PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : "انجام بازي به صورت سه بعدي بدون تجهيزات"

maghzae-motefaker
01-06-2010, 20:29
سه بعدي بيني بازي

دوستمون توي پست زير كامل توضيح داده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

alborz_k
03-06-2010, 02:52
اشتباه شد ، لطفأ پاک بشه .

maghzae-motefaker
04-06-2010, 16:36
واقعا كسي در اين باره چيزي نمي دونه؟؟؟؟؟؟؟؟/

SPY.07
05-06-2010, 21:27
اون لینکش برای من خرابه ولی فکر میکنم همین باشه :

=======================

روی بازی های Resident Evil 5 و DiRT 2 تست شد. به خوبی کار میکنه، اگه یه عینک درست حسابی دشته باشد میشه واقعاً لذت برد.
لیست بازی هایی هم که ساپورت میشن رو میتونین تو لینک زیر ببینین :

ولی تجربه ی بازی ها با 3D Vision Pack یه چیز دیگس...

maghzae-motefaker
06-06-2010, 09:54
اگر واقعا ميشه با 10 تومن فقط يه مقدار كمتر از 3d vision nvidia حال كرد.خيلي فوق العاده است.

tekken god
06-06-2010, 11:33
البته این درایورش برای اکس پی هم باید باشه توی سایت ان ویدیا
3d vision discover یه نوع تبلیغه که یوزر هارو به سمت 3d vision جذب کنه . حالا شاید بگین مگه چه فرقی داره دو تاشون که سه بعدی هستن ؟
اگه دقت کنین همه جای بازی دقیق سه بعدی نیست توی تری دی ویژن دیسکاور یعنی بعضی جاها سایه می افته و اینجور چیزا :دی
در ضمن خیلی که بشه 1 ساعت که بازی کنین یکم سرگیجه میگیرین ولی 3d vision اینطور نیست و خیلی طبیعی تر و راحت تره ، همین طور رنگ ها هم بهترند .
البته هر بازی ای که 2 بعدی نباشه ( مثل بازی های میکرو ) حدوداً همشون 3 بعدی میشن ولی همه تست نشدن و ممکنه خوب کار نکنند ( بد هم کار نمی کنند )
توی انویدیا کنترل پنل هم میشه سایه ها رو دور یا نزدیک کرد بسته به عینک و چشمتون :دی

EngineeR EhsaN
06-06-2010, 12:58
اين بسته هاي عينك سه بعدي كه تازگيا تبليغاتش فراوون موجوده اينا درست كار ميكنن يا الكيه؟ چون شديداً از سه بعدي خوشم مياد

3d vision pack رو از كجا ميشه تهيه كرد؟

maghzae-motefaker
06-06-2010, 15:37
اين بسته هاي عينك سه بعدي كه تازگيا تبليغاتش فراوون موجوده اينا درست كار ميكنن يا الكيه؟ چون شديداً از سه بعدي خوشم مياد

خوب موضوع تاضيك هم سر همون موضوع هست ديگه.
مثل اينكه ميگن خوب كار ميكنه.
در مورد 3dvision pack nvidia هم يكي از دوستان ميگفت توي تهران-مجتمع پايتخت موجود هست.و البته بايد سفارش بدي برات بيارن

maghzae-motefaker
06-06-2010, 15:55
خوب ما براي استفاده فق الان نياز به يه عينك داريم
كسي اگر اطلاعاتي در اين مورد داره به سوالات زير پاسخ بده
1-چند نوع عينك داريم؟فرقشون چيه؟كدومشون بهتره؟
2-عينكهاي آناگليف كيفيتشون فرق داره؟يعني مثلا انگليسي يا آْلماني باشه از چيني بهتره؟
3-زمانيكه از عينكهاي آناگليف استفاده ميكنيم همه چيز را آبي و فيروزه اي ميبينيم؟يا به صورت رنگ طبيعي ميبينيم؟
خيلي ممنون ميشم اگر كمك كنيد:11:

SPY.07
06-06-2010, 18:46

جناب tekken god اطلاعات خوبی دادن.

اگر میخواید واقعاً لذت بازی های سه بعدی رو تجربه کنید؛ باید 3D Vision Pack تهیه کنید و نیاز به مانیتور های 120 هرتز خواهید داشت...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amin 2010
06-06-2010, 18:59
این پک تو پایتخت قیمتش کمتر از 300 هست؟بعد اینکه اگه به تلویزیون full hd وصل کنیم مثله یه تلویزیون سه بعدی عمل میکنه(از جهت کیفیت)

EngineeR EhsaN
06-06-2010, 20:35
سه بعديه اين عينكا و تجهيزات كه تو اينترنت ميفورش فرقي هم با اون تلويزيون داره؟
(از لحاظ نوع سه بعدي و كيفيت)

ضمناً تصاوير رو دو رنگ نشون ميده؟!!!:9:

Alireza.M67
06-06-2010, 20:50
روی XBOX360 چطوره ؟
بازی batman GOTY سه بعدیه ، با این عینکا میشه با کیفیت خوب سه بعدی دید ؟

vegas
06-06-2010, 21:19
روی XBOX360 چطوره ؟
بازی batman GOTY سه بعدیه ، با این عینکا میشه با کیفیت خوب سه بعدی دید ؟
با xbox 360 نمیشه فقط PS3 و PC ای که کارت گرافیک NVIDIA داشته باشه البته باید بازی هم قابلیت 3D داشته باشه !

maghzae-motefaker
06-06-2010, 22:16
خوب ما براي استفاده فق الان نياز به يه عينك داريم
كسي اگر اطلاعاتي در اين مورد داره به سوالات زير پاسخ بده
1-چند نوع عينك داريم؟فرقشون چيه؟كدومشون بهتره؟
2-عينكهاي آناگليف كيفيتشون فرق داره؟يعني مثلا انگليسي يا آْلماني باشه از چيني بهتره؟
3-زمانيكه از عينكهاي آناگليف استفاده ميكنيم همه چيز را آبي و فيروزه اي ميبينيم؟يا به صورت رنگ طبيعي ميبينيم؟
خيلي ممنون ميشم اگر كمك كنيد:11:

سه بعديه اين عينكا و تج هيزات كه تو اينترنت ميفورش فرقي هم با اون تلويزيون داره؟
(از لحاظ نوع سه بعدي و كيفيت)

ضمناً تصاوير رو دو رنگ نشون ميده؟!!!:9:

كسي نيست جواب اين سوالاتو بده؟؟؟؟:20:

EngineeR EhsaN
06-06-2010, 22:26
كسي نيست جواب اين سوالاتو بده؟؟؟؟:20:
الوووووووووو :19:

Alireza.M67
07-06-2010, 11:59
با xbox 360 نمیشه فقط PS3 و PC ای که کارت گرافیک NVIDIA داشته باشه البته باید بازی هم قابلیت 3D داشته باشه !

ولی سایت پیناتا هم عینک رو با بازی BATMAN GOTY میفروشه .
اگه نمیشد که اینا نمیومدن بفروشن .

djmd
07-06-2010, 14:58
اخیرا شرکت LG با microsoft یه سری بحثهایی برای 3D در 360 رو داشته و ظاهرا این تکنولوژی رو با LED infinia شرکت ال جی یه تست کوچکی کردن و جواب داده ... ولی خوب اینجا قضیه اینه که infinia داخلش یه پردازنده 3d داره که می تونه حالت 3d شبیه سازی کنه !

.Behnam.
07-06-2010, 15:46
شما از کجا میدونی رو 360 نمیشه ؟ ... ؟!؟

vegas
07-06-2010, 16:28
شما از کجا میدونی رو 360 نمیشه ؟ ... ؟!؟
از اونجایی که پردازنده گرافیکی Xbox 360 رو ATI ساخته و تا اونجا که میدونمGPU های ATI قابلیت رندر کردن بازی ها به صورت 3D رو ندارند اگه این قابلیت رو داشتند تا حالا مایکروسافت و ATI مثل سونی و NVIDIA کلی روی این ویژگی تبلیغ میکردند البته جدیدا همین طور که دوستمون گفت LCD های جدید LG این قابلیت رو شبیه سازی میکنند که کلا یه بحث متفاوت هست ...

alborz_k
07-06-2010, 22:00
از اونجایی که پردازنده گرافیکی Xbox 360 رو ATI ساخته و تا اونجا که میدونمGPU های ATI قابلیت رندر کردن بازی ها به صورت 3D رو ندارند اگه این قابلیت رو داشتند تا حالا مایکروسافت و ATI مثل سونی و NVIDIA کلی روی این ویژگی تبلیغ میکردند البته جدیدا همین طور که دوستمون گفت LCD های جدید LG این قابلیت رو شبیه سازی میکنند که کلا یه بحث متفاوت هست ...
سلام. برای رندر تصاویر 3 بعدی با 2 بعدی ، هیچ تفاوتی وجود نداره!! فقط دستگاه مورد نظر باید این قدرت رو داشته باشه تا تصاویر رو به نرخ فریم 120 در ثاینه پخش کنه که اگر کمتر باشه، تماشای تصاویر بسیار مشکل و سخت خواهد بود . پس کارت های گرافیک ati از نظر ساختاری هیچ مشکلی ندارند .
در مورد پخش 3 بعدی در کنسول ها هم عرض کنم که این دستگاه ها اگه بخوان تصاویر رو 3 بعدی نشون بدن ، باید بتونند تعداد فریم بازی ها رو به 120 فریم در ثانیه افزایش بدن (تمام بازی های که برای دو کنسول hd تولید می شه با نرخ فریم 40-60 پخش میشه )، که به دلیل محدودیت سخت افزاری که دارند ؛ باید از سطح گرافیک بازی کم بشه که عمل جالبی نیست . و همچنین دیدن تصاویر 3 بعدی در رزولوشن 720p زیاد هم جذاب نیست (و حتی به گفته ی بعضی از محققین دیدن تصاویر 3 بعدی در صفخات کوچک باعث آسیب به چشم و مغز افراد میشه!)
و دلیل این که چرا مایکروسافت هیچ مانوری روی این قضیه نمی ده و گذاشته سونی با تبلیغات فراوان ، منافع کسب کنه این هست که :1_ خودش فعلأ مشغول ناتال هست و کاملأ سرش گرمه! :دی 2_ با توجه با این که بازی های کامپیوتری دارای تصاویر از پیش رندر شده ی زیادی هستند و تبدیل اون تصاویر به نمونه های 3 بعدی حجمشون رو تا حدود 50% افزایش می ده و همچنین افزایش حجم کلی اطلاعات ، عرضه ی بازی روی دیسک های dvd کار بسیار مشکلی هست که این مشکل رو ps3 نداره .

و در آخر هم اینو بگم که نشون دادن تصاویر به صورت 3 بعدی اصلأ چیز جدیدی نیست و فقط یک حربه به دست تولید کنندگان داده تا بتونن روی محصولاتشون مانور بدن و تبلیغ کنند!
از اون جایی که فرض رو بر این گذاشتم که کاربران محترم در مورد تصاویر 3 بعدی و شیوه ی نمایششون اطلاعات جامعی دارن، توضیح اضافه ای ندادم ، اگز کسی سوالی داشت ، من در خدمتم .:11:

alborz_k
07-06-2010, 22:10
اخیرا شرکت LG با microsoft یه سری بحثهایی برای 3D در 360 رو داشته و ظاهرا این تکنولوژی رو با LED infinia شرکت ال جی یه تست کوچکی کردن و جواب داده ... ولی خوب اینجا قضیه اینه که infinia داخلش یه پردازنده 3d داره که می تونه حالت 3d شبیه سازی کنه !
کار این چیپ این هست که تعداد فریم فیلم ها رو بالا می بره و اون ها رو به صورت 120 هرتز نشون می ده . کلأ تصویر در تلویزیون از 2 بعد ، به 3 بعد تغییر نمی کنه!
تصاویر تبدیل شده ، به هیچ وجه کیفیت تصاویری که به صورت 3 بعدی فیلم برداری شدن رو ندارن و تماشای بلند مدتشون ممکنه باعث خستگی زیاد چشم و سردرد بشه!

RatAtouille
08-06-2010, 10:14
پس داری میگی خوب نیست ؟ نخریم ؟

EngineeR EhsaN
08-06-2010, 10:50
بابا بحثو تخصصي نكنيد!

يه كلام بگيد برا كامپيوتر عينك آناگليف بخريم يا نه ، همين!

alborz_k
08-06-2010, 11:17
پس داری میگی خوب نیست ؟ نخریم ؟
چی خوب نیست؟! اگه منظورت pack 3dvision nvidia هست ، که خیلی خوبه !! فقط یک 800-900 تومنی خرج داره _یک کارت گرافیک بسیار نیرومند انویدیا که بتونه تعداد فریم بالایی تولید کنه . کارایی بسیار بالایی داره و همون تکنولوژی 3 بعدی هست که همه گیر شده .
در مورد اون عینک هایی که تازگی های ها باب شدن (بهشون می گین قرمز -فیروزه ای ) در موردشون چیز زیادی نمی دونم ، اما احتمال می دم که دارای شیشه های پلرایز شده ای هستن که هر کدوم یک سری نور رو عبور می دم و ..... که در کل کیفیت پخش تصویرشون خیلی کمتر هست و از اون جایی که روی 6 هرتز قراره عمل کنند ، باعث سردرد و سرگیجه وخستگی چشم می شن!!
در این موارد من نمی تونم بگم که فلان قطعه رو بگیرین ، یا نگیرین ، من فقط یک توضیح کلی می دم و محاسن و معایب فناوری رو می گم ، انتخاب با خود دوستان هست .

maghzae-motefaker
08-06-2010, 11:26
چی خوب نیست؟! اگه منظورت pack 3dvision nvidia هست ، که خیلی خوبه !! فقط یک 800-900 تومنی خرج داره _یک کارت گرافیک بسیار نیرومند انویدیا که بتونه تعداد فریم بالایی تولید کنه . کارایی بسیار بالایی داره و همون تکنولوژی 3 بعدی هست که همه گیر شده .
در مورد اون عینک هایی که تازگی های ها باب شدن (بهشون می گین قرمز -فیروزه ای ) در موردشون چیز زیادی نمی دونم ، اما احتمال می دم که دارای شیشه های پلرایز شده ای هستن که هر کدوم یک سری نور رو عبور می دم و ..... که در کل کیفیت پخش تصویرشون خیلی کمتر هست و از اون جایی که روی 6 هرتز قراره عمل کنند ، باعث سردرد و سرگیجه وخستگی چشم می شن!!
در این موارد من نمی تونم بگم که فلان قطعه رو بگیرین ، یا نگیرین ، من فقط یک توضیح کلی می دم و محاسن و معایب فناوری رو می گم ، انتخاب با خود دوستان هست .
والا تا اونجايي كه من ميدونم 3d vsion nvidia pack حوا حوش 270-300 تومن هست.
من الان يه نوع ديگر از عيتكهاي سه بعدي رو ديدم كه قرمز-فيروزهاي نيست .و كار همون رو انجام ميدي.
كسي از اون چيزي ميدونه؟

alborz_k
08-06-2010, 11:42
والا تا اونجايي كه من ميدونم 3d vsion nvidia pack حوا حوش 270-300 تومن هست.
من الان يه نوع ديگر از عيتكهاي سه بعدي رو ديدم كه قرمز-فيروزهاي نيست .و كار همون رو انجام ميدي.
كسي از اون چيزي ميدونه؟
ببین هیچ کس مانیتور 120 هرتز نداره ، پس طبیعتأ اون هم تو سبد خریدش هست ، و تا جایی که من می دونم قیمتشون زیر 400-500 نیست . ما که نمی خوایم خودمون رو گول بزنیم که با 200-250 تومان می تونیم تصاویر 3 بعدی ببینیم .

من تو هیچ مقاله ی سخت افزار ای این عینک هایی که شما می گین رو ندیدم !!!!
کلأ عینک ها با دو روش کلی کار می کنند :
1_ یک سری مثل همین عینک انویدیا با سیاه کردن تصویر هر چشم ، باعث می شه که تصویر به یکی برسه و این عمل 120 بار در ثانیه انجام می شه!! پس هر چشم یک تصویر متفاوت رو می بینه که باعث اشتباه مغز شده و ما تصاویر رو 3 بعدی می بینیم . این مزیت کیفیت دیدن تصاویر رو کاهش نمی ده ولی خب قیمت عینکش گرون تر از مدل دیگه هست .
2_در این مدل که بیشتر در سینما های 3 بعدی استفاده میشه ، دو شیشه ی عینک ، دو صفحه ی پلاریز شده ی مجزا هستند به طوری که هر کدوم یک سری از نور ها رو فیلتر می کنند و با این روش باز هر چشم یک تصویر مجزا رو می بینه که باعث می شه ما تصاویر رو 3 بعدی ببینیم . ( برای تشکیل دو تصویر مجزا ، از دو پروژکتور استفاده می شه که دو نور متفاوت رو روی صفحه ی سینمایی نقره ای رنگ می اندازه که هز کدوم از صفحات عینک نور یکی از پروژکتور ها رو فیلتر می کنند ، در تلویزیون های 3 بعدی که از این روش استفاده می کنند هم از یک صفحه ی مخصوص شیشه ای استفاده می شه . ) در این روش کیفیت تصویر و رنگ ها کاهش پیدا می کنه و گوشه های تصویر رو به خوبی نمی شه دید!
حالا اون عینک هایی که می گین ، احتمالأ ار نوه دوم هست که وقتی بخوایم در خانه و سخت افزار معمولی باهاش تصاویر رو ببینیم ؛ نتیجه ی دلچسبی نخواهد داشت!!

djoverlordj
11-06-2010, 13:31
عزیزم من عینک آناگلیف خریدم و ازش راضیم
مانیتورم هم ال سی دی 75 هرتزه
تصاویر رو سه بعدی بخش میکنه بدونه هیچ مشکلی
کاملا هم رنگی

HardWare Professor
11-06-2010, 14:26
ببینید ati هم از کاتالیست 10.3 به بعد از فناوری 3 بغدی در گرافیکاش پشتیبانی میکنه

sasan816
11-06-2010, 14:50
سه بعدي بيني بازي

من در باره اين مطلب در هفته نامه كليك خوندم.يعني فقط با نرم افزار و يك عينك معمولي(قرمز/فيروزه اي)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

من خودم هنوز امتحان نكردم.ولي اگر كسي امتحان كرده يه اطلاعت بيشتري داره بگه.:11:

بله در بیشتر سایتها هم دارن میفروشند به صورت پستی

maghzae-motefaker
11-06-2010, 16:38
سلام
رفقا يه سوال دارم.خواهشا جواب بديد.
1-آيا كسي ميدونه فرق اين عينكها با عينكهاي 2هزار توماني مقوايي چيه؟
2-آيا كسي جاي رو سراغ داره كه از اين عينكها بفروشه؟

sasan816
11-06-2010, 20:37
-آيا كسي جاي رو سراغ داره كه از اين عينكها بفروشه؟
اینترنتی میخای بخری یا از مغازه ؟

maghzae-motefaker
11-06-2010, 20:47
اینترنتی میخای بخری یا از مغازه ؟
هيچ فرقي نميكنه.
فقط بگم كه من تهرانم

EngineeR EhsaN
11-06-2010, 22:10
من اين سايتو ميشناسم به نظرم خوب باشه

A.M.D.D.E.V.I.L
11-06-2010, 22:13
کسانی که ATI دارند باید چه خاکی به سرشون بریزن؟ کارت 5850 1گیگ

maghzae-motefaker
11-06-2010, 22:30
من اين سايتو ميشناسم به نظرم خوب باشه

تو خودت تاحالا از اين عينكها استفاده كردي؟
تازه.اين عينكها هم همون مقوايي هست.
خيلي كيفيتش با اين شيشه اي ها فرق داره
تو سايت amazon اين شيشه اي ها رو زده 10$

sasan816
12-06-2010, 07:56
هيچ فرقي نميكنه.
فقط بگم كه من تهرانم
فرقی نمیکنه از طریق پست همه جا میفرسته

maghzae-motefaker
12-06-2010, 10:03
فرقی نمیکنه از طریق پست همه جا میفرسته

اينو كه ميدونم.
به پستم نگاه كنم.
گفتم از اين عينكهاي حرفه اي.فريم دار و شيشه اي

HardWare Professor
12-06-2010, 10:33
کسانی که ATI دارند باید چه خاکی به سرشون بریزن؟ کارت 5850 1گیگ

امکانش با کارتهای ati هم هست

regularuser
12-06-2010, 12:15
حذف شود .................................

BMW.M3_E46
13-06-2010, 09:03
سلام به بروبکس
فقط یک توصیه مهم به شما بکنم که این عینک های (قرمز/آبی) برای چشم خیلی ضرر داره من خودم استفاده کردم 10 دقیقه اول خیلی خوبه بعد پدر چشمو در میاره اگه میخواین عینک بگرین فقط عینک های Nvidia فقط کمی خرج داره دیگه!

EngineeR EhsaN
13-06-2010, 10:37
سلام به بروبکس
فقط یک توصیه مهم به شما بکنم که این عینک های (قرمز/آبی) برای چشم خیلی ضرر داره من خودم استفاده کردم 10 دقیقه اول خیلی خوبه بعد پدر چشمو در میاره اگه میخواین عینک بگرین فقط عینک های Nvidia فقط کمی خرج داره دیگه!

مثله اينه كه عينكاي nvidia رو از كجا گير بياريم

maghzae-motefaker
13-06-2010, 11:56
دوستان من يه دونه عينك آناگليف گرفتم 1800 فردا به دستم ميرسه.تمامه كارهارو از قبيل فيلم و عكس و بازي و ... رو باهاش امتحان ميكنمو جوابشو كامل اينجا توضيح ميدم.

EngineeR EhsaN
13-06-2010, 12:37
خوشم اومد به فكر ماهم هستي:11:

Alireza.M67
13-06-2010, 16:11
دوستان من يه دونه عينك آناگليف گرفتم 1800 فردا به دستم ميرسه.تمامه كارهارو از قبيل فيلم و عكس و بازي و ... رو باهاش امتحان ميكنمو جوابشو كامل اينجا توضيح ميدم.

واقعا با این کارت یه جماعتی رو از این حالت بلاتکلیفی در میاری .
خود من هم می خواستم یدونه بگیرم ولی دودلم .

maghzae-motefaker
13-06-2010, 16:16
خوشم اومد به فكر ماهم هستي:11:

واقعا با این کارت یه جماعتی رو از این حالت بلاتکلیفی در میاری .
خود من هم می خواستم یدونه بگیرم ولی دودلم .

وظيفس.حتما اينكارو فردا يا پس فردا(هر وقت اومد) بعد از ظهر انحام ميدم
------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان من كارت گرافيك 250GTS دارم.و توي ليست ساپورت شده ها هست.ولي وقتي ميرم توي can you run it .ميزنه pixel shader شما 3 است ولي اين برنامه 4 ميخواد

camry
13-06-2010, 16:53
من دو سال پیش یه دونه از این عینکا یا یه فیلم 3D گرفتم اما حالم به هم خورد نزدیک بود سر گیجه بگیرم به نظرم اینا هم همین جوریه و بدر کسایی می خوره که سر گیجه نمی گیرن
شما فرض کنید بخواید یه بازی پر تحرک یا یه فیلم رو 3D نگاه کنید ممکنه اولش جالب باشه اما بیشتر از 15 دقیقه دووم نمیارین و بلند می شین میرین دست شویی:27:

djmd
13-06-2010, 23:33
با تشکر از دوستی که برنامه مربوطه جهت ati رو قرار داد ... والا ما تست کردیم و الحق و النصاف که خیلی باحال بود ولی چند تا مشکل هم داشت ....
تو بازی COD4 که واقعا عالی بود ! عمق کاملا حس میشه و همچنین گیتار هیرو ها ولی مشکل تو اشیا نزدیک هست چون شما در حال حاضر که جلوی مانیتور نشستی انگشتتو جلوی زاویه دیدت بیار ولی مستقیم بهش نگا نکن چشمت به مانیتور باشی خوب انگشتت رو قاعدتا 2 تا می بینی ! و تو بازی هم دقیقا همینطوری میشه اشیا خیلی نزدیک رو 2 تا می بینی ولی از یک متر به اونطرف رو کاملا عمق دار و حجم دار می بینی ! مشکل بعد افت فریم پیدا کردن بازیهاست ! چون باید تصویر رو برای هر چشم بصورت مجزا رندر کنه که مثلا اگر من در حالت عادی 90فریم در ثانیه داشتم بعد از فعال کردن 3d به نصف کاهش پیدا می کرد !!!! شما حساب کنین که COD4 که بازیه 2 سال پیشه گرافیکم هم 4850 هست ولی خوب با این گرافیک هم حتی تو 900*1440 افت فریم پیدا می کردم ولی باز تو gta:sa مشکلی نداشت fps چون بازیه زیاد گرافیک بالایی نیست ...

sima_6600
14-06-2010, 10:20
وظيفس.حتما اينكارو فردا يا پس فردا(هر وقت اومد) بعد از ظهر انحام ميدم
------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان من كارت گرافيك 250GTS دارم.و توي ليست ساپورت شده ها هست.ولي وقتي ميرم توي can you run it .ميزنه pixel shader شما 3 است ولي اين برنامه 4 ميخواد
حتما ویندور شما Xp هست که میزنه 3 ویندور 7 نصب کن یا ویستا حله.:46:

---------- Post added at 11:20 AM ---------- Previous post was at 11:17 AM ----------

اقا میگه با ATI همی میشه بازی 3D رو هم بازی کرد.

maghzae-motefaker
14-06-2010, 10:44
حتما ویندور شما Xp هست که میزنه 3 ویندور 7 نصب کن یا ویستا حله.:46:

---------- Post added at 11:20 AM ---------- Previous post was at 11:17 AM ----------

اقا میگه با ATI همی میشه بازی 3D رو هم بازی کرد.
اره براي من xp هست.كدومو نصب كنم؟
سون بهتره يا ويستا؟

sima_6600
14-06-2010, 10:54
اره براي من xp هست.كدومو نصب كنم؟
سون بهتره يا ويستا؟
7 نصب کن استفاده بهینه از رم و سی پی یو عدم هنگ و مشکل مثل ویستا در کل برای گیم خوراک هستش
GTS 250 هم ساپورت میکنه حتی GT 240 هم همین طور ولی شما نیاز دارید ویندوز 7 نصب کنی.من هم موندم این عینک رو بگرم بازی کنم:8:

ILLIDAN-D
14-06-2010, 11:00
یکی توضیح بده من الان می تونم با یک کارت گرافیم 4870 3 بعدی دیدن رو تجربه کنم یا نه ؟

sima_6600
14-06-2010, 11:23
والا من هم نمیدونم قضیه این ATI چیه من نمیدونم با چه سری میشه بازی کرد سری 3xxx یا 4xxx یا 5xxx کدوم نمیدونم

sima_6600
14-06-2010, 12:16
اقا من دانلود کردم جواب داد HD3870 x2 دارم باش MW2 بازی میکنم.به صورت 3D

sima_6600
14-06-2010, 12:43
اصلا جالب نیست من باری کردم ولی همه چیز یک جوریه رنگ ابی و قرمز هم که دیگه یک فجعه محصوب میشه.ولی اصلا گیر نداشت من که خوشم نیومد:41::2:

maghzae-motefaker
14-06-2010, 15:42
اصلا جالب نیست من باری کردم ولی همه چیز یک جوریه رنگ ابی و قرمز هم که دیگه یک فجعه محصوب میشه.ولی اصلا گیر نداشت من که خوشم نیومد:41::2:
وافعا!!!!!!!!!
خوب البته نبايد زياد انتظار هم داشت.چون اگر خوب بود هيچ كس ديگه سراغ nvidia pack نميرفت كه.اين عينكها تكنولوژي 10 سال پيش هست.زياد نبايد انتظار داشت:13:

mmasoudd
14-06-2010, 16:22
سلام
با گرافیک آنبرد 3300 ati می شه این کار رو کرد یا نه؟؟؟

EngineeR EhsaN
14-06-2010, 18:35
حالا اين nvidia pack چنده؟
كجا گير مياد؟

alborz_k
14-06-2010, 19:14

وافعا!!!!!!!!!

خوبه که دوستان خودشون تجربه کردن و به حرف من رسیدن!! حالا چند ساعت مداوم با اون عینک ها نگاه کنید تا ببینید چی به سر چشمتون می اد!!:13:

باز از شما دوستان متشکرم که خودتون این سیستم رو تست کردین و تجربیاتتون رو در اختایار سایر دوستان گذاشتین .:11:
چیزی که این تو تاپیک خیلی ناراحتم کرد اینه که بعضی از دوستان زحمت کوچکترین تحقیقی رو در مورد یک مبحث به خودشون نمی دادن و وقتی که کسی اطلاعات رو در اختیارشون می ذاشت ، انتقاد می کردن که بحث ر علمی نکنید!!!:41: و این روحیه واقعأ بهمون ضربه می زنه!

---------- Post added at 08:13 PM ---------- Previous post was at 08:12 PM ----------

سلام
با گرافیک آنبرد 3300 ati می شه این کار رو کرد یا نه؟؟؟
خیر ، این چیپ آنبرد برای بازی به صورت 3 بعدی ضعیفه.

---------- Post added at 08:14 PM ---------- Previous post was at 08:13 PM ----------

حالا اين nvidia pack چنده؟
كجا گير مياد؟
خود پکش رو به قیمت 200-250 هزار تومان می شه خرید . ولی باید بازیار رو کامل بگردی .
برای اطلاعات کامل در این مورد باید چند صفحه قبل رو بخونید.

sima_6600
14-06-2010, 19:26
ادم اگر داشته باشه یک پولی میده خیال خودشو راحت میکنه و انقدر هم مثل بنده حالت تحوه نمیگیره:31:
به خدا داشتم بالا میاوردم این دیگه چه تکنولوژی اخه مخ مردم رو میسوزونن.:31:من که سری بعد میرم Nvidia میگیرم به شما هم همین پیشنهاد رو میکنم.

maghzae-motefaker
14-06-2010, 20:10
ادم اگر داشته باشه یک پولی میده خیال خودشو راحت میکنه و انقدر هم مثل بنده حالت تحوه نمیگیره:31:
به خدا داشتم بالا میاوردم این دیگه چه تکنولوژی اخه مخ مردم رو میسوزونن.:31:من که سری بعد میرم Nvidia میگیرم به شما هم همین پیشنهاد رو میکنم.
دوست عزيز فكر نكنم خريد nvidia pack هم مقرون به صرفه باشه.
اول از همه بايد يه مانيتور 120MHz داشته باشين.بعدشم بايد يه دونه از اين nvidia pack بخرين.بعدشم يه سيستم خوب كه بشه باهاش بازيو با كيفيت بالا بازي كرد.
راستي يه مژده بدم.از اين nvidia pack يه مدل چيني اومده به قيمت 170 هزار تومن تو ايرانم هست.و نكته قابل توجه اينه كه نيازي به مانيتور 120MHz نداره.اطلاعات تكميلي رو به زود ميدم

maghzae-motefaker
15-06-2010, 12:33
دوستان عينك منم امروز رسيد.فقط ميتونم بگم فوق العاده است.من تا الان فقط تونستم بازي mirror edge و چندتا كليپ رو امتحان كنم با چندتا عكس.خيلي خيلي طبيعي و لذت بخشه.
ولي استفاده بيش از 5 دقيقه سر درد و چشم درد شديد مياره.
پيشنهاد ميكنم براي امتحان بخريد.ولي ازش زياد استفاده نكنيد.:31:

EngineeR EhsaN
15-06-2010, 15:27
دوستان عينك منم امروز رسيد.فقط ميتونم بگم فوق العاده است.من تا الان فقط تونستم بازي mirror edge و چندتا كليپ رو امتحان كنم با چندتا عكس.خيلي خيلي طبيعي و لذت بخشه.
ولي استفاده بيش از 5 دقيقه سر درد و چشم درد شديد مياره.
پيشنهاد ميكنم براي امتحان بخريد.ولي ازش زياد استفاده نكنيد.:31:

حالا واقعا آدما از مانيتور ميان بيرون؟!:31:

maghzae-motefaker
15-06-2010, 15:35
حالا واقعا آدما از مانيتور ميان بيرون؟!:31:
اره.واقعا فوق العده است.اگر بازي رو در گرافيك high بازي كني ميتوني واقعا لذت ببري.حداقل براي من جالب بود.
ولي اين براي كمتر از 5 دقيقه است.و بعد از 5 دقيقه :24:

regularuser
17-06-2010, 10:18
حذف شود .................

maghzae-motefaker
18-06-2010, 22:43
دوستان واقعا اين عينكهاي سه يعدي قرمز آبي فوق العاده است.من ديروز توي يك پاساژ اين تلوزيونهاي سه بعدي پاناسونيك رو تجربه كردم.واقعا ميشه گفت اين عينكهاي قرمز آبي چيزي از اونها كم ندارن.
راستي من اين چند وقته قط فيلم و عكس سه بعدي ديدمو خيلي خيلي لذت بخشه.مخصوصا بازيهاي ماشيني.
حتما تجربه كنيد.
من يه مقدار در مورد اين عينكهاي سه بعدي تحقيق كردم.متوجه شدم كه يه نوع ديگه است به نام polorized كسي ميدونه چه طوري ميشه اونها رو ساخت يا خريد؟

man_utd_4ever
19-06-2010, 02:48
یه روش پیدا کردم اصلا نیازی به کیت انویدیا نداره. شما فقط باید دو تا مانیتور هم اندازه و یک کارت گرافیک با دو خروجی داشته باشین. اگر مانیتورها مدلشون یکی باشه که دیگه عالی میشه. یک آینه با اندازه 20 اینچ در 20 اینچ می خواهید و نرم افزار iZ3D .
بریم سراغ تنظیمات مانیتور ها:
1- هر دو مانیتور باید دقیقا بر میز کامپیوتر عمود باشند و در ارتفاعی باشند که چشمانتون دقیقا روبروی وسط صفحه شون باشد.
2- مانیتور ها باید با یکدیگر زاویه 45 درجه بسازند.

تنظیم آینه هم که در عکس ها معلوم هست.
چشم راست شما باید مستقیم مانیتور راست را ببیند و چشم چپتان از توی آینه مانیتور چپ را ببیند. دو تصویری که از هر دو چشم می بینید باید دقیقا بر هم منطبق باشند. برای تنظیم دقیق باید آینه را تنظیم کنید یا کمی با دکمه های روی مانیتورها کار کنید.

بعد از تنظیم مانیتور ها و آینه ، نرم افزار iZ3D را از لینک زیر دانلود کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموقع نصب full instalation را انتخاب کنید. بعد از اجرای برنامه در قسمت output گزینه StereoMirror را انتخاب کنید و در کادر روبروی آن گزینه Horizontal flip را انتخاب کنید.
مزیتهای این روش نسبت به کیت انویدیا :
1- خرابی در کار نیست . کیت انویدیا اگر خراب شه کی می تونه تعمیر کنه.
2- هزینه بسیار کم. می تونید دو تا مانیتور دست دوم با مدل یکسان بخرید که روی هم 70 تومن بیشتر نمی شه.

معایب این روش :
1- تنها عیبش اینه که من نتونستم کرک یا شماره سریال برنامه iZ3D را پیدا کنم.بنابراین تا 30 روز بیشتر نمی تونید از برنامه استفاده کنید. بعد از 30 روز باید ویندوز را عوض کنید. اما یه جا یه برنامه دیدم که میتونست یه برنامه را با تمام تنظیمات رجیستریش پاک کنه تا بشه دوباره اون را نصب کرد و استفاده کرد . اگر پیدا کنم لینکش را می گذارم.
از بازی سه بعدی بدون چشم درد و هزینه زیاد لذت ببرید.:10:

عجب روش تخزی:31:

EngineeR EhsaN
19-06-2010, 10:21
دوستان واقعا اين عينكهاي سه يعدي قرمز آبي فوق العاده است.من ديروز توي يك پاساژ اين تلوزيونهاي سه بعدي پاناسونيك رو تجربه كردم.واقعا ميشه گفت اين عينكهاي قرمز آبي چيزي از اونها كم ندارن.
راستي من اين چند وقته قط فيلم و عكس سه بعدي ديدمو خيلي خيلي لذت بخشه.مخصوصا بازيهاي ماشيني.
حتما تجربه كنيد.
من يه مقدار در مورد اين عينكهاي سه بعدي تحقيق كردم.متوجه شدم كه يه نوع ديگه است به نام polorized كسي ميدونه چه طوري ميشه اونها رو ساخت يا خريد؟

رفيق حالا ازين عينكاي آناليف بخريم يا نخريم؟

sasan816
19-06-2010, 11:27
بخر ولی بیشتر از 10 دقیقه به چشمت نزن چون چشم درد و سردرد میگیری

maghzae-motefaker
19-06-2010, 11:31
100% بخر.1500 تومنه ديگه.ارزششو داره

---------- Post added at 08:01 PM ---------- Previous post was at 08:00 PM ----------

بخر ولی بیشتر از 10 دقیقه به چشمت نزن چون چشم درد و سردرد میگیری
اره اولش اينطوري بود.ولي الان عادت كردم.:31:ديروز يه فيلم 45 دقيقه اي رو راحت ديدم.
عادت ميكنيد

alborz_k
19-06-2010, 11:32
حتما تجربه كنيد.
عينك هاي plorized براي ديدن تصاوير در سينما هاي 3 بعدي و يا تلويزيون هاي 3d lcd مخصوص هستن . طريقه ي كاركرد هم اين طور هست كه در سينما دو پروژكتور ، دو تصوير با طيف رنگي متفاوت رو به پرده مخصوص كه نقره اي رنگ هست مي تابونند و عينك هم با پلورايز كردن يك تصوير ؛ يكي رو به هر يك از چشم ها نشون مي ده . مزيت اصلي اين عينك ها قيمت بسيار كمتر هست و عيبش هم تار شدن گوشه هاي تصوير و تغيير رنگ هاست . اون عينك هاي قرمز- آبي هم از يك همچين تصويري استفاده مي كنند ولي به دليل كار با تلويزيون هاي 60 هرتزي ، اون بلا رو سر چمتون مي ارن!! :دي
براي تجربه ي 3d واقعي ، بايد نسخه ي 3d آواتار رو ببينيد (با عينك مخصوص و تلويزيون 3 بعدي ) و با كرايسس2 رو با 3d nvidia pack بازي كنيد . البته هيچ كدوم عرضه نشدن!!! :دي

sasan816
19-06-2010, 11:54
چرا اواتار 3d رو دیدم تو چند تا سایت که گذاشتن برای فروش

maghzae-motefaker
19-06-2010, 12:45
عينك هاي plorized براي ديدن تصاوير در سينما هاي 3 بعدي و يا تلويزيون هاي 3d lcd مخصوص هستن . طريقه ي كاركرد هم اين طور هست كه در سينما دو پروژكتور ، دو تصوير با طيف رنگي متفاوت رو به پرده مخصوص كه نقره اي رنگ هست مي تابونند و عينك هم با پلورايز كردن يك تصوير ؛ يكي رو به هر يك از چشم ها نشون مي ده . مزيت اصلي اين عينك ها قيمت بسيار كمتر هست و عيبش هم تار شدن گوشه هاي تصوير و تغيير رنگ هاست . اون عينك هاي قرمز- آبي هم از يك همچين تصويري استفاده مي كنند ولي به دليل كار با تلويزيون هاي 60 هرتزي ، اون بلا رو سر چمتون مي ارن!! :دي
براي تجربه ي 3d واقعي ، بايد نسخه ي 3d آواتار رو ببينيد (با عينك مخصوص و تلويزيون 3 بعدي ) و با كرايسس2 رو با 3d nvidia pack بازي كنيد . البته هيچ كدوم عرضه نشدن!!! :دي
بله حرفها شما درسته ولي با نرم افزار Stereoscopic Player و يك فيلم Stereoscopic (همونايي كه 2 تا فيلم بقل هم است) و يك عينك سه بعدي پلاريز ميشه خيلي خيلي حرفه اي سه بعدي ديد(بدون نياز به برنامه اي اضافي و مانيتور 120MHz و ....)
البته من اينارو توي سايتاي خارجي خوندمو خودم امتحان نكردم.
راستي فيلم آواتارو آناگليفشو ديدم خيلي حال داد.الان هم فيلم Stereoscopic آواتار رو دادنلود كردم و فقط لنگ به عينك پلاريز هستم.
كسي نميتونه كمكم كنه؟:19:

alborz_k
19-06-2010, 15:58
بله حرفها شما درسته ولي با نرم افزار Stereoscopic Player و يك فيلم Stereoscopic (همونايي كه 2 تا فيلم بقل هم است) و يك عينك سه بعدي پلاريز ميشه خيلي خيلي حرفه اي سه بعدي ديد(بدون نياز به برنامه اي اضافي و مانيتور 120MHz و ....)
البته من اينارو توي سايتاي خارجي خوندمو خودم امتحان نكردم.
راستي فيلم آواتارو آناگليفشو ديدم خيلي حال داد.الان هم فيلم Stereoscopic آواتار رو دادنلود كردم و فقط لنگ به عينك پلاريز هستم.
كسي نميتونه كمكم كنه؟:19:
در مورد آواتار 3 بعدی ، اگه لینک فروشش خارجیش رو دارین ، بزارین تا دیگه حرفی نمونه .( هر سایت یا لینک ایرانی که ادعای فروش این محصول رو کرده ، کاملأ دروغ می گه!! )
تا جایی که من می دونم برای دیدن این فیلم ها در سطح مطلوب با عینک polorized نیاز به lcd های مخصوصی هست که یک لایه از جنس خاصی روی سطح lcd کشیده شده که باعث می شه دو تصویر با دو طیف نور متفاوت ساطع بشه . و دیگه احتیاجی به مانیتور 120 هرتزی نیست .
و این که با مانیتور معمولی می شه دید ، مطمئن نیستم . اگه لینکی بزارین ممنون می شم .:11:

احساس می کنم که دارم زیادی به پست های این تاپیک ایراد می گیرم! :31:

maghzae-motefaker
19-06-2010, 16:36
در مورد آواتار 3 بعدی ، اگه لینک فروشش خارجیش رو دارین ، بزارین تا دیگه حرفی نمونه .( هر سایت یا لینک ایرانی که ادعای فروش این محصول رو کرده ، کاملأ دروغ می گه!! )
تا جایی که من می دونم برای دیدن این فیلم ها در سطح مطلوب با عینک polorized نیاز به lcd های مخصوصی هست که یک لایه از جنس خاصی روی سطح lcd کشیده شده که باعث می شه دو تصویر با دو طیف نور متفاوت ساطع بشه . و دیگه احتیاجی به مانیتور 120 هرتزی نیست .
و این که با مانیتور معمولی می شه دید ، مطمئن نیستم . اگه لینکی بزارین ممنون می شم .:11:

احساس می کنم که دارم زیادی به پست های این تاپیک ایراد می گیرم! :31:
نه رفيق.هرچقدر دوست داري ايراد بگير.ولي در مورد اينكه گفتي (اگه لینک فروشش خارجیش رو دارین ، بزارین تا دیگه حرفی نمونه) رو منظورتو متوجه نشدم.من كه گفتم دانلود كردم.اگر خواستي لينكسو ميزارم.
بقيشم متوجه نشدم.:31:
تا اونجايي كه من متوجه شدم نياز به مانيتور خاصي نيست.حالا اگر شما ميگي لابد يه چي ميدوني ديگه.
بعد كه گفتي لينك بزارم.منظورت لينك از مانيتور بود؟

sasan816
19-06-2010, 16:45
من كه گفتم دانلود كردم.اگر خواستي لينكسو ميزارم.
بگذار دوست عزیز ما هم استفاده کنیم با این عینک قرمز- آبي دیده میشه یا عینکش فرق میکنه

maghzae-motefaker
19-06-2010, 17:16
بگذار دوست عزیز ما هم استفاده کنیم با این عینک قرمز- آبي دیده میشه یا عینکش فرق میکنه
اين با عينك قرمز آبي هست.

regularuser
19-06-2010, 20:02

sasan816
19-06-2010, 21:42
دستت درد نکنه خیلی عالیه

---------- Post added at 11:42 PM ---------- Previous post was at 11:41 PM ----------

اين با عينك قرمز آبي هست.

عزیزم این که قیلتره

maghzae-motefaker
19-06-2010, 22:01
دستت درد نکنه خیلی عالیه

---------- Post added at 11:42 PM ---------- Previous post was at 11:41 PM ----------

عزیزم این که قیلتره
خوب معلومه.
يوتيوب چند ساله قيلتره.اگر نميتوني ببيني برو تو همين تاپيكي كه دوستمون معرفي كرد

regularuser
20-06-2010, 11:38

sasan816
20-06-2010, 11:54
خوب معلومه.
يوتيوب چند ساله قيلتره.اگر نميتوني ببيني برو تو همين تاپيكي كه دوستمون معرفي كرد
اونم همه ی لینکاش غیر مستقیم هست

regularuser
20-06-2010, 12:21

maghzae-motefaker
20-06-2010, 12:46
من تحقیق کردم متوجه شدم سه نوع حالت آبی قرمز ( همین آناگلیف ) داریم.
1- آبی قرمز معمولی - color anaglyphs
iZ3D و TriDef هر دو این را دارند.

2- نیمه آبی قرمز - half color anaglyphs
فقط tridef این گزینه را داره.

3- آبی قرمز بهینه سازی شده - optimized anaglyphs
فقط iZ3D این گزینه را داره.

مثل اینکه حالتهای half و optimized کمتر چشم را ناراحت میکنند.
منبع این مطلب سایت iZ3D هست که دیدم ممکنه باز نشه برای همین pdf اون را گذاشتم.اگر ممکنه تر جمه اش کنید و برای ما هم توضیح بدید.:11:

عالي بود.خيلي خيلي ممنون.
اگر كسي توانايي ترجمه اين رو داره انجام بده:11:

alborz_k
20-06-2010, 12:48
نه رفيق.هرچقدر دوست داري ايراد بگير.ولي در مورد اينكه گفتي (اگه لینک فروشش خارجیش رو دارین ، بزارین تا دیگه حرفی نمونه) رو منظورتو متوجه نشدم.من كه گفتم دانلود كردم.اگر خواستي لينكسو ميزارم.
بقيشم متوجه نشدم.:31:
تا اونجايي كه من متوجه شدم نياز به مانيتور خاصي نيست.حالا اگر شما ميگي لابد يه چي ميدوني ديگه.
بعد كه گفتي لينك بزارم.منظورت لينك از مانيتور بود؟
شرمنده که یک خرده بد می نویسم ، آخه فصل امتحاناست و ...........:31:
منظورم لینک فروش فیلم 3 بعدی آواتار بود .(نسخه ی 3d blueray) !! یک فیلم کامل در رزولوشن fullhd (فقط در این رزولوشن می شه 3 بعدی واقعی رو دید و ازش لذت برد ) حدود 15 گیگابایت هست و به سیستم تغریبأ نیرومندی برای پردازش احتیاج داره .
اگه لینک اون فیلم 3 بعیدی که دیدینش رو بدین هم ممنون می شم . ببینم در چه حد 3 بعدی هست! :دی

من در مورد تماشای فیلم 3بعدی ، 2 بار به صورت کلی تحقیق کردم ، یک بار در زمان عرضه ی عرضه ی nvidia 3d pack و یک بار هم در زمان عرضه ی آواتار!! و در سایت ها و متون معتبر ، عینک آنگلیف رو به عنوان راه حل معرفی نکردن و فقط حالت هایی که قبلأ عرض کردم رو معرفی کرده بودن که همشون هم گرون و خارج از دسترس بودن . البته خوشبختانه خیلی زود شرایط عوض می شه و قیمت این مصولات بسیار منطقی می شه.

maghzae-motefaker
20-06-2010, 12:50
دوستان دقيقاً فرق trodef با iZ3D چيه؟
آيا تمام بازي هايي كه iZ3D پشتيباني ميكنه trodef هم پشتيباني ميكنه؟
آيا trodef در xp هم كار ميكنه؟

sima_6600
20-06-2010, 12:52
سلام دوستان این مقاله رو من خواندم خوب این مقاله در رابطه با چگونگی تغیر و تفکیک تصویر هست که چطوری تصویر رو تفکیک مکنن و فرمولش رو نوشته و حالت حای مختلف رو هم نوشته و در تصاویری که هست فرق هر کدوم رو مشخص کرده در مورد این که کدوم بهتره چیزی ننوشته ولی فکر کنم half بهتر باشه چون من امتحان کردم موفق باشید:10:

regularuser
20-06-2010, 12:53

maghzae-motefaker
20-06-2010, 12:54
شرمنده که یک خرده بد می نویسم ، آخه فصل امتحاناست و ...........:31:
منظورم لینک فروش فیلم 3 بعدی آواتار بود .(نسخه ی 3d blueray) !! یک فیلم کامل در رزولوشن fullhd (فقط در این رزولوشن می شه 3 بعدی واقعی رو دید و ازش لذت برد ) حدود 15 گیگابایت هست و به سیستم تغریبأ نیرومندی برای پردازش احتیاج داره .
اگه لینک اون فیلم 3 بعیدی که دیدینش رو بدین هم ممنون می شم . ببینم در چه حد 3 بعدی هست! :دی

من در مورد تماشای فیلم 3بعدی ، 2 بار به صورت کلی تحقیق کردم ، یک بار در زمان عرضه ی عرضه ی nvidia 3d pack و یک بار هم در زمان عرضه ی آواتار!! و در سایت ها و متون معتبر ، عینک آنگلیف رو به عنوان راه حل معرفی نکردن و فقط حالت هایی که قبلأ عرض کردم رو معرفی کرده بودن که همشون هم گرون و خارج از دسترس بودن . البته خوشبختانه خیلی زود شرایط عوض می شه و قیمت این مصولات بسیار منطقی می شه.
خيلي ممنون.خدا كنه ارزون شه هممون لذت ببريم
ولي خدايي راست ميگي.به هيچ عنوان نميشه كيفيت fulHd رو با بقيه مقايسه كرد.من فقط تونستم يكي از فيلمهاي سايت nvidia رو دانلود كنم.ولي انقدر لذت بخش هست و حال ميده كه روزي 10 بار نگاش ميكنم.
لينك آواتار هم صفحه قبل گذاشتم.البته اوني كه من گذاشتم 3 دقيقه و خرده اي است.ولي اوني كه دوستمون تو تاپيكش گذاشته كامله:11:

regularuser
20-06-2010, 12:57

sasan816
20-06-2010, 13:01
من تحقیق کردم متوجه شدم سه نوع حالت آبی قرمز ( همین آناگلیف ) داریم.
1- آبی قرمز معمولی - color anaglyphs
iZ3D و TriDef هر دو این را دارند.

2- نیمه آبی قرمز - half color anaglyphs
فقط tridef این گزینه را داره.

3- آبی قرمز بهینه سازی شده - optimized anaglyphs
فقط iZ3D این گزینه را داره.

مثل اینکه حالتهای half و optimized کمتر چشم را ناراحت میکنند.
منبع این مطلب سایت iZ3D هست که دیدم ممکنه باز نشه برای همین pdf اون را گذاشتم.اگر ممکنه تر جمه اش کنید و برای ما هم توضیح بدید.:11:

خوب حالا این عینک هایی که تو بیشتر سایت ها میفروشند6تومن از کدام نوعش هست؟

regularuser
20-06-2010, 13:10
عینکش که همین ها هست. اینها فقط حالتهای مختلف رنگ بندی هست که در اون pdf بیشتر دربارش توضیح داده شده. هر کدوم که کمتر چشمت را اذیت می کنه انتخاب کن.

rassool
20-06-2010, 13:40
حاجی لینکهای پست اول انگار خرابه کسی نداره بزارتشون؟

silent mj
20-06-2010, 14:26
خسته نباشيد بچه ها...

ميخاستم چند تا سوال ازتون بپرسم چون واقعا تو خريد اين عينك دو دلم.

- اول اينكه آيا ميشه به فروشگاه هاي اينترنتي اعتماد كرد كه عينك اصل بدن ؟
آخه تو چند تا فروشگاه با قيمت هاي متفاوت ديدم مثلا يكي ميگفت دو تا عينك و 5 DVD فقط 8000 تومن ولي يه فروشگاه ديگه يه دونه عينك رو با 1 DVD ميداد 9800 بعضي ها هم همين رو ميدن 6000 حالا چي كار كنم ؟

- دوم اينكه آيا واقعا سه بعدي ميشه و ارزش خريدنشو داره ؟

maghzae-motefaker
20-06-2010, 14:32
خسته نباشيد بچه ها...

ميخاستم چند تا سوال ازتون بپرسم چون واقعا تو خريد اين عينك دو دلم.

- اول اينكه آيا ميشه به فروشگاه هاي اينترنتي اعتماد كرد كه عينك اصل بدن ؟
آخه تو چند تا فروشگاه با قيمت هاي متفاوت ديدم مثلا يكي ميگفت دو تا عينك و 5 DVD فقط 8000 تومن ولي يه فروشگاه ديگه يه دونه عينك رو با 1 DVD ميداد 9800 بعضي ها هم همين رو ميدن 6000 حالا چي كار كنم ؟

- دوم اينكه آيا واقعا سه بعدي ميشه و ارزش خريدنشو داره ؟
اين عينكهاي كه ميفروشن همشون يه چيزن. و هيچ فرقي نميكنن.اگر ازشون بپرسي همشون ميگن made in usa .پس برو دنبال ارزونتره.
ولي خدايي ارزش خريد و امتحان داره.
:11:

silent mj
20-06-2010, 14:39
اين عينكهاي كه ميفروشن همشون يه چيزن. و هيچ فرقي نميكنن.اگر ازشون بپرسي همشون ميگن made in usa .پس برو دنبال ارزونتره.
ولي خدايي ارزش خريد و امتحان داره.

به نظر تو اون 8000 چه طوره؟
__ __
...يه وقت جنس چيني بهمون نندازن...

arz268
20-06-2010, 14:51
کسی درایور سه بعدی ati سراغ نداره

regularuser
20-06-2010, 14:56

sima_6600
20-06-2010, 15:13
خیر همشون یکی نیستن من خریدم که این طوری نبود از بقیه دوستان هم سوال کنید بد نیست

silent mj
20-06-2010, 15:23
:question:
مي بخشيد اين قدر سوال ميكنم ;
ولي اونوقت باهاش ميشه هر بازي رو سه بعدي بازي كرد؟
و چه فيلم هايي رو ساپورت ميكنه؟

.::با تشكر::.

regularuser
20-06-2010, 15:35

alborz_k
20-06-2010, 20:11
خيلي ممنون.خدا كنه ارزون شه هممون لذت ببريم
ولي خدايي راست ميگي.به هيچ عنوان نميشه كيفيت fulHd رو با بقيه مقايسه كرد.من فقط تونستم يكي از فيلمهاي سايت nvidia رو دانلود كنم.ولي انقدر لذت بخش هست و حال ميده كه روزي 10 بار نگاش ميكنم.
لينك آواتار هم صفحه قبل گذاشتم.البته اوني كه من گذاشتم 3 دقيقه و خرده اي است.ولي اوني كه دوستمون تو تاپيكش گذاشته كامله:11:
دو مدل مانیتور ایسوس به سایز های 23 و 27 اینچ تولید شدن که رفرشریتشون 120 هرتز هست . مدل 23 اینچی در صورت ورود به کشور نباید بیش از 300000 تومان قیمت داشته باشه .
در مورد فیلم انویدا بگم که اون چیزی نیست!! :دی شرکت کرایتک در e3 بخشی از کرایسس 2 رو به صورت 3 بعدی پخش کرده و می گن که تماشاگرانی که تریلر رو با عینک دیدن ، 2 دقیقه کامل تو شوک بودن!! :دی

maghzae-motefaker
20-06-2010, 22:48
واي .ببين اون چه حالي بده.
شماره اولش بدون عينك به آدم شوك ميداد.حاله ببين سه بعديش چي بشه

silent mj
20-06-2010, 23:08
بچه ها من يه كم تو اينترنت چرخيدم تا به اين صفحه رسيدم
نگاش كنيد و نظرتون رو حتما بگيد.
آيا واقعيت داره ؟
يعني...

regularuser
21-06-2010, 08:04

maghzae-motefaker
21-06-2010, 08:41
واقعیت داره . من عینکم را از دانلودها خریدم. رنگ قرمزش درست انتخاب نشده. دی وی دیش هم که مزخرفه. 7500 تومان خریدم .:41:
بهترین کار اینکه که از سایتهای خارجی یه خوبش را خرید.
یه سایت پیدا کردم دو نوع عینک پلاستیکی می فروشه . موقع خرید میشه کشور ایران را انتخاب کرد.

هر کدوم را کمتر از دو تا نمیشه خرید . قیمت دو تاش را زده 14 دلار.
گفته این عینکها جون میده واسه گیمرها .

من اينارو خيلي وقت پيش ديده بودم.ولي فكر نكنم بشه براي ايران خريد.تازه اگر هم بشه خيلي گرون درمياد.خيلي پول ميگيرن براي ارسال.
فكر نكنم عملي باشه:13:
2 ماه صبر كن.ميرسه ايران

silent mj
21-06-2010, 08:52
مگه شيشه اصلش از جنس چيه؟
جنس خاصي داره؟
- - - - -
خودمون ميتونيم با يه طلق و شيرازه زنگي بسازيمش؟(البته منظورم اون مقوايس)

maghzae-motefaker
21-06-2010, 11:24
مگه شيشه اصلش از جنس چيه؟
جنس خاصي داره؟
- - - - -
خودمون ميتونيم با يه طلق و شيرازه زنگي بسازيمش؟(البته منظورم اون مقوايس)
والا فكر نكنم اون pro x هم جنسش شيشه باشه.فكر كنم پلاستيك سخت باشه.
درمورد ساختن هم اره.خودتم ميتوني بسازي.ولي به هيچ عنوان كيفيت اصل رو نداره.در حد همين عينكهايي كه اين سايتهاي اينترنتي ميفروشن ميشه.

silent mj
21-06-2010, 12:23
والا فكر نكنم اون pro x هم جنسش شيشه باشه.فكر كنم پلاستيك سخت باشه.
درمورد ساختن هم اره.خودتم ميتوني بسازي.ولي به هيچ عنوان كيفيت اصل رو نداره.در حد همين عينكهايي كه اين سايتهاي اينترنتي ميفروشن ميشه.

ميتوني طرز استفاده از نرم افزار رو بگي تا شايد امتحانش كنم؟
چه فايل ها و برنامه هايي رو دانلود كنم؟
و ميخوام بدونم كسي ميتونه فايل هاشو پارت پارت كنه چون حجمشون بالا هست منم سرعتم 128 ، (البته روي يه سرور معتبر و با قابليت رسيوم.)

maghzae-motefaker
21-06-2010, 12:50
ميتوني طرز استفاده از نرم افزار رو بگي تا شايد امتحانش كنم؟
چه فايل ها و برنامه هايي رو دانلود كنم؟
و ميخوام بدونم كسي ميتونه فايل هاشو پارت پارت كنه چون حجمشون بالا هست منم سرعتم 128 ، (البته روي يه سرور معتبر و با قابليت رسيوم.)
طرز استفاده از چه نرم افزاري؟نرم افزار سه بعدي ساز؟
و چه فايليو پارت پارت كنيم؟

silent mj
21-06-2010, 13:49
طرز استفاده از چه نرم افزاري؟نرم افزار سه بعدي ساز؟
و چه فايليو پارت پارت كنيم؟

منظورم فايل ها و نرم افزارهاي مورد نياز براي 3d هست.

- - - -
مثلا برنامه داخل صفحه اول

maghzae-motefaker
21-06-2010, 16:33
منظورم فايل ها و نرم افزارهاي مورد نياز براي 3d هست.

- - - -
مثلا برنامه داخل صفحه اول
دوست عزيز براي تماشاي عكس و فيلم نيازي به هيچ نرم افزاري نيست.فقط در بعضي از فيلمها و عكسهاي سه بعدي نياز به نرم افزار داريد اونم فيلما و عكسهايس كه 2 تا شبيه هم بغل هم است.اين لينك اون نرم افزار

حجمش كمه 5mb

براي اجرا بازي هم نرم افزار نيازه كه من نميتونم برات پارت پارت كنم:11:

silent mj
21-06-2010, 18:17
از اساتيد خواهش دارم اگر كسي ميتونه فايل زير رو پارت بندي كنه دريغ نكنه.
(حداقل به 6 فايل پارت پارت بشه)

regularuser
21-06-2010, 22:08

aso.pas.86
22-06-2010, 11:08
سلام.
میشه این عینک رو از بازار به جای اینترنت خرید؟ نوع خوبشون چجوریه؟
در ضمن من کارت گرافیکم 8400 gs 512 هستش.میشه باهاش 3d بازی کرد؟
راستی در مورد درایور 3d ساز من که الان جدیدترین ورژن درایور انویدیا رو دارم خودش یه قسمتی به اسم 3d vision داره؟؟؟

silent mj
22-06-2010, 11:58
راستي بچه ها همن هم كارت گرافيك 9500gt _1gb دارم و داخل سي دي درايور خودش 3DVision_190.38 رو داره آيا ميشه براي تمام بازي ها ازش استفاده كرد؟

regularuser
22-06-2010, 21:21

maghzae-motefaker
22-06-2010, 22:07
خيلي ممنون عالي بود

KAHAKDAM
23-06-2010, 10:02
سلام
بچه ها من ميخوام بازي رو با عينك 3d بازي كنم.لطفا يكي برام كامل توضيح بده كه چيكار كنم؟ممنون ميشم.:11:

Davood_titan
23-06-2010, 10:17
فقط  Nvidia  این قابلیت رو داره:5:
 ATI  نداره :19:

maghzae-motefaker
23-06-2010, 11:41
سلام
بچه ها من ميخوام بازي رو با عينك 3d بازي كنم.لطفا يكي برام كامل توضيح بده كه چيكار كنم؟ممنون ميشم.:11:

در پست اول كامل توضيح دادم

regularuser
23-06-2010, 14:48

KAHAKDAM
23-06-2010, 15:17
در پست اول كامل توضيح دادم
سلام
ممنونم ولي منظورم نوع عينك هم هست.ميخوام بخرم ولي موندم چه ماركي رو انتخاب كنم؟كدوما از همه بهتره.براي بازي ها اكشن بيشتر ميخوام.:27:

maghzae-motefaker
23-06-2010, 17:51
سلام
ممنونم ولي منظورم نوع عينك هم هست.ميخوام بخرم ولي موندم چه ماركي رو انتخاب كنم؟كدوما از همه بهتره.براي بازي ها اكشن بيشتر ميخوام.:27:
والا مارك نداره اينايي كه تو ايرانه.ولي مثل اينكه معروف ترين مارك عينكهاي سه بعدي(آناگليف) pro x است
گرونشم كه 3d vision nvidia pack

KAHAKDAM
23-06-2010, 18:08
والا مارك نداره اينايي كه تو ايرانه.ولي مثل اينكه معروف ترين مارك عينكهاي سه بعدي(آناگليف) pro x است
گرونشم كه 3d vision nvidia pack
سلام
نه ديگه ما اينقدرها هم پولي نيستيم:27:فقط يه عينك معمولي ميخوام كه فردا ميرم ميخرم.ممنونم ازت:8::11:

KAHAKDAM
25-06-2010, 09:24
سلام
دوستان من گرفتم و خیلی خیلی جالب بود فقط نمیشه بیش از یه ربع بازی کرد یا فیلم دید چشمام داشت کور میشد:18:.این عینک های سیاه رنگ چطورین؟

maghzae-motefaker
25-06-2010, 09:37
سلام
دوستان من گرفتم و خیلی خیلی جالب بود فقط نمیشه بیش از یه ربع بازی کرد یا فیلم دید چشمام داشت کور میشد:18:.این عینک های سیاه رنگ چطورین؟
تبريك ميگم.حالا عادت ميكني.
اون عينكهاي سياه رنگ بيشتر براي سينما است.و تو خونه زياد كاربرد نداره.ولي اگر اونم تونستي تهيه كن.من بهت ميگم چجوري تو خونه ازش استفاده كني.اسم اون عينكها polorized
حالا بگو بينم.از كجا گرفتي؟
چند گرفتي؟
مدلش چجوريه؟
از همين مقوايي است؟

KAHAKDAM
25-06-2010, 11:00
تبريك ميگم.حالا عادت ميكني.
اون عينكهاي سياه رنگ بيشتر براي سينما است.و تو خونه زياد كاربرد نداره.ولي اگر اونم تونستي تهيه كن.من بهت ميگم چجوري تو خونه ازش استفاده كني.اسم اون عينكها polorized
حالا بگو بينم.از كجا گرفتي؟
چند گرفتي؟
مدلش چجوريه؟
از همين مقوايي است؟
سلام.اره یه طرز ساخت گفته بود انجام دادم خیلی جالب بود.راستش رفتم بخرم طرف بهم داد گفت امتحانش کن.مانیتور نگاه کردم دیدم خیلی فرق نداره با اونی که درست کردم قیمتش هم 3500 بود.ولی مخ یارو رو زدم گفتش که خیلی برای چشم خوب نیست.مسئله عادت هم درسته ولی بعد از مدتی چشم رو نابود میکنه!؟!
اگر بشه عینک های سیاه رنگ رو گیر اورد خیلی خوب میشد.راستی توی عربستان یا امریکا یا هر کشور دیگه ای باید ارزئن تر باشه این عینک های اصل رومیگم.درسته؟
منظورم این عینکه:

soha is the beSt
25-06-2010, 11:05
اگر بشه عینک های سیاه رنگ رو گیر اورد خیلی خوب میشد.راستی توی عربستان یا امریکا یا هر کشور دیگه ای باید ارزئن تر باشه این عینک های اصل رومیگم.درسته؟
منظورم این عینکه:
این که عینک دودیه:31::31:

KAHAKDAM
25-06-2010, 11:09
این که عینک دودیه:31::31:
نمیدونم توی یکی از سایت ها زده بود.

این عینک سیاه رو از کجا میشه گیر اورد

sasan816
25-06-2010, 11:34
polarized همون polaroid هست یا چیز دیگه هست؟
آخه polaroid بیشتر واسه فیلم عکاسی استفاده میشه تا عینک
polarized یه خاصیتی هست که در عینک باعث میشه نور که به اجسام میخوره بازتابش اون که به چشم ما میرسه پخش نشه

maghzae-motefaker
25-06-2010, 12:04
سلام.اره یه طرز ساخت گفته بود انجام دادم خیلی جالب بود.راستش رفتم بخرم طرف بهم داد گفت امتحانش کن.مانیتور نگاه کردم دیدم خیلی فرق نداره با اونی که درست کردم قیمتش هم 3500 بود.ولی مخ یارو رو زدم گفتش که خیلی برای چشم خوب نیست.مسئله عادت هم درسته ولی بعد از مدتی چشم رو نابود میکنه!؟!
منظورم این عینکه:
اولاً تا اونجايي كه من گشتم توي ايران نيست.ولي ميدونم توي سايت amazon زده 7 دلار

نمیدونم توی یکی از سایت ها زده بود.

این عینک سیاه رو از کجا میشه گیر اورد
والا اگر ميدونستم از كجا بيارم كه الان اينجا نبودم

polarized همون polaroid هست یا چیز دیگه هست؟
آخه polaroid بیشتر واسه فیلم عکاسی استفاده میشه تا عینک
polarized یه خاصیتی هست که در عینک باعث میشه نور که به اجسام میخوره بازتابش اون که به چشم ما میرسه پخش نشه
دقيقا همون polorized با همون خاصيتي كه گفتي است.
در اين عينكهاي يكي از شيشه ها پلاريز افقي است.و ديگري هم پلاريز عمودي.به همين دليل يك تصوير رو يكي دريافت ميكنه اون يكي دريافت نميكنه.و بلعكس:11:

sasan816
25-06-2010, 12:11
در اين عينكهاي يكي از شيشه ها پلاريز افقي است.و ديگري هم پلاريز عمودي.به همين دليل يك تصوير رو يكي دريافت ميكنه اون يكي دريافت نميكنه.و بلعكسشما امتحان کردی میشه 3 بعدی دید فرقش با عینک مقوایی pro x زیاده ؟ارزش داره 30 تومن بدیم بگیریم؟

maghzae-motefaker
25-06-2010, 12:22
شما امتحان کردی میشه 3 بعدی دید فرقش با عینک مقوایی pro x زیاده ؟ارزش داره 30 تومن بدیم بگیریم؟
آره من امتحان كردم.فوق العاده است.محشره.به هيچ عنوان براي چشم ضرر نداره.و به هيچ عنوان سايه نمي اندازه.
كي گفته 30 تومن؟خوب پست بالارو ميخوندي ديگه ضرر نداره.
تازه اين pro x هم 10 دلار هست.يعني حتي قيمتش از پلاريز هم بيشتره

sasan816
25-06-2010, 12:32
اگه این میگی

اولاً تا اونجايي كه من گشتم توي ايران نيست.ولي ميدونم توي سايت amazon زده 7 دلارتوی ایران 30 تومنه چند وقت پیش هم یکی اورده بود توی پرشین تولز میفروخت

regularuser
25-06-2010, 16:11

sasan816
25-06-2010, 16:27
می تونید بگید چه جوری از عینک های پلاریزه استفاده کنیم؟ با همین مانیتورهای معمولی هم میشه ؟
اینطوری که فهمیدم یک فیلم 3 بعدی میگذاری با همین مانیتورهای معمولی خیلی ساده نگاه میکنی

maghzae-motefaker
25-06-2010, 16:40
می تونید بگید چه جوری از عینک های پلاریزه استفاده کنیم؟ با همین مانیتورهای معمولی هم میشه ؟

اینطوری که فهمیدم یک فیلم 3 بعدی میگذاری با همین مانیتورهای معمولی خیلی ساده نگاه میکنی
اين فيلمها رو دقيقا ميشه مثل فيلمهاي آناگليف ديد كه دو راه داره.
1-فيلمهاي پلاريز كه كم پيدا ميشه.
2-فيلمهاي Stereoscopic كه با نرم افزار Stereoscopic Player ميشه به راحتي تماشا كرد.

به هيچ امكاناتي هم احتياج نيست.نه ويندوز خاصي نه سيستم خاصي نه مانيتور خاصي.
راستي اينو حتما ميدونيد كه اين فيلمها ديگه قرمز آبي نيست.
يك نمونه از عكس لاريز

راستي دوستان عزيز براي درك بهتر كار عينك پلاريز عكس زير رو نگاه كنيد

---------- Post added at 01:10 AM ---------- Previous post was at 01:09 AM ----------

اگه این میگی
توی ایران 30 تومنه چند وقت پیش هم یکی اورده بود توی پرشین تولز میفروخت
اوه اوه.چه خبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه داره طلا جواهر ميفروشه
به من بگن 15 تومن هم نميخرم.

KAHAKDAM
25-06-2010, 16:43
آره من امتحان كردم.فوق العاده است.محشره.به هيچ عنوان براي چشم ضرر نداره.و به هيچ عنوان سايه نمي اندازه.
كي گفته 30 تومن؟خوب پست بالارو ميخوندي ديگه ضرر نداره.
تازه اين pro x هم 10 دلار هست.يعني حتي قيمتش از پلاريز هم بيشتره
سلام
میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟!من که از حرفاتون انصافا هیچی حالیم نشد:18:؟!ممنون میشم

maghzae-motefaker
25-06-2010, 16:54
سلام
میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟!من که از حرفاتون انصافا هیچی حالیم نشد:18:؟!ممنون میشم
چيزه پيچيده اي نسيت كه.پست بالا رو خوب بخون.عكسهارو نگاه كن.متوجه ميشه.
ولي بازم يه توضيح كوتاه ميدم.
ببين دوست عزيز.ما 2 نوع عينك داريم كه براي تماشاي سه بعدي بدون نياز به تجهيزات استفاده ميشه
عينگهاي اناگليف(مثل قرمز-فيروزه اي)و عينكهاي polarized مثل عكسي كه توي همين صفحه است.
خوب با جفتشون هم ميشه سه بعدي ديد.ولي polarized خيلي بهتره چون ديگه خبري از دورنگي و چشم درد نيست.و انگار داريد همه چي رو با چشم معمولي ميبينيد.
اگر كامل نبود معذرت ميخوام:11:

KAHAKDAM
25-06-2010, 17:14
چيزه پيچيده اي نسيت كه.پست بالا رو خوب بخون.عكسهارو نگاه كن.متوجه ميشه.
ولي بازم يه توضيح كوتاه ميدم.
ببين دوست عزيز.ما 2 نوع عينك داريم كه براي تماشاي سه بعدي بدون نياز به تجهيزات استفاده ميشه
عينگهاي اناگليف(مثل قرمز-فيروزه اي)و عينكهاي polarized مثل عكسي كه توي همين صفحه است.
خوب با جفتشون هم ميشه سه بعدي ديد.ولي polarized خيلي بهتره چون ديگه خبري از دورنگي و چشم درد نيست.و انگار داريد همه چي رو با چشم معمولي ميبينيد.
اگر كامل نبود معذرت ميخوام:11:
سلام ممنون دوست عزیز.حالا میشه بگید از کجا میشه گیر اورد من که توی گوگل سرچ کردم اومد عینک افتابی!!!!!!!!!!!یه ادرسی جایی هست که از اونجا گیرش بیارم.ممنون:11:

maghzae-motefaker
25-06-2010, 17:17
سلام ممنون دوست عزیز.حالا میشه بگید از کجا میشه گیر اورد من که توی گوگل سرچ کردم اومد عینک افتابی!!!!!!!!!!!یه ادرسی جایی هست که از اونجا گیرش بیارم.ممنون:11:
اين سومين باره كه به اين سوال جواب ميدم.تو رو خدا پستهاي 1 يا حداكثر 2 صفحه قبل رو بخونيد.منم نميدونم كجا داره و

توي ايران امكان پيدا كردنش 5 درصد است
:
:
:

KAHAKDAM
25-06-2010, 17:22
اين سومين باره كه به اين سوال جواب ميدم.تو رو خدا پستهاي 1 يا حداكثر 2 صفحه قبل رو بخونيد.

توي ايران امكان پيدا كردنش 5 درصد است
:
:

:

حالا چرا میزنی.اخه یکی از دوستان گفته بود که توی یکی از سایت ها دیده.مقصر اونه.اونو بزن:27:ولی بازم ممنون.اگر اطلاعات بیشتر داری بازم بگو.چون من بد جوری گیرم روی سه بعدیه.راستی اگر یکی بره عربستان مکه میتونه بیاره درسته؟

regularuser
25-06-2010, 17:23

regularuser
25-06-2010, 17:42

maghzae-motefaker
25-06-2010, 20:01
حالا چرا میزنی.اخه یکی از دوستان گفته بود که توی یکی از سایت ها دیده.مقصر اونه.اونو بزن:27:ولی بازم ممنون.اگر اطلاعات بیشتر داری بازم بگو.چون من بد جوری گیرم روی سه بعدیه.راستی اگر یکی بره عربستان مکه میتونه بیاره درسته؟
ببخشيد.:11::11::11:
والا نميدونم.بايد بره ببينه ميتونه پيدا كنه.

خب حالا فرض کنیم که این عینک پلاریزه را داریم :31: حالا در برنامه iz3d یا tridef باید کدوم گزینه را انتخاب کنیم. اینو اگه بتونین جواب بدین دیگه :8: ....:31:
خوب مشكل همينه ديگه.هيچ گزينه اي نداره.شايدم داره و من نميدونم.ولي فكر نكنم.حالا تحقيق ميكنم خبر ميدم.

مطلب زیر را در یک سایت دیدم::21:

به فروشگاه های لوازم الکترونیک و الکترومغناطیس مراجعه کنید و ازشون دو فیلتر نور یکی با Polarization افقی و یکی با Polarization عمودی خریداری کنید. چون دقیقا اصول کار عینک های 3D و سینما و مانیتورهای 3D هم همینه (پخش دو تصویر همزمان و نمایش هر تصویر فقط به یک چشم)
این فیلتر ها رو جلوی چشمهاتون بگیرید تا کیفیتی خیلی بهتر از عینک های 5000 تومانی رو هم مشاهده کنید.
اره منم خوندم.ولي فكر نكنم عملي بشه.

mmasoudd
26-06-2010, 08:33
سلام به همه
آقا من این عینک های آبی و قرمز رو با استفاده از طلق معمولی ساختم (البته برای تست)
برنامه IZ3D و tridef رو هم نصب کردم. ولی تغییری مشاهده نکردم:41:
نمی دونم، شاید من بلد نیستم!؟!؟
رنگ آبی باید روی چشم راست قرار بگیره درسته؟؟
کارت گرافیک من آنبورد 3300 ای تی آی هست که آخرین ورژن کاتالیست رو هم نصب کردم.
تنظیمات خاصی داره؟
فیلم یا عکس خاصی هست که روش تست کنم؟ از کجا دانلود کنم؟
اگه می شه یه راهنمایی بکنین
ممنون

sasan816
26-06-2010, 09:41
راستی این فیلمی که توی بعضی از پارک ها نمایش میدن از کدامش هست چون با برداشتن عینک تفاوتی نمیکنه

maghzae-motefaker
26-06-2010, 09:57
سلام به همه
آقا من این عینک های آبی و قرمز رو با استفاده از طلق معمولی ساختم (البته برای تست)
برنامه IZ3D و tridef رو هم نصب کردم. ولی تغییری مشاهده نکردم:41:
کارت گرافیک من آنبورد 3300 ای تی آی هست که آخرین ورژن کاتالیست رو هم نصب کردم.
تنظیمات خاصی داره؟
فیلم یا عکس خاصی هست که روش تست کنم؟ از کجا دانلود کنم؟
ممنون
من چون خودم ويندوزم xp هست هنوز وقت نكردم ويندوز عوض كنم و اين نرمافزارها رو تست كنم.
اگر كسي هست به اين دوستمون كمك كنه.

راستی این فیلمی که توی بعضی از پارک ها نمایش میدن از کدامش هست چون با برداشتن عینک تفاوتی نمیکنه
كدوم پارك؟
چجوريه؟
عينكش از كدوماس؟
2 تا ويدئو پرجكشن داره؟

mmasoudd
26-06-2010, 10:07
سلام
ویندوز من win 7 هستش.

sasan816
26-06-2010, 10:44
كدوم پارك؟
چجوريه؟
عينكش از كدوماس؟
2 تا ويدئو پرجكشن داره؟
پارک سائی خانه ی کودک
وقتی عینک به چشم هست 3 بعدیه( البته روی تبلیغات جلوی درش زده 4 بعدی ) بعد از برداشتن عینک اصلا تصاویر به هم ریخته نیست (مثل فیلم معمولی)
عینکش درست نمیدونم جنسش چیه ولی از این دورنگا نبود تغریبا مایل به مشکی بود
1دونه پروجکشن هم داشت

silent mj
26-06-2010, 21:15
سلام به همه
برنامه IZ3D و tridef رو هم نصب کردم. ولی تغییری مشاهده نکردم
ممنون

ايشون راست ميگن بچه ها
من هم همين كار رو كردم و نتيجه نگرفتم:41:
با اين تفاوت كه من روي عكس هاي سه بعدي امتحان كردم همون عكس هايي كه قرمز و آبيه

.::لطفا اگه كسي نتيجه گرفته به ما هم ياد بده::.
با تشكر فراوان

Cleeev
26-06-2010, 23:54
ببینم کسی از این فرامز قهرمانی فر گرفته...؟ همینه دیگه...؟ :

واسه خرید آنلاین شماها اون جنسای قهرمانی فر به نظرتون بهتره یا اینا :

در ضمن این قضییه چپه شدن چشم چیه...؟ :44:

خوب یکی از این پولاریزه ها وارد کنه... سودش خوبه ها... :20:

sima_6600
27-06-2010, 07:42
ببینم کسی از این فرامز قهرمانی فر گرفته...؟ همینه دیگه...؟ :

واسه خرید آنلاین شماها اون جنسای قهرمانی فر به نظرتون بهتره یا اینا :

دوست من این عینک های فرمارز قهرمان هم همون عینک های هست که باعث میشه مخت بترکه :2:نخر چون خودت هم می توانی با یک شیرازه درست کنی :10:در مورد عینک های اصلی کسی نمیاره فعلا حالا اگر امد خبرش رو همین جا اعلام میکنن.:11:

maghzae-motefaker
27-06-2010, 08:14
ببينيد دوستان.اين عينكها (قرمز -فيروزه اي) اگر اصل باشه نه سايه ميندازه و خيلي چشم درد كم ميشه.
اين رنگهاي قرمز و آبي يه كد رنگي مخصوص داره كه بايد رعايت بشه.حالا ممكنه براي اين آقاي قهرماني كه انقدر گرون ميده اصل باشه.چون من خريدم 1500
پس لطفا تا جايي كه امكان داره از فكر ساخت عينك توسط خودتون بيايد بيرون چون حتي از تقلبيش هم بدتر ميشه.
اگر علاثه داشتيد بگيد من عكس آناگليف بزارم.خيلي دارم

---------- Post added at 04:44 PM ---------- Previous post was at 04:42 PM ----------

قضيه اين چپ شدن چشم هم همين عكسهاي Stereoscopic كه وقتي چشمها رو چپ كنيد ميشه تقريبا سه بعدي ديد.ولي خيلي خيلي خطرناكه.:11:

KAHAKDAM
27-06-2010, 09:39
ببينيد دوستان.اين عينكها (قرمز -فيروزه اي) اگر اصل باشه نه سايه ميندازه و خيلي چشم درد كم ميشه.
اين رنگهاي قرمز و آبي يه كد رنگي مخصوص داره كه بايد رعايت بشه.حالا ممكنه براي اين آقاي قهرماني كه انقدر گرون ميده اصل باشه.چون من خريدم 1500
پس لطفا تا جايي كه امكان داره از فكر ساخت عينك توسط خودتون بيايد بيرون چون حتي از تقلبيش هم بدتر ميشه.

---------- Post added at 04:44 PM ---------- Previous post was at 04:42 PM ----------

قضيه اين چپ شدن چشم هم همين عكسهاي Stereoscopic كه وقتي چشمها رو چپ كنيد ميشه تقريبا سه بعدي ديد.ولي خيلي خيلي خطرناكه.:11:
سلام
من این رو هم قبول دارم که باید اصل باشه ولی وقتی یه چرخ توی اینترنت زدم و عشق گیم هارو دیدم که داشتن از این عینک مینالیدن دیگه نظرم عوض شد.:13:
ولی ای کاش اون عینک های پلاریزه دستم بیاد.راستی یکی از دوستانم یه شیشه پلاریزه داره.میگه وقتی افقی به مانیتور میگیرم رنگش یه چیزه دیگس و وقتی عمودی میگیرم رنگش فرق میکنه.به نظرتون میشه باهاش عینک درست کرد.راستی اگر درست کردیم تنظیماتش چطوریه؟

maghzae-motefaker
27-06-2010, 10:43
سلام
من این رو هم قبول دارم که باید اصل باشه ولی وقتی یه چرخ توی اینترنت زدم و عشق گیم هارو دیدم که داشتن از این عینک مینالیدن دیگه نظرم عوض شد.:13:
ولی ای کاش اون عینک های پلاریزه دستم بیاد.راستی یکی از دوستانم یه شیشه پلاریزه داره.میگه وقتی افقی به مانیتور میگیرم رنگش یه چیزه دیگس و وقتی عمودی میگیرم رنگش فرق میکنه.به نظرتون میشه باهاش عینک درست کرد.راستی اگر درست کردیم تنظیماتش چطوریه؟
عينك آفتابي منم پلاريز است.و وقتي روي صفحه ي مانيتور 90 درجه ميچرخونمش هيچي نميبينم.خيلي جالبه.بعد شما تنظيمات چي رو ميخواي؟؟؟؟؟
حتما اينو ميدوني كه با پلاريز فعلا نميشه سه بعدي بازي كرد.
فعلا فقط ميشه فيلم ديد و عكس ديد

regularuser
27-06-2010, 13:40

Cleeev
27-06-2010, 13:42
دوست من این عینک های فرمارز قهرمان هم همون عینک های هست که باعث میشه مخت بترکه :2:نخر چون خودت هم می توانی با یک شیرازه درست کنی :10:در مورد عینک های اصلی کسی نمیاره فعلا حالا اگر امد خبرش رو همین جا اعلام میکنن.:11:

خوب این آقای فرامرز قهرمانی فر توی سایتا و فوروم های زیادی و در صفحات شخصی خودش اعلام کرده که نماینده انجمن بین المللی استریوسکوپی هستش و اینجا رو ارائه میده :

اینم یکی از تبلیغاتاشون :

توی همین فورومم یکی دو تا پست داشتن (یوزر faramarz3d) :

و با توجه به اینکه در تبلیغاتاشون میگن که شیشه های فیروزه ای - قرمز آناگلیف استاندارد رو از انگلستان وارد کرده و در ایران روی عینک سوار میکنن... همچنین ایشون یکی از عکاسان با سابقه به خصوص در امر 3d تو ایرانه...

قیمتشم زیاد نیست... 10 تا 25000 تومن یعنی دونه ای 2500 که اگه درایوراشم بخواید، 2 تا عینک با درایوراشو میده 14000 تومن...

sima_6600 شما خودتون استفاده کردید یا مقایسه کردید که میگید به درد نمیخوره...؟

:20:

regularuser
27-06-2010, 15:06

maghzae-motefaker
27-06-2010, 16:34
اگر ممکن هست اون عکس پلاریزه را که دوستمون گذاشتند با اون شیشه پلاریزه امتحان بکنید . ببینید چه جوریه؟ در ضمن بپرسید از کجا تهیه کردند.

میتونی ببینی وقتی با اون عینک تو حالت های مختلف به اون عکسه پلاریزه نگاه میکنی چی می بینی؟ اگر بشه یه شیشه اون را در بیار و عمودیش کن و اون وقت به اون عکس نگاه کن ببین سه بعدی میبینی؟:31:
برای عینک پلاریزه کافیه حالت acer را در برنامه tridef فعال کنید چون که دقیقا acer یه لپ تاپ سه بعدی از نوع پلاریزه داره که این گزینه را برای اون ساختند.:5:
خودم اولش خواستم اين كارو بكنم.ولي دلم نيومد.عينكمو خيلي گرون خريدم .حيفه سر يه عكس سه بعدي خرابش كنم.
ولي وقتي 90 درجه كل عينكو ميچرخونم هيچي نميبينم.يعني اينكه هر دوتا شيشه ي عينك من يا افقي هست يا عمودي.در صورتي كه بايد يكي عمودي باشه يكي افقي

p30worldapm
27-06-2010, 19:25
من همین الآن اساسین کرید رو سه بعدی با این عینکهای آناگلیف بازی کردم.
هیچ مشکلی هم نداشت. هیچ سایه ای نداشت. خیلی هم کیفیتش خوب بود.

البته شاید چون خیلی خوشحال بودم مشکلاتش رو نفهمیدم. ولی واقعا سایه نداشت.
رفتم روی این سیمها که بین ساختمونها بود ایستادم پایین رو نگاه کردم و سرم گیج رفت بعد افتادم پایین!:31:

از این جا خریدم عینک رو

KAHAKDAM
28-06-2010, 10:06
من همین الآن اساسین کرید رو سه بعدی با این عینکهای آناگلیف بازی کردم.
هیچ مشکلی هم نداشت. هیچ سایه ای نداشت. خیلی هم کیفیتش خوب بود.

البته شاید چون خیلی خوشحال بودم مشکلاتش رو نفهمیدم. ولی واقعا سایه نداشت.
رفتم روی این سیمها که بین ساختمونها بود ایستادم پایین رو نگاه کردم و سرم گیج رفت بعد افتادم پایین!:31:

از این جا خریدم عینک رو

سلام
مسئله زیبایی بازی خیلی وقته که حل شده داداش:27:.مسئله اینه که بعد از نیم ساعت بازی وقتی عینک رو برداشتی دنیا رو چطوری میدیدی؟روی سرت میچرخید یا تو روی دنیا میچرخیدی؟:34:

p30worldapm
28-06-2010, 18:01
سلام
مسئله زیبایی بازی خیلی وقته که حل شده داداش:27:.مسئله اینه که بعد از نیم ساعت بازی وقتی عینک رو برداشتی دنیا رو چطوری میدیدی؟روی سرت میچرخید یا تو روی دنیا میچرخیدی؟:34:
من روز اول که خریدم حدود 5 ساعت داشتم فیلمهای سه بعدی یوتوب رو نگاه می کردم و هیچ مشکلی هم نداشتم.
البته بگم که داداشم بعدش می خورد تو درو دیوار (مغزش دیگه نمی تونست فاصله ها رو بفهه:31:) ولی من هر روز 2-3 ساعت انیمیشن و فیلم سه بعدی می بینم که هیچ مشکلی قبل بعدش و همون لحظه ندارم!
البته قبل از عینک کلی از این فیلم دوتایی ها که کنار هم بود رو بدون عینک چشامو یه جوری می کردم که بتونم ببینم. ولی الآن که با عینک می بینم کیفیتش یکم کمتره.
الآن هم که دارم با بازیها حال می کنم.کلی گشتم بینم کدوماشون سه بعدی حال می ده.
می خوام کرای سیس و درت 2 و میرور اج رو دوباره سه بعدی بازی کنم.

maghzae-motefaker
28-06-2010, 18:52
من روز اول که خریدم حدود 5 ساعت داشتم فیلمهای سه بعدی یوتوب رو نگاه می کردم و هیچ مشکلی هم نداشتم.
البته بگم که داداشم بعدش می خورد تو درو دیوار (مغزش دیگه نمی تونست فاصله ها رو بفهه:31:) ولی من هر روز 2-3 ساعت انیمیشن و فیلم سه بعدی می بینم که هیچ مشکلی قبل بعدش و همون لحظه ندارم!
البته قبل از عینک کلی از این فیلم دوتایی ها که کنار هم بود رو بدون عینک چشامو یه جوری می کردم که بتونم ببینم. ولی الآن که با عینک می بینم کیفیتش یکم کمتره.
فكر كنم شما به اين عينك معصونيت داريد.:31:

p30worldapm
28-06-2010, 20:01
شرمنده الآن وسط امتحانها هستم نمی تونم همه پستها رو بخونم.

جایی تو اینترنت هست که بشه از این عینکهای پلاریزه اینترنتی خرید؟ چنده؟

آیا می شه با این مانیتورهای معمولی دید با اونها یا نه؟
فیلمهاش رو من نتونستم پیدا کنم. با اینها فرق می کنه؟

maghzae-motefaker
28-06-2010, 21:28
شرمنده الآن وسط امتحانها هستم نمی تونم همه پستها رو بخونم.

جایی تو اینترنت هست که بشه از این عینکهای پلاریزه اینترنتی خرید؟ چنده؟

آیا می شه با این مانیتورهای معمولی دید با اونها یا نه؟
فیلمهاش رو من نتونستم پیدا کنم. با اینها فرق می کنه؟
سلام
فقط بخاطر اينكه توي امتحانات هستي جوابتو ميدم:31:
امكان پيدا كردنش توي ايران 1 درصد است.
اره با مانيتورهاي معمولي ميشه ديد.
نه فقط بايد توي نت سرچ كني 3d polarized movie كه خيلي اين نوع فيلم كم است.
و يه راه ديگه هم هست اونم فيلمهاي Stereoscopic است كه خيلي زياد و كيفيت بهتري نسبت به اون يكي داره و براي ديدنش نياز به نرم افزار Stereoscopic player يا nvidia 3d player داري:11:

KAHAKDAM
29-06-2010, 09:41
سلام
شاید باورت نشه که منم همینطوری بودم ولی منم برادرم که حتی یک دقیقه هم نگاه کرد چشماش اشک اورد ولی من حتی چشمام هم تا اخر باز میکردم و چیزیم نمیشد البته با این تقلبیها حالا که میخوام اصل بخرم چه شود.

سلام
فقط بخاطر اينكه توي امتحانات هستي جوابتو ميدم:31:
امكان پيدا كردنش توي ايران 1 درصد است.
اره با مانيتورهاي معمولي ميشه ديد.
نه فقط بايد توي نت سرچ كني 3d polarized movie كه خيلي اين نوع فيلم كم است.
و يه راه ديگه هم هست اونم فيلمهاي Stereoscopic است كه خيلي زياد و كيفيت بهتري نسبت به اون يكي داره و براي ديدنش نياز به نرم افزار Stereoscopic player يا nvidia 3d player داري:11:
ای بابا قبلا که 5درصد بود حالا شد 1درصد چرا داره کم میشه:31:

maghzae-motefaker
29-06-2010, 12:03
سلام

ای بابا قبلا که 5درصد بود حالا شد 1درصد چرا داره کم میشه:31:
:31:
آخه با خودم فكر كردم اگر 5 درصد باشه كه راحت پيدا ميشه.اگر 5 درصد باشه بايد توي تهران پيدا شه.ولي نيست.
حالا كه اينطور شد اصلا 0.5 درصد:46:

Cleeev
29-06-2010, 14:03
یکی تو pt فرموده اندکی صبر سحر نزدیک است و پولاریزه میخواد بیاره...

ببینیم چگونه میشه...

maghzae-motefaker
29-06-2010, 15:40
یکی تو pt فرموده اندکی صبر سحر نزدیک است و پولاریزه میخواد بیاره...

ببینیم چگونه میشه...
خوب لينكشو ميزاشتي ديگه.:11:

maghzae-motefaker
29-06-2010, 15:59
دوستان كسي نتونست از اين عينكهاي آناگليف حرفه اي پيدا كنه؟؟

sasan816
29-06-2010, 16:11
خوب این آقای فرامرز قهرمانی فر توی سایتا و فوروم های زیادی و در صفحات شخصی خودش اعلام کرده که نماینده انجمن بین المللی استریوسکوپی هستش و اینجا رو ارائه میده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم یکی از تبلیغاتاشون :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوی همین فورومم یکی دو تا پست داشتن (یوزر faramarz3d) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو با توجه به اینکه در تبلیغاتاشون میگن که شیشه های فیروزه ای - قرمز آناگلیف استاندارد رو از انگلستان وارد کرده و در ایران روی عینک سوار میکنن... همچنین ایشون یکی از عکاسان با سابقه به خصوص در امر 3d تو ایرانه...

قیمتشم زیاد نیست... 10 تا 25000 تومن یعنی دونه ای 2500 که اگه درایوراشم بخواید، 2 تا عینک با درایوراشو میده 14000 تومن...

sima_6600 شما خودتون استفاده کردید یا مقایسه کردید که میگید به درد نمیخوره...؟

:20:
دوست عزیز اون عینکی که ایشون میفروشند همون آِّبی وقرمز هست که تو بیشتر سایتها دارن میفروشند
اون بسته ی 25 تایی رو از قهرمانی فر میخرند میگذارنش تو یک بسته به ما 10 برابر قیمت میفروشند
من یک بستش رو خریدم توش طبلیغات قهرمانی بود یک فیلمی هم بود که خودش ساخته بود

sasan816
29-06-2010, 16:29
ضمنا فیلم Journey.To.The.Center.Of.The.Earth.3D رو هم دانلود کردم ولی اصلا با عینک 3 بعدی دیده نمیشه

maghzae-motefaker
29-06-2010, 16:39
دوست عزیز اون عینکی که ایشون میفروشند همون آِّبی وقرمز هست که تو بیشتر سایتها دارن میفروشند
اون بسته ی 25 تایی رو از قهرمانی فر میخرند میگذارنش تو یک بسته به ما 10 برابر قیمت میفروشند
من یک بستش رو خریدم توش طبلیغات قهرمانی بود یک فیلمی هم بود که خودش ساخته بود
خدا كنه از اين عينكهاي اين آقا بدن.
از اينا نيست كه.اوني كه من ازش خريدم گفت 10 تا 12000 تومن يعني دونه اي 1200
تازه تبليغات رو اينطوري مينويسن:31:(شوخي كردم:11:)

Cleeev
29-06-2010, 16:54
خوب لينكشو ميزاشتي ديگه.:11:

ازش پرسیدم میگه مقواییه با طلق پولاریزه و چشم و اینا هم درد نمیگیره... اینطور که میگه هر دو نوع پولاریزه و استریوسکوپی رو میاره... میگه شنبه 20 تا به دستش میرسه ولی 2 هفته دیگه 1000 تا میاره...

:23: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](108).gif

sasan816
29-06-2010, 17:01
تازه تبليغات رو اينطوري مينويسن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](شوخي كردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])جفتش 2 تا هست:5:

Cleeev
29-06-2010, 17:14
ببینم با این عینکای پولاریزه با همین برنامه های stereoscopy player و iz3d و غیره میشه فیلمای استریوسکوپی رو هم با تنظیمات دید...؟ یا حتماً حتماً باید نسخه پولاریزه رو بدانلودیم...؟

KAHAKDAM
29-06-2010, 17:21
سلام
بچه ها میشه با عینک های پلاریزه بازی هم انجام داد؟

Cleeev
29-06-2010, 18:21
نظرتون در مورد این چیه...؟ میگه از کره میاره (عکس واقعیه) :

maghzae-motefaker
29-06-2010, 22:15
ببینم با این عینکای پولاریزه با همین برنامه های stereoscopy player و iz3d و غیره میشه فیلمای استریوسکوپی رو هم با تنظیمات دید...؟ یا حتماً حتماً باید نسخه پولاریزه رو بدانلودیم...؟
نه با همين نرم افزار ميشه ديد.و تنظيمات خاص داره

سلام
بچه ها میشه با عینک های پلاریزه بازی هم انجام داد؟
بله

نظرتون در مورد این چیه...؟ میگه از کره میاره (عکس واقعیه) :

فوق العادس.مفته.
من حتما ميگيرم

KAHAKDAM
30-06-2010, 10:54
سلام
بچه ها اگر سفارش بدیم چند روزه میارن؟

maghzae-motefaker
30-06-2010, 12:03
سلام
بچه ها اگر سفارش بدیم چند روزه میارن؟
چيو؟منظورت اين عينك بالايي است؟به من گفت 2 تا 4 روز

yar1993
30-06-2010, 12:36
دوستان من مانیتورم نمیدونم 120 هرتز هست یا نه
مدلش
lg
M2394A
در ضمن full hd هم هست

regularuser
30-06-2010, 13:52

moh3n_gh1991
30-06-2010, 18:23
این عینکهارو چطوری میسازن؟

miladddd
30-06-2010, 18:39
دوستان من سیستمم اینه میتونم از این تکنولوژی استفاده کنم؟
monitor W1952TQ
Vga ati 4770
cpu و رمم هم بالاست

radikal021
30-06-2010, 19:27
دوستان من سیستمم اینه میتونم از این تکنولوژی استفاده کنم؟
monitor W1952TQ
Vga ati 4770
cpu و رمم هم بالاست

من اونجور که شنیدم ATI سری های جدیدش سه بعدی دارند حالا شما یه جست و جو کن .
اونجور که من شنیدم مدل های بالای 4870 کاملا ساپورت می کنند.:11::11:

regularuser
30-06-2010, 20:07
حذف شود .................................:46:

KAHAKDAM
01-07-2010, 13:07
تکنولوژی های سه بعدی سازی مختلفی وجود داره . سه تا از اون ها از این قرار هست:

1- آناگلیف : همین عینک های آبی قرمز هست که خود من هم دارم . هیچ مانیتور خاصی نمی خواهد . حتی اگر روی کاغذ هم چاپ کنید و با عینک نگاه کنید سه بعدی میبینید. برای دیدن فیلمها و عکس های آناگلیف هیچ نرم افزار خاصی لازم نیست. اما فیلمهایی که برای نوع های دیگر سه بعدی ساخته شده را باید با نرم افزار stereoscopic player ببینید و حالت نمایش را anaglyph انتخاب کنید. برای اینکه بازی ها را با عینک آناگلیف سه بعدی بازی کنید نیاز به درایور سه بعدی ساز iZ3D یا tridef دارید که برای همه کارت های گرافیکی کار می کنه. اگر کارت گرافیکتون جیفورس سری 8 به بالا هست میتونید از نرم افزار خود انویدیا هم استفاده کنید که کیفیتش بیشتره .(3d vision)

2- پلاریزه : عینکهاش خاکستری هستند. یه شیشه اون نورهای عمودی را از خودش عبور می ده و یه شیشه اون نور های افقی. کیفیت این نوع سه بعدی سازی بهتر از آناگلیف هست.ایسر یه لپتاپ 800 تومنی داره که از این تکنولوژی استفاده میکنه . مدل Acer AS5738DG

3- شاتر (shutter) : در این تکنولوژی نیاز به یه مانیتور 120 هرتز و یه کارت گرافیک قوی و یه عینک شاتر هست. شرکت های مختلفی از این تکنولوژی استفاده می کنند مثل محصول nvidia 3d vision از شرکت انویدیا. در این تکنولوژی نرم افزار مربوطه با ارسال امواج از طریق سخت افزار emiter به عینک فرمان می دهد که مثلا شیشه سمت راست نور را عبور دهد و شیشه سمت چپ تاریک شود و برعکس. کیفیت سه بعدی سازی در این تکنولوژی از آناگلیف و پلاریزه بهتر است و البته گرانتر .
سلام
حاجی جون قربونت گرفتی یه ندا بده بگو چطوریهاس عینکش:11:

miladddd
01-07-2010, 20:42
روی همه سیستمها میشه سه بعدی بازی کرد. فقط حالت سه بعدی قدرت بیشتری می خواد. من الان تمام بازی ها را راحت سه بعدی بازی می کنم شما که قدرت کارت گرافیکتون 50 درصد بیشتر از منه بنابراین خیالتون تخت باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون از راهنماییت
میشه بگی چیا باید تهیه کنم؟ دقیقا نمیدونم چه چیزایی نیاز داره

یه سوال دیگه، آیا وقتی با عینک ببینم تصویرو، رنگ آبی قرمزه یا درست میشه؟!

mohebbinodej
02-07-2010, 00:51
سلام دوستان یه سوال دارم
بچه هایی که این عینک های تو سایت ها رو خریدن و قتی که به تصاویر سه بعدی نگاه می کنند همونطوری دورنگه یا نه؟

---------- Post added at 01:51 AM ---------- Previous post was at 01:46 AM ----------

سلام دوستان یه سوال دارم
بچه هایی که این عینک های تو سایت ها رو خریدن و قتی که به تصاویر سه بعدی نگاه می کنند همونطوری دورنگه یا نه؟
چند نفر دیگه هم سوال کردن ولی کسی جواب نداده

---------- Post added at 01:51 AM ---------- Previous post was at 01:51 AM ----------

سلام دوستان یه سوال دارم
چند نفر دیگه هم سوال کردن ولی کسی جواب نداده

regularuser
02-07-2010, 09:25

Cleeev
03-07-2010, 11:40
فکر کن آداپتور تلویزیون دیجیتال بگیریم بشینیم سیمای میلی رو سه بعدی ببینیم... میشه این :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](282).gif

من اون عینکی که گفتمو سفارش دادم و خریدم... حالا برسه ببینیم چگونه ـس...

EngineeR EhsaN
03-07-2010, 12:02
فکر کن آداپتور تلویزیون دیجیتال بگیریم بشینیم سیمای میلی رو سه بعدی ببینیم... میشه این :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](282).gif

من اون عینکی که گفتمو سفارش دادم و خریدم... حالا برسه ببینیم چگونه ـس...

:31: سیمای ملی خیلی جالب میشه :31:

silent mj
03-07-2010, 14:59
با عرض خسته نباشید خدمت تمام دوستان

خواستم اگه میشه یکی از دوستان اینجا رو یه نگاهی کنه و تضیحی در موردش بده.

.::با تشکر::.

silent mj
03-07-2010, 16:17
این عینکه هم میگه "به همراه شیشه های یووی 400 قطر 3 میلی متر "

این به نظرتون چه طوره؟:question:

در مورد شیشه های یووی 400 هم اگه ممکنه یه کم توضیح بدین
آیا کاملا استاندارد هست ؟ و نسبت به عینک های فرامرز قهرمانی فر چه تفاوتی داره

اینم آدرسش :

Cleeev
03-07-2010, 22:52
بفرمایید... عینکای پولاریزه رو همونطور که گفته بود شنبه میاره، آورد... :

اینطور که گفته بود دو هفته دیگه 1000 تا دیگه ـم میاره...

حالا نظرتون چیه...؟

mohebbinodej
04-07-2010, 02:15
بفرمایید... عینکای پولاریزه رو همونطور که گفته بود شنبه میاره، آورد... :

اینطور که گفته بود دو هفته دیگه 1000 تا دیگه ـم میاره...

حالا نظرتون چیه...؟
سلام دوستان من این عینک رو سفارش دادم:5: هنوز به دستم نرسیده:41: میخواستم بپرسم چطوری میشه با Stereoscopic Player فیلم ها رو پلایزر کرد؟؟؟:31:
فکر کنم دیگه از :24::34: خبری نباشه!!!

radikal021
04-07-2010, 03:07
بچه ها من یک سایت توپ فروش عینک سه بعدی پبدا کردم بیرد توش شاید خوشتون بیاد من که 7 تا برای فک و فامیلم پیش خرید کردم.

maghzae-motefaker
04-07-2010, 03:43
بچه ها من یک سایت توپ فروش عینک سه بعدی پبدا کردم بیرد توش شاید خوشتون بیاد من که 7 تا برای فک و فامیلم پیش خرید کردم.

واقعا تنوع زیادی داره . و قیمت هایش هم خوب است .
من که خوشم اومد.

:27::27::27::27::27::27::27::27::27::27::27:

KAHAKDAM
04-07-2010, 09:33
واقعا تنوع زیادی داره . و قیمت هایش هم خوب است .
من که خوشم اومد.

:27::27::27::27::27::27::27::27::27::27::27:
سلام
من میخوام برای بازی سفارش بدم
به نظرت کدوم یکی بهتره؟پلاریزه بهتر نیست؟:11:

Konami_Pc
04-07-2010, 09:56
یعنی اگه از این عینک ها بگیری میشه با مانیتور معمولی هم 3d تماشا کرد :18: یعنی فقط باید کارت گرافیک 3d ساپورت کنه :20:

اینجوری که باشه یه چند جین برم عینک بگیرم اگه اینجوریه بهترین مدل عینکش رو قیمتش رو لطف کنید مرسی :10:

sasan816
04-07-2010, 09:59
کمی عجیبه چون نمونه ی خارجیش گرونتر از اینه

p30worldapm
04-07-2010, 10:55

کسی از این غیر کاغذی ها خریده؟
می خوام ببینم اندازه اش جوری هست که بشه روی عینک طبی ازش استفاده کرد؟
اگه کسی خریده و عینک نداره، لطفا بره یه نفر رو پیدا کنه و عینکش رو بگیره و بذاره رو چشش بعد ببینه این عینک سه بعدیه روی صورتش جا می شه و صاف می ایسته؟

Cleeev
04-07-2010, 11:24
بالاخره راهی هست از عینکای پولاریزه با مانیتور معمولی استفاده کرد...؟؟؟؟؟؟

اینطور که سرچیدم برای استفاده از این عینکا باید از مانیتور مخصوص سه بعدی که بتونه تصاویر پولاریزه ایجاد کنه استفاده کرد... و یا مثل سینماهای سه بعدی از سیستم پروژکتور دوگانه استفاده کرد...

اینم یه ویدئو در مورد عینکای پولاریزه و میگه و نشون میده که کیفیتشون بر چه مبناس :

mohebbinodej
04-07-2010, 20:48
سلا م یه سوال دارم با این عینک های پولاریزه میشه روی مانیتور های معمولی با فیلم سه بعدی پلاریزه سه بعدی دید یا مانیتور مخصوص میخواد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فیلم پلاریزه همین فیلم های دوتایی هست یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mohebbinodej
05-07-2010, 04:35
سلا م یه سوال دارم با این عینک های پولاریزه میشه روی مانیتور های معمولی با فیلم سه بعدی پلاریزه سه بعدی دید یا مانیتور مخصوص میخواد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فیلم پلاریزه همین فیلم های دوتایی هست یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ATA FARZADI
05-07-2010, 11:41
سلام دوستان قبل از هرچیزی که بخوام به بحث داغ شما وارد بشم بپرسم که
مانیتور من focus فلترون 17 اینچه حدودا 7 سال پیش خریدم
کارت گرافیکم جی فورس xfx9500gt هست
میتونم سه بعدی گیم بزنم
لطفا سریعا جواب بدین
ممنون

p30worldapm
05-07-2010, 18:22
سلام دوستان قبل از هرچیزی که بخوام به بحث داغ شما وارد بشم بپرسم که
مانیتور من focus فلترون 17 اینچه حدودا 7 سال پیش خریدم
کارت گرافیکم جی فورس xfx9500gt هست
میتونم سه بعدی گیم بزنم
لطفا سریعا جواب بدین
ممنون
شما پست 185 رو بخون و اول ببین کدوم یکی از اینها رو می خوای.

نه با همشون می شه دید.

نه این فیلم دو تایی ها به همه ی روشهایی که تو پست 185 گفته شده تبدیل می شه. یه دو سه صفحه بری عقب یه تصویر پلاریزه می بینی.

Vahid_1990
05-07-2010, 19:01
کسی تونسته توی ایران با این عینک های سه بعدی بازی کنه؟
اونایی که بازی کردن یه توضیحی بدن.
ما اونو می خریم یه دفعه تقلبی از آب درمیاد.آخه اینجا هر چیزی ممکنه:31:

Cleeev
05-07-2010, 21:26
دوستان توجه داشته باشید که برای دیدن فیلم های معمولی 3 بعدی استریوسکوپی فقط میتونید از همون عینکای قرمز و آبی استفاده کنید...

عینک های پولاریزه کلاً سیستمشون فرق میکنه و برای استفاده ـشون باید از صفحه نمایش مخصوص (مانیتور، تلویزیون و یا پروژکتورهای سینمایی) که بتونه دو نوع تصویر رو ایجاد کنه استفاده کنید...

که پر واضحه که خرج داره و تجهیزاتشم تو ایران نیست... قیمت مانیتورش همین حدودای مانیتورای معمولیه ولی تو ایران نیستن...

p30worldapm
05-07-2010, 21:33
دوستان توجه داشته باشید که برای دیدن فیلم های معمولی 3 بعدی استریوسکوپی فقط میتونید از همون عینکای قرمز و آبی استفاده کنید...

عینک های پولاریزه کلاً سیستمشون فرق میکنه و برای استفاده ـشون باید از صفحه نمایش مخصوص که بتونه دو نوع تصویر رو ایجاد کنه استفاده کنید...
مطمئنی؟
من قبلا پرسیدم یکی گفت با هر صفحه نمایشی می شه!

Cleeev
05-07-2010, 23:29
مطمئنی؟
من قبلا پرسیدم یکی گفت با هر صفحه نمایشی می شه!

نه نمیشه... صفحه نمایش های معمولی توانایی ایجاد تصاویر مناسب برای عینک های پولاریزه رو ندارن و کلاً قضییه ـش متفاوته و با عینکای قرمز-آبی متفاوته...

در مورد اون قرمز-آبیا فقط رنگ مطرحه ولی در پولاریزه چیزای دیگه ای هم دخیل هستن که تو دو عکس زیر تفاوت کلیشونو میتونید ببینید :

یکی از نمونه های این نوع مانیتورا که ساخت iz3d هستش :

تفاوتشم با nVidia GeForce 3D Vision گفته...

ATA FARZADI
06-07-2010, 07:34
سلام دوستان میخواستم برم تو سایت nvidia تا درایور جدید کارت گرافیک و xfx9500gt رو بگیرم و درایور سه بعدی سازو ولی توی این سایت نمیره اگر مییشه لطفا
لینک جدیدترین درایور کارتمو با بهترین درایور سه بعدی سازی که به کارتم میخور رو بزارین

تشکر از تمامی دوستان

ATA FARZADI
07-07-2010, 11:09
من توی پست اول توی لینکی که گذاشته بودین رفتم
و دقیقا اول درایور کارتو وبعد 3d vision رو از nvidia دانلود کردم
وبعد طبق گفته ها انجام دادم تا finish خوب بود ولی اون عکسایی رو که مربوط به گیم ها بود رو داشت نشون میداد
اصلا اون حسی رو که شما ها میگین که انگار از مانیتور اومده بیرون رو نداشتم
البته باید بگم عینک رو خودم درست کردم تا اگه خوب بود یکی درست درمون بگیرم ...
البته تاکید کنم تستهای اولش به خوبی بود مخصوصا اون چهار خونه که اون خیلی سه بعدی بود

یه سوالی که این جا دارم اینه که بخوام گیم بزنم با اون تنظیماتی که انجام دادم تمومه و فقط گیم رو باز کنم یا توی گیم هم باید
کارایی رو انجام بدم

Omidelf
07-07-2010, 14:09
دوستان لطفا کمک کنید

من الان یه VGA 5970 دارم [Ati] و مانیتور 19 اینچ سامسونگ

من اگه بخوام عینک 3D بخرم چی بخرم ؟

قیمتش هم اصلا مهم نیست تا 400-500 تومان میتونم بدم

مثلا خودم از این خوشم اومد :

لطفا کسانی که واقعا اطلاعات کامل دارن بگن چون میخوام بخرم من یه وقت اشتباهی کسی چیزی نگه

hamid_c
13-07-2010, 18:39
سلام دوستان
من یه لپ تاپ dell stidio 1537 دارم
گرافیکش هم ati mobility radeon hd 3400 series هست
آیا ساپورت میکنه؟؟؟

smallfrank
01-08-2010, 20:59
سلام دوستان

یه سوال داشتم

از این عینکهای آناگلیف اصل که واقعا کار کنه تو مشهد کجا پیدا میشه؟

ممنون

EngineeR EhsaN
01-08-2010, 21:13
نگو مشهد بگو ایران!

smallfrank
01-08-2010, 21:17
خب تو همین ایران از کدوم سایت بگیرم ؟
این یارو تو persiantools خوبه....؟

ببخشید این لینک دانلود iZ3D V1.11 Beta رو هم میخاستم

ممنون

EngineeR EhsaN
01-08-2010, 23:16
به نظرم اگه از این بگیری بهتره ، تنوعش هم زیاده

smallfrank
02-08-2010, 13:51
ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم
گرافیک من ati 4670 هست آیا 3d ساپورت میکنه ؟

EngineeR EhsaN
02-08-2010, 16:35
تو یکی ازین صفحات همین تاپیک لیست کارتهای ati نوشته شده

papillon11
15-08-2010, 15:28
سلام من لیست کارت های ati نتوستم پیدا کنم ، 4650 mobility ، سه بعدی را ساپورت میکنه

ATA FARZADI
15-08-2010, 16:00
ATi 3D DLP (درایور سه بعدی مجانی)
خلاصه توضیح میدم.
درایور iZ3d رو دانلود کنید. ( برای کارتهای ATi سی روزه نیست).
بعد از نصب در قسمت DirectX گزینه ATI 3D DLP (Free for ATI Radeon Customers رو انتخاب کنید.
احتیاج به مانیتور 120Hz 3d یا تلویزیون 3D و عینک Active Shutter دارین.
با کارتهای 4850 ، 5850 و 5870 تست کردم.
حالت Anaglyph هم با عینکهای 2 3 تومنی که همه جا پیدا میشه و هر مانیتور یا تلوزیونی قابل استفاده هست.