PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄ درخــواســت مــقــالات و مــنــابــع عــلــمــی ►►

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

Babak_King
12-04-2006, 18:11
هر کس هر مقاله ای می خواد اینجا مطرح کنه من و بقیه دوستان و موتوره جستجویه گوگل در خدمتیم :) ;)

دوستان لطفا برایه جستجویه مقاله در خواستی ابتدا به این آدرس مراجعه کرده و در صورته نبوده مقاله اینجا درخواست بدن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تشکر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

you_veh
13-04-2006, 18:09
در مورد سيمان يك مقاله روز.
اگه فارسي بود خيلي بهتره.
مرسي

saeed666
13-04-2006, 20:21
سلام
به لینک زیر از سایت رشد بروید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

you_veh
14-04-2006, 13:07
مرسي.اگه ميشه از سايتهايي مثل دانشنامه ويكيپيديا نباشه

mmsarani
15-04-2006, 12:49
سلام دوستان
يك تحقيق آماري مي خواستم در اصل يك پروزه آمار براي سال دو م دبيرستان مي خواستم لطفا تا قبل از سه شنبه برام جور كنيم
خيلي ممنونم

seyyed.ali
15-04-2006, 13:56
در باره reservoir simulation يه مقاله يا ترجيحا يه كتاب
اگه لطف كنيد
البته يه كتاب به همين اسم ماله يه نويسنده ترك هستش كه اسمش تو خاطرم نيس
اونو كه اگه كسي پيدا كنه هلاك كرده مارو
از همتون هم تشكر ميكنم واسه اينكه براي كمك كردن به بقيه وقت ميذاريد

mohammad_xlr
15-04-2006, 14:47
لطفا مقاله اي درباره ي دوربين هاي مدار بسته ي موجود تو بازار و مقايسه بينشون لطف كنيد يا اگه همچين تاپيكي قبلا موجود بوده آدرسش؟لطفا.

metycpu
15-04-2006, 16:38
میشه یه مقاله در مورد سازمان های دانش بنیان به من بدین؟
ممنون

mohammad ashena
15-04-2006, 20:09
سلام من یک مقاله جامع در مورد یک شغل نیاز دارم که ب بسم الله تا ن والضالین در مورد اون شغل توضیح داده باشه هر شغلی هم باشه فرقی نداره
اگه کسی کمکم کنه خیلی ازش ممنونن میشم

navid_mansour
15-04-2006, 20:22
یک مقاله در مورد تاثیر آلودگی هوا بر آبهای سطحی زمین

Marmoulak
16-04-2006, 14:57
با سلام

اگه ميشه كسي يه مقاله خيلي توپ راجع به اعضاي بدن براي برادر كوچيكم بده تا چهار شنبه هم بيشتر وقت نداره

با تشكر

Marmoulak
17-04-2006, 21:11
پس چي شد شما كه گفتين هر چي مي خواي بگو

mohammad hamed
18-04-2006, 13:13
با سلام
يه تحقيق زبان اصلي انگليسي در مورد plc paper 2004 كه براي ترجمه در درس زبان فني مي خوام. بين 8 تا 10 صفحه مي خوام
اگه ترجمه شو هم دارين بدين كه ديگه عالي
فقط عجله كنيد كه وقتش تمام شده. فوريه فوريه
با تشكر
منتظر هستم

Marmoulak
18-04-2006, 21:33
بابا ايهناس يكي جواب بده ديگه وقتي نمونده

Babak_King
22-04-2006, 08:14
بابا ايهناس يكي جواب بده ديگه وقتي نمونده

مارمولک جان آخرش به کارت اومد اونی که بهت دادم؟

an1384
23-04-2006, 09:51
یک مقاله توپ راجع به فیبر نوری نیاز دارم لطف کنید هر چه زودتر ارسال کنید. با تشکر

Monica
23-04-2006, 09:57
salam
ie maghale dar morede "ZANAN"
merC

Babak_King
23-04-2006, 12:46
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فیبر_نوری

یک مقاله توپ راجع به فیبر نوری نیاز دارم لطف کنید هر چه زودتر ارسال کنید. با تشکر

Babak_King
23-04-2006, 12:50

salam
ie maghale dar morede "ZANAN"
merC

Monica
23-04-2006, 14:08
vaghean mamnun agha babak aali bud.
movafagh bashid & bye

شوشتر
24-04-2006, 11:58
يه مقاله در مورد ترانسفور ماتور يا ژنراتور لطفا

Babak_King
25-04-2006, 13:25
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1%D9%88%D8%B1%D9%85%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1

باضافه این لینک که گفتم اول اینجا بعد در خواست:

leila_kl
25-04-2006, 14:19
اگه لطف كنيد و مقالات جامعه شناسي در موضوعات زير را معرفي كنيد ممنون ميشم.
جامعه شناسي تعاون- جامعه شناسي سياسي

rezasafa2000
26-04-2006, 00:36
اگه كسي كتاب يا مقالاتي راجع به روشهاي موفقيت .. چگونه شاد باشيم .. و موضوعاتي از اين دست داره معرفي كنه !

leila_kl
26-04-2006, 08:29
اگه كسي كتاب يا مقالاتي راجع به روشهاي موفقيت .. چگونه شاد باشيم .. و موضوعاتي از اين دست داره معرفي كنه !

من فكر ميكنم سايت مردمان يكي از بهترين سايتها در ارائه اينگونه مقالات هست ميتوني يه سري بهش بزني

mohammad hamed
26-04-2006, 20:09
با سلام . من يه مقاله درباره ي اكسل خورو ها مي خواستم
با تشكر
منتظر هستم

mehdioffflone
29-04-2006, 00:56
سلام
این مقاله رو میخوام

فتح اله امي / احسان موحد نژاد، بررسي سلول تست موتورهاي پيستوني و معرفي دينامومتر مناسب براي آن، دوازدهمين كنفرانس سالانه و هشتمين كنفرانس بين المللي مهندسي مكانيك، دانشگاه تربيت مدرس، ارديبهشت 1383

یا یه چیزی تو همین مایه ها

با تشکر فراوان

jennnifer
29-04-2006, 10:01
يه مقاله يا سايت ميخوام در مورد شگفتي هاي جهان يا طبيعت ( مثل هيماليا يا برج هاي بزرگ جهان . آمازون و .... ) ... به زبان اصلي (انگليش) واسه ترجمه ...منتظرم ... فوريه ها !!!!!

jennnifer
29-04-2006, 10:02
حتما به زبان انگليسي باشه ها .....ممنون

mohammadjabbarat
29-04-2006, 15:08
با سلام خدمت دوستان عزيز دانشجوي دانشگاه زابل هستم مقالاتي در رابطه با نحوه ساخت قطعات الكترونيكي وعملكرد انها ميخواهم :) :cool:

Babak_King
30-04-2006, 14:38
سلام اینو پیدا کردم ببینین به کارتون میاد:

اگه لطف كنيد و مقالات جامعه شناسي در موضوعات زير را معرفي كنيد ممنون ميشم.
جامعه شناسي تعاون- جامعه شناسي سياسي

Babak_King
30-04-2006, 14:42
يه مقاله يا سايت ميخوام در مورد شگفتي هاي جهان يا طبيعت ( مثل هيماليا يا برج هاي بزرگ جهان . آمازون و .... ) ... به زبان اصلي (انگليش) واسه ترجمه ...منتظرم ... فوريه ها !!!!!

یه اسمه انگلیسی حداقل بدین تا کمکتون کنم :blink:

Babak_King
30-04-2006, 14:43
سری به این انجمن بزنین دوستان راهنماییتون می کنن:

با سلام خدمت دوستان عزيز دانشجوي دانشگاه زابل هستم مقالاتي در رابطه با نحوه ساخت قطعات الكترونيكي وعملكرد انها ميخواهم

farzad_star
01-05-2006, 20:08
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم
یه در خواست داشتم
می خواسم اگه میشه یه مقاله یا E-Book در مورد سیستم های خبره یا منطق فازی بهم معرفی کنید(E-Book بهتره)
ممنون میشم

hamish
02-05-2006, 17:26
سلام
در مورد "الگوريتم پنجره هاي لغزنده"(Algorithm Sliding Windows)اگر اطلاعاتي داريد ممنون ميشم در اختيار منم قرار بديد
اين مطلب در مورد شبكه هاي كامپيوتري است.

Babak_King
02-05-2006, 20:27
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم
یه در خواست داشتم
می خواسم اگه میشه یه مقاله یا E-Book در مورد سیستم های خبره یا منطق فازی بهم معرفی کنید(E-Book بهتره)
ممنون میشم

کتاب پیدا نمی کنی

اینم یکی از مزایایه کمک در بهینه سازی واژه نامه وی کی پدیا:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سیستم‌_خبره

اینجا بیشتر کمک کنین:

سلام
در مورد "الگوريتم پنجره هاي لغزنده"(Algorithm Sliding Windows)اگر اطلاعاتي داريد ممنون ميشم در اختيار منم قرار بديد
اين مطلب در مورد شبكه هاي كامپيوتري است.

سلام عضویتتو تبریک میگم ببین به کارت میاد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]**[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]**[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشی

selejwest
04-05-2006, 13:28
اولا بگم اگه اين مقالات رو آماده نكنم 6واحد پر. ويه ترم عقب افتادگي.حالا مقاله ها:گراديان يا مشتقات جهتي و حل معادلات بوسيله سريها يا قضيه لاپلاس،يكي از هر كدوم در 20 صفحه.متشكر ميشم كمكم كنيد. انشاالله جبران ميكنم

hamed79
04-05-2006, 23:48
سلام
من يه سري مقاله فارسي درباره انرژي هاي نو كه جديد باشن نياز دارم واسه پروژم .
اگه كسي ميتونه لطها كمكم كنه .
يه سري آمار جديد در مورد ايران در اين زمينه هم نياز دارم .
ممنون

Hidden-H
05-05-2006, 00:16
سلام دوست من...
راستشو بخواي من الان از يه مسافرت اومدم گيج مي زنم
اگه ميشه بيشتر توضيح بده
ممنون

Renjer Babi
05-05-2006, 06:40
دوستان یک تحقیق برای مدرسه میخاستم در مورد یک سلاح سنگین
اگه کمک کنید ممنون میشم

Mirzaie
06-05-2006, 01:10
فکر کنم این تاپیک مربوط به بخش موضوعات علمی بشه و نه الکترونیک!

Babak_King
06-05-2006, 08:19
جان selejwest سلام
ببین اینا به کارت میاد:

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D8%AA

Babak_King
06-05-2006, 08:24
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ویژه:Search?search=%D8%B3%D9%84%D8%A7%D8%AD+%D 8%B3%D9%86%DA%AF%DB%8C%D9%86&go=%D8%A8%D8%B1%D9%88%D8%AF

دوستان یک تحقیق برای مدرسه میخاستم در مورد یک سلاح سنگین
اگه کمک کنید ممنون میشم

اول سرچ تو ویکی پدیا

Renjer Babi
07-05-2006, 06:46
ممنون دوستان
موفق باشید

hamed79
07-05-2006, 12:46
سلام چند تا مقاله جديد در مورد "انرژي هاي نو"( خورشيد باد ژئوترمال و ...) ميخوام.(رشته برق)
فارسي لطفا و هر چه بيشتر بهتر
همچنين در مورد نيروگاه بادي منجيل هر مطلبي كه بود و يه سري آمار در مورده ظرفيت هاي جديد نيروگاهش .
مرسي

selejwest
09-05-2006, 23:03
توي اون ساتها چيزي پيدا نكردم

mohadese
15-05-2006, 14:27
سلام و خسته نباشيد.
من دانشجوي رشته فني مهندسي هستم و براي واحد تربيت بدني احتياج به تحقيق در مورد ورزش هاي قدرتي با متن لاتين ميباشم واز انجا كه در اين شاخه تخصصي ندارم خواهشمندم از دوستان متخصص در اين زمينه من را سريعا ياري كنند :rolleye:

alex_pk
16-05-2006, 08:51
سلام دوستان

من به چنتا مقاله احتياج دارم (تحقيق براي دانشگاه)
البته تو يك تاپيك جداگانه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم اين درخواست رو دادم و قسمتي از تحقيقم رو بدست آوردم(دستشون درد نكنه) ولي هنوز قسمت اصلي مونده. :)

من یه مقاله(پروژه)در مورد انرژی هسته ای لازم دارم...
اگه کسی داره لطف کنه برای من بزاره...البته اگه میشه متن رو همین جا بذارین و بصورت پی دی اف نذارین چون من اینجا اجازه دانلود ندارم.
(برای آزمایشگاه فیزیک میخوام...10 نمره داره...10نمره دیگش هم عملیه)

====================
یه پروژه دیگه هم لازم دارم که شامل چند بخشه:
ماده و پاد ماده_از آغاز تا کنون_(این از همه مهمتره) مربوط به پایان نامه استادمون میشه که گفته ما براش پیدا کنیم 5 نمره داره_انگليسي هم باشه اشكالي نداره_استادمون سايت Arxiv ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو پيشنهاد كرد ولي من چيزي ازش سر در نياوردم! :)

فیزیک پلاسما
فیزیک اتمی
فیزیک الکتریسیته

هر کدومش رو لطف کنید ممنون میشم.
(اگر هم نداشتید به سلیقه خودتون یه تحقیق در مورد فیزیک برای من بذارین)

خيلي ممنون.

alex_pk
16-05-2006, 08:54
البته اگه متن رو توي word هم بذارين اشكالي نداره(فعلا اجازه دانلود دارم)

تا دوشنبه ديگه(با التماس به استاد!) تمديد شد.

Babak_King
18-05-2006, 08:19
سلام الكس جان اين انرژيه هسته اي:

در مورده فيزيك هم اينجا ها رو ببين:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8C%D8%B2%DB%8C%DA%A9

موفق باشي

Babak_King
18-05-2006, 08:20
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%A7%D9%85

سلام و خسته نباشيد.
من دانشجوي رشته فني مهندسي هستم و براي واحد تربيت بدني احتياج به تحقيق در مورد ورزش هاي قدرتي با متن لاتين ميباشم واز انجا كه در اين شاخه تخصصي ندارم خواهشمندم از دوستان متخصص در اين زمينه من را سريعا ياري كنند

موفق باشيد

jahani
18-05-2006, 23:16
منم ميخوام...درباره تئوري فازي
ممنون

Razel
19-05-2006, 02:58
سلام دوستان

من برای پروژه کارورزیم یه تحقیق در باره مخابرات و تلفن می خواستم.( تاریخچه تلفن و مخابرات در ایران ).
البته اگه مطالبی هم درباره تاریخچه مخابرات در اردبیل باشه که چه بهتر.

خودم خیلی گشتم ولی چیز به درد بخوری پیدا نکردم.

دوستان لطفا کمکم کنید که خیلی بهش نیاز دارم.

خیلی ممنون :happy:

sourena
19-05-2006, 03:02
من باسه درس مباني ارتباط جمعي مقاله توپ و خفن ميخوام راجع به ماهواره هاي ارتباطي...ممنون..منتظرم.

Babak_King
19-05-2006, 20:51

منم ميخوام...درباره تئوري فازي
ممنون

ببین این به کارت میاد

=======

سلام دوستان

من برای پروژه کارورزیم یه تحقیق در باره مخابرات و تلفن می خواستم.( تاریخچه تلفن و مخابرات در ایران ).
البته اگه مطالبی هم درباره تاریخچه مخابرات در اردبیل باشه که چه بهتر.

خودم خیلی گشتم ولی چیز به درد بخوری پیدا نکردم.

دوستان لطفا کمکم کنید که خیلی بهش نیاز دارم.

خیلی ممنون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%88+%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86&fulltext=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88

==========

من باسه درس مباني ارتباط جمعي مقاله توپ و خفن ميخوام راجع به ماهواره هاي ارتباطي...ممنون..منتظرم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ماهواره

Razel
19-05-2006, 22:54
ببین این به کارت میاد

=======

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%88+%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86&fulltext=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88

==========

دستت درد نکنه تقریبا مشکلم رو حل کرد.
خیلی ممنون :happy:

gheble
21-05-2006, 11:38
با سلام خدمت همه علما
من يه مقاله در موزد بايوس كامژيوتر مي خوام كه توش در مورد وضعيت كليد شيفت توضيح داده باشه
ممنونمممممم.

mohadese
21-05-2006, 15:56
از پيكي ويديا(اميدوارم درست نوشته باشم) و الكس تشكر مي كنم. مقاله پيكي ويديا بد نبود و سايتي كه الكس معرفي كرده بود عالي بود .جبران ميكنم.
لطفا اگر در مورد تاريخ اسلام مقاله اي داريد برايم بفرستيد .ممنون :tongue:
در ضمن فونت ايميل هاي فرستاده شده نامشخص و ناخوانا است چه كار كنم

hamed79
23-05-2006, 00:51
نه دوستان عزيز كاملا برقيه
چطور تا حالا از انرژي هاي نو چيزي نشنيدين ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته صنعت جديديه ولي نه اونقدرم بي سر و صدا
انرژي هاي نو : توليد برق بوسيله انرژي هاي : خورشيدي باد ژئوترمال جذر و مد ...........

mehradjj
29-05-2006, 21:11
آقا تو رو خدا كمك كنم من زياد وقت ندارم.....يه مقالاه نسبتا طولاني درباره :
1:ليزرهاي مايع يا
2: ليزرهاي شيشه اي يا
3: ليزرهاي پر قدرت (Co2) يا
4: امواج جاذبه اي يا
5: انرژي منفي (انرژي در دماي زير صفر مطلق)

دوستان فقط مقدار مقاله مهم است..يه كم زياد باشه يعني توضيحات زياد باشه......

ممنون ميشم اگه كمكم كنيد..از خجالتتون در ميام...

Babak_King
29-05-2006, 22:55
این همه نتیجه تو گوگل هر چی میخوای بگیر دیگه مهرداد جان:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 4%D9%8A%D8%B4%D9%87+%D8%A7%D9%8A&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

بازم اگه پیدا نکردی بگو تا برات پیدا کنم
موفق باشی

piishii
30-05-2006, 00:55
من دوتا میخوام البته چون مال کسی اگه از 5 صفحه بیشتر باشه بهتره .
یکی اثرات الکل و دیگری هم بحران های روحی بشر امروزی.
اگه مال خودم بود مزاحم نمیشدم اما خب .........
به هر حال قبلش تشکر میکنم .

Marichka
30-05-2006, 01:03
من دوتا میخوام البته چون مال کسی اگه از 5 صفحه بیشتر باشه بهتره .
یکی اثرات الکل و دیگری هم بحران های روحی بشر امروزی.
اگه مال خودم بود مزاحم نمیشدم اما خب .........
به هر حال قبلش تشکر میکنم .

سلام
اين در مورد مشروبات الكلي:

الكل

الكل ماده‌اي است كه وضعيت جسمي و ذهني را تغيير داده، مي تواند موجب از دست رفتن كنترل بر رفتار شود و در درازمدت، مشكلات اجتماعي، جسمي و رواني به وجود آورد.

آثار مضر الكل

مصرف الكل موجب مشكلات وخيمي براي سلامت شخص مي شود. الكل پس از نوشيدن، از طريق معده و روده كوچك جذب خون مي‌شود و 35 نا 45 دقيقه بعد به حداكثر ميزان غلظتش در خون مي‌رسد. ميزان غلظت به عواملي چون وزن شخص و نيز اين كه آيا شخص الكل با غذا خورده است يا با معده خالي، بستگي دارد. اگر الكل را با غذا خورده باشيد، بدن آن را كندتر جذب خواهد كرد. كبد، الكل را با سرعتي در حدود يك واحد در ساعت تجزيه مي‌كند. بدن قادر به تغيير اين مقدار نيست؛ بنابراين، هرچه بيشتر الكل بنوشيد، بدن وقت بيشتري لازم دارد تا آن را تجزيه كند. در كوتاه مدت، نوشيدن زياد الكل موجب مستي و خماري مي‌شود و در درازمدت به اكثر دستگاه‌هاي بدن صدمه مي‌زند. مصرف دايم و الكل ممكن است موجب وابستگي به الكل و مشكلات اجتماعي از جمله خشونت خانوادگي و بلهوسي شود. الكل كنترل مغز بر خويشتن‌داري و توازن و هماهنگي حركتي را مختل مي‌كند. نوشيدن درازمدت الكل به سلول هاي مغزي كنترل كننده يادگيري و حافظه صدمه مي رساند. مصرف الكل موجب التهاب كبد (هپاتيت) شود. نوشيدن الكل قادر است به كبد صدمه شديد وارد كند و موجب بيماري‌هاي چون سيروز و سرطان شود. ممكن است در نتيجه مصرف الكل، زخم معده و دوازدهه (اولين قسمت روده كوچك) ايجاد شود. علاوه بر آن، خطر پيدايش سرطان معده نيز وجود دارد. الكل ممكن است، عملكرد جنسي را مختل كند. در درازمدت شايد ميزان باروري هم كاهش يابد. نوشيدن الكل رگ‌هاي پوست را گشاد كرده، موجب دفع گرما از بدن مي شود. نوشيدن درازمدت الكل خطر ابتلا به پرفشاري خون را مي‌‌افزايد.
براساس تازه‌ترين پژوهشها، مردان چيني كه از نوشيدني‌هاي الكلي استفاده مي‌كنند، 2 برابر بيشتر از سايرين در معرض ابتلا به فشارخون بالا قرار دارند. بر اساس مطالعات انجام شده از سوي محققان دانشگاه تولان در نيولورلئان واكنش‌هاي جمعيت‌هاي غربي و آسيايي به دليل تفاوت نژادي نسبت به عوامل خطرزا از جمله مصرف الكل متفاوت است. در اين بررسي‌ها، بيش از 5300 مرد با متوسط سن 35 تا 74 سال مورد آزمايش و مطالعه قرار گرفتند. بر اساس نتايج اين مطالعات كه در مجله هايپرتنشن منتشر شده است، هر چه مصرف اين قبيل نوشيدني‌ها بيشتر باشد احتمال ابتلا به فشار خون بالا نيز به مراتب افزايش پيدا مي‌كند. اين در حاليست كه بيماريهاي قلبي يكي از قاتلان مهم بزرگسالان چيني در عصر حاضر است

الكل مقاومت كبد را در مقابل سموم كم مي‌كند
الكل مقاومت كبد را در مقابل كليه سموم كم مي‌كند و يكي از شايع‌ترين علل نارسايي كبد در غرب استفاده از الكل است.تاثير استفاده از الكل بر روي كبد را مي‌توان به سه قسمت تقسيم كرد. اول ايجاد كبد چرب ساده است كه به آن كبد چرب الكلي نيز مي‌گويند كه ظاهرا برگشت پذير است و مشكلي براي افراد ايجاد نمي‌كند

و درصورت ترك الكل نيز از بين مي‌رود .مرحله پيشرفته‌تر استفاده از الكل مرحله ايجاد هپاتيت كبدي است كه علاوه بر آن التهاب كبدي نيز به وجود مي‌آيد. معمولاً هپاتيت الكلي با قطع الكل بهتر مي‌شود اما هميشه اين طور نبوده و ممكن است برگشت ناپذير باشد.

اين عضو هيات علمي دانشگاه افزود: مصرف الكل براي افرادي كه داراي هپاتيت C هستند بسيار مضرست و باعث تسريع پيشرفت هپاتيت C در فرد مي‌شود. استفاده از الكل در افرادي كه دچار هپاتيت C هستند مقاومت به درمان ايجاد كرده و خطر ابتلا به سرطان كبد را در آنها تشديد مي‌كند.

مرحلة بعد ايجاد سيروز يا نارسايي كبدي است كه غير قابل برگشت است و دراين مرحله نمي‌توان كار زيادي براي بيمار انجام داد. سيروز كبدي به هر علتي كه ايجاد شده باشد خطر ابتلا به سرطان كبد را در افراد افزايش مي‌دهد

يكي از وظايف مهم كبد سم زدايي از مواد درون روده است كه استفاده از الكل باعث ضعيف شدن كبد و كم شدن مقاومت كبد در مقابل سموم مي‌شود و خطر ايجاد مسموميت‌ها بالا مي‌رود. ضمن اينكه زنان به عوارض بد الكل حساس‌ترند و ممكن است به الكل‌هايي با درصد پايين نيز واكنش نشان دهند

مورد دوم رو من چيزي پيدا نكردم.
موفق باشيد

ويرايش: اينجا هم كه سايه جان زحمت كشيدن مي تونين مطالب بيشتري پيدا كنين.

bb
30-05-2006, 06:03
دوستان عزیز من
من مقاله درباره کانی های سرطان زا می خوام .

wahid2003vj
30-05-2006, 15:16
با سلام
من یه مقاله کامل در مورد روش تحقیق میخوام( آموزش روش تحقیق)
با تشکر

mohadese
10-06-2006, 16:15
salam
man nemitavanm mail haie ke be man mishavad ra bekhanam.fontha ra camputer man nemikhanad.che kar konam?

mehrasa
13-06-2006, 10:54
سلام من یه مقالهی فارسی در مورد "اسلوسکوپ" می خوام؟ help me please

Babak_King
13-06-2006, 21:37
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3%DA%A9%D9%88%D9%BE

موفق باشی

Behzad.master
13-06-2006, 21:39
اگر مقاله علمب مبخوايم به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه كنيد و بعد search كنيد

madsky
20-06-2006, 12:53
سلام
من يه پايان نامه در مورد هوش ذهني يا اختلالات يادگيري يا افسردگي در زنان
براي دانشگاه پيام نور مي خواستم در سايت ايران داك اين پايان نامه ها وجود دارند اما پولي هستند اگر كسي برام اين پايان نامه ها رو لينكشو بزاره خيلي لطـــــــــف كرده. <پايان نامه باشه>

d_askari1360
20-06-2006, 12:57
من يه مقاله يا تحقيق در مورد نحوه تدريس زبان انگليسي مي خوام

Babak_King
20-06-2006, 13:36
سلام دوسته عزیز بهترین منبعه پایان نامه در حاله حاضر همون سایته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست شما بعد از عضویت که از کلیک رویه جستجو در 510000 رکورد حاصل میشه و ورود به این بخش می تونین از پایان نامه ها استفاده کنین فقط پایان نامه مورده نظرتون رو انتخاب و رویه کل پایان نامه کلیک کنید مثله:

سپس باید با استفاده از پرینتر تک تکه صفحات رو پرینت کنید

دو نکته:
1.اینترنت اکسپلورر مرورگرتون باشه
2.Acrobat reader رو نصب کنید

موفق باشید

roohoravan
21-06-2006, 00:49
با سلام.من مقاله اي در مورد مضرات قليون ميخواهم.البته علمي وپزشكي باشد.سپاسگزارم.

divoonejoon
30-06-2006, 13:35
سلام دوستان من 1 مقاله در مورد معماري منظر Land scape مي خوام مرسي از لطفتون

Babak_King
30-06-2006, 13:48
سلام
این سایته خوبیه:

موفق باشی

divoonejoon
30-06-2006, 22:54
مرسي بابك جان فقط نوشته (( بزودي متن كامل كليه مقالات با امكان جستجو فراهم مي آيد. )) الان فقط فهرستش هست اگه امكان داره 1 جاي ديگرو معرفي كنين .. بازم ممنون

Mohammad_Ahrari
10-07-2006, 14:01
دوستان من يك مقاله ي جامع و مانع در مورد آينه ها و عدسي ها ميخواستم

ممنون ميشم

باي

piishii
13-07-2006, 18:16
سلام.
یک مقاله در مورد پرورش مرغ یا مرغ داری میخواستم .
به انگلیسی لطفا.
در حد 3 صفحه باشه کافیه .
مطلبش زیادم سخت نباشه ( ببینید چجوری به من میگن برو دنبال مقاله ! )
پیشاپیش ممنونم.

Harry Potter
15-07-2006, 20:43
سلام.
به انگلیسی لطفا.
پیشاپیش ممنونم.
سلام piishii جان
اینجا برای درخواست مقالات کامپیوتری است:

منتقل شد به انجمن موضوعات علمی ...

Babak_King
16-07-2006, 08:55
دوستان من يك مقاله ي جامع و مانع در مورد آينه ها و عدسي ها ميخواستم

ممنون ميشم

باي

سلام شرمنده چند وقتی گرفتار بودم ببین این به کارت میاد:

Babak_King
16-07-2006, 08:56
سلام.
به انگلیسی لطفا.
پیشاپیش ممنونم.

یه اسمه انگلیسی لا ا قل میدادی !!

hadi_mdk
18-07-2006, 22:14
سلام
یک نفر یک مقاله در مورد ادبیات بده زیادم فوری نیست
بابای

Babak_King
18-07-2006, 22:30
سلام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ویژه:Search?search=%D8%A7%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8 %A7%D8%AA&fulltext=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88+%D8%B4%D9% 88%D8%AF

nt
21-07-2006, 02:52
:blush: سلام
من يك مقاله درباره حافظه مي خوام كه شامل بخش هاي زير هم باشد:
- تشريح تقسيم بندي حافظه
- حافظه متن
- حافظه Page
- تشريح Page هاي مختلف و علت وجود آن
- كار مستقيم روي حافظه صفحه تصوير شي

Babak_King
21-07-2006, 20:48
:blush: سلام
من يك مقاله درباره حافظه مي خوام كه شامل بخش هاي زير هم باشد:
- تشريح تقسيم بندي حافظه
- حافظه متن
- حافظه Page
- تشريح Page هاي مختلف و علت وجود آن
- كار مستقيم روي حافظه صفحه تصوير شي

سلام

راستش من این همه حافظه اینجا دیدم ببین اگه غیره اینا بود باز بزارم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ویژه:Search?search=%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D9 %87&fulltext=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88+%D8%B4%D9% 88%D8%AF

:happy:

hadi_mdk
21-07-2006, 21:43
سلام
یک مقاله در مورد تاریخ نیاز دارم

hadi_mdk
21-07-2006, 21:44
خیلی هم فوری !!!!

Babak_King
21-07-2006, 21:50
سلام بع پسته اول دقت کنید
ویکی پدیا مرجعه کاملیست
ضمنا از پسته بیهوده بپرهیزید
nt
21-07-2006, 22:16
سلام

راستش من این همه حافظه اینجا دیدم ببین اگه غیره اینا بود باز بزارم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ویژه:Search?search=%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D9 %87&fulltext=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88+%D8%B4%D9% 88%D8%AF

:happy:
مرسي اين ها را ديدم ولي اگر بيشتر و كامل تر توضيح داده باشد بهتر هست چون من بايد اين ها را در 5 ساعت كنفرانس بدهم و 10 نمره دارد و تازه بايد مقاله اي باشد كه جلوي دختر ها استاد من را ضايع نكند و من تا 2شنبه وقت دارم :blink:

hadi_mdk
22-07-2006, 18:32
اگه بلد بودم جواب مي دم .

DVDUFO
24-07-2006, 01:49
منابع کارشناسی ارشد رشته تاریخ را میخواستم.
اگه کسی بتونه پیداش کنه و بده خیلی ممنون می شم.
مرسی :happy:

Marichka
24-07-2006, 13:43
منابع کارشناسی ارشد رشته تاریخ را میخواستم.
اگه کسی بتونه پیداش کنه و بده خیلی ممنون می شم.
مرسی :happy:

سلام دوست عزیز
گرایش مورد نظرتون رو مشخص نکردید. با این حال من منابع تاریخ تمدن اسلامی رو پیدا کردم اگه همین مدنظرتون بوده باشه؟...
=================
کتب پیشنهادی جهت مطالعه دروس کارشناسی ارشد تاریخ و تمدن ملل اسلامی
تاریخ سیاسی اسلام:حسن ابراهیم حسن

تاریخ تمدن :جرجی زیدان

تاریخنگاری در اسلام: صادق سجادی . هادی عالم زاده

تاریخ خلافت عباسی از آغاز تا پایان آل بویه: احمد رضا خضری

جغرافیای تاریخی کشورهای اسلامی: قرچانلو

تاریخ اسلام: علی اکبر فیاض

علم در اسلام:سید حسین نصر

تاریخ علوم عقلی در تمدن اسلامی تا اواسط قرن پنجم: ذبیح الله صفا

تاثیر تمدن ایرانی بر فرهنگ و تمدن اسلامی :(محمد محمدی)

------- از کتابهای تاریخ عثمانی.صفوی.سلجوقیان. مغرب و اندلس.پیشنهاد میشود که از هرکدام یک مورد مطالعه گردد.

زبان عربی:

مبادی العربیه1,2: رشید الشرتونی

زبان انگلیسی:

(بخش مربوط بهIncyclopaedia of islam(iran

shia: allameh sayyid muhammad husayn tabatabai

the roots of religion

english for the student of theology I.II. III

جزوه های معماری: دوره کارشناسی

جزوه آموزش و پرورش: کارشناسی

تستهای تاریخ اسلام

websky
30-07-2006, 18:54
با سلام من از هر ک از ان مقاله ها 15 صفحه می خوام هر کسی کمک کنه 50 مگابات فضای لینوکس بهش می دم با همه امکانات نا محود کمک کنید

1-اهمیت ورزش و بازی برای کودکان دبستان

2- اهمیت تربیت بدنی در مدارس

3-مراحل تدریس در یک ساعت درس ورزش

4-روشهای تدریس تربیت بدنی

5-پیشنهادات و پیشگیری ها ایمنی در جریان بازی ها

6- ارزش یابی از میزان امادگی جسمانی دانش اموزان

این 6 قسمت هر قسمت 10 یا 15 صفحه منتظرم کمک کنید

Harry Potter
31-07-2006, 02:00
سلام
قوانین درخواست مقاله:

منتقل شد...

DVDUFO
05-08-2006, 01:05
سلام دوست عزیز
گرایش مورد نظرتون رو مشخص نکردید. با این حال من منابع تاریخ تمدن اسلامی رو پیدا کردم اگه همین مدنظرتون بوده باشه؟...
=================
کتب پیشنهادی جهت مطالعه دروس کارشناسی ارشد تاریخ و تمدن ملل اسلامی
تاریخ سیاسی اسلام:حسن ابراهیم حسن

تاریخ تمدن :جرجی زیدان
...........................
..........................

تستهای تاریخ اسلام

خیلی خیلی ممنونم از زحمات شما
این منابع خیلی بدردم خورد
اگه لطف کنین منابع تاریخ جهان رو هم بگین سپاسگدارتان میشم
با آرزوی موفقیت برای شما

hey_starboy
11-08-2006, 10:47
سلام
میخواستم ببینم کسی اینجا میتونه به من کمک کنه
یه مقاله یا تحقیق فارسی در مورد چگونگی نصب و راه اندازی و برنامه نویسی altivar های تله مکانیک واسم بفرسته
یا توی سایت قرار بده

دم همگیتون گرم

Mehdi_Full
15-08-2006, 15:37
دوستان لطف كنين در مورد رياضيات حاكم بر ريسمانها و ابر ريسمانها اگه اطلاعاتي و يا مقاله اي دارين بزارين ممنون ميشم .
البته اينو براي خودم نميخوام براي يكي از اقوام كه دانشجو هستش ميخوام

Marichka
19-08-2006, 09:46
سلام دوست عزیز
درخواستهای مربوط به مقالات علمی در این تاپیک مطرح میشه:

لطفا اونجا مطرح و پیگیری کنید :)

در ضمن آقای مفیدی هم در این تاپیک زحمت می کشن و مطالب خوبی در رابطه با ریاضیات قرار می دن. می تونین به اینجا هم یه سری بزنین:

موفق و پیروز باشید :)

piishii
20-08-2006, 23:31
سلام.
من در مورد شیمی سیالات درسنامه میخوام.
حدالمعقول درسنامه باشه نه مقاله.
سیالات 1 هم باشه بهتر.
ممنونم.

Harry Potter
21-08-2006, 02:29
سلام
piishii جان لطفا قوانین رو رعایت کنید:

منتقل شد به موضوعات علمی...

mehrdad_ati
23-08-2006, 18:23
سلام اگه میشه در 1 مقال خودروی ریو را مورد بررس قرار داده و آن را با دیگر خودرو های هم سطح مقایسه کنید

باتشکر فراوان :blush:

Harry Potter
23-08-2006, 23:11
سلام
قوانین درخواست مقاله:

منتقل شد...

Mohammad
24-08-2006, 11:51
سلام اگه میشه در 1 مقال خودروی ریو را مورد بررس قرار داده و آن را با دیگر خودرو های هم سطح مقایسه کنید

باتشکر فراوان :blush:
فکر می کنم این تاپیک می تونه کمکتون کنه==>دنیای اتومبیل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

SpaceNj
30-08-2006, 15:16
مقاله اي در مورد تغذيه داخلي پست هاي فشار قوي و ميزان روشنائي مطلوب نور در داخل اتاق فرمان و محوطه پست(مقدار روشنائي بر حسب واحد لومن)....با تشكر

Mohammad
03-09-2006, 00:41
زیر مجموعه درخواست مقاله فقط برای درخواست مقالات کامپیوتری است، و سایر موضوعات باید در انجمن متفرقه یا انجمن موضوعات علمی پی گیری شود.
با تشکر...

Marichka
03-09-2006, 08:56
سلام
درخواست مقاله در اين تاپيك لطفا:

موفق باشيد

mitra2006
05-09-2006, 02:31
چند تا مقاله درباره ادبيات به زبان انگليسي ميخواهم
خواهش مي كنم

smhosseini
05-09-2006, 09:00
توضيح بيشتري بديد. ادبيات مقوله ي وسيعي است كه شامل تاريخ ادبيات , ادبيات نمايشي, داستان , شعر , رمان و خيلي هاي ديگه ميشه و تازه وقتي بخواي تو ريزش وارد بشي بايست ببيني ادبيات كدوم كشور رو مد نظر داريد.

mitra2006
05-09-2006, 11:51
تاريخ ادبيات,
البته اين مقالات جوري باشه كه نويسندش خارجي باشه و ترجمه نشده باشه
ممنون از شما دوست عزيز

Harry Potter
07-09-2006, 01:15
سلام
این انجمن برای درخواست مقالات کامپیوتری است:

منتقل شد...

khaiyam
07-09-2006, 20:10
من سعی می کنم برات قرار بدم هری پاتر جان چه ربطی به انجمن کامپیوتر داره

Harry Potter
07-09-2006, 22:55
من سعی می کنم برات قرار بدم هری پاتر جان چه ربطی به انجمن کامپیوتر داره
سلام
این تاپیک اول در این انجمن بود:

khaiyam
09-09-2006, 16:52
من همون طور كه قول داده بودم برات قرار ميدم
-------------------------------------------------------------
From its beginnings in the 9th century, Modern Persian literature was dominated by poetry. Important poets of the 9th through the 12th century include Rudaki, noted for his qasidas (panegyrics, or written works of praise); Firdawsi, who wrote the famous epic of pre-Islamic Iran, the Shahnameh (completed in 1010); Omar Khayyam, author of the famous Rubáiyát; and Nezami, who wrote the collection known as Khamseh (Quintet). Persian poetry reached its height in the 13th and 14th centuries with mystical poets Jalal al-Din Rumi, Sa’di, and Hafiz. Subsequently, Persian literature declined, and for nearly five centuries both poetry and prose remained uninspired imitation of past masters. A literary revival began in the late 19th century and has continued to the present. Fiction, especially in the form of the short story, has emerged as a new and important genre. Modern Iranian writers include Mashid Amirshahi, Simin Daneshvar, Ismail Fassih, Houshang Golshiri, and Moshen Makhmalbaf (who also directs films). Writers may explore many themes that were prohibited prior to the 1979 revolution, such as political freedom, rebellion against authority, satire of monarchy, and fictional accounts of suffering under the Pahlavi dynasty. However, since the revolution, works deemed to be antireligious have been banned. See also Persian Literature.
Microsoft ® Encarta ® Reference Library 2005. © 1993-2004 Microsoft Corporation. All rights reserved.

khaiyam
09-09-2006, 17:00
Persian Literature
I INTRODUCTION

Persian Literature, literature in the Modern Persian language of the Islamic era, written in Arabic script (see Persian Language). This vast literature, marked by the predominance of poetry, is not confined to the geographic limits of Iran; it was also cultivated in Turkey and northern India. Both poetic and prose traditions remained strikingly stable for a millennium. Since the beginning of the 20th century, however, owing to the impact of Western culture, new trends have developed in the literature.

The pre-Islamic Persian literature, written in Old and Middle Persian between 650 bc and ad 650, includes the Gathas (divine songs), the most ancient of the sacred writings collectively named the Avesta; Middle Persian texts of Avesta; and epics to be recited at the court.

II CLASSICAL PERIOD

Following the Islamic conquest in the 7th century, Modern Persian gradually emerged as a literary language, incorporating an immense Arabic vocabulary and adopting Arabic script. Under the Samanids (9th-10th century) a new literary era began, and the ancient traditions of Persia merged with the culture of Islam. At the same time, in freeing Islam from an exclusive attachment to Arabic, Persian did much to universalize Islam and thus to expand and preserve it.

Persian poetry, which adopted Arabic forms, began sporadically in eastern Persia in the 9th century. Its four main genres are the epic, qasida (purpose poem), masnavi (long narrative poem), and ghazal (lyric). By the 10th century, Persian had become a mature and melodious medium—as is evident in the extant work of the versatile poet Rudaki, known as the father of Persian poetry. A few years after Rudaki's death, the Persian epic tradition, with its sources in the Avesta and Middle Persian texts, began. The first epic poet was Marvazi, who is alleged to have composed a Shah nameh (Book of Kings) in 910. This was followed by a better-known Shah nameh (975) by the 10th-century poet Daqiqi (died about 980); but the best known is that by Firdawsi, considered the great national Persian epic. Firdawsi devoted some 35 years to this monumental work of 60,000 couplets, completing it in 1010. Firdawsi's Shah nameh is a history of Persian kings from the earliest times to the death of the last Sassanid king in 651. Accounts of dynasties are followed with comments on the inevitability of change; the battle scenes are vividly depicted. Firdawsi was a superb storyteller; his characters are heroes and giants, but his language is comparatively free from hyperbole.

Very different from the epic is the qasida, a form first written by Rudaki. The majority of qasidas are panegyrics, but sometimes they are elegiac and didactic; occasionally, they deal with philosophical or biographical literature. The same rhyme is used throughout a qasida, which may be in any meter. The average length is between 60 and 100 lines, in couplets, but qasidas of more than 200 lines are not infrequent. The earliest exponents of the form, contemporaries of Firdawsi, were Unsuri (died about 1049), Asjadi, and Farrukhi, regarded as the greatest of the 400 poets alleged to have been maintained at the court of Sultan Mahmūd of Ghazna. Of the many panegyrists in the long history of Persian literature, Anvari is regarded as the foremost. An esteemed writer of philosophical qasidas is Nāser-e Khosrow (died about 1072); one of his works has been translated into English as Book of Lights (1949). Almost contemporary with Nāser-e Khosrow was Omar Khayyam, the greatest writer of the ruba'i (quatrain). He was a poet of singular originality, conveying his philosophy of life, a hedonism tempered with skepticism, through the medium of this simple, epigrammatic form.

The second half of the 13th century and the first part of the 14th are often regarded as the golden age of Persian poetry. In this period, during the Mongol invasion, lived three of Persia's greatest poets. Sa'di, Rumi, and Hafiz excelled above all in the ghazal, a passionate, sometimes mystical lyric form that, like the qasida, is composed on a single rhyme. Usually consisting of between 5 and 15 couplets, it may be written in any of a great variety of meters. The masnavi, by contrast, is a relatively long narrative poem in rhymed couplets and is a suitable vehicle for epic and romantic stories or mystical and philosophical themes. The best-known masnavis are those written by mystics. The first purported mystic masnavi was the Hadiqat al-Haqiqa (The Enclosed Garden of Truth, trans. 1911) by Sanā'i. He was followed by Attar, an exponent of the mystical doctrines of Sufism, and Rumi, whose Masnavi-ye Manavi consists of six books, containing nearly 30,000 couplets. Its basic theme is love; Rumi was chiefly concerned with problems and speculations bearing on the conduct, meaning, and purpose of life and the longing of the human soul for union with God. The Masnavi, almost every page of which moves, absorbs, and surprises the reader, is considered the most profound and the greatest work of Persian literature, perhaps of all Islamic literature. Of romantic masnavis, the best known is Khosrow o-Shirin (Khosrow and Shirin), one of five poems in the Khamseh (Quintet) of Nezami.

The period of poetic decline began as early as the 14th century. The last great classical poet was Jami, who was remarkable for the quality and the quantity of his literary work in both poetry and prose. Meantime, however, Persian poetry had been cultivated in India since the 11th century, and the romantic masnavis of the Indian poet Amir Khosrow, modeled on those of Nezami, were of high quality. In the 15th and, particularly, the 16th century, many Persian poets were attracted to the court of the great Indian moguls. The style of the Indian school, finding its way back to Persia, became the dominant model under the Safavids (16th-18th century) and was known as the Indian style (sabk-e hindi). Its greatest exponent was Sa'ib, whose poems are renowned for their imagery.

Although earlier scholars and theologians for the most part wrote their learned work in Arabic, a tradition of Persian prose also exists. One of the oldest extant pieces of Persian prose is the introduction, finished in 978, to the prose Shah nameh of Firdawsi, composed early in his career and used as the basis of his famous poem. Another is a translation, into extremely simple Persian, of the Arabic commentary on the Qur'an (Koran) by the Arabic historian Tabari, made by a group of scholars between 960 and 977. Under the Seljuks (11th-12th century), a varied prose literature of pleasing erudition flourished. The most popular genre was that of “Mirrors for Princes,” books of practical wisdom and rules of conduct. Among the early Mirrors, the Qabus-nameh, written (c. 1082) by the 11th-century ruler of Gurgan, Kaikavus ibn Iskandar, is the most attractive. In later didactic writing, the greatest prose master was Sa'di, author of the famous book of maxims (some also in verse) the Gulistan (Rose Garden, 1218).

Drama does not constitute a genre in classical Persian literature. The tazia—Shia passion plays centering on the lives of Shiite martyrs—are lacking in literary merit, but they are deeply rooted in the national consciousness. They reached a peak of popularity in the late 19th century.

III MODERN TRENDS

Toward the end of the 18th century various influences, including contact with the West, started to bring about change in Persian literature. The greatest writer of the early 19th century was Qā'im Maqām, whose well-known Mon sha'at represented a new approach to the art of letter writing. In the second half of the 19th century, the florid style characteristic of Persian prose since the 12th century began to be simplified; a change in subject matter also occurred. Works drawing attention to social and political evils in Iran were written; by the turn of the century a vigorous and lively press developed; and some pioneering serious dramas on patriotic and nationalistic themes were produced. All these activities contributed greatly to the national awakening that culminated in the constitutional revolution of 1905.

Since 1919, when the first collection of short stories in Persian appeared, it has been in this genre rather than in the novel that Persian writers have excelled; best known are M. A. Jamālzādeh, Sadiq Hidayat, Buzurq Alavi, Sadiq Chubak, and Jalal Al-e Ahmad. Hidayat, whose cynical, morbid works deeply affected the younger generation of writers, is considered one of the most significant writers of modern Iran. Since World War II, poetry has gained a new vitality. Some modern poets, following Nimā Yushij as their model, broke from tradition and experimented in blank verse. Drama in the Western sense began in the 19th century; well-known dramatists are Malkam Khan and Sa'edi, a versatile satirist.

Contributed By:
Amir Abbas Haidari

Marichka
10-09-2006, 08:24
سلام
درخواست مقاله در اين تاپيك لطفا:

ادامه رو اونجا پيگيري كنين :) ;)

ENTEZAR
16-09-2006, 08:55
سلام

من نیاز به دیتابیسی دارم که خیلی از گیاهان در اون باشه دارم

ممنون

ENTEZAR
17-09-2006, 10:14
کسی نداره؟

Marichka
17-09-2006, 12:51
سلام دوست عزيز
اين لينك :

در مورد گونه هاي گياهي بومي و سازگار شده ايران هست اگر منظورتون همينه.

در ضمن لطف كنيد درخواستهاي اين چنيني رو در اين تاپيك مطرح كنيد:

موفق و پيروز باشيد :happy:

s_lover
27-09-2006, 16:18
سلام كسي مغاله در مورد مشكلات هتلداري در ايران داره ممنون

Marichka
27-09-2006, 22:03
سلام دوست عزيز
اين يه لينك در مورد مشكلات هتلداري در ايران:

و دو تا مقاله:
================================================
چالش‌هاي هتلداري كشور در گفت‌وگوهاي ايسنا با مديران و دست‌اندكاران صنعت هتلداري

سرويس: گردشگري 1384/05/19 08-10-2005 11:02:29 8405-06272: کد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران سرويس: گردشگري

كارشناسان گردشگري و اقامتي كشور در تحليل معضلات فراروي گردشگري از معضلات و مشكلات اقامتي به عنوان مشكل لاينحل اين صنعت نام مي‌برند، به ويژه آنكه اكنون از بخش دولتي به عنوان رقيب اصلي بخش خصوص و عامل اصلي شكوفا نشدن هتلداري در ايران نام برده مي‌شود.

به گزارش خبرنگار ايسنا اين در حاليست كه گزارش‌هاي ارايه شده از سوي WTO گوياي آن است كه سال ‌2004 ميلادي بهترين دوران براي گردشگري بين‌المللي طي ‌20 سال گذشته بوده و حل اين مساله از سوي دست اندركاران گردشگري ايران ناديده گرفته شده است.

يكي از اركان اصلي در بخش گردشگري هتلداري است كه نبود استاندارد و پايين بودن درآمد سرانه در كشور باعث مراجعه كمتر مردم به هتل‌ها شده است. در اين راستا دولت بايستي به منظور افزايش تعداد گردشگران و مسافران در هتلها حمايتهاي لازم را از بخش هتلداري به عمل آورد تا به توسعه اين بخش كمك كند.

رئيس جامعه هتلداران ايلام در اين خصوص به خبرنگار ايسنا گفت: عدم توجه مسئولين به خواسته‌هاي هتلداران از معضلات اين بخش است.

وي افزود: توجه نكردن مسئولين به خواسته‌هاي هتلداران از جمله پرداخت وام بلند و كم بهره، عدم اعتناي بانكهاي عامل مخصوصا بانك رفاه كارگران از مسائل و مشكلات اين بخش است.

به گفته جعفر جهاني: كمبود مسافر و نداشتن سرمايه براي تعميرات و تجهيزات واحدهايي كه شمغول كار هستند از مشكلات هتلداري در اين استان بوده و بي‌توجهي مسئولين و كمبود مسافر و زوار باعث شده كه سرمايه‌گذاران از سرمايه‌گذاري در اين استان مايوس شوند.

رئيس جامعه هتلداران استان قزوين نيز بر اين باور است كه اولين معضل مساله كمبود هتل است كه با قولهايي كه داده شده اميدواريم يكي دو سال آينده تعداد زيادي هتل تتوسط بخش خصوصي و شركتهاي خارجي در ايران ساخته شود.

نايب رئيس جامعه هتلداران استان همدان هم به ايسنا مي‌گويد: از جمله معضلات بخش هتلداري ناهماهنگ بودن دستگاههاي اجرايي است.

حميدرضا لطفيان افزود: با توجه به شرايط بوجود آمده در همدان هيچ سرمايه‌گذاري حاضر نيست كه در ساخت هتلها و مراكز اقامتي استان سرمايه‌گذاري كند. استان همدان تا حدودي توانايي پذيرش مهمان را دارد ولي چنانچه تعداد از حد مجاز عبور كند، ما با معضل بزرگي روبرو مي‌شويم. دومين مشكل در هتداري همدان اين است كه سمينارها و همايش‌ا بيشتر در سه ماهه تابستان برگزار مي‌شود و اين امر موجب شده كه در بقيه سال هتلها خالي از مسافر شود. استان همدان در زمينه سرمايه‌گذاري بخش‌هاي خصوصي در بخش هتلداري آمادگي دارد تا تعداد اتاقها را افزايش دهد ولي در اين مورد نيازمند حمايتهاي اجرايي و دولتي است.

در ادامه رئيس جامعه هتلداران استان كردستان نيز ابراز مي دارد كه دولت با ارائه يارانه مي‌تواند از وضعيت ركودي هتلها جلوگيري كند.

ابراهيم صلواتي به ايسنا گفت: چنانچه دولت يارانه‌هايي را براي هتلداري در رابطه با ماليات و هزينه‌هاي جاري آنها در نظر بگيرد، مي‌توان از وضعيت ركودي كه بوجود آمده جلوگيري كرد. يكي ديگر از مشكلات هتلداري در اين استان برخوردهاي نيروي انتظامي با مسافران در زمان ورود به اين استان است. اين برخوردها در رابطه با كنترل شناسنامه و رفتارهايي است كه دور از شان يك توريست يا مسافر انجام مي‌دهند.

رئيس جامعه هتلداران استان گلستان نيز با اشاره به اينكه بازسازي هتلها باعث جذب گردشگر بيشتر مي‌شود. مي گويد:

چنانچه هتلهاي موجود در اين استان را احيا كنيم تا مطابق استانداردهاي روز شوند، باعث جذب گردشگران و مهمانان بيشتري مي‌شوند.

محمود طهماسبي‌فر افزود: استان گلستان به دليل داشتن آب و هواي مناسب در تابستان با ازدحام جمعيت روبرو است كه در اين زمينه نيازمند حمايتهاي دولت هستيم تا بتوانيم هتلهاي قديمي را بازسازي كنيم.

دست‌اندكاران هتلداري آذربايجان غربي نيز مي گويند كه نداشتن سياست واحد در زمينه‌ي هتلداري از مشكلات اين بخش است

** دبير جامعه هتلداران آذربايجان غربي بدر گفت‌وگويش با ايسنا مي افزايد: دولت يا سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري بايد از نظر امكانات مالي يارانه در اختيار هتلداران قرار دهد.

داوود ستاري گفت: طبق ماده 6 قانون سازمان توسعه گردشگري كليه‌ي عوارض ساختماني، پروانه ساخت، آب، برق و تلفن بايد با تعرفه صنعتي محاسبه شود ولي در كشور ما اصلا به اين موضوع توجه نمي‌شود.

وي ادامه دادك آموزش ماموران انتظامي در زمينه برخورد با مسافران و توريست‌ها باعث مي‌شود جذب توريستها در كشور افزايش يابد.

دبير اتحاديه هتلداران ايران هم كه همواره مدافع تعامل بخش خصوصي با دولت در زمينه هتلداري است تاكيد مي كند كه موظفيم از هتلداري بصورت شفاف حمايت كنيم

خسرو ايرانپور گفت: با وجود مشكلات عديده در بخش هتلداري موظف هستيم بصورت شفاف از بخشهاي مربوط حمايت كنيم.

دبير اتحاديه هتلداران ايرانافزود: چنانچه رويه شفافي را در قالب چارچوبهاي مشخص در زمينه استانداردهاي هتل‌سازي اختصاص دهيم مي‌توانيم سرمايه‌هاي ملي را به نتيجه برسانيم. با توجه به اينكه عمر مفيد بسياري از هتلها رو به اتمام است بايد مساله مرمت و بازسازي مورد توجه قرار گيرد.

تهران از ديرباز با توجه به حجم روزافزون جمعيت و يايتخت بودنش با مشكلات زيادي در مراكز اقامتي و توسعه آنها مواجه بوده است. اين بار نيز رئيس اتحاديه هتلداران استان تهران تاكيد مي كند كه وضعيت هتل‌ها در مناطق حاشيه‌اي تهران مناسب نيست.

محمدعلي فرخ‌مهر به ايسنا گفت: وضعيت هتلها به خصوص در مناطق حاشيه‌اي استان تهران چندان مطلوب نيست ولي پس از پيوستن به اتحاديه، مشمول قوانين و استانداردهايي مي‌شوند كه در ارتقاء وضعيت آنها تاثيرگذار است.

در برهه كنوني كارشناسان بر اين باورند كه توسعه توريسم خارجي تنها با گسترش توريسم خارجي امكانپذير است. يعني اگر قرار است كه در چشم انداز برنامه 20 ساله 2 ميليون گردشگر وارد ايران شوند، در اين مدت حداقل بايد 40 ميليون سفر داخلي در ايران صورت بگيرد. اما آيا در شرايطي كه اكثر هتل‌هاي كشور با كمبود مخاطب مواجه هستند، اين آرمان محقق خواهد شد؟

رئيس اتحاديه‌ي هتلداران استان اصفهان در اين‌باره به ايسنا مي‌گويد: ‌نبود مشتري در طول سال، بزرگترين مشكل هتل‌هاي اين استان است كه يكي از دلايل اين امر، كمبود مسافرت‌هاي داخلي است.

محسن درخشان مي‌افزايد: براي رفع اين مشكل، دولت بايد طوري برنامه‌ريزي كند كه گردشگران خارجي وارد كشور شوند؛ چراكه در صورت ورود مسافران به ايران، گردش مالي در هتل‌ها به وجود مي‌آيد و عوارض اين مكان‌ها به راحتي پرداخته مي‌شود.

درخشان، با بيان اينكه سرمايه‌گذار، تنها زماني كه از بازده‌ي اقتصادي سرمايه‌ي خود اطمينان حاصل كند، اقدام به سرمايه‌گذاري مي‌كند، اظهار كرد: افراد زيادي براي سرمايه‌گذاري به سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري مراجعه مي‌كنند؛ ولي در هنگام ساخت با عوارضي كه به سازندگان هتل تعلق مي‌گيرد، بخش خصوصي از اينگونه ساخت و سازها منصرف مي‌شود.
==========================================
هتلداران از مشكلات مي‌گويند

{ ميترا رحمانپور }

شريف جواهري مدير هتل جواهري معتقد است كه مشكل بخش گردشگري معضلي نيست كه مربوط به زمان و امروز باشد. يك بيماري درازمدت و ارثي است كه طي سه دهه گذشته انباشته شده است.او مي‌گويد: تئوريسن‌هاي برنامه‌ريز دنيا منابع درآمدزايي گردشگري را در بخش‌هاي ويژه و امكانات خاص و انحصاري كشورها جستجو كرده و امكان استفاده علاقه‌مندان را از آن فراهم مي‌سازند.دريا، صحرا، كوير، آسمان پر ستاره، جنگل و آثار باستاني و كهن امكان اجراي ورزش‌هاي خاص درمان، هنرهاي بومي، آداب و سنن، عشاير و اقوام و قبايل و طوايف و بالاخره دهها چيز ديگر كه ريشه در قوميت ملل و هنر و فرهنگ و تاريخ و سنت دارد مي‌تواند جاذبه‌هايي براي جذب گردشگر و انبوه علاقه‌مندان باشند و اين در حالي است كه كشور ما با برخورداري از وسعت و شرايط متنوع اقليمي، فرهنگي، هنري و كهن چند هزار ساله از تمام اين منابع ارزشمند و غني برخوردار است و در حالي كه هريك از آن مي‌تواند براي توسعه و رونق گردشگري و افزايش درآمد ارزي موثر باشد به علت عدم توجه و برنامه‌ريزي عملاً به صورت يك پديده ناشناس در بخش گردشگري كشور مطرح است.آنچه قابل مقايسه و مايه تاسف است اينست كه ديگران با برخورداري از تعداد انگشت شماري از اين منابع عملكرد صحيح و برنامه‌ريزي و عالمانه و آگاهانه در امر جذب توريست و گردشگر موفق مي‌باشند و ما با وجود دارابودن تمام آنها ناموفق و طي سالهاي دراز هيچ برنامه براي برخورداري از اين موهبت الهي نتوانسته‌ايم داشته باشيم.در طي اين سالها اگر بخشي از اين منابع مورد توجه مديريت و برنامه‌ريزان قرار گرفته در مديريت بعدي ديگران به دنبال منابع خاص ديگري رفته و كليه اقدامات انجام شده را به دست فراموشي سپرده‌اند آنچه در اين سالها پابرجا بوده و استمرار داشته حضور بخش خصوصي بوده كه انباشته از ايده‌هاي باروري بخش گردشگري است و با آن كه كارشناسان و مشاوران بخش خصوصي كم نيستند و امكان استفاده از اطلاعات وسيع و تجربيات و نصيحت آنها وجود دارد هرگز ديده نشده كه در نشست‌هاي مديريت‌هاي دولتي، چه در كار گروهي و چه در جلسات مديريتي كلان از نظرات كارشناسي آنها بهره‌برداري شود. مشكلات مهم ديگري كه در عقب افتادگي توسعه گردشگري در كشور وجود دارد بحث بروكراسي اداري است.كشور همسايه ما تركيه وقتي تصميم گرفت سياست كلي اقتصادي كشورش را بر محوريت گردشگري باشد اولين اقدامش حذف صدها امضايي بود كه در سيستم بروكراسي مانع از انجام فعاليت‌ها مي‌شد ضمن آن كه دولت الزام داشت با تغييرات مديريتي سيستم برنامه‌ريزي تغيير نكند و مديران جديد ملزم به تلاش در تكميل برنامه‌ها قبلي بودند نه با كنار گذاشتن آنها به دنبال برنامه‌هاي جديد باشند.اين سياست‌گذاري هرگز در كشور ما مورد توجه قرار نگرفت امروز مديريت موازي در بخش‌هاي مختلفي كه به گونه‌اي در بخش گردشگري فعال هستند هريك به تنهايي برنامه خودشان را اجرايي مي‌كنند و هرگز تلفيقي در مديريت‌هاي مختلف و يكسان سازي سيستم اجرايي نظرات و تفكرات مديريتي ديده نمي‌شود.به عنوان مثال شهرداري، وزارت امور خارجه، دفاتر نمايندگي‌هاي ايران در كشورهاي مختلف، هواپيمايي، وزارت راه و ترابري، سازمان مديريت كشوري، ادارات رفاه ارگان‌ها و نهادهاي وابسته به سازمان‌هاي دولتي هريك براي خودشان برنامه‌هايي دارند كه اجراي آن گاه مغاير برنامه‌هاي نهادها و ارگان‌هاي وابسته به گردشگري است.ما طي سال‌هاي گذشته در بيان شعار در زمينه جايگاه گردشگري كشور و در مقايسه با ساير ملل چند جمله‌اي را به صورت تكرار همواره بيان داشته‌ايم كه:جزو 10 كشور توريستي جهانيم ليكن درآمدمان يك دو هزارم است ولي در عمل چه كرده‌ايم؟ بر فرض محال بگوييم اولين كشور گردشگري دنيا هستيم نتيجه حاصل كجاست؟ شعار نمي‌تواند عاملي براي توسعه بخش گردشگري باشد.اين كه چگونه از طريق يك برنامه صحيح منسجم و با استفاده از نظرات بخش خصوصي با استفاده از منابع خدادادي كه در كشور وجود دارد در رسيدن به اهداف كلان گردشگري در برنامه‌ها و چشم‌انداز 20 ساله توسعه دست يابيم اهميت دارد.ما در كشور به بازبيني سريع قوانين در خصوص تسهيلات گردشگري چه در بخش توريسم و چه در بخش گردشگري داخلي نياز داريم و حمايت‌هاي دولت به صورت هدايتي مي‌تواند عامل اساسي اجراي طرح‌هاي مشاركت‌ها در بخش خصوصي باشد. به طور مثال در يك ساله اخير شاهد بوديم كه ميلياردها تومان تسهيلات در بودجه برنامه چهارم توسعه به گردشگري تخصيص داده شد.از مبلغ 900 ميليارد دلار فاينانس گرفته تا يك درصد درآمدهاي استاني، از 200 ميليارد تومان تسهيلات بانكي ساير رديف‌هاي بودجه كه قانون‌گذار زمينه پرداختش را براي توسعه گردشگري كشور فراهم كرد ولي عملاً مشاهده شد كه عدم جذب اين تسهيلات مالي در طول زمان مقرر از بودجه برنامه چهارم و برنامه‌هاي آتي بودجه حذف شود.اين ضربه‌اي كه از بابت عدم توانمندي سازمان در زمينه جذب رديف‌هاي بودجه به پيكر گردشگري و خصوصاً بخش غير دولتي اين صنعت وارد خواهد شد قطعاً تاثير منفي در رشد بخش گردشگري خواهد داشت و ما اعتقاد داريم كه مديران استان‌ها در زمينه جذب رديف‌هاي بودجه تخصصي گردشگري نتوانسته‌اند در حوزه مسوولين خودشان به درستي گام بردارند و اگر ملاحظه مي‌شود كشورهاي موفق در امر گردشگري در كمترين زمان به اهداف گردشگري نايل مي‌شوند و پيشرفتي روزافزون دارند به دليل قدرت و تلاش مديراني است كه در جذب منابع موفق بوده‌اند. وي ما همواره در حال در جا زدن هستيم و اين به علت عدم تلاش مديران در اجرايي كردن جذب منابع و تزريق منابع به پيكر بيمار اين صنعت است.اقداماتي كه دولت طي سال جاري در زمينه توسعه بخش گردشگري انجام داده، اخذ مجوزها و صدور دستورالعمل‌ها در شوراي عالي گردشگري چه در زمينه در اختيار گذاشتن منابع اعم از مالي يا زيرساخت در صورت پيگيري مديران استان‌ها، با همكاري ساير بخش‌هاي تصميم گيرنده و با برخورداري از توان اجرايي بخش مديريت غيردولتي و تشكل‌هاي خصوصي مي‌تواند تحول شگرفي را در توسعه كلان گردشگري به همراه داشته باشد اما در اين برهه نه تنها بخش خصوصي محروم از دريافت اطلاعات و مصوبات در اين زمينه بوده كه بخش اجرايي دولتي نيز تمايلي به اطلاع‌رساني شفاف و بهره‌مندي از اقدامات مديريتي كلان از خود نشان نداده است.اين كه به طور مثال ما مي‌توانيم ويزاي ميهمانان خارجي را در مبادي ورودي فرودگاه بين‌المللي در اختيار گردشگر خارجي قرار دهيم امري نيست كه براي آگاهي گردشگران خارجي براي استفاده از اين تحول اقدامات تبليغاتي گسترده‌اي صورت گرفته باشد.از طرفي ملاحظه مي‌شود دولت به دنبال جذب سرمايه‌گذاري خارجي در زمينه توسعه گردشگري كشور گام برمي‌دارند ولي وقتي به كسري موازنه درآمدهاي ارزي كشور در خصوص خروج ارز به خارج و ورود ارز به داخل نظر مي‌اندازيم به اين نتيجه مي‌رسيم بيش از آن كه به دنبال جذب سرمايه‌گذاران خارجي باشيم بايستي تلاش در ايجاد امكانات حفظ سرمايه‌گذاران داخلي و ارزش گذاردن به سرمايه‌گذاري آنها با ايجاد زمينه‌هاي تشويقي باشيم.من اعتقاد دارم بخش خصوصي در صورت داشتن انگيزه قادر خواهد بود در رسيدن به اين اهداف موفق شود ليكن اين موفقيت در صورتي ميسر خواهد بود كه مديريت بخش گردشگري در برنامه‌هاي اجرايي، چه طولاني مدت، چه ميان‌مدت و چه كوتاه‌مدت عزم خود را جذب نمايد تا از امكانات طراحي و اجرايي بخش خصوصي بهره‌مند شود و در غير اين صورت ما باز هم براي سالهاي آتي از نظر منابع و آثار و جاذبه‌هاي توريستي دهمين كشور جهان هستيم و از نظر درآمد از يك دو هزارم هم برخوردار نخواهيم بود.محمد قانعي مديرعامل هتل آزادي به بررسي يكي از صنايع وابسته به گردشگري يعني هتلداري پرداخته و به فراز و نشيب‌هاي متعدد طي دهه‌هاي اخير اين صنعت پرداخته و مي‌گويد: در گذر ايام هتلها دوران خاصي طي كرده و مسايل عديده‌اي داشته‌اند مثلاً دوره‌اي كه هتلها به عنوان مكانهاي طاغوتي و تشريفاتي در اذهان عمومي جاي داشت و هيچ توجهي در جهت ساماندهي و به روز بودن آنها نشد كه بيشتر شامل سالهاي ابتداي پيروزي انقلاب مي‌بود كه هتلها با ركود جدي مواجه بودند و به علت بي‌توجهي و قطع كامل ورود توريست خارجي هيچ انگيزه‌اي براي ساخت، احداث يا بازسازي هتلها وجود نداشت.دوران جنگ تحميلي و دفاع مقدس كه به دليل مشكلات خاص جنگ، عدم امكان تهيه تجهيزات و نيز عدم نظارت مناسب بر ارايه خدمات و از همه مهمتر عدم تناسب عرضه و تقاضا و سيل جمعيت زائر ورودي به مشهد به عنوان شهر امن و دور از مناطق درگير جنگ و تعداد كم و ثابت هتل- اتاق و محل اقامت و دوران پس از جنگ و ايجاد ثبات نسبي براي عملي شدن تفكر احداث هتلهاي جديد و شروع صدور مجوزهاي فراوان و بدون برنامه و مطالعه براي احداث هتل- هتل آپارتمان- مهمانسرا و… دوران فروپاشي اتحاد جماهير شوروي و استقلال كشورهاي بلوك شرق و سيل توريست‌هاي ورودي از كشورهاي آسيانه ميانه و رونق جدي صنعت هتلداري در مشهد.و بالاخره دوران فعلي است كه با عدم تناسب عرضه و تقاضا براساس پيشي گرفتن عرضه از تقاضا و به بهره‌برداري رسيدن هتلها، هتل آپارتمانها، مهمانپذيرها و مهمانسراهاي اختصاصي نهادها، ارگانها و موسسات دولتي و خصوصي كه بدون برنامه مدوني احداث شده و به طور ناگهاني به صورت معضلي جدي تبعات گوناگوني براي صنعت هتلداري ايجاد كرده است.در اين دوران متاسفانه شاهد ورود افراد غير متخصص و بي‌تجربه در عرصه صنعت هتلداري هستيم كه با روشهاي غيرحرفه‌اي و غير اخلاقي و گاهاً خلاف شئونات حرفه هتلداري و ميهمانداري ضربه‌هاي جبران‌ناپذيري به اين صنعت وارد كرده‌اند كه ملموس‌ترين اين روشها استفاده از پديده زواركشي و تور زدن ميهمانان ديگر هتلها است. ارايه نرخهاي نامناسب و بسيار پايين‌تر از ارزش خدمات در بعضي از هتلها ضربه ديگري به اين صنعت است. به طور طبيعي در اين دوران هتلهايي كه نمي‌توانند سرويس خوبي ارايه نمايند يا بازاريابي مناسبي داشته باشند مسلماً از اشغال كمتري برخوردارند بارگاه امام هشتم (ع) تنها جاذبه شهر مشهد است و به نظر مي‌رسد براي پركردن اوقات فراغت زوار و گردشگران و افزايش ميانگين اقامت ميهمانان نياز به سرمايه‌گذاري و ايجاد امكانات جديد مي‌باشد.سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري به عنوان يك مركز هدايت- حمايت و نظارت بر هتلها و تاسيسات گردشگري هميشه چراغ راه ما بوده است با تمهيدات اتخاذ شده از طرف سازمان مشكلات به حداقل رسيده است.البته اميد است سازمان نوپاي گردشگري و ميراث فرهنگي بتواند عليرغم تغييرات مديريتي از تجارب متخصصين و پيشكسوتان سازمان و دست‌اندركاران صنعت هتلداري براي پيشبرد اهداف عالي خود بيشتر استفاده كند. ارايه دفترچه‌هاي استاندارد كيفيت خدمات گردشگري به هتلها اقدام بي‌سابقه و مناسبي است كه مي‌تواند راهگشاي حل بسياري از مشكلات هتلها و راهكاري براي جلوگيري از مسايل ناشي از عدم آگاهي و دسترسي به ضوابط و استانداردها باشد. ضمن اينكه در ارايه خدمات مطلوب بسيار موثر خواهد بود.بر خلاف نظر بسياري از دوستان معتقدم در ارتباط با توريست و زائر نبايد مشهد را شهري فصلي بدانيم زيرا جذبه معنوي بارگاه ملكوتي امام هشتم (ع) در تمام سال وجود دارد و منحصر به فصل و زمان خاصي نيست لذا اين ما هستيم كه مي‌توانيم پروسه جذابيت را تكميل و تثبيت كنيم. كليه رفتارها- برخوردها- حركات- معاملات و خدمات ما با اين سيل عظيم مشتاقان بايستي معناي واقعي ميهمان بودن را براي آنها تداعي بخشد تا زائر، توريست و گردشگر خود را براي ميهمان بداند، نه مشتري.شهرام حاج محمدي مديرعامل هتل پرديس نيز با بيان اينكه استان‌هاي سه گانه خراسان و به ويژه خراسان رضوي يكي از قطب‌هاي مهم گردشگري ايران است و با ارايه آمارهايي از تعداد گردشگران و زائراني كه همه ساله به اين شهر سفر مي‌نمايند گفت:مشهد با ويژگيهاي اقليمي، جغرافيايي و شرايط مساعد و مناسب زيست محيطي مي‌تواند علاوه بر قطب مهم زيارتي خاورميانه، قطب موثر سياحتي نيز باشد كه تاثير مفيدي در اقتصاد كشور دارد وي با تاكيد بر نقش بنيادي صنعت توريسم در افزايش درآمد ملي اظهار داشت اگرچه در بعضي از بخشهاي مهم اقتصاد كه شامل سه بخش: خدمات، صنعت و زيربنا مي‌باشد هنوز بعضي از ادارات و شركتهاي دولتي به بخش هتلداري با ديدي خدماتي نگاه مي‌كنند در حاليكه با نگاهي به كشورهاي پيشرفته در صنعت توريسم مانند چين، اسپانيا، ايتاليا و سوئيس متوجه خواهيم شد كه آنها چه اندازه به اين صنعت توجه دارند آنها از صنعت توريسم به عنوان صادرات نامرئي نام مي‌برند يعني بدون آنكه چيزي به خارج صادر نمايند ارز به داخل كشورشان وارد مي‌كنند وقوع جنگ تحميلي، حصر اقتصادي و نبود برنامه‌ريزي مناسب و تعدد مراجع تصميم‌گيري و اعمال سليقه در اجراي قانون اين صنعت را در شهر مشهد با معضلات گوناگوني رو به رو ساخته است. قابل ذكر است با اين كه نسبت سرمايه‌هاي كلاني كه در زمينه هتلداري صورت گرفته درآمدهاي حاصله از آن هيچگونه تناسب منطقي و معقولي ندارد يعني برگشت سرمايه صفر است كه متاسفانه در بخشي از ادارات دولتي بعضي از مسوولين به دليل عدم اطلاع و تعصبات خشك فرقي بين سرمايه‌گذار و سرمايه دار قائل نمي‌باشند و فشارهاي زيادي به سرمايه‌گذار وارد مي‌نمايد.در حالي كه به اين امر توجه نمي‌شود كه امكان داشت اين سرمايه در خارج از كشور هزينه شود و يا براي سودآوري جذب شغلهاي كاذب به كار مي‌رفت كه جزء افزايش تورم چيزي عايد جامعه نمي‌شد پس چرا بايستي كساني كه صرف سرمايه‌هاي خود به اعتبار و آباداني مملكت كمك مي‌نمايند و گروهي را جذب بازار كار نموده‌اند اينگونه پاداش بگيرند.حاج محمدي سپس با اشاره به ايام پيك مسافرتي كه مشهد ميزبان صدها هزار مسافر و زائر است گفت: بايد برنامه‌ريزي مسوولان به گونه‌اي باشد تا مشتاقان زيارت بارگاه حضرت علي‌بن موسي‌الرضا (ع) در تمام ايام سال بتوانند از نعمت زيارت برخوردار شوند و نيز شرايط اقتصادي زمينه حضور افراد بيكار ا تحت عنوان زواركش فراهم نسازد و در نهايت موجبات نارضايتي عميق زائرين و گردشگران فراهم نشود وي افزود قابل ذكر است كه در كشورهاي صاحب توريسم هزينه‌هاي آب، برق و حق و حقوق پرسنل هتل به صورت يارانه از طرف دولت تقبل و پرداخت مي‌گردد كه با ديدي به اقتصاد خرد و كلان وظيفه دولتها در دو قالب تصدي و حاكميت خلاصه مي‌گردد و به نظر مي‌رسد كه در ايران به صورت استثنائ بيشتر ديد حاكميتي اعمال گردد با اينكه در زمينه هتلداري شرح وظايف و اعمال مديريت به بخش خصوصي واگذار گرديده است ولي واقعيت انكارناپذير اين است كه اين مسئله در حد شعار باقي مانده است در حاليكه تجربه به همه نشان داده است كه بخش دولتي در زمينه درآمدزايي هتلداري تاكنون توقعي نداشته است و حتي وجود مراكز اقامتي دولتي دردسر ساز نيز بوده است. احمد نخعي مدير هتل آپارتمان ملل با بيان دلايل به چالش كشيده شدن صنعت گردشگري طي سال‌هاي گذشته گفت:شكي نيست كه ارتقاء صنعت گردشگري و افزايش ميزان اشغال هتلها باعث اشتغال‌زايي و رشد اقتصادي خواهد بود زيرا هتلداري از اساسي‌ترين و مهمترين صنايع وابسته توريسم به شمار مي‌آيد.سرمايه‌گذاران و مدير ان اين بخش از صنعت همواره در انتظار روزي هستند كه با تدوين روش‌هاي نوين و ايجاد راهكارهاي مناسب از سوي متوليان امور شعار حمايت از اين صنعت به منصه ظهور برسد. زيرا بدون داشتن ابزار و راهكار مناسب و نداشتن درآمد كافي، قادر به نوآوري نبوده و ادامه فعاليت برايشان دشوار خواهد بود.براي كسب درآمد بيشتر و كاهش هزينه‌ها در بخش هتلداري دو راه متصور است: افزايش ميزان اشغال هتل جهت كسب درآمد بيشتر از طرق مختلف مانند شركت در نمايشگاهها كه مي‌توان كشورهاي مسلمان و شيعيان را به عنوان بازار هدف در نظر گرفت. با توجه به اين راهكار سال گذشته جهت بازاريابي در دو نمايشگاه بين‌المللي جهانگردي كويت و لبنان شركت كرديم البته مشوق اصلي بنده پرداخت 50% هزينه شركت در نمايشگاه به عنوان جايزه از جانب وزارت بازرگاني بود كه البته تا به امروز دريافت نشده است.حذف ماليات و 2% عوارض شهرداري جهت كاهش هزينه‌هاي ثابت- اخيراً وزيران عضو شوراي عالي توسعه صادرات غيرنفتي تصويب نمودند كه درآمد ارزي ناشي از ارايه خدمات دفاتر و شركت‌هاي جهانگردي از پرداخت هرگونه عوارض و ماليات معاف مي‌باشند اگر اين مصوبه به بخش هتلداري نيز تسري پيدا كند مطمئناً باعث تشويق هتلداران و هتل آپارتمان داران به فعاليت در حوزه تورهاي ورودي و جذب جهانگردان خارجي خواهد شد.
+++++++++++++++++++++

موفق باشيد :)

masoud-lat
05-10-2006, 14:56
:tongue: :tongue: در باره ي برق نما يا الكتروسكپ :) :)

vast_vision_office
05-10-2006, 15:18
سلام دوستان
يكي بود اين مدار رو داشت مي خواستم اگر ممكن هست مدار الكترونيكي يك بمب ساده و با قدرت انفجاري كم رو مي خواستم داشته باشم و البته درست كنم فقط يه مداري كه مي ديد ارزون در بياد چون قراره منفجر بشه

با تشكر
باي

chovalier
05-10-2006, 22:13
به نام خدا
سلام دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من یه مقاله درباره ی "سنجش از دور" می خواستم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1).gif
بچه ها اگه کسی حتی قبلا دیده یه لطفی بکنه برام یه سرچ بکنه چون مساله یه قولیه که به کسی دادم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دستتونم درد نکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Marichka
05-10-2006, 23:18
سلام دوست عزيز
درخواست مقالات خودتون رو فقط در اين تاپيك مطرح و پيگيري كنيد:

موفق باشيد

Marichka
05-10-2006, 23:19
سلام

تاپيك ويژه درخواست مدار:

موفق باشيد :)

Harry Potter
06-10-2006, 01:53
سلام
شما این درخواست رو باید در انجمن موضوعات علمی ارائه می کردید:

منتقل شد...

chovalier
06-10-2006, 11:53
سلام
شما این درخواست رو باید در انجمن موضوعات علمی ارائه می کردید:

منتقل شد...
ممنونم حسین جان بازم شرمندت شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

masoud-lat
06-10-2006, 14:36
مقاله واسه برق نما ميخوام

vadood
07-10-2006, 11:50
لطفا در مورد تجزیه و تحلیل قطعات دوچرخه مرا راهنمایی کنید . :blush:

masoud-lat
07-10-2006, 21:00
مقاله واسه برق نما ميخوام

iceberg
08-10-2006, 09:12
با سلام
من يه مقاله در مورد شبكه هاي can و gan ميخواستم. خودم search زدم ولي چيز بدرد خوري گيرم نيومد. كسي ميتونه بهم كمك كنه؟

piishii
08-10-2006, 23:37
سلام.
مقاله انگلیسی در مورد مراحل تکامل جنین انسان در رحم مادر میخواستم حدود 7 8 صفحه.
و یکی دیگه اثرات الکل بر جنین اونم همین حدود صفحه.
فقطم انگلیسی.
ممنون.
خودم پیدا کردم اما 3 4 صفحه :angry: :sad: :sad:

Rock Magic
12-10-2006, 17:36
سلام
من مقاله يا مطلبي كلي درباره يكي ازشاههاي قاجار<زندگينامهوكليه كارهايي كه در دوران خودش انجام داده>
درباره عهد تامه هايي كه در ان زمان با دولتهاي خارجي بسته شد نيز از بروبچ p30Wordl
درخاست دارم

my friend
12-10-2006, 19:50
سلام

یه مقاله در مورد طلا ، معدن های اون ، اتم های تشکیل دهنده ، و ... میخوام
فقط هم 3 روز وقت دارم
اگه بزارید ممنون میشم ( لطفا فارسی باشه )

Harry Potter
13-10-2006, 03:14
سلام
منتقل شد به انجمن موضوعات علمی...

Ali_p30
13-10-2006, 16:26
كسي ميتونه يه مقاله كامل فارسي درباره
چگونگي محاسبات رياضي تراختنبرگ بزاره؟
يا حداقل يه كوچولو اموزش بده
البته خودم يه چيزايي ميدونم

Rock Magic
14-10-2006, 20:41
:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: سلام
اقا حداقل چند سايت در مورد دوره قاجار يا حداقل حداقل چند سايت در مرد تاريخ معاصر ايران به من معرفي كنيد

vadood
16-10-2006, 16:00
:) :) با سلام .
لطفا در مورد پرواز مغناطيسي و تفنگ ريلي مغناطيسي منابعي را براي آشنايي معرفي كنيد. :blush:

mehraz66
18-10-2006, 05:54
سلام دوستان
كسي مقاله اي در مورد :
كاربرد فيزيك در رشته كامپيوتر
يا:
كاربرد فيزيك در زندگي داره؟

شديدا بهشون احتياج دارم

elected
19-10-2006, 18:31
رفق يه مقاله مي خوام كه روش Discrete element method رو توضیح داده باشه در ضمن اگه برنامه نویسی نرم افزاری اونو هم توضیح داده باشه خوب دیگه عالیه. (فقط جوون خودت مال سالهای 1998-تا الان و از سایتهای Science direct-Springer- نباشه که همشونو دارم البته قبل از سال 1998 باشه که خیلی عالیه و یا از یه ژورنال دیگه)

armin_goooodboy
21-10-2006, 20:30
سلام
خواهشن سریع کمکم کنید
شدیدا عجله ای هست

یه مطلب چند صفحه ای با موضوع زیر میخوام :

روانشناسی فحشا در ایران

اگه کسی میتونه چیزی برام بذاره یک دنیا ازش ممنون میشم

armin_goooodboy
22-10-2006, 18:05
خواهش میکنم یکی کمکم کنه
فوریه

Babak_King
22-10-2006, 18:19
سلام
آرمین جان ببین از تو اینا چیزی گیر میاری:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%B3%DB%8C+%D9%81%D8%AD%D8%B4%D8%A7%20%D8%AF%D8% B1%20%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86
قربانت

Babak_King
22-10-2006, 18:22
رفق يه مقاله مي خوام كه روش Discrete element method رو توضیح داده باشه در ضمن اگه برنامه نویسی نرم افزاری اونو هم توضیح داده باشه خوب دیگه عالیه. (فقط جوون خودت مال سالهای 1998-تا الان و از سایتهای Science direct-Springer- نباشه که همشونو دارم البته قبل از سال 1998 باشه که خیلی عالیه و یا از یه ژورنال دیگه)

سلام
رفیق هیچ کدوم از اینا به کارت میاد:

ali63
23-10-2006, 00:55
با سلام
اگه ممکنه مقاله ای در رابطه با بتن (مقاله انگلیسی) به من بدید
خیلی خیلی ضروری است
البته نام دانشگاه هم در مقاله باشه و مقاله به روز باشه(2005-2006)

elected
23-10-2006, 11:50
سلام
رفیق هیچ کدوم از اینا به کارت میاد:

آقا ممنون، دستت طلا

Babak_King
23-10-2006, 12:51
با سلام
اگه ممکنه مقاله ای در رابطه با بتن (مقاله انگلیسی) به من بدید
خیلی خیلی ضروری است
البته نام دانشگاه هم در مقاله باشه و مقاله به روز باشه(2005-2006)

سلام اینا به کارت میاد؟:

bb
24-10-2006, 11:21
من دنبال يه چند تا مقاله درباره پيش بيني زلزله و تجهيزات ساخته شده براي اينكار ميگردم
لطفا كمكم كنيد
واسه يه سمينار لازم دارم

Vmusic
25-10-2006, 10:53
من دنبال يه چند تا مقاله درباره پيش بيني زلزله و تجهيزات ساخته شده براي اينكار ميگردم
لطفا كمكم كنيد
واسه يه سمينار لازم دارم

سلام

من در اين زمينه اطلاعات زيادي ندارم
ببين اين به دردت مي خوره
اگه بازم تونستم اطلاعاتي در اين رابطه بدست بيارم حتما كمكت مي كنم

موفق باشي

bb
25-10-2006, 18:32
ممنون عزيز جون
فقط اگه انگليسي هم باشه مهم نيست
چون اين فارسي ها رو همه رو ديدم
بازم ممنونم

Marmoulak
29-10-2006, 23:55
با سلام
اول بگم كه نمي دونم بايد اينجا مي گفتم يا نه اگه بخش رو اشتباه اومدم بي زحمت تاپيك برام منتقلش كنيد
من كارم گير افتاده واسه يكي از آشناها يه تحقيق چند صفحه اي در مورد اندازه گيري نقطه ذوب مواد آلي نياز فوري دارم .
خواهشا اگه كسي اطلاعاتي داره به من بده كه كار اين دوستمون راه بيوفته .
موضوع هم همون طوركه گفتم اندازه گيري نقطه ذوب مواد آلي است .

با تشكر

Renjer Babi
30-10-2006, 06:19
دوست عزیز شما باید در انجمن اموزش های الکترونیکی این تاپیک رو میزدی.

kardash
30-10-2006, 18:42
باسلام

خواهشمند است درباره اساس و ساختمان ميكروسكوپ فلورسنت درحدود 4-5 صفحه مقاله يا نوشته اي ارسال كنيد

با تشكر

دانشجوي علوم آزمايشگاهي

Marmoulak
01-11-2006, 07:02
بابا كسي جواب ما رو هم بده ديگه !!!!

mohsensoft
01-11-2006, 13:52
سلام
ببخشيد من ميخواستم هر كس مقاله يا مطلبي در رابطه با سفرهاي خارجي فتحعلي شاه داره بذاره
ممنون ميشم
چون شديد احتياج دارم
يا علي

divoonejoon
02-11-2006, 02:48
سلام دوستان ... من به 1 مقاله 30-40 صفحه اي در موردگچ و انواع اون و هر چيزي كه به اون مربوط ميشه دارم .1 خوزده هم ضروريه ممنون ميشم كمكم كنين .

Harry Potter
04-11-2006, 04:34
سلام
منتقل شد به انجمن موضوعات علمی ...

Harry Potter
04-11-2006, 04:34
سلام
منتقل شد به انجمن موضوعات علمی...

Vmusic
04-11-2006, 07:19
سلام عزيزم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

در بخش مربوطه ادامه بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون از توجهت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درخواسته مقالات علمی ( درخــواســت مـــقالـــه فــقــط ايــــنـــــجــــــا)

Vmusic
04-11-2006, 07:24
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

تو بخش مربوطه ادامه بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

قفل شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

درخواسته مقالات علمی ( درخــواســت مـــقالـــه فــقــط ايــــنـــــجــــــا)

shaylin
04-11-2006, 15:33
سلام خسته نباشيد
مقاله اي در مورد تشخيص ايده ال بودن اختلاط در پودرها مي خواستم .اگه ميشه تا سه شنبه آماده بشه .ممنون ميشم.

mohammadjt
06-11-2006, 12:02
موضوع مقاله:توسعه روستايي در برنامه دوم

kardash
06-11-2006, 15:54
اساس وروش کار با الیزا

avish_148
09-11-2006, 16:33
يك مقاله در مورد رنگ گلها و چگونگي ايجاد رنگ در گلها مي خواستم
اگه كمك كنيد ممنون ميشم .

mar_sh
12-11-2006, 12:00
سلام
مقاله در مورد اين كه فكس چه طور اطلاعات را روي خط مي فرستدودريافت ميكند و چه طور از مودم استفاده مي كند.همچنين اين كه فكس به مرور زمان چه تغييري كرده.اگر مقاله به زبان فارسي باشد بهتر است.در ضمن اگه چند تا مطلب هم باشد بهتر است.اي بوك هم باشد فرقي نمي كند!

HOSSEINSHEYKHALIPOOR
13-11-2006, 09:06
سلام اگر لطف کنید یک مقاله مفصل در ارتباط با سیستمهای خنک کردن کلینکر در کارخانه های سیمان به روشهای جدید برایم پیدا کنید بسیار ممنون می شوم

ahmad.nasiri
15-11-2006, 00:50
سلام من يه مقاله انگليسي در مورد خودرو با موتور برقي مانند خودروي تويوتا مدل راو 4_اي وي ميخواستم

Shahriar-b
16-11-2006, 22:16
دوستان من يك مقاله در مورد 7 لايه اتم و اسامي 7 لايه اتم ميخوام هر كسي بتونه كمك كنه ممنون ميشم :sad:

AMIR_EVILPRINCE
17-11-2006, 07:36
تحقيقي در اين موضوع وجود دارد يا نه

Vmusic
17-11-2006, 21:50
موضوع مقاله:توسعه روستايي در برنامه دوم

شلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عزیزم برنامه دوم رو نتونستم

ولی تو این لینک هر چی در رابطه با توسعه روستایی بخوایی هستش

موفق باشی ........

hamed_hellish
28-11-2006, 11:00
هر كي يه مقاله در مورد آسانسور بده خيلي ممنون ميشم.

metax
28-11-2006, 19:41
من یه مقاله درمورد نقش رایانه درپیشرفت جامعه بشری میخوام.ازدوستان کسی لطف میکنه؟

Shahin King
02-12-2006, 01:35
سلام

مقاله ای فارسی در مورد فلاشرهای نوری . سرچ کردم چیزی پیدا نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا این فلاشرهای نوری چی هست و کارش چیه من اطلاع ندارم . :rolleye:
رفیق ما الکترونیک میخونه و استادشون مقاله ای در مورد فلاشر های نوری خواسته . :happy:

منتظرم

قربان شما : شاهین

Shahin King
08-12-2006, 21:28
سلام

مثل اینکه درخواست اول ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درخواست دوم : مقاله ای انگلیسی در مورد Smart PHONI شاخه » موبایل

قربانتان : شاهین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Marichka
09-12-2006, 03:10
سلام

مثل اینکه درخواست اول ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درخواست دوم : مقاله ای انگلیسی در مورد Smart PHONI شاخه » موبایل

قربانتان : شاهین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام شاهين جان

متاسفانه براي مورد اول:

غير از همون لينكي كه قبلا معرفي كردم ديگه چيزي پيدا نكردم :sad:

ولي براي مورد دوم اين يه مقاله كامل در مورد ماهيت اسمارت فون ها:
+ انواع اسمارت فونها تا الان:

موفق باشين :happy:

Shahin King
09-12-2006, 04:14
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بسیار عالی بود ، دستت درد نکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

» شاهین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bad_girl00787
09-12-2006, 09:46
:sad: يك مقاله توپ براي پروژه ميخوام............ :blush:

Mohammad Hosseyn
13-12-2006, 01:34
با سلام خدمكت دوستان ...
راستش چند وقت پيش معلم آمار ، ازم يه تحقيق خواست و متن تحقيق هم اينه كه : " با افزايش جمعيت و با توجه به محدود بودن منابع آب ، ضرورت صرفه جوئي در مصرف آب احساس مي شود . براي مطالعه در اين مسئله مدلي را معرفي كنيد ."
راستش من قصد دارم تو منابع اينترنتي يه سري آمار و توضيحات در اين خصوص پيدا كنم . اما چون معمولا قدرت سرچ كردنم زياد نيست هيچي تو گوگل پيدا نكردم و اومد سراغ شما دوستان .
حالا اگه از دوستان كمكي مي تونن به من بكنن خيلي ممنون مي شم . مثلا يه سايتي معرفي كنن . يه لينك مقاله اي بدن يا هر چيزي كه به من كمك كنه !
با تشكر فراوان .

w!zaRd
13-12-2006, 13:53
با سلام خدمت دوستان.
من يه مقاله در مورد عنصر پلوتونیوم (هر چي در مورد پلوتونیوم) ميخوام.البته حداقل 40 صفحه باشد.
در ضمن اگه فارسي باشد كه عالي ميشود.
ولي اگه نشد انگليسي.
با تشكر.

w!zaRd
13-12-2006, 13:53
با سلام خدمت دوستان.
من يه مقاله در مورد درخواست مقاله درباره آثار تشعشعات هسته ای رو بدن جانداران ، محیط زیست و... ميخوام.
البته حداقل 80 صفحه و فارسي هم باشد.
با تشكر.

ehsan_khatar
16-12-2006, 14:48
سلام
کسی یه تحقیق 20-30 صفحه ای شیمی (سال سوم) نداره ؟
اگه لینک مستقیم یا سایتی رو میشناسید ممنون میشم کمک کنید
موضوعش فرقی نمیکنه فقط میخوام بدرد سال سوم که در مورد استوکیومتری و این چیزاست باشه
فقط خیلی زود ...
ممنون

Numb
16-12-2006, 22:24
با عرض سلام و خسته نباشید.
من نیاز به یه تحقیق یا پروژه آمار دارم.در سطح 2 دبیرستان اگر بتونید کمک کنید واقعا لطف کرده اید :biggrin:

Vmusic
16-12-2006, 22:32
با عرض سلام و خسته نباشید.
من نیاز به یه تحقیق یا پروژه آمار دارم.در سطح 2 دبیرستان اگر بتونید کمک کنید واقعا لطف کرده اید :biggrin:

1. محل در خواست ها

2. لطفا در خواستتون رو واضح بیان کنین در مورد چیه امار می خوایین
امار مثلا بیماران مبتلا به بیماری یا .....

واضح در خواست بدین تا دوستان بتونن بهتون راحت کمک کنن

موفق باشین

Numb
18-12-2006, 22:23
jaafar جان در هر موردی برای من مهم مطلب موضوع نیست مهم خود تحقیق و انواع جدول های اماری - نمودارها و غیره است اگر بتونید کمکم کنید ممنون می شوم. با تشکر

Mohammad Hosseyn
20-12-2006, 01:38
با سلام خدمكت دوستان ...
راستش چند وقت پيش معلم آمار ، ازم يه تحقيق خواست و متن تحقيق هم اينه كه : " با افزايش جمعيت و با توجه به محدود بودن منابع آب ، ضرورت صرفه جوئي در مصرف آب احساس مي شود . براي مطالعه در اين مسئله مدلي را معرفي كنيد ."
راستش من قصد دارم تو منابع اينترنتي يه سري آمار و توضيحات در اين خصوص پيدا كنم . اما چون معمولا قدرت سرچ كردنم زياد نيست هيچي تو گوگل پيدا نكردم و اومد سراغ شما دوستان .
حالا اگه از دوستان كمكي مي تونن به من بكنن خيلي ممنون مي شم . مثلا يه سايتي معرفي كنن . يه لينك مقاله اي بدن يا هر چيزي كه به من كمك كنه !
با تشكر فراوان .
کسی نمی تونه به من کمک کنه . خیلی منتطر موندم .
کارم گیره !!!

sasa mc2
20-12-2006, 03:41
سلام.
آقا کسی میتونه یه مقاله در رابطه با رابطه ی معادله ایی پیوند روی و مس
با تغییر دما و تغییر سطح اتصال برای بدست آوردن انرژی در نسبت متغییر بده؟
البته فارسی باشه.:puke:
ببخشید میدونم یه خورده سخته ولی خودم نتونستم پیدا کنم.:sad:
پیشا پیش ممنون.:rolleye:
و پیشا پیش شب یلداتون زیبا.:happy:

Vmusic
21-12-2006, 19:09
کسی نمی تونه به من کمک کنه . خیلی منتطر موندم .
کارم گیره !!!

سلام عزیزم اینارو من داشتم ببین به کارت میاد یا نه !!!
موفق باشی

Mohammad Hosseyn
22-12-2006, 07:31
سلام عزیزم اینارو من داشتم ببین به کارت میاد یا نه !!!
موفق باشی
خیلی ممنون دوست عزیز . خیلی به کارم اومد .
کمک زیادی بهم کردید . امیدوارم موفق باشید .

rameshk
22-12-2006, 08:54
سلام
من به مقاله ای در باره آنتن وانواع آن نیاز دارم
اگه باشه فارسی
با تشکر

M-A-L-I-H
22-12-2006, 23:17
دوستان من یه مقاله در مورد نرمال سازی یا امنیت در شبکه یا ژنتیک الگوریتم در پایگاهداده میخوام فقط مهم اینکه در سطح IEEE یا ISI باشه.من یه کم عجله دارم :sad:

merccccccccccccccc;)

binahayat_m
23-12-2006, 14:56
سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
یه مقاله میخواستم در مورد tdr
دستگاهی است که در ابیاری و کشاورزی و سد سازی کاربرد دارد
پیشاپیش سپاسگزارم.

shahi-007
23-12-2006, 16:15
سلام بر همگي.من چند تا درخواست مقاله داشتم:

1)انتخاب يك اكوسيستم و تشريح آن

2)در مورده آلودگي هاي كارخانجات نساجي

3)در مورده نگرش هاي نو در مهندسي محيط زيست (مانند طراحي سبز،مصالح سبز،بهره برداري سبز و....)

خيلي ممنون مي شم كه كمكم كنيد.براي درس محيط زيست هست و 2 واحد هم داره و من بيشتر از 2 هفته وقت ندارم.

Vmusic
23-12-2006, 17:36
سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
یه مقاله میخواستم در مورد tdr
دستگاهی است که در ابیاری و کشاورزی و سد سازی کاربرد دارد
پیشاپیش سپاسگزارم.

می شه اسم کاملشو بگی به انگلیش

M-A-L-I-H
23-12-2006, 17:46
سلام بچه ها من تا پس فردا و قت دارم
کمک کنیددددددددددد.
بازم merccccccccc

smagh2004
23-12-2006, 20:58
dfbdhtcberhtrhhxfhxhjmkugjmgmhgm

binahayat_m
23-12-2006, 23:23
می شه اسم کاملشو بگی به انگلیش

چشم
TDR=time domain reflectometry
همچنین
trase
هم میگند
پیشاپیش سپاسگزارم

magmagf
24-12-2006, 07:07
سلام بر همگي.من چند تا درخواست مقاله داشتم:

1)انتخاب يك اكوسيستم و تشريح آن

2)در مورده آلودگي هاي كارخانجات نساجي

3)در مورده نگرش هاي نو در مهندسي محيط زيست (مانند طراحي سبز،مصالح سبز،بهره برداري سبز و....)

خيلي ممنون مي شم كه كمكم كنيد.براي درس محيط زيست هست و 2 واحد هم داره و من بيشتر از 2 هفته وقت ندارم.

در مورد اکوسیستم اینا به دردت می خوره ایا ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5#.D8.A7.DA.A9.D9.88.D8.B3.DB.8C.D8.B3.D8.AA.D9.85

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8c%d8%b3%d8%aa&SSOReturnPage=Check&Rand=0

w!zaRd
24-12-2006, 17:58
با سلام خدمت دوستان.
من يه مقاله در مورد درخواست مقاله درباره آثار تشعشعات هسته ای رو بدن جانداران ، محیط زیست و... ميخوام.
البته حداقل 80 صفحه و فارسي هم باشد.
با تشكر.

با سلام
دوستان من این تحقیق رو حداکثر تا تاریخ 10/5نیازمندم.
کمکم کنید.
با تشكر.

w!zaRd
24-12-2006, 17:59
با سلام خدمت دوستان.
من يه مقاله در مورد عنصر پلوتونیوم (هر چي در مورد پلوتونیوم) ميخوام.البته حداقل 40 صفحه باشد.
در ضمن اگه فارسي باشد كه عالي ميشود.
ولي اگه نشد انگليسي.
با تشكر.

با سلام
کمکم کنید.
با تشكر.

Vmusic
24-12-2006, 18:22
با سلام
کمکم کنید.
با تشكر.

سلام ببین به دردت می خوره(پلوتونیوم)
راستی تحقیق 40 صفحه ای یا 80 صفحه ای خیلیه فکر نکنم پیدا بشه من که گشتم نبید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%85

binahayat_m
26-12-2006, 14:29
چشم
TDR=time domain reflectometry
همچنین
trase
هم میگند
پیشاپیش سپاسگزارم

jaafar
جان براي من نتونستي كاري بكني؟
من تو اين سايت پيدا كردم
اما هفت هزار تومان بابت عضويت ميگيره؟
كسي از دوستان نميتونه كمك من بكنه
پيشاپيش سپاسگزارم

Boye_Gan2m
26-12-2006, 21:18
jaafar
من تو اين سايت پيدا كردم
پيشاپيش سپاسگزارم
سلام من مقاله ی طولانی تر از این که خودت پیدا کردی پیدا نکردم....
شاید اینا به کارت بیاد

Boye_Gan2m
26-12-2006, 21:23
با سلام
اگه ممكنه يه مقاله در مورد معرفي و كاربردو استفاده از "سنجش از راه دور"يا remote sensing بذارين.
سلام
امیدوارم همین باشه

binahayat_m
26-12-2006, 23:38
سلام من مقاله ی طولانی تر از این که خودت پیدا کردی پیدا نکردم....
شاید اینا به کارت بیاد

از اينكه اينه را فرستادي واقعا ممونم
اما دوست عزيز اون مقااه اي كه لينكش گذاشتم نميتوني برام پيدا كني
اينو ميگم
البته اگه برات ممنكنه
واقعا ممنونم
موفق باشيد

shahi-007
27-12-2006, 14:36
سلام دوستان.من مي خوام يه بار ديگه در خواستم رو بدم.مي دونم كه در مورد اين موضوعي كه من مي خوام مطلب كم هست ولي اگه بتونيد كمكم كنيد خيلي ممنون مي شم.

من يه تحقيق در مورد آلودگي هاي كارخانجات نساجي مي خوام.در واقع در مورد آلودگي هايي كه مربوط به محيط زيست مي شود.مثلا يكي از اصلي ترين مشكلات اين كارخانجات رنگ زدايي از فاضلاب اين كارخانجات است.

اگر كسي در اين مورد بتونه منو كمك كنه خيلي ممنون مي شم.

اگر در اين مورد هم بتونيد مطالبي برام تهيه كنيد ممنون مي شم : مواد نسوز در پاتيل هاي ذوب آهن

فقط من يه دانشجو هستم و طبيعتا بايد تحقيق يه ذره حرفه اي باشه.

با تشكر از كمك همه

binahayat_m
27-12-2006, 23:15
از اينكه اينه را فرستادي واقعا ممونم
اما دوست عزيز اون مقااه اي كه لينكش گذاشتم نميتوني برام پيدا كني
اينو ميگم
البته اگه برات ممنكنه
واقعا ممنونم
موفق باشيد

كسي از دوستان نمي تونه لينك مقاله كه لينكش بالا هست به من بده
من نتونستم در اين سايت عضو بشم كه تهيه كنم
ممنون ميشم اگه كمك كنيد

rameshk
30-12-2006, 02:59
سلام
من به مقاله ای در باره آنتن وانواع آن نیاز دارم
اگه باشه فارسی
با تشکر

کسی نبود به این درخواست جواب بده...

Boye_Gan2m
30-12-2006, 10:44
کسی نبود به این درخواست جواب بده...

امیدوارم این به کارت بیاد

magmagf
31-12-2006, 13:55
jaafar
من تو اين سايت پيدا كردم
پيشاپيش سپاسگزارم

اگه انگلیسی می خوای :
Electric time-domain reflectometry distributed flow sensor

Aurimas Dominauskasa, , , Dirk Heidera, d and John W. Gillespie, Jr.a, b, c

aCenter for Composite Materials, University of Delaware, Newark, DE 19716, USA
bDepartment of Civil and Environmental Engineering, University of Delaware, Newark, DE 19716, USA
cDepartment of Material Science and Engineering, University of Delaware, Newark, DE 19716, USA
dDepartment of Electrical and Computer Engineering, University of Delaware, Newark, DE 19716, USA

Received 14 September 2005; revised 6 January 2006; accepted 9 January 2006. Available online 25 September 2006.

Abstract
Liquid composite molding (LCM) has become an important processing technique to manufacture high-performance composite parts. The sensing of the process parameters, such as resin fill of the porous material, are key to improve repeatability, maximize quality and minimize cost. This paper describes a distributed flow sensor, which considerably decreases tooling integration costs and improves spatial resolution by allowing sensing of hundreds of sensing elements with a single input/output port. The transmission line sensor is virtually divided into a large number of small discrete transmission lines treated as a long array of sensing elements. Piecewise sensing is achieved by electric time-domain reflectometry and inversion of a non-uniform transmission line model. The paper describes the distributed sensing approach, experimentally validates distributed sensing in a LCM setup, and analyzes critical sensor parameters.

Keywords: D. Process monitoring; E. Resin flow; E. Resin transfer molding; E. Tooling

Article Outline
1. Introduction
2. Distributed sensing concept
3. Non-uniform transmission line modeling
4. Inverse modeling of dielectric distributions
5. Experimental validation
6. Sensor parameter analyses
7. Conclusions
Acknowledgements
References

1. Introduction
Knowledge of the distributed resin flow behavior in porous fiber systems is fundamental in many composite manufacturing processes. Such information allows design and control of the process to obtain desired quality and reduces overall cost of the composite part. For example, in liquid composite molding (LCM) [1], uncorrected flow disturbances may lead to dry spots in the fiber system (preform) and potentially scrap of an expensive part. To achieve the desired flow patterns, infusion processes are optimized [2] prior to the infusion through flow simulation and/or small scale prototype development. In addition to off-line optimization, often on-line control actions must be taken to address flow disturbances due to low repeatability of flow behavior in complex fiber systems [3]. In these instances, a sensor system is needed that can monitor the arrival of the resin at desired locations during the filling process.

A number of flow sensors and sensor systems for composite applications are already developed, however they are still incapable of addressing all distributed sensing requirements. SMART-Weave, AC/DC linear, and optical sensors are used for flow sensing. Short descriptions with references of these sensors are provided in [4]. Among these sensors, the SMART-Weave sensor is the only system that could be used for low-cost 2D or 3D flow sensing; however its application is limited due to ingress/egress issues (i.e., a large number of embedded wires are needed) and relatively low spatial resolution. A 1D transmission line flow sensor, which uses two parallel wire miniature cables, was developed and validated in a LCM setup [4] and [5]. The sensor, which is based on electric time-domain reflectometry (ETDR), provides 3 mm accuracy for a single resin flow front detection on the sensor over 1 m range and can be used in thick section preforms. Other transmission line integrations into the reinforcement have been studied including simple copper wires with a metal tool as a ground plane to reduce the wire count [6] and carbon fibers [7] for potential use as conductors of the sensors to provide no mechanical property degradation due the sensor ingress.

The ETDR technique sends a picosecond rise-time voltage step wave in a transmission line and measures voltage reflections resulting from impedance discontinuities as a function of wave propagation time. In flow measurements, impedance discontinuities are created by the infiltrating resins. The previous ETDR sensor setups [4] and [5] use a simple threshold algorithm to obtain resin position of single or multiple resin flow fronts on the sensor line. The accuracy and sensitivity of these systems to detect multiple resin flow fronts are limited due to the dispersive nature of the resin, transmission line losses, and multiple reflections. For typical vinyl-ester and epoxy resins and sensor lengths of up to 1 m, the threshold algorithm can provide ±30 mm distributed sensing accuracy when multiple flow fronts exist. The newly developed approach described in this paper significantly improves the detection capability to ±7 mm sensing accuracy. It also enables a better understanding of the degradation of spatial resolution as a function of sensor and resin characteristics while allowing accurate inversion of the dielectric distribution rather than providing resin arrival information only.

The distributed ETDR sensing is implemented by inverting a non-uniform transmission line model via reflection history based algorithms. The model predicts the time-domain reflection response of the waves propagating along a multi-section transmission line sensor embedded in a non-uniform dielectric medium. The technique captures the changes in voltage reflection and propagation speed as a function of the dielectric distribution. A dielectric distribution is being computed via optimization of the model’s dielectric inputs to fit experimental waveforms. This study validates the distributed sensing capability in an LCM setup and analyzes the critical sensor parameters. Results with the new sensor indicate a considerable improvement over distributed sensing compared to standard ETDR flow sensing.

2. Distributed sensing concept
ETDR flow sensing in porous medium detects the increase of the dielectric constant during infiltration of the preform. As illustrated in Fig. 1, the bulk dielectric constant Kf of the filled medium increases compared to the unfilled medium Ku, because the dielectric constant of the resin Kr is higher than the air pockets Ka in the porous medium. Sensing can be accomplished by any partially unshielded transmission line, where the electromagnetic field extends beyond the geometrical boundaries of the transmission line and interacts with the surrounding medium. As a result, the presence of resin influences the propagation behavior of EM waves which can be used to detect the arrival of resin.

(39K)

Fig. 1. Concept of flow sensing in porous medium via transmission line sensor where labels 1, 2, 3, and 4 show conductor, insulator, electric field (conceptual) and magnetic field (conceptual), respectively.

Fig. 2 illustrates the distributed transmission line sensor model, the actual ETDR time-domain response, and reconstruction of the distance-domain dielectric distribution from time-domain measurements. Multiple impedance discontinuities are formed at each interface of the two different dielectrics (K1 and K2). As a result, multiple reflection transmission waves are emanated and superimposed on the step response V− of the line. The waveform contains distributed impedance information, shown as a set of multiple peaks and valleys of the signal in the time-domain. Appropriate signal treatment is needed to obtain the distributed dielectric (impedance Zq) profile in the distance-domain. The impedance distribution, and thus dielectric distribution (Fig. 2c), has been calculated by inverting a non-uniform transmission line model. The model is iteratively executed to fit the measured signal (Fig. 2b). The model addresses all multiple reflections and transmissions occurring in the non-uniform waveguide in order to obtain good fit and accurate reconstruction of distributed parameters.

(45K)

Fig. 2. Distributed flow sensing concept (a) sensor model (l, q, and S is section length, junction number, and scattering coefficient, respectively), (b) response signal, and (c) distance-domain data.

3. Non-uniform transmission line modeling
The distributed flow sensor is modeled as a non-uniform transmission line consisting of n number of small uniform line sections, which are characterized by the length lq, dielectric permittivity εq, impedance Zq, propagation constant γq, and other parameters found in [8] and [9]. The junctions of these sections are modeled using a 2-port scattering coefficients called S-parameters [8]. S-parameter representation for junction q is shown in Fig. 3, where incident V+q and reflected waves V−q are related by

(1)

Here, is the input reflection coefficient, load reflection coefficient, and are reflection coefficients, and and are transmission coefficients. Since the junctions of the multi-section line are assumed lossless, the following conditions apply to Eq. (1):
(2)

(23K)

Fig. 3. 2-Port junction model representation for junction q in terms of S-parameters.

Multiplier e-2γqlq allows a shift of q + 1 junction and transformation of that section q into an impedance load . By rearranging Eq. (1), the recursive formula for can be obtained:

(3)

In this equation, all S-parameters, except , are treated as local reflection and transmission coefficients of the section q. Recursive modeling starts with the section n − 1 (Fig. 2) and calculates all consecutive scattering coefficients towards the input of the line. Parameter is assumed to be unitary due to an open ended configuration of the sensor line. When is obtained, V− is calculated according to Eq. (1).

To increase simulation and reconstruction accuracy, we have incorporated finite resistance (DC) losses of the cable conductors, “skin” effect (AC) losses, and dispersive behavior of dielectric medium. For AC losses, we adopted the model [9], derived on the bases of conduction-current fields and magnetic fields. To obtain relative dielectric permittivity, we have employed the Cole–Cole model [10], which uses four parameters: low frequency constant ε0, high-frequency constant ε∞, relaxation frequency fr, and relaxation peak spread constant α. In addition, the effective dielectric properties of the dielectrics in the surrounding field of the sensor are being used because the electric field (Fig. 1) interacts with different dielectric mediums (PVC, air, resin, fibers etc.).

4. Inverse modeling of dielectric distributions
The inversion technique is based on the optimization of electrical waveguides or reconstruction of distributed characteristic impedance in electrical engineering [11] and [12]. In this approach, the time-domain signal is divided into a series of small and equal time intervals that have to be optimized successively utilizing non-uniform transmission line models. However, this technique is limited to transmission lines with uniform and non-dispersive dielectric properties usually used for electronic circuits. In this work, the procedure has been modified to allow distributed measurements of resin flow. Variation of section location in time-domain has been introduced to be able to invert non-uniform dielectric medium.

The time-domain response of two sensor lines with the same dielectric distribution is assumed to be invariant up to corresponding time interval of section q even if the dielectric distributions are varying after sectionq. This allows sequential and unique (independent) determination of the dielectric value at each section q starting from the first section until the q = n − 1 section (refer Fig. 2). For a full exhaustive search, n − 1 by a (with a being the number of possible dielectric variations) cycles have to be executed in the model rather than an−1 to allow for the best fit of experimental and optimized waveforms. After all sections have been optimized, sensor array S[0, … , n − 1] is created to indicate the dielectric distribution.

Fig. 4 illustrates the technique, where a 10-section transmission line model with 50 mm long sections is used to simulate a 500 mm long sensor. Nine dielectric functions (Table 1) are being considered. The waveform (thick line in Fig. 4b) is being reflected by the non-uniform dielectric profile (Fig. 4a) and the signal raises and falls based on the local impedance increases or decreases, respectively. The inversion process of sections 1, 5, and 9 is illustrated in Fig. 4a. At iteration cycle 1, nine dielectric cases for sensor section 1 are being modeled. The best dielectric match for this particular transmission section is determined to be material index a = 0 from Table 1. Another example is provided for cycle 5, where the procedure computes a = 8 to be the best match compared to the sensor feedback. The process is continued until the last section is reached and the dielectric distribution has been computed. During the optimization process, positions of a particular section q are obtained for each dielectric optimization cycle.

(47K)

Fig. 4. Illustration of distributed sensing technique, with dielectric distribution profile (a) and sensor response to this profile (b) with optimization of sections 1, 5, and 9 as an example.

Table 1.
Cole–Cole parameters and apparent dielectric constant K used for the optimization of dielectric properties in Fig. 4 Index a ε0 ε∞ K
0 3.0 2.4 2.4
1 4.5 2.6 2.8
2 6.0 2.8 3.2
3 7.5 3.0 3.6
4 9.0 3.2 4.0
5 10.5 3.4 4.4
6 12.0 3.6 4.8
7 13.5 3.8 5.2
8 15.0 4.0 5.6

Parameters fr and α were kept constant at 2 MHz and 0.5, respectively.

The optimization uses a point (or few point) least square difference of the actual waveform and varying one (thin line in Fig. 4b). In order to correctly reconstruct dielectric distribution, position Pq (Fig. 4) of the optimizing section has to be adequately predicted in time-domain. Accurate prediction of section boundaries in time-domain is complicated due to wave dispersion. However, approximate prediction of the middle point of the section position Pq is sufficient for inversion procedure. As shown in Fig. 4, the position Pq for the fifth section is estimated as the offset (in this case four points) to the right from the cross-section of the dotted curve and the threshold. The dotted curve is a maximal least square difference (response range) of actual waveform and varying one with the end portion being cut for clarity purpose. The threshold is set at level to be higher than system noise and lower then lowest response. For the successful prediction of Pq, it is important to maintain high enough sampling rates for the point number per section to be about 10. Point number per section Ns can be approximately estimated by using the following formula:

(4)

Here, Fs, l, K, and c are sampling frequency, section length, apparent dielectric constant (Table 1), and velocity of light, respectively. Then, the offset number is approximately equal to the half of Ns.
Fig. 5 shows an example in which the threshold and inverse model based distributed measurement methods are compared for an epoxy resin distribution prediction in a glass-fiber matrix. Here, sections of a 1-m transmission line are wetted out at different intervals in the following sequence: between (1) 100 mm and 320 mm, (2) 350 mm and 500 mm, (3) 600 mm and 820 mm, and (4) 850 mm and 1000 mm (see Fig. 5a). The responding TDR signal for the all dry and wet as well as for the partially wetted out preforms is displayed in Fig. 5b. For data reduction, the line was modeled with 150 virtual sensing sections with a length of 6.7 mm.

(48K)

Fig. 5. Simulated comparison of threshold and model based distributed sensing. Epoxy resin distribution in glass-fiber medium (a) has been used to simulate ETDR waveforms (b). Here, grey areas denote unfilled dry regions.

The threshold measurements subtract the measured signal from the signal obtained prior to infusion and is shown as a “Difference” signal with an additional offset level of 100 mV for illustration purposes only. The threshold is optimized to provide best overall readings for all dry/wet discontinuities. However, the threshold method is inaccurate in predicting multiple discontinuities. One of the main sources of the error is the dispersive nature of the resin providing an increase of rise and fall times of the time-domain signal clearly seen (as an example) at about the 10 ns mark when the wet fill location is over predicted by 23 mm at 600 mm dry/wet boundary. Another source of the error is the varying voltage drop or rise as a function of length of dry/wet discontinuities making prediction of dry regions, smaller than 30 mm (such as one from 820 to 850 mm), complicated. Other factors, such as multiple reflections negatively affect the accuracy of the threshold algorithm.

In contrast, model based approach takes into consideration pulse distortions due to frequency dependant permittivity (dispersion) and losses, accounts for multiple reflection process, and correctly interprets signal variation due to dielectric discontinuities. As a result, signal interpretation in the model based approach is more accurate then in the threshold based approach which, indeed, is based on a simple loss-less, non-dispersive, and one directional wave propagation. For example, as shown in Fig. 4, model based sensing accuracy is within the range of individual section length (6.7 mm) enabling prediction of dry spots such one in the interval from 820 to 850 mm. Overall, the threshold algorithm can be used for flow prediction of few flow fronts on the sensor whereas the model based system can be used for accurate prediction of complex infusion scenarios.

5. Experimental validation
A controlled impedance miniature two-wire cable has been used for distributed flow sensing validation experiments. These cables are commercially available at low cost and in a wide variety of geometries. However, to minimize impedance variations and undesired reflections along the line, the tolerance of the conductor separation distance should be low. The sensor used consists of two parallel copper wires embedded in a PVC insulator, which provides partial screening of electric field. The diameter of the wires is approximately 250 μm, separation distance is 600 ± 50 μm, and PVC wall thickness is 200 μm.

To allow distributed flow sensing, the effective dielectric properties of the sensor embedded in the unfilled (dry) and filled (wet) porous medium have to be known. A single long section transmission line was used to calculate the four Cole–Cole parameters from the experimentally obtained ETDR waveforms. The inverse modeling, which is based on least square difference between the measured and simulated waveforms, allows determination of the characteristic impedance (conductor separation distance) and dielectric parameters at the same time. After calculation of the effective separation distance for dry (590 μm) and wet (570 μm) preforms, an average distance (580 μm) was used for all further calculations. The calculated value of 580 μm is within the tolerances provided by the manufacturer. Fig. 6 shows the measured and optimized waveforms together with the input/incident signal, measured as a reflection from the connecting coaxial cable without the sensor connected. This input signal is used in the modeling as the excitation signal of the sensor.

(27K)

Fig. 6. Input and response waveforms of 3863 mm long ETDR sensor. The response waveforms were obtained in unfilled (dry) and filled (wet) preform arrangements.

Fig. 7 shows the real and imaginary dielectric constant curves measured with this technique. The following Cole–Cole parameters have been calculated for dry: ε0 = 3.15, ε∞ = 2.48, fr = 1.35 MHz, α = 0.47; and wet: ε0 = 4.40, ε∞ = 2.92, fr = 1.86 MHz, α = 0.58. Significant difference between the dry (glass-fibers and air) and wet (glass-fibers and vinyl-ester resin) real dielectric constants provide the basis for the sensor to predict unfilled and filled regions of the preform. The imaginary dielectric parameter represents the loss factor responsible for signal attenuation. However, such attenuation levels are not high and permit distributed sensing over several meters.

(24K)

Fig. 7. Dielectric properties for dry (glass random-mat) and wet (vinyl-ester resin) preform arrangements.

For the flow experiments, the sensor is connected to a low loss coaxial cable by soldering each sensor’s conductor to the appropriate cable’s conductor and casting soldering connections in a small clear epoxy droplet to assure stable and robust connectivity. The coaxial cable is connected to a digitizing oscilloscope HP54750A which contains a pulse generator, capable of producing voltage step of about 40 ps rise time and 200 mV magnitude, and sampling head assuring less that 1% inaccuracy of time scale measurement in the range from 1 ns to 1 μs. Data acquisition and the instrument control is performed by the software, written in LabVIEW™ (National Instrument), through a GPIB-PC interface. Three separate programs were developed in LabVIEW for modeling, distributed sensing, and data analyses. The sensor (3863 ± 3 mm long) was placed on the mold surface and fixed with 2 mm wide strips of Kapton® tape in a “zigzag” arrangement as shown in Fig. 8. Such arrangement allowed an examination of the sensor for 2D distributed sensing by creating multiple dielectric/resin discontinuities during a simple resin infusion scenario. The sensor was virtually divided into 150 sensing sections (25.75 mm) and the coordinates were graphically measured from the picture. Specially designed software used these coordinates to create a multi-section sensor indicator on the infusion picture highlighting the elements on which resin has been detected.

(53K)

Fig. 8. Distributed sensor arrangement on the mold surface (left) and multi-section sensor indicator in infusion setup (right). Labels 1 and 2 denote sensor start point and end point, respectively, where labels 3 and 4 denote dry and wet preforms, respectively.

The modeled baseline is set as close as possible to the measured (baseline) signal of the dry preform. Such superposition is achieved by an optimization of the characteristic impedance for each discrete section while keeping the dielectric properties of the dry reinforcement. The characteristic impedance can be affected by the tolerances of the wire, differences of the dielectric properties from the baseline, inaccuracy of the model, and inaccuracy of the measuring system.

Fig. 9 shows actual resin location and distributed sensor data at different time intervals, where light grey colored sensor sections indicate impregnation (wet) status, while dark grey colored sections indicate resin absence (dry) status. The data are processed on a 1.3 GHz PC off-line due to extensive computation time (90 s) required to reconstruct all 150 sensor sections. Computation time can be reduced by selecting less sensing sections or increasing computational power. A maximum of five false sensor (3.3% total error) readings after 550 s is observed. False readings may be due to bending of the cable changing some of the cable geometry, local fiber volume fraction variations resulting in dielectric differences of the dry/wet behavior and overall inaccuracy of the acquisition system. Nevertheless, two dimensional flow front curve prediction with a single sensor in the area of 500 × 500 mm is about 5%.

(149K)

Fig. 9. Distributed sensor data and actual resin distribution at particular infusion time intervals.

Fig. 10 shows some of the waveforms used to reconstruct the distributed sensing data of Fig. 9. In general, a good fit is achieved between the measured and optimized (model) signals. A better match is observed at shorter times and when a smaller sensor area is being wetted out (Fig. 10a). However, when the sensor coverage of the resin increases (Fig. 10b), the attenuation of the signal increases with the propagation time more rapidly resulting in a low response range (refer Fig. 4b, dotted curves) and causing two erroneous measurements at the 25 and 35 ns marks (refer Fig. 9, 418 s). Better fit of the waveforms can be achieved by inverting more then two dielectric profiles ranging between dry and wet status to allow for small variations of the effective dry/wet dielectrics.

(53K)

Fig. 10. Comparison of measured and optimized waveforms used for distributed data reconstruction of Fig. 9: (a) 205 s and (b) 418 s.

6. Sensor parameter analyses
Measurement uncertainty analysis shows that the length of the sections and the dielectric medium on the sensor are important to the accuracy of the distributed measurements. Fig. 11 plots the predicted absolute voltage difference (sensor model response range) between the dry/wet states for each section on fully dry and wet sensor lines. The maximum difference is obtained at the beginning of the sensor and reduces along the sensor length due to losses in the line and dispersion. The response range reduces more rapidly for wet sensor due to increased material losses compared to the dry sensor setup. To accurately invert the dry/wet state, the absolute voltage difference has to be twice larger than the noise level (2Δ) between the measured and modeled signals. It can be seen that the noise level is not increasing as a function of sensor length (no accumulation of errors) and are mostly below 2 mV. Nevertheless, after 1.6 m and 3.3 m for the wet and dry state, respectively, the response range fall below the noise level reducing the accuracy of the sensor system for longer range sensing.

(37K)

Fig. 11. Sensor response (dry and wet) attenuation as a function of linear sensing range with the double difference between actual and measuring signals (noise – 2Δ).

The reduction in sensing over longer distances can be overcome if the section length is adjusted as a function of position (signal attenuation) on the sensor. The response range can be increased by increasing the length of the section. Fig. 12 analyzes this relationship for the sensor used in the study as a function of sensing section location. The section length has been increasingly adjusted for each section so that the response voltage is at 3 mV level, providing accurate sensing for all sensor sections. Fig. 12a plots the corresponding ETDR signal for an all dry preform with one optimized wet section, while Fig. 12b illustrates the optimization of dry section on an all wet preform. Basically, such optimization assures the same and high certainty of dry/wet status sensing for all elements, however linear measurement resolution drops as function of sensing distance. As can be seen from Fig. 12, the decrease of the resolution is caused by increasing diffusion of discontinuity boundaries (due to losses and dispersion) as a function of sensing distance.

(67K)

Fig. 12. Theoretical optimization of the length of the sensing section of 10 transmission lines, where the section was inserted at different distances ranging from 1 m up to 10 m. Wet (a) and dry (b) preform cases are modeled.

Fig. 13 shows the corresponding section length plot as a function of dry/wet state and location on the sensor plotted for a 10 m long sensor. The length of sensing section can be small (below 50 mm) for sensors up to 2 m long resulting in minimum 40 sensing sections of the same length or about 100 sections of increasing lengths starting with 5 mm and ending with 50 mm length. The sensor detection spatial resolution reduces to approximately 0.4 m at 10 m distance, however, by using the adjustable sections, high resolution sensing can be maintained at shorter sensing distances while allowing a large quantity of virtual sensors (i.e., 200 sensors) to be monitored over long range in one ETDR setup.

(29K)

Fig. 13. Sensing section length (linear resolution) as a function of sensor length (linear sensing range) for wet (a) and dry (b) preform cases.

7. Conclusions
In this paper a novel ETDR data reduction scheme has been proposed allowing accurate flow measurements in any LCM processes where multiple resin flow fronts exist. An ETDR model has been implemented and is being used during inverse modeling to calculate the dielectric distribution on the sensor. The dielectric distribution provides the resin location on the sensor. The system has been validated experimentally on a 3.8 m sensor line with 150 virtual sensors. The sensor accuracy is a function of dielectric material being used and position on the sensor. A sensitivity analysis shows that the system can be extended to very long sensors with the application of variable sensor element lengths. Overall, the sensor provides a new tool for accurate distributed flow measurements in LCM processes.

Acknowledgement

The authors gratefully acknowledge the support of the Office of Naval Research through support of the Advanced Intelligent Materials and Processing Center.

References
[1] S.G. Advani and M. Sozer, Process modeling in composites manufacturing, Marcel Dekkar, New York (2002) [chapter 8].

[2] A. Gokce, K.T. Hsiao and S.G. Advani, Branch and bound search to optimize injection gate locations in liquid composites molding processes, Composites Part A 33 (2002) (9), pp. 1263–1310.

[3] J.M. Lawrence, K.T. Hsiao, R.C. Don and P. Simacek et al., An approach to couple mold design and on-line control to manufacture complex composite parts by resin transfer molding, Composites Part A 33 (2002) (7), pp. 981–1010.

[4] A. Dominauskas, D. Heider and J.W.J. Gillespie, Electric time-domain reflectometry sensor for online flow sensing in liquid composite molding processing, Composites Part A 34 (2003) (1), pp. 67–68.

[5] Dominauskas A, Heider D, Gillespie JWJ. TDR-line sensor for multifunctional and distributed sensing in LCM. In: Proceedings of SAMPE symposium, vol. 48. 2003. p. 290–13.

[6] K. Urabe, J. Tkahashi and H. Tsuda et al., Monitoring of resin flow and cure by time domain response from an electromagnetic wave transmission line, Mater Sci Res Int 2 (2001), pp. 95–96.

[7] K. Urabe, T. Okabe and H. Tsuda, Monitoring of resin flow and cure with an electromagnetic wave transmission line using carbon fiber as conductive elements, Compos Sci Technol 62 (2002) (6), pp. 791–797. SummaryPlus | Full Text + Links | PDF (214 K)

[8] R.E. Collin, Foundations for microwave engineering, IEEE Press, New York (2001).

[9] P.C. Magnusson, G.C. Alexander, V.K. Tripathi and A. Weisshaar, Transmission lines and wave propagation, CRC Press, Boca Raton, FL (2001).

[10] R.H. Cole and K.S. Cole, J Chem Phys 9 (1941), p. 341.

[11] C.W. Hsue and T.W. Pan, Reconstruction of nonuniform transmission lines from time-domain reflectometry, IEEE Trans Microwave Theory Tech 45 (1997) (1), pp. 32–37.

[12] E. Reiche and F.H. Uhlmann, On the use of time-domain reflectometry for full-wave electromagnetic optimization of nonuniform waveguides, IEEE Trans Microwave Theory Tech 52 (2004) (1), pp. 286–306.

Corresponding author. Tel.: +1 302 831 6104; fax: +1 302 831 8525.

This Document

SummaryPlus
Full Text + Links
·Full Size Images
PDF (717 K)

Actions

Cited By
Save as Citation Alert
E-mail Article
Export Citation

Composites Part A: Applied Science and Manufacturing
Volume 38, Issue 1 , January 2007, Pages 138-146

2 of 287

Home Browse Search Abstract Databases My Settings Alerts Help

About ScienceDirect | Contact Us | Terms & Conditions | Privacy Policy

Copyright © 2006 Elsevier B.V. All rights reserved. ScienceDirect® is a registered trademark

magmagf
31-12-2006, 13:58
jaafar
من تو اين سايت پيدا كردم
پيشاپيش سپاسگزارم

اینا هم انگلیسیه

binahayat_m
31-12-2006, 15:33
اینا هم انگلیسیه

دوست عزيز ممنونم
انگليسيه من خوب نيست
اين لينك پايين يه مقاله كامل هستش اما نميتونم دانلود كنم
شما ميتونيد در اين مورد به من كمك كنيد

shahi-007
31-12-2006, 19:15
سلام.من یه پروژه در مورد آهک می خوام.انگلیسی و فارسیش زیاد مهم نیست(ترجیحا فارسی)
در مورد پست قبلیم هم من کماکان منتظرم.

با تشکر فراوان

SANBOR
02-01-2007, 15:03
سلام آقایان و خانم ها
من دنبال چند تحقیق هستم که می خواهم لطفا سریع حالا هر کدوم شد

1. فتوسل حرارتی
2. سنسور حرارتی
3. کنترل از راه دور رادیویی
4. دوربین فیلم برداری همراه با صفحه نمایش LCD
5. منبع تغزیه 30w
6. لاستیک نسوز
7. شیشه ی نشکن
8. شیشه ی ضد حرارت
9. فلز ضد حرارت
10. فلز ضد گلوله
11. شیشه ی ضد گلوله
12.ربات متحرک همه کاره
13. گیرنده و فرستنده های رادیویی
14. موتور الکتریکی
15. نور افکن های کم مصرف ضد حرارت
16.هوش مصنوعی
17. چگونه می توان یک ربات آتشنشان ساخت

لطفا اگر میشه سریع احتیاج بسیاری دارم.

Vmusic
02-01-2007, 22:27
سلام آقایان و خانم ها
من دنبال چند تحقیق هستم که می خواهم لطفا سریع حالا هر کدوم شد

1. فتوسل حرارتی
2. سنسور حرارتی
3. کنترل از راه دور رادیویی
4. دوربین فیلم برداری همراه با صفحه نمایش LCD
5. منبع تغزیه 30w
6. لاستیک نسوز
7. شیشه ی نشکن
8. شیشه ی ضد حرارت
9. فلز ضد حرارت
10. فلز ضد گلوله
11. شیشه ی ضد گلوله
12.ربات متحرک همه کاره
13. گیرنده و فرستنده های رادیویی
14. موتور الکتریکی
15. نور افکن های کم مصرف ضد حرارت
16.هوش مصنوعی
17. چگونه می توان یک ربات آتشنشان ساخت

لطفا اگر میشه سریع احتیاج بسیاری دارم.

سلام دوست عزیز

اینا چیزایی بود که داشتم ببین به دردت می خوره

موفق باشی

:cool::happy:

SANBOR
03-01-2007, 07:06
سلام دوست عزیز

اینا چیزایی بود که داشتم ببین به دردت می خوره

موفق باشی

:cool::happy:

سلام عزیزم
دست شما درد نکنه به ما جون دادی (آخه من داشتم نا امید میشدم)
حالا میشه بقیش هم بزارید

ermia43
11-01-2007, 20:04
با سلام . لطفن در مورد مواد عایق در برابرحرارتهای بالا مرا راهنمایی کنید.

ermia43
11-01-2007, 20:12
با سلام . در مورد رزین وینیل استر اطلاعاتی از فبیل خواص-موارد کاربرد ونحوه استفاده(میزان ترکیب وشرایط پخت و..) مرا راهنمایی کنید .با تشکر

B.Spears
13-01-2007, 15:48
خسته نباشيد من يه مقاله با عنوان (كاربرد بهينه سازي در مديريت) ميخواستم.در مورد خود مديريت نه مثلا در مورد مديريت يه بخش يا يه سازمان يا يه محصول در مورد خود مديريت.
اگر زودتر به دستم برسونيد خيلي ممنون ميشم.

B.Spears
15-01-2007, 11:54
خسته نباشيد من يه مقاله با عنوان (كاربرد بهينه سازي در مديريت) ميخواستم.در مورد خود مديريت نه مثلا در مورد مديريت يه بخش يا يه سازمان يا يه محصول در مورد خود مديريت.

مي دونم نبايد اين پست رو بدم ولي به اين مقاله احتياج دارم.لطف كنيد اقدام كنيد.

B.Spears
15-01-2007, 12:00

مي دونم نبايد اين پست رو بدم ولي به اين مقاله احتياج دارم.لطف كنيد اقدام كنيد.

Vmusic
15-01-2007, 17:32

سلام دوست عزیز

یه بارم درخواست بدید کافیه

در رابطه با موضوعی که مطرح کردین چیزی نیافتم ولی ببینید اینا به دردتون می خوره

B.Spears
17-01-2007, 11:55
ممنون كه دنبال مقاله من رفتين ولي اگه محبت كنيد و با همون موضوع(كاربرد بهينه سازي در مديريت) مقاله اي پيدا كنيد خوشحال ميشم.

B.Spears
23-01-2007, 12:42
شرمنده كه بچه هاي اين تاپيك رو آزار ميدم آخه اون موضوع بالايي خيلي گنگ بود به استاد گير دادم گفت خب باشه در مورد(كاربرد بهينه سازي در مديريت صنعتي) تحقيق كن. اگه لطف كنيد يه چند صفحه اي درمورد اين موضوع پيدا كنيد ممنون ميشم.

Vmusic
03-02-2007, 16:51
شرمنده كه بچه هاي اين تاپيك رو آزار ميدم آخه اون موضوع بالايي خيلي گنگ بود به استاد گير دادم گفت خب باشه در مورد(كاربرد بهينه سازي در مديريت صنعتي) تحقيق كن. اگه لطف كنيد يه چند صفحه اي درمورد اين موضوع پيدا كنيد ممنون ميشم.

با سلام دیگه بیشتر از این نتونستم چیزی پیدا کنم !!

Vmusic
03-02-2007, 16:52
اینارم داشته باش!!!

امیدوارم به کارت بیاد !!

ممنون موفق باشی !!

Axim
11-02-2007, 23:41
مقاله ای در مورد مخابرات ماهواره ای میخام. خیلی خیلی فوریه. هرکش پیدا کنه کلی دعاش میکنم تا فردا فرصت دارم فقط

Vmusic
11-02-2007, 23:50
مقاله ای در مورد مخابرات ماهواره ای میخام. خیلی خیلی فوریه. هرکش پیدا کنه کلی دعاش میکنم تا فردا فرصت دارم فقط

می شه بیشتر توضیح بدی من نتونستم چیزی پیدا کنم !!!

Axim
12-02-2007, 11:55
چیزی برای توضیح ندارم چون خودمم جیزی ازش نمیدونم. درباره مخابرات ماهواره ای انگلیسی هم بود اب نداره. قط یچیز بدرد بخور. هرچی زیادتر بهتر

Babak_King
12-02-2007, 23:29
اين 11 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])صفحه سرچ ويكي رو نگاه كن ببين مقاله اي بكارت مياد؟

mir@
13-02-2007, 00:48
Economic case for the retirement of geosynchronous communication
satellites via space tugs ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

622 Mbps High-speed satellite communication system forWINDS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shaylin
20-02-2007, 11:06
سلام دوستان.
من به يه مقاله خارجي در حد (5-6-7)صفحه اي نياز دارم .در مورد كلا رشته عمران ...متاسفانه هر چي در موردش search ميكنم بايد هزينه پرداخت كرد براي save مقاله .اگه در دسترس داريد واقعا سپاسگزارم كمك كنيد.(پيشنهاد ميكنم در مورد concrete باشه . مرسي. الهام

Vmusic
20-02-2007, 11:11
سلام دوستان.
من به يه مقاله خارجي در حد (5-6-7)صفحه اي نياز دارم .در مورد كلا رشته عمران ...متاسفانه هر چي در موردش search ميكنم بايد هزينه پرداخت كرد براي save مقاله .اگه در دسترس داريد واقعا سپاسگزارم كمك كنيد.(پيشنهاد ميكنم در مورد concrete باشه . مرسي. الهام

سلام دوست عزیز

اینجا یه سری بزن ببین
مقالات Elsevier و IEEE نمی خوای؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینجا بهتر کمکت می کنن موفق باشی!!

mir@
20-02-2007, 21:32
سلام دوستان.

سلام الهام جان،
ببین این به دردت می خوره:

Self compactability of high volume hybrid fiber reinforced concrete ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگه چیز دیگه ای خواستی بیا همین جایی که اوس جعفر فرمودند در خدمتیم.

سلام دوست عزیز

اینجا یه سری بزن ببین
مقالات Elsevier و IEEE نمی خوای؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینجا بهتر کمکت می کنن موفق باشی!!

hidden_name
21-02-2007, 20:18
سلام دوستان
شرمنده اگه ربطی نداره ولی یه تحقیق دارم موضوعش تار عنکبوته!!! کسی در این باره مطلبی داره؟

nw_nk
21-02-2007, 21:04
سلام دوستان
شرمنده اگه ربطی نداره ولی یه تحقیق دارم موضوعش تار عنکبوته!!! کسی در این باره مطلبی داره؟

یک نگاهی بنداز:

band amirali
22-02-2007, 13:38
سلام
10 ساعت دنبالشم
البته ebook ه:
Soong, T.T. and Dargush, G.F. 1997. Passive Energy Dissipation Systems in Structural Engineering,
Wiley, London.

band amirali
22-02-2007, 14:01
هر کس هر مقاله ای می خواد اینجا مطرح کنه من و بقیه دوستان و موتوره جستجویه گوگل در خدمتیم :) ;)

دوستان لطفا برایه جستجویه مقاله در خواستی ابتدا به این آدرس مراجعه کرده و در صورته نبوده مقاله اینجا درخواست بدن:

تشکر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 10 ساعت تو web دنبال این ebook میگردم؟؟؟
چه جوری میتونم ِ downloadش کنم:
Soong, T.T. and Dargush, G.F. 1997. Passive Energy Dissipation Systems in Structural Engineering,
Wiley, London.

Vmusic
22-02-2007, 20:06
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 10 ساعت تو web دنبال این ebook میگردم؟؟؟
چه جوری میتونم ِ downloadش کنم:
Wiley, London.

لینکشو می زاری !!!

azadspy
27-02-2007, 11:07
مقاله drywall و EVG و curtain wall و عايق هاي پوما در ساخت مسكن با هدف سبك سازي و ارزان سازي ساخت و ساز مسكن همانند كشور ژاپن

asrin
28-02-2007, 15:03
سلام
من ميخواستم بدونم در مبحث زمين شناسي به چه چيزي دبي گفته ميشه البته بجز آبدهي
ممنون ميشم اگه زودتر جواب بدين

Babak_King
02-03-2007, 02:34
مقاله drywall و EVG و curtain wall و عايق هاي پوما در ساخت مسكن با هدف سبك سازي و ارزان سازي ساخت و ساز مسكن همانند كشور ژاپن

يه سرچ داخل ويكيپديا بكنيد بد نيست:
:)

Mohammad Hosseyn
10-03-2007, 17:00
يه سري مقاله در مورد تراكتورها و ماشين هاي كاشت داشت و برداشت مي خواستم ... لطفا به زيان انگليسي هم باشه ... خيلي فوريه ...
با تشكر

mohandesmack
10-03-2007, 20:40
با سلام خدمت تمام اساتید.من دنبال یه مقاله در مورد فنرها و انواع و روش ساخت ان می گردم.ممنون می شوم اگه مساعدت بفرمایید.مرسی یا علی.

vahid-k
10-03-2007, 23:54
با سلام من یه مقاله میخواستم در مورد شیمی هر چی میخواد باشه فقط در مورد شیمی هم انگلیسی و هم ترجمش باشه ممنون

vahid-k
10-03-2007, 23:55
با سلام من یه مقاله میخواستم در مورد شیمی هر چی میخواد باشه فقط در مورد شیمی هم انگلیسی و هم ترجمش باشه ممنون

elyar.j
11-03-2007, 02:24
با سلام خدمت دوستان زمين شناس.:)
راستش استاد زمين شناسي ما گفته براي تحقيق چند تا مقاله زبان انگليسي زمين شناسي
پيدا كنيد ترجمه كنيد بياريد.:sad:
هر كي كمكم كنه ممنون مي شم...:rolleye:
با تشكر قبلي.

band amirali
11-03-2007, 22:27
لینکشو می زاری !!!

Vmusic
11-03-2007, 23:10

از اینجا که نمی تونی دانلود کنی یعنی پولیه ...

Asalbanoo
13-03-2007, 22:31
سلام ببخشید..
من یه مقاله در مورده این موضوع می خوام
ما ایرانی ها در حین صحبت کردن برای رسوند بیشتر منظور خود از حرکات سر و دست هم استفاده می کنیم

ممنون

Babak_King
13-03-2007, 23:18
با سلام خدمت دوستان زمين شناس.:)
راستش استاد زمين شناسي ما گفته براي تحقيق چند تا مقاله زبان انگليسي زمين شناسي
پيدا كنيد ترجمه كنيد بياريد.:sad:
هر كي كمكم كنه ممنون مي شم...:rolleye:
با تشكر قبلي.

سلام دوست عزیز
شما برای مقاله از این دو لینک استفاده کنید: