PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از فیلد تیبل mysql در Combo box

king.james
10-05-2010, 19:00
با سلام،
دوستان کسی می دونه چه طور میشه گزینه های combo box از فیلد های جدولی که در mysql ساختم لود شه؟! یعنی اصلاً میشه تو html همچین کاری کرد؟!
تو رو خدا راهنمایی کنید شنبه باید پروژه رو تحویل بدم،ممنون
راستی من از php استفاده می کنم

mohsen_ed
10-05-2010, 20:47
میشه منظورتون رو دقیق تر بگید .

neopersia
11-05-2010, 05:56
فکر میکنم همچین چیزی منظورشون باشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

king.james
13-05-2010, 14:03
بله دقیقاً همین بود، خیلی ممنون
1سوال دیگه هم داشتم: من اگه بخوام 2تا combo box داشته باشم که گزینه های دومی به انتخاب option اولی بستگی داشته باشه باید چه کار کنم؟!

neopersia
13-05-2010, 14:48
این کار رو به چند طریق میشه انجام داد:

می تونید با onchange سلکت اول صفحه رو با یک پاراکتر GET_$ اضافی ریدایرکت کنید و در سرور با توجه به پارامتر دریافتی سلکت دوم رو پر کنید

یا اگر آپشنهای دومی زیاد نیستن می تونید همه آپشنهای سلکت دوم رو در همون درخواست اول لود کنید و با onchange سلکت اول همونجا به وسیله جاوا اسکرپت دومی رو پر کنید

یا می تونید با onchange سلکت اول یک درخواست ای جکس بفرستید و با پاسخش آپشنهای دومی رو پر کنید...

king.james
13-05-2010, 23:04
ممنون، ممکنه راه دوم رو یه کم بیشتر توضیح بدین ( همون که درجا با جاوا اسکریپت پر میشه) یا اگه ممکنه تکه کدشو برام بنویسید، با تشکرات

neopersia
14-05-2010, 03:18
منظورم یه چیزی تو این مایه ها بود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

که قسمت مربوط به مقدار متغیر newVals رو باید در php ایجاد کنید که موقع لود شدن صفحه این متغیر تعریف بشه

البته من اینو همینطوری و الان نوشتم و مطمئناً بهینه نیست (تست هم نکردم) اما روش همین هست خودم هم قبلن با این روش کار کردم