PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مي ترسم قلب سيليكوني اش بشكنه !

natanail2001
15-04-2006, 16:59
سلام . بازم من ( ديگه فكر كنم حداقل يه بار هم كه شده گرفتار پست هاي من شدين !) . چكار كنم آخه زورم مياد يه مشت (ويرايش شد =< آدم هاي بد! ) كلاه سرم بذارن (البته جسارت نشه اينا فقط يه مشتن بقيه شون خودي ان). طي چند روز آينده سيستمو ميگيرم همه از شرم خلاص ميشين . با اطلاعاتي كه تواين مدت كسب كردم احتمالا AMD بگيرم . البته نه بخاطر اينكه پچه هاي اينجا اكثرا اي ام دي هستن بلكه فكر كنم بيشتر به كارم مياد . خلاصه اينكه بخاطر همون قضيهء آدم بدها تصميم گرفتم خودم قطعاتو اسمبل كنم اما از طرفي چون تجربهء كافي ندارم مي ترسم بزنم سي پي يو يا مادربرد رو بسوزونم . مسلما نكات زيادي در رابطه با اسمبل وجود داره ( كه خودمم برخي رو در همين سايت آوردم ) ولي من تنها چند نكتهء خاص رو مي خوام بيشتر بدونم . لطفا اگه مي دونين راهنماييم كنين . اگه حوصله ندارين جواب بدين حداقل يه رفرنس بدين بعدا از خجالتتون در ميام . خيلي ممنونم .

1- پاور : احتمالاasus A8N-E و AMD 3000 ميگيرم با يه سي دي رام و رم 512 و مانيتور crt 68واتflat. پاور 400 كافيه ؟ اگه كم باشه امكان داره چيزي رو بسوزونه (لطفا جواب اينو بگين ) ؟ چه مارك هايي خوبن بجز گرين ؟
2- CPU : واسه نصب cpu چه نكته اي رو مهم ميدونين (جواب اين برام از همه مهم تره)؟ در مورد خمير گرمايي هم لطفا بگين(هيچي نميدونم) .
3- ‍FAN : از اونجا كه اي ام دي ميگيرم فن خودش خوبه يا بايد عوض كنم ؟

قول ميدم بعد از خريد سيستم نتيجهء تستش رو به اطلاع دوستاني كه راهنماييم كردن برسونم .

*Batman*
15-04-2006, 17:45
سلام.
من فقط در رابطه با سوال اول بگم كه 400 وات كافيه و بيخودي پاور 500 يا بالاتر نخريد.فقط دقت كنيد 400 وات واقعي باشه.(Real)
شايد فروشنده يه پاور 530 وات رو ارزانتر از يك پاور 350 وات به شما بفروشه.پس گول نخوريد.
به فروشنده بگيد 400 وات واقعي يا Real ميخوام.بايد به اين نكته هم توجه كنيد كه مادر بورد شما 24 پين هستش يا 20 پين.
اگه 24 پين باشه بايد پاور 24 پين بخريد.البته فكر ميكنم بردهاي 24 پين با پاور 20 پين هم صرف نظر از 4 پين باقيمانده كار كنن.مال من كه اينطوريه.
موفق باشيد.

MaFia
16-04-2006, 00:46
پاور اگه قصد بالابردن سيستم رو نداري يه گرين معموملي به بالا وردار
اگه عمري مي خواي TT
تاپيك براي پاور داريم
براي خمیر سیلیکون هم با اينكه خيلي كارايي داه و انتقال حرارت بين cpu , heat sink رو انجام مي دم اما زياد پيشنهاد نمي دم چون با اين خمير هايي كه تو بازار هست بيشتر كثيف كاري ميشه تا .....

فن هم خب بستگي داره اگه اوركلاك مي كني فن هاي خوبي هست اما اگه نه فكر نمي كنم خيلي لازم باشه و پول اضافه هست
در ضمن تاپيك براي فن هم داريم كه فن هاي حرفه اي معرفي شدن البته 99% براي اوركلاك كار ها نه عموم

راهنما خمير سيليكون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mezzo
16-04-2006, 01:46
1-غير از گرين پاور ACBEL هم خوبه فقط گرونه . يا Green 550w ويا ACBEL400w بگيري هيچ مشكلي نخواهي داشت .
اگه با قدرت كم بگيري فكر نكنم چيزي رو بسوزونه فقط سيستمت Unstable ميشه .

2- نصب cpu چه amd يا intel كار بسيار ساده ايه ونصب فن هم در amd بر خلاف Intel LGA خيلي راحته .
راهنماي تصويري نصب از سايت AMD :

3-همون فن Stock كه داراي خمير سيليكون از قبل تعبيه شده هست كفايت ميكنه مگه بقول مافيا بخواهي Over كني
(نكني بهتره چون cpu و Ram از گارانتي خارج ميشن .)

IVAN
16-04-2006, 16:58
آقا تو اين آموزش مادربردش دروغكيه ديگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (من اسلات هاي رمش رو ديدم اينطور فهميدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )بابا اينا واقعا خداي كامپيوترن.راستي اونايي كه نديدن بگم 10 تا اسلات رم داشت وخازنا كه مثل يه لشگر صف كشيده بودن.من كه قاطي كردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستي arbh جان اين اموزش واسه دوال كور هم هست يا اون مبحثش جداست
قربان همگي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mezzo
16-04-2006, 22:23
راستي arbh جان اين اموزش واسه دوال كور هم هست يا اون مبحثش جداست

براي تمام پردازنده هاي خانواده K8 از جمله Dual Core قابل استفادست .

IVAN
17-04-2006, 11:42
آقا نصب مادربرد رو هم دارين از شركت ايسوس.كه قسمتهاي مختلفشو يه توضيح كوچولو داده باشه.اگه به صورت همين فايل ويدئويي باشه كه عاليه
ممنون

Mezzo
17-04-2006, 12:32
فكر نكنم راهنماي نصب براي يك مادربرد خاص ضرورت داشته باشه . اگه منظور جامپرها هستند
بايد بگم الان اكثر تنظيمات مستقيما از داخل بايوس قابل انجامند و جامپرها خيلي كمتر شدن و
با خوندن دفترچه مادربرد براحتي ميشه اونو نصب كرد .

natanail2001
17-04-2006, 19:04
سلام .
دمتون گرم . راهنمايي هاتون عالي بود . من همين سوال رو تو چند تا سايت ديگه هم پرسيده بودم ولي هيچ كجا اينقدر مفصل جواب نداده بودن . من هميشه فكر ميكردم بين سايت هايي كه توشون عضوم ( و تعدادشون هم كم نيست ) فروم پرشين ××××سر ه . اما شما باعث شدين نظرم عوض شه .
از تك تكتون ممنونم .
اميد وارم موفق باشين .

در پناه حق ...

IVAN
17-04-2006, 20:46
natanail2001جان شما دوستان رو دست كم گرفتي ;) .بابا اينا هر كدوم تو يه جايي واسه خودشون كاره اي هستن :) ولي گذشته از كاربران واقعا دلسوز اين انجمن كه هرچقدر ازشون بگم باز كم گفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] يه ادمين خيلي مهربون داره كه تا نبيني نداني :rolleye: :thumbsup:
راستيarbh اين صفحه اي كه اموزشها توش هستن كجان من كه نتونستم پيداش كنم. :jealous:
از arbh عزيز ازت خيلي ممنونم .ميبخشي زحمتت ميدم :blush:
قربانت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mezzo
17-04-2006, 22:02
خواهش مي كنم ايوان جان

سايت AMD :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]^869^11521^6678,00.html

سايت اينتل هم يك راهنماي كامل و جامع در مورد پردازنده هاي Pentium 4 LGA 775 داره . آدرس :

آموزش تصويري نصب Fan , Cpu :

موفق باشيد .

IVAN
18-04-2006, 00:27
arbh جان خيلي ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خيلي كمكم كرد
قربانت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]