PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام مناسب تر است : پارس - ال نود - سمند یا 206 صندوقدار ؟

B3HZ@D
22-05-2010, 21:37
کدام مناسب تر است:

پژو پارس - سمند - ال نود یا 206 صندوقدار

سلام...
بنده قصد تهیه خودرو دارم میخواستم بدونم از بین این خودروها کدوم یکی برای خرید بهتره؟!
از دوستان کارشناس و اونایی که اطلاعات بیشتری رو این خودروها دارن میخواستم بپرسم کدوم یک از این خودروها شرایط بهتری نسبت به بقیه این خودورها دارن.
خودم با چند نفر که صحبت کردم به من 206 صندوقدار رو پیشنهاد دادن و گفتن که از نظر مصرف سوخت هم خیلی به صرفه است و ماشین خوبیه
حالا من هم گفتم بیام اینجا و از دوستان هم یک سوالی بکنم و نظر دوستان رو هم قبل خرید جویا بشم.

pooria.rio
22-05-2010, 22:05
از الان جواب آخر رو بهت میگم
اینحا همه اول میگن ال 90،بعد سمند , 206 صندوقدار :دی

B3HZ@D
22-05-2010, 22:10
خوب دلیلشون برای انتخاب ال نود چیه؟
من با هر کی صحبت کردم به من صندوقدار رو پیشنهاد کرد

MehranVB
22-05-2010, 22:59
ال 90 نسبت به قیمتش از بقیه بهتره، اما اگه بخوای فنی تر نگاه کنی 206 صندوقدار (با موتور 1600) هم شتاب بیشتری داره و هم مصرف کمتر و امنیت بالاتر. اما لوگان در عوض جادارتر و ارزونتر و زشت تره. (البته این مورد سلیقه ایه و خیلیا SD رو هم زشت میدونن!)

سمند هم در صورتی که EF7 باشه با این دوتا قابل رقابته، EF7 مصرف سوخت پائین و موتور قوی و بدون سروصدا داره و از نظر جاداری از اون دو تا بهتره ولی ظاهرش همون سمنده!

D r i v e r
22-05-2010, 23:19
ال 90 نسبت به قیمتش از بقیه بهتره، اما اگه بخوای فنی تر نگاه کنی 206 صندوقدار (با موتور 1600) هم شتاب بیشتری داره و هم مصرف کمتر و امنیت بالاتر. اما لوگان در عوض جادارتر و ارزونتر و زشت تره. (البته این مورد سلیقه ایه و خیلیا SD رو هم زشت میدونن!)

سمند هم در صورتی که EF7 باشه با این دوتا قابل رقابته، EF7 مصرف سوخت پائین و موتور قوی و بدون سروصدا داره و از نظر جاداری از اون دو تا بهتره ولی ظاهرش همون سمنده!
شما چطور به این نتیجه رسیدین که 206 ایمن تر و پرشتاب تر هست؟؟
من خودم اگه بخوام از نظر سلیقه ای انتخاب کنم و تا حدودی به مشخصات خودرو ها نگاه کنم اول 206 SD و بعد سمند EF7 و بعدش هم تندر 90

اینحا همه اول میگن ال 90،بعد سمند , 206 صندوقدار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:18:
اتفاقا اینجا طرفدارای 206 و سمند EF7 کم نیستن که این خودرو ها رو پیشنهاد میدن و هرکسی هم برای خودش دلایلی داره!

ar.behnam
22-05-2010, 23:38
نگاه کن برادر من !
از نظر قدرت بگیم :
سمند ef7 در حالت بنزین 113 اسب بخار ، در حالت گاز 103 اسب بخار
206 Sd با قدرت 110 اسب بخار
تندر 90 -110 اسب بخار
پژو پارس رو هم بگذار گاراژ چون دیگه هر کی بخره جزو شیمبولهاست :دی 100 اسب بخار کاملا ایرانی !
اگه گازی خواستی سمند ef7 اگه نه 206 sd اتوماتیک اگه تونستی

irinn65
22-05-2010, 23:41
سمندو بیخیال شو اصتحلاک بزرگیش اذیت میکنه درضمن برای افراد سن بالاست!پارس که خدا رحمتش کنه!!
اول ال90که با کیفیت مصرف پایینی داره و و همه زیر20میلیون فقط این خودرو پیشنهاد میدن...
دوم 206صندوقدار فقط رو وی10فکر کن چون تمامی اپشنهارو داره+پایه گازسوزه که با این وضع بنزین منطقیه..

MehranVB
23-05-2010, 06:02
من خودم اگه بخوام از نظر سلیقه ای انتخاب کنم و تا حدودی به مشخصات خودرو ها نگاه کنم اول 206 SD و بعد سمند EF7 و بعدش هم تندر 90
دیگه از شما انتظار نداشتم اینو بپرسید! شتاب SD برابر 11.4 در حالیکه لوگان 11.9ه!
از نظر امنیت هم که 206 چهار ستاره گرفته. عکسهای تصادف 206 و ال90 با مانع هست که میتونین مقایسه کنید. توی این تست 206 آخ نمیگه، در حالیکه ال90 پرواز میکنه تو آسمون!! اگه خواستین بگین عکساشو بذارم...

---------- Post added at 06:02 AM ---------- Previous post was at 06:02 AM ----------

دیگه از شما انتظار نداشتم اینو بپرسید! شتاب SD برابر 11.4 در حالیکه لوگان 11.9ه!
از نظر امنیت هم که 206 چهار ستاره گرفته. عکسهای تصادف 206 و ال90 با مانع هست که میتونین مقایسه کنید. توی این تست 206 آخ نمیگه، در حالیکه ال90 پرواز میکنه تو آسمون!! اگه خواستین بگین عکساشو بذارم...

MoHaMaD ZaNd
23-05-2010, 09:22
206 Sd با قدرت 110 اسب بخار
تندر 90 -110 اسب بخار
دوست من پژو 206 قدرتش 108 اسبه نه 110 اسب . چون ECU این ماشین 7.4.5 هستش !!!
تندر هم 105 اسب هست نه 110 تا !!!
----------------------------------------------------------------------------
دوست عزیز اگه انتظاراتتو از ماشین بگی دوستان بهتر میتونن راهنماییتون بکنن !!!

ess_1362
23-05-2010, 11:28
اگر بخوام بدون تعصب نظر بدم شما چند گزینه داری : سمند EF7 و 206 SD V8 و تندر 90 فول

سمند با موتور EF7 گزینه خوبی هست و کم مصرف و به نسبت پر قدرت ولی مسئله این هست که هنوز سمند هست و اصطهلاکش یکم بالاست ولی می تونه برای شما گزینه خوبی باشه

اما 206 SD V8 هم گزینه خوبی هست ولی توجه کنید که فضای فوق العاده کمی داره و نهایت برای 2 نفر بزرگسال و دو نونهال هست و اصلا از این بیشتر نمیشه ازش انتظار داشت

تندر هم ماشین جادار و نرمی هست.البته موضوع ظاهرش می مونه که کاملا به خود شما بر می گرده

از لحاظ مصرف سوخت اگر بخوام از کمتر به بیشتر مرتبشون کنیم بدین صورت میشه : سمند EF7 و بعدش تندر و بعدش 206 (البته بگم که اختلاف فوق العاده کمی دارند در حد 0.2 تا 0.4)

از لحاظ ایمنی هم بدین صورت هست : 206 SD V8 و بعدش تندر 90 و با اختلاف زیاد سمند

در مورد مسئله ایمنی لازم به ذکر هست که ایمنی بیشتر بدین معنی نیست که در تصادفات اتومبیل آسیب کمتری ببینه بلکه این معنی را میده که جان سرنشینان را حفظ کنه

اون پژو پارس را هم اگر جاش شما باشم یک خط درشت قرمز دورش میکشم که جز مصرف خیلی بالا و اصطحلاک وحشتناک چیز دیگه ای برای شما نداره و اگر قرار هست 18 تومن پول این ماشین را بدین راحت یک کادیلاک دویل تمیز گیر بیارید که از لحاظ مصرف سوخت تقریبا با پارس معمولی در یک سطح هست و ضمنا ارزونتر هم در میاد

MehranVB
23-05-2010, 11:42
از لحاظ مصرف سوخت اگر بخوام از کمتر به بیشتر مرتبشون کنیم بدین صورت میشه : سمند EF7 و بعدش تندر و بعدش 206 (البته بگم که اختلاف فوق العاده کمی دارند در حد 0.2 تا 0.4)
فکر میکنم منظورتون بیشتر به کمتر بوده، مقادیر مصرف سوختی که توسط شرکتهای سازنده اعلام شده:
سمند: 7.8
ال90: 7.6
206: 6.6

برای تکمیل اطلاعات، گشتاور این سه ماشین هم میگم:
سمند: 155
ال90: 148
206: 142

و از فرقای دیگشون هم فکر میکنم (مطمئن نیستم، دوستان تایید کنن اگه درست میگم!) سمند ایربگ نداره ولی اون دو تا دارن و ال90 EBD نداره ولی اون دو تای دیگه دارن، یعنی با این حساب 206 از دو تای دیگه بهتره.

ar.behnam
23-05-2010, 11:57
فکر میکنم منظورتون بیشتر به کمتر بوده، مقادیر مصرف سوختی که توسط شرکتهای سازنده اعلام شده:

و از فرقای دیگشون هم فکر میکنم (مطمئن نیستم، دوستان تایید کنن اگه درست میگم!) سمند ایربگ نداره ولی اون دو تا دارن و ال90 EBD نداره ولی اون دو تای دیگه دارن، یعنی با این حساب 206 از دو تای دیگه بهتره.
منظور در حالت گاز سوز هست یا ترکیبی

total_overdose
23-05-2010, 12:13
منظور در حالت گاز سوز هست یا ترکیبی
سلام
اینا بیشترین گشتاورد هر ماشینه با مصرف بنزین استاندارد و البته در دور موتورهای متفاوت هر خودرو.

hamed malekpour
23-05-2010, 12:22
به نظر من ال 90 از همه بهتره..

MoHaMaD ZaNd
23-05-2010, 12:31
البته احسان جان به نظر من ایمنی فقط مربوط به تصادف نمیشه !!! من میگم هندلینگ و پایداری ماشین توی سرعت های بالا هم جزو ایمنی حساب میشه !!! ( البته اگه غلطه بهم بگین )
به عنوان مثال توی هندلینگ و پایداری هیچکدوم از اون دو گزینه به سمند نمیرسن !!!
----------------------------------------------------------------
بیشتر تصادفاتی که من از تندر دیدم به خاطر هندلینگ اون بوده !!!

ess_1362
23-05-2010, 12:48

این را دو بار ویرایشش کردم آخرش هم اشتباه نوشتم:31::31:

البته احسان جان به نظر من ایمنی فقط مربوط به تصادف نمیشه !!! من میگم هندلینگ و پایداری ماشین توی سرعت های بالا هم جزو ایمنی حساب میشه !!! ( البته اگه غلطه بهم بگین )
به عنوان مثال توی هندلینگ و پایداری هیچکدوم از اون دو گزینه به سمند نمیرسن !!!
----------------------------------------------------------------
بیشتر تصادفاتی که من از تندر دیدم به خاطر هندلینگ اون بوده !!!

بله این هندلینگ هم تا حدودی جز ایمنی هست البته توجه کنید که در تست کراش مهمترین ملاک امتیاز خودروها تصادف از روبرو و جانب هست

ضمنا یک مورد ظریف را هم اضافه کنم و اون اینکه سمندهای جدید دارای اکسل عقب مستقل هستند. یعنی باز هم همون مشکلی را که شما در مورد L90 اشاره کردین برای این نسل جدید هم داره پیش میاد(هندلینگ و پایداری سر پیچ ها)

به هر حال باز هم میگم که اختلاف این ماشینها خیلی جزیی هست و باید مسائل دیگه از جمله پایه گاز سوز بودن(بخاطر آزاد شدن کلی قیمت بنزین) و همینطور فضای سرنشین ملاک قرار بگیره و همینطور کیفیت ساخت

steps
23-05-2010, 12:53

دوست عزیز همه مدل های ABS دار تندر EBD هم دارند.
مصرف هر 3 ماشین در یک حد هستند و تفاوت ناچیزی دارند.
تندر کیفیت بالاتری داره(برای من تحویل 28 اسفند88 هست اکثر قطعات رنو و داچیا هست)
سمندEF7 موتور خوبی داره که با گاز هم عالی کار میکنه.
سیستم برق 206 پیشرفته هست.
تعاد تندر سر پیچ ها از 2 ماشین دیگه ضعیف تر هست.(البته با لاستیک 205 کمی بهتر می شود که من هنوز عوض نکردم)
ترمز تندر یکی از نکات برتریش هست.
در کل من اگه بودم با این وضعیت EF7 رو انتخاب می کردم.

رضا صادقی
23-05-2010, 12:56
سلام
شما اگه بخواي 17 يا18 تومن بدي يه سمند EF7 به نظر من با اين پول ميشه يه پاري ELX فوقالعاده تميز خريد ما كه 5 ساله دارين فوقالعاده هست
1-شتاب
2-ترمز
3-ايمني
4-مصرف پايين
5-اصطحلاك پايين
6-هم از همه اونا يرتره فقط موتور فرق داره و لوازمش هم گرون نيست مثل زانتيا
ما خودمون نمايندگي ايرانخودرو داريم بيشتر مردم سمندEF7 رو ميگيرن و 206 اس دي خيلي كم طرف تندر 90 ميان در مورد پارس ساده يا سال هم كسي زياد استقبال نميكنه چون واقعا شتاب پارس معمولي خيلي پايينه و سيستم اي بي اس رو هم كه چند وقته گذاشتن رو همه

در كل نظر با خودتون هست اين پيشنهادات من بر اساس تجربه بود

amirpcp30
23-05-2010, 13:01
سلام
چرا کسی در مورد 207 حرفی نمی زنه؟
:11:

REGISTERED-USER
23-05-2010, 15:59
چون در مورد 206 بحث ها شده ! 207 هم چیز اضافه تری نداره !

دوست عزیز شما اگه ماشین صفر میخوای بهترین گزینه سمند EF7 هست. الحق فعلا بهترین خودروی ساخت داخله

قطعاتش هم ارزونه همه کس هم سر ازش در میاره .... برید بازار ببینید وضعیت ساپورت و قطعات این L90 چطوره

MehranVB
23-05-2010, 17:42
فکر میکنم اگه ادامه بدیم تاپیک قفل یشه! دیگه اطلاعات لازم به صاحب تاپیک داده شده، از این به بعد میشه کل کل و بحث بی اساس!!

farshad bugatti
23-05-2010, 18:14
اینحا همه اول میگن ال 90،بعد سمند , 206 صندوقدار :دی

راست میگی اما اگه شما بودی چه ماشینی رو پیشنهاد میکردی؟! ریو رو مگه نه؟!!!!:31:

دقیقا درسته!

من خودم سلیقه شخصیم دقیقا به همین صورته!

اول ال90که با کیفیت مصرف پایینی داره و و همه زیر20میلیون فقط این خودرو پیشنهاد میدن...
دوم 206صندوقدار فقط رو وی10فکر کن چون تمامی اپشنهارو داره+پایه گازسوزه که با این وضع بنزین منطقیه..

همه زیر 20 میلیون ال 90 رو پیشنهاد نمیدن! این شما هستید که به قول پوریا(poria mc ) که در هر پستتون اسم تندر رو میارید هر کس معیار هایی واسه خرید ماشین داره و ماشین رو طبق سلیقه خودش میخره مثلا کسی که میخواد با ماشین کلاس بزاره و دختر پسند باشه به نظر شما پرشیا خوبه یا تندر ؟؟؟!!! 100% پرشیا اما از لحاز فنی و غیره 100% تندر....پس نگید زیر 20 میلیون فقط تندر...

دوست من شتاب تندر 90 معادل 10.2 ثانیه هستش و تو شتاب گیری که من بارها خودم شخصا تست کردم از sd پیش افتاده!

محمد بالاخره از نیش زدن به این 206 نمیخوای دست برداری!:31:

اما 206 SD V8 هم گزینه خوبی هست ولی توجه کنید که فضای فوق العاده کمی داره و نهایت برای 2 نفر بزرگسال و دو نونهال هست و اصلا از این بیشتر نمیشه ازش انتظار داشت
تندر هم ماشین جادار و نرمی هست.البته موضوع ظاهرش می مونه که کاملا به خود شما بر می گرده

دوست من به نظر شما راهنمایی کردن در این حد میتونه کسی رو قانع بکنه که چه ماشین رو باید انتخاب بکنه؟؟!!!

به نظر من ال 90 از همه بهتره..

دوست من این بار هزارمه که به شما اخطار میدم لطفا با دلیل و مدرک ماشین رو پیشنهاد بکنید این قانون این فروم هستش!
اگه تمام پست های شما رو بگردیم بیشتر از یک سطر نظر ندادید.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کاملا درسته.

سلام
چرا کسی در مورد 207 حرفی نمی زنه؟

چون به خاطر تغییر ساده (مثل تفاوت 405 با پرشیا) قیمتش خیلی گرونه!

من به خاطر دراز بودن پستم از همه ی دوستان پوزش میخوام.
در اخر اینو میخوام بگم که اگه دوستمون انتظارات خودشون رو از ماشین میگفتن این همه بحث و پیشنهاد نمیشد و اگه هم میشد روی یک راستا و طبق نیاز های فرد که میتونست مسمر ثمر تر باشه!

MehranVB
23-05-2010, 18:23
دوست من شتاب تندر 90 معادل 10.2 ثانیه هستش و تو شتاب گیری که من بارها خودم شخصا تست کردم از sd پیش افتاده!
در مورد شتاب ال90 قبلاً هم گفتم سایت پارس خودرو این عدد رو تغییر داده، (میتونید به صفحه ذخیره گوگل نگاه کنید اگه توی آرشیوش موجود باشه!) قبلاً 11.9 بود و اخیراً شد 10.2! و اگه در همون سایت مشخصات مگان 1600 رو ببینید، شتاب رو زده 10.5، و این در حالیه که قدرتش 10 اسب بخار بیشتره! به نظر شما منطقیه؟؟
بارها هم توی مجله ماشین در مورد ال90 صحبت کرده و شتاب اون رو 11.9 گفته... و همینطور خیلی از سایتها و بلاگها که از مشخصات سایت اصلی کپی کرده بودن شتاب اون رو همین 11.9 زدن، سرچ کنید باز هم!

برای مقایسه شتاب اون با 206 هم بیا یه بار کورس بندازیم ببینیم کدوم سریعنره!! :دی

farshad bugatti
23-05-2010, 18:51
در مورد شتاب ال90 قبلاً هم گفتم سایت پارس خودرو این عدد رو تغییر داده، (میتونید به صفحه ذخیره گوگل نگاه کنید اگه توی آرشیوش موجود باشه!) قبلاً 11.9 بود و اخیراً شد 10.2!

من با سایت پارس خودرو کاری ندارم تا حالا هیچ جایی شخصا 11.9 برای تندر نشنیده بودم!

اگه در همون سایت مشخصات مگان 1600 رو ببینید، شتاب رو زده 10.5، و این در حالیه که قدرتش 10 اسب بخار بیشتره! به نظر شما منطقیه؟؟

این برمیگرده به وزن ماشینا که تندر نزدیک به 1115 کیلو وزن داره در مقابل مگان 1300 کیلو وزن داره که در شتاب گیری هم که انجام شده مگان از تندر واقعا عقب میمونه!

برای مقایسه شتاب اون با 206 هم بیا یه بار کورس بندازیم ببینیم کدوم سریعنره!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

نیازی به کورس نیست من خودم طرفدار 206 SD هستم و به تندر ترجیح میدم! پس از روی تعصب حرف نمیزنم واقعیت رو میگم!

MoHaMaD ZaNd
23-05-2010, 18:54
سلام
شما اگه بخواي 17 يا18 تومن بدي يه سمند EF7 به نظر من با اين پول ميشه يه پاري ELX فوقالعاده تميز خريد ما كه 5 ساله دارين فوقالعاده هست

ما خودمون نمايندگي ايرانخودرو داريم بيشتر مردم سمندEF7 رو ميگيرن و 206 اس دي خيلي كم طرف تندر 90 ميان در مورد پارس ساده يا سال هم كسي زياد استقبال نميكنه چون واقعا شتاب پارس معمولي خيلي پايينه و سيستم اي بي اس رو هم كه چند وقته گذاشتن رو همه
1-شتاب 2-ترمز 3-ايمني 4-مصرف پايين 5-اصطحلاك پايين 6-هم از همه اونا يرتره فقط موتور فرق داره و لوازمش هم گرون نيست مثل زانتيا
در كل نظر با خودتون هست اين پيشنهادات من بر اساس تجربه بود
دوست عزیز میشه بگی ایمنی پارس ELX چیاست ؟ موتور هم با توجه به اینکه مال زانتیاست در برابر اون سه گزینه خوره بنزین به حساب میاد !!!

بله این هندلینگ هم تا حدودی جز ایمنی هست البته توجه کنید که در تست کراش مهمترین ملاک امتیاز خودروها تصادف از روبرو و جانب هست

ضمنا یک مورد ظریف را هم اضافه کنم و اون اینکه سمندهای جدید دارای اکسل عقب مستقل هستند. یعنی باز هم همون مشکلی را که شما در مورد L90 اشاره کردین برای این نسل جدید هم داره پیش میاد(هندلینگ و پایداری سر پیچ ها)

به هر حال باز هم میگم که اختلاف این ماشینها خیلی جزیی هست و باید مسائل دیگه از جمله پایه گاز سوز بودن(بخاطر آزاد شدن کلی قیمت بنزین) و همینطور فضای سرنشین ملاک قرار بگیره و همینطور کیفیت ساخت
کاملا درسته !!! من فقط خواستم بگم هندلینگ هم جزئی از ایمنی حساب میشه !!!
البته در مورد اکسل هم باید بگم اکسل الان سمند چون مستقله ( نیمه مستقل ) باعث هندلینگ بهترش شده !!! منظورتون فکر کنم یکپارچه بوده درسته ؟؟؟ این اکسل های یکپارچه یا همون Twist Beam روی سمند SE و سورن ELX نصب میشه !!
در کل منم نظرم اینه که هر کدوم از این خودرو ها برابر همدیگه یه سری ضعف ها دارن یه سری قوت ها !!!

محمد بالاخره از نیش زدن به این 206 نمیخوای دست برداری!
نیش زدن کجا بوده فرشاد جان !!! :31: اتفاقا من دیروز داییم رو به خرید این ماشین تشویق کردم !!!
-------------------------------------------------------------------------------
در مورد شتاب تندر هم توی چندتا سایت خارجی گشتم همه 11.5 نوشته بودن !!!

mortezaon
23-05-2010, 18:57
206 رو انتخاب مي كنم به خاطر مصرف سوخت پائين ترش

.

farshad bugatti
23-05-2010, 19:17
نیش زدن کجا بوده فرشاد جان !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif اتفاقا من دیروز داییم رو به خرید این ماشین تشویق کردم !!!

شوخی کردم...:دی

در مورد شتاب تندر هم توی چندتا سایت خارجی گشتم همه 11.5 نوشته بودن !!!

نه دیگه به هر چیزی هم مطمئن نباشم به این یکی مطمئن هستم 100% البته نمیدونم شاید تازگیا باز تو ایران بلایی به سرش بیارن مثل 206 ....

206 رو انتخاب مي كنم به خاطر مصرف سوخت پائين ترش

کدوم مدل رو انتخاب کردی؟

ar.behnam
23-05-2010, 19:46
----------------------------------------------------------------------------
دوست عزیز اگه انتظاراتتو از ماشین بگی دوستان بهتر میتونن راهنماییتون بکنن !!!

تندر رو درست ولی 206 110 اسب بخار ، به نقل از ایران خودرو

رضا صادقی
23-05-2010, 19:58
سلام
برادر محمد زند درسته كه شايد 1 يا 2 ليتر تفاوت مصرفش باشه اما شتاب و راحتي رو حساب كن شخصا با پارس اي ال ايكس تتصادف شديد داشتم 206 206 و سمند هم داشتم كه باهاشون تصادف كرديم ال نو نداشتيم كه نميدونم بنده دارم با 15 سال از تجربيات پدر-برادر و .... صحبت ميكنم نه از باد هوا به نظر بنده همونطور كه مهران جان گفتن تاپيك داره به كل كل و بحث بيخودي ميكشه ايجاد كننده تاپيك مطمئنا تصميم خودشو گرفته
تشكر

MoHaMaD ZaNd
23-05-2010, 22:01
تندر رو درست ولی 206 110 اسب بخار ، به نقل از ایران خودرو
قربونت بشم سایت ایرانخودرو توی تمامی محصولاتش یه اشتباهی وجود داره !!! 206 تیپ 5 که ECU 7.4.4 روش بود قدرتش 110 اسب بود . اما توی 206 صندوق دار مدل V8 ورژن ECU 7.4.5 هستش که باعث کم شدن قدرت خروجی موتور شده !!!

سلام
برادر محمد زند درسته كه شايد 1 يا 2 ليتر تفاوت مصرفش باشه اما شتاب و راحتي رو حساب كن شخصا با پارس اي ال ايكس تتصادف شديد داشتم 206 206 و سمند هم داشتم كه باهاشون تصادف كرديم ال نو نداشتيم كه نميدونم بنده دارم با 15 سال از تجربيات پدر-برادر و .... صحبت ميكنم نه از باد هوا به نظر بنده همونطور كه مهران جان گفتن تاپيك داره به كل كل و بحث بيخودي ميكشه ايجاد كننده تاپيك مطمئنا تصميم خودشو گرفته
تشكر
دوست عزیز اگه بد صحبت کردم عذر میخوام . من قصد بی احترامی کردن و ناراحتی شما رو نداشتم !!!
ببخشید یه سوال ؟ شما میگید یعنی ایمنی پارس ELX از 206 و تندر بیشتره ؟؟؟

REGISTERED-USER
23-05-2010, 22:13
به ال 90 توهین نکن کجاش شبیه قوطی کبریته دهن گربه به گوشت نمی رسه می که نجسه؟

دادا من خودم ef7 دارم پشت این قوطی هم نشستم

ماشینی که توی ظهر خوزستان توی ترافیک نمیتونی باهاش کولر بزنی بدرد لای جرز دیوارمیخوره :27:

رضا صادقی
23-05-2010, 22:29
سلام
من نگفتم از 206 و تندر سرتره شما جايي رو ميبينيد اينو گفته باشم؟ من گفتم نسبت به بقيه برتري داره

ar.behnam
23-05-2010, 22:51
دادا من خودم ef7 دارم پشت این قوطی هم نشستم

ماشینی که توی ظهر خوزستان توی ترافیک نمیتونی باهاش کولر بزنی بدرد لای جرز دیوارمیخوره :27:
نفهمیدم یعنی کدوم واسه خوزستان بهتره؟

رضا صادقی
23-05-2010, 22:55

پارس اي ال ايكس با راديات چهار لول شتابش كه خداست انصافا تازه زموني كه كاتاليزور اگزز(منبع گچي) رو در مياري دو برابر ميشه البته يه نموره مصرفش هم ميره بالا

REGISTERED-USER
23-05-2010, 22:59

همین لوگان ... آقایون توی هوای خنک تهرون و ... تستش می کنند نظر میدن

بیایید اینور سمت خوزستان ... وقتی دو ساعت زیر آفتابه از بوی گند پلاستیک هاش نمیشه نشست توش

کولر می زنی توی شهر صدای ماشین در میاد

تنها ماشینی که دیدم توی خوزستان خوب دوام میاره همین سمنده ولی مصرفش بالاست :2:

بجز EF7

D r i v e r
23-05-2010, 23:55
پارس اي ال ايكس با راديات چهار لول شتابش كه خداست انصافا تازه زموني كه كاتاليزور اگزز(منبع گچي) رو در مياري دو برابر ميشه البته يه نموره مصرفش هم ميره بالا
رضا میدونی مثلا مشکلی که من با ELX دارم چیه؟
میشه باهاش سمند و پارس و 405 و تندر 90 و 206 SD رو بزنی
ولی از زانتیا و آوانته و مزدا 3 و... راحت میخوره
برای همین باهاش راحت کنار نمیام
یکی از نقاط قوت ELX گشتاورشه

ar.behnam
24-05-2010, 00:08
نامردیه واسه محیط زیست !

همین لوگان ... آقایون توی هوای خنک تهرون و ... تستش می کنند نظر میدن

بیایید اینور سمت خوزستان ... وقتی دو ساعت زیر آفتابه از بوی گند پلاستیک هاش نمیشه نشست توش

کولر می زنی توی شهر صدای ماشین در میاد

تنها ماشینی که دیدم توی خوزستان خوب دوام میاره همین سمنده ولی مصرفش بالاست :2:

بجز EF7

ef7 خوزستان خویه؟راضی هستی؟

REGISTERED-USER
24-05-2010, 00:19
ef7 خوزستان خویه؟راضی هستی؟

آره ... به عنوان یک راننده نه چندان حرفه ای ازش بسیار راضی ام

Farshadd
24-05-2010, 00:21
در این تاپیک قوانین رعایت نشده. ( هیچ انتظاری بیان نشده)

به صاحب تاپیک هم پیشنهاد میدم از این تاپیک تصمیم نگیره. ( با گوشه چشم به این تاپیک نگاه کنه)

:12:

AmiRreZA_RAcEr
24-05-2010, 00:29

به صاحب تاپیک هم پیشنهاد میدم از این تاپیک تصمیم نگیره. ( با گوشه چشم به این تاپیک نگاه کنه)

:12:

دقیقا
بحث ها کاملا سلیقه ای بوده و هرکسی به سلیقه ی خودش نظرش رو گفته

B3HZ@D
24-05-2010, 14:26

متوجه نشدم قربان...منظور از انتظارات چی بوده؟!
البته از همه دوستانی که توی بحث شرکت کردن و نظراتشون رو اعلام کردن ممنونم ولی خودم با خوندن بحث ها به نتیجه درست و حسابی نرسیدم...خواستم قبلا مطرح کنم گفتم شاید دوستان ناراحت بشن برای همین چیزی نگفتم و بحث رو دنبال کردم.
الان هم که مدیر محترم بخش لطف فرمودن و نظر خودشون رو اعلام کردن (البته در مورد تاپیک)
من هم که نوز تصمیم نگرفتم...یعنی نتونستم تصمیمی بگیرم...ولی با با این حال نظر مثبتم بیشتر روی سمند EF7 هست.
حالا اگه دوستان راهنمایی کامل تری کردن ممنون میشم

steps
24-05-2010, 15:04
دوست عزیز من خودم تندر دارم ولی اگر پول داشتم یک EF7 می خریدم . شما هم اگر بودجت به EF7 می خوره تو خریدنش شک نکن .

farshad bugatti
24-05-2010, 16:40
متوجه نشدم قربان...منظور از انتظارات چی بوده؟!
البته از همه دوستانی که توی بحث شرکت کردن و نظراتشون رو اعلام کردن ممنونم ولی خودم با خوندن بحث ها به نتیجه درست و حسابی نرسیدم...خواستم قبلا مطرح کنم گفتم شاید دوستان ناراحت بشن برای همین چیزی نگفتم و بحث رو دنبال کردم.
الان هم که مدیر محترم بخش لطف فرمودن و نظر خودشون رو اعلام کردن (البته در مورد تاپیک)
من هم که نوز تصمیم نگرفتم...یعنی نتونستم تصمیمی بگیرم...ولی با با این حال نظر مثبتم بیشتر روی سمند EF7 هست.
حالا اگه دوستان راهنمایی کامل تری کردن ممنون میشم

چون شما همکاری نکرده اید به همین خاطر نتیجه نگرفته اید هر کی هر نظری داده فقط خوندید مثلا یکی تندر رو پیشنهاد داده نگفتین که این ماشین رو میپیندید یا نه تا سایر دوستان هم نظر بیخودی ندن!
در ضمن انتظار خودتون رو از ماشین به طور کامل و واضح نگفتید و نگفتین که از چه ماشینی خوشتون میاد و از چه ماشینی بدتون میاد ....

irinn65
26-05-2010, 00:23
چرا بحث میکنید الان ماشین باید با کیفیت و کم مصرف باشه که 95%اعضا هم ال90پیشنهاد میدنو دادن
پارس که خدا رحمتش کنه سمندم که بدرد پدر بزرگا میخوره فقط ال90و 206باید ماشین حساب کرد!البته مثل همه منم میگم زیر20تومان.........
وسلام

AmiRreZA_RAcEr
26-05-2010, 13:16
چرا بحث میکنید الان ماشین باید با کیفیت و کم مصرف باشه که 95%اعضا هم ال90پیشنهاد میدنو دادن
پارس که خدا رحمتش کنه سمندم که بدرد پدر بزرگا میخوره فقط ال90و 206باید ماشین حساب کرد!البته مثل همه منم میگم زیر20تومان.........
وسلام

چرا سمند به درد پدر بزرگا میخوره ؟! این دیگه بر پایه چه دلیلیه ؟!