PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Help Pleeeeeeeeeeeeeeaaze:

Aryaeiboy
10-05-2010, 14:34
سلام. من 2 و3 روزی هست این سیستم رو بستم بازی زیاد می کنم. با 3dmax و Photoshop و Premier زیاد کار می کنم و کلا روی سیستم خیلی برنامه نصب می کنم. و سیستم 24 ساعته باید روشن باشه.
خواهشا منو راهنمایی کنین که چطور می تونم حداکثر کارایی رو از این سیستم بگیرم (اورکلاک یا انجام تنظیمات دیگر و..) البته بدون صدمه زدن به قطعات و یا کاهش عمر آنها.
این قطعات منه:
CPU: Core I7 930
CPU Cooler: Tuniq Tower 120 Extreme
Motherboard: Gigabyte GA-X58A-UD7
PSU: 600W OCZ
Graphic: Zotac GTX 260 896M
RAM: 3*2Gig 1600 CL9 Corsair XMS3
Case: Green Infinity

اینم شات های cpuz: با تنظیمات Default مادربورد بدون overclock

CPU:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Caches:

Mainboard:

Graphic:

Memory:

SPD:

اینم setup utility مادربوردم.(بهم بگین اینجا چه تنظیماتی انجام بدم)

برنامه easy tune خودش اور داره با این برنامه اور کنم بهتره و یا با همون تنظیمات مادربورد؟

ساده:

حرفه ای:

باس رم من 1600. ولی اینجا 1066 نشون می ده. چرا؟ چکار کنم که درست بشه؟

ببخشید طولانی شد خیلی.
خلاصه فکر کنید می خوایید سیستم خودتون رو یه حالی بهش بدین دیگه
ممنون

AMIRICE
10-05-2010, 16:15
مگه الان این سیستم کارتو راه نمیدازه؟ باهاش مشکلی داری؟
اگه قصد اورکلاک داری دمای cpu رو با Real temp یا core temp یا Hw Monitor در حالت idle ببین چقدره یا شات اینجا بزار

ضمنا این دمایی که واسه cpu اورکلاک نشده با کولر 120 extreme داره نشون میده 42 درجه زیاد هست
مطمئن شو که cpu cooler رو درست نصب کرده باشی

Aryaeiboy
10-05-2010, 16:58
مگه الان این سیستم کارتو راه نمیدازه؟ باهاش مشکلی داری؟
اگه قصد اورکلاک داری دمای cpu رو با Real temp یا core temp یا Hw Monitor در حالت idle ببین چقدره یا شات اینجا بزار

ضمنا این دمایی که واسه cpu اورکلاک نشده با کولر 120 extreme داره نشون میده 42 درجه زیاد هست
مطمئن شو که cpu cooler رو درست نصب کرده باشی
نه زیاد..
آره منم خودم فکر می کردم که دمای زیادی باشه. کولر دقیق بستم. به نظر شما مشکل از کجاست؟
بعدم من رم هام باسش 1600 ولی اینجا 1066 نشون می ده. وقتی X.M.P رو ENABLED می کنم می شه 1600. کار درستی اینکار؟ اصلا X.M.P چی هست؟ با این کار RAM داغ نمی کنه؟

ess_1362
10-05-2010, 17:56
سلام

شما در شات اولی که گذاشتی SYSTEM MEMORY MALTILPIER را بذار روی MANUAL و بعدش چندتا گزینه به شما میده که باید این ضریب را از روی 2:8 یا همون 4 بذاری روی 2:12 یا همون 6

البته به احتمال خیلی زیاد نسبت نزده و همون اعداد 2 و 4 و ... و 12 را نوشته که باید بذاری روی 12

وقتی این کار را انجام بدی در گزینه زیرش یعنی MEMORY FREQUENCY از 1066 میره روی 1600

ضمنا بقیه گزینه ها را هم که دست زدی برگردون به حالت عادی مخصوصا XMP را چون ربطی نداره

بعد از این تغییرات هم یک شات از تب SPD و مموری بذار ببینم تایمینگ رمها درست ست شده یا اونها هم باید دستی ست بشه(به احتمال 99% بصورت صحیح ست میشه)

Aryaeiboy
10-05-2010, 19:18
سلام

شما در شات اولی که گذاشتی SYSTEM MEMORY MALTILPIER را بذار روی MANUAL و بعدش چندتا گزینه به شما میده که باید این ضریب را از روی 2:8 یا همون 4 بذاری روی 2:12 یا همون 6

البته به احتمال خیلی زیاد نسبت نزده و همون اعداد 2 و 4 و ... و 12 را نوشته که باید بذاری روی 12

وقتی این کار را انجام بدی در گزینه زیرش یعنی MEMORY FREQUENCY از 1066 میره روی 1600

ضمنا بقیه گزینه ها را هم که دست زدی برگردون به حالت عادی مخصوصا XMP را چون ربطی نداره

بعد از این تغییرات هم یک شات از تب SPD و مموری بذار ببینم تایمینگ رمها درست ست شده یا اونها هم باید دستی ست بشه(به احتمال 99% بصورت صحیح ست میشه)

سیستم اورکلاک نشده، در حالت idle این دما براش غیرعادی نیست؟ (Cooler Tuniq 120 Extreme)

ess_1362
10-05-2010, 19:23
فرکانس رم شما الان 1600 هست با تایمینگ CL9

دماش هم تقریبا نرماله

خمیر سیلیکون را درست به پردازنده و خنک کننده زدی؟؟(همون مدل TX3 داخل جعبه)

Aryaeiboy
10-05-2010, 19:25
فرکانس رم شما الان 1600 هست با تایمینگ CL9

دماش هم تقریبا نرماله

خمیر سیلیکون را درست به پردازنده و خنک کننده زدی؟؟(همون مدل TX3 داخل جعبه)
آره ولی خمیر داخل جعبه رو نزدم چون خیلی سفت شده بود هر کاری کرد نتونستم روی سی پی یو پخشش کنم. یه خمیر معمولی زدم. نمی دونم دقیق چی بود. 1500 خریدم.

ess_1362
10-05-2010, 19:31
آره ولی خمیر داخل جعبه رو نزدم چون خیلی سفت شده بود هر کاری کرد نتونستم روی سی پی یو پخشش کنم. یه خمیر معمولی زدم. نمی دونم دقیق چی بود. 1500 خریدم.

بنده خدا شما یکی از بهترین خمیر سیلیکونهای ارزون قیمت دنیا را استفاده نکردی اونوقت رفتی خمیر سیلیکون آشغال 1500 تومنی را استفاده کردی!!!!:41::41:

نکنه دورش انداختی؟!!:18:

Aryaeiboy
10-05-2010, 19:33
بنده خدا شما یکی از بهترین خمیر سیلیکونهای ارزون قیمت دنیا را استفاده نکردی اونوقت رفتی خمیر سیلیکون آشغال 1500 تومنی را استفاده کردی!!!!:41::41:

آره!!!!!:19::19:
آخه منه بیچاره که نمی دونستم با یک احمقی که مثلا اینکاره بود داشتم می بستم اون گفت خمیره فاسد شده!!!!!!!!

diligent68
10-05-2010, 19:33
پسر آریایی به نظر من دمای سی پی یوت خیلی بالا هست برای من که ای ام دی هست تو حالتی که دارم با تری دی رندر میگیرم میاد رو 42 با فن استوک برای شما که اینتل هست یه کمی جای تعجب داره همه مشخصات سیستم شما از مال من بهتره ولی به نظرم باید مشکل دمات مربوط به خمیر سیلیکون بشه !! :10:
در مورد اور کردن هم که احسان عزیز واقعا استادن جلوی ایشون زبان ما کوتاه:11:

Aryaeiboy
10-05-2010, 19:34

آره!!!!!!
آخه من بیچاره که نمی دونستم. با یه احمقی که مثلا اینکاره بود داشتم می بستم اون گفت فاسد شده بریز دور!!!!!!!

Aryaeiboy
10-05-2010, 19:37

آره!!!!!!
آخه منه بدبخت که نمی دونستم با یه نفر که مثلا اینکاره بود داشتم می بستم که اونم گفت فاسد شده بریز دور!!!!:19::19::19:

diligent68
10-05-2010, 19:41
آره!!!!!!
آخه منه بدبخت که نمی دونستم با یه نفر که مثلا اینکاره بود داشتم می بستم که اونم گفت فاسد شده بریز دور!!!!:19::19::19:
داداشی طرف دیگه خیلی این کاره بوده :13:خمیر سلیکونی که ریخته دور یکی از شاخ ترین خمیر رساننده گرمایی جهان هست :41:

