PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تصميم جديد فيفا / مکث هنگام زدن ضربه پنالتی ممنوع شد

mahdishata
19-05-2010, 13:40
کمیته داوران فیفا در تصمیمی جدید مکث کردن در زدن ضربات پنالتی را ممنوع کرد.

بر اساس این خبر فیفا اعلام کرد: بازیکنان هنگام زدن ضربه پنالتی حق ندارند مکث کنند و در صورت انجام این کار با کارت زرد داور روبرو خواهند شد.

فیفا با غیر ورزشی دانستن این حرکت تاکید کرد، در صورتی که بازیکنی با مکث به توپ ضربه بزند و توپ وارد دروازه شود، ضربه پنالتی تکرار و بازیکن خاطی کارت زرد دریافت خواهد کرد.

جروم والکه دبیر کل فیفا بعد از نشست با سپ پلاتر اعلام کرد این قانون فصل آینده در تمام لیگ‌ها اجرا خواهد شد. والکه در ادامه افزود:« در چند سال اخیر بازیکنان زیادی به این شیوه پنالتی می‌زدند. این حرکت یک رفتار غیر ورزشی است زیرا باعث فریب دروازه‌بان می‌شود.»

در توضیح این قانون آمده است: بازیکن در هنگام حرکت به سمت توپ می‌تواند مکث کند تا دروازه‌بان جهت ضربه را تشخیص ندهد. اما بعد از حرکت به سمت دروازه نمی‌تواند قبل از زدن توپ مکث کند.
داور چهارم که وظیفه نظارت بر تعویض‌ها را برعهده دارد باید در این مورد به داور بازی گزارش دهد.
جروم والکه با اعلام این خبر گفت:«به این ترتیب نقش داور چهارم در زمین پررنگ‌تر خواهد شد. اما از اختیارات داور بازی به هیچ وجه کم نمی‌شود.»

IFAB از ادامه طرح آزمایشی استفاده از 4 کمک داور در رقابت‌های اروپایی خبر داد، براساس این یوفا می‌تواند دو سال دیگر این طرح را به صورت آزمایشی انجام دهد.
سپ بلاتر در این جلسه همچنان با استفاده از تجهیزات الکترونیکی مانند قرار گرفتن دوربین روی خط دروازه یا بازبینی فیلم بازی مخالفت کرد.
رقابت‌های لیگ اروپا در فصل جاری با حضور دو داور در پشت دروازه‌ها برگزار شد. طبق گزارش یوفا به IFAB استفاده از دو داور در پشت دروازه مثبت ارزیابی شده است.
یوفا در گزارش به فیفا اعلام کرده بود« با وجود این‌که در برخی بازی‌ها مشکلاتی به وجود آمد اما از اشتباهات داوری، مخصوصا در تصمیمات مربوط به صحنه‌های مشکوک در محوطه جریمه تا حد زیادی کاسته شده است.»
والکه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت:« اتحادیه فوتبال انگلیس و یا هر کشوری که بخواهد از 4 داور استفاده کند باید در تمام بازی‌ها این طرح را آزمایش کند و استفاده از 4 داور در تعداد معدودی از بازی‌های خاص ممنوع است. کشورهایی که تمایل دارند از 4 داور استفاده کنند باید تا پایان ماه جولای تصمیم خود را به IFAB اعلام کنند.»

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mmiladd
19-05-2010, 13:45
حالا اگه گفتین از این قانون بیشتر کی ضرر کرد....؟

davy jones
19-05-2010, 14:12

هانس یورگ بوت، دروازه بان بایرن مونیخ موقع گرفتن پنالتی به نفعش شد ولی موقع زدن پنالتی (چون پنالتی زن اول بایرنه) به ضررش شد چون معمولا خودش همین کار رو میکرد.

unartig
19-05-2010, 14:41

اگه منظورت آرش برهانی هست خیلی وقته پنالتی نمیزنه

mmiladd
19-05-2010, 14:47
هانس یورگ بوت، دروازه بان بایرن مونیخ موقع گرفتن پنالتی به نفعش شد ولی موقع زدن پنالتی (چون پنالتی زن اول بایرنه) به ضررش شد چون معمولا خودش همین کار رو میکرد.

درسته بوت ... از این نظر که خودش این کارست ..

---------- Post added at 04:47 PM ---------- Previous post was at 04:46 PM ----------

اگه منظورت آرش برهانی هست خیلی وقته پنالتی نمیزنه

واسه آرش برهانی زیاد فرق نداره.. تک به تک ؛ دروازه خالی.. پنارتی در هار حال اوته..!

vorojax
19-05-2010, 15:17
این خیلی خوبه ! اینقدر اعصابم خورد می شد طرف مکس می کرد...نخسوزا این توتی !

---------- Post added at 03:17 PM ---------- Previous post was at 03:15 PM ----------

می گم حاج مهدی شاتا این مکس ، با این مکث چه فرقی داره؟:31:

shahshahani
19-05-2010, 16:44
حرکت غیر ورزشی؟؟؟؟؟؟
این کجاش غیر ورزشیه؟
یعنی پس فردا در جریان بازی هم مهاجم نمیتونه دروازبان رو با یه مکث فریب بده و بزنه اون طرف؟!؟!؟!؟

dampayi
19-05-2010, 19:14
حرکت غیر ورزشی؟؟؟؟؟؟
این کجاش غیر ورزشیه؟
یعنی پس فردا در جریان بازی هم مهاجم نمیتونه دروازبان رو با یه مکث فریب بده و بزنه اون طرف؟!؟!؟!؟
کاملا تایید می شه ...!
کجای این حرکت غیر ورزشیه !؟

دوستان من چرا هر چی فکر می کنم اینو نمی فهمم !:31: :

در توضیح این قانون آمده است: بازیکن در هنگام حرکت به سمت توپ می‌تواند مکث کند تا دروازه‌بان جهت ضربه را تشخیص ندهد. اما بعد از حرکت به سمت دروازه نمی‌تواند قبل از زدن توپ مکث کند.

!!:18: یعنی چی؟!
:دی

MORINIO
19-05-2010, 19:35
خیلی خوب شد ... طرف یه مکث میکرد دروازه بان شیرجه میرفت اونور اونوقت بازیکن با خیال راحت دروازه خالی رو باز میکرد!:27:

AhmadReza.
19-05-2010, 22:54
برای من که فرقی نکرد..:31:

reza2pars
22-05-2010, 08:29
خیلی خوب شد این مکثه آخر ناجوانمردی تو فوتباله

kasra_khan2003
22-05-2010, 12:52
آخه این کجاش غیر ورزشی و ناجوانمردانه هست؟!!! خوب فریب میده دیگه...

alone_boy
22-05-2010, 13:13
خیلی خوب شد برش داشتن!

بارها و بارها دیدم که دروازه بان قصدش این بوده که به طرفی بره که طرف میخواسته توپ رو بزنه ولی طرف مکث کرده و دروازه بان به همون طرف رفته

mehryazdan
22-05-2010, 14:21
خوب شد
واقعا قبل از اون مسخره بود

alireza fatemi
22-05-2010, 14:28
خیلی قانون مسخره ایه!
این حرکت، حرکتی نبوده که همه به راحتی بتونن ازش استفاده کنن و به مهارت فردی بازیکن برمیگرده
اگه بخواد اینجوری پیش بره که فردا میگن قبل از پنالتی باید به دروازبان بگی کجا میخوای بزنی بعد همونجا بزنی!

Rjoun
22-05-2010, 21:07
دوستانی که میگن این حرکت کجاش ناجوانمردانه است باید خدمتشون عرض کنم پنالتی قوانینش با سایر دقایق بازی فرق داره.
اگه اینجوری نبود بازیکنان پشت خط 18 منتظر پنالتی نمی شدن...
یا دروازبان هر وقت که عشقش میکشید میومد جلو و توپ رو دفع می کرد.
پنالتی باید در شرایط 50-50 به نفع طرفین(ضربه زننده- و دفع کننده) باشه نمیشه یکی زودتر بزنه یا زودتر بگیره.
یا حق

MoJtaBa.R
22-05-2010, 21:22
با اینکار مازیار زارع فنا میشه که !

دارن مث کشتی هر چن سال قانون میزارن و بر میدارن!

وین رونی
24-05-2010, 11:20
خوب پس کار من سخت میشه که!!!آخه من همیشه تو بازی فیفا ورلد کاپ قبل از زدن مکث می کنم :31: