PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفی فریم ورک های معروف Php

mohsen_ed
14-05-2010, 11:44
با فراگیر شدن وب و وب سایت های اینترنتی، ابزارهای گوناگونی برای تولید برنامه هایی مبتنی بر وب عرضه شد. یکی از ابزارهایی که در این چند سال اخیر توانست قسمت اعظمی از بازار تولید نرم افزارهای تحت وب را تسخیر کند بی شک PHP بوده است.
PHP زبان اسکریپت نویسی ساده ای است که شامل کتابخانه ها و توابع نقریباً کاملی برای استفاده در برنامه های تحت وب است و کمتر نیازی در وب یافت می شود که با PHP نتوان آن را رفع نمود.
PHP توانست در این چند سال علاقه مندان فراوانی را جذب خود کند و پروژه های بسیار قدرمتند و معروفی همچون وردپرس به این زبان نوشته شده اند.

PHP از نسخه های اولیه تا به حال تغییرات زیادی کرده است و فریم ورک های بسیاری برای هرچه سریع تر نوشتن برنامه های تحت وب توسط شرکت ها و افراد مختلف عرضه شده است. یک فریم ورک PHP به شما کمک می کند تا وب سایت های خود را سریع تر و مناسب تر از همیشه بسازید. در این مطلب قصد داریم شما را با چندتا از بهترین فریم ورک های PHP آشنا کنیم.

Zend Framework : این فریم ورک که از طرف سازندگان PHP عرضه شده است، یکی از کاملترین فریم ورک های PHP است. دارای توابعی برای تامین امنیت وب سایت های شما و همچنین توابعی برای استفاده از سرویس های وب 2.0 مثل سرویس های گوگل، یاهو، آمازون و فلیکر است. این فریم ورک بر روی ساخت وب سایت های کاربردی و وب سرویس ها با رویکرد وب 2.0 تمرکز دارد.

CakePHP : یکی از قدرتمند ترین فریم ورک های PHP با روش استفاده آسان و پشتیبانی از مدل های طراحی MVC و ORM . این فریم ورک زمان توسعه و کدنویسی را به حداقل ممکن می رساند و کمک می کند تا برنامه های تحت وب قدرتمندتری بسازید.

Qcodo : فریم ورک اوپن سورس برای PHP 5 که به شما در ساخت وب سایت های کاربردی کمک بسیاری می کند. توسعه دهندگان به جای اینکه هفته ها وقت خود را صرف کارهای تکراری بکنند، می توانند به سادگی از توابع از پیش تعریف شده در این فریم ورک بهره ببرند. این فریم ورک کاملاً بر اساس برنامه نویسی شیء گرا پیاده سازی شده است و پلت فرمی برای ایجاد سریع برنامه های تحت وب فراهم می کند.

Symfony: یک فریم ورک قدرتمند دارای کلاس های متعدد که ساختن وب سایت های پیچیده را آسان تر می کند. انتخاب این فریم ورک به شما کمک می کند تا بدون دردسر برنامه های تحت وب خود را توسعه دهید و آن ها را زودتر از انتظار بقیه آماده کنید. بسیاری از توسعه دهندگان PHP از این فریم ورک استفاده می کنند.

Seagull : فریم ورک اوپن سورس که با مجوز BSD توزیع شده است. به توسعه دهندگان PHP امکانات و ابزارهای مختلفی ارائه می کند تا برنامه های خود را هر چه سریع تر و کاراتر تولید کنند. همچنین این فریم ورک قابلیت های خوبی برای توزیع برنامه های PHP روی وب یا به صورت محلی (Local host) در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد و دارای اجتماع کاربری مناسبی است.

Solar : فریم ورکی برای نوشتن سریع وب سایت هایی است که با PHP 5 ساخته می شوند. این فریم ورک از مدل های طراحی تجاری پشتیبانی می کند و به صورت توکار از بومی سازی (Localization) پشتیبانی می کند.

Prado : فریم ورکی است بر اساس کامپوننت که شما را قادر به ساختن برنامه های تحت وب به زبان PHP با قابلیت های برنامه نویسی شیء گرا می کند.

Codeigniter : یکی از قدرتمند ترین فریم ورک های PHP است که به توسعه دهندگان امکان ساخت وب سایت هایی با کارایی بالا را می دهد. این فریم ورک دارای آموزش های مناسب و مستندات بسیار است تا شما هر چه آسان تر نحوه ی کار با آن را یاد بگیرید.

AjaxAC : فریم ورک اوپن سورس برای استفاده از تکنولوژی Ajax در برنامه های مبتنی بر PHP است.

xAjax : کتابخانه ای از کلاس ها برای استفاده از تکنولوژی Ajax در زبان PHP است. با این کتابخانه کلاس می توانید با استفاده از جاوا اسکریپت، CSS، HTML و PHP برنامه های تحت وب قدرتمند و با بازدهی بالا بنویسید.

منبع : نامشخص !

تشکر // :11:

tazphoenix
14-05-2010, 17:53
جالب بود.آموزش استفاده نمیزاری؟

mohsen_ed
14-05-2010, 19:49
CakePHP به زبان فارسی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Qcodo به زبان انگلیسی :

Symfony به زبان فارسی :

Seagull به زبان انگلیسی :

Solar به زبان انگلیسی :

Prado به زبان انگلیسی :

Codeigniter به زبان فارسی (پیشنهاد میشه) :

Open-Source
14-05-2010, 20:11
اگه یه IDE خوب هم معرفی کنی خیلی خوب میشه.
من خودم از Netbeans استفاده میکنم (خداییش بد نیست) ولی یه چیزی تو مایه های MS VS میخوام.

mohsen_ed
14-05-2010, 22:32
اگه یه IDE خوب هم معرفی کنی خیلی خوب میشه.
من خودم از Netbeans استفاده میکنم (خداییش بد نیست) ولی یه چیزی تو مایه های MS VS میخوام.

سلام دوست عزیز ،

من فکر نمی کنم بشه گفت بهترین IDE کدوم هست ؟ این موضوع سلیقه ایه .

از نظر من PHP Designer از بقیه بهتره .

MATRIX reloaded
20-05-2010, 01:54
من از بقیه فریم ورک ها بیشتر از استارتاپ استفاده نکردم و فقط بصورت حرفه ای زند کار می کنم. باید بگم که فوق العادست ولی بعضی جاها به پیچ های اساسی بر می خوری مثلا zend_form ولی معماری mvc در اجرای زند، باعث سرعت بخشیدن به برنامه نویسی شده و در کل مل سایت بر اساس oop هست و یک ویژگی زند اینه که از ماژول ها و آبجکن هاش می تونی بصورت جدا هم استفاده کنی .

eaw_Master
30-05-2010, 12:38
به عنوان ویرایشگر کدهای PHP بنده از Notepad++ استفاده می کنم و توصیم هم نیز همینه اما خوب می تونی از IDE با نام (DSV PHP Editor) که بسیار تا بسیار قدرتمند هست استفاده کنی قابلیتاش

اجرای کدها بدون نیاز به راه اندازی سرور مجازی
خطایابی و گزارش خطا در خود محیط IDE
قابلیت رنگبندی واژه ها

teshneh
16-09-2010, 11:37
AjaxAC : فریم ورک اوپن سورس برای استفاده از تکنولوژی Ajax در برنامه های مبتنی بر PHP است.

xAjax : کتابخانه ای از کلاس ها برای استفاده از تکنولوژی Ajax در زبان PHP است. با این کتابخانه کلاس می توانید با استفاده از جاوا اسکریپت، CSS، HTML و PHP برنامه های تحت وب قدرتمند و با بازدهی بالا بنویسید.

آموزش استفاده از این دو مورد رو اگر دارید ،میشه لطف کنید بذارید؟؟؟

amir-haghighi
16-09-2010, 18:05
سلام ...

PHP Code Editor

این نام را به خاطر بسپارید !!!! :31:

خوب این چیه اصلا ؟

PHP Code Editor یه ide هست که منخ ودم نوشتم . تا 1 ماه دیگه کامل میشه . زبان برنامه نویسی C# + WPF هستش.

کاملا free و کاملآ کد بسته :31:

با توانایی جمع کردن کدها (colapse text یا همون code folding)

بررسی داشتن اررور در سینتکس و ارور یابی قبل از اجرای برنامه .

بررسی نتیجه اجرای کدها قبل از اجرای کد ها !:18: برای ارور یابی .! (ها ای که گفتم ای یعنی چه ؟:31:)

ببینید برنامه های زبادی هستند که کد های php رو ارور یابی میکنند. این برنامه ها ممکنه ارروری رو به شما نشون ندن! مثلآ فایلی رو در نظر بگیرید که هیچ اروری نداره اما session_start رو فراخونی کردن و به صورت utf8+bom ذخیره شده . وقتی اجراش کنین اررور میگیرید !

یا اینکه مثلا کد شما فایلی رو include کرده که اصلا وجود نداره ! یا اینکه در دیتابیس دچار ارور بشه و خلاصه اینکه با خطاهای زمان اجرا مواجه بشید !

این برنامه طوری طراحی شده که تمام انواع ارور های fatal error + warning + parse error رو به کاربرنشون میده ! کاربر همین طوری که داره کدها رو تغییر میده همون لحظه بلافاصله نتیجه اجرای کدها به کاربر نشون داده میشه !

داشتن قسمت code + split + view + html code .

و کلی ویژگی دیگه ...

این برنامه احتمالآ تا کمتر از یک ماه آینده منتشر میشه در سایت

دوستانی که تمایل به همکاری دارن تا در این پروژه شرکت کنن میتونن از طریق میل cazino86@gmail.com و شماره 09363874225 با من تماس بگیرن . (البته قصدم تبلیغات در سایت نیست و فقط هدف گسترش تیم کاری پروژه هستش).

امیدوارم بتونم برنامه ای که آماده میکنم یه برنامه خوب و کامل از آب در میاد .

آماده که شسد حتما برای دانلود معرفیش میکنم تا ازش استفاده کنید و نطر خودتون در موردش بگید .