PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرفتن صدا از کنسول XBOX360 در صورت استفاده از کابل تبدیل HDMI به DVI & VGA

Roovigital
27-05-2010, 23:49
سلام

چون دیدم هم خودم و هم چند نفر دیگه اینجا و در فروم بازی سنتر این مشکل رو داشتن و نتیجه نگرفتن تصمیم گرفتم دست به کار بشم.

اول اینکه این روش توسط خودم کاملا اجرا شده و تست شده و جواب داده .در صورت اجرای نادرست این روش و آسیب احتمالی به کنسول مسوولیت این کار به عهده خودتون هست بنابراین اگه خودتون به الکترونیک وارد نیستید پیشنهاد میکنم که این کار رو به یه متخصص بسپارید و ترجیحا بهتره که توسط یه تعمیر کار کنسول و یه الکتورنیک کار انجام بشه به جهت اینکه باز و بست کردن کنسول روش خاصی داره که از عهده هر کسی خارجه.

1- شروع این کار به این شکله که بعد از باز کردن کنسول باید برد کنسول کاملا از جاش در بیاد بیرون تا دسترسی به نقاط اتصال خروجیهای صدا ممکن بشه.

2- کابل کامپوننت رو به برد از طریق درگاه خودش متصل کنید.

3-با استفاده از یه دستگاه اهم متر نقاط اتصال خروجیهای صدا رو پیدا کنید ، توجه کنید که شما برای به دست آوردن صدای استریو نیاز به پیدا کردن 4 نقطه دارید.

4- سیم خروجی صدا رو به پایه های برد با دقت لحیم کنید.

5-برد رو سر جای خودش قرار بدید و با دقت به نحوی که سیم تحت فشار نباشه از زیر و کنار برد تا محل خروجی USB پشت هدایت کنید و از کنار درگاه USB بیرون بیارید به نحوی که استفاده از USB با مشکل مواجه نشه.

خوب حالا میتونید کنسول رو جمع کنید و کامل ببندید.

در این مرحله به نظر میاد همه چی درسته و شما با تست صدا به این نتیجه میرسید که کار به اتمام رسیده اما دقیقا نکته مهم کار در این مرحله است.

اما وقتی کابل تبدیل HDMI به DVI & VGA رو متصل میکنید و خروجیهای صدا رو به اسپیکر ، متوجه میشید که تقریبا هیچ صدایی ندارید (اگه ولوم رو تا آخر زیاد کنید یه صدای خیلی ضعیف اما سالم میشنوید) که اینجا تقریبا نا امید میشید.

حالا اون نکته مهم که گفتم همینجاست ، به نظر میرسه که طراحان برد به این نتیجه رسیدن که برای جلوگیری از فشار روی برد دستگاه ، در صورت استفاده از یکی از خروجیهای HDMI یا کامپوننت ، خروجی دیگه تقریبا غیر فعال بشه که البته توجیح درستی به نظر میاد و طراحی این دو خروجی کنار همدیگه هم در همین راستا هست به نحوی که در صورت استفاده از یکی از اونها استفاده از خروجی دیگه غیر ممکن میشه.

6 -برای اینکه اون صدای خیلی ضعیفی رو که ازکنسول گرفتید رو تقویت کنید به یک فروشگاه الکترونیک مراجعه کنید و یک برد پری آمپلیفایر (نرید آمپلی فایر بخریدا بگید کیت پری - pre - میخواید) که در دونوع استریو (حدودا 3تومن )و مونو (حدودا یک تومن ) موجوده (از هردوشون میتونید استفاده کنید ولی نوع استریو راحتتره ) و یه آداپتور که حداکثر 500 میلی آمپر به برد برسونه ( از نظر فنی به نظر میرسه 100 میلی آمپر هم بس باشه ولی برای احتیاط از 500 استفاده کنید بهتره)

7- اکنون سیمهایی صدایی رو که از کنسول خروجی گرفتید رو به ورودیهای کیت پری به صورت استریو لحیم کنید ، با استفاده از یک مادگی استریو ، متناسب با اسپیکرتون خروجی از کیت پری بگیرید.

8- آداپتوری رو که خریدید به ورودی برق کیت پری لحیم کنید و تمام.

یک بار دیگه این نکته رو تاکیید میکنم ، اگه اطلاعاتتون در مورد صوت و الکترونیک کمه حتما این کار رو به متخصصش بسپارید چون نوع اتصال این ورودیها و خروجی گرفتن از اونها در کیفیت و صحت صداتون بسیار موثره.

در نهایت باید بگم حداکثر خرج این کار در صورتی که حتی خودتون انجامش ندید به 20 تومن هم نمیرسه.

اگر دوستان دیگه روش دیگه ای دارن خوشحال میشم ارایه بدن.
سوالی بود در خدمتیم

hatamir66
28-05-2010, 10:16
دوست عزیز یعنی نمیشه برای گرفتن صدا در کنار کابل HDMI to DVI از کابل VGA استفاده کرد؟
میشه یه نگاه به این صفحه بندازید یعنی برای گرفتن صدا نمیشه از روش های زیر استفاده کرد؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Roovigital
28-05-2010, 15:22
دوست عزیز یعنی نمیشه برای گرفتن صدا در کنار کابل HDMI to DVI از کابل VGA استفاده کرد؟
میشه یه نگاه به این صفحه بندازید یعنی برای گرفتن صدا نمیشه از روش های زیر استفاده کرد؟

والا من این صفحه رو ندیده بودم اینجا هم سوال کردم جوابی نگرفتم !!

ولی باید بگم که وقتی شما کابل HDMI رو متصل میکنید خود دستگاه اون یکی خروجی رو غیر فعال میکنه یعنی صدا رو خود دستگاه تقریبا به صفر میرسونه در صورت استفاده از روشی که در لینک شما بود حتما باید بعد مر حله 6 به بعد این تاپیک اجرا بشه وگرنه تقریبا صدایی ندارید!!

ولی حالا که ابن تاپیک رو میبینم فکر میکنم اگه از اون روش استفاده بشه کمی دردسر آدم کمتره گرچه نمیدونم اون مبدل صدا چقد قیمت داره در هر صورت همونطور که گفتم از مرحله 6 به بعد حتما باید اجرا بشه وگرنه صدای ندارید.

البته باید بگم که این روش یه روش ابداعی هست و برای من و امثال من که خوششون میاد دل و روده این دستگاهها رو بریزن بیرون کاربرد داره و لذت بخشه ، شما اگر روشهای غیر تخریبی راحتتری سراغ دارید همون کار رو انجا بدید.

موفق باشید

وین رونی
29-05-2010, 06:46
دوستی در این زمینه سوال کرده بود
من از این روش استفاده می کنم:
1-یک عدد کابل HDMI به DVI تهیه کردم.سر HDMI را به کنسول و سر دیگر(DVI)به مانیتور(به شرطی که مانیتور ورودی DVIداشته باشد.)
2-کابل سه فیش(vgi) موجود در جعبه خود ایکس باکس را به کنسول میزنم!!!!!!درسته جا نمیره چون پورت HDMI جلوش را گرفته.پس باید قاب پایین کابل Vgi را بردارید:
عکس از Terova
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
الآن همزمان کابل HDMI و vgi به کنسول وصل می شوند.حالا دوتا از اون سه فیش(رنگهاش یادم نیست)که برای صداست را بزنید به اسپیکر.

راهنمایی کامل کامل در این پست:

adook
29-05-2010, 20:01
شمایی که این تاپیک رو ایجاد کردی بد بود یه سرچی میزدی ببینی راه دیگه ای برای این کار بود یا نه این کار شما یه نوع ضد تبلیغ واسه xbox هست و ملتو میترسونه که اگه ما xbox بخریم حتما باید همچین بلایی سرش بیاریم به نظر من که آدم هرچقدر هم که سرش بشه هیچ نیازی نیست دل و روده xbox رو بریزه بیرون فقط واسه این که ازش صدا بگیره واسه مونیتور وقتی راه های ساده تری هم هست البته به منظور بد نگیری قصد توهین نداشتم

hatamir66
29-05-2010, 20:33
حتما باید بعد مر حله 6 به بعد این تاپیک اجرا بشه وگرنه تقریبا صدایی ندارید!!

در هر صورت همونطور که گفتم از مرحله 6 به بعد حتما باید اجرا بشه وگرنه صدای ندارید.

دوست عزیز چرا در مورد چیزی که اطلاعاتتون در موردش کامل نیست و امتحان نکردید اینقدر محکم صحبت میکنی و یه تاپیک جدیدم براش ایجاد میکنی :41: کی گفته تقریبا صدا نداریم :19: من خودم تست کردم صدا داریم خوبشم داریم و صدا در حالت استفاده از دو پرت یک ذره هم کم نمیشه چه برسه به اینکه تقریبا صدا نداشته باشیم

آخه یکی نیست بگه برا یه صدا ارزش داره دل و روده XBOX رو در بیاری و با لحیم کاری بیفتی به جونش
تازه از 2 تا بچه های همین تاپیکم که از کابل HDMI to DVI استفاده میکنند پرسیدم و اونا هم با همین روش صدا گرفتن و مشکلی ندارن (همین دوستمون وین رونی)
نمیدونم شما از کجا هی اصرار میکنید که از مرحله 6 به بعد حتما باید اجرا بشه وگرنه صدایی ندارید.

Roovigital
31-05-2010, 23:31
واقعا تشکر میکنم از دوستانی که محترمانه پست میزنند و اخلاق رو رعایت میکنند.

اگر در مورد موضوعی اشکال دارید میشه در مورد اون بحث کرد بدون توهین و به نتیجه رسید و ابهامات رو رفع کرد.

دوست عزیزی که فرمودی صدا داریم خوبش رو هم داره : حرف شما صحیحه ولی یه دلیل واضح وجود داره که من صدا نداشتم و اگه منطقی پست میزدی برات توضیح میدادم چرا با این روش صدا وجود نداره.

توی پست قبلی هم عرض کردم

البته باید بگم که این روش یه روش ابداعی هست و برای من و امثال من که خوششون میاد دل و روده این دستگاهها رو بریزن بیرون کاربرد داره و لذت بخشه ، شما اگر روشهای غیر تخریبی راحتتری سراغ دارید همون کار رو انجا بدید.

عذر میخوام خاطر دوستان رو مکدر کردیم

hatamir66
01-06-2010, 12:36
واقعا تشکر میکنم از دوستانی که محترمانه پست میزنند و اخلاق رو رعایت میکنند.

اگر در مورد موضوعی اشکال دارید میشه در مورد اون بحث کرد بدون توهین و به نتیجه رسید و ابهامات رو رفع کرد.

دوست عزیزی که فرمودی صدا داریم خوبش رو هم داره : حرف شما صحیحه ولی یه دلیل واضح وجود داره که من صدا نداشتم و اگه منطقی پست میزدی برات توضیح میدادم چرا با این روش صدا وجود نداره.

توی پست قبلی هم عرض کردم

عذر میخوام خاطر دوستان رو مکدر کردیم
دوست عزیز لطفا کمی منطقی فکر کن. شما اومدی در رابطه با این موضوع یه تاپیک آموزشی زدی و راهکار ارائه دادید در حالی که هیچ سرچی در رابطه با موضوع تاپیک نداشتید و فقط یک تجربه شخصی که اصلا هم منطقی نیست رو ارائه دادید تازه نه به صورت دقیق و اصولی و حتی عکسی هم نگذاشتید و چند مرحله رو هم سر بسته توضیح دادید که فکر کنم هیچ کس غیر خودتون جرات انجامش رو نداره.

اگه تو حرفام بی احترامی حس کردید عذر میخوام چون من همون روز میخواستم برم کابل HDMI to DVI بگیرم که شما اومدی این تاپیک رو زدی و حسابی حالم گرفت که یعنی برای اینکه صدا داشته باشم حتما باید دل و روده XBOX رو بریزم بیرون قبول کن از هر 1000 نفر 1 نفر ممکنه برای گرفتن یه صدا تن به همچین کاری بده، اکثر بچه ها جرات LIVE شدن به دلیل بن شدن رو ندارن چه برسه XBOX رو لحیم کاری کنند و یه موقع تعطیلش کنند بره

اگه ممکنه در مورد اون دلیل واضحی که صدا هم نداشتید یه توضیح بدید و ما رو روشن کنید؟

Roovigital
01-06-2010, 23:30
عرض کردم که اون صفحه رو ندیده بودم در عین حال اگر هم دیده بودم دوست داشتم تجربیاتم رو در اختیار سایر دوستان قرار بدم ، تا از نظر شما منطق چی باشه ولی حق با شماست ،شما مقصر نیستید ، من این جا رو با فروم الکترونیک اشتباه گرفتم.

اینجا فرومه ممکنه به زعم شما حرفهای غیر منطقی از این دست درش زیاد باشه.

شما هم باید سرچ میکردید و مطلب درست رو پیدا میکردید

یکبار دیگه هم عرض میکنم و این بحث رو تمام.

البته باید بگم که این روش یه روش ابداعی هست و برای من و امثال من که خوششون میاد دل و روده این دستگاهها رو بریزن بیرون کاربرد داره و لذت بخشه ، شما اگر روشهای غیر تخریبی راحتتری سراغ دارید همون کار رو انجام بدید

hatamir66
02-06-2010, 18:15
عرض کردم که اون صفحه رو ندیده بودم در عین حال اگر هم دیده بودم دوست داشتم تجربیاتم رو در اختیار سایر دوستان قرار بدم ، تا از نظر شما منطق چی باشه ولی حق با شماست ،شما مقصر نیستید ، من این جا رو با فروم الکترونیک اشتباه گرفتم.

اینجا فرومه ممکنه به زعم شما حرفهای غیر منطقی از این دست درش زیاد باشه.

شما هم باید سرچ میکردید و مطلب درست رو پیدا میکردید

یکبار دیگه هم عرض میکنم و این بحث رو تمام.
شما تاپیک رو ایجاد کردید و حالا هم که میخواید تمام بشه: چشم. اما خواهش میکنم حداقل دفعه دیگه که خواستید تجربیاتتون رو آموزش بدید یکم توضیح بیشتر بدید تا دوستان یه چیزی یاد بگیرن نه به صورت سر بسته یه چیزی بگید و برید. مثل این دو مرحلتون که به نظر من باید همراه با عکس باشه تا دوستان چیزی متوجه بشند:

3-با استفاده از یه دستگاه اهم متر نقاط اتصال خروجیهای صدا رو پیدا کنید ، توجه کنید که شما برای به دست آوردن صدای استریو نیاز به پیدا کردن 4 نقطه دارید.

4- سیم خروجی صدا رو به پایه های برد با دقت لحیم کنید.

امیدوارم چیزی از این بحث ها به دل نگیری

موفق و پیروز باشی