PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آموزش] افزایش سرعت اینترنت با انتخاب بهترین DNS ( پست اول مطالعه شود)

صفحه ها : [1] 2 3

mehrdad38
24-05-2010, 13:50

مـقــدمــه

DNS Server : يک server است که hostname ها و آدرس IP آنها را در خود ذخيره دارد .
زمانيکه شما در يک hostname تايپ مي کنيد و به مودم خود مي گوييد که به آن وصل شود ، کامپيوتر شما عملي به نام (LOOKUP)انجام مي دهد (جستجو DNS ).
بعبارت ديگر کامپيوتر شما از DNS Server درون ISP (سرويس دهندة اينترنت = Internet Service Provider ) آدرس IP مناسب را براي تايپ شده توسطhostname شما درخواست مي کند .اگر DNS Server درون ISP شما ، پاسخ را نداند ، آنرا از يک DNS Server سطح بالاتر دريافت خواهد کرد و همينطور اگر DNS Server سطح بالاتر جوابي نداشته باشد باز هم به سراغ DNS Server سطح بالاتر خواهد رفت و ... . که در نهايت به بالاترين مرحله يعني InterNIC خواهد رسيد .

InterNIC : سازمانی است که به ارائه‌کنندگان مختلف سرویس اینترنت (Isp) آدرس می‌دهد یا در واقع Domain Nameها را صادر می‌کند

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

وقتی شما وب رو توسط وارد کردن آدرس URL مرور می کنید، مرورگر شما پیش از بارگذاری صفحه، نیاز به ارتباط با یک DNS Server دارد.Web Server ها از شما می خواهند به جای آدرس کاراکتری ، از یک IP آدرس عددی استفاده کنید، که در این میان DNS servers وظیفه ترجمه کاراکتر به عدد را دارند.بنابراین هرچه DNS Server سریع تر باشد ،مرورگر شما هم سریع تر به یک صفحه وب متصل می شود.به صورت نوعی ، شما از DNS Server های ISP که برای شما امکان اتصال را فراهم کرده ، استفاده می کنید ، اما می توانید از سایر DNS Servers های رایگان ،از جمله OpenDNSیا Google Public DNS هم استفاده کنید.

برنامه Namebench محصول شركت Google اين كار رو براي شما انجام مي دهد.

متاسفانه ورود به سایت و استفاده از امکانات آن ، بدلیل تحرم ها فعلا قابل دسترسی نیست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Download
namebench 1.3.1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تاپیک دانلود نرم افزار ( انجمن معرفی نرم افزار)

لینک دوم( آپلود اختصاصی مدیافایر)

لینک سوم ( آپلود اختصاصی آپلودبوی)

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package
32Bit

64Bit

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آموزش قـــدم به قـــدم

بر روی فایل برنامه راست کلیک کرده و عبارت Run As administrator رو انتخاب میکنیم (تصویر 1)

بر روی دکمه Extract کلیک میکنیم ( تصویر 2)

در بخش Query Data Source مرورگر خود را انتخاب میکنیم و برای شروع عملیات روی دکمه Start Benchmark کلیک میکنیم (تصویر3)

بعد از اتمام عملیات جستجو برای یافتن بهترین DNS ، صفحه ای حاوی اطلاعات مربوط به بهترین DNS به شما داده میشود که در سمت چپ آن درصد افزایش سرعت DNS پیشنهادی نمایش داده میشود و در سمت راست DNS های پیشنهادی موجود می باشد ( تصویر 4)

برای اعمال تغییرات ، روی کانکشن مورد نظر کلیک می کنیم و وارد بخش Properties می شویم .
در بخش بعدی وارد بخش TCP Version 4 می شویم و اولین DNS ها را در بخش DNS server وارد می کنیم
بعد از ثبت بر روی گزینه advansed کلیک میکنیم و DNS های پیشنهادی دیگر را در بخش DNS اضافه میکنیم و در انتها تمام تنظیمات را تایید میکنیم! (شکل 5)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

احیای کننده تاپیک و برروز رسانی اطلاعات تکمیلی و لینک ها

باتشکر
Milad4171 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Namebench 1.3.1 Final
for Windows
XP,Vista , Seven) & Mac)

وقتی شما وب رو توسط وارد کردن آدرس URL مرور می کنید، مرورگر شما پیش از بارگذاری صفحه، نیاز به ارتباط با یک DNS Server دارد.Web Server ها از شما می خواهند به جای آدرس کاراکتری ، از یک IP آدرس عددی استفاده کنید، که در این میان DNS servers وظیفه ترجمه کاراکتر به عدد را دارند.بنابراین هرچه DNS Server سریع تر باشد ،مرورگر شما هم سریع تر به یک صفحه وب متصل می شود.به صورت نوعی ، شما از DNS Server های ISP که برای شما امکان اتصال را فراهم کرده ، استفاده می کنید ، اما می توانید از سایر DNS Servers های رایگان ،از جمله OpenDNSیا Google Public DNS هم استفاده کنید.

برنامه Namebench محصول شركت Google اين كار رو براي شما انجام مي ده.

اين محصول متعلق به شركت گوگل هست. بواسطه تحريم هاي وضع شده براي ايران دسترسي به صفحه مربوط به اين نرم افزار امكان پذير نيست. به همين خاطر من لينك دانلود اين نرم افزار رو در اينجا قرار دادم تا همه دوستان و هموطنانم از اون استفاده كنن تا مي تونيد اين نرم افزار رو به همديگه توصيه كنيد و لينك بديد تا گ و گ ل باشه از اين كارها نكنه :29:

لينك دانلود Namebench 1.3.1 Final (نسخه ویندوز):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدOR

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدOR

لينك دانلود Namebench 1.3.1 Final (نسخه مک):

نرم افزار پيش نياز براي اين برنامه:

قبل از نصب برنامه بايد نرم افزار Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package بر روي سيستم نصب شده باشه لينك دانلود اين نرم افزار را در قالب نسخه هاي 32 و 64 بيت در زير مشاهده مي كنيد:

نسخه 32 بيت:

نسخه 64 بيت:

نكات:

1- ممکن است برنامه ،ISP خودتان را پیشنهاد بدهد ، اما در این حالت هم برای افزایش سرعت ، ممکن است به شما پیشنهاد دهد تا ترتیب DNS Servers را عوض کنید.اگر مشکلی با تغییر تنظیمات DNS ندارید ،و می خواهید سرعت را بهبود بخشید، Namebench ارزش دانلود را خواهد داشت.

نحوه استفاده DNS Server ها:

*راهنمایی گوگل در مورد نحوه استفاده DNS ها:

**راهنمایی همراه با تصویر:

**پاسخ سوالات متداول از زبان گوگل (برای دسترسی باید از ------ استفاده کنید) :

بعد از انجام مراحل فوق برای اعمال تغییرات یکبار اتصال اینترنت خود را Restart نمایید.

2- تست server ها زمان بر بوده و بايد تا اتمام كار صبور باشيد.

3- من خودم به شخصه تفاوت رو خيلي محسوس ديدم.

4- برنامه برای 3 سیستم عامل ارائه شده : 1- براي ويندوز ( اكس پي، ويستا و سون) 2- مك و 3- لينوكس كه من نسخه ويندوز و مک اون رو قرار دادم.

5- توصیه: برای رسیدن به حداکثر نتیجه به شما دوستان توصیه می کنم از مرورگر FireFox استفاده کنین:

Firefox 5.0 Final En-US for Win

لینک (13 مگابایت):

Windows 2000 / 2003 / XP / XP64 /Vista / Vista64 / Windows7 / Windows7 64

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدFirefox 5.0 Final En-US for Mac

لینک (27.8 مگابایت):

تلفیق استفاده از بهترین DNS سرور با بهترین مرورگر بهترین نتیجه رو برای شما در بر خواهد داشت، این تجربه شخصی بنده هست.

این روش برای کاربرانی که از Dial UP استفاده می کنن کار نخواهد کرد، حداقل پهنای باند شما باید 64 باشه.

roteal2007
24-05-2010, 20:42
لطف میکنی یه جای دیگه آپ کنی؟
با 3 کیلوبایت دان میشه:2:

mehrdad38
24-05-2010, 21:51
لطف میکنی یه جای دیگه آپ کنی؟
با 3 کیلوبایت دان میشه:2:
بيا اينم لينك Hotfile امر ديگه اي باشه :31:

frankval
25-05-2010, 17:38
آقا مهرداد:
اول از همه مرسی به خاطر معرفی Namebench که من اسمش رو و یک چینین کارکردی رو ممنون شما هستم و همیشه دعات می کنم! واقعا رو سرعت تاثیر داره!خواب و خیال نیست عزیزان !به شرط چاقو دانلود کنید!
چند سوال داشتم:
1.وقتی برنامه را اجرا می کنی پیش فرض برنامه در قسمت Nameservers آیپی مودمم بود 192.168.1.1 درسته؟یا بایستی آیپی شرکت شاتل رو که ازش سرویس دارم رو وارد کنم؟من با همان آیپی مدمم برنامه را جرا کردم!
2.در قسمت Test Selection Mode چند تا آپشن داری :Automatic ,Weighted , ... در کدام حالت بهترین DNS Server رو بهت می ده؟
با تشکر
دست من بود تاپیک رو مهم اعلام می کردم ولی افسوس!

mehrdad38
25-05-2010, 17:56
با سلام

شما لطف داري عزيزم

تمام تنظيمات پيش فرض اين نرم افزار به بهترين وجه قرار داده شده لازم نيست چيزي رو تغيير بدي در مورد IP هم هموني كه خود نرم افزار تشخيص داده درسته .

بايد روي حالت اتوماتيك باشه خودش تمام سرورها رو دونه دونه چك مي كنه در نهايت بهترين ها رو برات به نمايش مي گزاره.

در كل تنظيم خاصي لازم نداره فقط تنها ايراد اين نرم افزار زمان بر بودنش هست كه فكر كنم 10 دقیقه ای طول می کشه.

roteal2007
25-05-2010, 18:32
وقتی میخواد extract کنه میگه نمیتونه extract.exe رو باز کنه
l

mehrdad38
25-05-2010, 19:02
وقتی میخواد extract کنه میگه نمیتونه extract.exe رو باز کنه

از كدوم سرور دانلود كردي و سيستم عاملت چيه ؟ شايد آنتي ويروست اون ور بلوكه كرده ؟

morteza2001
25-05-2010, 19:22
سلام
منم هر کاری کردم ،نتونستم نصب کنم
ازلینکهایی که دادی حتی از google نسخه های 1.2 و 1.3 را گرفتم بازم نشد
این پیغام رو میده

namebench.exe could not be executed

mehrdad38
25-05-2010, 19:26
سلام
منم هر کاری کردم ،نتونستم نصب کنم
ازلینکهایی که دادی حتی از google نسخه های 1.2 و 1.3 را گرفتم بازم نشد
این پیغام رو میده

شما هم لطف كنيد بگين سيستم عاملتون چيه؟ آنتي ويروس بلوكش نكرده ؟ كليه تنظيمات مرور گر به حالت پيش فرض باشه پ ر و ك س ي اينا نداشته باشه (اگر چه زياد ربطي نداره) دوستان نظرشون چيه.

براي من راحت از فشرده خارج شد

morteza2001
25-05-2010, 19:30
سیتم xp sp3
------ و آنتی ویروس هم خاموشه

mehrdad38
25-05-2010, 19:34
سیتم xp sp3
------ و آنتی ویروس هم خاموشه

من هم ويندوز XP پك 3 دارم ولي راحت نصب شد عجيبه مشكل از كجاست؟ بزار ببينم فايل تو سرورها ناقص آپلود نشده؟

morteza2001
25-05-2010, 19:38
بهر حال ممنونم

اگه پشتیبانی گوگل هم زنگ میزدم اینقدر سریع جواب نمیداد

morteza2001
25-05-2010, 20:11
دوباره سلام

این برنامه "Microsoft Visual C++ 2008 SP1" حتما باید رو کامپیوتر نصب باشه

mehrdad38
25-05-2010, 20:52
دوباره سلام

این برنامه "Microsoft Visual C++ 2008 SP1" حتما باید رو کامپیوتر نصب باشه

يعني قبل از نصب برنامه بايد اين نرم افزار نصب باشه ؟ شما موفق شدين برنامه رو نصب كنيد؟

morteza2001
25-05-2010, 21:24
آره
اجرا شد
نتیجه هم این شد که dns فعلی من بلاترین سرعت رو داره
فقط قبل از اجرای برنامه باید Microsoft Visual C++ 2008 SP1 رو سیستم باشه
ممنون به خاطر معرفی برنامه و کمکی که کردی

mehrdad38
25-05-2010, 21:45
آره
اجرا شد
نتیجه هم این شد که dns فعلی من بلاترین سرعت رو داره
فقط قبل از اجرای برنامه باید Microsoft Visual C++ 2008 SP1 رو سیستم باشه
ممنون به خاطر معرفی برنامه و کمکی که کردی

ترتيب دادن دي ان اس ها هم مهمه به اين نكته توجه كن كه ترتيب دادن دي ان اس ها هم درست باشه . ممنونم

frankval
25-05-2010, 23:25
شما هم لطف كنيد بگين سيستم عاملتون چيه؟ آنتي ويروس بلوكش نكرده ؟ كليه تنظيمات مرور گر به حالت پيش فرض باشه پ ر و ك س ي اينا نداشته باشه (اگر چه زياد ربطي نداره) دوستان نظرشون چيه.

براي من راحت از فشرده خارج شد
lمن هم مشکلی نداشتم و براحتی اجرا کرد!

roteal2007
26-05-2010, 12:51
متشکرم پیش نیاز نصب شد و مشکل مرتفع.

roteal2007
26-05-2010, 13:39
ببخشید من تست کردم.
اما توی dns جای دوتا ip هست اما توی کادری که برنامه پیشنهاد کرده مطابق شکل صفحه اول 3 تا کادر و ip هست حالا من باید کدومارو وارد کنم؟

mehrdad38
26-05-2010, 13:46
تو Local Area باید وارد کنی نه کانکشن.خوب ببين اولويت با دي ان اس ي هست كه جلوش نوشته Primary بعدي Scondary و آخر هم Tertiary هست. ترتيبش خيلي مهمه.

به نظر من اون 2 تاي اولي رو فقط وارد كن. بر اساس چه مرورگري سرچ كردي؟ چون هر مرورگري ممكنه بهترين دي ان اس ش فرق داشته باشه.

roteal2007
26-05-2010, 14:05
مي دوني من چكار كردم ؟ من هم تو Local Area ( كه چندتا ميشه وارد كرد ) و هم تو كانكشن (2 تا ) وارد كردم. البته فكر كنم فقط بايد كانكشن وارد كني. خوب ببين اولويت با دي ان اس ي هست كه جلوش نوشته Primary بعدي Scondary و آخر هم Tertiary هست. ترتيبش خيلي مهمه.

به نظر من اون 2 تاي اولي رو فقط وارد كانكشن كن. بر اساس چه مرورگري سرچ كردي؟ چون هر مرورگري ممكنه بهترين دي ان اسش فرق داشته باشه.

برای گوگل کروم نسخه 6.0.408.1 dev چک کردم و ip اولی رو 94% سریعتر از دومی اعلام کرد.
الان فیمیدم واسه من نوشته اولی 94% سریعتر از دومی است.
الان توی کانکشن قسمت primary وارد کردم و واقعا سرعت لود سایت زیاد بود با سایت سونی بلاد کفر چک کردم.

mehrdad38
26-05-2010, 14:13
توضيحات گوگل در مورد نحوه استفاده DNS Server ها:

morteza2001
26-05-2010, 22:41
پیشنهاد میکنم حتما از این برنامه استفاده کنید

لود صفحه ها 3~4 ثانیه بهتر میشه

ak313
30-05-2010, 19:25
آقا مهرداد واقعا عالی بود. تفاوت محسوس و ملموس بود

Persian_Gun's
31-05-2010, 15:34
ولی من تفاوتی احساس نکردم!

whitewolf
31-05-2010, 15:56
سلام
برای من بعد از تست benchmark زده 288% سریعتر
سرعت دانلودم قبل بین 50 تا 60 بود حالا با dns های جدید به 40 تا 70 تبدیل شده. یعنی نوسانش زیاد شده
زیاد مطمئن نیستم تغییری کرده باشه

این تست با dns های اصلیم :

و این ها هم با dns های پیشنهادی برنامه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرسی بابت برنامه. برنامه جالبیه

Amir_Niknam
31-05-2010, 15:57
من حدود 3 ماه پش با اين برنامه از طريق يكي از فروم هاي خارجي آشنا شدم و از آقا مهرداد هم تشكر ميكنم كه اين برنامه رو اينجا معرفي كردند كار برنامه عالي هست و توصيه ميكنم حتما امتحان كنيد فقط دقت داشته باشيد سعي كنيد در هنگامي از اين برنامه استفاده كنيد كه وضعيت اينترنت شما ثابت است مثلا الان دو روزي هست كه اينترنت مشكل پيدا كرده و اگر شما در موقعي كه سرعتتون متغيره از اين برنامه استفاده به اشتباه ممكنه ping يك سرور رو زيادتر از سرور ديگه محاسبه كنه در حاليكه ممكنه در اون لحظات سرعت شما پائيين بوده و اشكال از سرور نبوده كه اين روي نتيجه نهايي موثره

mehrdad38
31-05-2010, 16:03
سلام
برای من بعد از تست benchmark زده 288% سریعتر
سرعت دانلودم قبل بین 50 تا 60 بود حالا با dns های جدید به 40 تا 70 تبدیل شده. یعنی نوسانش زیاد شده
زیاد مطمئن نیستم تغییری کرده باشه

این تست با dns های اصلیم :

و این ها هم با dns های پیشنهادی برنامه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرسی بابت برنامه. برنامه جالبیه

دوست من فكر نمي كنم DNS روي دانلود تاثير داشته باشه بلكه پينگ رو پايين مي ياره :20:

دوستان نسخه Namebench 1.3 RC5 حدود 1 ساعت پيش در سايت گوگل قرار گرفت كه بنده با كمال افتخار اون رو تقديم به بچه هاي گل P30world مي كنم.

نسخه جديد به پست اول اضافه شد .

morteza2001
31-05-2010, 22:31
گوگل 30 دقیقه پیش نسخه نهایی ای برنامه رو سایت گذاشت

cell_phone
01-06-2010, 11:10
با سپاس از شما ولی با اینکه 79 درصد DNS پیداه شده قرار بود سریع تر باشه ولی من که بصورت محسوس چیزی ندیدم .
البته این روزا اینترنت پایدار نیست و کلن اینترنت ما کلن پایدار نیست .

ویرایش پس از یکروز : مثل اینکه این نرم افراز واقعا موثر است .توضیحات تکمیلی :

aliani
01-06-2010, 13:17
من به صورت nat وصلم به اینترنت یعنی کانکشن ندارم :| چجوری dns رو عوض کنم ؟

Amir_Niknam
01-06-2010, 13:20
اينم لينك رپيد براي كسانيكه نميتونند از گوگل دانلود كنند:

Hamed 360
01-06-2010, 13:26
تو قسمت name servers چی باید بزنیم؟

cell_phone
01-06-2010, 16:24
کدوم سرور نیم ؟

mehrdad38
02-06-2010, 09:26
من به صورت nat وصلم به اینترنت یعنی کانکشن ندارم :| چجوری dns رو عوض کنم ؟

شرمنده اطلاعی ندارم دوستان اگر اطلاعاتی در این زمینه دارن حتما به این دوست عزیز کمک کنن.

تو قسمت name servers چی باید بزنیم؟

کدوم سرور نیم ؟
اونجا لازم نیست چیزی بزنید Default برنامه بهترین حالت هست.

roteal2007
04-06-2010, 09:51
شرمنده اطلاعی ندارم دوستان اگر اطلاعاتی در این زمینه دارن حتما به این دوست عزیز کمک کنن.

اونجا لازم نیست چیزی بزنید Default برنامه بهترین حالت هست.

مهرداد جون اگه میتونی یه جای دیگه آپ کن این رپید تا 99 درصد میره بعد ارور میدهه

mehrdad38
06-06-2010, 22:50
مهرداد جون اگه میتونی یه جای دیگه آپ کن این رپید تا 99 درصد میره بعد ارور میدهه

ببخشید دوست من با یه تاخیر 2 روزه لینک از سرور Mediafire به پست اول اضافه شد.

pedramjoon
07-06-2010, 20:53
مفید بود خیلی ممنون
حدود 10 ثانیه اختلاف داشت باقبل

mehrdad38
09-06-2010, 22:52
نسخه جدید نرم افزار (Namebench 1.3.1 ) سه روز بعد از قرار گرفتن در سایت گوگل به پست اول افزوده شد.

soroshea
10-06-2010, 16:59
ممنون ...
1 سوالی با ------ سرعت رو می بره بالا یا نه ؟
:40:

mehrdad38
10-06-2010, 17:29
ممنون ...
1 سوالی با ------ سرعت رو می بره بالا یا نه ؟

کلا ------ سرعت مرور صفحات رو میاره پایین چون پینگ رو بالا می بره . چون فرمان داده شده برای لود یک سایت باید مسافت بیشتری رو طی کنه و پاسخ مناسب نیز به طبع اون دیرتر به شما ارسال خواهد شد.

arashbi2
11-06-2010, 11:22
نمیدونم چرا انقدر داره برای من طول میکشه الان 1 ساعت دقیق هست که گذاشتم اما هنوز تموم نشده
برای شما چقدر طول کشید؟

mehrdad38
11-06-2010, 11:27
نمیدونم چرا انقدر داره برای من طول میکشه الان 1 ساعت دقیق هست که گذاشتم اما هنوز تموم نشده
برای شما چقدر طول کشید؟

اندازه یه ویندوز نصب کردن طول میکشه دوست عزیز فقط تنظیمات مرورگرت دیفالت باشه چون بعد از اتمام کار یک پنجره مرورگر باز می شه که نتیجه کار توی اون گزارش شده.

موقع کار با این برنامه دانلودها تو کنسل کن چون به اینترنت احتیاج داره.

tahoori
11-06-2010, 11:34
در بازی های آنلاین هم تاثیر داره.یعنی سرعت بازی های آنلاین هم زیاد میکنه؟

mehrdad38
11-06-2010, 11:38
در بازی های آنلاین هم تاثیر داره.یعنی سرعت بازی های آنلاین هم زیاد میکنه؟

من خودم تو بازی آنلاین امتحان نکردم ولی دوستان قبل و بعد از استفاده این DNS ها تست پینگ گذاشته بودن دیدم بعد از استفاده، پینگ مقداری پایین اومده بود.

arashbi2
11-06-2010, 11:44
ممنون الان برای من تموم شد نوشت :

DCI Iran-1 IR is
66.0%
Faster
than your current primary DNS server
اما وقتی عوض کردم با مال خودم به اندازه 66% نبود همون 25% شما
بازم ممنون 25% هم خیلی هست :دی

roteal2007
11-06-2010, 11:48
اندازه یه ویندوز نصب کردن طول میکشه دوست عزیز فقط تنظیمات مرورگرت دیفالت باشه چون بعد از اتمام کار یک پنجره مرورگر باز می شه که نتیجه کار توی اون گزارش شده.

موقع کار با این برنامه دانلودها تو کنسل کن چون به اینترنت احتیاج داره.

من که گذاشتم یه دو سه باری بیشتر از نیم ساعت نشد

tahoori
11-06-2010, 11:49
ما که نفهمیدیم چه جوری باید نصبش کرد.

وقتی دانلود شد بعد نصب شد تصویر زیر نمایان شد

حالا باید چیکار کنم؟

mehrdad38
11-06-2010, 12:00
باید روی start Benchmark کلیک کنی .

samfire
11-06-2010, 19:14
only 8.8.8.8
217.218.155.104

mehrdad38
14-06-2010, 14:38
8.8.8.8 ماله گوگله اون یکی رو نمی دونم ؟

A.IvI.I.N
14-06-2010, 22:08
اقا خدا وکیلی خیلی عالیه.سرعت باز کردن صفحه هام 2 برابر شده.پینگمم خیلی بهتر شده.

mohsen_1363
17-06-2010, 00:33
سلام
نصبش یه 10 دقیقه ای طول کشید
در نهایت این شد
حالا چکار کنم

mehrdad38
17-06-2010, 00:41
DNS ها رو پیدا کرد؟ صفحه مرورگر اومد؟ (باید یه صفحه مرورگر باز بشه توش نتایج و DNS ها درج شده) اون DNS ها رو به این صورت وارد کن :

اگر نه دکمه start Benchmark رو کلیلک کن.

mohsen_1363
17-06-2010, 16:10
اقا معجزه شده
سرعت دانلودم روی 16.5 فیکس شده
خیلی عالیه
mehrdad38
17-06-2010, 16:51
البته دوست عزیز کار دی ان اس ترجمه آدرس سایت با کاراکتر حروفی و تبدیل اون به کاراکتر عددی ست چون برای لود شدن صفحه ، مرورگر باید از کاراکتر عددی استفاده کنه. و فکر نمی کنم روی سرعت دانلود تاثیر داشته باشه حالا شما می گین دانلودتون فیکس شده باز جای شکر داره.

