PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ تاپیک جامع مقررات آموزش متوسطه ( بزرگسالان ؛ راه دور ؛ غیر حضوری و ... )

صفحه ها : [1] 2

Alireza SM
11-05-2010, 12:16
با تشکر از مدیر بخش که اجازه ایجاد این تاپیک رو دادن .

هر گونه سوال در خصوص مقررات تحصیل در متوسطه داشتین اینجا بپرسین

مطالب مهم :

دانش آموز بزرگسال فقط تا پایان 21 سالگی فرصت تموم کردن متوسطه و تا پایان 24 سالگی فرصت تموم کرد پیش دانشگاهی رو داره

در صورتی که کسی غیر حضوری ثبت نام کنه و بخونه مشمول معافیت تحصیلی نمیشه ودر پایان 18 سالگی مشمول میشه .

راه دور هیچ فرقی با سایر مدرسه ها ها از لحاظ مدرک نداره و غیر حضوری محسوب نمیشه و کسی که راه دور تحصیل کنه سرباز نمیشه

فقط برخی مراکز گواهی استغال به تحصیل راه دور رو قبول نمیکنن

( این بخش با مطالب مهم شما که در تاپیک قرار خواهند گرفت تکمیل خواهد شد )

با تشکر:11:

saeedsamiri
11-05-2010, 13:16
خوب اگه مسئول مدرسشون گفته پس باید حرف اون رو تایید کنید
ولی مشاور مدرسه ما می گفت که باید روی برگه حداقل 7 بگیره

الان اگه این تو ورقه 3 بگیره بعد 5 مستمر رو هم بهش داده باشن 5+3=8 حالا این میتونه از اون تبصره ای که گفتی استفاده کنه؟

آره اگه 5 بهش بدند و رو برگه هم 2 بگیره میتونه از تبصره استفاده کنه
چون جمعش میشه 7
موفق باشید

afshin303
29-07-2011, 20:13
خوب توی شهریور هم میشه استفاده کرد؟؟؟؟

hp722
29-07-2011, 22:13
دوستان باید نمرتون به 7 برسه.کسانی که نمره مستمر دارن تو برگه مثلا 4 بگیرن و با نمره مستمر بشه 7 بازم میتونن تبصره بزنن و کسانی که مثلا شهریور میدن باید خودشون 7 بگیرن تو برگه تا تبصره بشه

درضمن دقت کنین که مثلا فیزیک که 1 و 2 داره رو فقط میتونید 1 یا 2 رو تبصره بزنید و مثل سال سوم نمیشه 1کتاب رو به کل تبصره بزنید

موفق باشید:10:

Alireza SM
25-10-2011, 14:18
آیین نامه تحصیل بزرگسالان اینطور هست که شما انتخاب واحد میکنین و واحد ها رو پاس میکنین و به محض اینکه واحدهای پاس شده شما به 96 تا برسه به شما دیپلم تعلق میگیره
انضباط فقط 1 واحد هست و اون واحدی که طی ترم های متوالی بهتون داده میشه حساب نخواهد شد
در متوسطه ترم اول ( مهر تا بهمن ) و ترم دوم ( بهمن تا خرداد ) میتونین برای هر ترم 17 واحد بردارین و در صورتی بهتون بیشتر از 17 واحد ( تا سقف 22 واحد ) ارائه میشه که کل واحد های باقی مانده تون بیشتر از 22 نباشه
برای ترم تابستان هم 8 واحد برمیدارین که اگه تعداد کل واحد های باقی مانده شما بیشتر از 12 نباشه میتونین همش رو بردارین

mh_rayaneh
31-10-2011, 12:56
سلام
افرادی که حضوری مقطع پیش دانشگاهی رو میگذرونند.در مدرک موقت و اصل پیش.مینویسند چند واحد درسی را طی کرده؟

KOLTS
13-06-2012, 15:58
ایا استفاده از تبصره مشکلی برای ورود به دانشگاه دولتی ایجاد می کنه؟

rooyaa91
27-06-2012, 11:48
نه ربطی نداره

amirabar3002
24-09-2012, 15:05
من نمره مستمرم 20 هستش !
چه نمره ای تو ورقه باید حداقل بگیرم تا قبول بشم ؟
. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چندتا درس کشوری برگزار میشه ؟ (تجربی)
.
چه تاریخی امتحانات برگزار میشه . از دی ماه شروع میشه تا ؟(به ترتیب بگید)

OMID JUVENTUSI
18-05-2013, 12:23
سلام دوستان کسی از شرایط تبصره چیزی میدونه ؟
لطفا راهنمایی کنید
میخواستم بدونم که اگه کسی در رشته ریاضی پیش دانشگاهی تو درس دیفرانسیل در برگه 2 بگیره آیا میتونه از تبصره استفاده کنه؟
نمره مستمرش هم باید حداقل چقدر باشه؟
ممنون میشم اگه بیشتر توضیح بدید

Alireza SM
18-05-2013, 14:33
سلام دوستان کسی از شرایط تبصره چیزی میدونه ؟
لطفا راهنمایی کنید
میخواستم بدونم که اگه کسی در رشته ریاضی پیش دانشگاهی تو درس دیفرانسیل در برگه 2 بگیره آیا میتونه از تبصره استفاده کنه؟
نمره مستمرش هم باید حداقل چقدر باشه؟
ممنون میشم اگه بیشتر توضیح بدید

اگر 2 گرفته باشی هیچ کاری نمیتونی بکنی. باید حداقل 4.25 گرفته باشی تا مستمر 20 بدن بهت و پاس کنی.

aryna
18-05-2013, 15:05
اگر 2 گرفته باشی هیچ کاری نمیتونی بکنی

باید طبق این باشه این اخرین بخشنامه موجو در پیش است البته برای روزانه ها استش

شبانه بزرگسال و از راه دور فرق میکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad varaste
18-05-2013, 19:27
من تو برگه 6 میشم
معلم هم گفته مستمر رو بهم 15 میده
نمره نوبت اول 10
مستمر نوبت اول هم 13
با اینا میشه تبصره زد ؟

mohammad varaste
18-05-2013, 21:17
آقا یه نفر توضیح بده خواهشا

mohammad varaste
18-05-2013, 21:22
اگر 2 گرفته باشی هیچ کاری نمیتونی بکنی. باید حداقل 4.25 گرفته باشی تا مستمر 20 بدن بهت و پاس کنی.
من الان تو برگه 6.25 میشم مستمر هم بهم میده 15
رد میشم طبق قوانین جدید ؟

mohammad varaste
18-05-2013, 21:24
مثلا درسایی مثل زبان و شیمی رو هم تو برگه فکر کنم 8 یا 9 بشم
اما با ممستمر و نوبت اول که جمع بشه بالای 10 میشم
یعنی اونا رو هم می افتم ؟:n14:

mohammad varaste
19-05-2013, 15:14
نبود کسی ؟:n30:

V i r u s e r
19-05-2013, 19:10
مثلا درسایی مثل زبان و شیمی رو هم تو برگه فکر کنم 8 یا 9 بشم اما با ممستمر و نوبت اول که جمع بشه بالای 10 میشم یعنی اونا رو هم می افتم ؟:n14: نه قبولی. من یه سوال دارم من نمره ترمه اول ادبیاتم 9.75 هست ادبیات که مثل فیزیک 1 و 2 نداره.. امتحان فردا رو پاس کنم قبولم؟

aryna
20-05-2013, 11:09
ادبیات که مثل فیزیک 1 و 2 نداره.. امتحان فردا رو پاس کنم قبولم؟

امتحان پیش امسال هیچکدومشون یک و دو ندارن

همه درسها مثل سال سوم شدند:دی

mohammad varaste
20-05-2013, 23:14
منتظر جوابم:n03:

garaa
02-06-2013, 11:00
ويرايش //////

Alireza SM
02-06-2013, 18:43

میتونی تبصره کنی

smock-74
07-08-2013, 12:11
سلام من سه تا درس پیش دانشگاهی رو باید شهریور بدم از مدیر که راجع به تک ماده پرسیدم گفتش یه تک ماده داری اگه یکیشون رو تو شهریور روی برگه 7 تا 10 گرفتی میتونی ازش استفاده کنی.
من یه چیز رو متوجه نمیشم تبصره و تک ماده هر دو تا یکیند تو پیش دانشگاهی یا فرق دارند؟ اگه آره فرقشون چیه؟

aryna
07-08-2013, 12:24
سلام من سه تا درس پیش دانشگاهی رو باید شهریور بدم از مدیر که راجع به تک ماده پرسیدم گفتش یه تک ماده داری اگه یکیشون رو تو شهریور روی برگه 7 تا 10 گرفتی میتونی ازش استفاده کنی.
من یه چیز رو متوجه نمیشم تبصره و تک ماده هر دو تا یکیند تو پیش دانشگاهی یا فرق دارند؟ اگه آره فرقشون چیه؟

تبصره وتک ماده هر دو یکی هستند

که بعضی از بچه از واژه تبصره ویعضی هم از واژه تک ماده استفاده میکنند:n02:

sahar shiri
26-08-2013, 18:51
سلام ، من یه مشکل خیلی بزرگ دارم
2تا درس پیش دانشگاهیمو افتادم و یکیشو هم تک ماده کردم قبلا و الان دارم امتحان میدم و در ضمن برای دانشگاه پیام نور هم ثبت نام کردم اما امروز که امتحان زیست دادم تقریبا 7 میشم الان ماتم گرفتم که چیکار کنم و برامم خیلی مهمه که حتما امسالبرم دانشگاه
میشه 1کم راهنمائیم کنین , مرسی :n03:

Alireza SM
26-08-2013, 20:41
سلام ، من یه مشکل خیلی بزرگ دارم
2تا درس پیش دانشگاهیمو افتادم و یکیشو هم تک ماده کردم قبلا و الان دارم امتحان میدم و در ضمن برای دانشگاه پیام نور هم ثبت نام کردم اما امروز که امتحان زیست دادم تقریبا 7 میشم الان ماتم گرفتم که چیکار کنم و برامم خیلی مهمه که حتما امسالبرم دانشگاه
میشه 1کم راهنمائیم کنین , مرسی :n03:

سلام اگه ميشه دقيق تر توضيح بدين كه قبلا در سال چهارم استفاده كردين از تبصره يا نه ؟ آخه نميشه كه قبلا استفاده كرد بايد هرچي كه تا شهريور نتونستي پاس كني رو تبصره كني.
دقيقا بگين كه چه درس هايي افتادين و چه درسي رو كي تبصره كردين.

در ضمن اگر 7.25 بگيرين ميتونين تبصره كنين، ترم تابستاني پيش دانشگاهي در اكثر شهرها به صورت غيرحضوري حساب ميشه يعني شما نمره مستمر ندارين وگرنه اگر حضوري باشه و شما 7.25 گرفته باشين و بهتون نمره مستمر هم داده باشن نيازي به تبصره نيست و شما درس رو پاس ميشين.

armin00000
29-08-2013, 18:46
سلام...
یه سوال اساسی...
میگم من یه دیفرانسیل بیشتر از پیش ندارم...
این درس رو سدم 3
:n21:

به نظرتون با خواهشو تمنا یا اموزشو پرورشی جایی میشه رفت کاری کنن واسم بشه 7 تک ماده بزنم؟؟؟
دانشگاه روزانه آوردم اما فقط این درس دیفرانسیلم اینجور شد.......
:n28::n28:

جواب بدین لطفاااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااا

V i r u s e r
31-08-2013, 15:02
فکر نمی کنم بشه
شما نباید انتخاب رشته می کردید چون فکر کنم با توجه به اینکه امسال نمیتونید برید دانشگاه سال دیگه هم به خاطر قبولی در دانشگاه روزانه از کنکور محروم باشید
مطمئن نیستم ولی

Alireza SM
31-08-2013, 22:04
درسته ايشون محروم هستن متاسفانه. نميدونم فرصت ويرايش انتخاب رشته هست يا رد شده ولي من توصيه ميكنم اگر انتخاب رشتتون رو ويرايش ميكردين درست ميشد. البته منم پارسال مثل شما شدم ولي دانشگاه منو مشروط ثبت نام كرد و تونستم دي ماه برم امتحان ديفرانسيل رو بدوم و 14 گرفتم. البته من آشنا زياد داشتم . شما مطمعن باشين كه نميتونين همچين كاري كنين در دانشگاه دولتي

m1113
14-09-2013, 11:08
سلام
ببخشید من چهارم هستم و امسال هم کنکور دادم توی خرداد دو تا درس نهایی افتادم فیزیک و دیفرانسیل که فیزیک 7 گرفتم و تک ماده زدم شهریور دیفرانسیل امتحان دادم الان که نمره ها اومده دیدم 7 گرفتم کاری میشه انجام داد یا نه ؟ خیلی ضروریه نمیشه نمره مستمر الان رد بشه قبول بشم یا راه دیگه ایی لطفاً کمکم کنید

saeedazami
14-09-2013, 13:13
سلام دوستان.
من چون میخواستم سال دیگه کنکور بدم بنا به شرایطی(سربازی)یه درسمو انداختم(دیفرانسیل).
الآن که نمرم اومده توی برگه 7.75شدم.تمامی دروسم رو هم قبول شده بودم.حالا میتونم اینو بذارم واسه تبصره ومدرک فارغ التحصیلی رو بگیرم؟

Alireza SM
14-09-2013, 14:26
سلام دوستان. من چون میخواستم سال دیگه کنکور بدم بنا به شرایطی(سربازی)یه درسمو انداختم(دیفرانسیل). الآن که نمرم اومده توی برگه 7.75شدم.تمامی دروسم رو هم قبول شده بودم.حالا میتونم اینو بذارم واسه تبصره ومدرک فارغ التحصیلی رو بگیرم؟ دست خودت نيست كه تبصره بزاري يا نزاري. تو فارغ التحصيل شدي. نيازي به انداختن هم نداري در مورد سربازي هم در تاپيك سربازي مطرح كن جوابت رو ميگيري و متوجه ميشي نيازي به انداختن نبود (‌اگه هدفت شركت در كنكور 93 بوده باشه )‌
سلام ببخشید من چهارم هستم و امسال هم کنکور دادم توی خرداد دو تا درس نهایی افتادم فیزیک و دیفرانسیل که فیزیک 7 گرفتم و تک ماده زدم شهریور دیفرانسیل امتحان دادم الان که نمره ها اومده دیدم 7 گرفتم کاری میشه انجام داد یا نه ؟ خیلی ضروریه نمیشه نمره مستمر الان رد بشه قبول بشم یا راه دیگه ایی لطفاً کمکم کنید تابستون امسال نمره مستمر نداشت نميتونن واست نمره مستمر رد كنن (‌البته من شنيدم بعضي شهرها اينكارو كردن ولي بعيد ميدونم صحت داشته باشه )‌ كلا راهي نيست مگه اينكه الان اعتراض بدي و بتوني اداره رو متقاعد كني بهت 10 بدن. == درضمن خرداد اگه فيزيك رو 7 گرفته بودي كه يه اعتراض ميدادي و واست 0.25 صدم ميدادن قبول بودي ( با احتساب نمره مستمر )‌ اونوقت الان ميتونستي از تبصره براي ديفرانسيلت استفاده كني.

saeedazami
14-09-2013, 14:55
ببخشید آقا علیرضا میشه بیشتر راجع بهش توضیح بدید.چرا لازم نبود درسمو بندازم؟ما اکثرا توی کلاسمون همین کارو کردیم...
یعنی ....

Alireza SM
14-09-2013, 15:25
اگر مشمول هستين كه يك سال فرجه داشتين از خرداد براي ارسال دفترچه اگه مشمول نبودين بهتر بود اين كار رو ميكردين. در هر صورت شما از الان كه فارغ التحصيل حساب ميشين تا آخر شهريور 93 فرصت دارين دفترچه رو ارسال كنين من توصيه ميكنم چند روز بعد از كنكور اين كار رو بكنين بهتره. به هر حال شما از الان يه سال كامل رو براي كنكور دارين لازم نيست كه كاري كنين تا درستون بمونه براي بهمن !

smock-74
17-09-2013, 19:54
بالاخره نتایج امتحانات شهریورم اومد خداروشکر دیفرانسیل رو 12.5 گرفتم (هنوز تو شوکم) اما فیزیکم 6 شد، حالا اعتراض زدم شاید بشه 7 یه تک ماده بتونم بزنم.
سوالم اینه اگه نشد مدرک پیش دانشگاهی رو تو این هفته ها بگیرم و افتادم دی، اونوقت میتونم گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم برای گواهینامه موتور؟
درضمن اعتراضم میتونه واقعا یه نمره اضافه کنه؟

Alireza SM
18-09-2013, 09:41
اعتراض واقعا مفيده اگه بفهمن كه دانشگاه قبول شدي و نمره نياز داري كه خيلي مفيده ولي براي يه نمره كامل يكم سخته. گواهي اشتغال به تحصيل رو كه هميشه بهت ميده مدرستون.

hossein019940
29-09-2013, 18:18
سلام
یه سوال داشتم کسی از مدرسه بزگسالان اطلاع داره که که محاسبه نمرات چجوریه و اینکه این مدرسه بزرگسالان هم مثل دوره متوسطه تا دی هر چقدر درس دادن همونقدر سوال میاد یا اینکه کل کتاب رو باید خوند؟

hossein019940
29-09-2013, 20:04
​کسی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

awx0ne
29-09-2013, 20:36
دوست عزیز سوالها هموناست
حتی در مواردی از روزانه سخت تره
کل کتاب رو باید بخونی
چرا
چون امتحانات توی آموزش و پرورش منطقه نوشته میشن
و همیشه 5 دقیقه قبل از شروع امتحان بصورت سر بسته به مدرسه داده میشن
ترم های تابستونی هم که مستمر نداره
اگه هم به فکر کلاساشی
که باید بگم اصلا رو کلاساش حساب نکن
چون هیچی یاد نمیدن
همه معلما فقط میخوان باهات خصوصی کار کنن
که اونم پول زیاد میخوات
قبلنا میشد درسا رو به صورت غیر حضوری برداری
ولی الان کلا حضوری باید برداری که البته فقط اسمش حضوریه
در کل من همیشه یه هفته قبل از امتحان بکوب شروع میکنم به خوندن
همیشه هم به جز ریاضی همه رو با نمرات نسبتا خوب قبول شدم
:n16:

hossein019940
29-09-2013, 20:42
یکی از دوستام تو ترم تابستونه نمره مستمرش 20 دادن و اینکه چجوری حساب میشه یعنی چند باید بگیریم تا قبول بشیم/
سوالاتش راحتره؟مطمئنی که از اول تا آخر باید بخونین؟
یکی از دوستام تو یه آموزش از راه دور میگفت چرت و پرت نوشته ولی قبول شده ولی یکی دیگه میگفت نمره قبولی رو نگیرم قبول نمیشم چجوریه؟

awx0ne
29-09-2013, 21:05
دوست عزیزبهتره با یه مثال روشنت کنمشما میری سر کوچتون یه مدرسه از راه دور هستخوبثبت نام میکنی و سر کلاساش هم میریبگو خوبولی وقتی امتحانا شروع میشنمحل برگزاری امتحان میره 6 تا خیابون بالاترگرفتیهیچ آشنایی اونجا نیستدر ضمنگیرشون در حد روزانستشک نکنالبته شاید جاهای بدون گیر و بند هم باشهولی به تور ما که نخورده تا هنوز

hossein019940
29-09-2013, 21:12
محاسبه نمرهش چطوره؟
تو ورقه چند باید بشن؟
ضریبش چطوره؟
هر کتابی رو یه هفته بخونیم قبول میشیم؟چون من الان میخوام شروع کنم.
شما رفتین چطوری نظرتون؟

awx0ne
29-09-2013, 21:24
ببین اگه مستمر داشته باشی
هر چی تو برگه گرفتی با مستمرت جمع میشه
که در اون صورت اگه 7.5 هم بگیری قبولی (7.5 حداقل نمرست)
اما اگه نمره مستمر نباشه توی برگه باید 10 بگیری حداقل
در ضمن بجز ریاضی و فیزیک و اینا دیگه درس سختی نداریم که
داریم
من تاریخ معاصر سوم دبیرستان رو یه روز و نیم تموم کتاب رو خوندم
تو برگه 17 گرفتم
به خدا
من تعجب میکنم این بچه مچه ها یه سال میرن مدرسه چیکار میکنن؟؟؟؟
:n16:

awx0ne
29-09-2013, 21:34
ببین شما ثبت نام کن به هر حال
مردم کوته بین تشریف دارن
این روزا آدم باید مدرک داشته باشه
مدرک و مثل پتک می کوبیدی تو سرشون
میگی بیا این مدرک
دیگه چی؟؟؟
برای ثبت نام هم یه شهریه ثابت هست و یه متغیر+بیمه
بیمه 2 تومنه
ثابت رو یادم نیست
متغیر هم هر واحدی 6500 باید باشه
مثلا ریاضی 1 4 واحده که به عبارتی میکنه 26 چوق فقط متغیرش
بعدشم کلاساشون هم خیلی باشه برای یه ریاضی 7 الی 8 جلسه پر پرشه
مثلا برا ما عربی 1 رو 4 جلسه گذاشتن که رسما مغرمون از این سرعت آموزش به دمای خورشید رسید
اما بهترین معلم همون کتاب درسی + جزوهای امتحانیه
نمیدونم بشون میگن جزوه های بنی هاشم فکر کنم
بخون
خدا بخوات قبولی
ولی یادت باشه خدا میگه از تو حرکت و از من برکت
آره داداش این طوریاس :n16:

hossein019940
29-09-2013, 21:56
من الان که حساب کردم برای هر درس میتومن 10 روز بخونم فقط تاریخ یه خوردهگیج کننده هست با ادبیات که باید شعر حفظ کنی زبان فارسی هم که هیچی:n02:
میگن که نمره ورقه ضریب 8 داره و 20 نمره مستمر که کلا 100 میشن
اگه 7.5 بشیم * 8 میشه 60 که 20 نمره مستمر میشه 80 که /8 میشه 8 چجوریاست؟
به نظر من کتاب بهتر تا بنی هاشمی چون کتاب میدونی سوالاتش چجوری طرح شده تو چه قسمتی هست ولی نمونه سوالات متوجه نمیشن

Alireza SM
02-10-2013, 12:20
فكر ميكنم مهم شدن اين تاپيك ميتونه از تعدد تاپيك هاي گوناگون در انجمن جلوگيري كنه.

بچه ها هرگونه سوالي در خصوص آموزش متوسطه داشتين فقط در اين تاپيك مطرح كنين لطفا.

smock-74
09-10-2013, 17:35
امروز رفتم امتحانات دی ماه پیش دانشگاهی ثبت نام کردم مدیر اونجا گفت حضوری برو چون مستمر داره اما دقیقا نمیدونم فرق حضوری با نیمه حضوری یا غیر حضوری چیه چون میترسم حضوری باعث بشه نتونم برا کنکور 93 راحت درس بخونم میشه کامل برام توضیح بدید قبل از اینکه پول به حسابشون واریز کنم؟(6 واحد افتادم یکی فیزیک یکی هم هندسه)
اونجا گفتن باید پرونده اشتغال به تحضیل از مدرسه قدیمیم بگیرم یعنی این میتونه باعث بشه که چون در حال تحضیلم فعلا از خدمت معاف بشم؟

Alireza SM
10-10-2013, 08:39
شما متولد چه سالي هستين ؟ حضوري مجبورت نميكنن كه بياي سر كلاس نگران نباش

smock-74
10-10-2013, 09:04
متولد 74 هستم.
منظورتون اینکه هر جلسه ای که بخوام میتونم برم سر کلاس، پس نمره مستمر چطور میخوان بدن؟
مشکل اینجاست دو شیفته سر کار میرم درسم برا کنکور 93 باید بخونم میدونم نمیرسم سر جلسات اینا حاضر بشم.

Alireza SM
10-10-2013, 10:56
مدرسه بزرگسالان نمره مستمر همه رو 20 ميدن. براي اطمينان ميتونين بپرسين كه آيا :ارگران رو مراعات ميكنين يا نه ؟
در مورد كنكور هم هيچ مشكلي پيش نمياد در كل

hossein019940
12-10-2013, 16:40
من این ترم باید 21 واحد پاس کنم///
نمره مستمر رو 20 میدن وباید تو ورقه 7 بشم تا قبولم کنن؟سطح امتحاناتشون چطوره؟
در ضمن من 1391/12/128 معافیت تحصیلیم رو گرفتم و3 ماه بعدش رفتم مدرسه آموزش از راه دور ثبتنام کردم و میخواستم بدونم که اگه خدایی نکرده دی قبول نشم بیفتم برای خرداد معافیت تحصیلیم که مشکلی براش پیش نمیاد؟تا1395/12/28 هم تاریخ داره////

Alireza SM
12-10-2013, 17:20
چه سالي هستين شما ؟ چه رشته اي ؟ اگر سوم باشين تا پايان 21 سالگي حق تحصيل در سوم رو دارين بعدشم 2 سال براي پيش دانشگاهي مهلت دارين.
شما اگر مستمر 20 رو داشته باشين در ورقه 7.25 بگيرين كافيه اگر 7 بگيرين قبول نميدن بهتون چون 7 نهايي با 20 ميشه 9.6 كه به 9.75 گرد ميشه ولي 7.25 ميشه 9.8 كه به 10 گرد ميشه و شما قبول ميشين. سوالات امتحان نهايي در دي ماه تفاوتي با خرداد نداره و نميشه گفت آسون تر هست ولي در شهريور واقعا آسون هست سوالاتشون هميشه.

hossein019940
12-10-2013, 17:48
چه سالي هستين شما ؟ چه رشته اي ؟ اگر سوم باشين تا پايان 21 سالگي حق تحصيل در سوم رو دارين بعدشم 2 سال براي پيش دانشگاهي مهلت دارين.
شما اگر مستمر 20 رو داشته باشين در ورقه 7.25 بگيرين كافيه اگر 7 بگيرين قبول نميدن بهتون چون 7 نهايي با 20 ميشه 9.6 كه به 9.75 گرد ميشه ولي 7.25 ميشه 9.8 كه به 10 گرد ميشه و شما قبول ميشين. سوالات امتحان نهايي در دي ماه تفاوتي با خرداد نداره و نميشه گفت آسون تر هست ولي در شهريور واقعا آسون هست سوالاتشون هميشه.
من 19 سالمه سوم رو هم گذروندم و ناقص

Alireza SM
12-10-2013, 19:45
خب اينايي كه ميگي 21 واحد موندن مال سومه ديگه پس. همونطور كه گفتم بايد 7.25 بگيري حداقل. تا شهريور هم فرصت داري تمومشو كني بسته به تاريخ دقيق تولدت ممكنه حتي تا شهريور سال بعد هم اجازه بدن ولي من توصيه ميكنم زود تمومشون كني و از الان هم براي كنكور آماده باشي

hossein019940
12-10-2013, 21:22
خب اينايي كه ميگي 21 واحد موندن مال سومه ديگه پس. همونطور كه گفتم بايد 7.25 بگيري حداقل. تا شهريور هم فرصت داري تمومشو كني بسته به تاريخ دقيق تولدت ممكنه حتي تا شهريور سال بعد هم اجازه بدن ولي من توصيه ميكنم زود تمومشون كني و از الان هم براي كنكور آماده باشي
بدون کنکور میخوام برم:n02:
تا 3 سال دیگه هم اگه درس بخونم معافیتم باطل نمیشه اگه وسط راه ول کنم تا 1 سال باید برم سربازی
دارم برنامه ریزی میکنم که شروع کنم.اگه 6.75 یا 7 بشیم تصحیح کننده بقیه رو لطف میکنه میده:n02:

Alireza SM
13-10-2013, 13:41
نه اين روزا ديگه تصحيح كننده به اين راحتي نمره نميده فقط شهريور ماه به كسايي كه دانشگاه سراسري قبول شدن نمره ارفاق ميدن. شما حتما براي نمره بالاي 10 برنامه ريزي كنين

hossein019940
15-10-2013, 22:02
الان یه قانونی اومده که هر مرکز آموزش از راه دور باید چنتا رشته رو برداره یعنی دیپلم بده ولی یه اموزشگاه از راه دور کارودانش ثبتنام کردیم رشته های اصلی که دیپلم میدن چنتا رشته هست ولی باز با این حال تمام رشته رو ثبتنام میکنه جلو چشم خودم به یه پسری که دوره نظری بود گواهی موقت داد برای دانشگاه.
حالا یه سوال دارم که وقتی اینا طبق این قانون نباید اینطوری ثبتنام کنن دیپلم مارو میدن؟گواهی موقت همون دیپلم حساب میشه؟
حالا اینجا که واحد هامونو پاس کردیم میتونیم پروندمونو بگیرم به بزرگسالان بدیم تا برامون دیپلم رو صادر کنن؟

Alireza SM
17-10-2013, 09:21
هيچ محدوديتي در راه دور نيست من خودم نظري در راه دور خوندم. وقتي كه سال سوم همه جا امتحاناتش نهايي هست و پيش دانشگاهي هم درس هاي اصليش نهايي هست چرا نزارن راه دور بخونه كسي ؟؟
ميتوني هروقت خواستي پروندت رو ببري در جاي ديگه ثبت نام كني

hossein019940
22-10-2013, 20:03
دوستان هزینه تعداد واحد های در بزرگسالان غیر دولتی چقدره؟
از آموزش از راه دور خیلی بیشتره؟

Alireza SM
23-10-2013, 15:21
راه دور يه چيزي حدود يك سوم الي نصف بزرگسالان رو ميگيره.
شهريه ها در شهر ها و ناحيه هاي مختلف متفاوت هست.

reza_khoshtip
29-10-2013, 16:30
سلام دوستان
یکی از دوستان نزدیک من دیپلم برق کاردانش رو داره, الآن برای کاری نیاز به مدرک پیش دانشگاهی داره
ساده ترین و سریع ترین راه اخذ مدرک پیش دانشگاهی (رشتش مهم نیست) چیه؟
از کجا و به چه طریقی باید اقدام کنه؟
28 سالشه و معافیت دائم هم داره.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Alireza SM
29-10-2013, 20:00
اگر معافيت دايم داشته باشه ميتونه بره راه دور ديپلمش رو ارائه بده و براي پيش دانشگاهي ثبت نام كنه. رشتش كه مهم هست اگر مثلا پيام نور مهندسي بخواد بخونه با انساني نميتونه. ولي رشته هايي مثل مترجمي و مديريت و حقوق و ... با همه پيش دانشگاهي ها ميشه

reza_khoshtip
29-10-2013, 22:35
اگر معافيت دايم داشته باشه ميتونه بره راه دور ديپلمش رو ارائه بده و براي پيش دانشگاهي ثبت نام كنه. رشتش كه مهم هست اگر مثلا پيام نور مهندسي بخواد بخونه با انساني نميتونه. ولي رشته هايي مثل مترجمي و مديريت و حقوق و ... با همه پيش دانشگاهي ها ميشه
دوست عزیز ممنون از راهنماییت
برای شروع کار باید از کجا و چطور اقدام کنه؟
هزینش حدودا چقدره؟ و چقدر زمان میبره؟
نمیخواد بره دانشگاه فقط هر طوری شده میخواد پیش دانشگاهی رو با سریعترین و ساده ترین راه بگیره.
ممنون میشم کامل توضیح بدی.

hossein019940
29-10-2013, 22:56
دوست عزیز ممنون از راهنماییت
برای شروع کار باید از کجا و چطور اقدام کنه؟
هزینش حدودا چقدره؟ و چقدر زمان میبره؟
نمیخواد بره دانشگاه فقط هر طوری شده میخواد پیش دانشگاهی رو با سریعترین و ساده ترین راه بگیره.
ممنون میشم کامل توضیح بدی.
آموزش از راه دور هر واحدی 6600تومنه شهریشم 30 تومنه(البته قیمت الان تغییر کرده هر واحد 720تومن شهریه 33000تومن) تو یه ترم هم 20 واحد تا 22 واحد هم میدن.بستگی به تعداد واحدش داره که چقدر زمان میبره اونا سی دی رو میزارن رو سیستم بعد رشته رو انتخاب که کردن تو سیستمشون یه برگه از ریز نمرات میگیرن تو اون رشته که میگه چند واحد دیگه باید پاس کنن
بازم آقا علیرضا وارد ترن

reza_khoshtip
29-10-2013, 23:04
آموزش از راه دور هر واحدی 6600تومنه شهریشم 30 تومنه(البته قیمت الان تغییر کرده هر واحد 720تومن شهریه 33000تومن) تو یه ترم هم 20 واحد تا 22 واحد هم میدن.بستگی به تعداد واحدش داره که چقدر زمان میبره اونا سی دی رو میزارن رو سیستم بعد رشته رو انتخاب که کردن تو سیستمشون یه برگه از ریز نمرات میگیرن تو اون رشته که میگه چند واحد دیگه باید پاس کنن
بازم آقا علیرضا وارد ترن
دوست عزیز ممنون از راهنماییت ولی کامل متوجه نشدم
کلا پیش دانشگاهی چند واحده؟
دوستم دیپلم کاردانش داره.

maziyarkhani
29-10-2013, 23:06
سلام . من پیش ریاضیم .

الان بصورت حضوری در مدرسه مشغول به تحصیلم .:n27:

میتونم غیر حضوری پیش دانشگاهی رو بگذرونم ؟ امکانش هست ؟ :n13:

درسته که اگه کسی غیر حضوری بخونه ، از فرصت یکسال معافیت تحصیلی نمیتونه استفاده کنه ؟

hossein019940
30-10-2013, 07:19
دوست عزیز ممنون از راهنماییت ولی کامل متوجه نشدم
کلا پیش دانشگاهی چند واحده؟
دوستم دیپلم کاردانش داره.
نعداد واحد های که دوستت تو کارودانش گذرونده رو با یان رشته تطبیق میکنن ممکنه تعداد واحدهایی پاس کرده باشه نمیدونم باید مدرسه مشخص کنه

سلام . من پیش ریاضیم .

الان بصورت حضوری در مدرسه مشغول به تحصیلم .:n27:

میتونم غیر حضوری پیش دانشگاهی رو بگذرونم ؟ امکانش هست ؟ :n13:

درسته که اگه کسی غیر حضوری بخونه ، از فرصت یکسال معافیت تحصیلی نمیتونه استفاده کنه ؟
خوب حضوری رو یاش ولی نرو سر کلاس کسی هم نیست بهت چیزی بگه نمره مستمر هم 20 میدن بهت

reza_khoshtip
30-10-2013, 12:44
کلا ساده ترین پیش مربوط به کدوم رشته هستش؟و چند واحده؟
از کجا تو تهران باید اقدام و شروع کرد؟

hossein019940
30-10-2013, 18:06
کلا ساده ترین پیش مربوط به کدوم رشته هستش؟و چند واحده؟
از کجا تو تهران باید اقدام و شروع کرد؟
مدارس آموزش از راه دور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).و بزرگسالان.باید از همونجا سوال کنی که بگن چند واحد پاس کنی خودت ببینی و انتخاب کنی که رشته کدوم پیش رو بری.انسانی پیشش راحت تره کار محاسبات و ریاضی نداره

reza_khoshtip
30-10-2013, 18:35
مدارس آموزش از راه دور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).و بزرگسالان.باید از همونجا سوال کنی که بگن چند واحد پاس کنی خودت ببینی و انتخاب کنی که رشته کدوم پیش رو بری.انسانی پیشش راحت تره کار محاسبات و ریاضی نداره
دوست عزیز ممنون
لیست مدارس بزرگسالان تهران رو هم بدی ممنون میشم
با امضاتم موافقم :n27:

hossein019940
30-10-2013, 20:36
دوست عزیز ممنون
لیست مدارس بزرگسالان تهران رو هم بدی ممنون میشم
با امضاتم موافقم :n27:
اینا غیر دولتی هستن قیمتاشونم خیلی بالاست
شهریه ثابت برای واحد 10 به بالا 200تومن و هر واحدی هم 50 تومن که میتونی به 20 هم برسونی
بیا دادا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ولی بزرگسال بیشتر گیر میدن در ضمن ثبتنامش هم محدود هست اگه راه دور بری یه روز هم مونده به امتحان میتونی ثبتنام کنی ولی بزرگسال اینطوری نیست برای هر ترمی که میخوان دانش آموز بگیرن یک ماه قبلش سایتشون باز میشه به مدت 25 روز

Alireza SM
30-10-2013, 20:45
شهريه هاي بزرگسالان ثابت نيستا. درسته قيمت واحدها همه جا يكيه ولي جاهايي كه اجاره ها خيلي بالاست اينا از دانش آموزا شريه هاي بالاتر ميگيرن. كلا اگه شهريه براي كسي مهمه بايد بره راه دور

hossein019940
30-10-2013, 21:51
شهريه هاي بزرگسالان ثابت نيستا. درسته قيمت واحدها همه جا يكيه ولي جاهايي كه اجاره ها خيلي بالاست اينا از دانش آموزا شريه هاي بالاتر ميگيرن. كلا اگه شهريه براي كسي مهمه بايد بره راه دور
دقیقا دوستم برای یه درس فیزیک 50 تومن داد من 18 واحد گرفتم 150 تومن از راه دوربود خودم ولی دوستم بزرگسال
در ضمن راه دور هم با هم فرق دارن یه جا بودم هرواحد 6600میگرفتن با 30تومن شهریه ثابت رفتم جای دیگه شده 7200شهریه هم 33 تومن درضمن برای هر درس هم 2500 گرفتن برای حوزه امتحان برای همین اجاره های بالا بود چون از راه دور قبلی هم حوزه داشت ولی نگرفت

reza_khoshtip
30-10-2013, 22:30
دقیقا دوستم برای یه درس فیزیک 50 تومن داد من 18 واحد گرفتم 150 تومن از راه دوربود خودم ولی دوستم بزرگسال
در ضمن راه دور هم با هم فرق دارن یه جا بودم هرواحد 6600میگرفتن با 30تومن شهریه ثابت رفتم جای دیگه شده 7200شهریه هم 33 تومن درضمن برای هر درس هم 2500 گرفتن برای حوزه امتحان برای همین اجاره های بالا بود چون از راه دور قبلی هم حوزه داشت ولی نگرفت

دوست عزیز ممنون
یه توضیح کامل در مورد سیستم آموزشی و شرایط و مقررات مدارس از راه دور و بزرگسالان بدید ممنون میشم.

hossein019940
30-10-2013, 22:40
دوست عزیز ممنون
یه توضیح کامل در مورد سیستم آموزشی و شرایط و مقررات مدارس از راه دور و بزرگسالان بدید ممنون میشم.
ببین مدرسه وقتی که پروندت رو گرفتی برات سی دی میزنن اونا تو سیستمشون یه برنامه دارن که سی دی رو میزارن رو سیستم و رشتت رو انتخاب میکنن بعدش میگه که چه واحد هایی رو باید پاس کنی و چه واحد هایی رو پاس کردی .سیستمشون اینه.
برای هر درس فکر کنم 90 دقیقه آموزش میدن هفته ای برای هر درس یه روز.شهریه ها فرق دارن.نمره مستمر 20 هست.
ثبتنام تو از راه دور همه موقع انجام میشه ولی بزرگسال تو ثبتنام محدودیت زمانی داره
شهریه و محدودیت زمانی فرق داره بین بزرگسال و از راه دور.
قانون انختاب واحد یکیه تو کارنامت مینویسه چه درسای ر وباید بگیری که مدرکت کامل بشه

reza_khoshtip
30-10-2013, 22:49
ببین مدرسه وقتی که پروندت رو گرفتی برات سی دی میزنن اونا تو سیستمشون یه برنامه دارن که سی دی رو میزارن رو سیستم و رشتت رو انتخاب میکنن بعدش میگه که چه واحد هایی رو باید پاس کنی و چه واحد هایی رو پاس کردی .سیستمشون اینه.
برای هر درس فکر کنم 90 دقیقه آموزش میدن هفته ای برای هر درس یه روز.شهریه ها فرق دارن.نمره مستمر 20 هست.
ثبتنام تو از راه دور همه موقع انجام میشه ولی بزرگسال تو ثبتنام محدودیت زمانی داره
شهریه و محدودیت زمانی فرق داره بین بزرگسال و از راه دور.
قانون انختاب واحد یکیه تو کارنامت مینویسه چه درسای ر وباید بگیری که مدرکت کامل بشه
برای شروع باید به یکی از مدارس از راه دور رفت؟
از راه دور کلاس حضوری نداره؟

hossein019940
31-10-2013, 09:27
برای شروع باید به یکی از مدارس از راه دور رفت؟
از راه دور کلاس حضوری نداره؟
اره برو از راه دور و قیمت واحد ها رو بپرس که گرون نباشه بهتره یه 3 جای دیگه هم بری سر بزنی ببینی که حوزه ندارن و یا اینکه قیمت ها گرون نباشن
آره کلاس حضوری دارن برای هر درسی تا قبل امتحان یه روز میزارن

reza_khoshtip
31-10-2013, 11:52
اره برو از راه دور و قیمت واحد ها رو بپرس که گرون نباشه بهتره یه 3 جای دیگه هم بری سر بزنی ببینی که حوزه ندارن و یا اینکه قیمت ها گرون نباشن
آره کلاس حضوری دارن برای هر درسی تا قبل امتحان یه روز میزارن
این حوزه داستانش چیه؟

reza_khoshtip
31-10-2013, 13:37
دوستان من به یکی از آشناها برای پیش سپرده بودم الآن زنگ زده میگه یه بنده خدایی رو پیدا کرده تو یه آموزشگاه تهران که گفته یه مبلغی میگیره جزوه میده و دی ماه میتونی بیای امتحان بدی و یه کمی هم تو نمره کمک میکنه و پیشو میگیری.
نظرتون چیه؟
از دوستان البته جسارت نباشه اگه کسی آشنا واسه گرفتن پیش داره ممنون میشم بگه.
ممنون

hossein019940
31-10-2013, 19:30
این حوزه داستانش چیه؟
یعنی امتحانات داخل خود از راه دور نیست و تو یکی از مدرسه ی دیگه هست

دوستان من به یکی از آشناها برای پیش سپرده بودم الآن زنگ زده میگه یه بنده خدایی رو پیدا کرده تو یه آموزشگاه تهران که گفته یه مبلغی میگیره جزوه میده و دی ماه میتونی بیای امتحان بدی و یه کمی هم تو نمره کمک میکنه و پیشو میگیری.
نظرتون چیه؟
از دوستان البته جسارت نباشه اگه کسی آشنا واسه گرفتن پیش داره ممنون میشم بگه.
ممنون
از راه دور هم کمک میکنه اگه منظور از جزوه همون نمونه سوالاته که بیرون هم دارن

reza_khoshtip
31-10-2013, 22:49
یعنی امتحانات داخل خود از راه دور نیست و تو یکی از مدرسه ی دیگه هست

از راه دور هم کمک میکنه اگه منظور از جزوه همون نمونه سوالاته که بیرون هم دارن

منظورم اینه که یکی باشه پول بدیم سوالای امتحانو بده دیگه نخونیم یا اینکه مدارک بگیره پیش بده پول بدیم

hossein019940
31-10-2013, 22:51
منظورم اینه که یکی باشه پول بدیم سوالای امتحانو بده دیگه نخونیم یا اینکه مدارک بگیره پیش بده پول بدیم
اینو دیگه نمیدونم.فکر نکنم چون سوالات از آموزش و پروش به صورت پلمپ میاد حالا بازم دوستان تجربشون رو بگن بهتره

soheilchelsea
01-11-2013, 20:21
سلام-
لطفاً یه راهنمایی خوب کنید
من دیپلم فنی حرفه ای کامپیوتر دارم--اما میخوام رشته روانشناسی بخونم--باید در چه رشته ای پیش دانشگاهی داشته باشم و چطور میشه مدرک پیش دانشگاهی رو خیلی سریع گرفت؟
(خدمتم تازه تموم شده)

hossein019940
01-11-2013, 20:37
سلام-
لطفاً یه راهنمایی خوب کنید
من دیپلم فنی حرفه ای کامپیوتر دارم--اما میخوام رشته روانشناسی بخونم--باید در چه رشته ای پیش دانشگاهی داشته باشم و چطور میشه مدرک پیش دانشگاهی رو خیلی سریع گرفت؟
(خدمتم تازه تموم شده)
باید برید از راه دور یا بزرگسال
باید تو رشته انسانی پیش بگیری.
پروندت رو همراه سی دی میبری به مراکز از راهدور اونا طبیق واحد میکنن و میگن که چه درسهایی رو باید پاس کنی تا مدرکت آماده بشه

soheilchelsea
01-11-2013, 21:07
یعنی آخرین مدرک تحصیلی که دیپلم هست منظورتونه دیگه؟
سی دی چیه؟
بعد یه سوال دیگه چه مدت زمان طول میکشه ؟ میشه یه جورایی میانبر زد که زودتر گرفت؟

hossein019940
01-11-2013, 21:10
یعنی آخرین مدرک تحصیلی که دیپلم هست منظورتونه دیگه؟
سی دی چیه؟
بعد یه سوال دیگه چه مدت زمان طول میکشه ؟ میشه یه جورایی میانبر زد که زودتر گرفت؟
آره آخرین پروندت رو از مدرسه قبلی بگیر.مدرسه برات به همراه پرونده سی دی هم میزنه.
هر ترم میتونی 20 واحد بگیری اگه فقط همین تعدا کم داشته باشی که تا دی میتونی اگه بیشتر شد تا خرداد.
فکر نکنم.چند سالته؟

soheilchelsea
01-11-2013, 21:15
21 سالمه--
ممنون از راهنماییتون

pooyahacker
10-11-2013, 22:21
کسی تو تهران پیش دانشگاهی هنر میشناسه که غیر حضوری بگیره؟ دخترانه

parspro
07-12-2013, 11:30
سلام
سوالی دارم در مورد یپلم دوم چون میخواهم برای دانشگاه و جاهای دیگر چون معدل دیپلم قبلی کم بود و گفتم دوباره دیپلم بگیرم و میشود بگد چه رشته ای زودتر میشود دیپلم جدید را گرفت
ممنون

hossein019940
07-12-2013, 11:34
سلام
سوالی دارم در مورد یپلم دوم چون میخواهم برای دانشگاه و جاهای دیگر چون معدل دیپلم قبلی کم بود و گفتم دوباره دیپلم بگیرم و میشود بگد چه رشته ای زودتر میشود دیپلم جدید را گرفت
ممنون
اگه تمام درس های عمومیتون رو پاس کردید میتونید به یکی از آموزشگاه های آزاد برین و در رشته کاراودانش با گرفتن 3 الی 4 درس تخصصی بستگی به رشتتون که انتخاب میکنید داره.بگیرید میتونید بعد از آموزش 3 ماهه آموزشگاه بعد از امتحان که نتیجه قبولیتون اومد 3 ماه بعد مدرکتون میاد و میبرین به بزرگسال و دیپلتمتون صادر میشه.
رشته های نظری هم هست اگه علاقه داری که درس های عربی و فلسفه و ادبیات و زبان فارسی تخصصی رو بخونی متونی دیپلم دریافت کنی
ولی من نظرم برای اینکه زودتر مدرکتو بگیری کارودانش بهتره

parspro
07-12-2013, 12:22
ممنون دوست گرامی
پس مثلا حودا چند واحد خوبه بگیرم که معدل را بیاورد بالا ؟
راستی سوال دیگه الان همه جا مگن که cd مدرسه قبلیت را بیاورید حالا کسی هم که دیپلم را دارد و میخواهد دیپلم جدید بگیرد هم باید cd را بیاورد ؟ خوب اگر اون مدرسه نباشد از کجا برویم و این cd را بیاریم چون این مدرسه عوض شده ؟
ممنون

hossein019940
07-12-2013, 12:32
ممنون دوست گرامی
پس مثلا حودا چند واحد خوبه بگیرم که معدل را بیاورد بالا ؟
راستی سوال دیگه الان همه جا مگن که cd مدرسه قبلیت را بیاورید حالا کسی هم که دیپلم را دارد و میخواهد دیپلم جدید بگیرد هم باید cd را بیاورد ؟ خوب اگر اون مدرسه نباشد از کجا برویم و این cd را بیاریم چون این مدرسه عوض شده ؟
ممنون
اونا الان جدیدا با سی دی کار میکنن یعنی یه برنامه دارن تو سیستمشون که سی دی رو میزارن بعد رشتت رو میزنن اون سیستم هم میگ که چه درسهایی رو باید پاس کنی.
اونا میتونن ثبتنامت کنن چون میتونن که بهت بگن چه درس هایی رو پاس کردی ولی تنها چیزی که نمیخوان انجام بدن زورشون میاد چون باید تک تک درس هاتو ببینن که پاس کردی یا نه سیستم یکسره براشون میزنه.
یکم پیله کن بهشون و بگو که اون مدرسه قبلی سی دی ندادن و چجند سال پیش هم پروندت رو گرفتی اگه قبول کردن که هیچ اگه نکردن باید بگردی دنبال مدرست یا از آموزش و پرورش منطقه پیگیر مدرسه قبلیت بشی ولی اینو بدون که سی دی بیاری بهت واحد های الکی نمیدن.مثلا تو رشتت چجنتا درس رو سیستم برات میزنه اختیاری 5 واحد خوب ممکنه که اون دیپلم رو که میخوای بگیری ازت 5 واحد اختیاری یخواد سیستم این دوتا رو برات رد میکنه یعنی اختیاری نداری.ولی اگه پرونده ببری اگه اخیار پاس کرده باشی بازم بهت 5 واحد میدن چون نمیدونن.
درس های تخصصی الان من خودم از همین روش دارم میگیرم یعنی تخصصی رو گرفتم و منتظرم 2 هفته دیگه بیاد برای امتحان
من برای درس تخصصی حدودا15 واحد گرفتم یعنی باید میگرفتم
رشته قبلیت چی هست؟
الان با رشته قبلی دانشگاه هستی؟

parspro
07-12-2013, 13:21
سلام
آقا ممنون از راهنمائی هائی که کردی
دنبال cd هم میروم اما اون مدرسه نیستش و پیگیرش میشوم
رشته ای که الان هستم دیپلم کامپیوتر است و دانشگاه هنوز نرفتم چند بار شرکت کردم اما معدل دیپلم که پائین بود به همین دلیل هم رد کردن و نزاشتن برویم دانشگاه

پس اول از هر چیزی اول باید بروین یه دبیرستان درسته ؟ بعد انتخاب واحد میکنن و میگن چه درسهائی را باید دوباره باید امتحان بدی و وقتی امتحان دادیم و نمره ها هم بالا بود بعد باید برویم این دفعه درس اصلی را امتحان بدهیم مثلا رشته گرافیک درسته ؟

چون میگن برای دیپلم دوم نمیشود دوباره همون رشته قبلی مثلا کامپیوتر را امتحان بدی و باید تعغیر رشته بدهی به رشته جدید مثلا گرافیک

hossein019940
07-12-2013, 13:36
سلام
آقا ممنون از راهنمائی هائی که کردی
دنبال cd هم میروم اما اون مدرسه نیستش و پیگیرش میشوم
رشته ای که الان هستم دیپلم کامپیوتر است و دانشگاه هنوز نرفتم چند بار شرکت کردم اما معدل دیپلم که پائین بود به همین دلیل هم رد کردن و نزاشتن برویم دانشگاه

پس اول از هر چیزی اول باید بروین یه دبیرستان درسته ؟ بعد انتخاب واحد میکنن و میگن چه درسهائی را باید دوباره باید امتحان بدی و وقتی امتحان دادیم و نمره ها هم بالا بود بعد باید برویم این دفعه درس اصلی را امتحان بدهیم مثلا رشته گرافیک درسته ؟

چون میگن برای دیپلم دوم نمیشود دوباره همون رشته قبلی مثلا کامپیوتر را امتحان بدی و باید تعغیر رشته بدهی به رشته جدید مثلا گرافیک
مگه معدلت چند بوده؟
معدل 10 به بالا رو دانشگاه های علمی کاربردی وآزاد میگیرن
آره باید بری دبیرستانت بگرد ببین دوباهر کجا رفت.ببین الان سی دی رو که گرفتی میبری بزگسالبعدش اونجا میگن که مثلا این درس های عمومی و این درس های تخصصی اگه میتونی هر دو رو باهم بخون اگه مثل خودم نمیتونی:n02:اول تخصصی رو بگیر بعدش برو دنبال بقیه درس ها اصلا شاید درسی نداشته باشی و فقط باید مدارک تخصصی گرافیک رو بگیری.
متولد چندی دادا؟

parspro
07-12-2013, 21:37
ممنون بله میروم دنبالش نمیدونم چیه خیلی ها از همین دوستام معدلشون کمتر هستند اما دانشگاه رفتند اما ما هنوز نه و معدل دیپلمم نزدیک 14 یخوره مونده تا بشود 14 :n02:
متولد 63 هستیم :n01:

نمیدونیم چکار کنیم اصلا این مدرسه ای که قبلا بودیم دیگه وجود خارجی نداره و بسته شده

hossein019940
07-12-2013, 21:41
ممنون بله میروم دنبالش نمیدونم چیه خیلی ها از همین دوستام معدلشون کمتر هستند اما دانشگاه رفتند اما ما هنوز نه و معدل دیپلمم نزدیک 14 یخوره مونده تا بشود 14 :n02:
متولد 63 هستیم :n01:

نمیدونیم چکار کنیم اصلا این مدرسه ای که قبلا بودیم دیگه وجود خارجی نداره و بسته شده
برو آموزش و پرورش منطقه بگو که الان کجا رفته یا حتما اونا اطلاعات رو دارن بگو برات بزنن شاید اسم مدرست عوض شده.الان هنوز دانشگاه نرفتی با رشته قبلیت؟میتونستی برای علمی کاربردی اقدام کردی؟اونا راحت جذب میکنن/////

parspro
07-12-2013, 22:16
ممنون اره میروم برای آموزش و پرورش و در مورد دانشگاه هنوز نرفتم چون اصلا ثبت نام نزاشتن بکنیم و اتفاقا همین دانشگاه علمی کاربردی هم ثبت نام کردیم اما نمیدونم چرا رد کردن

راستی سوال دیگه این دیپلم هائی که میگن مال وزارت ارشاد است خوبه هستند از لحاظ اعتبار و دانشگاه با این مدارک دیپلم های مثل دیپلم گرافیک وزارت ارشاد مشکلی نداره ؟

چون میگن آسونه :n01:

hossein019940
07-12-2013, 22:32
ممنون اره میروم برای آموزش و پرورش و در مورد دانشگاه هنوز نرفتم چون اصلا ثبت نام نزاشتن بکنیم و اتفاقا همین دانشگاه علمی کاربردی هم ثبت نام کردیم اما نمیدونم چرا رد کردن

راستی سوال دیگه این دیپلم هائی که میگن مال وزارت ارشاد است خوبه هستند از لحاظ اعتبار و دانشگاه با این مدارک دیپلم های مثل دیپلم گرافیک وزارت ارشاد مشکلی نداره ؟

چون میگن آسونه :n01:
وزارت ارشاد؟
اون آموزشگاه های از راه دور بعضیاشون مجوزشون از فرهنگ و ارشاد هست که اتفاقا هم خودشون مدرکت رو صادر میکنن و لازم نیست بری فنی و حرفه ای امتحان بدی آره آسونه ما کارودانش بودیم و رفتیم فنی و حرفه ای که خیلی امتحانش سخت بود تو کلاس 15 نفر بودیم رفتیم کتبی شدیم 7 نفر بعد از عملی فقط 2 نفر در رفتیم ولی یکی از دوستام همین وزارت ارشاد بود فقط ثبتنام کرد مدرکش رو بهش دادن امتحانم نداد چون مدرکش رو خودشون صادر میکنن.چون فنی و حرفه ای مدرکش بین الملی هست اعتبار داره ولی اونا رو نمیدونم.علمی کاربردی که الان میری تو سایتش و کارت اعتباری میگیری و ثبتنام میکنی و بدون آزمون میگیره یکی از بچه یادم هست که با مدل 10 میخاست بره اینکه ردت کردن فکر نکنم به خاطر معدلت باشه چون معدلت خوبه.

parspro
09-12-2013, 18:13
سلام
آقا سوالی دارم این تطبیق کردن چیه
چون جائی گفته بود برای دیپلم جدید باید درسها را تطبیق بدهند
راستی برای درس اصلی یا هما مهارت چه رشته ای خوبه که تو دانشگاه ها هم مشکلی نداشته باشند ؟
مرسی

hossein019940
09-12-2013, 18:18
سلام
آقا سوالی دارم این تطبیق کردن چیه
چون جائی گفته بود برای دیپلم جدید باید درسها را تطبیق بدهند
راستی برای درس اصلی یا هما مهارت چه رشته ای خوبه که تو دانشگاه ها هم مشکلی نداشته باشند ؟
مرسی
همون درسهایی که باید تو رشته جدید پاس کنی همون عمومی ها هستن رو با این مدرک دیپلمت با این رشته سیستمشون مطابقت میده که باید واحد بگیری یا نه.
معماری بهتره البته ریاضیت خوبه برو ساختمان

parspro
09-12-2013, 19:14
مرسی البته ریاضیم خوب نیست در مورد رشته گرافیک و این چیزا چی خوب هسند ؟

hossein019940
09-12-2013, 19:22
مرسی البته ریاضیم خوب نیست در مورد رشته گرافیک و این چیزا چی خوب هسند ؟
گرافیک هم خوبه ریاضی نداره.اگه به خاطر کار میخوای مدرک بگیری به نظر من گرافیک خوب نیست اگه میخوای مدرک گرافیک بگیری بعدش موقع دانشگاه یه رشته دیگه ثبتنام کنی خوبه

parspro
09-12-2013, 19:32
بیشتر معدل میخواهم بالا باشه چون وقتی جائی میرویم بعد که معدل را میپرسه محل نمیزارند واسه همین میخواهم معدل بیاد بالا و بعدبرای دنشگاه
پس میشود مثلا اگر دیپلم گرافیک را بگیرم بعد مثلا در دانشگاه علمی کاربردی یه رشته دیگری یا هر رشته ای که دوست داشته باشم را انتخاب کنم مثلا نمیگن این رشته قبلیت به کار دانشگاه نمیاد
ممنون از وقتی که میزارید

hossein019940
09-12-2013, 19:57
بیشتر معدل میخواهم بالا باشه چون وقتی جائی میرویم بعد که معدل را میپرسه محل نمیزارند واسه همین میخواهم معدل بیاد بالا و بعدبرای دنشگاه
پس میشود مثلا اگر دیپلم گرافیک را بگیرم بعد مثلا در دانشگاه علمی کاربردی یه رشته دیگری یا هر رشته ای که دوست داشته باشم را انتخاب کنم مثلا نمیگن این رشته قبلیت به کار دانشگاه نمیاد
ممنون از وقتی که میزارید
دانشگاه علمی کاربردی و آزاد هر رشته ای که دوست دارید میتونید ثبتنام کنید

parspro
10-12-2013, 19:12
آقا چند تا دبیرستان رفتیم گفت اول باید مهارت جدید مثلا مثل دیپلم گرافیک را قبول بشوی و بیاوری بعد میتونی بیای و چند تا درس را امتحان بدی حالا واقعا اینطوری است یعنی نمیشود اول چند تا درس را امتحان دهیم بعدا مهارت را امتحان دهیم ؟

hossein019940
10-12-2013, 20:19
آقا چند تا دبیرستان رفتیم گفت اول باید مهارت جدید مثلا مثل دیپلم گرافیک را قبول بشوی و بیاوری بعد میتونی بیای و چند تا درس را امتحان بدی حالا واقعا اینطوری است یعنی نمیشود اول چند تا درس را امتحان دهیم بعدا مهارت را امتحان دهیم ؟
ببین دوست عزیز در اصلش باید با هم امتحان بدی.ولی اره اینطوری هم میکنن.من خودم همین کار رو کردم ولی از شانس بد ما مهارت صادر شده ولی سازمان سنجش و فنی به مشکل خوردن بابت هزینه هنوز چاپ نشده در اصل باید 3 ماه میومد الان4 ماه بیشتر شد نیومد فقط میتونیم تاییدیه بگیرم از فنی ولی مهارت نداریم.
هر دبیرستانی یه جور سیاستی داره بهشون میگفتی که دارم اونو میخونم نباید میگفتی که هنوز ثبتنام نکردم

parspro
10-12-2013, 23:07
ممنون آخه گفتن اول باید مهارتت را بیاری ما هم نمیدونستیم
راستی این هزینه های مهارت و کلا واحد ها چقدر زیاده و البته تفاوت دارند برای مهارت گرافیک جائی گفت 1 میلون و جائی دیگری گفت 600 تومان نمیدونم قیمت اصلش چقدره ببخشید این دیپلم گرافیک امتحاناتشون هر چند ماه یک بار است میخواهم بدونم در سال چند بار فرصت ثبت نام و امتحان داریم
مرسی

hossein019940
10-12-2013, 23:52
بستگی داره به آموزشکاه ممکنه یه دفعه رایگان باشه ممکنه دومین بار نصف مبلغ رو بگیرن.ولی آموزشگاهی که ما بودیم منصف بودن تا 4 بار هم هیچی نمیگرفتن برای اینکه بری امتحان بدی.البته من بار اول قبول شدم.همون 600تومن برو هر جاییی یه قیمت داره این قیمت هم خیلی خوبه تو شهر ما 800 هست.اگه فنی باشه هر 1.5 ماه برگزار میشه.در مورد آموزشش هم باید 3 باید آموزش بدن حالاا ونایی که دوست دارن وسط ماه میرن امتحان میدن

parspro
11-12-2013, 01:47
آقا واقعا ممنون این همه آموزشگاه و دبیرستان رفتیم مثل شما کامل نمیگفتن و هر کسی چیزی میگفت و واقعا ممنون
پس آقا یعنی هر یک ماه و نیم یک بار امتحان میگیرن؟ این که خیلی خوبه بعد که قبول شدیم همین مدرک را میبریم آموزشگاه برای دیپلم درسته ؟ یعنی همین میشود مهارت اصلی درسته ؟
بعد امحاناتشون در خود همون آموزشگاه ها است یا باید برویم در خود مرکز فنی حرفه ای اصلی ؟

hossein019940
11-12-2013, 08:18
آقا واقعا ممنون این همه آموزشگاه و دبیرستان رفتیم مثل شما کامل نمیگفتن و هر کسی چیزی میگفت و واقعا ممنون
پس آقا یعنی هر یک ماه و نیم یک بار امتحان میگیرن؟ این که خیلی خوبه بعد که قبول شدیم همین مدرک را میبریم آموزشگاه برای دیپلم درسته ؟ یعنی همین میشود مهارت اصلی درسته ؟
بعد امحاناتشون در خود همون آموزشگاه ها است یا باید برویم در خود مرکز فنی حرفه ای اصلی ؟
هر یک ماه و نیم ازمون برگزار میشه ولش شما تا تا وقتی خوب یاد نگرفتی برای امتحان نرو اگه وزارت ارشاد باشه که خوی خود مدرسه یا آموزشگاه امتحان میگره راحته اگه فنی هست که سعی کن اموزشت تمام بشه بعد برو.بعد 3 ماه مدرکت مهارتت میاد میبری به بزرگسال اونا هم واحد درسی که گفتن بهت میدن واین مهارتی رو که گرفتی میفرستن برای استعلام و بعد دیپلمت صادر میشه.(البته میتونی بری فنی و حرفه ای بگی که یا نامه بنویسن که قبول شدی اونا همون نامه رو به جای گواهی استعلام میکنن اگه عجله داری)اره همین مهارت اصلیت میشه.اگه ارشاد باشه خود مدرسه اگه فنی که میری فنی و حرفه ای.رو تابلی مدرسه نوشته از کجا مجوز داره

mahrazsaeedi
20-01-2014, 11:14
سلام من خيلي سريع به مدرك پيش دانشگاهي معتبر نياز دارم كسي ميتونه به من كمك كنه؟

hossein019940
20-01-2014, 11:15
سلام من خيلي سريع به مدرك پيش دانشگاهي معتبر نياز دارم كسي ميتونه به من كمك كنه؟
یعنی بخریش؟

mahrazsaeedi
20-01-2014, 11:16

mahrazsaeedi
20-01-2014, 11:17
اكه معتبر باشه بله وكرنه يه جايي كه سريع بتونم مدرك بگيرم

mahrazsaeedi
20-01-2014, 11:46
اگه يه نيمسال از امتحانات پيش دانشگاهي از دستداده باشيم تو نيم سال دوم ميتونيم 24 واحد بگيريم و تا خرداد مدر پيش بگيريم؟

hossein019940
20-01-2014, 11:49
اكه معتبر باشه بله وكرنه يه جايي كه سريع بتونم مدرك بگيرم
اگه مدرک پیش رو میخوای باید بری مدارس بزگسال چون سریع میخوای برو مدارس بزرگسال آزاد.چون قبولیشون 100% هست.
ولی خوب اگه هزینش برات مهم نیست چون گرون هستن.اگر هم حوصله درس خوندن داری باید بری بزرگسالان دولتی یا از راه دور که باید بخونی و 7.25 بشی .
شما چه مدرکی الان داری؟
این مدرکت رو میبری مدرسه برای تطیق واحد میکنن و واحدهایی رو که باید پاس کنی رو بهت میدن

Alireza SM
20-01-2014, 13:12
اگه يه نيمسال از امتحانات پيش دانشگاهي از دستداده باشيم تو نيم سال دوم ميتونيم 24 واحد بگيريم و تا خرداد مدر پيش بگيريم؟ اولا براي اينكه ثبت نامت كنن بايد حتما و حتما بهت نمره انظباط 20 داده باشن در غير اينصورت وقفه تحصيلي هستي و سرباز ميشي. در مورد بالاي 17 واحد براي كسي كه ترم قبلش واحد پاس نكرده باشه هم غيرقانونيه. بعيد ميدونم جايي باشه كه بتونه تا خرداد بهت مدرك پيش بده ولي بازم بايد بگردي. اما تا شهريور اگه بخواي بگيري قطعا ميتوني الان 17 واحد برداري و بقيشم تابستون برداري. === در مورد نمره عرض كنم كه بعضي درساي پيش دانشگاهي نهايي هستن مثل فيزيك و معارف و زيست و انتگرال. براي اين ها تحت هر شرايطي بايد نمره نهايي 7.25 باشه حداقل تا با 20 مستمر بشه 10 گرفت براي يه درس ميشه البته 4.25 گرفت و با تبصره پاسش كرد. چه در مدارس غيرانتفايي و چه در راه دور و دولتي امتحانات نهايي به صورت نهايي برگزار ميشه هم سومش هم پيش دانشگاهيش.

mahrazsaeedi
20-01-2014, 14:11
اكه يه سري واحدو در نيمسال اول بيفتي بايد شهريور امتحان بديم يا اسفند؟

hossein019940
20-01-2014, 17:01
اكه يه سري واحدو در نيمسال اول بيفتي بايد شهريور امتحان بديم يا اسفند؟
امتحاناتی که برگزار میشه در دی و خراداد و شهریور
اگر در هر مرحله ای قبول نشدید در ماه امتحان بعدی در راه هستش میتونید انتخاب واحد کنید.
یعنی اگر دی افتادید میتونید خرداد ثبتنام کنید

human55
25-02-2014, 13:03
سلام دوستان من سال ۷۹ دیپلم سه سال دبیرستان رو رشته ریاضی فیزیک گرفتم سال ۸۰ هم پیش بودم ولی ۴ تا درسم موند و ترک تحصیل کردم (درسای باقی مونده - ریاضیات گسسته - شیمی ۲ - فیزیک ۲ و حساب دیفرانسیل ۲) چندبار هم بعداً بزرگسالان اسم نوشتم برم امتحان بدم تمومش کنم شرایط جور نشد. الان اگر بخوام تمومش کنم شرایطش چجوری میشه؟ و با توجه به اینکه زمان زیادی از درس و تحصیل دور بودم جایی هست بشه رفت خیلی سختگیر نباشن یه جوری سر و ته قضیه رو هم بیارن ما مدرک پیش رو بگیریم؟

hossein019940
25-02-2014, 13:26
سلام دوستان من سال ۷۹ دیپلم سه سال دبیرستان رو رشته ریاضی فیزیک گرفتم سال ۸۰ هم پیش بودم ولی ۴ تا درسم موند و ترک تحصیل کردم (درسای باقی مونده - ریاضیات گسسته - شیمی ۲ - فیزیک ۲ و حساب دیفرانسیل ۲) چندبار هم بعداً بزرگسالان اسم نوشتم برم امتحان بدم تمومش کنم شرایط جور نشد. الان اگر بخوام تمومش کنم شرایطش چجوری میشه؟ و با توجه به اینکه زمان زیادی از درس و تحصیل دور بودم جایی هست بشه رفت خیلی سختگیر نباشن یه جوری سر و ته قضیه رو هم بیارن ما مدرک پیش رو بگیریم؟
باید برین بزرگسالان غیرانتفایی که راحت هست

human55
25-02-2014, 14:20
باید برین بزرگسالان غیرانتفایی که راحت هست

ممنون از راهنماییت، فقط سه تا سئوال من الان باید همون واحدهایی که مونده بود رو بگذرونم؟ و امتحانات از الان تا شهریور چه تاریخی برگزار میشه؟ لیست این مراکز غیر انتفایی رو از کجا میشه گیر آورد؟ لطف می کنید جواب بدید.

hossein019940
25-02-2014, 14:42
ممنون از راهنماییت، فقط سه تا سئوال من الان باید همون واحدهایی که مونده بود رو بگذرونم؟ و امتحانات از الان تا شهریور چه تاریخی برگزار میشه؟ لیست این مراکز غیر انتفایی رو از کجا میشه گیر آورد؟ لطف می کنید جواب بدید.
آره باید همین درس ها رو پاس کنید .ولی سی دی که تو پروندتون هست رو مدرسه بزرگسال براتون تو سیستمش اجرا میکنه یع ریز نمرات براتون میزنه که زیرش نوشته چه درسهایی هست.ولی به احتمال زیاد همین درس ها هستن ممکنه تو این چند سال نحوه درس ها تو رشته فرق کرده باشه.
الان اگر ثبتنام کنید خرداد امتحانتون هست.تبلیغاتشون تو شهر ها هستن.ولی اگر پیدا کردم بهتون میگم

human55
25-02-2014, 14:45
آره باید همین درس ها رو پاس کنید .ولی سی دی که تو پروندتون هست رو مدرسه بزرگسال براتون تو سیستمش اجرا میکنه یع ریز نمرات براتون میزنه که زیرش نوشته چه درسهایی هست.ولی به احتمال زیاد همین درس ها هستن ممکنه تو این چند سال نحوه درس ها تو رشته فرق کرده باشه.
الان اگر ثبتنام کنید خرداد امتحانتون هست.تبلیغاتشون تو شهر ها هستن.ولی اگر پیدا کردم بهتون میگم

ممنون لطف کردی دوست عزیز فقط قضیه این سی دی چی هست من یه خورده قدیمیم الان من دیپلمم رو دارم و ریز نمرات و نامه‌ای که نشون میده چیا رو پیش پاس کردم چیا مونده سی دی رو باید از جایی تهیه کرد؟ آموزش پرورش؟

hossein019940
25-02-2014, 17:23
ممنون لطف کردی دوست عزیز فقط قضیه این سی دی چی هست من یه خورده قدیمیم الان من دیپلمم رو دارم و ریز نمرات و نامه‌ای که نشون میده چیا رو پیش پاس کردم چیا مونده سی دی رو باید از جایی تهیه کرد؟ آموزش پرورش؟
الن جدیدا اینطوری شده که وقتی از مدرسه قبلی میخوای بری و پروندت رو بگیری تمام اطلاعات ریز نمراتت رو تو یه سی دی میریزن.حالا شما چون موقع دریافت پرونده زمانش زیاده از روی همون ریز نمرات براتون تعیین میکنن.

amir0831
20-04-2014, 14:17
سلام .فک کنم من سوالم رو اینجا باید بپرسم . کسایی که دیپلم فنی حرفه ای دارند و همون سال توی ازمون تغیییر رشته (مثلا ریاضی فیزیک) قبول بشن توی چه نوع پیشدانشگاهی میتونن شرکت کنند؟

منظورم اینه کسی که سوم متوسطه هست بعد میره پیش دانشگاهی مثلا A .کسی که از فنی با ازمون تغییر رشته بده میتونه بره همون پیشدانشگاهی a یا فرق داره؟

hossein019940
20-04-2014, 16:32
شما وقتی تغییر رشته میدین از فنی به ریاضی رشتتون میشه ریاضی و باید همون دوره متوسطه نظری رو مثل سایر دوستانتون که تو ریاضی هستن پاس کنید.
اره میشه چون رشته نظری همشون پیش دارن فرقی نداره که با تغییر رشته بری یا بدون تغییر رشته پیش رو باید بگذرونی

s@har
23-04-2014, 10:05
سلام. اگر کسی با وقفه یه ساله دی ماه سال سومش رو تموم کرده باشه . میتونه پیش دانشگاهی بصورت داوطلب آزاد ثبت نام کنه. حالا چنتا واحد خرداد ماه میتونه ورداره ؟
ویه سوار خیلی مهم : شهریور ماه قانونا حدآکثر چنتا واحد میتونه انتخاب کنه ؟ به مدارس کاری ندارما قانونیش رو اگر لطفا میدونین بگین ؟ مرسی

Alireza SM
23-04-2014, 10:31
سلام. اگر کسی با وقفه یه ساله دی ماه سال سومش رو تموم کرده باشه . میتونه پیش دانشگاهی بصورت داوطلب آزاد ثبت نام کنه. حالا چنتا واحد خرداد ماه میتونه ورداره ؟
ویه سوار خیلی مهم : شهریور ماه قانونا حدآکثر چنتا واحد میتونه انتخاب کنه ؟ به مدارس کاری ندارما قانونیش رو اگر لطفا میدونین بگین ؟ مرسی

اگه خانم باشين بله ميتونين داوطلب آزاد ثبت نام كنين. اگه آقا باشين هم در صورت داشتن معافيت يا پايان خدمت ميتونين.
دي ماه و خرداد ماه در مراكز دولتي و غير انتفايي نهايتا 17 واحد و در مراكز راه دور 20 واحد ميتونين بردارين. شهريور قانونيش 8 واحد هست كه همه مدارس هم رعايت ميكنن ولي اگه كل واحدهاي باقي مانده شما تا 11 واحد باشه ميتونين كل 11 واحد رو هم بردارين.

yeknafaryeknafar
25-05-2014, 02:59
سلام
بنده امسال کنکور دارم یا در واقع قرار بود داشته باشم!چون به دلایلی امسال نتونستم درس بخونم
امتحانات ترم اول رو دادم و یه چند درسی رو افتادم ، امتحانات ترم دوم رو (یعنی همین امتحاناتی که داره الان برگزار میشه) رو ندادم اصلا ، شهریور رو هم به احتمال قوی چند درس میوفتم ..
لطفا راهنمایی کنید چیکار باید بکنم
یعنی سال دیگه بخوام پیش دانشگاهی بگیرم باید مدرسه عادی ثبت نام کنم یا بزرگسالان؟
اگه بزرگسالان ثبت نام کنم میتونم مثلا دی یا اسفند امتحان اون درس رو به صورت کلی(یعنی مثل امتحان ترم دوم) بدم یا باید دوباره دی امتحان ترم دوم بدم و خرداد ترم دوم ؟
بزرگ سالان دولتی و غیر انتفاعی هر دو شهریه دارن؟(چقدر حدودا؟)
ممنون

alavi71
26-05-2014, 13:21
سلام
بنده امسال کنکور دارم یا در واقع قرار بود داشته باشم!چون به دلایلی امسال نتونستم درس بخونم
امتحانات ترم اول رو دادم و یه چند درسی رو افتادم ، امتحانات ترم دوم رو (یعنی همین امتحاناتی که داره الان برگزار میشه) رو ندادم اصلا ، شهریور رو هم به احتمال قوی چند درس میوفتم ..
لطفا راهنمایی کنید چیکار باید بکنم
یعنی سال دیگه بخوام پیش دانشگاهی بگیرم باید مدرسه عادی ثبت نام کنم یا بزرگسالان؟
اگه بزرگسالان ثبت نام کنم میتونم مثلا دی یا اسفند امتحان اون درس رو به صورت کلی(یعنی مثل امتحان ترم دوم) بدم یا باید دوباره دی امتحان ترم دوم بدم و خرداد ترم دوم ؟
بزرگ سالان دولتی و غیر انتفاعی هر دو شهریه دارن؟(چقدر حدودا؟)
ممنون

سلام میتونید با مدرک دیپلم در رشتهای مقطع کاردانی فنی شرکت کنید
و یا در صورتی که تا شهریور مدرکتون رو نمیگیرید.در صورتی که تا پایان ترم اول بتونید مدرک رو بگیریئ برخی دانشگاهها اجازه ثبت نام میدهند.
موفق باشید

amirtehrani93
31-05-2014, 00:47
پاک شود

ممنون////

lech
31-05-2014, 02:23
سلام....من سوم هستم و میخام از ریاضی به فنی تغییر رشته بدم،بهم گفتن فقط عمومی رو پاس کنم و تو شبانه تغییر رشته بدم،شرط سنیش چجوریه؟اطلاعات بیشتری نیاز دارم.ممنون:n13:

hossein019940
31-05-2014, 05:13
سلام....من سوم هستم و میخام از ریاضی به فنی تغییر رشته بدم،بهم گفتن فقط عمومی رو پاس کنم و تو شبانه تغییر رشته بدم،شرط سنیش چجوریه؟اطلاعات بیشتری نیاز دارم.ممنون:n13:
شرایطش که خوب مشخصه بزرگسال یعنی همه میتونن ثتنام کنن.
شما باید برین بزرگسال اونجا درساتون رو مطابقت بدن و چون فنی هست باید مدارک تخصصی فنی رو بگیرین که خود مدرسه برات میگه که چه درس تخصصی رو باید بگیری و چه درس عمومی رو

vsg24
07-06-2014, 22:00
سلام

متاسفانه بر اثر سختی بیش از حد و کم لطفی معلم در دو درس فارسی و فیزیک افتادم. حالا سوالم اینجاست که

1- آیا امکان اعتراض برای نمره ی مستمر نوبت دوم وجود داره؟؟
2- آیا امکان تغییر نمره مستمر در نوبت شهریور و دی وجود داره؟؟
3- آیا امکان استفاده از تبصره تکماده در شهریور هست؟؟

Alireza SM
07-06-2014, 22:15
نمره مستمر كه اعتراض نداره ميتونين برين به مدير مدرستون بگي تا درستش كنن همه چيز دست خودشون هست.
اين دوتا درس رو چند گرفتين ؟ اگر نمرتون در اين دوتا درس بالاي 4.25 باشه خود به خود تبصره ميشن دوتاشونم.
تبصره رو هميشه ميشه استفاده كرد.

Joaquin
08-06-2014, 08:34
سلام

این قضیه معافیت سربازی چطوریه؟؟

من بعد از اتمام سال تحصیلی 18 سالم میشه، پس دیگه از این برگه ها بهم ندادن موردی نداره؟؟

vsg24
08-06-2014, 08:39
نمره مستمر كه اعتراض نداره ميتونين برين به مدير مدرستون بگي تا درستش كنن همه چيز دست خودشون هست.
اين دوتا درس رو چند گرفتين ؟ اگر نمرتون در اين دوتا درس بالاي 4.25 باشه خود به خود تبصره ميشن دوتاشونم.
تبصره رو هميشه ميشه استفاده كرد.
نمره ادبیات رو گرفتم 9.25 و فیزیک رو 9.

پیش دانشگاهی هستم و انگار سال چهارم فقط 1 درس رو میتونن از تبصره استفاده کنن. پس یا باید اون مستمر ادبیات بیاد بالا که نمره سال درس بشه 10 یا شهریور امتحان بدم.

درباره مستمر که با مدیر صحبت کردم گفت دیگه نمیشه مستمر رو تغییر داد. نمره ها رفتن اداره. یعنی الکی گفته؟

hossein019940
08-06-2014, 09:09
سلام

این قضیه معافیت سربازی چطوریه؟؟

من بعد از اتمام سال تحصیلی 18 سالم میشه، پس دیگه از این برگه ها بهم ندادن موردی نداره؟؟
مدرسه ای که دارین درس میخونین باید ازش نامه بگیرن وببرین پلیس +10 تا براتون صادر بشه وگرنه دردسر میشه برای ثبتنام تو دانشگاه چون وقتی پروندتون رو در بیارین از مدرسه قبلی دیگه هیچ کاری نمیتونین بکنین پس اینکار رو بکنید.در ضمن شما از تمام شدن درست از 6 تا 12 ماه فرصت دارین تا ادامه بدین درس رو و در دانشگاه ثبتنام کنید.

Joaquin
08-06-2014, 11:40
مدرسه ای که دارین درس میخونین باید ازش نامه بگیرن وببرین پلیس +10 تا براتون صادر بشه وگرنه دردسر میشه برای ثبتنام تو دانشگاه چون وقتی پروندتون رو در بیارین از مدرسه قبلی دیگه هیچ کاری نمیتونین بکنین پس اینکار رو بکنید.در ضمن شما از تمام شدن درست از 6 تا 12 ماه فرصت دارین تا ادامه بدین درس رو و در دانشگاه ثبتنام کنید.
آخه مدرسه فقط به کسایی برگه داد که مشمول شده بودن. گفت برای شما که هنوز 18 ساله نشدی احتیاجی به برگه نیست.

Alireza SM
08-06-2014, 13:49
نمره ادبیات رو گرفتم 9.25 و فیزیک رو 9.

پیش دانشگاهی هستم و انگار سال چهارم فقط 1 درس رو میتونن از تبصره استفاده کنن. پس یا باید اون مستمر ادبیات بیاد بالا که نمره سال درس بشه 10 یا شهریور امتحان بدم.

درباره مستمر که با مدیر صحبت کردم گفت دیگه نمیشه مستمر رو تغییر داد. نمره ها رفتن اداره. یعنی الکی گفته؟

بله سال چهارم يه تبصره داره فقط.
نمره مستمر رو كه هميشه ميشه تغير داد ولي مراحل اداري زيادي براي مدرسه داره براي همين حاضر نيستن اين كارو بكنن.
بايد بمونين شهريور ميتونين هم دوتاش رو بمونين شهريور و هم اينكه يكيش رو تبصره كنين.

B-Prot
29-06-2014, 13:38
.............................................. .

Alireza SM
29-06-2014, 13:43
خيلي وقته غيرحضوري نداريم.
روزانه - بزرگسال و داوطلب آزاد - راه دور فقط اينا هستن. كسي كه پايان خدمت داشته باشه يا معافي گرفته باشه داوطلب آزاد هست

Bardia225
10-07-2014, 00:43
با دیپلم فنی میشه هر رشته ای در پیش دانشگاهی ثبت نام کنی.حالا سوال اینه اگر دروس داخلی پیش دانشگاهی رو با آموزش از راه دور بگیری و بعد اون نمره ها رو ببری دبیرستان بزرگسال بعنوان داوطلب ازاد ثبت نام میکنند تا مدرک پیش دانشگاهی معمولی صادر بشه و آموزش از راه دور نباشه؟
الان هزینه های واحد های حضوری و غیر حضوری چقدر شده,کسی خبر داره؟
نظام جدید 6-3-3 برای تطبیق از نظام قدیم به جدید اجرایی شده ؟ که دیپلم ردی های قدیم رو مجبور نکن دوباره از سال سوم شروع کنند
با تشکر

hossein019940
17-07-2014, 19:37
من تو بزرگسال بودم نمره ای که از ترم دی گرفتم 8 بود ولی رفتم مدرسه جدید پروندم رو گرفتم انتخاب واحد نکردم اون درس رو ولی تو ریز نمرات همون درس زده 11 چطوریه؟
تکماده خورده؟من که تکماده نزدم تکماده نباید 10 بشن؟

Alireza SM
17-07-2014, 21:21
تك ماده خوردن اينطور نيست كه نمره شما مقداري افزايش پيدا كنه بلكه يكي از نمرات بالاي 7 رو به جاي مردود جلوش نوشته ميشه تبصره .
شما در چه سالي نمره 8 رو گرفته بودين ؟ تا سال 91 كه پيش 1 و پيش2 و جبراني وجود داشت هر درسي 2تا نمره داشت يه پيش 1 و يه پيش 2 . در مهر سال 91 نظام آموزشي عوض شد و قانون اينطور شد كه نمره هاي پيش 1 و پيش 2 براي هر درسي جمع بشن باهم و نمره كل رو تشكيل بدن. به عنوان مثلا اگر كسي تا قبل از مهر 91 در فيزيك پيش 1 گرفته بود 5 و فيزيك پيش 2 گرفته بود 17 در مهر سال 91 اين دوتا نمره باهم جمع شدن و تقسيم بر دو شدن و يه نمره 11 بهش تعلق گرفت.
در غير اين صورت اگه باشه كه حتما بدون اطلاع شما اعتراض داده شده و نمره شما پس از اعتراض افزايش يافته

hossein019940
17-07-2014, 21:28
من کارودانش هستم
این نمرم هم مهر92-93 شده بودم 8 با یه درس دیگه که شده بودم 7.75 که میخواستم برای مدرسه دیگه ای که برم برای اماده شدن دیپلمم تکماده بزنم چند روز پیش پروندم رو گرفتم بردم مدرسه به یارو گفتم زبان انگلیسی و ادبیات تکماده هست یارو گفت فقط ادبیات مونده که 7.75 هست برای همین من ذهنم مشغوله که چطوری شد که 8 شد 11

Alireza SM
17-07-2014, 23:36
اگه فقط ادبيات مونده باشه و نمره نهايي رو 7.75 گرفته باشي و نمره مستمر بهت بهت اصلا قبول هستي نيازي به تك ماده نيست . حتما اعتراضي چيزي زده شده و نمره افزايش يافته

hossein019940
18-07-2014, 07:20
اگه فقط ادبيات مونده باشه و نمره نهايي رو 7.75 گرفته باشي و نمره مستمر بهت بهت اصلا قبول هستي نيازي به تك ماده نيست . حتما اعتراضي چيزي زده شده و نمره افزايش يافته
یعنی توی نمرات اشتباهی نشده که شده 11؟
خودشون اعتراض زدن؟
من اموزش از راه بودم نمرم 8 بود رفتم بزرگسال شد 11

Alireza SM
18-07-2014, 08:20
اعتراض زده شده به احتمال زياد. بازم از دفتردار مدرسه بپرسين شايد اشتباه تايپ شده باشه اگه بعدا متوحه بشن مشكلات زيادي پيش مياد واسشون.
ولي در حالت عادلي همه نمره هاي زير 10 رو دفتردارها معمولا اعتراض ميدن.

hossein019940
18-07-2014, 08:54
ببین من مدرسه آموزش از راه دور بودم که این نمره 8 و 7.75 رو گرفتم و بردم یه بزرگسال دیگه ثبتنام کردم اونجا دو درس رو گرفتم ولی وقتی داشتم میبردم برای صدور دیپلم تو مدرسه دیگه گفتن باید ببری تایید کل نمرات رو از اموزش و پرورش بیاری منم بردم اونا هم با کلی منت مهر زدن چونکه این مدرسه جدید دولتی برای همین برای ورودش کلی درگیری داره اینا اگه پرونده ها رو ببرن مرکز چونکه دولتی فکر نکنم زیاد کارشون داشته باشن حالا شاید برای من چون زیر ریزنمرات مهر ریئسشون هست ولی من ذهنم مشغول شده الانم اگه بگم دوباره می افته تو گیر بازار چون برای همین مهر یه ماه رفتم و اومدم حالا اینو بگم هیچی.الان که خودم ریز نمرات رو دیدم تو مدرسه که مهر ثبتنام کردم این در 8 بود و الانم که پروندم رو گرفتم شده 11.اعتراض هم نزدم
یعنی خودشون زدن؟
تو کارنامه همون مدرسه نمره 8 زده

Alireza SM
18-07-2014, 11:05
دفتردارها خودشون معمولا همه نمرات رو اعتراض ميزنن

hossein019940
18-07-2014, 13:54
پس الان مشکلی نداره|؟

Alireza SM
18-07-2014, 21:25
محض احتياط يه بار موضوع رو با دفتردار در ميان بزارين

hossein019940
18-07-2014, 21:39
من الان بگم دوباره باید پروندم رو ببرم اونجا برسی کنن بعد بفرستن اداره بعد...............
من برای یه مهر از بس رفتم بالا و اومدم پایین کفشم پاره شد.
من الان این سومین مدرسه هست که عوض کردم مهمه اینکه مهر این یارو رئیسه کل ثبت نمرات شهرمون مهر زد البته همینجوری زد اصلا ندید:n02:
این کارنامه مدرسه ای اول انتخاب واحد کردم شدم 8
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم ریز نمرات همون مدرسه
اینم ریز نمرات جدید که شدم 11

aszpar
05-08-2014, 11:17
سلام
دوستان من اان سال سومم 4 تا درسم مونده میخوام تغییر رشته بدم برم فنی معماری بخونم...
من دیپلم تجربی بگیرم میتونم برم دانشگاه علمی کار بردی معماری بخونم؟؟؟
من بخوام معماری بخونم چیکار باید بکنم میشه یکن کمک کنید واقعا گیج شدممممم
من الان شبانه بزرگسالان میخونم...ببخشید اگه جا سوالم اینجا نبود
رشتم هم تجربی هستش دوستان

hossein019940
05-08-2014, 11:39
سلام
دوستان من اان سال سومم 4 تا درسم مونده میخوام تغییر رشته بدم برم فنی معماری بخونم...
من دیپلم تجربی بگیرم میتونم برم دانشگاه علمی کار بردی معماری بخونم؟؟؟
من بخوام معماری بخونم چیکار باید بکنم میشه یکن کمک کنید واقعا گیج شدممممم
من الان شبانه بزرگسالان میخونم...ببخشید اگه جا سوالم اینجا نبود
رشتم هم تجربی هستش دوستان
سو تجربیت تمام شده میتونی بری دانشگاه تو رشته ها فنی
یا برای اینکه دیپلم معماری بگیری باید کم کم 1 تومن خرج کنی البته کم گفتم ممکنه بیشتر بشه + وقتت گرفته میشه از همین دیپلم برو دانشگاه آزاد یا اگه علمی کاربردی ثبتنام میکردی میتونسی بری چون مهلتش تما شده.یا بزار واسه دوره بهمن

aszpar
05-08-2014, 12:12
من سوم . پاس کنم میتونم برم علمی کاربردی معماری بخونم پس مشکلی پیش نمیادش درسته؟؟؟
بهترین کار اینه که دیپلمه تجربی بگیرم برم رشته فنی بدونه هیچ خرج اضافی....

hossein019940
05-08-2014, 13:07
من سوم . پاس کنم میتونم برم علمی کاربردی معماری بخونم پس مشکلی پیش نمیادش درسته؟؟؟
بهترین کار اینه که دیپلمه تجربی بگیرم برم رشته فنی بدونه هیچ خرج اضافی....
البته من دیدم که بیشتر دوستام با مدرک سوم نظر رفتن دانشگاه.اول یه سوال کنید تو دانشگاه علمی کاربردی دور و اطراف که مطمئن تر بشی.چنتا درس هست وقتی از یه رشته دیگه میری رشته جدید دانشگاه برات انتخاب میکنه و پاس میکنی

mohammad8181
13-08-2014, 21:27
سلام

برادر من چهارم دبیرستانه یکی از درس ها رو افتاده و می خواست شهریور امتحان بده الان به یکی از دوستاش زنگ زده میگه باید فرم انتخاب واحد پر می کردی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من خودم سال 89 چهارم دبیرستان بودم و افتاده بودم اما چنین چیزی نداشتیم .

حالا که فرم پر نکرده می تونه امتحان بده یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی ممنون

Rossin
13-08-2014, 22:04
سلام

برادر من چهارم دبیرستانه یکی از درس ها رو افتاده و می خواست شهریور امتحان بده الان به یکی از دوستاش زنگ زده میگه باید فرم انتخاب واحد پر می کردی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من خودم سال 89 چهارم دبیرستان بودم و افتاده بودم اما چنین چیزی نداشتیم .

حالا که فرم پر نکرده می تونه امتحان بده یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی ممنون

سلام
برادرم سال 91 سال سوم یه درسی رو افتاده بود رفت مدرسشون یه فرمی بود توش نوشت که چه درسیو افتاده و یه سری چیزای دیگه
بعد مدیر و معاون و اینا براش امضا کردن و رفتن امتحان داد حالا برای سال چهارم از طریق همون مدرسشون باید اقدام کنه کار سختیم نیست و نگرانی نداره! بره مدرسه بهش میگن چه کار باید کنه.
موفق باشید

Alireza SM
14-08-2014, 08:18
بله بايد فروم انتخاب واحد رو پر كنه مدرسه از كجا بدونه كه برادرتون ترك تحصيل نكرده و ميخواد به درستش ادامه بده ؟ بايد بره فرم پر كنه ديگه

amirkurosh
14-08-2014, 16:47
سلام من سوم تجربی هستم
شنیدم اگه کسی شهریور ماه هم بیفته باید بره بزرگسالان
آیا این حقیقت داره؟

Alireza SM
14-08-2014, 18:32
سلام من سوم تجربی هستم
آیا این حقیقت داره؟

بايد اون واحد كه افتادين رو برين انتخاب واحد كنين توي بزرگسال ( و يا راه دور ) و دي ماه امتحان بدين

amirkurosh
14-08-2014, 21:45
بايد اون واحد كه افتادين رو برين انتخاب واحد كنين توي بزرگسال ( و يا راه دور ) و دي ماه امتحان بدين
ینی مدرسمو دیگه باید عوض کنم؟
اگه غیبت موجه باشه چی؟

Alireza SM
15-08-2014, 12:52
چه فرقي ميكنه بالاخره غيبت كردين و بايد يجوري امتحان نهايي بدين يا نه ؟ امتحان نهاي فقط خرداد و شهريور و دي برگزار ميشه. اگه مدرستون بعد از ظهرها بزرگسال نيست بله بايد عوض كنين/

amirkurosh
15-08-2014, 21:24
ینی به خاطر یه درس مجبورم از مدرسه خودم برم

A/|\IR
16-08-2014, 17:57
سلام من سوم تجربی هستم
آیا این حقیقت داره؟

ینی به خاطر یه درس مجبورم از مدرسه خودم برم

نه تا دی میتونین تو مدرسه خودتون انتخاب واحد کنین بعد از اون باید برین راه دور یا بزرگسالان

amir-mjj
19-08-2014, 13:48
سلام من دانش آموز سال سوم رشته ریاضی هستم امسال خرداد متاسقانه 3 درس فیزیک ، حسابان و هندسه رو مردود شدم
برای رفتن کلاس با معلم فیزیک تماس گرفتم ایشون به من گفتن که نیاز نیست هر 3 درس رو امتحان بدم چون هر 3 درس من بالای 7 هست و فقط یکی رو امتحان بدم اونم هندسه
آیا همچین چیزی امکانش هست ؟ که من یک درس رو امتحان بدم و اون دو درس تبصره بخوره و دیگه امتحان ندم ؟؟

A/|\IR
19-08-2014, 15:23
سلام من دانش آموز سال سوم رشته ریاضی هستم امسال خرداد متاسقانه 3 درس فیزیک ، حسابان و هندسه رو مردود شدم
برای رفتن کلاس با معلم فیزیک تماس گرفتم ایشون به من گفتن که نیاز نیست هر 3 درس رو امتحان بدم چون هر 3 درس من بالای 7 هست و فقط یکی رو امتحان بدم اونم هندسه
آیا همچین چیزی امکانش هست ؟ که من یک درس رو امتحان بدم و اون دو درس تبصره بخوره و دیگه امتحان ندم ؟؟

بله میتونین امتحان ندین ولی توصیه من به شما اینه اگه میخواین معدلتون بالا باشه و برای کنکور به مشکلی نخورین امتحان بدین

ولی در کل میتونین دو تا رو با تبصره قبول بشین.

amir-mjj
20-08-2014, 01:35
بله میتونین امتحان ندین ولی توصیه من به شما اینه اگه میخواین معدلتون بالا باشه و برای کنکور به مشکلی نخورین امتحان بدین

خیلی ممنون دوست عزیز واقعا منو از نگرانی در آوردین
دوس دارم امتحان بدم ولی خیلی سخته سه درس اصلی رشته ریاضی هستن امسال سخت ترین دوره امتحانات نهایی بود تو خرداد سخت بود شهریور سخت تر هم میشه
گفتم این کارو بکنم بهتره تا 3 تا امتحان بدم :n16:

amir-mjj
22-08-2014, 21:04

اگه من هر 3تا رو امتحان بدم ولی دوتارو زیر 10 بگیرم از 0 تا 7 و 8 و 9 واسم با تبصره میرن دوتا درس ؟ یا وقتی امتحان میدم حتما باید 10 بگیرم ؟

A/|\IR
23-08-2014, 12:55
تبصره وقتی میتونین بزنید نمره بالای 7 باشه فقط هم دو درس میتونین بزنین
البته فکر کنم بالای 4.5 هم بشه تبصره زد یک درس رو

mahkoom12
31-08-2014, 13:12
من امسال پیش بزرگسالانم.بعد زیست و امتحان دادم دیروز.فک نکنم قبول شم.کنکورم دادم پیام نور زدم. تا سی ویکم این ماه هم وقت واسه سربازی دارم الان چی میشه.فیزیکم افتاده بودم که تبصره زدم

mahkoom12
31-08-2014, 16:08
کسی نیست جواب ما رو بده؟

hossein019940
31-08-2014, 16:18
من امسال پیش بزرگسالانم.بعد زیست و امتحان دادم دیروز.فک نکنم قبول شم.کنکورم دادم پیام نور زدم. تا سی ویکم این ماه هم وقت واسه سربازی دارم الان چی میشه.فیزیکم افتاده بودم که تبصره زدم
دانشگاه که قبول شدی میتونی به جای دیپلم میتونی ریز نمرات رو ببری که تا سال سوم چونکه قبولی داشتی میتونی بری دانشگاه به صورت دیپلم ناقص سربازی هم نری.یا اینکه به دانشگا تعهد بدی که مثلا تا این چند ماه دیگه میارم
که راه اول همه انجام میدن

mahkoom12
01-09-2014, 13:05
بچه های پیام نور میگن نمیشه قبول نشی میمونی سال بعد!!:n30:

hossein019940
01-09-2014, 13:52
بچه های پیام نور میگن نمیشه قبول نشی میمونی سال بعد!!:n30:
یعنی فقط پیام نور زدی؟
آزاد میتونی بری

mahkoom12
01-09-2014, 14:14
اره پیام نور و غیر انتفاعی

hossein019940
01-09-2014, 14:17
اره پیام نور و غیر انتفاعی
من پارسال تو بزرگسال بودم یه یارو اومد که پیشش رو هنوز انتخاب واحد نکرد بود.
اومد ریزنمرات رو گرفت با گواهی موقت رفت دانشگاه غیر انتفایی فرداش اومد تو بزرگسال انتخاب واحد کرد

aszpar
05-09-2014, 19:00
سلام
دوستان بنده الان سال سوم رو مدرسه شبانه میخونم...
من سال سوم رو پاس کنم میتونم کنکور فنی بدم؟؟؟یا بدون کنکور رشته معماری برم دانشگاه؟؟؟
پیش دانشگاهی رو نمیخوام بخونم...

aszpar
07-09-2014, 16:16
سلام
من سال سوم رو پاس کنم میتونم کنکور فنی بدم؟؟؟یا بدون کنکور رشته معماری برم دانشگاه؟؟؟
وستان کسی اطلاعی نداره مارو کمک کنه؟؟؟

Alireza SM
07-09-2014, 16:19
سلام

نخیر سال سوم نظری نمیتونه کنکور فنی حرفه ای بده.
دانشگاه علمی کاربردی قبلا بدون پیش دانشگاهی ثبت نام میکرد برین دفترچش رو گیر بیارین و بخونین ببینین الان شرایطش چطوره

aszpar
08-09-2014, 19:35
الان بدون کنکور میتونم دانشگاه هایه ازاد رشته های فنی ثبت نام کنم(معماری/بدون پیش دانشگاهی)؟؟؟
لطفا کمک کنید از هر کی سوال میکنم یه چی میگه واقعا گیج شدم
ببخشید اگه جایه سوالم اینجا نیست

hossein019940
08-09-2014, 22:16
الان بدون کنکور میتونم دانشگاه هایه ازاد رشته های فنی ثبت نام کنم(معماری/بدون پیش دانشگاهی)؟؟؟
لطفا کمک کنید از هر کی سوال میکنم یه چی میگه واقعا گیج شدم
ببخشید اگه جایه سوالم اینجا نیست
ثبتنام میتونید بکنید
ولی در کنارش باید پیش رو هم بخونین

aszpar
10-09-2014, 00:18
ثبتنام میتونید بکنید
ولی در کنارش باید پیش رو هم بخونین
واحد های پیش رو دانشگاه پاس میکنم درسته؟؟؟
یا مدارس بزرگسالان؟؟؟

hossein019940
10-09-2014, 08:04
واحد های پیش رو دانشگاه پاس میکنم درسته؟؟؟
یا مدارس بزرگسالان؟؟؟
تو بزرگسال باید دروس پیش رو پاس کنی تا بهت مدرکت رو بدن

prance666
11-10-2014, 22:42
سلام دوستان بنده میخوام کنکور تجربی شرکت کنم به علت ولی بنده دارای مدرک دیپلم رشته انسانی و کارشناسی حسابرسی هستم ولی تجربی برای من یه چیزه دیگس درسته دیر شده ولی میخوام اقدام کنم به نظرتون میشه یا باید برم دیپلم تجربی بگیرم

Rossin
11-10-2014, 23:09
سلام دوستان بنده میخوام کنکور تجربی شرکت کنم به علت ولی بنده دارای مدرک دیپلم رشته انسانی و کارشناسی حسابرسی هستم ولی تجربی برای من یه چیزه دیگس درسته دیر شده ولی میخوام اقدام کنم به نظرتون میشه یا باید برم دیپلم تجربی بگیرم

سلام
تا حایی که اطلاع داشتم میتونید پیش دانشگاهی رو تجربی بخونید
یه زمانی چند سال پیش به فکرم افتاده بود برم تجربی بخونم و کنکور بدم اما دیپلم فنی داشتم بهم گفتن که باید برم پیش دانشگاهی تجربی بخونم که خیلی هم سخت میشد برام
البته از نطام جدید دبیرستان ها اطلاعی ندارم که الان چه جوری شده.

m.zar
12-10-2014, 17:31
سلام
من 19 سالمه خرداد همین سال 93 از مدرسه بزرگسال دیپلم گرفتم
حالا میخوام برا پیش ثبت نام کنم .مدیر میگه باید بری روزانه
من میخوام بزرگسال ثبت نام کنم .یعنی چی نمیشه؟؟؟؟

hossein019940
12-10-2014, 17:37
سلام
من 19 سالمه خرداد همین سال 93 از مدرسه بزرگسال دیپلم گرفتم
حالا میخوام برا پیش ثبت نام کنم .مدیر میگه باید بری روزانه
من میخوام بزرگسال ثبت نام کنم .یعنی چی نمیشه؟؟؟؟
نه برای پیش هم بزرگسالان و از راه دور هم میتونی بخونی
بدون پیش چطور بهتون دیپلم دادن

m.zar
12-10-2014, 18:02
نه منظورم مدرک متوسطه هست خخخ
حالا من با ای مدیر چی کار کنم

hossein019940
12-10-2014, 18:48
مدارک رو بگیر برو یه آموزش از راه دور یا بزرگسال دیگه

m.zar
12-10-2014, 20:44
مرسی از راهنماییت دوست عزیز

camel_60
30-10-2014, 22:16
سلام خسته نباشيد من تو سال تحصيلي 91-92 در رشته رياضي فيزيک ديپلم موقت سه ساله دبيرستانم رو گرفتم.
و براي پيش دانشگاهي تو سال تحصيلي92-93 اگه ثبت نام کردم حالا اصلا هم به سال تحصيلي پيش من کاري نداريم ديروز رفتم ديپلم پيش دانشگاهي رو گرفتم ديدم تاريخ اخذ ديپلم رو زده 91-92 مي خواستم بدونم اين تاريخ درست هست يا بايد تاريخ يک سال بعد دوره سه ساله دبيرستان رو مي زدن يعني 92-93 درسته؟

hossein019940
31-10-2014, 00:10
سلام خسته نباشيد من تو سال تحصيلي 91-92 در رشته رياضي فيزيک ديپلم موقت سه ساله دبيرستانم رو گرفتم.
و براي پيش دانشگاهي تو سال تحصيلي92-93 اگه ثبت نام کردم حالا اصلا هم به سال تحصيلي پيش من کاري نداريم ديروز رفتم ديپلم پيش دانشگاهي رو گرفتم ديدم تاريخ اخذ ديپلم رو زده 91-92 مي خواستم بدونم اين تاريخ درست هست يا بايد تاريخ يک سال بعد دوره سه ساله دبيرستان رو مي زدن يعني 92-93 درسته؟
تاریخ موقت دیپلمت هر چی که هست دیپلم اصلت میشه همون
شما یکسال بعد دیپلم به دستت اومد ولی تاریخی که دیپلم رو گرفتی یعنی فارغ التحصیل شدی همون تاریخه

camel_60
31-10-2014, 14:51
دوست من شما متوجه نشدی من چی میگم اصلا من دوره سه ساله رو تو تاریخ 91/92 گرفتم
مگه دوره پیش دانشگهای یک سل دیگه حساب نمی شه یعنی سال تحصیلی 92/93 میشه دیپلم پیش دانشگاهی من.
پس مال پیش من رو زده 91/92 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اشتباه نزده؟

pcrunner
13-11-2014, 21:21
سلام به دوستای عزیزم.امیدوارم حالتون خوب باشه.این اولین پستی هست که تو فروم میدارم،اگر ممکنه کمکم کنید.
من دیپلم علوم انسانی(بدون پیش) دارم،علاقه مندم تو رشته پزشکی ورزشی ادامه تحصیل بدم ولی یکی از دوستانم منو ترسوند!
میخوام بدونم من میتونم تو دبیرستان دولتی بزرگسالان تغییر رشته بدم و پیش رو هم بخونم و برای کنکور ۹۴ آماده بشم? با توجه به اینکه الان تو آبان ماه هستیم.
شرایطش چی هست?
مشکل سربازی ندارم.
سپاس

hossein019940
13-11-2014, 21:27
هم میتونی تو آموزش از راه دورها و هم بزرگسالان دولتی تغییر رشته بدی و اگه واحدی کم داشتی برات انتخاب واحد میکنن مشکلی نیست تو هر ترمی میتونین تغییر رشته بدین
میری ثبتنام میکنی و میگی که مثلا این رشته رو میخوام دیپلم بگیرم

pcrunner
13-11-2014, 21:40
هم میتونی تو آموزش از راه دورها و هم بزرگسالان دولتی تغییر رشته بدی و اگه واحدی کم داشتی برات انتخاب واحد میکنن مشکلی نیست تو هر ترمی میتونین تغییر رشته بدین
میری ثبتنام میکنی و میگی که مثلا این رشته رو میخوام دیپلم بگیرم
سلام حسین جان.ممنونم.
با یکی از این آموزش از راه دورها صحبت کردم گفتند که ما همچین کاری نمی‌کنیم،آموزش پرورش ممکنه موقع تطبیق کردن ایراد بگیره!
یعنی الان دولتی ثبت نام دارن? به کنکور ۹۴ میتونم برسم برای تجربی?

hossein019940
14-11-2014, 09:29
سلام حسین جان.ممنونم.
با یکی از این آموزش از راه دورها صحبت کردم گفتند که ما همچین کاری نمی‌کنیم،آموزش پرورش ممکنه موقع تطبیق کردن ایراد بگیره!
یعنی الان دولتی ثبت نام دارن? به کنکور ۹۴ میتونم برسم برای تجربی?
من هر ترم رشتم رو تغییر دادم یعنی هر دوره میرفتم یه آموزش از راه دور که هر کدوم یه رشته برام میزدن آخرش رفتم دولتی بزرگسال دیپلم رو گرفتم
بگو من میخوام رشتم رو عوض کنم برام تجربی تطبیق میدن

Mountain Se7eN
14-11-2014, 23:25
سلام

من در حال حاضر پیش دانشگاهی هستم.

سال قبل یعنی سال سوم، دو تا درس نهایی رو تبصره زدم.

میخواستم بدونم که امسال هم میتونم یک یا دو درس رو تبصره بزنم یا نه؟

ممنون :n16:

pcrunner
15-11-2014, 00:36
من هر ترم رشتم رو تغییر دادم یعنی هر دوره میرفتم یه آموزش از راه دور که هر کدوم یه رشته برام میزدن آخرش رفتم دولتی بزرگسال دیپلم رو گرفتم
بگو من میخوام رشتم رو عوض کنم برام تجربی تطبیق میدن
جالبه.
اگر من ثبت نام کنم به نظرتون میتونم هم تغییر رشته بدم و هم پیش بخونم و کنکور تجربی بدم?
میخوام پزشکی ورزشی و یا علوم مربوط به ورزش بخونم،نظرتون در مورد تربیت بدنی چیه?
یکی از دوستان گفت باید کار و باشگاه رو ول کنم و بچسبم به درس،یعنی تا این حد??!
خیلی ممنون

amirkurosh
15-11-2014, 01:35
سلام من کنکوری 94 هستم
من شهریور سه تا درس رو افتادم
1-اینجا به من گفته بودن میتونم تا دی ماه تو مدرسه خودم بمونم و پیش رو بخونم ولی ثبت نامم نکردن و الان سوم تو مدرسه خودمون غیر حضوری برداشتم
3-بزرگسالان گفت که تا دیپ نگیرم پیش ثبت نامم نمیکنه و با توجه به این نظام نیم سالی واحدی من نمیتونم پیش رو تو خرداد ماه تموم کنم و پیش من تا پایان شهریور ماه طول میکشه
حالا سوالم اینه
1- چقد از موارد بالا درسته؟
2-اومدیمو من امسال کنکور قبول شدم و خواستم برم دانشگاه اوقت تکلیف این مدرک پیش دانشگاهی نداشته ی من چیه؟

hossein019940
15-11-2014, 08:24
جالبه.
اگر من ثبت نام کنم به نظرتون میتونم هم تغییر رشته بدم و هم پیش بخونم و کنکور تجربی بدم?
میخوام پزشکی ورزشی و یا علوم مربوط به ورزش بخونم،نظرتون در مورد تربیت بدنی چیه?
یکی از دوستان گفت باید کار و باشگاه رو ول کنم و بچسبم به درس،یعنی تا این حد??!
خیلی ممنون
یعنی هم میخواین درس های پیش دانشگاهی رو بخونین و هم یه رشته دیگه ثبتنام کنین؟
من شاید منظورنتون رو متوجه نشدم الان شما اگه دیپلم ناقص دارین و میخواین تو رشته تجربی تغییر رشته بدین که خوب موقع ثبتنام میگی من میخوام تجربی بخونم مورد نداره
ولی اگه میخواین درس ها پیش رو بگیرین و بعد تو همون ترم یه رشته دیگه برین فکر نکنم چون شما برای دریافت دیپلم تجربی مثل دبیرستان باید از اول شروع کنید مثلا با یه دیپلم دیگه فقط پیش تجربی رو بگیرین قبول نمیکنن اینا اطلاعات شما رو میزارن تو سیستم و اون سیستم طبق برنامه ای که براش تعریف شده بهت میگه چه درسی رو باید بگذرونی مثلا تو رشته تجربی

سلام من کنکوری 94 هستم
من شهریور سه تا درس رو افتادم
1-اینجا به من گفته بودن میتونم تا دی ماه تو مدرسه خودم بمونم و پیش رو بخونم ولی ثبت نامم نکردن و الان سوم تو مدرسه خودمون غیر حضوری برداشتم
3-بزرگسالان گفت که تا دیپ نگیرم پیش ثبت نامم نمیکنه و با توجه به این نظام نیم سالی واحدی من نمیتونم پیش رو تو خرداد ماه تموم کنم و پیش من تا پایان شهریور ماه طول میکشه
حالا سوالم اینه
1- چقد از موارد بالا درسته؟
2-اومدیمو من امسال کنکور قبول شدم و خواستم برم دانشگاه اوقت تکلیف این مدرک پیش دانشگاهی نداشته ی من چیه؟
اره منم اصلا خبر نداشتم ولی دی برام انتخاب واحد کردن من دو ماه بعدش رفتم پروندم رو گرفتم اگه انتخاب واحد نمیکردن باید میرفتم خدمت
تا دی تو همون مدرسه هستی هر واحدی رو که پاس کردی هیچی ولی اون واحدی که پاس نکردی تا دی میری آموزش از راه دور یا بزرگسال برات انتخا واحد میکنن
در مورددانشگاه هم اکثر دانشگاه ها با یه تعهد اوکی میکنن یعنی شما میری برا ثبتنام بعد میگی دیپلم من آماده نشده ولی تا یه ترم دیگه یه دو ترم دیگه میارم براتون حالا اینا یا یه تعهد میگیرن ازت یا اینکه میگن یه نامه بیار از مدرسه که بزرگسالان هم برات نامه میزنه در حال تحصیل هستی

pcrunner
15-11-2014, 12:53
من شاید منظورنتون رو متوجه نشدم الان شما اگه دیپلم ناقص دارین و میخواین تو رشته تجربی تغییر رشته بدین که خوب موقع ثبتنام میگی من میخوام تجربی بخونم مورد نداره
ولی اگه میخواین درس ها پیش رو بگیرین و بعد تو همون ترم یه رشته دیگه برین فکر نکنم چون شما برای دریافت دیپلم تجربی مثل دبیرستان باید از اول شروع کنید مثلا با یه دیپلم دیگه فقط پیش تجربی رو بگیرین قبول نمیکنن اینا اطلاعات شما رو میزارن تو سیستم و اون سیستم طبق برنامه ای که براش تعریف شده بهت میگه چه درسی رو باید بگذرونی مثلا تو رشته تجربی
سلامی دوباره.
بله، میخوام هم پیش بخونم و هم تغییر رشته بدم.
دیپلم ناقص نیستم.دیپلم انسانی دارم البته بدون پیش.الان میخوام برم تجربی،نمیدونم باید چی کار کنم:-(
رفتم راه دور گفتن ما همچین کاری نمیکنیم،چون آموزش پرورش ایراد میگیره!
حالا نمیدونم،تو آبان ماه دولتی بزرگسالان ثبت نام دارن؟
مرسی

hossein019940
15-11-2014, 13:01
سلامی دوباره.
بله، میخوام هم پیش بخونم و هم تغییر رشته بدم.
دیپلم ناقص نیستم.دیپلم انسانی دارم البته بدون پیش.الان میخوام برم تجربی،نمیدونم باید چی کار کنم:-(
رفتم راه دور گفتن ما همچین کاری نمیکنیم،چون آموزش پرورش ایراد میگیره!
حالا نمیدونم،تو آبان ماه دولتی بزرگسالان ثبت نام دارن؟
مرسی
اره تو هر ترمی تا آخرین لحظه ثبتنام میکنن
خوب میتونی خیلی راحت تغییر بدی مشکلی نیستش که از انسانی میخوای بری تجربی موردی نداره
حتما آموزش از راه دور منظورتون بد متوجه شد
شما برنی یه آموزش از راه دور دیگه بگو میخوام تغییر رشته بدم به تجربی دیگه حرفی از پیش نزن اینا یه خورده اطلاعاتشون کمه خودشون برات تطبیق میدن
من که از راه دور بودم هر ترم رشته عوض میکردم چون رشته ای که میخواستم رو نداشتن ولی برای دریافت پول از واحد عمومی ثبتنامم میکردن بودن کسایی که از تجربی اومدن فنی یا از فنی رفتن انسانی

Mountain Se7eN
15-11-2014, 14:05
سلام

من در حال حاضر پیش دانشگاهی هستم.

سال قبل یعنی سال سوم، دو تا درس نهایی رو تبصره زدم.

میخواستم بدونم که امسال هم میتونم یک یا دو درس رو تبصره بزنم یا نه؟

ممنون :n16:

کسی نبود به ما جواب بده؟!؟!؟!

ArashMiniStar
15-11-2014, 14:11
کسی نبود به ما جواب بده؟!؟!؟!
یک درس

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

Mountain Se7eN
15-11-2014, 18:09
یک درس

یعنی با وجود استفاده از دو تبصره توو سال قبل،

امسال هم یه دونه درس رو میتونم بزنم؟

pcrunner
15-11-2014, 22:37
اره تو هر ترمی تا آخرین لحظه ثبتنام میکنن
خوب میتونی خیلی راحت تغییر بدی مشکلی نیستش که از انسانی میخوای بری تجربی موردی نداره
حتما آموزش از راه دور منظورتون بد متوجه شد
شما برنی یه آموزش از راه دور دیگه بگو میخوام تغییر رشته بدم به تجربی دیگه حرفی از پیش نزن اینا یه خورده اطلاعاتشون کمه خودشون برات تطبیق میدن
من که از راه دور بودم هر ترم رشته عوض میکردم چون رشته ای که میخواستم رو نداشتن ولی برای دریافت پول از واحد عمومی ثبتنامم میکردن بودن کسایی که از تجربی اومدن فنی یا از فنی رفتن انسانی

آقا معذرت میخوام به خدا.
اگر من از راه دور ثبت نام کنم و همه چی تکمیل باشه،میتونم کنکور بدم؟ یعنی مهر آموزش و پرورش پاشه?
سپاس

hossein019940
15-11-2014, 23:21
آقا معذرت میخوام به خدا.
اگر من از راه دور ثبت نام کنم و همه چی تکمیل باشه،میتونم کنکور بدم؟ یعنی مهر آموزش و پرورش پاشه?
سپاس
اره دیگه اینا هم جزء آموزش و پرورش هستش دیپلمت مستقیم از اموزش و پرورش میاد اینا یه برگه گواهی موقت تو آخرین واحدی که پاس کردی میدن بهت که برای ثبتنام تو دانشگاها هستش یکسال بعد دیپلمت از آموزش و پرورش میاد

ArashMiniStar
22-11-2014, 17:39
اقا تورو خدا کمک کنید.من الان داوطلب ازاد که هستم برای دی امتحان های مدرسه و نهایی میدم از کل کتابه یا نصفش!؟

hossein019940
22-11-2014, 18:00
فرقی نمیکنه که تو کدوم ترم باشید
مهم اینکه از کل کتاب سوالات میاد

dargharn21
02-01-2015, 02:10
امتحان های داخلی مدارس آموزش از راه دور نمرش چه جوری حساب میشه ؟ من سوم ریاضی امتحاناته نهایی رو میخام خوب بخونم واسه همین برای امتحانات داخلی وقت زیادی ندارم .. میخام ببینم چه جوری نمره میدن برا امتحانات داخلی ؟

hosin2a
04-01-2015, 17:10
سلام....آقا من تا سال دوم دبیرستان نمراتم خوب بود و دانش آموز بدی نبودم......معدلم هم بین 16-71 بود.......و تا سال دوم دبیرستان هیچ درسی را نیفتاده بودم.....ولی از شانس بد من در سال سوم مشکلی برام پیش اومد و نتونستم کامل برم سر کلاس......یعنی حدود 6 ماه مدرسه نرفتم......بعد که برای امتحانات نهایی رفتم.....از 10 تا 8 تاشون را افتادم.....رشتمم ریاضیه.....بعد برای چند درس اعتراض زدم.....شدن 6تا......بعد از تک ماده و تبصره استفاده کردم.......شدن 4 تا......بعد یکیشون که عربی بود را هم شهریور قبول شدم.....حالا مونده 3 تاشون....زبان...فیزیک...جبر....ک ه الان دارم میدمشون.....الان یعنی دی....
تا اونجایی که میدونم.....من باید 96 واحد حداقل قبول بشم.....تا دیپلم را بهم بدن......
میگم من اگر این 3 درس باقیمانده را قبول بشم.....اخرش دیپلم بهم میدن یا نه؟؟؟؟

ArashMiniStar
05-01-2015, 22:43
من فکر کنم بزرگسالان هستم ظاهرا یه نمره مستمر ضریب یک دارم یه نهایی که ضریبش چهاره
الان تو امتحانای دی هستم میخواستم ببینم مستمر رو که بالا میدن اگر دی قبول نشم خرداد و شهریور هم تاثیر داره مستمر یا باید 10 بیارم؟:n13:

ArashMiniStar
05-01-2015, 22:47
دانشگاه که قبول شدی میتونی به جای دیپلم میتونی ریز نمرات رو ببری که تا سال سوم چونکه قبولی داشتی میتونی بری دانشگاه به صورت دیپلم ناقص سربازی هم نری.یا اینکه به دانشگا تعهد بدی که مثلا تا این چند ماه دیگه میارم
که راه اول همه انجام میدن
داداش گل الان دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام داره برای کارشناسی ترم بهمن همین امسال
حالا من دیپلم ریاضی دارم پیش رو چند تا درس بیشتر نمیتونم پارس کنم الان....حالا من رفتم دانشگاه ازاد واحد مرکزی بخش دبیرخانه آموزش پرسیدم میگم با تعهد و اینا هم نمیشه میگه نه باید مدرک موقت یا اصل پیش باشه! من الان حرف کیو باور کنم بخدا موندم میشه یا نه چیکار کنم لطفا راهنماییم کن ممنون:n37:

hossein019940
05-01-2015, 23:31
من فکر کنم بزرگسالان هستم ظاهرا یه نمره مستمر ضریب یک دارم یه نهایی که ضریبش چهاره
الان تو امتحانای دی هستم میخواستم ببینم مستمر رو که بالا میدن اگر دی قبول نشم خرداد و شهریور هم تاثیر داره مستمر یا باید 10 بیارم؟:n13:
برای هر ترم یه نمره مستر جدا ثبت میشه یعنی تو هر ترم یه واحد رو انتخاب میکنی و دوباره نمره مستر هم اعمال میشه روش

داداش گل الان دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام داره برای کارشناسی ترم بهمن همین امسال
حالا من دیپلم ریاضی دارم پیش رو چند تا درس بیشتر نمیتونم پارس کنم الان....حالا من رفتم دانشگاه ازاد واحد مرکزی بخش دبیرخانه آموزش پرسیدم میگم با تعهد و اینا هم نمیشه میگه نه باید مدرک موقت یا اصل پیش باشه! من الان حرف کیو باور کنم بخدا موندم میشه یا نه چیکار کنم لطفا راهنماییم کن ممنون:n37:
تو پ.خ جواب دادم بهتون

hosin2a
06-01-2015, 19:12
سلام.....دوستان جواب ما رو هم بدید....
بعد یه سوال دیگه.....
من اگه بخوام برم دانشگاه ازاد رشته برق قدرت.......برای کاردانی.......
باید پیش دانشگاهی را بگذرونم ........یا نه .....با همین مدرک دیپلم ریاضی هم میشه؟؟؟؟

aszpar
08-01-2015, 12:13
سلام
دوستان میخواستم بدونم من اگه الان بخوام تغییر رشته بدم برم فنی معماری چه درس هایی رو باید پاس کنم؟؟؟(الان سه تا درس زیست شیمی ریاضیم مونده)
سال سوم تجربی

hossein019940
08-01-2015, 16:44
سلام
دوستان میخواستم بدونم من اگه الان بخوام تغییر رشته بدم برم فنی معماری چه درس هایی رو باید پاس کنم؟؟؟(الان سه تا درس زیست شیمی ریاضیم مونده)
سال سوم تجربی
درس های عمومی
|عربی1/2 و 2/2
دین و زندگی 3
تاریخ
تربیت بدنی3
کار آموزی
کار آفرینی
بهداشت کار
قانون کار
زبان فارسی
ادبیات فارسی
زبان خارجه|
این درس ها رو باید پاس کنید اگه پاسشون کردین که هیچی فقط باید برین دنبال مهارت معماری که دو ماه کلاس دارن و بعد باید امتحان بدین و نتیجه براتون بیاد حدودا 5 تا درس هست برای معماری
یکسالی فکر کنم عقب بمونی
اگه میخوای تغییر رشته بدی همین الان برو بزرگسال انتخاب واحد کن
من ساختمان سازی کارودانش رو گرفتم و الن معماری هستم البته تو دانشگاه علمی کاربردی و آزاد میتونی رشته ای به غیر از رشته دیپلمت بری میتونی همین رشته رو ادامه بدی و بری معماری یا دوباره بری دنبال مدرک معماری

aszpar
10-01-2015, 01:12
درس های عمومی
|عربی1/2 و 2/2
دین و زندگی 3
تاریخ
تربیت بدنی3
کار آموزی
کار آفرینی
بهداشت کار
قانون کار
زبان فارسی
ادبیات فارسی
زبان خارجه|
این درس ها رو باید پاس کنید اگه پاسشون کردین که هیچی فقط باید برین دنبال مهارت معماری که دو ماه کلاس دارن و بعد باید امتحان بدین و نتیجه براتون بیاد حدودا 5 تا درس هست برای معماری
یکسالی فکر کنم عقب بمونی
اگه میخوای تغییر رشته بدی همین الان برو بزرگسال انتخاب واحد کن
من ساختمان سازی کارودانش رو گرفتم و الن معماری هستم البته تو دانشگاه علمی کاربردی و آزاد میتونی رشته ای به غیر از رشته دیپلمت بری میتونی همین رشته رو ادامه بدی و بری معماری یا دوباره بری دنبال مدرک معماری
من اين درسارو پاس كردم
يعني الان بايد فقط مهارت هايه معماري رو ببينم درسته؟؟؟
من ميخوام تا شهريور تموم شه ديپلم بگيرم....واقعا علاقه دارم به معماري اشتباهم اين بود كه رفتم رشته تجربي كه اصلا دوس ندارم

Alireza SM
22-01-2015, 23:00
سلام.....دوستان جواب ما رو هم بدید....
بعد یه سوال دیگه.....
من اگه بخوام برم دانشگاه ازاد رشته برق قدرت.......برای کاردانی.......
باید پیش دانشگاهی را بگذرونم ........یا نه .....با همین مدرک دیپلم ریاضی هم میشه؟؟؟؟

رشته نظری حتما باید پیش دانشگاهی رو تموم کنه وگرنه نمیتونه وارد دانشگاه بشه ( به جز دانشگاه علمی کاربردی )

Amir M.ohAma.D
01-02-2015, 14:25
سلام دوستان
یکی از اشناها رشته انسانیه یه درس سوم دبیرستانشو پاس نکرده
اون درسو دی هم افتاده.پیش دانشگاهی هم به خاطر اون یه درس ثبت نامش نکردن
الان باید چیکار کنه؟
امسال میتونه کنکور بده؟
پیش دانشگاهی بزرگسالان میتونه ثبت نام کنه؟

ArashMiniStar
16-02-2015, 10:12
سلام دوستان
یکی از اشناها رشته انسانیه یه درس سوم دبیرستانشو پاس نکرده
اون درسو دی هم افتاده.پیش دانشگاهی هم به خاطر اون یه درس ثبت نامش نکردن
الان باید چیکار کنه؟
امسال میتونه کنکور بده؟
پیش دانشگاهی بزرگسالان میتونه ثبت نام کنه؟
اره بزرگسالان و از راه دور ثبت نام میکنن و میتونه شرکت کنه کنکورو

حسام عدالت
21-04-2015, 08:46
یکی از دوستان دیپلمش (ریاضی)رو سال 81 گرفته و پیش دانشگاهی نرفته الان میتونه بره تو پیام نور شرکت کنه ؟

Alireza SM
21-04-2015, 14:18
یکی از دوستان دیپلمش (ریاضی)رو سال 81 گرفته و پیش دانشگاهی نرفته الان میتونه بره تو پیام نور شرکت کنه ؟

باید پیش دانشگاهی بگیره.
میتونه از طریق دبیرستان های راه دور این کار رو بکنه

The R2R
20-05-2015, 18:28
واسه ثبت نام و انتخاب واحد در مدرسه های بزرگسالان کمتر از 8 واحد ثبت نام نمیکنن؟
انتخاب واحد حضوری ینی قبولی؟

hossein019940
20-05-2015, 19:55
واسه ثبت نام و انتخاب واحد در مدرسه های بزرگسالان کمتر از 8 واحد ثبت نام نمیکنن؟
انتخاب واحد حضوری ینی قبولی؟
2 واحد هم داشته باشی ثبتنام میکنن
نه-یعنی هفته ای یه بار یا دو بار در هفته به مدت 2 ساعت میرین کلاس
غیر حضوری ثبتنام میکنین و فقط موقع امتحان میرین
قبول هم نمیکنن نمره بده نیستن ولی تو برگه 5 بشین قبول میکنن که البته بستگی به مدیر داره که چقدر به دبیرا سفارش کنه
----------------------
اگه میتونی برو بزرگسالان خصوصی که امتحانشونم رو خودشون میگیرن خیلی راحته من رفتم 10 واحد که نمیتونستم پاس کنم رو اونجا اومدن تو سالن خودمون جواب رو بهمون میده

The R2R
20-05-2015, 21:10
2 واحد هم داشته باشی ثبتنام میکنن
نه-یعنی هفته ای یه بار یا دو بار در هفته به مدت 2 ساعت میرین کلاس
غیر حضوری ثبتنام میکنین و فقط موقع امتحان میرین
قبول هم نمیکنن نمره بده نیستن ولی تو برگه 5 بشین قبول میکنن که البته بستگی به مدیر داره که چقدر به دبیرا سفارش کنه
----------------------
اگه میتونی برو بزرگسالان خصوصی که امتحانشونم رو خودشون میگیرن خیلی راحته من رفتم 10 واحد که نمیتونستم پاس کنم رو اونجا اومدن تو سالن خودمون جواب رو بهمون میده

من الان همونجام ، 10 واحد نگه داشتم و فارغ التحصیل نشدم هنوز(از آموزشگاه بیرون) میگن هر سری باید بابت این 10واحد پول بدی تا سرباز نشی ینی 10 واحد رو باید تا موقع فارغ التحصیلی نگه دارم خدا تومنم واسه هر واحد میگیرن ، میشه این 10 واحد رو کمترش کرد؟

ArashMiniStar
20-05-2015, 22:45
من واحد بزرگسالان امسال ثبت نام کرده بودم
البته معافیت داشتم و اشتباه کردم از راه دور نرفتم
مدیر ب من گفت برای پیش دانشگاهی باس حداقل هشت واحد حضوری برداری میتونی نیای که منم کلا نرفتم[emoji3] نمره هم طبعا بیخود کردن باید بدن داری پول میدی مثلا[emoji20]

hossein019940
20-05-2015, 23:10
من واحد بزرگسالان امسال ثبت نام کرده بودم
البته معافیت داشتم و اشتباه کردم از راه دور نرفتم
مدیر ب من گفت برای پیش دانشگاهی باس حداقل هشت واحد حضوری برداری میتونی نیای که منم کلا نرفتم[emoji3] نمره هم طبعا بیخود کردن باید بدن داری پول میدی مثلا[emoji20]

اینا موقع ثبتنام از این حرفا زیاد میزنن به حرفاشون اعتماد نکن اینو نتیجه سه بار یعنی سه ترم از راه دور عوض کرد به دست اوردم تا موقع ثبتنام میگن قبولی و از این حرفا موقع امتحان میگن بخون یکم ما کمکت میکنیم بعد امتحان که نمره اومد میگن خودت ننوشتی اینجا دولتی و از این حرفا

hossein019940
20-05-2015, 23:18
من الان همونجام ، 10 واحد نگه داشتم و فارغ التحصیل نشدم هنوز(از آموزشگاه بیرون) میگن هر سری باید بابت این 10واحد پول بدی تا سرباز نشی ینی 10 واحد رو باید تا موقع فارغ التحصیلی نگه دارم خدا تومنم واسه هر واحد میگیرن ، میشه این 10 واحد رو کمترش کرد؟
البته اگه آشنا داشته باشی میتونی بگی هر دفعه دو واحد یا سه واحد برات انتخاب واحد کنن یعنی یه درس یا دوتا
اگه گفتن نه برو یه آموزشگاه یا همون از راه دور دیگه

The R2R
20-05-2015, 23:49
البته اگه آشنا داشته باشی میتونی بگی هر دفعه دو واحد یا سه واحد برات انتخاب واحد کنن یعنی یه درس یا دوتا
اگه گفتن نه برو یه آموزشگاه یا همون از راه دور دیگه

الان ترم خرداد واسه این 10 واحد 350تومن دادم راحت میتونم کل 10 واحدو پاس کنم ولی از ترس سربازی و حرف اینا که میگن نباید پاس کنی یا میگن از 8 واحد کمتر نباید داشته باشی نمیتونم کاری کنم ، عین این میمونه که هر ترم رو دارم میخرم تا سرباز نشم !!!! ، به نظرت 2 واحد رو خرداد پاس کنم 8 واحد رو نگه دارم شهریور میتونم امتحان بدم؟؟
شهریور میگن ترم حساب نمیشه ینی چی؟

ArashMiniStar
21-05-2015, 06:57
اینا موقع ثبتنام از این حرفا زیاد میزنن به حرفاشون اعتماد نکن اینو نتیجه سه بار یعنی سه ترم از راه دور عوض کرد به دست اوردم تا موقع ثبتنام میگن قبولی و از این حرفا موقع امتحان میگن بخون یکم ما کمکت میکنیم بعد امتحان که نمره اومد میگن خودت ننوشتی اینجا دولتی و از این حرفا
به من ک نمره دادن
حتی مثلا خود برگه هندسه تحیلی خیلی کم میشدم که راست میگفت مدیره ک نمره دادیم
این جدا از مستمر که 19 20 دادن

hossein019940
21-05-2015, 09:50
الان ترم خرداد واسه این 10 واحد 350تومن دادم راحت میتونم کل 10 واحدو پاس کنم ولی از ترس سربازی و حرف اینا که میگن نباید پاس کنی یا میگن از 8 واحد کمتر نباید داشته باشی نمیتونم کاری کنم ، عین این میمونه که هر ترم رو دارم میخرم تا سرباز نشم !!!! ، به نظرت 2 واحد رو خرداد پاس کنم 8 واحد رو نگه دارم شهریور میتونم امتحان بدم؟؟
شهریور میگن ترم حساب نمیشه ینی چی؟
اره بگو من ۲ واحد رو میخوام پاس کنم و پول ندارم منم که بهم همه رو میدادن من حذف میکردم و میگفتم نمیخوام اون تزفند هاشونو میزنن که دانش آموز تمام واحد رو پاس کنه و پول بگیرن
۳۵۰؟چقدر زیاد هر واحدی ۶تومنه و ۳۵تومن هزینه ثابت.احتمالا رفتین خصوصی
منم یه آشنا داشتم برای ۱۰واحد ۲۶۰گرفتن بیشتر میشد ولی کم کردن
درمورد سربازی هم از تاریخ اخرین کارمنه برای دیپلم یکسال و برای زیر دیپلم شش ماه زمان داری یا بری خدمت یا دانشگاه.اینم از قانون نظام

به من ک نمره دادن
حتی مثلا خود برگه هندسه تحیلی خیلی کم میشدم که راست میگفت مدیره ک نمره دادیم
این جدا از مستمر که 19 20 دادن

اره نمره مستمر رو که همه همینو میدن.الان امتحان رو میبرن یه حوزه دیگه و دبیرهاشم مشخص نیست که کارو سخت کرده برای اژ راه دور اما بزرگسال بستگی به مدیر داره که برای شما خوب بوده مدیر

The R2R
21-05-2015, 12:12
اره بگو من ۲ واحد رو میخوام پاس کنم و پول ندارم منم که بهم همه رو میدادن من حذف میکردم و میگفتم نمیخوام اون تزفند هاشونو میزنن که دانش آموز تمام واحد رو پاس کنه و پول بگیرن
۳۵۰؟چقدر زیاد هر واحدی ۶تومنه و ۳۵تومن هزینه ثابت.احتمالا رفتین خصوصی
منم یه آشنا داشتم برای ۱۰واحد ۲۶۰گرفتن بیشتر میشد ولی کم کردن
درمورد سربازی هم از تاریخ اخرین کارمنه برای دیپلم یکسال و برای زیر دیپلم شش ماه زمان داری یا بری خدمت یا دانشگاه.اینم از قانون نظام

معافیت تحصیلیم تا 96 اعتبار داره ، مرداد ماه امتحان مهارتم هست و اگه قبول شم احتمالا تا شهریور فارغ التحصیل میشم

hossein019940
21-05-2015, 15:11
بعد از اینکه مهارت رو امتحان دادی و قبول شدی باید برای یه ترم دیگه هم ثبتنام کنی مهارتت رو بفرستن برای استعلام و جوابش بیاد و تو اون ترم فارغ التحصیل میشی
اومدن مهارت هم یه چند ماهی زمان میبره ولی میتونی بری فنی و حرفه ای و بگی که یه نامه میخوای برای مدرسه که از مدرکت استعلام بگیرن

The R2R
21-05-2015, 15:55
بعد از اینکه مهارت رو امتحان دادی و قبول شدی باید برای یه ترم دیگه هم ثبتنام کنی مهارتت رو بفرستن برای استعلام و جوابش بیاد و تو اون ترم فارغ التحصیل میشی
اومدن مهارت هم یه چند ماهی زمان میبره ولی میتونی بری فنی و حرفه ای و بگی که یه نامه میخوای برای مدرسه که از مدرکت استعلام بگیرن

منظورت از استعلام همون دیپلم موقت هست؟
یعنی ثبت نام دانشگاه میوفته واسه بهمن؟

hossein019940
21-05-2015, 19:27
منظورت از استعلام همون دیپلم موقت هست؟
یعنی ثبت نام دانشگاه میوفته واسه بهمن؟
نه فرق میکنه یه نامه از مدرسه میفرستن واسه مرکز اصلی فنی و حرفه ای که که این مهارت غیر قانونی هست یا نه
به احتمال خیلی زیاد
ولی میتونی قضیه رو بگی و تعهد بدی که چند ماه میاری برو پیش رئیس دانشگاه

amir.m.s
01-06-2015, 21:14
سلام دوستان.
من دوم انسانی هستم
الان مدرسه نمونه هستم.توی رشته ی من زیاد مدرسه مهم نیست واقعا.من امسال فقط برای گرفتن جزوه رفتم مدرسه :|
میخواستم بدونم میتونم از راه دور برم؟!میتونم کنکور هم بدم!؟میخوام بشینم توی خونه بخونم.شهریه ش چقدره!؟بعدا برام مشکل ساز نمیشه!؟
دانشگاه دولتی هم میتونم برم؟!
بنظر شما کار درستی هست؟!
و غیرحضوری چطور؟!

Alireza SM
01-06-2015, 21:51
سلام دوستان.
من دوم انسانی هستم
الان مدرسه نمونه هستم.توی رشته ی من زیاد مدرسه مهم نیست واقعا.من امسال فقط برای گرفتن جزوه رفتم مدرسه :|
میخواستم بدونم میتونم از راه دور برم؟!میتونم کنکور هم بدم!؟میخوام بشینم توی خونه بخونم.شهریه ش چقدره!؟بعدا برام مشکل ساز نمیشه!؟
دانشگاه دولتی هم میتونم برم؟!
بنظر شما کار درستی هست؟!
و غیرحضوری چطور؟!

راه دور هیچ فرقی نداره از هیج لحاظ. هم کنکور میتونی بدی هم هر دانشگاهی بخوای میری.
ولی کاملا اشتباهه. مطمعن باش نباید این کارو بکنی مگه انکه دلیل خاصی مثل مشغله داشته باشی

amir.m.s
01-06-2015, 22:08
راه دور هیچ فرقی نداره از هیج لحاظ. هم کنکور میتونی بدی هم هر دانشگاهی بخوای میری.
ولی کاملا اشتباهه. مطمعن باش نباید این کارو بکنی مگه انکه دلیل خاصی مثل مشغله داشته باشی

چرا؟!باو برم مدرسه چیکار آخه هیچی هم یاد نمیدن!
شما که میگی هیچ فرقی نداره من هم میشینم توی کتاب و درس میخونم و فیلم میبینم از موجودات منحوس مدرسه هم راحت میشم
چرا میگید نرم؟!

ArashMiniStar
01-06-2015, 22:33
چرا؟!باو برم مدرسه چیکار آخه هیچی هم یاد نمیدن!
شما که میگی هیچ فرقی نداره من هم میشینم توی کتاب و درس میخونم و فیلم میبینم از موجودات منحوس مدرسه هم راحت میشم
چرا میگید نرم؟!
منم همینو میگفتم ولی وقتی درس سخت میشه از رو کتاب و جزوه سر در نمیاری بیشتر گیج میشی اونجا که یه معلم لازمه :n13: البته ناگفته نماند اکثر وقت مدرسه به چرت و پرت و جزوه نویسی میگذره که نه سود داره ن چیزی :n28: من خودم سال چهارمم مدرسه بزرگسالان ثبت نام کردم ولی نمیرم معافیت دارم چون

Alireza SM
02-06-2015, 08:50
منم همینو میگفتم ولی وقتی درس سخت میشه از رو کتاب و جزوه سر در نمیاری بیشتر گیج میشی اونجا که یه معلم لازمه :n13: البته ناگفته نماند اکثر وقت مدرسه به چرت و پرت و جزوه نویسی میگذره که نه سود داره ن چیزی :n28: من خودم سال چهارمم مدرسه بزرگسالان ثبت نام کردم ولی نمیرم معافیت دارم چون

مساله سر بی کیفت بودن کتابهای آموزشی توی بازار نیست. حتی اگه مدرسه هم بری بازم دبیرتون جزوه اش از کتاب عربی خیلی سبز بهتر نمیشه و حتما باید کتابهای تست بازار رو بخونی. ولی موضوع سر مسایل روحی روانی هست. وقتی میری مدرسه مجبورت میکنن که درس بخونی ولی اگه نری مدرسه میشینی خونه و وقتت رو پای نت تلف میکنی.
اصلا همچین تصمیمی برای یه دانش آموز دوم دبیرستان نشان از مسئولیت گریزی داره من اگه مشاور مدرستون بودم میگفتم که حتما برای فرار از تکالیف مدرسه و صبح زود بیدار شدن داره این کارو میکنه.
البته همه اینا راه حل داره و راه حلشون فرار از مدرسه نیست.
ضمنا برای راه دور خوندن باید 16 سال تمام سن داشته باشی.

ArashMiniStar
02-06-2015, 15:25
مساله سر بی کیفت بودن کتابهای آموزشی توی بازار نیست. حتی اگه مدرسه هم بری بازم دبیرتون جزوه اش از کتاب عربی خیلی سبز بهتر نمیشه و حتما باید کتابهای تست بازار رو بخونی. ولی موضوع سر مسایل روحی روانی هست. وقتی میری مدرسه مجبورت میکنن که درس بخونی ولی اگه نری مدرسه میشینی خونه و وقتت رو پای نت تلف میکنی.
اصلا همچین تصمیمی برای یه دانش آموز دوم دبیرستان نشان از مسئولیت گریزی داره من اگه مشاور مدرستون بودم میگفتم که حتما برای فرار از تکالیف مدرسه و صبح زود بیدار شدن داره این کارو میکنه.
من اگه میتونستم فرار میکردم ولی 12 سال مجبور شدم تن بدم[emoji3] تو دبیرستان ک کار ما شده بود فقط جزوه نویسی هر معلم میومد از اول تا اخر جزوه میگفت ما هم اخر روز مث کارگرای ساختمون بر میگشتیم خونه از خستگی :|

amir.m.s
03-06-2015, 17:20

علیرضای عزیز
من هدفم رو تعیین کردم
کسی که هدفش رو تعیین بکنه
فرقی نداره بره فرزانگان یا از راه دور
پس مشکلی نیست؟!
خب دیشب هم تولد 16 سالگی تمام من بود:n19:

Alireza SM
05-06-2015, 10:04
علیرضای عزیز
من هدفم رو تعیین کردم
کسی که هدفش رو تعیین بکنه
فرقی نداره بره فرزانگان یا از راه دور
پس مشکلی نیست؟!
خب دیشب هم تولد 16 سالگی تمام من بود:n19:

مشکل که هست خیلیم هست فرزانگان با راه دور خیلی فرق داره اما ظاهرا کسی نمیتونه جلوی شما رو بگیره. فقط امیدوارم در خوندن کتابهای کمک درسی کوتاهی نکنین و تنبلی تو کارتون نباشه تا بعدا پشیمون نشین.
از 500 هزار نفر داوطلب تجربی میشه گفت بالای 250هزار نفرشون واقعا هدفشون رو درست و عاقلانه انتخاب کردن ولی فقط سه - چهار هزار نفر موفق میشن. سعی و تلاش علمی برای هدف هم مهمه.

amir.m.s
05-06-2015, 12:22
مشکل که هست خیلیم هست فرزانگان با راه دور خیلی فرق داره اما ظاهرا کسی نمیتونه جلوی شما رو بگیره. فقط امیدوارم در خوندن کتابهای کمک درسی کوتاهی نکنین و تنبلی تو کارتون نباشه تا بعدا پشیمون نشین.
از 500 هزار نفر داوطلب تجربی میشه گفت بالای 250هزار نفرشون واقعا هدفشون رو درست و عاقلانه انتخاب کردن ولی فقط سه - چهار هزار نفر موفق میشن. سعی و تلاش علمی برای هدف هم مهمه.

ببخشید یک سوال داشتم

ما معلم تاریخ ادبیات مون چون کناب خیلی سنگین بود و نمیتونست همه کتاب رو از ما امتحان بگیره بهمون حدود 200 تا سوال داد برای خوندن
معلم مدرسه از راه دور هم ممکنه برای تاریخ ادبیات چنین بکنه؟!من فقط برای تاریخ ادبیات میخوام
چون تاریخ ادبیات 1 و 2 توی انسانی هیچ کدوم نهایی نیستند و توی کنکور هم فقط 3 تا تست ازش میاد :n09: