PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمی تامل در ساختار هدفون ...

mamad gonzo
10-05-2010, 18:15
مخلصیم اساتید ....
اقا یه توضیحی در مورد قسمت های مختلف ساختار هدفون میخواستم ....
و اینکه هر هدفون از چه قسمت های سخت افزاری تشکیل شده؟

اگه با عکس باشه بهتره..

seymour
10-05-2010, 21:47
مخلصیم اساتید ....
اقا یه توضیحی در مورد قسمت های مختلف ساختار هدفون میخواستم ....
و اینکه هر هدفون از چه قسمت های سخت افزاری تشکیل شده؟

اگه با عکس باشه بهتره..
تا یکی از دوستان باحوصله تر توضیح بده .. من این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو می شناسم که خیلی ساده و با کلی عکس و تشکیلات توضیح داده.

mamad gonzo
11-05-2010, 18:44
ممنون ممد جان البته انتظار چنين چيزي كه يكي بياد كلي بنويسه واسه اينكه به من بفهمونه كه چي به چيه نداشتم ... چون واقعا زياده خواهي هستش اونم تو اين محيط ....
منظورم معرفي جايي بود كه بشه همچين چيزي رو ديد .... نهايت انتظار كپي پيست بود اينجا ...
تقريبا چيزي بود كه تو منظورم هست....

اديت : با يه مكافاتي ترجمش كردم و يه چيزايي دستگيرم شد ولي خيلي مختصر بود:13:

a.z.p.z
11-05-2010, 19:14
سلام دوست من ! ... من خودم اطلاعات خیلی خوبی رو از ویکیپدیا گرفتم هم در مورد ساختار هدفون های dynamic و هم هدفون های الکترواستاتیک توضیح داده یه چندتا شکل هم هست که کاملا توضیح داده ...
** من خودم اطلاعاتی در مورد هدفون های dynamic و ساختار و نحوه تبدیل و مراحل صدای دیجیتال به انالوگ رو دارم اگه خواستی یه توضیحی برات بدم ....
اینم لینک ها :::
(تو بخش تکنولوژی هدفون ها یه توضیحاتی داده با شکل و میتونی به لینک های توی متن و اخر صفحه هم یه نگاهی بندازی )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

peaceful1
12-05-2010, 17:14
تو یکی از برنامه های محبوب کانال Discovery نحوه ساخت یکی از محبوب ترین هدفون های دنیا رو نشون میده AKG702 که اتفاقاسایت ABI هم در صفحه اولش مطرح کرد دیدنش خالی از لطف نیست.

این یکی جالب تر هست نحوه ساخت ظریفترین و گرونترین هدفون داخل گوش دنیا. سری pro شرکت UE (البته معنیش این نیست که بهترین هست)

mamad gonzo
13-05-2010, 17:50
azpz جان ممنون .... چیزای جالبی فهمیدم .....
peaceful این ویدیو ها خیلی میتونن جالب باشن .... سعی میکنم از دیوار چین عبور کنم تا بتونم ببینمشون:31:

peaceful1
13-05-2010, 18:54
azpz جان ممنون .... چیزای جالبی فهمیدم .....
peaceful این ویدیو ها خیلی میتونن جالب باشن .... سعی میکنم از دیوار چین عبور کنم تا بتونم ببینمشون:31:

من قبلا از یو تیوب دانلود کرده بودم اگه خواستی میتونم برات ایمیل کنم.

mamad gonzo
17-05-2010, 20:00
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داشتم تو head-fi ميتابيدم اينو ديدم گفتم اينجا بزارم
يه جورايي بيس سخت افزار ها هستش

peaceful1
17-05-2010, 20:41
UE-PRO

AKG 702

a.z.p.z
17-05-2010, 21:14
این ساختار رو در هدفون های dynamic که اکثر هدفون های امروزی و عامیانه رو شامل میشه میتوان دید ! ...
تکنولوژی مرسوم دیگر الکترواستاتیک هست که عموما از این دسته از هدفون ها در استودیو ها استفاده میشه ...
اما شکلی از ساختار هدفون های dynamic که این ساختار رو میتونیم در اسپیکر ها ببینیم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دیافراگم ها میتونن از جنس سلولز باشن و این قسمت اخرین مرحله ی تبدیل صدای دیجیتال به انالوگ هست و هدفون هایی رو که نو میخرید بهتر هست بذارید مدتی کار بکنن تا هدفون به صدای طبیعی دست پیدا بکنه و دیافراگم نرم تر بشه چون در اوایل حالت نو مانند داره و این رو صدا تاثییر میذاره ! ... در هدفون هایی هم که نا مرغوب هستند پارگی دیافراگم بر اثر نتوانستند تحمل صدا دیده شده ! ... بعضی وقت ها هم دیده شده که صدا خر خر میکنه و ... این ها هم از دلایل مشکل در دیافراگم هستند ...
..............
قسمت بعدی رو که با نام TAGS در شکل ها میبینید این قسمت دقیقا همون جایی هست که سیم ها به اون متصل هستند ...
به طور کلی در هدفون های معتبر با یک سیم مختص EAR RIGHT داریم و یک سیم هم تحت عنوان EAR LEFT داریم و یک مورد دیگر هم تحت عنوان usually ground داریم که به این مورد باعث گرفتن نویز های بی مورد میشود و در جک های استریو دیده میشود ... ( در این مورد در پست بعدی به طور مفصل توضیح خواهم داد ! ...
....
مورد بعدی که تحت عنوان VOICE COIL میبینید که بهش فنر صدا هم نیز گفته میشه ! ...
که این فنری میباشد که از سیم هایی که معمولا جنسشون از مس هست به صورت دایره ای در حلقه ای که زیر دیافراگم وجود دارد قرار دارد و نکته اساسی همین شی به ظاهر بی ارزش هست که بر خلاف ظاهرش اگر این نبود هیچ امواجی به دیافراگم منتقل نمیشد تا دیافراگم بتونه صدای دیجیتال رو به انالوگ تبدیل کنه ...
من خودم تعدادی هدفون رو باز کرده و تست کردم و به صورت تجربی دیده ام که همین VOICE COIL در اثر لرزش هایی که دارد( که به وجود امدن این لرزش های نیز مقوله ای مفصل دارد و به نوع اهنربایی که در Audio Drive وجود دارد بستگی دارد ! ) باعث میشود که ان را به دیافراگم منتقل کرده و دیافراگم ان را به صدای انالوگ تبدیل کرد تا گوش های ما بتونه این صدا رو دریافت بکنه)

این یه توضیح مختصر در مورد audio driver در سیستم های dynamic بود و به عبارتی به ان Moving Coil-Driver گفته میشه که به طور عامیانه Audio Driver بیان میشه ...
در روز های بعد در هر پست مطالبی در مورد قسمتی از هدفون مینویسم و شما دوستان با تشکر ها دلگرمی بدید ...

mamad gonzo
21-05-2010, 20:55
ویدیو ها جالب بود ... توصیه میشه دان کنی ..
پسر از اون چیزی که فکر میکردم پیچیده تر بود!