PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا اپل؟؟؟؟؟

S0R3N4
19-05-2010, 01:18
سلام دوستای عزیز

راستش میخواستم بدونم که این گوشی ها اپل چی دارن که بقیه گوشی ها نداره و قیمتش هم اینقدر بالاست نسبت به کارایی که دارن؟مثلا دوربین 3g قابل قیاس هست با دوربین Omnia HD سامسونگ ولی تفاوت قیمت ها رو نگاه کنید و ...
چی داره که بقیه ندارن؟زیاد آشنایی ندارم با گوشی های اپل و واسه همین میپرسم...

Mojtaba-MCI
19-05-2010, 07:03
خب گوشیای اپل یه سطح دیگه از کاربری رو ارائه میدن ، من که الان خودم از آیفون استفاده میکنم نمیتونم دوباره از گوشیایی مثل نوکیا ، سامسونگ یا سونی اریکسون استفاده کنم.یعنی نه این که نتونم ، هیچ لذتی واسم ندارن...
کارکردن با گوشیای اپل یه حس خوبی به آدم میده ، ضمن اینکه تمام به ظاهر کمبودهایی که داره(مثلا بلوتوث یا هرچیز دیگه)به راحتی با نرم افزارهاش قابل حل هستن.
یه نکته ی جالب اینکه توو قسمت نرم افزار یا بازی اونقدر گزینه واسه انتخاب داری که دیگه نمیدونی باید از کدوم استفاده کنی!
میخوام بگم تنوع نرم افزارهاش خیلی خیلی زیاده...
قیمتش به نظر منم بالاست ، قیمت این گوشی باید 500 یا نهایتا 600 میبود که متاسفانه اینقدر کم وارد بازار ایران میشه که به خاطر اسم و برندش با قیمت های بالا به فروش میرسه.

NINTENDO_DS
19-05-2010, 10:36
اپل به خاطر مکینتاش که روش نصبه خیلی طرفدار داره و زیباییش

payamf1
20-05-2010, 09:31
مزیتها و دلایل خرید اپل رو نمیشه در یک نظر کوچیک گفت.
خیلی از مردم برای خرید موبایل ، دوربین یا حافظه یا ... را ملاک قرار میدهند برای خرید و مثلا دوربین 8 مگاپیکسلی رو ملاک برتری قرار میدن. ولی واقعا اپل کلکسیونی از اون امکاناتی است که گوشیهای دیگر همیشه اون رو کم داشتن.
تمام مزیتها و معایب آیفون رو نمیشه لیست کرد ولی به عقیده من نوآوری آیفون در اینه که در عین حال که گوشی کاملی در زمینه های مولتی مدیا ، اینترنت و.. است ولی ابعاد فوق العاده ای دارد! به نظر من گذاشتن یک صفحه نمایش قوی و با کیفیت ، تاچ فوق العاده روان و بی دردسر ، دوربین بی دردسر (درسته 3G دو مگاپیکسل هست ولی عکس گرفتن باهاش راحته و تنظیمات اضافه نداره) ، امکانات مولتی مدیا (iPod) قوی که واقعا شاهکاریست ، اینترنت کاربردی و از همه مهتر و مکمل اینها ، فناوری مولتی تاچ! که واقعا کار با این گوشی ها رو آسون میکنه ، توی این ابعاد فوق العاده مناسب کارخارق العاده ای است.
حالا شاید شما بگین که گوشیهای دیگه هم این امکانات رو دارن (مثل مولتی تاچ ، تاچ روان (منظورم خازنیه) و... ) ولی بد نیست به ابداع کننده و مخترع چنین فناوری هایی برگردیم که سرچشمه همه آنها اپل بوده است (همانطوریکه اولین صفحه لمسی دنیا توسط اپل در یک تلفن رومیزی به کار رفته شد) و همیشه گفتن دود از کنده بلند میشه!
همه این عوامل به اضافه مقبولیت عام آیفون تمایل خرید آیفون رو دو چندان میکنه . منظورم از مقبولیت عام اینه که حتی توی ایران هم که من همیشه روزنامه هاش رو دنبال میکنم همیشه خبری در مورد آیفون هست (به عنوان مثال توی کلیک جام جم ، دنیای اقتصاد و حتی برنامه کلیک بی بی سی فارسی) و این یعنی اینکه همه به آیفون یه جور به خصوصی نگاه میکنند.
از طرف دیگه iPhone OS به شما تجربه سیستم عاملی ساده و در عین حال پیشرفته را میدهد. که با وجود اینکه مدت زیادی نیست که آمده (از زمان اولین نسل آیفون) ولی با ویندوز موبایل (با آن همه سابقه) رقابت تنگاتنگی دارد. که البته هرکدام از این سیستم عامل ها کمی و کاستیها خودشان را دارند و پیشرفتهای خودشان را هم دارند.
مثلا اگر میخوای نوکیا N97 بخری من این لیست بلند بالا رو از امکاناتش بهت میدم:
دوربین 5 مگاپیکسل یا لنز کارل-زایش با فلاش و فوکوس و ویدنو 30 فریم و ...
حافظه 32 گیگابایتی با دریچه کارت حافظه که تا 16 گیگ مموری رو هم ساپورت میکنه
صفحه نمایش 3.5 اینچی
سیستم عامل سیمبیان
پردازشگر 434 مگاهرتزی ARM و رم 128
رادیو چی پی اس و..................................
ولی واسه آیفون من فقط اینو میگم :
صفحه نمایش 3.5 اینچی با رزولشون بالا و خازنی
ابعاد فوق العاده
آیپاد کاربردی و بی نظیر
حافظه 32 گیگی با پردازشگر 600 مگاهرتزی و رم 256
سیستم عامل مک
و مولتی تاچ
میبینی که آیفون در خیلی از جهات از روی کاغذ ضعبفتر از N97 است. ولی کدوم یکی موفق تره؟؟؟؟؟

m.behnam
20-05-2010, 09:38
سلام دوستای عزیز

راستش میخواستم بدونم که این گوشی ها اپل چی دارن که بقیه گوشی ها نداره و قیمتش هم اینقدر بالاست نسبت به کارایی که دارن؟مثلا دوربین 3g قابل قیاس هست با دوربین Omnia HD سامسونگ ولی تفاوت قیمت ها رو نگاه کنید و ...

خودت یه بار دست بگیر
تا آخرشو متوجه میشی!!!!!

DJ POLESTAR
20-05-2010, 09:50
سلام دوستای عزیز

درود.

دوست من از هر لحاظی و از هر نگاهی کلا گوشی iphone با سایر گوشی ها مثل نوکیا و سامسونگ و.... قابل مقایسه نیست!!!

تکنولوژی ساخت گوشیهای آیفون یه جوره که وقتی آدم باهاش کار میکنه فکر میکنه سایر برندهای گوشیهای جدید بازار یه نیم قرن با گوشی آیفون فاصله داره!
البته به قول یکی از دوستان که گفتن برای بعضیها دوربین و صدا مسله هست که هیچ (خوب معلومه اون طرف گوشی رو واسه عکسایی میخواد)

اما در کل گوشی آیفون یه از هر جهات با بقیه گوشیهای بازار فرق میکنه...

و در آخر بنظر من تو ایران کارایی چندانی نداره (البته بجز سرگرمی و مالتی مدیا) ؛ چون بیشتره نرم افزارها و آپدیت و... اینترنتی هستش (ولی کو اینترنت!!!).

Mehrdad092000
20-05-2010, 14:58
اپليكيشناس:31:

joe_satriani
20-05-2010, 15:56
و در آخر بنظر من تو ایران کارایی چندانی نداره (البته بجز سرگرمی و مالتی مدیا) ؛ چون بیشتره نرم افزارها و آپدیت و... اینترنتی هستش (ولی کو اینترنت!!!).

اين جمله رو باهات هستم :27: :46:

---------- Post added at 04:56 PM ---------- Previous post was at 04:54 PM ----------

میبینی که آیفون در خیلی از جهات از روی کاغذ ضعبفتر از N97 است. ولی کدوم یکی موفق تره؟؟؟؟؟

بابا نوكيا رو ولش كن :31:

mr_rayan
21-05-2010, 00:17
آِیفون رو فقط کسی درک می کنه که آیفون داشته باشه،وگرنه با توضیح و تفسیر و .... نمیشه به هیچ نتیجه ای رسید.
من تا قبل از اینکه بخرم فقط در موردش میشنیدم که می گفتن آیفون یه چیز دیگست،آیفون آخرشه،یارو آیفون بازه،فقط آیفون و .... ولی اصلا متوجه نمیشدم چرا و خیلی هم تحقیق کردم توی نت ولی باز هم نفهمیدم چرا و وقتی که خریدمش به جواب همه چراهایی که داشتم رسیدم.هر کسی بخره متوجه میشه.
همه چیز جلوی دستته،راحته،محکمه،روونه،ب ا کلاسه،سرگرم کنندست،حرفه ایه،هنگ منگ تو کارش نیست،رو صفحه نمایشش اصلا لیز میخوری،تاچش تکه،تاچش بدون خطاست(وقتی که باهاش مسیج تایپ کنی می فهمی،بعضی وقتا احساس می کنم حرف ها قبل از اینکه من بزنم خودش داره تایپ میشه)،و ....
خلاصه من به زبون عامیانه گفتم ولی دوست عزیز باز هم شما متوجه نمیشی چون هر کسی که این گوشی رو نداره متوجه نمیشه،باید داشته باشیش تا بهش ایمان بیاری.

Mehrdad092000
21-05-2010, 00:21
آِیفون رو فقط کسی درک می کنه که آیفون داشته باشه،وگرنه با توضیح و تفسیر و .... نمیشه به هیچ نتیجه ای رسید.
من تا قبل از اینکه بخرم فقط در موردش میشنیدم که می گفتن آیفون یه چیز دیگست،آیفون آخرشه،یارو آیفون بازه،فقط آیفون و .... ولی اصلا متوجه نمیشدم چرا و خیلی هم تحقیق کردم توی نت ولی باز هم نفهمیدم چرا و وقتی که خریدمش به جواب همه چراهایی که داشتم رسیدم.هر کسی بخره متوجه میشه.
همه چیز جلوی دستته،راحته،محکمه،روونه،ب ا کلاسه،سرگرم کنندست،حرفه ایه،هنگ منگ تو کارش نیست،رو صفحه نمایشش اصلا لیز میخوری،تاچش تکه،تاچش بدون خطاست(وقتی که باهاش مسیج تایپ کنی می فهمی،بعضی وقتا احساس می کنم حرف ها قبل از اینکه من بزنم خودش داره تایپ میشه)،و ....
خلاصه من به زبون عامیانه گفتم ولی دوست عزیز باز هم شما متوجه نمیشی چون هر کسی که این گوشی رو نداره متوجه نمیشه،باید داشته باشیش تا بهش ایمان بیاری.
اره
كلن اپل اينجوريه
وقتي با محصولاتش كار نكني نميشه فهميد
من ايفون ندارن ipod touch دارم
اما واقن ايفون مي ارزه
هر كي گوشي تو اين قيمت ميخواد شك نكنه ايفون اخرشه

kasra_khan2003
21-05-2010, 13:23
عجب سوالی:دی

اتفاقا چند وقت پیش رفته بودم یه Handsfree بخرم، داشتم با گوشیم کار میکردم، یه مشتری گفت این چـــــی داره آخه؟ و من موندم که چی بگم:دی

اپل یه چیزایی داره که هیچ گوشی ای نداره! و یه چیزایی نداره که همه دارن! مثل همون دوربین بالا و بلوتوث روون!

البته خیلی از اینا حل شده و دوربین با کیفیت بالا هم برای مصرف کننده های اپل بی معنی هست...

من چندتا مثال میزنم:

شما ببین، کدوم گوشی مثل اپل بقلش یه دکمه ی ساده داره که گوشی رو ببره به حالت silent؟ به نظرت این دکمه چقدر میتونه مفید باشه؟! خیــــــــــلی! یعنی واقعا آدم اول شاید از خودش بپرسه آخه ارزش داشت واسه این کار یه دکمه بزاری؟!!! اما بعد میبنی که وااااای، عجب چیزیه! چقدر استفاده داره.

یا مثلا، شما برو به inbox گوشی اپل! فوق العاده هست! اصلا یه چیز فضایی هست! مثلا مقایسه بازی رونالدینیو با کریم باقری هست!!! آیفون برای هر سخصی یه فولدر میسازه، شما وارد فولدر اون شخص که میشی، دقیقا مثل Chat میمونه، یعنی پیغام دریافت شده سمت راست، پیغام های فرستاده شده سمت چپ. اما حالا تو گوشی های دیگه، شما برای اینکه بخوای ببینی چی send کردی، باید دو ساعت فولدر عوض کنی! بعد همه چی قاطی پاتی هست!

کلا یه سهولت و سادگی خاصی داره که کار باهاش رو راحت میکنه. لذت بخش میکنه.

در مورد قیمتش، ایکاش بالای 1 تومن بود! اینجوری تک تر بود:دی

lordsaber
09-06-2010, 16:50
عجب تاپیک جالبی هست! از اوناست که اخرش همه به جون هم میوفتند!
من هم موندم واقعا این گوشی چی داره و آیا ارزش خرید داره؟!
یکی از دوستان داره و کاملا بلده آنلاک کنه همه مدلها رو ولی بازم راضی نمی شم اینهمه پول بالا این گوشی بدم!
درسته در مقابل سونی اریکسون و نوکیا و سامسونگ و ... پادشاهی می کنه ولی در مقابل برندی مثل htc یا blackbery چی؟!
وقتی مثلا می تونم htc hd2 بخرم با همین قیمت و قدرت بیشتر چرا باید این گوشی رو خرید؟
می شه دوستانی که دارند و اطلاعات دارند بگند واقعا این ارزش خرید داره یا یا اون htc. گرچه htc حدود 200 تومن پایینتر از iphone 3gs میوفته ولی با امکانات بهتر و کاملتر!
پیشاپیش ممنون

Mehrdad092000
09-06-2010, 20:40
عجب تاپیک جالبی هست! از اوناست که اخرش همه به جون هم میوفتند!
من هم موندم واقعا این گوشی چی داره و آیا ارزش خرید داره؟!
یکی از دوستان داره و کاملا بلده آنلاک کنه همه مدلها رو ولی بازم راضی نمی شم اینهمه پول بالا این گوشی بدم!
درسته در مقابل سونی اریکسون و نوکیا و سامسونگ و ... پادشاهی می کنه ولی در مقابل برندی مثل htc یا blackbery چی؟!
وقتی مثلا می تونم htc hd2 بخرم با همین قیمت و قدرت بیشتر چرا باید این گوشی رو خرید؟
می شه دوستانی که دارند و اطلاعات دارند بگند واقعا این ارزش خرید داره یا یا اون htc. گرچه htc حدود 200 تومن پایینتر از iphone 3gs میوفته ولی با امکانات بهتر و کاملتر!
پیشاپیش ممنون
عزیز یبار ایم گوشیو از دوستت بگبر و دو روز با برنامه هاشو بازی هاش کار کن ببین این چه گوشیه
پشیمون نمیشی

SIMON137
10-06-2010, 09:46
بذارید راحت براتون بگم
بهترین تاچ ( صفحه لمسی ) توی دنیا رو داره ، یعنی شما دستت لمس نکرده کار می کنه :دی
همین عمل باعث شده که خیلی برنامه و بازی براش بیاد.

شاید فکر کنید اپل هیچ برنامه درست حسابی نداره ( چون زیاد تو نت ندیدید این ذهنیت به شما دست بده ) در صورتی که بیشترین برنامه و بازی رو همین آیفون داره ، هر هفته چندین هزار برنامه و بازی براش میاد.

سرعت عملکرد اون بسیار سریع هست ، یعنی یک تاچ به معنای واقعی ، باید مثلا اپل رو تو یه دستت بگیری یک گوشی تاچ دیگرو تو اون یکی دستت بعد مقایسه کنی می فهمی چی میگم

اپل مولتی تاچ هست که اینم خودش یک قابلیته ، یعنی می تونی هم زمان از چند انگشت برای کار با اون استفاده کنی

یک پخش کننده حرفه ای موسیقی
در هر زمینه بازی و برنامه داره
بازی ها و برنامه های جالب و فراوونی داره ، گرافیک بازی ها به قدری بالاست که سونی از وجودش احساس خطر کرده
نمونه بازی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بالایی گیتار هیرو بود پایینی یک چیزی مثل گیتار هیرو ،

بازی هری پاتر به صورت مولتی پلیر :دی

یک بازی اتومبیل رانی :

بازی رزدنت اویل :

پرنس آف پرشیا :

بازی اسپلینتر سل واسه آیفون ، این همون جایی که شیشه رو میشکونی زیر درو می بینی :

و..............

حالا چند نمونه برنامه :

برنامه مخصوص کوهنوردان که ارتفاعات و پستی و بلندی هارو نشون میده :

نرم افزار تحلیل مسیر :

در ضمن شما می تونی باآیفون موسیقی بنوازی به واسطه تاچش به صورت بسی زیبا که فیلماش در اینترنت موجوده

و کلی برنامه دیگه که باعث میشه شما هیچوقت از گوشیت خسته نشی

تازه این یک قسمت قضیه بود

در هر حال دلایل زیادی وجود داره که آیفون گوشی خوبی هست ، این دو دلیل عمده اش بود

payamf1
10-06-2010, 09:58
یک بازی اتومبیل رانی :

اسم این چیه؟ فکر کنم جالب باشه

---------- Post added at 10:58 AM ---------- Previous post was at 10:57 AM ----------

یک بازی اتومبیل رانی :

far2009
10-06-2010, 10:07
به نظر من آیفون گوشیه فانتزی هست . خیلی تجملات داره ولی گوشی های دیگه کاربردی ترند. مثلا نوع تاچ آیفون امکان اضافه ای که نیست یک امکان راحت کننده است ولی دوربین و صفحه کلید کامل و امکانات دیگه دیگه کاربردی تر هستند.

ولی در کل من به یک نظر درباره کسانی که آیفون دارند رسیدم. اینکه همه بدون استثنا، واقعا روی گوشیشون تعصب دارند یعنی اگر بهشون بگی این گوشی با این قیمت نمی ارزه فکر می کنند از دنیا عقبی و آنها آخر تکنولوژی را دارند. اصلا منظورم افرادی نیست که توی این تاپیک هستند دوستام را می گم.

SIMON137
10-06-2010, 10:12
Parcel Panic

اینم فکر کنم جالبه :

perjixen
10-06-2010, 10:16
مثلا نوع تاچ آیفون امکان اضافه ای که نیست یک امکان راحت کننده است ولی دوربین و صفحه کلید کامل و امکانات دیگه دیگه کاربردی تر هستند.
كلا و اصولا ... اپل به راحتي بيشتر از امكانات كاربردي توجه ميكنه !
نمونش همين آي‌پد ...

انتخاب بين اين 2 تا هم بسته به خوده آدم داره ... كه من راحتي رو ترجيح ميدم.

اینکه همه بدون استثنا، واقعا روی گوشیشون تعصب دارند
متأسفانه يا خوشبختانه ... بله !! :31:

بهشون بگی این گوشی با این قیمت نمی ارزه فکر می کنند از دنیا عقبی و آنها آخر تکنولوژی را دارند.
هيچ شكلي نيست كه آي‌فون در ايران اين قيمت -نزديك 1 ميليون ، يعني از 800 به بالا- اصلا ارزش توجيح اقتصادري نداره. مگر براي كسايي كه پولش رو دارن يا عشقش رو.

ولي اگه قيمتش متعادل‌تر بشه - لزوماً نه مثل آمريكا ، حداقل Sim Free ش معادل بازار جهاني باشه - مطمئنن گزينه فوق‌العاده‌اي هست.

payamf1
10-06-2010, 10:35
بحث سر تعصب نیست اصلا ، به تصور من مهمترین عامل برمیگرده به نیاز یک فرد که از موبایل ، لپ تاپ و... خودش چه امکاناتی رو بخواد.
شاید شما برین آیفون یا آیپد رو حدود 1 میلیون تومان بگیری ولی بعد از یک مدتی از جلوی چشمت میفته و میفروشی ولی در مقابل افرادی هستند که چندین و چندساله که آیفون دارند و حتی یک لحظه هم احساس خستگی از موبایل خود نمیکنند

Microsoft24
10-06-2010, 13:51
سلام دوستای عزیز

شما خیلی ، سطحی به قضیه نگاه میکنی ،

گوشی آیفون از سیستم عامل قدرتند iOS استفاده میکنه ، و این سیستم عامل از هسته ی یونیکس استفاده میکنه!

به نظر ، من یک گوشی خوب ، اول باید یک سیستم عامل خوب داشته باشه تا سخت افزار خوب !

سخت افزار بدون نرم افزار به هیچ دردی نمی خوره! :27:

مثلا ، یک مثال ساده و خودمونی براتون میزنم!

من ، از آیفون استفاده میکنم ، ولی خواهر من عشق سامسونگ ه!‌

اون وقتی که بهش گفتم ، سامسونگ :2: یک برند کره ای ، که فقط بنا به سیاست ها خارجی ایران ، بازار ایران تسخیر کرده ، گوش نکرد!

ایشون ، گوشی s80003 JET خرید!

میگفت ، پردازنده ی 800Mhz ی داره ، دروربینش 5Mpx داره و....!

من بهش گفتم ، یک سیستم عاملی که از متور جاوا استفاده میکنه ، پردازنده ی 800Mhz ی می خواد چه کار ؟؟؟

حالا افسوس می خوره! :27:

مخصوصا از وقتی که ، به فریمور ۴ آپگرید کردم ، و مالتی تسک اپل رو دید ! (چون هی به من میگفت آیفون حتی مالتی تسک ساده هم نداره! :27:)

گوشی های من ، به ترتیب i-mate JASJAR --> iPhone 2G --> iPhone 3G --> iPhone 3G S بوده!

تقریبا ، هرکس با من دوست و رفیق بوده ، ظرف مدت کوتاهی به سمت اپل گرایش پیدا کرده! :40:

علاقه مندی به اپل مثل یک ویروس عمل میکنه! با قدرت تکثیر بالا!

یک نکته ، رو فراموش نکنید ، کسی که با سیستم های اپل کار کنه ، دیگه با هیچ سیستم مشابه ای ، چه بالاتر و چه پایین تر نمی تونه کار کنه!

امید وارم ، هیچ کس ، بعد از خرید افسوس نخوره! چون تا قبل از خرید پول تو جیب شماست و حق اتخاب دارید! اما بعد از خرید ، دیگه حق انتخابی وجود نداره!!

موفق باشید ،

امید

pulp_152
10-06-2010, 15:59

اون وقتی که بهش گفتم ، سامسونگ :2: یک برند کره ای ، که فقط بنا به سیاست ها خارجی ایران ، بازار ایران تسخیر کرده ، گوش نکرد!

من بهش گفتم ، یک سیستم عاملی که از متور جاوا استفاده میکنه ، پردازنده ی 800Mhz ی می خواد چه کار ؟؟؟

به نظر شما گوشي 300 هزاري كه صفحه نمايش amoled و امكانات خيلي بالايي داره بايد از لحاظ عملكرد مثل يك گوشي 1 ميليوني عمل كنه ؟ اپل ميتونه روي جاوا بهتر از جت عمل كنه ؟

اخه عزيز جان اينها به هم ربط نداره ... گوشي بدون سيستم عامل يعني دوربين ... موزيك ... پاسخ تماس ... بازي براي سرگرمي ... فيلم ديدن و ...

گوشي با سيستم عامل داستانش فرق ميكنه ... مقايسه اين 2 اشتباهه و درست نيست حالا چه سامسونگ باشه چه نوكيا چه ال جي چه سوني و هر برندي ...

اول بايد ديد انتظارات هر شخص از گوشي چيه و بنا به انتظاراتش گوشيش رو انتخاب ميكنه ... مثلا چه كاري هستش كه يك فرد قديمي كه اشنايي زيادي با گوشي نداره با جت انجام نميده كه با ايفون 3gs انجام ميده ؟ غير از اينكه براي بنده خدا دردسر بيشتر داره اين سيستم عامل؟

نميگم سيستم عامل بده ! ولي اين مثالي كه شما زديد ربطي به سامسونگ و اپل و بقيه برندها نداره بلكه تفاوت يك گوشي سيستم عامل دار با بدون سيستم عامله !كه بايد از قبل در مورد خصوصيات هر كدوم اطلاعات داشت و بعد اقدام كرد به خريد ...

Microsoft24
10-06-2010, 16:52
به نظر شما گوشي 300 هزاري كه صفحه نمايش amoled و امكانات خيلي بالايي داره بايد از لحاظ عملكرد مثل يك گوشي 1 ميليوني عمل كنه ؟ اپل ميتونه روي جاوا بهتر از جت عمل كنه ؟

اخه عزيز جان اينها به هم ربط نداره ... گوشي بدون سيستم عامل يعني دوربين ... موزيك ... پاسخ تماس ... بازي براي سرگرمي ... فيلم ديدن و ...

گوشي با سيستم عامل داستانش فرق ميكنه ... مقايسه اين 2 اشتباهه و درست نيست حالا چه سامسونگ باشه چه نوكيا چه ال جي چه سوني و هر برندي ...

اول بايد ديد انتظارات هر شخص از گوشي چيه و بنا به انتظاراتش گوشيش رو انتخاب ميكنه ... مثلا چه كاري هستش كه يك فرد قديمي كه اشنايي زيادي با گوشي نداره با جت انجام نميده كه با ايفون 3gs انجام ميده ؟ غير از اينكه براي بنده خدا دردسر بيشتر داره اين سيستم عامل؟

نميگم سيستم عامل بده ! ولي اين مثالي كه شما زديد ربطي به سامسونگ و اپل و بقيه برندها نداره بلكه تفاوت يك گوشي سيستم عامل دار با بدون سيستم عامله !كه بايد از قبل در مورد خصوصيات هر كدوم اطلاعات داشت و بعد اقدام كرد به خريد ...

اولا ، این گوشی (JET) الان ۳۰۰،۰۰۰ تومن ه!

یک نکته رو هم فراموش نکنید ، گوشی بدون سیستم عامل وجود خارجی نداره!

درسته ، شرکت سامسونگ از متور جاوا برا قدرت گرفت استفاده کرده‌! ولی دلیل نمیشه بگید بدون سیستم عامل !

حتی ، ۱۱۰۰ نوکیا هم از یک سیستم عامل استفاده میکنه!

مدیریت مسیج ، تماس و.... بدون وجود سیستم عامل امکان نداره!

pulp_152
10-06-2010, 16:58
اولا ، این گوشی (JET) الان ۳۰۰،۰۰۰ تومن ه!

یک نکته رو هم فراموش نکنید ، گوشی بدون سیستم عامل وجود خارجی نداره!

درسته ، شرکت سامسونگ از متور جاوا برا قدرت گرفت استفاده کرده‌! ولی دلیل نمیشه بگید بدون سیستم عامل !

حتی ، ۱۱۰۰ نوکیا هم از یک سیستم عامل استفاده میکنه!

مدیریت مسیج ، تماس و.... بدون وجود سیستم عامل امکان نداره!

من كه با كلمات قصد بازي ندارم بلكه هدف رسوندن مطلب بود كه رسوندم .. جاوا رو نميشه با يك گوشي سيستم عامل دار كه قدرت و بيس بهتري چيده مقايسه كرد .... هدف و بازار متفاوتي هم دارن ... همين گوشي جت رو با i8000 مقايسه كنيد با اينكه رو كاغذ شبيه به هم هستن اما در عمل خيلي تفاوت دارن ..

Vallio
10-06-2010, 22:55
عجب تاپیک باحالی :دی !

lordsaber
12-06-2010, 06:56
عزیز یبار ایم گوشیو از دوستت بگبر و دو روز با برنامه هاشو بازی هاش کار کن ببین این چه گوشیه
پشیمون نمیشی

گرفتم کار کردم که اینجوری اسیرش شدم! :27: ولی آخه 900 تومن؟! خییییلللللللللیییییییییی زیاده جون تو اینهمه بشماری جیرینگی بدی! با این وجود که با 300 تومن کمتر می تونی گوشی با سخت افزار بهتری بگیری! تگر این که واقعا دلیل قانع کننده ای داشته باشی یا به فول دوستمون عاشق اپل باشی!

lordsaber
12-06-2010, 07:04
به نظر من آیفون گوشیه فانتزی هست . خیلی تجملات داره ولی گوشی های دیگه کاربردی ترند. مثلا نوع تاچ آیفون امکان اضافه ای که نیست یک امکان راحت کننده است ولی دوربین و صفحه کلید کامل و امکانات دیگه دیگه کاربردی تر هستند.

ولی در کل من به یک نظر درباره کسانی که آیفون دارند رسیدم. اینکه همه بدون استثنا، واقعا روی گوشیشون تعصب دارند یعنی اگر بهشون بگی این گوشی با این قیمت نمی ارزه فکر می کنند از دنیا عقبی و آنها آخر تکنولوژی را دارند. اصلا منظورم افرادی نیست که توی این تاپیک هستند دوستام را می گم.

در فانتزی بودن و کلاس آیفون که شک نکن! هیچی نداشته باشه با کلاس تر از اون گوشی نیست! ولی خوب دیگه قیمت هم برا با کلاساست! در مورد صفحه کلید و امکانات هم کامله به نظر من هر کاری باش می تونی بکنی!

lordsaber
12-06-2010, 07:13
شما خیلی ، سطحی به قضیه نگاه میکنی ،

گوشی آیفون از سیستم عامل قدرتند iOS استفاده میکنه ، و این سیستم عامل از هسته ی یونیکس استفاده میکنه!

به نظر ، من یک گوشی خوب ، اول باید یک سیستم عامل خوب داشته باشه تا سخت افزار خوب !

سخت افزار بدون نرم افزار به هیچ دردی نمی خوره! :27:

مثلا ، یک مثال ساده و خودمونی براتون میزنم!

مخصوصا از وقتی که ، به فریمور ۴ آپگرید کردم ، و مالتی تسک اپل رو دید ! (چون هی به من میگفت آیفون حتی مالتی تسک ساده هم نداره! :27:)

گوشی های من ، به ترتیب i-mate JASJAR --> iPhone 2G --> iPhone 3G --> iPhone 3G S بوده!

تقریبا ، هرکس با من دوست و رفیق بوده ، ظرف مدت کوتاهی به سمت اپل گرایش پیدا کرده! :40:

علاقه مندی به اپل مثل یک ویروس عمل میکنه! با قدرت تکثیر بالا!

یک نکته ، رو فراموش نکنید ، کسی که با سیستم های اپل کار کنه ، دیگه با هیچ سیستم مشابه ای ، چه بالاتر و چه پایین تر نمی تونه کار کنه!

امید وارم ، هیچ کس ، بعد از خرید افسوس نخوره! چون تا قبل از خرید پول تو جیب شماست و حق اتخاب دارید! اما بعد از خرید ، دیگه حق انتخابی وجود نداره!!

موفق باشید ،

امید

ماشالله شما تعصب به آیفون تو حرفات مثل چراغ قوه مستقیم تو چشم می زنه ها! :31:
تو بازار گوشی های قوی تر از آیفون هم هست با قیمتهای پایینتر. ولی خوب آیفون یه جورایی از گوشی های دیگه متمایز هست و خریدارهای خاص خودش رو داره. ولی اگر بخوایم روی ارزش خرید فکر کنیم همونطور که دوستمون گفتند خوب با این قیمت یکم باید روی ارزش خریدش شک کرد!

Mehrdad092000
12-06-2010, 07:40
ماشالله شما تعصب به آیفون تو حرفات مثل چراغ قوه مستقیم تو چشم می زنه ها! :31:
تو بازار گوشی های قوی تر از آیفون هم هست با قیمتهای پایینتر. ولی خوب آیفون یه جورایی از گوشی های دیگه متمایز هست و خریدارهای خاص خودش رو داره. ولی اگر بخوایم روی ارزش خرید فکر کنیم همونطور که دوستمون گفتند خوب با این قیمت یکم باید روی ارزش خریدش شک کرد!
عزیز ایفون واقا گوشیه توپیه
فقط باید باهاش کار کنی به صورت کامل

payamf1
12-06-2010, 08:57
آخ گفتی مثل تبلیغات صاایران میمونه : هرروز بهتر از دیروز ، دینگ دینگ
هرروز که میگذره یه برنامه جدید نصب میکنی کلی باهاش حال میکنی بعد تازه میفهمی عجب گوشی باحالی داری :46:
تا الان که آیفون دارم از اقوام و آشنایان 2 3 بار مشتری داشته تازه یکیشون 100 هزار تومان از خرید خودم بالاتر میداد :21:

lordsaber
12-06-2010, 09:08

آخ گفتی مثل تبلیغات صاایران میمونه : هرروز بهتر از دیروز ، دینگ دینگ
هرروز که میگذره یه برنامه جدید نصب میکنی کلی باهاش حال میکنی بعد تازه میفهمی عجب گوشی باحالی داری :46:
تا الان که آیفون دارم از اقوام و آشنایان 2 3 بار مشتری داشته تازه یکیشون 100 هزار تومان از خرید خودم بالاتر میداد :21:

بابا اینقدر نگید! از بس تعریف کردید دارم هوسی می شم کل حسابمو خالی کنم همین الان برم یکی بخرما!:22:
من آیفون می خواااااااااااام ! :21:
حالا این قیمتش میاد پایین یه مدت صبر کنم یا نه! مدل جدیدش هم اومد قیمتش خیلی افت نکرد که!
بعد یه چیز دیگه! این مدل جدیده بهتره خریدش یا همین 3gs خوبه؟!

Mehrdad092000
14-06-2010, 20:48
بابا اینقدر نگید! از بس تعریف کردید دارم هوسی می شم کل حسابمو خالی کنم همین الان برم یکی بخرما!:22:
من آیفون می خواااااااااااام ! :21:
حالا این قیمتش میاد پایین یه مدت صبر کنم یا نه! مدل جدیدش هم اومد قیمتش خیلی افت نکرد که!
بعد یه چیز دیگه! این مدل جدیده بهتره خریدش یا همین 3gs خوبه؟!
خوب معلوم مدل جدیدتر بهتره اما قیمتش اولاش بالاست
3gs یگیری هم حال میکنی
خفنهههههههههههه

mr_rayan
15-06-2010, 00:07
اگر می خوای حسابت رو خالی کنی درست و حسابی خالی کن و این جدیده رو بگیر.آیفون4 خیلی بهتر از 3gs شده.

lordsaber
15-06-2010, 11:51
درسته iphone4 بهتره ولی فکر می کنم با توجه به استفاده بنده و ویژگیهای جدید iphone همون 3gs بهتره. یه os4 هم که روش بریزیم حله دیگه! البته عمر باطری و ژیروسکوپ و صفحه قدرتمن iphone4 وسوسه کنندست ولی خوب قیمت بالاست و باید فکر نون شبمون هم باشیم بالاخره!
حالا بیاد ببینیم قیمتا چه جوری میشه.

payamf1
15-06-2010, 12:09
درسته iphone4 بهتره ولی فکر می کنم با توجه به استفاده بنده و ویژگیهای جدید iphone همون 3gs بهتره. یه os4 هم که روش بریزیم حله دیگه! البته عمر باطری و ژیروسکوپ و صفحه قدرتمن iphone4 وسوسه کنندست ولی خوب قیمت بالاست و باید فکر نون شبمون هم باشیم بالاخره!
حالا بیاد ببینیم قیمتا چه جوری میشه.
همین 3Gs رو بگیر حداقل اینه که قیافه اش زیباتره (به سلیقه من) خیلی 4 نوکیایی شده

mr_rayan
16-06-2010, 00:06
اتفاقا من قیافه 4 خیلی حال کردم.یخورده بقلش رو ضایع کار کرده ولی چون یه قیافه جدید داره یجورایی باحاله.
راستی جناب lordsaber دوربین 5 و فیلمبرداری hd هم از قلم انداختی بعلاوه میکروفون قوی تر و ...

lordsaber
16-06-2010, 06:53
اتفاقا من قیافه 4 خیلی حال کردم.یخورده بقلش رو ضایع کار کرده ولی چون یه قیافه جدید داره یجورایی باحاله.
راستی جناب lordsaber دوربین 5 و فیلمبرداری hd هم از قلم انداختی بعلاوه میکروفون قوی تر و ...

قربان بنده به ساحت مقدس حضرت iphone4 جسارت نکردم! :31: علاوه بر اینها باطری بهتر ، پروسسور بهتر ، تکنولوژی به روزتر و ... هم جزو مزیتهاش هست.
عرض کردم برای استفاده بنده و با توجه به قیمت بالاش توی یکی دو ماه آینده 3gs بیشتر ارزش خرید داره. یه os4 هم میریزی روش تمومه! مالتی تسکینگو حالشو می بری!
ولی میکروفونشو پایتم شدید... :27: این رفیقمون که آیفون 2g داره صداش خیلی کم میاد همیشه! 11 چراغ من (همون 1100) صداش از اون بهتره! :18: حالا 3gs رو نمی دونم!
در مورد ظاهر هم جدید بودنش درست ولی من فکر می کنم تمایز آیفون توی همین ظاهرش هم بود و ظاهر قبلی بهتر و تو دل برو تر بود :10: ( به قول اون دوستمون تو پستای قبلی مهر داشت! :46: )
یه سوال! یه جا خوندم apple امتیاز ساخت پنلهای خورشیدی رو برای iphone و mac گرفته ولی ننوشته بود چجوری قراره کار کنه. کسی از دوستان در این مورد اطلاعی داره؟!

Farshid72
17-06-2010, 11:04
سلام دوستان عزیز
می خواستم بدونم که بهترین مدل iphone چی هستش ؟؟؟
ببخشید من فروم مرتبط رو پیدا نکردم و مجبور شدم اینجا بزارم.

Mojtaba-MCI
17-06-2010, 18:55
راستش فروم بهترین مدل آیفون نداریم:دی...
ولی خوب بهترینش همین 4g هست.

RaS0oL.M
17-06-2010, 21:34
به نظر شما این 4 بهتره یا ان8؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.:10:

Mojtaba-MCI
18-06-2010, 09:16
به نظر من 4 جی بهتره...
یه قابلیت هایی بهش اضافه شده که فک نکنم برندهای دیگه حالا حالاها بهش برسن.
حالا مثلا اگه شما دوربین بالا میخوای همون ان 8 بهتره!

ali racer
18-06-2010, 09:32
الان داشتم با سامان چت میکردم
میگفت پیش سفارش آیفون کلا 700 دلار(آنلاک فکتوری)در میاد
که واقعا کوفتشان بشه با این قیمت :31:
ولی تو ایران قول میدم زیر 1200 وارد بازار نشه!!!!
هر کی میخواد گوشی جدید بخره بره تو کار همین آیفون 4
چون منطبق نبودن رزولوشن 4 و مدل های قدیمی تر و امکان پردازشی جدید تر و بهترش
باعث میشه بعضی بازی ها و قابلیت ها رو اپل انحصارا برای آیفون4 تولید کنه
که مشتری ترغیب بشه به خریدش
پس دوستان این اشتباه (خرید تری جی اس) رو نکنین

SIMON137
18-06-2010, 09:43
چرا شایعه می پراکنی ، کجاش 700 تومنه ، 32 گیگش رو خریدم 960 تومن :دی

mr_rayan
18-06-2010, 23:36
به نظر شما این 4 بهتره یا ان8؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.:10:
دوباره سوال بین گوشی های جدید شروع شد.(کلی عرض کردم)

بهترین جواب برای شما اینه که اگر آیفون می خوای مدل 4 رو بگیر و اگه نوکیا میخوای مدل n8 بگیر.چون اصلا در سطح هم نیستن که بخوان مقایسه بشن.

lordsaber
19-06-2010, 07:32
به نظر من 4 جی بهتره...
یه قابلیت هایی بهش اضافه شده که فک نکنم برندهای دیگه حالا حالاها بهش برسن.
حالا مثلا اگه شما دوربین بالا میخوای همون ان 8 بهتره!

عزیز این 4 جی نیست تا جایی که من شنیدم! 4 هست.
درسته یا من اشتباه می کنم؟!

saman65
19-06-2010, 08:32
چرا شایعه می پراکنی ، کجاش 700 تومنه ، 32 گیگش رو خریدم 960 تومن :دی

علی آیفون 4 رو میگه نه 3GS :31:

عزیز این 4 جی نیست تا جایی که من شنیدم! 4 هست.
درسته یا من اشتباه می کنم؟!

شما درست میگین

maz18
25-06-2010, 08:47
شنیدین که میگن lcd آیفون 4 مشکل داره و لکه های زردرنگ روش بوجود میاد ؟

joe_satriani
25-06-2010, 18:01
شنیدین که میگن lcd آیفون 4 مشکل داره و لکه های زردرنگ روش بوجود میاد ؟

در برخی آیفون های جدید دیده شده و آن وجود نقاط زرد رنگ روی نمایشگر برخی آیفون ها است که در زاویه های خاصی بیشتر دیده می شود. انگجت برای این مشکل یک نظر سنجی به راه انداخت. از ۲۹ هزار نفری که آیفون جدید را دریافت کرده بودند و در این نظر سنجی شرکت کرده بودند ۱۶ هزار نفرشان این نقاط زرد رنگ را روی نمایشگر آیفون خودشان می دیدند. اما بعدا اپل اعلام کرد که این مشکل بعد از دو روز استفاده از آیفون رفع می شود و به دلیل ماده ای است که در ساخت نمایشگر استفاده شده. بنابراین نباید نگران آن باشید.