PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریکاوری ویندوز 7 سونی وایو

pc_hex
21-05-2010, 09:07
سلام .
دوستان چطوری ویندوز 7 اورجینال را که با خود دستگاه اومده را بازیابی کنم؟؟/
درضمن داخل ویندوز ریکاوری نباشه...
شما فرض کنین که ویندوزی وجود نداره.
saman3230
21-05-2010, 10:10
اگر ویندوز داره دستگاه قبلا از ونیدوز کلید f10 رو فشار دهید

اما اگر ویندوز ندارید تنها راهخش فقط و فقط با دی وی دی های ریکاوری که از قبل تهیه کردید قابل انجامه !!

kiuq
21-05-2010, 10:19
سلام .
دوستان چطوری ویندوز 7 اورجینال را که با خود دستگاه اومده را بازیابی کنم؟؟/
درضمن داخل ویندوز ریکاوری نباشه...
شما فرض کنین که ویندوزی وجود نداره.
دوست عزیز یعنی میخوای خود ویندوز اریجینال رو برگردونی؟؟!!
فک نکم بتونی اگه زدی ویندوز رو پروندی دیگه تمومه!!
باید قید اریجینال رو بزنی:41:

pc_hex
21-05-2010, 16:39
دوست عزیز یعنی میخوای خود ویندوز اریجینال رو برگردونی؟؟!!
فک نکم بتونی اگه زدی ویندوز رو پروندی دیگه تمومه!!
باید قید اریجینال رو بزنی:41:

مشکل اینجاست که دوستم که بلد نبوده ویندوز اورجینال را فورمت کرده ولی درایور ریکاوری دست نخورده باقی مانده.

oghyanoos
22-05-2010, 12:11
لپ تاپ من vaio s111 هست. موقع پخش موزیک اسپیکرش صدا میده. یک هفته است که خریدم. نمایندگیش میگه باید ریکاوری کنی. حالا یکی به من بگه چطوری ریکاوری کنم؟ البته من روز اول یه cd back up هم از ویندوز گرفتم.

saman3230
22-05-2010, 15:02
با سلام

شما قیبل از اینکه ویندوز بالا بیاد کلید f10 رو فشار دهید !

و یا

با دی وی دی 1 که تهیه کردید دستگاه رو بوت کنید

از این 2 طریق وارد مرحله ریکاوری شوید !

بعد گزینه RESTORE c را انتخاب کنید

oghyanoos
23-05-2010, 10:56
cd 1 رو که میگذارم چند گزینه سمت چپ میاد مثل restore c. همه گزینه ها رو باید بزنم؟ چه موقع از cd 2 استفاده میشه؟

kiuq
24-05-2010, 00:04
مشکل اینجاست که دوستم که بلد نبوده ویندوز اورجینال را فورمت کرده ولی درایور ریکاوری دست نخورده باقی مانده.
دوست عزیز فک نکنم برگرده آخه مگه ویندوز مثله یه سری فایله!!
تازه اون درایوی که میگی مونده و دست نخورده حاوی تمام فایلهای سیستمی ویندوز اریجینالت نیست.!!
هنوزم میگم نابود شد..
بیخیال تو ایران اصل و غیراصل نداریم که:31:

saman3230
24-05-2010, 00:09
cd 1 رو که میگذارم چند گزینه سمت چپ میاد مثل restore c. همه گزینه ها رو باید بزنم؟ چه موقع از cd 2 استفاده میشه؟
دی وی دی 2 بیشتر برای نصب برنامه هاست معمولا بعد از ریستارت اول می خواهد در بعضی از لپ تاپ ها هم اواسط ریکا.وری می خواد

saeid6441
04-06-2010, 21:04
سوال
من لپ تاپ f11cgx سونی با ویندوز 7 دارم با vaio care دو تا dvd بکاپ گرفتم میخواستم بدونم این بکاپ شامل درایور های سخت افزار دستگاه هم میشه؟ و اینکه با خود ویندوز هم لازم هست بکاپ بگیرم؟
ممنون :8:

saman3230
04-06-2010, 22:29
این 2 دی وی دی همه چیز شامل مبشه

ویندوز

برنامه ها

درایورها

saeid6441
05-06-2010, 01:07
ممنون برادر
یه سوال دیگه با خود ویندوز هم بکاپ گرفتم ولی error داد لازم که با اونم بکاپ بگیرم یا همون بکاپ که با vaio care گرفتم کافیه؟

kiuq
05-06-2010, 16:46
همون بکاپ که با vaio care گرفتم کافیه؟
کافیه عزیز:20:

pesar_deltang
07-06-2010, 11:50
سلام
به نظر من يك بار ديگه با vaio care ريكاوري بگير چون ممكن ريكاوري كه گرفتي جواب نده برا من كه اين اتفاق افتاد وقتي مي خواستم ريكاوري بگيرم error مي داد ولي چون 2 بار ريكاوري گرفتم تونسم از ريكاوري دوم استفاده كنم

akbarnet
10-06-2010, 19:17
2 سی دیه معمولا ایکس پی هست مثل من گول نخور !!!!!!!!!!!! ویندوز سون رو از دست دادم ریکاوری ایکس پی بود

arta88
02-09-2010, 15:42
سلام اساتيد، منم با لپ تاپم 2تا دی وی دی ریکاوري هست ولي تازه فهميدم xp. :9: ويندوز خودش سونه
يه سري نرم افزارم هم نصب کردم روش،حالا تازه ميتونم ريکاوري بگيرم ؟ ميشه کامل واسم ريکاوري گرفتنو توضيح بديد :42:
لپ تاپم vaio،هنوزم فقط همون درايو C اوليه خودشو داره

oghyanoos
03-09-2010, 15:27
بدون cd از داخل خود ویندوز چطوری میشه ریکاوری انجام داد؟
من درایو ریکاوری رو پاک نکردم.

HOJ-JAT
03-09-2010, 18:19
من f123 دارم میخوام ریکاوری بگریم...از کجا باید این کار رو بکنم؟/////
بعد من اگر وینوزم (سون خانگی) کامل پاک بشه میشه دوباره بر گردوندش؟

HOJ-JAT
09-09-2010, 10:43
هیچکی نیست جواب بده؟

saman3230
09-09-2010, 11:11
من f123 دارم میخوام ریکاوری بگریم...از کجا باید این کار رو بکنم؟

از طریق برنامه vaio care یا فشار دادن کلید assist وارد شدن به vaio care سپس رفتن به قیمت recovery & restore و بعد انتخاب گزینه create recovery disk

بعد من اگر وینوزم (سون خانگی) کامل پاک بشه میشه دوباره بر گردوندش؟[/

بله

دوست عزیز قبل از مطرح کردن سئوال لطفا اول سئوال خود را جستجو کنید بعدا مطرح کنید چون فکر می کنم بار 20 باشه که این مراحل توضیح میدیم

HOJ-JAT
10-09-2010, 09:38
قسمت create recovery media?
بعد اگه من ویندوزشو عوض کنم vaio care می پره؟

poya1990
11-09-2010, 11:45
سلام خدمت همه دوستان عزيز
يک ماه پيش لب تاپ سوني سري F12 رو خريدم.همان روز با استفاده از نرم افزار Acronic تک درايو C را که 580 گيگابايت ظرفيت داشت به دو درايو 80 گيگابايت C و درايور 500 گيگابايت ديگر تقسيم کردم.از آن جا که نرم افزار Acronic نام درايور ريکاوري مخفي کارخانه را D نشان مي داد،لذا درايور 500 گيگابايت نام E را به خود گرفت.بنابراين با استفاده از Acronic نام درايور ريکاوري مخفي را بهE و درايور 500 گيگابايتي را به D تغيير دادم که دو درايور آشکار و معلوم با نام های C و D داشته باشم.از آن جا که تعداد نرم افزارهاي تريال و آزمايشي نصب شده از طرف کارخانه،مانند آنتي ويروس،آنتي اسپاي،آفیس و... زياد بود تصميم گرفتم ويندوز را تعويض کنم.لذا يک ويندوز 64 بيتي 7 خريدم.متاسفانه گرفتن ريکاوري و نسخه پشتيبان از ويندوز را به کلي فراموش کرده بودم.در حين نصب ويندوز جديد،ابتدا درايور 80 گيگابايت C را به طور کامل فرمت کردم،سپس همان درايو C را براي نصب ويندوز جدید انتخاب کردم.بنابراين ويندوز اورجينال کارخانه اي از بين رفت.بعدا که براي نصب درايورهايي که از سايت سوني دانلود کرده بودم،اقدام کردم،متوجه شدم همه درايورها در اين سايت موجود نسيت.چون بعد از نصب همه درايور ها هنوز جلوي بعضي گزينه ها در Device Manager علامت سوال داشت.از طرفي سايت سوني درايور Camera را هم نداشت.بعد از چند هفته پيگيري در سايت هاي مختلف ايراني و خارجي،در نهايت موفق به پيدا کردن درايور هاي نصب نشده،نگشتم.لذا حال تصميم دارم لب تاپ را به همان تنظيمات کارخانه برگردانم.من DVD ريکاوري از لب تاپ نگرفتم،ولي درايور مخفي ريکاوري کارخانه را هنوز دارم.آيا راهي هست که ويندوز را به همان حالت اورجينال در آورم و تمام درايور ها ونرم افزار ها به همان حالت اوليه کارخانه بازگردانم؟آيا با استفاده از اين درايو مخفي ريکاوري مي توان همه چيز را دقيقا به همان حالت اول کارخانه که هنوز هيچ گونه تغييري در آن ايجاد نشده است در آورم؟مي خواهم تمام کارهايي که در مورد درايو C کردم و آن را به 2 درايو تقسيم کردم،به همان حالت اول،يعني يک تک درايو 580 گيگابايت تبديل شود.به عبارت ديگر کاري کنم که گويا هيچ گونه تغييري به لب لب تاپ نداده،و همين الان لب تاپ را از کارخانه سازنده تحويل گرفته باشم.آيا راهي است؟از همه دوستان تقاضا دارم روش کار را براي اينجانب توضيح دهند.در يک سايت خواندم موقع راه اندازي دکمه F8 را، بعد Repair و سپس Factory Image را انجام بده.جايي ديگر گفت ابتدا F10 را سپس Windows System Restore را انجام بده.جايي ديگر گفت ابتدا F10 را و سپس Restore C:DRive را انجام بده.بالاخره من براي بازگرداندن لب تاپ به تنظيمات اوليه کارخانه و تبديل دو درايو به همان تک درايو اصلي580 گيگابايتي کدام يک از اين کارها را بايد انجام دهم؟آيا عوض کردن نام درايو مخفي ريکاوري کارخانه ازِ D و تغيير نام آن به E،آسيبي به اين درايو مخفي و عملیات ریکاوری می رساند؟لطفا روش درست به همراه نکات مهم را در همين تاپيک براي من شرح دهيد.

از همه شما دوستان سپاس گذارم.

vesam
11-09-2010, 21:59
دوسنان . میخواهم یک روش را یادتون بدم که هیچ جای دیگه شاید بهش بر نخورین
کار با ارزشی است
اگر لپ تاپ شما دارای سریال ویندوز (در کف لپ تاپ) است شما هیچ وقت ویندوز اصلی خود را از دست نخواهید داد.
به این صورت که اگر شما یک سی دی ویندوز مربوط به سریال ویندوز کف لپ تاپ را داشته باشید . روی لپ تاپ نصبش میکنید. بعدش روی My Computer راست کلیک میکنید. Properties را انتخاب میکنید. ویندوز شما 30 روزه است
سریال کف لپ در محل مربوطه وارد کنید(جمله انگلیسی را یادم نیست ولی به فارسی معنی تعویز سریال یا وارد کردن سریال جدید را میداد)
اونجا سریال جدید را وارد کنید. به اینترنت وصل بشید. NEXT را بزنید. ویندوز شما را MICROSOFT اکتیو میکنه
توجه داشته باشید که ویندوز شما باید نسخه کرکی نباشه . اگر چنین ویندوزی ندارید . میتونید از Microsoft .com دانلود کنید
سئوالی بود پیغام خصوصی بدید . چون تاپیک ها زیاده. و ممکنه من نتونم به همه تاپیک ها سر بزنم
راستی سریال هر لپ تاپ فقط روی همون لپ تاپ جواب میده
با تشکر

poya1990
12-09-2010, 23:08
سلام خدمت همه دوستان عزيز

يک ماه پيش لب تاپ سوني سري F12 رو خريدم.همان روز با استفاده از نرم افزار Acronic تک درايو C را که 580 گيگابايت ظرفيت داشت به دو درايو 80 گيگابايت C و درايور 500 گيگابايت ديگر تقسيم کردم.از آن جا که نرم افزار Acronic نام درايور ريکاوري مخفي کارخانه را D نشان مي داد،لذا درايور 500 گيگابايت نام E را به خود گرفت.بنابراين با استفاده از Acronic نام درايور ريکاوري مخفي را بهE و درايور 500 گيگابايتي را به D تغيير دادم که دو درايور آشکار و معلوم با نام های C و D داشته باشم.از آن جا که تعداد نرم افزارهاي تريال و آزمايشي نصب شده از طرف کارخانه مانند آنتي ويروس،آنتي اسپاي،آفیس و... زياد بود تصميم گرفتم ويندوز را تعويض کنم.لذا يک ويندوز 64 بيتي 7 خريدم.متاسفانه گرفتن ريکاوري و نسخه پشتيبان از ويندوز را به کلي فراموش کرده بودم.در حين نصب ويندوز جديد،ابتدا درايور 80 گيگابايت C را به طور کامل فرمت کردم،سپس همان درايو C را براي نصب ويندوز جدید انتخاب کردم.بنابراين ويندوز اورجينال کارخانه اي از بين رفت.بعدا که براي نصب درايورهايي که از سايت سوني دانلود کرده بودم،اقدام کردم،متوجه شدم همه درايورها در اين سايت موجود نسيت.چون بعد از نصب همه درايور ها هنوز جلوي بعضي گزينه ها در Device Manager علامت سوال داشت.از طرفي سايت سوني درايور Camera را هم نداشت.بعد از چند هفته پيگيري در سايت هاي مختلف ايراني و خارجي،در نهايت موفق به پيدا کردن درايور هاي نصب نشده،نگشتم.لذا حال تصميم دارم لب تاپ را به همان تنظيمات کارخانه برگردانم.من DVD ريکاوري از لب تاپ نگرفتم،ولي درايور مخفي ريکاوري کارخانه را هنوز دارم.آيا راهي هست که ويندوز را به همان حالت اورجينال در آورم و تمام درايور ها ونرم افزار ها به همان حالت اوليه کارخانه بازگردانم؟آيا با استفاده از اين درايو مخفي ريکاوري مي توان همه چيز را دقيقا به همان حالت اول کارخانه که هنوز هيچ گونه تغييري در آن ايجاد نشده است در آورم؟مي خواهم تمام کارهايي که در مورد درايو C کردم و آن را به 2 درايو تقسيم کردم،به همان حالت اول،يعني يک تک درايو 580 گيگابايت تبديل شود.به عبارت ديگر کاري کنم که گويا هيچ گونه تغييري به لب لب تاپ نداده،و همين الان لب تاپ را از کارخانه سازنده تحويل گرفته باشم.آيا راهي است؟از همه دوستان تقاضا دارم روش کار را براي اينجانب توضيح دهند.در يک سايت خواندم موقع راه اندازي دکمه F8 را، بعد Repair و سپس Factory Image را انجام بده.جايي ديگر گفت ابتدا F10 را سپس Windows System Restore را انجام بده.جايي ديگر گفت ابتدا F10 را و سپس Restore C:DRive را انجام بده.بالاخره من براي بازگردان لب تاپ به تنظيمات اوليه کارخانه و تبديل دو درايو به همان تک درايو اصلي 580 گيگابايتي کدام يک از اين کارها را بايد انجام دهم؟آيا عوض کردن نام درايو مخفي ريکاوري کارخانه ازِ D و تغيير نام آن به E،درعملیات ریکاوری مشکلی به وجود خواهد آورد؟لطفا روش درست به همراه نکات مهم را در همين تاپيک براي من شرح دهيد.

از همه شما دوستان سپاس گذارم.

poya1990
14-09-2010, 20:31
سلام
چند بار سوال خود را مطرح کردم،ولی متن سوال به صورت ناخوانا و به هم ریخته وارد تاپیک میشود.این دفعه یک عکس که حاوی سوال خود است را می گذارم.لطفا تا بارگذاری کامل آن صبر کنید.:18::28::42:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mjavad30
15-09-2010, 01:16
سلام دوستان
آیا میشه دی وی دی های ریکاوری ویندوز سون یک لب تاب را برای لب تاب دیگه استفاده کرد؟ البته اگه یه مدل باشند؟

rouzbeh_ziafati
16-09-2010, 20:46
آیا 15 گیگابایت که درون درایو c هست بطور اورجینال خودش حاوی اطلاعات لازم برای برگشت ویندوز به روز اولش هست ؟؟
من از ویندوزم ریکاوری دیسک تهیه کردم (4تا dvd ) اما می خوام بدونم که این 15 گیگ که کنار گذاشته جریانش چیه؟ آیا میشه بدون استفاده از dvd ها که تهیه کردم هم ویندوز رو به روز اولش برگردونم
داخل administrative tools که میرم قسمت computer managemet اونجا فضاهای هارد رو نشون میده ، جالبه که 15 گیگ رو که برای ریکاوری کنار گذاشته نوشته 100% free نشون میده انگار که فضا رو براش رزرو کرده اما خالی گذاشته ! همچنین چیزی میشه؟
باید تنظیمات خاصی انجام می دادم روز اول که این 15 گیگ رو به عنوان ریکاوری فعال کنه؟

momtazmahdi
04-07-2011, 20:19
سلام . من 1 لپ تاپ سونی خریداری کردم
می خوام قبل از اینکه تغییراتی درش بدم از ویندوز اورجینال و درایورهاش دیسک ریکاوری تهییه کنم .
لطفا راهنمائی بفرمائید چگونه باید این کار رو انجام بدم
با تشکر فراوان ...

kasra2002
06-12-2013, 16:40
دوستان درود ببخشید تاپیک قدیمیه ولی نخواستم جدید باز کنم
میخوام بدونم ریکاوری اوریجینال رو بلد هستم ولی اینکه مدت زمان اون خیلی طولانی هست یعنی حدود 4 تا 5 ساعت زمان میگیره و یه سری برنامه که بدرد نمیخرن رو اضافی نصب میکنه ایا راهی هست که بهش بفهمونیم فقط ویندوز و درایور نصب کنه یا باید این همه زمان رو با ایرور بگذرونیم و اینکه ایا ممکنه با برگردوندن به حالت اولیه که حتی پارتیشن ها حذف میشن ایا ممکنه بازهم مشکل نرم افزاری بمونه
ضمنا یک پست در بالا هست درباره ریجستر ویندوز دوتا سوال پیش میاد که بپرسم اونم این که ویندوز های اوریجینال لپتاپ ها معمولا home pr هستند و حالا با نصب یک ویندوز دیگه مثلا ultimate و یا حتی ویندوز 8 بازم میشه این کارو کرد
ممنون از شما