PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات آلوده شدن سیستم به ویروس ها و اسپای ور ها ( ابتدا پست اول را ببینید )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9

sama_65
10-10-2007, 20:58
منم مشکل شما رو داشتم ... با مک آفی 8.5 برطرف شد

ya abbas
11-10-2007, 14:37
سلام
خیلی فوری

من با این ویروس چیکار کنم؟

Worm.Win32.VB.el

با تشکر

mbfard
11-10-2007, 16:02
منم ويروسو پاك كردم ولي چه جوري ويندوزو درستش كنم با ريپير برنامه ها خراب نميشه
چه جوري ريپير كنم

DrXoX
11-10-2007, 16:34
سلام

ویرایش شد ...
ببخشد اشتباهی اینجا پست شد

vtn54
11-10-2007, 16:57
اقا :46:
مشكله من با ويروسه با ;kasper v 7.0125 حل شد فقط يه مشكله ديگه اينه كه اين ويروسه برنامه هاي منو به صورت فايلهاي سيستمي سوپر هايدن تبديل كرده از propertis بر نامه ها هم نميشه درستشون كرد به وسيله برنامه ي Attribute Editor Wizard 1.0 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و showhiddenfiles هم نشد با كد:
attrib -h -s [[Drive:][Path] FileName هم نشد درستشون كنم لطفا HELLP:11:

دوست من

دقیقا بگو مشکلت چیست ؟ نمی توانی فایلهای مخفی یا سیستمی را آشکار کنی ( یعنی گزینه مربوطه در Folder Option

غیر فعال است ) یا پس از آشکار کردن فایلهای مخفی شده قادر به تبدیل آنها به فایلهای غیر مخفی نیستی ( یعنی گزینه

مربوطه در Property هر فایل غیر فعال است ).

hoka2006
11-10-2007, 17:00
به نظر من صدماتی که این ویروس به ویندوز وارد میکنه جبران ناپذیره.

درنتیجه پیشگیری قبل از ابتلا شدن به اون خیلی مهم هست.

کاری که من میکنم اینه :

1- فایلهای مخفی و سیستمی باید روشن باشه
2- به هیچ وجه روی فلشها و مموری موبایلها با دابل کلیک وارد نشید .
3-درقسمت run نام درایو فلشو بنویسید و وارد درایو بشید مثل :J
4-دو تا کار باید بکنید یکی autorun.inf و سطل زباله داخل فلشو پاک کنید.
5-فلشو در بیارید و دوباره وصل کنید و با خیال راحت کارتونو بکنید.

البته پر واضحه که سیستمتون نباید به ویروس آلوده شده باشه .

موفق باشید

++PC
11-10-2007, 20:19
سلام
برای ریپیر کردن ویندوز باید از سی دی ویندوز استفاده کنید. اگ روارد نیستید بهتره از یکی که تخصص داره استفاده کنید

با ریپیر کردم برنامه ها از بین نمی رند

DrXoX
11-10-2007, 20:42
سلام

با سی دی ویندوز به راحتی می تونی Repair رو انجام بدی موقعی که سیستم با سی دی بوت شد ، تو یکی از صفحات بالای صفحه انگلیسی نوشته برای Repair کردن باید فلان کلید را بزنید فکر کنم R باشه میزنی و مراحل بعدش دیگه واضح هستش و خودش راهنمایی می کنه

hoka2006
12-10-2007, 13:09
سلام

با سی دی ویندوز به راحتی می تونی Repair رو انجام بدی موقعی که سیستم با سی دی بوت شد ، تو یکی از صفحات بالای صفحه انگلیسی نوشته برای Repair کردن باید فلان کلید را بزنید فکر کنم R باشه میزنی و مراحل بعدش دیگه واضح هستش و خودش راهنمایی می کنه

ممنون از راهنماهی هاتون.

من از این قسمت برای ترمیم منوی بوت استفاده می کنم و تا حالا ویندوز رو ترمیم نکردم .ممنون میشم یه

راهنمائی مختصری بکنید.

در خط فرمان داس چه فرمانی رو بنویسم تا ترمیمو آغاز کنه ؟

mbfard
12-10-2007, 13:30
من وقتي روي فلش مموريم راست كليك ميكنم دو گزينه اول به صورت خط ميخيه چه جوري درستش كنم
يعني هنوز ويروسيه و خطرناكه

hoka2006
12-10-2007, 13:39
من وقتي روي فلش مموريم راست كليك ميكنم دو گزينه اول به صورت خط ميخيه چه جوري درستش كنم

بله ویروسیه.

2-3 تا پست بالاتر گفتم که چی کار کنی عزیزم .

:10:

bimokh
12-10-2007, 16:28
دوست من

دقیقا بگو مشکلت چیست ؟ نمی توانی فایلهای مخفی یا سیستمی را آشکار کنی ( یعنی گزینه مربوطه در Folder Option

غیر فعال است ) یا پس از آشکار کردن فایلهای مخفی شده قادر به تبدیل آنها به فایلهای غیر مخفی نیستی ( یعنی گزینه

مربوطه در Property هر فایل غیر فعال است ).

اقا من نميتونم فايل هاي مخفي رو به غيره مخفي تبديل كنم
( یعنی گزینه مربوطه در Property هر فایل غیر فعال است ).:10:

mbfard
12-10-2007, 16:48
ولي اين فايل وجود نداره و انتي ويروس هم چيزي نميگه
دو تا کار باید بکنید یکی autorun.inf و سطل زباله داخل فلشو پاک کنید.
سطل زباله
چيه ؟

vtn54
12-10-2007, 20:31
اقا من نميتونم فايل هاي مخفي رو به غيره مخفي تبديل كنم
( یعنی گزینه مربوطه در Property هر فایل غیر فعال است ).:10:

سلام

دوست عزیز مشکل شما به راحتی با استفاده از دستور attrib در خط فرمان قابل حل است اگر خود شما در استفاده از

آن مشکل دارید و جواب مناسب را به دست نمی آورید لطفا آدرس پوشه ها یا فایلهایی را که می خواهید از حالت مخفی

در بیاورید ولی نمی توانید برایم بنویسید تا من فرمان مربوطه را برایتان بنویسم مثلا اگر پوشه ویندوز شما روی درایو C

هست آدرس آن را به این صورت برایم بنویسید :

C:\Windows

در ضمن قید کنید که آیا تنها خود پوشه مربوطه پنهان است یا تمامی فایلها و پوشه های داخل آن هم مخفی هستند .

navid_ice_heart_128
13-10-2007, 01:31
من فکر میکردم تنها هستم
حالا اینجاشو حال کنین
من ویندوزمو عوض کردم یعنی این ویروس هیچ جایه دیگه خودشو کپی نمیکنه مثلا درایو d یاe چون چند روزه که با ویندوز جدید کار میکنم هیچ اثری ازش نیست هیچ انتی ویروسم هم نداشتم و ندارم که بشناسدش در ضمن یکی از دوستان راست گفتن تو حالاتsafemode هم میاد و من هم رفتم تو حالت safe mode کلا این ویروسو حبس کردم و اجازه ندادم هیچ کاری کنه(روش راست کلییک کردم و در قسمتpropertise در تبsecurity هرچی دیدم تیک زدم ) جالب اینجاست دیگه هیچ فایل اجراییم اجرا نشد چون بلاخره soundmix وجود نداشت در ضمن به من هم از گوشیم افتاد یا نمیدون از کجا خلاصه فایل اصلیش این مسیر و من از اینجا حبسش کردم c:\windows\system32\soundmix.exe
و خودشو از این مسیر منتشر میکنه ار رو ی remoable disk
m:\recycler\aoutorun.exe
و به صورت فایل سیستمی مخفی هستش فقط با زدن دکمه نشان دادن فایلهای مخفی نشون داده نمیشه
و به قول دوستمون خط میخی میشد open وقتی روش راست کلیک میکردی
اینو هم بگم کل فامیل دوست اشنا موبایل فروش که کامپیوترشونو دیدم همین ویروس داشت

mbfard
13-10-2007, 12:25
ببينيد من فايلهاي هيدن رو فعال كردم
ولي باز هم وقتي به روش بالا وارد فلش مموري ميشم چيزي نشون نميده
ديگه نميدونم چه كار كنم كه ويروس رو توي فلشم پيدا كنم

hoka2006
13-10-2007, 12:38
سطل زباله
چيه ؟

حتما سيستمتون ويروسيه . شما فايلهاي مخفي رو روشن كرديد؟

bimokh
13-10-2007, 18:41
سلام

دوست عزیز مشکل شما به راحتی با استفاده از دستور attrib در خط فرمان قابل حل است اگر خود شما در استفاده از

آن مشکل دارید و جواب مناسب را به دست نمی آورید لطفا آدرس پوشه ها یا فایلهایی را که می خواهید از حالت مخفی

در بیاورید ولی نمی توانید برایم بنویسید تا من فرمان مربوطه را برایتان بنویسم مثلا اگر پوشه ویندوز شما روی درایو C

هست آدرس آن را به این صورت برایم بنویسید :

C:\Windows

در ضمن قید کنید که آیا تنها خود پوشه مربوطه پنهان است یا تمامی فایلها و پوشه های داخل آن هم مخفی هستند .

من اینا رو ندارم:
d:\windows
d:\Documents and Settings
d:\program file
D:\Documents and Settings\b\My Documents\My Music
D:\Documents and Settings\b\My Documents\My Pictures
و............
بازم هست ولی اگه بخوام بنویسم باید کل فولدرهای کامپیوترو اینجا ردیف کنم:31:
راستی داخله این فولدر ها فولدر های دیگه هم هست که مخفی شده

vtn54
13-10-2007, 20:00
من اینا رو ندارم:
d:\windows
d:\Documents and Settings
d:\program file
D:\Documents and Settings\b\My Documents\My Music
D:\Documents and Settings\b\My Documents\My Pictures
و............
بازم هست ولی اگه بخوام بنویسم باید کل فولدرهای کامپیوترو اینجا ردیف کنم:31:
راستی داخله این فولدر ها فولدر های دیگه هم هست که مخفی شده

سلام

لطفا فرمانهای زیر را به ترتیب در خط فرمان تایپ کنید ( برای باز کردن پنجره Command Prompt در Start Menu گزینه Run

را انتخاب کنید و داخل آن کلمه CMD را تایپ کنید و OK را بزنید ) لطفا به فاصله بین حروف دقت کنید بهتر است هر فرمان را

به طور کامل کپی کرده و بعد آن را در خط فرمان Paste کنید تا اشتباهی پیش نیاید برای این کار روی نوار فوقانی ( نوار عنوان )

پنجره خط فرمان کلیک راست کرده و گزینه Edite/Paste را انتخاب کنید ( حتما می دانید که پس از وارد کردن هر فرمان باید Enter

را بزنید ) :

attrib -s -h "d:\windows"

attrib -s -h "d:\windows\*.*" /s

attrib -s -h "d:\Program Files"

attrib -s -h "d:\Program Files\*.*" /s

attrib -s -h "d:\Documents and Settings"

attrib -s -h "d:\Documents and Settings\*.*" /s

chevalier
14-10-2007, 08:14
چرا يك فايل به نام stop.txt تو درايو c درست كنم؟

یکی منبع نیمه معتبر گفت این دکمه خاموش شدن ویروسه که ویروس ساز خودش طراحی کرده :31:

لزوما خیر
یعنی ممکنه ویروس کش شما ویروس رو حذف کرده باشه ولی خرابکاری هاشو درست نکرده باشه مثل ویروس کش NOD32 اگه میخواهی مطمئن شی که ویروس نداره بورو فایل aoutorun و پوشه recycler درون فلش مموریتون رو حذف کنید یه چند لحظه صبر کنی اگه دوباره جایگزین نشد بدون که ویروس رفته و فلش مموریتون به حالت استاندارد برگشته ولی اگه دوباره جایگزین شد ... :41:

سطل زباله
چيه ؟

فکر کنم منظور پوشه recycler باشه نه Recycle

من فکر میکردم تنها هستم
حالا اینجاشو حال کنین
من ویندوزمو عوض کردم یعنی این ویروس هیچ جایه دیگه خودشو کپی نمیکنه مثلا درایو d یاe چون چند روزه که با ویندوز جدید کار میکنم هیچ اثری ازش نیست هیچ انتی ویروسم هم نداشتم و ندارم که بشناسدش در ضمن یکی از دوستان راست گفتن تو حالاتsafemode هم میاد و من هم رفتم تو حالت safe mode کلا این ویروسو حبس کردم و اجازه ندادم هیچ کاری کنه(روش راست کلییک کردم و در قسمتpropertise در تبsecurity هرچی دیدم تیک زدم ) جالب اینجاست دیگه هیچ فایل اجراییم اجرا نشد چون بلاخره soundmix وجود نداشت در ضمن به من هم از گوشیم افتاد یا نمیدون از کجا خلاصه فایل اصلیش این مسیر و من از اینجا حبسش کردم c:\windows\system32\soundmix.exe
و خودشو از این مسیر منتشر میکنه ار رو ی remoable disk
m:\recycler\aoutorun.exe
و به صورت فایل سیستمی مخفی هستش فقط با زدن دکمه نشان دادن فایلهای مخفی نشون داده نمیشه
و به قول دوستمون خط میخی میشد open وقتی روش راست کلیک میکردی
اینو هم بگم کل فامیل دوست اشنا موبایل فروش که کامپیوترشونو دیدم همین ویروس داشت

اصل پیدایش این ویروس از همین Removable Disk ها بوده
اولین باری که این بلا سر من اومد ماله یه ام پی فور پلیر بود که از اونور آب هم اومده بود :46:

black_lotus
14-10-2007, 11:48
با سلام.
دوستان راجع به اسيبهاي اين ويروس و استفاده از فايل stop.txt به اندازه كافي نوشته اند.
حالا با اجازه دوتا راهحل عملي براي حل عوارض اين ويروس ( بازنشدن فايلهاي exe) عنوان مي كنم.
1- استفاده از system restore و برگشتن به زماني كه كه ويروسي نبوديد.

2.رجوع به اين ادرس در رجيستري

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command]

احتمالا شمادر سمت چپ صفحه مقدار sounmix.exe را مي بينيد كه بايد انرا پاك كنيد و مشكل حل مي شود.
در حالت عادي بايد به اين صورت باشد "%1" %* ..

اميدورام بدرد خورده باشد.

براي چيزهاي كوچك نبايد ويندوز عوض كرد

lopez
14-10-2007, 23:13
سلام بچه ها -من سیستمم به یه مشکل برخوده که احتیاج به کمک فوری دارم سیستم فایل های اجرایی رو اجرا نمی کنه و پیغام Open With میده با کاسپر به زحمت آپدیتش کردم و در Safe mode کل سیستم رو اسکن و پاکسازی کردم ولی اثر خودش رو باقی گذاشته !! همه برنامه ها رو تونستم با زحمت Open with اجرا کنم به غیر از ریجستری که نتونستم کاریش کنم؟؟ موندم ویندوزم رو هم نمی خوام عوض کنم اگه کسی راهی داره لطفا معرفی کنه ممنون میشم فقط فوری احتیاج دارم!! لطفا

navid_ice_heart_128
15-10-2007, 01:00
با سلام.
دوستان راجع به اسيبهاي اين ويروس و استفاده از فايل stop.txt به اندازه كافي نوشته اند.
حالا با اجازه دوتا راهحل عملي براي حل عوارض اين ويروس ( بازنشدن فايلهاي exe) عنوان مي كنم.

احتمالا شمادر سمت چپ صفحه مقدار sounmix.exe را مي بينيد كه بايد انرا پاك كنيد و مشكل حل مي شود.

ممنون دوست من میخوام دوباره ویندوزمو الوده کنم و چند راه حل بالا رو امتحان کنم البته اگه یه سیستم الوده از فامیل گیر نیارم چون مطمیین هستم دو با ره ناخاسته سراغم میاد و میترسم زمان حساسی بیفته و را رفع کردنشو ندونم در ضمن اگه به قول دوستان روش پیچوندنشو بلد بودم و از طریق run as میتونستم برنامه ها رو اجرا کنم اصلا ویندوز عوض نمیکردم

chevalier
15-10-2007, 08:32
با سلام.

توضیح کاملی بود :46:
ولی یه چند تا مشکل هست:
وقتی فایل های EXE از کار میفته چجوری بریم تو system restore یا بخش ویرایش رجیستری؟
هرچند واسه ورود به بخش ویرایش رجیستری یه راهی هست و اونم اینه که پسوندش رو عوض کنی و به Com تبدیل کنی (البته این روش تغییر در رجیستری رو انجام دادم و نتیجه نگرفتم) ولی system restore رو دیگه نمیدونم :13:

مشکل بعدی اینه که تا اونجایی که اطلاعت ضعیف من میگه اولین کاری که باید واسه امنیت انجام داد خاموش کردن system restore و در مقابل حمله ویروس یا کرم یا تروجان بد ترین کاری که میشه کرد فراره اونم به دامان system restore :19:

تا نظر دیگر دوستان چی باشه؟

hodanaz
15-10-2007, 09:09
سلام.
کامپیوتر من یه ویروس داره که بعد از وارد شدن به یه folder بلافاصله folder اصلی رو پنهان و یه folder به همون نام ولی با پسوند exe. با سایز 0.37kb می سازه.
اگر از folder کپی بگیرم محتویاتش خالی می شه
اگه با آنتی ویروس پاکش کنم folder اصلی همینطور پنهان می مونه و نمی تونم راحت ازش استفاده کنم.
یکی بگه چطور می تونم فایلهام رو که بعد از کپی کردنش پاک شده پیدا کنم و چه جور می تونم برای همیشه از شرش خلاص بشم.

Viren
15-10-2007, 10:54
این ویروس New Folder هست

تاپیک از بین بردنش در بخش مقالات هست که کار می کنه

dark fear
15-10-2007, 14:19
سلام
یه مشکلی برای دوستم پیش اومده که نمیتونه با هیچ نرم افزاری حلش کنه :
تو هر پوشه ی زیپ شده فایل thumbs.db ایجاد میشه(این فایل مخفیه)
cpuش هم 100% پر کار میشه و کامپیوترشم کند میشه
مشکل چیه ؟ راه حلش چیه ؟

vtn54
15-10-2007, 19:08
سلام بچه ها -من سیستمم به یه مشکل برخوده که احتیاج به کمک فوری دارم سیستم فایل های اجرایی رو اجرا نمی کنه و پیغام Open With میده با کاسپر به زحمت آپدیتش کردم و در Safe mode کل سیستم رو اسکن و پاکسازی کردم ولی اثر خودش رو باقی گذاشته !! همه برنامه ها رو تونستم با زحمت Open with اجرا کنم به غیر از ریجستری که نتونستم کاریش کنم؟؟ موندم ویندوزم رو هم نمی خوام عوض کنم اگه کسی راهی داره لطفا معرفی کنه ممنون میشم فقط فوری احتیاج دارم!! لطفا

سلام

دوست عزیز

لطفا نام ویروسهایی را که کاسپرسکی پیدا کرده است بنویسید . در ریشه هر درایو یک فایل مخفی ( Hidden و Super Hidden )

به نام Autorun.inf وجود دارد که باید آن را پاک کنید . نرم افزار زیر را دانلود و اجرا کنید :

EXEFix ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حالا فایل زیر را دانلود کنید با آن می توان تقریبا تمام آثار جانبی ابتلا به ویروس مانند باز نشدن رجیستری یا Task Manager

یا نشان داده نشدن فایلهای مخفی را برطرف کرد :

Restriction Removal Tool ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم=50 کیلوبایت

تصاویری از محیط برنامه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vtn54
15-10-2007, 19:17
سلام.
کامپیوتر من یه ویروس داره که بعد از وارد شدن به یه folder بلافاصله folder اصلی رو پنهان و یه folder به همون نام ولی با پسوند exe. با سایز 0.37kb می سازه.
اگر از folder کپی بگیرم محتویاتش خالی می شه
اگه با آنتی ویروس پاکش کنم folder اصلی همینطور پنهان می مونه و نمی تونم راحت ازش استفاده کنم.
یکی بگه چطور می تونم فایلهام رو که بعد از کپی کردنش پاک شده پیدا کنم و چه جور می تونم برای همیشه از شرش خلاص بشم.

سلام

دوست عزیز لطفا سوالات خودتان را در تاپیکهای مربوطه مطرح کنید برای حل مشکلتان سری به تاپیک زیر بزنید باز اگر

مشکلی بود من در خدمتم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

abolfazl35
16-10-2007, 14:33
منم همين مشكل را دارم فايلهاي مخفي باز نمشه و
براي وارد شدن به درايوها بايد كليد اوپن را بزنم
ولي هيچ كدوم از اين فايلهاي ويروسي را هيچ كجا نديدم
حتي با نرو هم نشون نميده فايلهاي مخفي هم با نرو نشون نميده
چيكار كنم

DrXoX
16-10-2007, 14:56
سلام

با آنتی ویروس مخصوص خودش می تونی این ویروس رو پا کنی

یا این که با Nod32 ی Update شده این ویروس رو پاک کنی

sereshk
17-10-2007, 15:42
ميخواستم ببينم طريقه از بين بردن ويروس gy رو كسي بلده به من هم بگه

chevalier
18-10-2007, 07:47
من مک آفی رو هم پیشنهاد میکنم
هرچند کاسپر و ناد32 رو بیشتر ترجیح میدم ولی شما ابتدا با مک آفی (جدیدترین ورژن به روز رسانی شده ) آزمایش کنید

احتمال میدم نتیجه بهتری بده!

موفق باشید

Farahmand Farshidy
18-10-2007, 08:51
سلام دوستان عزیز!!

آنقدر ویروس خطرناک هم نیست که واسش آنتی ویروس جستجو کنید.

یه نصیحت از کوچیک تان ( من ) بگیرید!

همیشه کوشش کنید تا ویروس های کامپیوتر تان را دستی از بین ببرید زیرا این یک تجربه بسیار خوب برایتان خواهد بود تا با ویروس های که آنتی ویروس ها قادر به شناسایی آن نیستند، مقابله کنید و ویروس را حذف و غیر فعالش سازید.

من که همیشه کوشش میکنم تا خودم ویروسها رو از بین ببرم.

مؤفق و پیروز باشید!!
فرهمنــــــــــــــــــــ د

mbfard
18-10-2007, 12:35
اين درست ولي شناسائي ويروس خودش خيلي كاره بزرگيه ضمن اينكه اكثر ويروسها قبل از اينكه شما بفهميد ويروسي شدها يد آسيب رو به ويندوز ميرسونند و راه رو براي برگشت از بين ميبرن
دوما شما بايد راه مقابلو رو بلد باشي

sorrowdancer
19-10-2007, 11:32
امیدوارم این کار جواب بده:

1- برو تو حالت safemode و بعد برو تو System32 و فایل Soundmix.exe رو حذف کن

2- در سیف مود به [LocalMachine]-[software]-[Microsoft]-[Windows]-[CurrentVersion]-[Run] برو و Soundmix.exe رو پاک کن

(ویندوز عوض کردن که کاری نداره D: )

mska
19-10-2007, 18:35
سلام
سيستم من ويروسي شده و هرچي هم delete را ميزنم بازم مياد :((

mska
19-10-2007, 21:16
يکي کمک کنه
که اين خيلي گيره :(

hamilton
19-10-2007, 22:38
يکي کمک کنه
که اين خيلي گيره :(

دوست عزيز براي حل مشكل روشن كردن برخي موارد لازمه.اينكه از چه زماني اين مشكل بروز كرده؟چكار خاصي انجام داديد كه بعدش اين مشكل پيش اومد؟آيا شما در سيستم خود از برنامه هاي Antispyware استفاده ميكنيد؟اگر استفاده ميكنيد نام آنها را بفرماييد.شما بعد از delete كردن آيا تا پايان كار با ويندوز با پيغام خاصي هم مواجه ميشيد يا خير؟يا فقط در موقع بوت شدن و استارت ويندوز اين پيغام براي شما ظاهر ميشه؟
لطفا دقيق پاسخ بديد تا به اميد خدا مشكل شما هم حل بشه.

mska
19-10-2007, 22:45
دوست عزيز براي حل مشكل روشن كردن برخي موارد لازمه.اينكه از چه زماني اين مشكل بروز كرده؟چكار خاصي انجام داديد كه بعدش اين مشكل پيش اومد؟آيا شما در سيستم خود از برنامه هاي Antispyware استفاده ميكنيد؟اگر استفاده ميكنيد نام آنها را بفرماييد.شما بعد از delete كردن آيا تا پايان كار با ويندوز با پيغام خاصي هم مواجه ميشيد يا خير؟يا فقط در موقع بوت شدن و استارت ويندوز اين پيغام براي شما ظاهر ميشه؟
لطفا دقيق پاسخ بديد تا به اميد خدا مشكل شما هم حل بشه.

از امروز اين مشکل پيش آمد.
کار خاصي نمي کردم فقط چندتا سي دي آموزشي گرفته بودم که گذاشتم ببينم که اينجوري شد فکر نمي کنم به اين ربطي داشته باشه
من NOD32 با ZoneAlarm Pro دارم.
بعد از delete کردن همين جور مياد همان پيغام و همان فايل
از همان لحظه اي ويندوز بالا مياد NOD32 اين پيغام را ميده و همين جور ادامه داره

مرسي

vtn54
20-10-2007, 02:21
از امروز اين مشکل پيش آمد.
کار خاصي نمي کردم فقط چندتا سي دي آموزشي گرفته بودم که گذاشتم ببينم که اينجوري شد فکر نمي کنم به اين ربطي داشته باشه
من NOD32 با ZoneAlarm Pro دارم.
بعد از delete کردن همين جور مياد همان پيغام و همان فايل
از همان لحظه اي ويندوز بالا مياد NOD32 اين پيغام را ميده و همين جور ادامه داره

مرسي

لطفا فایل مربوطه را برایمان آپلود کنید.

mska
20-10-2007, 09:38
لطفا فایل مربوطه را برایمان آپلود کنید.

سلام آپلود کردم

فکر کنم درست آپلود نشده
هرکاري کردم نشد
sulimo.dat ۰ b
حجم را صفر ميزنه

acer_14
20-10-2007, 10:25
دوستان سلام

سيستم من دچار مشكل شده يعني اينكه تو اينترنت هر صفحه اي كه باز مي كنم اول صفحه يه خيلي BBBBBBBBBBBBBBBB نوشته شده و وقتي هم gmail رو بازم مي كنم يه سري حروف خرچنگ قورباغه تحويلم ميده

لطفا بگين چيكار كنم

vtn54
20-10-2007, 15:04
سلام آپلود کردم

فکر کنم درست آپلود نشده
هرکاري کردم نشد
sulimo.dat ۰ b
حجم را صفر ميزنه

دوست عزیز

برای آپلود آن را داخل یک فایل ZIP یا RAR قرار بدهید و جای دیگری آپلود کنید.

mehr film
21-10-2007, 23:48
با عرض سلام به همه ي دوستان
من يه مدتي هست كه هم گوشيم هم pc يه ويروسي گرفتن كه اسمش:sxs.exe هستش و با هر ْنتي ويروسي سرچ ميكنم پيداش نميكنه . اين ويروس folder option من رو از كار انداخته
بايد چيكار كنم؟؟؟؟

iman_s
22-10-2007, 02:41
سیستم من مدتیه که ویروسی شده. وقتی تنظیمات Folder Option رو عوض میکنم ذخیره نمیشه و با همون حالت قبلی کار میکنه. مثلا فایلهای هیدن رو نمیتونم ببینم.
وقتی هم گوشی موبایل رو وصل میکنم یک فایل Autorun.inf داره و یک فولدر Recycler که درون اون هم یک فایل Autorun.exe که فایل Autorun.inf به این فایل اشاره داره. احتمال میدم که از طریق اینترنت هم ویروسی شده باشم.
اینم بگم که تو task Manager و برنامه های مدیریت ram مثل ram Cleaner که ازش استفاده میکنم هیچ فایل مشکوکی دیده نمیشه که بتونم ردی از ویروس استفاده کنم. آنتی ویروس هم روی دستگاه ندارم. کسی نمیتونه بگه چجوری به صورت دستی این ویروس رو پاک کنم.
اینم متن داخل فایل Autorun,.inf:

[autorun]
open=
shell\open=´ٍ؟ھ(&O)
shell\open\Command=RECYCLER\autorun.exe -OpenCurDir
shell\open\Default=1
shell\explore=×تش´¹ـہيئ÷(&X)
shell\explore\Command=RECYCLER\autorun.exe -ExploreCurDir

soodeh
22-10-2007, 10:52
سلام بچه ها
من درگیر یک ویروس توپ شدم که ویژگی همه ویروس های شناخته شده را با هم داره
از جمله : folder option غیر قابل دسترس شده.registery غیر قابل دسترس شده.
همه ی درایوها فایل autorun.inf دارد.
soundmax.exe ایجاد می کند.( soundmix.exe نه )
خلاصه پدر کامپیوتر را درآورده.
اسم هم نداره.
همه جا فایل ایجاد می کنه. هر کدوم از این فایل ها رو هم در هر شرایطی پاک کنی دوباره ایجاد می شوند.

کمککککککککککککککککککککککک کککک کنید

rsh
22-10-2007, 12:37
سلام به همه
الان دو روزه من دچار مشکل جالبی شدم روی هر لینکی کلیک کنم به جای باز شدن اون سایت یا وبلاگ همیشه یکی از دو سایت تبیان زنجان یا یک وبلاگ تبلیغاتی باز میشه
به خصوص تو ایران بلاگ این مشکل بیشتره روی هر وبلاگی کلیک کنم این دو تا به صورت تصادفی باز میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vtn54
22-10-2007, 13:39
سلام بچه ها
من درگیر یک ویروس توپ شدم که ویژگی همه ویروس های شناخته شده را با هم داره
از جمله : folder option غیر قابل دسترس شده.registery غیر قابل دسترس شده.
همه ی درایوها فایل autorun.inf دارد.
soundmax.exe ایجاد می کند.( soundmix.exe نه )
خلاصه پدر کامپیوتر را درآورده.
اسم هم نداره.
همه جا فایل ایجاد می کنه. هر کدوم از این فایل ها رو هم در هر شرایطی پاک کنی دوباره ایجاد می شوند.

کمککککککککککککککککککککککک کککک کنید

سلام دوست عزیز

اولین قدم در این گونه موارد نصب یک آنتی ویروس درست و حسابی و اسکن سیستم است .سیستم شما احتمالا

به کرمی به نام W32/Rizon-A آلوده شده است لطفا کارهای زیر را به ترتیب انجام دهید :

1.آخرین نسخه آنتی ویروس کاسپرسکی را نصب و آن را آپدیت کنید.

2.System Restore ویندوز را غیر فعال کنید .

3.در حالت Safe Mode سیستم را با حداکثر قدرت آنتی ویروس اسکن کنید و هر چه را که کاسپرسکی پیدا کرد پاک

کنید ولی نام آن را یادداشت کنید.

4.نرم افزار زیر را دانلود و اجرا کنید .با آن می توانید اکثر تغییراتی را که این ویروس روی سیستمتان ایجاد کرده است

به راحتی برگردانید :

Restriction Removal Tool ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم=50 کیلوبایت

تصاویری از محیط برنامه :

vtn54
22-10-2007, 13:43
سلام به همه
الان دو روزه من دچار مشکل جالبی شدم روی هر لینکی کلیک کنم به جای باز شدن اون سایت یا وبلاگ همیشه یکی از دو سایت تبیان زنجان یا یک وبلاگ تبلیغاتی باز میشه
به خصوص تو ایران بلاگ این مشکل بیشتره روی هر وبلاگی کلیک کنم این دو تا به صورت تصادفی باز میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سیستم شما احتمالا به یک Adware/Spyware آلوده شده است . اگر از اینترنت اکسپلورر نسخه 6 استفاده می کنید به

جای ان از اینترنت اکسپلورر نسخه 7 یا براوزرهای دیگر مانند فایرفاکس استفاده کنید در ضمن یک یا حتی دو آنتی اسپایور

را که یکی از انها باید به صورت فعال باشد روی سیستم خود داشته باشید.

rsh
22-10-2007, 21:16
سیستم شما احتمالا به یک Adware/Spyware آلوده شده است . اگر از اینترنت اکسپلورر نسخه 6 استفاده می کنید به

جای ان از اینترنت اکسپلورر نسخه 7 یا براوزرهای دیگر مانند فایرفاکس استفاده کنید در ضمن یک یا حتی دو آنتی اسپایور

را که یکی از انها باید به صورت فعال باشد روی سیستم خود داشته باشید.
ممنون ولی من از اینترنت اکسپولر7 و نت اسکیپ9 استفاده میکنم
ولی روی سیستمم فقط زون الارم سیکورتی سنتر دارم که متاسفانه انتی اسپایورش اپ دیت نمیشه نمیدونم مشکل از کجاست

iman_s
23-10-2007, 04:03
سیستم من مدتیه که ویروسی شده. وقتی تنظیمات Folder Option رو عوض میکنم ذخیره نمیشه و با همون حالت قبلی کار میکنه. مثلا فایلهای هیدن رو نمیتونم ببینم.
وقتی هم گوشی موبایل رو وصل میکنم یک فایل Autorun.inf داره و یک فولدر Recycler که درون اون هم یک فایل Autorun.exe که فایل Autorun.inf به این فایل اشاره داره. احتمال میدم که از طریق اینترنت هم ویروسی شده باشم.
اینم بگم که تو task Manager و برنامه های مدیریت ram مثل ram Cleaner که ازش استفاده میکنم هیچ فایل مشکوکی دیده نمیشه که بتونم ردی از ویروس استفاده کنم. آنتی ویروس هم روی دستگاه ندارم. کسی نمیتونه بگه چجوری به صورت دستی این ویروس رو پاک کنم.
راستی فایل Soumdmix.exe تو حافظه هست.

hamilton
23-10-2007, 09:17
ممنون ولی من از اینترنت اکسپولر7 و نت اسکیپ9 استفاده میکنم
ولی روی سیستمم فقط زون الارم سیکورتی سنتر دارم که متاسفانه انتی اسپایورش اپ دیت نمیشه نمیدونم مشکل از کجاست

شما از AntiSpyware هاي ديگه هم در سيستم خودتون براي امنيت بيشتر استفاده كنيد و فقط به آنتي اسپايور زون آلارم تكيه نكنيد.نسخه هاي رايگان آنتي اسپايورهاي زير را ميتونيد استفاده كنيد و هفته اي يكبار سيستم خود را با آنها اسكن كنيد(البته بعاد از آپديت):
نسخه رايگان Spyware Doctor
نسخه رايگان Super Anti Spyware
نسخه رايگان AVG Anti-Spyware

JMK1362
23-10-2007, 22:51
برای رها شدن از شر این ویروس به سایت زیر برین و این آنتی ویروس کم حجم رو دانلود کنین

:20:

JMK1362
23-10-2007, 22:57
برای رها شدن از شر این ویروس به سایت زیر برین و این آنتی ویروس کم حجم رو دانلود کنین

amiroo88
24-10-2007, 21:06
سلام
یه فایل اومده تو گوشیم
وقتی هم که به کامپیوتر که وصل میکنم اصلا همچین فایلی وجود نداره. نه ناد نه سرچ هیچی پیداش نمیکنه

اما از تو خود گوشیم که میرم تو تمام فایل هام یه فایل با پسوند ini به نام Desktop_.ini هست

شاید ویروس نباشه و از فایل های پروتکت خود گوشی باشه

گوشیمو وصل کردم به کامپیوتر دوستم اینجوری شد (کامپیترش ارشیو همه ویروساس)

iraniansatellite
25-10-2007, 05:23
سلام

نمیدونم این چه ویروسی هست نه نوود پیداش میکنه نه بقیه آنتی ویروس ها

تروجان تشخیص میدن ولی چون توی لود ویندوز هست نمیتونه پاکش کنه

safe mode از کار افتاده

آنتی ویروس غیر فعاله

سیستم ریستور کار نمیکنه

وقتی میخوایم وارد درایو هام بشم بصورت 2 کلیک وارد نمیشه باید راست کلیلک کنم که اونجا هم اجق وجق نوشته

اینم عکسش

OmidN3D
25-10-2007, 09:08
سلام .
آقا من سیستمم از خودش ویروس در بکرده ;-(
چه باید کرد تا بتوانم فایل و فلدرهای پنهان شده را باز گردانم .
نا گفته نماند از پنجره Folder Options -->View -- > Show Hidden File and Folder نمی توانم استفاده کنم فعال نمی شود .:20:

sorrowdancer
25-10-2007, 12:51

hadi492
25-10-2007, 17:00
با سلام خدمت دوستان
من جدیدا توی 2 روز متوالی دچار یک مشکل شدم و اون اینه که وقتی یک سی دی از دوستانمو داخل سیستمم باز کردم با اینکه کار خاصی نکردم بعد از 5 دقیقه سیستمم توی حالت نیمه هنگ رفت و آنتی ویروس و فایلهای exe نرم افزارها به شکل ناشناخته دراومد و اجرا نشدند و error میداد که فایل dll مربوطه در ویندوز شما اعتبار نداره و bad image می ده توی title مربوطه
و من مجبور شدم هر 2 بار ویندوز و همه نرم افزار هامو مجددا نصب کنم
لطفا کمکم کنید ممنونم

nightmare
25-10-2007, 17:12
آنتی ویروستون چیه ؟ آپدیت شده ؟

من احتمال بسیار زیاد میدم که اون سیدی ویروسی هست و آنتی ویروس شما نتونسته اونو به درستی شناسایی کنه .

بهر حال پیشنهاد می کنم اول یه آنتی ویروس + آنتی اسپای ور خوب و مطمن مثل Kaspersky یا NOD32 و Spyware Doctor یا Ad-Aware SE Personal نصب و اونو آپدیت کنید . اون سیدی هم دیگه قرار ندید .

تا بعد ...

hadi492
25-10-2007, 19:11
ممنونم از شما
آره میدونم ویروسی شده ولی انتی ویروسم هم نورتن هست که اپدیته ولی میخوام اگه راهی داره و 2باره سیستم اینجوری شد چی کار کنم که بتونم پاکش کنم
ممنون

nightmare
25-10-2007, 19:50
همونطور که تنیس هم شد فوتبال ؟‌
آیا نورتون هم شد آنتی ویروس ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]‌

یه بهترش رو نصب کن . اسماشون رو برات نوشتم .
برای حذفش هم ما فعلا اسم ویروس رو نمیدونیم ٬ باز اگر اسمش رو بشه فهمید میشه راه های حذفش هم پیدا کرد .

تا بعد ...

iraniansatellite
25-10-2007, 20:05
کسی نیست منو کمک کنه ؟

Tornado2800
25-10-2007, 23:19
اینو من دیدم به تازگی البته متوجه شدم !
از کول دیسک ها هم اومده بود !
فکر کنم مثل همون نیو فلدر ها و... باشه !
با ناد 32 راحت از بین رفت !

Tornado2800
25-10-2007, 23:21
ویرویس نیو فولدر هستش اگه اشتباه نکرده باشم
راهش هم اینه که ویندوز رو عوض کنی
البته قبلش ضد ویروس رو به خوبی سیستم رو اسکن کنه و بعد ویندوز رو عوض کنی چون به ویندوز اسیب رسونده و درست نمیشه فولدر اپشن

حمید جان
26-10-2007, 00:27
سلام
آنتي ويروسي براي پاک کردن کرم اينترنتي Worm.Win32.NetSky
مي خواستم

فقط براي حذف اين ويروس(کرم)
هر چي کم حجم تر بهتر
ممنون

حمید جان
26-10-2007, 00:30
سلام
یک بار پس از اتصال به اینترنت هر وقت کامپیوتر رو روشن می کنم
این سه تا shourt cut روی صفحه ظاهر میشن
اینا فکر کنم مال یک کرم ؛ اسپایور و یا ...

باشند باید چکار کنم تا از شرشان خلاص بشم

ممنون

دانش آموز
26-10-2007, 00:35
شماره : 39886درجه خطر : ( 5 / 1 ) نام ويروس : Netsky-BPنام هاي مستعار :W32/Netsky-BP ,Email-Worm.Win32.NetSky.tگونه :ویروسگزارش شده توسط : Sophosاولين گزارش : 1386-04-14آخرين بروزرساني: 1386-04-14سيستم عامل هايي كه كد آلوده قابليت اجرا در آن را دارد :ویندوز NT - ویندوز 2000 -ویندوز XP - ویندوز 2003 - ویندوز ویستا- ویندوز 98 - ویندوز me - اعمالی که ویروس بعد از فعال سازی انجام می دهد :سرقت اطلاعات از سیستم آلودهاستفاده از موتور ارسال ايميل مخصوص به خود براي انتشارنصب خودکار در رجيستري سیستم آلودهاطلاعات بيشتر :Netsky-BP یک کرم ارسال کننده هزرنامه برای خانواده ویندوز است.Netsky-BP فایلهای اجرایی را تغییر میدهد بطوری که بعد از تغییرات این فایلها بعنوان W32/Sality-AA شناسایی شدند.در اولین اجرا Netsky-BP خود را در مسیر Windows>\EasyAV.exe> کپی میکند.و مقدار زیر را در رجیستری سیستم آلوده جهت اجرای خودکار ایجاد میکند : HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run EasyAV\EasyAV.exe منبع :

jamali
26-10-2007, 00:38
مطمئنی خودت چیزی نصب نکردی؟
اگر مطمئنی به هیچ وجه کلیک نکن و ویندوزت رو عوض کن

احمدزاده
26-10-2007, 01:18
نه
ويروس نيو فولدر نيست

يه ويروس ديگه هستش
منم تا چند روز پيش همين مشكل رو داشتم ولي الان خوب شده
چون اخرين ورژن به روز شده كاسپر رو نصب كردم
حتي اگه ويندوز مجدد نصب كني هم افاقه نميكنه

اگه يادت هست تو كدوم درايو و كدوم پوشه و كدوم فايل مخفي كردي ميتوني آدرسش رو تو آدرس بار يا توي ران Run تايپ كني تا برات باز كنه

اگه هم حال داري اين نرم افزار 5 مگابايتي رو دانلود كن كارت رو راحت راه ميندازه
من وقتي مشكل داشتم با اين كارم رو راه مينداختم

iraniansatellite
26-10-2007, 20:59
اینو من دیدم به تازگی البته متوجه شدم !
از کول دیسک ها هم اومده بود !
فکر کنم مثل همون نیو فلدر ها و... باشه !
با ناد 32 راحت از بین رفت !

نه نوود پیداش نمیکنه

iraniansatellite
26-10-2007, 21:01
سلام

safe mode از کار افتاده

آنتی ویروس غیر فعاله

سیستم ریستور کار نمیکنه

وقتی میخوایم وارد درایو هام بشم بصورت 2 کلیک وارد نمیشه باید راست کلیلک کنم که اونجا هم اجق وجق نوشته

اینم عکسش

لطفا این مشکل را هم دریابید

iran2008
27-10-2007, 13:52
سلام به همه

من هنگامی که میخوام مثلا توی گوگل یا جایی دیگه سرچ کنم دکمه سرچ رو که میزنم به جای اینکه فهرست سرچ ها رو نشون بده به یه صفحه وب دیگه میره که یه نوشته اینجوری نوشته :

Powered By DOURAN ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

که اگه روش کلیک کنم به سایت دوران وارد میشه.

همچنین اگه بخوام برخی صفحات رو بطور جدا یعنی در پنجره ای جدید باز کنم دوباره هدایت میشه به همین صفحه سایت دوران.

چطوری میتونم درستش کنم و از شر این وب سایت دوران خلاص بشم؟

iran2008
27-10-2007, 17:58
کسی کمکم نمیکنه؟...

Amin Asterix
27-10-2007, 20:24
ویرویس نیو فولدر هستش اگه اشتباه نکرده باشم
راهش هم اینه که ویندوز رو عوض کنی
البته قبلش ضد ویروس رو به خوبی سیستم رو اسکن کنه و بعد ویندوز رو عوض کنی چون به ویندوز اسیب رسونده و درست نمیشه فولدر اپشن

من یکم ویروس ندیده ام.نمیدونم این چیه!:31:
ولی یک ویروس همین الان اومده رو سیستمم.تو همه فولدرام یک فولدر به اسم همون میسازه(مثلا تو فولدره Aks یک فولدر به اسم Aks میسازه.البته فولدرم نیست.فایله exe هست!).تو درایوم هم نیو فولدر میسازه.این از گوشی موبایلم اومده!
این همین ویروسه یا فرق داره؟
البته بازم کارای دیگه میکنه اما فعلا رو سیستم من همین کارا رو انجام داده(رو سیستمه دوستم که مموریمو برده بود دیدم یک بلایای دیگه هم سرش اوورده:46:)

rezaete
27-10-2007, 21:18
وقتی میخوام درایو ها رو باز کنم این فایل به طور خودکار اجرا میشه. در ضمن انقدر سریع کار می کنه که چند بار تلاش کردم تا تونستم این عکس رو بگیرم . در ضمن بگم که باعث شده درایو ها باز نشن . برای از بین بردن این مشکل چکار باید بکنم؟ البته نمی خوام هارد پاک بشه .

nightmare
27-10-2007, 21:23
این ویروسه . اینجا رو ببین :

برنامه ی از بین برنده اش رو هم تو همون جا گذاشته این لینک مستقیمش :

تا بعد ...

nightmare
27-10-2007, 22:07
شیوه حذف این ویروس به صورت دستی :

Task Manager رو باز کنید ( Ctrl + Shift + Esc یا Ctrl + Alt + Delete ) و وارد قسمت Process بشید .
اگر فایل wscript.exe در حال اجرا بود در لیست process ها اونو End Process کنید .
بعد از آن فایل explorer.exe را نیز End Process کنید ( پس از بستن explorer.exe صفحه ی ویندوز شما موقتا می رود )
از بالای Task Manager وارد منوی File شده و سپس New Task را بزنید .
در کادر ظاهر شده تایپ کنید cmd و ok کنید .

دستور زیر را برای تمامی درایو های هاردتان انجام دهید ٬ به این صورت که هر بار :c را با نام درایو بعدی در دستور جایگزین کنید . به این صورت :

del c:\autorun.* /f /a /s /q
del d:\autorun.* /f /a /s /q
del e:\autorun.* /f /a /s /q
.
.
.

به کمک دستور cd وارد شاخه ی Windows/System32 شوید . به این شکل :‌

cd c:\windows\system32

حالا دستور زیر را تایپ کنید :

چنانچه در لیست فایل های ظاهر شده فایل هایی با نام های avp0.dll یا avpo.exe یا avp0.exe قرار داشتند ٬ به کمک دستورات زیر باید جدا جدا آنها را پاک کنید ٬ به این صورت :

attrib -r -s -h avpo.exe
del avpo.exe

attrib -r -s -h avp0.exe
del avp0.exe

attrib -r -s -h avp0.dll
del avp0.dll

دوباره به Task Manager بازگردید و به کمک منوی File و سپس New Task و تایپ regedit و دکمه ی ok ٬ رجیستری را باز کنید .
وارد آدرس زیر در رجیستری شوید :‌

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run

اگر آنجا متغیر یا هر فایلی با نام avpo.exe قرار داشت آنرا Delete کنید .
در رجیستری Ctrl + F بزید و در کادر Find تایپ کنید ntde1ect.com و در هر جایی که متغیری از این فایل پیدا شد آنرا Delete کنید . ( ممکن است نیاز باشد چندین بار Find کنید تا زمانی که رجیستری چیزی پیدا نکند )

و سر انجام دوباره وارد cmd شوید و با تایپ دستور زیر سیستم را ریستارت کنید :‌

SHUTDOWN -r -t 01

تا بعد ...

nightmare
27-10-2007, 22:16
نکته ی دیگه ٬ این ویروس ممکنه با این نام ها خودش رو کپی کنه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]‌

iran2008
27-10-2007, 23:12
چرا یکی کمکم نمیکنه؟.............

خفه شدم.......

iman_s
28-10-2007, 03:42
سلام

safe mode از کار افتاده

آنتی ویروس غیر فعاله

سیستم ریستور کار نمیکنه

اینم عکسش

این مشکل من هم هست که قبلا اشاره کردم ولی کسی جواب نداد:

نقل قول:

[autorun]
open=
shell\open=´ٍ؟ھ(&O)
shell\open\Command=RECYCLER\autorun.exe -OpenCurDir
shell\open\Default=1
shell\explore=×تش´¹ـہيئ÷(&X)
shell\explore\Command=RECYCLER\autorun.exe -ExploreCurDir

راستی فایل Soumdmix.exe تو حافظه هست.

Amin Asterix
28-10-2007, 10:42
من یکم ویروس ندیده ام.نمیدونم این چیه!:31:
ولی یک ویروس همین الان اومده رو سیستمم.تو همه فولدرام یک فولدر به اسم همون میسازه(مثلا تو فولدره Aks یک فولدر به اسم Aks میسازه.البته فولدرم نیست.فایله exe هست!).تو درایوم هم نیو فولدر میسازه.این از گوشی موبایلم اومده!
این همین ویروسه یا فرق داره؟
البته بازم کارای دیگه میکنه اما فعلا رو سیستم من همین کارا رو انجام داده(رو سیستمه دوستم که مموریمو برده بود دیدم یک بلایای دیگه هم سرش اوورده:46:)

ممنون از راهنمایی:18:
بقیه بلایای رو هم بگم که اگه کسی خواست کمک کنه کامل بگه.
تسک منیجر از کار افتاده.میگه ادمینستور جلوشو بسته
فولدر آپشن و چند چیز دیگه حذف شدن از تو نوار ابزارام
homepage اینترنت اکسپلورر هم شده یک سایتی که هنوز نرفتم توش و عوضم نمیشه!
بابا یکی به دادم برسه!:27:

amiroo88
28-10-2007, 11:10
راجع به ویروس Desktop.ini کسی چیزی میدونه؟

mohsen_sir
28-10-2007, 13:29
نگران نباش چون صد در صد باید ویندوزت رو عوض کنی!!!

من با کاسپر و Nod 32 آپدیت شده آزمایش کردم هر دوتاشون ویروس رو شناختن و حذف شکردن (عین آب خوردن) ولی تازه این اول دردسره چون این ویروس یهسری تغییراتی رو تو رجیستری انجام میده که ویندوزت از کار میفته
یکی از کاراش فکر کنم این باشه که فایل های Exe رو دیگه نمیتونی اجرا کنی!!!

من که مجبور شدم ویندوزم رو عوض کنم
ولی هنوز که هنوزه با سیستمهایی برخورد میکنم که به این بیچارگی نائل شده اند و دوتا راه بهشون پیشنهاد میدم:
1- ویروس رو بکش و ویندوزت رو عوض کن
2- با ویروس کنار بیا (بذار اون کار خودش رو بکنه و تو هم کار خودتو)

با تمام این توضیحات هرکی میدونه چجوری میشه خرابکارب ویروس رو (بخصوص تو رجیستری) درست کرد لطف کنه به من هم بگه !!!

یه راه جالب همین حال فهمیدم:
اگه ویروس رو پاک نکردی یه فایل به نام STOP.TXT تو درایو C: درست کن
با نصب ويندوز كه ويروس پاك نميشه:27::27::27:
بايد fdisk كني

hadi492
28-10-2007, 20:48
با سلام
دوستان یک ویروسی اومده جدیدا که ناشناخته هست و باعث میشه که اکثر فایلهای EXE نرم افزارها بصورت یک فایل ناشناخته دربیان و همینطور نرم افزارهایی رو هم که نصب روی سیستم داشتیم نمی زاره اجرا بشه وپیغامی میده مبنی بر اینکه فایل شما در ویندوز نامعتبره:

The application or DLL C:\WINDOWS\system32\oledlg.dll is not a valid Windows image. Please check this against your installation diskette

و پیغامشو میتونید در پائین ببینید:
و انتی ویروسی رو هم که روی سیستمم بودو خورد و همینطور سیستم که چند دقیقه ای روشن باشه توی حالت هنگ میبرتش و با نصب مجدد ویندوز هم فایده ای نداره
من هاردمو در حالت slave با آنتی ویروس kasper و Nod32 اسکن کردم ولی نشناخت
اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنید
ممنونم

iran2008
28-10-2007, 23:21
آقای iman_Sشما برای رفع مشکلتون و از بین بردن و یروس و تمامی تنظیمات آنتی ویروس NOD32 رو نصب و سپس اجرا کنید. درآخر هم میتونید سیستمون رو ری استارت کنید تا کارتون راه بیافته.من خودم این مشکل رو داشتم و حل شد.موفق باشید.

iman_s
29-10-2007, 02:40
آقای iman_Sشما برای رفع مشکلتون و از بین بردن و یروس و تمامی تنظیمات آنتی ویروس NOD32 رو نصب و سپس اجرا کنید. درآخر هم میتونید سیستمون رو ری استارت کنید تا کارتون راه بیافته.من خودم این مشکل رو داشتم و حل شد.موفق باشید.
بابت راهنماییتون ممنون. ولی میخوام این ویروس رو بدون آنتی ویروس حذف کنم. آخه یکسری برنامه دارم که آنتی ویروسها اونا رو به عنوان ویروس میشناسند و حذف میکنن. wrtiter هم که سوخته و فعلا امکان تهیه بک آپ ندارم.
کامپیوتر رو با داس بوت میکنم. فایل رو تو سرچ با دستور Dir soundmix.exe /s/a پیدا میکنه ولی موقع حذف میگه این فایل وجود ندارد. فرمان attribe هم میگه این فایل وجود نداره تا بتونم خصوصیاتش رو تغییر بدم و با فرمان del حذفش کنم.

hadi492
29-10-2007, 09:30
آقا بالا غیرتن هر کسی اطلاعاتی داره بزاره که ویروسش خیلی هوشمند و مخربه، من که نتونستم از پسش بر بیام و تمام هاردمو پارتیشن بندی کردم تا ویروس رفت
کمک کنید بچه ها

Amin Asterix
29-10-2007, 14:27
خیلی ممنون از راهنماییتون.چه انجمن پر باریه اینجا!!

hadi492
29-10-2007, 16:16
با سلام
دوستان یک ویروسی اومده جدیدا که ناشناخته هست و باعث میشه که اکثر فایلهای EXE نرم افزارها بصورت یک فایل ناشناخته دربیان و همینطور نرم افزارهایی رو هم که نصب روی سیستم داشتیم نمی زاره اجرا بشه وپیغامی میده مبنی بر اینکه فایل شما در ویندوز نامعتبره:

The application or DLL C:\WINDOWS\system32\oledlg.dll is not a valid Windows image. Please check this against your installation diskette

و پیغامشو میتونید در پائین ببینید:

و انتی ویروسی رو هم که روی سیستمم بودو خورد و همینطور سیستم که چند دقیقه ای روشن باشه توی حالت هنگ میبرتش و با نصب مجدد ویندوز هم فایده ای نداره
من هاردمو در حالت slave با آنتی ویروس kasper و Nod32 اسکن کردم ولی نشناخت
اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنید
ممنونم

hadi492
29-10-2007, 16:43
با سلام
من یک پست گذاشته بودم با تیتره bad image error و اونو دوستان انتقال دادن ، و اینجوری که نمیشه مفید و کامل اونو پی گیری کرد
لطفا راهنمایی کنید

Adel.p30
29-10-2007, 16:46
با سلام هادی این پنجره وقتی روی هر فایله اگزه ای کلیک میکنی نوارش اینه
Aphex.exe-bad image
اگه وقتی رو هر فایا اگزه کلیک مبکنی این پنجره باز میشه
برنامه ی REGRUN رو از لینک زیر دانلود ونصب کن

و یک قسمت در این نرم افزار وجود داره RegRun Startup Optimizer
با این قسمت Aphex.exe
رو از قسمت ویندوز استارت اپ پاک کن
سپس انتی ویروس خودت رو اپ دیت کن و شروع به اسکن کردن کل هاردت

hoka2006
30-10-2007, 12:03
با نصب ويندوز كه ويروس پاك نميشه:27::27::27:
بايد fdisk كني

ویروس داخل ویندوز پاک میشه :5:

1795
30-10-2007, 13:28
با سلام
این ویروس با تعویض ویندوز مشکلش حل نمیشه . انتی ویروسی هم که دوستان معرفی کرده بودند کاری ازش نیومد .یه فکری بکنید
با تشکر

hadi492
30-10-2007, 15:54
سلام عادل ممنونم از شما لطفا میشه کاملتر توضیح بدی و اینکه باید از safe mode اینکارو بکنم؟

Adel.p30
30-10-2007, 16:01
نه لازم نیست تو محیط سیف مود باشی با نورمال هم میشه

lindows
30-10-2007, 16:30
سلام
اسم اين ويروسي كه فايل هاي jpg يا كلا عكس ها را پاك ميكنه چيه ؟
و remover ‌براش هست يا نه ؟

hadi492
30-10-2007, 16:45
سلام
اسم اين ويروسي كه فايل هاي jpg يا كلا عكس ها را پاك ميكنه چيه ؟
و remover ‌براش هست يا نه ؟

آقا منم نمی دونم ولی دنبالشم ولی هر چی که هست خیلی اذیت میکنه

mohsen_sir
31-10-2007, 01:51
يه ويروس جديد پيدا كردم!شايدم خودم ساختم خبر ندارم سرعت cpu رو 50% كم مي كنه سرعت اينترنتم هم 80% مياره پايين همشم نورتنم پيغام ميده بلوك شد ولي هر سري كه اينترنت مي رم باز همون آش و همون كاسه نورتنمم به روزه كمكم كنيد

DrXoX
31-10-2007, 07:26
سلام

محسن جان شما Nod32‌رو نصب كن و آپديتش كن و سيستم رو با اون اسكن كن

انشاا... درست ميشه

Nod32 رو هم مي توني از سايت kamyabonline.com دانلود كني

موفق باشيد

Mohammad_4688
31-10-2007, 08:58
يه ويروس جديد پيدا كردم!شايدم خودم ساختم خبر ندارم سرعت cpu رو 50% كم مي كنه سرعت اينترنتم هم 80% مياره پايين همشم نورتنم پيغام ميده بلوك شد ولي هر سري كه اينترنت مي رم باز همون آش و همون كاسه نورتنمم به روزه كمكم كنيد

عجب ویروسه معرکه ای !

KOHANAABD
31-10-2007, 11:58
بنام حضرت حق
من هم با چنين مشكلي روبرو بودم .ابتدا با nod32 سيستم را ويروس يابي نمودم و بعد از پاك شدن سيستم بشرح ذيل عمل كردم و مشكل حل شد. شما هم عمل كنيد مشكلتان انشاءا... حل خواهد شد. در صورتي كه موفق نشديد با ايميل من تماس بگيريد بيشتر راهنمايي خواهم كرد.(Alireza346@Gmail.com)
1- نوشته زير را در يك فايل متني به هر نامي كه دوست داريد ولي با پسوند reg مثلا"Pazoki.reg ذخيره كنيد وآنگاه آن را اجرا نماييد .
2- يك فايل متني خالي بنام stop.txt هم در درايو c: ايجاد نماييد و انگاه دستگاه را از نو بوت نماييد
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile]
@=”Application”
“EditFlags”=hex:38,07,00,00
“TileInfo”=”prop:FileDescription;Company;Fil eVersion”
“InfoTip”=”prop:FileDescription;Company;File Version;Create;Size”

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\DefaultIcon]
@=”%1?

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell]

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open]
“EditFlags”=hex:00,00,00,00

@=”\”%1\” %*”
“IsolatedCommand”=”\”%1\” %*”

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas\command]
@=”\”%1\” %*”
“IsolatedCommand”=”\”%1\” %*”

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex]

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\DropHandler]
@=”{86C86720-42A0-1069-A2E8-08002B30309D}”

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\PropertySheetHan dlers]

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\PropertySheetHan dlers\PifProps]
@=”{86F19A00-42A0-1069-A2E9-08002B30309D}”

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\PropertySheetHan dlers\ShimLayer Property Page]
@=”{513D916F-2A8E-4F51-AEAB-0CBC76FB1AF8}”

payane file Pazoki.REG
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با تشكر از رضي در فروم سايت

dark fear
31-10-2007, 14:12
سلام
یه مشکلی برای دوستم پیش اومده که نمیتونه با هیچ نرم افزاری حلش کنه :
تو هر پوشه ی زیپ شده فایل thumbs.db ایجاد میشه(این فایل مخفیه)
cpuش هم 100% پر کار میشه و کامپیوترشم کند میشه
مشکل چیه ؟ راه حلش چیه ؟

یکی هم به ما کمک کنه

Maximillion
31-10-2007, 23:27
یکی هم به ما کمک کنه

برای شما.
دو لینک اول با هم هستند:

این یکی هم هست ولی زبونش انگلیسی نیست.(فرانسویه) مثل اینکه یه برنامه معرفی کرده :46:

rahim206
01-11-2007, 00:23
من مسئول یه آموزشگاه هستم قضیه از اینجا شروع میشه که یکی از کارکنان آموزشگاه رم یکی از گوشیهای اساتیدمون رو در داخل رم ریدر گذاشته تا چند تا آهنگ بزنه
آنتی ویروس مک آفی رو سیستم نصب بود وبا اون اسکن کرده که هیچی نشون نداده
بعد یه مقدار آهنگ زده رو رم ولی میگفت وقتی رو رم کلیک راست کرده حروف عجق وجق نوشته بود
وقتی رم رو گوشی میندازه هیچ یک از فایلهای رو که تو رم کپی کرده با فولدرش دیده نمیشه
من رم روگرفتم ودوباره فرمتش کردم ودوباره فایلها رو کپی کردم وتو گوشی انداختم ولی باز فایلها با فولدر هاش دیده نمی شدند
از خیر رم گوشی گذشتم واومدم پرونده شاگردها رو ثبت بکنم که گزینه سیو از رو زدم دیدم فولدری که اطلاعات دانش آموزان توش بود دیده نمیشه رفتم به درایو مربوطه دیدم فولدر اطلاعات متمایز از بقیه فولدر هاست وبجز اون هر فولدر دیگه ای رو که باز میکنم واطلاعات داخلشو میبینم وعقب بر میگردم اون فولدر هم اونطوری میشه
فولدر ها exeمیشن ومحتویات داخلشون به نحوی دیده نمیشه
کاسپر اسکای نصب کردم نشد
نود 32 نصب کردم فایلهای آلوده رو نشون داد ولی پاک نکرد خواستم گارد کنم حالا اصلن رو هاردم فایلهای آلوده نیز نشون داده نمیشه
کل اطلاعات 6 ساله دانش آموزان آموزشگاه روی هارد دیده نمیشن
تورو خدا بگین چه خاکی سرم بریزم

S a f a 6 4
01-11-2007, 00:30
یعنی یه بک آپ هم ازشون نداری ؟

فعلا کامپیوترت و خاموش کن و تا وقتی یک راه حل مناسب پیدانکردی روشنش نکن

pariaeghbal
01-11-2007, 02:32
سلام به همگی

مدتیه که با یه ویروس عجیب برخورد کردم ، که اوایل با اسم temp1.exe , temp2.exe بود...

اگر اولی رو از کار می انداختم ، دومی راه می افتاد...

یه کارش اینه که هر چند ثانیه 1 بار میره به درایو فلاپی و سی دی رام و رایتر یه سر می زنه و چراغهاشون هم روشن میشه ... و خوب سرعت رو می گیره .

با نود32 شناخته میشه و از کار می افته اما باز بر میگرده... و این بار دیگه نامی در task manager نشون نمی ده...

چه طور باید پاکش کنم ؟

meysam2145
01-11-2007, 02:45

mobiledead
01-11-2007, 07:45
اگه امکانش هست یه بار سیستم عاملت رو عوض کن ، شاید اون فایل ویروس خفنی نباشه و فقط داره سرکارت میزاره
:31:آخه معمولا این ویروسا با این سرعت کار نمی‌کنن
بعده اینکه عوض کردی اولین کارت این باشه که کسپر نصب کنی
من اگه بودم این کارو می‌کردم ، اصلا هم رو سیستم عامل فعلی حساب باز نمی‌کردم:46:

rahim206
01-11-2007, 09:04
آخه کاسپر که پیدا نمیکنه الان کاسپر ونود روش نصبه
نود پیدا کرده ورو هاردم نشون نمیده فایلها رو ولی اسکن که میکنی بعنوان فایل آلوده نشونت میده

rahim206
01-11-2007, 09:45
نود32 اسم این ویروسو این شناسایی میکنه
probably unknown NewHeur_PE virus
واین پیغام رو هم میده
Event occurred on a file modified by the application: C:\WINDOWS\explorer.exe. The file was moved to quarantine. You may close this window.

D o l f i n
01-11-2007, 12:12
اگه فایل هات دیده نمیشه ولی موقع اسکن با آنتی ویروس اسکن میشن یا فولدر آپشن از کار افتاده فایلها سوپر هادین شدن که با یه آنتی تروجان که MB_Danger عزیز زحمتش رو کشیده میشه حل کرد یه سرچی بکنی پیداش میکنی

rahim206
01-11-2007, 13:09
کاسپر 7 نصب کردم تروجان win32.delf.aamرو شناسایی کرد
آیا کاسپر میتونه پاکش کنه یا یه چیز دیگه باید نصب کنم

mobiledead
01-11-2007, 13:14
کاسپر 7 نصب کردم تروجان win32.delf.aamرو شناسایی کرد
آیا کاسپر میتونه پاکش کنه یا یه چیز دیگه باید نصب کنم
اگه سیستمت خیلی آلوده شده باشه شاید زورش نرسه
به این دلیله که می‌گم سیستم عاملت رو دوباره نصب کن

dark fear
01-11-2007, 17:18
برای شما.
دو لینک اول با هم هستند:

این یکی هم هست ولی زبونش انگلیسی نیست.(فرانسویه) مثل اینکه یه برنامه معرفی کرده :46:

من کمال تشکر رو از شما دوست عزیز دارم :31::10:

rahim206
01-11-2007, 21:09
با کاسپر تمام فایلهای آلوده رو پاک کردم
تمامی اطلاعاتم بصورت فایل سیستمی پنهان در آمده بود ودید نمیشد
نمام محتویات داخلشونو کپی کردم تو یه فایل دیگه

از کمک همه دوستان متشکرم

nihilnigritude
01-11-2007, 22:10
درود

چند وقته فایل های Hidden روی ویستام نمایش داده نمیشه انتخاب Show Hidden Files And Folders هم تاثیری نداره ... :19::19::19:

ممنون میشم کمک کنید :20::20:

AdriftSlave
02-11-2007, 01:42
سیستم من هم ویروسی شده و اینو تازه دیروز فهمیدم!
حالا چیکار کنم ؟ کسی روش این دوستمون رو امتحان کرده ؟

MaFia
02-11-2007, 05:47
زیر شاخه آنتی ویروس داریم !!
دوستان لطفا تاپیکی رو می بینن که جاش درست نیست راهنمایی کنند دوست عزیز رو

منتقل شد!!

Hoda K
02-11-2007, 15:32
سلام
سیستم من به یه ویروسی آلوده شده (به احتمال قوی از طریق موبایل) که به طرز موذیانه ای فایلها و فولدرها رو (از هر نوعی) مخفی میکنه. به نرم افزارها هم حمله میکنه طوری که هیچ نرم افزاری اجرا نمیشه با دو سه تا آنتی ویروس آپدیت شده هم سیستم رو اسکن کردم اما متاسفانه فایده ای نداشته.
یادم میاد وقتی موبایل رو به سیستم وصل کردم کسپر اسکای یه چیزی به اسم worm.p2p.generic پیدا کرد که نمیتونست از بین ببردش ولی بعدا همین رو هم نشون نداد. نمیدونم این ویروس دقیقا همینه یا نه.
لطفا اگه میتونین راهنمایی کنین و به دادم برسین نصف بیشتر فولدرها وفایلهای هارد من مخفی هستن که فقط از طریق Nero میتونم ببینم که از بین نرفتن و فقط هاید شدن.
خواهش میکنم راهنمایی کنینننننs:

ar1ma2n5
02-11-2007, 17:48
دوستان عزیز ضمن سلام

درایوهای من دچار ویروس شده اند

وهنگام ایجاد فولدر یا فایل یا تغیر نام

فولدریا فایل تبدیل به فایل های سیستمی

می شوند. چه نوع آنتی ویروس را معرفی

میکنید؟

با کمال تشکر

javadshahvand
02-11-2007, 18:00
دوستان عزیز ضمن سلام
درایوهای من دچار ویروس شده اند
وهنگام ایجاد فولدر یا فایل یا تغیر نام
فولدریا فایل تبدیل به فایل های سیستمی
می شوند. چه نوع آنتی ویروس را معرفی
میکنید؟
با کمال تشکر

mohsen_sir
03-11-2007, 20:58
سلام

محسن جان شما Nod32‌رو نصب كن و آپديتش كن و سيستم رو با اون اسكن كن

انشاا... درست ميشه

Nod32 رو هم مي توني از سايت kamyabonline.com دانلود كني

موفق باشيد
تشکر ولی انگار نه انگار

mohsen_sir
03-11-2007, 21:00
سلام دوستان عزیز!!

آنقدر ویروس خطرناک هم نیست که واسش آنتی ویروس جستجو کنید.

یه نصیحت از کوچیک تان ( من ) بگیرید!

همیشه کوشش کنید تا ویروس های کامپیوتر تان را دستی از بین ببرید زیرا این یک تجربه بسیار خوب برایتان خواهد بود تا با ویروس های که آنتی ویروس ها قادر به شناسایی آن نیستند، مقابله کنید و ویروس را حذف و غیر فعالش سازید.

من که همیشه کوشش میکنم تا خودم ویروسها رو از بین ببرم.

مؤفق و پیروز باشید!!
فرهمنــــــــــــــــــــ د
یاد می دی از کجا باید شروع کنم

shahedi
04-11-2007, 10:23
سلام خدمت دوستان گرامی من یه مشکلی دارم آنتی اسپای ور بعضی فایل های cache را تروجان می شناسه ولی کسپر واکنشی نشون نمی ده اگه ممکنه من یکی از اون ها را آپلود می کنم شما ببینین پاکه یا آلوده با تشکر:
البته توی ایت های آنلاین هم چک کردم ولی چیزی نشون نداد:

اینم نتایجش

sphere
05-11-2007, 14:02
به تازگی آیکن پوشه shared documentویندوز من به شکل پوشه های مخفی در اومده و خصوصیت hidden اون در حالت انتخاب شده قرار گرفته اما غیر فعال شده (به رنگ خاکستری در اومده) و امکان خارج کردن اون از حالت انتخاب شده وجود نداره؛ البته با اینکه خصوصیت hidden اون انتخاب شده حتی در صورت انتخاب گزینه do not show hidden… هم نمایش داده می شه.
مورد دوم اینکه زمانی که قصد دارم به وسیله برنامه های Winamp و media player فایلهای صوتی و تصویری ام رو باز کنم پوشه فایلهای صوتی و تصویری ام در لیست دیده نمیشه مگراینکه گزینه All files رو از لیست Files of type انتخاب کنم، البته در این صورت هم نمی تونم پوشه ها رو باز کنم و با دابل کلیک روی پوشه به جای باز شدن در لیست پخش برنامه ها قرار می گیره و البته پخش نمی شه.
در ضمن ویندوز حجم این پوشه ها رو 37 کیلو بایت نشون می ده در صورتی که حجم این پوشه ها خیلی بیشتره.

lindows
05-11-2007, 18:35
براي مشكل ويروس soundmix ‌من به صورت دستي از محيط داس اين فايل را پاك كردم
ولي بعد از بالا امدن ويندوز كليه فايلهاي EXE باز نميشدند و پيغام open with ميومد
و فايل rundll32 را پيدا نميكرد
راهي براي اين مشكل هست
البته تعويض ويندوز بهترين گزينه است و لي برا جاهائي كه اين امكان نيست چكار بايد كرد
در ضمن system restore هم جواب نداد چون فايل EXE بود و باز نميشد

GOOLY
06-11-2007, 04:53
سلام خسته نباشين.سيستم من آلوده به يه ويروس به اسمabout.brontok.a شده وآنتي ويروس هم روي اون تاثيري نداره ميخواستم اگه ميشه درباره اين ويروس اطلاعاتي كسب كنم.باتشكر فراوان

hosseinezzati13
06-11-2007, 17:21
یه ویروس وارد کامپیوترم شده که یه فایل با نام autorun.inf و یه فولدر بانام RECYCLER توFlash memory می سازه یه فایل دیگه هم با نام autorun.exe تو همون فولدر قرار میده همچنین قابلیت show hidden files… رو به do not show… تغییر میده و هر چی سعی کنی تنظیمات رو درست کنی دوباره اونو غیر فعال میکنه.:41: من با Symantec که از قبل نصب داشتم فقط تونستم نام فایلا رو ببینم و نتوست ویروس رو حتی بشناسه. این ویروس حتی نمیذاره انتی ویروس دیگه ای نصب کنم.!!! لطف کنید کمکم کنید ممنون:10:

sphere
08-11-2007, 19:25
خیلی ممنون از که به موقع کمک کردید. تمام سیستم من آلوده شد و محتویات خیلی از فولدرهام پاک شد اونهایی هم که پاک نشده نمی تونم روی سی دی بریزم. از کامپیوتر من که گذشت ولی اگر کسی چیزی در مورد این ویروس می دونه جواب این پست رو بده تا سایر دوستان استفاده کنند.

omidshsh
09-11-2007, 13:25
بنظر میاد ویروس برونتوک.a دوباره پخش شده
توی دانشگاه هم همه ی سیستم ها الوده شدن

neyrizboys
09-11-2007, 15:26
مدتیه کامپیوترم یه ویروس گرفته که تا به اینترنت وصل میشم فعال میشه و چند دقیقه ای یه بار میاد روی صفحه. چه جوری از دستش خلاص بشم؟

sphere
09-11-2007, 19:18
سلام خسته نباشين.سيستم من آلوده به يه ويروس به اسمabout.brontok.a شده وآنتي ويروس هم روي اون تاثيري نداره ميخواستم اگه ميشه درباره اين ويروس اطلاعاتي كسب كنم.باتشكر فراوان

اگر اون ویروسی باشه که من فکر می کنم می تونید با آنتی ویروس avg پاکش کنید.

شهرام11
09-11-2007, 23:44
بفرماييد دانلود كنيد

neyrizboys
10-11-2007, 14:07
واقعا ازت ممنونم. دارم دانلود می کنم. امیدوارم به کارم بخوره....

neyrizboys
10-11-2007, 16:33
اینکه نکشتش.....!!!!!!

hajiabad
11-11-2007, 12:57
سلام سیستم من یه ویروس گرفته که پوشه هامو پسوند exe میده و فایلهای داخلشو نشون نمیده
لطفا کمکم کنید

lindows
11-11-2007, 20:34
سلام سیستم من یه ویروس گرفته که پوشه هامو پسوند exe میده و فایلهای داخلشو نشون نمیده
لطفا کمکم کنید

سلام
اول سيستمت رابا يه آنتي ويروس آپديت شده اسكن تا ويروست كشته بشه بعد از توي folder option تيك
hide protected operating system را بردار تا فايلهات را ببيني
اونها را بايد از حالت به اصطلاح سوپر هيدن در بياري

ولي معمولا اين ويروس با ويروس folder option و ويروسي كه تيك show Hidden file را غير فعال ميكنه
روي سيستم ميافته و بهتره كه ويندوز عوض بشه

nasim965
12-11-2007, 09:32
سلام
لطفاً كمك كنيد نمي دونم ويروسه يا چيز ديگه اي اما تعدادي از برنامه هام (Iexplorer.exe و svpooler.exeو... ) مدام error با متن زير ميده و يكي از كامپيوتر هام هم بالا نمي ياد ، كمك .
Iexplorer.exe application error:

the instruction at "0x62304390" refrenced memory at "0x62304390". the memory could not be red
click on ok to terminate the program

wordist
12-11-2007, 11:09
سلام
لطفاً كمك كنيد نمي دونم ويروسه يا چيز ديگه اي اما تعدادي از برنامه هام (Iexplorer.exe و svpooler.exeو... ) مدام error با متن زير ميده و يكي از كامپيوتر هام هم بالا نمي ياد ، كمك .
Iexplorer.exe application error:

the instruction at "0x62304390" refrenced memory at "0x62304390". the memory could not be red
click on ok to terminate the program
سلام دوست عزيز

به نظر من هم ويروسه

با يه آنتي اسپايور قوي و همچنين يه ويروس كش قوي و به روز مثل نود 32 يا كاسپر چك كن

lindows
12-11-2007, 15:45
براي مشكل ويروس soundmix ‌من به صورت دستي از محيط داس اين فايل را پاك كردم
ولي بعد از بالا امدن ويندوز كليه فايلهاي EXE باز نميشدند و پيغام open with ميومد
و فايل rundll32 را پيدا نميكرد
راهي براي اين مشكل هست
البته تعويض ويندوز بهترين گزينه است و لي برا جاهائي كه اين امكان نيست چكار بايد كرد
در ضمن system restore هم جواب نداد چون فايل EXE بود و باز نميشد

كسي چيزي به نظرش نمياد ؟

ramin4116
13-11-2007, 08:37
سلام من دیشب کامپیوترم روشن بود تا صبح فکر کنم خودش ویروس گرفته و همش Error می ده این 2 ایکن جدید هم به دکستاپ اضافه شده و یک ایکن هم به نوار وظیفه اصافه شده لطفا کمکم کنید داره رو سرم راه می ره

این ایکنی که رو دکستاپ اومده

واین ایکن هم رو نوار وظیفه اومده

لطفا کمکم کنید

wordist
13-11-2007, 11:02
سلام من دیشب کامپیوترم روشن بود تا صبح فکر کنم خودش ویروس گرفته و همش Error می ده این 2 ایکن جدید هم به دکستاپ اضافه شده و یک ایکن هم به نوار وظیفه اصافه شده لطفا کمکم کنید داره رو سرم راه می ره

لطفا کمکم کنید
سلام

اولا كه اينا ويروس نيستن

ثانيا كامپيوترت روشن بوده براي آپديت شدن ؟؟

اينا نرم افزارهاي محافظت كننده از سيستم هستن كه روي ويندوز وجود داره كه ميتونن انلاين اين كارو انجام بدن

neyrizboys
13-11-2007, 14:53
بفرماييد دانلود كنيد

یکی لینک دانلود این آنتی ویروس رو بذاره ثواب داره بخدا :41:
اینی که ایشون گذاشته ویروس رو پاک نکرد !!

neyrizboys
13-11-2007, 14:59
مدتیه کامپیوترم یه ویروس گرفته که تا به اینترنت وصل میشم فعال میشه و چند دقیقه ای یه بار میاد روی صفحه. چه جوری از دستش خلاص بشم؟

یکی به دادم برسه (پیوست پست قبلی)

neyrizboys
13-11-2007, 15:18
من ازش استفاده کردم ولی نکشتش !!

mojtaba_1362
13-11-2007, 15:55
1.یک فیا متنی با نام stop.txt در درایو c ایجاد کنید.
2. با یک نرم افزار آپدیت شده ویروس را پاک کنید.
3.به آدرس زیر در رجیستری برین:
Hkey Classes Root\Shell\Open\Command تو سمت راست صفحه یک کلید رجیستری هست که ویروس توش دستکاری کرده کلمه ی soundmax را از ابتدای اون کلید بردارید .تا نرم افزار ها بتونن اجرا بشن.
ببخشید من تو شبکه دسترسی به رجیستری ندارن وگرنه براتون دقیقتر می ذاشتم.

vtn54
13-11-2007, 15:57
قابل توجه تمام کاربران عزیزی که سیستمشان به ویروس آلوده شده است :

دوستان عزیز همانطور که در پست اول این تاپیک آمده است قدم اول برای پاک کردن یک آلودگی نصب یک
آنتی ویروس خوب و اسکن کامل سیستم با آن است بسیاری از شما دوستان عزیزی که دچار ویروسها شده اید یا یک
آنتی ویروس خوب روی سیستمتان ندارید یا آن را آپدیت نمی کنید و یا به اخطارهای آن توجه نمی کنید .برای اینکه بتوانید
در این تاپیک کمک لازم را دریافت کنید لطفا به نکات زیر توجه کنید :

1.یک آنتی ویروس مناسب ( پیشنهاد من آنتی ویروس کاسپرسکی نسخه 7.0.0.125 می باشد که لینک آن را می توانید
در پست اول تاپیک اختصاصی کاسپرسکی پیدا کنید) را روی سیستم نصب کنید.

2.آنتی ویروس را به طور کامل آپدیت کنید .

3. System Restore را غیر فعال کنید .

4.به حالت Safe Mode بروید و کل سیستم را با حداکثر قدرت و عمق اسکن آنتی ویروس اسکن کنید و هر چه را که
پیدا کرد پاک کنید ولی نام ویروسهایی را که پیدا می کند یاداشت کنید .

5.معمولا حتی پس از پاک شدن ویروسها آثاری از آنها روی سیستم باقی می ماند که برای رفع آنها راه حلهای
اختصاصی وجود دارد که می توانید با مطرح کردن آن مشکل به صورت اختصاصی و نیز ذکر نام ویروس یا ویروسهایی
که آنتی ویروس پیدا کرده است در همین تاپیک راه حل مربوطه را دریافت کنید .

abbasamoo
15-11-2007, 00:14
خدمت دوستان عزیز عرض کنم که کامپیوتر محل کارم ویروسی شده یا حداقل من این جوری فکر می کنم
این ویروس کار های زیرو انجام میده:
1-folder option رو هاید میکنه
2-فلدرها و فایلهای مهم رو جوری هاید می کنه هیچ جوری دیده نمی شن ولی اگه تو نوار آدرس اسمشون رو بنویسی می شه واردشون شد یا اجراکرد وهمچنین از طریق خط cmdنیز قابل دسترسی هستند ودر انجا میشه دیدکه صفتشون هایدشده ولی نمیشه تغییرداد
3-موقع رایت سیدی،سیدی به طور عادی رایت می شودولی پس از باز کرده سی دی هیچ چیز درون ان دیده نمیشود
4-در نهایت کار به جایی میکشه که دیگه هیچ فایل اجرایی کار نمی کنه وبرای اجرای فایلهای اجرایی حتی تو حالت safe modeبرنامه اجراکننده اون فایل و در خواست می کنه
در ضمن تعویض ویندوز هیچ تاثیری نداره
با انتی ویروسها وانتی تروجان های زیادی هارد رو اسکن کردم ولی هرکدوم تعدادی پیدا می کنن ولی در نهایت مشکل منو حل نمیکنن
اگه کسی اطلاعاتی در مورد این ویروس یا تروجان داره خواهشا کمک کنه ثواب داره!:2:

mani p30
15-11-2007, 15:52
بهترین راه ریختن یه آنتی ویروس خوب مثل نسخه ی جدید nod32 اگراینو بیرزی یه سریال معتبرم ÷یدا کنی وبعد آپدیت کنی مطمئن باش پاک می شه همنطورکه خودم پاک کردم البته با Nod32 3.05:31:

alireza_naeemy
15-11-2007, 22:32
سلام
در مورد جبران مافات ويروس Soundmix كه ويندوز رو خراب كرده و باعث ميشه فايلهاي اجرايي باز نشود چه كاري بايد انجام داد؟؟؟ البته به غير از پيشنهاد نصب مجدد ويندوز
خيلي واجبه اگر كسي بتونه كمكم كنه

راستي كسي از اين لينك سر در مياره؟

lindows
16-11-2007, 09:06
سلام
در مورد جبران مافات ويروس Soundmix كه ويندوز رو خراب كرده و باعث ميشه فايلهاي اجرايي باز نشود چه كاري بايد انجام داد؟؟؟ البته به غير از پيشنهاد نصب مجدد ويندوز

سلام
جالبه اين لينك وصله به يه فاروم
و توش يه نفر دقيقا مشكل منو مطرح كرده بود كه بعد از پاك كردن فايل soundmix فايل ها open with ميدند
چند خط رجيستري نوشته بود فقط نميدونم جواب ميده يا نه
اين هم متن رجيستري

==================================

"EditFlags"=hex:00,00,00,00

@="\"%1\" %*"

@="\"%1\" %*"

==================================

فقط نميدونم چرا فيل تر شده !!!!

neyrizboys
16-11-2007, 10:32
بهترین راه ریختن یه آنتی ویروس خوب مثل نسخه ی جدید nod32 اگراینو بیرزی یه سریال معتبرم ÷یدا کنی وبعد آپدیت کنی مطمئن باش پاک می شه همنطورکه خودم پاک کردم البته با Nod32 3.05:31:

این آنتی ویروس رو من نصب کردم خیلی از فایل ها رو پپاک کرد. یعنی به همه چی مشکوک میشه !!:2:

ehsan30
16-11-2007, 16:35
سلام دوستان :11:

من امروز وقتی که می خواستم فایل های html ی که ذخیره کرده بودم را باز کنم با ارور زیر
مواجه شدم :

پس از چندی کنج و کاو به اطلاعات زیر دست پیدا کردم :31:

اون فایل Kernel.vbs هم شامل اطلاعاته زیره :

'Navid new virus 2006(1375.1)
on error resume next
dim filehtm,sys,yr
filehtm1="10010510903211512111501301008310111

خط اول را بخونید!؟ به همین علت گفتم ویروس ، اگر کسی اطلاعی درباره نحوه پاک کردنش

داره ، خوشحال میشم این جا قرار بده :20:

ممنون :40:

بای

boy iran
17-11-2007, 09:43
سلام دوستان

این سوال رو تو تاپیک nod مطرج کردم گفتن اینجا مطرح کن

سلام دوستان

چند تا سوال کاملا آماتوری

من قبلا avg رو سیستم نصب بود دیشب رفتم تو یک سایت ورزشی و خلاصه کلی ویروس اومدن تو منزل ما

الام nod رو نصب کردم

میخواستم بیبینم سرعت اسکن فایلهاش که پائین هست درسته و مشکل از من نیست

وقتی ویروسی رو پیدا میکنه یک صفحه قرمز میاد که گزینه delet هم داره آیا واقعا پاک میکنه یا نه مثل avg فقط پیدا میکنه و کاری روش انجام نمیده

هر چند وقت یکبار باید آپدیت کرد

ممنون اگر جواب دهید بالاخره آماتور هستیم اگر سوال ساده ای هم پرسیدیم به بزرگی خودتون ببخشید

wordist
17-11-2007, 14:13
سلام

سلام دوستان

اينم يه فايل اجرايي براي خلاص شدن از شر soundmix

alireza_naeemy
17-11-2007, 15:31
سلام دوستان

سلام دوست عزيز

الان ويروس Soundmix توسط آنتي ويروس Kaspersky پاك شده اما ويندوز در واقع خراب شده و هر فايل اجرايي كه اجرا ميشود پيغام Open With... ميده
آيا با اين فايلي كه شما زحمت كشيديد ارسال كرديد درست ميشه؟؟
آيا تغييراتي در رجيستري اعمال ميشه؟

rayanehkhabar
17-11-2007, 16:40
سلام. من یه تروجان گرفته بودم به نام generic . یه بار انتی ویروسم کل سیستم را اسکن کرد دیگه پیداش نیست ولی اثراتش هنوز هست:

وقتی یک فولدری را باز می کنم و می بندم دفعه بعدی که می روم سراغش میبینم که اومده ته لیست و حجمش را می نویسه 37 کیلوبایت. کپیش هم که می کنم خودش فقط کپی میشه و محتویاتش کپی نمیشه.
در ضمن فولدر فرمت هم داره !!! مثلا :
Folder.exe

amonesary
17-11-2007, 18:38
سلام
مشکل من اینه که نمیتونم Anti Spyware هایی مثل Adaware یا Spyware doctor یا Trojan Remover رو ازشون استفاده کنم.چون اگرم بتونم نصبشون کنم سیستمم اجازه استفاده ازشون رو نمیده اینطوری که وقتی هر کدوم این برنامه ها رو اجرا میکنم سیستمم ریست میشه و نه حتی ری استارت.یعنی انگار دکمه ریست رو زده باشی.
خودم فکر کردم کامپیوترم ویروس یا Spyware گرفته که به این برنامه ها حساس شده ولی با آخرین آپدیت های AVG و Kaspersky Internet Security سیستمم رو اسکن کردم ولی مشکل همچنان وجود داره.
اگه کسی اطلاعات سودمندی داره ممنونم ازش اگه رو کنه.
در آخر اینم بگم که سیستم من مشکلات سخت افزاری داره:
1-با زدن دکمه پاور سیستمم بالا نمیاد و حتما باید بعد ده دقیقه با زدن دکمه ریست اونو روشن کرد
2-کامپیوترم خاموشم نمیشه،بعد log off شدن و انتخاب turn off بعد چند لحظه قفل میشه و باید برقشو قطع کرد تا سیستم خاموش بشه
ولی چرا فقط آنتی اسپای ها این مشکل براشون وجود داره؟

abbasamoo
17-11-2007, 22:02
سلام دوستان

این سوال رو تو تاپیک nod مطرج کردم گفتن اینجا مطرح کن

سلام دوستان

چند تا سوال کاملا آماتوری

من قبلا avg رو سیستم نصب بود دیشب رفتم تو یک سایت ورزشی و خلاصه کلی ویروس اومدن تو منزل ما

الام nod رو نصب کردم

میخواستم بیبینم سرعت اسکن فایلهاش که پائین هست درسته و مشکل از من نیست

وقتی ویروسی رو پیدا میکنه یک صفحه قرمز میاد که گزینه delet هم داره آیا واقعا پاک میکنه یا نه مثل avg فقط پیدا میکنه و کاری روش انجام نمیده

هر چند وقت یکبار باید آپدیت کرد

ممنون اگر جواب دهید بالاخره آماتور هستیم اگر سوال ساده ای هم پرسیدیم به بزرگی خودتون ببخشید

1-سرعت چقدر پایینه؟؟
2-مطمئن باش delet میکنه
3-حداقل هر سه روز یکبار

iserat
17-11-2007, 23:17
با سلام .من آنتي ويروس Symantec داشتم و حالاaviاما هيچ كدوم نتونستن ويروس سيستمم را پيدا كنند .من مطمئنم سيستمم ويروسي شده چون هر وقت سيستمم ويروسي مي شه يكي از فايلهاي كامپيوترم موقع بالا اومدن ويندوز باز مي شه بدون اينكه من به آن اجازه باز شدن داده باشم حالا اينطوري شده.يك دليل ديگه اش هم اينه كه هيچ كدوم از پورتهاي Usbرا وقتي كه ازشون استفاده كردم ومي خواهم مثلاً گوشي ام را بي حركت كنم اجازه اينكار را به من نمي دهند و سخت افزارم را مجبور مي شم بدون بي حركت كردن از Usbجدا كنم. بعد از اين تفاسير لطفاً به من بگين چكار كنم واينكه آيا ممكن هست حالا كه مي خوام ويندوزم را پاك كنم بدون اينكه آن ويروس مزاحمم بشه از فايلهايم نسخه پشتيبان بگيرم يهني ممكن آن ويروس بدون اينكه بفهمم هنگام رايت سيدي به آن اضافه شود.لطفاً سريعتر راهنمايي ام كنيد.ممنونم

wordist
18-11-2007, 07:31
سلام دوست عزيز

الان ويروس Soundmix توسط آنتي ويروس Kaspersky پاك شده اما ويندوز در واقع خراب شده و هر فايل اجرايي كه اجرا ميشود پيغام Open With... ميده
سلام دوست عزيز

براي اينكه از شر Open with خلاص بشي به نظر من در هرجايي فايلهات وجود داره ببين يه فايل (Hidden يا سيستمي) به نام autorun وجود داره اونو پاك كن

lindows
18-11-2007, 08:23
سلام دوست عزيز

سلام دوست عزيز
شما متن زير را داخل يك فايل txt ذخيره كن و بعد پسوند اون را به reg تغيير بده تا شكل فايل هاي رجيستري شود
و اون را اجرا كن ببين مشكلت حل ميشه يا نه
=======================================

"EditFlags"=hex:00,00,00,00

@="\"%1\" %*"

@="\"%1\" %*"
======================================

allogos
18-11-2007, 19:37
كسي ميدونه چه جوری از شر Antispywareshield خلاص شم و چه جوري برنامشو حذف کنم؟ مرسی

ila
19-11-2007, 13:47
سلام..من یه ویروس فکر کنم سیستمم گرفته..ویروسسش این شکلیه که یهو پنجره دایال آپ باز میشه دوبار ..
بعد یه پنجره داس مانندی باز میشه و یه پنجره میاد که close داره و ایگنور
تو ایکس پی اینطوریه..توی ویستا فقط همون دو تا پنجره دایال آپ میاد...
نود 32 رو هم دارم...آپ دیت هم هست ولی شناسایی نمیکنه..باید چیکار کنم از بین بره..ممنون و متشکر

web_site
19-11-2007, 14:06
این ویروس رو خوب میشناسم . من فقط تونستم با آنتی ویروس PE پاکش کنم . کد دانلودشم برات میذارم .

اول بزن download now بعدش بزن windows 2000/xp/vista 32 bit and 64 bit

موفق باشین

nasambros
19-11-2007, 14:13
سلام..من یه ویروس فکر کنم سیستمم گرفته..ویروسسش این شکلیه که یهو پنجره دایال آپ باز میشه دوبار ..
بعد یه پنجره داس مانندی باز میشه و یه پنجره میاد که close داره و ایگنور
تو ایکس پی اینطوریه..توی ویستا فقط همون دو تا پنجره دایال آپ میاد...
نود 32 رو هم دارم...آپ دیت هم هست ولی شناسایی نمیکنه..باید چیکار کنم از بین بره..ممنون و متشکر

از یه Trojan Remover استفاده کن که حتما update باشه. حتی اگه trial بود مهم نیست

ila
19-11-2007, 15:03
یه تروجان ریمور خوب بگید بی زحمت...چی بگیرم. نصب کنم؟

neyrizboys
19-11-2007, 21:55
سلام دوستان

این آنتی ویروس برای من عمل نکرد...:41::13:

hamilton
19-11-2007, 22:29
یه تروجان ریمور خوب بگید بی زحمت...چی بگیرم. نصب کنم؟

دوست عزيز شما ميتونيد از برنامه هاي زير و البته از نسخه هاي رايگان آنها كه از لحاظ قدرت شناسايي هيچ تفاوتي با نسخه هاي رايگان آنها ندارند استفاده كنيد.پس از آپديت حداقل هفته اي يكبار سيستم خود را با آنها اسكن كنيد:

AVG AntiSpyware 7.5
Super Antispyware
Spyware Doctor

باز تاكيد ميكنم از نسخه هاي رايگان آنها و بدون داشتن دردسر كرك و سريال و...استفاده كنيد.

این آنتی ویروس برای من عمل نکرد...:41::13:

دوست عزيز همانطور كه دوست عزيزمون جناب vtn54 در صفحه قبل هم اشاره كردند اگر دوستان از آنتي ويروسهاي معتبري همچون Kaspersky يا NOD32 استفاده كنند و آنها را مرتب آپديت و سيستم خود را با آنها اسكن كنند بيشتر مشكلاتشون حل ميشه.اگر هم درنهايت مشكلي باقي موند با كمك همديگه حل ميكنيم ولي در ابتدا بايد يك آنتي ويروس قدرتمند و معتبر و آپديت شده در سيستم وجود داشته باشه.

danyel
21-11-2007, 12:13
کمک!!!!!!!!!!!!!
من ویروس bindo گرفتم با nod پاک میشه ولی هر بار که کامپوتر رو روشن میکنم بازم اتوران رو میبینم ضمنا اثراتش باقی می مونه مثلا درایو هام رو پیغام میده با چی باز کنم و همچنین فلش رو بعد از stop اجازه کشیدن نمی ده
سرعتم هم که دیگه افتضاح شده
تو رو خدا بکمکین

asimaa11@yahoo.com
21-11-2007, 12:57
من به تازگی یک نرم افزار ضد جاسوس رو در کنار ویرو یاب ناد32 و دیواره ی آتش زون آلارم را روی رایانه نصب کردم که همان گونه که در عکس می بینید این نمونه ها رو روی رایانه پیدا کرده. خواستم بدونم که خطر اینها در اندازه ای هست که سراسر گذرواژه(پسورد) هایی که تا کنون روی رایانه زده بودم رو عوض کنم؟

و این چیزهایی که پیدا شده رو برده توی قرنطینه!
من اینها رو پاک کنم یا بزرام تو قرنطینه بمونن؟

omidshsh
21-11-2007, 14:58
سلام
من ویروس برونتوک گرفتم همون که فولدر آپشن رو حذف می کنه تاپیک مربوطه رو خوندم ولی من یه مشکل اساسی دارم
اون اینه که به محض لوگ این کردن سیستم خود به خود لاگ آف میشه
یعنی وارد ویندوز نمی تونم بشم
کسی می دونه چی کار کنم؟
فکر کنم تنها راه استفاده از آنتی ویروس یا هر برنامه دیگه بصورت bootable باشه

کسی می تون یه نرم افزار بوت ایبل خوب معرفی کنه؟
کاسپرسکای بوت ایبل هم میشه؟
کمککککککککککککک

casabella
21-11-2007, 17:26
بنده ویروسی دارم که مختص یاهو مسنجر میباشد. و برای افراد آنلاین پیام میفرسته. و تبلیغ یه سایتی میکنه. و اینگبیسی مینویسه. چهجوری باید حذفش کنیم

R10MessiEtoo
21-11-2007, 18:10
سلام
كامپيوتر من يك ويروسي گرفته كه مشخصه اصليش ساختن يك فايل در كول ديسك به نام funny ust scandal.avi.exe هست.
اسم ويروس هم Sdbot-DIQ هست.
خواهشا راه پاك كردن اين ويروس رو بگيد.
اگر زحمتي نيست لينك دانلود آنتي ويروسي كه اين كرم رو پاك ميكنه رو هم بگذاريد.متاسفانه خودم اصلا وقت ندارم وگرنه دنبالش مي رفتم.

hiworld
21-11-2007, 19:47
ویندوز قبلی ام هنگام اتصال به اینترنت ریستارت می شد شما دلیلش را میدانید
هرکس بگه ........ازش ممنون میشم

hiworld
21-11-2007, 19:51
برام مهمه ...............لطفا ...............خیلی نیاز دارم..................اگه ... ممنون میشم

ila
22-11-2007, 11:21
سلام...خیلی ببخشید یه سوال ویروسی داشتم.
من تووویندوز ویستا یه ویروس فکر کنم گرفته که گاهی اوقات یه بنچره دایال آّب باز میشه و میخواد وصل بشه و اینترنت وقتی کنسل میکنم دوباره همین بنجره باز میشه وقتی کنسل میکنم برای بار دوم دیگه نمیاد باز تا وقتی دیگه..نود32 هم نصبه رو سیستمم ولی باز هم شناسایی نمیکنی
نمیدونم چیکار کنم..خیلی اعصابم ریخته بهم...تو رو خدا کمک کنید!

omidshsh
22-11-2007, 16:04
سلام
من ویروس برونتوک گرفتم همون که فولدر آپشن رو حذف می کنه تاپیک مربوطه رو خوندم ولی من یه مشکل اساسی دارم
اون اینه که به محض لوگ این کردن سیستم خود به خود لاگ آف میشه
یعنی وارد ویندوز نمی تونم بشم
کسی می دونه چی کار کنم؟
فکر کنم تنها راه استفاده از آنتی ویروس یا هر برنامه دیگه بصورت bootable باشه

کسی می تون یه نرم افزار بوت ایبل خوب معرفی کنه؟
کاسپرسکای بوت ایبل هم میشه؟
کمککککککککککککک
اقا کسی جواب نمیده؟؟؟

zhina_gian
22-11-2007, 19:21
اقا کسی جواب نمیده؟؟؟

این سی دی زیز که لینک دانلودش رو برات میزارم هم آنتی ویروس F-prot و هم McAfee رو بصورت بوتیبل داره.

[SIZE=4][COLOR=Red]Hiren's BootCD 9.3

[COLOR=Black][SIZE=2]

reza1400
22-11-2007, 22:19
سلام
اخیرا به ویروسی مبتلا شده ام که پس از delete فایل ها حافظه را همچنان اشغال نگه میدارد
به من بیچاره کمک کنید

casabella
23-11-2007, 00:03
اه اه اینجا خیلی آشغال شده. هیچکس جواب سوال های مارو نمیده. موضوع میسازیم اینا جاشو عوض میکنن. پیسی ورد خراب شد

vtn54
23-11-2007, 00:33
اه اه اینجا خیلی آشغال شده. هیچکس جواب سوال های مارو نمیده. موضوع میسازیم اینا جاشو عوض میکنن. پیسی ورد خراب شد

راستش من برای شما متاسفم .لطف کنید سری به لینک زیر زده و قوانین انجمن را حداقل یکبار بخوانید تا بعد از این به

مشکل برنخورید :

قوانين انجمن هاي p30world
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست عزیز وقتی تاپیکی برای یک موضوع خاص اختصاص یافته است و برای سهولت کار نیز استیکی شده تا جلوی

چشم بوده و پیدا کردنش مشکل نباشد ایجاد یک تاپیک جدید در مورد همان موضوع خلاف مقررات است و تاپیک یا پست

مربوطه حذف می شود .ما در این انجمن تاپیکی با نام "مشکلات آلوده شدن سیستم به ویروس ها و اسپای ور ها "

داریم که همانطور که از نامش پیدا است برای مطرح کردن مشکلات مربوط به آلودگی با ویروسها است ولی دوستانی

مانند شما بدون اعتنا به آن و با زیر پا گذاشتن مقررات انجمن یک تاپیک مجزا ایجاد می کنید .اصولا چنین تاپیکهایی

باید پاک شوند ولی با توجه به اینکه اکثر این دوستان مشکل حادی پیدا کرده اند برای تسهیل کارشان فقط تاپیک به

انجمن مربوطه منتقل می شود .

شما متاسفانه حتی به خود زحمت نداده اید پست اول تاپیک را که راهنماییهای کلی برای موارد ابتلا به ویروسها است را

مطالعه کنید .پست قبلی شما به این شکل است :

بنده ویروسی دارم که مختص یاهو مسنجر میباشد. و برای افراد آنلاین پیام میفرسته. و تبلیغ یه سایتی میکنه. و اینگبیسی مینویسه. چهجوری باید حذفش کنیم

خوب دوست من شما که فکر نمی کنید کسانی که قرار است کمکتان کنند علم غیب دارند و قرار است با خواندن دو

خط بالا معجزه کرده مشکل شما را حل کنند .اگر یکی دو پست قبل از پست خودتان را می دید Hamilton یک بار دیگر

کارهایی را که انتظار می رود در چنین مواقعی انجام دهید یاداوری کرده است ولی شما بدون توجه روز بعد نوشته اید :

من فکر می کنم شما از جمله کسانی هستید که حاضر نیستند ذره ای از وقتشان را برای حل مشکلات خودشان

صرف کنند ولی انتظار دارند دیگران از وقت گرانبهای خود برای آنها هزینه کنند .دوست من اینجا انجمنی است که در

آن ما مشکلاتمان را با کمک هم حل می کنیم ولی با روشی که شما به کار می برید فکر نمی کنم نه کسی بتواند و

نه کسی بخواهد کمکتان کند.

موفق باشید

ElmO
23-11-2007, 00:48
سلام دوستان :40:

یه مشکل واسه Flash Memory من پیش اومده .
وقتی روی آیکونش دابل کلیک میکنم پنجره محتویات
فلش رو جداگانه باز میکنه . وقتی هم که کلیک راست
میکنم :

اسکنش هم که میکنم جوابی نمیگیرم .
خیلی داره اذیتم میکنه . بعضی چیزا اصلا توش کپی نمیشه .
ارور های بیخود میده .
در واقع مشکل ظاهری نداره . مشکلش باطنیه ... :13:

ممنونم میشم اگه میتونید کمکم کنید

یا حق

:40:

danyel
23-11-2007, 07:50
کمک!!!!!!!!!!!!!
من ویروس bindo گرفتم با nod پاک میشه ولی هر بار که کامپوتر رو روشن میکنم بازم اتوران رو میبینم ضمنا اثراتش باقی می مونه مثلا درایو هام رو پیغام میده با چی باز کنم و همچنین فلش رو بعد از stop اجازه کشیدن نمی ده
سرعتم هم که دیگه افتضاح شده
تو رو خدا بکمکین

به من كمك نمي كنيد؟

shahedi
23-11-2007, 11:45

لطفا کمکم کنید
سلام من یه بار اینا را گرفته بودم دیالر هستند.......

vtn54
23-11-2007, 12:20
به من كمك نمي كنيد؟

دوست عزیز

این کرم در هر درایو شما یک فایل مخفی به نام AUTORUN.INF ایجاد کرده است که باید آن را پاک کنید تا مشکلتان با

درایوها حل شود ( اول باید تیک گزینه Hide Protected Operating System Files را در Folder Option بردارید تا بتوانید این

فایل را ببینید ) ولی قبل از آن باید مطمئن شوید که کرم به طور کامل پاک شده است برای این کار System Restore را

غیر فعال کنید و سیستم را در حالت Safe Mode به طور کامل اسکن کنید تا ویروس به طور کامل پاک شود وبعد AUTORUN.INF

را پاک کنید.

vtn54
23-11-2007, 12:44
سلام دوستان :40:

یه مشکل واسه Flash Memory من پیش اومده .
وقتی روی آیکونش دابل کلیک میکنم پنجره محتویات
فلش رو جداگانه باز میکنه . وقتی هم که کلیک راست
میکنم :

اسکنش هم که میکنم جوابی نمیگیرم .
خیلی داره اذیتم میکنه . بعضی چیزا اصلا توش کپی نمیشه .
ارور های بیخود میده .
در واقع مشکل ظاهری نداره . مشکلش باطنیه ... :13:

ممنونم میشم اگه میتونید کمکم کنید

یا حق

سلام دوست عزیز

مشکل از یک ویروس است کاسپرسکی نصب شده روی سیستمتان را آپدیت کنید قدرت اسکن را روی حداکثر

بگذارید System Restore را غیر فعال کنید و در حالت Safe Mode کل سیستم را اسکن کنید ( نه فقط درایو فلش را )

و اگر چیزی پیدا کرد پاک کنید ( نامش را یادداشت کنید ) بعد همانطور که در پست قبلی اشاره کردم در داخل درایو

فلش دنبال فایل Autorun.inf بگردید و اگر بود پاک کنید البته برای اطمینان بیشتر می توانید درایو فلش را فرمت

بکنید.

R10MessiEtoo
23-11-2007, 13:40
سلام
دو سه صفحه هم قبل گفتم كه كامپيوترامون يك ويروس گرفته به نام sdbot.diq .
حالا مشكل خيلي اساسي شده. اصلا ديگه نمي ذاره هيچ برنامه اي نصب بشه.خيلي سريع در يك چشم به هم زدن مي بنده، به اسم آنتي ويروس هم حساس شده به محض اينكه در اينترنت صفحه اي باز مي كنم در رابطه با آنتي ويروس سريع مي بندتش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حالت safe mode هم فايده اي نداره.ويروسش هم جديد هست با آپديتهاي 3 ، 4 ماه پيش نمي شناسه.
آيا مشكل با يك آنتي ويروس portabale يا bootable حل ميشه يا اينكه با فرمت (سخت) كردن؟!!!!

vtn54
23-11-2007, 15:46
سلام
دو سه صفحه هم قبل گفتم كه كامپيوترامون يك ويروس گرفته به نام sdbot.diq .
حالا مشكل خيلي اساسي شده. اصلا ديگه نمي ذاره هيچ برنامه اي نصب بشه.خيلي سريع در يك چشم به هم زدن مي بنده، به اسم آنتي ويروس هم حساس شده به محض اينكه در اينترنت صفحه اي باز مي كنم در رابطه با آنتي ويروس سريع مي بندتش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حالت safe mode هم فايده اي نداره.ويروسش هم جديد هست با آپديتهاي 3 ، 4 ماه پيش نمي شناسه.
آيا مشكل با يك آنتي ويروس portabale يا bootable حل ميشه يا اينكه با فرمت (سخت) كردن؟!!!!

دوست عزیز

به نظر من مشکل اخیر شما ربطی به Sdbot-DIQ ندارد و احتمالا سیستم شما به یک ویروس دیگر هم مبتلا شده است

با این حال اطلاعات تکمیلی را در مورد این کرم می توانید در لینک زیر پیدا کنید :

W32/Sdbot-DIQ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فایلهایی را که نام برده شده است می توانید در حالت Safe Mode به طور دستی پاک کنید و اگر مشکل از این کرم باشد

پس از آن می توانید با نصب یک آنتی ویروس باقیمانده آلودگی را هم از روی سیستم پاک کنید .

ElmO
23-11-2007, 17:53
سلام دوست عزیز

مشکل از یک ویروس است کاسپرسکی نصب شده روی سیستمتان را آپدیت کنید قدرت اسکن را روی حداکثر

بگذارید System Restore را غیر فعال کنید و در حالت Safe Mode کل سیستم را اسکن کنید ( نه فقط درایو فلش را )

و اگر چیزی پیدا کرد پاک کنید ( نامش را یادداشت کنید ) بعد همانطور که در پست قبلی اشاره کردم در داخل درایو

فلش دنبال فایل Autorun.inf بگردید و اگر بود پاک کنید البته برای اطمینان بیشتر می توانید درایو فلش را فرمت

بکنید.

سلام

ممنونم دوست من

اول عذرخواهی کنم به خاطر ایجاد یه تاپیک .
آخه چون مطمئن نبودم که کار ویروس باشه ، واسه همین
یه تاپیک زدم .
ممنون از انتقالش به این تاپیک و همینطور جواب کاملتون .

خدمتتون عرض کنم که من دیشب متوجه حضور ویروس Brontok - A
توی کامپیوترم شدم ( فولدر آپشن رو حذف کرده بود . )
با راه هایی که تو انجمن خودمون ( MB_Danger عزیز ) بلد بودم ، اونو
حذفش کردم و درست شدش .

سیستم ریستور رو به خاطر اینکه محل زیست ویروسهاست ! ، همیشه
غیر فعال میکنم .
الان این کار هایی که فرمودید رو با NOD انجام میدم ( چون تازه آپدیتش کردم
و کسپر آپدیت نیست ) ... نتیجه شو میگم خدمتتون :11:

....

واقعا ممنون دوست عزیز . مشکل حل شد .
مشکل سر همون autorun.inf بود . چون ویروس اصلی رو که دیشب نابود
کرده بودم .

یه ویروس دیگه توی فلش پیدا کرد به اسم :

Win32/AutoRun.E worm

الان دیگه همه چی رو به راه شد .

ممنونم از راهنماییت

موفق باشی

یا حق

Captain_Nemo
23-11-2007, 20:14
کسی در مورد پاک کردن ويروس سالدوست ( W32/saldost) چيزی ميدونه؟

اين ويروس یه نوار زرد رنگ بالای صفحه دسکتاپ باز ميکنه و در داخل اين نوار جمله های ضد شیعه به خط فارسی ظاهر ميشه.

omidshsh
23-11-2007, 20:26
این سی دی زیز که لینک دانلودش رو برات میزارم هم آنتی ویروس F-prot و هم McAfee رو بصورت بوتیبل داره.

[SIZE=4][COLOR=Red]Hiren's BootCD 9.3

[COLOR=Black][SIZE=2]

این ماله كی هست؟من خودم این سی دی رو دارم ولی می نویسه كه ورژن مك كافیش ماله 19 ماه پیشه
می خوام بدونم این آپدیت شدست؟

reza1400
23-11-2007, 21:03
--------------------------------------------------------------------------------

سلام
منم بامشکلی شبیه به آنچه در
کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید شده مواجه شده م.تفاوتش در 229kB نشان دادن است.
فولدر recycler هم در flash memory میاد
توی کارت موبایلم هم هست مشکلی که با این مکانیسم ایجاد میکند اشغال حافظه است
توجهتون قابل تقدیره

AdriftSlave
24-11-2007, 15:32
در داخل درایو فلش دنبال فایل Autorun.inf بگردید و اگر بود پاک کنید ....

منم اين مشكلو دارم ولي با nod اپگريد شده جواب گرفتم(اسكن تو سيستم خودم نبود)

يه بار به سرم زد كه همين كاري كه گفتيد انجام بدم ولي تنها راه براي پيدا كردن اون به نظرم سرچ درايو بود كه به نتيجه نرسيدم.
ميشه بفرماييد چجور پيداش كنم تا برا هميشه از شرش راحت بشم !

مرسي.

vtn54
24-11-2007, 19:58
منم اين مشكلو دارم ولي با nod اپگريد شده جواب گرفتم(اسكن تو سيستم خودم نبود)

يه بار به سرم زد كه همين كاري كه گفتيد انجام بدم ولي تنها راه براي پيدا كردن اون به نظرم سرچ درايو بود كه به نتيجه نرسيدم.
ميشه بفرماييد چجور پيداش كنم تا برا هميشه از شرش راحت بشم !

مرسي.

دوست عزیز

این یک فایل مخفی است برای دیدن آنها باید اول تیک گزینه Hide Protected Operating System Files را در Folder Option

بردارید تا بتوانید این فایل را ببینید .

R10MessiEtoo
24-11-2007, 22:52
دوست عزیز

به نظر من مشکل اخیر شما ربطی به Sdbot-DIQ ندارد و احتمالا سیستم شما به یک ویروس دیگر هم مبتلا شده است

با این حال اطلاعات تکمیلی را در مورد این کرم می توانید در لینک زیر پیدا کنید :

W32/Sdbot-DIQ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فایلهایی را که نام برده شده است می توانید در حالت Safe Mode به طور دستی پاک کنید و اگر مشکل از این کرم باشد

پس از آن می توانید با نصب یک آنتی ویروس باقیمانده آلودگی را هم از روی سیستم پاک کنید .

ممنون از جوابت

نه vtn54 جان مربوط به همين ويروس بود. يك فايل در حافظه داشت به نام xmss كه مسئول بستن برنامه هاي در حال نصب و صفحه هاي اينترنتي مربوط به آنتي ويروس بود:27:

حالا شايد بگي چرا ميگم داشت و نمي گم داره چون يك فايل 8 كيلوبايتي (!!) از answers yahoo پيدا كردم كه در نيم سوت پاكش كرد.:blink:

اييه:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alfaalphaalfa
25-11-2007, 21:46
من کامپیوترم آلوده شده به این تروجان (Win32:Trojan-gen) است چی کار کنم؟

nasim965
26-11-2007, 09:32
سلام دوستان
بيشتر كامپيوترهاي شبكه ما error زير را مي دهد . بر روي سيستم هاي ما symanrec نصب است لطفاً راهنمايي كنيد كه با چه ويروس كشي مي شه اينو از بين برد . لطفاً راهنمايي كنيد

iexplorer.exe Application error

vtn54
26-11-2007, 13:33
سلام دوستان
بيشتر كامپيوترهاي شبكه ما error زير را مي دهد . بر روي سيستم هاي ما symanrec نصب است لطفاً راهنمايي كنيد كه با چه ويروس كشي مي شه اينو از بين برد . لطفاً راهنمايي كنيد

iexplorer.exe Application error

دوست عزیز

نمی دانم از کجا به این نتیجه رسیده اید که این مربوط به یک ویروس است چون بیشتر به نظر می رسد مشکل از خود

اینترنت اکسپلورر باشد به ویژه بعضی از add-on های این برنامه چنین مشکلی ایجاد می کنند شما تمامی add-on های

اینترنت اکسپلورر را غیر فعال کن شاید مشکل حل شود.

nasim965
26-11-2007, 14:53
كرم W32/Samazad :

در مسیر System32 خود را با نام explorer.exe ایجاد می کند

در صورتی که در کلید زیر مقدار Soundmix وجود داشت ﺁن را پاک می کند

HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

فایلهای زیر در مسیر windows ایجاد می کند

information.scr
information.jpg

فایل Explorer.EXE و LINK.EXE زیر در مسیرSystem32 به شکل مخفی ایجاد می کند

کلید زیر را ایجاد می کند :

HKLM\SOFTWARE\M icrosoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
Shell = explorer.exe '%WINDIR%\system32\LINK.exe'

اين يك ويروسه و توضيحاتش در سايت imenantivirus هست.

clapton
27-11-2007, 01:04
سلام دوستان
من از روز گذشته وقت وارد سایت وزارت علوم شدم آنتی ویروس نصب شده در سیستم من مدام هشدار ویروس می داد و چندین ویروس در درایور ویندوزم پیدا میکرد تا روز چند روز قبل این سایت هیچ مشکلی نداشت اما از دیروز..
به نظرتون مشکل از کجاست؟
من از antivir avira استفاده می کنم و سایت مورد نظرم این می باشد

با سپاس فراوان

Kolubive
27-11-2007, 01:07
مطمئنی این سایت واسه وزارت علومه ؟

sianor
27-11-2007, 10:36
اگه میخواید بدون انتی ویروس پاکش کونید راهش اینه:
1.کامپیوترو ریست کونید
2.f8 رو بزنید
3.تو سیف مود بالا بیاید
4.برید تو یوزر administrator
5. control paneel رو باز کنید
6.folder options رو باز کنید
7.سر برگ view رو باز کنید
8.show hiden files and folders روبزنید بعد ok کنید
9.به دیرکتوری c:/windows/system32 بروید
10.sound mix رو سرچ کونید (البته توجه کنید که باید از more advance options دکمهsearch hiden files and folders رو فعال کنید)
11.soundmix رو که پیدا کرد پاکش کنید(delete)
:20:

vtn54
27-11-2007, 11:16
كرم W32/Samazad :

در مسیر System32 خود را با نام explorer.exe ایجاد می کند

در صورتی که در کلید زیر مقدار Soundmix وجود داشت ﺁن را پاک می کند

HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

فایلهای زیر در مسیر windows ایجاد می کند

information.scr
information.jpg

فایل Explorer.EXE و LINK.EXE زیر در مسیرSystem32 به شکل مخفی ایجاد می کند

کلید زیر را ایجاد می کند :

HKLM\SOFTWARE\M icrosoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
Shell = explorer.exe '%WINDIR%\system32\LINK.exe'

اين يك ويروسه و توضيحاتش در سايت imenantivirus هست.

سلام

این کرم چه ارتباطی با پیغام اخطاری که گذاشتید دارد ؟ این پیغام خطا مربوط به اینترنت اکسپلورر است نه ویندوز اکسپلورر.

vtn54
27-11-2007, 11:53
سلام دوستان
من از روز گذشته وقت وارد سایت وزارت علوم شدم آنتی ویروس نصب شده در سیستم من مدام هشدار ویروس می داد و چندین ویروس در درایور ویندوزم پیدا میکرد تا روز چند روز قبل این سایت هیچ مشکلی نداشت اما از دیروز..
به نظرتون مشکل از کجاست؟
من از antivir avira استفاده می کنم و سایت مورد نظرم این می باشد

با سپاس فراوان

دوست عزیز

این سایت حاوی Trojan.VBS.Runner.i می باشد و با وارد شدن به این سایت سیستم آلوده می شود به نظر می رسد Web Protection

آنتی ویروس شما فعال نیست یا درست تنظیم نشده است چون اگر درست کار می کرد تروجان نباید وارد سیستم شما

می شد.

Kolubive
27-11-2007, 17:25
سلام ...

بدترین حالتی که یه ویروس میتونه ایجاد کنه چیه ؟!

نه اینکه من تاحالا ویروس از نزدیک ندیدم واسه همین پرسیدم (جدی ) از همون روز اول انتی ویروس جزو نرم افزارهایی بود که اول از همه بعد از نصب ویندوز روی سیستمم نصب میشد !

R10MessiEtoo
28-11-2007, 13:52
سلام ...

بدترین حالتی که یه ویروس میتونه ایجاد کنه چیه ؟!

نه اینکه من تاحالا ویروس از نزدیک ندیدم واسه همین پرسیدم (جدی ) از همون روز اول انتی ویروس جزو نرم افزارهایی بود که اول از همه بعد از نصب ویندوز روی سیستمم نصب میشد !

اگر جدي گفتي به نظر من بدترين حالت اينه كه كاري كنه كه نتوني پاكش كني. يعني پاكش كني اما دوباره برگرده. البته ويروس هاي خطرناك تر هم داريم كه روي سخت افزار كامپيوتر تاثير مي گذارند كه خوشبختانه من يكي هنوز باهاشون روبرو نشدم.

حالا كسي مي تونه بگه وقتي يك ويروسي task manager ، regedit و سيستم ري استور رو غير فعال مي كنه بايد چه طور از بين بردش. دقيقتر بگم يعني كاري مي كنه كه نتوني تيك غير فعال شدن سيستم ري استور رو بزني و وارد رجيستري و تسك منيجر بشي.

البته بگم با اين دوتا كد زير كه در قسمت Run تايپ مي كنم مي تونم task manager و regedit رو برگردونم:

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

اما system restore رو نه. يه چيز ديگه اينكه آنتي ويروس نود32 آپديت شده هم دارم، اما نمي تونه اين اثرات رو از بين ببره.

آيا كسي هست كه مرا ياري كند؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali200
28-11-2007, 15:50
سلام
چند روزی هست که یک ویروس ایرانی خیلی خطرناک به اسم saldost همه رایانه ها رو تهدید می کنه .
از دوستان هر کسی که اطلاعات بیشتری در مورد این ویروس و روش مقابله با اون می دونه بگه .

ممنون از لطف شما

Mr.Lover
28-11-2007, 16:16
كارشناسان امنيت اطلاعات در كشور به كاربران در مورد شيوع يك ويروس اينترنتي با نام (‪ (W32/Saldost‬كه توسط ويروس نويسان ايراني نوشته شده است، هشدار دادند.

مدير نرم افزار يكي از شركت هاي امنيت اطلاعات با بيان اين مطلب گفت: بر اساس مشاهدات، نسخه دوم اين ويروس نيز در اينترنت منتشر شده است.

"حميدرضا سعدي" روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار آي تي ايرنا افزود: اين ويروس نوشته شده به شكل يك نوار زرد رنگ در بالاي صفحه رايانه و همراه با جملات فارسي به رنگ قرمز نمايش داده مي شود.

اين بدافزار اينترنتي پس از اجراي فايل آن بر روي سيستم كاربر، ابتدا خودش را بر روي سيستم كپي مي كند و سپس با تغيير دادن كليدهايي در رجيستري باعث بروز مشكلاتي از جمله باز نشدن ‪ Folder Option‬و مخفي نگه داشتن فايل هاي مخفي مي شود.

از جمله كارهاي ديگر اين ويروس اين است كه خودش را در ريشه همه درايوها با نام ‪ autoply.exe‬كپي كرده و در كنار آن فايلي با نام ‪ Autorun.inf‬ايجاد مي كند.

اين عمل باعث مي شود كه هر گاه كاربر بخواهد به هر شكلي وارد هر درايوي شود، فايل مربوط به كرم اجرا گردد. نوع ‪ Autorun‬ايجاد شده به گونه اي است كه اگر فايل ‪ autoply.exe‬كه خود كرم است از روي سيستم پاك شده ولي فايل ‪ Autorun.inf‬باقي بماند، با دوبار كليك كردن بر روي نام درايو پنجره ‪ Open with‬نمايش داده مي شود و كاربر نمي تواند وارد درايو شود. در اين حالت با كليك راست نمودن بر روي نام درايو و انتخاب گزينه "‪"open‬ نيز نمي توان وارد درايو شد.

منبع ایرنا:

vtn54
28-11-2007, 20:53
اگر جدي گفتي به نظر من بدترين حالت اينه كه كاري كنه كه نتوني پاكش كني. يعني پاكش كني اما دوباره برگرده. البته ويروس هاي خطرناك تر هم داريم كه روي سخت افزار كامپيوتر تاثير مي گذارند كه خوشبختانه من يكي هنوز باهاشون روبرو نشدم.

حالا كسي مي تونه بگه وقتي يك ويروسي task manager ، regedit و سيستم ري استور رو غير فعال مي كنه بايد چه طور از بين بردش. دقيقتر بگم يعني كاري مي كنه كه نتوني تيك غير فعال شدن سيستم ري استور رو بزني و وارد رجيستري و تسك منيجر بشي.

البته بگم با اين دوتا كد زير كه در قسمت Run تايپ مي كنم مي تونم task manager و regedit رو برگردونم:

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

اما system restore رو نه. يه چيز ديگه اينكه آنتي ويروس نود32 آپديت شده هم دارم، اما نمي تونه اين اثرات رو از بين ببره.

آيا كسي هست كه مرا ياري كند؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام سری به پست زیر بزنید و نرم افزاری را که گفته ام دانلود و اجرا کنید :

برای فعال کردن مجدد System Restore هم سری به آدرس زیر بزنید :

mohammad_77
29-11-2007, 11:43
با سلام.

کامپوتر های محل کار من نیز دچار چنین مشکلی شدند و فقط یک راه حل پیدا کردم که برای شما میگذارم :

کاسپر اسکای را نصب کردم و آپدیتش کردم و سپس ویندوز را ریپیر کردم و بدون ورود به هر درایوری کامپیوتر را اسکن کردم .
سپس در پروگ رام فایل پوشه ای را به این نام پاک کردم ( .... sound ) که حجم کمی داشت و به ظاهر خالی بود . و فایل svchost.exe را که مخفی بود در temp از محل user هایم ( E:\Documents and Settings\1018-2\Local Settings\Temp ) پاک کردم و مشکل حل شد .

شاید برای شما هم جواب بدهد .

amirhsn
30-11-2007, 12:30
سلام
توي يه سايت فايل پاكسازي ويروس سالدوست گذاشته شده من تست كردم كار ميكرد

شما هم تست كنين فكر كنم درسته

بردیا
30-11-2007, 22:31
توی اینترنت تروجان منتشر شده که متاسفانه منم گرفتم.آنتی تروجان خوب همراه با کرک میخواستم.

wordist
01-12-2007, 07:50
توی اینترنت تروجان منتشر شده که متاسفانه منم گرفتم.آنتی تروجان خوب همراه با کرک میخواستم.
سلام دوست عزيز

چه خبر از خانم برديا :) :)

اين يه تاپيك خوب كه نسخه‌هاي به روز spyware doctor رو معرفي مي كنه البته با كرك

من كه لذت بردم

بردیا
01-12-2007, 13:51
عزیزم خانم بردیا بعد ازون چاقویی که خوردن یه خورده توی خونه که استراحت کردن و من مراقبش بودم خوب شد برگشت سرکار.ولی من باش شرط کردم به اون جودت بی... و پژوهان گرم نگیره.
راستی بابت معرفی ممنون.مطمئنید عمل میکنه؟آخه این تروجانه فقط وقتی فعال میشه که من مسنجرو باز کنم.یا وقتی میخوام وارد سایتایی مثل مک آفی بشم اتومات میبنددش تا نتونم دانلود کنم.

moody10
01-12-2007, 14:06
باسلام سیتم من به ویروس trojan-psw.win32.onlingames.eqs آلوده شده وکاسپر پاکش نمی کنه ازچه آنتی ویروسی استفاده کنم .

wordist
01-12-2007, 14:16
عزیزم خانم بردیا بعد ازون چاقویی که خوردن یه خورده توی خونه که استراحت کردن و من مراقبش بودم خوب شد برگشت سرکار.ولی من باش شرط کردم به اون جودت بی... و پژوهان گرم نگیره.
راستی بابت معرفی ممنون.مطمئنید عمل میکنه؟آخه این تروجانه فقط وقتی فعال میشه که من مسنجرو باز کنم.یا وقتی میخوام وارد سایتایی مثل مک آفی بشم اتومات میبنددش تا نتونم دانلود کنم.
سلام

راستش من كه ازش راضيم

در ضمن خاصيت On guard هم داره تا محافظت كامل بكنه

به نظر من اگه براي آپديت مك آفي وارد سايتش ميشي اون ويروس كش سرعت گير رو هم بذار كنار و از نود32 يا كاسپر استفاده كن كه محشره واقعا

موفق باشي عزيز

بردیا
01-12-2007, 16:25
اسپای داکتر رو هم ریختم.همشو پیدا کرد و پاک کرد.ولی مشکل اینه که اگر دوباره اسکن کنم دوباره پیداشون میکنه.ریست هم میکنم وضع همینه.
با هر بار اجرا همونا رو پیدا میکنه و اعلام میکنه پاک کرده ولی باز روز از نو روزی از نو

wordist
01-12-2007, 16:32
اسپای داکتر رو هم ریختم.همشو پیدا کرد و پاک کرد.ولی مشکل اینه که اگر دوباره اسکن کنم دوباره پیداشون میکنه.ریست هم میکنم وضع همینه.
با هر بار اجرا همونا رو پیدا میکنه و اعلام میکنه پاک کرده ولی باز روز از نو روزی از نو
تو با يه ويروس كش به روز هم سيستمت رو چك كردي اونم فول يا نه

بردیا
01-12-2007, 16:37
آنتی ویروس ندارم.قبلا نود32 داشتم که پاک کردم.الان چه آنتی ویروسی مناسب هست کاملا؟
یکی گفتش کاسپر7.ولی از کجا گیر بیارم؟

بردیا
01-12-2007, 17:35
trojan.AVKillers
اسم یکیش اینه.

اون یکی هم با پسوند smss.exe نشون داده میشه.

wordist
02-12-2007, 07:22
آنتی ویروس ندارم.قبلا نود32 داشتم که پاک کردم.الان چه آنتی ویروسی مناسب هست کاملا؟
یکی گفتش کاسپر7.ولی از کجا گیر بیارم؟
سلام

شما همون نود 32 رو بدست بيار از تو تاپيك اختصاصي خودش و نصب كن و آپديت كن تا هرچي ويروسه از بين ببره

البته كاسپر هم خوبه

من خودم از نود32 استفاده ميكنم

نسخه‌هاي اونو رو از اينجا ميتوني پيدا كني

robert
02-12-2007, 10:25
سلام دوستان !!!
آقا من موندم چه خاکی تو کله ام بریزم !!:41:
یه مدت سیستم یه ویروسی گرفته بود که تمام فایل ها و فولدر هارو 37 کیلو بایتی نشون میداد !!!
دیروز رفتم درایو های c,d رو فرمت کردم و دوباره ویندوز نصب کردم ولی الان میبینم نه تنها مشکل برطرف نشده بلکه بجای 37 کیلوبایت اینبار از 210 کیلوبایت برای نشون دادن حجم فولدر های چند صد مگابایتی استفاده میکنه:18: و ازطرفی تمام فولدر هارو رو یا تبدیل به applicatin کرده و یا با پسوند exe نمایش میده !!!!:41::41:
تا قبل از اینکه ویندوز رو عوض کنم سیستم رو با سه آنتی ویروس پاندا و ناد32 و مک آفی اسکن کردم ولی چیزی پیدا نکردم !!! اما الان میبینم که انگار این آنتی ویروس ها نمیتونن این ویروس رو شناسائی کنن !!!:41:
نمیدونم چکار کنم !!! برای همین به کمک شما امیدوارم !!:20:
ممنون میشم اگه مارو راهنمایی کنید :11:

ahoora21
02-12-2007, 12:35
با سلام به همه دوستان
متأسفانه چند وقتی هستش که سیستمم دچار مشکلی شده، مشکل از این قراره که با دوبار کلیک روی درایوها محیط Dos باز و سریعاً بسته می شه. من آنتی ویروس NOD 32 رو دارم که همیشه آپدیتش میکنم علاوه بر آن من سیستمم رو با Bitdefender هم آنلاین اسکن کردم ولی مشکل حل نشده. ممنون می شم اگه کسی مشکلم رو حل کنه

vtn54
02-12-2007, 16:09
با سلام به همه دوستان
متأسفانه چند وقتی هستش که سیستمم دچار مشکلی شده، مشکل از این قراره که با دوبار کلیک روی درایوها محیط Dos باز و سریعاً بسته می شه. من آنتی ویروس NOD 32 رو دارم که همیشه آپدیتش میکنم علاوه بر آن من سیستمم رو با Bitdefender هم آنلاین اسکن کردم ولی مشکل حل نشده. ممنون می شم اگه کسی مشکلم رو حل کنه
دوست عزیز

بدافزار موجود روی سیستم شما در هر درایو شما یک فایل مخفی به نام AUTORUN.INF ایجاد کرده است که باید آن را

پاک کنید تا مشکلتان بادرایوها حل شود ( اول باید تیک گزینه Hide Protected Operating System Files را در Folder Option

بردارید تا بتوانید این فایل را ببینید ) ولی قبل از آن باید مطمئن شوید که این بدافزار به طور کامل پاک شده است برای این

کار کاسپرسکی را دانلود کرده و آن را آپدیت کنید سپس System Restore راغیر فعال کنید و سیستم را در حالت Safe Mode

با حداکثر قدرت اسکن به طور کامل اسکن کنید تا در صورت وجود , بدافزار به طور کامل پاک شود وبعد AUTORUN.INF را پاک کنید.

vtn54
02-12-2007, 18:15
سلام دوستان !!!
آقا من موندم چه خاکی تو کله ام بریزم !!:41:
یه مدت سیستم یه ویروسی گرفته بود که تمام فایل ها و فولدر هارو 37 کیلو بایتی نشون میداد !!!
دیروز رفتم درایو های c,d رو فرمت کردم و دوباره ویندوز نصب کردم ولی الان میبینم نه تنها مشکل برطرف نشده بلکه بجای 37 کیلوبایت اینبار از 210 کیلوبایت برای نشون دادن حجم فولدر های چند صد مگابایتی استفاده میکنه:18: و ازطرفی تمام فولدر هارو رو یا تبدیل به applicatin کرده و یا با پسوند exe نمایش میده !!!!:41::41:
تا قبل از اینکه ویندوز رو عوض کنم سیستم رو با سه آنتی ویروس پاندا و ناد32 و مک آفی اسکن کردم ولی چیزی پیدا نکردم !!! اما الان میبینم که انگار این آنتی ویروس ها نمیتونن این ویروس رو شناسائی کنن !!!:41:
نمیدونم چکار کنم !!! برای همین به کمک شما امیدوارم !!:20:
ممنون میشم اگه مارو راهنمایی کنید :11:

سلام

دوست عزیز این بدافزار که ظاهرا سه آنتی ویروس فوق آن را شناسایی نکرده اند فایلها و پوشه های شما را یا

مخفی کرده و یا به طور کامل از روی هارد پاک کرده است ( و به جای انها یک کپی از خودش را با همان نام پوشه یا

فایل اصلی قرار دارده است یعنی اینهایی که با این حجم یکسان می بینید همه کپی هایی از آن بدافزار هستند نه

پوشه ها یا فایلهای شما ) در مورد اول یعنی مخفی شدن پوشه ها , برای پدیدار شدن مجدد آنها در Folder Option

تیک گزینه Hide Protected Operating System Files را بردارید و گزینه Show Hidden Files and Folders را علامت

بزنید .اگر فایلها و پوشه های شما ظاهر شدند می توانید آنها را یک جای دیگر کپی کنید و فایلهای اصلی را پاک کنید

ولی اگر با این کار پوشه ها ظاهر نشدند مشکل شما مورد دوم است ( یعنی ویروس فایلهای شما را به طور کامل

پاک کرده است ) در این مورد متاسفانه احتمالا کار زیادی نمی توان کرد ( البته شاید بتوانید با برنامه های مخصوص

بازیابی اطلاعات بعضی از فایلهای پاک شده را برگردانید ) البته ممکن است مشکل مورد اول باشد ولی گزینه های

مربوطه در Folder Option غیر فعال باشند که این حالت راه حل های خاصی دارد که در صورت لزوم خدمتتان عرض

می کنم. در ضمن در صورت امکان یکی از این فایلهای 210 کیلوبایتی را برای من آپلود کنید تا نوع ویروس مشخص

شود. اگر شما فایل ضروری روی هارد ندارید می توانید به جای همه کارهای فوق تمام هارد را ( نه فقط پارتیشن C )

را فرمت کرده و به طور کامل از شر ویروس خلاص شوید.

robert
02-12-2007, 23:48
سلام

دوست عزیز این بدافزار که ظاهرا سه آنتی ویروس فوق آن را شناسایی نکرده اند فایلها و پوشه های شما را یا

مخفی کرده و یا به طور کامل از روی هارد پاک کرده است ( و به جای انها یک کپی از خودش را با همان نام پوشه یا

فایل اصلی قرار دارده است یعنی اینهایی که با این حجم یکسان می بینید همه کپی هایی از آن بدافزار هستند نه

پوشه ها یا فایلهای شما ) در مورد اول یعنی مخفی شدن پوشه ها , برای پدیدار شدن مجدد آنها در Folder Option

تیک گزینه Hide Protected Operating System Files را بردارید و گزینه Show Hidden Files and Folders را علامت

بزنید .اگر فایلها و پوشه های شما ظاهر شدند می توانید آنها را یک جای دیگر کپی کنید و فایلهای اصلی را پاک کنید

ولی اگر با این کار پوشه ها ظاهر نشدند مشکل شما مورد دوم است ( یعنی ویروس فایلهای شما را به طور کامل

پاک کرده است ) در این مورد متاسفانه احتمالا کار زیادی نمی توان کرد ( البته شاید بتوانید با برنامه های مخصوص

بازیابی اطلاعات بعضی از فایلهای پاک شده را برگردانید ) البته ممکن است مشکل مورد اول باشد ولی گزینه های

مربوطه در Folder Option غیر فعال باشند که این حالت راه حل های خاصی دارد که در صورت لزوم خدمتتان عرض

می کنم. در ضمن در صورت امکان یکی از این فایلهای 210 کیلوبایتی را برای من آپلود کنید تا نوع ویروس مشخص

شود. اگر شما فایل ضروری روی هارد ندارید می توانید به جای همه کارهای فوق تمام هارد را ( نه فقط پارتیشن C )

را فرمت کرده و به طور کامل از شر ویروس خلاص شوید.

ممنونم vtn54 عزیز !!! لطف کردی که برای من وقت گذاشتی و جواب سوالم رو دادی !!!!:11:
بله حق با شما بود !!!!:46:
از کنرل پنل گزینه هایی رو که گفتی انجام دادم و دیدم تمامی فایلهایی که 37 کیلوبایتی بودند یه فولدر مشابه با حجم واقعی داشتند که رنگش یه خورده کمتر از رنگ زرد فولدر های 37 و 120 کیلوبایتی بود !!! به بیان دیگه با فعال کردن گزینه های folde option تو هر درایو از هر فولدری یدونه مشابهش بوجود اومد که رنگ فولدر خیلی کمتر از رنگ فولدر 37 کیلوبایتی بود و با یه بار refresh و یا اجرای دوباره my computer تمامی این فولدر هایی که ظاهر شده بودند دوباره غیب میشدند !!!!:18: جالب اینجاست که گزینه ای هم که در کنترل پنل غیر فعال کرده کرده بودم دوباره خود بخود فعال میشه !!:18:
از بابت فرمت کردن درایو ها باید بگم که درایو c که دیروز موقع نصب ویندوز فرمت شد و درایو f رو هم که خودم امروز فرمت کردم و میمونه دوتا درایو E , D که باید تکلیف اینها رو هم با بک آپ گرفتن از اطلاعات مهم (( آهنگ ها !!!:27:)) روشن کنم !!!
در مورد آپلود فایل هم ایکاش میدونستم چجوری میشه از سیستم آپلود همین فروم استفاده کرد (( مثل اینکه این سیستم رو جمعش کردند !!!:41:))

vtn54
03-12-2007, 11:43
ممنونم vtn54 عزیز !!! لطف کردی که برای من وقت گذاشتی و جواب سوالم رو دادی !!!!:11:
بله حق با شما بود !!!!:46:
از کنرل پنل گزینه هایی رو که گفتی انجام دادم و دیدم تمامی فایلهایی که 37 کیلوبایتی بودند یه فولدر مشابه با حجم واقعی داشتند که رنگش یه خورده کمتر از رنگ زرد فولدر های 37 و 120 کیلوبایتی بود !!! به بیان دیگه با فعال کردن گزینه های folde option تو هر درایو از هر فولدری یدونه مشابهش بوجود اومد که رنگ فولدر خیلی کمتر از رنگ فولدر 37 کیلوبایتی بود و با یه بار refresh و یا اجرای دوباره my computer تمامی این فولدر هایی که ظاهر شده بودند دوباره غیب میشدند !!!!:18: جالب اینجاست که گزینه ای هم که در کنترل پنل غیر فعال کرده کرده بودم دوباره خود بخود فعال میشه !!:18:
از بابت فرمت کردن درایو ها باید بگم که درایو c که دیروز موقع نصب ویندوز فرمت شد و درایو f رو هم که خودم امروز فرمت کردم و میمونه دوتا درایو E , D که باید تکلیف اینها رو هم با بک آپ گرفتن از اطلاعات مهم (( آهنگ ها !!!:27:)) روشن کنم !!!
در مورد آپلود فایل هم ایکاش میدونستم چجوری میشه از سیستم آپلود همین فروم استفاده کرد (( مثل اینکه این سیستم رو جمعش کردند !!!:41:))

برای آپلود از یک سرویس دیگر استفاده کنید در ضمن تمام آن فایلهایی را که حجم 37 و 120 کیلوبایت دارند ساخته ویروس

هستند و بهتر است تا دوباره فایلهای سالمتان را مبتلا نکرده اند تمام آنها یکجا پاک کنید.

robert
03-12-2007, 13:01
برای آپلود از یک سرویس دیگر استفاده کنید در ضمن تمام آن فایلهایی را که حجم 37 و 120 کیلوبایت دارند ساخته ویروس

هستند و بهتر است تا دوباره فایلهای سالمتان را مبتلا نکرده اند تمام آنها یکجا پاک کنید.

بفرمائید !!! آپلود کردم !!

مخصوصا چند جا آپلود کردم که اگه یکی کار نکرد از اون یکی بشه استفاده کرد !!!:31::31:
حجمش هم فکر نمیکنم به 50 کیلوبایت برسه !!! هرچند همیشه 37 کیلوبایت نشون میده !!!
امیدوارم بشه یه آنتی ویروس کوچولو طراحی کرد که این ویروس رو از بین ببره ! البته همونطوری که میبینید فایل new folder رو که محتوی دوتا عکس بیشتر نیست رو با پسوند exe نشون میده !!! این یعنی تو ویروسی بودنش هیچ شکی نیست !!:41::41:
پس مواظب باشید ویروسی نشوید !!!!:31::27:
ممنونم :11:

R10MessiEtoo
03-12-2007, 14:32
سلام سری به پست زیر بزنید و نرم افزاری را که گفته ام دانلود و اجرا کنید :

برای فعال کردن مجدد System Restore هم سری به آدرس زیر بزنید :

سلام

ببخشيد با يك كم تاخير پست ميدم

لينك اون نرم افزار كار نمي كرد ضمنا قبلا امتحانش كرده بودم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اون راهي هم كه تو خود سايت p30world براي فعال كردن system restore گفته شد بود كار نكرد. اين ويروس فكر همه جاشو كرده، فايلهاي با پسوند reg اجرا نمي شه...

ولي خب تونستم با يك سري برنامه ها و ترفند ها بعضي اثرات مهمشو از بين ببرم. اول با برنامه CaSIR ورژن 2 پاكش كردم، بعد از تو رجيستري home page رو كه سايت thecoolpics بود پاك كردم. فعلا كه ديگه نيومده...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در هر صورت ممنون از وقتي كه براي همه ميگذاري.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vtn54
03-12-2007, 15:31
بفرمائید !!! آپلود کردم !!

مخصوصا چند جا آپلود کردم که اگه یکی کار نکرد از اون یکی بشه استفاده کرد !!!:31::31:
حجمش هم فکر نمیکنم به 50 کیلوبایت برسه !!! هرچند همیشه 37 کیلوبایت نشون میده !!!
امیدوارم بشه یه آنتی ویروس کوچولو طراحی کرد که این ویروس رو از بین ببره ! البته همونطوری که میبینید فایل new folder رو که محتوی دوتا عکس بیشتر نیست رو با پسوند exe نشون میده !!! این یعنی تو ویروسی بودنش هیچ شکی نیست !!:41::41:
پس مواظب باشید ویروسی نشوید !!!!:31::27:
ممنونم :11:

سلام

اسم این بدافزار Trojan.Win32.Delf.aam است تروجان مشهوری هم هست تاپیک اختصاصی همراه با برنامه پاک کردن

آن را می توانید در لینک زیر پیدا کنید :

پاک کردن برنامه ی مخربی که پوشه ها را مخفی ( Super Hidden ) می کند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

robert
03-12-2007, 15:51
سلام

اسم این بدافزار Trojan.Win32.Delf.aam است تروجان مشهوری هم هست تاپیک اختصاصی همراه با برنامه پاک کردن

آن را می توانید در لینک زیر پیدا کنید :

پاک کردن برنامه ی مخربی که پوشه ها را مخفی ( Super Hidden ) می کند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دمت گرممممممممممممم !!!!:19: vtn54 عزیز !!!!:11: :11:
درست شد !!!:8::8:
خیلی حال دادی آقا !!! کارمون رو راه انداختی :31:
دستت درست !!!!:20:
در ضمن تمامی فولدر های 37 و 120 کیلوبایتی رو هم shift + delete کردم !!!!!

بردیا
03-12-2007, 22:52
آقا این تروجانی که ما گرفتیم به هیچ وجه پاک نمیشه.پسونداشون اینا هستش
trojan.AVKillers
اون یکی هم پسوندش اینه: smss.exe

هیچ آنتی ویروس یا اسپای واری نمیتونه پیداشون کنه.فقط اسپایوار داکتر پیداش کرد که اونم نتونست پاکشون بکنه.یعنی پیغام میداد پاک کرده ولی بازم اسکن میکردم میدیدم هستش.2بار هم ویندوز عوض کردم ولی فایده نداشته؟یعنی فقط باید هارد رو فورمت کنم؟

vtn54
04-12-2007, 02:13
سلام

کامپیوترم آلوده به یک اسپایوار شده که اساسی حالمو گرفته. سیستم من آخرین ورژن NOD32 و SpywareDoctor رو داره ولی هیچکدوم قادر به پاکسازی اون نیست.

این پیام ها رو نشون می ده

و میگه باید آنتی ویروس موجود در سایت زیرو بخرید تا پاک بشه.

لطفا روش پاکسازی این اسپایوارو بگید.

با تشکر.

سلام

کارهایی را که می گویم به ترتیب انجام دهید :

1.System Restore را غیر فعال کنید .

2.فایل زیر را دانلود کنید ( حجم 1.2 مگابایت ) :

SDFix.exe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پس از دانلود فایل دانلود شده را اجرا کنید و محلی را برای Extract شدن آن انتخاب کنید ( به صورت Default برنامه

درایو C را انتخاب می کند اگر ویندوزتان را در درایو دیگری نصب کرده اید بهتر است آن درایو را انتخاب کنید ) این برنامه

یک پوشه به نام SDFix در محلی که انتخاب می کنید ایجاد می کند .

3.فایل زیر را هم دانلود کنید ( حجم حدود یک مگابایت ) :

SmitfraudFix ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممکن است انتی ویروس شما به این برنامه گیر بدهد ولی نگران نباشید این فایل کاملا بی خطر است .این فایل را

هم به درایوی که ویندوز را نصب کرده اید ( کنار پوشه SDFix ) منتقل کنید .

4. حالا به حالت Safe Mode بروید .ابتدا وارد پوشه SDFix شده و فایلی را که RunThis نام دارد اجرا کنید .یک صفحه

داس باز می شود.وقتی از شما خواست حرف Y ( به معنی Yes ) را در پنجره مزبور تایپ کرده و Enter را بزنید تا برنامه کار

جستجو را آغاز کند.پس از انجام کار برنامه از شما از شما می خواهد که با فشار دادن هر کلیدی سیستم را ریستارت

کنید که باید این کار را بکنید.پس از ریستارت سیستم و بالا آمدن مجدد ویندوز برنامه مجددا آغاز به کار خواهد کرد و کار پاک

کردن را ادامه می دهد و در پایان کار با نشان دادن پیغام Finished کار خودش را پایان می دهد .

5.دوباره به حالت Safe Mode بروید و برنامه SmitfraudFix را اجرا کنید .صفحه اولی که بالا می آید اهمیتی ندارد و با

زدن Enter آن را رد کنید تا به صفحه زیر برسید :

حالا گزینه شماره دو یعنی Clean را با زدن شماره 2 انتخاب کرده و دوباره Enter بزنید برنامه شروع به اسکن کند

پس از پایان اسکن پیامی به صورت Do you want to clean the registry ? y/n ظاهر می شود که شما باید دکمه Y

را به عنوان موافقت فشار دهید و بعد دوباره Enter بزنید .پس از پایان تمام این کارها پیغام

Computer will reboot now. Close all applications

ظاهر می شود که شما Space Bar را روی کیبورد فشار می دهید و اجازه می دهید تا سیستم ریستارت شود.

6.فایل زیر را با حجم 208 کیلوبایت داونلود و اجرا کنید.در صفحه اول گزینه Do a system scan and save a logfile را

انتخاب و گزارش اسکن رابه طور کامل اینجا Copy&Past کنید:

HijacThis ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nasim965
04-12-2007, 09:24
دوستان عزير
كامپيوترم چند روز پيش تصويرش 180 درجه چرخيده بود ، و دوباره ديشب 90 درجه چرخيد ، تا حالا كسي به اين مورد بر خورده ، مي تونه يك ويروس باشه ؟ لطفاً راهنماييم كنيد .

wordist
04-12-2007, 09:54
دوستان عزير
كامپيوترم چند روز پيش تصويرش 180 درجه چرخيده بود ، و دوباره ديشب 90 درجه چرخيد ، تا حالا كسي به اين مورد بر خورده ، مي تونه يك ويروس باشه ؟ لطفاً راهنماييم كنيد .
سلام دوست عزيز

سيستمت ويروسيه

بايد با يه آنتي ويروس خوب و به روز مثل نود 32 اونو فول اسكن كني (با تمام قدرت)

nasim965
04-12-2007, 10:14
به نظر شما مي تونم هارد شو با يك كامپيوتري كه كاسپرسكاي آپديت روز داره چك كنم .

wordist
04-12-2007, 10:30
به نظر شما مي تونم هارد شو با يك كامپيوتري كه كاسپرسكاي آپديت روز داره چك كنم .
سلام دوست من

اين كار هم خوبه ولي بعضي از ويروسها با فعال شدن سيستم عامل كارشون رو انجام ميدن

پس بهتره روي سيستم خودت يه انتي ويروس خوب بذاري و بعد از آپديت كردنش ويروس يابي كني

موفق باشي

hoka2006
04-12-2007, 13:58
با سلام خدمت دوستان

من اول فکر کردم سیستمم به این ویروس مبتلا شده Trojan[1].Win32.Delf.aam

ولی وقتی این برنامه رو دانلود کردم دیدم که هیچی پیدا نمیکنه.Anti Trojan[1].Win32.Delf.aam.7z

ویژگیهای این ویروس- تروجان جدید و خفن و باهوش :::

1:گزینه show hidden رو وقتی فعال کنم و ok کنم ترتیب اثر داده نمیشه.

2:پوشه ها را مخفی کرده و به جای خود یه فایل با همان نام و شکل پوشه با پسوند exe به حجم 748 kb قرار میدهد که وقتی روی آن کلیک کنم محتوی اون پوشه را داخل یک پنجره جدید باز میکنه.

3:وقتی وارد task manager و سریرگ proceses میشوم تمام محتوی آن را مخفی میکند

دیگه اینکه فقط رو پوشه کار میکنه کاری به درایو نداره

امیدوارم بتونید در کشتن این ویروس کمکم کنید .راستی با همه ویروسکشها norton - avgامتحان کردم فایده نداشت .

فقط kasper یه چنتا از این فایلا exe را پاک کرد ولی اونم فایده نداشت.

فعلا بای

مستانه
04-12-2007, 14:17
سلام
من به سيتمم آنتي ويروس nod32 داشت كه يكبار براي بازكردن سايتي بهم اخطار داد . من بي احتياطي كردم و كارم رو ادامه دادم . بعدا با هر آنتي ويروسي كه نصب و اسكن كردم مثل كاسپر و trend و ..يا چيزي پيدا نكردن يا تعدادي زيادي اسپايور پيدا كردن . البته چوم اون فايها در پوشه temp در localsetting من بود همه رو پاك كردم . الان winxdefender دارم كه البته فقط اسكن مي كنه ولي remove نمي كنه اما ميگه اسپايور و تروجان دارم . لطفا اگه كسي activate winxdefender رو داره برام بذاره . ممنون

hoka2006
06-12-2007, 12:44
کسی نیست جواب ما رو بده !!

nasambros
06-12-2007, 13:33
منم این ویروس دیدم. هیچ کاریش نتونستم بکنم فعلا
Trojan remover آخرن ورژن شو نصب کردم با Bit Defender بهترین آنتی ویروس دنیا. گذاشتم فول اسکن تا ببینم چی میشه.
اما خیلی امیدوارم که بشه

shahbandari
06-12-2007, 19:18
سلام من با چند تا کامپیوتر در یک سازمان کار می کنم که فکر میکنم سیستمها ویروس گرفته اند یا (trojan) چون فولدرها و پوشه ها با پسوند exe ظاهر می شوند و سرعت باز شدن پوشه ها خیلی کم است آیا این واقعاً یک ویروس یا تروجان است البته task manager ; msconfig ; regedit باز می شوند با ویروس کش که اسکن می کنم.(bit difender ) ورژن 10 ، فایلهایی پیدا می کند که فکر می کند تروجان هستند ولی نمی تواند آنها را بکشد
من به یه کمک فوری نیاز دارم
ممنونم

Bar0n
06-12-2007, 20:11
:8:دوست عزیز شما می تونید از ویروس کش قوی Avg استفاده کنید . این ویوس میتونه ویروس های موبایل هم بکشه:10:

Bar0n
06-12-2007, 20:12
ضمنا بیش از 100 میلیون نفر تو دنیا از این ویروس کش استفاده می کنن آپدیت هم میشه

golmohammadi
07-12-2007, 12:39
شما از NOD32 استفاده كن
مطمئنا ويروسها را ميكشه
اما اگر موقع باز كردن درايو Open With اومد بايد يه سري از فايلها را دستي پاك كني كه روش اين كار قبلا بيان شده است
راستي يه نگاه بنداز ببين Folder Options حذف شده يا سر جاشه ؟

Reza P30
07-12-2007, 14:20
سلام

دوستان فلشم یه ویروس کوچیکی داره اونم اینه که کلیک راست که میکنی به جای Open یه چیز چرت و پرتی نوشته!:41::41::41::41:

چطوری از بین میره!:18::18:

خداحافظ

Reza P30

kavehtala
07-12-2007, 15:50
به احتمال زیاد این ویروس مرورگر ویندوز(Explorer.exe) را آلوده کرده است و با بازدید شما از هر پوشه آن پوشه اگر
با دسترسی نوشتاری باشد آلوده میشود و دلیل اینکه ویروس یاب نمیتواند آنرا از بین ببرد همین آلودگی فایل ذکرشده
و نیز فعالیت فایلهای پشتیبان ویروس است شما باید سرویس بازگشت ویندوز(System Restor) را غیر فعال نمایید
و از مسیر های رجیستری(Resgistry) و تنظیمات سیستمی (MSConfig) و همچنین پوشه استارت آپ(StartUp)
برنامه های مشکوک و خود ویروس را پاک کنید و قبل از اینکار مرورگر ویندوز بسته باشد سپس توسط آنتی ویروس(Anti-Virus)
به روز(Update) شده اقدام به پاکسازی کنید واگر جواب نداد بصورت دستی آنها را پاک کنید ضمنا پوشه های موقتی(Temp)
را خالی کنید و در حالت امنیتی سیستم(Safe Mode) به روش دستی عمل کنید.