PeS
22-06-2010, 12:43
من هنوز تست نکرده میگم آقا ایول ؛ تست میکنم نتیجه را میگم

PeS
22-06-2010, 16:15
سلام
من اینترنتم PPoe هست و تو قسمت

روی اتوماتیک هست و دسترسی به تنظیمات دیگه ندارم
میفرمایید باید چی کار کنم ؟

sajad_n90
22-06-2010, 21:38
سلام
ممنون از برنامه
فکر کنم برای ویندوز سون نیازی به نصب Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package نیست و خود ویندوز اون رو داره.
به نظر شما چی؟؟؟؟؟

mehrdad38
22-06-2010, 22:53
سلام
من اینترنتم PPoe هست و تو قسمت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدروی اتوماتیک هست و دسترسی به تنظیمات دیگه ندارم
میفرمایید باید چی کار کنم ؟

دوست عزیز شما باید اون تنظیمات رو تو Local Area انجام بدید چه به صورت Bridge و چه به صورت PPPOE فرقی نداره.

سلام
ممنون از برنامه
فکر کنم برای ویندوز سون نیازی به نصب Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package نیست و خود ویندوز اون رو داره.
به نظر شما چی؟؟؟؟؟

والا نمی دونم اگر شما بدون نصب این برنامه امتحان کردید و نرم افزار EXtract شد پس لابد حق با شماست البته ممکنه ویندوز رو آپدیت کردید و این برنامه هم همراه آپدیت ها روی سیستمتون نصب شده شاید هم خود ویندوز به صورت پیش فرض این برنامه رو در خودش داره.

در هر صورت از توجه شما ممنونم

PeS
23-06-2010, 13:38
دوست عزیز شما باید اون تنظیمات رو تو Local Area انجام بدید چه به صورت Bridge و چه به صورت PPPOE فرقی نداره.

در هر صورت از توجه شما ممنونم
[/COLOR][/SIZE]
سلام
local area کجاست ؟

mehrdad38
23-06-2010, 14:02
سلام
local area کجاست ؟

PeS
23-06-2010, 14:04
مرسی ولی اونجا همه چیز رو اتوماتیک هست ؛ باید مثلا DNS و... را کجا بزنم؟

مرسی

mehrdad38
23-06-2010, 14:28
دوست عزیز من تو پست اول همه چیز رو با تصویر توضیح دادم :

justmp3
23-06-2010, 17:15
عوض کردن DNS و کارایی که این نرم افزار انجام میده با عث دور زدنه چیز(فیل)(تر) هم میشه؟!

mehrdad38
23-06-2010, 17:20
نه ربطی نداره

sajad_n90
23-06-2010, 23:39
سلام
من بار اول تست زدم و حدود 32 بود و یه سری dns داد که وقتی قرار دادم و دوباره تست زدم حدود 64 شد و یه سری dns جدید داد .
اگه جدید ها رو وارد کنم آیا دوباره اون درصده میره بالا تر و سرعت بیشتر میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

mehrdad38
24-06-2010, 02:00
امتحان کنید نتیجه رو بگید

PeS
24-06-2010, 10:55
سلام
من گذاشتم تست کرد ولی ریپورتی نداد ؛ و آدرس یک فایل html بود توی داکیومنت رفتم باز کردم صفحه سفید
سرکار گذاشت من را

mehrdad38
25-06-2010, 17:13
باید صفحه ی مرورگر باز بشه و گزارشی از جستجوی سرورها بده احتمالا مرورگرتون مشکل داشته یا تنظیمات ------ ش درست نبوده.

pashangparsi6
26-06-2010, 21:27
با درود

آیا می شه با این روش پینگ تایم بازی ها رو هم پایین آورد؟

کلا چطور می شه پینگ بازی های آنلاین رو پایین آورد؟

mehrdad38
26-06-2010, 22:08
در مورد سوال اولتون باید بگم همونطور که قبلا گفتم تو بازی آنلاین امتحان نکردم ولی نتایجی که دوستان از سایت اسپید تست قبل و بعد از استفاده دی ان اس سرورها گذاشته بودن کاهش پینگ بعد از استفاده رو نشون می داد.

در مورد سوال دوم فکرکنم یه ترفندی از طریق رجیستری هست که حتی کلیپش توی youtube هم هست که پینگ رو میشه پایین آورد ولی بهترین روش سرویس گرفتن از شرکتی هست که پینگش خوب باشه.

iman-kk
26-06-2010, 22:42
سلام
آقا تابحال گويا نت ما مرده ي متحرك بوده!!!! اصلا زيرورو شده.صفحه باز ميكنه درحد تيم ملي:18::18::18:آقا مدت گرم كه شادمون كردي.فقط اگه مشكل چندبار كانكت ما رو هم حل كني مديون خودت كردي اساسي:20:

عكس خودش حرف ميزنه

ramiy
27-06-2010, 01:44
منم برم دانلود کنم ببینم این مارگاریتا "mehrdad38" راست میگه ؟

hamid_Y2K
28-06-2010, 00:47
اگه تغییر خیلی محسوس هست اعلام کن ما هم راهش بندازیم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون

mehrdad38
28-06-2010, 11:32
کسی تا حالا از امتحان کردنش ناراضی نبوده . امتحانش هم که تقریبا مجانیه حالا بهتر نیست امتحان کنی نتیجه رو ببینی؟

KING_DESIGNER
28-06-2010, 11:35
20% افزایش سرعت ! برای اینترنت ADSL
3~4% افزایش سرعت برای سرویسهای بی سیم مانند GPRS

mehrdad38
28-06-2010, 11:39
سلام
آقا تابحال گويا نت ما مرده ي متحرك بوده!!!! اصلا زيرورو شده.صفحه باز ميكنه درحد تيم ملي:18::18::18:آقا مدت گرم كه شادمون كردي.فقط اگه مشكل چندبار كانكت ما رو هم حل كني مديون خودت كردي اساسي:20:

عكس خودش حرف ميزنه

سلام

از زنده شدن اینترنت تون بسی شاد گشتم. منظور از چندبار کانکت چیه؟ قطع و وصل میشه؟ روی حالت Bridge یا PPPOE ؟

---------- Post added at 11:39 AM ---------- Previous post was at 11:36 AM ----------

20% افزایش سرعت ! برای اینترنت ADSL
3~4% افزایش سرعت برای سرویسهای بی سیم مانند GPRS

ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که کلا پینگ سرویس های بیسیم (هر نوعی که باشه) بالاتر از سرویس های دیگه هست این یک قاعده کلی ست.

KING_DESIGNER
28-06-2010, 12:13
سلام
خوب به خاطر همونه که نوشتم بی سیم ! :31: وگرنه مینوشتم فقط و فقط ایرانسل!
شما حتی اگه اینترنت یک مگابایت وایرلس هم داشته باشی سرعت باز کردن صفخاتش نسبت به ADSL 128 کمتره.
چون تاخیر رو داره ولی وقتی که ارتباط مداوم بود مثل دانلود کردن صرعت یکنواخت تره و خودشو نشون میده این برای من اثبات شده
چون وقتی با GPRS دانلود میکنم سرعتم بین 20 تا 35 متغیر هست پس از 20 ما فکتور میگیریمو حد اقل رو 20 در نظر میگیریم
حالا وقتی به ADSL نگاه میکنم 14 تا بیشتر نمیره. :31:
ولی سرعت باز کردن صفخات توی ADSL 128 من خیلی بیشتر و بهتر است تا GPRs ولی دانلودم توی GPRs بهتر از ADSL هستش .
اگر میشد که باز کردن صفحات رو سریعتر میکردیم همین GPRS از همه چی بهتر بود. به خدااااااا:31:1111111111111111

iman-kk
28-06-2010, 16:25
سلام

از زنده شدن اینترنت تون بسی شاد گشتم. منظور از چندبار کانکت چیه؟ قطع و وصل میشه؟ روی حالت Bridge یا PPPOE ؟

---------- Post added at 11:39 AM ---------- Previous post was at 11:36 AM ----------

ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که کلا پینگ سرویس های بیسیم (هر نوعی که باشه) بالاتر از سرویس های دیگه هست این یک قاعده کلی ست.

سلام مهرداد عزيز
مشكل من گريه داره باوركنين هركي جاي من بود يا خودشو ميكشت يا مخابرات رو منهدم ميكرد!
تقريبا يه ماهه اينطوري شده.توي اين تاپيك هم گفتم
ولي كاملترش رو بگم
از يه ماه پيش ديگه هربار بخوام به نت وصل بشم بايد چندبار كانكت شم.يعني با دفعه اول كانكت شدن وقتي اكسپلورر و فايرفوكس رو بازميكنم دقيقا همون نوشته ها كه وقتي به نت متصل نباشي مياد.ولي توي همين حالت آي دي ام ميتونه دانلودها رو ريزوم كنه و ادامه بده.
اين مشكل فقط با اينكار كه بين 2تا8بار كانكشنم رو كانكت و ديسكانكت كنم حل ميشه.به لوكال ايريا هم كاري نداره.همه گيرش روي كانكشنه.كينگ عزيز توي تاپيك اومدن گفتن ريست كن مودم رو منم كردم.اما بازم همين وضعه.يه بار bridge و يه بار pppoe تنظيم كردم بعد ريست ولي بازم همونطوره.گفتن مراحل اين تاپيك رو برم رفتم سرعت لودم رفت بالا چندبرابر ولي بازم بين2تا8بار اگه كانكت و ديس نكنم نه اكسپلورر بالا مياد نه فايرفوكس.ديوانم كرده اين مشكل.شمارو به خدا يه راهي پيدا كنين.

hamid_Y2K
28-06-2010, 21:37
راستی اینجا همه مثل اینکه ای دی اس ال دارن من دایال آپیم برای منم کار می کنه؟

mehrdad38
28-06-2010, 22:13
سلام مهرداد عزيز
مشكل من گريه داره باوركنين هركي جاي من بود يا خودشو ميكشت يا مخابرات رو منهدم ميكرد!
تقريبا يه ماهه اينطوري شده.توي اين تاپيك هم گفتم
ولي كاملترش رو بگم
از يه ماه پيش ديگه هربار بخوام به نت وصل بشم بايد چندبار كانكت شم.يعني با دفعه اول كانكت شدن وقتي اكسپلورر و فايرفوكس رو بازميكنم دقيقا همون نوشته ها كه وقتي به نت متصل نباشي مياد.ولي توي همين حالت آي دي ام ميتونه دانلودها رو ريزوم كنه و ادامه بده.
اين مشكل فقط با اينكار كه بين 2تا8بار كانكشنم رو كانكت و ديسكانكت كنم حل ميشه.به لوكال ايريا هم كاري نداره.همه گيرش روي كانكشنه.كينگ عزيز توي تاپيك اومدن گفتن ريست كن مودم رو منم كردم.اما بازم همين وضعه.يه بار bridge و يه بار pppoe تنظيم كردم بعد ريست ولي بازم همونطوره.گفتن مراحل اين تاپيك رو برم رفتم سرعت لودم رفت بالا چندبرابر ولي بازم بين2تا8بار اگه كانكت و ديس نكنم نه اكسپلورر بالا مياد نه فايرفوكس.ديوانم كرده اين مشكل.شمارو به خدا يه راهي پيدا كنين.

سلام ایمان جان

گریه چرا دوست من :20: هر مشکلی یه راه حلی داره. راستش رو به خوای من شکم به 2 چیزه :

1- ویروسی شدن سیستم: تمام علایمی که اینجا و اون تاپیک گفتی حاکی از وجود یه ویروسه چون آنتی ویروست هم می گی نمی تونه آپدیت کنه در واقع ویروس اومده اتصال به اینترنت رو بوکه کرده. با آنتی ویروس اسکن کردی؟
آنتی ویروست چیه؟

2- صدمه دیدن ویندوز: شاید فایل های ویندوزت صدمه دیده ویندوزت رو Repair کن.

اگر مسئله ویروس منتفی باشه و با Repair کردن مشکل حل نشد تنها راه ممکن نصب ویندوز جدید هست.

بله دوست عزیز فرقی نداره. همونطور که پیش تر اشاره کردم کار DNS سرورها ترجمه آدرس سایتهای درخواست شده و تبدیل اونها به IP آدرس عددی ست که مرورگر برای لود صفحه ها احتیاج داره . حالا در این بین هر چه DNS سریعتر این کار رو انجام بده سرعت باز شدن صفحات بیشتر خواهد شد.

بنابر این به نوع اینترنت ربطی نداره. امتحانش کنید و نتیجه رو اعلام.

KING_DESIGNER
28-06-2010, 22:14

هه هه یادش بخیر دایال آپ ! :31:
یه ساعت و خورده ای برای دایال اپ زمان میبره
و اصلا ارزششو نداره پول تلفنت حدود 1200 تومن میشه
به نظرم برو و به جای این کار مرورگر اپرا رو نصب کن خاصیت کمپرس کردن صفحات رو داره و عکسها رو هم کم حجم میکنه و اینجوری سایتها رو زودتر باز میکنه.
بازم مل خودته.

starpars
28-06-2010, 22:24
واسه من که همون DNS خودمو پیشنهاد داد با میانگین زمان دسترسی 175

hamid_Y2K
29-06-2010, 01:23
بعد نزدیک به دو ساعت ارور داد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حالا این می خواست چیکار کنه بعد این همه معطلی نمشد دستی همون کارا رو کرد?

Hamed 360
29-06-2010, 01:43
بعد نزدیک به دو ساعت ارور داد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حالا این می خواست چیکار کنه بعد این همه معطلی نمشد دستی همون کارا رو کرد?

با Dial up که نمیشه از این کارا کرد ! هرجور میلته ! :4::34::33::grrr:

mehrdad38
29-06-2010, 09:33

این DSN ها رو استفاده کن ببین سرعت مرور وب زیاد می شه یا نه ؟

iman-kk
29-06-2010, 13:43
سلام ایمان جان

گریه چرا دوست من :20: هر مشکلی یه راه حلی داره. راستش رو به خوای من شکم به 2 چیزه :

1- ویروسی شدن سیستم: تمام علایمی که اینجا و اون تاپیک گفتی حاکی از وجود یه ویروسه چون آنتی ویروست هم می گی نمی تونه آپدیت کنه در واقع ویروس اومده اتصال به اینترنت رو بوکه کرده. با آنتی ویروس اسکن کردی؟
آنتی ویروست چیه؟

2- صدمه دیدن ویندوز: شاید فایل های ویندوزت صدمه دیده ویندوزت رو Repair کن.

اگر مسئله ویروس منتفی باشه و با Repair کردن مشکل حل نشد تنها راه ممکن نصب ویندوز جدید هست.

آنتي ويروسم nod32 اسمارت آخرين ورژن هست كه آپديت آفلاينش رو دانلود كردم و اسكن كردم ولي هيچ ويروسي نگرفت.نميدونم چرا اينجوري شده ولي احساس ميكنم يكي از همين دو مورد باشه كه شما گفتي.
براي repair مشكلم يه چيزه.پارسال يه بار اينكارو كردم سيستم به حدي كندشد كه بالا اومدنش ده دقيقه طول ميكشيد.اطلاعات هاردديسكمو بيخيال شدم و بوت كردم.ميترسم اينبارم همينطور كند بشه.الان اطلاعاتي كه روي هارد دارم هيچ كپي اي ازشون ندارم.همين براي repair نگرانم ميكنه.اگه repair راه عمل خاصي داره كه من بلد نبودم و باعث كندي سيستم شدم لطف ميكنيد بهم ياد بديد؟

mehrdad38
29-06-2010, 14:02
فقط برای اینکه از نبود تروجان مطمئن بشیم این نرم افزار رو دانلود بعد اسکن کن:

چون قسمتی از آدرس لینک تو p30world سانسور میشه اونو توی یه فایل Notepad گذاشتم اون دانلود کن بعد وارد سایت اصلی بشو.

اگر مسئله تروجان هم منتفی بود باید یا ویندوز رو repair یا از نو نصب کنی. ویندوزت چیه؟

نه Repair دستور العمل خاصی نداره اگر repair کردی مشکلت حل شد که چه خوب ولی اگر بعد از این کار مشکلت حل نشد یا حلش شد ولی سیستمت کند شد چاره ای جز نصب ویندوز جدید نداری. باید برای فایل های روی هاردت یه فکری بکنی.

hamid_Y2K
29-06-2010, 18:33
برای من که کار نکرد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یعنی اثری نداشت به هر حال ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehrdad38
29-06-2010, 22:01
شاید روی Dial Up به خاطر پایین بودن سرعت اینترنت تاثیرش آنچنان محسوس نباشه.

ramiy
30-06-2010, 18:03
سلام
من امروز تست کردم
به نتیجه جالب زیر رسیدم :

تست قبل از DNS پیشنهادی :

تست بعد از DNS پیشنهادی :

جالبه بعد از این که DNS جدید رو وارد کردم پینگم بیشتر شد
نظرت چیه ؟

drim_w3
30-06-2010, 21:54
سلام
من امروز تست کردم

نظرت چیه ؟

مال منم همین میزنه :

یک سوال :

با اینکه سرعت آپلود با توجه به تستی که گذاشتم باید 30 باشه ولی من هر وقت با 4shared آپلود میکنم

با سرعت 90 آپلود میشه . علتش چی هست ؟ چرا اسپید تست اینقدر پایین میزنه ؟

mehrdad38
30-06-2010, 21:59
سلام
من امروز تست کردم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 995x543.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نظرت چیه ؟

چه نتیجه جالبی

بله این نتیجه داره میگه که DNS ی که شما در حال حاضر دارین استفاده می کنین بهترین و سریع ترین و نزدیک ترین DNS برای اینترنت شماست.

پس شما نباید چیزی رو تغییر داده باشین درسته؟

اون اختلاف پینگ هم با توجه به توضیحاتی دادم پس ربطی نداره درسته ؟ پینگ دائما در حال نوسان هست.

مال منم همین میزنه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1009x205.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک سوال :

با اینکه سرعت آپلود با توجه به تستی که گذاشتم باید 30 باشه ولی من هر وقت با 4shared آپلود میکنم

با سرعت 90 آپلود میشه . علتش چی هست ؟ چرا اسپید تست اینقدر پایین میزنه ؟

به اسپید تست نباید زیاد اطمینان کنی به نظر من میزان واقعی رو نشون نمی ده سرعت واقعی آپلود شما همون 90 هست.

drim_w3
30-06-2010, 22:15
چه نتیجه جالبی

بله این نتیجه داره میگه که DNS ی که شما در حال حاضر دارین استفاده می کنین بهترین و سریع ترین و نزدیک ترین DNS برای اینترنت شماست.

پس شما نباید چیزی رو تغییر داده باشین درسته؟

اون اختلاف پینگ هم با توجه به توضیحاتی دادم پس ربطی نداره درسته ؟ پینگ دائما در حال نوسان هست.

به اسپید تست نباید زیاد اطمینان کنی به نظر من میزان واقعی رو نشون نمی ده سرعت واقعی آپلود شما همون 90 هست.

نه دیگه عوض نکردم . من این ip هارو همون موقع که مودم رو نصب می کردم تلفنی از شاتل پرسیده بودم

و وارد کرده بودم. به نظر منم پینگ عوض میشه .

amirakhavan
02-07-2010, 21:33
مرسی از این برنامه خوب ... دانلود کردم ... داره کاراشو میکنه ... تموم شد خبر میدم ... :8:

amirakhavan
02-07-2010, 21:44
خب زدمش ... زیاد طول نکشید ... :20:
یه بار هم تهش زدم نتم رو ریسیت کردم که خوب جا بیفته براش!
پارس آن لاین مشهد هم دارم 128K
نوشته بود که 53% کارایی داره برام ... :19:

این عکس واسه قبل از استفاده ا این DNS های جدید:

این هم عکس برای بعد از استفاده از اینها:

فعلاً که تاثیرش رو توی پینگ نشون داد ... مرسی از لطفتون ... باز هم از این باحالا چیزای بیشتر بزارین ... :دی

mehrdad38
02-07-2010, 22:59
دوست عزیز 53 % خیلی زیاده . الان ببین 100 میلی ثانیه از پینگت کم شده و این جای شکر داره که برای شما نتیجه داده. برای بعضی ها همون DNS خودشون رو پیشنهاد می ده یعنی 0 %.

amirakhavan
03-07-2010, 01:15
دوست عزیز 53 % خیلی زیاده . الان ببین 100 میلی ثانیه از پینگت کم شده و این جای شکر داره که برای شما نتیجه داده. برای بعضی ها همون DNS خودشون رو پیشنهاد می ده یعنی 0 %.

سرعت لود فوق العاده شده ... توی همه مرورگری تست کردم ... عاااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااالی ه ... :19::19:

alahwazi
03-07-2010, 12:21
سلام
آیا این تنظیمات برای یکبار اجرا می شوند یا اینکه هر روز باید اجرا کنیم ؟
با تشکر

mehrdad38
03-07-2010, 12:45
سلام دوست عزیز

بهتره هر ماه یکبار DNS ها چک بشه چون ممکنه تغییراتی در DNS ها به وجود بیاد.
با تشکر

alahwazi
03-07-2010, 13:18
ممنون از جواب سریعتون
در صفحه اول انتخاب مرورگرها هم تاثیری داره ؟
منظورم اینکه که اگر اپرا را انتخاب کنیم آیا تنظیمات فقط برای این مرورگر ست می شود یا برای همه مرورگرها؟

mehrdad38
03-07-2010, 13:48
خواهش می کنم

عرض کنم بله . هر مرورگری که انتخاب کنید بهترین و نزدیکترین DNS برای اون مرورگر سرچ می شه. شما باید مرورگری رو انتخاب بفرماید که بیشتر استفاده رو ازش دارین.

amirakhavan
03-07-2010, 15:10
ولی به نظر من زیاد به مروگرش میتونه ربطی نداشته باشه ... :8:
آخه من با ای.ای و فایرفاکس و اپرا تست کردم واسه هر کدوم یکی در اومد ... :20:
من زنگ زدم پارس آنلاین کلی دی.ان.اس داد بهم که اونارم تست کردم تقریباً با اینی که با نرم افزار زدم زیاد فرق نداشت ... :41:

alisamimi2007
05-07-2010, 20:17
سلام.این هم نتیجه ی من.به نظر خودم کمی سرعت بهتر شده.در اولین فرصت یک تست میگیرم و نتیجشو میذارم.باز هم ممنون

mhgh44
09-07-2010, 15:43
الان این نرم افزار روی دانلود با idm هم تاثیر داره یا نه؟؟؟؟؟

roteal2007
09-07-2010, 15:52
الان این نرم افزار روی دانلود با idm هم تاثیر داره یا نه؟؟؟؟؟

همونطور که از اسن تاپیک معلومه تاثیرش روی پینگ و زود لود شدن وبسایت هاست.

*IN*
10-07-2010, 14:46
oh my....

من برنامرو اجرا کردم اینو داد دیگه کاری نباید بکنم؟؟؟؟

mehrdad38
10-07-2010, 16:47
!OH MY GOD

این خیلیه :18: :31:
دوست عزیز شما راهنمای استفاده از این نرم افزار رو دانلود نکردین ؟ اگر راهنما رو دانلود کردین و باز متوجه نشدین بگین تا براتون توضیح بدم. لینک دانلود راهنما توی پست اول هست. :20:

*IN*
10-07-2010, 17:09
!OH MY GOD

این خیلیه :18: :31:
دوست عزیز شما راهنمای استفاده از این نرم افزار رو دانلود نکردین ؟ اگر راهنما رو دانلود کردین و باز متوجه نشدین بگین تا براتون توضیح بدم. لینک دانلود راهنما توی پست اول هست. :20:

اوه اونو نخوندم پس باید خودم عوض کنم...من فکر کردم خودش عوض میکنه:31:

*IN*
10-07-2010, 18:07
یه بار دیگه برنامرو راه انداختم ولی اینبار 83 در صد داد:41:

hamidras
10-07-2010, 18:30
آقا اکسترکت نمیشه:دی؟

mehrdad38
10-07-2010, 22:12
آقا اکسترکت نمیشه:دی؟

پیش نیاز نرم افزار یادتون رفت دوست عزیز :31:

Kianoosh
15-07-2010, 18:04
یک مشکل جالب که تو نتایج هست:
من سرویس 128 مخابرات دارم با دی ان اس سرورهایی که تو عکس میبینید و پینگ حدود 160 بود (مثلا 160 خوبه!)تا چند روز پیش که افزایش پیدا کرد و تو تستها بین 250-300 نشون میده با اجرا نیم بنچ گوگل دی ان اس های پیشنهادی دقیقا همونهایی هستند که الان ست شدند!فقط به جای اینکه تفاوت و افزایش سرعت رو 0 درج کنه اعدادی مثل 400% و 650% سریعتر رو نشون میده!و زمان تاخیر به طور میانگین به حدود 100 کاهش پیدا کرده تو نتایج!

مطمئن هستم دی ان اس ها درست ست شدند تست مجدد با تنظیمات و سرورهای پیشفرض تنظیم دستی در تنظیمات روتر و...هیچ تغییری حاصل نکرده

سرعت که باید بالا باشه پایینه پینگم که اینه وضعش بعد برقها هم که انقدر قطع شد وصل شد ریزش مو پیدا کردیم و دیگر هیچ ...

لذا جوانان من اتقوا الله بترسید از خدا!!:دی

ahriman323
15-07-2010, 21:30
منم که تست زدم گفت همین دی ان اس ای که ست هست خوبه!

zerolight
22-07-2010, 14:02
می‌شه یکی‌dns ها رو بصورت عدد بذاره،من که نمیتونم از اون نرم افزار استفاده کنم مگه اینکه ورژن مک داشت باشه!؟

TAEL
22-07-2010, 15:34

---------- Post added at 04:34 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

می‌شه یکی‌dns ها رو بصورت عدد بذاره،من که نمیتونم از اون نرم افزار استفاده کنم مگه اینکه ورژن مک داشت باشه!؟
ورژن مک داره :

این بخش گوگل ایرانو تحریم کرده ، با ------ بگیر.

TAEL
22-07-2010, 15:48
من با تنظیماتی که Name Bench پیشنهاد داده بود تست کردم ، پینگم 150تا بیشتر شده بود.

mehrdad38
22-07-2010, 16:16
نسخه مک این نرم افزار به پست اول اضافه شد.

من با تنظیماتی که Name Bench پیشنهاد داده بود تست کردم ، پینگم 150تا بیشتر شده بود.
واقعا :18: پس مثل اینکه این نرم افزار شمشیر 2 دم هست. :46:

TAEL
22-07-2010, 16:36
نسخه مک این نرم افزار به پست اول اضافه شد.

واقعا :18: پس مثل اینکه این نرم افزار شمشیر 2 دم هست. :46:
به من DNS های Oracle IR رو پیشنهاد داد که نتیجه اونطور شد. اما به شخصه از OpenDNS که استفاده می کنم ، خیلی وضعیتم بهتره. البته تغییر محسوسی توی پینگ ندارم طبق تست ،ولی عملا" بهتره.

ali_disslove
24-07-2010, 17:06
به منم اوراکل رو پیشنهاد داد عوضش کردم

واسه alternative dns همونی که هست یعنی 4.2.2.4 \رو بزارم باشه ؟

mehrdad38
24-07-2010, 17:08
طبق راهنمای تصویری پیش برید ترتیب ست کردن دی ان اس ها مهمه.

ali_disslove
24-07-2010, 18:25
طبق راهنمای تصویری پیش برید ترتیب ست کردن دی ان اس ها مهمه.

راهنمای تصویریش کجا هست ؟

mehrdad38
25-07-2010, 09:17
تو پست اول هست :

parsa5564
27-07-2010, 18:12
برای من در هیچ شرایطی پینگ زیر 400 نمیاد

frankval
27-07-2010, 18:32
آقا مهرداد:
Secondary Server که گوگل پیشنهاد می کند با هر بار تست در شرایط یکسان فرق می کند.
مهم نیست؟

mehrdad38
27-07-2010, 19:09
آقا مهرداد:
Secondary Server که گوگل پیشنهاد می کند با هر بار تست در شرایط یکسان فرق می کند.
مهم نیست؟

اولویت دوم هست دیگه اصل کار اولیه. اتفاقا توی همون گوکل در مورد اینکه چرا با هر بار اجرای نرم افزار نتایج متفاوتی داریم صحبت شده. لینکش هم توی پست اول هست البته به انگلیسیه.

parsa5564
27-07-2010, 20:13
اساتید نظری ندارند؟اخه قبلا دیگه بالای 300 نمی رفت
اما الان حتی 400 هم نمیشه

اینم بعدا با سرور پاریس گرفتم که کلی نتیجه عوض شد

mehrdad38
28-07-2010, 06:10
اساتید نظری ندارند؟اخه قبلا دیگه بالای 300 نمی رفت
اما الان حتی 400 هم نمیشه

اینم بعدا با سرور پاریس گرفتم که کلی نتیجه عوض شد

چه عرض کنم :31: پینگه دیگه نوسان داره برای من هم همین طوره قبل 170 بود الان 250 شده .

spiderferi
31-07-2010, 05:07
سلام
ممکنه با زدن این dns هایی که بدست میاد تو یه ایکس باکس 360 بتونیم راحت تر انلاین بازی کنیم؟
تاثیری داره به نظرتون؟
کلا تو بازی های انلاین تاثیر داشته تا الان ؟

KING_DESIGNER
31-07-2010, 07:48
سلام
ممکنه با زدن این dns هایی که بدست میاد تو یه ایکس باکس 360 بتونیم راحت تر انلاین بازی کنیم؟
تاثیری داره به نظرتون؟
کلا تو بازی های انلاین تاثیر داشته تا الان ؟
yes:20:
ولی ایکس باکس که نمیتونه سرچ کنه
باید با سیستم و نصب این نرم افزار برید و سرچ کنید شماره هایی رو که داد رو یادداشت کنید برید پایتلوزیون و به ایکس باکستون بدید.
مطمئن باشید یه مقداری تفادت سرعت دارید./

spiderferi
04-08-2010, 14:12
دوستان نگاه کنین
192.168.2.1 رو جز بهترین dns ها اورده که این ip local مودم من هستش
ایکس باکس 2 تا dns ip بیشتر نمی گیره
خب باید یکی از اینا رو نزنم
بنظرتون ماله مودم رو نزنم یا همون سومی رو ؟

roteal2007
04-08-2010, 16:34
دوستان نگاه کنین
192.168.2.1 رو جز بهترین dns ها اورده که این ip local مودم من هستش
ایکس باکس 2 تا dns ip بیشتر نمی گیره
خب باید یکی از اینا رو نزنم
بنظرتون ماله مودم رو نزنم یا همون سومی رو ؟

بهترین کار:

شما هر سه تا ip رو توی command ویندوز ping کنید و اونی که min تایم به یونیت میلی ثانیه میده رو وارد کنید.
و روش 2 از نرم افزار cfoos استفاده کنید که توی میزان پینگ موثره و میتونین بازی آنلاین هم توش تعریف کنید تا پهنای باند بهتری رو اختصاص بده....:5:

leomostafa
04-08-2010, 17:00
سلام من الان تست کردم البته وی پی ان هم فعال بود جواب شد این :

اشکالی نداره با وی پی ان تست کردم.

roteal2007
04-08-2010, 17:50
سلام من الان تست کردم البته وی پی ان هم فعال بود جواب شد این :

اشکالی نداره با وی پی ان تست کردم.

ببین دوست من معلومه وقتی با پیز پی ان تست میکنی ip اصلیت نیست....اگر قصد وب گردی رو داری بدون پیز پی ان انجام بده....من الان همش رو زدم 193ms کمترین بود در صورتی که با oracle-iran پینگ 50 _60 رو دارم و توی اسپید تست پینگش توی امضام هست.

A.IvI.I.N
06-08-2010, 18:34
سلام دوستان
موقع نصب برنامه این ارور رو میده:

من قبلا رو ویندوز 7 امتحان کردم مشکل نداشت ولی الان که رو ویستا امتحان میکنم این ارور میاد.
به نظر شما مشکل ازچیه...؟؟؟:13:

mehrdad38
06-08-2010, 18:44
پیش نیاز برنامه رو نصب کردین؟

A.IvI.I.N
06-08-2010, 21:34
پیش نیاز برنامه رو نصب کردین؟

آره نصب کردم.

mehrdad38
06-08-2010, 21:58
1- پک ویستای شما چیه؟ اگر بدون پک هست یک و ترجیحا دو اون باید نصب بشه.

2- برای پیش نیاز این رو هم امتحان کن:

A.IvI.I.N
06-08-2010, 22:18
vista home premium
service pack 1
64 bit

mehrdad38
07-08-2010, 10:32
vista home premium
service pack 1
64 bit

اگر اون نرم افزار پیش نیاز رو هم نصب کردین و جواب نگرفتید یه موضوع باقی می مونه و اون اینکه این نرم افزار روی ویستا پک 1 قابل اجرا نیست.

A.IvI.I.N
07-08-2010, 12:24
آره فك كنم به ويندوزم نميخورد.
با 1 pc ديگه تست كردم جواب داد.:20:

oghyanoos
07-08-2010, 13:29
این dns روی سرعت gprs تاثیری میذاره؟ من با کانکت شدن به موبایلم دارم از اینترنت استفاده میکنم.

mehrdad38
07-08-2010, 13:48
بله اصلا ربطی به نوع اتصال اینترنتی نداره. DNS ها کار ترجمه کاراکترهای حروفی آدرس سایت به آدرس IP عددی معادل اون رو به عهده دارن.

اگر سرعت اتصالتون از 128 به بالا هست می تونید استفاده کنید.

oghyanoos
07-08-2010, 14:27
سرعت اتصالم که ۹۲۱ هست:20:
رو دانلود هم اثری داره؟

mehrdad38
07-08-2010, 14:59
یعنی با Speedtest سرعت اینترنتتون رو 921 کیلوبیت می زنه؟

نه روی دانلود تاثیر نداره. ولی کسایی که استفاده کردن گفتن که پینگشون پایین اومده. شما قبل و بعد از استفاده یه تست از پینگ بگیرین.

oghyanoos
07-08-2010, 15:06
چجوری پینگ بگیرم؟

oghyanoos
07-08-2010, 15:26
نه، موقع نصب 921 هست.

mehrdad38
07-08-2010, 15:33
برو Speedtest.net البته باید نرم افزار فلش مربوط به مرورگرتون نصب شده باشه. بعد صبر کنید تا صفحه به طور کامل لود بشه. نقشه ای به نمایش در میاد که روش چندین سرور هست سرور باکو شمال غرب ایران رو کلیک کنید تا تست انجام بشه هم سرعت دانلود و هم آپلود و هم پینگ تست می شه البته تست مجزای پینگ هم هست که اون لزومی نداره.

nikaan
07-08-2010, 18:46
سلام

ببخشید من دوباره تست گرفتم گفت این سرورها برام خوبه

حالا اون سرور دومی که پیشنهاد داده چیه ما که ی پی 0.0.0.0 نداریم

مرسی

alahwazi
08-08-2010, 03:16
سلام.
من پینگم 435 بود بعد از اجرا شد 325 ولی سرعت تفاوت محسوسی نکرد.

MILIN3M
08-08-2010, 10:40
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بچه ها اینم برای منه احتیاج به تغییر هست یا نه

spiderferi
08-08-2010, 11:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بچه ها اینم برای منه احتیاج به تغییر هست یا نه

اگه انلاین با یه کامپیوتر دیگه یا کنسول بازی میکنی برو داخل تنظیمات مودم اونجا داخل بخش dns وارد کن اینو همشون پینگشون بهتر میشه :46:

mehrdad38
08-08-2010, 11:59

طبق راهنمای موجود در پست اول مراحل رو انجام بدین.

mojtaba-civil
09-08-2010, 13:24
سلام
ممنون واسه این تاپیک مفید. یه مشکلی برام پیش اومده.
من طبق فایل راهنما که گذاشته بودی جلو رفتم. تا مرحله 3 رو رفتم.
بعدش صفحه به این صورت موند و تا حالا (10 دقیقه بعد از مرحله 3) چیز خاصی اتفاق نیفتاده و صفحه به همین صورت مونده.
این عادیه؟ یا اینکه قاط زده؟

monaa
09-08-2010, 13:40
سلام
ممنون واسه این تاپیک مفید. یه مشکلی برام پیش اومده.
من طبق فایل راهنما که گذاشته بودی جلو رفتم. تا مرحله 3 رو رفتم.
بعدش صفحه به این صورت موند و تا حالا (10 دقیقه بعد از مرحله 3) چیز خاصی اتفاق نیفتاده و صفحه به همین صورت مونده.
این عادیه؟ یا اینکه قاط زده؟

احتمالا قاط زده یه بار دیگه مراحل رو تکرار کن :27:

mojtaba-civil
09-08-2010, 13:45
احتمالا قاط زده یه بار دیگه مراحل رو تکرار کن :27:
آره. اینبار اونجور نشد.:31:
ممنون

mojtaba-civil
09-08-2010, 15:40
واسه من نوشت که dns که استفاده میکنم نزدیک ترین و سریعترینه.
به هر حال دستت درد نکنه.

hamijoon
11-08-2010, 15:23
يه سوال واسه من يه DNS پيدا كرد وقتي با دستور ping تستش ميكنم 10 ms . اين همون پينگمه ؟؟

اگه همونه پس چرا وقتي با Speedtest ميگيرم 300 ميشه ؟؟ اين دوتا چه فرقي با هم دارن ؟؟

mehrdad38
11-08-2010, 16:12
يه سوال واسه من يه DNS پيدا كرد وقتي با دستور ping تستش ميكنم 10 ms . اين همون پينگمه ؟؟

اگه همونه پس چرا وقتي با Speedtest ميگيرم 300 ميشه ؟؟ اين دوتا چه فرقي با هم دارن ؟؟

نه این پینگ شما نیست پینگ شما همونیه که اسپید تست می زنه یعنی 300.

در ارتباط با اینکه چرا یه جا 10 یه جا 300 به نظرمن چون وقتی پینگ تست می کنید مستقیما به اون سرور متصل می شید درنتیجه پینگ کاهش پیدا میکنه ولی وقتی با اسپید تست انجام می دید قاعدتا باید یه سرور رو انتخاب کنید (مثلا باکو یا دوحه و...) در این صورت مستقیم به اون سرور متصل نخواهی شد نتیجه افزایش پینگ هست.

این نظر منه

hamijoon
11-08-2010, 18:28
حالا تو باز كردن صفحات مستقيم وصل ميشه ؟؟؟

تو بازي كردن چي؟

mehrdad38
11-08-2010, 21:36
کار DNS ترجمه کاراکترهای حروفی آدرس سایت به IP عددی معادل اون هست که هر چه سریعتر این ترجمه صورت بگیره صفحه سایت موردنظر زودتر باز میشه که این نرم افزار با توجه به ISP شما نزدیکترین و سریعترین DNS رو از میان DNS های موجود پیدا می کنه.

The Black Dahlia
11-08-2010, 23:22
من یه کار با این نرم افزار های گوگل نخواستم بکنم که هی ارور نده
چه از اندرویدش چه از کروم!!!!!

وقتی start bech رو میزنم این میاد
مودمم tp-link8901g

mehrdad38
12-08-2010, 09:41
گفته باید روتر مودمتون رو تنظیم کنید.

مودم دیگه ای نداری ازش استفاده کنی ؟

طبق راهنمای پست اول از این DNS ها استفاده کن ولی ای کاش این نرم افزار برای شما کار می کرد چون نتیجه هر کی با دیگری فرق داره با توجه به ISP

217.218.29.3
91.186.192.3

The Black Dahlia
12-08-2010, 13:33
گفته باید روتر مودمتون رو تنظیم کنید.

مودم دیگه ای نداری ازش استفاده کنی ؟

طبق راهنمای پست اول از این DNS ها استفاده کن ولی ای کاش این نرم افزار برای شما کار می کرد چون نتیجه هر کی با دیگری فرق داره با توجه به ISP

217.218.29.3
91.186.192.3

چطوری باید تنظیمش کنم؟

mehrdad38
12-08-2010, 14:01
لینک راهنما توی پست اول هست.

The Black Dahlia
13-08-2010, 18:05
لینک راهنما توی پست اول هست.

اگه منظورتون عکس های توی فایل زیپه که کمکم نکرد...

mehrdad38
13-08-2010, 19:22
چرا ؟ :13:

از اون واضح تر دیگه نمی تونم توضیح بدم .:37: خلاصه باید توی Local Area قسمت DNS ها قرار بدید.

Milad4171
13-08-2010, 19:37
سلام. مهرداد جان واقعا ممنون مطلبت خیلی مفید بود من این برنامه رو نصب کردم داره تست میشه فقط یه مشکلی هست اینکه برعکس دوستان و عسکها ای پی منو 0.0.0.0 نشون داد.
حالا بذار ببینم تستش چی میشه!!
راستش من EDGE استفاده میکنم. اینترنت مبایل.
میخام ببینم اگه بخوام کانکشن جدید بسازم این تغییرات ربطی به کانکشن داره؟. میشه کلا اینو روی تمام نت اعمال کرد نه فقط یک کانکشن؟
اگه درست شد نتیجه رو اعلام میکنم!:46:

The Black Dahlia
13-08-2010, 19:43
چرا ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از اون واضح تر دیگه نمی تونم توضیح بدم .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خلاصه باید توی Local Area قسمت DNS ها قرار بدید.

عزیزم چرا ناراحت میشی...
منظورم تنظیم روتر بود تا خود namebench بتونه برام کار کنه و گرنه اونو که می دونستم
:10:

mehrdad38
13-08-2010, 20:16
سلام. مهرداد جان واقعا ممنون مطلبت خیلی مفید بود من این برنامه رو نصب کردم داره تست میشه فقط یه مشکلی هست اینکه برعکس دوستان و عسکها ای پی منو 0.0.0.0 نشون داد.
حالا بذار ببینم تستش چی میشه!!
راستش من EDGE استفاده میکنم. اینترنت مبایل.
میخام ببینم اگه بخوام کانکشن جدید بسازم این تغییرات ربطی به کانکشن داره؟. میشه کلا اینو روی تمام نت اعمال کرد نه فقط یک کانکشن؟
اگه درست شد نتیجه رو اعلام میکنم!:46:
سلام میلادی

خواهش می کنم قابل شما و دوستان عزیز P30world رو نداره.

برای هر ISP در ان اس ها فرق میکنه (البته اکثر مواقع).
طبق راهنمای گوگل DNS ها رو باید توی قسمت Local Area گذاشت پس برای تمام نت اعمال میشه. تست رو از اتصال اینترنتی که بیشترین استفاده رو ازش دارین باید انجام بدین مثلا به فرض شما ADSL مخابرات دارین و گاهی هم از طریق ایرانسل کانکت می شین توی این مثال باید تست رو از طریق ADSL مخابرات که بیشترین استفاده رو دارین انجام بدین.

راستی من firefox 4 beta 3 رو دانلود نصب کردم سرعتش خیلی خوبه پیشنهاد می کنم حتما استفاده کن.

عزیزم چرا ناراحت میشی...
منظورم تنظیم روتر بود تا خود namebench بتونه برام کار کنه و گرنه اونو که می دونستم
:10:

عذر می خوام امروز خیلی سرم شلوغ بودم :31: من از تنظیمات روتر چیزی نمی دونم و گرنه دریغ نمی کردم دوست من.

LΩRD
15-08-2010, 21:41
سلام
آقا یکی بگه من چجوری میتونم این رو روی ویندوز XP سوار کنم ؟
نرم افزار را دانلود کردم
حالا باید چیکار کنم ؟!

mehrdad38
15-08-2010, 22:59
نرم افزار پیش نیاز رو هم دانلود کردین؟ اگر دانلود کردین نرم افزار اصلی رو اجرا کنین (روی اون کلیک کنید و Extract کنین) وقتی صفحه نرم افزار باز شد مرورگر مورد نظر تون رو انتخاب و روی Start benchmark کلیک کنید بسته به سرعت اینترنت حدودا 10 دقیق طول می کشه تا تست سرورها انجام بشه بعد از اتمام کار صفحه ای توی مرورگر باز می شه و DNS های برتر رو نشون می ده بقیه مراحل در قالب یک فایل راهنما همراه با تصویر توی پست اول هست .

LΩRD
16-08-2010, 00:30
نرم افزار پیش نیاز رو هم دانلود کردین؟ اگر دانلود کردین نرم افزار اصلی رو اجرا کنین (روی اون کلیک کنید و Extract کنین) وقتی صفحه نرم افزار باز شد مرورگر مورد نظر تون رو انتخاب و روی Start benchmark کلیک کنید بسته به سرعت اینترنت حدودا 10 دقیق طول می کشه تا تست سرورها انجام بشه بعد از اتمام کار صفحه ای توی مرورگر باز می شه و DNS های برتر رو نشون می ده بقیه مراحل در قالب یک فایل راهنما همراه با تصویر توی پست اول هست .

سلام
عزیز توضیح کامل بده ...
من یعنی بعد از 50 و اندی سالی که توی 1001 فروم عضو بودم اینقدر مبتدی ام که پست اول رو نخونده بیام پست بدم ؟
خوب عزیز من ...
من اگه میخاستم با این سرعت که به زور به 1 کیلوبایت میرسه ! راهنما رو دانلود کنم ! چرا باید بپرسم ؟
اون راهنما واسه کسی ایه که ADSL داره ! نه منی که به علت ... همچین سرویسی ندارم !
شما توضیح بدید !
ممنون :10:

mehrdad38
16-08-2010, 10:12
سلام

آخ آخ اینو زودتر بگو این نرم افزار برای کسایی که از دیال آپ استفاده می کنن کار نمی کنه چون وسط تست سرورها Error می ده حداقل باید 64 به بالا داشته باشین.

متاسفم

spiderferi
16-08-2010, 10:51
دوستان این برام یه مدت کارکرد بعد پینگم یهو وحشتناک شد هر چه قدر با برنامه چک کردم درست نشد
اخر همون dns قبلیو زدم پینگم بهتر شد :41:

LΩRD
16-08-2010, 12:55
سلام

آخ آخ اینو زودتر بگو این نرم افزار برای کسایی که از دیال آپ استفاده می کنن کار نمی کنه چون وسط تست سرورها Error می ده حداقل باید 64 به بالا داشته باشین.

متاسفم

شانسو نگاه :31:

D.L
16-08-2010, 20:15
سلام اول از همه بابت زحمتي كه كشيدي متشكرم.:31:
بعد به نظرت تنظيمات DNS مودم رو عوض كنيم بهتر نيست؟

mehrdad38
17-08-2010, 18:13
سلام دوست من

خواهش می کنم قابل دوستان خوب و عزیز رو نداره

راستش در این خصوص نمی تونم اضحار نظر کنم. من طبق راهنمای گوگل مطالب رو گذاشتم.

البته من DNS مودم رو روی اتومات گذاشتم و DNS های پیشنهادی رو توی Local Area گذاشتم و بهترین نتیجه رو هم گرفتم.

D.L
18-08-2010, 20:50
اگه تنظيمات DNS مودم رو عوض كنيم ديگه فكر نكنم مجبور باشيم برا هر سيستمي يه بار تغيير بديم، مثلا من برا XBOX LIVE مجبورم تو خود كنسول يه بار ديگه دستي DNS بدم.

mehrdad38
19-08-2010, 14:57
شما امتحان کن ببین نتیجه می گیری یا نه ؟ بعد بیا اینجا اطلاع بده .

Milad4171
19-08-2010, 18:55
منم تست کردم...
همون مال خودم رو گفت خوب بود.
فکر کنم برای سرعتهای خیلی خیلی پایین کار ساز نیست.
من پینگم زیاد خوب نیست.

حددقل ممکنه مثلا 300 رو بکنه 200 یا 100
درسته؟

sei_pm
19-08-2010, 19:20
اگه تنظيمات DNS مودم رو عوض كنيم ديگه فكر نكنم مجبور باشيم برا هر سيستمي يه بار تغيير بديم، مثلا من برا XBOX LIVE مجبورم تو خود كنسول يه بار ديگه دستي DNS بدم.

شما می تونی از روشی که مهرداد تو تاپیک یاد داده بهترین DNS رو پیدا کنی و داخل مودم ست کنی و دیگه نیازی نیست به صورت دستی ست کنید.

mehrdad38
19-08-2010, 20:14
منم تست کردم...
همون مال خودم رو گفت خوب بود.
فکر کنم برای سرعتهای خیلی خیلی پایین کار ساز نیست.
من پینگم زیاد خوب نیست.

حددقل ممکنه مثلا 300 رو بکنه 200 یا 100
درسته؟

این روش برای کاربرانی که از Dial UP استفاده می کنن کار نخواهد کرد، حداقل پهنای باند شما باید 64 باشه.

Milad4171
19-08-2010, 20:29
البته من دیال آپ نیستم. ولی خوب واسه من زیاد خوب جواب نداد!!!
میدونی آخه پینگم همیشه یکی نیست .یه وقت کمه یه وقت زیاده. واسه همه اینطوریه فکر کنم!!!
بهر حال بازم مرسی از راهنماییت و این برنامه ی هلو!!!

MoH_@_MaD
19-08-2010, 21:31
سلام
دوستانی که این برنامه رو تست کردند ایا این برنامه در سرعت دانلود هم تاثیری داره؟یعنی ممکنه سرعت دانلود رو کم یا زیاد یا دارای نوسان کنه؟

sei_pm
19-08-2010, 21:56
البته من دیال آپ نیستم. ولی خوب واسه من زیاد خوب جواب نداد!!!
میدونی آخه پینگم همیشه یکی نیست .یه وقت کمه یه وقت زیاده. واسه همه اینطوریه فکر کنم!!!
بهر حال بازم مرسی از راهنماییت و این برنامه ی هلو!!!

پینگ همه در حال تغییره ولی یک رنج خاصی داره و بستگی به پهنای باند مصرفی و همچنین ترافیک مرکز مخابراتیتون هم داره.

سلام
دوستانی که این برنامه رو تست کردند ایا این برنامه در سرعت دانلود هم تاثیری داره؟یعنی ممکنه سرعت دانلود رو کم یا زیاد یا دارای نوسان کنه؟

خیر Dns تاثیری در سرعت دانلود و آپلود نداره . بهتره یک بار دیگه تعریف پینگ رو مرور کنید چون ذکر شده این کار برای بهتر شدن پینگ صورت میگیره.

esfehanei
19-08-2010, 23:17
برای من معمولا پینگم 300و 400 هست کمتر هم میشه بیشتر هم که تادلتون بخواد
اگه از این روش استفاده کنم تقریبا چقدر میشه سرعتم؟
__________________________________________________ _____
همچنین جناب sei_pm
اون تصویر که گذاشتید تو امضاتون برا ایرانه؟اون پیگو سرعت؟خیلی عجیبه

sei_pm
20-08-2010, 00:14
همچنین جناب sei_pm
اون تصویر که گذاشتید تو امضاتون برا ایرانه؟اون پیگو سرعت؟خیلی عجیبه

آقا اینجور سوالها رو تو pm بپرسید بهتره تاپیک هم منحرف نمیشه:19:
باید بگم اون تست مخابراته یکی از این مخابراتچیها انداخته ما هم زدیم تو امضاء گفتیم محاله چون هیچ وقت به خونه ها این سرویس نمیرسه.

mehrdad38
20-08-2010, 06:30
برای من معمولا پینگم 300و 400 هست کمتر هم میشه بیشتر هم که تادلتون بخواد
اگه از این روش استفاده کنم تقریبا چقدر میشه سرعتم؟

خیلی خوب می شه :31:

IVAN
20-08-2010, 09:17
برای کاربران ADSL تنظیمات باید در مودم در قسمت DNS Server اعمال بشه. در غیر اینصورت تغییری بوجود نمیاد (چون پکتهای شما در نهایت باید توسط مودم/روتر ارسال بشه) ولی کاربران دایال آپ باید از قسمت Network Connections اینکارو انجام بدن (البته به صورت کلی گفتم. اینکه روش namebench برای چه گروهی کارساز هست مدنظرم نبود)

afshin b
20-08-2010, 10:36

شما چطوري از اين سايت دانلود ميكنين؟ من كه نميتونم، اگه ميشه جاي ديگه بزارين.

Vallio
20-08-2010, 12:41
سلام دوستان ، من ای دی اس ال 256 دارم ، دارم سالیانه خدا تومن میدم ، سرعت دانلودم الان بین 10 - 13 کیلو بایت هست !!! و آپلود هم نمیتونم بالای 700 کیلو بایت کنم !

قبل از استفاده از این بنچ مارک :

بعد از استفاده از برنامه :

در ضمن دی ان اس های قبلی هم نداشتم ، همه به صورت اتومات بودن .
چه کنم ؟
تازه اون آی اس پیه آشنامونه ، گرون تر از بقیه جاها میده ، نمیشه هم ازش شکایت کرد ، یکی از دوستان گفت برو شکایت کن به مخابرات سرعت اصلیتو بهت میدن ..... !!!!!!!!!!!

sei_pm
20-08-2010, 14:08
سلام دوستان ، من ای دی اس ال 256 دارم ، دارم سالیانه خدا تومن میدم ، سرعت دانلودم الان بین 10 - 13 کیلو بایت هست !!! و آپلود هم نمیتونم بالای 700 کیلو بایت کنم !
قبل از استفاده از این بنچ مارک :
بعد از استفاده از برنامه :
در ضمن دی ان اس های قبلی هم نداشتم ، همه به صورت اتومات بودن .
چه کنم ؟
تازه اون آی اس پیه آشنامونه ، گرون تر از بقیه جاها میده ، نمیشه هم ازش شکایت کرد ، یکی از دوستان گفت برو شکایت کن به مخابرات سرعت اصلیتو بهت میدن ..... !!!!!!!!!!!

اسم isp رو بدین که دیگه بقیه الکی پولشون رو هدر ندن اینجور مواقع دوست و آشنا بیشتر از آدم میکنند تا غریبه چون می دونند نمیری شکایت کنی.
الان سرویس شما مثل 128 نامحدود مخابراته به قیمت 10 تومن در تهران. شما همون سرویسهای حجمی رو بگیرید تو شبانه می تونید اندازه 1 گیگ دانلود کنید فکر کنم تو اصفهان پیشگامان خوب باشه ولی مخابرات رو می دونم سرویش حجمیه تو اصفهان و شبانه رایگان هم نداره.
در حقیقت چون سرویس شما به دایال آپ خیلی شبیه این برنامه خوب جواب نمیده.

mojtaba-civil
20-08-2010, 18:31
در حقیقت چون سرویس شما به دایال آپ خیلی شبیه این برنامه خوب جواب نمیده.
:31::31::31:
:27::27::27:

Vallio
20-08-2010, 23:10
10.000 تومن !!!!!!!!!!!

نه بابا برو رو چند صد هزار تومن ، در ضمن من فولادشهر هستم ( همه به ورزشگاه ذوب آهن میشناسن ) .

اسمش هم هست سیسکو آی اس پی !
شرکت ارتباط گستر پرتو نت لیعنتی !

نمیشه بجز شکایت کاری کرد ، شاید هم همینکارو کنم !

ali1497
21-08-2010, 04:25
با سلام

دوستان من از سرویس EDGE ایرانسل از طریق دانگل سیم کارت برای اتصال به اینترنت استفاده میکنم.
سرعت دانلود قابل قبول و بین 25 - 30 می باشد.
اما سرعت باز کردن صفحات وب خیلی به کندی انجام میشود.آیا این تنظیمات DNS Server برای من هم مقدور و موثر میباشد؟

با تشکر

sei_pm
21-08-2010, 09:36
با سلام

دوستان من از سرویس EDGE ایرانسل از طریق دانگل سیم کارت برای اتصال به اینترنت استفاده میکنم.
سرعت دانلود قابل قبول و بین 25 - 30 می باشد.
اما سرعت باز کردن صفحات وب خیلی به کندی انجام میشود.آیا این تنظیمات DNS Server برای من هم مقدور و موثر میباشد؟

با تشکر

صاحب تاپیک رفته گل :11: بچینه من با اجازش جواب میدم.
شما استفاده گنید ضرری که نداره تست بگیرید اگر خوبتر شد که چو خوب در غیر اینصورت تنظیمات اولیه رو انجام بدید .
البته بعید می دونم پینگ سرویس ایرانسل بیاد پایین 800 چون Edge اینجوریه کلا حتی مال همراه اول.

mahdi-mb
24-08-2010, 20:02
سلام
من چند بار تست کردم در قسمت Secondary Server آی پی مودم که همون 192.168.1.1 هست رو میده
حالا سوالم اینه که اون رو هم باید جزء DNS ها وارد کنم یا فقط اولی و سومی رو وارد کنم؟

sei_pm
24-08-2010, 20:14
سلام
من چند بار تست کردم در قسمت Secondary Server آی پی مودم که همون 192.168.1.1 هست رو میده
حالا سوالم اینه که اون رو هم باید جزء DNS ها وارد کنم یا فقط اولی و سومی رو وارد کنم؟

فهمیدم موضوع چیه. مودم شما DNS اتوماتیک میگیره واسه همین به عنوان دومین پیشنهاد DNS هایی که خود مودمتون میگیره و مربوط به شرکته رو پیشنهاد داده.

afshin b
27-08-2010, 06:17
من وقتي start benchmark رو ميزنم بعد دو دقيقه اين پيغام رو ميده:
none of the 4515 nameservers tested are healthy
چيكار بايد بكنم؟

mehrdad38
27-08-2010, 07:39
میشه یه عکس ازش بذارین تا بتونم راهنماییتون کنم. از چه ویندوزی استفاده می کنین؟ پهنای باند اینترنتون چقدره؟

afshin b
27-08-2010, 11:21
میشه یه عکس ازش بذارین تا بتونم راهنماییتون کنم. از چه ویندوزی استفاده می کنین؟ پهنای باند اینترنتون چقدره؟

ويندوزم xp هست، اينترنتم 128 هست كه معمولاً حدود 512 سرعت داره.
راستي من روي آيكون كليك راست ميكنم run as administrator نداره.
عكس:

mehrdad38
27-08-2010, 16:06
الان شما دارین از 3 تا دی ان اس استفاده می کنین. اونها رو یه جا کپی کنین و بعد از لوکال آریال این دی ان اس ها رو پاک کنین و دوباره امتحان کنید.

afshin b
28-08-2010, 18:49
الان شما دارین از 3 تا دی ان اس استفاده می کنین. اونها رو یه جا کپی کنین و بعد از لوکال آریال این دی ان اس ها رو پاک کنین و دوباره امتحان کنید.
زير ديپلم ميشه توضيح بدين؟:31:
اصلا دي ان اس چيه كه من سه تا دارم؟!

mehrdad38
29-08-2010, 12:06
DNS مخفف عبارت Domain Name Service می باشد. وقتی میخواهید وارد سایتی شوید، باید آدرس وب سرور آنرا بدانید.آدرس وب سرور با IP مشخص میشود. اما به خاطر سپردن آدرس IP دشوار است. می توان به جای IP از domin name ها استفاده کرد. برای هر IP یک domin name در نظر گرفته شده است. مثلا IP آدرس گوگل 74.125.232.18 است. که شما برای دسترسی به گوگل میتوانید از ip یا آدرس

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداستفاده کنید.

منبع: ویکی پدیا

DNS در حقیقت سرویسی است در شبکه که کار آن تبدیل DNS Name به IP می باشد. DNS هایی که در یک Domain قرار دارند مسئول نامگذاری و مدیریت نامگذاری در آن Domain می باشند.

سرویس DNS در سطح اینترنت نقشی حیاتی را بازی می کند. به طوری که اگر این سرویس در اینترنت از کار بیافتد باعث می شود اینترنت به هیچ عنوان توانایی کار کردن را نداشته باشد. به طوری که شما هر چه در قسمت آدرس مرورگر اینترنتی خود بنوسید به هیچ نتیجه ای نرسید و در صورتی می توانید به سایت های مورد نظر دسترسی پیدا کنید که آدر انها را به صورت IP بنوسید :

مثلا به جای MSN.COM باید بنویسید : 65.55.206.203 که فکر می کنم به خاطر سپردن آن برای کاربران خیلی سخت باشد.

اگر که می خواهید ببینید IP یک سایت که شما به آن متصل می شوید چه است کافی است در قسمت RUN بنویسید CMD تا محیط Command ویندوز بالا بیاید حالا در این قسمت فرمان زیر را وارد کنید:

PING SiteName مثلا Ping Yahoo.com که به شما در زیر IP سرور یاهو را می دهد.

ولی اگر مدیر شبکه هستید و می خواهید ببینید که DNS شما درست کار می کند. باید از فرمان NSlookup برای تست کرد DNS خود استفاده کنید.

پاسخ شما دوست عزیز afshin b

به قسمت Local Area برین. راست کلیک کنین و Properties رو بزنین بعد توی صفحه باز شده TCP/IPv4 رو انتخاب و Properties رو بزنین بعد به قسمت Advanced برین سربرگ DNS رو انتخاب کنین و ببین DNS ی اونجا وجود داره یا نه اگر داره همه رو توی یه Nodepad کپی کنین و بعدش از اون قیمت Remove کنین در نهایت Ok رو بزنین و دوبار امتحان کنین ببینید برنامه کار می ده یا نه.

am2
05-09-2010, 01:07
سلام
اقا من اینو تست کردم...سه ایپی دی ان اس داد بهم
اولیش که همون ISP بود...توی اون برگه HTml هم که به برام باز میکنه...درصد نمیزنه..همینطوری میزنه Your current primary DNS server is

Fastest

یعنی بی فایدس؟

am2
05-09-2010, 01:14
سلام
اولیش که همون ISP بود...توی اون برگه HTml هم که به برام باز میکنه...درصد نمیزنه..همینطوری میزنه Your current primary DNS server is

Fastest

یعنی بی فایدس؟

fujitsu.siemens
05-09-2010, 01:42
سلام

DNS های 217.218.127.104 و 217.218.127.105 که برای مخابرات هست برای من پینگ 56 میلی ثانیه میده و سرعت بسیار بهتر نسبت به DNS دیفالت صبانت.

Ebisoft=2
05-09-2010, 03:01
آقا دمت جیلیز ویلیز ، واسه من نوشته بود 97 درصد سریعتر از dns server خودم میشه سرعت ولی حالا 97 درصو نه ولی خدایی 50درصدی افزایش داشته ، بازم ممنونم ، خیلی عالی بود.

mehrdad38
05-09-2010, 12:45
سلام
اولیش که همون ISP بود...توی اون برگه HTml هم که به برام باز میکنه...درصد نمیزنه..همینطوری میزنه Your current primary DNS server is

Fastest

یعنی بی فایدس؟
سلام

این پیام میگه دی ان اس فعلی شما بهترین دی ان اس هست. برو توی مسیر گفته شده ببین همین دی ان اس ها وجود داره یا نه؟ اگر نداشت به ترتیب وارد کن.

سلام

DNS های 217.218.127.104 و 217.218.127.105 که برای مخابرات هست برای من پینگ 56 میلی ثانیه میده و سرعت بسیار بهتر نسبت به DNS دیفالت صبانت.
سلام

خوب خدا رو شکر

آقا دمت جیلیز ویلیز ، واسه من نوشته بود 97 درصد سریعتر از dns server خودم میشه سرعت ولی حالا 97 درصو نه ولی خدایی 50درصدی افزایش داشته ، بازم ممنونم ، خیلی عالی بود.
آقا ابی آقایی به خدا

قابل شما رو نداره

شـیـفــو
05-09-2010, 21:03
مهرداد موندم چي شد اون روز يه اس ام اس زدي بهم و ديگه نميزني
بهرحال فعاليتتم كه اينجا كم شده چيكار ميكني باقالي آخه

jomong666
05-09-2010, 23:24
آقا نمیشه dns رو دستی تو تنظیمات کانکشن وارد کنیم:8::8:

jomong666
05-09-2010, 23:30
حتما باید این نرم افزار را دان کنیم .

دمت گرم رو 4shared اپ کن ..........:10:

am2
06-09-2010, 13:56
سلام

این پیام میگه دی ان اس فعلی شما بهترین دی ان اس هست. برو توی مسیر گفته شده ببین همین دی ان اس ها وجود داره یا نه؟ اگر نداشت به ترتیب وارد کن.

مرسی مهرداد جان...رفتم اونجا این دی ان اسها نبود...اون ترتیبو وارد کردم ولی فرقی نمیکنه...دی:

mehrdad38
06-09-2010, 14:50
آقا نمیشه dns رو دستی تو تنظیمات کانکشن وارد کنیم:8::8:

حتما باید این نرم افزار را دان کنیم .

دمت گرم رو 4shared اپ کن ..........:10:
من این نرم افزار رو روی بهترین سرورها آپلود کردم که قابلیت Resume هم داره و لینکش هم مستقیم هست. اون وقت حرف از 4Shared می زنین؟ مگه با اون سرورها مشکلی دارین؟

مرسی مهرداد جان...رفتم اونجا این دی ان اسها نبود...اون ترتیبو وارد کردم ولی فرقی نمیکنه...دی:
پس پیام نرم افزار درست بود که گفته بود دی ان اس فعلی شما بهترین و سریعترین هست برای همینه که فرقی نکرده.

David.Jn
07-09-2010, 21:53
برادران و دسوتان عزیز:d
این برنامه dns که میده رو چه جوری تو ویندوز 7 ست کنم
من ست کردم ولی کلاً سیسستم قاطی کرد حتی مودمم دیگه کانکت نمیشد

---------- Post added at 10:53 PM ---------- Previous post was at 10:52 PM ----------

زاستی 3 تا dns داده
تو ویندوز واسی dns فرعی کدومو ست کنم

David.Jn
08-09-2010, 10:16
برادران و دسوتان عزیز:d
این برنامه dns که میده رو چه جوری تو ویندوز 7 ست کنم
من ست کردم ولی کلاً سیسستم قاطی کرد حتی مودمم دیگه کانکت نمیشد

---------- Post added at 10:53 PM ---------- Previous post was at 10:52 PM ----------

زاستی 3 تا dns داده
تو ویندوز واسی dns فرعی کدومو ست کنم
نیمیدونم دیشب چش بود که قاطی کرد
الان درست شد
واسه Preferred دی ان اس Primary
واسه Alternate هم همون Secondary رو زدم
دیشبم همین کارو کردم ولی به هم ریخت
سرعتش تو صفحاتی که با ------ باز میشه محسوس تره

sin2x=2sinxcosx
09-09-2010, 10:30
چجوری باید استفاده کرد ؟ اول برنامه رو اجرا می کنیم بعد اون یه DNS میده که اونو تو کانکشن وارد می کنیم ؟ برنامه باید همیشه در حال اجرا باشه ؟

من برنامه رو اجرا کردم گفت 238% بهتره . سه تا هم IP داده . کدومو وارد کنم . اولی ؟

David.Jn
09-09-2010, 11:18
چجوری باید استفاده کرد ؟ اول برنامه رو اجرا می کنیم بعد اون یه DNS میده که اونو تو کانکشن وارد می کنیم ؟ برنامه باید همیشه در حال اجرا باشه ؟

من برنامه رو اجرا کردم گفت 238% بهتره . سه تا هم IP داده . کدومو وارد کنم . اولی ؟
تو پست اول همین تاپیک توضیحات لازم نوشته شده
اون عکسی هم که از گوگل گذاشته شده واسه طریقه تنظیم رو هم بخون(تو همون پست اول)

jomong666
10-09-2010, 01:50
برای سرویس gprs این نرم افزار رو دانلود کردم

قبل این جون می کند سایت رو باز کنه الان سایت رو خیلی بهتر میاره.

واقعا عالی بود.

این نرم افزار هم ارز با نرم افزار شاخی مثل onspeed است.

omid.pari
10-09-2010, 15:56
سلام بر دوستان
ویندوز کامپیوتر من سون است
من هر دو تا برنامه رو دانلود کردم و بعد اجرا کردم واسه من بعد از اتمام کار هیچ صفحه وبی باز نمی کنه فقط یه پیام میده که
compelete!hurricane electric IP V6[ 2001:470:20::2]is the best

mehrdad38
11-09-2010, 16:42
سلام بر دوستان
ویندوز کامپیوتر من سون است
من هر دو تا برنامه رو دانلود کردم و بعد اجرا کردم واسه من بعد از اتمام کار هیچ صفحه وبی باز نمی کنه فقط یه پیام میده که
compelete!hurricane electric IP V6[ 2001:470:20::2]is the best
سلام

لطفا یه عکسی بگذارین

gnulinux
12-09-2010, 17:34
سلام من از یک کانکشن چیز پی ان هم کنار کانکشن ادج ایرانسل استفاده میکنم باید تنظیماتو تو اونم انجام بدم

omid.pari
13-09-2010, 00:24
سلام

لطفا یه عکسی بگذارین

واقعا ببخشیدا
این عکس رو چه جوری باید بزارم
فکر کنم باید آپلود کنم
یه سایت خوب و بدون دردسر واسه آپلود عکس میشه بگین؟
ممنون

mehrdad38
14-09-2010, 12:30
خواهش می کنم

از طریق برنامه Snipping Tool که مال خود ویندوز 7 هست استفاده کن (از Start Menu قسمت Accessories) برای آپلود از این سایت استفاده کن:

omid.pari
17-09-2010, 13:19
خواهش می کنم

از طریق برنامه Snipping Tool که مال خود ویندوز 7 هست استفاده کن (از Start Menu قسمت Accessories) برای آپلود از این سایت استفاده کن:

اینم عکس:20:

mehrdad38
17-09-2010, 16:32
شما حدود 5 دقیقه صبر کنین ببینین صفحه ای باز میشه یا نه . عجیبه IPv6 چرا؟

SA3EDLORD
18-09-2010, 15:59
من برا تظیم dns چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehrdad38
18-09-2010, 17:57
طبق فایل راهنما در پست اول پیش برین

omid.pari
18-09-2010, 23:21
شما حدود 5 دقیقه صبر کنین ببینین صفحه ای باز میشه یا نه . عجیبه IPv6 چرا؟

5 دقیقه که سهله 30 دقیقه منتظر موندم خبری نشود
عجب شانسی دارم من
تو این همه پست کسی یه همچین مشکلی نداشت همین که من خواستم استفاده کنم اومد یه همچین چیزی در اومد:19:

Mr.Pooya
19-09-2010, 01:24
به جای Alternate کدام را بزنم ؟؟

mehrdad38
19-09-2010, 06:09
منظورتون رو متوجه نمی شم؟ Alternate ؟ آهان اون جا که DNS ها رو ست می کنی خوب اونجا باید دومین دی ان اس پیشنهادی یعنی Second رو باید بگذاری.

Mr.Pooya
19-09-2010, 15:50
منظورتون رو متوجه نمی شم؟ Alternate ؟ آهان اون جا که DNS ها رو ست می کنی خوب اونجا باید دومین دی ان اس پیشنهادی یعنی Second رو باید بگذاری.

اخه 3 تا پیشنهاد میکنه ؟؟ ولی پینگ من فرق نکرد .

H.Operator
19-09-2010, 16:08
بچه ها من رفتم dns ها رو تو قسمت dhcp مودم وارد کردم حدود 100 پینگم رو کمتر کرد و الان طرفای 360 رسیده.

omid.pari
20-09-2010, 22:26
سلام دوستان
من بالاخره اون صفحه وب رو پیدا کردم تویه درایو c سیو می کرد
آقا واسه من نوشته بود همین الانی سریعترین DNS شماست
ولی من گفتم این 3 تارا به ترتیب وارد کنم ولی دیدم اینDNS که همون IP منه!!!

shahramcat
21-09-2010, 03:12
من هم برنامه رو تست کردم پینگ حدود 50 تا 70 تا کم شد ! ممنون از شما

omid.pari
22-09-2010, 16:40
آقا Dns چی شود؟ من بالاخره نفهمیدم همون IP شود؟

mehrdad38
22-09-2010, 17:45
همون دی ان اس هایی که نرم افزار گفته رو وارد کن حتی اگر IP باشن

hamid090
23-09-2010, 22:11
با تشکر از اطلاعات مفید دوستان...یه سری به این سایت بزنید شاید مفید باشه:

البته این سایت رو تو این تاپیک سرچ کردم اما نبود،ایشالا که تکراری از کار در نیاد.:20:

SA3EDLORD
23-09-2010, 23:01
ببهشید این چیزایی که تو پست اول گذاشتی رو رو ویندوز ویستا هم انجام بدیم مشکلی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟:20:
بعد اینکه این تنظیمات به درد چی میخوره؟؟:31:

mehrdad38
24-09-2010, 11:46
خیر این راهنمایی کلی برای تمامی ویندوزهاست.

این تنظیمات سرعت مرور وب شما رو افزایش و پینگ رو کاهش می ده.

SA3EDLORD
24-09-2010, 13:27
سلام.......:20:....عزیز من برنامه رو برا ویندوز دان کردم......:20:......وفتی میزنم extract..........تا اخرش پر میشه و این ارور رو میده:
namebench.exe could not be excuted
بعدشم برنامه بسته میشه:13:

mehrdad38
25-09-2010, 06:37
شما پیش نیاز برنامه Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package رو نصب کردین ؟

SA3EDLORD
25-09-2010, 15:39
Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package
نه نصب نکردم..............مگه لازمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehrdad38
25-09-2010, 17:02
بله که لازمه :46:

hamidrezaj
25-09-2010, 23:47
سلام

این برنامه سرعت دانلود رو زیاد میکنه یا فقط سرعت مرور صفحات رو زیاد میکنه؟

یا همون نرم افزار cfos speed واسه سرعت دانلود بهتره؟

بهترین نرم افزار برای افزایش سرعت دانلود تو اینترنت (مثلا با IDM ) چه برنامه یا عملی هست؟

mehrdad38
26-09-2010, 05:37
فقط روی سرعت باز شدن صفحات تاثیر داره. برای سرعت دانلود هیچ برنامه ای وجود نداره و من تا به حال برنامه ای که سرعت دانلود رو بهبود ببخشه ندیدیم.

Mr.Pooya
26-09-2010, 19:52
سلام

این برنامه سرعت دانلود رو زیاد میکنه یا فقط سرعت مرور صفحات رو زیاد میکنه؟

یا همون نرم افزار cfos speed واسه سرعت دانلود بهتره؟

بهترین نرم افزار برای افزایش سرعت دانلود تو اینترنت (مثلا با IDM ) چه برنامه یا عملی هست؟

سلام

به نظر من هیچ نرم افزاری برای سرعت دانلود خوب نیست این نرم افزار ها میان سیستم رو بهینه میکنند مگه نه وقتی شما مثلاً پهنای باندت 512 و روی 512 بسته شده چطوری میخوای با سرعت 1 مگ در ثانیه دانلود داشته باشی ؟؟؟:13:

Quantum2012
27-09-2010, 21:02
فقط روی سرعت باز شدن صفحات تاثیر داره. برای سرعت دانلود هیچ برنامه ای وجود نداره و من تا به حال برنامه ای که سرعت دانلود رو بهبود ببخشه ندیدیم.

مهرداد جان ... میشه DNS های پیشنهادی این نرم افزار برای خودتون رو بزاری ما تست کنیم؟

(وقت ندارم نرم افزار رو دانلود کنم)

ممنون:20: