PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل باطری لب تاب

pesar_deltang
27-05-2010, 11:32
سلام
من لب تاب f11dgx/b سونی خریدم ولی وقتی لب تاپ خاموش می کنم خیلی شارژ خالی می کنه ایا خالی کردن باطری عادی یا باطری خراب و یا از لب تاب(مثلا هر 10 ساعت 22 تا 25 درصد خالی می کنه):10:

piroooz
27-05-2010, 15:01
سلام
من لب تاب f11dgx/b سونی خریدم ولی وقتی لب تاپ خاموش می کنم خیلی شارژ خالی می کنه ایا خالی کردن باطری عادی یا باطری خراب و یا از لب تاب(مثلا هر 10 ساعت 22 تا 25 درصد خالی می کنه):10:
چند وقته لب تاپ را خریدید...
آیا باتری را تا به حال کالیبره کردید؟
نحوه استفاده شما چطور بوده؟
ولی در کل بعد از مدتی این امر اتفاق میافته ولی درصدش متفاوته

hamid.7003
27-05-2010, 20:52
سلام

سلام اين مشكل چند وقته واسه نوت بوك هاي سوني تقريبا يه چيز عادي شده!!!!!!!!
و خود سوني هم دليل درست و حسابي واسه اين مشكل فعلا نداشته!!!!!
باتري رو همون طوري كه دوستمون اشاره كرد كاليبره كن ولي بعيد ميدونم درست بشه

piroooz
27-05-2010, 22:25
البته به مدت زمانی هم که از عمر لب تاپ گذشته بستگی داره...
برای مثال باتری مال لب تاپ خودم (FW550)که 4 ماهی از خریدش گذشته نهایتا 10 درصد ازش کم میشه

pesar_deltang
29-05-2010, 11:39

سلام
تازه خريدم 15 روزي هست ولي وقتي باطري از لب تاب جدا مي كنم و بعد از 10 ساعت دوباره باطري روش بزارم 1 تا 2 درصد كم ميكنه اونم كه هنگام بالا اومدن مصرف ميشه ممكنه كه از لب تاب باشه

pesar_deltang
30-05-2010, 08:29
واقعا کسی نیست منا راهنمایی کنه:41:

ahps
30-05-2010, 17:25
سلام من هم همین مشکل دارم برای من f116 iran rahjoo garantee هست 14 روز پیش خریدم -امروز زنگ زدم گازانتی گفتن طبیعیه ولی به نظرم غیر طبیعیه-مثلا با 100% من hibrynate off می کنم بعد از 24 ساعت با اتصال برق که روشن می کنم 80 % است -در تنظیمات وایو قسمتی هست که با فعال کردن آن به صورت خودکار تا 20% دشارژ میکنه که من حتی این گزینه را هم غیر فعال کرده بودم -البته امروز این اتفاق نیافتاد فکر کنم جون shut down کردم واقعا گیچ شدم که این مشکل یا طبیعیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

piroooz
30-05-2010, 19:23
واقعا کسی نیست منا راهنمایی کنه:41:
اگه یک یا دو درصد هست که طبیعیه

سلام من هم همین مشکل دارم برای من f116 iran rahjoo garantee هست 14 روز پیش خریدم -امروز زنگ زدم گازانتی گفتن طبیعیه ولی به نظرم غیر طبیعیه-مثلا با 100% من hibrynate off می کنم بعد از 24 ساعت با اتصال برق که روشن می کنم 80 % است -در تنظیمات وایو قسمتی هست که با فعال کردن آن به صورت خودکار تا 20% دشارژ میکنه که من حتی این گزینه را هم غیر فعال کرده بودم -البته امروز این اتفاق نیافتاد فکر کنم جون shut down کردم واقعا گیچ شدم که این مشکل یا طبیعیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه تیک باتری شارژ فانکشن را بزنید تا 80 درصد شارژ میشه که یه قابلیت حساب میشه و برای بالا بردن عمر باتری هست...

ahps
30-05-2010, 21:18
اگه یک یا دو درصد هست که طبیعیه

اگه تیک باتری شارژ فانکشن را بزنید تا 80 درصد شارژ میشه که یه قابلیت حساب میشه و برای بالا بردن عمر باتری هست...

ته الگه تیک هم فعال باشع تا 100 پر میشه ولی وقتی روشن می کنی تا 80 دیس جارج می کنه
سوال اینه حالا که تیک غیر فعاله چرا بعد از 24 ساعت میاد رو 80
آیا این خاصیت باطری های جدیده سونیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saman3230
30-05-2010, 21:22
سلام من f115 دارم اما این مشکل رو ندارم !!

شما بکاری کن یکبار بطاری بگذار کامل کامل خالی شه !!

دوباره شارژ کن ببین بارهم اینجوری میشه ؟

piroooz
30-05-2010, 21:49
سلام من f115 دارم اما این مشکل رو ندارم !!

شما بکاری کن یکبار بطاری بگذار کامل کامل خالی شه !!

دوباره شارژ کن ببین بارهم اینجوری میشه ؟
راست میگه سامان جان ...
همین کالیبره کردن را انجام بده ...
راستی با Shot Down هم اینجوری میشه؟

ahps
30-05-2010, 22:25
باشه این کار می کنم ***بلی در shut down هم می شه ولی امروز این اتفاف نیفتاد ----جالب اینچاست ایران رهجو گفت این طبیعیه

ahps
31-05-2010, 20:40
آقایون من امروز هم چک کردم ظاهرا در حالت shut down این اتفاق نمی افتد ....آیا در حالت hybrinate باید باطری کم شه این طبیعیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saman3230
31-05-2010, 21:01
شما هایبر می کنی ؟

خب معلومه باید کم کنه بابا من فکر می کردم شما شات می کنی آره بابا طبیعه

pesar_deltang
01-06-2010, 13:23
سلام سامان
من کالیبره هم کردم ولی بازهم وقتی shutdown میکنم کم میکنه گفتم ولی وقته باطری جدا کنم و مثلا بعد از 10 ساعت روی لب تاپ بگذارم اصلا خالی نمیکنه و این گزینه ای که باید تیکشا برداریم کجا هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saman3230
01-06-2010, 17:10
کدم گزینه ؟

ahps
01-06-2010, 20:11
dar ghesmat vaio control center---power managment---battery--enable battery care funtion----> tickesho hala bardar omidvaram moshkelet hal beshe

shavo.shadow
03-06-2010, 17:16
بچه ها من یه لپ تاپ Sony FW-490jab دارم که تازگی SE7EN روش نصب کردم.
ولی جدیدا هر وقت باطری توی دستگاه باشه یه Erorr میاد وسط صفحه و میگه باید دستگاه رو Hibrenate کنم و باطری رو دوباره جا بزنم.
هیچ جورم از وسط صفحه نمیره
البته من درایورای یه دستگاه دیگه که Configesh شبیه منه رو روش نصب کردم چون درایوای خودشو نداشتم اما الان فقط با آداپتور میتونم از لپ تاپم استفاده کنم.
جانه مادرتون یکی کمک کنه!!!
:19::19::19::19::19::19::19:

BOROAMOO
05-06-2010, 18:32
کسی نرم افزاری میشناسه که بگه باتری چقدر سالمه؟

pesar_deltang
07-06-2010, 11:31
سلام
من اين مشكل داشتم اين error مال درايور كه نصب كردي بايد توي سايت سوني درايور خودش دانلود كني

pesar_deltang
07-06-2010, 11:36
سلام
من چك كردم تيكش برداشته بود ولي بازهم شار‍‍ژ خالي ميكنه مشكل از لب تاب ميتونه باشه؟

mrp6234
02-07-2010, 04:19
سلام منظورتون ازکالیبره کردن باتری چیه ؟ میشه توضیج بیشتری بدید یا آدرس پستی که توضیح داده شده باشه ؟ ممنون .
درضمن من مدل 111FX رو ویندوزش رو تبدیل به اولتیمیت کردم که ارور باتری میده و پیغام هایبرنیت میده که تمام درایوراشم ازتوی سایت سونی یو اس دانلود ونصب کردم و بازهم مشکل داره . مجبورشدم ازدیوایس منیجر غیرفعالش کنم تا ارور نده . بعد کلیدهای اسیستنت و اس وان ووایو غیرفعال شدن ووایوکرهم کارنمیکنه دیگه . چکارکنم ؟ بنظر شما برگردونم به حالت ویندوز HOME PREMIUM . مجبوربودم که ویندوز ULTIMATE ریختم ولی ظاهرا خیلی چیزاش بهم میریزه وکارایی خوبشو ازدست میده .ازعزیزان کسی تجربه این بساطو داره که سرمن اومده ؟ نظر شما چیه ؟ ممنون ازراهنماییتون.

farzad3333
02-07-2010, 10:47
می بخشید وسط بحث میام !
من یه f11 cgx/b دارم خیلی هم راضی ام ، من موقع استفاده توی خونه باتری رو در میارم و با برق مسقیم از لپ تاپ استفاده می کنم ، میشه بگید ، ایراد داره یا نه ؟
ممنون

hamid.7003
02-07-2010, 11:38
می بخشید وسط بحث میام !
من یه f11 cgx/b دارم خیلی هم راضی ام ، من موقع استفاده توی خونه باتری رو در میارم و با برق مسقیم از لپ تاپ استفاده می کنم ، میشه بگید ، ایراد داره یا نه ؟
ممنون

هیچ ایرادی نداره ولی اگه وسط کار برق بره همه چی میپره ئستگاه هم یدفه خاموش که میشه ممکنه به هاردت شوک وارد بشه (این احتمال وجود داره ولی نه همیشه)

---------- Post added at 12:38 PM ---------- Previous post was at 12:34 PM ----------

سلام منظورتون ازکالیبره کردن باتری چیه ؟ میشه توضیج بیشتری بدید یا آدرس پستی که توضیح داده شده باشه ؟ ممنون .
درضمن من مدل 111FX رو ویندوزش رو تبدیل به اولتیمیت کردم که ارور باتری میده و پیغام هایبرنیت میده که تمام درایوراشم ازتوی سایت سونی یو اس دانلود ونصب کردم و بازهم مشکل داره . مجبورشدم ازدیوایس منیجر غیرفعالش کنم تا ارور نده . بعد کلیدهای اسیستنت و اس وان ووایو غیرفعال شدن ووایوکرهم کارنمیکنه دیگه . چکارکنم ؟ بنظر شما برگردونم به حالت ویندوز HOME PREMIUM . مجبوربودم که ویندوز ULTIMATE ریختم ولی ظاهرا خیلی چیزاش بهم میریزه وکارایی خوبشو ازدست میده .ازعزیزان کسی تجربه این بساطو داره که سرمن اومده ؟ نظر شما چیه ؟ ممنون ازراهنماییتون.

فقط درایوراشو گرفتی یا نرم افزارای جانبی و utility رو هم گرفتی؟
خیلی از مشکلاتت با نصب اونا حل میشه

majid_3ma
03-07-2010, 12:10
من فکر میکنم سونی واسه اینکه باطری خراب نشه اینکارو میکنه
من توی اکثر لپ تاپ های سونی دیدم بازم من اطلاعات سخت افزاریم کمه

Mohandes mamali
04-02-2011, 00:25
سلام
من چك كردم تيكش برداشته بود ولي بازهم شار‍‍ژ خالي ميكنه مشكل از لب تاب ميتونه باشه؟

دوستان بنده هم همين مشكل رو با سوني دارم، دستگاه رو هم تازه خريدم اما وقتي شات دان مي كنم مثلاً بعد از يك روز حدود 10-15 در صد كم مي كنه.
به نظرتون مشكل باتري هست يا براي سوني ها عادي است؟

H@mid-Vista
04-02-2011, 17:36
این مشكلات كاهش شارژ و ... همگی به دلیل كالیبره نبودن باطری هست. ربطی به مصرف باطری در حین خاموش بودن نداره.
در ضمن شما وقتی كه شارژ كامل باشه و نوت بوكو روشن كنین تا لود بشه باطری مصرف میكنه البته در حد 3 تا 5 درصد كم میشه با بوت

Mohandes mamali
04-02-2011, 19:28
این مشكلات كاهش شارژ و ... همگی به دلیل كالیبره نبودن باطری هست. ربطی به مصرف باطری در حین خاموش بودن نداره.
در ضمن شما وقتی كه شارژ كامل باشه و نوت بوكو روشن كنین تا لود بشه باطری مصرف میكنه البته در حد 3 تا 5 درصد كم میشه با بوت

ببينيد من يكبار باتري را گذاشتم كامل شارژ شد و حدود 2 ساعتي هم بازهم در شارژ بود با دستگاه خاموش و بعد باطري رو مصرف كردم تا جائي كه ديگه دستگاه خاموش شد و فردا صبح(حدود8 ساعت بعد) دوباره شارژش كردم
حالا نمي دونم كه درست كاليبره كردم يا نه؟
در ضمن بعضي از دوستان مي گويند كه دستگاه هاي سوني به همين شكل هستند. شما هم سوني داريد؟

Mohandes mamali
08-02-2011, 14:46
ببينيد من يكبار باتري را گذاشتم كامل شارژ شد و حدود 2 ساعتي هم بازهم در شارژ بود با دستگاه خاموش و بعد باطري رو مصرف كردم تا جائي كه ديگه دستگاه خاموش شد و فردا صبح(حدود8 ساعت بعد) دوباره شارژش كردم
حالا نمي دونم كه درست كاليبره كردم يا نه؟
در ضمن بعضي از دوستان مي گويند كه دستگاه هاي سوني به همين شكل هستند. شما هم سوني داريد؟

حمييييييييييييييييييييييي يييييييييييد !
جواب ما رو نمي دي؟