PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : ماه گرفتگي ( متحرك) ImageReady

arash_irani
15-04-2006, 23:12
سلام دوستان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در این آموزش با نحوه استفاده از یک ماسک و همینطور متحرک سازی در برنامه ImageReady آشنا خواهید شد
1- ابتدا تصویر ماه (همين تصوير پايين ) رو دريافت كنيد (آموزش ساختن این تصویرهم فکر کنم دوستان در انجمن قرار داده باشند )

2- در فتوشاپ يک سند جدید با اندازه 150×150 با Backgroung سفید بسازید و براي ادامه کار هم توجه داشته باشید که رنگ Foreground تون رو روي مشکی خالص بگزارید و یا کلید D رو از روي کيبوردتون فشار بدین

3- تصویر ماه رو در فتوشاپ باز کنيد و سپس از منوی Select گزینه All رو انتخاب کنید ( دکمه های Ctrl+A) کل تصویر ماه انتخاب بشه و حالا از منوی Edit گزینه Copy رو انتخاب کنید ( دکمه های Ctrl+C) و حالا سند ساخته شده خودتون رو انتخاب کنید و از منوی Edit گزینه Paste رو بزنید ( کلیدهای Ctrl+V ) و تصویر ماه رو دیگه ببندید که دیگه باهاش کاري نداریم
4- حالا مسیر Layer >> New >> Layer (کلیدهای Ctrl+Shift+N ) و از پنجره باز شده در مقابل 'گزینه Name نام Mask رو نوشته و سپس بر روي دکمه Ok کلیک کنید

به منوی Edit رفته و گزینه Fill رو انتخاب کرده و توجه داشته باشید که تنظيمات مثل تصویر پايين باشه

5- حالا آيکون چشم کنار لایه Mask رو بردارید تا بتونيم دقیقاً دایره انتخاب رو روي ماه قرار بديم کدام دایره انتخاب عجله نکنید گام به گام :tongue:

و حالا ابزار Elliptical Marquee tool [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را از نوار ابزار انتخاب کرده و سپس تنظيمات اين ابزار واقع در زیر نوار منو ها به صورت تصاوير پايين انجام بدين

6- حالا لایه Layer 1 رو انتخاب کنید و در يک قسمت از تصویر کلیک کرده و دایره انتخاب رو دقیقا بر روي تصویر ماه قرار بدین مانند تصویر پايين

7- در حالي که Layer 1 در پالت لایه ها انتخاب شده مرحله چهار4 را دوباره انجام بدین و اینبار براي لایه جدیدی که میسازید نام Fill رو انتخاب کنید
(منظور از اینکه مرحله چهار4 را دوباره انجام دهید اینه که شما لایه جدید با نام جدید ساخته و عمل Fill رو هم بر اون لایه با همان تنظيمات انجام بدین )

8- لایه Mask رو در پالت لایه ها انتخاب کنید و سپس مسیر Layer > Add Layer Mask > Hide Selection رو مانند تصویر طی کنید به پالت لایه ها هم توجه کنید

تا حالا باید تصویر و پالت لایه هاتون باید اینجوری باشه

9- درحالی که هنوز لایه Mask در حال انتخاب هستش کلید Ctrl رو پايين نگه دارید و بر روي لایه Fill یکبار کلیک کنید مانند تصویر پايين تا Load Selection بشه .

و مرحله چهار 4 رو يک بار دیگه کامل طی کنید و اینبار براي لایه ای که میسازید نام Halo 1 انتخاب کنید

10- حالا مسیر Layer > Layer Style > Outer Glow و در قسمت Elements پنجره باز شده تنظيمات را مانند شکل پايين انجام بدین و دکمه Ok رو بزیند

11- در حالي که لایه Halo 1 در پالت لایه ها در حالت انتخاب هستش دوباره مرحله چهار 4 رو انجام بدین و ايندفعه اسم Halo 2 را براي لایه جدیدی که میسازید انتخاب کنید
و باز به همان مسیر يعني Layer > Layer Style > Outer Glow برید و ايندفعه تنظيمات قسمت Elements رو مانند تصویر انجام بدین و دکمه OK رو بزنید

12- حالا روي لایه Halo 2 راست کلیک کنيد و گزینه Duplicate Layer رو انتخاب کنيد و از پنجره باز شده نام Lens Flare رو براي اين لایه انتخاب کنید و بعد حتما کليد های Ctrl+D رو از روي کيبوردتون فشار بدين تا از حالت انتخاب خارج بشيد

13- حالا به مسیر Filter > Render > Lens Flare بريد و تنظيمات رو مانند تصور انجام بدين

در صورتی که بعد از اعمال فیلتر فوق راضی نبودید برگرديد و دوباره فیلتر را اعمال کنید ( Ctrl+Z)
اين هم تصویر نهايي هستش ::

16- حالا بجز چهار تا لایه پاييني آيکون چشم بقیه لایه ها رو بردارید و لایه Fill رو انتخاب کنيد

پالت لایه های شما الان باید مانند شکل پايين شده باشه

17- خب حالا کارمان تو فتوشاپ تموم شد از جعبه ابزار، Edit in ImageReady و یا از منوی File گزینه Edit in Image Ready رو بزیند (Ctrl+Shift+M) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

18- حالا که سندتون در ImageReady باز شده اگر پالت Animation رو در پايين ندارید به مسیر Window>Animation رفته و اين پالت رو هم در جمع پالت های دیگه اضافه کنيد و بعد توسط دکمه Duplicate current frame [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] يک Frame جدید با همان خصوصیات درست کنيد
و حالا باید پالت Animation شما به اين شکل باشه

19- Frame 2 رو انتخاب کنيد و سپس ابزار Move ( كليد ميانبر حرف V ) رو از نوار ابزارتون انتخاب کنيد (توجه داشته باشيد که حتما بايد لایه Fill در حالت انتخاب باشه ) و يا با موس و يا با کليد های چهار سو در روي کیبورد لایه Fill رو به بالا و سمت چپ انتقال بدين تا تصویر ماه به صورت کامل دیده بشه

20 - حالا Frame 2 را با موس گرفته و به قبل از Frame 1 منتقل کنيد مانند تصویر پايين ( با اين کار جای دو Frame عوض میشه )

21- حالا بر روي دکمه Tween در پالت Animation کلیک کنيد

از پنجره باز شده تنظيمات رو مانند تصویر انجام دهید و سپس بر روي دکمه Ok کلیک کنيد

با اين کار 10 فریم دیگر نیز به پالت Animation اضافه میشه که اگر خوب دقت کنيد مي بينيد که در هر فریم لایه Fill کمی به سمت پايين و راست کشیده شده

21 - Frame 12 رو انتخاب کرده و در پالت لایه ها دکمه چشم مربوط به لایه Halo 1 رو فعال کنيد

22- روي دکمه Duplicate current frame [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کلیک کنيد تا Frame 13 هم ایجاد شود و همینجور که در حالت انتخاب هست در پالت لایه ها دکمه چشم لایه Halo 2 رو هم فعال کنيد
23- باز بر روي دکمه Duplicate current frame [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کلیک کنيد و بعد از ایجاد شدن Frame 14 بر روي خانه چشم لایه Lens Flare کلیک کنيد تا در اين فریم هم اين لایه به حالت انتخاب در بياد
در پايين هر Frame شما اين گزینه 0Sec(صفر) رو مي بينيد در Frame 14 رو همين گزینه کلیک کرده و عدد 2 ثانیه رو انتخاب کنيد تا مدت زمان نمایش اين Frame به 2 ثانیه تبدیل بشه

پالت انیمیشن رو در تصویر دقت کنيد

حالا دیگه کارمون تموم شد ميتونيد از طريق دکمه Play و يا Preview Document [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نتیجه کار رو بينيد و در صورت رضایت ميتونيد کارتون رو با رفتن به File>Save Optimized As ( فشار دادن دکمه های Ctrl+Shift+Alt+S) تصویر را به صورت فایل متحرک و با فرمت GIF ذخیره کنيد
تصویر نهایی هم در اول صفحه قرار دادم بالا رو ببینید :rolleye:
خب این آموزش هم به پایان رسید امیدوارم که خوشتون اومده باشه :)

دوستان میتونند آموزش PDF شده و همینطور عکس ماه و فایل نهایی PSD این آموزش برای استفاده در فتوشاپ و یا ImageReady را از طریق فایل ضمیمه دریافت کنند

RAR PASS::: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید
یا حق

komail
16-04-2006, 01:18
ممنون از آموزش مفیدت

Elfin-D
16-04-2006, 01:52
مرسي ارش جون
نكته فني:اون حاله درخشان در خورشيد گرفتگي اتفاق ميافته نه در ماه گرفتگي!!:دي

silver
16-04-2006, 02:16
خيلي با سليقه اي.. كارتم درسته ... خيلي هم وقت صرف آموزشهات مي كني... خلاصه همه جوره ارادت داريم

Amin
16-04-2006, 03:08
سلام
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تشكر براي آموزش + فايل PDF

arash_irani
16-04-2006, 03:17
خيلي با سليقه اي.. كارتم درسته ... خيلي هم وقت صرف آموزشهات مي كني... خلاصه همه جوره ارادت داريم
سلام
خواهش ميكنم سيلور جان قابلي نداشت :)
وقتي قرار هست آموزش گذاشته بشه جوري بايد باشه كه هر كاربر عادي هم بتونه مطالب رو درك كنه (البته اين عقيده خودمه ) نه مثل بعضي ها ... :thumbsdow :tongue:

مرسي ارش جون
نكته فني:اون حاله درخشان در خورشيد گرفتگي اتفاق ميافته نه در ماه گرفتگي!!:دي
نيش عقرب نه از ره كين است بلكه اصل طبيعتش اينست :tongue:
شوخي بودا نياي دوباره گير بدي :sad: :biggrin:
( پينوشت : طي تماس قبلي كه با هم داشتيم )
ولي فكر ميكنم درست گفتي بايد اون هاله كمتر بشه

موفق باشيد
يا حق

Elfin-D
16-04-2006, 03:31
نه مثل بعضي ها ...

نيش عقرب نه از ره كين است بلكه اصل طبيعتش اينست
توانا بود هر كه دانا بود!!!:دي

Erfaan
16-04-2006, 05:58
خيلي خوب بود. دستت مرسي!

rb97
16-04-2006, 13:45
خیلی قشنگ بود مرسی آرش جان

Shahin King
17-04-2006, 10:50
سلام

آرش جان دستت درد نکنه . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عـــــــــــالی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قربانت : شاهین کینگ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rb97
17-04-2006, 14:54
میگم بهتر نیست 1 تاپیک مخصوص آموزشایی که با image ready ساخته میشن و متحرک هستند باز کنیم؟

Elfin-D
17-04-2006, 14:57
نه دوست عزيز
براي هر اموزش صلاح در اينه كه تاپيك مجزا باز بشه

rb97
17-04-2006, 20:59
خوب آموزش image ready چی؟

Elfin-D
18-04-2006, 02:01
كماكان در يك تاپيك مجزا

*Zahr@RT*
08-07-2006, 08:01
دست درد نكنه آموزشت كامل كامل بود :thumbsup: :thumbsup:

saghar_sh
09-07-2006, 10:16
دسست درد نكنه خيلي زحمت كشيدي

sara-t
10-07-2006, 23:35
مرسی آرش، واقعا عالی بود خسته نباشی

H3SAM
11-07-2006, 00:14
آرش جان تبریک عالی بود

قربانت H3sam

elahekh
01-11-2009, 12:31
سلام به تمامی دوستان عزیز،
من یه ماهی می شه که دارم فتو شاپ کار می کنم ، می شه گفت پیشرفت خوبی داشتم، تک تک آموزشای این سایتم خیلی کمکم کردن، امروز می خواستم این آموزشو کار کنم که به مشکل بر خوردم،یعنی از یه جایی کارم دقیقن بر عکس می شه ،دقیقن از اینجا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفن کمکم کنین و بگین کجا اشتباه کردم

Saeed kmss-D
01-11-2009, 23:40
سلام به تمامی دوستان عزیز،
من یه ماهی می شه که دارم فتو شاپ کار می کنم ، می شه گفت پیشرفت خوبی داشتم، تک تک آموزشای این سایتم خیلی کمکم کردن، امروز می خواستم این آموزشو کار کنم که به مشکل بر خوردم،یعنی از یه جایی کارم دقیقن بر عکس می شه ،دقیقن از اینجا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفن کمکم کنین و بگین کجا اشتباه کردم
سلام...

دوست عزیز،
دقیقا مشکل کجاست؟ کودوم قسمت آموزش؟

بگید تا راهنمایی کنم.

موفق باشید♥♥♥

elahekh
02-11-2009, 11:13
سلام...

دوست عزیز،

بگید تا راهنمایی کنم

ممنون دوست عزیز ، من عکس مشکلمو گذاشتم و منظورم از این که می گم نتیجه کارم بر عکسه اینه که بعد از اعمال ماسک،من یه دایره سیاه تو یه بکگراند سفید دارم،امیدوارم متوجه مشکلم شده باشین

بازم ممنون

elahekh
02-11-2009, 11:41
سلام...

دوست عزیز،

بگید تا راهنمایی کنم.

ممنون دوست عزیز،از مشکلم عکس گذاشتم،منظورم از اینکه می گم از یه جایی نتیجه ی کارم بر عکس می شه اینه که از مر حله 8 به بعد من یه دایره سیاه توی یه بکگراند سفید دارم،امیدوارم متوجه مشکلم شده باشین

بازم ممنون

Saeed kmss-D
02-11-2009, 16:48
سلام...

دوست عزیز،

بگید تا راهنمایی کنم.

ممنون دوست عزیز،از مشکلم عکس گذاشتم،منظورم از اینکه می گم از یه جایی نتیجه ی کارم بر عکس می شه اینه که از مر حله 8 به بعد من یه دایره سیاه توی یه بکگراند سفید دارم،امیدوارم متوجه مشکلم شده باشین

بازم ممنون
سلام...

دوست عزیز،
شما مراحل آموزش رو به درستی و دقیق انجام دادید، نتیجه درست هم گرفتید.
با این تفاوت که شما باید لایه های Layer1 و Fill رو مخفی کنید. با برداشتن علامت چشم کنار لایه.

خواهید دید که همون نتیجه ای رو دارید، که در آموزش نشون داده شده!

موفق باشید♥♥♥

elahekh
02-11-2009, 19:36
[quote=Saeed kmss-D;4367933]سلام...

دوست عزیز،
شما مراحل آموزش رو به درستی و دقیق انجام دادید، نتیجه درست هم گرفتید.
با این تفاوت که شما باید لایه های Layer1 و Fill رو مخفی کنید. با برداشتن علامت چشم کنار لایه.

خواهید دید که همون نتیجه ای رو دارید، که در آموزش نشون داده شده!

موفق باشید♥♥♥

ممنون دوست من،مشکلم حل شد ،از راهنماییتون خیلی ممنون