
17-09-2013, 23:06
سلام
1- کلا برای استفاده هم نور بالا هم پایین باید 2 تا پک زنون گرفت یا یکیش کافیه؟ چون یه جا شنیدم یکی می گفت پایه h4 چراغ زنون 2 کنتاکت هم داره یعنی یه کیت برا هم بالا هم پایین درسته یا نه؟
2-این لامپ های هالوژنی یخی مثلا osram cool blue hyper واتش مثل فابریکیا تو سایت اسرام 55 زده! (nominal 55 power 73) مثل چراغ فابریک! آیا نورش قوی تره یا فقط رنگش متفاوته؟ هزینه یه جفت با آفتامات چقدر میشه؟
4-مگه غیر اینه که 5 ثانیه طول می کشه به نور max برسه و موقع روشن کردن اولش 20% نور میده؟ پس چرا بعضی ها میذارن رو نور بالا ؟! اگه اینجوری باشه یه ثانیه خاموش روشنش باید مثل لامپ هالوژن نور بده!!!

انگار کسی نیس جوابگو باشه ... !

spz2007
21-09-2013, 17:29
سلام

دوستان کسی نیس؟ :|

alireza021_18
23-09-2013, 12:33
سلام

1- باید موتور دار بگیری . تو ارزونیا 130 قیمتش بود الان دیگه ......
2-نورش کمی قوی تره رنگ هم زیاد فرقی نداره مثل فابریکی هست یه کمی سفیدتر .
3- نمیدونم باید بری بپرسی ولی فکر نکنم جنس خوب از 170 کمتر باشه
4-اولش چشمک میزنه. بعد کم نور میشه و پر میکنه

alireza021_18
23-09-2013, 12:39
بچه ها به دور از موعظه و نصیحت ...

کسی یه مارک و برند خوب میشناسه با قیمت و اینکه اگه ترانسشو داشته باشیم میشه خوده لامپ و عوض کرد و قوی تر کرد ؟؟
من رو ماشین (تیبا) یه جفت دارم رو نور بالا یا استوپ پایین ، بعد ولی احساس میکنم خیلی ضعیف هستن یا شدن ، نسبت به ماشین دوستم که فوق العاده قوی تره و موندگار تره
ولی ماله من اگه 20-30 ثانیه استفاده نکنم خنک میشه و باز باید روشن بزارم تا پر کنه ... :(

کسی هست سر در بیاره از این داستانا..

مارک و برند که همش چینه بستگی به فروشنده داره جنس خوب بهت بده یا نه . ولی اگه خواستی بگیری فیلیپس و بوش و زیمنس همگی چین و آشغا هستند و طرفشون نرو .
اکثر زنون ها همین جوری هستن خنک بشن نورشون کم میشه لامپ رو عوض کنی زیاد تو نور تاثیر نداره تو رنگ تاثیر داره

DaRiOuShJh
26-09-2013, 14:11
دوستان کسی قیمت میتونه بده یه معمولیش رو برای پراید؟

spz2007
26-09-2013, 20:12
1- باید موتور دار بگیری . تو ارزونیا 130 قیمتش بود الان دیگه ......
2-نورش کمی قوی تره رنگ هم زیاد فرقی نداره مثل فابریکی هست یه کمی سفیدتر .
3- نمیدونم باید بری بپرسی ولی فکر نکنم جنس خوب از 170 کمتر باشه
4-اولش چشمک میزنه. بعد کم نور میشه و پر میکنه
واقعا ممنون از توضیحاتتون!
دو تا سوال دیگه هم داشتم از خدمتتون
اول اینکه الان به صورت تجربی چه تو شهر چه جاده پلیس چقدر به چراغا گیر میده؟ من تهران منظورمه بیشتر
دوم هم اینکه اگه زنون تو پروزکتور هایی که زیر پلاک پراید می ذارن نصب شه مثل کاسه چراغ نور مناسبی داره یا خیر
بازم ممنون:n12:

spz2007
28-09-2013, 23:15
دوستان کسی قیمت میتونه بده یه معمولیش رو برای پراید؟

تا اونجا که من پرسیدم از پکیجی 85 شروع میشه تا 500! همشم چینیه فرق خاصی ندارن با هم اسم الکیه همش!

spz2007
29-09-2013, 23:17
سلام دوباره! من از این پروژکتور ها گرفتم که زیر پلاک نصب میشه برای 131! ببا توجه به این که مثل کاسه چراغ بزرگ نیست زنون 35 کافیه براش؟ یا یه 45 و 55 نیاز هست؟
ضمنا بگید با تجربه عملی تو شهر به این چراغا چقدر گیر میدن؟

golbarg900
07-10-2013, 19:02
سلام
به خود من چندباری گیر دادند

alikbr
31-10-2013, 00:55
سلام

من پراید 132 دارم چراغهای فابریکش اصلا " نور نداره میخواستم یه لامپ پر نور بگیرم موندم چی بگیرم زنون که گیر میدن

یه سئوال اگه زنون بگیرم وبذارم جای سو بالا چون چراغ 132 دو تکه هست مشکی پیش نمیاد از دوستان میخوام اگه پیشنهاد بهتری دارن منو راهنمائی کنن

با تشکر

mohamad skystar
31-10-2013, 15:11
سلام

من پراید 132 دارم چراغهای فابریکش اصلا " نور نداره میخواستم یه لامپ پر نور بگیرم موندم چی بگیرم زنون که گیر میدن

یه سئوال اگه زنون بگیرم وبذارم جای سو بالا چون چراغ 132 دو تکه هست مشکی پیش نمیاد از دوستان میخوام اگه پیشنهاد بهتری دارن منو راهنمائی کنن

با تشکر

سلام.
دوست من لامپ زنون چه برای نور بالا باشه چه برای نور پایین ممنونع هست و حتما بهت گیر میدن.
میتونی از لامپ های غیر از زنون استفاده کنی قیمتش هم حدودا جفتی 20 تا 30 هزار تومن هست.
زنون فقط برای مه شکن ها استفاده میکنن تو ماشین های ایرانی

F.A.R.S.H.I.D
02-11-2013, 03:20
دوستان ببخشید اگه سوالم تکراری هستش !!!

1. میشه واسه نور بالای 206 زنون انداخت ؟! (بدون در نظر گرفتن راهنمایی رانندگی)
2. حدود قیمتش ؟! و یه مارک خوب ؟!
3. واسه نور پایین چه لامپی رو توصیه میکنید که زرد نباشه و سفید باشه ؟! (البته به غیر از زنون که زیاد گیر میدن بهش)

F.A.R.S.H.I.D
03-11-2013, 12:20
از اساتید کسی نیست لطفا جواب مارو بده ...

mohamad skystar
03-11-2013, 14:15

3. واسه نور پایین چه لامپی رو توصیه میکنید که زرد نباشه و سفید باشه ؟! (البته به غیر از زنون که زیاد گیر میدن بهش)

برای نور بالای 206 میشه لامپ زنون انداخت مشکلی نیست.
حدود قیمت جفتی 150 هزار تومان به بالا که اکثرا هم چینی هستن.
واسه نور پایین یه نوع لامپ هست جفتی 25 تا 30 هزار تومن که نور خیلی خوبی داره.

F.A.R.S.H.I.D
03-11-2013, 16:55
برای نور بالای 206 میشه لامپ زنون انداخت مشکلی نیست.
حدود قیمت جفتی 150 هزار تومان به بالا که اکثرا هم چینی هستن.
واسه نور پایین یه نوع لامپ هست جفتی 25 تا 30 هزار تومن که نور خیلی خوبی داره.

مرسی . مارک اون لامپ که میگی جفتی 25 تا 30 تومنِ رو نمیدونی چیه ؟!

spz2007
29-11-2013, 18:10

1-بله عزیز می تونید بندازید مشکلی نداره
2-کیت زنون ضمانت دار مغازه دار ها 180 می فروشند خواستید بگید بنده آشنا دارم 110تومن با گارانتی شرکتی میده
3-کلا نوز سفید لامپ های یخی اسرام (cool blue hyper) خوبه تقلبی 15 تومنی هم داره اما اصلش دونه ای 30 (جفتی 60) در میاد که خیلی هم کمیابه من خودم گیرم نیومد! osram night breaker هم پرنوره اما یخی نیست فروشنده ها الکی تبلیغ می کنند. لامپ های کره ای eagle eye هم هست یخی اما پر مصرفه ! بهترین کار اینه یه کیت زنون 4300 برا پایین بندازی یه 6000 یا 8000 برای بالا! 4300 رنگش اوند سفید نی حدودا شبیه لامپ معمولیه واسه همین پلیس گیر نمیده! اگه هم نور پایینت همینجوری راضی کنندس می تونی عوض نکنی برای پروزکتور و نور بالات زنون بندازی

spz2007
03-12-2013, 20:59
مرسی . مارک اون لامپ که میگی جفتی 25 تا 30 تومنِ رو نمیدونی چیه ؟!
eagle eye
بهتره پولتو نگه داری یه زنون 6000 بندازی هم خیلی زیبا تره هم پرنور تر

hoseinsps
12-12-2013, 05:37
سلام
خدمت همگی
برا پراید 131 میشه زنون گذاشت؟قیمتا چجورین؟پلیس گیر میده؟
اگر نمیشه میشه کاسه چراغو باز کرد و رنگ چراغو عوض کرد؟ مثلا سفید یخی؟قیمت؟باز کردنش اسونه؟

Alijo0on
15-12-2013, 23:38
سلام
خدمت همگی
برا پراید 131 میشه زنون گذاشت؟قیمتا چجورین؟پلیس گیر میده؟
اگر نمیشه میشه کاسه چراغو باز کرد و رنگ چراغو عوض کرد؟ مثلا سفید یخی؟قیمت؟باز کردنش اسونه؟

بله که میشه حسین آقا
شما که تو زمینه صدا و آدیو دستی تو کار دارین دیگه چرا :n02: LOL !
اگه 132 یا 111 داشتی خیلی بهتر بود چون میشد رو پروژکتور هایه پایین بندازی یه جفت زنون نصب ترانسشم خیلی راحت اوکی تره بعد چراغایه بالا نور پایین و استوپ بالا رو یخی کنی ! الانم به شدت مد شده .!!
ولی رو 131 رو میتونی کلا یه جفت زنون هایی بندازی رو نور بالا ، پایین رو هم یخی کنی و یا حتی اگه خیلی میخوایی مقاومت کنی 2 جفت زنون بندازی قشنگ خونه هارو از تو کوچه اسکن کنی :n01:

hoseinsps
25-12-2013, 22:33
بله که میشه حسین آقا
شما که تو زمینه صدا و آدیو دستی تو کار دارین دیگه چرا :n02: LOL !
اگه 132 یا 111 داشتی خیلی بهتر بود چون میشد رو پروژکتور هایه پایین بندازی یه جفت زنون نصب ترانسشم خیلی راحت اوکی تره بعد چراغایه بالا نور پایین و استوپ بالا رو یخی کنی ! الانم به شدت مد شده .!!
ولی رو 131 رو میتونی کلا یه جفت زنون هایی بندازی رو نور بالا ، پایین رو هم یخی کنی و یا حتی اگه خیلی میخوایی مقاومت کنی 2 جفت زنون بندازی قشنگ خونه هارو از تو کوچه اسکن کنی :n01:
سلام مجدد
پلیس با این قضیه زنون مشکل نداره؟

spz2007
25-12-2013, 23:48
سلام مجدد<br>
پلیس با این قضیه زنون مشکل نداره؟<br>سلام آقا حسین<br>
پلیس با پروژکتو ر کار نداره! اگه زیبایی می خوای پروژکتور زنون بنداز 6000 یا 8000 چراغای بالا هالوژن 5000! اگه هم واقعا نور زیاد می خوای چراغ بالا هم یه زنون 4300 بنداز نورش هیولاس اما رنگش خیلی تابلو نی پلیسا معمولا نمی فهمن زنونه ! یه جفت h4 موتوردار برا 131 بندازی اگه کاسه چراغتو عوض نکرده باشی هم پایین داره هم بالا! دون موتور برا پروژکتور 35 وات با گارانتی 6 ماهه 110 سراغ دارم اگه بخوای موتور دار باشه لامپم 4300 &nbsp;یکم گرونتره دقیقو باس بپرسم

amirhosein alz
11-01-2014, 14:23
سلام دوستان...اون چراغا چیه وقتی میزنن مسه فلاش دوربین میمونه؟خیلی سریعه.. واسه 206 تیپ5 هم میشه انداخت؟ یه راهنمایی میکنید؟(ببخشید اگه شوالم تکراری باشه...)

:n01:

P30andriod
13-01-2014, 16:06
سلام به دوستان
این چراغهایی که یه حلقه رنگی آبی یا سبز و قرمز داره شبیه به لامپ نئون هستش چیه؟ اسمش چیه؟ واقعا لامپ نئونه؟ چطوری میشه نصب کرد؟:n18: میخوام رو تیبا نصبش کنم، لطفاً راهنمایی کنید.

Alijo0on
14-01-2014, 22:35
سلام به دوستان
این چراغهایی که یه حلقه رنگی آبی یا سبز و قرمز داره شبیه به لامپ نئون هستش چیه؟ اسمش چیه؟ واقعا لامپ نئونه؟ چطوری میشه نصب کرد؟:n18: میخوام رو تیبا نصبش کنم، لطفاً راهنمایی کنید.

این راهی که داری برای تیبا ت میری و من پارسال رفتم :D در ضمن تبریک میگم ماشین رو ...
سایت یا انجمن پدال رو گوگل کن خوراکه دم و دستگاه تیبا هست
در مورد زنون spz اطلاعات خوبی داره دستش درد نکنه بی منت راهنمایی میکنه
منم احتمال قوی میخوام زنون هامو قوی کنم ازشون میگیرم و ...

P30andriod
15-01-2014, 22:49
:n28:یعنی واقعاً لامپ نئونه؟ یعنی ترانس بالای 6000 ولت داره؟؟؟ اینجوری خیلی خطریه؟؟؟ نیست؟ یه اتصالی هرچند آمپرش پایین هم باشه که کل ماشین میترکه؟

P30andriod
15-01-2014, 22:54
در ضمن یه سوال دیگه... کروز کنترل روی تیبا میشه نصب کرد؟ این سوال رو کجا باید مطرح کنم؟؟؟:n13: کدوم تاپیک؟؟؟؟

Alijo0on
16-01-2014, 02:07
:n28:یعنی واقعاً لامپ نئونه؟ یعنی ترانس بالای 6000 ولت داره؟؟؟ اینجوری خیلی خطریه؟؟؟ نیست؟ یه اتصالی هرچند آمپرش پایین هم باشه که کل ماشین میترکه؟

در ضمن یه سوال دیگه... کروز کنترل روی تیبا میشه نصب کرد؟ این سوال رو کجا باید مطرح کنم؟؟؟:n13: کدوم تاپیک؟؟؟؟

متوجه نمیشم چه گیر ی دادین به کروز کنترل ؟!!!
البته خودم تقریبا راهی نزدیک 200 کیلومتر رو تو جاده بودم 3 روز تو هفته ولی بازم فک نکنم خیلی ضروری باشه همچین خرج ها...
در مورد اینا فک کنم ، تعبیه کلید صندوق پران - کلید باک بنزین و ...
و همینطور نمد روی کاپوت و رینگ و لاستیک خوشگل و ارتفاع + سیستم صوتی ... که من میخوام در آینده بزارم
در مورد زنون هم لازم نیس انقدر سخت بگیری همونطور که ماشین برای تصادفه ، این قبیل وسایل هم درجه بندی داره برای استفاده هست اگه اصولی بسته بشه امکان آتیش گرفتن سوختگی به 0 میرسه هر چند حتی تا بحال همچین چیزی به گوشمم نخورده !!!:n06:

P30andriod
16-01-2014, 17:21
خوب آخه یه موضوعی هستش....وقتی یه چیزی رو میشه با قیمت پایین خودت بسازی با کیفیت قابل قبول، چرا نکنی؟؟؟ سیستم صوتی اکثر این آمپلی ها که بیرون میفروشند 150 تا 300 تومن، همون STK هستش(البته اگر اشتباه نکنم، قبلا که این بود) حتی خیلی از ضبط های خونگی هم همینو دارند، برای همین خودم میخوام یکی از بیرون بگیرم سرهم کنم(با حداکثر 30 تا 40 تومن) چراغ رو هم میخوام مطمئن بشم چیه؟؟؟ کروز کنترل رو هم برای همین خیلی میپرسم(زیاد ازش سر در نمییارم ولی آخرش یاد میگیرم و میسازم)...
البته حرف شما هم درسته...لاستیک 100% 185-70-13 هانکوک میگیرم... نمد زیر کاپوت جلو و عقب رو هم 100%(هنوز پیدا نکردم البته) ...در ضمن زیر ماشین رو کاملا با عایق 1 سانتی میپوشونم تا صدا کمتر بیاد تو ماشین ... اگر بتونم میخوام جلوی اتاق(پشت به موتور) رو هم با عایق بپوشونم ولی دنبال یه عایق با مقاومت دمایی بالا هستم که هنوز پیدا نکردم... چراغها رو هم میخوام دستکاری کنم ولی اول همه موارد رو در نظر میگیرم...چند عکس هم دیدم برای سپر جلو و چراغهای رو سپری، اگر بتونم بسازم و نصب کنم، اینم 100 درصد انجام میدم...اگر بودجه جواب بده یه رینگ که به قیافش بیاد هم میگیرم..البته فعلا چیز خوشگل با قیمت مناسب پیدا نکردم ولی دنبالشم...اگر پروژه موفقیت آمیز باشه، عکساشو میزارم. این برنامه منه

P30andriod
16-01-2014, 17:40
راستی یادم رفت ....با ارتفاع زدن زیاد مواففق نیستم، البته خاطره خوب ندارم، ماشین قبلیمو ارتفاع زده بودند(صاحب قبلیش) هر سال یک بار کمک هاشو عوض میکردم ولی بازم سر سال میترکید...خیلی ها فنر ریسینگ سفارش میدند ولی نمیدونم این چه مشکلی داره، (البته دوست دارم 2-3 سانت بیاد پایین ولی نه به هر قیمتی)... کل چراغاشو دستکاری میکنم ، عقب رو LED میکنم(از این ها که تخت و مربعه، ولی فعلا رنگ قرمزش رو پیدا کردم، نارنجی و سفید نداشتن) ... چراغ جلوشو هم میخوام فقط یکم خوشگل کنم، همه گفتند نورش خوبه:n06:
در ضمن منظورم زنون نیست، اون حلقه رنگی رو میخوام بفهمم چیه، رنگهای قشنگی هم داره، دور چراغ میشینه، اونو میگم... الکتریکی ها نمی دونند چیه یا نمی خوان رو کنند، از طرفی خیلی از لوازم یدکی ها هم نمی دونند راجع به چی صحبت میکنم، فقط هاج و واج نگاه میکنند بعدشم آدرس یکی دیگه رو میدن.

amir200812
22-01-2014, 08:51
سلام

برای چراغ های مه شکن روی سپر 206 میخوام زنون بگیرم.
رنگش هم حتما میخوام زرد باشه.

حالا سوال:
چه مارک و مدلی رو پیشنهاد میکنید؟
قیمتشون چقدری هست؟
35 وات کافی هست یا باید وات بالاتر بگیرم؟

P30andriod
22-01-2014, 23:03
با سلام این لامپ ها رو el wire میگن تو بازار، مارک معمول و معروف هم omron هستش، همه رنگی هم داره، قیمتش هم متری حدود 10 هزار تومنه که باید هر 2-3 متر یک نوسان ساز که اون هم 10-15 هزار تومنه، نصب بشه.(قیمت ها خیلی بالا پایین میشه، مغازه به مغازه و روز به روزش فرق داره)

P30andriod
22-01-2014, 23:05
در ضمن یادم رفت، این مدلی که گفتم نورش ضعیفه و زیاد قوی نیست، از طرفی مصرفش هم خیلی کمه.

hessam.hk
31-01-2014, 02:06
دوستان رو 206 سال 92 با سیستم اکو مکس رو چراغ پایین کسی زنون نصب کرده؟میگن رله میخواد....رو پروژکتور راحت نصب میشه اما رو نور پایین حتی لامپ غیر 55 سیستم برقی رو بهم میریزه
بعضی زنون ها هم کابل رله دار دارن...
راستی این زیمنس گارانتی بازل ها چرا 35 واته...میگین زنون یا 35 هست یا 100 وات...55 45 85 اینا وجود نداره و 55 همون 35 واقعی هست:n01:

hessam.hk
22-02-2014, 21:03
دمای زنون 100 وات در مقابل 55 وات چقدره؟رو کاسه لنزی سونار 206 اشکال ایجاد نمیکنه؟اب نمیشه کاسه؟

sezar77
08-03-2014, 23:24
سلام؛وقت بخیر
اصلا از زنون سر در نمییارم اما نور و کیفیتشو واقعا دوست دارم. صفحات قبل رو که خوندم حداقل واتی که معرفی کرده بودن دوستان 4300 بود.
میخواستم بدونم کمتر از اون هم هست؟!!! اگه نیست راهنمایی گیر نمیده:n04: و هزینه یه جفت واسه هاچبک چقدر تموم میشه؟
سپاس فراوان از راهنماییتون

spz2007
07-04-2014, 10:11
سلام

برای چراغ های مه شکن روی سپر 206 میخوام زنون بگیرم.
رنگش هم حتما میخوام زرد باشه.

حالا سوال:
چه مارک و مدلی رو پیشنهاد میکنید؟
قیمتشون چقدری هست؟
35 وات کافی هست یا باید وات بالاتر بگیرم؟
سلام مجدد ! زنون زرد زرد که فک نکنم احتمالا منظورتون آزرایی هست یعنی نور زرد و سفید! مارک با مارک خیلی فرق نداره من یکی از دوستانم می فروخت البته خیلی وقته پیشش نرفتم اگه واقعا خواستین بگیرین پی ام بدین بپرسم ازش!

spz2007
07-04-2014, 10:13
راجع به لامپ نئون اطلاعات ندارم اما زنون ها به شرطی که ماشین خاموش باشه استفاده نشوند صدمه نمی زنند ! نصبشو باطری ساز می کنه خطری برای من و شمال نداره ترانس به بعد هم عایق کاری داره کامل

spz2007
07-04-2014, 10:18
دوستان رو 206 سال 92 با سیستم اکو مکس رو چراغ پایین کسی زنون نصب کرده؟میگن رله میخواد....رو پروژکتور راحت نصب میشه اما رو نور پایین حتی لامپ غیر 55 سیستم برقی رو بهم میریزه
بعضی زنون ها هم کابل رله دار دارن...
راستی این زیمنس گارانتی بازل ها چرا 35 واته...میگین زنون یا 35 هست یا 100 وات...55 45 85 اینا وجود نداره و 55 همون 35 واقعی هست:n01:

به هرحال 55 اسمی قوی تر از 35 ه ! اما صحبتتون احتمال قوی درسته! زیمنس هم فرق چندانی نداره ! نمی دونم واقعا اصل باشه زیمنس های وارداتی یا نه من تو سایت های خارجی برای زیمنس 55 و 75 هم دیدم اگه واقعا نمایندگی باشن میارن که نیاوردن... :) ُ100 برای آفرود ه واقعا چش و می زنه تو جاده دو طرفه بزنی بعید نی لاین روبرویا بیان تو شیکمت چون دیگه بیش از حد قویه برای بنز های مدل سال من دیدم میذارن برای ماشین های کوچیکتر یکم عجیبه مثن کل اتوبان نور ور داره بعد یه ساعت دیگه آدم بخواد تازه رد شه :D

spz2007
07-04-2014, 10:24
سلام؛وقت بخیر
اصلا از زنون سر در نمییارم اما نور و کیفیتشو واقعا دوست دارم. صفحات قبل رو که خوندم حداقل واتی که معرفی کرده بودن دوستان 4300 بود.
میخواستم بدونم کمتر از اون هم هست؟!!! اگه نیست راهنمایی گیر نمیده:n04: و هزینه یه جفت واسه هاچبک چقدر تموم میشه؟
سپاس فراوان از راهنماییتون
نه داداش اون دما ه نه وات! خودمونی بگم رنگ چراغه! وات های معمول 35 و 55 هست برای آفرود یا ماشین های سوپراسپرت 100 هم میذارن ! بالای 100 وات نداریم زنون! دمای چراغ هم از 3000 که زردرنگ ه (چراغ پیکان!) شروع میشه ، 4300 آزرایی ه یعنی زرد و سفید ، 6000 سفید یخی ، 8000 سفید مایل به آبی ،10000 آبی خالص و 15000 و 30000 هم بنفش و صورتی ! استاندارد بین 4300-8000 هست برای اینکه چشم خودت خسته نشه! اگر سفید یا ابی بذاری توی پروژکتور که گیر نمی دن اصلا! تو نور پایین باشه گیر میدن احتمال خیلی زیاد! نور بالا هم اگه بذاری باید حواست جمع کنی جلو پلیس نزنی زیاد که توجهش جلب شه! اگه هم 4300 بذاری به خاطر رنگش متوجه نمشن زنونه مخصوصا 35 اصلا نمی فهمه پلیس! 55 هم احتمال زیاد نفهمن یکم ریسکیه! در کل اگه کاسه چراغ عوض کنی لنز دار بذاری به هیچ زنونی گیر نمی دن چون کاسه لنز دار نمی ذاره نور تو چشم راننده لاین مخالف بخوره فقط مسیر جلو ناشین و حسابی روشن می کنه

spz2007
07-04-2014, 10:29
دمای زنون 100 وات در مقابل 55 وات چقدره؟رو کاسه لنزی سونار 206 اشکال ایجاد نمیکنه؟اب نمیشه کاسه؟
دقیق نمی دونم اما احتمال قوی مثل لامپ هالوژن 100 واته! که گاهی بعد استفاده طولانی می گن ممکنه کاسه سیاه کنه ! اما 55 که کامل استانداردذه می تونی با خیال راحت استفاده کنی!

hessam.hk
07-04-2014, 10:29
در تحقیقی که کردم فهمیدم در واقعیت دو نوع زنون داریم.یکی 35 یکی 75...چیزی به نام 55 و 100 نداریم....اینو از لامپ ها هم میشه فهمید...
اونایی که به اسم 55 میفروشن و نورش خیلی خوبه همون 35 وات واقعی هست...(رو ترانس ازارا سال 2012 دیدم 35 زده..ترانساشونم چسبیده پشت لامپ)
اون بیکیفت هایی هم که تو بازار به نام 35 میفروشن در حقیقت زیر 35 وات هست...
یادتون نره زنون 35 وات 3 برابر پرتاب نورش از هالوژن 55 بیشتره.ترانس هر ماشین وارداتی رو ببینید تو اون مشخصات کنار ترانس 35w نوشته...

دمای زنون 35 یا همون 55 های اسمی اندازه یه هالوژن 35 وات هست...پس گرماش از هالوژن 55 واتا کمتره...
اما 75 وات یا 100 وات اسمی کاسه رو خراب میکنه...

sezar77
08-04-2014, 15:33
نه داداش اون دما ه نه وات! خودمونی بگم رنگ چراغه! وات های معمول 35 و 55 هست برای آفرود یا ماشین های سوپراسپرت 100 هم میذارن ! بالای 100 وات نداریم زنون! دمای چراغ هم از 3000 که زردرنگ ه (چراغ پیکان!) شروع میشه ، 4300 آزرایی ه یعنی زرد و سفید ، 6000 سفید یخی ، 8000 سفید مایل به آبی ،10000 آبی خالص و 15000 و 30000 هم بنفش و صورتی ! استاندارد بین 4300-8000 هست برای اینکه چشم خودت خسته نشه! اگر سفید یا ابی بذاری توی پروژکتور که گیر نمی دن اصلا! تو نور پایین باشه گیر میدن احتمال خیلی زیاد! نور بالا هم اگه بذاری باید حواست جمع کنی جلو پلیس نزنی زیاد که توجهش جلب شه! اگه هم 4300 بذاری به خاطر رنگش متوجه نمشن زنونه مخصوصا 35 اصلا نمی فهمه پلیس! 55 هم احتمال زیاد نفهمن یکم ریسکیه! در کل اگه کاسه چراغ عوض کنی لنز دار بذاری به هیچ زنونی گیر نمی دن چون کاسه لنز دار نمی ذاره نور تو چشم راننده لاین مخالف بخوره فقط مسیر جلو ناشین و حسابی روشن می کنه

ممنون از راهنماییتون؛
هزینه تمام شده 1جفت 55 با تغییر کاسه چقدر میشه؟

Mohammad Azeri
09-04-2014, 23:30
سلام ماشین من پژو 405 اس ال ایکس هستش کاسه چراغش و تلق جلوش هم پلاستیکی هستش !!! میشه رو این مدل زنون 6000 نصب کرد ( البته فرقی نمیکنه که کلوینش چی باشه چون زنون ها دمای بیشتری تولید میکنن ) میخواستم از دوستان بپرسم ایا کسی تا به حال نصب کرده یا نه اگه نصب کرده کاسه چراغ ذوب شده یا نه؟؟؟

Mohammad Azeri
14-04-2014, 20:56
سلام ماشین من پژو 405 اس ال ایکس هستش کاسه چراغش و تلق جلوش هم پلاستیکی هستش !!! میشه رو این مدل زنون 6000 نصب کرد ( البته فرقی نمیکنه که کلوینش چی باشه چون زنون ها دمای بیشتری تولید میکنن ) میخواستم از دوستان بپرسم ایا کسی تا به حال نصب کرده یا نه اگه نصب کرده کاسه چراغ ذوب شده یا نه؟؟؟

کسی نیست جواب مارو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

spz2007
14-04-2014, 22:00

عزیز لامپ ماشینت 55 واته! گرمای تولدی زنون 55 وات هیچ فرقی با هالوژن 55 وات که به طور فابریکی رو ماشینته نداره! خیلی نگران این بحثی زنون 35 بگیر خنک تر از فابریکیاته نورشم بیشتر 3 برابر!

sezar77
14-04-2014, 22:08
ممنون از راهنماییتون؛

لطفا راهنمایی بفرمایید:n28::n03::n13:

spz2007
14-04-2014, 23:04
ممنون از راهنماییتون؛
خواستین بنده آشنا داره 55 جنس خوب طرفای 180 با تضمین (اگه قیمت ها تغییر نداشته باشه که بعیده داشته باشه ! قیمت کاسه هم مدل به مدل و جنس با جنس فرق داره از 150 شروع میشه به بالا! بته به طرح و جنس و زیبایی و ..

sezar77
15-04-2014, 16:37
خواستین بنده آشنا داره 55 جنس خوب طرفای 180 با تضمین (اگه قیمت ها تغییر نداشته باشه که بعیده داشته باشه ! قیمت کاسه هم مدل به مدل و جنس با جنس فرق داره از 150 شروع میشه به بالا! بته به طرح و جنس و زیبایی و ..

ممنون از لطفتون؛
در 330-50 هزینه داره، 55 رو راهنمایی برای نور پایین گیر نمیده؟!!!

ata1363
19-04-2014, 12:18
سلام
از دوستان محترم کسی روی رانا مدل 93 زنون نصب کرده؟؟ چند وات بوده و ارور برقی چیزی نداره؟

B3HZ@D
19-04-2014, 14:57
درود

میخواستم بدونم از دوستان کسی قیمت جدید چراغ های نئون سمند رو داره ؟ قیمت تقریبی هم باشه موردی نداره .

ممنون

sezanaxo
20-04-2014, 06:53
نور زنون کوپر 85 وات با لامپ 4300 کلوین که رو ماشین خودم بستم.خیلی زیباست.

امین،
01-07-2014, 16:23
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امین،
01-07-2014, 16:35
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

samyar_red
07-07-2014, 17:04
اقا من برا اولین باره زنون میبندم. ماشینمم سورنه. یه جفت 55 وات گرفتم نورش باید 5-6 ثانیه وایسی گرم بشه.نور اولیه اش قوی نیست. بهتر چی هست تو بازار؟؟

B3HZ@D
09-07-2014, 21:58
درود

اگه روی مه شکن ها زنون ببندم پلیس ایراد میگیره یا مشکلی نداره ؟! چون پرس و جو کردم یک سری میگفتن کاری نداره و یک سری میگفتن گیر میده !

ما هم موندیم بین دو راهی که چه کنیم ! :n02:

بعد از نصب زنون رو مه شکن باز هم برای معایه فنی گیر میدن و مشکل ایجاد میشه ؟

ممنون

HSM313
28-07-2014, 01:12
سلام
دوستان اکثرا این چند صفحه آخر رو که خوندم اطلاعاتی راجع به زنون ندارند
چند چیز مقدماتی
1. درجه حرارت که بر اساس کلوین هست و برای رنگ های مختلف فرق داره
4300 سفید + زرد ( مشابه نور فابریک حودرو )
6000 سفید 70 + آبی 30 (سفید مایل به آبی)
8000 سفید 30 + آبی 80 (آبی یخی )

و ....

مسئله بعدی قدرت ترانس هست
که از 35 وات هست و جدیدا 120 وات اومده با قیمت 400 هزار تومن
طبیعتا وات بالاتر قدرت بیشتر + نور بیشتر و قوی تری + شارژ سریع تر

خیلی به جنس بستگی داره سرعت شارژ و میزان نورش

حرارت تولید شده هم از لامپ هالوژنی فابریک کمتر هست خیالتون راحت

اگه میخواید با نورش اذیت کنید مردومو که پیشنهاد نمیشه 8000 کلوین خوبه

ولی برای جاده 4300 عالی هستش
توی بارون و مه خیلی خوبه
3000 هم هست که خیلی زده
اون توی مه شکن بزارید توی مه غوغا میکنه
ولی اکثرا تو مه شکن 8000 یا 10000 استفاده میکنن برای زیبایی

سوالی بود در خدمتم

Zeitgeist
07-09-2014, 03:43
اصولاً درک نمیکنم هدف استفاده از این نوع چراغ ها رو در محیط شهری و در کشوری که اغلب نقاطش نیازی به چنین نورهای چراغ شدیدی اصولاً در اکثر مواقع سال وجود نداره!

آیا هدف فقط آزار دادن دیگران هست که روی خودروهای با طراحی بدتون این چراغ ها رو میزارین؟!

B3HZ@D
16-09-2014, 05:02
درود با تاخیر فراوان

برادر شما مثل این که ایران تشریف ندارید یا حداقل اون جایی که هستین حسابی نورانیه . برای بنده و امثال بنده که توی جاده خارج از شهر و کمربندی ها زیاد میریم و میایم و چراغ های درون جاده هم همیشه خاموشه این لامپ ها میتونه کمک خوبی باشه .

جاده کاملن تاریک که چشم چشم و نمی بینه و فقط موقعی که ماشینی از کنارت رد بشه با توجه به نور چراغش دیده میشه یا دست اندازها و چاله های پرتعدادی که توی جاده هست و به تنهایی جلوبندی ماشین رو پیاده میکنه داشتن نور مناسب و رد کردن این مشکلات کمک خوبی میتونه باشه .

در ضمن توی مه شکن نورش راننده رو اذیت نمیکنه . بارها دیدم که ماشین پشت سر یا جلوی من لامپ های مه شکن اون زنون بوده ولی هیچ تاثیری روی دید من نداشته .

با این حال قبول دارم بعضی ها برای اذیت از زنون استفاده میکنن ولی این که همه رو با یک چوب بزنیم زیاد منطقی نیست . هر کسی بر حسب نیازش از اون استفاده میکنه . در کل مشکل رو میشه با خرید لنز یا کاسه چراغ مناسب برطرف کرد و مشکلی همیشگی نیست که غیر قابل رفع باشه .

mr-hirad
25-12-2014, 23:37
سلام
اول اینکه
این تاپیکو که خوندم حسابی خندیدم
اینجا مگه راهنمایی رانندگیه که میگین نبند و بفروش؟
:n08:
کی میگه پلیس گیر میده ؟ غیر قانونی هست اما ندیدم پلیس گیر بده
من ماشین خودم سمنده لامپای مه شکن زنون یخی لامپایه نور بالا و پایین هم زنون یخی
60 بار تاحالا از جلو پلیس رد شدم پلیس حتی بهم ایس نداده!!!!
باو اینقدر استرس ندین به این دوستان
یکی بخواد زنون ببنده بیاد تو این تاپیک کلا منصرف میشه :n08:

دومم اینکه
کیا کیت فلشر دارند ؟:n02:جون میده برا مردم آزاری هااا
چجوری باید تهیه کرد ؟؟؟ رو همین لامپ زنونا کار میده ؟؟ وصل کنیم پشته ترانسش :n02:

امین 0913
25-01-2015, 18:30
سلام
یکی آدمو منصرف میکنه یکی دیگه نه.هزار بار منصرف شدم تا حالا.
نه قصد آزار نه قشنگی فقط نورانی برا مه شکن 4300 چقدر میشه؟ چقدر تاثیر داره؟باید کاسه مه شکنو عوض کنم؟(آخه میگن آب میکنن).
چراغی جز زنون هست که نورش عالی باشه آخه نور پایینش زیاد جالب نی. میتونم ازهمون چراغا خودش 100وات بزارم براش آخه نور بالاش 100واته خیلی نورش باحاله.آخه اینم یکی گفت کاسه چراغتو آب میکنه گزاشتم برا نور بالا که خیلی کمتر روشنشون کنم.

امین 0913
25-01-2015, 18:32
...............

naim697
16-02-2015, 23:23
سایتی معرفی کنید بتونیم لامپ زنون بخریم یکیش سوخته

mr-hirad
17-02-2015, 15:16
سایتی معرفی کنید بتونیم لامپ زنون بخریم یکیش سوخته
سلام خسته نباشید
به نظر من از سایت نخرید بهتره!
برید تو شهر خودتون تهیه کنید ! که اگه سوخت یا مشکلی پیش اومد بتونید تعویض کنید
اما اگر هم از سایت میخوایید بخرید دال گوگل سرج کنید سایت های زیادی هست

chaharnazm
05-11-2015, 15:24
درود
یه پراید صبا دارم که تو سپر جلوش ازین مه شکنهای توری دار انداختم. چون تو شب تنها با چراغ مه شکن رانندگی میکنم و روشناییش کمه میخوام زنون توش ببندم.
1- آیا روشنایی زنون توی مه شکن دید بهتر به من میده؟
2- آیا چراغ زنون کاسه چراغ مه شکن رو آب میکنه؟
اگر انجام پذیر و خشنودکننده هست، یه مارک خوب با مشخصات بگید.

farid3sot
07-11-2015, 20:00
سلام میخوام برا مه شکن 206 لامپ زنون بندازم ولی اصلا نمیدونم چ مدلی و چ براش خوبه؟
میشه راهنمایی کنید

mehdiops
07-12-2015, 20:35
میخوام 4 تا لامپت زنون وصل کنم 2 تا برای پایین و 2 تا هم نور بالا
امکانش هست هر کیت رو به 2 لامپ وصلکرد؟یا باید 2 جفت کیت بخرم؟

light
19-12-2015, 22:09
رو مه شکن سمند زنون بندازم پلیس گیر نمیده ؟ لامپ معمولی میذارم همش میسونه ، میگن زنون خوبه

chaharnazm
04-09-2016, 09:30
درود
یه پراید صبا دارم که تو سپر جلوش ازین مه شکنهای توری دار انداختم. چون تو شب تنها با چراغ مه شکن رانندگی میکنم و روشناییش کمه میخوام زنون توش ببندم.
1- آیا روشنایی زنون توی مه شکن دید بهتر به من میده؟
2- آیا چراغ زنون کاسه چراغ مه شکن رو آب میکنه؟
اگر انجام پذیر و خشنودکننده هست، یه مارک خوب با مشخصات بگید.
پاسخها پس از انجام کار:
1- به دلیل کیفیت پایین کاسه های چراغ، نه. لامپ 6000K گذاشتم، از پشت فرمون که هیچ روشنایی نداشت ولی از روبرو خوب بود.
2- چون شیشه ای بود، نکرد
مارک HID گرفتم که روی ترانسش برچسب فیلیپس زده بود، ساخت آلمان و 35 وات. بها 100 تومن. چراغها 8000K و هر یک 15 تومن.

Persianhb
31-12-2016, 22:07
لامپ های فابریک پراید 131 خیلی ضعیفن و مدل های جدید جز چراغ های جلو چراغ دیگه ی ندارن

برای تقویت نور پراید 131 از چی استفاده کنم که

1-منع قانونی نداشته باشه یا کلا همه چی ممنوعه ؟ و

2-برای کاسه چراغم مشکلی پیش نیاره

لامپ های هالوژنی یا 100 وات هستن که سیم کشی ماشین رو خشک می کنن یا 55 خیلی ضعیف هستن

ولی زنون و هد لایت فک کنم 55 وات دارن

لطفا اطلاعات دقیق بدین پول حروم نشه

به هیچ وجه قصد آزار رساندن و یا قانون شکنی رو ندارم پولم نداره بدم جریمه و ...

Omidkongfu
23-01-2017, 20:22
دوستان سلام
یه چراغ زنون میخوام نورش عااالی باشه. میخوام شبو برام روز کنه
چی پیشنهاد میکنید؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید

Omidkongfu
23-01-2017, 20:25
نور چراغای زنون بستگی به ترانس داره یا خود چراغا؟؟

mohamad skystar
24-01-2017, 14:12
دوستان سلام

بستگی به هر دو داره
اگر نور بسیار زیاد میخواین باید از لامپ سفید استفاده کنید
ترانس هم باید کیفیت آمپر و ولتاژ خوب دارای ضمانت باشه

chaharnazm
18-02-2017, 11:52
دوستان سلام
درود بر شما
زنون برند Ten از نزدیک دیدم. 55 وات بود و در زمان کوتاهی به بیشینه روشنایی می رسید. ترانس بزرگ داشت و دارای آب بندی خوب بود. یکی از خوبها در بازه قیمتی بالای 200 تومن میتونه باشه. (ارزش 240 هزار تومن)

mohammad1983
28-04-2017, 12:15
سلام
برای مه شکن سمند میخواستم زنون ببندم به چند تا مغازه سر زدم گفتم که نمیخوام نورش سفید باشه و مثل فابریکی باشه.بهم گفتند 4300 ببند با ترانس قوی فکر کنم 55 وات بود که با باطری تست گرفت اولش روشن شد سفید بود اما بعد 4 ثانیه زرد تر شد.
به نظرتون این مدل رو ببندم خوبه؟ قیمت رو 270 داد
در ضمن واقعا روشناییش با مه شکن فابریک فرق میکنه یا فقط ماشین روبرویی رو اذیت میکنه؟

mohamad skystar
28-04-2017, 16:44
سلام
برای مه شکن سمند میخواستم زنون ببندم به چند تا مغازه سر زدم گفتم که نمیخوام نورش سفید باشه و مثل فابریکی باشه.بهم گفتند 4300 ببند با ترانس قوی فکر کنم 55 وات بود که با باطری تست گرفت اولش روشن شد سفید بود اما بعد 4 ثانیه زرد تر شد.
به نظرتون این مدل رو ببندم خوبه؟ قیمت رو 270 داد
در ضمن واقعا روشناییش با مه شکن فابریک فرق میکنه یا فقط ماشین روبرویی رو اذیت میکنه؟

زنون مه شکن رو عموما سفید نصب میکنن
هم نور خوبی داره هم زیبایی داره
لامپ زنون در مه شکن اگر کسی بهش خیره نشه هیچ کسی رو اذیت نمیکنه
مه شکن نورش رو زمین هست
من 6 ساله روی مه شکن سمند زنون سفید نصب کردم
هیچگونه مشکلی نبوده.
قیمت رو از چند جا سوال کنید فکر کنم گرون گفته

chaharnazm
30-04-2017, 17:04
درود
کارایی و روشنایی هد لایت بهتره یا زنون؟

Alijo0on
02-05-2017, 12:52
سلام
سوالی ذهنمو مشغول کرده
طی پرسشی که از چند فروشنده و نصاب داشتم نور زرد بهتر و بیشتر و در کل استاندارد تر از سفید و حتی زنون هست
روی ماشین قبلیم زنون داشتم
و الانم خواستم روی پروژکتور 206 یه جفت قوی و خوب بندازم دیدم نور پایین و بالام زرده یکم خورده تو ذوقم
حالا گفته فروشنده ها درسته ؟؟؟ نور زرد بیشتر و بهتر هست ؟؟!

از بین اساتید نور سفید چی خوبه با چه رنج قیمتی برای نور پایین و بالا و زنون برای پروژکتور
ممنون :n16:

chaharnazm
12-05-2017, 23:36
درود
کارایی و روشنایی هد لایت بهتره یا زنون؟
سپاس گزار میشم راهنمایی فرمایید

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

rockwusho
12-01-2018, 18:19
سلام
نمیخوام نورش سفید باشه و مثل فابریکی باشه.بهم گفتند 4300 ببند . . . اولش روشن شد سفید بود اما بعد 4 ثانیه زرد تر شد.

4300 در طیف زرد واقع شده .. اگر نهایت به این نور میرسه درسته دیگه! شما زرد خریدی!
نور دامنه 3000 تا 5000 برای رانندگی در مه عالیه .. اما صددرصد ماشین روبرویی رو اذیت میکنه .. باید دقت کنی کسی از روبرو میاد خاموشش کنی !

Mohammadkiller
21-01-2018, 17:10
سلام دوستان عزیز
من یه لامپی میخوام ببندم شبیه به فلاش دوربین
نور لحظه ای میخوام
نور خیلی قوی مثل فلاش دوربین
چیزی هست و پیشنهادی دارین؟

ممنون میشم کمکم کنید

chaharnazm
22-01-2018, 11:59
سلام دوستان عزیز
نور لحظه ای میخوام

ممنون میشم کمکم کنید
درود. کسانیکه هد لایت بسته اند هنگام چراغ زدن چنین حالتی پدید می آورند. هد لایتها بررسی کن

P30andriod
22-01-2018, 12:59
سلام دوستان عزیز
نور لحظه ای میخوام

ممنون میشم کمکم کنید

با سلام
این چیزی که شما میخوای، فقط هدلایت میتونه اینکارو بکنه،،،، البته دقیقا مثل فلش دوربین نیست، ولی به علت اینکه بلافاصله با حداکثر توان روشن میشه، حالتی شبیه فلاش زدن ایجاد میکنه،،،،،، البته از لامپهای معمولی خیلی نورش بیشتره(حدود سه برابر-براساس لومن---لامپ معمولی حدود 1500 لومن، اینا حدود 4500 ) رنگهای مختلفی هم داره---اعدادی که گفته میشه، مانند 1500، 4300 یا 4500 و ...، اینا رنگ نیستند، شدت نوری هست که میتونه ایجاد کنه، یعنی شما میتونی رنگ زرد یا سفید داشته باشی، با لومن یکسان مثلا 4500، البته به لحاظ چشمی و حسی، رنگ زرد نفوذ بیشتری در مه و هوای معمولی داره، نور سفید عمق کمتری داره، و نور آبی از همه کمتر،،، البته از روبرو اگر نگاه کنید ممکنه موضوع برعکس باشه، زیرا نوری که از چراغ ماشین به ماشین روبرو پرتاب میشه و راننده روبرو میبینه، به رنگ و شدت نور هردو بستگی داره و البته چون با زاویه مستقیم میبینه، نور رو بیشتر احساس میکنه، ولی خود راننده ماشینی که هدلایت بسته، از نور زرد بیشتر احساس رضایت خواهد کرد.
در ضمن دوستان پیشنهاد کردند که هد لایت و زنون رو با عدسی ببندیم، من ماشینم عدسی نداره،،، برای همین هنوز نبستم،،، فعلا دارم اطلاعات جمع می کنم.

P30andriod
22-01-2018, 16:14
یه چیز جالبتر الان پیدا کردم-------اون عددی که برای توان ایجاد نور اعلام میشه، مثلا 4500 لومن یا 6000 و . . . با توجه به آمپر و ولتاژ استاندارد عوض میشه!!!! روی همه اینها نوشته از 9 تا 24 ولت، یا 12 ولت تا 25 ولت،،،، اینجوری با سواد کمی از الکترونیک دارم،،، فکر کنم نوری که ایجاد می کنند، در شرایط حداقلی(12 تا 14 ولت برق ماشین) خیلی کمتر از اون عددی که روی جعبه نوشته، اینجوری هم پرتاب نور، هم رنگ ایجاد شده و همه و همه، بستگی به برق خودرو داره:n36: