PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معایب و فواید تیغ زدن به صورت ؟؟؟؟؟3Dmajid
31-05-2010, 21:46
خواستم بدونم آیا تیغ زدن صورت از لحاظ علمی و بهداشتی برای صورت ضرری داره ؟ و آیا فوایدی داره ؟ :11:

mortezaon
31-05-2010, 21:49
من شنيدم صورت زودتر مي افته و پير ميشه
ولي استفاده مكرر از اون مي تو.نه يه سري بيماري هاي پوستي ايجاد كنه

.

3Dmajid
31-05-2010, 21:54
من شنيدم صورت زودتر مي افته و پير ميشه
ولي استفاده مكرر از اون مي تو.نه يه سري بيماري هاي پوستي ايجاد كنه

خب منم از این چیزا زیاد شنیدم :20:

میخوام مطمئن شم ...

mortezaon
31-05-2010, 22:09
تاريخچه اصلاح کردن به صد هزار سال قبل از ميلاد مسيح برمي گردد. در آن زمان انسان ها براي کندن موهاي خود از دو تا گوش ماهي )صدف( استفاده مي کردند، به گونه يي که موها را بين آنها گير مي انداختند و مي کندند. اما استفاده از تيغ براي زدودن موها به سه هزار سال قبل از ميلاد مسيح برمي گردد که در آن زمان از سنگ چخماق براي درست کردن تيغ هاي يکبار مصرف استفاده مي کردند. از همان زمان ها با به کارگيري فلزات، ساخت تيغ هاي دائمي از جنس مس شروع شد. امروزه تيغ هاي مسي هنوز هم در هند و مصر يافت مي شوند. در يونان در پانصد سال قبل از ميلاد، اصلاح کردن صورت در مردان بسيار رايج بوده است. امروزه اصلاح صورت با تيغ يکي از کارهاي روزمره بسياري از آقايان است که از دوران جواني اين کار را آغاز مي کنند. براي بسياري از آنها، داشتن صورتي صاف و اصلاح شده، براي آغاز يک روز خوب کاري اعتماد به نفس خاصي را به فرد مي دهد. در حال حاضر دو نوع کلي از تيغ هاي اصلاح وجود دارد، تيغ هاي مستقيم که در پيرايشگاه هاي مردانه به کرات مورد استفاده قرار مي گيرند: بدين ترتيب که در يک وسيله فلزي خاص تيغ هاي يکبار مصرف براي هر بار استفاده جايگزين مي شوند. ديگري تيغ هاي ايمني هستند که در انواع مختلف ساخته مي شوند، مانند تيغ هاي دولبه، تيغ هاي کارتريج و يکبار مصرف که در اين ميان تيغ هاي کارتريج گران ترين و تيغ هاي يکبار مصرف ارزان ترين انواع تيغ ها هستند.
اصلاح با تيغ چه عوارضي را ايجاد مي کند

بريدگي، خراشيدگي، تحريک و احساس گم کردن چيزي از عوارض اصلاح با تيغ محسوب مي شوند. برخي افراد که داراي موهاي مجعد هستند پاسخ التهابي نامناسبي به اصلاح با تيغ مي دهند که به آن سودوفوليکوليت ريش يا RAZER BUMPS گفته مي شود که ناشي از فرورفتن نوک موهاي بريده شده با تيغ، داخل پوست و ايجاد جوش هاي التهابي است. بسياري از عوارض را مي توان با استفاده از تيغ تازه، مصرف زياد لوبريکانت و پرهيز از فشار زياد تيغ روي پوست و همچنين استفاده از فرچه اصلاح به حداقل رساند. از عوارض ديگر تيغ خونريزي و نيز بر جا ماندن )گاهي از مواقع( جوشگاه هاي بدشکل روي پوست است. اگر افراد براي اصلاح از تيغ هاي شخصي استفاده نکنند امکان انتقال بيماري هاي ويروسي مثل ايدز و هپاتيت وجود دارد. به همين دليل افراد هنگام مراجعه به پيرايشگاه ها و آرايشگاه ها، بايد دقت کنند تيغ هاي مصرفي نو باشند. از ديگر مشکلات شايع استفاده از تيغ، سوختگي با تيغ است. در اين حالت يک خراش خفيف قرمز رنگ ظاهر شده و معمولاً پس از چند ساعت، تا يکي دو روز )بسته به شدت آن( رفع مي شود. در موارد شديد، سوختگي مي تواند با جوش هايي در اطراف موهاي اصلاح شده يا جوش هاي چرکي همراه شود. سوختگي به ويژه در افرادي که موهاي ضخيم را در نواحي با پوست حساس تيغ مي زنند )مثل کشاله ران، زير بغل، سينه و ريش( شايع تر است. از ديگر علل سوختگي با تيغ، تيغ زدن هاي پشت سر هم، استفاده از تيغ کند، اصلاح با تيغ به صورت خشک، فشار زياد هنگام اصلاح، اصلاح بيش از حد سريع يا خشن و اصلاح در خلاف جهت رويش موها است. راه هاي پيشگيري از اين سوختگي عبارتند از مرطوب کردن صورت، استفاده از فرچه اصلاح و کف صابون، استفاده از ژل مرطوب کننده، اصلاح در جهت رويش موها، اجتناب از اصلاح کردن هاي مکرر و پشت سر هم، پرهيز از خاراندن يا تحريک بعد از اصلاح، پرهيز از فرآورده هاي محرک مثل ادکلن و عطرها روي ناحيه اصلاح شده و استفاده از کرم هاي after shave حاوي نرم کننده ها و مرطوب کننده.

منبع : متخصص پوست و مو و عضو هيات علمي دانشگاه شهيد بهشتي


.

3Dmajid
31-05-2010, 22:14
ممنونم ... من زیاد ریش در نمیارم و همون مقدار کمش رو هم با تیغ میزنم، این کار میتونه واسم مضر باشه ؟! :10:

آیا تیغ زدن به صورت فقط عوارض داره یا تیغ زدن به جاهای دیگه مثل پا و بدن و ... میتونه مضر باشه ؟

سونامی
01-06-2010, 00:34
آقا مجید گل تیغ به صورت باعث آسیب رسیدن به اون می شود ونوعی تو رفتگی و چروک شدن خلاصه بگم

میشه گفت تا ماشین هست چرا تیغ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما میخواهید از ته بزنید با ماشن های 3 موتوره بزنید و اگر میخواهید روی ریش را بزنید و ته ریش داشته باشید با ماشین های philips استفاده کنید

ببخشید سرتون رو درد آوردم

MohandesMCD
01-06-2010, 02:25
من حدود 6ساله دارم از تیغ استفاده میکنم
هیچ مشکلی هم ندارم.
اولا موقعی که میرم حموم و 10 دقیقه که زیر دوش هستم و صورتم نرم شده ژل اصلاح میزنم و 5دقیقه ژل روی صورتم هست و بعدش اصلاح میکنم.از حموم هم که میام بعد چند دقیقه افتر شیو میزنم.افتر شیو رو هم هرکسی باید بسته به حساسیت پوستش به صورت آزمون و خطا بفهمه چیه.مثلا من ژیلت و اوریفلیم میزنم و مشکلی ندارم ولی دوستم ژیلت میزنه و راضی نیست ازش.در ضمن هر چقدر تعداد تیغها بیشتر باشه بهتره.زیر 3تیغ اصلا استفاده نکن چون احتمال برگشتن مو به داخل پوست وجود داره.بهترین تیغ هم همین فیوژن که 5تیغه هستش اگه با ویبرشو بگیره که بهتره فقط مصرف باطریش یه خرده زیاده :دی

night lord
01-06-2010, 14:29
آقا مجید گل تیغ به صورت باعث آسیب رسیدن به اون می شود ونوعی تو رفتگی و چروک شدن خلاصه بگم

میشه گفت تا ماشین هست چرا تیغ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما میخواهید از ته بزنید با ماشن های 3 موتوره بزنید و اگر میخواهید روی ریش را بزنید و ته ریش داشته باشید با ماشین های philips استفاده کنید

ببخشید سرتون رو درد آوردم


دوستمون راست میگه تا ماشین ریش تراش هست چرا تیغ؟
منم الان 26 سالمه کلا از ریش تراش استفاده میکنم و هیچ فرقی هم با صورت تیغ زده نمیکنه.

mortezaon
01-06-2010, 14:37
اينم جالبه :5:
در این مقاله ما سعی بر این کرده ایم تا مضرات ریش تراشی را از نظر دینی و علمی ثابت کنیم.
تراشیدن ریش از نظر دین اسلام جایز نمیباشد و مقدار مجاز تا حدی میباشد که وقتی عرف مردم به صورت نگاه میکنند بگویند فلان شخص ریش دارد و در تراشیدن ریش فرقی بین تراشیدن ریش با ماشین یا تیغ نیست.
دکتر ((فینکور جرج)) میگوید : برای ریش منافع بسیاری است مانند نگه داری دهان، مانع شدن از رطوبت اضافی دهان، سلامتی دندان و غده های لعابی.
نویسنده کتاب تراش ریش از نظر بهداشت مینویسد : تغییر قیافه و رنگ، پیدایش بعضی از امراض دهان و گلو، چایشهای صورت و گلو، جوشهای مخصوصی که در اطراف گلو پیدا میشود، گاهی درد دندانهای بسیار سخت و ناگوار و بعضی از زکام ها، طبق کشفیات علم روز بسیاری از اوقات در اثر تزاشیدن ریش پیدا میشود.
نویسنده کتاب تاریخ آمریکا ((سجعان ماریونی)) در کتابش راجع به منافع موی ریش و زیان تراش آن نوشته است که بعضی از مردم ریش داشتن را نمی پسندند و غافلند که داشتن ریش نافعتر است مخصوصا پزشک حاذق مشهور ویکتور ژورژ عقیده اش این است که ریش فوائد بسیاری دارد و مسلم است که ریش داشتن دهان را از دردهای چندی که متوجه دهان و اطراف آن است محافظت می نماید و هم از رطوبات زائدی که متوجه به جوانب دهان است جلوگیری میکند و پزشکان دیگر هم نقل کرده اند وقتی در فصل زمستان ریش تمام کارکنان راه آهن را تراشیدند پس از تراشیدن، اغلب آنها مبتلا به درد و آماس و ورمهای سختی شدند مخصوصا در غده هایی که چشمه های لعابی گلو و دهان است این دردها پدید می آید و نیز گفته اند که پزشک دیگری کسانی را که مبتلا به درد زکام شده بودند با امر کردن به گذاشتن ریش بیماری آنها را درمان کرد و لذا همه از شر این بیماری خلاص شدند.
یکی دیگر از منافع ریش که پزشکان به آن اعتراف کرده اند این است که در طولانی مدت پوست کسانی که ریش خود را نمیتراشند شاداب تر و سالم تر میماند چرا که امروزه ثابت شده است که موها دارای روزنه بسیار ریزی میباشند که هوا از آنها رد و بدل میشود و اکسیژن را به زیر پوست میرسانند و به همین جهت پوست کسانی که ریش میگذارند شاداب تر میماند و در طولانی مدت شاداب تر میماند.
تشکیل انجمنهایی در دنیا در جهت منافع ریش
منافع ریش و زیانهای ریش تراشی برای بسیاری از اطبا پوشیده نیست به گونه ای که هر سال از گوشه و کنار دنیا مقالاتی در این رابطه منتشر میشود از جمله در سال 1911 میلادی به علت شیوع ریش تراشی در کشورهای خارجی و کل دنیا و به دلیل کشف مضرات ریش تراشی عده ای از اطبا و دانشمندان اروپا انجمنی برای مبارزه ریش تراشی در انگلستان تشکیل داده و برای حفظ بهداشت عمومی و جلوگیری از این عمل نشریاتی منتشر نمودند.

علت گذاشتن ریش و حرمت تراشیدن آن :
- دستور خداوند حکیم

رسول خدا (ص) نامه هایی برای پادشاهان کشورها از جمله ((خسرو پرویز )) شاه ایران برای پذیرش اسلام فرستاد. شاه مغرور و فاسد نامه پیامبر (ص) را پاره کرد و دستور دستگیری آن حضرت را صادر کرد . ماموارن شاه ایران در حالی به محضر مبارک آن حضرت مشرف شدند که ریش خود را تراشیده و از سبیل های بلند برخوردار بودند .
رسول گرامی اسلام (ص) تا نگاه به آنها نمود ناراحت شدند و فرمودند : وای بر شما !
چه کسی به شما گفته ریش خود را بتراشید و سبیل خود را بلند نگه دارید . آنها گفتند :
پادشاه ایران دستور داده است .
رسول خدا (ص) فرمود :
(( وَ لکن رَبّی اَ مَرَنی باعفاء لـِحیَتی وَ قَصِّ شارِبی ))
اما پروردگار من دستور به گذاشتن ریش و کوتاه کردن سبیل ها داده است .
((بحار الانوار ، ج20 ،ص 389 )

2- تشبیه به مجوسیان و یهودیان
از روایات استفاده می شود که یهودیان و مجوسیان بر خلاف دستور خداوند و پیامبران (ع)
ریش خود را می تراشیدند . اسلام برای حفظ هویت فرهنگی ، به مسلمانان دستور داد ضمن
عمل به احکام اسلام ، ظاهر خود را شبیه بیگانگان نکنند. زیرا اگر ملتی مانند مسلمانان که
دارای فرهنگ غنی و کاملی هستند ، در فرهنگ از دیگران تقلید کردند ، به تدریج اصالت و هویت و فرهنگ دینی و ملی خود را از دست خواهند داد. همانطوری که در طول این چند قرن بالاخص در این عصر از دست دادن هویت فرهنگی در عده ای مشهود است.
بر همین اساس رسول گرامی اسلام (ص) فرمود:
((حَفو الشََّوارِبَ وَ اعفُوا الُحی و لا تَشَبَّهوا بِاِلیَهُودِ ))
سبیل هایتان را کوتاه نمایید و محاسن (ریش ها ) خودتان را بلند نگه دارید و خود را شبیه یهودیان مگردانید : (البته محاسن ، نباید از یک قبضه دست بلندتر باشد )
(وسائل الشیعه: ج 1 ص 423 ، مکارم الاخلاق ص 67 )

و همچنین آن حضرت فرمودند :
اِنَّ المَجَوسَ جَزَّوُا لُحاهُم وَ وَفَّرُوا شَوارِبَهُم وَ اِنَّا نَحنُ نَجِزُّ الشَّوارِبَ وُ نَعفی اللُحی وَ هِیَ
الفطرةُ))
مجوسیان ریش های خود را میتراشیدند و سبییل های را بلند نگه می دارند . ولی ما مسلمین
(عکس آنها ) سبیل های خود را کوتاه و محاسن را بلند نگه می داریم ، و ریش داشتن و کوتاه
کردن سبیل مطابقت فطرت انسانی است
(وسائل الشیعه ، ج 1، ص 423 – مکارم الخلاق ص 67 )
و نیز رسول خدا (ص) فرمودند :
((لَیسَ مِنا مَن تَشَیبَّهَ بِغَیرِنا ))
کسی که خود را شبیه غیر مسلمانان در آورد از ما نیست
و همچنین فرموده ملمان واقعی نیست کسی که به دستور و رسوم و آداب بیگانه عمل کند .
(کنز العمال : ج 1 ، ص 219)

امام صادق (ع) فرمودند :
خداوند به یکی از پیامبران وحی کرد که به مومنان بگو که در لباس ، خوراک و آداب و رسوم
دشمنان خدا را سرمشق قرار ندهید که اگر چنین کنید شما هم مثل آنان دشمنان خدا محسوب
می گردید .
( بهشت جوانان ، ص 477 .وسائل : ج 3 ص 279 و ج 11 ، ص 111 )

3- عظمت و نشانگی مردانگی
ریش از نشانه های مرد بودن است و عظمت و ابهت او را نشان می دهد و ریش در آوردن در مرد علامت آن است که دیگر او جزء بچه ها و زنان نیست ، کسی که ریش خود را می تراشد ، این نشانه و ابهت مردی را از بین می برد و خود را شبیه زنان می گرداند مفضل یکی از یاران امام صادق (ع) درباره علت ریش سوال کرد .
آن حضرت (ع) در جواب فرمود:
هنگامی که انسان مو و ریش در صورتش می روید، این کار علامت و نشان مرد بودن و عظمت و ابهت او را می رساند و او را از حد و مرز بچه ها و شبیه زنان بودن خارج میسازد بعد آن حضرت (ع) فرمود : اگر فرزندی که متولد می شود ، مونث و دختر باشد، صورت او به خاطر نروئیدن یش صاف و پاکیزه می ماند تا این پاکیزگی و شادابی و طراوت در صورت زن سبب تحریک و جلب مردان و زمینه را برای ازدواج با یکدیگر فراهم سازد که ازدواج هم برای باقی ماندن نسل بشر می باشد (بحار . ج 3 ، ص 62 و 75 )
4- زینت مردان
از امام رضا (ع) سوال شد : چه امتیاز و ارزشی در ریش است که مردان دارند ولای زنان
ندارند ؟
امام (ع) فرمودند : خداوند مردان را به وسیله محاسن زینت داده است و فضیلتی برای مردان
است و به وسیله ریش مردان از زنان شناخته می شوند .
(سفینة البحار ، ج 2 ، ص 508 )

- باعث رساندن آسیب به صورت
رسول خدا (ص) فرمودند:
محاسن (ریش) را از ته زدن یک نوع مثله ( شکنجه و آزار جسم و روح ) است و کسی که خود را از شکنجه و اذیت کند لعنت خداوند بر او باد .
مستدرک الوسائل : ج 1 ص 406 – سفینة البحار : ج 2 ص 508 )

6- عمل قوم لوط
قوم لوط مردمی آلوده و ناپاک بودند که خداوند سبحان در اثر عمل شنیع لواط ، انها را نابود ساخت و یکی از اعمالی که سبب نازل شدن عذاب بر آنها شد ، تراشیدن ریش بود .
رسول گرامی (ص) فرمود :
ده عمل زشت و گناه ، باعث نابودی قوم لوط شد. یکی عمل لواط و آن حضرت بقیه اعمال آنها را شمرد و تا اینکه فرمود :و تراشیدن ریش و بلند کردن سبیل دو عمل و گناهی بود که سبب از بین رفتن قوم لوط شد
( مستدرک الوسائل ، ج 1 ، ص 407 )

در اسلام کوتاه کردن سبیل و گذاشتن ریش در حد متعارف و آن گونه که شرع مقدس تعیین نموده ، مورد تشویق قرار گرفته است . و در مقابل آن تراشیدن ریش و بلند نمودن سبیل و خود را شبیه بیگانگان نمودن بسیار مذمت شده است .

فلسفه حرام بودن تراشیدن ریش :

همه مراجع عالیقدر فتوی به حرمت ریش تراشی داده اند و فرقی در حرام بودن بین تراشیدن
تمام صورت و یا قسمتی از صورت نگذاشته اند. در عین حال عده ای سوال می کنند که علت
حرام بودن ریش تراشی چیست ؟
در این بحث به صورت فهرست وار ضررهای جسمی و روحی آن گفته خواهد شد و قبل از
آن تاریخچه ای از ریش گذاشتن و تراشیدن آن بیان خواهد شد.

تاریخچه ای از ریش گذاشتن:


وقتی تاریخ ریش گذاشن بررسی می شود ، یک نوع افراط و تفریط در آن بوده به طوری که عده ای ریش خود را آنقدر بلند می کردند که به زمین کشیده می شده و افرادی را اسیر جمع آوری آن از زیر دست و پا می کردند . در مقابل برخی ریش خود را از ته می زدند ،

ریش در شریعت حضرت موسی (ع) :


عبرانیان از زمان های بسیار قدیم ریش می گذاشتند و بر طبق شریعت حضرت موسی (ع) مجاز به تراشیدن ریش نبودند و کندن ریش نزد آنان علامت تحقیر و بی احترامی بود.
حضرت موسی (ع) با مردانی از بنی اسرائیل به کوه طور رفت ودستور فرمود که بعد از دعای من آمین بگویید . از جمله دعاهای حضرت نفرین بر کسانی که ریش خود را می تراشیدند.
(برگرفته از اولین دانشگاه و آخرین پیامبر (ص) ، ج 15 ، ص 243 ، 263 )

سلاطین و علماء


سلاطینی از بابل ، آشور، ایران و یونان قدیم ریش خود را فرمی دادند و در مجسمه های داریوش بزرگ و حکمائی مانند افلاطون ، ارسطو و سقراط این موضوع مشهود است .
برخی فراعنه مصر سنگ های قیمتی و مروارید به ریش خود می آویختند و آن سنگ ها ریش ها را اصلاح می کردند.
معروف است که ریش سلطان سنجر آنقدر طول وعرض داشت که زمان شکار و تیراندازی غلامان می دویدند و ریش شاه را که به زمین می رسید با پارچه ای بسته و به پشتش گره میزدند.
ریش فتحعلی شاه قاجار و دربانیانش آنقدر بزرگ بود که در زمان تیراندازی آن را می بستند.
زمانی ریش ها را شکل خاصی مانند توپی ، دم کبوتری ، مربع و مستطیل می دادند .
((عباد)) برادر عبیدالله بن زیاد )) ریش طویلی داشته و ((ضیاءالدین قزوینی )) استاد
((سعد الدین تفتازانی )) ریشش آنقدر طولانی بود که به کفش هایش می رسید و در خواب آن
را کیسه می کرد و چون بر مرکب سوار می شد ، انرا متفرق می نمود و مردم را متوجه خود می ساخت .
مردم یونان و روم قدیم هم ریش داشتند، اما کم کم در ایام شادی ریش تراشی معمول گردید .
اما در نزد ایرانیان ریش مرسوم بوده است.
اولین کسی که فرمان ریش تراشی را دسته جمعی صادر کرد ((اسکندر مقدونی )) بود و دومین نفر که این دستور را داد ((فیلیپ هفتم )) در اسپانیا و سومین نفر ((پطر کبیر))در روسیه بود و او چنان سخت گرفت که کسانی را که دارای ریش بودند ، جریمه می کرد و چهارمین نفر ((شاه عباس صفوی )) در ایران بود.

احترام ریش نزد درویشان


قلندران و درویشان در عراق موی سر و ابرو را می تراشیدند و در ایران تاری از موی ریش و سبیل را به عنوان ارادت و دوستی و مردی و یا برای شرط نذر برای یکدیگر ارسال می کردند و یا گرو می گذاشتند.
در یک دوره طولانی اگر ریش کسی را می کندند ، آنقدر توهین آمیز بود که مرگ را بر آن ترجیح می داد و ریش داشتن را مورد احترام قرار می دادند ، و چه بسا بعضی دولت ها ریش انسان های مجرم را می تراشیدند و تبعیدش می کردند و با پیاده و سواره در شهر در معرض تماشای عموم قرار می دادند .
داشتن ریش سیره انبیاء (ع) و دانشمندان اروپایی


سیره انبیاء و ائمه اطهار (ع) و اولیاء الهی و علماء گذاشتن ریش بود و از تراشیدن آن نفرت
داشتند و در بین دانشمندان جهان از جمله اروپا و سلاطین بسیاری از آنها به پیامبران در ریش
گذاشتن اقتدا می کردند. از جمله دانشمندان اروپایی که ریش داشته اند و عکسهایشان در کتابها
و موزه ها موجود است ، عبارتند از : پاستور فرانسوی ، ماریونی (مخترع ماشین چاپ ) کوری پیر (فیزیک و شیمیدان فرانسوی کاشف رادیوم ) ، تارنیه (بزرگترین استاد معالجه امراض) لوکاس شامپیو نبر (نخستین کسی که عمل فتق را انجام داد ) دکتر پرفسور امیل
و.....
منبع
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3Dmajid
02-06-2010, 18:27
خیلی خیلی ممنونم :11:

Old_Chater
02-06-2010, 19:42
منم ماشين رو ترجيح ميدم چون صورتم به تيغ حساسيت داره البته فقط واسه مراسم هاي خاص از تيغ استفاده ميكنم

Arpanet
02-06-2010, 23:27
تراشيدن مو با تيغ باعث خراش برداشتن پوست وراه يافتن باكتريهاي پوست به زير ان و نتيجتا جوش زدن در افراد حساس ميشه
هيچ منبع پزشكي كه براي تراشيدن ريش منعي قائل شده باشه نميشناسم وگذاشتن ريش هم در دنياي امروز به سليقه افراد بستگي داره و حسني نداره مگر در قطب جنوب زندگي كنيد. بحث هاي غير پزشكي هم جاش توي تاپيك پزشكي نيست كه جواب بدم

Old_Chater
03-06-2010, 09:29
اين ماشين هاي سه موتوره كه مث تيغ ميزنن اسمشون چيه و قيمتشون چنده؟

pcforlife
03-06-2010, 09:53
منم ماشين رو ترجيح ميدم چون صورتم به تيغ حساسيت داره البته فقط واسه مراسم هاي خاص از تيغ استفاده ميكنم
تائید میشه...
مجید جان، به نظر من هر یکی دو ما یه بار واسه تنوع تیغ بزنی خوبه (حداقل واسه تنوعش:27::31:) ولی کلا اصلاح با ماشین خیلی بهتره... حداقل آدم سریع صورتش اصلاح میشه و میره به کاراش برسه!:46: تیغ زدن علاوه بر اون ویژگی های منفی که دوستان گفتن وقت گیر هست! کی حوصله داره!:27:
یاعلی:11:

hamijoon
03-06-2010, 10:08
اين ماشين هاي سه موتوره كه مث تيغ ميزنن اسمشون چيه و قيمتشون چنده؟

داداشی همه مدل داره ... فیلیپس , براون

من خودم فیلیپس دارم خیلی عالیه ... من خریدم 85 تومن . از 70 تومن داره تا 200 تومن

اون 200 تومنی مثلا LED داره , زیره دوش هم استفاده میشه , شارژ میشه و ...

a.z.p.z
03-06-2010, 10:20
حالا دیگه اینقدر زدن ریش رو حرام نکنید :دی ...
به قول دوستمون بهترین همون 5 تیغه فیوژن هست ... من خودم با ماشین میزنم 1 سال و نیمی میشه ولی از اونجایی که میخوام به قول معروف از حالت فابریک در بیاد امروز میخوام با این فیوژن 5 تیغه برم بزنم ...
.....
ولی قبلش صورت رو با آب گرم بشورید و ژل اصلاح بزنید و بعدش هم افتر شیو بزنید + 5تیغه + از بالا به پایین بزنید نه از پایین به بالا
مشکلی ایجاد نمیکنه و منم موافق نیستم همیشه با تیغ بزنیم هرچند وقت یه بار با تیغ بزنه بعدشم با ماشین بهترین حالت ممکن هست+ اینکه هر چند وقت یک بار هم با تیغ بزنید ریش کلا فرم بهتری پیدا میکنه تا اینکه همش با ماشین زده بشه اگرم میخواین سفید کنین که هیچ ! ولی از اینکه بعد یه مدت در سنین بالاتر باعث افتادگی پوست صورت میشه اطمینان پیدا کردم!
(شما ها میتونید به ماهایی که با تیغ میزنیم بگید گناه کار!!!)

3Dmajid
03-06-2010, 13:00
حالا دیگه اینقدر زدن ریش رو حرام نکنید ...
به قول دوستمون بهترین همون 5 تیغه فیوژن هست ... من خودم با ماشین میزنم 1 سال و نیمی میشه ولی از اونجایی که میخوام به قول معروف از حالت فابریک در بیاد امروز میخوام با این فیوژن 5 تیغه برم بزنم ...
.....
ولی قبلش صورت رو با آب گرم بشورید و ژل اصلاح بزنید و بعدش هم افتر شیو بزنید + 5تیغه + از بالا به پایین بزنید نه از پایین به بالا
مشکلی ایجاد نمیکنه و منم موافق نیستم همیشه با تیغ بزنیم هرچند وقت یه بار با تیغ بزنه بعدشم با ماشین بهترین حالت ممکن هست+ اینکه هر چند وقت یک بار هم با تیغ بزنید ریش کلا فرم بهتری پیدا میکنه تا اینکه همش با ماشین زده بشه اگرم میخواین سفید کنین که هیچ ! ولی از اینکه بعد یه مدت در سنین بالاتر باعث افتادگی پوست صورت میشه اطمینان پیدا کردم!
(شما ها میتونید به ماهایی که با تیغ میزنیم بگید گناه کار!!!)

دوست عزیز فکر نمیکنم کسی اینجا زدن ریش رو حرام کرده باشه :D

samfire
10-06-2010, 03:46
ریش خب بعضی ها کوسه هستن :31: یعنی نصفی ریش سیبیل در میارن نصفی دیگه در نمیاد در این نوع حدیث قدسی داریم که باید ریش رو با تیغ زد " البته با ریش تراش 3 تیغه هم میشه " !!!

Old_Chater
13-06-2010, 23:05
داداشی همه مدل داره ... فیلیپس , براون

من خودم فیلیپس دارم خیلی عالیه ... من خریدم 85 تومن . از 70 تومن داره تا 200 تومن

اون 200 تومنی مثلا LED داره , زیره دوش هم استفاده میشه , شارژ میشه و ...

داداشي اين مدل ميتونه مث تيغ صورت رو صاف كنه؟بعد بايد قبلش با ماشين موزر موها رو كوتاه كنيم؟

hamijoon
14-06-2010, 00:24
آره قشنگ سفید میکنه این 3 موتوره ها ...

نباید ریش خیلی بلند باشه واسه زدنش البته میزنه اما کند میشه اونجوری .

اگه ریش خیلی بلند باشه باید یه بار با موزر بزنی بعد اما اگه متوسط باشه یهو با همون 3 موتوره ها بزنی عالی میشه :10:

REGISTERED-USER
14-06-2010, 00:56
من هم 5 ساله از ژیلت استفاده می کنم ... از اون قدیمش که 2 تیغه بود تا الان فوژیون پاور 5 تیغه ... مشکلی هم نداشتم صورتم هم مثل همیشه سر جاشه

scali
14-06-2010, 01:07
من هم ار ژیلت استفاده میکردم و خیلی هم راضی بودم با اینکه فیلیپس سه موتوره هم داشتم .

ولی تقریبا دو سالی هست صورتم تیغ نخورده و ته ریش میزارم . خیلی بهتر از اصلاح کامله به نظرم .

پوست صو رت هم زبر نمیشه .

*LionHeart*
14-06-2010, 03:39
من هم از ناخن گير براي اصلاح استفاده ميكنم خيلي وقت گيره ولي خوبه :27::27::27::27:

ranjbar2009
14-06-2010, 09:14
من از ماشين استفاده مي كنم. ولي ميگن هر چند وقت بايد با تيغ بزنيد. چون وقتي با ماشين اصلاح مي كنيد بعضي از موها بر مي گردند و داخل پوست مي شن. براي رفع اين حالت بايد بعد از چند بار اصلاح با ماشين، يك بار از تيغ استفاده كرد.

Babak
15-06-2010, 12:39
من الان 16 ساله که مرتب و هر روز اصلاح میکنم 6 تیغه.
همه نوع تیغ ( از تیغ های معمولی تا الان که فیوژن پاور دارم ) استفاده کردم و یک دوره کوتاه هم ماشین 3 موتور داشتم.
صورت من به ماشین شدید واکنش نشون داد. (تا 2 ساعت بعد از اصلاح مثل لبو قرمز بود) جدا از اینکه توی تست با یکی از دوستای فیلیپسی به قول معروف اسکناس رو صورت من راه میرفت ولی رو صورت دوستم بکسوات کرد.

روش ها :
1 شستن کامل صورت قبل از اصلاح. به هیچ وجه صورت آلوده رو اصلاح نکنید. به محض شستن صورت اصلاح کنید بدون مکث.
2: استفاده از لیز کننده مناسب پوست
3: تیغ حرفه ای ( 3 تیغ به بالا )
4: افتر شیو مناسب پوست.

حالا اینکه چی مناسبه برای صورت شما با آزمون و خطا به دست میاد . من کلا از ژیلیت استفاده میکنم و تمام محصولاتم هم برای پوست های حساسه.