PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی و کیفیت ساخت برند ها

pulp_152
01-06-2010, 11:21
سلام ..

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در این تاپیک ما سعی میکنیم کیفیت ساخت برندهای متفاوت رو مورد بررسی قرار بدیم

meha
01-06-2010, 12:03
سلام و خسته نباشید خدمت شما

میخواستم کیفیت ساخت بدنه و کل گوشیهای HTC HD2 و Samsung I8000 با عکسی که گوشی رو باز کرده باشند مقایسه کنید

متشکر

pulp_152
01-06-2010, 12:10
سلام ... اینجا سعی میکنم در مورد اکثر گوشیهای High end اطلاعاتی رو بدست بیاریم ...

اماایتدا اطلاعاتی که در دسترس هستند قرار میدم .. و بعد به سراغ اطلاعات بیشتری میریم ... دوستانی هم که اطلاعاتی دارن با توجه به منابع یا دلایل میتونن ارائه بدن

مقایسه پایین اطلاعاتی رو در باره قطعات استفاده شده در این گوشیها ارائه میده

nexus one و iphone

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

se-k750i
02-06-2010, 11:20
سلام
ميخواستم بپرسم آيا ساخت گوشي ها در كشور هاي ديگه و تحت ليسانس و با نظارت آيا تاثيري روي كيفيت ساخت داره يا نه؟ مثلا گوشي هاي نوكيا و سوني اريكسون چيني هستند!
نظر شما چيه؟

golmohammadi
05-06-2010, 14:16
نه تاثیری نداره
حداقل تا حالا چنین بوده
اگه دقت کنید الان تمامی گوشیهای نوکیا و سونی اریکسون ساخت چین هستند تحت لیسانس نوکیا
حتی بزرگترین کارخانه نوکیا در چین هست
و همه این گوشیها کیفیت خوبی دارند

meha
05-06-2010, 16:46
خب به درخواست پست 2 بنده که رسیدگی نشد!

حداقل بگید چرا سامسونگ که بیشتر در فکر رقابت هست چرا گوشی که عرضه میکنه نسبت به گوشی رقیبش قیمت پایینتری داره؟

بر فرض HD2 و Omnia II

S A M S U N G
05-06-2010, 16:55
سلام دوست عزیز .

دلیل اصلیش این هستش :

بیشتر قطعات گوشیهای سامسونگ ساخت خود سامسونگ هستش ( مثل صفحه نمایش ، RAM ، CPU ، GPU و چیپ ست صدا و ... ) حالا شما فکر کن یه کمپانی مثل HTC باید صفحه نمایش رو از یکی از کمپانیها مثل سامسونگ ، سونی ، شارپ و ... بخره . CPU رو باید از کمپانی Qualcomm بخره و .... . حالا این وسط اگه HTC بخواد بیاد قیمت تمام شده یک گوشی رو که این همه پول قطعاتش داده به اندازه سامسونگ بفروشه که 2 روزه باید در کارخونش رو ببنده .

دلیل دیگه رقابت بین کمپانیهاست . مثلا شما فکر میکنی همین Omnia II که قیمتش از HD2 کمتره واسه سازنده کم سود داره ؟ قطعا نه چون تعداد متقاضی واسه گوشیهای ارزون و با امکانات بالا بیشتره .

مخلصیم .

pulp_152
05-06-2010, 17:02
خب به درخواست پست 2 بنده که رسیدگی نشد!

حداقل بگید چرا سامسونگ که بیشتر در فکر رقابت هست چرا گوشی که عرضه میکنه نسبت به گوشی رقیبش قیمت پایینتری داره؟

بر فرض HD2 و Omnia II

امیر جان به درستی توضیح دادن

این عکسی که بالا گذاشتم رو شما خوندی ؟

اکثر قطعات چه iphone چه nexus متعلق به سامسونگ هستش ...

حتی پنل ها و کریستال مایع رو سونی از سامسونگ تهیه میکنه بخاطر قیمت خوبی که داره بعلاوه کیفیت ... همینطور اچ تی سی صفحات نمایش amoled رو و ...

کمپانی که یه قطعه رو از یه کمپانی دیگه خریداری میکنه ...علاوه بر سود کمپانی که خریداری شده باید سود خودش رو هم از این خرید و اسمبل برداره که باعث میشه قیمت محصولی که تولید میکنه بیشتر از کمپانی باشه که قطعاتش رو خودش تولید میکنه

این دلیل اصلیشه ...

تاپیکی هستش که میتونید ریز قطعات رو در امنیا 8000 مشاهده کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد HD2 و omnia 8000 ... اصلا این دو گوشی رقیب هم نبودن بلکه چون بالاترین دیوایس های موجود در وین بودن به عنوان رقیب میشناختن ...

رقیب omnia 8000 .. تاچ دایموند 2 هستش که یک قیمت دارن ... Omnia 8000 چون خوب کار کرده باعث شده که با htc hd2 هم مقایسه بشه ...

Anonymous13
05-06-2010, 17:05
كيفيت گوشي هاي موتورولا تاييد ميشه :11:

Dark.Life
05-06-2010, 17:08
علاوه بر چیزایی که امیر جان و محمد رضا جان گفتن
یادتونه اون موقع کهw960 اومده بود بالای 600 تومن بود کلی وقتم رو 600 تومن موند ... پسر عموی دوست من رفت یه دونشو خرید بعد از چند ماه شد 250 تومن ... ال سی دیشم شکست صرفش نکرد درستش کنه انداختش دور :27:
به هر حال سیاست برندا فرق داره ... سامسونگ گوشیاشو با قیمت پایین وارد بازار میکنه بر عکس سونی اریکسون
الان مثلاً ساتیو اومده بود کلی اولش قیمتش از 8910 گرونتر بود هی طرفدارای سونی میگفتن قیمت بالاتر حتمن یه دلیلی داره بعدش از 8910 ارزونتر شد حالا یکی از برتریهاشو همین قیمتش میدونن :27:

ali racer
06-06-2010, 22:59
من با 2 تا گوشی سامسونگ زیاد کار کردم 8510 پسر عموم و 8910 خودم
کیفیت ساختشون کاملا راضی کننده بود و از مواد خوبی تو تولیدشون استفاده شده بود
کاملا در این زمینه سامسونگ موفقه امیدوارم
باقی محصولاتش هم همچین کیفیت داشته باشن

golmohammadi
09-06-2010, 23:32
من با 2 تا گوشی سامسونگ زیاد کار کردم 8510 پسر عموم و 8910 خودم
کیفیت ساختشون کاملا راضی کننده بود و از مواد خوبی تو تولیدشون استفاده شده بود
کاملا در این زمینه سامسونگ موفقه امیدوارم
باقی محصولاتش هم همچین کیفیت داشته باشن

سامسونگ از لحاظ کیفیت خوبه
فقط مشکلی که داره اینه که قطعاتش کم یاب هستند
مخصوصا اگه گوشی کمی قدیمیتر بشه مثل همین 8510

outpost
10-06-2010, 09:14
علاوه بر چیزایی که امیر جان و محمد رضا جان گفتن
یادتونه اون موقع کهw960 اومده بود بالای 600 تومن بود کلی وقتم رو 600 تومن موند ... پسر عموی دوست من رفت یه دونشو خرید بعد از چند ماه شد 250 تومن ... ال سی دیشم شکست صرفش نکرد درستش کنه انداختش دور :27:
به هر حال سیاست برندا فرق داره ... سامسونگ گوشیاشو با قیمت پایین وارد بازار میکنه بر عکس سونی اریکسون
الان مثلاً ساتیو اومده بود کلی اولش قیمتش از 8910 گرونتر بود هی طرفدارای سونی میگفتن قیمت بالاتر حتمن یه دلیلی داره بعدش از 8910 ارزونتر شد حالا یکی از برتریهاشو همین قیمتش میدونن :27:

این مشکلی که گفتید به خاطر اینه که سونی اریکسون یه نمایندگی درست حسابی توی ایران نداره و قیمت گوشیهایشو توی بازار، دلال ها تعیین میکنن .