PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نفوذ به کامپیوتر ؟!!!

msf32
03-06-2010, 10:47
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
سئوال بنده این است که آیا یک مقام دولتی می تواند از طریق سیستم های گوناگون (مانند سیستم های مخابراتی و...) به یک کامپیوتر نفوذ کند و اطلاعات آن را دریافت کرده و یا صفحه ی مانیتور شخص را مشاهده کند ؟! شما فرض کنید اطلاعاتی از قبیل آی پی ، شماره تلفن ، آدرس و ... شخص را هم داشته باشند . آیا این کار امکان پذیر است ؟
(( در تاپیک های مختلفی جستجو کردم اما در مورد -- و امنیت فقط در همین جا می شد این موضوع را مطرح کرد ، با عرض پوزش ... البته موضوع این بخش "مباحث آموزشی" است و فکر کنم خوب جایی اومدم ! )) :46:
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

mmiladd
03-06-2010, 10:57
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
سئوال بنده این است که آیا یک مقام دولتی می تواند از طریق سیستم های گوناگون (مانند سیستم های مخابراتی و...) به یک کامپیوتر نفوذ کند و اطلاعات آن را دریافت کرده و یا صفحه ی مانیتور شخص را مشاهده کند ؟! شما فرض کنید اطلاعاتی از قبیل آی پی ، شماره تلفن ، آدرس و ... شخص را هم داشته باشند . آیا این کار امکان پذیر است ؟
(( در تاپیک های مختلفی جستجو کردم اما در مورد -- و امنیت فقط در همین جا می شد این موضوع را مطرح کرد ، با عرض پوزش ... البته موضوع این بخش "مباحث آموزشی" است و فکر کنم خوب جایی اومدم ! )) :46:
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

بی شک جواب شما مثبته..! مخابرات که هیچ همین isp فکسنتی به راحتی می تون شما رو زیر نظر

داشته باشه.. ولی معمولا این اتفاق رخ نمیده مگر در حالت های خاص..!

m.behnam
03-06-2010, 14:14
این که کاری براشون نداره
حتی میتونن با موبایلت بدونی که بفهمی مکانتم تعیین کنن کجایی!!

msf32
03-06-2010, 14:27
این که کاری براشون نداره
حتی میتونن با موبایلت بدونی که بفهمی مکانتم تعیین کنن کجایی!!

بله درسته . اما مثلا اگر همین الان داری اطلاعاتی رو تایپ می کنی یا یک سری سایت رو مشاهده میکنی و هر کار دیگه ای ... می تونن (مستقیم) صفحه ای که در مانیتور شما نمایش داده میشه رو مشاهده کنند ؟!

خب برای جلوگیری از این کار چه راهی رو پیشنهاد می کنید ؟
میشه از نرم افزار تغییر آی پی استفاده کرد؟

Reza_994
03-06-2010, 15:49
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:31: شما داری از خود مخابرات ip میگیری دیگه عوض هم کنی فرقی نداره

Dr Hannibal
03-06-2010, 20:37
بله درسته . اما مثلا اگر همین الان داری اطلاعاتی رو تایپ می کنی یا یک سری سایت رو مشاهده میکنی و هر کار دیگه ای ... می تونن (مستقیم) صفحه ای که در مانیتور شما نمایش داده میشه رو مشاهده کنند ؟!

خب برای جلوگیری از این کار چه راهی رو پیشنهاد می کنید ؟
میشه از نرم افزار تغییر آی پی استفاده کرد؟

مسیر سایتاهایی که شما میری کاملا توی isp ثبت میشه. و هر وقت یک مقام دولتی خواست میتونه چک کنه شما چه سایت هایی رفتی اما بحث دیدن مانیتور چیزه دیگست که نه امکانش رو ندارند.

دیدن مانیتور یعنی هکک. شما با فایروال و انتی ویروس مناسب می تونید هکک نشید.

msf32
04-06-2010, 10:45
مسیر سایتاهایی که شما میری کاملا توی isp ثبت میشه. و هر وقت یک مقام دولتی خواست میتونه چک کنه شما چه سایت هایی رفتی اما بحث دیدن مانیتور چیزه دیگست که نه امکانش رو ندارند.

دیدن مانیتور یعنی هکک. شما با فایروال و انتی ویروس مناسب می تونید هکک نشید.

