PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درس خوندن تو کتابخونه چه جوریاست؟

PEZESHKII
01-06-2010, 21:40
سلام عزیزان
من تا الآن به عمرم کتابخانه نرفتم و از قوانین و محیطش هیچ خبری ندارم.ممنون میشم اگر به سوالات بنده پاسخ دهید:

1-کتابخانه محیط مناسبی برای درس خوندن هست یا نه؟از محیط یکنواخت منزل خسته شدم.ساکته؟همه حواسشون به درسشونه؟اجازه صحبت با موبایل که کسی نداره؟درسته؟

2-کتابخانه ساعت کاری مشخصی داره؟یا از صبح تا شب بازه؟مثلا من اگه بخوام 8 صبح برم و ناهارم رو با خودم ببرم ظهر اونجا رو می بندن یا یک سره بازه؟

3-آیا برای رفتن به کتابخونه مدارکی چیزی لازم هست؟کارت دانش آموزی میخواد؟باید برم از مدرسه نامه ای چیزی بگیرم؟

4-باید برای رفتن به اونجا باید صندلی چیزی رزرو کنم!؟یا همین طور که وارد بشم می تونم برم جایی که دوست دارم بشینم.

5-باید برم اونجا ثبت نام کنم؟حدودا پول می گیرند؟هفتگی پول میگرن یا روزی یا ماهی؟
(شرمنده اگه سوالاتم مسخرست.تو کتابخونه رفتن هیچ تجربه ای ندارم:31:)

از همکار انجمن جناب farshidshd که علاقه زیادی نسبت به بستن تاپیک دارند صمیمانه خواهش دارم تاپیک را نبندند یا به جای دیگر انتقال ندهند.بنده تمامی جوانب را در نظر گرفتم و اینجا تاپیک زدم.

Amir_oscar
01-06-2010, 21:53
سلام عزیزان
من تا الآن به عمرم کتابخانه نرفتم و از قوانین و محیطش هیچ خبری ندارم.ممنون میشم اگر به سوالات بنده پاسخ دهید:

1-کتابخانه محیط مناسبی برای درس خوندن هست یا نه؟از محیط یکنواخت منزل خسته شدم.ساکته؟همه حواسشون به درسشونه؟اجازه صحبت با موبایل که کسی نداره؟درسته؟

2-کتابخانه ساعت کاری مشخصی داره؟یا از صبح تا شب بازه؟مثلا من اگه بخوام 8 صبح برم و ناهارم رو با خودم ببرم ظهر اونجا رو می بندن یا یک سره بازه؟

3-آیا برای رفتن به کتابخونه مدارکی چیزی لازم هست؟کارت دانش آموزی میخواد؟باید برم از مدرسه نامه ای چیزی بگیرم؟

4-باید برای رفتن به اونجا باید صندلی چیزی رزرو کنم!؟یا همین طور که وارد بشم می تونم برم جایی که دوست دارم بشینم.

5-باید برم اونجا ثبت نام کنم؟حدودا پول می گیرند؟هفتگی پول میگرن یا روزی یا ماهی؟
(شرمنده اگه سوالاتم مسخرست.تو کتابخونه رفتن هیچ تجربه ای ندارم:31:)

از همکار انجمن جناب farshidshd که علاقه زیادی نسبت به بستن تاپیک دارند صمیمانه خواهش دارم تاپیک را نبندند یا به جای دیگر انتقال ندهند.بنده تمامی جوانب را در نظر گرفتم و اینجا تاپیک زدم.
1- ساکته و بجز صدای کفش، صدای خاص دیگه ای نمیاد!
البته ممکنه بعد چند روز از سکوت زیاد کلافه بشی. این که سرت رو بلند بکنی و محیط یکنواخت رو همیشه ببینی توی دراز مدت می تونه ضرر داشته باشه! کلا به نظرم خوب نیست!

2-بشستگی به مقررات کتابخونه داره. بعضیا از 7صبح تا حدود 12 و 1 پسرونه و از اون به بعد تا 7و8 دخترونه است.(یا بالعکس) بعضیا هم یه روز پسرونه و یه روز دخترونه است.

3-مدارک که عکس و پوشه و فتوکپی شناسنامه و فیش بانکک رو می خواد.

4- اگه ثبت نام بکنب هر موقعی می تونی بری و هر جا بشینی.

5- باید بری کتابخونه و شماره حسابشون رو بگیری و شهریه ای رو که می کن( حدود 7 هزار تومن-هر شهر و هر کتابخونه ای فرق داره. البته کتابخونه ی خصوصی فکر کنم گرون تر باشه-برای یک سال) رو به حسابشون بریزی و فیشش رو براشون ببری تا برات کارت صادر بکنن.

PEZESHKII
01-06-2010, 22:04
ممنون از امیر خان
این طور از قوانینش آشنا شدم

نظری در مورد درس خوندن تو کتابخونه ندارید؟خوبه؟بده؟

behnam_roli
01-06-2010, 22:05
1- آره محیط خوبی هست اگه تنها باشی یا حداکثر 2-3 نفرو بشناسی که سوالات درسیتو بتونی ازشون بپرسی. اونجا هم باید مواظب باشی زیاد با کسی دوست نشی

2- اونجایی که من میرم از 8 صبحه تا 11 شب بعضی جاها هم شبانه روزیه. البته بعضی جاها هم زوج و فرد دختر و پسره

3-آره شناسنامه و کارت ملی و عکس میخواد؟ نامه از مدرسه میخوان چیکار!!

4- هرجا بری میتونی بشینی اگه پر نباشه . اگه صبح زود بری جاهای خوب گیرت میاد

5-والا من وقتی رفتم اول مهر همین امسال 3000 تومن دادم ولی چند وقت پیش یه دفعه کردنش 7000 تومن!! برای مدت یک سال

PEZESHKII
01-06-2010, 22:11
تشکر بهنام جان
شما ظهر هم برمیگردی خونه؟یا همون جا میمونید تا عصر؟
منظورم اینه که اگه ناهار ببرم اونجا بخورم ضایع نیست؟:31:یا عادیه؟

ramin 69
01-06-2010, 23:01
سلام

به نظر من کتابخونه جای خوبیه اگر خونه نمیتونی درس بخونی ، برای من که خیلی خوبه.
موارد کلی رو دوستان گفتن ، اما در مورد سوالی که در مورد ناهار پرسیدی ، نه ، هرکسی میخواد میره بیرون ، هرکسی هم میخواد غذا میاره .
هر سوال دیگه ای بود من در خدمتم.

2- اونجایی که من میرم از 8 صبحه تا 11 شب بعضی جاها هم شبانه روزیه. البته بعضی جاها هم زوج و فرد دختر و پسره

اقا بهنام شما احیانا کتابخونه بلوارفردوس نمیرید ؟

Amir_oscar
01-06-2010, 23:06
تشکر بهنام جان
البته داخل خود سالنش ناهار خوردن فکر کنم ضایع باشه و ببریش بیرون توی حیاطی جایی بخوری بهتر باشه.:31:

karkan
01-06-2010, 23:08
کتابخونه هم کتابخونه های قدیم...دیگه الان تبدیل شده به محفل عشاق:40:...بعضی از دوستام که حتی از رو خوندن هم بلد نیستن الکی میرن اونجا شاید فرجی بشه...متاسفم واسشون...

بعد از نهار سیگار فراموش نشه!!!!!

PEZESHKII
01-06-2010, 23:14
تشکر از همگی بابت پاسخ
من داشتم توی اینترنت دنبال آدرس کتابخونه های شهرمون می گشتم به این دو مورد بر خوردم کدمشون باید برم؟

ليست كتابخانه هاي عمومي تحت پوشش

ليست كتابخانه هاي عمومي مشاركتي

بعد این که این درجه بندی هاشون چه طوریه؟این که مال شهر ما همش بین 5 بود تا 8 یه درجه 1 داخلشون نبود!!

Life24
02-06-2010, 08:34
خوبه
ولی بعید میدونم الان جات بشه خرداد ماه
قدیم که ما می رفتیم این موقع ها جا نبود.

Life24
02-06-2010, 08:44
برخی اوقات هم نتیجه عکس میده.
میبینی رفتی تو فکر کسی هم نیست درت بیاره.چون سکوت خفنی داره
من چندین بار دیدم.

behnam_roli
02-06-2010, 12:50
تشکر بهنام جان

خواهش میکنم

آره برمیگردم خونه چون نزدیکه به خونمون تقریبا دوباره عصر میام

اینجا که ما میریم یه سری ناهار میارن اصلا هم ضایع نیست. دور وبر کتابخونه یه ساندویچی هست یه سری هم میرن اونجا ناهار یه چیزی میخورن

اقا بهنام شما احیانا کتابخونه بلوارفردوس نمیرید ؟

نه من کتابخونه علامه طرشتی میرم:20:

Mr.Unco
13-06-2010, 17:23
اگه تنها هستی برو ولی اگه میخوای با کسی بری اشتباه محضه
از من با تجربه بشنو

Hossein1992
10-10-2010, 21:39
سلام
ببخشید این تاپیک قدیمی را بالا اوردم ولی نخواستم تاپیک جدید بزنم

من در خانه نمیتونم درس بخونم مشکل دارم
برم کتابخونه میشه درس خوند؟

petrose.kabir
10-10-2010, 21:58
کتابخونه خیلی خوبه.من نمیرم.اما همین که دیگران دارن درس میخونن.تو هم یه جورای دوست داری بخونی.
دوستانی هم پیدا میکنی.
بدیش اینه که لباسات راحت نیست

Hossein1992
10-10-2010, 22:00
کتابخونه خیلی خوبه.من نمیرم.اما همین که دیگران دارن درس میخونن.تو هم یه جورای دوست داری بخونی.
دوستانی هم پیدا میکنی.
بدیش اینه که لباسات راحت نیست

درود :40:

خوبیش اینه که
با لباس راحتی که نمیری کنکور بدی دی:

petrose.kabir
10-10-2010, 22:12
اون دیگه خیلی لوس میشه.
حالا ما همیشه تو خونه زیر پتو درس میخونیم .کنکور 89 هم راحت دادیم.
فضای ازمون موسسات میتونه تمرینی باشه واسه جلسه کنکور

hirad_g
10-10-2010, 22:44
سلام بچه ها...
من چون مشغول مطالعه به صورت شدید:31: هستم زیاد سر نمی زنم این جا ولی چند تا نکته کلی در مورد کتابخونه... ( دو پاراگراف اول همه ترین مطلب که پاسخ خیلی هاست )

اول از همه کباید بگم کتابخونه بهترین راح حل برای افراد برون گرا هست و سم برای فرد برون گرا.
اما این برونگرا یعنی چی؟؟؟ برونگرا فردیه که مثلاً وقتی میخواد درس بخونه به طور مکرر اهمال کاری میکنه... کارشو عقب میندازه... از اتاقش میزنه بیرون تا ببینه این سریال چیه... گوشش به حرفای بقیه تو خونست و آمادگی جواب دادن به اونا رو داره( زمانی که باید روی مطلبش تمرکز کنه) پس بهتره این فرد در محیطی مثل کتابخونه که نوعی اجبار در اون داره بره.

اما فرد درون گرا کسی هستش که فقطی سرش رفت روی کتاب بره توی فکر و خیال... غرق در افکار و رویا بشهووووو... دیگه پرت پرت... برترین راه حل برای این افراد درس خوندن توی خونهست. اما باید مثلاً به یکی سفارش کنن که هر چهل دقیقه (یا هر بازه زمانی دیگه ) مثلاً براشون چای یا اب بیارن یا بهش سر بزنن تا نتونه توی فکر و خیال بره....

اما یک تجربه شخصی... روش خوندن من از قدیم الایام شبیه به پسختام بوده و حتماً باید درسای عمومی رو هر چند پاراگراف ( یا محدوده ذهنی مناسب با تمرکز) برای خودم مثل کنفرانس بگم. مثل یک دبیر به خودم آموزش بدم. پس کتابخونه برای خوندن دروس عمومی اصلاً برای من مناسب نیست.(یک بار تو تابستون فقط با کتابای عمومی رفته بودم کتابخونه ولی نمی دونم چی شد یک ساعتم نکشید که رفتم شهربازی!!!) اما برای درسای تخصصی فوق العاده هستش و بازدهیمو چند برابر میکنه....( شما چطور؟؟ شخصیت خودتونو تعیین کنید و به راه حل مناسب عمل کنید)

ممکنه روزای اول یکمی تو کتابخونه اذیت بشید. برای خودتون زنگ تفریح بزارید. روزای اول شاید بهتر باشه با یک دوست برید. ولی بعدش حتماً کم کم مستقل بشید. چون ممکنه حواستون پرت بشه.( خودم همیشه با دوستم میرم ولی جدا میشینیم و هر یک ساعت و نیم میریم تو حیاط و مشکلامونو مطرح میکنیم یا این که سریع از هم سوال میپرسیم. ولی قبلاً که کنار هم میشستیم همش کاغذ سمت هم میفرستادیم:31:)

موفق باشید...

AliSub
10-10-2010, 22:52
سلام بچه ها...
من چون مشغول مطالعه به صورت شدید:31: هستم زیاد سر نمی زنم این جا ولی چند تا نکته کلی در مورد کتابخونه...

اول از همه کباید بگم کتابخونه بهترین راح حل برای افراد برون گرا هست و سم برای فرد برون گرا.
اما این برونگرا یعنی چی؟؟؟ برونگرا فردیه که مثلاً وقتی میخواد درس بخونه به طور مکرر اهمال کاری میکنه... کارشو عقب میندازه... از اتاقش میزنه بیرون تا ببینه این سریال چیه... گوشش به حرفای بقیه تو خونست و آمادگی جواب دادن به اونا رو داره( زمانی که باید روی مطلبش تمرکز کنه) پس بهتره این فرد در محیطی مثل کتابخونه که نوعی اجبار در اون داره بره.

اما فرد درون گرا کسی هستش که فقطی سرش رفت روی کتاب بره توی فکر و خیال... غرق در افکار و رویا بشهووووو... دیگه پرت پرت... برترین راه حل برای این افراد درس خوندن توی خونهست. اما باید مثلاً به یکی سفارش کنن که هر چهل دقیقه (یا هر بازه زمانی دیگه ) مثلاً براشون چای یا اب بیارن یا بهش سر بزنن تا نتونه توی فکر و خیال بره....

اما یک تجربه شخصی... روش خوندن من از قدیم الایام شبیه به پسختام بوده و حتماً باید درسای عمومی رو هر چند پاراگراف ( یا محدوده ذهنی مناسب با تمرکز) برای خودم مثل کنفرانس بگم. مثل یک دبیر به خودم آموزش بدم. پس کتابخونه برای خوندن دروس عمومی اصلاً برای من مناسب نیست.(یک بار تو تابستون فقط با کتابای عمومی رفته بودم کتابخونه ولی نمی دونم چی شد یک ساعتم نکشید که رفتم شهربازی!!!) اما برای درسای تخصصی فوق العاده هستش و بازدهیمو چند برابر میکنه....( شما چطور؟)

ممکنه روزای اول یکمی تو کتابخونه اذیت بشید. برای خودتون زنگ تفریح بزارید. روزای اول شاید بهتر باشه با یک دوست برید. ولی بعدش حتماً کم کم مستقل بشید. چون ممکنه حواستون پرت بشه.( خودم همیشه با دوستم میرم ولی جدا میشینیم و هر یک ساعت و نیم میریم تو حیاط و مشکلامونو مطرح میکنیم یا این که سریع از هم سوال میپرسیم. ولی قبلاً که کنار هم میشستیم همش کاغذ سمت هم میفرستادیم:31:)

موفق باشید...

همه حرفات تایید میشه دوست من ! عالی گفتی!

کتابخونه یه خوبی دیگه ای هم داره مجبوری که سر درس زیاد بشینی :دی
هی بخای بری بیرون بیای دیگه زشته! :دی

برای عمومی کتابخونه توصیه نمیکنم برای خودم البته ولی برای تخصصیا عالیه!

من که تو خونه یک ساعت هم تو یک صبح تا ظهر درس نمیخوندم . رفتم کتابخونه حتی یک صبح تا ظهر 4-5 ساعت هم درس میخوندم!:27:

GHADIK
14-10-2010, 18:02
برای همیشه شاید جای مناسبی نباشه چون محیطش خشک و خسته کننده است

Last Night
14-10-2010, 19:39
من که هم کتابخونه استان قدس دسترسی دارم هم یه کتابخونه نزدیک خونمون...
هر موقع رفتم ضرر نکردم...
مثلا یهو سرمو بالا میکردم میدیدم 1 ساعت خوندم...:18:

بازم یه هفته امتحانی برید ببینید چی میشه...

دو نفر یه جور نیستند///

mohsen_gh1991
14-10-2010, 20:21
کتابخونه فقط برای مطالعه عمومی خوبه برای درس خوندن اصلا مناسب نیست....چون باید در سکوت محض به سر ببری.

B a r a n
14-10-2010, 20:25
من الان 2 هفته میشه میرم کتابخونه می خونم .

به نظر من اگه کسی میخواد کتابخونه بخونه تحت هیچ شرایطی نباید با دوست و رفیقاش بره !

یعنی ترجیحا اونجا آشنا نبینه ...

حالا چرا ... چون من خیلیارو میبینم میان ولی نمیخونن حواسشون به دوستشونه ... حتی قبلا هم من با دوستام میرفتم

واقعا درس نمیخوندیم .

---------- Post added at 08:25 PM ---------- Previous post was at 08:22 PM ----------

مطالعه عمومی ؟!

مثلا واسه خوندن رمان پا شیم بریم کتابخونه؟!

من الان که میرم همه کنکوری هستن ... هم کارشناسی ، هم ارشد

خدائیش میخونن ... فقط 2 3 تا دختر میبینم هر روز میان وسایلشون رو میزارن بعد میرن تو پارک با پسرا

والیبال بازی می کنن ! :D

mamadalmani
15-10-2010, 13:28
منم کتبخونه میرم
البته من با دوستم میریم ولی دوستم می خونه یه جا بعد منم یه جا
بعد میریم 10 دقیق استراحت تو پارک می چرخیم
ولی این پست بالایی راست میگه یه دختره هست هر موقع مریم پارک میبینم بیرونه با پسرا حرف میزنه :31:
چرا میاد کتابخونه :10:
ولی کتابخونه خیلی خوبه

Benyamin100
15-10-2010, 14:14
کتابخونه فقط برای مطالعه عمومی خوبه برای درس خوندن اصلا مناسب نیست....چون باید در سکوت محض به سر ببری.
تایید میشه
منم 3-2 بار رفتم کتاب خونه ولی اصلا خوشم نیومد
ساعت مطالعم رفت بالا و کیفیت مطالعم اومد پایین
به نظر من رفتن کتاب خونه برای دروس عمومی خوبه چون من وقتی می خوام یه درس عمومی رو بخونم وسطاش هزار بار بلند می شم ولی تخصصی ها این طور نیست

petrose.kabir
15-10-2010, 16:31
به هر حال هر کس یجور استفاده میکنه.
من دوستم هر روز کتاب خونه بود.
رتبشم 190 شد

mamadalmani
15-10-2010, 18:37
میگم هر کی بیاد اینجا اسم کتابخونشو با روزای پسر یا دخترونشو بگه
من خودم اشرفی اصفهانی میرم تو بوستان اشرفی زوج یا فرد نداره
و بلوار آسیا کتابخونه آسیا که فرد پسرونس زوج دخترونس
البته دو جا دیگم می خوام ثبت نام کنم که ثبت نام کردم میگم روزاشو

princeofpersia_7
16-10-2010, 04:58
دیگه 100 تا جا که ثبت نام نمیکنن... من خودم یه جا نوشتم... جای دنج و خلوتی هست.. خوشبختانه خودش هم کلی کتاب کمک درسی داره و بار منم سبک تر میشه..البته خوبی دیگش اینه که نزدیک خونمون هست و میتونم اگر کار ضروری هم پیش اومد رفت و آمد سریعی داشته باشم. سیستم یه روز در میون رو هم داره و شاید این باعث بشه زده نشی.

تخصصی و عمومی هم فرقی نداره.. من خودم یه بار یکی از دروس گسسته رو در کتابخونه واقعا خوب خوندم.. طوری که معلم سختگیرمون یه ایراد هم نتونست بگیره ازم فرداش ! .. بستگی به تمرکز و حواس جمعی خودتون داره..