PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فينال جام حذفي انگليس (FA Cup) / چلسی 1 - پورتس موث 0 / دومين جام براي كارلتو و آبي

MORINIO
13-05-2010, 21:11
شنبه 25/02/1389 ساعت : 18:30
فينال جام حذفي انگليس : چلسي - پورتسموث
پخش از شبکه سه سیما

---------- Post added at 09:06 PM ---------- Previous post was at 09:02 PM ----------

غيبت احتمالي ايوانوويچ در فينال اف اي كاپ

آبي ها براي كسب دومين جام فصل روز شنبه در مقابل پورتسموث قرار خواهند گرفت.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سايت گل- در حالي كه آبي ها خود را براي بازي روز شنبه مقابل پورتسموث و كسب دومين جام فصل آماده مي كنند، كارلو آنچلوتي هنوز نمي داند كه آيا مي تواند از برانيسلاو ايوانوويچ، مدافع راستش استفاده كند يا خير.

در صورتي كه اين مدافع نتواند مصدوميت را پشت سر بگذارد و در اين ديدار به ميدان برود، پائولوي فريرا جاي او را در تركيب تيم چلسي پر خواهد كرد.

جان اوبي ميكل نيز يك عمل جراحي مختصر روي زانوي مصدومش انجام داده است و نمي تواند در اين بازي تيمش را همراهي كند. ضمن اينكه ژوزه بوسينگوا، ريكاردو كارواليو و مايكل اسين نيز به دليل مصدوميت در اين بازي غايب خواهند بود.

تيم چلسي كه در ابتداي اين هفته با پيروزي 8-0 مقابل ويگان، قهرمان ليگ برتر انگليس شد، دو روز ديگر بايد در فينال جام حذفي مقابل پورتسموث قرار بگيرد. در صورت پيروزي چلسي در اين ديدار، آنچلوتي در اولين فصل حضورش در استمفورد بريج، يك دوگانه ارزشمند به دست خواهد آورد.

---------- Post added at 09:11 PM ---------- Previous post was at 09:06 PM ----------

مصدوميت تري جدي نيست

مصدوميت كاپيتان آبي ها جدي نيست و او مشكلي براي حضور در جام جهاني نخواهد داشت.

سايت گل- جان تري، مدافع تيم چلسي و تيم ملي انگليس، تاييد كرد كه از حادثه اي كه روز گذشته در تمرينات برايش رخ داد و موجب مصدوميت جزئي پاي راستش شد، ترسيده است.

اين بازيكن 29 ساله پس از اين اتفاق راهي بيمارستان شد و گزارش هاي اوليه از شكستگي پاي او خبر مي دادند، مسئله اي كه حضور او در جام جهاني را در هاله اي از ابهام قرار مي داد اما اسكن هايي كه در بيمارستان از پاي او گرفته شد، هيچ شكستگي اي را نشان نداد و به اين ترتيب او خيلي زود مي تواند بار ديگر به تمرينات آبي ها براي انجام بازي فينال جام حذفي در مقابل پورتسموث بازگردد.

او در مصاحبه با خبرنگاران گفت:" من چند اسكن انجام دادم و هيچ مشكلي ندارم. ابتدا كمي ترسيده بودم زيرا پايم بدجوري درد گرفته بود اما با آزمايشاتي كه انجام شد، خيالم راحت شد. هيچ شكستگي و پارگي ليگامنتي اتفاق نيفتاد.

من به زودي به تمرينات بر مي گردم. بايد اعتراف كنم كه خيلي ترسيده بودم. نگران بودم كه شايد اين مصدوميت موجب شود جام جهاني را از دست بدهم."

MORINIO
14-05-2010, 20:37
كارلتو مي تواند با پيروزي در بازي فردا در اولين فصل حضورش در فوتبال جزيره دابل كند.

سايت گل- در حال حاضر چلسي و پورتسموث در دو كهكشان متفاوت سير مي كنند اما شايد شاگردان آورم گرانت در بازي فردا يكي از عجيب ترين نتايج تاريخ جام حذفي انگليس را رقم بزنند.

پورتسموث در اين فصل با مشكلات مالي متعددي دست به گريبان بود و سرانجام با كسر امتياز، با قرار گرفتن در قعر جدول رده بندي به دسته اول سقوط كرد. در حالي كه آبي ها پس از چهار سال انتظار، در اولين فصل حضور كارلو آنچلوتي بار ديگر عنوان قهرماني را از آن خود كردند.

حضور كارلتو در استمفورد بريج بار ديگر جوي مملو از اميد و طراوت را در اين باشگاه لندني به وجود آورد اما در مقابل وضعيت در فراتون پارك به قدري نابه سامان و بحراني است كه حتي قهرماني در اف اي كاپ نيز نمي توان چندان به آن رو سامان بدهد. وضعيت مالي نامساعد باشگاه شايد مسئولان اين تيم را مجبور كند كه در تابستان دست به فروش بازيكنان بزنند.

اخبار دو تيم

پورتسموث

كوين- پرينس بواتنگ، مهاجم تيم مصدوم است كه بعيد مي رسد كه بتواند در اين بازي تيمش را همراهي كند. حضور جمي اوهارا نيز به دليل مصدوميت در اين ديدار در هاله اي از ابهام قرار دارد. هر چند ممكن است پزشكان باشگاه اين بازيكن متعد را با تزريق آمپول هاي مسكن به بازي برسانند.

آرونا ديندانه، مارك ويلسون، حسن يبدا و لني سوا نيز از مصدوميت هايي جزيي رنج مي برند و اين مسئله بر نگراني هاي گرانت خواهد افزود.

از سوي ديگر تال بن هييم، بازيكن سابق چلسي، نظير بالحاج و ريچارد هيوز مصدوميت را پشت سر گذاشته اند و مي توانند در اين بازي به ميدان بروند.

چلسي

برانيسلاو ايوانوويچ، مدافع راست تيم مصدوم است و شايد اين بازي را از دست بدهد. در صورت غيبت او پائولو فريرا در تريكب اصلي آبي ها قرار خواهد گرفت.

جان تري نيز كه در تمرينات روز چهار شنبه دچار مصدوميت شده بود، اعلام كرد كه براي حضور در اين باري 100 درصد آماده است.

جان ابي ميكل، مايكل اسين، ژوزه بوينگوا و ريكاردو كارواليو به دليل مصدوميت مدت هاست در تركيب چلسي به ميدان نرفته اند.

pcforlife
14-05-2010, 21:13
با اینکه منچستریم... اما دوست دارم چلسی ببره (یعنی به احتمال 99.999 پورت موث سقوط کرده میبره)... البته اگه اون 1 درصد به وقوع بپیونده باید...باید.... :weird:
خلاصه دوست دارم کامیونیتی شیلد فصل بین یونایتد چلسی باشه...!:31:

goldenm
14-05-2010, 21:19
خوبه واسه اینجور تاپیکا یه نظرسنجی هم گذاشته بشه :31:

A.N.A.P
15-05-2010, 12:15
فينال جام حذفي فوتبال انگليس

ديدار فينال رقابتهاي فوتبال جام حذفي انگليس امروز " شنبه " برگزار مي شود.

در این بازی تیم چلسی قهرمان لیگ برتر، مقابل پورتسموث صف آرایی خواهد کرد.
این دیدار امروز شنبه ساعت 18:30 به وقت ایران از شبکه سه سیما پخش خواهد شد .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mstf666
15-05-2010, 12:35
چلسی وقتی ببره درست میبره....
وقتی هم بخواد سوتی بده هیچی جلوشو نمیگیره....:31:
امیدوارم این یکی بازی هم رد کنه..:40:

Ezel
15-05-2010, 14:10
مجددا چلسی & آورام گرانت به هم رسیدند:5:

برکناری گرانت با وجودی که به فینال چمپیونز رسیده بود و تا روز آخر شانس قهرمانی در لیگ جزیره رو داشت جای بسی تامل داشت. :15:

Capcom
15-05-2010, 15:56
خلاصه دوست دارم کامیونیتی شیلد فصل بین یونایتد چلسی باشه...!

مگه مثل اسپانیا نیست که که اگه تیمی هر دو جام رو ببره ، سوپرجام بین تیمهای فینالیست جام حذفی برگزار میشه ولی رفت و برگشت؟

Ezel
15-05-2010, 15:56
سايت گل ـ‌در صورتي كه چلسي امروز موفق به پيروزي در فينال اف اي كاپ بشود، نيكولاس آنلكا اولين‌ بازيكني خواهد بود كه مقام قهرماني ليگ و اف اي كاپ در دو تيم مختلف فتح كرده است. چلسي امروز در فينال اف اي كاپ با پورتس موث مسابقه دارد و شانس آنها براي اولين دابل تاريخ اين باشگاه بسيار زياد است.

آنلكا مهاجم فرانسوي چلسي قبلاً‌ در سال 1998 موفق شده بود با آرسنال به قهرماني ليگ و اف اي كاپ برسد. آنلكا مي‌گويد:«من از تلويزيون شنيدم كه هيچ بازيكني نتوانسته با دو تيم مختلف به اين دو قهرماني دست پيدا كند و اگر چنين اتفاقي بيفتد من تاريخ‌ساز خواهم شد.»

او ادامه مي‌دهد:«من به خودم افتخار مي‌كنم كه به تمام عناوين ممكن در فوتبال رسيده‌ام و البته خوشحالم كه اين موفقيت در آينده نيز با چلسي ادامه خواهد داشت.» آنلكا در مسابقه فينال سال 98 گل دوم را مقابل نيوكاسل به ثمر رساند. آنلكا مي‌گويد:«در آن سال هم ما رقابت سختي با منچستريونايتد داشتيم.»

آنلكا درباره اين فصل مي‌گويد:«در فوتبال شما نمي‌دانيد كه چه اتفاقاتي خواهد افتاد، ما هم در پايان فصل با پيروزي‌هاي خيلي خوب توانستيم اعتماد به نفس خودمان را به دست آوريم و حالا نوبت دو برابر كردن تعداد جام‌هاست، در چلسي هميشه اعتقاد به قهرماني وجود دارد و بازيكنان مي‌دانند كه مي‌توانند.»

pcforlife
15-05-2010, 16:50
مگه مثل اسپانیا نیست که که اگه تیمی هر دو جام رو ببره ، سوپرجام بین تیمهای فینالیست جام حذفی برگزار میشه ولی رفت و برگشت؟
نه! تا جایی که من میدونم تو انگلیس اگر یه تیمی لیگ و جام حذفی رو ببره، دیدار سوپر جام (کامیونیتی شلید در انگلیس) بین تیم قهرمان و نایب قهرمان لیگ برگزار میشه!:20:

vahidgame
15-05-2010, 17:51
پس چرا بازیو نمیدن:41:

LeBron
15-05-2010, 19:24
تبریک!
اینم دومیش

MORINIO
15-05-2010, 20:19
اول تبریک !:40:

دوم من فقط یه ربع آخرو دیدم ! ولی شنیدم که نیمه اول هم پخش نشده! پس در کل چیز زیادی رو از دست ندادم!:20:

سوم از لمپارد بعید بود پنالتیشو بزنه بیرون!:13:

چهارم دم چک گرم با اون پنالتی ای که گرفت!:40:

پنجم کف بر شدم گفت نیمه اول پنج بار توپو زدیم به تیر!:5:

ششم خاک تو سرشون که مراسم اهدای جامو نشون ندادن!:2: حالا اگه بارسا بود دوش گرفتن بعد بازی بازیکنا رو هم نشون میداد!:دی(فردا ببینین درست میگم یا نه! بازی وایا - بارسا )

و دیگر هیچ!

MORINIO
15-05-2010, 20:34
چلسي 1-0 پورتسموث: دومين جام براي كارلتو و آبي

آبي هاي لندن در فاصله كتر از يك هفته دومين قهرماني شان در رقابت هاي اين فصل را جشن گرفتند تا سرمربي ايتاليايي اين تيم شروعي رويايي در فوتبال جزيره داشته باشد.

سايت گل-
ورزشگاه ويمبلي لندن

داور: كريس فوي

اخطارها: بواتنگ (پورتسموث)

بازيكنان تيم

چلسي: چك، ايوانوويچ، الكس، تري، اشلي كول، لمپارد، بالاك(بلتي44)، مالودا، آنلكا(استوريچ 90)، دروگبا، كالو( جو كول71)

بازيكنان ذخيره: هيلاريو، جو كول، ژيركوف، پائولو فريرا، استوريچ، بلتي، ماتيچ

سرمربي: كارلو آنچلوتي

پورتسموث: جيمز، فينن، روچا، موكوئنا، مولينز(نظير بالحاج 82)، براون، ديوپ(كانو 81)، بواتنگ(اتاكا 73)، اهارا، پيكيونه، ديندانه

بازيكنان ذخيره: اشداون، اتاكا، فن دن بور، هيوز، بن هييم،كانو، بالحاج

سرمربي: آورام گرانت

چلسي با پيروزي يك بر صفر مقابل پورثموث دومين جام قهرماني اين فصل خود را به دست آورد. شاگردان كارلو آنچلوتي كه بازي را در حضور هزاران طرفدار آغاز كرده بودند صد و بيست و نهمين دوره جام حذفي را به سود خود تمام كردند تا شگفتي خاصي در اين رقابت رخ ندهد. اين بازي پرماجرا كه با برتري چلسي آغاز شد، حوادث بسياري در دل خود داشت. از مصدوميت شديد بالاك تا دو پنالتي از دست رفته توسط بوآتينگ و لمپارد. پورثموث كه در 27 بازي گذشته موفق به پيروزي مقابل آبي‌ها نشده بود اين‌بار اميدوار بود با شناختي كه آورام گرنت از اين تيم دارد مقابل آبي‌ها به پيروزي برسد كه در نهايت اين اتفاق رخ نداد. چلسي كه تيم برتر ميدان بود با گل اسثتنايي دروگبامزد برتري‌اش را گرفت و جام را روي دستان ستارگان خود بالا برد. اين پيروزي فصل خوب كارلو آنچلوتي را تكميل كرد.

جريان گل:

يك ضربه خطا پشت محوطه جريمه پورتسموث اتفاق افتاد و در غياب بالاك، دروگبا با خيالي آسوده پشت ضربه قرار گرفت و از زاويه اي بسته، با ضربه اي دقيق و ديدني توپ را از ديويد جيمز عبور داد تا يك بار ديگر با گل او چلسي قهرماني جام حذفي را از آن خود كند

اخبار تكميلي در مورد اين بازي را مي توانيد تا دقايقي ديگر در سايت گل دنبال كنيد.

اختصاصی از ویمبلی: حاشیه های خواندنی فینال جام حذفی

پس از آنكه سالمون كالو در نيمه اول يك موقعيت عالي را مقابل جيمز از دست داد، هري ردنپ مربي تاتنهام كه مفسر اين بازي بود با لبخند گفت مادربزرگ من هم اين توپ را به گل تبديل مي‌كرد!(:دی)

سايت گل ـ‌ خبرنگار سايت گل از انگليس اخبار جالبي از گوشه و كنار فينال جام حذفي را به طور اختصاصي براي بخش فارسي سايت گل ارسال كرده است.

ركورد آنچلوتي

كارلو آنچلوتي ششمين مربي تاريخ فوتبال انگليس است كه موفق به فتح دوگانه ليگ و جام حذفي شده است. اين مربي در اولين فصل حضور خود در ليگ انگليس كارنامه كاملا موفقي داشت و احتمالاً سرمربي سال انگليس انتخاب خواهد شد.

ششمين جام حذفي براي اشلي

اشلي كول كه پيش از مسابقه به سوال آي تي وي درباره اينكه آيا به فتح دوگانه با چلسي اميدوار است يا فتح جام جهاني با تيم ملي، گزينه اول را انتخاب كرد با پيروزي چلسي براي ششمين بار فاتح جام حذفي شد تا ركورد تازه‌اي خلق كند.

روز خوب جيمز

دروازه‌بان‌هاي هر دو تيم روز خوبي را پشت سر گذاشتند. اما ديويد جيمز كه در صحنه گل مغلوب ضربه عجيب و غريب دروگبا واشو پيش چشم آنچلوتي نمايش خوبي داشت. شيرجه‌اي كه او روي ضربه كاشته دروگبا در نيمه اول رفت يكي از بهترين دفع توپ‌هاي تاريخ جام حذفي محسوب مي‌شود. او اميدوار است در جام جهاني مرد شماره يك تيم ملي انگليس باشد.

بالاك و عصبانيت از بوآتنگ

خطاي بوآتنگ روي بالاك مشابه خطايي بود كه فرانك ريبري روي ليساندرو بازيكن ---- انجام و سه جلسه توسط يوفا محروم شد. بالاك كه رسيدگي به مصدوميتش در كنار زمين دقايق بسياري طول كشيد، عقيده داشت بوآتنگ بايد به دليل اين خطاي اخراج مي‌شد.

كالو و جمله جذاب ردنپ

پس از آنكه سالمون كالو در نيمه اول يك موقعيت عالي را مقابل جيمز از دست داد، هري ردنپ مربي تاتنهام كه مفسر اين بازي بود با لبخند گفت مادربزرگ من هم اين توپ را به گل تبديل مي‌كرد!

كاهش ميانگين گل چلسي

چلسي در 8 بازي گذشته خود ميانگين چهار و نيم گل در هر مسابقه را به جاي گذاشته بود كه اگر بخت‌هاي نيمه اول اين تيم به گل تبديل مي‌شد، معدلي در همين حد به دست مي‌آمد. آنها به شايستگي فاتح اين بازي شدند.

القاب عجيب بازيكنان پورتسموث

بازيكنان پورثموث القاب عجيبي دارند: بوآتنگ(شاهزاده)، براون(اژدها)، پاپه بوپا ديوپ(غول)، كانو(پادشاه)، ديويد جيمز(پيترپن)، بن هيم(الاغ)، موكونا(وحشي)و آورام گرانت(جوجه رنگي). اين محتواي گزارشي است كه در ابتداي بازي درباره پورثموث پخش شد.

جنگ آنلكا و گرانت

نيكولاس آنلكا و آورام گرانت به وضوح ناراحتي خود را از يكديگر نشان دادند. آنلكا كه در كتاب بيوگرافي خود به انتقاد از گرانت سرمربي سابق چلسي پرداخته، از اينكه به وي فرصت چنداني داده نمي‌شد و از اينكه مربي‌اي به وي بهاي لازم را نمي‌داد، همواره از گرانت دلخور بوده است.

vahidgame
15-05-2010, 20:40
منم تبریک میگم:40:
خیلی خوب شد که این فصل دابل کردیم.
گزراشگر بازی که واقعا اعصاب خرد کن بودش:2: مثل اینکه خیابانی داره برای خودش شاگرد تربیت می کنه:31: خیلی باحاله یه جوری در مورد لمپارد صحبت می کرد که انگار بدترین بازیکن چلسی هستش. واقعا اطلاعاتش منو کشته بود.تازه می گفت چلسی بازم می خواد مثل فصل قبل خرج هنگفت کنه!!!واقعا از اطلاعات طرف لذت بردیم:18:
اول فصل بعد کامیونیتی شلید و هم بیریم دیگه تمومه.

MORINIO
15-05-2010, 20:53
خیلی خوب شد که این فصل دابل کردیم.

کلآ امسال چلسی تو کار دبل بود ... تو جام بردن که دبل کرد . یونایتد و آرسنال و لیور رو هم دبل کرد . جلوی سیتی هم دبل شد:دی

گزراشگر بازی که واقعا اعصاب خرد کن بودش:2:مثل اینکه خیابانی داره برای خودش شاگرد تربیت می کنه:دی خیلی باحاله یه جوری در مورد لمپارد صحبت می کرد که انگار بدترین بازیکن چلسی هستش.

آره عجب گزارشگر ضایعی بود! شرط میبندم عمرا نمیدونست فرانکی امسال 22 گل واسه چلسی تو لیگ زده!

تازه می گفت چلسی بازم می خواد مثل فصل قبل خرج هنگفت کنه!!!واقعا از اطلاعات طرف لذت بردیم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif

حالا آدم میفهمه فردوسی پور چه نعمتیه! هفته پیش من با گزارش بازی چلسی - ویگان بیشتر از خود بازی حال کردم!

راسی این لباسای جدید چلسی هم بد نبود ... قرمزش زیاد تو چشم نمیزد ...

charlize
15-05-2010, 20:59
تبریک میگم..
ندیدم بازی رو چون فک میکردم نمیده!
حالا آخر هم نفهمیدیم بازی رو نشون دادن یا نه؟!: دی
دوتا جام تو کمتر از 1 هفته هم خیلی حال میده!
فصل بعد باید برا جام باشگاه ها تلاشمون رو بیشتر کنیم بلکه بتونیم به اون هم برسیم...

ششم خاک تو سرشون که مراسم اهدای جامو نشون ندادن![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حالا اگه بارسا بود دوش گرفتن بعد بازی بازیکنا رو هم نشون میداد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]هه! تا یه هفته میخوان جشنهای بارسا رو نشون بدن! برنامه دارن میریزن که وقت آزاد گیر بیارن برا اینکار!

كالو و جمله جذاب ردنپ

پس از آنكه سالمون كالو در نيمه اول يك موقعيت عالي را مقابل جيمز از دست داد، هري ردنپ مربي تاتنهام كه مفسر اين بازي بود با لبخند گفت مادربزرگ من هم اين توپ را به گل تبديل مي‌كرد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pcforlife
15-05-2010, 21:01
تبریک میگم به هواداران چلسی.. به خاطر اولین دابلشون در تارخ باشگاهشون...:20: (البته یه تربل نه چندان معتبر سال 98 داشتند)
بازی رو ندیدم ولی فکر می کردم چلسی پورت‏موس رو گل بارون کنه! یه گل کمه ولی خوب... کافیه (هر چند کله بازی دست چلسی بوده)...
ایشالا یونایتد تو استارت فصل بعد تو چریتی کاپ میبرتتون!:31::46:
یاعلی:11:

Capcom
15-05-2010, 21:02
منم به عنوان یه ارسنالی به چلسی فن های عزیز تبریک میگم

pcforlife
15-05-2010, 21:14
لینک دانلود تک گل بازی:

vahidgame
15-05-2010, 21:19
اینم تصویر بالا بردن جام که دوباره تری و لمپارد با هم بالا بردن

تصاویر دیگه بازیو می تونید از اینجا ببینید:

MORINIO
15-05-2010, 21:20
دروگبا هم ضربات آزادش یه پا کریسه! اون ضربه نیمه اول اگه گل میشد وحشتناک قشنگ بود! اصلا عجیب بود نرفت تو گل ... حدود 80 درصد توپ تو گل بود!

خلاصه اینکه پرتغال و برزیل باید خیلی حواسشون جمع باشه !

Alireza_SA
15-05-2010, 22:08
خوشحالم
:10:

Ezel
15-05-2010, 22:11
هرچند که قلبا علاقه داشتم آورام گرانت شکست نخوره اما چلسی بدون شک شایسته ترین تیم لیگ جزیره بود برای فتح هر دو جام .

گزارشگر هم مجید صادقیان بود که پتانسیل تبدیل به خیابانی دیگری رو داره ، و اینکه گویا با لمپارد خصومت شخصی داشت :دی

vahidgame
15-05-2010, 22:33
گزارشگر هم مجید صادقیان بود که پتانسیل تبدیل به خیابانی دیگری رو داره ، و اینکه گویا با لمپارد خصومت شخصی داشت :دی

آره والا. انگار ایشون از شاگردای خیابانی هستن:31:

SAMAN-JEEZY
16-05-2010, 08:20
میگم این گزارشگره نمیدونه که امسال لمپارد بیشترین تعداد گلاشو تو یه فصل زده؟اطلاعاتش از خیابانیم کمتر بود.

Ezel
16-05-2010, 09:18
سایت گل- چلسی شنبه شب موفق شد تا با نتیجه 0-1 مقابل پورتسموث به برتری دست یابد و قهرمان جام حذفی انگلیس لقب بگیرد.

در پایان این دیدار کارلو آنچلوتی سرمربی ایتالیایی این تیم در صحبتهایی گفت:« لحظه ای که پترچک توپ را مهار کرد، لحظه کلیدی ای برای تیم ما بود، چرا که اگر پورتسموث به گل می رسید، آنها از ما جلو می افتاندند ولی با درخشش چک بازی 0-0 دنبال شد و بدین ترتیب کار برای پیروزی ما بسیار آسان شد.»

این مربی ایتالیایی ادامه داد:« ما در نیمه اول بسیار بدشانس بودیم ولی چنین اتفاقاتی در دنیای فوتبال رخ می دهد. »

چلسی پس از قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی باشگاه های انگلیس را نیز از آن خود کرد و آنچلوتی در ادامه صحبتهایش در این باره گفت:« برای سران باشگاه، کسب دومین جام قهرمانی در رقابتهای این فصل بسیار مهم بود.و این برای اولین بار برای من نیز بود. فصل فوق العاده ای بود و شنبه شب هم بازی فوق العاده ای را به اجرا گذاشتیم. فضایی غیر قابل باور و بازی ای فوق العاده، فکر می کنم که نیرو و قوا در گروه، در رختکن باشگاه و در سازماندهی باشگاه است.»

MORINIO
16-05-2010, 13:50
چند تا عکس از مراسم قهرمانی چلسی :40:

MORINIO
16-05-2010, 19:48
جان تري: تاريخ‌ساز شديم

گل دروگبا نيز عالي بود واقعاً باور كردني نبود كه توپ از آن زاويه وارد دروازه بشود. من فكر مي‌كنم در اين بازي كمي بدشانس بوده‌ايم اما گل دروگبا عالي بود.

سايت گل ـ جان تري كاپيتان تيم چلسي پس از پيروزي تيمش مقابل پورتسموث و قهرماني در رقابت‌هاي اي اف كاپ به تحسين هم‌تيمي‌هايش پرداخت.
شاگردان كارلو آنچلوتي پس از قهرماني هفته گذشته در رقابت‌هاي ليگ برتر ديروز موفق شدند با تك گل ديديه دروگبا پورتسموث را شكست دهند و به اولين دوگانه تاريخ باشگاه دست پيدا كنند.
تري در مصاحبه با خبرنگاران گفت:«احساس فوق‌العاده‌اي دارم. صادقانه بگويم اين فصل باورنكردني بود تاكنون در تاريخ باشگاه چنين افتخاري كسب نشده بود به همين دليل بازيكنان تيم احساس بسيار ويژه‌اي دارند.»
پتر چك در اين ديدار يك پنالتي از بازيكنان حريف گرفت و تري گفت كه هميشه معتقد بوده كه اين دروازه‌باني باتجربه مي‌تواند در لحظات حساس به كمك آنها بيايد. «دفع پنالتي او عالي بود. واكنش بسيار خوبي انجام داد. گل دروگبا نيز عالي بود واقعاً باور كردني نبود كه توپ از آن زاويه وارد دروازه بشود. من فكر مي‌كنم در اين بازي كمي بدشانس بوده‌ايم اما گل دروگبا عالي بود.»
اين ملي‌پوش انگليسي هم تيمي‌هايش را به دليل حرفه‌اي‌گريشان ستايش كرد و از اينكه زمين چمن ورزشگاه ويمبلي براي آنها مشكل‌ساز نشد، اظهار رضايتي كرد. «احتمالاً‌ اين بدترين زميني بود كه در اين فصل در آن بازي كرديم، سطح خوبي نداشت اما ما كاري كه بايد انجام مي‌داديم را انجام داديم.

كارلتو در نقش كريم باقري؛ ‌آواز خواني سرمربي چلسي در جشن قهرماني

سرمربي ايتاليايي چلسي در جشن قهرماني تيمش سنگ تمام گذاشت.

سايت گل- كارلو آنچلوتي، سرمربي تيم چلسي، در جشن قهرماني دوگانه آبي ها كه در خيابان هاي لندن برگزار شد، آواز خواند و چهره ديگري از خود به نمايش گذاشت.

او با چند آواز مشهور هواداران تيمش را غافلگير كرد و بيش از بازيكنان و شاگردانش در اين جشن بالا و پايين پريد.

البته اين اولين بار نيست كه او استعداد آواز خواني اش را به نمايش مي گذارد. او در جشن قهرماني ميلان در چمپيونز ليگ در سال 2007 نيز آواز خوانده بود.

چلسي ديروز با تك گل ديديه دروگبا از روي يك ضربه آزاد پورتسموث را 1-0 شكست داد و قهرمان جام حذفي شد. آنها هفته گذشته نيز قهرماني در ليگ برتر را جشن گرفته بودند.

mmiladd
16-05-2010, 19:51
تبریک به همه هواداران چلسی..............

A.N.A.P
16-05-2010, 22:55
حاشيه هاي خواندني فينال جام حذفي انگليس

رکورد آنچلوتي
کارلو آنچلوتي ششمين مربي تاريخ فوتبال انگليس است که موفق به فتح دوگانه ليگ و جام حذفي شده است. اين مربي در اولين فصل حضور خود در ليگ انگليس کارنامه کاملا موفقي داشت و احتمالاً سرمربي سال انگليس انتخاب خواهد شد.
ششمين جام حذفي براي اشلي
اشلي کول که پيش از مسابقه به سوال آي تي وي درباره اينکه آيا به فتح دوگانه با چلسي اميدوار است يا فتح جام جهاني با تيم ملي، گزينه اول را انتخاب کرد با پيروزي چلسي براي ششمين بار فاتح جام حذفي شد تا رکورد تازه‌اي خلق کند.
روز خوب جيمز
دروازه‌بان‌هاي هر دو تيم روز خوبي را پشت سر گذاشتند. اما ديويد جيمز که در صحنه گل مغلوب ضربه عجيب و غريب دروگبا شد پيش چشم آنچلوتي نمايش خوبي داشت. شيرجه‌اي که او روي ضربه کاشته دروگبا در نيمه اول رفت يکي از بهترين دفع توپ‌هاي تاريخ جام حذفي محسوب مي‌شود. او اميدوار است در جام جهاني مرد شماره يک تيم ملي انگليس باشد.
بالاک و عصبانيت از بوآتنگ
خطاي بوآتنگ روي بالاک مشابه خطايي بود که فرانک ريبري روي ليساندرو بازيکن ---- انجام و سه جلسه توسط يوفا محروم شد. بالاک که رسيدگي به مصدوميتش در کنار زمين دقايق بسياري طول کشيد، عقيده داشت بوآتنگ بايد به دليل اين خطا اخراج مي‌شد.
کالو و جمله جذاب ردنپ
پس از آنکه سالمون کالو در نيمه اول يک موقعيت عالي را مقابل جيمز از دست داد، هري ردنپ مربي تاتنهام که مفسر اين بازي بود با لبخند گفت مادربزرگ من هم اين توپ را به گل تبديل مي‌کرد!
کاهش ميانگين گل چلسي
چلسي در 8 بازي گذشته خود ميانگين چهار و نيم گل در هر مسابقه را به جاي گذاشته بود که اگر بخت‌هاي نيمه اول اين تيم به گل تبديل مي‌شد، معدلي در همين حد به دست مي‌آمد. آنها به شايستگي فاتح اين بازي شدند.
القاب عجيب بازيکنان پورثموث
بازيکنان پورثموث القاب عجيبي دارند: بوآتنگ(شاهزاده)، براون(اژدها)، پاپه بوپا ديوپ(غول)، کانو(پادشاه)، ديويد جيمز(پيترپن)، بن هيم(الاغ)، موکونا(وحشي)و آورام گرانت(جوجه رنگي). اين محتواي گزارشي است که در ابتداي بازي درباره پورثموث پخش شد.
جنگ آنلکا و گرانت
نيکولاس آنلکا و آورام گرانت به وضوح ناراحتي خود را از يکديگر نشان دادند. آنلکا که در کتاب بيوگرافي خود به انتقاد از گرانت سرمربي سابق چلسي پرداخته، از اينکه به وي فرصت چنداني داده نمي‌شد و از اينکه مربي‌اي به وي بهاي لازم را نمي‌داد، همواره از گرانت دلخور بوده است.