Aryaeiboy
10-05-2010, 19:44
پسر آریایی به نظر من دمای سی پی یوت خیلی بالا هست برای من که ای ام دی هست تو حالتی که دارم با تری دی رندر میگیرم میاد رو 42 با فن استوک برای شما که اینتل هست یه کمی جای تعجب داره همه مشخصات سیستم شما از مال من بهتره ولی به نظرم باید مشکل دمات مربوط به خمیر سیلیکون بشه !! :10:
در مورد اور کردن هم که احسان عزیز واقعا استادن جلوی ایشون زبان ما کوتاه:11:
می تونم این خمیر رو از بازار تهیه کنم بزنم؟ قیمتش چنده؟

---------- Post added at 08:44 PM ---------- Previous post was at 08:43 PM ----------

داداشی طرف دیگه خیلی این کاره بوده :13:خمیر سلیکونی که ریخته دور یکی از شاخ ترین خمیر رساننده گرمایی جهان هست :41:
:18::18::18:
خدا به زمین گرم بزنتش!!!:19:

diligent68
10-05-2010, 19:47
می تونم این خمیر رو از بازار تهیه کنم بزنم؟ قیمتش چنده؟

آره گیر میاد نگران نباش والا قیمت دقیقی ندارم ولی حتما سعی کن تهیه کنی از یه جای معتبر چون واقعا موضوع مهمی هست با توجه به پردازنده و کیس شما این دما واقعا قیر عادیه :11:

Aryaeiboy
10-05-2010, 19:52
[QUOTE=Aryaeiboy;4933056]می تونم این خمیر رو از بازار تهیه کنم بزنم؟ قیمتش چنده؟

/QUOTE]]
آره گیر میاد نگران نباش والا قیمت دقیقی ندارم ولی حتما سعی کن تهیه کنی از یه جای معتبر چون واقعا موضوع مهمی هست با توجه به پردازنده و کیس شما این دما واقعا قیر عادیه :11:
اسم دقیقش چیه؟ به نظرت از کجا می تونم گیر بیارم؟ چون فکر نمی کنم اینجا باشه.

AMIRICE
10-05-2010, 21:07
[QUOTE=diligent68;4933068]
اسم دقیقش چیه؟ به نظرت از کجا می تونم گیر بیارم؟ چون فکر نمی کنم اینجا باشه.
دوست عزیز شما میتونی از سایت های فروش معتبر ایرانی خرید کنی
در مورد دمای cpu شما هم اگه این دما با فن استوک بود میگفتم مشکلی نداره اما چون با tower 120 هست و بدون overclock این دما بالاست

تازه این دما مربوط به بایاس هست و معمولا بایاس 3 تا 4 درجه دما رو کمتر نشون میده
اگه این دما رو با Core temp یا real temp hw monitor اندازه گیری کنید کمی بیشتر نشون میده

Aryaeiboy
11-05-2010, 12:21
[QUOTE=Aryaeiboy;4933082]
دوست عزیز شما میتونی از سایت های فروش معتبر ایرانی خرید کنی
در مورد دمای cpu شما هم اگه این دما با فن استوک بود میگفتم مشکلی نداره اما چون با tower 120 هست و بدون overclock این دما بالاست

تازه این دما مربوط به بایاس هست و معمولا بایاس 3 تا 4 درجه دما رو کمتر نشون میده
اگه این دما رو با Core temp یا real temp hw monitor اندازه گیری کنید کمی بیشتر نشون میده
می شه بگی از چه سایتی؟
همه سایتهارو گشتم هیچکدوم ندارن؟!

AMIRICE
11-05-2010, 12:28
[QUOTE=AMIRICE;4933312]
می شه بگی از چه سایتی؟
همه سایتهارو گشتم هیچکدوم ندارن؟!
براتون پیغام خصوصی میکنم که تبلیغات نشه :11:

amin_caragt2
11-05-2010, 15:28

دوست عزیز خمیر TX3 که داخل جعبه اش بوده درسته خیلی خیلی سفته (به خاطر متال و نقره ایه که داخلشه) ولی خیلی عالی عمل میکنه و فوقالعاده خنک میکنه

Mahast Arya
16-05-2010, 15:21
تلفنی صحبت میکردین بهتر نبود؟:20:

AMIRICE
16-05-2010, 16:00
تلفنی صحبت میکردین بهتر نبود؟:20:

جان؟؟؟!!!!

Mahast Arya
18-05-2010, 09:25
جان؟؟؟!!!!

آقا اینجا بحث تخصصیه...لطفا کات نکنید بحث رو.:31: