PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قطع كردن فلوكستين+

Old_Chater
08-05-2010, 23:14
دوستان من روزي 40 ميلي گرم فلوكستين مصرف ميكنم ميخواستم بدونم چطوري دارو رو قطع كنم؟

morsadr
09-05-2010, 09:27
دوستان من روزي 40 ميلي گرم فلوكستين مصرف ميكنم ميخواستم بدونم چطوري دارو رو قطع كنم؟

با نظر و دستور دکتر روان پزشکتون نه با نظر و ایده دوستان :31::13::41:

Old_Chater
09-05-2010, 12:32
خوب ميخوام اطلاعاتم بيشتر بشه اگه روش تدريجي يا جايگزيني بلدين توضيح بدين

morsadr
09-05-2010, 13:01
خوب ميخوام اطلاعاتم بيشتر بشه اگه روش تدريجي يا جايگزيني بلدين توضيح بدين

کلا قطع کردن این داروها باید بتدریج و تحت نطر پزشک باشه و اگر لازم باشه حتما جایگزین آن هم بتدریج شروع بشه .
در هر صورت اگر با دارو کنترل هستید و مشکل زیادی ندارید و خودتون و پزشکتون رضایت دارید پس تعویض یا قطع آن لزومی ندارد.

Old_Chater
09-05-2010, 22:39
مشكل خاصي ندارم فقط وقتي دارو رو قطع ميكنم دوباره همون علايم افسردگي سراغم مياد من العان حدود 1 ساله دارم مصرف ميكنم آيا در دراز مدت مشكلي نداره مصرفش؟

morsadr
10-05-2010, 14:10
مشكل خاصي ندارم فقط وقتي دارو رو قطع ميكنم دوباره همون علايم افسردگي سراغم مياد من العان حدود 1 ساله دارم مصرف ميكنم آيا در دراز مدت مشكلي نداره مصرفش؟

خوب اگر مشکل خاصی ندارید پس چرا قطعش کنید . :41:
قبلا هم عرض کردم قطع آن در شرایط خاصی و با دستور پزشکتون صورت می گیره و اگر با قطع آن علائم افسردگی برمی گرده پس قطع کردن آن جایز نیست .
در مورد عوارض آن هم در این سایت زیاد صحبت شده . فقط بدونید که یکی از کم عارضه ترین داروهای ضد افسردگیه فعلا به قطع و یا تعویض آن فکر نکنید . با روانپزشک مشورت کنید. :11:

faded
10-05-2010, 16:48
من با قطع ناگهانی و یکباره فلوکستین مشکل شدید حافظه پیدا کنم چیکار کنم؟ البته این مشکل مربوط به چند سال پیشه یعنی من چند ساله مشکل حافظه دارم
چیکار کنم؟

Old_Chater
10-05-2010, 21:41
من با قطع ناگهانی و یکباره فلوکستین مشکل شدید حافظه پیدا کنم چیکار کنم؟ البته این مشکل مربوط به چند سال پیشه یعنی من چند ساله مشکل حافظه دارم
چیکار کنم؟

خوب عزيزم بايد تدريجي قطع بشه منم واسه همين اين تاپيك رو زدم
تا به عوارض سندرم ترك دچار نشم

---------- Post added at 10:41 PM ---------- Previous post was at 10:39 PM ----------

راستي مصرف چه مواد غذايي باعث ميشه دارو سريعتر از بدن خارج بشه؟

faded
11-05-2010, 21:23
خوب عزيزم بايد تدريجي قطع بشه منم واسه همين اين تاپيك رو زدم
تا به عوارض سندرم ترك دچار نشم

---------- Post added at 10:41 PM ---------- Previous post was at 10:39 PM ----------

راستي مصرف چه مواد غذايي باعث ميشه دارو سريعتر از بدن خارج بشه؟

خب حالا من باید چیکار کنم؟ آخه مربوط به چند سال پیشه

Dexter 2009
12-05-2010, 11:46
در صورتی که درمان کامل شده قطع دفعی اون می تونه باعث بی خوابی , کم شدن حافظه و تمرکز و حتی شاید برگشت علائم بیماری بشه ...
بهترین راه برای قطع یک دارو اینه که ابتدا با پزشکتون مشورت کنید تا این دارو رو با یک داروی دیگه که خواص مشابه ولی با تاثیر کمتر جایگزین کنه ...مصرف این دارو هم باید تا زمان خاصی ادامه پیدا کنه و با درمان غذایی و ورزشی جایگزین بشه
بعد از این مدت این درمان غذایی و ورزشی باید به مدت طولانیی ادامه پیدا کنه
برای برخی از افراد تا تمام عمر باید از رژیم خاصی پیروی بشه

Old_Chater
12-05-2010, 12:50
مشكل من اينه كه به روانپزشك دسترسي ندارم
يعني نزديكترين روانپزشك به من حدود 500 كيلومتر فاصله داره و رفتن برام مقدور نيست
حالا اگه دوستان و اساتيد پيشنهادي دارن تماما با مسوليت خودم بهم بگين

morsadr
12-05-2010, 14:45
نزديكترين روانپزشك به من حدود 500 كيلومتر فاصله داره

:18::18::18::19::19::19:
شما کجا زندگی می کنید ؟

در هر صورت با شرایط مکانی شما به هیچ وجه قطع دارو را توصیه نمی کنم .
علت اینکه می خواهید دارو را قطع کنید را بیان کنید .

Old_Chater
12-05-2010, 17:21
:18::18::18::19::19::19:
شما کجا زندگی می کنید ؟

در هر صورت با شرایط مکانی شما به هیچ وجه قطع دارو را توصیه نمی کنم .
علت اینکه می خواهید دارو را قطع کنید را بیان کنید .

درسته با مصرف فلوكستين كيفيت زندگيم بهتر هست فكراي وسواسي كمتر سراغم مياد
فعلا سي ميكنم مصرفشو ادامه بدم

morsadr
12-05-2010, 23:30
درسته با مصرف فلوكستين كيفيت زندگيم بهتر هست فكراي وسواسي كمتر سراغم مياد
فعلا سي ميكنم مصرفشو ادامه بدم

حتما این کار را ادامه بدید .
موفق باشید :11:

Old_Chater
12-05-2010, 23:48
تنها سوالي كه واسه من پيش اومده اينه كه حس ميكنم اين دارو مثل اول واسم جواب نميده
اولين باري كه مصرف كردم حالت سرخوشي خيلي زيادي داشتم ولي هرگز ديگه اون حالت پيش نيومد حتي با مصرف بيشتر

morsadr
13-05-2010, 09:59
تنها سوالي كه واسه من پيش اومده اينه كه حس ميكنم اين دارو مثل اول واسم جواب نميده
اولين باري كه مصرف كردم حالت سرخوشي خيلي زيادي داشتم ولي هرگز ديگه اون حالت پيش نيومد حتي با مصرف بيشتر

این طبیعیه چون اون موقع شما از حالت افسردگی به طبیعی تغییر کردید پس احساس سرخوشی می کردید ولی الان طبیعی هستید و این نمی توانید بشوید . فلوکستین سرخوشی نمیاره فقط افسردگی را کم می کنه .:20:

Dexter 2009
13-05-2010, 10:11
این طبیعیه چون اون موقع شما از حالت افسردگی به طبیعی تغییر کردید پس احساس سرخوشی می کردید ولی الان طبیعی هستید و این نمی توانید بشوید . فلوکستین سرخوشی نمیاره فقط افسردگی را کم می کنه .:20:

به نظر شما این حالت به خاطر عدم حساسیت بدن به دارو هستش یا به خاطر عادت کردن بدن بهش؟

morsadr
13-05-2010, 11:10
به نظر شما این حالت به خاطر عدم حساسیت بدن به دارو هستش یا به خاطر عادت کردن بدن بهش؟

در حقیقت عادت کردن همان عدم حساسیته . این یکی از عوامل کاهش اثر داروست ولی نکته دیگه همونیه که قبلا گفتم . ببنید احساس سرخوشی نسبیه یعنی ما که طبیعی هستیم و افسردگی نداریم این احساس را نداریم ولی اگر فرد افسرده بعد از درمان به حالت ما که طبیعی هستیم نزدیک بشه احساس سرخوشی خواهد داشت ولی بتدریج به این حالت عادت کرده و دیگر این احساس را ندارد .
ولی عادت کردن و مقاوم شدن به دارو هم مهمه .

gameselect
13-05-2010, 11:23
دوست عزیز سعی کنید بدون مشورت با پزشک اصلا دارو را کم یا زیاد یا قطع نکنید.

مخصوصا داروهای روانپزشکی که دارای ریسک بالایی هستند.

حتما پیش پزشکتون برید و ویزیت بشید تا بیشتر راهنماییتون کنه.

Old_Chater
13-05-2010, 13:14
دوست عزیز سعی کنید بدون مشورت با پزشک اصلا دارو را کم یا زیاد یا قطع نکنید.

مخصوصا داروهای روانپزشکی که دارای ریسک بالایی هستند.

حتما پیش پزشکتون برید و ویزیت بشید تا بیشتر راهنماییتون کنه.

واقعا مصرف هر داروي به خوصوص داروئهاي روانپريشي بدون تجويز و تحت نظرش كار خيلي خطرانك و پر ريسكيه

Arpanet
14-05-2010, 20:06
خلق ادم طبيعي بالا وپايين ميره و فرد افسرده گاهي خلقش از حد طبيعي پايينتر هم ميره كه احساس خوبي نيست وممكنه شخص تاسر حد خودكشي هم پيش بره پس توقع نداشته باش خلقت ثابت باشه و هميشه حالت خوب باشه
براي قطع اس اس ار اي ها دستورالعمل بر اساس نيمه عمر پلاسمايي اونها قطع تدريجي مثلا طي دو سه هفته هست كه بستگي به اون دارو داره ولي تا جائيكه من فهميدم شما چيزي هست كه نمي خواي بگي و در مورد رفتن پيش روان پزشك طفره ميري اگه تمايل داري ميتوني موضوع رو در پيام خصوصي به كسي كه ميخواي بگي كه بشه بهتر كمكت كرد

Old_Chater
15-05-2010, 10:53
نه موضوع خاصي نيست منم مث بقيه جونها يه افسردگي ساده در اثر ندانم كاريام بود كه خودم واسه خودم پيش آوردم

mohsen556677
24-03-2015, 16:34
سلام به دوستان عزیز
بنده چند سالی میشه افسردگی دارم و متاسفانه بخاطر این بیماری شغل و رتبه خودم را از دست دادم.
الان یک سال متوالی میشه که بصورت مرتب صبح ظهر شب ده میلی فولکسیتین میخورم که مجموع میشه سی میلی در روز
الان صبح تا ظهر سر کار هستم دیگه فکر های منفی و وسواسی ندارم ولی هنوز حوصله انجام کاری را ندارم و همش کار ها را به بعد موکول میکنم.
سعی میکنم اطلاعات را کامل بدم تا بتونید راهنمایی کنید.در ضمن فقط پزشک اعصاب و روان میرم یعنی روانپزشک نرفتم.
دو ساله متاهل هستم ولی خودم فکر میکنم دلیل ابتلا به این بیماری خود ارضایی 4یا 5 سال پیشه که این مطلب را نتونستم با پزشک در میون بذارم.
حالا مشکلی که با فولکستین دارم اینه که دکتر گفته تا سه ماه دیگه ادامه بده ولی بی حالی ،

تعرق و خواب الودگی که از عوارض هست خیلی اذیت میکنه ولی این بهترین دارویی بوده که دکتر پیشنهاد داده.معمولا وقتی این دارو را مصرف میکنم خواب شبم تکه تکه میشه با این حال میخوابم اما ظهر بی قرار خواب میشم. قبلا با دکتر مشورت کردم گفت هر طور راحت تر هستی این 30 میلی را بخور بنظر شما 20 میلی صبح بخورم ده میلی شب بهتره یا 20 شب 10 صبح یا کلا ده میل ظهر را نخورم؟

M.R.S.
24-03-2015, 17:56
سلام به دوستان عزیز
بنده چند سالی میشه افسردگی دارم و متاسفانه بخاطر این بیماری شغل و رتبه خودم را از دست دادم.
الان یک سال متوالی میشه که بصورت مرتب صبح ظهر شب ده میلی فولکسیتین میخورم که مجموع میشه سی میلی در روز
الان صبح تا ظهر سر کار هستم دیگه فکر های منفی و وسواسی ندارم ولی هنوز حوصله انجام کاری را ندارم و همش کار ها را به بعد موکول میکنم.
سعی میکنم اطلاعات را کامل بدم تا بتونید راهنمایی کنید.در ضمن فقط پزشک اعصاب و روان میرم یعنی روانپزشک نرفتم.
دو ساله متاهل هستم ولی خودم فکر میکنم دلیل ابتلا به این بیماری خود ارضایی 4یا 5 سال پیشه که این مطلب را نتونستم با پزشک در میون بذارم.
حالا مشکلی که با فولکستین دارم اینه که دکتر گفته تا سه ماه دیگه ادامه بده ولی بی حالی ،

تعرق و خواب الودگی که از عوارض هست خیلی اذیت میکنه ولی این بهترین دارویی بوده که دکتر پیشنهاد داده.معمولا وقتی این دارو را مصرف میکنم خواب شبم تکه تکه میشه با این حال میخوابم اما ظهر بی قرار خواب میشم. قبلا با دکتر مشورت کردم گفت هر طور راحت تر هستی این 30 میلی را بخور بنظر شما 20 میلی صبح بخورم ده میلی شب بهتره یا 20 شب 10 صبح یا کلا ده میل ظهر را نخورم؟

افسردگی بیماری چند عاملی هست و فشار و استرس و ژنتیک فرد هم در اون موثر هست
SSRI ها که فلوکستین از این دسته دارویی هست راحت ترین دارو برای درمان هستند
عوارضی دارن که خودتون هم تجربه کردین اما قابل تحمل هستند
برای بهبود عوارض میشه مصرف دارو رو تغییر داد مثلا قرص رو قبل خواب مصرف نکرد یا همه دارو رو در یکوعده مصرف کرد
در نهایت اگه عوارض غیر قابل تحمل باشه پزشک دارو رو تعویض میکنه
اما هرگز نباید سرخود دارو رو کم یا قطع کرد
معمولا اگه پزشک صلاح بدونه برای اصلاح خواب بیمار هم ممکن هست دارو تجویز کنه

روانپریش
26-03-2015, 23:35
چرا حس میکنم این دارو اثرات مصرف اولیه رو برام نداره؟
ایا بدن به اس اس آر آی ها هم تحمل پیدا میکنه؟

M.R.S.
27-03-2015, 07:12
چرا حس میکنم این دارو اثرات مصرف اولیه رو برام نداره؟
ایا بدن به اس اس آر آی ها هم تحمل پیدا میکنه؟
بدن تحمل پیدا نمیکنه.......اصولا حتی دارویی مثل بنزودیازپین ها وقتی برای مشکل خواب و اضطراب تجویز میشن بر خلاف مواقعی که سو استفاده میشن،بیمار تحملونیاز به افزایش دوز پیدا نمیکنه.
البته در مورد کاهش تاثیر دارو علایم بالینی بیمار مهم هست....و وقتی احساس میکنین ممکن علایم بخوبی قبل کنترل نشده بهتر هست با پزشکتون مشورت کنین تا اگه صلاح میدونن مقدار دارو رو افزایش بدن یا دارویی دیگه ای به درمان اضافه کنن

mary_khm
30-12-2017, 00:00
بعد از ۸سال مصرف فلوکسیتین بیست به دستور پزشک دو ماهه ٬به طور کامل قطعش کردم و الان شرایط روحی بسیار بدی دارم
چیکار کنم
از عوارضش میترسم
بشدت افسرده شدم تو این دو ماه به اندازه ده سال گریه کردم
این دو هفته اخیر هم وحشتناک تر از قبل
بسیار پرخاشگر
رنگ و رو ندارم
همش گریه
حافظم هم واقعا داره ضعیف میشه
وسط حرف زدن یادم می‌ره چی داشتم میگفتم

laxer
31-12-2017, 14:33
بعد از ۸سال مصرف فلوکسیتین بیست به دستور پزشک دو ماهه ٬به طور کامل قطعش کردم و الان شرایط روحی بسیار بدی دارم
چیکار کنم
از عوارضش میترسم
بسیار پرخاشگر
رنگ و رو ندارم
همش گریه

یا دارو بسیار ناگهانی قطع شده یا اینکه بیماری قبلی عود کرده، در هردو حالت باید مصرف دارو با دستور پزشک از‌ سر گرفته شود.

mohsen556677
27-01-2018, 06:47
سلام
سه سال گذشت...
من هنوز دارم فلوکستین می خورم
جمعا میشه ۵ سال
هنوز عوارض مثل بی حالی و تعریق و ... رفع نشده
پنج ماهه که مصرفش را کم کردم ولی قطع نکردم
جالبه بدونید برای رفع بیحالی یک دارو دیگه تجویز شد
که اون خودش عوارض بی خوابی داشت
بعد برای بی خوابی داروی خواب آور تجویز شد که بهترین اونها هم باعث اختلال حافظه میشد
نوشتم که کمکی بشه به کسانی که می خوان اینده خودشون را ببینن
می خوام بگم از دارویی که می خورید نگران نباشید من هنوز زنده ام «فکر کنم فقط صد سال اولش سخت باشه !!!!!»

راشبل
27-01-2018, 11:56
چیکار کنم
از عوارضش میترسم
بسیار پرخاشگر
رنگ و رو ندارم
همش گریه

دوستانی که دارو مصرف میکنند برای افسردگی و اظطراب و وسواس و فوبیا و پانیک و هرچیز دیگه....دارو به تنهایی درمان نمیکنه فقط کنترل میکنه و بعدش که دارو رو قطع کنید دوباره همه مشکلات روانی بر میگرده...
در کنار دارو حتما باید رواندرمانی با یک روانشناس بالینی خوب حداقل 1 سال هفته ای 1 بار انجام بدید تا بتونید دارو رو کنار بگذارید وگرنه تا آخر عمر باید دارو مصرف کنید ..
خرجش 3 یا 4 میلیون تومن باید خرج رواندرمانی کنید طی 1 سال وگرنه خوب نمیشید...

این بود تجربه من بعد از 10 سال دارو خوردن د 1 سال رواندرمانی که بالاخره تونستم دارو رو ترک کنم و حالم خوب باشه

راشبل
27-01-2018, 12:27
مثلا شاید بپرسید چرا مگه رواندرمانی چیکار میکنه که باعث میشه بتونیم بدون دارو خوب باشیم...
خوب مثلا من فوبیای اجتماعی شدید دارم ...رواندرمانگرم میگه چشماتو ببند تمرکز کن خودتو تو خیابون ببین برو تو مغازه لباس فروشی خرید کن...میگم نه میترسم نمیرم...میگه به خودت کمک کن بگو تو میتونی بالاخره اینقدر کار میکنه که در آخر در واقعیت من فوبیام حل میشه..

این یه نمونه رواندرمانی بود که باعث میشه بدون دارو خوب باشی...حالا واسه افسردگی و غیره راههای بسیار دیگری در رواندرمانس استفاده میشه برای کمک کردن

روانپریش
27-01-2018, 23:42
منم 5 ماهه فلوکستین رو قطع کردم اما چقدر اذیت میشه ادم بدون دارو واقعا سخته