PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بنزین سوپر ؟

AaVaA
23-05-2010, 21:31
سلام
نمیدونم قبلا همچین تاپیکی بوده یا نه؟
چون من با سرچ در این انجمن مشکل دارم کلا

سوالم شاید خیلی ابتدایی باشه اما واقعا برام سواله

فرق بنزین سوپر و معمولی دقیقا چیه؟ و کدومش برای چه ماشینهایی بهتره؟

پیشاپیش ممنون از وقتی که برای این تاپیک میذارین :11:

hamed malekpour
23-05-2010, 21:34
من که وقتی بنزین سوپر می زنم برای پیکان 135تا را راحت می رم و صدای موتور کم می شه .

elendil
23-05-2010, 21:34
سلام
نمیدونم قبلا همچین تاپیکی بوده یا نه؟
چون من با سرچ در این انجمن مشکل دارم کلا

سوالم شاید خیلی ابتدایی باشه اما واقعا برام سواله

فرق بنزین سوپر و معمولی دقیقا چیه؟ و کدومش برای چه ماشینهایی بهتره؟

پیشاپیش ممنون از وقتی که برای این تاپیک میذارین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نمیدونم ولی توی اون ایزو اوکتان هایی که دارن انگاری فرق دارن با هم ولی باز مطمئن نیستم :دی

B L A S T E R
23-05-2010, 21:36
بنزین سوپر در اصل آرام سوز تر از بنزین معمولی است .در این قبیل سوخت ها ، افزودنی هایی سبب میشود که بنزین آرام سوز تر شود .سوخت های معمولی در خودرو هایی که ضریب تراکم های 5/7 تا حد اکثر 5/8 به یک را دارند به خوبی پاسخ میدهد در حالی که بنزین سوپر تا ضریب تراکم 5/9 به یک قابل استفاده است.

elendil
23-05-2010, 21:38
بنزین سوپر در اصل آرام سوز تر از بنزین معمولی است .در این قبیل سوخت ها ، افزودنی هایی سبب میشود که بنزین آرام سوز تر شود .سوخت های معمولی در خودرو هایی که ضریب تراکم های 5/7 تا حد اکثر 5/8 به یک را دارند به خوبی پاسخ میدهد در حالی که بنزین سوپر تا ضریب تراکم 5/9 به یک قابل استفاده است.

بله دیگه یه سری مواد اضافی تر داره که باعث میشه آروم تر بسوزه :) :) همونطور که دوست عزیزمون اشاره کرردن :) :)

---------------------
off topic

محل سكونت: دکل مخابرات !

شما چه جوری دکل مخابرات سکنا گزیدی ؟:20::20:

B L A S T E R
23-05-2010, 21:40
شما چه جوری دکل مخابرات سکنا گزیدی ؟
لطفا اسپم ندید.
طرح اینگونه موارد در پروفایل پیشنهاد میشه:)
-----
به زبان ساده هر چه اکتان یک سوخت بیشتر باشد آن سوخت در مقابل پدیده احتراق مخرب مقاوم تر است. یک سوخت خوب باید فقط پس از جرقه شمع مشتعل گردد و شعله احتراق آن بصورت آرام سوز سرتاسر اتاقک احتراق را طی نماید تا انرژی مفیدی بر تاج پیستون وارد آید.شعله احتراق بصورت یک موج از شمع شروع میشود.سپس بصورت یکنواخت تمامی اتاقک احتراق را در بر میگیرد.

AaVaA
23-05-2010, 21:42
یعنی شما میگین سوپر بهتر از معمولیه؟

mstf666
23-05-2010, 21:42
ولی بعدش که آزاد شد دیگه معمولی شدم.
معمولی 100 تومنه و سوپر140
آزادش 400 و 540
این یه فرق دیگشون که هیچ کدوم از دوستان اشاره ای نکردن

pooria.rio
23-05-2010, 22:05
من تحربیات خودم رو میگم
ما حدود 8 سال پیش یه شورلت ایران داشتیم
سیستم کاربراتور خیلی پیچیده ای داشتن،یعنی کاربراتورشون 2 طبقه داشت !!!
به طور کلی سیستم موتور مال اپل آلمان بود،ماشینای آلمانیم که میدونین دیکگه،مکانیک پیچیده ای دارن
هرموقع برای تمیززکردن کاربراتش میبردیمش همه عاجز میشدن،یه بار یکیشون بهمون پیشنهاد داد که هر از گاهی بینزین سوپر بزنین که دیرتر کثیف بشه کاربرات،از وقتی رعایت کردیم،خیلی دیرتر نیاز به تمیز کردن کاربرات پیش میومد
اون موقع ها یادمه مصرف سوختش 11 بود با بنزین عادی،وقتی که سوپر میزدیم میزون 1 لیتر مصرفش میومد پایین،علاوه بر این شتابش هم میرفت بالا وصداش هم خیلی کم میشه،ضمنا این بنزین معمولی خیلی آشغال توش داره،باور ندارید برید فیلتر بنزینتون رو باز کنید میفهمید !!!
توی ماشین های جدید هم (انژکتوری ها)خیلی بهتره که تو ایران از بنزین سوپر استفاده شه،تو 2 سال اخیر میزان ناخالصی بنزین معمولی شدیدا افزایش پیدا کرده(از منبع مطمئن شنیدم)،که در دراز مدت این انژکتور رو خراب میکنه،ضمنا اکتان فوق العاده پایینی هم دارن(اکتان بنزین معمولی باید در حالت طبیعی حداقل 87 باشه،اما تو ایران پایین تر از این حرفاس!!!)
در واقع با توجه به کیفیت بسیار پایین بنزین معمولی تو ایران،برای ماشین های جدید مخصوصا بهتره تا جایی که ممکنه از بنزین سوپر استفاده کنید

mortezaon
23-05-2010, 22:06
بنزين سوپر برا ي ماشين مثل رد بول ميمونه كه اون پرواز مي ده

.

AmiRreZA_RAcEr
24-05-2010, 00:56
یعنی شما میگین سوپر بهتر از معمولیه؟

چه سوال عجیبی !! معلومه بهتره
دلایلشم که دوستان ذکر کردن

_LOVE_CODER_
24-05-2010, 11:46
1 - هم سرعت هم شتاب رو به صورت محسوسی میبره بالا
2 -
معمولی 100 تومنه و سوپر140
آزادش 400 و 540
3 -
و صدای موتور کم می شه و کمتر به موتور فشار میاد
4 - حتی اگر ازاد هم بزنید باز ارزش داره سوپر بزنید
5 - نا خالصیش کمتر
6 - من به شخصه همیشه سوپر می زنم به ندرت معمولی همین امروز صبح یک باک زدم سوپر

MCI
26-05-2010, 14:03
یه سوال داشتم.
اگه نصف باک ماشین بنزین معمولی باشه میشه نصف دیگشو سوپر زد . یعنی سوپر با معمولی قاطی بشه مشکلی نیست.

farshad bugatti
26-05-2010, 15:33
یه سوال داشتم.
اگه نصف باک ماشین بنزین معمولی باشه میشه نصف دیگشو سوپر زد . یعنی سوپر با معمولی قاطی بشه مشکلی نیست.

بنزين سوّپر كه يه مواد خاص نيست همون بنزين معمولي با اكتان بالاتر هستش اگه با هم قاطي بشه خب چون عدد اكتان بنزين معمولي كمتره اون خاصيت بنزين سوپر كمتر ميشه و اگه باك رو كامل پر كني خوبه.

pooria.rio
27-05-2010, 17:39
فک کنم این مقاله خوب توضیح داده باشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

piremard
27-05-2010, 17:55
اشتباهی بین عامه ی مردم هست اینکه : بنزین بدون سرب سوپر بهتر از بنزین معمولی است !

در موتورهای چهار زمانه ، یه زمان هست که بنزین و هوا فشرده می شند . کمپرس این مخلوط در حال انفجار نسبت ظرفیت انجین هر خودرو چهارزمانه محسوب می شه که غالبا 8 به 1 هست
اگر بیشتر از این باشه ، مخلوط بدون جرقه منفجر می شه و اگر کمتر باشه سوخت ناقص می سوزه و گردش کامل نیست . از طرف دیگه اکتان بالا باعث می شه تا نسبت فشردگی بیشتر باشه یعنی نسبتی که در بالا نوشتم در این زمان فشردگی بیشتر می شه و این کمک می کنه تا سوخت بهتر بسوزه . اما مشکل اینجاست که اکتان بنزین سوپر ارتباطی با نسبت تعیین شده خودروی شما نداره !
انجین خودروی شما اکتانی رو قبول می کنه که کمپانی نوشته مثلا 91 . حالا اکتان بنزین معمولی و سوپری که در جایگاه فروش بنزین عرضه می شه هر کدام که به این نرخ کمپانی نزدیک تر باشه ، برای خودروی شما مفید تره . یعنی گاهی اوقات بنزین سوپر نه تنها جایگزین بهتری نیست ، بلکه شما پول زیادتری پرداخت می کنید تا انجین خودرو خودتون رو تخریب کنید !!
از طرف دیگه اکتان بنزین مصرفی بسته به موقعیت جغرافیایی و رطوبت هوا و ارتفاع از سطح دریا متفاوته و گاهی سوختی که مناسب کنار دریاست اصلا مناسب ناحیه خشک بیابانی نیست .

بردیا
28-05-2010, 17:17
والا یه جایی خوندم که بنزین سوپر هم الان دیگه کیفیت قبل رو نداره و تا حدی ناخالصیش زیاد شده
سوپر هم سوپرای قدیم

M O B I N
28-05-2010, 17:24
من در همین حد میدونم که میگن هر چهار بار که بنزین میزنیم باید یک بار معمولی هم بزنیم ! نمیدونم درسته یا نه !
در هر حال تو بنزینا آب قاطی میکنن :27: به قول دوست بالایی بردیا بنزین سوپرم سوپرای قدیم ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farshad bugatti
28-05-2010, 18:12
والا یه جایی خوندم که بنزین سوپر هم الان دیگه کیفیت قبل رو نداره و تا حدی ناخالصیش زیاد شده
سوپر هم سوپرای قدیم

بله متاسفانه تو این چند سال بنزین هم کیفیتشو مثل ماشینا از دست داده اما بنزین معمولی هم کیفیت خودشو از دست داده و این مساله طبیعیه و هرچی باشه باز بنزین سوپر باز عدد اکتانش زیاد تره من تاثیر اینو عملا تو ماشینایی مثل بی ام و 520i سیترئن c5 ، هیوندای توسان و 206 دیدم و برام ثابت شده.
بنزین سوپر رو شاید به پراید و 405 بزنی زیاد فرقی تو عمل نبینی و اما وقتی اونو به ماشینی مثل کمری میزنی اونوقت تاثیر خودشو نشون میده!
اگه برین به یک نمایندگی تویوتا و ببینید که روزی چند نفر از مشکل کیفیت پایین بنزین ماشینشونو میارن اونجا!
به هر حال همیشه میونه بدو بدتر بد خوبه حداقال اگه تو ایران اکتان بنزین معمولی مثلا 70 باشه و اکتان بنزین سوپر 75 باشه برای ما کفایت میکنه!

AaVaA
31-05-2010, 22:34
الان نمیشه برای این تاپیک نظر سنجی گذاشت؟
یکی در میون میگن خوبه و بده

بالاخره ما بنزین سوپر مصرف کنیم بهتره یا معمولی؟

mstf666
31-05-2010, 22:37
منم موافقم نظرسنجی بذارید.
لطفا :11:

D r i v e r
31-05-2010, 22:46
سلام
بنزین سوپر چیزی نیست که بشه به نظر سنجیش گذاشت و با نظر سنجی مشخص کرد که خوبه یا بد
من به شما اطمینان میدم که بنزین سوپر خوبه و اگه مشکلی ایجاد کرد تمام مسئولیتش رو به عهده میگیرم(فقط برای زننده تاپیک)
تاپیک قفل شد