از دوستان گرامی که راهنمایی کردند متشکرم

به طور مثال اگر یک نامه ای رو از طریق یاهو و یا (با پر کردن هر فرمی در یک سایت یا وبلاگ) ارسال کنیم با فرض اینکه شخص دولتی نتواند تصویر مانیتور ما را مشاهده کند ، آیا می تواند با چک کردن سایت هایی که رفته ایم متن نامه را درآورد ؟
اگر میشه یک فایروال قوی معرفی کنید. آنتی ویروس بنده هم Nod32 هست با آپدیت جدید .

با تشکر ...

Farshid72
04-06-2010, 11:12
سلام دوستان عزیز
حاوذ اهمیت است که این رو بگم کارهای شما تو اینترنت بصورت LOG برای مخابرات می افته ( مثل برنامه KEY LOGGER ) اما این رو هم باید بگم که هیچکس حتی ISP شما حق نگاه کردن رو نداره و حتی اگه شما به کسی وکالت تام بدهید بازهم اون شخص حق نگاه کردن به اصلاعات نداره و همینطور وکیل شما هم نمی تونه به اطلاعات شما دسترسی داشته باشه.
فقط با حکم دادگاه این امکان برای دسترسی به LOG موبایل و LOG اینترنت وجود داره.
با تشکر.

Morteza561
04-06-2010, 13:28
سلام

البته کنترل سایت های بازدید شده از طریق Isp خیلی رایجه اما کنترل ایمیل رو یه ادعا هایی وزرای اطلاعات و فناوری اطلاعات کرده بودند که منابع خبری آگاه از جمله مدیریت یاهو و گوگل و سایت های بی بی سی و سی ان ان به وسیله ی مدارکی، واهی بودن این ادعا را اثبات کردند.اگر هم کارتون خیلی خطرناکه به نظرم بهترین راهش کافی نت هست. اونجا به راحتی می تونید این کارهاتون رو انجام بدین.(باز هم برای امنیت بیشتر کافی نت های مورد استفادتون رو زود به زود تغییر بدین) استفاده از آنتی میلتر به خصوص اولترا رو به هیچ وجه توصیه نمی کنم.(دلایلش بماند!).

در مورد KeyLogger ها هم چند ماه پیش شایعه ای مبنی بر دزدیده شدن اطلاعات توسط مخابرات به وسیله ی یک بد افزار که به وسیله Yahoo! انتشار پیدا می کرد شده بود. پس مراقب نامه های مشکوک باشید.

در مورد مانیتور ابدا امکانی وجود ندارد. شما برای چک کردن این وضعیت در ADSL (در Dial Up که اصلا حرفش رو نزنید) می توانید برای مدتی پس از اتصال به اینترنت با قطع فعالیت های خود مشاهده کنید که آیا داده ای از طریق رایانه شما انتقال داده می شود یا خیر.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر یه پی ام بدید تا یه منبع توپ برای راهنماییتون معرفی کنم.

تا بعد .... یا حق ....

msf32
04-06-2010, 16:22
سلام

البته کنترل سایت های بازدید شده از طریق Isp خیلی رایجه اما کنترل ایمیل رو یه ادعا هایی وزرای اطلاعات و فناوری اطلاعات کرده بودند که منابع خبری آگاه از جمله مدیریت یاهو و گوگل و سایت های بی بی سی و سی ان ان به وسیله ی مدارکی، واهی بودن این ادعا را اثبات کردند.اگر هم کارتون خیلی خطرناکه به نظرم بهترین راهش کافی نت هست. اونجا به راحتی می تونید این کارهاتون رو انجام بدین.(باز هم برای امنیت بیشتر کافی نت های مورد استفادتون رو زود به زود تغییر بدین) استفاده از آنتی میلتر به خصوص اولترا رو به هیچ وجه توصیه نمی کنم.(دلایلش بماند!).

در مورد KeyLogger ها هم چند ماه پیش شایعه ای مبنی بر دزدیده شدن اطلاعات توسط مخابرات به وسیله ی یک بد افزار که به وسیله Yahoo! انتشار پیدا می کرد شده بود. پس مراقب نامه های مشکوک باشید.

در مورد مانیتور ابدا امکانی وجود ندارد. شما برای چک کردن این وضعیت در ADSL (در Dial Up که اصلا حرفش رو نزنید) می توانید برای مدتی پس از اتصال به اینترنت با قطع فعالیت های خود مشاهده کنید که آیا داده ای از طریق رایانه شما انتقال داده می شود یا خیر.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر یه پی ام بدید تا یه منبع توپ برای راهنماییتون معرفی کنم.

تا بعد .... یا حق ....

با سلام . بسیار متشکر از شما دوست عزیز
ببخشید چگونه می توانیم مشاهده کنیم که آیا داده ای از طریق رایانه ارسال شده است یا نه ؟
کارهای بنده طوری نیست که خدای ناکرده خلاف باشد ! فقط جهت امنیت بالا برای نامه های ارسالی به مدیران برخی وب سایت ها و اماکن دولتی این تاپیک را ایجاد نمودم که تا به اینجا با راهنمایی دوستان گرامی به نتایج مطلوبی دست یافته ام . اینترنت بنده فعلا Dial Up هست چون امنیت بالاتری نسبت به ADSL دارد .
اصل موضوع به این شکل هست که تازگی ها آی پی بنده تغییر می کند و حتی بعضی اوقات آی پی بنده از ایران به کشور کویت تغییر می یابد !!! و با ارتباط که با کارشناسانی که داشته ام متوجه شده ام که ممکن است سیستم بنده تحت نظر باشد . به تازگی در سایتی سفارش محصول دادم که از یک مقام دولتی خبر رسید سفارشات شما مشاهده شده و انگار می خواستند ثابت کنند که سیستم بنده تحت نظر افراد مذکور هست . بهترین راه (ها) جهت جلوگیری از نفوذ به کامپیوتر چه مواردی است ؟ که ما را از عدم دزدیده شدن و مشاهده اطلاعات توسط دیگران مطمئن کند

متشکرم :11:

toose2008
04-06-2010, 16:31
به نظرم این مواردی که شما ذکر کردین دلایلی نبود بر کنترل سیستم یکم سوئ تفاهم شده :11:

msf32
04-06-2010, 16:45
به نظرم این مواردی که شما ذکر کردین دلایلی نبود بر کنترل سیستم یکم سوئ تفاهم شده :11:

شاید حق با شما باشه
ولی به جزء دلایلی که در پست قبل به آنها اشاره کردم مواردی رو دیده و شنیده ام که مطمئن هستم کامپیوتر بنده تحت کنترل است . مهم ترین آن اقرار شخص دولتی در دادگستری که نمی دونم با چه ترفندی متوجه شده که بنده از یک فروشگاه اینترنتی محصولاتی رو خرید کردم !! خود همین مطلب دلیل بر واقعیت دارد ...

Morteza561
04-06-2010, 17:07
شما می تونید چند تا کار انجام بدین:
1- اگر سیستم متعلق به خودتون هست سعی کنید در اسرع وقت در صورت امکان ویندوزتون رو عوض کنید.
2- دو احتمال برای مواردی که فرمودید وجود داره: 1- داشتن حکم شخص مذکور از طرف وزارت اطلاعات 2- قرار داشتن یک تروجان آپلودر در رایانه شما.
3- اگر میتونید از برنامه های محدود کردن اینترنت که فقط اجازه دسترسی برنامه های خاصی رو به اینترنت میده استفاده کنید.
4- در مورد انتقال داده: (فوق مبتدیانه: بعد از اتصال به اینترنت روی شکل دو کامپیوتر که در گوشه سمت راست پایین صفحه مانیتورتان قرار دارد دو بار کلیک کنید تا پنجره ای باز شود. حالا در این صفحه می توانید میزان رد و بدل شدن اطلاعات را ببینید.
5- در مورد تغییر آی پی : این امری کاملا عادی برای اتصال DialUp است و هیچ ربطی به -- شدن شما ندارد. شما با هر بار قطع کردن ارتباط و اتصال آن به یک آی پی جدید وصل می شوید. اما در مورد کویت: شما از کجا به این نتیجه رسیدید؟

باز هم اگر مشکلی بود در خدمتم...

toose2008
04-06-2010, 17:11
شاید حق با شما باشه
ولی به جزء دلایلی که در پست قبل به آنها اشاره کردم مواردی رو دیده و شنیده ام که مطمئن هستم کامپیوتر بنده تحت کنترل است . مهم ترین آن اقرار شخص دولتی در دادگستری که نمی دونم با چه ترفندی متوجه شده که بنده از یک فروشگاه اینترنتی محصولاتی رو خرید کردم !! خود همین مطلب دلیل بر واقعیت دارد ...

ما یک سری فروشگاهای مجازی قانونی تحت وب داریم مربوط به لوازم و محل خرید اجناسی هست که در بازار نمیشه خرید و جنبه خصوصی داره بخصوص فروشگاهای های لوازم زناشویی و جن -سی این فروشگاها به دلیل حجب و حیای جامعه و یا سهولت در خرید و در دست رس بودن در وب ساخته میشه تا افرادی که خجالتی هستند و یا شرائط خرید براشون دشواره و یا وقت خرید و.... ندارند بتوانند خرید مجازی داشته باشند و اگه شخصی که میگید شما رو تحت کنترل داره و بیان کرده ! به حریم خصوصی شما غیر قانوی وارد شده و در دادگاه جرائم رایانه ای به اشد مجازات محکومه هیچ دلیلی نداره اگه جنس خریداری شما یک جنس روتین بازار باشه مورد بازپرسی قرار بگیرید بجز اینکه عامل قاچاغ انواع محصولات چه مجاز غیر عنف جامعه و چه مخدر و... که باز باید فروشنده مورد پیگیری قرار بگیره نه خریدار یا اینکه خریدار یعنی شما عامل توضیع داخلی باشید و کالای شما غیر قانونی و خلاف باشه در هر صورت اگه تو کارتون دچار لغزش نیستید میتونید به راحتی نصبت به این امر غیر انسانی شکایت کنید

msf32
06-06-2010, 11:58
در مورد تغییر آی پی : این امری کاملا عادی برای اتصال DialUp است و هیچ ربطی به -- شدن شما ندارد. شما با هر بار قطع کردن ارتباط و اتصال آن به یک آی پی جدید وصل می شوید. اما در مورد کویت: شما از کجا به این نتیجه رسیدید؟

با استفاده از سیستم آمارگیر webgozar که موقعیت جغرافیایی بازدید کننده از یک سایت یا وبلاگ را نشان می دهد و همچنین سایت های خارجی دیگر که آی پی ، نام کشور و ... بازدید کننده (که خودم هستم) را مشخص می کنند توانستم آی پی خود را که به کشور کویت اختصاص داشت مشاهده نمایم که روزانه چند بار آی پی بنده از کویت به ایران و بالعکس تغییر می کند! ...

Morteza561
06-06-2010, 16:59
مطمئنید از یرنامه های پ؟ر|و"ک}س*ی استفاده نمی کنید؟ یا ف:ی!ل%ت_ر+ش^ک$ن ؟

msf32
06-06-2010, 17:29
مطمئنید از یرنامه های پ؟ر|و"ک}س*ی استفاده نمی کنید؟ یا ف:ی!ل%ت_ر+ش^ک$ن ؟

از نرم افزار U9.92 استفاده می کردم که چند روزه ارور میده ...

V E S T A
07-06-2010, 11:58
البته کنترل سایت های بازدید شده از طریق Isp خیلی رایجه

یعنی شرکتی که ازش خدمات گرفته میشه میتونه سایت ها وهمه بازدید ها رو چک کنه ؟:19:

Morteza561
07-06-2010, 13:30
یعنی شرکتی که ازش خدمات گرفته میشه میتونه سایت ها وهمه بازدید ها رو چک کنه ؟:19:

آسونی انجام این کار برای یه ISP به آسونی خوردن آب برای شماست.:31: البته این رو هم بگم، بیست نفر الاف اونجا ننشستند بگردند ببینند شما چه صفحاتی رو باز می کنید. فقط در موارد خاص این کار انجام میشه.:21:

از نرم افزار U9.92 استفاده می کردم که چند روزه ارور میده ...

خوب دیگه. من همیشه میگم از این برنامه مزخرف استفاده نکنید شما چهار تا ورژن عقب ترش رو دارید؟ :18:

این همون کاریه که یه ف:ی!ل%ت_ر+ش^ک$ن انجام میده.(تغییر IP به یک کشور بدون محدودیت):46:

خواهش می کنم عاجزانه دیگه از این دست برنامه های لو رفته استفاده نکنید ...:11::11::11:

این ضمیمه امتحانی است و ربطی به بحث نداره!!!