PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ماجرای خرید گوشی با امکانات خارقولاده

KING_DESIGNER
03-06-2010, 20:07
سلام
بعد از یه سال تصمیم گرفتم گوشیمو عوض کنم. چندتا سئوال دارم. گوشی با امکانات زیر پیدا میشه .؟

- امکان پخش فیلمهای DIVX که حدود 1.5 ساعت زمان داره و حجمشون 700 مگ هست. میخوام فقط با این گوشی فیلم 1.5 ساعته ببینم. بدون این که فیلم رو تبدیل کنم. فیلمها هم همشون پسوند AVI یا DIVX دارند ومیخوام گوشی باشه که اینن فیلم ها رو بدون تبدیل کردند پخش کنه و با قالب DVDrip مشکلی نداتشته باشه. و یک سئوال ایا این گوشیهای امکان پخش زیرنویس هم دارند ؟

میخوام با این گوشی بیشتر فیلم نگاه کنم . حتما باید این مورد لحاظ شده باشه. یه سری سامسونگ جدیدا تولید کرده که HD هم ساپورت میکنند ولی قیمتشون 500 تومنه و نسبتا زیاده . من کمتر میخوام

مثلا امکانات زیر بیشتر مورد توجه من هست:
-ساپورت رم حداقل 4 گیگ به بالا
-دوربین رزولیشن بالا اگه هم نداشت مهم نیست
-تاچ اسکرین و صفحه پهن
-توی این رینج قیمت گوشی پاکت پی سی هست یا نه ؟ که ویندوز موبایل داشته باشه ؟
-اولویت سیستم عامل اول با ویندوز موبایل هست بعدش هم با سیمبین .
ترجیحا از برندهای معروف نوکیا HTC و یا سامسونگ
- وای فای هم داشته باشه بهتره.
-نسل سوم رو هم ساپورت کنه.
ضمنا مورد مصرف بیشتر فیلم دیدن ( همانطوریک ه ذکر شد ) و وبگردی هست

و یک سری نکته :
قضیه GSM900-1000 واینها رو میشه توضیح بدید ؟
3G یا TRIBAND همون گوشی نسل 3 هستش ؟
روی گوشی فعلی من همین 3G نوشته شده ولی دقیق نمیدونم که ساپورت میکنه یا نه.
و یک نکته اگر نسل سوم ساپورت نشه چه چیزایی رو از دست میدم ؟ ایا کل امکانات گوشی به خطر میفته ؟

خودم فعلا یک گوشی پیدا کردم مدلش ویوتی LG هست قیمتش هم 180 تومنه ولی نسل 2 هستش دوربینش 5 مگاپیکسله تاچ اسکرین هست و ضمن این که دایویکس رو ساپورت میکنه و 8 گیگ هم رم میخوره . فقط کسی که امتحانش کرد یه کلیپ 5 دقیقه ای دایویکس نشونم داد و گفت تا حالا فیلم 700 مگیکه فیلم سینمایی باشه و 1.5 ساعت هم زمانش باشه روی این گوشی کپی نکردم ببینم ساپورت میکنه یا نه ولی روی گوشی لوگوی دایویکس رو -- کرده. و میتونه بصورت دایویکس هم فیلمبرداری کنه.
برای همین میخوام بدونم این گوشی کار منو راه میندازه با مدلهای بهتری هم میتونم گیر بیارم؟؟؟؟؟؟
باتشکر از همه دوستانی که به من راهنمایی میکنند.
مرسی:11:

KING_DESIGNER
03-06-2010, 20:14
ضمنا یه سری از GPS ها هستند که باید به اینترنت وصل باشند . ایا بدون اینترنت هم هست ؟
من میتونم روی گوشی داشته باشم ؟

و اینکه نسل سوم هم در اولویت باشه.
مرسی

¥ Ramin2 ¥
03-06-2010, 21:01
بهترین گوشی در زمینه میدیا قطعا سامسونگ i8910 Omnia HD است. همه اون چیزهایی که میخوای رو ساپورت میکنه (پشتيباني از فرمت هاي تصويري DivX/XviD به همراه زير نويس) که البته قیمتاش بالاست. خب هر چقدر آش می خوای پولش هم باید بدی!

انتخاب ارزون تر هم در این زمینه سامسونگ S8000 Jet. همه چیش عالیه فقط سیستم عامل نداره.

pulp_152
03-06-2010, 21:16
s8000 تو اين زمينه خيلي خوبه .. تا 6 ساعت ميتونيد فيلم دايويكس نگاه كنيد فقط سيستم عامل نداره قيمت هم زير 400 و بالاي 300 هستش

ويوتي بايد تبديل كني ...

با انتظارات شما s8000 اگر سيستم عامل خيلي مهمه ... b7300

KING_DESIGNER
04-06-2010, 05:45
سلام
مرسی از همتون
بین این 2 تا کدومشو انتخاب کنم؟
s8000 و b7300
این مدل 8000 یه مزیتی داره و یه سری معایب
معایبشو دیدم ولی یه مزیتی که نسبت به 7300 داره اینه که صفحه نمایش LED داره.
16 میلیون رنگ رو پوشش میده
7300 فقط تا 64000 تا رنگ رو میشناسه
حالا سئوال من اینه که این مقدار رنگ خیلی محصوص هست ؟
میشه یه تصویر از کیفیت صفحه نمایش با 2 تا عکس یکسان ببینم ؟
میخوام بدونم چقدر فرق دارند
ولی کلیه مشخصات شبهی به هم هستند
و جفتشون یکی هستند.
فقط مقدار زمان باطری 7300 بیشتره قیمتش هم 280 تومنه
ولی s8000 حدود 330 تومنه
میخوام اگر تفاوتی نباشه روی 7300 فکر کنم.
ممنون میشم این مقدار تفاوت رنگ صفحه نمایش رو یکی برای من توضیح بده.
ضمنا ویندوز موبایلی که روی 7300 نصب هستش تا چند وقت دیگه امکانات گوشی رو ساپورت میکه؟
ورژن های بعدی ویندوز رو هم میشه روی این موبایل نصب کرد؟
مرسی

KING_DESIGNER
04-06-2010, 07:00
سلام مجدد
این لینک بررسی 2 تا گوشی هستش.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولییه سئوال به غیر از 7300 از بین گوشیهای HTC انتخابی ندارم ؟
اخرین گزینه من 7300 هستش ؟
همه میگن خوبه و یه نکته دیگه اینکه این گوشی به قلم احتیاج نداره و همراه خودش هم قلم نداره . این مسئله مشکل ایجاد نمیکنه ؟ جای نوشته بود که اصلا احتیباجی به قلم نداره چون آیکنها بزرگ هست ولی موقع اسکرول کردن منوها کلیک ناخواسته بوجود میاد
ببخشید من انگشتهام بزرگه با این مسئله به مشکل میخورم یا اینکه نه ؟
مرسی از توجهتون.

Arashdn
04-06-2010, 08:13
همه میگن خوبه و یه نکته دیگه اینکه این گوشی به قلم احتیاج نداره و همراه خودش هم قلم نداره . این مسئله مشکل ایجاد نمیکنه ؟ جای نوشته بود که اصلا احتیباجی به قلم نداره چون آیکنها بزرگ هست ولی موقع اسکرول کردن منوها کلیک ناخواسته بوجود میاد
ببخشید من انگشتهام بزرگه با این مسئله به مشکل میخورم یا اینکه نه ؟ در این مورد خیالت راحت
مشکلی پیش نمیاد

KING_DESIGNER
04-06-2010, 08:15
خوب در مورد صفحه نمایش و رنگهای 7300 سئوال من هنوز بی جواب مونده
و این که ایا ارزونتر از این گوشی هم چیزی پیدا میشه با همین امکانات یا نه
مرسی.:20:

The Black Dahlia
04-06-2010, 09:17
اگه عجله ندارید صب کنید منتظر مدلای بعدی نوکیا با سیمبین 3 باشید

KING_DESIGNER
04-06-2010, 13:26
اگه عجله ندارید صب کنید منتظر مدلای بعدی نوکیا با سیمبین 3 باشید

سلام
نه عجله ای نیست
ولی حدود قیمت سری های سیمبین 3 چنده ؟
امکانش هست چندتا مدل رو که نوکیا معرفی کرده به من بگید.
مرسی

ess_1362
04-06-2010, 20:13
حالا سئوال من اینه که این مقدار رنگ خیلی محصوص هست ؟

قطعا صفحه نمایش OLED در کیفیت تصاویر تاثیر کاملا محسوس داره (البته اگر OLED باشه)

البته مسئله مهمتر مصرف بسیار کمتر برق در صفحه نمایش های OLED هست مخصوصا برای شما که قصد دارید با گوشی فیلم نگاه کنید

راستی سلام:31:

KING_DESIGNER
04-06-2010, 20:18
سلام
مدل 7300 حدود 8 ساعت میتونه روشن بمونه و صحبت کنی
ولی مدل 8000 که جدیدتره و گرونتره ( همونیه که توی پ ی ام بهت گفتم ) حدود 6 ساعت روشن می مونه. اگه اشتباه نکنم.

برای همین نظرم روی 7300 هستش ولی رنگش خیلی مزخرفه رنگش قرمزه که خیلی تیو ذوق میزنه.
با اینحال ممنون

دوست دارم چندتا مدل دیگه هم توی این رینج قیمت با همین مشخصات بهم معرفی کنین.
ممنون میشم.

خودم مارکهای HTC رو دوست دارم

راستی چرا توی مشخصات گوشیها نوشتند xvid, divx ولی دوستان میگوند که این فرمت رو ساپورت نمیکنه ؟
مقلا همین ویوتی LG قیمتش خوبه ها 160-70 تومنه ولی دوستان میگوند باید تبدیل کنی.
ولی توی استی GSMarena نوشته که DIVX میخونه.
پس داستان چیه ؟:20:

ess_1362
05-06-2010, 09:17
راستی چرا توی مشخصات گوشیها نوشتند xvid, divx ولی دوستان میگوند که این فرمت رو ساپورت نمیکنه ؟
مقلا همین ویوتی LG قیمتش خوبه ها 160-70 تومنه ولی دوستان میگوند باید تبدیل کنی.
ولی توی استی GSMarena نوشته که DIVX میخونه.
پس داستان چیه ؟

تبدیل که فکر نمیکنم نیازی باشه ولی باید یک پلیر خوب برای گوشی بنسبی چون پلیر خود گوشی حتی توان پخش 3GP را هم نداره

mohammad8711
05-06-2010, 12:30
زیر 500 تومن بهترین گوشی برای فیلم نگاه کردن امنیا 2 هست
کیفیت صفحه نمایش عالی ، باتری قوی ، نرم افزار فراوان ، 16 گیگ حافظه داخلی ، صدای DNSe و ...
چون می خوای با گوشی فیلم نگاه کنی سعی کن رزولوشن گوشی بالا باشه تا از فیلم لذت ببری ، سیستم عامل هم خیلی مهمه چون اگه سیستم عامل قوی نباشه ممکنه نتونی نرم افزاری که قابلیت پخش زیر نویس فارسی داشته باشه پیدا کنی !
من خودم امنیا 2 دارم و بیشترین استفاده من از گوشی ، فیلم دیدن + ویدیو کلیپ هست و خیلی راضی هستم

KING_DESIGNER
05-06-2010, 20:26
سلام
omnia2 همین گوشی 8000jet هستش ؟؟
این 8000 که سیستم عامل نداره گل پسر !!!
پس چطوری نگاه میکنی ؟
ضمنا مدل 7300 که بهتره چون سیستم عامل داره و2 ساعت باطریشبیشتر عمرم یکنه ضمن اینکه حافظه بیشتری هم ساپورت میکنه.
لینکی که از مقایسشون گذاشتم نگاه کنید.
ولی اگر منظورتون از omnia 2 مدل دیگریست بگید ممنون میشم و یک لینک هم بزارید که ببینیم داستانش چیه
ضمنا قیمتش هم خیلی بالا نباشه
چون مموری هم یخوام بگیرم نهایت 200 بشه ولی گوشی تمیزی باشه. یه چیزی تو مایه های ایفون.
مرسی

Dark.Life
05-06-2010, 23:44
امنیا 2 شکلش شبیه جته فقط صفحش 6 دهم اینچ بزرگتره
ویندوز موبایله

اینم لینکش :

ولی گفتی تا 200 میخای پس 5530 بگیر یا 5230 که باتریش قویتره
از سامسونگ بخای s5560 و کروبی پرو هست
از سونی اریکسون چیزی با این مشخصات نیست
ال جی هم نیست
اچ تی سی فقط ویوا هست که به کارت نمیاد

KING_DESIGNER
06-06-2010, 00:19
سلام
مدلهای 5560 و کوربی که اصلا سیستم عامل ندارند !!
5530 و 5230 هم سیمبین هستش . در حالی که من میگم پاکت پی سی باشه چون فرمت DIVx رو میخوام به دستگاه بدهم.
درحالی که در سیمبین فکر نکنم دایویکس خونده بشه ولی ویندوز بازم بهتره چون میشه برایش برنامه گیر اورد.
توی سایت دایوکیس هم یک پلایر مخصوص موبایل هست که سیستمهای عامل مورد استفاده رو نوشته و سیمبین هم جزوش هست ولی میخوام پاکت پی سی باشه . حالا پاکت پی سی توی این قیمت ها فقط 7300 هست ؟ یعنی اینتخاب دیگری ندارم ؟
مرسی ازتون ممنونم

Dark.Life
06-06-2010, 00:26
آخه 5560 و کروبی به طور پیشفرض divx میخونن
واسه 5530 و 5230 هم برنامه کور پلیر هست که میخونه
اگه ویندوز میخای باید 70 بزاری رو پولت امنیا لایت بگیری اگه نه ویوا
اگرم تا 350 میتونی بدی x1 هست
تاچ 2 هم هست که همون لایت بهتره

KING_DESIGNER
06-06-2010, 00:41
اقا کوربی نمیخونه !! من توی GSM ARENA دیدم فقط WMV داره
5230 هم نسبت به سیستم عامل و قیمتش نمیصرفه چون 7300 هم همونه
من یه چیزی تو مایه های 7300 سامسونگ میخوام که هم ویندوز داشته باشه و هم دایویکس رو داشته باشه ولی امکاناتش از 7300 بهتر باشه
چون 260 تومن برای 7300 ارزش داره ولی جای سئوال من اینه که کمتر از این پیدا نمیشه ؟که ویندوز داشته باشه ؟
اخه دوستان میگن ویندوز بگیری همه چی روش نصب یمشه و انحصاری نیست ! میتونی همه چی نصب کنی.
مرسی

Dark.Life
06-06-2010, 09:56
حاجی بلاخره میخای از 7300 ارزونتر باشه یا امکاناتش بیشتر باشه ؟!
اگه ارزونتر میخای فقط ویوا هست حدود 190 تومنه gps نداره ... صفحش کوچیکتره ... سی پی یوش 200 ه ... رمش 192 ه
دوربینش 2 ه فوکوس نداره ...
اگه با امکانات بالاتر بخای x1 هست که البته خیلیم امکاناتش بالاتر نیست فقط سوکت 3.5 میلیمتری داره و رزولوشنش صفحش بالاتره و کیبرد داره ... به جاش سنسور شتاب سنج نداره ... سی پی یوش 528 ه ... اسپیکرش ضعیفتره ... قیمتش حدود 350 تومنه
تاچ 2 هم هست 280 تومنه امکاناتش از 7300 پایینتره

بهترینش واسه شما همین 7300 ه ... اگه رنگ قرمزشو دوست نداری مشکیشم هست ... دیگه واسه چی شک داری ؟

در ضمن کروبی پرو divx میخونه

pooria.rio
06-06-2010, 10:23
یه نگاهیم به این بنداز،همه ی چیزایی که میخوای رو داره + دوربین عالی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

GENERAL 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - quad-band version
GSM 900 / 1800 / 1900 - tri-band version
3G Network HSDPA 900 / 2100
HSDPA 850 / 1900 - American version
Announced 2008, August
Status Available. Released 2008, November
SIZE Dimensions 107.8 x 55.9 x 14 mm
Weight 114 g
DISPLAY Type TFT resistive touchscreen, 256K colors
Size 240 x 400 pixels, 3.0 inches
- Flash UI
- Accelerometer sensor for auto-rotate
- Downloadable wallpapers
SOUND Alert types Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones, composer
Speakerphone Yes
- Dolby Mobile
MEMORY Phonebook Yes, Photocall
Call records 40 dialed, 40 received, 40 missed calls
Internal 100 MB
Card slot microSD, up to 16GB (verified*), buy memory
DATA GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGE Yes
3G HSDPA, 7.2 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11b/g
Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP
Infrared port No
USB Yes, v2.0
CAMERA Primary 8 MP, 3264x2448 pixels, Schneider-Kreuznach optics, auto/manual focus, xenon flash
Features Geo-tagging, face, smile and blink detection, touch focus, image stabilization
Video Yes, VGA@30fps, QVGA@120fps
Secondary VGA videocall camera
FEATURES Messaging SMS, EMS, MMS, Email
Browser WAP 2.0/xHTML, HTML
Radio FM radio
Games Yes
Colors Black
GPS Yes, with A-GPS support
Java Yes, MIDP 2.0
- MP3/MP4/AAC/DivX/Xvid player
- Organizer
- Document viewer (Word, Excel, PowerPoint, PDF)
- TV-out
- Voice memo
- T9
BATTERY Standard battery, Li-Ion 1000 mAh
Stand-by Up to 264 h
Talk time Up to 3 h
MISC SAR US 0.59 W/kg (head) 0.49 W/kg (body)
Price group

قیمت 280 تومن

mohammad8711
06-06-2010, 18:08
سلام
omnia2 همین گوشی 8000jet هستش ؟؟
این 8000 که سیستم عامل نداره گل پسر !!!
پس چطوری نگاه میکنی ؟
ضمنا مدل 7300 که بهتره چون سیستم عامل داره و2 ساعت باطریشبیشتر عمرم یکنه ضمن اینکه حافظه بیشتری هم ساپورت میکنه.
لینکی که از مقایسشون گذاشتم نگاه کنید.
ولی اگر منظورتون از omnia 2 مدل دیگریست بگید ممنون میشم و یک لینک هم بزارید که ببینیم داستانش چیه
ضمنا قیمتش هم خیلی بالا نباشه
چون مموری هم یخوام بگیرم نهایت 200 بشه ولی گوشی تمیزی باشه. یه چیزی تو مایه های ایفون.
مرسی
نه !!
امنیا 2 همون i8000 هست ! امنیا پاکت پی سی هست و همه پاکت پی سی ها ویندوز موبایل هستند
اینم مشخصاتش :

قیمتش یه خورده زیاد ، الان فکر کنم با گارانتی و حافظه داخلی 16 گیگ حدود 440 تومن باشه ، ولی مطمئن باش ارزش خریدن داره
باتریش هم مثل 7300 هست با این تفاوت که صفحه نمایش امنیا 2 AMOLED هست و مصرف باتریش نسبت به صحفحه نمایش 7300 کمتره
بهت پیشنهاد می کنم قبل از خرید گوشی حتما یه گوشی با صفحه نمایش AMOLED رو خودت تست کنی تا ببینی چقدر نسبت به صفحه نمایش TFT کیفیت تصویر بیشتره !
به این تاپیک هم یه نگاهی بنداز :

RaS0oL.M
06-06-2010, 21:49
:10:امینیا 2 بهترینه شک نکن من خودم جت دارم می گم...............:11:

BLACK-BLACK
06-06-2010, 23:06
سلام
مدلهای 5560 و کوربی که اصلا سیستم عامل ندارند !!
5530 و 5230 هم سیمبین هستش . در حالی که من میگم پاکت پی سی باشه چون فرمت DIVx رو میخوام به دستگاه بدهم.
درحالی که در سیمبین فکر نکنم دایویکس خونده بشه ولی ویندوز بازم بهتره چون میشه برایش برنامه گیر اورد.
توی سایت دایوکیس هم یک پلایر مخصوص موبایل هست که سیستمهای عامل مورد استفاده رو نوشته و سیمبین هم جزوش هست ولی میخوام پاکت پی سی باشه . حالا پاکت پی سی توی این قیمت ها فقط 7300 هست ؟ یعنی اینتخاب دیگری ندارم ؟
مرسی ازتون ممنونم

اتفاقن بر عکسه!اونقدی که برای سیمبین برامه هست برای پاکت پی سی نیست
از هر 10 تا برنامه برای سیمبین یکی برای ویندوز وجود داره
من خودم شخصا با گوشیم (n82) فایلهای mkv 3 گیگابایتی رو به راحتی پخش کردم

mohammad8711
07-06-2010, 06:51
اتفاقن بر عکسه!اونقدی که برای سیمبین برامه هست برای پاکت پی سی نیست
از هر 10 تا برنامه برای سیمبین یکی برای ویندوز وجود داره
من خودم شخصا با گوشیم (n82) فایلهای mkv 3 گیگابایتی رو به راحتی پخش کردم
درسته با سیمبین هم میشه divx پخش کرد ، البته من در مورد سیمبین سری 5 اطلاع ندارم ولی قبلا با 3250 همه نوع فایل صوتی و تصویری پخش می کردم اونم به لطف coreplayer
ولی در مورد برنامه هم یکم دارید تو سر ویندوز می زنید ، به بخش پاکت پی سی اینجا توجه نکنید که زیاد برنامه معرفی نمیشه ، یه سر به فروم های بزرگی مثل XPDA و Modaco بزنید هزاران برنامه ویندوز موبایل پیدا می کنید
من تا حالا نشده بخوام کاری با گوشیم انجام بدم ولی برنامه ش پیدا نشه !
مثلا برای سیمبین برنامه ای هست که فیلم با زیرنویس srt پخش کنه ؟

KING_DESIGNER
07-06-2010, 07:52
آقا مرسی از همه دوستان ممنون و متشکرم.:11:
راستش الان فهمیدم داستان چیه مخصوصا با لینکی که اقای Dark life گذاشته بود همه چی مشخص شد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو نتیجه گرفتم صفحه oled یعنی همه چی :31:
واقعا oled چیز بی نظیریه .

من فعلا روی یک محصول سامسونگ زوم ردم که oled داشته باشه با سیستم ویندوز یعنی پاکت پی سی باشه.

فقط یه سئوال : من همیشه 100 تومن تا 160 تومن برای گوشی خرج میکردم و بعد از 2 سال گوشیم از رده خارج میشد !! مثلاk750 , e250 و اینها رو میخریدم گوشی با امکانات ساده.
حالا میخوام بدونم من اگر یک پاکت پی سی بگیرم تا چند سال منو ساپورت میکنه چون اصلا گوشی باز نیستم
تا چند وقت میتونم با این وندوزش کار کنم و تا چند وقت برای ویندوزش برنامه ساخته میشه ؟

راستی گوشی corby pro دایویکس نمیخونه ، چون گوشی رو فارسی کردن و تقویم فارسی باریش در نظر گرفتند mp4 و دایویکس رو حذف کردند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکامنتهای اینجا رو بخونید متوجه میشید.

فقط امنیا 2 خاصیت oled داره ؟ تنها گوشی که پاکت پی سی باشه همین گوشی بود.:41:
برای سیمبین هم سرچ کردم بازم همین بود....ظاهرا مایه تیله ما کافی نیست همون 7300 رو باید بگیریم ولی قید کیفیت LED رو باید بزنیم...

بدبختی اینجاست یه مدل دیگه سامسونگ هم هست که OLED هست و DIVX هم داره ولی ادم شک داره چون که سیستم عامل نداره ممکنه دایوکیس خوندش هم مثل کوربی بشه و از روی این گوشی حذف شده باشه اونوقت خر بیار و باقالی بار کن. پس در نتیجه فقط باید به ویندوز فکر کنم درست نمیگم ؟

دوستان راه دیگری نیست که با یه قیمت پایین یه گوشی OLED دار و مبتنی برسیستم عامل ویندوز تهیه کنیم ؟
بازم مرسی

تا اینجا فعلا 7300 برنده است و امکانات خوبی داره..:31:

KING_DESIGNER
07-06-2010, 08:00
حذف شود.............................

KING_DESIGNER
07-06-2010, 18:55
دوستان نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

merikh_merikh
07-06-2010, 19:13
سلام
بعد از یه سال تصمیم گرفتم گوشیمو عوض کنم. چندتا سئوال دارم. گوشی با امکانات زیر پیدا میشه .؟

- امکان پخش فیلمهای DIVX که حدود 1.5 ساعت زمان داره و حجمشون 700 مگ هست. میخوام فقط با این گوشی فیلم 1.5 ساعته ببینم. بدون این که فیلم رو تبدیل کنم. فیلمها هم همشون پسوند AVI یا DIVX دارند ومیخوام گوشی باشه که اینن فیلم ها رو بدون تبدیل کردند پخش کنه و با قالب DVDrip مشکلی نداتشته باشه. و یک سئوال ایا این گوشیهای امکان پخش زیرنویس هم دارند ؟

میخوام با این گوشی بیشتر فیلم نگاه کنم . حتما باید این مورد لحاظ شده باشه. یه سری سامسونگ جدیدا تولید کرده که HD هم ساپورت میکنند ولی قیمتشون 500 تومنه و نسبتا زیاده . من کمتر میخوام

مثلا امکانات زیر بیشتر مورد توجه من هست:
-ساپورت رم حداقل 4 گیگ به بالا
-دوربین رزولیشن بالا اگه هم نداشت مهم نیست
-تاچ اسکرین و صفحه پهن
-توی این رینج قیمت گوشی پاکت پی سی هست یا نه ؟ که ویندوز موبایل داشته باشه ؟
-اولویت سیستم عامل اول با ویندوز موبایل هست بعدش هم با سیمبین .
ترجیحا از برندهای معروف نوکیا HTC و یا سامسونگ
- وای فای هم داشته باشه بهتره.
-نسل سوم رو هم ساپورت کنه.
ضمنا مورد مصرف بیشتر فیلم دیدن ( همانطوریک ه ذکر شد ) و وبگردی هست

و یک سری نکته :
قضیه GSM900-1000 واینها رو میشه توضیح بدید ؟
3G یا TRIBAND همون گوشی نسل 3 هستش ؟
روی گوشی فعلی من همین 3G نوشته شده ولی دقیق نمیدونم که ساپورت میکنه یا نه.
و یک نکته اگر نسل سوم ساپورت نشه چه چیزایی رو از دست میدم ؟ ایا کل امکانات گوشی به خطر میفته ؟

خودم فعلا یک گوشی پیدا کردم مدلش ویوتی LG هست قیمتش هم 180 تومنه ولی نسل 2 هستش دوربینش 5 مگاپیکسله تاچ اسکرین هست و ضمن این که دایویکس رو ساپورت میکنه و 8 گیگ هم رم میخوره . فقط کسی که امتحانش کرد یه کلیپ 5 دقیقه ای دایویکس نشونم داد و گفت تا حالا فیلم 700 مگیکه فیلم سینمایی باشه و 1.5 ساعت هم زمانش باشه روی این گوشی کپی نکردم ببینم ساپورت میکنه یا نه ولی روی گوشی لوگوی دایویکس رو -- کرده. و میتونه بصورت دایویکس هم فیلمبرداری کنه.
برای همین میخوام بدونم این گوشی کار منو راه میندازه با مدلهای بهتری هم میتونم گیر بیارم؟؟؟؟؟؟
باتشکر از همه دوستانی که به من راهنمایی میکنند.
مرسی:11:
به نظره من بهترين گزينه ها براي شما که سيستم عاملم داشته باشن اينا هستن:(به نظره من سيستم عامل براي نسب نرم افزار براي شما خوبه)
1)سوني اريکسون ويواز
2)سامسونگ 8910
3)ساتيو

و در نهايت ويواز را به علت داشتن سخت افزار قويتر که براي ديدن فيلم نيز تعثير داره پيشنهاد ميدم

KING_DESIGNER
07-06-2010, 20:06
اقا مرسی ولی همچنان نظرم روی 7300 هستش :31:
متاسفان سایز 7300 هم یه نموره لاغر هستش :41: ولی امکانات خوبی داره
اگه یه ذره بیشتر یزارم روی پولم به 8000 فکر میکنم. چون امکاناتش بیشتر میشه دوربینش 2 مگ بیشتر میشه + صفحه نمایشش بهتر میشه. OLED میشه
چون اینهایی که شما معرفی کردید سیمبین هستند و من بیشتر با ویندوز حال میکنم .
بازم مرسی و دمت گرم.

mohammad8711
07-06-2010, 20:10
به نظره من بهترين گزينه ها براي شما که سيستم عاملم داشته باشن اينا هستن:(به نظره من سيستم عامل براي نسب نرم افزار براي شما خوبه)
1)سوني اريکسون ويواز
2)سامسونگ 8910
3)ساتيو

و در نهايت ويواز را به علت داشتن سخت افزار قويتر که براي ديدن فيلم نيز تعثير داره پيشنهاد ميدم
تو رنج قیمت این گوشی ها که معرفی کردید، امنیا 2 برای فیلم نگاه کردن کاملا نسبت به این گوشی ها قوی تره
هم سی پی یو قوی تری داره هم رزولوشن صفحه نمایشش بیشتره
ویواز و ساتیو هم که TFT هستند و کاملا در مقابل OLED کم میارن
در مورد سیستم عامل هم ، به جرات می تونم بگم ویندوز موبایل برای فیلم نگاه کردن از سیمبین قوی تره

pulp_152
07-06-2010, 20:18
بعضي اوقات مسئله cpu مطرح نيست ... بلكه مساله encoding مطرحه كه اين مسئله در گوشيهاي سامسونگ قويتره ...براي ديدن فيلم بهترين گزينه به نظرم اگر داري همون Omnia 8000 هستش ...

نداري هم جت گزينه خوبيه براي فيلم ديدن

باز اگر سيستم عامل مهمه ! b7300 .. گزينه بدي نيست براي فيلم .. تو اون قيمت با سيستم عامل ويندوز و براي فيلم .. هم از نظر نگه داشتن شارژ هم از نظر كيفيت صفحه نمايش و قدرت encoding بهتر از گزينه هاي همتراز وين موبايلي هستش

KING_DESIGNER
07-06-2010, 20:49
بازم مرسی از دوستان
من کلا مقصودم همین بود که بین مارکها و مدلها چند مدل رو گلچین کنم و نتیجه نهایی رو بگیرم که با این پست آخر دوست خوبم pulp و محمد عزیز متوجه شدم که فقط 2 تا نتخاب بیشتر ندارم. ( چون ظاهرا فقط این دوتا نسبت به قمیت خوب عمل میکنند.
یکی 7300 و یکی هم8000 که سعیمو میخوام بکنم تا 8000 رو بگیرم
ودر اخر این سئوال بنده که بی جواب موند..

ویندوز موبایل تا چقدر عمرم یکنه ؟ ایا 2 یا 3 سال ؟ کلا عمر گوشی که 400-500 تومن هست نسبت به گوشیهای دیگه چقدر هست ؟ تا چه مدت برایش بنرامه میاد ؟ احسان میگفت که هر ویندوزی باید میتونی روش نصب کنی
فرض مثال وقتی میگه قابلیت نصب ویندوز 7 هم روی گوشی 8000 سامسونگ هست ایا بدون افت سرعت کارشو میکنه ؟
آخه روی کامپیوتر تجربه نشون داده که سرعت پردازنده و مقدار رم خیلی بیشتر تاثیر در عملکرد سخت افزار داره.
حالا نظر شما دوستان چیه ؟
چون اگر بدونم که واقعا فقط 2 سال عمر مفید داره که میرم یه گوشی معمولی ویا شاید دست دوم بگیرم ولی اگر بیشتر از اینها عمر میکنه که به فکر 8000 باشم .
ممنون میشم این سئوال منو جواب بدید. بدجوری سر دو راهی گیر کردم.
مرسی مرسی مرسی.

mohammad8711
07-06-2010, 20:59
بازم مرسی از دوستان
من کلا مقصودم همین بود که بین مارکها و مدلها چند مدل رو گلچین کنم و نتیجه نهایی رو بگیرم که با این پست آخر دوست خوبم pulp و محمد عزیز متوجه شدم که فقط 2 تا نتخاب بیشتر ندارم. ( چون ظاهرا فقط این دوتا نسبت به قمیت خوب عمل میکنند.
یکی 7300 و یکی هم8000 که سعیمو میخوام بکنم تا 8000 رو بگیرم
ودر اخر این سئوال بنده که بی جواب موند..

ویندوز موبایل تا چقدر عمرم یکنه ؟ ایا 2 یا 3 سال ؟ کلا عمر گوشی که 400-500 تومن هست نسبت به گوشیهای دیگه چقدر هست ؟ تا چه مدت برایش بنرامه میاد ؟ احسان میگفت که هر ویندوزی باید میتونی روش نصب کنی
فرض مثال وقتی میگه قابلیت نصب ویندوز 7 هم روی گوشی 8000 سامسونگ هست ایا بدون افت سرعت کارشو میکنه ؟
آخه روی کامپیوتر تجربه نشون داده که سرعت پردازنده و مقدار رم خیلی بیشتر تاثیر در عملکرد سخت افزار داره.
حالا نظر شما دوستان چیه ؟
چون اگر بدونم که واقعا فقط 2 سال عمر مفید داره که میرم یه گوشی معمولی ویا شاید دست دوم بگیرم ولی اگر بیشتر از اینها عمر میکنه که به فکر 8000 باشم .
ممنون میشم این سئوال منو جواب بدید. بدجوری سر دو راهی گیر کردم.
مرسی مرسی مرسی.
تضمینی وجود نداره که ویندوز 7 روی این دو گوشی نصب بشه ، ولی احتمالش وجود داره که نصب بشه
اینجوری که من شنیدم ویندوز 7 به سخت افزار قوی نیاز داره و خیلی ها می گن روی گوشی های قدیمی نصب نمیشه
وقتی که قرار بود ویندوز 6.5 هم بیاد همین حرف ها زده می شد ولی آخرش ویندوز 6.5 روی پاکت پی سی های قدیمی هم نصب شد!
حتی اگه ویندوز 7 هم تنونی نصب کنی به این معنی نیست که برنامه های جدید رو نمی تونی روی 6.5 نصب کنی ! البته من چون اطلاعات کافی در مورد ویندوز 7 ندارم نمی تونم با اطمینان بگم ، ولی حدس می زنم بیشتر برنامه های 7 روی 6.5 هم نصب بشه ، همونجوری که بیشتر برنامه های 6.5 روی 6.1 نصب میشه

KING_DESIGNER
07-06-2010, 21:05
اقا یه سئوال :
شرمنده محمد جان خیلی اذیتت کردم

راهی هست بفهمیم گوشیهای اینده که خودشون مبتنی بر ویندوز 7 هستند کی وارد میشوند و احیانا قیمتش حدودا چقدر هست ؟
شیطونه میگه پول نگه داریم تا یه جنس مادام العمر بگیریم
چون با شاید و اما و اگر نمیشه اطمینان کرد.
ممکن هست پردازنده های نسل بعدی مثل کامپیوترها چند هسته ای بشوند و با وارد شدن core بیشتر به پردازنده این گوشیها سیستم بنرامه نویسی اونها هم تغییر کنه و حتما بایستی از همه توان پردازنده کار بکشه
خوب منم که دوست ندارم اورکلاک کنم و عمر موبایلمو پایین بایرم
پس برای همین میگم بزارمیه چیز درست حسابی بگیرم.
حالا ازکجا بفهمم که نسل بعدی کی وارد میشه ؟ آیا تا اخر تابستون هست ؟ چون من عجله زیادی ندارم ولی فرضا اگه مشخص باشه 6 ماه دیگه ویندوز 7 روی سریهای سامسونگ نصب میشه و... خوب عاقلانه اش اینه که صبر کنم و میکنم
وگرنه که همین 7300 خوبه و اون 8000 م که خیلی خوبتر ..
ممنون میشم این یه مورد رو هم توضیح بفرمایید.

pulp_152
07-06-2010, 21:27
ببين ويندوز فون قوي كمتر از 3 يا 4 ماه ديگه حداقل نمياد حداكثر هم تا 9 ماه ديگه ...

اين وين موبايلهاي موجود در بازار هم همشون قابليت اپديت رو دارن ولي نه به وين 7 ... همه تا قبل 7 ..مثلا ميبيني ورژن جديد وندوز مياد 6.6 ... 6.7 ...

كلا الان 2 نوع ويندوز داريم ... ويندوز 7 به بالا ..كه اصلا يه چيز ديگست ..

ويندوز 6 تا 7 ...كه همين ويندوز فعليست با امكانات بهتر ...

كه هر 2 گزينه ساپورت ميشن ...

اگر گوشي ميخواي كه 4 يا 5 سال برات خوب كار كنه و پردازنده هم جوابگو باشه من بهت i9000 رو پيشنهاد ميدم ولي قيمتش يكم بالاست .. سيستم عاملش اندرويد هستش ...

mohammad8711
07-06-2010, 21:52
ببين ويندوز فون قوي كمتر از 3 يا 4 ماه ديگه حداقل نمياد حداكثر هم تا 9 ماه ديگه ...

اين وين موبايلهاي موجود در بازار هم همشون قابليت اپديت رو دارن ولي نه به وين 7 ... همه تا قبل 7 ..مثلا ميبيني ورژن جديد وندوز مياد 6.6 ... 6.7 ...

كلا الان 2 نوع ويندوز داريم ... ويندوز 7 به بالا ..كه اصلا يه چيز ديگست ..

ويندوز 6 تا 7 ...كه همين ويندوز فعليست با امكانات بهتر ...

كه هر 2 گزينه ساپورت ميشن ...

اگر گوشي ميخواي كه 4 يا 5 سال برات خوب كار كنه و پردازنده هم جوابگو باشه من بهت i9000 رو پيشنهاد ميدم ولي قيمتش يكم بالاست .. سيستم عاملش اندرويد هستش ...
پس با این حساب ویندوز 7 احتمالا روی گوشی های قدیمی نصب نمیشه !
البته همونطور که جناب pulp_152 گفتند ، ویندوز 6.5 هم ساپورت میشه و اومدن ویندوز 7 به این معنی نیست که عمر ویندوز 6.5 تموم بشه
i9000 هم که هیچ ایرادی نمیشه ازش گرفت ! یه گوشی کامل و بدون نقصه
البته با اینکه همه موافق هستید که آندروید از ویندوز بهتره ، من آندروید بودن این گوشی رو یه نقص می دونم ! کاش ویندوز موبایل بود (البته این نظر شخصیه منه و در عمل آندروید از ویندوز بهتره)

KING_DESIGNER
07-06-2010, 22:16
من تا حالا فکر میکردم داستان چیز دیگریست ولی الان متوجه شدم که قراره چه اتفاقی بیفته.
با این صفحه نمایشهای TFT و ویندوز 6.1 تصمیم گرفتم برم سراغ ویندوز 7 ! و صفحه نمایش OLED چون که نسبت به قیمت نمیصرفه من بیام نزدیک 500 تومن هزینه کنم و آخرش ویندوز 6.1 داشته باشم . خوب منطقی نیست.
متاسفانه دیر اقدام به خرید کردم :41: خودم فکر میکنم که در واقع الان در اواخر نسل ویندوز فون سری 6 هستیم .
ولی با توضیحات PULP عیز فکر میکنم که پولمو نگه دارم برای سری بعدی که ویندوز 7 ساپورت هم هستند

اخه قیمت 9000 هم خیلی بالاست :41: میدونم میصرفه ولی دقیقا مثل خرید پردازنده های 1 میلیون تومنی می مونه که سال بعدش به 1/3 قیمت خرید هم نمیخرنش.
اقا پس ما وایمیستیم تا سیستم بعدی بیاد و از تکنولوژی روز استفاده کنیم چون نسل بعدی موبایلها هم به قول pulp عزیز گویا 9 کمتر از 9 ماه دیگه ریلیز میشوند باید روی خودشون ویندوز 7 داشته باشند
چون خدایی ارزش داره الان یه سری مطلب خوندم و تازه گرفتم چی به چیه . و ترجیح میدم موبایلی بخرم که خودش ویندوز 7 رو داشته باشه و گوشی به روزی باشه. حالا باید ببینم چه گوشی میاد .
شانس ماست دیگه تا اومدیم بخریم سری 6 این موقع تموم شد :13:
دست گل همتون درد نکنه.

از همتون ممنونم. :10::10::11::11::11: