PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با notepad

mohammad_xlr
12-04-2006, 14:34
سلام
من مشكلي با برنامهي نوت پد ويندوز دارم كه كلافم كرده آخه ويندوز قبليم اين مشكلو نداشت:
وقتي يه text document باز ميكنم و پس از نوشتن محتويات چه به زبان انگليس يا فارسي پس از save كردن اسم فايل تغييري پيدا نميكنه يعني هر چي كه محتواش باشه باز اسمش new text document.txt هست ولي يادم مياد قبلا هر چي كه محتواي text بود به عنوان اسم اون فايل انتخاب ميشد(البته چند حرف اولش)مثلا اگه محتواش باشه:salam omidvaram haletun khub bashe
اسم تكست داكيومنت پس از ذخيره به اينصورت ديده ميشد:salam omidvaram haletun.txt
لطفا كمكم كنيد
مرسي.

mohammad_xlr
12-04-2006, 20:38
كسي جوابي نداره؟!!

Captain Nemo
12-04-2006, 23:08
سلام دوست عزیز. ورودتون رو تبریک میگم.
در مورد اینکه گفتی اسم document اسم چند حرف اول متن باید بشه، فقط در مورد برنامۀ Microsoft Office Word درسته. من که تا حالا ندیدم notepad همچین کاری رو انجام بده!
و بعدش هم ، اصولا وقتی تو برنامۀ notepad چیزی مینویسی و بعد بخوای سیو کنی ، توی پنجرۀ سیو هیچ اسمی برای فایل در نظر گرفته نمیشه. بلکه مینویسه txt.* که بجای ستاره اسم فایل رو مینویسی.
حالا اگه مشکل تو اینه که بجای ستاره New text document مینویسه بگو تا یه راهی براش پیدا کنم.

mohammad_xlr
13-04-2006, 01:48
سلام دوست عزیز. ورودتون رو تبریک میگم.
در مورد اینکه گفتی اسم document اسم چند حرف اول متن باید بشه، فقط در مورد برنامۀ Microsoft Office Word درسته. من که تا حالا ندیدم notepad همچین کاری رو انجام بده!
و بعدش هم ، اصولا وقتی تو برنامۀ notepad چیزی مینویسی و بعد بخوای سیو کنی ، توی پنجرۀ سیو هیچ اسمی برای فایل در نظر گرفته نمیشه. بلکه مینویسه txt.* که بجای ستاره اسم فایل رو مینویسی.
حالا اگه مشکل تو اینه که بجای ستاره New text document مینویسه بگو تا یه راهی براش پیدا کنم.
دقيقا ولي من يادم مياد قبلا كه پس از ذخيره اسم فايل مطابق با چند حرف اول محتواي اون بود.
در واقع برا اطلاع از محتواي نوت پد نيازي نبود كه باز (open) بشه از چند تا حرف اول كه اسم نوت پد بود ميشد پي به محتواي اون برد در ضمن اين اسمو خود نوت پد اتومات پس از ذخيره ي اون نوشته انتخاب ميكرد
راستي وقتي اين فايلو به موبايل انتقال ميدم و پس از ذخيره تو نت پد گوشي دقيقا همون كاري رو كه من مي خواهم انجام مي ده!!