PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دماي cpu

geysar
08-05-2010, 19:05
با سلام دماي cpuمن درجه 85را نشان مي ده كه باعث ميشه سيستم كند كاربكنه در حالي كه سرعت فن من بين 299تا 3500است (البته از بايوس نگاه كردم) وبايه نرم افزار نگاه كردم اون سرعت فن را صفر نشان داد وخودم هم فن را تميز كرده وروغن كاري كردم علت دماي زياد cpuچي موتونه باشه ؟اگه بااين دما كار كنم براي cpu ضرر دارد يا خير وبار كامپيوتر اشكال داره ؟

isf68
08-05-2010, 20:34
مطمئنی؟ شاید فارنهایت باشه ها!!!
اخه تو این دما تقریبا دیگه چیزی از CPU نمی مونه....حتما باز کن فن CPU رو و یکمی خمیر سیلیکون بزن روی CPU و دوباره ببندش درست میشه...اگه نشد مشکل از پاورته و ضعیف شده!

m_s_r_08
08-05-2010, 20:38
با سلام دماي cpuمن درجه 85را نشان مي ده كه باعث ميشه سيستم كند كاربكنه در حالي كه سرعت فن من بين 299تا 3500است (البته از بايوس نگاه كردم) وبايه نرم افزار نگاه كردم اون سرعت فن را صفر نشان داد وخودم هم فن را تميز كرده وروغن كاري كردم علت دماي زياد cpuچي موتونه باشه ؟اگه بااين دما كار كنم براي cpu ضرر دارد يا خير وبار كامپيوتر اشكال داره ؟

خمير سليكون قبلي رو از رو هدسينك پاك كن و خمير جديد بريز دما تا 35 درجه كم ميسه:18: و اگه نشد ايراد از پاور هم ميتونه باشه .:41:
دماي مجاز براي كارايي سيستم تا48 درجه مناسبه و عادي :10: و بيشتر از اين .................................................. .چي بگم.:27:

TREASURES
08-05-2010, 20:48
به احتمال زیاد سی پی یو تون تک هستس هونطور که دوستمون گفتن خمیر سیلیکن راه حلشه فقط مواظب باشید زیاد نزنید چون اون موقع دیگه ممکنه سینک از سی پی یو جدا نشه و وا مصیبتا ......:41:

geysar
09-05-2010, 19:20
با تشكر از راهنمايي شما اين كارها را كردم ودما تا 55درجه پايين امده است ايا باز هم اين دما مشكل سازميشه در ضمن سيستم من به هيچ وقت ريستارت نميكنه فقط سنگين كار ميكنه وزمان بالا امدنش هم يك كمي زياده

m_s_r_08
10-05-2010, 10:08
با تشكر از راهنمايي شما اين كارها را كردم ودما تا 55درجه پايين امده است ايا باز هم اين دما مشكل سازميشه در ضمن سيستم من به هيچ وقت ريستارت نميكنه فقط سنگين كار ميكنه وزمان بالا امدنش هم يك كمي زياده

داداشي مدل cpu رو ندادي تا بشه نظر داد:41: ولي تا 35 هم ميشه پايين اورد :21:

از اين به بعد سوال كه برسيدي جامع بگو تا سريع تر و دقيق تر جواب بگيري:27:

براي سريع بوت شدن هم تو بايوس جانبي هايي مثل LAN پورت هاي سريال و.................اين ها رو غير فعال كن:18:

mohsenfhm
10-05-2010, 10:14
هیمن طور که m_S_r_08 اشاره کردن میتونه از پاور هم باشه

javadshahvand
12-05-2010, 09:50

دمای 55 معمولیه نگران نباش

alborz_k
12-05-2010, 09:58
واقعأ جالبه!! 7 تا پاسخ داده شده ، هیچ کس مدل پردازنده و مادربرد و فن رو نپرسیده!!! و فقط دارین گمانه زنی می کنید!! 55 درجه در حالت idle برای پردازنده های امروزی بسیار بالاست ، 85 درجه هم نشونه ی یک ایراد در سیستم خنک کننده هست . به طور کلی ربطی به پاور هم نداره ، کلأ اگه پاور مشکل داشته باشه ، مشکلش رو به صورت دیگه ای بروز می ده!

m_s_r_08
12-05-2010, 15:09
واقعأ جالبه!! 7 تا پاسخ داده شده ، هیچ کس مدل پردازنده و مادربرد و فن رو نپرسیده!!! و فقط دارین گمانه زنی می کنید!! 55 درجه در حالت idle برای پردازنده های امروزی بسیار بالاست ، 85 درجه هم نشونه ی یک ایراد در سیستم خنک کننده هست . به طور کلی ربطی به پاور هم نداره ، کلأ اگه پاور مشکل داشته باشه ، مشکلش رو به صورت دیگه ای بروز می ده!

سلام حاجي نيستي كجايي قبلا دقت بيشتر به خرج ميدادي شايد هم بي حوصله شدي اينو نديدي:27:

پست شماره 6

داداشي مدل cpu رو ندادي تا بشه نظر داد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولي تا 35 هم ميشه پايين اورد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از اين به بعد سوال كه برسيدي جامع بگو تا سريع تر و دقيق تر جواب بگيري[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
.................................................. ....................:18::18::18:.................. .............................

به پاور هم كاملا ربط داره اگه ديدي نداش بگو من خودم ربطش بدم.

amd>intel
12-05-2010, 15:11
فن رو باز کنید - خمیر قبلی را پاک کنید - خمیر بزنید و دوباره فن را ببندید

mjzaret
13-05-2010, 00:45

نوع و مدل CPU گزارش نشده؟

اگه مدل مین 478 پین هست یه نگاهی به فن CPU بندازید. نگاه کنید که شل نشده باشه و در ضمن سطح فن رو تمیز و از یه خمیر خوب استفاده کنید.

اگر مدل مین 775 هست یه نگاهی به چهار تا پایه فن بندازید. شاید یکی از اونها در اومده باشه و همین مسئله باعث افزایش حرارت CPU شده و از سرعت سیستم می‌کاهد.

:11:

mehryazdan
13-05-2010, 00:47
به پایه های فن سی پی یو دقت کن احتمالا از اونها باشه در اولویت بعدی خمیر سی پی یو