PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلونازپام ؟ عوارض و مقدار مصرف ؟

Sharim
06-05-2010, 21:16
سلام دوستان

من مدت زیادی تحت فشار شدید عصبی بودم و تقریبا اوج این فشار رو پشت سر گذاشته بودم ، اما تازگی مسایلی مجددا توی زندگیم پیش اومده که دارم دیوونه میشم ، و واقعا قابل تحمل نیست
حتی حاضرم خودکشی کنم . واقعا زندگی با این وضع برام مفهمومی نداره .
قبلا دیازپام مصرف کرده بودم ، به موقع خودش شاید تاثیری هرچند ناچیز هم داشت . اما خیلی کم مصرف کردم .
در ضمن به علت همون فشارهای عصبی دچار سر درد های شدید شدم ، مثل میگرن هست. ولی برای این سردرد ها هم تا همین چند وقت پیش قرص نمیخوردم . اما تازگی میخورم
الان چند روزه (دقیقا 3 روز) روزانه 2 تا قرص کلونازپام میخورم ، که بر خلاف انتظار غیر از سر گیجه و خواب آلودگی هیچ تاثیر ی روی من نداره ، علت اصلی مصرفش این بود که علاوه بر آرامش اعصاب میخاستم یک سری وقایع روزهای اخیر رو فراموش کنم !!

کسی میدونه چرا ؟
جایگزین بهتری سراغ ندارید ؟

این رو اضافه کنم : شرایطم خیلی اسفناک تر از اونه که قابل حل یا تغییر باشه ، عوارض جانبی دارو برام مهم نیست . لطف میکنید اگر یک چیز موثر تر بهم معرفی کنید . ممنون .

Old_Chater
06-05-2010, 23:36
معرفي دارو:
كلونازپام به داروهاي موسوم به بنزوديازپين ها كه در اصل براي درمان اضطراب و بي خوابي مصرف مي شوند متعلق است. با وجود اين، كلونازپام تقريباً فقط به عنوان يك داروي ضد تشنج براي جلوگيري از غش هاي صرعي و درمان آن مصرف ميشود. بويژه براي پيشگيري از اسپاسم هاي مختصر عضلاني و صرع كوچك در كودكان مفيد است اما ديگر انواع صرع از قبيل شل شدن ناگهاني يا حملات القائي توسط تابش هاي درخشنده به درمان با كلونازپام پاسخ مي دهند. بدليل ساختمان بنزوديازپيني خواص آرام بخش و تشكيل دهنده نيز دارد. كلونازپام يا به تنهايي يا به همراه داروهاي ضد تشنج مصرف ميشود. اثر ضد تشنج آن بعد از چند ماه از بين مي رود.

طرز استفاده از دارو:
اين دارو براي شما تجويز شده بدون توصيه پزشك آنرا تغيير ندهيد.

اشكال دارو: قرص، آمپول.

مقدار و زمان مصرف: 1 تا 4 بار در روز.

مقدار مصرف براي بزرگسالان:
بزرگسالان: براي شروع 1 ميليگرم در روز، كه بتدريج 4 تا 8 مليگرم در روز افزايش مي يابد. (مقدار ثابت).

كودكان: متناسب با سن و وزن از مقدار دارو كم كنيد.

شروع تأثير دارو: 1 ساعت.

ادامه اثر دارو: تقريباً 30 ساعت.

توصيه غذايي: ـــــــــــ

نگهداري از دارو: در محيط بسته، خشك و خنك و بدور از دسترسي اطفال ونور باشد.

فراموش كردن نوبت دارو: جاي نگراني نيست ولي به محض يادآوري دارو را مصرف كنيد و نوبت بعدي را سرموعد خود مصرف نماييد.

متوقف كردن دارو: بدون اجازه پزشك دارو را قطع نكنيد زيرا نشانه ها ممكن است عود كنند.

مصرف مقدار اضافي: اگر تصادفي باشد اشكال ندارد. ولي بطور كلي مصرف زياد اين دارو ايجاد خواب آلودگي مي كند. به پزشك خبر دهيد.

عوارض نامطلوب:
عوارض جانبي عمده اين دارو به خواص تسكيني و آرامبخش آن مربوط است كه معمولاً بعد از چند روز اول درمان كاهش مي يابد. همچنين نظارت پزشكي و تنظيم دارو مي تواند از اين عوارض بكاهد.

نشانه ها - خواب آلودگي در روز، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك حاد.

نشانه ها - گيجي/بي ثباتي، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك حاد.

نشانه ها - افزايش بزاق، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك حاد.

نشانه ها - تغيير رفتار، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك همه موارد.

نشانه ها - فراموشي/ اغتشاش شعور، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه موارد.

نشانه ها- ضعف عضلات، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه موارد.

تداخل دارويي:

ضد تشنج هاي ديگر: كلونازپام مي تواند اثرات ديگر داروهاي ضد تشنج را تغيير دهد. لذا تنظيم مقدار دارو يا تغيير آن ضرورت دارد.

مسكن ها: خواص تسكيني كلونازپام را افزايش مي دهند. اين داروها شامل داروهاي ضداضطراب و خواب آور، آنتي هيستامين ها، ضد افسردگي ها، ضد دردهاي مخدر و آنتي سايكوتيكها هستند.

احتياط:
در موارد زير پزشك را مطلع سازيد.

بيماري حاد تنفسي، ناراحتي هاي طولاني مدت كليه يا كبد، مصرف ديگر داروها.

براي خانم هاي باردار: بي ضرر بودن اين دارو براي دوران حاملگي هنوط قطعي نيست.

براي خانم هاي شيرده: اين دارو در شير مادر نفوذ مي كند و ممكن است براي شيرخوار زيان آور باشد.

براي اطفال و كودكان: از مقدار دارو كم كنيد.

براي سنين بالاي 60: از مقدار دارو كم كنيد.

مصرف اين دارو در حين رانندگي و كارهاي دشوار: خود بيماري و خواب الوده كنندگي اين دارو اجازه چنين فعاليتهايي را نمي دهند.

الكل: از نوشيدن الكل بپرهيزيد. الكل خواص تسكيني اين دارو را افزايش مي دهد.

استفاده بلند مدت:
درمان طولاني مدت موجب ميشود تا حدودي از عوارض مفيد و نيز عوارض جانبي اين دارو كاسته شود. زيرا بدن به آن عادت مي كند.

××××××××××××××××××××××××× ××

خلاصه:

گروه دارويي: ضد تشنج بنزودياپازين
خطر مصرف اضافي: زياد
ميزان وابستگي: زياد
داشتن نسخه: بله
به صورت ژنريك: خير
اما توصيه من اينه كه هرگز از اين خانواده دارويي سر خود و بيش از 2 هفته مداوم استفاده نكنيد چون شديدا اعتياد آور هستن و در صورت قطع ناگهاني منجر به تشنج و مرگ ميشه من خودم دقيقا تجربه ش رو دارم هنوز بعد از 2 سال ترك پرش ناگهاني عظلات دارم پس توصيه ميكنم هرگز مصرف نكن و مشكلاتتو ريشه اي حل كن نه با مصرف آرامبخش

Sharim
07-05-2010, 11:06
کسی کمک نمیکنه ؟!
جایگزین مناسب تر و کم خطر تر برای کلونازپام ؟!
البته من از دارو های گیاهی هم استفاده میکنم ولی دسترسی به انواع تازه و معطر اون ها کار سختیه .

Old_Chater
07-05-2010, 12:17
کسی کمک نمیکنه ؟!
البته من از دارو های گیاهی هم استفاده میکنم ولی دسترسی به انواع تازه و معطر اون ها کار سختیه .

عزيزم فكر كنم شما افسرده باشين بهتره به روانپزشك مراجعه كنين احتمالا براتون داروهاي از خانواده فلوكستين تجويز كنه كه در مقابل فوايدش عوارضش خيلي كمه و اعتياد آور هم نيست

dsa dsa
07-05-2010, 18:38
سلام دوستان

من مدت زیادی تحت فشار شدید عصبی بودم و تقریبا اوج این فشار رو پشت سر گذاشته بودم ، اما تازگی مسایلی مجددا توی زندگیم پیش اومده که دارم دیوونه میشم ، و واقعا قابل تحمل نیست
قبلا دیازپام مصرف کرده بودم ، به موقع خودش شاید تاثیری هرچند ناچیز هم داشت . اما خیلی کم مصرف کردم .
در ضمن به علت همون فشارهای عصبی دچار سر درد های شدید شدم ، مثل میگرن هست. ولی برای این سردرد ها هم تا همین چند وقت پیش قرص نمیخوردم . اما تازگی میخورم
الان چند روزه (دقیقا 3 روز) روزانه 2 تا قرص کلونازپام میخورم ، که بر خلاف انتظار غیر از سر گیجه و خواب آلودگی هیچ تاثیر ی روی من نداره ، علت اصلی مصرفش این بود که علاوه بر آرامش اعصاب میخاستم یک سری وقایع روزهای اخیر رو فراموش کنم !!

کسی میدونه چرا ؟

این رو اضافه کنم : شرایطم خیلی اسفناک تر از اونه که قابل حل یا تغییر باشه ، عوارض جانبی دارو برام مهم نیست . لطف میکنید اگر یک چیز موثر تر بهم معرفی کنید . ممنون .

بهترین راه درمان استفاده از روان پزشک و مشاوره هست..:10::8:
شاد باش.

Arpanet
07-05-2010, 19:04
بهتره بجاي داروي گياهي از هايپيران كه استاندارد شده هست استفاده كني
اگه افكار خودكشي داري لازمه با روانپزشك مطرح كني ميتونه سريعا مسائلت رو كنترل كنه چون اوضاع حاده

Sharim
07-05-2010, 19:05
tعزيزم فكر كنم شما افسرده باشين بهتره به روانپزشك مراجعه كنين احتمالا براتون داروهاي از خانواده فلوكستين تجويز كنه كه در مقابل فوايدش عوارضش خيلي كمه و اعتياد آور هم نيست

بهترین راه درمان استفاده از روان پزشک و مشاوره هست..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روان پزشک هم کاری از دستش بر نمییاد . میگه بی تفاوت باش ، مسایل فرعی رو از زندگیت بذار کنار ، امید داشته باش ، به آینده فکر کن ، چند تا آرامبخش هم برات مینویسم که خیلی خیلی مفیدن (خبر نداره بنده خودم دارو شناسم ) و 3 تا بسته ویتامین ث ، دو تا ویتامین ای و دو تا هم ب کمپلکس میده ، میگه روزی یکیشو بخور ، دو هفته دیگه قول میدم حالت بهتر شده !!!! برو بابا ! وقتی یک مشکل وجود داره و هر روز باهاش سر و له میزنی چطوره میشه نسیت یهش بی تفاوت بود ؟!
بدبختی این دیازپام و کلونازپام هم فایده ندارن ،سیگار هم دیگه حال نمیده ! از دود کلا خوشم نمیاد خوشبختانه ، هرچند استعدادش رو دارم !

با این حال اگر یک روانپزشک یا روانشناس یا حتی مشاور خوب توی اصفهان صراغ دارید دریخغ نکنید

Arpanet
07-05-2010, 19:24
مشكل رو همه دارن ولي نوع برخورد با مشكل در افراد متفاوته نتيجتا پاسخ به مشكل مختلفه و در بعضي ايجاد بيماري رواني ميكنه مثل افسردگي . هيچ روان پزشكي ويتامين نميده با رفتن پيش روان پزشك نه روان شناس يا ... چيزي رو از دست نميدي بلكه ممكنه ديدت نسبت به مشكلات تغيير كنه و نتيجتا زندگي ات

Sharim
07-05-2010, 19:44
بهتره بجاي داروي گياهي از هايپيران كه استاندارد شده هست استفاده كني
اگه افكار خودكشي داري لازمه با روانپزشك مطرح كني ميتونه سريعا مسائلت رو كنترل كنه چون اوضاع حاده

من قبلا دست به خودکشی زدم ، با روانپزشک ها هم دوره های متمادی رو پشت سر گذاشتم ولی تا وقتی اون به این دید بهت نگاه میکنه که تو بیمارشی و به هر حربه ای باید درمانت کنه ، کارش بی نتیجه است .

---------- Post added at 08:44 PM ---------- Previous post was at 08:42 PM ----------

مشكل رو همه دارن ولي نوع برخورد با مشكل در افراد متفاوته نتيجتا پاسخ به مشكل مختلفه و در بعضي ايجاد بيماري رواني ميكنه مثل افسردگي . هيچ روان پزشكي ويتامين نميده با رفتن پيش روان پزشك نه روان شناس يا ... چيزي رو از دست نميدي بلكه ممكنه ديدت نسبت به مشكلات تغيير كنه و نتيجتا زندگي ات

مشکل رو همه دارن ، ولی مشکل یکی ، شکستن ناخونشه که 5 روز واسه بزرگ شدنش صبر کرده بوده ، مشکل لکل دیگه شکستن قلبشه ، به خاطر مرگ عزیزانش ، تنها شدن تو تمام دنیا ، که اگه از گرسنگی بمیره کسی نمیگه چرا ؟...

شهرام_ایرانی
07-05-2010, 19:57
من قبلا دست به خودکشی زدم ، با روانپزشک ها هم دوره های متمادی رو پشت سر گذاشتم ولی تا وقتی اون به این دید بهت نگاه میکنه که تو بیمارشی و به هر حربه ای باید درمانت کنه ، کارش بی نتیجه است .

---------- Post added at 08:44 PM ---------- Previous post was at 08:42 PM ----------

مشکل رو همه دارن ، ولی مشکل یکی ، شکستن ناخونشه که 5 روز واسه بزرگ شدنش صبر کرده بوده ، مشکل لکل دیگه شکستن قلبشه ، به خاطر مرگ عزیزانش ، تنها شدن تو تمام دنیا ، که اگه از گرسنگی بمیره کسی نمیگه چرا ؟...

من بهت پیشنهاد میکنم داروی استاخدوس رو مصرف کنی
البته امیدوارم که اسمش رو درست گفته باشم
این یک گیاهه که باید دم کرده اون رو بخوری
رو من که تاثیر داشته
ولی یک چیز رو بهت پیشنهاد میدم که در مورد من خیلی مفید بود
یکی رو پیدا کن که شرایط تو رو داشته باشه و تونسته باشه از اون مرحله گذر کرده باشه
با اون صجبت کنی مطمئنا تو رو بهتر درک میکنه و میتونه راه حل های مناسبی رو پیش پاهات بذاره
با خودت خلوت کن
با خدای خودت صحبت کن
مطمئن باش بودن من و تو ، تو این دنیا یک هدف بوده و خدا مطمئنا برا من و تو نقشه های مهمی داره :10:

Sharim
07-05-2010, 21:03
من بهت پیشنهاد میکنم داروی استاخدوس رو مصرف کنی
البته امیدوارم که اسمش رو درست گفته باشم
این یک گیاهه که باید دم کرده اون رو بخوری
رو من که تاثیر داشته
ولی یک چیز رو بهت پیشنهاد میدم که در مورد من خیلی مفید بود
یکی رو پیدا کن که شرایط تو رو داشته باشه و تونسته باشه از اون مرحله گذر کرده باشه
با اون صجبت کنی مطمئنا تو رو بهتر درک میکنه و میتونه راه حل های مناسبی رو پیش پاهات بذاره
با خودت خلوت کن
با خدای خودت صحبت کن
مطمئن باش بودن من و تو ، تو این دنیا یک هدف بوده و خدا مطمئنا برا من و تو نقشه های مهمی داره :10:

ممنون دوست عزیز . تعداد زیادی از اقوام من در زمینه گیاهان دارویی درجه استادی و طبابت دارن ، این گیاه ها رو خوب میشناسم ، منظور شما : اسطخودوس هست یا Lavandula
به دلیل وفور مصرف یک بوته اش رو توی باغچه حیاط کاشتم و به همراه رزماری دم کردش رو میخورم . بی تاثیر نیست ولی نه در اون حد که من بهش نیاز دارم .
کسی رو نمیشناسم که شرایط مشابه من داشته بوده باشه .

ممنون

---------- Post added at 10:03 PM ---------- Previous post was at 09:59 PM ----------

در ضمن من به خدا اعتقاد ندارم .

Old_Chater
07-05-2010, 21:48
منم دقيقا مث شما بودم با مراجعه به روانمپزشك برام فلوكستين تجويز كرد العان خيلي بهترم كلا شخصيتم خيلي مثبت شده

kiarash3500
07-05-2010, 22:42
بهترین راه درمان استفاده از روان پزشک و مشاوره هست..:10::8:
شاد باش.

مگه دکتر معجزه میکنه؟
دکتر هم همین ف=قرصا رو میده

gameselect
08-05-2010, 19:10

من دکتر نیستم ولی تجربه نشون داده که اگر خودت رو تخلیه کنی به مرور بهتر میشی....

تمام عقده و کینت رو باید تخلیه کنی .....نه سر انسان دیگری

اگر ساختمانی در حال تخریب دیدی اجازه بگیر ازشون و با چکش محکم به دیوارها بکوب روزی نیم ساعت تا خالی بشی

راه بهتر روانپزشک یا روانشناس .....خانم سمانه بهرامی روانشناس که تو تلوزیون زیاد مصاحبه و دعوت داشته

روانپزشک هم خوبه بهت آرام بخش یا ضد افسدگی میده و آرومت میکنه یا دارویی که ناراحتیهای گذشته رو فراموش کنی

اگر داخل اجتماع بشی که سریعا خوب میشی باید سر کاری بری که ارباب رجوع زیادی داشته باشه تا بخاطر نیازشون احترامی

که بهت میزارن باعث پاک شدن دلت از کینه ها میشه....

:11: خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بهت بکنم

amd>intel
08-05-2010, 23:23
سرترالين رو با دوز 50 ميلي شروع كن . قول ميدم تاثير داره

Old_Chater
08-05-2010, 23:34

اعتياد اور نيست؟

Sharim
09-05-2010, 10:35
بدون نسخه پزشک داروخونه میده ؟
اعتیاد آور هست یا نه ؟
عوارضش ؟

morsadr
09-05-2010, 12:39
دوست عزیز شما احتمالا دچار افسردگی هستید . حتما به روانپزشک مراجعه کنید و خودتان دارو مصرف نکنید. :41:

Old_Chater
10-05-2010, 22:12
به نظر من ضد افسردگي هاي نسل سوم خيلي بهتر هستن اعتياد و عوارض كمتري دارن همين طور خواب آلودگي كمتري ايجاد ميكنن

kiarash3500
11-05-2010, 02:28

این که صد مرتبه خفن تر از کلونازپامه!!!!

---------- Post added at 02:27 AM ---------- Previous post was at 02:26 AM ----------

بنده خدا رو موش آزمایشگاهی کردین به خدا

عزیزم شما تحت نظر دکتر متخصص خوب دارو مصرف کن
مشورت اینترنتی خوبه اما هیچ موقع بهش عمل نکن
چون من عواقبش رو تجربه کردم

---------- Post added at 02:28 AM ---------- Previous post was at 02:27 AM ----------

به نظر من ضد افسردگي هاي نسل سوم خيلي بهتر هست

گلم میشه یه توضیح راجع به نسل ها بدین؟

Old_Chater
11-05-2010, 08:05
گلم میشه یه توضیح راجع به نسل ها بدین؟

بله عزيزم حتما
اين نسل سوم شامل داروهاي از خانواده ssri هست كه شامل فلوكستين فلوكسامين سيتولوپرام و غيره هست

Sharim
11-05-2010, 20:33
عزیزم شما تحت نظر دکتر متخصص خوب دارو مصرف کن
مشورت اینترنتی خوبه اما هیچ موقع بهش عمل نکن
چون من عواقبش رو تجربه کردم

از خودم حالم به هم میخوره با این وضعی که واسه خودم به وجودآوردم !
تصمیم گرفتم اصلا دارو مصرف نکنم .
افسردگی رو به چرت زدن و کج و معوج راه رفتن و ... ترجیح میدم !
ممنون از همه دوستان ، میرم پیش یک روانشناس . ولی از این دارو ها بدم اومد !

.:HAMED:.
11-05-2010, 20:43
اينم ضميمه بشه در جهان امروزي اكثر مشكلات روحي و رواني با يه چي حل ميشه كه اثبات هم شده
اونم اميد داشتنه
اميد داشتن از ايمان ناشي ميشه
اينكه مسائل معنوي و اينا و دعا و راز و نياز با خدا
اقلا اگه اينارو باور نداري در حد يه احتمال بهشون نگاه كن عزيزم
برو روان پزشك اما چه خوب ميشه كه همراه عمل به گفته هاي روان پزشك به اينا هم بپردازي
با خودت مهربون باش
داروها حالا عوارضشون به درك. خودشون درد رو فقط تسكين ميدن ....نه اينكه برطرفش بكنن....

Old_Chater
11-05-2010, 22:43
خودشون درد رو فقط تسكين ميدن ....نه اينكه برطرفش بكنن..

ضد افسردگي هاي جديد اينطوري نيستند كلا باعث مثبت شدن شخصيت ميشن

Sharim
14-05-2010, 18:33
ضد افسردگي هاي جديد اينطوري نيستند كلا باعث مثبت شدن شخصيت ميشن

منظورتون کدوم دسته از ضد افسردگی ها هستن ؟

Old_Chater
15-05-2010, 10:54
ضد افسردگي هاي از خانواده فلوكستين

Sharim
15-05-2010, 20:38
ضد افسردگي هاي از خانواده فلوكستين

منبعی که اطلاعاتی در این زمینه و تاثیراتی که فرمودید بده میتونید بهم معرفی کنید ؟
ممنون

Old_Chater
15-05-2010, 20:53
عزيزم شما بهتره زير نظر روانپزشك اين داروها رو مصرف كنين چون ممكنه مصرف سر خودش اثرات معكوس داشته باشه

.:HAMED:.
15-05-2010, 22:01
لطفا در اسرع وقت به پزشك مراجعه كنيد دوست خوبم!

Old_Chater
17-05-2010, 04:54
كلونازپام ضعيفتره يا آلپرازولام؟

kiarash3500
17-05-2010, 11:35
بستگی به بدنت داره

amd>intel
17-05-2010, 12:12
من خيلي ها رو ديدم با اين دارو ميزون شدند . البته هر دارو به هر شخصي نميسازه . دوز 50 ميليش اونطور كه از دوست روانپزشكم پرسيدم مشكلي نيست . عوارض افتضاح كلونوزپام رو نداره
سرترالين يك داروي ضد افسردگي است . اين دارو براي كاهش علايم افسردگي نظير تغييرات اشتها، تغيير در الگوي خواب ، تشويش و اضطراب ، از دست دادن كشش و تمايل به فعاليت هاي رومره ، كاهش ميل جنسي ، تفكر كُند يا اختلال يا تمركز، يا افكار خودكشي يا اقدام به آن ، تجويز مي شود. سرترالين يك مهاركننده بازجذب سروتونين است .
چگونگي مصرف
سرترالين روزي يك نوبت مصرف مي شود. اين دارو را مي توان صبح قبل از هر كاري (تا فراموش نشود) يا شب پيش از خوابيدن مصرف نمود. هيچ گاه كمتر يا بيشتر از مقدار تجويز شده مصرف نكنيد. از دستورات پزشكتان به دقت پيروي كنيد. براي جلوگيري از ناراحت شدن معده مي توانيد دارو را با غذا بخوريد. اگر يك نوبت را فراموش كرديد، اگر حداكثر تا يك ساعت بعد به ياد آورديد مصرفش كنيد؛ در غير اين صورت نوبت فراموش شده را رها كرده ، به برنامه دارويي معمولتان باز گرديد.
هشدارها و عوارض جانبي
در صورت بروز هر يك از علايم نادر ولي جدي زير، مصرف سرترالين را قطع كرده با پزشك تماس بگيريد: تب ، بثورات جلدي ، كهير يا خارش ، يا احساس خارج از كنترل بودن . علايم زير ممكن است رخ دهند ولي فقط اگر مشكل ساز شوند نياز است با پزشكتان درميان گذاشته شوند: كاهش اشتها يا كاهش وزن ؛ اضطراب ، تشويش ، بي قراري ؛ خواب آلودگي ؛ خشكي دهان ؛ تهوع ؛ اسهال يا يبوست ؛ ضربان قلب تند يا نامنظم ؛ مشكل در خواب رفتن ؛ كاهش ميل يا توانايي جنسي ؛ احساس گرما يا حرارت ؛ برافروختگي يا قرمزي پوست ؛ افزايش اشتها؛ دل پيچه يا نفخ ؛ سردرد، يا تغييرات بينايي ، از جمله تاري ديد.
موارد احتياط
در صورت وجود هريك از موارد زير پيش از مصرف سرترالين ، پزشكتان را مطلع سازيد:
حساسيت به سرترالين يا ديگر مهاركننده هاي بازجذب سروتونين
بارداري يا شيردهي
مصرف داروهاي ديگر، به ويژه ضد انعقادهاي خوراكي (وارفارين )، الكل ، مسكن هاي تجويز شده توسط پزشك ، آرامبخش ها، داروهاي ضد افسردگي ، شل كننده هاي عضلاني ، داروهاي ضد تشنج ، يا مهاركننده هاي مونوآمين اكسيداز نظير فورازوليدون ، ايزوكربوكسازيد، فنلزين ، پروكاربازين ، سلژيلين ، يا ترانيل سيپرومين . مصرف سرترالين در حالي كه همزمان مهاركننده هاي مونوآمين اكسيداز مصرف مي كنيد يا كمتر از 2 هفته است كه مصرف چنين داروهايي را قطع كرده ايد، ممكن است موجب گيجي ، افزايش ناگهاني دماي بدن ، افزايش شديد فشارخون ، و بروز تشنج شود.
سابقه يا ابتلا به بيماري هاي كليوي يا دچار سوءمصرف موادمخدر.
هنگام مصرف سرترالين توصيه مي شود
به طور منظم به پزشكتان مراجعه كنيد تا بهبودتان را زيرنظر داشته باشد. ممكن است تا 4 هفته طول بكشد تا اثر دارو ظاهر شود و به حداكثر برسد؛ ممكن است بخواهيد در طي اين مدت پزشكتان را ملاقات كنيد.
به نظر برخي پزشكان مصرف اين دارو افكار خودكشي را افزايش مي دهد. در مورد هرگونه اقدامات احتياطي لازم با پزشكتان مشورت كنيد.
تا مشخص شدن پاسخ بدنتان به اين دارو، هنگام رانندگي يا كار با وسايل خطرناك احتياط كنيد. اين دارو در برخي افراد موجب خواب آلودگي و كاهش سطح هوشياري مي شود.
براي تسكين خشكي دهان از آدامس يا آب نبات هاي بدون قند استفاده كنيد يا چند جرعه آب بنوشيد. اگر اين مشكل بيش از 2 هفته ادامه پيدا كرد با پزشكتان مشورت كنيد.
از حالت خوابيده به نشسته يا ايستاده و نشسته به ايستاده به آرامي تغيير وضعيت دهيد؛ در غير اين صورت ممكن است دچار سرگيجه و سياهي رفتن چشم شويد.
يك برگه شناسايي پزشكي كه نشان دهد سرترالين مصرف مي كنيد، همراه داشته باشيد.
سرترالين را دور از دسترس كودكان ، و دور از گرما، نور مستقيم و حرارت مرطوب نگهداري كنيد (در اين شرايط سرترالين فاسد مي شود).
سرترالين تاريخ مصرف گذشته را دور از دسترس كودكان در توالت دور بريزيد.
هنگام مصرف سرترالين نبايد
نوشابه هاي الكلي بنوشيد يا داروهاي آرامبخش استفاده كنيد؛ زيرا اينها خواب آلودگي و سرگيجه اي را كه ممكن است در اثر سرترالين ايجاد شود، تشديد خواهند كرد.

Old_Chater
17-05-2010, 12:42
من خيلي ها رو ديدم با اين دارو ميزون شدند .

چطور مثلا؟

سید بهروز
23-12-2012, 21:16
زولپیدم ده میلی گرم

m.shahi
06-03-2013, 16:23
روان پزشک هم کاری از دستش بر نمییاد . میگه بی تفاوت باش ، مسایل فرعی رو از زندگیت بذار کنار ، امید داشته باش ، به آینده فکر کن ، چند تا آرامبخش هم برات مینویسم که خیلی خیلی مفیدن (خبر نداره بنده خودم دارو شناسم ) و 3 تا بسته ویتامین ث ، دو تا ویتامین ای و دو تا هم ب کمپلکس میده ، میگه روزی یکیشو بخور ، دو هفته دیگه قول میدم حالت بهتر شده !!!! برو بابا ! وقتی یک مشکل وجود داره و هر روز باهاش سر و له میزنی چطوره میشه نسیت یهش بی تفاوت بود ؟!
بدبختی این دیازپام و کلونازپام هم فایده ندارن ،سیگار هم دیگه حال نمیده ! از دود کلا خوشم نمیاد خوشبختانه ، هرچند استعدادش رو دارم !
با این حال اگر یک روانپزشک یا روانشناس یا حتی مشاور خوب توی اصفهان صراغ دارید دریخغ نکنید

سام علیکم
برادر گلم آخه حیف نیست تنهایی بخوای خودکشی کنی هر وقت تصمیمت قطعی شد بگو بیام خودم خفت کنم:n02:
ببین این خیلی مهمه که به چی اعتقاد داشته باشی، اگه اعتقاد داشته باشی که مثلا خوردن بستنی هر سه روز یه بار خوبت میکنه بخوری خوب میشی اگه فکر کنی خوردن قوی ترین قرص خوبت نمیکنه ممکنه خوب نشی، اینو بدون قدرت ناخودآگاه مغز 400 میلیون بار از قدرت خودآگاه قوی تره ولی مغز خیلی ساده لوحه هر چی بهش بدی مثل مجموعه ای از قویترین کامپیوترهای دنیا عمل میکنه پس سعی کن چیزای خوب بهش بدی که به اونا عمل کنه.
حالا میگی مشکل داری که نمیتونی بهش فکر نکنی و نمیتونی اهمیت ندی خیلو خوب تا حالا این فکرا مسالتو حل کرده؟ اگه نکرده یه راهی پیدا کن حلش کنی اگه نمیتونی حلش کنی بیخالش شو حداقل انرژیتو حروم نمیکنی اگرم نشد که بیا دیگه خودم بزنم له و لوردت کنم که دیگه نتونی بهش فکر کنی:n02:
موفق باشی

مریم صبوری
18-04-2013, 14:09
سلام دوست عزیز حتما به کلاسهای ایروبیک موزون و رقص یا یوگا برو .کتاب ایین زندگی دیل کارنگی رو مطالعه کن.نگران نباش کنترل بعضی مشکلات از دست ما خارج میشه و وقتی مشکلی خارج از اراده انسان و قدرت شماست چرا خودتو تحت فشار شدید میزاری.:32::»
سلام دوستان

کسی میدونه چرا ؟

kambiz11000
18-04-2013, 14:28
سلام این پست مال 3 سال پیشه به احتمال زیاد مشکل حل شده

Beta
13-09-2013, 21:24
کلونازپام سبز 1 میلی فرق داره با سفیدش ؟!

hesam_a_r
13-09-2013, 22:48
شما بدنت مقاومت دارویی پیدا کرده باید از آرام بخش های بزرگ (antagonist D1-CYPD5) و حتما متخصص اعصاب وروان نه روانشناس باید تجویز کنه -البته عوارض exterapiramidal خطرناکن ولی حتما پیش متخصص برو چون تا اسم دارو بیاد پست فوق تخصصان گمنام امام زمان انجمن حذف میکنن

شما داروی تری فلو پرازین یا هالوپیریدول .اولانزاپین برای کاهش عوارض احتمالی تری هگزی فنیدیل البته همه چی با نظر متخصص

نسیم.مجد
13-09-2013, 23:08
شما بدنت مقاومت دارویی پیدا کرده باید از آرام بخش های بزرگ (antagonist D1-CYPD5) و حتما متخصص اعصاب وروان نه روانشناس باید تجویز کنه -البته عوارض exterapiramidal خطرناکن ولی حتما پیش متخصص برو چون تا اسم دارو بیاد پست فوق تخصصان گمنام امام زمان انجمن حذف میکنن چیکار باید کرد مقاومت دارویی بدن پایین بیاد؟من یه مدته دارم ضد افسردگی مصرف میکنم جدیدا حس میکنم دیگه بی اثر شده

hesam_a_r
14-09-2013, 00:42
lمیشه اسم داروی ضد افسردگی بم بگی؟ نوع افسردگی ماژور یا فصلی یا خفیف؟

نسیم.مجد
14-09-2013, 11:55
lمیشه اسم داروی ضد افسردگی بم بگی؟ نوع افسردگی ماژور یا فصلی یا خفیف؟ افسردگی ماژور نوع دارو فلوکستین مدت مصرف یک ساله 20 میلی روزانه

hesam_a_r
04-10-2013, 17:18
طرف داره از استرس داغون میشه کلوناز پام اثر نداره روش بعد گیاه دارویی که حداقل 2 هفته باید تو خون باشه بخوره.از طرفی فللوکسیتین خودش میتونه تشنج بده چون حالت step upداره واسه این که قرص نخوره به مرز جنون برسه؟ایشون بایستی پیش متخصص اعصاب و روان برن -safe tarin banzodiazpin ALPERAZOLAM هست اگرم افسردگی وابسته اضطراب باشه از tcaها استفاده میکنن
.................................................. ..........................................
برای افسردگی اساسی SSRI اونم 20 نمیدن شما نوع خفیفش داری فلوکسیتین چون رو سروتونین موتر برای افزایش اثر ضد افسردکی DRI OR SNRI که کیرنده های کاتکول امینی از نوع DOPAMIN-NOREPINEFRIN -JPVDAتحریک شن اکر جواب نداد که انشا الله این طور نیست نوبت MAOها هست که اخرین درمان افسردگی اساس اند

نسیم.مجد
04-10-2013, 18:27
برای افسردگی اساسی SSRI اونم 20 نمیدن شما نوع خفیفش داری فلوکسیتین چون رو سروتونین موتر برای افزایش اثر ضد افسردکی DRI OR SNRI که کیرنده های کاتکول امینی از نوع DOPAMIN-NOREPINEFRIN -JPVDAتحریک شن اکر جواب نداد که انشا الله این طور نیست نوبت MAOها هست که اخرین درمان افسردگی اساس اند
مهار کننده آنزیم منواکسیداز منظورتونه؟کدوم نوع داروش تو ایران هست میشه اسم ببرین

hesam_a_r
06-10-2013, 02:33
معروفترین هاش ترانیل سیپرومن-موکلوبو ماید-ایزوکربوکسیداز این 3مورد غیر برگشت پذیرند-ولی در موارد خاص غیر از درمان افسردگی کاربرد دارن مثل فورازیلودن که در عفونت روده یا سلژیلین در پارکینسون البته تو مغز تبدیل به امفتامین میشه بنابر این سلژیلین نوع اختصصای MAO-B-D1هست -سه مورد اول اسم ژنریک بود ولی تجاریش ناردیل -پارنات و.. -تقریبا همشون هستن ولی چون عوارض خیلی زیاد به خصوص برگشت ناپذیر ا دارن تو داروخنه های دولتی بیشتر هستن

نسیم.مجد
06-10-2013, 13:26
معروفترین هاش ترانیل سیپرومن-موکلوبو ماید-ایزوکربوکسیداز این 3مورد غیر برگشت پذیرند-ولی در موارد خاص غیر از درمان افسردگی کاربرد دارن مثل فورازیلودن که در عفونت روده یا سلژیلین در پارکینسون البته تو مغز تبدیل به امفتامین میشه بنابر این سلژیلین نوع اختصصای MAO-B-D1هست -سه مورد اول اسم ژنریک بود ولی تجاریش ناردیل -پارنات و.. -تقریبا همشون هستن ولی چون عوارض خیلی زیاد به خصوص برگشت ناپذیر ا دارن تو داروخنه های دولتی بیشتر هستن

مهار کنندها آنزیم مواکسیداز به دو مدل برگشت ناپذیر و برگشت پذیر تقسیم میشن
یعنی چی رو برگشت ناپذیر میکنن؟

hesam_a_r
07-10-2013, 11:50
تا حدود 14 روز از ترشح انواع maoجلوگیری میکنه

نسیم.مجد
07-10-2013, 13:12
تا حدود 14 روز از ترشح انواع maoجلوگیری میکنه

این العان جواب سوال من بود؟

hesam_a_r
08-10-2013, 18:01
برای جواب کامل به این سوال احتیاج که کتاب فیزیولوژی و فارماکولوژی رو یه نگاه بندازم اما از از بچه های بیولوژی باید کاملا بلد باشن اگر عجله نداری برات در میارم

نسیم.مجد
08-10-2013, 21:55
برای جواب کامل به این سوال احتیاج که کتاب فیزیولوژی و فارماکولوژی رو یه نگاه بندازم اما از از بچه های بیولوژی باید کاملا بلد باشن اگر عجله نداری برات در میارم

ممنون عجله ای نیست فقط یادتون نره

behnambb
26-12-2013, 02:14
با سلام خدمت دوستان گلم
من هفته یا دو هفته ای یک شب فقط قرص کلونازپام دو میل میخورم و واقعا راحت خوابم میبره و چون عوارض داره اصلا زیاد نمیخورم ولی هفته یا دو هفته ای که میخورم صبح زود بیدارم و من مشکل بیخوابی دارم در شب و نمیدونم دقیقا چکار کنم و قبلا دکتر رفتم و گفتن افسردگی خفیف داری و قرص بهم داد و همش خواب اور بود و مادرم نذاشت بخورم چون سرکار میرم و همش با عموم سرکار دارم و تو محیط کارم همش خواب الو هستم و حوصله اصلا اصلا ندارم توضیح بدم در مورد گوشیها چون کارم فروشندگی گوشی هست و خیلی بی رغبت جواب میدم و بغضی مواقع میخوام سر مشتری را از تنش جدا کنم و واقعا خیلی ازار دارم میبینم و نمیدونم واقعا چکار کنم و دکترا هم فقط قرص میدن و اصلا بحرفت گوش نمیدن و من شبها تا چهار و پنج بیدارم و صبح هشت باید برم و ده ساعت کار میکنم و خوابمم به این صورته که یک ساعت میخوابم و بیدار میشم و همینطور تا صبح بیدار بشم واقعا تو کف یک خواب عالی که هشت ساعت باشه موندم و همیشه هم مضطرب و پریشون و نگران و دلشوره مخصوصا دارم و بدنم هیچوقت چه تو نشستن چه خوابیدن سست و ریلکس نیست و همیشه فشار روم هست و خلاصه یکی بگه واقعا چرا اینجوریم حدود چهار و پنج ساله اینجورم و هیچکس درکم نمیکنه و میگن فقط تلقین نکن فقط همینو بلد شدن

hamsayeyemahtab
11-01-2014, 21:56
سلام.من یه دوره کلونازپام و سیتالوپرام داشتم.تاثیر قابل قبولی داشت.اما بدون مشورت پزشک ناگهان قطع کردم که حالم بدتر شد. الان ماپروتیلین و زیپرو بایوکس دارم که تاثیرشون قابل قبوله. اما همه ی اینها عوارض خودشونو دارن. فقط با تجویز پزشک و فقط در صورت بروز وضع اضراری مصرف کن. من هم شرایط خیلی خیلی بدی داشتم و فقط گذر زمان و صرف انرژی و هزینه و استفاده از تمامی امکانهای ممکن می تونه به ات کمک کنه. هم ورزش، هم همنسینی با عزیزانت،دوستان خوب،غذاها و خوراکیها و میوه ها و نوشیدنی های مناسب،مطالعه ی درست،شیوه ی اثرگذار زندگی و خواب کافی و به موقع می تونه کمک کنه. درباره ی شیوه ی زندگی بگم که خیلی مهمه.ببین چه کارهایی بلدیوحتی اگه شده رایگان انجامشون بده.من دست به قلم بودم.نرم افزار بلد بودم،از جیبم خرج میکردم ولی اینکارها رو انجام میدادم،واسه روزنامه ها و سایتها رایگان می نوشتم.وقتی احساس مفید بودن کنی حالت واقعا بهتر میشه.درباره ی وضعم همینقدر بگم که با مرگ و زندگی می جنگیدم. زیر شکنجه ی بدی بودم،الآن هم تموم نشده اما همینکه خودمو نکشتم خودش یه معجزس.حتمت پیش دکتر اعصاب و روان برو،جلسه ی مشاوره هم خوبه.مطمئنم از پس مشکلاتت بر میآی.

dygary
21-01-2014, 08:26
سلام.من یه دوره کلونازپام و سیتالوپرام داشتم.تاثیر قابل قبولی داشت.اما بدون مشورت پزشک ناگهان قطع کردم که حالم بدتر شد. الان ماپروتیلین و زیپرو بایوکس دارم که تاثیرشون قابل قبوله. اما همه ی اینها عوارض خودشونو دارن. فقط با تجویز پزشک و فقط در صورت بروز وضع اضراری مصرف کن. من هم شرایط خیلی خیلی بدی داشتم و فقط گذر زمان و صرف انرژی و هزینه و استفاده از تمامی امکانهای ممکن می تونه به ات کمک کنه. هم ورزش، هم همنسینی با عزیزانت،دوستان خوب،غذاها و خوراکیها و میوه ها و نوشیدنی های مناسب،مطالعه ی درست،شیوه ی اثرگذار زندگی و خواب کافی و به موقع می تونه کمک کنه. درباره ی شیوه ی زندگی بگم که خیلی مهمه.ببین چه کارهایی بلدیوحتی اگه شده رایگان انجامشون بده.من دست به قلم بودم.نرم افزار بلد بودم،از جیبم خرج میکردم ولی اینکارها رو انجام میدادم،واسه روزنامه ها و سایتها رایگان می نوشتم.وقتی احساس مفید بودن کنی حالت واقعا بهتر میشه.درباره ی وضعم همینقدر بگم که با مرگ و زندگی می جنگیدم. زیر شکنجه ی بدی بودم،الآن هم تموم نشده اما همینکه خودمو نکشتم خودش یه معجزس.حتمت پیش دکتر اعصاب و روان برو،جلسه ی مشاوره هم خوبه.مطمئنم از پس مشکلاتت بر میآی.

من هم عین همین مشکل رو دارم با این تفاوت که کار من دولتیه و باید 6 صبح پاشم و اصلن تو محل کار نمیتونم بپیچونم و چرت بزنم به همین خاطر یه روزایی رو اصلن سرکار نمیرم که خیلی واسه موقعیتم بده. دو ساله پیش متخصص اعصاب و روان میرم و از سیتالوپرام گرفته تا آلبرازولام و کلونازپام و ... رو هم مصرف کرده‌ام. دکترا میگن افسردگی داری، ولی من میدونم که مشکلم فقط بیخوابی و سردرده. کسی هست که تجربه‌ی درمانی به دردخوری داشته باشه؟

niknahad
02-02-2014, 22:07

دکتر مجید براتی - اصفهان اول خ فلسطین تلفن 03112213701

brad pitt
03-02-2014, 00:11
سلام
اگر فردی هیچ مشکلی نداشته باشه . طبیعی و نرمال
و روزی 1 عدد سیتالوپرام 20 مصرف کنه مشکلی داره ؟

ممنون

روانپریش
03-02-2014, 00:16
سلام
اگر فردی هیچ مشکلی نداشته باشه . طبیعی و نرمال
و روزی 1 عدد سیتالوپرام 20 مصرف کنه مشکلی داره ؟

ممنون

بله مشکل داره این دارو برای افسردگی هست نیازی فرد سالم مصرف کنه

DrH.motasami
13-04-2014, 23:05
به قرص کلردیازپوکساید5 سویچ کنید سپس به متخصص روانپزشکی مراجعه فرمایید.

sopia
13-05-2014, 23:13
:n12:سلام عزیزم منم مشکل تو رو دارم و درکت میکنم
قرص ذولپیدم رو دارخونه بهت میده
خواب آدر سریعه
من و دوستام استفاده کردیم مناسبه
فقط باید وقتی میخوایی بخوایی استفاده کنی

DrH.motasami
14-05-2014, 14:15
ونلافاکسین روی اپی نفرین هم تاثیر میذاره درسته؟

مقدار کمتر از 150 میلیگرم خیر.
از 150 تا 225 اثر متوسطی روی بازجذب نور اپی نفرین داره.

harol2020
14-05-2014, 15:34
فرق کلوناز و آلپرازولام؟

DrH.motasami
14-05-2014, 16:03
فرق کلوناز و آلپرازولام؟

کلونازپام اثرش طولانی تره اما آلپرازولام باید حداقل2بار در روز مصرف بشه.
کلونازپام پیشتر در حملات هراس کاربرد داره.

Roozbeh_TN
18-06-2014, 17:40
دوست عزیزم بهترین راه مقابله با این مشکلات کنارآمدن با آنها و پزیرفتنشان هست،تحت هر شرایطی که هستید و هر شخصیتی که دارید به حل این مشکلات بپردازید و اجازه بدهید بدنتان با شرایط طبیعی خودش را وقف دهد. استفاده از داروهای شیمیایی مدتهاست که در علم پزشکی نوین منسوخ شده است به دلیل عوارض جبران ناپذیر.نیرومند و قوی باشید به مسایل سطحی دوروبر خود توجه نکنید، قطعا موفق خواهید شد.

SHAKERDOOST
19-06-2014, 17:46
شبی یک 2میلی گرم عدد قبل از خواب مصرف شود. مشکل خواب حل میشود.

araghesard
09-08-2014, 17:22
سلام .من تو اینترنت دنبال عوارض قرص کلونازپام می گشتم که این پست رو دیدم.فقط خواستم بدونم Sharim ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])حال شما خوب شد؟

milad123211
16-09-2014, 02:47

دکتر صادقی فارغ التحصیل از امریکا و یه عالمه رزومه کاری تا میری تو مطب زده همشو ...
فوق العادس فقط یکبار امتحان .
این شماره مطبشه عصر ها وسط هفته بیشتر حدود 6 و 7 میشه پیداش کرد
03132239190

laxer
27-09-2014, 00:52
دو میلی گرم برای مشکل خواب بسیار زیاد است.
در رفرنس ها و کتب پزشکی به یک چهارم قرص یک میلی گرمی در هنگام تاریکی هوا اشاره شده.
با دوز 2 میل در عرض چند هفته تحمل ایجاد میشه و مجبورید دوز رو چند برابر کنید.

PLAΨMID
27-09-2014, 05:52
ای وای داروی خواب آور !!!!! خدا نصیب گرگ بیابون نکنه !
هیچ وقت و هیچ وقت و هیچ وقت داروی خواب آور رو بدون تجویز پزشک نخورید !!! این داروها مشکل شما رو حل نمی کنند !!! در نهایت اگه بهشون معتاد نشید ، بعد از یه مدت اثرشون رو از دست میدن و می بینید که هیچی عوض نشده و حتی هم بدتر شده !!! واسه خود من پیش اومده . حتما به یه روانپزشک مراجعه کن و بدون که راه های بسیار بهتری واسه بهتر شدن حالت وجود داره .
اعتیادش که هیچ ، مصرف نادرستشون ممکنه سبب توهم بشه ( مثل دارو های روانگردان ) . به نظرم اگه آدم در بدترین شرایطش بسر ببره و بیدار بمونه ، بهتر از اینه که به قرص خواب آور روی بیاره . . . .

darush 00
17-06-2015, 17:57
سلام
کلونازپام قویتره یا دیازپام ؟
تا حالا هیچ دارویی مربوط به‌روانپزشکی مصرف‌ نکردم، اگه یه قرص یه میلی‌ مصرف‌کنم حالت بدن‌چطوریاس؟
چه داروهایی قویتر از کلونازپام داریم؟
ممنون

laxer
24-06-2015, 15:15
به مورد مصرف بستگی داره

هر دارویی را بهر چیزی ساختن

ranjab
06-01-2016, 13:24
[QUOTE=Sharim;4921544]کسی کمک نمیکنه ؟!
سلام
شما را قسم میدهم که هرگز از کلوناز پام حتی برای موارد لازمه چون غش هم استفاده نکنید
تجربه بالاتر از علم. .. من مدتی بعد از ساخت و ورود این دارو به ایران ,به تجویز پزشک و برای بی خوابی از آن استفاده کردم . رییس اداره ای بودم و شبها خوابم نمیبرد . ابتدا بد نبود ,ولی ادامه آن مرا بیچاره کرد . دهانم پر از آب میشد . در تکلم مشکل داشتتم ,رفتارم تهاجمی شد .و کلوناز پام به جای من تصمیم میگرفت . تدریس دانشگاهیم را به خاطر آن قطع کردم قدرت تکلم و اداره جلسات برایم غیر ممکن شد و نمیدانستم که از عوارض همین قرص هست. باز نشست شدم و هنوز قرص میخوردم و هر شب بدن تقاضای بیشتری داشت. احساس کردم . که مشکلاتتم از همین قرص باشد چون همزمان داروی قلب ,پروستات نیز میخوردم .اما و اما .ترک این قرص غیر ممکن بود .حتی اگر کمی هم از آن کم میکردم تا صبح خواب نداشتم () اگر کمی اگر کمی کم میکردم نه قطع کامل( ) و فردا هم دیوانه کسل و خواب آلود بودم . پانزده سالی میگذرد و هنوز نتوانستم آن را ترک کنم . ترکش از بزرگترین مواد مخدر هم سخت تر هست . اگر شبی نباشد مرگ را به چشم میبینم . اگر دیر شود قدرت نصف کردن یک قرص را ندارم. و.......
اگر امکان دارد خواهش میکنم این دارو را مصرف نکنید . و اطلاع رسانی کنید .
به جای آن از کلر دیاز پوکساید استفاده کنید . جواب نداد دوز آن را اضافه کنید . هر چند آن هم خوب نیست ولی در داروخانه های امریکا وجود دعرد و این یعنی تایید .
حالا شما بگویید چگونه ترکش کنم. م. رنجبر

رومنس
09-01-2016, 19:05
[QUOTE=Sharim;4921544]کسی کمک نمیکنه ؟!
سلام
شما را قسم میدهم که هرگز از کلوناز پام حتی برای موارد لازمه چون غش هم استفاده نکنید
تجربه بالاتر از علم. .. من مدتی بعد از ساخت و ورود این دارو به ایران ,به تجویز پزشک و برای بی خوابی از آن استفاده کردم . رییس اداره ای بودم و شبها خوابم نمیبرد . ابتدا بد نبود ,ولی ادامه آن مرا بیچاره کرد . دهانم پر از آب میشد . در تکلم مشکل داشتتم ,رفتارم تهاجمی شد .و کلوناز پام به جای من تصمیم میگرفت . تدریس دانشگاهیم را به خاطر آن قطع کردم قدرت تکلم و اداره جلسات برایم غیر ممکن شد و نمیدانستم که از عوارض همین قرص هست. باز نشست شدم و هنوز قرص میخوردم و هر شب بدن تقاضای بیشتری داشت. احساس کردم . که مشکلاتتم از همین قرص باشد چون همزمان داروی قلب ,پروستات نیز میخوردم .اما و اما .ترک این قرص غیر ممکن بود .حتی اگر کمی هم از آن کم میکردم تا صبح خواب نداشتم () اگر کمی اگر کمی کم میکردم نه قطع کامل( ) و فردا هم دیوانه کسل و خواب آلود بودم . پانزده سالی میگذرد و هنوز نتوانستم آن را ترک کنم . ترکش از بزرگترین مواد مخدر هم سخت تر هست . اگر شبی نباشد مرگ را به چشم میبینم . اگر دیر شود قدرت نصف کردن یک قرص را ندارم. و.......
اگر امکان دارد خواهش میکنم این دارو را مصرف نکنید . و اطلاع رسانی کنید .
به جای آن از کلر دیاز پوکساید استفاده کنید . جواب نداد دوز آن را اضافه کنید . هر چند آن هم خوب نیست ولی در داروخانه های امریکا وجود دعرد و این یعنی تایید .
حالا شما بگویید چگونه ترکش کنم. م. رنجبر

سلام
من روزی 2 تا 2.5 دوز 1 میل می خورم الان 6 ماهی میشه
خیلی قرص خوبی بوده
خوابم تنظیم شده
آرام تر شدم
استرسم کاملا از بین رفته
هیچ عوارضی هم فعلا نداشته
در ضمن حملات هراس هم به کلی قطع شده
من 2 قرص 1 میل رو همزمان می خورم و اگر خوابم نبره یه نصف دیگه اضافه می کنم
این قرص در کنار فلوکستین فوق العاده هست
این نظر منه
برای ترکش هم نباید مشکلی داشته باشید مگر بیماری دیگه ای داشته باشید پزشک من مصرف تا 10 قرص در روز رو برام مجاز کرده

laxer
11-01-2016, 05:19
کلونازپام داروی بی خطر و مفیدی هستش و هزاران بیمار با استفاده از این دارو زندگی جدیدی و طبیعی رو بدست آوردند.

کسی که حملات پانیک ( هراس) را تجربه و با کلونازپام درمان شده باشد آن وقت ارزش این دارو رو میفهمد.

البته ترس از آن برای کسانی که بدون نسخه مصرف میکنند کاملا منطقی است!

روانپریش
16-01-2016, 14:39
کلونازپام داروی بی خطر و مفیدی هستش و هزاران بیمار با استفاده از این دارو زندگی جدیدی و طبیعی رو بدست آوردند.

کسی که حملات پانیک ( هراس) را تجربه و با کلونازپام درمان شده باشد آن وقت ارزش این دارو رو میفهمد.

البته ترس از آن برای کسانی که بدون نسخه مصرف میکنند کاملا منطقی است!

آیا داروی کلونازپام به مرور زمان ایجاد تحمل میکنه؟
یعنی برای رسیدن به ارامش اولیه باید مدام دوز دارو رو بالا برد؟

laxer
18-01-2016, 03:34
آیا داروی کلونازپام به مرور زمان ایجاد تحمل میکنه؟
یعنی برای رسیدن به ارامش اولیه باید مدام دوز دارو رو بالا برد؟

بله.

تقریبا با دو هفته ترک مصرف، اثرش دوباره بر میگرده.

هرچند قطع ناگهانی کلونازپام در دوز های بالا بسیار خطرناک است.( تشنج و علائم ترک)

روانپریش
18-01-2016, 14:08
بله.

تقریبا با دو هفته ترک مصرف، اثرش دوباره بر میگرده.

هرچند قطع ناگهانی کلونازپام در دوز های بالا بسیار خطرناک است.( تشنج و علائم ترک)
نه نگرفتین چی میگم
مثلا با 1 میلی گرم کلونازپام حالم خوب میشه ولی بعد از 1 ماه باید دوزش رو بکنم 2 میلی گرم تا حالم باز خوب بشه و این افزایش هی مداوم ادامه داره

laxer
20-01-2016, 20:32
نه نگرفتین چی میگم
مثلا با 1 میلی گرم کلونازپام حالم خوب میشه ولی بعد از 1 ماه باید دوزش رو بکنم 2 میلی گرم تا حالم باز خوب بشه و این افزایش هی مداوم ادامه داره

منم گفتم بله اینطوریه ، و بعد چند وقت تحمل ایجاد میشه به اثرات.

برای رفع این مشکل تعطیلات دارویی احتیاج هست. ( هر ماه دو هفته قطع مصرف یا تعویض با داروی مشابه مانند دیازپام یا کلردیازپوکساید)

یا اینکه باید دارو رو تعویض کرد با یک رده دیگر، اگر اضطراب دارید بهترین دارویی که این عوارض و مشکلات رو نداشته باشه بوسپیرون هستش.

دارو های بنزودیازپینی دارو هایی نیستند که بشه تا آخر عمل بهشون دل خوش کرد ...

روانپریش
20-01-2016, 23:04
منم گفتم بله اینطوریه ، و بعد چند وقت تحمل ایجاد میشه به اثرات.

برای رفع این مشکل تعطیلات دارویی احتیاج هست. ( هر ماه دو هفته قطع مصرف یا تعویض با داروی مشابه مانند دیازپام یا کلردیازپوکساید)

یا اینکه باید دارو رو تعویض کرد با یک رده دیگر، اگر اضطراب دارید بهترین دارویی که این عوارض و مشکلات رو نداشته باشه بوسپیرون هستش.

دارو های بنزودیازپینی دارو هایی نیستند که بشه تا آخر عمل بهشون دل خوش کرد ...
خیلی ممنون از جوابتون
راستی این واقعیت داره که داروهای ضد افسردگی SSRI ها مث بنزودیازپانها تحمل ایجاد نمیکنن؟

laxer
21-01-2016, 02:11
خیلی ممنون از جوابتون
راستی این واقعیت داره که داروهای ضد افسردگی SSRI ها مث بنزودیازپانها تحمل ایجاد نمیکنن؟

تحمل به دارو رو باید تحمل به "اثرات" اون در نظر بگیریم.
دیازپام اگر مداوم مصرف بشه بعضی تاثیراتش رو از دست میده ولی هنوز بعضیاشون میمونن مثل ریلکسیشن عضلات.

شما با مصرف SSRI هیچ حس خاصی پیدا نمیکنید که بخواد بهش تحمل حاصل بشه ، همین تاثیرات ضد افسردگیش بعد چند هفته حس میشه که اونم بر میگرده به افزایش خفبف فعالیت دوپامینرژیک!
در ضمن بنزودیازپین ها فرق دارند با SSRI ، بنزودیازپین ها خودشون مانند دوپامین و سروتونین یک گیرنده رو به صورت نصف فعال میکنند در حالی که SSRI ها ناقل پیش سیناپسی رو بلاک میکنند.

و اگر کل چند خط بالا رو خلاصه کتم: خیر به اثرات SSRI ها تحمل ایجاد نمیشه ، افرادی رو دیدم که برای 10 سال با یک دوز ثابت SSRI مصرف کردند.

روانپریش
21-01-2016, 23:14
تحمل به دارو رو باید تحمل به "اثرات" اون در نظر بگیریم.
دیازپام اگر مداوم مصرف بشه بعضی تاثیراتش رو از دست میده ولی هنوز بعضیاشون میمونن مثل ریلکسیشن عضلات.

شما با مصرف SSRI هیچ حس خاصی پیدا نمیکنید که بخواد بهش تحمل حاصل بشه ، همین تاثیرات ضد افسردگیش بعد چند هفته حس میشه که اونم بر میگرده به افزایش خفبف فعالیت دوپامینرژیک!
در ضمن بنزودیازپین ها فرق دارند با SSRI ، بنزودیازپین ها خودشون مانند دوپامین و سروتونین یک گیرنده رو به صورت نصف فعال میکنند در حالی که SSRI ها ناقل پیش سیناپسی رو بلاک میکنند.

و اگر کل چند خط بالا رو خلاصه کتم: خیر به اثرات SSRI ها تحمل ایجاد نمیشه ، افرادی رو دیدم که برای 10 سال با یک دوز ثابت SSRI مصرف کردند.

اطلاعاتتون بی نظیره دوست عزیز خیلی ممنون
راستی اثر ssriها به کبد چطوره؟

laxer
21-01-2016, 23:19
اطلاعاتتون بی نظیره دوست عزیز خیلی ممنون
راستی اثر ssriها به کبد چطوره؟

اکثر دارو های رده ی ssri آنزیم های متابولیزه کننده کبد رو بلاک میکنند نمونه بارزش فلوکستین CYP 3A4 رو بلاک میکنه.

ولی در کل بی ضرر هستند.

hamidirche
14-05-2016, 22:22
دوستان عزیزم واقعا این دارو رو یه داروی وحشتناک معرفی کردند من حدود شش سال پیش دچار حملات مکرر پانیک میشدم که متخصص اعصاب و روان این دارو رو برام تجویز کرد اگر دچار حمله پانیک شده باشید مجبورر هستید این دارو رو مصرف کنید چند تا نکته خدمتتون عرض کنم اول اینکه این دارو رو بدون علت و برای کم خوابی و موارد معمولی مصرف نکنید فقط موارد حاد مثل من که واقعا پانیک از زندگی فلجم کرده بود 2.همه داروهای اعصاب و روان با همه افراد سازگار نیستند دکتر من زمانی فلوکستین بهم داد وحشتناک اذیتم کرد گفت به تو نمیسازه و دلیل خاصی نداره پس ممکنه دارو با شما سازگاری نداشته یاشه 3. افرادی که میگن دوز دارو رو باید بالا برد به هیچ وجه اینگونه نیست کنترل شده مصرف کنید من خودم شش سال روزانه سه میلی گرم مصرف کردم هرگز احساس اینکه باید دوز را افزایش دهم نداشتم این فقط یک داروست هروئین نیست 4.ترک دارو کمی سخت است ولی فقط کمی !!! دوز دارو را به صورت نیم میلی گرم کم میکنید اگر 2 میلی گرم مصرف میکنید یک نوبت را نصف کنید یک ماه به این صورت عمل کنید بعد نیم میلی گرم بعدی .... نهایتا به راحتی به روزی نیم میلی گرم می رسید که اون رو هم یک روز در میان سپس دو روز د ر میان تا هفته ای یک مرتبه ... خوب مشخصه اگر دارو را یکدفعه قطع کنید کار نشدنی است و بدن سنکوپ میکند ! از این دارو غول نسازید اگر احتیاج دارید با اصول مصرف کنید با اصول هم قطع کنید به شخصه تو مدت مصرف زندگی خوب و با کیفیتی داشتم

3243693
22-06-2016, 17:00
سلام دوستان

کسی میدونه چرا ؟

بنده هم مشكل شما رو داشتم كه بعد از ١٠ دكتر مغزو عصاب يك دكتر منو نجات داد
اونم در عرض ٣ روز
آقاي دكتر فتحي كه اصفهان هستند

روانپریش
24-06-2016, 14:29
بچه ها نميخوام نصيحت كنم و اين حرفا
ولي خداييش تا جايي كه در توانتون هست قرص مصرف نكنيد خدايي ترك كردنش از مواد هم سخت تره عوارض روانيش تا سالها باقي ميمونه

danielo
12-03-2017, 00:58
کلا این قرص ها زپام را واسه خواب مصرف نکنید . زانکس استفاده کنید حداقل سر درد گیجی فردا صبح را نداره.

شما دو سه تا انتی هیستامین بخوری یا دو سه تا قرص سرماخوردگی معمولی بخوری . بعد نیم ساعت خوابت میگیره.
حداقل این قرصا شرف دارند به این خانواده پام ها .

laxer
12-03-2017, 15:09
کلا این قرص ها زپام را واسه خواب مصرف نکنید . زانکس استفاده کنید حداقل سر درد گیجی فردا صبح را نداره.

شما دو سه تا انتی هیستامین بخوری یا دو سه تا قرص سرماخوردگی معمولی بخوری . بعد نیم ساعت خوابت میگیره.
حداقل این قرصا شرف دارند به این خانواده پام ها .

xanax همان آلپرازولام است و از خانواده بنزودیازپین هاست و از دارو های قوی این خانواده محسوب میشوذ.
0.5 میلی گرم آلپرازولام برابر 1 میل کلونازپام است.

دارو های آنتی هیستامین نیمه عمر طولانی دارند و روز بعد اثرات نامطلوبی بر فرد میزارن.

این دارو ها اگر درست مصرف بشن عوارض جدی ندارند.

لطفا این توصیه ها را به فرد دیگری نکنید.