PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دایی: زمانی که جنگ شد،قطبی از کشورش فراری بود!/ کسی درباره من حرف بزند که دلش برای ایران بسوزد

mahdishata
27-05-2010, 15:14
دلش از افشین قطبی خیلی پر بود.او جواب های دندان شکنی به سرمربی فعلی تیم ملی داد.

یک اظهار نظر از جانب افشین قطبی که گفته بود «دایی با اصرار بر بازی کردن در تیم ملی مهره سوزی کرده است» کافی بود تا علی دایی چنان موضعی در مورد او بگیرد که همه را متعجب کند.

سرمربی پرسپولیس پس از مطرح کردن این سوال در پاسخ به جواب آن گفت« قطبی نظر خودش را اعلام کرده و مورد احترام است. نمی‌خواستم جواب دهم اما قطبی بداند دایی جوانی و عمر خودش را در این مملکت گذاشت و امثال قطبی حق ندارند درباره من حرف بزنند و اظهارنظر کنند.

هیچ‌کس نفهمید قطبی چگونه وارد فوتبال ما شد. آقای قطبی،من در این فوتبال به بیمارستان رفتم، به سرم بخیه خورد و شب‌ها نخوابیدم اما شما چی؟ متأسفانه فوتبال ما همین است. کسی مثل قطبی به خودش اجازه می‌دهد درباره من حرف بزند و ورزش ما را زیر سؤال ببرد. من از شما خبرنگاران می‌پرسم آیا کسی می‌داند قطبی چه زجری برای فوتبال ما کشیده که الان باید حرف بزند؟ »

دایی که حسابی از این اظهار نظر ناراحت به نظر می رسید ادامه داد« زمانی که در ایران جنگ بود ایشان از کشور خودشان فرار و در محیطی آرام زندگی کردند.

دایی تاکید کرد: کسانی در این مملکت بودند که جان خودشان را کف دستشان گذاشتند و برعکس امثال قطبی که از ایران رفتند به خاطر ناموس و کشورشان در جنگ شهید شدند مثل همین جانبازانی که امروز در ورزشگاه بودند. اگر اینها نبودند، ما نبودیم. آقایان در رسانه‌های بیگانه رفتند و راجع‌ به مسائل مختلف حرف زدند و در بهترین جای دنیا زندگی کردند و حالا دارند این‌طوری حرف می‌زنند اما من نمی‌توانم در بهترین جای دنیا زندگی کنم.»

دایی در پایان گفت« کسی باید این حرف‌ها را بزند که دلش برای ایران بسوزد. قطبی باید برود پرونده‌ قبلی خودش را جمع وجور کند. پروین حرف بسیار خوبی زد که هرگز دوست ندارم آن را در جواب قطبی در جمع خبرنگاران به کار ببرم. این حرف‌ها را به حمایت از خودم زدم و همیشه آرزوی قلبی من این است که تیم ملی با افشین یا بی‌ افشین نتایج مردم‌پسندی در فوتبال آسیا کسب کند.»

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

هیچ‌کس نفهمید قطبی چگونه وارد فوتبال ما شد
:31:با رفیق شفیقت

mahdishata
27-05-2010, 15:21
قطبی در روزی که با شدیدترین انتقادات از سوی دایی مواجه شده بود ، گفت:« باید به او تبریک بگویم.»

این جمله درست زمانی بیان شده که دایی سرمربی تیم ملی را به دلیل انتقاد از او در زمان بازیگری با بدترین الفاظ مورد خطاب قرار داده و گفته بود:« قطبی می تواند برای خودش بگوید من با تداوم حضورم در تیم ملی فرصت سوزی کرده ام اما او باید بداند من در این فوتبال به بیمارستان رفتم، به سرم بخیه خورد و شب‌ها نخوابیدم اما شما چی؟ متأسفانه فوتبال ما همین است. کسی مثل قطبی به خودش اجازه می‌دهد درباره من حرف بزند و ورزش ما را زیر سؤال ببرد. من از شما خبرنگاران می‌پرسم آیا کسی می‌داند قطبی چه زجری برای فوتبال ما کشیده که الان باید حرف بزند؟»

دایی که روز سوم خرداد و پس از دیدار کوتاهش با پدر شهید محمد جهان آرا ، به شدت تحت تاثیر فضای جنگ قرار گرفته بود ، ادامه داد:« کسانی در این مملکت بودند که جان خودشان را کف دستشان گذاشتند و برعکس امثال قطبی که از ایران رفتند به خاطر ناموس و کشورشان در جنگ شهید شدند مثل همین جانبازانی که امروز در ورزشگاه بودند. اگر اینها نبودند، ما نبودیم. آقایان در رسانه‌های بیگانه رفتند و راجع‌ به مسائل مختلف حرف زدند و در بهترین جای دنیا زندگی کردند و حالا دارند این‌طوری حرف می‌زنند اما من نمی‌توانم در بهترین جای دنیا زندگی کنم. کسی باید این حرف‌ها را بزند که دلش برای ایران بسوزد. قطبی باید برود پرونده‌ قبلی خودش را جمع وجور کند. پروین حرف بسیار خوبی زد که هرگز دوست ندارم آن را در جواب قطبی در جمع خبرنگاران به کار ببرم. این حرف‌ها را به حمایت از خودم زدم و همیشه آرزوی قلبی من این است که تیم ملی با افشین یا بی‌ افشین نتایج مردم‌پسندی در فوتبال آسیا کسب کند.»

حملاتی بی سابقه از دایی به قطبی در شب قهرمانی شیرین این تیم که او را بدل به افسانه هواداران پرسپولیس کرد. در مقابل اما افشین قطبی تصمیم گرفت سکوت خود را بشکند و البته به جای پاسخ به دایی در شرایطی که او بدترین حملات را به سرمربی تیم ملی داشته ، دم از دوستی و مهربانی بزند. قطبی به مناسبت قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی گفت:« من این را وظیفه خود می دانم که قهرمانی پرسپولیس را در جام حذفی به طرفداران این تیم ، علی دایی و مدیرانش تبریک بگویم. همان طور که قهرمانی سپاهان در لیگ برتر هم اتفاق بزرگی بود و باید به قلعه نویی و تیمش تبریک گفت.» او در واکنش به گفته های دایی ، می گوید:« نمی خواهم حرفی در این رابطه بزنم فقط برای او و تیمش آرزوی موفقیت در بازی ها سال بعد لیگ قهرمانان دارم . »

Rastin.
27-05-2010, 17:18
یاد بازی عربستان به خیر....چه عیدی شد برای مردم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آقای دایی اگه مرد بودی اون زمان که دفترت رو بستن این حرفا رو میزدی!! البته نمیشد...
در ضمن دیوار کوتاهتر از شهدا برای بعضی مدعیان حراف پیدا نمیشه آیا؟!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dr.FANOOS
27-05-2010, 17:28
ای بابا آدم نمی دونه طرف کی رو بگیره!:31:

ifu
27-05-2010, 17:37
ای بابا آدم نمی دونه طرف کی رو بگیره!:31:

دقیقا :31:
واگذارشون میکنیم به خدا :31:

sAeEd_kHaAn
27-05-2010, 18:03
کار بزرگای فدراسیون همینه زمانی که دایی سر مربی تیم ملی بود من خودم به شخصه زجر کشیدم از انتخاب بازیکنایی که به اصرار خودش دعوت میکرد و بزرگای فوتبال ما رو کنار میذاشت و همون زمان ارزو میکردم قطبی بشه سر مربی و زمانی که این اتفاق افتاد فوق العاده خوشحال شدم اما همین قظبی که حتی محبوب استقلالی ها بود رو کاری کردن که الان . . . :41:

بی باک بی بال
27-05-2010, 19:03
این دایی هم که کلا قاطع
حالا اگه یه مربی دیگه بود پدرشو می سوزند

SAMAN-JEEZY
27-05-2010, 19:50
این دایی هم که کلا قاطع
حالا اگه یه مربی دیگه بود پدرشو می سوزند
میگم شما با بهنویس تایپ میکنین؟یه خورده پستاتون غیرقابل فهم و عجیب غریبه.پدرشو می سوزند!!!!!!:19:

Mahdi.p30
27-05-2010, 20:00
دایی که حسابی از این اظهار نظر ناراحت به نظر می رسید ادامه داد« زمانی که در ایران جنگ بود ایشان از کشور خودشان فرار و در محیطی آرام زندگی کردند.
مرتیکه خودشم نمیفهمه چی میگه!
آخه قطبی مگه اول جنگ چند سالش بوده که حق انتخاب برای رفتن یا موندن داشته باشه؟
ایشون یادش رفته که بعد از جام جهانی 2006 ، تا مدتی به کشور بر نمی گشت!

سرمربی پرسپولیس پس از مطرح کردن این سوال در پاسخ به جواب آن گفت« قطبی نظر خودش را اعلام کرده و مورد احترام است. نمی‌خواستم جواب دهم اما قطبی بداند دایی جوانی و عمر خودش را در این مملکت گذاشت و امثال قطبی حق ندارند درباره من حرف بزنند و اظهارنظر کنند.
جوانیش رو گذاشت ،ولی توی پیریش باید با لگد از تیم ملی مینداختنش بیرون!

درسته این 600 میلیونی ادعایی دایی قانونیه ، ولی این وجدان نداره که 600 میلیون از پول بیت المالو برای هیچ میخواد؟؟
البته شاید اگه ایشون این پولو بالا نکشه ، یکی دیگه بالا بکشه! :27:

MORINIO
27-05-2010, 21:25
زمانی که در ایران جنگ بود ایشان از کشور خودشان فرار و در محیطی آرام زندگی کردند.

حالا نه که خودت رفته بودی جنگ میکردی ! بعد از جام جهانی دیدیم چطور فرار کردی آمریکا و اونجا حال میکردی!

حملاتی بی سابقه از دایی به قطبی در شب قهرمانی شیرین این تیم که او را بدل به افسانه هواداران پرسپولیس کرد.

افسانه هواداران کجا بود بابا ! جام حذفی رو با انا انزلنا و بردن تیم های درجه سه برده فکر کرده شق القمر کرده ! منم بودم تیمو قهرمان حذفی میکردم!

من به شخصه یک دهم زمانی که با قطبی قهرمان لیگ شدیم با این قهرمانی حذفی حال نکردم ...

البته شاید اگه ایشون این پولو بالا نکشه ، یکی دیگه بالا بکشه!

دقیقآ ! واسه همین با اینکه از دایی خوشم نمیاد امیدوارم این پولو از فدراسیون بگیره ... به هر حال یه مو از خرس کندن غنیمته!

masoudtr
27-05-2010, 22:20
مرتیکه زمانی که گند زد به تیم ملی که ساکت بود و هیجا افتابیش نمیشد
حالا هم برای 600 میلیون چه لات بازی ای در اورده و به هرکی میتونه تهمت میزنه
تابلو میخواستن پرسپولیس حذفی را ببره ولی این اقا اینقدر بیجنبه است که دیگه میخواد با تمام ایران بجنگه
ادم به پولکی این بابا ندیدم
اون همه پول برای لباس های تیم ملی خوردی
مدرک مربی گری b هم نداشتی اومدن یک قانون الکی گذاشتن که هرکی مربی تیم ملی بوده میتونه تو لیگ هم مربی گری کنه تا بازم بیایی و با مافیات فوتبال را نابود کنی
حالا هم زورش به قطبی رسیده
اینقدر از شهدا مایه میگذاره

D r i v e r
28-05-2010, 08:31
حالا مثلا قطبی کیه اینقدر سنگشو به سینه میزنین؟؟
مثلا قطبی مظلوم واقع شده؟!
قطبی هم یکی پدر سوخته تر از دایی!
اگه نبود که توی این فوتبال دوام نمی آورد
مرتیکه کودتا چی!

نادر1368
28-05-2010, 22:08
راست میگن ایشون!هر دو سر و ته یه کرباسن اومدن پول بیت المال رو بکشن بالا و اراجیفشونو و عقده هاشونو خالی کنن!از فوتبال به جبهه و جنگ و شهید چه ربطی اخه من موندم این چه حال و روزیه ما دچارش شدم!(طرفدار این دو اسطوره افسانه ای لطفا برنخوره یه وقت!)

B L A S T E R
28-05-2010, 23:12
فوتبال ایران از این لحاظ کثیفه . خدا وکیلی تو یه کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی دیدید بحث فنی باشه ؟

sia-saketi
29-05-2010, 01:25
این مرتیکه دایی فکر می کنه کیه واقعا؟ آخه این کی می خواد...!!!

پول مردم رو چپاول کرده و گنده گنده حرف می زنه، خدا خودش حقشو بذار کف دستش...

هر آدم احمقی می دونه که توی فوتبال ما آدمای مثل دایی چه لجن کاری هایی کردن...

قطبی هر چی هم که باشه از تو یکی مطمئن باش بهتره.

Ezel
29-05-2010, 10:47
درسته این 600 میلیونی ادعایی دایی قانونیه ، ولی این وجدان نداره که 600 میلیون از پول بیت المالو برای هیچ میخواد؟؟

قرار داد شبه ترکمانچای قطبی با مصطفوی یادتون رفته ؟ چطور اونجا بحثی از بیت المال پیش کشیده نمی شد اما حالا چون دایی مانند برخی نمیتونه وعده پوچ بده و رفتارهای پوپولیستی ارائه بده شده بی وجدان و .... ؟

1- تابلو میخواستن پرسپولیس حذفی را ببره ولی این اقا اینقدر بیجنبه است که دیگه میخواد با تمام ایران بجنگه

2- ادم به پولکی این بابا ندیدم

3- اون همه پول برای لباس های تیم ملی خوردی

4- مدرک مربی گری b هم نداشتی اومدن یک قانون الکی گذاشتن که هرکی مربی تیم ملی بوده میتونه تو لیگ هم مربی گری کنه تا بازم بیایی و با مافیات فوتبال را نابود کنی

5- حالا هم زورش به قطبی رسیده

اینقدر از شهدا مایه میگذاره

1- چه کسانی می خواستند پرسپولیس رو برنده کنند ؟ داور ؟ فدراسیون ؟ سازمان لیگ ؟ .... ؟

2- دایی از کسی پول ناحق طلب نکرده ، طبق قراردادی که در فدراسیون هم ثبت شده دنبال احقاق حق خودشه .

3- اون همه پول چقدر بوده ؟ مگر خود کفاشیان توی نود نگفت هنوز بابت لباسهای تولیدی دایی پول نداده ؟

4- در اینکه دانش مربیگری دایی در سطح مطلوبی نیست شکی نیست اما اگر اشتباه نکنم بازیکنانی که در بوندس لیگا بازی میکنند مدرکی معادل مدرک B مربیگری دریافت میکنند .

5- فکر نمیکنم کسی یادش رفته باشه چه کسی پشت سر چه کسانی در چه مراسمی نماز خواند .
( البته نماز خوندن استعاره از چیز دیگریست که همه هم میدونیم چیست )

S@nti@go_s&k
29-05-2010, 10:53
فقط میشل پلاتینی :دی

Rastin.
29-05-2010, 12:02
بحث دفاع از قطبی نیست...اما هیچ جای دنیا یک مربی باشگاهی با این لحن به سر مربی تیم ملی حمله نمیکنه...یعنی بهش این اجازه رو نمیدن..مخصوصا کسی که قبلا گند زده به تیم ملی! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوره ایشون نصف سایپا دعوت میشد تیم ملی! امثال ابراهیم صادقی و غلام نژاد فیکس بودن, حتی محمد پروین(!!!) دعوت شد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دایی یادش رفته..یا مردم؟؟ اون زمان کدوم مربی جرات داشت اینطوری حمله کنه به دایی؟ :hmm:

درسته قرارداد قطبی با مصطفوی غیرمنطقی بود و البته به اندازه کافی بهش گیر دادن(چند جلسه کامل برنامه نود, کاری که در مورد هیچ قراردادی انجام نداده فردوسی پور!)....اما تامین لباس توسط سرمربی تیم ملی و اضافه کردن مبلغی به قرارداد بابت این قضیه دیگه شاهکاره!!!

درسته قطبی ضعفهای زیادی داره و کاملا قابل انتقاده اما دلیل مخالفت و نفرت بعضیا از ایشون اصلا فوتبالی نیست:

فکر نمیکنم کسی یادش رفته باشه چه کسی پشت سر چه کسانی در چه مراسمی نماز خواند .
( البته نماز خوندن استعاره از چیز دیگریست که همه هم میدونیم چیست ) :rolleye:
+ بعضی استقلالی های متعصب.

pcforlife
29-05-2010, 13:52
فوتبال ایران از این لحاظ کثیفه . خدا وکیلی تو یه کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی دیدید بحث فنی باشه ؟
کاملا تائید میشه!:27:

Mahdi.p30
29-05-2010, 15:21
قرار داد شبه ترکمانچای قطبی با مصطفوی یادتون رفته ؟ چطور اونجا بحثی از بیت المال پیش کشیده نمی شد اما حالا چون دایی مانند برخی نمیتونه وعده پوچ بده و رفتارهای پوپولیستی ارائه بده شده بی وجدان و .... ؟

مگه من از قطبی حمایت کردم؟؟
من گفتم که قطبی اول جنگ 16 17 سالش بوده
یه پسر 16 17 ساله ، خودش تصمیم گرفته بره اونور یا بردنش؟؟
اون پول رو هم گفتم که قانونیه ولی مطمئنا حقش نیست
فرقی هم نداره ، چه قطبی باشه چه دایی ، اون پول فکر نمیکنم پول بحقی باشه
به شاغلام ده هزار تومن میدادن:8: ، تیمو حداقل سوم میکرد ، هیچ ادعایی هم نداشت!
این مرتیکه توی حرف زدن ، فقط حمله بلده ، دفاع بلد نیست
آدمی که هنوز آداب صحبت رو بلد نیست و این حرفو میزنه:

کسی مثل قطبی به خودش اجازه می‌دهد درباره من حرف بزند و ورزش ما را زیر سؤال ببرد. من از شما خبرنگاران می‌پرسم آیا کسی می‌داند قطبی چه زجری برای فوتبال ما کشیده که الان باید حرف بزند؟
خودشو معادل کل ورزش ایران میدونه!
به نظر شما ادبیات ایشون بیشتر شبیه چه کسانیه؟؟:21:

از شهدا مایه گذاشتن و ... هم قدیمی شده دیگه!:27:

بی باک بی بال
29-05-2010, 17:04
دایی ارزش بحث نداره
اما از اینجا ادم می سوزه که این روز هم می خواهند برای بالا بردن خودشون پای شهدا به وسط بکشن

sia-saketi
30-05-2010, 05:53
مگر خود کفاشیان توی نود نگفت هنوز بابت لباسهای تولیدی دایی پول نداده ؟
فکر نمیکنم کسی یادش رفته باشه چه کسی پشت سر چه کسانی در چه مراسمی نماز خواند .
( البته نماز خوندن استعاره از چیز دیگریست که همه هم میدونیم چیست )
اولا این که از کی تا حالا یه اسپانسر پول می گیره؟ وظیفه ی یک اسپانسر لباس اینه که لباسا رو مفت در اختیار تیم قرار بده...

این مرتیکه {...} اومد یه مشت از این لباسای بی کیفیت و آشغالش رو همزمان با مربی شدنش توی تیم ملی چپوند تو پاچه ی تیم که سود ببره (وقتی که می گم پولای مردم رو غارت می کنه و از اون طرف میاد از مردم می گه به همین خاطر هست)

تازه جالب تر این که از تیم ملی پول هم می گیره بابت لباسا:2::18:

اون ماجرای مراسم زورکی هم که مربوط به 30 یا ست هست رو بی خود وارد این ماجراها نکن الان ما داریم در مورد خود این آدما حرف می زنیم نه این که کدومشون توی کدوم جبهه با کیا بودن؛ مطمئن باش همین دایی از قطبی هم بدترش رو انجام میده!!! (هرچند که تا الان به دلایلی این کارا رو نکرده) .... این هیچ ربطی به فوتبال نداره... در ضمن همه آدم خرفتی هم می دونه که اونو به زور بردن چون می دونستن محبوبیتش زیاده

اگر اشتباه نکنم بازیکنانی که در بوندس لیگا بازی میکنند مدرکی معادل مدرک B مربیگری دریافت میکنند .
از کی تا حالا؟ بودن کلاس از تا حالا مدرک میدن؟ اگه می دن بوگو منم بچه محلا رو جم کنم با هم بریم توی بوندسلیگا بازی کنیم!

اونایی که احیاناً مدرک بهشون می دن کلاس رفتن نه این که مثل تو ایران یه مردک کیلویی کیلویی به هر کسی که از راه رسید بدن

Ezel
30-05-2010, 11:46
اولا این که از کی تا حالا یه اسپانسر پول می گیره؟ وظیفه ی یک اسپانسر لباس اینه که لباسا رو مفت در اختیار تیم قرار بده...

خواهشا قبل از اظهار فضل مطالعه کنید و از تفاوت بین اسپانسر یک تیم و تولیدی لباس آگاهی حاصل کنید . اسپانسر معمولا بسته به قراداد وظیفه تامین لباس رو داره اما لزوما وظیفه تولید لباس رو نداره . ضمن اینکه شما بر چه متر و معیار و ملاکی میگی لباسها بی کیفیت بودند ؟ اگر با کسی مشکل داریم دلیلی بر نفی و توهین همه جانبه نمیتونه باشه .

از کی تا حالا؟ بودن کلاس از تا حالا مدرک میدن؟ اگه می دن بوگو منم بچه محلا رو جم کنم با هم بریم توی بوندسلیگا بازی کنیم!

اونایی که احیاناً مدرک بهشون می دن کلاس رفتن نه این که مثل تو ایران یه مردک کیلویی کیلویی به هر کسی که از راه رسید بدن

تا جایی که خاطرم هست در یک مصاحبه از وحید هاشمیان با روزنامه خبر ورزشی این مطلب رو خونده بودم که هاشمیان گفته بود علاقه داره پس از اتمام بازیگریش به مربیگری روی بیاره و به این موضوع هم اشاره کرده بود .

Ezel
30-05-2010, 11:59
بهترین بهانه برای فرار از پرداخت مطالبات : بیت المال

خبرگزاری پارس فوتبال

كماكان درگيري‌هاي علي دايي و فدراسيون فوتبال كشورمان در چند جبهه ادامه دارد و حتي هر لحظه بر دامنه درگيري‌ها افزوده مي‌شود. كار به جايي رسيده كه سرمربي سابق تيم ملي و نفر اول كنوني كادر فني پرسپوليس، علي كفاشيان را علنا به دروغگويي متهم مي‌كند و در مورد مهدي تاج نيز از تعابير و كنايه‌هايي بهره مي‌برد كه واقعا در نوع خودش كم‌نظير است.

گرچه تا به حال شاهد مشاجرات و مناقشات فراواني در فوتبال كشورمان بوده‌ايم، اما كمتر به ياد مي‌آوريم شدت اين جدل‌ها چنان افزايش پيدا كرده باشد كه كسي رسما راجع به ديگري بگويد «اگر مدال را ايشان مي‌داد، حاضر نمي‌شدم بپذيرم»!

1- علي دايي با اتكا به صراحت و جسارت هميشگي‌اش دعوايي را وارد اين فاز كرده كه در چند موضع ادامه دارد. شهريار از سويي كماكان اندوه خالي شدن پشتش از طرف دست‌اندركاران فدراسيون فوتبال هنگام اخراج از تيم ملي را به دل دارد و از سويي ديگر، دل ناگران مطالبات ميلياردي باقي مانده‌اش از سئول‌نشينان است؛ طلبي كه رفته رفته، كفاشيان و شركا متوجه مي‌شوند پرداختش چقدر دشوار و سوزناك است!

2- «دايي پول كار نكرده‌اش را از بيت‌المال مي‌خواهد.» اين آخرين كوشش‌هاي كارگزاران فدراسيون فوتبال است، براي اينكه با افزودن بار فشارهاي رواني به دايي، هم در جنگ رويارو حريف را گامي به عقب برانند و هم احتمالا تخفيفي در بدهي نجومي خود بگيرند. آنچه در اين ميانه به‌شدت آزاردهنده نشان مي‌دهد اما، تلاش باطل آقايان، در انداختن توپ به زمين «بيت‌المال» است! دوستان محترم مستقر در فدراسيون فوتبال، در حالي پاي بيت‌المال را وسط مي‌كشند و مي‌كوشند تا علي دايي را به سوء استفاده از اموال عمومي متهم كنند كه اتفاقا خود آنان در حفظ و حراست از پول ملت ناكام بودند و نتوانستند آن‌طور كه شايسته است بودجه ارزشمندشان را هزينه كنند.

اگر در انعقاد قرارداد همين علي دايي دقت كافي به عمل مي‌آمد، اگر در پروسه جذب او وسواس به عمل مي‌آمد، اگر مسوولان محترم فدراسيون به عنوان متولي فوتبال مملكت دستورات ديكته شده را پيرامون استخدام و اخراج او نمي‌پذيرفتند و ابتكار عمل را به دست مي‌گرفتند و اگر به خاطر مصادره احساسات عمومي به سود برخي از آقايان، 24 ساعت پس از اولين باخت دايي، حكم اخراج او امضا نمي‌شد، بي‌ترديد الان كار به جايي نمي‌رسيد كه دوستان مجبور باشند براي شانه خالي كردن از زير بار بدهي نجومي‌شان، آسمان و ريسمان به هم ببافند و ضمن بازي با الفاظ خوش آب و رنگ و پرسوز و گدازي مثل «بيت‌المال»، دست به عوامفريبي بزنند!

3- بله؛ هنوز معتقديم علي دايي بايد به انصاف و وجدانش رجوع كند و ببيند چقدر سزاوار دريافت يك ميليارد تومان ديگر براي روزهاي حضور ناموفقش در تيم ملي است؟ عقيده داريم توقع چنين دستمزدي براي آن نوع كار، چندان منصفانه نيست و چه بهتر كه سرمايه‌داري مثل علي دايي، به دنبال وصول «تاوان» از مديران فوتبالي كه او را رشد دادند و ستاره‌اش كردند نباشد.

اين اما، محكمه‌اي است كه بايد در وجدان شهريار برپا شود و مساله‌اي است كه به خصوصيات اخلاقي و باورهاي وي برمي‌گردد. آنچه فعلا اهميت دارد، اين است كه علي دايي، برنده «حقوقي» اين دعواست و آقاياني كه موقع عزل و نصب او، بله قربان گوي مقامات مافوق تشريف داشتند، چاره‌اي ندارند مگر آنكه دوباره سر كيسه آنچه «بيت‌المال» خوانده مي‌شود را شل كنند و بقيه پول مربي اخراجي را بپردازند. ما هم كه يا خوابيم، يا تفنگمان خراب است يا فشنگ ندارد!

4- انگار هميشه پاي يك «بيت‌المال» در ميان است. دوستان محترمي كه در قبال ديگران از در دروازه هم عبور نمي‌كنند و در ماجراي اموال عمومي به اصطلاح مو را از ماست بيرون مي‌كشند، خودشان متخصص رد شدن از سوراخ سوزن‌اند و با سوء مديريت و يا هر چيزي ديگري(!) گاهي گاف‌هايي مي‌دهند كه هزينه‌اش حقيقتا كمرشكن است.

آقاياني كه امروز در فدراسيون فوتبال سنگ بيت‌المال را به سينه مي‌زنند، همان حضراتي هستند كه نه تنها در ماجراي جذب دايي اهمال كردند و حالا اين هزينه وحشتناك را به ملت تحميل كرده‌اند، بلكه هم‌اكنون هم در داستان قطبي به نوعي در حال تكرار همان اشتباه هستند. چه كسي فراموش كرده است سخنان آقاي تاج در تلويزيون را؛ آنجا كه مي‌گفت «مي‌خواهيم قطبي را كنار بگذاريم و يك مربي تراز اول خارجي بياوريم، قيمتش هم براي ما مهم نيست، چون چند ميليارد تومان را مي‌شود به راحتي تامين كرد»... راستي اين چند ميليارد كذايي و آن تتمه حساب افشين امپراتور، جزو «بيت‌المال» نيست؟!

منبع: روزنامه گل

Rastin.
30-05-2010, 12:06
خواهشا قبل از اظهار فضل مطالعه کنید و از تفاوت بین اسپانسر یک تیم و تولیدی لباس آگاهی حاصل کنید . اسپانسر معمولا بسته به قراداد وظیفه تامین لباس رو داره اما لزوما وظیفه تولید لباس رو نداره . ضمن اینکه شما بر چه متر و معیار و ملاکی میگی لباسها بی کیفیت بودند ؟ اگر با کسی مشکل داریم دلیلی بر نفی و توهین همه جانبه نمیتونه باشه .

فعلا جناب دایی دست به نفی و توهین همه جانبه زده, اونم با لحن کاملا بچگانه و غیر حرفه ای...دردشم پوله! بدن ساکتش کنن (بعید میدونم:31:).
اصلا کیفیت لیاسا عالی بوده..امکان نداره قرارداد تامین لباس رو با سرمربی تیم ملی ببندن ...مگر ایران...اونم اگه طرف قرارداد جناب دایی باشه!

البته ایشون حقشه...بنده خدا تمام بدنش جای ترکش و گلولست!! :27:

Alireza_SA
30-05-2010, 13:36
بهترین بهانه برای فرار از پرداخت مطالبات : بیت المال

خبرگزاری پارس فوتبال

كماكان درگيري‌هاي علي دايي و فدراسيون فوتبال كشورمان در چند جبهه ادامه دارد و حتي هر لحظه بر دامنه درگيري‌ها افزوده مي‌شود. كار به جايي رسيده كه سرمربي سابق تيم ملي و نفر اول كنوني كادر فني پرسپوليس، علي كفاشيان را علنا به دروغگويي متهم مي‌كند و در مورد مهدي تاج نيز از تعابير و كنايه‌هايي بهره مي‌برد كه واقعا در نوع خودش كم‌نظير است.

گرچه تا به حال شاهد مشاجرات و مناقشات فراواني در فوتبال كشورمان بوده‌ايم، اما كمتر به ياد مي‌آوريم شدت اين جدل‌ها چنان افزايش پيدا كرده باشد كه كسي رسما راجع به ديگري بگويد «اگر مدال را ايشان مي‌داد، حاضر نمي‌شدم بپذيرم»!

1- علي دايي با اتكا به صراحت و جسارت هميشگي‌اش دعوايي را وارد اين فاز كرده كه در چند موضع ادامه دارد. شهريار از سويي كماكان اندوه خالي شدن پشتش از طرف دست‌اندركاران فدراسيون فوتبال هنگام اخراج از تيم ملي را به دل دارد و از سويي ديگر، دل ناگران مطالبات ميلياردي باقي مانده‌اش از سئول‌نشينان است؛ طلبي كه رفته رفته، كفاشيان و شركا متوجه مي‌شوند پرداختش چقدر دشوار و سوزناك است!

2- «دايي پول كار نكرده‌اش را از بيت‌المال مي‌خواهد.» اين آخرين كوشش‌هاي كارگزاران فدراسيون فوتبال است، براي اينكه با افزودن بار فشارهاي رواني به دايي، هم در جنگ رويارو حريف را گامي به عقب برانند و هم احتمالا تخفيفي در بدهي نجومي خود بگيرند. آنچه در اين ميانه به‌شدت آزاردهنده نشان مي‌دهد اما، تلاش باطل آقايان، در انداختن توپ به زمين «بيت‌المال» است! دوستان محترم مستقر در فدراسيون فوتبال، در حالي پاي بيت‌المال را وسط مي‌كشند و مي‌كوشند تا علي دايي را به سوء استفاده از اموال عمومي متهم كنند كه اتفاقا خود آنان در حفظ و حراست از پول ملت ناكام بودند و نتوانستند آن‌طور كه شايسته است بودجه ارزشمندشان را هزينه كنند.

اگر در انعقاد قرارداد همين علي دايي دقت كافي به عمل مي‌آمد، اگر در پروسه جذب او وسواس به عمل مي‌آمد، اگر مسوولان محترم فدراسيون به عنوان متولي فوتبال مملكت دستورات ديكته شده را پيرامون استخدام و اخراج او نمي‌پذيرفتند و ابتكار عمل را به دست مي‌گرفتند و اگر به خاطر مصادره احساسات عمومي به سود برخي از آقايان، 24 ساعت پس از اولين باخت دايي، حكم اخراج او امضا نمي‌شد، بي‌ترديد الان كار به جايي نمي‌رسيد كه دوستان مجبور باشند براي شانه خالي كردن از زير بار بدهي نجومي‌شان، آسمان و ريسمان به هم ببافند و ضمن بازي با الفاظ خوش آب و رنگ و پرسوز و گدازي مثل «بيت‌المال»، دست به عوامفريبي بزنند!

3- بله؛ هنوز معتقديم علي دايي بايد به انصاف و وجدانش رجوع كند و ببيند چقدر سزاوار دريافت يك ميليارد تومان ديگر براي روزهاي حضور ناموفقش در تيم ملي است؟ عقيده داريم توقع چنين دستمزدي براي آن نوع كار، چندان منصفانه نيست و چه بهتر كه سرمايه‌داري مثل علي دايي، به دنبال وصول «تاوان» از مديران فوتبالي كه او را رشد دادند و ستاره‌اش كردند نباشد.

اين اما، محكمه‌اي است كه بايد در وجدان شهريار برپا شود و مساله‌اي است كه به خصوصيات اخلاقي و باورهاي وي برمي‌گردد. آنچه فعلا اهميت دارد، اين است كه علي دايي، برنده «حقوقي» اين دعواست و آقاياني كه موقع عزل و نصب او، بله قربان گوي مقامات مافوق تشريف داشتند، چاره‌اي ندارند مگر آنكه دوباره سر كيسه آنچه «بيت‌المال» خوانده مي‌شود را شل كنند و بقيه پول مربي اخراجي را بپردازند. ما هم كه يا خوابيم، يا تفنگمان خراب است يا فشنگ ندارد!

4- انگار هميشه پاي يك «بيت‌المال» در ميان است. دوستان محترمي كه در قبال ديگران از در دروازه هم عبور نمي‌كنند و در ماجراي اموال عمومي به اصطلاح مو را از ماست بيرون مي‌كشند، خودشان متخصص رد شدن از سوراخ سوزن‌اند و با سوء مديريت و يا هر چيزي ديگري(!) گاهي گاف‌هايي مي‌دهند كه هزينه‌اش حقيقتا كمرشكن است.

آقاياني كه امروز در فدراسيون فوتبال سنگ بيت‌المال را به سينه مي‌زنند، همان حضراتي هستند كه نه تنها در ماجراي جذب دايي اهمال كردند و حالا اين هزينه وحشتناك را به ملت تحميل كرده‌اند، بلكه هم‌اكنون هم در داستان قطبي به نوعي در حال تكرار همان اشتباه هستند. چه كسي فراموش كرده است سخنان آقاي تاج در تلويزيون را؛ آنجا كه مي‌گفت «مي‌خواهيم قطبي را كنار بگذاريم و يك مربي تراز اول خارجي بياوريم، قيمتش هم براي ما مهم نيست، چون چند ميليارد تومان را مي‌شود به راحتي تامين كرد»... راستي اين چند ميليارد كذايي و آن تتمه حساب افشين امپراتور، جزو «بيت‌المال» نيست؟!

منبع: روزنامه گل

تایید میشه
آقایان به جای اظهارنظرهای جانبدارانه و احساسی یک دور این مطلب رو بخونید
دقیقا از کلمه بیت المال دارن سواستفاده میکنن تا مردم رو فریب بدن و حق دایی رو بهش ندن

hoha881
30-05-2010, 13:49
اقا این پول حلال هست .اگرم دزدی سرزده باشه از طرف فدراسیون هست.
این پول در قبال بازی کردن با عابرو یک نفر و قول های الکی دادن هست.موقع اخراج کردن باید فکر این جاش رو هم می کردن.

unartig
30-05-2010, 15:13
تا جایی که خاطرم هست در یک مصاحبه از وحید هاشمیان با روزنامه خبر ورزشی این مطلب رو خونده بودم که هاشمیان گفته بود علاقه داره پس از اتمام بازیگریش به مربیگری روی بیاره و به این موضوع هم اشاره کرده بود .

وحید تو آلمان کلاس مربیگری رفت .یادمه خبرشو توخبرورزشی خونده بودم .

taia
30-05-2010, 16:35
من اصلا کاری به این چیزها ندارم که دایی مربی هست یا نه، پول حقش هست یا نه، باید بابت لباس ها پول بگیره یا نه! مافیا فوتبال هست یا نه!
فقط یک چیزی را یادم هست، بعد از سال 2004، همواره این سوال رو داشتم چرا دایی ول کن تیم ملی نیست، و چرا بدون در نظر گرفتن اینکه رییس فدراسیون کیه؟ سر مربی تیم ملی کیه؟ کادر فنی کیه و ... دایی همواره فروارد ثابت تیم ملی هست، حتی اگر 90 دقیقه فقط در زمین راه بره، و نه یه پاس بده و نه یک شوت درست حسابی بزنه، و نه حتی یک هدایتی بکنه! یاد حرف خداد عزیزی می افتم در اون مستند جام جهانی 98 که خیلی قشنگ روی گل دوم داره توضیح می ده، می گه، "دایی هم بالاخره یک پاس به ما داد! " هر گز یادم نمی ره گلی رو که روی حرکت برگردون استثنایی دایی از عربستان خوردیم، و آقا عذر خواهی که در مرامش نیست، حتی توضیح نداد که فروارد تیم در محوطه ی جریمه چی کار می کنه؟!!
تا بود همواره اعصاب همه از بازی های بدش خراب بود، در اون نسلی که ما گل زنان آماده ای داشتیم، واقعا مهره سوزی شد با حضور دایی! و تازه یادمون نره که در چه تیم ملی بازی کرد و گل زد، اون همه مهره های کلیدی داشتیم و آقا تنها کارش هد بود و شوت هایی که واقعا با سلام و صلوات و دعای مردم فقط وارد دروازه می شد! این آقا اصول اولیه ی شوت زدن رو هم بلد نیست!

بعد هم که خداحافظی کرد، کارهای عجیبش شروع شد، هم سرمربی و هم کاپیتان! بعد هم در میان اون همه مربی کار کشته در لیگ یکدفعه علی دایی که درسته بازیکن باسابقه ای بود! ولی این دلیل مربیگری نیست! اومد و شد سرمربی تیم ملی! بعد هم که دیگه به قول دادکان پرونده ی فدراسیون معلومه!!!
حالا هم آقا فکر کرده کیه!؟! تو مصاحبه هاش که اگه کسی جلوش میکروفون بگیره ناراحت میشه و جلسه رو ترک می کنه! هر وقت هم که کسی یک سوال خلاف میل آقا می پرسه بلند میشه با کلی ناز و ادا می خواد جلسه رو ترک کنه! فکر کرده حالا کی هست!! تا بهش می گویند چرا فلانی رو تعویض کردی با فحش و عصابانیت باید فقط بگه اگه شما هم مربی هستی بیا خوب جای منو بگیر! تازه اگه قبلش نره!

حالم از این فوتبال که اسطوره هاش آدمهایی مثل دایی باشند بهم می خوره! که اصول اولیه ی حتی معاشرت رو هم بلد نیست! فکر می کنه بخاطر چند سال بازی در تیم های آلمانی مثلا حالا زیدان آسیاست! یکی نیست بهش بگه والا مهدوی کیا هم بازی کرد، هاشمیان هم بازی کرد، خداداد هم بازی کرد! حالا چون شما 20 سال همواره فروارد ثابت تیم ملی بودی و هیچوقت هم تعویض نشدی و بالاخره یک 100 تایی هم گل زدی دلیل میشه فکر کنی مثلا دیگه آخر همه چیز هستی و پیغمبر!

واقعا براش متاسفم! یعنی کلا برای فوتبال! چون فقط بحث دایی نیست! همشون همینطورند! و البته حجازی حرف قشنگی تو نود زد! تو کشور ما چی سرجاش هست که فوتبالش باشه!

masoudtr
30-05-2010, 16:52
من اصلا کاری به این چیزها ندارم که دایی مربی هست یا نه، پول حقش هست یا نه، باید بابت لباس ها پول بگیره یا نه! مافیا فوتبال هست یا نه!
فقط یک چیزی را یادم هست، بعد از سال 2004، همواره این سوال رو داشتم چرا دایی ول کن تیم ملی نیست، و چرا بدون در نظر گرفتن اینکه رییس فدراسیون کیه؟ سر مربی تیم ملی کیه؟ کادر فنی کیه و ... دایی همواره فروارد ثابت تیم ملی هست، حتی اگر 90 دقیقه فقط در زمین راه بره، و نه یه پاس بده و نه یک شوت درست حسابی بزنه، و نه حتی یک هدایتی بکنه! یاد حرف خداد عزیزی می افتم در اون مستند جام جهانی 98 که خیلی قشنگ روی گل دوم داره توضیح می ده، می گه، "دایی هم بالاخره یک پاس به ما داد! " هر گز یادم نمی ره گلی رو که روی حرکت برگردون استثنایی دایی از عربستان خوردیم، و آقا عذر خواهی که در مرامش نیست، حتی توضیح نداد که فروارد تیم در محوطه ی جریمه چی کار می کنه؟!!
تا بود همواره اعصاب همه از بازی های بدش خراب بود، در اون نسلی که ما گل زنان آماده ای داشتیم، واقعا مهره سوزی شد با حضور دایی! و تازه یادمون نره که در چه تیم ملی بازی کرد و گل زد، اون همه مهره های کلیدی داشتیم و آقا تنها کارش هد بود و شوت هایی که واقعا با سلام و صلوات و دعای مردم فقط وارد دروازه می شد! این آقا اصول اولیه ی شوت زدن رو هم بلد نیست!

بعد هم که خداحافظی کرد، کارهای عجیبش شروع شد، هم سرمربی و هم کاپیتان! بعد هم در میان اون همه مربی کار کشته در لیگ یکدفعه علی دایی که درسته بازیکن باسابقه ای بود! ولی این دلیل مربیگری نیست! اومد و شد سرمربی تیم ملی! بعد هم که دیگه به قول دادکان پرونده ی فدراسیون معلومه!!!
حالا هم آقا فکر کرده کیه!؟! تو مصاحبه هاش که اگه کسی جلوش میکروفون بگیره ناراحت میشه و جلسه رو ترک می کنه! هر وقت هم که کسی یک سوال خلاف میل آقا می پرسه بلند میشه با کلی ناز و ادا می خواد جلسه رو ترک کنه! فکر کرده حالا کی هست!! تا بهش می گویند چرا فلانی رو تعویض کردی با فحش و عصابانیت باید فقط بگه اگه شما هم مربی هستی بیا خوب جای منو بگیر! تازه اگه قبلش نره!

حالم از این فوتبال که اسطوره هاش آدمهایی مثل دایی باشند بهم می خوره! که اصول اولیه ی حتی معاشرت رو هم بلد نیست! فکر می کنه بخاطر چند سال بازی در تیم های آلمانی مثلا حالا زیدان آسیاست! یکی نیست بهش بگه والا مهدوی کیا هم بازی کرد، هاشمیان هم بازی کرد، خداداد هم بازی کرد! حالا چون شما 20 سال همواره فروارد ثابت تیم ملی بودی و هیچوقت هم تعویض نشدی و بالاخره یک 100 تایی هم گل زدی دلیل میشه فکر کنی مثلا دیگه آخر همه چیز هستی و پیغمبر!

واقعا براش متاسفم! یعنی کلا برای فوتبال! چون فقط بحث دایی نیست! همشون همینطورند! و البته حجازی حرف قشنگی تو نود زد! تو کشور ما چی سرجاش هست که فوتبالش باشه!
دقیقا درست گرفتی دمت گرم:10:

pcforlife
30-05-2010, 17:20
دوستان! من فکر می کنم اگر قرار باشه تو این تاپیک بین ماها بحثی بشه، باید اون بحث راجع به اخنلاف دایی و قطبی (راجع به جریان مربی گری تیم ملی) یا اختلاف دایی و فدراسیون که در زمان مربی گریه دایی در فدراسون به وجود آمد، باشه نه راجع به دوره بازیکنیه دایی در تیم ملی...
شخصا همان قدر که از دوران مربی گری دایی در تیم ملی انتقاد می کنم، همان قدر از از دوره بازیگریش در تیم ملی دفاع می کنم! فقط به این جمله بسنده می کنم که بعضی از ماها واقعا فراموش کاریم...:41:
ضمنا حرف بعضی ها راجع به پولکی بودن دایی، بسیار شبیه حرفای مایلی کهن راجع به پولکی بودن قلعه نوعیه! کی از پول بدش میاد؟ به قول قلعه نوعی که همه دوستارن ماشین شخصی که هیچ، هواپیما و سفینه شخصی هم داشته باشن... اینکه یه مربی یا بازیکن (تو هر جای دنیا) دنبال حق و حقوق و پولش باشه غلطه...؟
به نظر من اگه قرار باشه که خرده ای به دایی گرفته بشه راجع به اینه که اصلا چرا مربی گری تیم ملی یه کشور رو تو اون شرایط بحرانی پذیرفته بود... به نظر من بزرگترین نقد به دایی همینه...
حالا اینکه یه بابایی دنبال پول خودشه اونم به خاطر قرارداد ترکمنچای یه نابغه دیگس کاره غلطیه؟ صادق باشیم... هر کدوم از ماها جای دایی بودیم، دنبال پیگیری پولمون رو می گرفتیم (حتی اگه اون پول،حاصل از قرارداد ترکمنچایی باشه!)...
اگه دایی این کار رو نکنه، نه تنها حماقت کرده، بلکه کاری کرده که فدراسیون کما فی سابق در آینده نزدیک با مربیان دیگه و حتی خارجی هم از این شاهکار ها به خرج بده و شرم گذشته رو سریع فراموش کنه...
فدراسیون باید به جای اینکه حرف و عوض کنه و هی بیاد بگه دایی پولی رو گرفته که واسش کار نکرده، گرفته، باید بیاد بگه که به چه حقی با پول مردم، (همون بیت المال که هر جا میبینن هوا پسه، می کننش پیرهن عثمان!) این مبالغ رو به یه مربی جوون و بی تجربه میده و از این عهدنامه های یکطرفه منسوخ دوران قاجاری می نویسه!

Smoke_1110
30-05-2010, 17:21
من به این مسائل کاری ندارم ولی باید قبول کنیم در سراسر جهان فوتبال ایران رو با علی دایی میشناسن بنده خدا برای فوتبال زحمت زیاد کشید خوب بدی هایی هم داشت و داره ولی حداقل از قطبی که خیلی بهتره . یه آنالیزور بیاد بشه سرمربی تیم ملی حداقل دایی یا قلعه نویی اگه چیزی حالیشون نیست ولی افتخاراتشون از قطبی و امثالش خیلی بیشتره . به نظر من عملکرد فدراسیون خیلی افتضاحه و در جام ملتها نهایت از گزوهش فقط صعود کنه و الا اصلا جز چهار تیم هم نمیشه چه برسه به قهرمان

zahedy2006
30-05-2010, 17:25
یه سوال:

قطبی یه انقاد فنی کرد از دایی (اینو که قبول دارید؟!) پیر شدن و افت دایی در جام جهانی مشهود بود (حالا نمی گیم کسی دیگر بود ایران قهرمان می شد ولی دایی تو افت بود)

حالا این شهید و پول و بیت المال و قرارداد لباس و اسپانسر از کجا اومد؟!؟!؟!؟!

free_touch
30-05-2010, 17:26
کسی که داور بهش کارت بده با پرخاشگری به داور بگه خجالت نمی کشی به من که کاپیتان تیم ملی هستم کارت می دی یا محرومیشت رو با پارتی بازی مجلس کم کنه و با منت بگه 2 جلسه رو قبول کردم،
کسی که تو کنفرانس های مطبوعاتی با حالت طلبکاری با و منت گذاشتن با خبرنگاراو مردم برخورد کنه ، کسی که به خاطر لایی خوردن از یه نفر عقده ای بشه ، کسی که به خاطر تکل یه نفر باهاش لج کنه ، کسی که پس از باخت های تحقیر کننده یه عذر خواهی خشک و خالی از مردم نکنه و کسی که......... دیگه بیشتر از این نمیشه ازش انتظار داشت.

Ezel
30-05-2010, 21:56
در اینکه دایی رفتارهای بسیار غلطی داشته و کماکان هم بعضا داره و نفوذ و سیطره فراوانی هم بر فوتبال داشته ( مثل ماجرای مبعلی یا کاظمیان ) هیچ شکی وجود نداره اما اینکه بیایم با مغالطه و پیش کشیدن بحث گذشته ها برای حال و آینده نتیجه گیری کنیم درست نیست .

درسته که دایی بیش از حد در تیم ملی بازی کرد اما از طرفی هم فراموش نکنیم که این شخص همون بازیکنی بود که با طحال پاره و سر شکسته برای ایران بازی کرد .

و درسته که انتخابش برای مربیگری تیم ملی اساسا غلط بود اما بحث در اینجا بر سر لحاف روحانی !!! نیست ، بحث بر سر قرارداد دایی با فدراسیون و غرامتیه که کمیته انضباطی همین فدراسیون هم تاییدش کرده .

masoudtr
30-05-2010, 22:55
درسته که دایی بیش از حد در تیم ملی بازی کرد اما از طرفی هم فراموش نکنیم که این شخص همون بازیکنی بود که با طحال پاره و سر شکسته برای ایران بازی کرد .

مشکل هم همینه که این بابا اگه دوتا پاش هم میشکست بازم فیکس تیم ملی بود میدونی چرا؟؟؟؟؟؟؟
بخاطر چیزی که اون داره و بقیه ندارن :21::21::21::21:پــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــارتی

sia-saketi
31-05-2010, 01:27

جناب عالی که سنگ این مرتیکه رو به سینه می زنی بهتره برای حمایت از ایشون اون لباساشو بخری یه بار هم که شده بپوشی و در مقابل لباسای پوما و نایک و آدیداس رو هم (اصلشون رو) بگیری تا متوجه مطلب بشی عزیز! بعد بیا اظهاراتتون رو مطرح بفرمائید؛ بنده قبلا این امتحان رو انجام دادم...

اسپانسر لباس همیشه یه شرکت تولیدی هست که تعهد می کنه که لباس یه تیمو تامین کنه (تولید و توزیع کنه) و به رایگان در اختیار تیم قرار میده و در ازای اون تیم تعهد می کنه که به طور رایگان تا زمانی که قراردادشون میگه از لوگوی اون شرکت روی لباساش و بقیه وسایل ورزشی شون استفاده کنه و از تولیدی دیگه استفاده کنه؛

جالب تر اینجاست که معمولا این کمپانی های تولیدی لباس که حتی یه پولی هم به تیم میدن! اون وقت این مرتیکه تازه طلبکار که هیچ! بابت لباساش پول هم میگیره!:2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2:: 2::2::2:

اونی که باید اطلاعاتش رو زیاد کنه جناب عالی هستید، نه من!

بله بله دقیقاً منم اصل متن اون مصاحبه ی وحید هاشمیان رو خوندم و یادمم هست که نوشته بود که داره کلاسای مربیگریشو اونجا تکمیل می کنه و بعدش هم شاید مربی تیمای پایه ی تیم باشگاهیش بشه

پس بهتره که شما به خوبی مطالعه بفرمایید مطالبتون رو!!!

sia-saketi
31-05-2010, 02:25
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1-باربا پاپا عوض می‌شه

در دهه‌ی شصت، نگارنده سن‌ش آن‌قدر بود که تنها می‌توانست جلو تلویزیون بنشیند و کارتون تماشا کند! در آن روزها، کارتونی پخش می‌شد به نام «باربا پاپا»؛ که شخصیتی بود که می‌توانست به شکل‌های گوناگون دربیاید و با استفاده از این توانایی مشکلات‌ش را حل می‌کرد و باز به حالت اولیه‌اش برمی‌گشت.

2.چه می‌کنه این علی دایی عوض شده!

دیشب برای بار نمی‌دانم چندم، عادل فردوسی‌پور در برنامه‌اش گفت که علی دایی عوض شده است و دیگر با منتقدان و مخالفان‌ش به تندی حرف نمی‌زند.
و خب ،این در حالی بود که دایی داشت تندترین حرف‌ها را درباره‌ی دوست سابق‌ش آقای تاج می‌زد و چند ساعت قبل در مصاحبه مطبوعاتی بعد قهرمانی، از خجالت افشین قطبی درآمده بود و هنوز یک ماه هم نگذشته که رئیس فدراسیون را در برنامه‌ای زنده دروغ‌گو خطاب کرد.

3.حافظه، تناقض و چند چیز دیگر

پای عنصر نداشته‌ای به اسم حافظه را وسط نمی‌کشیم. اصلا لازم نیست به یک سال و نیم پیش برگردیم و مصاحبه‌های آقای دایی در ستایش از مهدی تاج و علی کفاشیان را به یاد بیاوریم. همین امروز به اندازه‌ی کافی در سخنان شهریار بی‌رقیب فوتبال ایران، مرد تمام افتخارات تمام نشدنی فوتبال، تناقض وجود دارد.

4. و افشین از جاده‌ی حاج حبیب به فوتبال ایران آمد!

علی دایی از مدیریت کاشانی تمجید می‌کند و او را مدیری موفق معرفی می‌کند که باعث قهرمانی پرسپولیس شده است و می‌گوید بدون او حاضر به کار کردن در پرسپولیس نیست.
باربا پایا عوض می‌شود.
چند ساعت قبل از برنامه‌ی نود، علی دایی در کنفرانس مطبوعاتی، سوال مهمی را مطرح می‌کند و بدون این‌که پاسخی بدهد، سوال بخت‌برگشته را لای مه و دودی محو رها می‌کند تا به تعداد آدم‌هایی که قدرت تخیل دارند، برای سوال مطروحه جواب ممکنی وجود داشته باشد.
علی دایی می‌گوید افشین قطبی از کجا وارد فوتبال ایران شد؟
حافظه؟ این دیگر به حافظه احتیاج ندارد؛ چون همه نام آن مدیری که قطبی را به ایران آورد می‌دانند؛ بله! مدیر محبوب آقای دایی؛ جناب حاج حبیب کاشانی.
قطبی که فردی ناشناس برای ایرانی‌ها بود با پیش‌نهاد حمید استیلی به ایران آمد و با باشگاه پرسپولیس به مدیریت حبیب کاشانی قرارداد امضا کرد و کنار همین مدیر پرسپولیس را به مقام قهرمانی لیگ هفتم رساند.

5.سوال برای گرفتن پاسخ یا گل‌آلود کردن آب؟
دایی اگر خیلی دنبال جواب سوال‌ش می‌گردد و دنبال گل‌آلوده کردن آب و یکی کردن ارزش ماهی و قورباغه در چنین فضایی نیست، بهتر است جواب این سوال را از حبیب کاشانی بگیرد.
اما می‌دانیم و روشن است که داستان چیز دیگری‌ست.

6.سوالی که دایی باید از خودش هم بپرسد

چماق کردن مفاهیم ارزش‌مندی مثل وطن، دفاع از وطن و کسانی که از وطن در مقابل دشمن خارجی دفاع کرده‌اند و کوبیدن‌ش به سر دیگران کار درستی نیست.
اما چون آقای دایی این کار را کرده‌اند و چون سوال پرسیده‌اند وقتی فرزندان این آب و خاک جلو توپ و تانک دشمن سینه سپر کرده بودند، افشین قطبی کجا بوده؛ امیدواریم که طاقت پرسش ما را هم داشته باشند.

7.از مدارس اردبیل تا دانشگاه صنعتی‌شریف
در همان سال‌هایی که کارتون «باربا پاپا» پخش می‌شد، در همان سال‌های جنگ و دفاع و ایثار، آقای علی دایی متولد سال 1348 در سنی حدود 15 ساله‌گی در اردبیل زنده‌گی می‌کرد. و خب، در همان سال‌ها خیلی‌ها به عشق آب و خاک‌شان به جبهه رفتند، از تمامیت ارضی ایران دفاع کردند، شهید یا جانباز شدند- یا به قول آقای دایی در برنامه‌ی نود «معلول»!- تقریبا هم سن و سال آن موقع علی دایی بودند که احتمالا در منطقه‌ی امن اردبیل مشغول تحصیل علم و دانش بوده؛ که البته چه خوب. چون بعدها توانست به پشتوانه‌ی علم‌آموزی همان سال‌ها به دانشگاه صنعتی شریف برود، پای‌ش به تهران و متعاقب آن تیم‌های تهرانی باز بشود و پله‌های شهرت و ثروت را یکی یکی بالا برود.

8.سنگر مفاهیم ارزش‌مند
دغدغه‌ی آقای دایی دفاع از آب و خاک نیست؛ که اگر بود، خودش یکی از آن خیل نوجوانی بودند که به جبهه رفتند. فقط این‌جا هم باربا پایا عوض می‌شود، پشت ارزش‌مندترین مفاهیم سنگر می‌گیرد تا بتواند مشکلات شخصی‌اش با کسی که در سن شش ساله‌گی-قبل از آغاز جنگ ایران و عراق- هم‌راه خانواده‌اش از ایران رفته را تسویه کند.

9.وطن یعنی همه‌ی ایرانی‌ها

فکر می‌کنم آن‌ها که هشت سال جنگیدند، دنبال این بودند که سرزمین ما ایران، جایی باشد برای زنده‌گی همه‌ی ایرانیان که دوست دارند کشورشان پیش‌رفت کند. آن‌ها برای علی دایی نوعی نجنگیدند که امروز طلب‌کار این آب و خاک است. آن‌ها از این آب و خاک دفاع کردند تا جا برای زنده‌گی همه‌ی آدم‌های‌ش داشته باشد.

10.روابط سینوسی باربا پاپا

علی دایی رابطه‌ی سینوسی‌اش با فردوسی‌پور چند وقتی‌ست آن بالا گیر کرده و به قول خودش برای عادل خان احترام قائل است، چون از طریق برنامه‌اش می‌تواند کفاشیان را دروغ‌گو خطاب کند، برای دوست سابق‌ش مهدی تاج رجز بخواند و حق‌ش را طلب کند.
در حقیقت باز «باربا پاپا» عوض شده است؛ وگرنه خطاب‌های عتاب‌آمیز شهریار بزرگ فوتبال ایران به فردوسی‌پور را هم فراموش نکرده‌ایم.

و این ما و این علی دایی

علی دایی، بزرگ است. برای فوتبال ایران زحمت کشیده است. فقط یک قلم پاره شدن طحال‌ش را صدها بار برای ما هم‌وطنان قدرناشناس تعریف کرده. او همیشه برحق است. این شخصیت واقعی دایی‌ست؛ کسی که حق دارد به خاطر گل‌های بی‌شمارش، به خاطر پاره شدن طحال‌ش با همه به تندی سخن بگوید. اگر گاهی آرام می‌گیرد، مهربان می‌شود و لب‌خند می‌زد، همان عوض شدن موقتی‌‌ست تا کار و راه خودش را هم‌وار کند.
او خیلی زود به همان قالب همیشه‌گی برمی‌گردد؛ طلب‌کار، تند و عصبی. همان گونه که شخصیت واقعی‌اش است.

منبع: گل

---------- Post added at 03:25 AM ---------- Previous post was at 03:24 AM ----------

اینم نظر جالب یکی از خواننده های گل:

مسخره‌ترین حرفی‌ که تاحالا از دایی شنیده بودم، همین حرف‌ها بود که راجع به قطبی زده بود یعنی‌ دایی کلا چرت و پرت زیاد میگه از همه هم طلبکاره، مرد حسابی‌ یادت رفته وقتی‌ با پیکان اردبیل ۱۱ قهوه‌ای برای اولین بر آمده بودی تهران فکر کنم ۱۰۰ هزار تومن پول نداشتی‌، حالا نصف تهران رو که خریدی، یه کاخ هم که تو آمریکا داری! خوب از کجا اومد این ها؟ از تیم ملی‌ برادر! منّت چی‌ رو سر همه میذاری داداش؟ زحمت کشیدی که کشیدی! کارگر بدبخت ۱۰۰ برابر تو کار میکنه اینجوری پول بهش میدن؟ واقعاً تعجب می‌کنم این چطور انقدر گستاخ و بی‌ ادب شده و از همه طلبکار، به جای اینکه شکر گذار باشه، به همه بی‌ احترامی میکنه، یه فیلم چند ماه پیش عادل فردوسی‌ پور تو نود پخش کرد، برای سال فکر کنم ۷۱ بود سرشو بالا نمیگرفت، حالا ببین پول دار شده چطور به همه توهین می‌کنه؟ زحمت کشیدی که کشیدی، هزاران برابر بیشتر از حقت گرفتی‌، تلبکریت برای چیه دیگه؟

Ezel
31-05-2010, 10:24
جناب عالی که سنگ این مرتیکه رو به سینه می زنی بهتره برای حمایت از ایشون اون لباساشو بخری یه بار هم که شده بپوشی و در مقابل لباسای پوما و نایک و آدیداس رو هم (اصلشون رو) بگیری تا متوجه مطلب بشی عزیز! بعد بیا اظهاراتتون رو مطرح بفرمائید؛ بنده قبلا این امتحان رو انجام دادم...

بحث من اینه که فقط نقاط سیاه رو نگاه نکنیم ، البته در مورد الفاظی هم که به کار میبرید به نظر من دشنام و ناسزا منطق انسانهای بی منطقه و با این الفاظی که به کار برده میشه کاملا مشخصه که تاپیک میخواد به چه طرفی هدایت بشه . ضمن اینکه من از کیفیت لباسهای دایی دفاع نکردم ، فقط سوال پرسیدم که بر چه معیار و ملاکی می گید که بی کیفیته .

اسپانسر لباس همیشه یه شرکت تولیدی هست که تعهد می کنه که لباس یه تیمو تامین کنه (تولید و توزیع کنه) و به رایگان در اختیار تیم قرار میده و در ازای اون تیم تعهد می کنه که به طور رایگان تا زمانی که قراردادشون میگه از لوگوی اون شرکت روی لباساش و بقیه وسایل ورزشی شون استفاده کنه و از تولیدی دیگه استفاده کنه؛

جالب تر اینجاست که معمولا این کمپانی های تولیدی لباس که حتی یه پولی هم به تیم میدن! اون وقت این مرتیکه تازه طلبکار که هیچ! بابت لباساش پول هم میگیره!:2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2:: 2::2::2:

اسپانسر تیم ملی در زمانی سایپا بود ( که تولیدی لباس نبود ) و در مدت کوتاهی زرماکارون ( که این هم معلومه که حداقل هرچی باشه تولیدی لباس نیست ) و در گذشته هم ایرانول ( یا به عبارتی ایران اویل ) که مربوط به نفت و مشتقات اون هست و این هم تولیدی لباس نیست ، ضمن اینکه پست اول شما در این تاپیک راجع به اسپانسر تیم ملی بود نه اسپانسر لباس . البته در این زمینه لازم به ذکره که تولیدی لباس مجید قبل از دایی لباس رایگان در اختیار تیم ملی قرار میداد . اما همونطور که قبلا اشاره شد بحث بر سر قرار داد قانونی دایی هست و چیزی هم که کمیته انضباطی مشخص کرده اینه که فدراسیون به دایی بدهکارهست .

اونی که باید اطلاعاتش رو زیاد کنه جناب عالی هستید، نه من!

مطمئنا همینطوره .

nw_nk
31-05-2010, 11:07
به اشخاص توهین نکنید.

sherlockholmz
31-05-2010, 11:58
دوست عزيز چرا حرص مي خوري؟
واقعا" حيف تو نيست كه براي ملون بودن شخصي مثل علي دائي اعصابت بهم بريزد.
آقائي كه امروز گفت هركه لابيش قويتر باشه مربي تيم ملي مي شود و فردا كه خودش مربي شد گفت من با خدا لابي كرده ام چه توقعي ازش مي رود؟
اگر فدراسيون ما يك دهم زمان صفائي ويا دادكان كاريزما داشت، اين آقا جرات نمي كرد اين طوري تمام فدراسيون را سر تا پا بشورد و جيك كسي هم در نيايد.
كسي كه وقتي تيم سايپا را قهرمان كرد تاثير مربي آلماني لورانت را 5% مي دانست
كسي كه آنقدر بي منطق هست كه قبول ندارد مسير رسيدن به فينالش آسانتر از ديگران بوده است
كسي كه با لجبازي و عدم دعوت از كريمي باعث شد براحتي جام جهاني را از دست بدهيم
كسي كه الان پول كار نكرده را از فدراسيون مي خواهد
كسي كه فرهنگ شكست پيشكش، حتي فرهنگ پيروزي هم ندارد
كسي كه ...
چه توقعي ازش هست
يكي نيست بهش بگه تو كه با تمام پرروئي ميگي نه آمدنت دست فدراسيون بود ونه رفتنت، خوب اگر اين ساختار را قبول نداشتي اصلا" نمي بايست بيائي
مرد حسابي آمدنت اصول و قراردادهاي معمول را زير پا گذاشت(بقول خودت) و در حاليكه افشين قطبي در شيراز از تمام تماشاگران هم خداحافظي كرده بود جايگزينش شدي چرا آن موقع اعتراض نكردي كه اين روش قانوني نيست؟
سرت را درد نياورم
جنگ هم كه براي همه حربه سواستفاده شده است
به عزيز محمدي ميگن چرا به ريش بازيكن گير مي دي؟ ميگه شما با اين سوالتان ارزشها و دفاع مقدس را زير سوال مي بريد
لااقل عزيز محمدي سردار است اما آقاي دائي كه داد سخن در مورد دفاع مقدس و پيامد هاي آن ميدهد فكر نكنم بداند كه به چه چيزي مي گويند جبهه
بخواهيم صحبت كنيم حرف بسيار است.
دائي براي فوتبال ما زحمت زيادي كشيده ولي استفاده زيادي هم برده نوش جونش ديگر طلبكار بودنش از زمين و زمان اضافه است
سال قبل دائي تيم دوم وسوم جدول تحويل گرفت وبا خوش شانسي چهارم شد(اگر استيل آذين يك پيروزي كسب كرده بود جاي او را مي گرفت) در مورد قهرماني در جام حذفي هم وقتي تمام قرار مدارها با AFC و ... گذاشته شد قرار شد بدليل پر تماشاگر بودن پرسپوليس هر جوري هست (حتي با حذف تيمهاي مدعي، قطع برق ورزشگاه، قرعه كشيهاي جالب، داوري و....) تيم پيروزي سال آينده در باشگاههاي آسيا باشد. ببينيم امسال آقاي شاكي تا هفته چندم دوام مي آورد و آنوقت صحبتهايش در مورد كاشاني جالب خواهد بود.

rassool
31-05-2010, 12:24
آخی گزینه تشکر وجود نداره حیف :20:

mortezaon
31-05-2010, 12:31
يه سئوال فلسفي
راستي چرا گزينه تشكر وجود نداره ؟

manreza71
31-05-2010, 22:14
دایی مافیای بی چون وچرای فوتبال ایران هست . هر کی ازش صحبت کنه ... روزگارش سیا میشه دایی = لابی

manreza71
31-05-2010, 22:38
با سلامن خدمت همه دوستان ، قبل از هر چیز خوشحالم که همه مردم کم کم دارن این یارو دایی رو میشناسن وبه شخصیتش پی میبرن ، وقتی مطالب دوستان رو میبینم یاد این جمله میفتم که میگه ، شاید بشه تا مدتی با دروغ مردم رو فریب داد اما برای همیشه نه ، امروز همگان از زد وبندهایی دایی خبر دار هستن و اینکه چه جوری در تیم ملی بازی میکرد ،چه جوری مربی تیم ملی شد و.... والبته برنامه های تلویزیونی که مختص به تعریف کردن از این بابا هست ( دلقم ومردم ، دلقک از نگاه دو و ...) ، همه شواهد نشون میده که دایی فقط یک ... درفوتبال ایران هست و شخصیت رسانه هاست ، نه شخصیتی مردمی ،همونطوری که دوران بازیگری دایی بار ها این مطلب به چشم دیده شد ، که دایی علارقم گلهایی که برای تیم ملی زد هیچ وقت محبوب مردم نشد وهیچ وقت ،حتی 1000 نفر اونو تشویق نکردن !!

Reza Razor
31-05-2010, 22:47
اینجا مردم نمیتونن از هم آتوهای معقول بگیرن میرن دنبال اصل و نصب و تاریخچه ی زندگی طرف و یجوری یه پرونده میسازن ...
آخه چنگ چه ربطی به فوتبال داره

manreza71
31-05-2010, 23:00
من به این مسائل کاری ندارم ولی باید قبول کنیم در سراسر جهان فوتبال ایران رو با علی دایی میشناسن
ما که بخبل نیستیم،اما واقعیت همینه که دایی رو تو خارج از کشور نمیشناسن

همونطور که قبلا گفتم چهارمین گلزن جهان از ترینیداد وتوباگو هست که بازی هم میکنه و69 گل ملی هم داره (البته تا 5 ماه پیش ) تو سایت فیفا هم هرز چند گاهی نامی ازش برده میشه اما نه کسی این بابا رو میشناسه نه کسی دایی رو هونطوری که کسی گلزن سنگاپور رو که 51 گل ملی داره نمیشناسه ، و...

دوست عزیز توجه شما رو به گزارشی که نجف زاده در زمان انتخاب مسی به عنوان مرد سال اروپا شد جلب میکنم

همونطور که تو اخبار 20:30 نشون داد ، کامران نجف زاده در پاریس به مسی گیر داده بود نظر شما در مرود فوتبال ایران چیه ؟ کسی رو میشناسید ؟؟

جواب مسی هم خیلی جالب بود

NO NO NO NO

از نجف زاده اصرار از مسی

NO NO NO NO

.........................
بیا وروراست باشیم وواقغیت رو بگیم ، من میگم تو خیلی جاها فوتبال ما رو با کریمی میشناسن تو جاهای دیگه دایی و همچنین خداد عزیزی یا.... مثال میزنم
تو استرالیا فوتبال ما رو با خداد عزیزی میشناسن ، چون بدجوری اونارو نقره داغ کرد وتو هردوبازی رفت وبرگشت ، در حذف استرالیا نقش چشمگیری داشت وعامل رفتن ایران به جام جهانی بود ، همینطور ما فوتبال استرالیا رو با هری کیول میشناسیم ، چون همون بلایی که خداد سر استذالیا آورد ،کیول سر مااورد وبرای همین اونو همیشه تو ذهنمون داریم

تو مالدیو ،گوام ، سریلانکا،نپال ، عربستان ، فوتبال مارو با دایی میشناسن چون خوب بهشون گل زده !!

تو امارات ، کره جنوبی ، ژاپن ، ایتالیا ،المان، کرواسی، ایرلند و... فونبال مارو با کریمی میشناسن

در کره جنوبی علی کریمی رو به یا دارن به خاطر بازیهای درخشان کریمی در برابر کره جنوبی، حتی در
آخرین بازی کریمی دربرابر کره (توکره )شاهد بودیدم ، در تمرین تیم ملی کره ای های زیادی کریمی رو تشویق کرده بودن!!! (مثل رونالدینیو که 3 گل تو برنابئو به رئال زد وتشویق شد )

توژاپن هم بازیهای فوقالعاده کریمی تاثیر زیادی رو اونا گذاشته بود وهمه از نام کریمی وحشت داشتن و حتی ناکامورا کریمی رو یک بازیکن کامل والگو خودش دونسته بود

در ایتالیا، چندی پیش تیم ایران بارم ایتالیا بازی برگزار کرد ، آنچه از اون بازی به جا مونده بازی فوقالعاده درخشان کریمی در برابر رم ایتالیا بود که کارشناسی که رو بازی نظر میداد کلی از کریمی تعریف کرد و حتی توتی هم متعجب مانده بود که این کریمی از کجا اومده ، چون مدافعانشون رو 4 تا 5تا 6 تا دریبل میزد و تو یه صحنه هم لایی زیبایی به دفاع رمی ها زد و... وبهترین بازیکن زمین بود

در آلمان، سال 2004 بازی درخشان کریمی دربرابر تیم ملی آلمان و بهم ریخته شدن بازیکنان تیم ملی آلمان الخصوص بلاک که کریمی تو یه صحنه انو از زمین اوت کرد وهمچنین گزارش گزارشگر بازی که کریمی رو اسطوره فوتبال ایران دونست وهمچنین مصاحبه اندریاس کبکه مبنی بر اینکه کریمی میتواند نامزد توپ طلای جهان واروپا باشد(همونطوری که خیلی های دیگه در داخل وخارج کشور کریمی رو لایق این عناوین میدونستن) ،دلیل دیگر بر این مدعا هست

تو کروواسی، بازی درخشان کریمی در سال 2006 که علاوه بر بهم ریختن مدافعان کرواسی در چندین وچند صحنه وگلی که کریمی به اونا زد والبته مصاحبه کرانچارکه بعد از آمدنش به پرسپولیس سراغ کریمی رو گرفته بود ( چون تو سال 2006 کرانچار مربی کرواسی بود وبازی فوقالعاده کریمی رو دیده بود )

در ایرلند
اویک بازیکن معمولی نیست اویک جادوگر هست
این گزارش گزارشگر ایرلندی هست که از دریبل خوردن مدافعان ایرلند توسط کریمی به وجد آمده و از ته دل داد میزند کریمی یک بازیکن معمولی نیست او یک جادوگر هست .(همین عکسی که تو امضا من هست و6 ایرلندی اطراف کریمی رو گرفتن مربوط به همین بازی هست ) کریمی توبازیهای مقدماتی جام جهانی 2002 به نطر فیفا بهترین بازیکن ایران بود ومعتقد بود اگر ایران به جام جهانی صعود میکرد کریمی پدیده جام جهانی 2002 میشد ، هر چند با حق کشی چینی ها در سال 2001 کریمی سومین بازیکن سال آسیا انتخاب شد
و...

دیدی من برای همه حرفام مصداق آوردم ، ودچار توهم واهی نشدم که بگم فلانی رو تو همه جا میشناسن

پ.ن : حالا اینکه بعضی ها دچار توهم بشن مهم نیست ، چون فقط دل خودشونو شاد میکنن ( البته به کمک عواملشون ،دل خودشون شاد میشه )

ولی حداقل از قطبی که خیلی بهتره . یه آنالیزور بیاد بشه سرمربی تیم ملی حداقل دایی یا قلعه نویی اگه چیزی حالیشون نیست ولی افتخاراتشون از قطبی و امثالش خیلی بیشتره . نه خیر قطبی 100% از دایی بهتر بود وهست وخواهد بود

عزیز من مردم که بچه نیستن ، عقل دارن همه چیز رو میفهمن ،

دایی از 15 امتیاز ممکن 6 امتیاز رو گرفت

این 6 امتیاز رو میشه اینجوری هم حساب کرد ، 2 برد و3 باخت

میبینی که امتباز همون امتیاز هست ، پس اخراج دایی به خاطر باخت نبود به خاطر عمق فاجعه بود و تمتیازات فوقالعاده ضعیف بود!!( اما از اونجایی که مردم ما ساده دل هستن ، یه عده .. به خودشون اجازه میدن از صافی مردم ایران سوو استفاده کنن ، البته بازهم به کمک عواملشون و سیا بازی درمیارن وبابازی با کلمالت مردم رو گول میزنن ) ،

همونطور که گفتم دایی تماما از طرف رسانه ها ساپورت میشه همونطوری که اط طرفین سایرین ساپورت میشه که همین نشون دهنده م.... این بابا در فوتبال ایران هست ، نظر تون رو به برنامه فوتبال ایرانی که در مرود تیم ملی برای صعود به جام جهانی 2010 بود جلب میکنم ، همونطور که همه میدیدم این برنامه دوشنبه ها از شبکه 3 بعد از فکر کنم خبر ساعت 10 پخش میشد تا کی ؟؟ تازمانی که تیم دایی با امارات مساوی کرد و به اصطلاح اون بیچارهها خوب امتیاز گرفته بود که برنامه پخش میشد ، اما این برنامه هیچ وقت هفته های دیگر در ساعت 10 پخش نشد و ساعت 3 نیمه شب پخش شد تا اینطور باز هم کمکی به نتایج افتضاح دایی شده باشه ، اوج بدبختی وبیچار گی اینا زمانی بود که بازی ایران وعربستان که دایی بازنده شد ( هیچ وقت حتی ساعت 3 نیکمه شب هم پخش نشد تا بار دیگر لابی دایی با این عوامل مانند سار عوامل مشخص شود )
...........................

البته که نتایج قطبی درخشان تر از دایی هست، قطبی تو 3 بازی که در مرجله مقدماتی جام جهانی مربی تیم ملی بود از 3بازی 5 امتیاز گرفت ( این درحالی بود که دو بازی خارج از خانه با دوکره و امارات تو داخل داشت .)

دربازیهای مقدماتی جام ملت ها هم دوبرد در برابر سنگاپور و تایلند داشت والبته یک باخت دربرابر اردن.

enimonte
31-05-2010, 23:00
خیلی جالب بود.اصلا از این دایی با این همه افتخاراتش خوشم نمیاد

masoudtr
31-05-2010, 23:17
ما که بخبل نیستیم،اما واقعیت همینه که دایی رو تو خارج از کشور نمیشناسن

همونطور که قبلا گفتم چهارمین گلزن جهان از ترینیداد وتوباگو هست که بازی هم میکنه و69 گل ملی هم داره (البته تا 5 ماه پیش ) تو سایت فیفا هم هرز چند گاهی نامی ازش برده میشه اما نه کسی این بابا رو میشناسه نه کسی دایی رو هونطوری که کسی گلزن سنگاپور رو که 51 گل ملی داره نمیشناسه ، و...

دوست عزیز توجه شما رو به گزارشی که نجف زاده در زمان انتخاب مسی به عنوان مرد سال اروپا شد جلب میکنم

همونطور که تو اخبار 20:30 نشون داد ، کامران نجف زاده در پاریس به مسی گیر داده بود نظر شما در مرود فوتبال ایران چیه ؟ کسی رو میشناسید ؟؟

جواب مسی هم خیلی جالب بود

NO NO NO NO

از نجف زاده اصرار از مسی

NO NO NO NO

بیا وروراست باشیم وواقغیت رو بگیم ، من میگم تو خیلی جاها فوتبال ما رو با کریمی میشناسن تو جاهای دیگه دایی و همچنین خداد عزیزی یا.... مثال میزنم
تو استرالیا فوتبال ما رو با خداد عزیزی میشناسن ، چون بدجوری اونارو نقره داغ کرد وتو هردوبازی رفت وبرگشت ، در حذف استرالیا نقش چشمگیری داشت وعامل رفتن ایران به جام جهانی بود ، همینطور ما فوتبال استرالیا رو با هری کیول میشناسیم ، چون همون بلایی که خداد سر استذالیا آورد ،کیول سر مااورد وبرای همین اونو همیشه تو ذهنمون داریم

تو مالدیو ،گوام ، سریلانکا،نپال ، عربستان ، فوتبال مارو با دایی میشناسن چون خوب بهشون گل زده !!

تو امارات ، کره جنوبی ، ژاپن ، ایتالیا ،المان، کرواسی، ایرلند و... فونبال مارو با کریمی میشناسن

در کره جنوبی علی کریمی رو به یا دارن به خاطر بازیهای درخشان کریمی در برابر کره جنوبی، حتی در
آخرین بازی کریمی دربرابر کره (توکره )شاهد بودیدم ، در تمرین تیم ملی کره ای های زیادی کریمی رو تشویق کرده بودن!!! (مثل رونالدینیو که 3 گل تو برنابئو به رئال زد وتشویق شد )

توژاپن هم بازیهای فوقالعاده کریمی تاثیر زیادی رو اونا گذاشته بود وهمه از نام کریمی وحشت داشتن و حتی ناکامورا کریمی رو یک بازیکن کامل والگو خودش دونسته بود

در ایتالیا، چندی پیش تیم ایران بارم ایتالیا بازی برگزار کرد ، آنچه از اون بازی به جا مونده بازی فوقالعاده درخشان کریمی در برابر رم ایتالیا بود که کارشناسی که رو بازی نظر میداد کلی از کریمی تعریف کرد و حتی توتی هم متعجب مانده بود که این کریمی از کجا اومده ، چون مدافعانشون رو 4 تا 5تا 6 تا دریبل میزد و تو یه صحنه هم لایی زیبایی به دفاع رمی ها زد و... وبهترین بازیکن زمین بود

در آلمان، سال 2004 بازی درخشان کریمی دربرابر تیم ملی آلمان و بهم ریخته شدن بازیکنان تیم ملی آلمان الخصوص بلاک که کریمی تو یه صحنه انو از زمین اوت کرد وهمچنین گزارش گزارشگر بازی که کریمی رو اسطوره فوتبال ایران دونست وهمچنین مصاحبه اندریاس کبکه مبنی بر اینکه کریمی میتواند نامزد توپ طلای جهان واروپا باشد(همونطوری که خیلی های دیگه در داخل وخارج کشور کریمی رو لایق این عناوین میدونستن) ،دلیل دیگر بر این مدعا هست

تو کروواسی، بازی درخشان کریمی در سال 2006 که علاوه بر بهم ریختن مدافعان کرواسی در چندین وچند صحنه وگلی که کریمی به اونا زد والبته مصاحبه کرانچارکه بعد از آمدنش به پرسپولیس سراغ کریمی رو گرفته بود ( چون تو سال 2006 کرانچار مربی کرواسی بود وبازی فوقالعاده کریمی رو دیده بود )

در ایرلند
این گزارش گزارشگر ایرلندی هست که از دریبل خوردن مدافعان ایرلند توسط کریمی به وجد آمده و از ته دل داد میزند کریمی یک بازیکن معمولی نیست او یک جادوگر هست .(همین عکسی که تو امضا من هست و6 ایرلندی اطراف کریمی رو گرفتن مربوط به همین بازی هست ) کریمی توبازیهای مقدماتی جام جهانی 2002 به نطر فیفا بهترین بازیکن ایران بود ومعتقد بود اگر ایران به جام جهانی صعود میکرد کریمی پدیده جام جهانی 2002 میشد ، هر چند با حق کشی چینی ها در سال 2001 کریمی سومین بازیکن سال آسیا انتخاب شد
و...

دیدی من برای همه حرفام مصداق آوردم ، ودچار توهم واهی نشدم که بگم فلانی رو تو همه جا میشناسن

پ.ن : حالا اینکه بعضی ها دچار توهم بشن مهم نیست ، چون فقط دل خودشونو شاد میکنن ( البته به کمک عواملشون ،دل خودشون شاد میشه )
نه خیر قطبی 100% از دایی بهتر بود وهست وخواهد بود

میبینی که امتباز همون امتیاز هست ، پس اخراج دایی به خاطر باخت نبود به خاطر عمق فاجعه بود و تمتیازات فوقالعاده ضعیف بود!!( اما از اونجایی که مردم ما ساده دل هستن ، یه عده .. به خودشون اجازه میدن از صافی مردم ایران سوو استفاده کنن ، البته بازهم به کمک عواملشون و سیا بازی درمیارن وبابازی با کلمالت مردم رو گول میزنن ) ،

همونطور که گفتم دایی تماما از طرف رسانه ها ساپورت میشه همونطوری که اط طرفین سایرین ساپورت میشه که همین نشون دهنده م.... این بابا در فوتبال ایران هست ، نظر تون رو به برنامه فوتبال ایرانی که در مرود تیم ملی برای صعود به جام جهانی 2010 بود جلب میکنم ، همونطور که همه میدیدم این برنامه دوشنبه ها از شبکه 3 بعد از فکر کنم خبر ساعت 10 پخش میشد تا کی ؟؟ تازمانی که تیم دایی با امارات مساوی کرد و به اصطلاح اون بیچارهها خوب امتیاز گرفته بود که برنامه پخش میشد ، اما این برنامه هیچ وقت هفته های دیگر در ساعت 10 پخش نشد و ساعت 3 نیمه شب پخش شد تا اینطور باز هم کمکی به نتایج افتضاح دایی شده باشه ، اوج بدبختی وبیچار گی اینا زمانی بود که بازی ایران وعربستان که دایی بازنده شد ( هیچ وقت حتی ساعت 3 نیکمه شب هم پخش نشد تا بار دیگر لابی دایی با این عوامل مانند سار عوامل مشخص شود )
...........................

البته که نتایج قطبی درخشان تر از دایی هست، قطبی تو 3 بازی که در مرجله مقدماتی جام جهانی مربی تیم ملی بود از 3بازی 5 امتیاز گرفت ( این درحالی بود که دو بازی خارج از خانه با دوکره و امارات تو داخل داشت .)

دربازیهای مقدماتی جام ملت ها هم دوبرد در برابر سنگاپور و تایلند داشت والبته یک باخت دربرابر اردن.

دمت گرم حرف حساب جواب نداره
دایی مافیا لابی .........

manreza71
31-05-2010, 23:20
درسته که دایی بیش از حد در تیم ملی بازی کرد اما از طرفی هم فراموش نکنیم که این شخص همون بازیکنی بود که با طحال پاره و سر شکسته برای ایران بازی کرد . دوست من متاسفانه یه عده دارن از سادگی مردم سوئ استفاده میکننن ، اگه کسی هدفش خدمت به مردم باشه هیچ وقت منتی برسز مردم نمیزاره ، شما میگید دایی سرش شکسته وفلان ، آیا سر شکستن معیاری برای بهتر بودن هست ؟؟ وقتی که دنده های عابد زاده در بازی با ژاپن له شدن چرا ی هیچ وقت این مطلب رو نگفت وروش مانور نداد ، چرا وقتی امثال محمد نصرتی و گل محمدی و... سرشون شکسته شد برای تیم ملی هیچ وقت کسی یادی از اونا نکرد ؟؟ آیا جز این نیست که میخواهندذ با این گونه مطالب م.. فوتبال ایران رو بیشتر نشون بدن !! ایا اینان در مصاحبه هایشان برای یک بار هم که شده گفتن سر مابرای تیم ملی شکسته و...
مطمئن باشین کسانی که اینجور از خود تعریف وتمجید میکنن جز حقارت خود چیز رو نشون نمیدن و هدفی جز منافع شخصی خود ندارن !!

............
بهتره یه جور دیگه به خدمت دایی برای تیم ملی بپردازیم ( 10 نفره بازی کردن ایران در 3 سال آخر دوران بازیگری دایی )

به نظر خیلی از اهالی فوتبال ، دایی تا سال 2002 برای تیم ملی مفید بود وبعد از اون هیچ کاری تو تیم ملی نکرد وهمه استعداد های مملکت رو پاسوز خودش کار تا با راه رفتن در زمین و گل کردن پنالتی هایی که علی کریمی با دریبل کردن 5،6 نفر میگرفت ، به آمار گلاش اضافه بشه .همونطوری که مفسر جام جهانی 2006 به این نکته اشاره کرد که دایی به فکر تیم نیست ، به فکر آمار وارقام خودش هست ( علی کریمی به فمر تیم بود دایی به فکر آمار گل ، چون کریمی در جام ملت های 2004، 2 پنالتی گرفت که هردو رو دایی زد( دایی در این جام 3 گل زد که هر 3 با پنالتی بودن و بازهم صدای مردم در اون زمان هم درومده بود ) ، این در حالی بود که کریمی با 5 گل همراه بازیکنی بحرین مشرکا آقای گل شدن ، اما اگه کریمی پنالتی هایی رو که خودش گرفته بود میزد به تنهایی آقای گل میشد ، اما این جریانات متاصفانه برای کریمی اهمیتی نداشت همونطوری که در طول تاریخ ثابت کرد ) هر چند گل هایی دایی بالای 80% دربرابر تیمهای درجه 3 آسیا هموچون ، مالدیو ، گوام، نپال، سریلانکا و... به ثمر رسیده هست .
اما بهتره اشار ه هایی هم به دوران وحشت ناک افتضاح دایی در زمان بازیگری داشته باشیم
هنوز یادمان نرفته که کارشناسان میگفتن د ایران 10 نفره بازی میکنه (به علت راه رفتن دایی )

هنوز یادمان هست که دایی اونقدر تو جام جهانی بد بود که گزارشگر دبی اسپرتهم از بازی دایی به تمسخر ومسخره کردن رو آورد و در 2 صحنه که دایی نتونست توپ رو استپ کنه ولوشون میداد با مسخره میگفت این دایی حتی بلد نیست توپ رو استپ کنه

هنوز گزارش فردوسی پور در جام جهانی یادمان هست که از بازی دایی به ستوه آمد وگفت ،الان تیم ما داره 10 نفره بازی میکنه و به خدا میشه دایی رو هم عوض کرد

هنوز یادمان هست که با افتضاح دایی درجام جهانی حتی باشگاه صبا حاضر به تمدید قرارداد با دایی نشد

هنوز شکسته شدن شیشه های مغازه دایی که مردم رو عصبانی کرده بود یادمان نرفته

هنوز رفتن دایی از آلمان به امریکا تا دو هفته ونیامدنش به ایران برای فروکش شدن خشم مردم از یاد کسی نرفته

هنوز یادمان هست که کاریکاتوری از دایی با عصایی چسبیده به زمین و تار عنکبوتب که این عصا رو گرفته بود در اعتراض به دایی در روزنامه ها چاپ شد

هنوز طنز هایی که برای بد بازی کردن دایی درست شد یادمان هست

هنوز یادمان هست که وقتی قلعه نویی دایی را برای بازیهای جام ملت های 2007 دعون نکرد همه خوشحال بودن و حتی یک نفر تاکید میکنم یک نفر از قلعه نویی برای این کار انتقادی نکرد

و....
ما منکر زحمات دایی برای تیم ملی نیستیم ام اباید قبول کنیم دایی تا سال 2002 دایی بود
پس زیاد هم از گل هایی دایی خوشحال نباشد چرا که چهارمین گلزن جهان که هم اکنو بازی هم میکند از ترینیداد وتوباگو هست که 69 گل ملی دارد . میبینیم که هیچ کسی این بابا رو نمیشناسه ، هرچند اسمش تو سایت فیفا ثبت شده و هرز چند گاهی تو سایت فیفا به این ترینیدادی اشاره ای میشه ، دایی هم از این قضیه مثتثنی نیست چرا که فقط در داخل کشور برای همه آشناست نه در خارج ، همونطوری که این ترینیدادی در داخل کشورش مشهور هست و در خارج کسی اورا نمیشناسد. همونطوری که بازیکن سنگاپور با زدن 50 گل ملی جز بهترین گلزنهای تاریخ جهان هست و...

اما هیچ وقت گل وتعداد بازی بیشتر معیاری برای بهتر بودن نیست . همه جهان مارادونا را به عنوان بهترین بازیکن تاریخ جهان قبول دارند واونو اسطوره تکرارنشدنی تاریخ فوتبال میدونن ، اما مارادونا هم از لحاظ تعد بازی ملی هماز لحاظ گل زده در تاریخ آرژانتین دوم هست ، اما با این اوصاف بهترینبازیکن تاریخ جهان هست . مارادونا با 90 بازی ملی بعد از اسکار روجری با 98بازی ملی دوم هست واز لحاظ تعداد گل با 33 گل ملی بعد از باتیستوتا با 43گل ملی در رده دوم هست ، اما میبنیم هیچ کدام از اینها(گل زده وتعداد بازی ) ملاکی برای بهتر بودن نیست ، مارادونارو همه با دریبل های ناب و چشم نوازش به یاد میارند که از کمتر کسی دریبل های اودیده شده ، همچنین پاس های او که همیشه بازیکنان تیمن خودش را با دروازه بان در حالت تک به تک قرار داده و... ، مارادونا در جام جهانی 1986 تیم متوسط آرژانتین رو قهرمان جهان کرد ود رفینال برابر المان 2 پاس گل داد که همه این موارد باعث برتری مارادونا در تمام ادوار تاریج فوتبال جهان بوده است ، البته فراموش نکنیم بهترین گل تاریخ جهان مربوط به مارادونا هست که در همین جام جهانی 86 با گشودن دروازه انگلس با دریبل زدن 6 بازیکن ودروازه بان بدست اومد .
در مورد فرانسه هم همینطور فوتبال فرانسه با زیدان مطرح هست ومیبینیم خیلی از دوستان همین سایت هم از زیدان همیشه طرفداری کردن ، اما بهترین گلزن فرانسه هانری هست
ودرمورد سایر کشور ها هم همینطور
امیدوارم متوجه شدی باشی که گل وتعداد بازی معیار بهتر بودن نیست

manreza71
31-05-2010, 23:52
در مورد پولکی بودن دایی :
داییه میشه پولکی بودن خودش رو نشون داده
1-هنوز یادمان نرفته وقتی دایی در سال 70 گفت پول بانک تجارت رو به پیراهن پرسپولیس ترجیح میدم و به بانک تجارت رفت !!

2-هنوز یادمان نرفته دایی اتوبوس تیم پرسپولیس رو در عوارضی اتوبان متوقف کرد وگفت تا باقی پولم رو ندید اجازه حرکت نمیدم

3- اخیرا هم دیدم ، دایی وقتی مربی تیم
ملی شد از خدمت وسربازی حرف میزد ، اما دیدم خلاف این گفته رو ثابت کرد ، دایی که 1 ملیارد ناقابل برای حذف تیم ملی گرفته بود اونو کم میدونست و از فدراسیون برای 2 سال دیگر که مربی تیم ملی نبوده 2 ملیارد دیگه خواست والانم پیگرش هست !!
آیا این پول جق من وشما نیست که امثال دایی به جیب میزنند ؟؟
آیا این پول حلال هست ؟؟
مگر نزول چه تعریفی دارد که دایی اینطور نزول میخواهد ؟؟؟
...................

همه این مطالب گفته شد تا به این دو نتیجه برسیم
1- کسی که با خدا لابی کرد ، مطمئنا برنده هست ، اماکسی که با خلق الله لابی کرد به جایی نمیرسه
2-شاید بادروغ بشه تا مدتی مردم رو فریب داد اما برای همیشه نه

این دو مطلب پایانی که من عرض کردم ، از دردی هست که فوتبال ناپاک ما به وجود آورده و جای حق و باطل را جا به جا میکند و هرکسی که دارنده جایگاهی هست ( رئیس تربیت بدنی ،رئیس فدراسیون ، صاحبان متعدد سایت ها ، برنامه های تلویزیونی و..) وخیلی هایدیگه عاملان اصلی این جریانات هستند ، وبه راحتی می بینیم با کمک همین عوامل کسانی هستند که یک شبه ره چند ساله را میپیمایند!!!!!!!! وهیچ کس هم جلو دارشان نیست !!!!!!!!!!
.......................
اما مطمئن باشید ، خدا همیشه جای حق نشسته است و مطمئنا دست خیلی هارو رو خواهد کرد و سر خیلی ها رو از شرمندگی به پایین میاندازد.
یا حق

sia-saketi
01-06-2010, 05:54
امروز همگان از زد وبندهایی دایی خبر دار هستن و اینکه چه جوری در تیم ملی بازی میکرد ،چه جوری مربی تیم ملی شد

دمت گرم حرف حساب جواب نداره
دایی مافیا لابی .........
اینا عین حقیقته! تازه خیلی ها توی خوابن و نمی خوان باور کنن!!! و از این حرفای تکراری و خسته کننده و همیشگی که اصلا معلوم نیست به چه معنی هست می زنن: حسودی می کنن!:2: چشم دیدن پیشرفت فلان ندارن:2: از مردم فلان منطقه خوششون نمیاد این حرفا رو می زنن!:2:

در حالی که خودشون رو با این حرفا گول می زنن و توی خواب زمستونیشون هستن

manreza71
01-06-2010, 08:31
اینا عین حقیقته! تازه خیلی ها توی خوابن و نمی خوان باور کنن!!! و از این حرفای تکراری و خسته کننده و همیشگی که اصلا معلوم نیست به چه معنی هست می زنن: حسودی می کنن![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چشم دیدن پیشرفت فلان ندارن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از مردم فلان منطقه خوششون نمیاد این حرفا رو می زنن![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در حالی که خودشون رو با این حرفا گول می زنن و توی خواب زمستونیشون هستن
کاملا درسته
ولی کم کم وجهه این دایی برای مردم داره رو میشه ، دایی نشون داده افراد تا وقتی براش مهم هستن که منافعش رو تامین کنند ، نمونه بارزش تعریف تمجید از کسانی که باهاش لابی میکردن (تاج ،کفاشیان ، علی آبادی ) ،اما امروز میبینیم با گردشی 180 درجه تغییر موضع داده است در برابر همینا . حالا این هیچ ، دایی برای مردم ( مردم هم زبان خودش هم ارزش قائل نیست ) وهمونطور که گفتم از همه چیز وهمه کس تازمانی که منافعش تامین بشه استفاده میکنه و بعد اونا براش ارزشی ندارن ، نمونه آخرش همین توهین هایی بود که به مردم تبریز کرده بود(دایی گفته بود 2% مردم تبریز آدم نیستن !!)و کمتر کسی از اون خبر داشت تا اینکه توهین دایی به مردم تبریز به دست مردم این شهر افتاد و تبریزیها مواضع خودشونو در برابر این بیچاره عوض کردن ، تو بازی فولاد گستر وپرسپولیس هم این قضیه کاملا مشخص بود ومردم جواب نمک نشناسی دایی رو دادن .

reza2pars
01-06-2010, 08:42
این جناب حاج آقا بسیجی دایی نگفتن خود و خانوادشون چند ماه توی جبهه تشریف داشتن

manreza71
01-06-2010, 08:54
این جناب حاج آقا بسیجی دایی نگفتن خود و خانوادشون چند ماه توی جبهه تشریف داشتن متاسفانه ، شهدا وجانبازان واقعی ،بازیچه دست یه عده سود جو ومعلوم الحال شدن وهر موضوعی پیش بیاد پای این عزیزان رو وسط میکشن ( البته شهدا واقعی منظورم هست ) ، یه نمونش همین دایی هست ، اما دایی بهتر این مطلب رو هم میخوند ، بعد سیابازی درمیاورد

1.سوالی که دایی باید از خودش هم بپرسد

چماق کردن مفاهیم ارزش‌مندی مثل وطن، دفاع از وطن و کسانی که از وطن در مقابل دشمن خارجی دفاع کرده‌اند و کوبیدن‌ش به سر دیگران کار درستی نیست.
اما چون آقای دایی این کار را کرده‌اند و چون سوال پرسیده‌اند وقتی فرزندان این آب و خاک جلو توپ و تانک دشمن سینه سپر کرده بودند، افشین قطبی کجا بوده؛ امیدواریم که طاقت پرسش ما را هم داشته باشند.

2.از مدارس اردبیل تا دانشگاه صنعتی‌شریف
در همان سال‌های جنگ و دفاع و ایثار، آقای علی دایی متولد سال 1348 در سنی حدود 15 ساله‌گی در اردبیل زنده‌گی می‌کرد. و خب، در همان سال‌ها خیلی‌ها به عشق آب و خاک‌شان به جبهه رفتند، از تمامیت ارضی ایران دفاع کردند، شهید یا جانباز شدند- یا به قول آقای دایی در برنامه‌ی نود «معلول»!- تقریبا هم سن و سال آن موقع علی دایی بودند که احتمالا در منطقه‌ی امن اردبیل مشغول تحصیل علم و دانش بوده؛ که البته چه خوب. چون بعدها توانست به پشتوانه‌ی علم‌آموزی همان سال‌ها به دانشگاه صنعتی شریف برود، پای‌ش به تهران و متعاقب آن تیم‌های تهرانی باز بشود و پله‌های و ثروت را یکی یکی بالا برود.

manreza71
01-06-2010, 09:01
دایی یک خ ... هست . چون تیم ملی رو فدای عقده ها وکینه های شخصی خودش کرد ، تیم ملی ایران فقط به خاطر لج بازی دایی با کریمی از جام جهانی 2010 محروم شد ، لج وکینه وزخمی که ریشه در 13 سال قبل داشت ، جایی که علی دایی در قبال لایی هایی که از علی کریمی خورد ، یک سیلی به علی کریمی زد و لی 6 ماه بعد علی کریمی از پرسپولیس و1 سال بعد اون حادثه از تیم ملی سر دراورد در حالی که 18 سال بیشتر نداشت !! دوستان بهتره مطلب زیر رو بخونید تا ریشه کینه دایی از کریمی رو بدونید .

اختلاف اصلی دایی با علی کریمی سال 76 از بازیهای سالنی شروع شد!! دایی که سال 76 در ارمینیا بیلیفلد آلمان حضورداشت در تعظیلات تابستون به ایران اومد وبرای اینکه آمادگی بدنیش رو حفظ کنه تصمیم گرفت با برادراش ودوستانش به سالن بره ، تیم دایی با تیمی که کریمی توش بوده مسابقه میدن وکریمی تو چندصحنه چند تا لایی به دایی میزنه ودریبلش میکنه و دایی هم که میبینه این طور حقیر شده یک سیلی نصار کریمی میکنه!! وسالن بهم میریزه !!
این جریان و حقارت ریشه اصلی کینه دایی از کریمی بود که حتی دیدم تیم ملی قربان این زخم کهنه دایی شد !!
آیا جواب لایی خوردنسیلی زدن هست ؟؟

pcforlife
01-06-2010, 09:26
دوستان بیخیال شید!:18:
اون بدبخت یه چی گفت! شما ها با این پستای عجیبتون طرف رو وصلت دادین!:31::46:
بیخیال...!:27:

manreza71
01-06-2010, 09:37
بیخیال نمیشیم
تلویزیون ، روزنامه ،اکثر سایت ها در اختیار دایی هستن ، حداقل ما میخوایم اینجا به 2 نفر هم که شده ثابت کنیم ، دایی چه جور شخصیتی داره و علت کینه ها وعقده هاش چی هستن!!

Ezel
01-06-2010, 10:48
1- آیا گلزن چهارم جهان که به قول شما از ترینیداد & توباگو هست مثل دایی برای قرعه کشی مرحله مقدماتی جام جهانی به آفریقای جنوبی دعوت میشه ؟آیا گلزن 51 گل ملی زده در کارنامه سنگاپوری مثل دایی برای مراسم اهدای کفش طلا به مقر فیفا دعوت میشه ؟ و آیا این دو بزرگوار ( به قول قلعه نویی :دی ) مثل دایی به عضویت کمیته فنی و جوانان فیفا در اومدن ؟؟؟

2- قرار نبود اینجا بحث به قطبی کشیده بشه اما علی دایی مثل برخی هیچوقت ادعا نکرد که تیمی رو مثل کف دست میشناسه ( البته نتایج دایی افتضاح بود ) ، و خواهشا توجیه نکنید که به خاطر مسائل روانی بوده چون امپراطور ادعا و بلوف خیلی وقته از تخت امپراطوری به پایین کشیده شده .

دایی یک خ ... هست . چون تیم ملی رو فدای عقده ها وکینه های شخصی خودش کردالبته همکار انجمن تذکر دادند که به اشخاص توهین نکنید اما چه میشه کرد ، منطق بسیاری از ما ناسزاست .
ضمن اینکه اینجا تاپیک بررسی افتخارات کریمی و ... نیست و البته پستهای شما در گذشته علیه دایی و در مدح وستایش کریمی ( که با توهین های شدیدی همراه بود ) هم اسناد و مدارکش موجوده ، بگم ؟ بگم ؟؟؟ :دی

ضمن اینکه در مورد گلهای دایی به مالدیو و گوام و تیمهای درجه دو آسیایی گفتید ، آیا تقصیر دایی بوده که تیمهای آسیایی در سطح پایینی بودند ؟ و آیا همین دایی به جلسی و میلان گل نزد ؟

به هرحال من هم به شخصه موافقم که دایی بیش از حد بازی کرد و مهاجمانی مثل عنایتی و فاطمی و ... در تیم ملی به حق خودشون نرسیدند و بسیاری از رفتارهای غلط دایی مورد مذمت هست اما همونطور که بارها گفته شد بحث بر سر حقوق حقه ی یک شخص است ، تا حالا فکر کردید که علی دایی که در اوایل فروردین اخراج شد چرا همون موقع برای دریافت مطالباتش اقدام نکرد و چرا پس از گذشت چندین ماه و در انتهای سال تصمیم به این کار گرفت ؟ رجوع به حافظه ی ورزشی نا متعصب !!! مطمئنا چرایی این کار رو روشن میکنه .:11:

manreza71
01-06-2010, 11:05
- آیا گلزن چهارم جهان که به قول شما از ترینیداد & توباگو هست مثل دایی برای قرعه کشی مرحله مقدماتی جام جهانی به آفریقای جنوبی دعوت میشه ؟آیا گلزن 51 گل ملی زده در کارنامه سنگاپوری مثل دایی برای مراسم اهدای کفش طلا به مقر فیفا دعوت میشه ؟ و آیا این دو بزرگوار ( به قول قلعه نویی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) مثل دایی به عضویت کمیته فنی و جوانان فیفا در اومدن ؟؟؟ اینقدر نگو فیفا ، فیفا ، همونطور که همه میدونند ، دایی به زبان آلمانی وانگلیسی کاملا مسلط هست وبرای همین عضو فیفاست ( البته عضو بیکار فیفاست ) همون طوری که همه کارکنان فیفا چنین تسلطی دارن

2- قرار نبود اینجا بحث به قطبی کشیده بشه اما علی دایی مثل برخی هیچوقت ادعا نکرد که تیمی رو مثل کف دست میشناسه ( البته نتایج دایی افتضاح بود ) ، و خواهشا توجیه نکنید که به خاطر مسائل روانی بوده چون امپراطور ادعا و بلوف خیلی وقته از تخت امپراطوری به پایین کشیده شده .قبل از هرچیز بگم که بنده از همون سال اول که قطبی به ایران اومد ازش خوشم نیومد الانم میگم نمیاد ، فردا هم میگم نمیاد
اما وقتی صحبت از سیابازی و گول زدن مردم بشه دیگه سخن حق باید گفته بشه ، شما میگه قطبی گفته دوکره رو مثل کف دست میشناسه ، منم اینو تایید میکنم ، اما چرا اشاره ای به این سخن دایی ندارید که گفت تیم ملی رو در مسابقات جام جهانی به عنوان تیم او.ل تحویل میده ، اما دیدیم چهارم تحویل داد

، در ضمن دایی بدترین مربی تاریخ ایران هست - آمار زیر جوابتو میده

ركورد بدترين مربي جام جهاني برايعلي دايي ***بازهم دايي

ر علي دايي با كسب شكست خانگي برابر تيم ملي عربستان صاحب بدترين بيلان عملكرد در تاريخ مسابقات مقدماتي جام جهاني براي ايران شد. يادش به خير، نوروز 84 بود كه ايران در تعطيلات نوروز ژاپن را دو بر يك شكست داد، بعد هم كه يادتان هست در همان تعطيلات نوروز كره‌شمالي را هم با نتيجه دو بر صفر در پيونگ يانگ شكست داديم و به جام جهاني صعود كرديم. حالا علي دايي بر اساس آمار بدترين مربي ايران در تاريخ مسابقات مقدماتي جام‌هاي جهاني است. تعارف كه نداريم، آمار بر اين واقعيت صحه مي‌گذارد. در تاريخ جام‌هاي جهاني رضا وطنخواه، مهدي مناجاتي، ادمار براگا، محمود ابراهيم‌زاده و والديرا ويرا پنج سرمربي هستند كه بين يك تا سه بار سرمربي ايران در مسابقات بوده‌اند. ما اين پنج سرمربي را مورد مقايسه و بررسي قرار نمي‌دهيم چون مثلا اگر يكي از آنها مثل براگا در دو بازي، صاحب دو برد شده باشد بايد نام او را به عنوان بهترين مربي تاريخ فوتبال ايران محاسبه كنيم اما يادتان باشد كه اين دو برد برابر تيم‌هاي گوام و تاجيكستان به دست آمده است. به عبارتي اين دو برد ارزش مقايسه‌اي ندارد. به هر حال بين مربيان ديگر جز اين پنج نفر مي‌توان به نام‌هايي مثل محمود بياتي، حشمت مهاجراني، علي پروين، محمد مايلي‌كهن، ميروسلاو بلاژويچ، برانكو و دايي اشاره كرد كه در بين آنها عملكرد حشمت‌ا... مهاجراني از همه بهتر و عملكرد علي دايي از همه ضعيف‌تر است. اين هفت نفر را به ترتيب كيفيت در كسب نتايج مورد مقايسه قرار مي‌دهيم. لطفا توجه كنيد: (مقايسه را براساس 10 ديداري انجام مي‌دهيم كه طي آن دايي سرمربي بوده است)

1- حشمت‌ا... مهاجراني / ميانگين 2/6 امتياز: در 10 بازي خود در اين عرصه صاحب هشت برد و دو مساوي شد، امتياز او 26 در 10 بازي و ميانگين كسب امتياز توسط او 6/2 بوده است. در اين مدت تيم ملي برابر عربستان، هنگ كنگ، كره‌جنوبي و استراليا هر كدام دو بار و سوريه و كويت هر كدام يك بار بازي كرده است. به عبارتي نتايج تيم ملي در اين عرصه نسبت به بازي‌هاي سخت برگزار شده بسيار نتايج خوبي بوده است.

2- برانكو ايوانكوويچ / ميانگين 2/5 امتياز: در 10 بازي در اين عرصه هشت برد، يك مساوي و يك باخت بوده است. او در اين 10 بازي در مسابقات مقدماتي جام جهاني 2006 صاحب 25 امتياز شده است، در اين عرصه تيم ملي با قطر، لائوس، اردن و كره‌شمالي دو بار و بحرين و ژاپن، هر كدام يك بار بازي كرد. بازي‌هاي تيم ملي در دوران حضور برانكو، بازي‌هاي تقريبا مشكلي بوده است.

3- محمد مايلي‌كهن / ميانگين 2/4 امتياز: سومين سرمربي برتر تيم ملي در مسابقات فوتبال مقدماتي جام جهاني محمد مايلي‌كهن است كه در مسابقات فوتبال مقدماتي جام جهاني 1998 فرانسه از 10 بازي صاحب هفت برد و سه مساوي شد. البته بازي‌هاي مايلي‌كهن نسبت به مهاجراني و برانكو بازي‌هاي تقريبا آسان‌تري بوده اما به هر حال، كسب هفت برد و سه مساوي برابر تيم‌هاي ملي مالديو، قرقيزستان و سوريه (هر كدام دو بازي) و عربستان، كويت، چين و قطر هر كدام يك بازي نتايج بسيار شايسته و صد البته بسيار قابل تعمقي بوده است. مايلي‌كهن در اين 10 بازي نتايج بسيار خوبي مثل برد چهار بر دو برابر چين، سه برصفر برابر تيم ملي قطر و بالاخره 17 بر صفر برابر تيم ملي فوتبال مالديو به دست آورده بود.

4- ميروسلاو بلاژويچ / ميانگين 2/1 امتياز: در اين عرصه مرد چهارم بوده است. بلاژويچ البته در 10 ديدار اوليه خود نتايج خوبي داشت چرا كه 10 بازي ابتدايي او در فوتبال ايران بسيار سخت بوده است. شما ببينيد، دو بازي برابر عربستان، عراق، تايلند، بحرين و امارات و كسب شش برد، سه مساوي و تنها يك باخت در 10 بازي نتايج فوق‌العاده‌اي بوده كه البته بلاژويچ در جريان مسابقات مقدماتي جام جهاني 2002 به دست آورده است. نتايج بلاژويچ واقعا نتايج سختي بوده است.

5- محمود بياتي/ ميانگين دو امتياز: كل نتايج بياتي همين تعداد بازي در مسابقات فوتبال مقدماتي جام جهاني 1974 بوده است. محمود بياتي در هشت بازي به مصاف حريفان رفت و چهار حريف در اين عرصه داشت. چهار حريف ايران در اين عرصه تيم‌هاي كره‌شمالي، سوريه، كويت و استراليا بودند كه البته از اين هشت بازي، هفت بازي در تهران انجام شد و براين اساس است كه تيم فوتبال ايران، آسودگي خاطر ميزباني را داشت و ما نتايج محمود بياتي را در آن سال جزو نتايج سخت ارزيابي و بررسي نمي‌كنيم.

6- علي پروين/ ميانگين 1/8: بازي‌‌هاي تيم ملي در زمان مربيگري علي پروين بازي‌هاي چندان سختي نبود، اما چون تيم ملي در اين زمان تيم خوبي نبود، نتايجش هم نتايج چندان خوبي نبود. علي پروين در 10 بازي با تيم ملي صاحب پنج برد، سه مساوي و دو باخت شد. در اين 10 بازي تيم ملي فوتبال برابر تيم ملي عمان، سوريه و تايوان هر كدام دو بازي و تيم‌هاي ملي عراق، كره‌جنوبي، ژاپن و كره‌شمالي بازي كرد. تيم ملي فوتبال، در اين مدت محرومان و مصدوماني مثل احمدرضا عابدزاده، فرشاد پيوس و مجتبي محرمي را نداشت و به عبارتي از همراه داشتن تمام بضاعت خود محروم شده بود.

7- علي دايي/ ميانگين 1/7 امتياز: او بدترين نتيجه را بين اين هفت مربي گرفت. علي دايي در 10 بازي با تيم ملي صاحب چهار برد، پنج مساوي و يك باخت شد. د دايي در اين 10بازي تنها 17 امتياز گرفت كه بيلان عملكرد فوق‌العاده ضعيفي براي او بود.

pcforlife
01-06-2010, 11:18
شخصا هیچ جوره نمیتونم فکر کنم حضور علی دایی برای تیم ملی (به عنوان بازیکن) مضر بوده! دیگه یه نفر بره بیوی علی دایی رو بخونه، اینو جریان رو میپزیره. :20:
بعد بعضی از دوستان میگن دایی لابی میکنه... قبول... ولی یه سوال، سال 2002 تو اون بازی ننگ آور ایران در برابر بحرین (همون باخت 3 - 1 معروف) دایی مرض داشت یه گل بزنه... در شرایطی که تو اون بازی قشنگ معلوم بود به خیلی از بازیکنا گفته شده بود که تیم ملی باید بازنده از زمین بیاد بیرون... خوب چرا دایی اون موقع لابی نکرد و از تک و توک بازیکنای خوب تیم ملی تو زمین بود؟:20:
من خودم طرفدار پرو پا قرص دایی نیستم و خیلی از رفتار ها و کارایی رو که کرده نمیپذیرم...:5: اما نمیتونم دیده های خودم رو از دوران بازیکنی دایی بزارم کنار و به شنیده های دوستان اکتفا کنم... شما برید آمار گلزنی مهاجم های تیم ملی تو این 4 سال رو درآرید و با آمار گلزنی دایی تو 4 سال دوران جوونیش (یا حتی مسنیش) مقایسه کنید... اگه دایی تو بیرون از زمین سبز چمن یزید هم باشه:31:، حداقل من ندیدم تو داخل زمین واسه تیمش و هوادارای اون تیم کم بزاره...:20:
بیخیال این بحثا فایده نداره...:31:
از حرفام نقل قول نکنید! مرسی!:11:
یاعلی

Ezel
01-06-2010, 11:20
اینقدر نگو فیفا ، فیفا ، همونطور که همه میدونند ، دایی به زبان آلمانی وانگلیسی کاملا مسلط هست وبرای همین عضو فیفاست ( البته عضو بیکار فیفاست ) همون طوری که همه کارکنان فیفا چنین تسلطی دارن

واقعا این استدلال درسته ؟ یعنی تنها به خاطر تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی دایی عضو فیفاست ؟ وقتی گفته میشه مسائل شخصی نباید باعث نفی همه جانبه بشه در این مورد مصداق پیدا میکنه .

در مورد نتایج هم هیچ کسی نمیتونه از دایی دفاع کنه ، سوال من اینه که آیا کسی گفته نتایج دایی درخشان بوده که شما این آمار رو ( که فکر میکنم قبلا هم نوشته اید) می نویسید ؟

ضمنا جواب سوال منو ندادید که چرا دایی بعد از چند ماه به فکر مطالباتش افتاد ؟ چه رفتاری باعث این واکنش متقابل شد ؟

manreza71
01-06-2010, 11:33
ضمن اینکه اینجا تاپیک بررسی افتخارات کریمی و ... نیست
بنده از کریمی حرفی جانبدارانه نزدم ، فقط یکسری حقایق رو که به بحث مربوط هست رو عنوان کردم ، اینکه تیم ملی با نبود کریمی به خاطر عقده بعضی ها نابود شد و .....

در ضمن اگه افتخارات کریمی رو میخوای بهم بگو تا گوشه هایی ازشون رو برات عنوان کنم

ضمن اینکه در مورد گلهای دایی به مالدیو و گوام و تیمهای درجه دو آسیایی گفتید ، آیا تقصیر دایی بوده که تیمهای آسیایی در سطح پایینی بودند ؟
قبل از هرچیز بهتره آمار گل هایی دایی رو داشته باشی بد نیست
كيفيتت گل هاي دايي رو در زير ببينيد

كيفيتت گل هاي دايي رو در زير ببينيد

لائوس..................8

مالديوو .................7.

لبنان....................7

گوام.....................6

سريلانكا..............5

نپال....................5

كويت.................4

سوريه.................4

عمان..................4

تايلند .................3

اردن...................3

تاجيكستان..........3

ازبكستان ...........3

بوسني ..............3

قطر..................2

بحرين..............2

امارات...........1

توگو..............1

مقدونيه.........1

پاناما............1

ليبي............1

دوست عزیز اگه من یا تو با همین تیما بازی میکردیم آقای گل جهان سهله بهترین گلزن کهکشان راه شیری میشدیم

مشکل جوونهای بدبخت تیم ملی هم اینه که با این تیمهای درجه 8 بازی نکردن و گرنه آقای گل زمین سهله ، اقای گل کهکشان میشدن

---------- Post added at 11:28 AM ---------- Previous post was at 11:23 AM ----------

آیا همین دایی به جلسی و میلان گل نزد ؟

اون موقع که دایی به چلسی گل زد چلسی جز تیمهای درجه 2 انگلیس بوده و یادمه بهترین بازیکن اونموقع چلسی زولابود ، ا چلسی از وقتی که آبراموویچ اومده چلسی شده وگرنه زمانی که دایی باهاش بازی کرده جز تیمهای درجه 2 انگلیس بوده
چلسی اونموقع تیم درجه 2 انگلیس بوده ، مثل همین تیمهای مقاومت و پیکان و... توکشورخودمون که یکی از اهدافشون ماندون تو لیگه

تا حالا فکر کردید که علی دایی که در اوایل فروردین اخراج شد چرا همون موقع برای دریافت مطالباتش اقدام نکرد و چرا پس از گذشت چندین ماه و در انتهای سال تصمیم به این کار گرفت ؟ رجوع به حافظه ی ورزشی نا متعصب !!! مطمئنا چرایی این کار رو روشن میکنه .
این که کاملا مشخص هست
چون اونموقع حرفی برای گفتن نداشت و فقرار میکرد ،
چون تیم ملی رو نابود کرده بود
، چون بدجوری تحقیر شده بود
چون با بازیکنان عربستان به رختکن رفته بود
و....

---------- Post added at 11:33 AM ---------- Previous post was at 11:28 AM ----------

واقعا این استدلال درسته ؟ یعنی تنها به خاطر تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی دایی عضو فیفاست ؟ وقتی گفته میشه مسائل شخصی نباید باعث نفی همه جانبه بشه در این مورد مصداق پیدا میکنه .
میشه لطف کنید وبگید ، سب لاتر رئیس فیفا چه افتخاراتی در فوتبال داشته ؟؟

Rastin.
01-06-2010, 11:47
کسی دوران بازیکنی دایی رو زیر سوال نمیبره..البته چند سال آخرشو همه به یاد دارن!

اگه امروز محبوبیت دایی پایین اومده بخاطر چند سال آخر بازیش و نتایج افتضاحش بعنوان مربی تیم ملی بوده + رفتار پرخاشگرانه , همیشه حق بجانب و کاملا غیر منطقی ایشون.

بعضی دوستان ظاهرا نطق ارزشی دایی در پست اول رو نخوندن یا چشمشون رو بروی بعضی واقعیتها بستن!

ضمنا جواب سوال منو ندادید که چرا دایی بعد از چند ماه به فکر مطالباتش افتاد ؟ چه رفتاری باعث این واکنش متقابل شد ؟

طبیعتا ایشون بعد از شاهکار بازی با عربستان چند ماهی در فضای فوتبال کشور آفتابی نشد..:27:
وگرنه بدون شک از اول بفکر مطالباتش( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) بوده...

pcforlife
01-06-2010, 12:41
دوستان من یه آماری از 9 مربی اخیر تاریخ ایران در آوردم که عملکرد اونا رو نشون داده. ضمنا این ده مربی در اون مقطع مربی گریشون بیش از 10 بازی ملی رو نیمکت نشستند. آمار خوبیه و بد نیست که یه مرورشون کنیم (منبع: ویکیپدیا):

افشین قطبی تا به الان:

علی دایی:

امیر قلعه نوعی:

برانکو ایوانکوویچ:

میروسلاو بلازویچ:

جلال طالبی:

منصور پورحیدری:

محمد مایلی کهن:

علی پروین:

اگر میبینید که دور درصد پیروزی خط قرمز کشیدم به این دلیله که یکی از مهمترین فاکتور های برای نظر دادن درباره عملکرد ی مربی همینه. برای علی پروین هم این آمار حدود 48 درصده.

بعد 90 درصد حرفای اینجا تکراریه (مثل بی ارزش کردن گلزنی دایی به چلسی یا تیمای دیگه و...) و من پاسخ اونا رو تو یه تاپیک قفل شده داده بودم... اینم لینکاش:

قربون همتون:40:
یاعلی:11:

manreza71
01-06-2010, 13:04
دوستان من یه آماری از 9 مربی اخیر تاریخ ایران در آوردم که عملکرد اونا رو نشون داده. ضمنا این ده مربی در اون مقطع مربی گریشون بیش از 10 بازی ملی رو نیمکت نشستند. آمار خوبیه و بد نیست که یه مرورشون کنیم عجب آمار جالبی هست !! واقعا سیابازی هم حدی داره
اولا طبق آمار دایی بدتریین مربی تاریخ ایران هست که در صفحه قبل به اون اشاره کردم و دوستان میتونن ببینن
....................
اما درمورد این آماری که دوستمون pcprofile نشون دادم باید بگم ، که وقتی آمار رو دیدم از خنده اشکم درومد ، یعنی خیلی باحال بود

جالبه تو این آمار بردن های دایی در بازیهای غرب آسیا در برابر تیمهای درجه 3 آسیا هم حساب شده ، که البته این بردها هیچ وفت حساب نمیشن در آمار رسمی چون در روز فیفا دی برگزار نشدن و این قبیل تورنومنت ها برای فیفا اعتباری ندارن

جالبه که برد های تیم دایی در بازیهای غرب آسیا در برابر فلسطین ، سوریه ، عراق ، کویت و... حساب شده( تیم دایی قهرمان بازیهای غرب آسیا شد ) و همینطور بازیهای تدارکاتی در برابر کنیا وکویتی که اولی حتی پیراهن دومش رو به تهران همراه خودش نیاورده بود و دومی که یار غار همیشگی دایی بوده .اما همونطور که گفتم این بازیها برای فیفا اعتباری ندارن همونطور که بازیهای کشور های حوزه خلیج فارس برای فیفا اعتباری نداره !!
پس خواهشا مردم رو گول نزنید و آمارغلط تحویل مردم ندید
من این آمار رو نتو صفحه قبل عنوان کردم ، اما مثل اینکه بعضی دوستان علاقه زیادی به گول زدن مردم دارن

ركورد بدترين مربي جام جهاني برايعلي دايي ***بازهم دايي

ر علي دايي با كسب شكست خانگي برابر تيم ملي عربستان صاحب بدترين بيلان عملكرد در تاريخ مسابقات مقدماتي جام جهاني براي ايران شد. يادش به خير، نوروز 84 بود كه ايران در تعطيلات نوروز ژاپن را دو بر يك شكست داد، بعد هم كه يادتان هست در همان تعطيلات نوروز كره‌شمالي را هم با نتيجه دو بر صفر در پيونگ يانگ شكست داديم و به جام جهاني صعود كرديم. حالا علي دايي بر اساس آمار بدترين مربي ايران در تاريخ مسابقات مقدماتي جام‌هاي جهاني است. تعارف كه نداريم، آمار بر اين واقعيت صحه مي‌گذارد. در تاريخ جام‌هاي جهاني رضا وطنخواه، مهدي مناجاتي، ادمار براگا، محمود ابراهيم‌زاده و والديرا ويرا پنج سرمربي هستند كه بين يك تا سه بار سرمربي ايران در مسابقات بوده‌اند. ما اين پنج سرمربي را مورد مقايسه و بررسي قرار نمي‌دهيم چون مثلا اگر يكي از آنها مثل براگا در دو بازي، صاحب دو برد شده باشد بايد نام او را به عنوان بهترين مربي تاريخ فوتبال ايران محاسبه كنيم اما يادتان باشد كه اين دو برد برابر تيم‌هاي گوام و تاجيكستان به دست آمده است. به عبارتي اين دو برد ارزش مقايسه‌اي ندارد. به هر حال بين مربيان ديگر جز اين پنج نفر مي‌توان به نام‌هايي مثل محمود بياتي، حشمت مهاجراني، علي پروين، محمد مايلي‌كهن، ميروسلاو بلاژويچ، برانكو و دايي اشاره كرد كه در بين آنها عملكرد حشمت‌ا... مهاجراني از همه بهتر و عملكرد علي دايي از همه ضعيف‌تر است. اين هفت نفر را به ترتيب كيفيت در كسب نتايج مورد مقايسه قرار مي‌دهيم. لطفا توجه كنيد: (مقايسه را براساس 10 ديداري انجام مي‌دهيم كه طي آن دايي سرمربي بوده است)

1- حشمت‌ا... مهاجراني / ميانگين 2/6 امتياز: در 10 بازي خود در اين عرصه صاحب هشت برد و دو مساوي شد، امتياز او 26 در 10 بازي و ميانگين كسب امتياز توسط او 6/2 بوده است. در اين مدت تيم ملي برابر عربستان، هنگ كنگ، كره‌جنوبي و استراليا هر كدام دو بار و سوريه و كويت هر كدام يك بار بازي كرده است. به عبارتي نتايج تيم ملي در اين عرصه نسبت به بازي‌هاي سخت برگزار شده بسيار نتايج خوبي بوده است.

2- برانكو ايوانكوويچ / ميانگين 2/5 امتياز: در 10 بازي در اين عرصه هشت برد، يك مساوي و يك باخت بوده است. او در اين 10 بازي در مسابقات مقدماتي جام جهاني 2006 صاحب 25 امتياز شده است، در اين عرصه تيم ملي با قطر، لائوس، اردن و كره‌شمالي دو بار و بحرين و ژاپن، هر كدام يك بار بازي كرد. بازي‌هاي تيم ملي در دوران حضور برانكو، بازي‌هاي تقريبا مشكلي بوده است.

3- محمد مايلي‌كهن / ميانگين 2/4 امتياز: سومين سرمربي برتر تيم ملي در مسابقات فوتبال مقدماتي جام جهاني محمد مايلي‌كهن است كه در مسابقات فوتبال مقدماتي جام جهاني 1998 فرانسه از 10 بازي صاحب هفت برد و سه مساوي شد. البته بازي‌هاي مايلي‌كهن نسبت به مهاجراني و برانكو بازي‌هاي تقريبا آسان‌تري بوده اما به هر حال، كسب هفت برد و سه مساوي برابر تيم‌هاي ملي مالديو، قرقيزستان و سوريه (هر كدام دو بازي) و عربستان، كويت، چين و قطر هر كدام يك بازي نتايج بسيار شايسته و صد البته بسيار قابل تعمقي بوده است. مايلي‌كهن در اين 10 بازي نتايج بسيار خوبي مثل برد چهار بر دو برابر چين، سه برصفر برابر تيم ملي قطر و بالاخره 17 بر صفر برابر تيم ملي فوتبال مالديو به دست آورده بود.

4- ميروسلاو بلاژويچ / ميانگين 2/1 امتياز: در اين عرصه مرد چهارم بوده است. بلاژويچ البته در 10 ديدار اوليه خود نتايج خوبي داشت چرا كه 10 بازي ابتدايي او در فوتبال ايران بسيار سخت بوده است. شما ببينيد، دو بازي برابر عربستان، عراق، تايلند، بحرين و امارات و كسب شش برد، سه مساوي و تنها يك باخت در 10 بازي نتايج فوق‌العاده‌اي بوده كه البته بلاژويچ در جريان مسابقات مقدماتي جام جهاني 2002 به دست آورده است. نتايج بلاژويچ واقعا نتايج سختي بوده است.

5- محمود بياتي/ ميانگين دو امتياز: كل نتايج بياتي همين تعداد بازي در مسابقات فوتبال مقدماتي جام جهاني 1974 بوده است. محمود بياتي در هشت بازي به مصاف حريفان رفت و چهار حريف در اين عرصه داشت. چهار حريف ايران در اين عرصه تيم‌هاي كره‌شمالي، سوريه، كويت و استراليا بودند كه البته از اين هشت بازي، هفت بازي در تهران انجام شد و براين اساس است كه تيم فوتبال ايران، آسودگي خاطر ميزباني را داشت و ما نتايج محمود بياتي را در آن سال جزو نتايج سخت ارزيابي و بررسي نمي‌كنيم.

6- علي پروين/ ميانگين 1/8: بازي‌‌هاي تيم ملي در زمان مربيگري علي پروين بازي‌هاي چندان سختي نبود، اما چون تيم ملي در اين زمان تيم خوبي نبود، نتايجش هم نتايج چندان خوبي نبود. علي پروين در 10 بازي با تيم ملي صاحب پنج برد، سه مساوي و دو باخت شد. در اين 10 بازي تيم ملي فوتبال برابر تيم ملي عمان، سوريه و تايوان هر كدام دو بازي و تيم‌هاي ملي عراق، كره‌جنوبي، ژاپن و كره‌شمالي بازي كرد. تيم ملي فوتبال، در اين مدت محرومان و مصدوماني مثل احمدرضا عابدزاده، فرشاد پيوس و مجتبي محرمي را نداشت و به عبارتي از همراه داشتن تمام بضاعت خود محروم شده بود.

7- علي دايي/ ميانگين 1/7 امتياز: او بدترين نتيجه را بين اين هفت مربي گرفت. علي دايي در 10 بازي با تيم ملي صاحب چهار برد، پنج مساوي و يك باخت شد. د دايي در اين 10بازي تنها 17 امتياز گرفت كه بيلان عملكرد فوق‌العاده ضعيفي براي او بود.
..................................................

پ.ن : نمیدونم چراغ بعضی دوستان آمار غلط به مردم میدن؟؟ آیا بازی های غرب آسیا وبازیهای دوستانه اعتباری دارد ؟؟

SAMAN-JEEZY
01-06-2010, 14:53
مثل اینکه شما یه سری پست آماده تو هاردتون دارین.همش همونارو میذارین.100 دفه تا حالا اینا رو خوندم

manreza71
01-06-2010, 14:56
حق با شماست ، خیلی از پست ها تکراری هستن ، چون بعضی ها بحثی رو تکرار مکنن و جوابشون همونایی هست کهر قبلا گرفتن.
البته دوست من بحث بعدی که دوراتن وحشت ناک افتضاح دایی در تیم ملی هست رو به عنوان بحث جدید به شما تقدیم میکنم ، به زودی

pcforlife
01-06-2010, 15:06
پ.ن : نمیدونم چراغ بعضی دوستان آمار غلط به مردم میدن؟؟ آیا بازی های غرب آسیا وبازیهای دوستانه اعتباری دارد ؟؟
دوستان
به نظرتون به کسی که سایت معتبر ویکیپدیا رو قبول نداره، باید چی گفت؟
من بدون نیت شخصی رفتم دنبال آمار مربی ها (واسه افزایش اطلاعات خودم) و نهایتا اومد آمار سایت ویکی رو گذاشتم اینجا، بعد اصلا هم نگفتم که آمار یه نفر دیگه اشتباهه یا حتی غیر رسمیه یا بدون منبعه...
توهین به من به کنار! واقعا متاسفم برای یوزر پست قبل که آمار یک سایت معتبر را خیلی راحت زیر سوال میبره!
بعد اگه فیفا مسابقات غرب آسیا رو قبول نداشت، اون موقع گل های بازیکنایی مثل همین دایی یا نکونام و کریمی و... رو به گل های ملی این بازیکنا اضافه نمی کرد... بعد روز های فیفا تا جایی که من میدونم به بازی های دوستانه تعلق میگیره...
ضمنا مربی یه تیم ملی مثل ایران که نمیتونه هر ماه با تیمای بزرگ دنیا مثل برزیل و انگلیس و آرژانتین یا تیمای بزرگ آسیا مثل کره و ژاپن و استرالیا و عربستان بازی کنه و خودشو تیمشو محک بزنه... فدراسیون که پول این هزینه ها رو هیچ وقت نداشته، چه زمان پروین، چه زمان دایی و چه زمان قطبی! اگر همین تورنومنت ها هم نبودن تیم ملی درش تخته میشد و با اردن و عمان و... هم بازی نمیکرد...
اینم آمار نتایج 24 مسابقه (به روایتی 25 مسابقه) دایی در تیم ملی به عنوان مربی (منبع ویکیپدیا):

دیگه اگه بعضی از دوستان روز روشن رو میبینن و اعلام می کنن که شبه! مشکل از بنده نیست!
کاش آدم با دو نفر بحث کنه که دو زار اطلاعات مفید ازش بگیره...:13:

manreza71
01-06-2010, 15:29
دوستان
من بدون نیت شخصی رفتم دنبال آمار مربی ها (واسه افزایش اطلاعات خودم) و نهایتا اومد آمار سایت ویکی رو گذاشتم اینجا، بعد اصلا هم نگفتم که آمار یه نفر دیگه اشتباهه یا حتی غیر رسمیه یا بدون منبعه...
مشکل این آمار این هست که همه بازیهای تیم دایی رو حساب کرده ( الخصوص بازیهای دوستانه وغیر رسمی غرب آسیا )

بعد اگه فیفا مسابقات غرب آسیا رو قبول نداشت، اون موقع گل های بازیکنایی مثل همین دایی یا نکونام و کریمی و...
خوب همینه ، متاسفانه بعضی دوستان از هیچ جا خبر ندارن و خواسته یا نا خواسته به مردم دروغ میگن ، شما بهتره برید اطلاعاتتون رو کامل کنید و به این نکته برسید که بازیهای با عنوان غرب آسیا در فیفا اعتباری نداره ، وهمونطور که مشخص هست هر نتیجه یا گل یا هر چیز دیگری در این بازیها بدست بیاد جر آمار حساب نمیشه ( البته آمنار دروغین ومجازی که بعضی ها میدن چرا ، از همین بازیهای غیر رسمی میگن ) ، به همین خاطر هر چی گل امثال خلعتبری و... زدن هیچ وقت حساب نمیشه

ش آدم با دو نفر بحث کنه که دو زار اطلاعات مفید ازش بگیره.........بعد روز های فیفا تا جایی که من میدونم به بازی های دوستانه تعلق میگیره...
خوب همینه شما دارین به راحتی هر چه تمام تر خودتونو محکوم میکنید ، البته مقصر نیستید چون اطلاعی ندارید !! ولی با یکم مطالعه شما هم میتونید اطلاعاتتون رو کامل کنید
حالا من برای شما توضیح میدم ، فیفا در تقویم سالنه خود روزهایی رو برای بازیهای دوستانه برای همه کشور های جهان مشخص میکنه ، که هر کشوری تو این روز بازی دوستانه با هر تیمی داشته باشه ، در آمار رسمی قرار میگیره ( حتی اگر با مالدیو باشه )، اما بازیهای دوستانه دیگری وجود دارند که در روز هایی غیر از اونکه فیفا تعیین کرده انجام میدن که هیچ وقت محاسبه نخواهنذد شد ( حتی اگر در برابر برزیل یا آرژانتین یا هر کشوری باشد )

بازیهای غرب آسیا همانند بازیهای کشور های عرب موصوف به جام خلیج فارس هیچ وجهه رسمس ندارن و هیچ وقت فیفا انها را به رسمیت نمیشناسد و همینطور بازیهای دوستانه ای که در روز هایی غیر از اونکه فیفا تعیین کرده ،هیچ اعتباری ندارن

امیدارم به شما کمکی کرده باشم تا با فیفا دی آشنایی داشته باشین

manreza71
01-06-2010, 15:36
دوستان
مشکل این آمار این هست که همه بازیهای تیم دایی رو حساب کرده ( الخصوص بازیهای دوستانه وغیر رسمی غرب آسیا )

بعد اگه فیفا مسابقات غرب آسیا رو قبول نداشت، اون موقع گل های بازیکنایی مثل همین دایی یا نکونام و کریمی و...
خوب همینه ، متاسفانه بعضی دوستان از هیچ جا خبر ندارن و خواسته یا نا خواسته به مردم دروغ میگن ، شما بهتره برید اطلاعاتتون رو کامل کنید و به این نکته برسید که بازیهای با عنوان غرب آسیا در فیفا اعتباری نداره ، وهمونطور که مشخص هست هر نتیجه یا گل یا هر چیز دیگری در این بازیها بدست بیاد جر آمار حساب نمیشه ( البته آمنار دروغین ومجازی که بعضی ها میدن چرا ، از همین بازیهای غیر رسمی میگن ) ، به همین خاطر هر چی گل امثال خلعتبری و... زدن هیچ وقت حساب نمیشه

ش آدم با دو نفر بحث کنه که دو زار اطلاعات مفید ازش بگیره.........بعد روز های فیفا تا جایی که من میدونم به بازی های دوستانه تعلق میگیره...
خوب همینه شما دارین به راحتی هر چه تمام تر خودتونو محکوم میکنید ، البته مقصر نیستید چون اطلاعی ندارید !! ولی با یکم مطالعه شما هم میتونید اطلاعاتتون رو کامل کنید
حالا من برای شما توضیح میدم ، فیفا در تقویم سالنه خود روزهایی رو برای بازیهای دوستانه برای همه کشور های جهان مشخص میکنه ، که هر کشوری تو این روز بازی دوستانه با هر تیمی داشته باشه ، در آمار رسمی قرار میگیره ( حتی اگر با مالدیو باشه )، اما بازیهای دوستانه دیگری وجود دارند که در روز هایی غیر از اونکه فیفا تعیین کرده انجام میدن که هیچ وقت محاسبه نخواهنذد شد ( حتی اگر در برابر برزیل یا آرژانتین یا هر کشوری باشد )

بازیهای غرب آسیا همانند بازیهای کشور های عرب موصوف به جام خلیج فارس هیچ وجهه رسمس ندارن و هیچ وقت فیفا انها را به رسمیت نمیشناسد و همینطور بازیهای دوستانه ای که در روز هایی غیر از اونکه فیفا تعیین کرده ،هیچ اعتباری ندارن

manreza71
01-06-2010, 15:46
شخصا هیچ جوره نمیتونم فکر کنم حضور علی دایی برای تیم ملی (به عنوان بازیکن) مضر بوده
به نظر خیلیها از سال 2002 به بعد دایی برای تیم ملی مضر بوده و فقط تو زمین راه رفته ، همین ، در مطالبی که در زیر عنوان خواهم کرد جوابتونو میگیرین

شما برید آمار گلزنی مهاجم های تیم ملی تو این 4 سال رو درآرید و با آمار گلزنی دایی تو 4 سال دوران جوونیش (یا حتی مسنیش) مقایسه کنید
همونطور که گفتم هیچ کس به اندارزه دایی با این تیمهای درجه 8 بازی نکرده و گرنه اگه همین (آرش برهانی ، خلعتبری ، رضایی ، و.. ) هم مثل دایی با این تیمهای درجه 8 بازی میکردن آقای گل جهان سهله ، آقای گل کهکشان میشدن ، اما من هر چی سرچ کردم ندیدم این جوونا با این تیمهای درجه 8 بازی داشته باشن ( البته بازی ذرت کاران در برابر استقلال رو پیداد کردم که 13 بر هیچ به صود استقلال تموم شد و خیلی ها گل زنی کردن !!)

داقل من ندیدم تو داخل زمین واسه تیمش و هوادارای اون تیم کم بزاره...
دایی چهار سال برای تیم ملی کم گذاشت وعملا تیم ملی در 4 سال با 10 نفر بازی میکرد .اوج 10 نفره بودن تیم ملی در جام جهانی 2006 بود که دیگه اعصاب همه رو بهم ریخته بود ، وعلاوه بر اینکه تو زمین راه میرفت .وکاری نمیکرد وگزارشگر دبی اسپرت هم مسخرش کرد باز هم دسته گل به اب داد ، دایی در حالی که مهاجم بود ، بدون پذیرفتن تاکتیک مربی به دفاع برگشته بود ( ایران -مکزیک) وگل اولی که مکزیک زد رو جناب دایی کمکشون کرد ،چون خط افساید رو پر کرده بود

بعدش دیدیم که برای جام ملتهای 2007 دعوت نشد وهمگان از این بابت خوشحال بودن و کوچکترین انتقادی از قلعه نویی نشد ، چون دایی باید 4 سال پیش اخراج میشد ،

اینم گوشه هایی از افتضاحات دایی در جام جهانی 2006

1-انتقاد کارشناسان از برانکو برای دعوت کردن دایی به تیم ملی
برانکو پس از پایان دیدار مقابل مکزیک در حضور رسانه ها گفت: "ما به اشتباهات فردی باختیم." بله ایران به اشتباهات فردی باخت و یکی از افراد اشتباهکار ، خود شخص برانکو بود که هیچ گاه به انتقادات سازنده ای که علیه تیم ملی می شد وقعی ننهاد.وقتی همگان می گفتند دایی پا به سن گذاشته برای حضور در خط حمله تیم ملی ایران مناسب نیست، برانکو و فدراسیون فوتبال فوتبال، منتتقدان را به ایجاد اغتشاش روحیه تیم ملی متهم کردند

2-مفسر شبکه RTL: علی دایی تیم ملی ایران را ناک اوت کرد
مفسر شبکه RTL با انتقاد از عملکرد علی دایی در دیدار برابر مکزیک گفت: او بازیکنی است که به تیمش فکر نمی کند و تنها به فکر بالا بردن رکوردهایش است. پیر لیتبارسکی هافبک تکنیکی تیم ملی فوتبال آلمان در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی که وظیفه تحلیل دیدار تیم های ایران و مکزیک را برعهده داشت ضمن بیان این مطلب افزود: کادر فنی تیم ملی ایران در بازی با مکزیک اشتباهات زیادی داشت که یکی از آنها تعویض نکردن علی دایی درطول بازی بود.
لیتبارسکی ادامه داد: قبل از بازی تصور می کردم تیم ملی ایران با نتیجه 2 بر1 تیم ملی مکزیک را شکست می دهد و زمانی که دو تیم در نیمه اول 1 بر1 مساوی بودند نیز به این پیش بینی خودم اعتقاد پیدا کردم اما نمی دانم چه اتفاقی افتاد که ایران در نیمه دوم بازی را واگذار کرد.
این مفسر باسابقه در ادامه به نقش حضور علی دایی در زمین اشاره کرد و گفت: به نظر من حضور دایی در زمین و تعویض نکردن او تا پایان بازی عملا تیم ملی ایران را ناک اوت کرد. کاپیتان تیم ملی ایران تنها به بالا بردن رکورد بازی و گل ملی خودش توجه می کند و به فکر تیم ایران نیست.

3- مجید جلالی :گفته بودم دایی در بازی با مکزیک کارایی ندارد
مجید جلالی تاکید کرد: همانطور که قبلا هم گفته بودم علی دایی در دیدار برابر مکزیک هیچ کارایی نداشت چرا که کندی او در مقابل سرعت مکزیکی ها کاملا قابل پیش بینی بود.

جلالی که با حضور در ورزشگاه فرانکن اشتادیون شهر نورنبرگ دیدار تیم ملی کشورمان برابر مکزیک را از نزدیک تماشا کرد افزود: از ماهها پیش اعلام کردم به دلیل اینکه علی دایی بازیکنی با سن بالا و عکس العمل های کند است عملا نمی تواند در مقابل سرعت مکزیکی ها برای تیم ملی مفید باشد اما متاسفانه کسی به این مسئله مهم توجهی نداشت

4-محمود خوردبین :دایی را به تیم ملی تحمیل کرده اند

محمود خردبین گفت: برانکو و دادکان با تحمیل دایی به تیم با ملت ایران لجبازی می کنند و دلیل این اصرارها با گذشت زمان مشخص خواهد شد. محمود خردبین در گفت وگو با خبر نگار ورزشی" مهر"ضمن بیان این مطلب در کرج افزود :وجود شخصی مانند دایی که هیچ کارایی در زمین نداشت فشار زیادی به بازیکنان دیگر آورد و آنها را خسته کرد به خصوص وحید هاشمیان که مجبور بود خلاء او را در زمین جبران کند و به جای او نیز بدود.
وی ادامه داد : نمی دانم چه ترسی از دایی وجود دارد که اجازه نمی دهد قاطعانه او را از زمین بیرون بکشند و احساسات یک ملت این گونه بازی گرفته می شود.
ملی پوش اسبق تیم ملی خاطرنشان کرد: مگر غیر از این است که از میدان دادن به جوانانی مانند تیموریان نتایج بسیار خوبی به دست آوردیم پس چرا این میدان به کاظمیان ،خطیبی ،برهانی و ... داده نمی شود.
وی در پایان اظهارداشت: اگر ترکیب تیم ایران در بازی های بعدی ترکیبی جوان شده باشد می توان به صعود ایران به مرحله بعد امیدوار بود اما اگر با این ترکیب به میدان برود از همین الان باید منتظر سقوط و شکست های ناباورانه تیم کشورمان باشیم.

5-شبکه اسکای اسپورت انگلیس:ایران خط حمله نداشت/ دایی درزمین قدم میزند

شبکه اسکای اسپورت انگلیس ضعف خط حمله و مهاجمین تیم ملی ایران را عامل شکست سنگین این تیم برابر مکزیک عنوان کرد . شبکه اسکای اسپورت انگلیس گزارش کرد: علی دایی مهاجم کهنه‌ کارتیم ملی ایران درشرایطی درخط حمله تیمش در برابر مکزیک قدم می ‌زد که به خوبی از سوی بازیکنان اطرافش چون علی کریمی حمایت می ‌شد.
اسکای اسپورت ضمن تمجید ازخلق صحنه‌ های خطرناک توسط وحید هاشمیان دیگرمهاجم تیم ملی ایران نوشت : ضربه سر ماهرانه وی در اوایل نیمه اول تنها به مدد حرکت آکروباتیک "اسوالدو سانچز" دروازه ‌بان مکزیک دفع شد.

6-علی دایی برای روبه رو نشدن با خشم مردم به ایران بر نمیگردد

از جمع بازیکنان شاغل در ایران تنها علی دایی به ایران بازنخواهد گشت . وی به برلین سفرکرده تا به همراه خانواده اش مدتی را به دور ازهیاهوی فوتبال به استراحت بپردازد .

پ.ن : البته فرار کردن به المان وامریکا نتیجه ای نداشت چون مردم حداقل شیشه های مغازش رو پایین آوردن

7- گزارش گزارشگر دبی اسپرت : دایی بلد نیست توپ را استپ کند

گزارشگر شبکه دبی اسپرت بعد از انکه دایی 2 بار در استپ کردن ساده توپ به مشکل برخورد وتوپ ها رو لود داد با تمسخر به این بازیکنان ایرانی به گزارش خود ادامه داد وعنوان کرد ، دایی حتی بلد نیست تو پ را استپ کند ، معلوم نیست معیار انتخاب دایی برای تیم ملی ایران کدام توانایی او بوده است

این عکسها فکر کنم مربوط به صحنه هایی هست که دایی توپ ها رو لو داده ونتونسته استپ کنه ( البته تو عکس دوم ، هر چجی فکر کردم متوجه نشدم دایی چی کار کرده !!!!)

این کاریکاتور هم مربوط به بعد از جام جهانی 2006 هست ، که به خاطر خراب شدن اعصاب مردمن توسط دایی درست شد

کاریکاتور خیلی واضخ هست ونیازی به توضیح دادن نداره

حالا یه سوال خیلی ساده از دوستان . چرا دایی هیچ وقت تو جام جهانی گل نزده ؟؟ والبته میبینیم که اینطور آبروی فوتبال ما رو برده !! آیا دلیلش نبودن تیمهای درجه 8 مثل گوام ،مالدیو و... تو جام جهانی نیست ؟؟

Rastin.
01-06-2010, 15:48
1.ویکی سایت خوبیه ولی میشه اطلاعاتش رو ویرایش کرد(منظورم این مورد نیست کلی گفتم در جریان باشین, نمیشه روش حساب کرد همیشه! )

2.واقعا نیازی به گذاشتن آمار مربی گری جناب دایی هست؟! خاطره حذف از جام حهانی فکر نکنم هنوز فراموش شده باشه! خیلی سادست: یک برد, سه تساوی, یک باخت مقابل عربستان در آزادی(لطفا نگید با باختهای دیگه فرق نداره)= 6 امتیاز از 6 مسابقه....بازم فکر کنید خوب نتیجه گرفته..! :rolleye:
3.این بنده خدا manreza با این پستاش فقط به دایی و طرفداراش خدمت میکنه...جدی نگیرید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pcforlife
01-06-2010, 16:01

آقا ما بی اطلاع و بی سواد!:31:
شما برو به این لینک که پایین گذاشتم، پیش درآمدش رو بخون و ترجمه کن... بعد تو صفحه عنوان:
West Asian Football Federation Championship
سرچ کن.
امیدوارم بعد از متوجه شدن، حداقل بیای حرفاتو پس بگیری!:20:
اینم لینک:

روز های فیفا هم واسه بازی های دوستانس...
تا جایی که من میدونم فیفا مسابقاتی رو قبول داره که در تورنومنت های مورد قبول خودش (که بالا لینکش رو گذاشتم) + بازی های دوستان در روزهای فیفا باشه. دوستان اگه حرف من اشتباهه بیان تصحیحش کنن.

pcforlife
01-06-2010, 16:15
1.ویکی سایت خوبیه ولی میشه اطلاعاتش رو ویرایش کرد(منظورم این مورد نیست کلی گفتم در جریان باشین, نمیشه روش حساب کرد همیشه! )

2.واقعا نیازی به گذاشتن آمار مربی گری جناب دایی هست؟! خاطره حذف از جام حهانی فکر نکنم هنوز فراموش شده باشه! خیلی سادست: یک برد, سه تساوی, یک باخت مقابل عربستان در آزادی(لطفا نگید با باختهای دیگه فرق نداره)= 6 امتیاز از 6 مسابقه....بازم فکر کنید خوب نتیجه گرفته..! :rolleye:
3.این بنده خدا manreza با این پستاش فقط به دایی و طرفداراش خدمت میکنه...جدی نگیرید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1- شخصا تا حالا از ویکیپدیای انگلیسی اطلاعات غلط نگرفتم... اما نسخه فارسیش مشکل زیاد داره... ول در مجموعا یکی از معتبرترین سایت های دنیاست...:20:
2- دوست عزیز... مگه من میگم دایی تو تیم ملی به عنوان مربی شاهکار کرده... دوستمون میگن دایی ضعیفترین مربی ایرانه + آماری که ارائه کردن، منم رفتم دنبالش و دیدم آمار به اون افتضاحی هم که میگن نیست... بعد من خودم دارم میگم دایی اولین عامل حذف ایران از جام جهانی بود، خود دایی هم قبول داره که عامل باخت یه تیم مربی اون تیمه... اما همونطور که قلعه نوعی مربی تیم قهرمان لیگ برتر رو با به به و چه چه آوردن و با تی پا انداختنش بیرون، همین بلا رو سره دایی آوردن و همین بلا رو سر قطبی خواهند آورد (امیدوارم که اتفاق نیفته) ضمنا بری نگاه کنی میبینی یه مربی تیم ملی ها معتبر جهان فرصت سه چهار ساله میدن. به دایی به زور یک سال فرصت دادند... حتی نذاشتن تیم اون به طور قطعی از جام جهانی حذف بشه و واسه اون سه مسابقه یه مربی دیگه آوردند...:5:
به قول سروش بعضی از ماها فقط نقاط تاریک رو میبینیم و هی اونا رو بزرگ می کنیم...:20:

Ezel
01-06-2010, 16:27
هزينه‌هاي مالياتي دليل شكايت دايي از فدراسيون فوتبال

عسگري پيش‌بين در گفت و گو با فارس در مورد شكايت علي دايي از فدراسيون فوتبال مبني بر دريافت حق و حقوق مربيگري در تيم ملي گفت: نماينده حقوقي فدراسيون فوتبال دفاعيه خود را در مورد شكايت دايي ارائه كرد و ما هم نسبت به اين دفاعيه لايحه مفصلي را به كميته انضباطي ارائه كرديم. انتظار داريم حداكثر تا آخر فروردين 89 راي اين پرونده از سوي كميته انضباطي صادر شود.

وي ادامه داد: نام علي دايي در اين پرونده باعث شده كه صدور راي حدود دو ماه و نيم تا سه ماه زمان ببرد وگرنه كميته انضباطي در ساير پرونده‌ها در مدت دو يا سه هفته راي صادر مي‌كند.

وكيل دايي در مورد بحث شكايت به فيفا از فدراسيون فوتبال، اظهار داشت: اين مطلب را دايي در مصاحبه‌هايش بيان كرد. من هم مي‌گويم اگر به حقوق مسلم دايي بي‌توجهي شود راه شكايت به فيفا باز است.
پيش‌بين در مورد غرامت يك ميلياردي مطرح شده در برخي از رسانه‌ها عنوان كرد: برخي از رسانه‌ها بر پايه رقم دستمزد سال اول علي دايي چنين رقمي را مطرح مي‌كنند و مي‌گويند زماني كه دايي در سال اول 800 ميليون تومان دستمزد مي‌گيرد با توجه به تورم و ساير مسايل در سال‌هاي دوم و سوم چنين رقمي مطرح است اما واقعيت اين است كه ما رقم خاصي از فدراسيون مطالبه نكرديم.

وي در ادامه به فارس گفت: بر اساس قراردادي كه وجود دارد، فدراسيون حق اخراج دايي را از تيم ملي نداشته و حال كه اين قرارداد يك طرفه از سوي فدراسيون فسخ شده اين مربي مي‌تواند پيگير حق و حقوقش باشد. او قصد شكايت نداشت اما زماني كه آنها قصد تحميل هزينه‌هاي مالياتي را به دايي داشتند و نسبت به دايي هم بي‌توجهي نشان دادند او تصميم به شكايت گرفت.

پيش‌بين در مورد اينكه فدراسيون فوتبال قصد داشت هزينه‌هاي مالياتي به دايي تحميل كند تصريح كرد: در اين زمينه اطلاعات خود دايي كامل‌تر است و بهتر است از او سئوال كنيد اما اين تحركات و بدگويي از دايي باعث اين شكايت شد يعني مجموعه‌اي از عوامل مانند بي‌توجهي به دايي و بازي كردن با آبروي او باعث شكايت اين مربي شد.

1- متاسفانه چیزی به نام حافظه ی تاریخی - ورزشی بدون تعصب در برخی دوستان وجود نداره ،

این که کاملا مشخص هست
چون اونموقع حرفی برای گفتن نداشت و فقرار میکرد ،
چون تیم ملی رو نابود کرده بود
، چون بدجوری تحقیر شده بود
چون با بازیکنان عربستان به رختکن رفته بود

طبیعتا ایشون بعد از شاهکار بازی با عربستان چند ماهی در فضای فوتبال کشور آفتابی نشد..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وگرنه بدون شک از اول بفکر مطالباتش( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) بوده... 2- این تاپیک محل بررسی افتخارات سپ بلاتر هم نیست ، ;کما اینکه صفایی فراهانی هم افتخاری در فوتبال نداشت اما یکی از بهترین روسای فدراسیون بوده . اما اینکه بگیم دایی فقط به خاطر تسلط به زبان به عضویت فیفا در اومده تنها چیزی که میشه در باره اش بکار برد اینه : :39:
در اینصورت باید چلنگر و دکتر حمیداوی و آرش فرزین هم به عضویت این کمیته ها در بیان دیگه .

اگر تمایل به بررسی افتخارات سپ بلاتر دارید تشریف ببرید به :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3- باز هم اشاره میکنم که فقط نقاط سیاه رو نبینیم و خواهش من اینه بدون تعصب به مسائل نگاه کنیم ، جایی که بد بوده بگیم بد بوده و جایی که خوب بوده بگیم خوب بوده و و صرف به اینکه طرفدار کریمی هستیم و بین دایی و کریمی اختلاف نظری عمیق وجود داره همه چیز رو زیر سوال نبریم .

ضمن اینکه اون زمانی که دایی به چلسی گل زد غیر از زولا بازیکنانی مثل مارسل دسایی ، سلسین بابایارو ، فرانک لبوف ، دیدیه دشام ، ملچیوت و همین جان تری هم در چلسی بودند .

manreza71
01-06-2010, 16:42
وي در ادامه به فارس گفت: بر اساس قراردادي كه وجود دارد، فدراسيون حق اخراج دايي را از تيم ملي نداشته و حال كه اين قرارداد يك طرفه از سوي فدراسيون فسخ شده اين مربي مي‌تواند پيگير حق و حقوقش باشد. او قصد شكايت نداشت اما زماني كه آنها قصد تحميل هزينه‌هاي مالياتي را به دايي داشتند و نسبت به دايي هم بي‌توجهي نشان دادند او تصميم به شكايت گرفت.

پيش‌بين در مورد اينكه فدراسيون فوتبال قصد داشت هزينه‌هاي مالياتي به دايي تحميل كند تصريح كرد: در اين زمينه اطلاعات خود دايي كامل‌تر است و بهتر است از او سئوال كنيد اما اين تحركات و بدگويي از دايي باعث اين شكايت شد يعني مجموعه‌اي از عوامل مانند بي‌توجهي به دايي و بازي كردن با آبروي او باعث شكايت اين مربي شد.
اینم جدیدترین سیابازی این بابا ، حالا که فهمیده مردم حالشن از پولکی بودنش بهم خورده اینجور بحث رو به بیراهه زدن

1- متاسفانه چیزی به نام حافظه ی تاریخی - ورزشی بدون تعصب در برخی دوستان وجود نداره ،
بهتره بعضی دوستان حافظه ورزشیشون رو در سالهای 2002 تا 2006 درمورد دایی بکار بگیرن ، حتما همه چیز یادشون میاد ( البته بنده مواردی رو در پست قبلیم اشاره کردم که به این دوستان کمک میکنه )

این تاپیک محل بررسی افتخارات سپ بلاتر هم نیست ، ;کما اینکه صفایی فراهانی هم افتخاری در فوتبال نداشت اما یکی از بهترین روسای فدراسیون بوده . اگر تمایل به بررسی افتخارات سپ بلاتر دارید تشریف ببرید به :
خوب رحمت بر پدر ومادرت
همونطور که میبینیم کارمند فیفا بودن شرطی به عنوان بازیکن یا مربی یا .... در قدیم بودن نداره ، ملاک های خاصی داه که مهمترینشون تسلط به زبان انگلیسی هست ، وهمونطور که بنده اشاره کردم دایی فقط به خاطر تسلط به زبان المانی وانگلیسی عضو فیفاست

ضمن اینکه اون زمانی که دایی به چلسی گل زد غیر از زولا بازیکنانی مثل مارسل دسایی ، سلسین بابایارو ، فرانک لبوف ، دیدیه دشام ، ملچیوت و همین جان تری هم در چلسی بودند .
تری رو من از زبون شما میشنوم
اما درمورد بقیه ، عجب اسمهای با مسمایی هستن ، نمیدونم چرات با اینا چلسی هیچ وقت مطرح نبود تا ایسنکه آبراموییچ چلسی رو خرید و چلسی ،چلسی شد

Ezel
01-06-2010, 16:57
اینم جدیدترین سیابازی این بابا ، حالا که فهمیده مردم حالشن از پولکی بودنش بهم خورده اینجور بحث رو به بیراهه زدن جدید نیست ، مربوط به 17 فروردین هست که برای یادآوری برخی گذاشته شد ، ضمن اینکه ملاک اینکه مردم حالشون از چیزی یا کسی به هم خورده مطمئنا تنها شما نیستید ، هر موقع نظر سنجی ای گذاشته شد اون موقع راحت تر میشه قضاوت کرد .

بهتره بعضی دوستان حافظه ورزشیشون رو در سالهای 2002 تا 2006 درمورد دایی بکار بگیرن ، حتما همه چیز یادشون میاد ( البته بنده مواردی رو در پست قبلیم اشاره کردم که به این دوستان کمک میکنه )هیچ کس اینجا نگفته دایی قدیسه یا همیشه بهترین بوده و مطمئنا اون هم اشتباهات فراوانی داشته ، اما بهتره تعصبات کنار گذاشته بشه .

همونطور که میبینیم کارمند فیفا بودن شرطی به عنوان بازیکن یا مربی یا .... در قدیم بودن نداره ، ملاک های خاصی داه که مهمترینشون تسلط به زبان انگلیسی هست ، وهمونطور که بنده اشاره کردم دایی فقط به خاطر تسلط به زبان المانی وانگلیسی عضو فیفاست مطمئنا بخش عمده ی اون به خاطر اینه که دایی آقای گل جهان هست نه اینکه به زبان مسلط باشه ، البته من از شرایط و معیارهای افرادی که به عضویت کمیته فنی فیفا در میان اطلاعی ندارم اما انتخاب فقط به خاطر زبان خنده دارهست .

تری رو من از زبون شما میشنوم
اما درمورد بقیه ، عجب اسمهای با مسمایی هستن ، نمیدونم چرات با اینا چلسی هیچ وقت مطرح نبود تا ایسنکه آبراموییچ چلسی رو خرید و چلسی ،چلسی شد در مورد تری اگر حافظه ی ورزشی شما یاری نمیکنه بهتره بازیکنان چلسی در فصل 1999-2000 ( که دایی به چلسی گل زد ) رو جستجو کنید ، ضمن اینکه اگر دسایی و دشام که عنوان قهرمانی جهان رو یدک میکشیدند از نظر شما بازیکن نیستند ..........

masoudtr
01-06-2010, 17:08
اشغال ترین بازیکن های لیگ های خارجی هم حداقل یک گل به یک تیم مشهور زدن
حالا اینا همه گند های این بابا را فراموش کردن به گلی که به چلسی زده دل بستن
بابا خیلی وضعتون خرابه

بی باک بی بال
01-06-2010, 17:15
اختلاف اصلی دایی با علی کریمی سال 76 از بازیهای سالنی شروع شد!! دایی که سال 76 در ارمینیا بیلیفلد آلمان حضورداشت در تعظیلات تابستون به ایران اومد وبرای اینکه آمادگی بدنیش رو حفظ کنه تصمیم گرفت با برادراش ودوستانش به سالن بره ، تیم دایی با تیمی که کریمی توش بوده مسابقه میدن وکریمی تو چندصحنه چند تا لایی به دایی میزنه ودریبلش میکنه و دایی هم که میبینه این طور حقیر شده یک سیلی نصار کریمی میکنه!! وسالن بهم میریزه !!
این جریان و حقارت ریشه اصلی کینه دایی از کریمی بود که حتی دیدم تیم ملی قربان این زخم کهنه دایی شد !!
آیا جواب لایی خوردنسیلی زدن هست

شما این هم اطلا عات از کجا اوردی :31:

teza
01-06-2010, 17:52
ببخشید جناب manreza71 احتمالا اسم شما فرشید نیست اخه با این اب و تابی که شما از کریمی میگی این همه اطلاعات ازش داری گفتم شاید.........
البته بگم من هم حالم از این مردک دایی بهم میخوره مرتیکه قلدر منش

manreza71
01-06-2010, 18:03
شما این هم اطلا عات از کجا اوردیبهترین وموثقترین منبعی که شما رو تو این زمینه یاری میتواند بکند ، شخص علی دایی هست ( که خودش اونموقع هم پشیمان شده بود از این کار ) ، اما با این اوصاف تو چند روزنامه از جمله ، گل ، ابرار و... به این جریان اشاره شده ، البته در کتاب خاطر ات یکی از فوتبالیست ها هم که بزودی منتشر خواهد شد ، این جریان لایی خوردن دایی از کریمی نیز بیان خواهد شد .

---------- Post added at 06:03 PM ---------- Previous post was at 06:00 PM ----------

ببخشید جناب manreza71 احتمالا اسم شما فرشید نیست اخه با این اب و تابی که شما از کریمی میگی این همه اطلاعات ازش داری گفتم شاید.........
البته بگم من هم حالم از این مردک دایی بهم میخوره مرتیکه قلدر منش نه داداش من
بنده رضا هستم و از یکی از شهر های مرزنشین کشور تو این سایت میام و هدفم نشون دادن گوشه ای از مافیای فوتبال ایران هست که همه اونو میشناسن.
حالا من بگم که دایی تو اردبیل ورزشگاه برا خودش درست کرده و برای خودش تیم خریده به اسم یاران دایی و... داداش دایی هستم ( همه این مطالب تو روزنامه ها و سایتها موجود هستن )

manreza71
01-06-2010, 18:37
حالا اینا همه گند های این بابا را فراموش کردن به گلی که به چلسی زده دل بستن
بابا خیلی وضعتون خرابه
100% موافقم
با ایسن حساب که اینا میگن ، گل محمدی چون تو جام جهانی به مکزیک گل زده بهترین بازیکن ایران هست

همینطور بختیاری زاده

یا مهدویکیا

یا استیلی

pcforlife
01-06-2010, 19:08
عزیز دل... ما با بازیکن لیگ خارجی کاری نداریم که... ما داریم راجع به ایران خودمون حرف میزنیم! داریم راجع به بازیکنای مملکت خودمون بحث می کنیم. میگیم مگه ما چند تا بازیکن داشتیم که تو لیگ قهرمانان اروپا جلوی یه تیم قدرتمند فیکس بازی کنه و گل بزنه؟ وقتی عادل فردوسی پوری که (که اکثر ما قبولش داریم) با وجود تیغ تیز انتقاداتش و اختلاف نظری که با دایی داره، بعد از بیش از 10 سال هنوز که هنوزه از افتخارآفرینی دایی در خارج از کشور و گلزنیش به چلسی و میلان و نائب قهرمانیش در لیگ قهرمانان اروپا با بایرن حرف میزنه، خداییش عجیب نیست که ما خیلی راحت از اون میگذریم؟! :20:
کاش همونقدر که اشتباهات یه نفر رو بزرگ میکنید، افتخاراتش رو هم بزرگ کنید!

B L A S T E R
01-06-2010, 20:03
این حرفارو بیخیال !
حالا جنگ چه ربطی به فوتبال داره ؟:)
یارو نیمده لشکر سپاه پاســـداران بسازه که . تیم فوتبال هستن ایشون:)

pouyacapitan
01-06-2010, 20:14
درسته که بعد از بازی گسترش فولاد از دایی حالم بم خورد
ولی
همین علی دایی بهترین بازیکن ایران بوده!بیشترین گل ملی رو زده(نگین به مالدیو گل زده یا به سوریه چون تو ایران این همه بازیکن بوده اونا هم گل می زدن!)
اون وقتا رفته بوده المان خودش رو بالا کشیده بود.از هرتا رفته بود بایرن مونیخ و اکثرا بازی می کرد به اث میلان گل زد به چلسی گل زد.تو فینال champions leage بوده!
در مورد مربی گری هم بگم که بیچاره دایی فقط شانس نیاورد! بازی با عربستان تیم حقش شکست نبود!

dizgah
01-06-2010, 20:15
تقريبا از روزهاي اول اين تاپيك ميام و پستهاش رو ميخونم ولي مي بينم متا سفانه هر لحظه بيشتر به بيراهه ميره
ورزش ما عين يه حيوون مرده است و يه عده لاشخور دورش جمعن هر كي هر جوري بتونه يه تيكه ميخواد ازش بكنه
بحث بحث دايي و تاج و غيره نيست چون اصولا هيچ اصولي در كار نيست
خود اون بالايي ها وقتي قرار داد رو مي بستن لابد ماشين حسابشون باطري نداشت كه بدونن دارن چه رقمي رو تعهد ميكنن يا شايد هم هنوز سوادشون قدرت هزم اين رقم رو نداشت
اون چه مسلمه هر چند از لحاظ اخلاقي اين پول حق دايي نيست اما قانونا فدراسيون بايد به تعهداتش عمل كنه
اين مسئله بايد پيش ميومد تا مردم بفمن مسئولان ورزش چطور الكي بيت المال رو حيف ميكنن
مگه وقتي اين قرارداد بسته ميشد بودجه از بيت المال مردم تامين نميشد ؟ چرا پس آقايون الان يادشون افتاده ؟
اين كه دايي يا كريمي كي بوده و چه كرده مربوط به انجمن اخبار ورزشي نيست بايد تو انجمن ورزش مطرح شه كه فعلا همچين چيزي نداريم پس خواهشا در مورد عنوان اصلي بحث كنيد

manreza71
01-06-2010, 21:25
میگیم مگه ما چند تا بازیکن داشتیم که تو لیگ قهرمانان اروپا جلوی یه تیم قدرتمند فیکس بازی کنه و گل بزنه؟ وقتی عادل فردوسی پوری که (که اکثر ما قبولش داریم) با وجود تیغ تیز انتقاداتش و اختلاف نظری که با دایی داره، بعد از بیش از 10 سال هنوز که هنوزه از افتخارآفرینی دایی در خارج از کشور و گلزنیش به چلسی و میلان و نائب قهرمانیش در لیگ قهرمانان اروپا با بایرن حرف میزنه، خداییش عجیب نیست که ما خیلی راحت از اون میگذریم؟!
قبل از هر چیز اینجا مکانی برای دفاع از دایی شده ، شما فکر میکنید دایی اافتخار داره وکسای دیگه ندارن ، هرکردم از دوستان خواستن بگن تا افتخارات کریمی رو عنوان کنم .
------
1-اولا کریمی هم تو لیگ قهرمانان بازی کرده وگل هم زده و البته پاس گل هم داده ( در حالی که کریمی هافبم هست ) . پس بیخود نگید فقط دایی گل زده

2- درمورد وضعیت چلسی هم توضیح دادم که چلسی که اونموقع دایی بهش گل زده تیمی درجه 2 بوده ( چون هنوز خبری از آبراموییچ نبوده )

3- درمورد گل به میلان ، اگه دایی به میلان گل زده ، کریمی اونقدر دفاع میلان و البته سیدرف رو تو مصاف های تک به تک با سیدرف دریبل کرد که سیدرف مجبور شد بارها بر روی کریمی خطا کنه وبالاخره یک کارت زرد هم بگیره

همین علی دایی بهترین بازیکن ایران بوده!بیشترین گل ملی رو زده(نگین به مالدیو گل زده یا به سوریه چون تو ایران این همه بازیکن بوده اونا هم گل می زدن!)
هیچ وقت گل وتعداد بازی بیشتر معیاری برای بهتر بودن نیست . همه جهان مارادونا را به عنوان بهترین بازیکن تاریخ جهان قبول دارند واونو اسطوره تکرارنشدنی تاریخ فوتبال میدونن ، اما مارادونا هم از لحاظ تعد بازی ملی هماز لحاظ گل زده در تاریخ آرژانتین دوم هست ، اما با این اوصاف بهترینبازیکن تاریخ جهان هست . مارادونا با 90 بازی ملی بعد از اسکار روجری با 98بازی ملی دوم هست واز لحاظ تعداد گل با 33 گل ملی بعد از باتیستوتا با 43گل ملی در رده دوم هست ، اما میبنیم هیچ کدام از اینها(گل زده وتعداد بازی ) ملاکی برای بهتر بودن نیست ، مارادونارو همه با دریبل های ناب و چشم نوازش به یاد میارند که از کمتر کسی دریبل های اودیده شده ، همچنین پاس های او که همیشه بازیکنان تیمن خودش را با دروازه بان در حالت تک به تک قرار داده و... ، مارادونا در جام جهانی 1986 تیم متوسط آرژانتین رو قهرمان جهان کرد ود رفینال برابر المان 2 پاس گل داد که همه این موارد باعث برتری مارادونا در تمام ادوار تاریج فوتبال جهان بوده است ، البته فراموش نکنیم بهترین گل تاریخ جهان مربوط به مارادونا هست که در همین جام جهانی 86 با گشودن دروازه انگلس با دریبل زدن 6 بازیکن ودروازه بان بدست اومد .
در مورد فرانسه هم همینطور فوتبال فرانسه با زیدان مطرح هست ومیبینیم خیلی از دوستان همین سایت هم از زیدان همیشه طرفداری کردن ، اما بهترین گلزن فرانسه هانری هست
ودرمورد سایر کشور ها هم همینطور

تو فینال champions leage بوده!
اولا دایی اون موقع بعضی مسابقات حتی جز 18 تا هم نبود ، درثانی توچند مسابقه که برای بایرن بازی کرد هیچ گلی نزد و همونطور که گفتم بیشتر اوقات جز 18 تا هم نبود ، این مدال گرفتن دایی دقیقا همانند مدال گرفتن ، افرادی چون آرفی در پرسپولیس هست ، همه دیدیم امسال آرفی کاری برای پرسپولیس نکرد ، اما تو افتخاراتش قهرمانی با پرسپولیس ثبت میشه ، همینطور افرادی مثل مصطفی آقازمانی و یا نایدجی و...

یا 3 سال پیش که پرسپولیس قهرمان شد ، افرادی مثل علی عسگر و... که جز 18 تا هم نبودن مدال گرفتن و جز افتخاراتشون ، قهرمانی با پرسپولیس ثبت شده

حالا من یه سوال از دوستان دارم ، دایی برای بایرن چند بازی تو cL انجام داد ؟؟ تو این بازیها (که معلوم نیست بازی کرده یا نه )که احیا نا بازی کرده ، چه کار مفیدی برای بایرن انجام داده ؟؟ آیا گلی زده ؟؟

manreza71
01-06-2010, 21:34
ویرایش شد : پست قبلی رو اشتباهی دوباره تکرار کردم

manreza71
01-06-2010, 21:50
این حرفارو بیخیال !
حالا جنگ چه ربطی به فوتبال داره ؟:)
یارو نیمده لشکر سپاه پاســـداران بسازه که . تیم فوتبال هستن ایشون:)

بهتره این سوال رو افراد سیا باز وسود جو بدن ، که برای منافع خودشون همه کس وهمه چیز رو وسط میکشن و البته میبینیم خودشون تو جنگ کاره ای نبودن وتو زمانی که جوانان مملکت برای دفاع از کشور جبهه رفتن امثال دایی درس خوندن و یکی یک پله های ثروت رو پیمودن

pcforlife
01-06-2010, 22:48
1-اولا کریمی هم تو لیگ قهرمانان بازی کرده وگل هم زده و البته پاس گل هم داده ( در حالی که کریمی هافبم هست ) . پس بیخود نگید فقط دایی گل زده

یک گل اونم به راپید وین اتریش!:20: بعد کلا علی کریمی 5 بازی CL داشته که معلوم نیست چند تا از این بازی فیکس بوده و چندتاش با تیمای کاملا قدرتمند و درجه یک اروپایی مثل راپید وین بوده...:31: بعد مگه ما میگم کریمی بازیکن بدون افتخاری بوده؟:20: شما چرا میای هی این دو تا بازیکن رو باهم قیاس میکنی؟ همسنن؟ هم وزنن؟ هم سایزن؟ هم قدن؟ هم پستن؟!!:27::31:

2- درمورد وضعیت چلسی هم توضیح دادم که چلسی که اونموقع دایی بهش گل زده تیمی درجه 2 بوده ( چون هنوز خبری از آبراموییچ نبوده )
خدا خیرت بده!:18: با عرض پوزش باید بگم که حیفه اون انگشتای خسته که صرف توجیه شما شد!!:41:... اصلا بیخیال... دقیقا شما راست میگید!:27:

بله... معیار برای تشخیص یه مهاجم خوب، دریبل زدن و حرکات زائد فوتباله نه گل زدن!:27:

حالا من یه سوال از دوستان دارم ، دایی برای بایرن چند بازی تو cL انجام داد ؟؟ تو این بازیها (که معلوم نیست بازی کرده یا نه )که احیا نا بازی کرده ، چه کار مفیدی برای بایرن انجام داده ؟؟ آیا گلی زده ؟؟
خنده داره!:27: والا کودک و نوجوان میدونن اولین بازیکن آسیایی که تو CL بازی کرده دایی هستش!:20:
تعداد بازی در اروپا = 24..... 6 گل زده!:20:
ضمنا اون بازی هرتا - چلسی که ما ساعت هاست راجع بهش صحبت کردیم و علی دایی توش گل زده، در جام برندگان باشگاه های آسیا صورت گرفته و اصلا تو CL نبوده، چون بازی دو تیم آسیایی اساسا ربطی به اروپا نداره...!!! شایدم مربوط به جام حذفی دانمارک بوده...! حالا باید دید این بازی چلسی - هرتا توسط فیفا به عنوان بازی ملی ثبت میشه یا نه؟!! احتمالا تو تاریخ های فیفا که نبوده!:31::46:
خداییش من از خیر پست دادن دیگه گذشتم!:31: ما هر چی میگیم (اونم با دیده ها و دلیل و مدرک نه رو هوا و شنیده ها) شما انگار نه انگار... جسارت نشه... ولی یا تو باغ نیستی یا جریان چیز دیگه ایه... خوب نمیخوای قبول کنی، رک و رو راست بگو قبول نمیکنم! دیگه این همه کپی پیست حرفای تکراری چیه!!!:18: خلاصه ما که به قولی عطاشو به لقاش بخشیدم!:31: اگه حرفی هم به کسی زدم که یه مقدار ثقیل بود، از باب مزاح و شوخی بخونتش...:46::11:

A.N.A.P
02-06-2010, 09:04

یک گل اونم به راپید وین اتریش![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بعد کلا علی کریمی 5 بازی CL داشته که معلوم نیست چند تا از این بازی فیکس بوده و چندتاش با تیمای کاملا قدرتمند و درجه یک اروپایی مثل راپید وین بوده...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بعد مگه ما میگم کریمی بازیکن بدون افتخاری بوده؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شما چرا میای هی این دو تا بازیکن رو باهم قیاس میکنی؟ همسنن؟ هم وزنن؟ هم سایزن؟ هم قدن؟ هم پستن؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا این آقای مغرور اومده ایران فوتبالو به جای رگبی اشتباه گرفته !!! فکر کنم 3 کارت قرمز 9 کارت زرد گرفته باشه !!!

رفته اونور آب مخش هوا خورده فکر کرده کی هست !!!

manreza71
02-06-2010, 09:45
یک گل اونم به راپید وین اتریش! بعد کلا علی کریمی 5 بازی CL داشته که معلوم نیست چند تا از این بازی فیکس بوده و چندتاش با تیمای کاملا قدرتمند و درجه یک اروپایی مثل راپید وین بوده... بعد مگه ما میگم کریمی بازیکن بدون افتخاری بوده؟ اولا کریمی دوبازی برابر میلان انجام داده( که توهردوبازی حال میلان رو گرفت به خصوص توئ بازی که تو الینز ارنا برگزار شد وکریمی تونفدر سیدرف رو دریبل زد تا سیدرف کارت زرد گرفت ) ، 1 بازی برابر بارسا( که این بازی تو نیوکمپ برگزار شد ) ، و... که اونا رو حضور ذهن ندارم ، درضمن کریمی دربازی راپید وین گل زده ویک پاس گل هم به ماکای داده
درثانی همونطور که گفتم کریمی هافبک هست و وظیفه هافبک ، گلزنی نیست ، وظیفه مهاجم گلزنی هست

شما چرا میای هی این دو تا بازیکن رو باهم قیاس میکنی؟ همسنن؟ هم وزنن؟ هم سایزن؟ هم قدن؟ هم پستن؟!!دهمینه ، خودت داری خودت رو محکوم میکنی ، شما میگی هعم پست نیستن ، بعد میگی دایی گل زده کریمی نزده ، حالا که اینجوره ، میشه بفرمایید تو بازی ایران ورم بهترین بازیکن زمین چه کسی بود؟؟ چه کسی توتی رو انگشت به دهن گذاشت ؟؟
توبازی ایران والمان چه کسی بهترین بازیکن زمین بود ؟؟چه کسی تیم آلمان رو بهم ریخت ؟؟ خوشبختانه فیلم این بازیها موجود وانچه از این بازیها در ذهن عالاقه مندان مونده دریبل های فوقالعاده کریمی هست نه کسانی که به مالدیوو و گوام گل میزنن ودربرابر این تیما هیچی نیستن

... اصلا بیخیال... دقیقا شما راست میگید!خوبه خودت هم متوجه شدی که حق با من بوده

بله... معیار برای تشخیص یه مهاجم خوب، دریبل زدن و حرکات زائد فوتباله نه گل زدن!معیار بهترین بودن رو گفتم که دریبل زدن وحرکالت غیر قابل پیش بینی هست ، که هیچ جور تاکتیکی نمیتونه این جور بازیکنانی رو نگه داره

1- نمونش مارادونا
2- روتالدینیو
3- علی کریمی ( مارادونای آسیا )
و....
که با دریبل کردن 5 ،6 نفر لقمه حاضر وامالده رو برای مهاجمان آماده میکنند وتوپ ودروازه خالی رو به مهاجم میسپرن تال گل بزننن

پ.ن : کریمی تا به حال بالای 10 پنالتی بادربل هاش برای دایی گرفته و بالای 30 پاس گل به دایی داده در حالیکه دایی فقط وفقط 2 پاس گل به علی کریمی داده ( اینجا متوجه میشیم که نقش کریمی چقدر قویتر وپررنگ تر از دیی هست ).نمونه بارزش بازیهای جام ملت های آسیا 2004 که علی کریمی همه کاره ایران تو این بازیها بود ،
1- توبازی اول ایران وتایلند تا دقیقه 70 بازی 0-0 مساوی بود که دقیقه 70 کریمی بادریبل 5 نفر توپ ودروازه خالی رو به عنایتی سپرد وعنایتی دروازه خالی رو باز کرد ، چند دقیقه بعد بادریبل 3 مدافع ودرازه بان تایلند یک پنالتی گرفت ، که پنالتی رو دایی زد ( بهترین بازیکن زمین کریمی انتخاب شد )

2- دربازی با ژاپن علی کریمیبارها وبارها برای دایی و... موقعیت سازی کرد که هیچکدومشون نتونستن توپ ها رو گل ، ( باز هم علی کریمی بهترین بازیکن زمین شناخته شد ) والبته ناکامورای ژاپنی کریمی رو تو همین بازیها الگو ابدب خودش قرار داد

3-دربازی با عمان ، نیمه اول ایران 2 بر صفر عقب افتاد که دقیقه 63 کریمی باز هم بال یک حرکت زیبا برای تیم ملی گل زنی کرد ( علی کریمی بهترین بازیکن ایران بود ، البته بهترین بازیکن زمین از عمان انتخاب شد )

4- بازی حذفی مرحله بعد دربرابر کره بود که علی کریمی فوقالعاده ظاهر شد و به تنهای تیم کره رو به خاک نشوند و و 3 گل در این بازی زد ( علی کریمی بهترین بازیکن زمین شناخته شد )

5- در بازی بازی با چین ( رسانهایی که بازی رو پوشش میدادن ، از علی کریمی به عنوان زلزله 8 ریشتری برای دیوار چین یاد کردن ) کریمی تو این بازی فوقالعاده بود و در یک صحنه با یک استارت 3 بازیکنت چین رو از مقابل برداشت ودرحالی که میرفت در مصاف نک به نک با دروازه بات قرار بگبره ، با تک از پشت دوپا توسط بازیکن چینی نقش بر زمین شد ودر کمال تعجب بازیکن چین فقط یککارت زرد گرفت . این در حالی بود که همگان حتی نلویزیون عربستان داور رو به جانبداری از چین محکوم کردن و برانکو نس=ز اعتقاد داشت که خطای روی کره حداقل 2 کارت قرمز داشته است ، همینطور تمام کارشناسان بر این باور بودن که بازیکن چین باید اخراج بشود . بایان حال پس از به پنالتی کشیده شدن بازی و باختن ایران در پنالتیها ، به همین راحتی حق ایران وکریمی خورده شد ( علی کریمی بترین بازیکن ایران بود ، اما بازیکن چینی بهترین بازیکن زمین انتخاب شد )

6- در بازی رده بندی با بحرین علی کریمی 1 گل زد و بادریبل مدافعان یک پنالتی گرفت که باز هم پنالتی رو دایی زد ( علی کریمی بهترین بازیکن زمین شناخته شد )

7- علی کریمی مشترکا با بازیکن بحرین با 5 گل زده آقای گل شدن ،این در حالی بود که کریمی 2 پنالتی گرفته بود وهردو رو دایی زد ( کریمی تو فکر تیم بود ،دایی به فکر آمار ) ( البته دایی تو لیگ به همراه پرسپولیس نتونسته بود مقامی بهتر از پنجمی کسب کنه )

8- علی کریمی به عنوان مرد سال آُیا 2004 ملقب به مارادونای آسیا انتخاب شد

9- جام ملت های 2004 به نام کریمی هست چون یک تنه تیم رو به اون مرحله رسوند وهمه توضیحاتش نیز ارئه شد ، این درحالی هست که دایی تو اون جام 2 گل زد که هردو رو با پنالتی هایی که کریمی گرفته بود . در ضمن ایران تو این بازیها 10 نفره بود چون دایی داشت توئ زمین راه میرفت .

پ.ن : نقش کریمی همانند نقش مارادونا در جام جهانی1986 بود که تیم رو یک تنه قهرمان کرد

خنده داره! والا کودک و نوجوان میدونن اولین بازیکن آسیایی که تو CL بازی کرده دایی هستش!جون خودم از خنده دارم میمیرم
این اولین که گفتی خیلی خیلی مسخره هست ، این مثل این میمونه که بگیم چون اروگوئه ، اولین بار قهرمان جام جهانی شده ، هر تیمی که بعد از اون قهرمان بشه ارزشی نداره ، یا بگیم چون من اول به دنیا اومدم ، تو دیگه ارزش نداری چون بعد من به دنیا اومدی

manreza71
02-06-2010, 09:53
اینم گوشه هایی از افتضاحات دایی در جام جهانی 2006

1-انتقاد کارشناسان از برانکو برای دعوت کردن دایی به تیم ملی
برانکو پس از پایان دیدار مقابل مکزیک در حضور رسانه ها گفت: "ما به اشتباهات فردی باختیم." بله ایران به اشتباهات فردی باخت و یکی از افراد اشتباهکار ، خود شخص برانکو بود که هیچ گاه به انتقادات سازنده ای که علیه تیم ملی می شد وقعی ننهاد.وقتی همگان می گفتند دایی پا به سن گذاشته برای حضور در خط حمله تیم ملی ایران مناسب نیست، برانکو و فدراسیون فوتبال فوتبال، منتتقدان را به ایجاد اغتشاش روحیه تیم ملی متهم کردند

2-مفسر شبکه RTL: علی دایی تیم ملی ایران را ناک اوت کرد
مفسر شبکه RTL با انتقاد از عملکرد علی دایی در دیدار برابر مکزیک گفت: او بازیکنی است که به تیمش فکر نمی کند و تنها به فکر بالا بردن رکوردهایش است. پیر لیتبارسکی هافبک تکنیکی تیم ملی فوتبال آلمان در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی که وظیفه تحلیل دیدار تیم های ایران و مکزیک را برعهده داشت ضمن بیان این مطلب افزود: کادر فنی تیم ملی ایران در بازی با مکزیک اشتباهات زیادی داشت که یکی از آنها تعویض نکردن علی دایی درطول بازی بود.
لیتبارسکی ادامه داد: قبل از بازی تصور می کردم تیم ملی ایران با نتیجه 2 بر1 تیم ملی مکزیک را شکست می دهد و زمانی که دو تیم در نیمه اول 1 بر1 مساوی بودند نیز به این پیش بینی خودم اعتقاد پیدا کردم اما نمی دانم چه اتفاقی افتاد که ایران در نیمه دوم بازی را واگذار کرد.
این مفسر باسابقه در ادامه به نقش حضور علی دایی در زمین اشاره کرد و گفت: به نظر من حضور دایی در زمین و تعویض نکردن او تا پایان بازی عملا تیم ملی ایران را ناک اوت کرد. کاپیتان تیم ملی ایران تنها به بالا بردن رکورد بازی و گل ملی خودش توجه می کند و به فکر تیم ایران نیست.

3- مجید جلالی :گفته بودم دایی در بازی با مکزیک کارایی ندارد
مجید جلالی تاکید کرد: همانطور که قبلا هم گفته بودم علی دایی در دیدار برابر مکزیک هیچ کارایی نداشت چرا که کندی او در مقابل سرعت مکزیکی ها کاملا قابل پیش بینی بود.

جلالی که با حضور در ورزشگاه فرانکن اشتادیون شهر نورنبرگ دیدار تیم ملی کشورمان برابر مکزیک را از نزدیک تماشا کرد افزود: از ماهها پیش اعلام کردم به دلیل اینکه علی دایی بازیکنی با سن بالا و عکس العمل های کند است عملا نمی تواند در مقابل سرعت مکزیکی ها برای تیم ملی مفید باشد اما متاسفانه کسی به این مسئله مهم توجهی نداشت

4-محمود خوردبین :دایی را به تیم ملی تحمیل کرده اند

محمود خردبین گفت: برانکو و دادکان با تحمیل دایی به تیم با ملت ایران لجبازی می کنند و دلیل این اصرارها با گذشت زمان مشخص خواهد شد. محمود خردبین در گفت وگو با خبر نگار ورزشی" مهر"ضمن بیان این مطلب در کرج افزود :وجود شخصی مانند دایی که هیچ کارایی در زمین نداشت فشار زیادی به بازیکنان دیگر آورد و آنها را خسته کرد به خصوص وحید هاشمیان که مجبور بود خلاء او را در زمین جبران کند و به جای او نیز بدود.
وی ادامه داد : نمی دانم چه ترسی از دایی وجود دارد که اجازه نمی دهد قاطعانه او را از زمین بیرون بکشند و احساسات یک ملت این گونه بازی گرفته می شود.
ملی پوش اسبق تیم ملی خاطرنشان کرد: مگر غیر از این است که از میدان دادن به جوانانی مانند تیموریان نتایج بسیار خوبی به دست آوردیم پس چرا این میدان به کاظمیان ،خطیبی ،برهانی و ... داده نمی شود.
وی در پایان اظهارداشت: اگر ترکیب تیم ایران در بازی های بعدی ترکیبی جوان شده باشد می توان به صعود ایران به مرحله بعد امیدوار بود اما اگر با این ترکیب به میدان برود از همین الان باید منتظر سقوط و شکست های ناباورانه تیم کشورمان باشیم.

5-شبکه اسکای اسپورت انگلیس:ایران خط حمله نداشت/ دایی درزمین قدم میزند

شبکه اسکای اسپورت انگلیس ضعف خط حمله و مهاجمین تیم ملی ایران را عامل شکست سنگین این تیم برابر مکزیک عنوان کرد . شبکه اسکای اسپورت انگلیس گزارش کرد: علی دایی مهاجم کهنه‌ کارتیم ملی ایران درشرایطی درخط حمله تیمش در برابر مکزیک قدم می ‌زد که به خوبی از سوی بازیکنان اطرافش چون علی کریمی حمایت می ‌شد.
اسکای اسپورت ضمن تمجید ازخلق صحنه‌ های خطرناک توسط وحید هاشمیان دیگرمهاجم تیم ملی ایران نوشت : ضربه سر ماهرانه وی در اوایل نیمه اول تنها به مدد حرکت آکروباتیک "اسوالدو سانچز" دروازه ‌بان مکزیک دفع شد.

6-علی دایی برای روبه رو نشدن با خشم مردم به ایران بر نمیگردد

از جمع بازیکنان شاغل در ایران تنها علی دایی به ایران بازنخواهد گشت . وی به برلین سفرکرده تا به همراه خانواده اش مدتی را به دور ازهیاهوی فوتبال به استراحت بپردازد .

پ.ن : البته فرار کردن به المان وامریکا نتیجه ای نداشت چون مردم حداقل شیشه های مغازش رو پایین آوردن

7- گزارش گزارشگر دبی اسپرت : دایی بلد نیست توپ را استپ کند

گزارشگر شبکه دبی اسپرت بعد از انکه دایی 2 بار در استپ کردن ساده توپ به مشکل برخورد وتوپ ها رو لود داد با تمسخر به این بازیکنان ایرانی به گزارش خود ادامه داد وعنوان کرد ، دایی حتی بلد نیست تو پ را استپ کند ، معلوم نیست معیار انتخاب دایی برای تیم ملی ایران کدام توانایی او بوده است

این عکسها فکر کنم مربوط به صحنه هایی هست که دایی توپ ها رو لو داده ونتونسته استپ کنه ( البته تو عکس دوم ، هر چجی فکر کردم متوجه نشدم دایی چی کار کرده !!!!)

این کاریکاتور هم مربوط به بعد از جام جهانی 2006 هست ، که به خاطر خراب شدن اعصاب مردمن توسط دایی درست شد

کاریکاتور خیلی واضخ هست ونیازی به توضیح دادن نداره

حالا یه سوال خیلی ساده از دوستان . چرا دایی هیچ وقت تو جام جهانی گل نزده ؟؟ والبته میبینیم که اینطور آبروی فوتبال ما رو برده !! آیا دلیلش نبودن تیمهای درجه 8 مثل گوام ،مالدیو و... تو جام جهانی نیست ؟؟

teza
02-06-2010, 12:03
manreza71 بابا بیخیال شو جان هر کی دوست داری بابا من اصلا نفهمیدم این دو تا چه ربطی به هم دارن و اصلا این قضیه چه ربطی به موضوع تاپیک داره
بعد شما مطمئنی فرشید نیستی نمیدونم مگه شما چند تا برادرید تو چندمی میشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد تو را خدا بیخیال شو اخر کار دست خودت میدی بن میشی
یه چیز دیگه علی کریمی به حد کافی محبوب هست با این کارات داری گند میزنی به شهرتش ....کریمی جان

Rastin.
02-06-2010, 12:24

کاملا موافقم!!!

چون هیچ فرد منصف و بی طرفی که جو بعد از بازی عربستان یادش باشه نمیتونه این واقعیت رو انکار کنه که سکوت و کنار کشیدن دایی از فوتبال در چند ماه اول بعد از برکناریش بخاطر نفرت مردم از ایشون بود....

از وکیل دایی غیر از این انتظار نمیره...بهر حال برای توجیه افکار عمومی باید بهانه ای جور کرد! (قصه قدیمیه اول اونا شروع کردن!!:31:)

2- دوست عزیز... مگه من میگم دایی تو تیم ملی به عنوان مربی شاهکار کرده... دوستمون میگن دایی ضعیفترین مربی ایرانه + آماری که ارائه کردن، منم رفتم دنبالش و دیدم آمار به اون افتضاحی هم که میگن نیست... بعد من خودم دارم میگم دایی اولین عامل حذف ایران از جام جهانی بود، خود دایی هم قبول داره که عامل باخت یه تیم مربی اون تیمه... اما همونطور که قلعه نوعی مربی تیم قهرمان لیگ برتر رو با به به و چه چه آوردن و با تی پا انداختنش بیرون، همین بلا رو سره دایی آوردن و همین بلا رو سر قطبی خواهند آورد (امیدوارم که اتفاق نیفته) ضمنا بری نگاه کنی میبینی یه مربی تیم ملی ها معتبر جهان فرصت سه چهار ساله میدن. به دایی به زور یک سال فرصت دادند... حتی نذاشتن تیم اون به طور قطعی از جام جهانی حذف بشه و واسه اون سه مسابقه یه مربی دیگه آوردند...:5:

بحثی نیست که باید به مربی فرصت داد...اما وقتی یه مربی لیگ بخودش اجازه میده با این لحن کوچه بازاری به سرمربی تیم ملی حمله کنه میشه!؟
در مورد نتایج دایی : 6 امتیاز در 6 بازی...حالا شما میگید شاهکار نکرده!...واقعیت اینه که بسیار بد نتیجه گرفته.

به قول سروش بعضی از ماها فقط نقاط تاریک رو میبینیم و هی اونا رو بزرگ می کنیم...:20: باید همه واقعیت رو دید با تمام نقاط تاریک و روشنش!

اما وقتی بنفعمون نیست و دوست داریم به قضایا با خوشبینی محض نگاه بشه از اینجور جملات استفاده میکنیم..
الانم صحبتهای دایی رو در پست اول گذاشتن...مطالعه کنید و اگه نقطه روشنی وجود داشت ما رو در جریان بذارین!:20:

Ezel
02-06-2010, 15:40
اولا کریمی دوبازی برابر میلان انجام داده( که توهردوبازی حال میلان رو گرفت به خصوص توئ بازی که تو الینز ارنا برگزار شد وکریمی تونفدر سیدرف رو دریبل زد تا سیدرف کارت زرد گرفت ) ، 1 بازی برابر بارسا( که این بازی تو نیوکمپ برگزار شد ) ، و... که اونا رو حضور ذهن ندارم ، درضمن کریمی دربازی راپید وین گل زده ویک پاس گل هم به ماکای داده
درثانی همونطور که گفتم کریمی هافبک هست و وظیفه هافبک ، گلزنی نیست ، وظیفه مهاجم گلزنی هست

ببخشید ولی اینکه کریمی x رو دریبل زده چه ربطی به این تاپیک و حقوق حقه ی دایی داره ؟؟؟ نکونام هم روی سر کاناوارو به کاسیاس گل زده اما موضوعی کاملا بی ربطه ، فکر میکنم مشکل اصلی اینه که برخی دوستان به عنوان این تاپیک توجهی نکرده اند .

اگر دلخوری شما به این خاطره که کریمی از تیم ملی توسط دایی کنار گذاشته شده ( که البته به خاطر مصاحبه ای بود که بر ضد روسای فدراسیون انجام داده بود ) و در پرسپولیس هم دایی برای برگردوندنش نظر مثبتی نداشت لازم به ذکره که تیم ملی وامدار و بدهکار به هیچ کس نیست و پرسپولیس هم نه وامدار عابدزاده هست ، نه دایی ، نه باقری و نه حتی پروین بزرگ چه برسه به کریمی که شما اینقدر در رابطه با کریمی حرف میزنید و مطالب تکراری می نویسید .

باز هم میگم دایی اشتباهات زیادی داشته و نتایج بدی رو در مقدماتی جام جهانی برای ایران رقم زده ، اما نباید فقط اشتباهات رو ببینیم و نتیجه گیری کنیم .:11:

alex110
02-06-2010, 17:00
امثال دايي و قلعه نويي هر موقع كم مي يارن پاي خدا و جبهه قران رو وسط مي كشن در حالي كه هيچ اعتقادي به ان ندارن اگه مي تونن جواب فوتبالي بدن دايي با پارتي اش ده ها مهاجمان رو نابود كرد در تيم ملي و در زمان مربي گري اش ايران رو نابود كرد حالا داره شاخ ميشه

manreza71
02-06-2010, 17:09
ببخشید ولی اینکه کریمی x رو دریبل زده چه ربطی به این تاپیک و حقوق حقه ی دایی داره ؟؟؟ نکونام هم روی سر کاناوارو به کاسیاس گل زده اما موضوعی کاملا بی ربطه ، فکر میکنم مشکل اصلی اینه که برخی دوستان به عنوان این تاپیک توجهی نکرده اند . بهتره اینو به خودتون بگید که میگید دایی به مالئیو و... گل زده

اگر دلخوری شما به این خاطره که کریمی از تیم ملی توسط دایی کنار گذاشته شده ( که البته به خاطر مصاحبه ای بود که بر ضد روسای فدراسیون انجام داده بود ) اتفاقا خیلی خیلی خوشحال شدم ، میدونی چرا چون دایی بدجوری بازی رو به کریمی باخت و دیدیم کریمی با عزت واحترام به تیم ملی برگشت ( نه مثل خود دایی که بدجوری از تیم ملی اوت شد و حتی یک نفر هم از قلعه نویی انتقاد نکرد ، تاکید میکنم حتی یک نفر انتقاد نکرد )، گزارش گزارشگر بازی هم گویای همه چیز بود تو بازی ایران وامارات.

، در ضمن ننگ نرفتن تیم دایی به جام جهانی به خاطر لج بازی کردن با کریمی در تاریخ جاویدان هست

صعود نکردن به جام جهانی = دعوت نکردن دایی از کریمی ولج بازی با 70 ملیون

و در پرسپولیس هم دایی برای برگردوندنش نظر مثبتی نداشتمثل اینکه از هیچی خبر نداری !!
دایی گفته بود کریمی رو به پرسپولیس برمیگردونم ، اما کریمی در جوابش گفته بود تا وقتی دایی در پرسپولیس هست به پرسپولیس برنمیگردم ، تنها هدف دایی از این کار این بود که نرفتن به جام جهانی به خاطر دعوت نکردن از کریمی رو لوس کمنه ، که کریمی خیلی باهوش تر از اون بود وبد جوری زد تو ذوقش

لازم به ذکره که تیم ملی وامدار و بدهکار به هیچ کس نیستتی ملی یعنی تیم 70 ملیون جمعیت
یعنی تیم یک ملت
نه ازثیه شخصی دایی ، که میگفت تیم من تیم من ودیدیم رید تو تیم

پرسپولیس هم نه وامدار عابدزاده هست ، نه دایی ، نه باقری و نه حتی پروین بزرگ چه برسه به کریمی که شما اینقدر در رابطه با کریمی حرف میزنید و مطالب تکراری می نویسید .من نمیدونم شما قبلا جی دیگه ای پست دایدی یا نه ؟؟ اینطور که معلومه شما دارید از چیزی حرف میزنید که بنده اشاره ای نکردم ، اما در مورد پرسپولیس : صاحبان پرسپولیس فقط وفقط هواداران هستن ونه هیچ کس دیگه ، نه کریمی ، نه پروین ، نه دایی ، نه باقری ونه هیچ کس دیگه ای . پس خواهشا بحث رو به بیراهه نزنید

درضمن کریمی متعلق به رنگ خاصی نیست متعلق به ایران است .

باز هم میگم دایی اشتباهات زیادی داشته و نتایج بدی رو در مقدماتی جام جهانی برای ایران رقم زده ، اما نباید فقط اشتباهات رو ببینیم و نتیجه گیری کنیم .همه عالم وادم و کارشناسان ومردم و... میگفتن دایی اشتباه میکنه که کریمی رو با لجبازی به تیم ملی دعوت نکرده ، اما چه فایده دایی تیم ملی رو تیم خودش میدونست ونظر هیچ کس براش مهم نبود ، البته مردم حقش رو کف دستش گذاشتن و تو بازی با عربستان جواب دندادن شکنی از 120000 تماشاگر گرفت

manreza71
02-06-2010, 17:16
شما چرا میای هی این دو تا بازیکن رو باهم قیاس میکنی؟ همسنن؟ هم وزنن؟ هم سایزن؟ هم قدن؟ هم پستن؟!!کاملا موافقم ، کریمی و دایی قابل قیاس نیستن ،
چون کریمی رو با رونالدینیو مقایسه میکنن ( همونطوری که این مقایسه بین کریمی ورونالدینیو در سال 2004 در برنامه 90 انجام شد ومجید جلالی مقایسه کریمی ورونالدینیو رو انجام داد )

2- کریمی رو با مارادونا مقایسه میکنن و بهش میگن مارادونای آسیا

نتیجه : کریمی رو با کسی که بلد نیست 4 تا روپایی بزنه مقایسه نمیکنن

taia
02-06-2010, 18:13
لول
من یادم میاد هفته ی پیش یک پستی اینجا دادم! بابا دم همتون گرم! هنوز دارید بحث می کنید! :46:

هیچ کس هم که حرف دیگری رو قبول نمی کنه! ولی در کل به دوستان عزیزم بگم، (من البته نظرم بیشتر با مخالف های دایی هست :دی ) ولی عزیزان شما اصل رو ول کردید فرع رو چسبیدید!
دایی یک قطره ی کثیف هست در یک برکه ی گند زده! یک قطره! بودن و نبودنش مهم نیست!
شما فوتبال خراب ما رو ول کردید گیر دادید به دایی؟!
حالا دایی 1 میلیارد نه اصلا 10 میلیارد از بیت المال بگیره، اصلا به زور هم بگیره! سوال اصلی اینه که چه کسی اصلا پای این مبلغ را به قرارداد باز کرد؟! چه کسانی (کلا در تیم ملی و لیگ) با سر مربی مثل آب روان برخورد می کنند! کی بیاد و بره! تو این فوتبال انقدر اتفاق هست که دایی هم توش حل میشه!
من انتقادم به دایی بیشتر از اخلاقش هست تا این پول! این پول رو که خوب اگه من هم قرارداد داشتم و تیم ملی اصلا از لیست تیم های جهان حذف هم میشد! :دی می رفتم دنبالش! دیگه وقتی قرارداد بسته میشه پول بیت المال نیست که عزیزان من!
اون پول تا زمانی بیت المال بود که در دست آقایان فدراسیون بود! وقتی وارد یک قرارداد شد دیگه تمام هست! حالا ببینید مفاد این قرارداد چی بوده و ... که کاری ندارم!
در این فوتبال ما کلا پول کم خرج نمیشه، باز یاد کنم از دادکان که چه خوب گفت! این همه خرج می کنیم، کو بازده؟!!
شما فکر می کنید تو لیگ ما کم پول خرج میشه؟! قربونش برم همه تیم ها هم که (جز 2-3 تا) دولتی هستند و بیت المال :دی

در کل به نظر من، اگر انتقادی جز به اخلاق دایی بشه، اشتباه هست! چون دایی و دیگران بچه های همین فوتبال هستند! اگر شما در الکل زندگی کنی هیچوقت میکروبی میشی؟!! ولی وقتی در زباله دانی کار کنی خوب بخواهی نخواهی کثیف میشی!
بحث الان هم نیست! برید به 20 سال پیش! من تا وقتی یادم هست جز 1 بار اونم همون سال 96 تا 98 همیشه ما از تیم ملی گله داشتیم! هیچوقت هم تیم درست نشد! دنیا پیشرفت کرد، علم فوتبال پیش رفت کرد! کره جنوبی و ژاپن که زمانی برای ما مثل تایلند و مالدیو بودند، امروز ما شکست مقابلشون رو حتمی می دونیم! تازه به تایلند هم شانسی نمی بازیم :دی

از نظر من ما بهترین و بدترین مربی اصلا نداریم! همه ی مربی های ما بد بوده اند! چرا؟! چون من توی عمرم نشده بشینم پای تلویزیون و یک بازی ( به معنای واقعی بازی) از تیم ملی ببینم! همیشه تا دقیقه ی نود دست به دعا و راز و نیاز بودیم! خدایا ببریم! یا حضرت ... به حق ... برنده بشیم! انصافا شما بگید شد ما بشینیم جلوی تلویزیون و بازی تیم ملی رو ببینیم و حرص نخوریم!!!
حالا دایی مربی بود! یا ویرا! یا طالبی یا هرکی!

رها کنید بحث رو دوستان!
وضع ما خیلی بدتر از اینهاست که بخواهیم به دایی گیر بدیم!

Alireza_SA
02-06-2010, 18:15
خداییش من از خیر پست دادن دیگه گذشتم!:31: ما هر چی میگیم (اونم با دیده ها و دلیل و مدرک نه رو هوا و شنیده ها) شما انگار نه انگار... جسارت نشه... ولی یا تو باغ نیستی یا جریان چیز دیگه ایه... خوب نمیخوای قبول کنی، رک و رو راست بگو قبول نمیکنم! دیگه این همه کپی پیست حرفای تکراری چیه!!!:18: خلاصه ما که به قولی عطاشو به لقاش بخشیدم!:31: اگه حرفی هم به کسی زدم که یه مقدار ثقیل بود، از باب مزاح و شوخی بخونتش...:46::11:

احسنت
حقایق رو گفتی ...
حالا که ... یا که خودشون رو به ... بیخیال!

manreza71
02-06-2010, 18:30
امثال دايي هر موقع كم مي يارن پاي خدا و جبهه قران رو وسط مي كشن در حالي كه هيچ اعتقادي به ان ندارن اگه مي تونن جواب فوتبالي بدن دايي با پارتي اش ده ها مهاجمان رو نابود كرد در تيم ملي و در زمان مربي گري اش ايران رو نابود كرد حالا داره شاخ ميشه
100% موافقم ، همونطور که همه میدونند ، شهدا وجانبازان واقعی هیچ وقت منتی برسر مردم نزاشتن و هر کاری کردن گفتن وظیفمون بوده ، حالا این عزیزان بدبختی وزجرش رو کشیدن ، اما تو این بین یه عده سود جو امثال دایی میان شهدا و جانبازان رو وسط میکشن تا منافعشون رو به دست بیارن . در حالی که شخص دایی زمانی که جنگ شروع شده ، هیچ وقت به جبهه نرفته و پله های ثروت رو پیموده والانم از بیت المال 3 ملیارد طلبکار هست !!

manreza71
02-06-2010, 19:42
دایی یک قطره ی کثیف هست در یک برکه ی گند زده! یک قطره! بودن و نبودنش مهم نیست!
شما فوتبال خراب ما رو ول کردید گیر دادید به دایی؟!
حالا دایی 1 میلیارد نه اصلا 10 میلیارد از بیت المال بگیره، اصلا به زور هم بگیره! سوال اصلی اینه که چه کسی اصلا پای این مبلغ را به قرارداد باز کرد؟! چه کسانی (کلا در تیم ملی و لیگ) با سر مربی مثل آب روان برخورد می کنند! کی بیاد و بره! تو این فوتبال انقدر اتفاق هست که دایی هم توش حل میشه! مشکل فوتبال ما همین لابی هاست که در راس همه جناب علی دایی انجام میدن و ثمره این لابی ها نابودی فوتبال ماست . مشکل ما ها اینه که نمیخوایم تغییر رو از جایی شروع کنیم ، تو فوتبال ما همه چیز مشکوک هست وهمه هم اینو میدونند اما ما سکئت رو اختیار کردیم .

مشکل همیشگی فوتبال ما پدیدهی به نام سانسور هست که میتونه دروغگویی رو همراه داشته باشه ، میتونه دلالیسم رو به وجود بیاره ، میتونه باعث استفاده سود جویان بشه و... تورو خدا به من بگید کدوم یک از اون مواردی که من اشاره کردم اشتباه بود !!
سانسور تو فوتبال ما بیداد میکنه ودرد بزرگ فوتبال ما انجاییست که نمیتونیم از موانعی که سر راه فوتبال مارو گرفتن حرف بزنیم وباید از کنار اونا بگذریم تا این فوتبال پژمرده امروز رو ببینیم.من ومن کردن ونگفتن وحرف خوردن وسکوت کردن ، گذاشتن وگذاشتن وبی خیال شدن آفت فوتبال ماست ونتیجه اونم فوتبالی هست که امروز در سطح ملی وباشگاهی میبینیم.
از کجا شروع کنم

از مربیانی که صرفا به خاطر رابطه ونه معیار فنی برکرسی مربیگری تیم می نشینند ( علی دایی )

ازکادر فنی عجیب وغریبی که تو ایران همه عناوین رودرو میکنه وتو آسیا از کسب یک پیروزی ساده هم عاجز هست(قلعه نویی )

از بازیکنان بنجل که برای اقامت بر روی سکوها می ایند وبخش مهمی از درامدشان را بین کسبه محترم دلال ها تقسیم میکنند ( حتی بلد نیستن پاس بدن )

و...
سانسور فوتبال ماروخفه کرده
متخلفانی که با خود خواهی ها ونا به هنجاریهایشان آتشی به خرمن این حوزه انداخته اند ،خود را سمبل فوتبال پاک میدانن ( اشاره به مواردی که تو پست قبل بیان کردم) ، برای ما که نه زوری در کف داریم ونه دلمان به مدارکی که داریم خوش است ،چه راهی غیر از این میماند که سکوت کنیم وخون دل بخوریم، سرگذشت ما انگار همین است که سکوت بکنیم وهمچنان خون دل بخوریم !!

Ezel
02-06-2010, 21:09
بهتره اینو به خودتون بگید که میگید دایی به مالئیو و... گل زده متاسفانه یا خوشبختانه چیزی که الان حقیقت داره اینه که فوتبال ایران در صحنه ی بین الملل اغلب با نام دایی شناخته می شود .

در ضمن ننگ نرفتن تیم دایی به جام جهانی به خاطر لج بازی کردن با کریمی در تاریخ جاویدان هست

صعود نکردن به جام جهانی = دعوت نکردن دایی از کریمی ولج بازی با 70 ملیون کریمی که بعد از دایی برگشت به تیم ملی چه کاری تونست انجام بده ؟ تیم ملی رو برد جام جهانی که حالا عدم دعوت از کریمی شده دلیل نرفتن تیم به جام جهانی ؟ به نظر من دلیل اصلی نرفتن ایران به جام جهانی ضعف فنی نیمکت تیم ملی بوده نه عدم دعوت از کریمی .

مثل اینکه از هیچی خبر نداری !!
دایی گفته بود کریمی رو به پرسپولیس برمیگردونم ، اما کریمی در جوابش گفته بود تا وقتی دایی در پرسپولیس هست به پرسپولیس برنمیگردم ، تنها هدف دایی از این کار این بود که نرفتن به جام جهانی به خاطر دعوت نکردن از کریمی رو لوس کمنه ، که کریمی خیلی باهوش تر از اون بود وبد جوری زد تو ذوقش نیز دایی گفته بود که پرسپولیس خانه عابدزاده هست ، اما در عمل دیدیم که شد نت بردار تمرینات ، و دایی نگفت کریمی رو بر میگردونم بلکه گفت پرسپولیس خانه کریمی هست ، مطمئنا دایی اونقدر هوشیار بود که تیمش رو با اظهار نظر غیر عقلایی به حاشیه نبره .

تی ملی یعنی تیم 70 ملیون جمعیت
یعنی تیم یک ملت
نه ازثیه شخصی دایی ، که میگفت تیم من تیم من ودیدیم ... تو تیم دقیقا همینطوره ، یعنی 70 میلیون جمعیت نه فقط علی کریمی . و ارثیه شخص دایی هم نیست اما نمیشود به زور به مربی بازیکن تحمیل کرد ، نمونه ی بارز دیگه در این مورد کاپیتان دونگا هست که قلم قرمز بر روی اسم رونالدینیو کشید ، وقتی کسی به عنوان سرمربی انتخاب میشه مسئول مستقیم تمام نتایج هست و همینطور اختیار تام داره در مورد دعوت از نفرات ، پس صرف به اینکه دایی در مورد کریمی با ما هم نظر نیست نباید دلیل باشه برای توهین .

:5:

manreza71
03-06-2010, 00:19
متاسفانه یا خوشبختانه چیزی که الان حقیقت داره اینه که فوتبال ایران در صحنه ی بین الملل اغلب با نام دایی شناخته می شود .اینکه فوتبال مارو تو مالدیو ،گوام ، نپال ، سریلانکا ، لائوس وسایر کشور های درجه 8 با دایی میشناسن شکی نیست وهیچ کس بحثی روش نداره

تو مالدیو ،گوام ، سریلانکا،نپال ، عربستان ، فوتبال مارو بادایی میشناسن چون خوب بهشون گل زده !!

در ایرلند

کریمی که بعد از دایی برگشت به تیم ملی چه کاری تونست انجام بده ؟ تیم ملی رو برد جام جهانی که حالا عدم دعوت از کریمی شده دلیل نرفتن تیم به جام جهانی ؟ به نظر من دلیل اصلی نرفتن ایران به جام جهانی ضعف فنی نیمکت تیم ملی بوده نه عدم دعوت از کریمی . اولا تیم ملی 5 امتیاز با قطبی گرفت ، که 3 امتیازش رو تنهایی کریمی بدست آورد ، در ضمن شاید شما زیر همه چیز بزنید ولی تو این دوره زمونه پدیده ای به نام ماهواره ،تلویزیون و... وجود دارن که همه چیز رو ثبت میکنن ، البته کسانی هم که آلزایمر داشته باشن با دین این فیلم همه چیز یادشون میاد

فیلم گل کریمی به امارات وگرفتن 3 امتیاز به تنهایی توسط کریمی والبته صدای گزارشگر که دایی رو عامل اصلی نابودی تیم ملی به خاطر دعوت نکردن از کریمی میدونه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددلیل نرفتن ایران به جام جهانی فقط وفقط عقده وکینه شخصی دایی از کریمی بود که این کینه وعقده رو فدای همه چیز حتی حذف تیم ملی کرد

دقیقا همینطوره ، یعنی 70 میلیون جمعیت نه فقط علی کریمی . و ارثیه شخص دایی هم نیست اما نمیشود به زور به مربی بازیکن تحمیل کرد ، نمونه ی بارز دیگه در این مورد کاپیتان دونگا هست که قلم قرمز بر روی اسم رونالدینیو کشید ، وقتی کسی به عنوان سرمربی انتخاب میشه مسئول مستقیم تمام نتایج هست و همینطور اختیار تام داره در مورد دعوت از نفرات ، پس صرف به اینکه دایی در مورد کریمی با ما هم نظر نیست نباید دلیل باشه برای توهین .
70 ملیون جمعیت ، همه کارشناسان ، رایدیو ، تلویزیون ، برنامه 90 و...معتقد بودن که کریمی باید حتما تو تیم ملی باشه ، که دایی دعوتش نکرد ودیدیم 120000 تماشاگر اعم از استقلالی وپرسپولیس در بازی با عربستان نا م کریمی رو فریاد میزدن ، چون بحث ملی که وسط بیاد رنگ اعتباری نداره ، اما برای دایی عقده وکینه شخصی مهمتر از 70 ملیون جمعیت بود

2 نکته جالب درمورد دعوت نکردن کریمی از سوی دایی وجود داشت

1- کریمی بنا به نظر کارشناسان 50% پرسپولیس بود و البته نتایجی که پرسپولیس در غیاب کریمی گرفت نیز گویای همین قضیه هست ، پرسپولیس در 6 بازی که کریمی رو نداشت( به علت مصدومیت یا محرومیت ) از 18 امتیاز ممکن 2 امتیاز رو گرفت !! که همین نشون دهنده نقش فوقالعاده کریمی در پرسپولیس بود

2- کریمی در حالی که با لج بازی وبچه بازی دایی به تیم ملی دعوت نمیشد ، به عنوان تنها آسیایی برای بازی در تیم منتخب جهان 2009 دعوت شد ، تا بار دیگر مشخص شود دایی بازمین وزمان لج میکند

نتیجه کلی : دایی بازی قماری رو با کریمی شروع کرد که تو این بازی همه چیز ش رو باخت واین بار خار ج از سالن از کریمی لایی خورد وننگ نرفتن تیم ملی ایران با سرمریبگری دایی به جام جهانی به خاطر دعوت نکردن از کریمی تاابد در ذهن همگان خواهد ماند .

sia-saketi
03-06-2010, 01:21
1-باربا پاپا عوض می‌شه

در دهه‌ی شصت، نگارنده سن‌ش آن‌قدر بود که تنها می‌توانست جلو تلویزیون بنشیند و کارتون تماشا کند! در آن روزها، کارتونی پخش می‌شد به نام «باربا پاپا»؛ که شخصیتی بود که می‌توانست به شکل‌های گوناگون دربیاید و با استفاده از این توانایی مشکلات‌ش را حل می‌کرد و باز به حالت اولیه‌اش برمی‌گشت.

2.چه می‌کنه این علی دایی عوض شده!

دیشب برای بار نمی‌دانم چندم، عادل فردوسی‌پور در برنامه‌اش گفت که علی دایی عوض شده است و دیگر با منتقدان و مخالفان‌ش به تندی حرف نمی‌زند.
و خب ،این در حالی بود که دایی داشت تندترین حرف‌ها را درباره‌ی دوست سابق‌ش آقای تاج می‌زد و چند ساعت قبل در مصاحبه مطبوعاتی بعد قهرمانی، از خجالت افشین قطبی درآمده بود و هنوز یک ماه هم نگذشته که رئیس فدراسیون را در برنامه‌ای زنده دروغ‌گو خطاب کرد.

3.حافظه، تناقض و چند چیز دیگر

پای عنصر نداشته‌ای به اسم حافظه را وسط نمی‌کشیم. اصلا لازم نیست به یک سال و نیم پیش برگردیم و مصاحبه‌های آقای دایی در ستایش از مهدی تاج و علی کفاشیان را به یاد بیاوریم. همین امروز به اندازه‌ی کافی در سخنان شهریار بی‌رقیب فوتبال ایران، مرد تمام افتخارات تمام نشدنی فوتبال، تناقض وجود دارد.

4. و افشین از جاده‌ی حاج حبیب به فوتبال ایران آمد!

علی دایی از مدیریت کاشانی تمجید می‌کند و او را مدیری موفق معرفی می‌کند که باعث قهرمانی پرسپولیس شده است و می‌گوید بدون او حاضر به کار کردن در پرسپولیس نیست.
باربا پایا عوض می‌شود.
چند ساعت قبل از برنامه‌ی نود، علی دایی در کنفرانس مطبوعاتی، سوال مهمی را مطرح می‌کند و بدون این‌که پاسخی بدهد، سوال بخت‌برگشته را لای مه و دودی محو رها می‌کند تا به تعداد آدم‌هایی که قدرت تخیل دارند، برای سوال مطروحه جواب ممکنی وجود داشته باشد.
علی دایی می‌گوید افشین قطبی از کجا وارد فوتبال ایران شد؟
حافظه؟ این دیگر به حافظه احتیاج ندارد؛ چون همه نام آن مدیری که قطبی را به ایران آورد می‌دانند؛ بله! مدیر محبوب آقای دایی؛ جناب حاج حبیب کاشانی.
قطبی که فردی ناشناس برای ایرانی‌ها بود با پیش‌نهاد حمید استیلی به ایران آمد و با باشگاه پرسپولیس به مدیریت حبیب کاشانی قرارداد امضا کرد و کنار همین مدیر پرسپولیس را به مقام قهرمانی لیگ هفتم رساند.

5.سوال برای گرفتن پاسخ یا گل‌آلود کردن آب؟
دایی اگر خیلی دنبال جواب سوال‌ش می‌گردد و دنبال گل‌آلوده کردن آب و یکی کردن ارزش ماهی و قورباغه در چنین فضایی نیست، بهتر است جواب این سوال را از حبیب کاشانی بگیرد.
اما می‌دانیم و روشن است که داستان چیز دیگری‌ست.

6.سوالی که دایی باید از خودش هم بپرسد

7.از مدارس اردبیل تا دانشگاه صنعتی‌شریف
در همان سال‌هایی که کارتون «باربا پاپا» پخش می‌شد، در همان سال‌های جنگ و دفاع و ایثار، آقای علی دایی متولد سال 1348 در سنی حدود 15 ساله‌گی در اردبیل زنده‌گی می‌کرد. و خب، در همان سال‌ها خیلی‌ها به عشق آب و خاک‌شان به جبهه رفتند، از تمامیت ارضی ایران دفاع کردند، شهید یا جانباز شدند- یا به قول آقای دایی در برنامه‌ی نود «معلول»!- تقریبا هم سن و سال آن موقع علی دایی بودند که احتمالا در منطقه‌ی امن اردبیل مشغول تحصیل علم و دانش بوده؛ که البته چه خوب. چون بعدها توانست به پشتوانه‌ی علم‌آموزی همان سال‌ها به دانشگاه صنعتی شریف برود، پای‌ش به تهران و متعاقب آن تیم‌های تهرانی باز بشود و پله‌های شهرت و ثروت را یکی یکی بالا برود.

8.سنگر مفاهیم ارزش‌مند
دغدغه‌ی آقای دایی دفاع از آب و خاک نیست؛ که اگر بود، خودش یکی از آن خیل نوجوانی بودند که به جبهه رفتند. فقط این‌جا هم باربا پایا عوض می‌شود، پشت ارزش‌مندترین مفاهیم سنگر می‌گیرد تا بتواند مشکلات شخصی‌اش با کسی که در سن شش ساله‌گی-قبل از آغاز جنگ ایران و عراق- هم‌راه خانواده‌اش از ایران رفته را تسویه کند.

9.وطن یعنی همه‌ی ایرانی‌ها

فکر می‌کنم آن‌ها که هشت سال جنگیدند، دنبال این بودند که سرزمین ما ایران، جایی باشد برای زنده‌گی همه‌ی ایرانیان که دوست دارند کشورشان پیش‌رفت کند. آن‌ها برای علی دایی نوعی نجنگیدند که امروز طلب‌کار این آب و خاک است. آن‌ها از این آب و خاک دفاع کردند تا جا برای زنده‌گی همه‌ی آدم‌های‌ش داشته باشد.

10.روابط سینوسی باربا پاپا

علی دایی رابطه‌ی سینوسی‌اش با فردوسی‌پور چند وقتی‌ست آن بالا گیر کرده و به قول خودش برای عادل خان احترام قائل است، چون از طریق برنامه‌اش می‌تواند کفاشیان را دروغ‌گو خطاب کند، برای دوست سابق‌ش مهدی تاج رجز بخواند و حق‌ش را طلب کند.
در حقیقت باز «باربا پاپا» عوض شده است؛ وگرنه خطاب‌های عتاب‌آمیز شهریار بزرگ فوتبال ایران به فردوسی‌پور را هم فراموش نکرده‌ایم.

و این ما و این علی دایی

علی دایی، بزرگ است. برای فوتبال ایران زحمت کشیده است. فقط یک قلم پاره شدن طحال‌ش را صدها بار برای ما هم‌وطنان قدرناشناس تعریف کرده. او همیشه برحق است. این شخصیت واقعی دایی‌ست؛ کسی که حق دارد به خاطر گل‌های بی‌شمارش، به خاطر پاره شدن طحال‌ش با همه به تندی سخن بگوید. اگر گاهی آرام می‌گیرد، مهربان می‌شود و لب‌خند می‌زد، همان عوض شدن موقتی‌‌ست تا کار و راه خودش را هم‌وار کند.
او خیلی زود به همان قالب همیشه‌گی برمی‌گردد؛ طلب‌کار، تند و عصبی. همان گونه که شخصیت واقعی‌اش است.

منبع: گل

---------- Post added at 03:25 AM ---------- Previous post was at 03:24 AM ----------

اینم نظر جالب یکی از خواننده های گل:

مسخره‌ترین حرفی‌ که تاحالا از دایی شنیده بودم، همین حرف‌ها بود که راجع به قطبی زده بود یعنی‌ دایی کلا چرت و پرت زیاد میگه از همه هم طلبکاره، مرد حسابی‌ یادت رفته وقتی‌ با پیکان اردبیل ۱۱ قهوه‌ای برای اولین بر آمده بودی تهران فکر کنم ۱۰۰ هزار تومن پول نداشتی‌، حالا نصف تهران رو که خریدی، یه کاخ هم که تو آمریکا داری! خوب از کجا اومد این ها؟ از تیم ملی‌ برادر! منّت چی‌ رو سر همه میذاری داداش؟ زحمت کشیدی که کشیدی! کارگر بدبخت ۱۰۰ برابر تو کار میکنه اینجوری پول بهش میدن؟ واقعاً تعجب می‌کنم این چطور انقدر گستاخ و بی‌ ادب شده و از همه طلبکار، به جای اینکه شکر گذار باشه، به همه بی‌ احترامی میکنه، یه فیلم چند ماه پیش عادل فردوسی‌ پور تو نود پخش کرد، برای سال فکر کنم ۷۱ بود سرشو بالا نمیگرفت، حالا ببین پول دار شده چطور به همه توهین می‌کنه؟ زحمت کشیدی که کشیدی، هزاران برابر بیشتر از حقت گرفتی‌، تلبکریت برای چیه دیگه؟

همکارای انجمن تشخیص دادن که تاپیکی رو که زده بودمو تبدیلش کنن به پستی تو این تاپیک!!! که خب البته این پست رو هم گذاشته بودن توی صفحات اولیه! که قابل دیدن نبود! منم آوردمش اینجا تا همه بتونن بخونن!

SAEED_BARCELONA
03-06-2010, 01:28
من این تاپیک رو تازه دیدم. وقتی عنوان تاپیک رو دیدم کلی خندیدم.
مگه خود علی دایی 8سال که هیچی 8روز جنگیده که از بقیه ایراد میگیره؟ جدی خبر ندارم. جنگیده؟

بی باک بی بال
03-06-2010, 20:10
اینکه فوتبال مارو تو مالدیو ،گوام ، نپال ، سریلانکا ، لائوس وسایر کشور های درجه 8 با دایی میشناسن شکی نیست وهیچ کس بحثی روش نداره

تو مالدیو ،گوام ، سریلانکا،نپال ، عربستان ، فوتبال مارو بادایی میشناسن چون خوب بهشون گل زده !!

در ایرلند

دفعه شونصدم که این گفنی :31:
حالا این دایی یه چیزی گفت
اصلا قطبی حسین فهمیده است :18: