PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش اضافه کردن زبان فارسی به ویواز و ساتیو

majidstar
01-05-2010, 07:28
سلام

1-قبل از هرکاری توسط pc suite از اطلاعاتتون یک بک آپ بگیرید و باتری رو فول شارژ کنید.
2-نرم افزار Update Service رو نصب کنید
3-برید به مسیر C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Serviceو فولدر db رو delete کنید( اگه وجود نداشت برید مرحله بعد)
4- Update Service رو اجرا کنید و گوشی( ویواز یا ساتیو) رو اپدیت کنید.
5- یکی از این دو فایل رو دانلود کنید
برای ویواز
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای ساتیو
6-برید به مسیر C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs و یه فایل که حجمی در حدود 370bytes
( bytes +/- 30) داره رو پیدا کنید
7- نام فایلی که دانلود کردید رو به نام فایل بند 6 تغییر بدید و بجای اون در فولدر blob_fs کپی کنید(توجه کنید که فایل اولیه با فایل جدید جایگزین میشه وفایل اولیه حذف میشه)
8-حالا ویواز رو با Update Service آپ دیت کنید.دقت کنید در این مرحله چیزی از اینترنت دانلود نمیشه ولی باید برای اتصال اولیه نرم افزار کانکشن برقرار باشه.
9-گوشی رو روشن کنید مقدار شارژ رو چک کنید اگه کمتر از 80 درصد بود فول کنید برید مرحله بعد.
10-برای آخرین بار گوشی رو آپدیت کنید. در این مرحله Update Service باز به اینترنت وصل میشه .

-----------------------

پ.ن1:برای اپدیت نیازی به در اوردن و جازدن باتری نیست .گوشی رو خاموش کنید میکرو یو اس بی رو به گوشی خودتون وصل کنید و برای شروع کلید سبز رو نگه دارین و طرف دیگر کابل رو به کامپیوتر وصل کنید بعد از چند ثانیه پیغام وصل شدن میده و میتونید کلید سبز رو رها کنید (release the call key)

پ.ن2:بسته به سرعت اینترنت ممکنه در مدت دانلود فایل اپدیت که حدود 100 مگ میشه چند بار ارتباط با سرور قطع شه که البته پیغام کمبود شارژ باتری میده
حالا برا ی ادامه دانلود مراحل زیر رو تکرار کنید
1-دکمه retry رو بزنید
2-گوشی رو انتخاب کنید و next بزنید و سپس strat
3-کابل usb رو از کامپیوتر جدا کنید (کابل طرف گوشی بزارید وصل باشه همیشه)
4-کلید سبز رو نگه دارید و کابل رو وصل کنید بعد از چند ثانیه وصل میشه و کلید سبز رو رها کنید
5-دکمه install رو بزنید
6-nextبزنید. در پنجره confirm data removal دکمه yes بزنید و منتظر باشید تا ادامه دانلود انجام شه.:5:

پ.ن3: گوشی به آخرین ورژن هم آپدیت میشه

پ.ن4:آدرس جدید برای دانلود فایل ها(این فایلها رو اول از حالت فشرده خارج کنید)
ساتیو

ویواز

--------------------------------------------------------
اموزش فارسی سازی منو و کیبورد در aino برای دوستی که درخواست کرده بود.. خلاصه میگم امیدوارم که مشکلت حل شه.

1-برید به مسیر C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Serviceو فولدر db رو delete کنید
2- Update Service رو اجرا کنید و گوشی رو اپدیت کنید
3-فایل زیر رو دانلود کنید

4- برو به مسیر c:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs
و فایل ها رو بر اساس date modified مرتب کن. 3تا فایل اینجا مهم هستند
که دو تاشون بیشتر از 25 مگا بایت حجم دارن اما سومین فایل بین 500 کیلوبایت تا 15 مگابایت هستش.که فایل مورد نظر همین سومی هستش
فایلی که دانلود کردی تغییر نام بده به همین فایل سوم و بجای اون تو فولدر قرار بده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5-اینو رو اپدیت کن
6-گوشی رو روشن کن و شارژ کن.
7-برای اخرین بار گوشی رو اپدیت کن.

golkoohi
01-05-2010, 16:19
سلام
اين مديافاير اينجا باز نميشه...
جاي ديگه اي كه مشكل نداشته باشه مثل Persiangig نميشه فايل را آپلود كنيد؟

reza_master
05-05-2010, 23:03
سلام نشد من این کار رو بکنم
اولا فایلی که شما گفتی وجود نداشت دوما برای بار دوم باز هم از اینترنت دانلود میکنه لطفا راهنمایی کنید

majidstar
06-05-2010, 00:42
سلام
دوست عزیز بار اولی که شما اپدیت میکنی در حدود 100 مگ دانلود میشه و ورژن گوشی به r2ak006 ارتقا پیدا میکنه و یه اپدیت معمولی هستش.فایل هایی که در حال دانلود هست میتونی تو فولدر blob_fs ببینی. بعد از این باید فایلی که دادم رو جایگزین کنی و اگه تو انتخاب فایل اشتباه کنی یا نام فایل درست تغییر پیدا نکنه باعث میشه دوباره همون 100 مگ دانلود بشه. دقت کن من گفتم فایلی که تقریبا 360 بایت هستش رو تغییر بدین. به تصویر پایین نگاه کن.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mori202003
10-05-2010, 06:05
سلام - من از لندن هستم .به ساتیو گرفتم دلم می خواد فارسی کنم

من کلا گیج شدم، میشه کمی ساده تر بگید . هر کاری میکنم فایل ها رو پیدا نمی کنم

majidstar
10-05-2010, 15:40
سلام - من از لندن هستم .به ساتیو گرفتم دلم می خواد فارسی کنم

من کلا گیج شدم، میشه کمی ساده تر بگید . هر کاری میکنم فایل ها رو پیدا نمی کنم
این روش کاملا جواب میده. اما مشکل شما اینه که مراحل رو از اول انجام نمیدید.
وقتی update service رو نصب میکیند فولدر db وجود نداره یا خالی هست.(در هر صورت باید delete کنید ) بعد از اجرای نرم افزار در مرحله همزمان سازی(sync..) اولیه نرم افزار با سرور سونی اریکسون فایل هایی که با نام ...icon هستند به فولدر blob_fs اضافه میشن در ادامه وقتی گوشی رو اپدیت میکنید ورژن گوشی به اخرین ورژن ارتقا پیدا میکنه و فایل های با نام _...FILE به فولدر blob_fs اضافه میشن.
(به تصویر پست قبلی نگاه کن) تا اینجا شما فقط گوشی رو اپدیت کردین.

تا اینجا ساده میگم : فولدر db رو delete کنید و گوشی رو اپدیت کنید

حالا باید فایلی که دادم(مطابق گوشی خودتون که ویواز یا ساتیو هست) رو با فایلی که حجمی در حدود 360 بایت(برای من 378 بایت هست) داره جایگزین کنید. در این جایگزینی چند نکته هست یکی اینکه نام فایلی که من برای دانلود گذاشتم (با نامpersian_satio ) هست رو به نام اون فایل 360 بایتی تغییر بدین و بجای اون در فولدر blob_fs کپی کنید. دقت کنین یه فایل حدودا 420 بایتی هست که نباید با 360 اشتباه بگیرین.
در ادامه دوباره گوشی رو اپدیت کنید.
تا اینجا هنوز گوشی دارای زبان فارسی نیست.
حال برای اخرین بار گوشی رو اپدیت کنید. فارسی توی منو زبان ها اضافه شده.

ساده میگم: فایل داده شده رو جایگزین کنید و گوشی رو 2 بار اپدیت کنید
----------------------------------
پس چون شما هنوز گوشی رو اپدیت نکردین فایلی هم نمیبینید
-----------------------------
گوشی باید 3 بار اپدیت شه مرحله 4 و 8 و 10
-----------------------------------------
دوستانی که تونستن انجام بدن لطفا نتیجه کارشون رو بگن!

maz18
24-05-2010, 23:35
مرصی انچام شد

maz18
25-05-2010, 14:41
سلام و عرض تشکر از دوست خوبمون majidstar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بخاطر مطالب مفیدی که در اختیارمون گذاشتند.

دیشب کهupgrade کردم وقت تشکر نداشتم

یک نکته ای که ممکنه برای دوستان منحرف کننده باشه بخش تغییر نام فایل میباشد. دوستان توجه کنند که نام فایل مورد نظر برای هر گوشی و سیستمی که شما دانلود میکنید متفاوت است و باید به حجم فایل که دوست خوبمون گفت حدود 360 بایت میباشد دقت کنید. در ضمن برای بار سوم که آپدیت میکنید حجم 13.5 مگابایت برای گوشی ویواز که من دارم دانلود میشه

امیدوارم برای کسانی که در اینمورد مشکل داشتند مفید واقع بشه

با تشکر
maz

majidstar
25-05-2010, 17:55
سلام

یه مورد رو که باید یاداوری کنم اینه که فایل ویواز قابلیت تشخیص دست نوشت فارسی رو هم داره:31:

eshghe_dvd
30-05-2010, 13:32
سلام من همه این کارهارو ۲ شنبه هفته قبل انجام دادام گوشیم هم فارسی شد . اما ۵ شنبه شنیدم فرمور جدید آماده درست است ؟؟

و اگه درست هست اگه با ون برنامه اپدیت بزارم برا اپدیت فارسی ساز پاک نمیشه ؟؟ و همه این ۳ مرحله اپدیت از بین نمیره ؟؟

majidstar
30-05-2010, 16:47
با اپدیت کردن زبان های روی گوشی تغییر نمی کنند.

emshaspand
31-05-2010, 09:47
سلام
گوشی من ویوازه.من ویوازمو آپدیت کردم حدود 110 mb.ولی بعد از روشن کردن گوشی ورزنش عوض نشد.
در ضمن تو فولدر dp اسم اون فایلی که گفته بودید نبود.خودم فایل شما را به اون نام داخلش کپچی کردم.

emshaspand
31-05-2010, 11:19
تا مرحله 8 انجام دادم.ولی بعد از روشن کردن گوشی اختار software setup incorrect میده چرا؟

majidstar
31-05-2010, 12:31
سلام
قبل از اپدیت ورژن گوشی شما چی بود و الان چی هست؟
من بارها اشاره کردم که نام فایلی که من گذاشتم با مال شما فرق فوکوله و شما باید به حجم فایل توجه کنی نه اسم فایل.
بعد شما باید تو فولدر blob_fs رو نگاه کنی ( نه db ) چون فایل ها اونجا کپی میشن.
بزار یکم بیشتر توضیح بدم. وقتی شما 110 مگ رو اپدیت کردی اصلا مهم نیست که ورژن گوشی چی شده در اصل ما تنها برای این اپدیت 110 مگ رو انجام میدیم تا فایل مورد نظر (حدود 360 بایت) رو بدست بیاریم. بعد باید فایلی که من دادم(persian_vivaz) رو هم نام فایلی که پیدا کردی بکنی و بجای اون در blob_fs کپی کنی و ادامه مراحل...

B.J.U
11-06-2010, 19:55
تضمین میکنید مشکلی واسه گوشی پیش نمیاد؟!

majidstar
12-06-2010, 14:14
تضمین میکنید مشکلی واسه گوشی پیش نمیاد؟!
مگه با اپدیت برای گوشی مشکلی پیش میاد.

maz18
12-06-2010, 20:02
سلام من آپگرید جدید رو امتحال نکردم فکر نمیکنم فارسی بودنش از بین بره چون ورژن رام شما فارسی شده

FreeMagic
15-06-2010, 12:28
همه رو برق میگیره ما رو چراغ نفتی
من اصلا فایل Update Service رو پیدا نمی کنم! یکی آدرس دقیق اون رو بده. با جست و جو هم پیدا نمیشه
در ضمن اطلاعات مموری که نمیپره با این کار؟

FreeMagic
15-06-2010, 12:49
ببخشید اگه میشه این Update Service رو هم آپلود کنید!
هرچی میگردم نیست

majidstar
15-06-2010, 13:01
ببخشید اگه میشه این Update Service رو هم آپلود کنید!
هرچی میگردم نیست

FreeMagic
15-06-2010, 20:57
FILE_277273506_1271339073000_1267609695000_2772735 04_886_INFILE_LONGTERM
این فایل که باید یه فایل دیگه رو رینیم و جای این بزارم اصلا نیستش. یعنی وجود نداره که بخوام جایگزینش کنم
چه کار باید بکنم؟
اگه همین جوری رینیمش کنم و بزارمش اونجا خوبه؟
مطمئن هستم که این فایل وجود نداره

majidstar
15-06-2010, 22:51
FILE_277273506_1271339073000_1267609695000_2772735 04_886_INFILE_LONGTERM
این فایل که باید یه فایل دیگه رو رینیم و جای این بزارم اصلا نیستش. یعنی وجود نداره که بخوام جایگزینش کنم
چه کار باید بکنم؟
اگه همین جوری رینیمش کنم و بزارمش اونجا خوبه؟
مطمئن هستم که این فایل وجود نداره
سلام
دوست من اگه پستای قبلی رو بخونی من قبلا هم گفتم به نام فایل توجه نکن. در پست اولم گفتم نام فایل یه چیزی شبیه اینه
و تا اپدیت نکنی این فایل رو نمی تونی تو فولدر ببینی.

FreeMagic
16-06-2010, 05:22
من آپدیت کردم و کلی فایل اومد ولی اون یکی نیومد
من هم اون فایل رو تغییر نام دادم و گذاشتم همونجا و دوباره اپدیت کردم دیدم فایده نداره. یه فایل دیگه دیدم که اسمش این نبود ولی ولی حجمش خیلی شبیه اون فایل بود. اول از اون کپی گرفتم و با تغییر اسم فایل شما جای اون گذاشتم که اینبار گوشی بهم ریخت و هر 3 ثانیه یک بار پیغام میداد که آپیدت اشتباه است (donate update setup) دوباره فایلی رو که ازش کپی کردم سر جاش گذاشتم و دوباره هم اپدیت کردم. این بار 13 مگابایت دانلود کرد و در نهایت درست شد:31:
زبون فارسی هم بهش اضافه شد و مشکلم برطرف شد:20:
دست شما هم خیلی خیلی درد نکنه:11:
ولی اون فایل اصلا نبود که من بخوام جایگزاریش کنم و منم به ناچار بعد از تغییر اسم اونجا گذاشتمش:27:
حالا بریم سراغ خان آخر و اونم اینه که گوشی رو ه ک (دو حرف آخر رو به هم بچسبونید) کنیم:13: اگه کسی میدونه بگه از کجا باید دنبالش رو بگیریم

Satio 12Mp
19-06-2010, 21:45
فقط خواستم ازتون تشکر کنم.:11:

اعصابم خیلی خرد بود که موبایل فارسی نبود ولی به لطف آموزش شما حل شد:10:

momoji
24-06-2010, 18:56
با سلام
لطفا نحوه نصب gprs رو بصورت دستی روی گوشی vivaz توضیح دهید
با تشکر

poya_araki
25-06-2010, 15:52
داداش دستت درد نکنه
کار کرد خدا خیرت بده

sadjadkarimi
27-06-2010, 06:32
سلام
من روش شما را برای آپدیت گوشی ساتیو دنبال کردم
بعد از آپدیت هم فایل مورد نظر را تغییر نام دادم و جایگزین کردم
حین آپدیت دوم بعد از پر شدن نوار بالا مربوط به دانلود(که خیلی سریع هم پر شد) هنگام پر شدن نوار پایینی (مربوط به installing software) به من پیغام خطا می ده
الانم گوشیم اصلا روشن نمی شه هر چند حسابی شارژ هم کردمش
یه لطفی کنید یه راه حلی به من نشان بدید
گوشیم تبدیل شده به یه تیکه جسم جامد که فقط چراغ قرمز شارژ باطریش روشن میشه
ضمنا بگم من برنامه update service رو نداشتم و از سایت سونی اریکسون دانلود کردم

majidstar
27-06-2010, 16:11
سلام
من روش شما را برای آپدیت گوشی ساتیو دنبال کردم
بعد از آپدیت هم فایل مورد نظر را تغییر نام دادم و جایگزین کردم
حین آپدیت دوم بعد از پر شدن نوار بالا مربوط به دانلود(که خیلی سریع هم پر شد) هنگام پر شدن نوار پایینی (مربوط به installing software) به من پیغام خطا می ده
الانم گوشیم اصلا روشن نمی شه هر چند حسابی شارژ هم کردمش
یه لطفی کنید یه راه حلی به من نشان بدید
گوشیم تبدیل شده به یه تیکه جسم جامد که فقط چراغ قرمز شارژ باطریش روشن میشه
ضمنا بگم من برنامه update service رو نداشتم و از سایت سونی اریکسون دانلود کردم
بهتر بود ورژن نرم افزار و کاستوم رو قبل از اپدیت اینجا ذکر می کردی و زبان های گوشی رو .
باید بگم که در اپدیت دوم نوار بالا سریع پر میشه که تا اینجا درست انجام دادی
اما دلیل خطا فکر میکنم به خاطر شارژ باطری باشه(بهتر بود خطا رو مینوشتی) چون اگه در اپدیت اول سرعت
اتصال نت پایین باشه و اپدیت زیادی طول بکشه یو اس پی شارژ باطری رو میخوره.:18:من با خط 1 مگ تو 40 دقیقه
اپدیت کردم و 50% باطری کم شد با خط 128 هم که دو بار گوشی رو شارژ کردم تا تونستم اپدیت کنم.
اما مشکل شما برای منم پیش اومده. کاری که باید انجام بدی اینه اول باطری رو در بیار بزار 2 دقیقه بیرون باشه
بعد بزن سر جاش و بزار 30 دقیقه رو شارژ باشه بدون اینکه بخوای با گوشی ور بری بعد از اون از شارژ در بیار
بزار چند دقیقه به حال خودش باشه و سپس گوشی رو روشن کن. اینجا که میخواد روشن شه یکم بیشتر
از حد معمول طول میکشه شاید 2 دقیقه و اگه روشن نشد دوباره باطری رو بیرون بیار و جا بزن . موفق باشی

hussain
08-07-2010, 11:26
سلام دوستان
گوشی من ساتیوست و از روش شما استفاده کردم,اما در پوشه مربوطه قایلی با این حجم وجود نداره.
درضمن گوشی من موقعی که روشن می کنم آرم تی موبایل (t...mob)نشون میده و هر بار که آپ دیت میکنم زبان آلمانی پیش فرض میشه
ممنون میشم راهنماییم کنید

majidstar
09-07-2010, 14:42
سلام دوستان
گوشی من ساتیوست و از روش شما استفاده کردم,اما در پوشه مربوطه قایلی با این حجم وجود نداره.
درضمن گوشی من موقعی که روشن می کنم آرم تی موبایل (t...mob)نشون میده و هر بار که آپ دیت میکنم زبان آلمانی پیش فرض میشه
ممنون میشم راهنماییم کنید
پست 4 و 6 رو بخون
تا زمانیکه یک بار اپدیت نکنی همچین فایلی مشاهده نمیکنی
ممنون که زبان گوشی رو هم گفتی

hussain
10-07-2010, 03:00
سلام من هر کاری کردم نشد 3 بار هم اپدیت کردم فایل رو هم جایگزین کردم یک بار 100 مگابایت و بار دوم 69 مگابایت دانلود کرد لطفا توضیح بیشتر ممنون میشم

majidstar
11-07-2010, 14:04
سلام من هر کاری کردم نشد 3 بار هم اپدیت کردم فایل رو هم جایگزین کردم یک بار 100 مگابایت و بار دوم 69 مگابایت دانلود کرد لطفا توضیح بیشتر ممنون میشم
سلام حسين جان
قبلن بچه ها در هر دو گوشي تست کردن و جواب گرفتن
من فکر ميکنم شما فايل مورد نظر رو اشتباه انتخاب و جايگزين ميکني
اگه بتوني يه عکس مثل پست 4 تهيه کني و فايلي رو که جايگزين ميکني نسون بدي شايد بتونم کمکت کنم

mahdi1360
12-07-2010, 19:03
یه سوال داشتم برا فارسی کردن فریمور جدید باید رو گوشی باشه یا فریمور قدیمی ؟
یکی از فامیلامون ساتیو گرفته که فارسی نداره میخاستم براش فارسی کنم هرچی تلاش کردم نشد یعنی وقتی اون فایل فارسیرو جایگزین فایل 370 بایتی میکنم ارور باطری میده. در ضمن هنوز گوشیشو آپدیت نکره و با همون ورژن قبلیه

majidstar
13-07-2010, 16:03
یه سوال داشتم برا فارسی کردن فریمور جدید باید رو گوشی باشه یا فریمور قدیمی ؟
یکی از فامیلامون ساتیو گرفته که فارسی نداره میخاستم براش فارسی کنم هرچی تلاش کردم نشد یعنی وقتی اون فایل فارسیرو جایگزین فایل 370 بایتی میکنم ارور باطری میده. در ضمن هنوز گوشیشو آپدیت نکره و با همون ورژن قبلیه
سلام
اصلا مهم نیست که فریمور گوشی شما چیه
شما باید یه بار اپدیت کنی تا اون فایل رو بتونی تو هارد داشته باشی و جایگزین کنی
در ضمن وقتی گوشی اپدیت شد به اخرین فریمور تبدیل میشه

mahdi1360
13-07-2010, 18:54
سلام
اصلا مهم نیست که فریمور گوشی شما چیه
شما باید یه بار اپدیت کنی تا اون فایل رو بتونی تو هارد داشته باشی و جایگزین کنی
در ضمن وقتی گوشی اپدیت شد به اخرین فریمور تبدیل میشه

با سلام
میدونی مشکل کجاست :41:
مشکل اینجاست که هر چی آپدیت میکنم بازم به همون فریمور قدیمی آپدیت میشه :18: یعنی به ورژنr2 آپدیت نمیشه در حقیقت هر بار فلش میشه نه آپدیت :31:
کسی راهی به نظرش میرسه کمک کنه ممنون میشم :11:

mahdi1360
15-07-2010, 22:54
با سلام
میدونی مشکل کجاست :41:
مشکل اینجاست که هر چی آپدیت میکنم بازم به همون فریمور قدیمی آپدیت میشه :18: یعنی به ورژنr2 آپدیت نمیشه در حقیقت هر بار فلش میشه نه آپدیت :31:
کسی راهی به نظرش میرسه کمک کنه ممنون میشم :11:

مشکل حل شد باید اون فایل فارسیرو موقع فلش اضافه میکردم من قبلش اضافه میکردم که خطای باطری میداد :46:

hussain
17-07-2010, 19:57
سلام حسين جان
قبلن بچه ها در هر دو گوشي تست کردن و جواب گرفتن
من فکر ميکنم شما فايل مورد نظر رو اشتباه انتخاب و جايگزين ميکني
اگه بتوني يه عکس مثل پست 4 تهيه کني و فايلي رو که جايگزين ميکني نسون بدي شايد بتونم کمکت کنم
سلام
اینم عکسش.تنها فایلی که حجمش همونه این فایله ولی وقتی اسمش رو عوض میکنم دوباره آپدیت میکنه

majidstar
18-07-2010, 10:59
سلام
اینم عکسش.تنها فایلی که حجمش همونه این فایله ولی وقتی اسمش رو عوض میکنم دوباره آپدیت میکنه
حسین عزیز فایلی که انتخاب میکنی درسته حالا اسم فایلی که من دادم رو به این که نشون دادی عوض کن و بزار همین جا و بعد این فایل رو ببر بیرون

mahdi1360
18-07-2010, 14:40

منم مشکل داشتم اما حل شد شما اول بگو که الان ورژن گوشیت چیه و چه مشکلی داری شاید تونستم کمکت کنم :46:

hussain
20-07-2010, 11:37
حسین عزیز فایلی که انتخاب میکنی درسته حالا اسم فایلی که من دادم رو به این که نشون دادی عوض کن و بزار همین جا و بعد این فایل رو ببر بیرون
متوجه نشدم!
با فایل شما تغیر اسم بدم بعد ببرم بیرون از این فولدر؟
یا اینکه جای فایل شما با این فایل عوض کنم.
درضمن این کار رو هم کردم.دوباره آپدیت میکنه و همون زبان آلمانی پیش فرض میشه

mahdi1360
20-07-2010, 14:26
متوجه نشدم!

منم مشکل شمارو داشتم میخاستم کمکت کنم اما چه کنم که به سوالم جواب ندادی :41:
خوش باشی انشا الله مشکلت حل میشه :11:

majidstar
21-07-2010, 12:51
متوجه نشدم!
سلام
اسم فایلی که دادم رو تبدیل میکنی به file..(همونی که پیدا کردی) و تو فولدر blob کپی میکنی و رو فایل قبلی رایت میشه
بیشتر مشکلات از اونجایی هست که دوستان میخوان بدون رعایت ترتیب گوشی رو فارسی کنند .
مثلا فولدر رو که گفتم delete نمی کنند

hussain
21-07-2010, 16:00
منم مشکل شمارو داشتم میخاستم کمکت کنم اما چه کنم که به سوالم جواب ندادی :41:
خوش باشی انشا الله مشکلت حل میشه :11:
شرمنده دوست عزیز
نمیدونستم چطور ورژن رو پیدا کنم
PDA:R2KA006
Phone software:R2B005
CDA:R28A
نمیدونم کدوم مدنظر شماست.

مثلا فولدر رو که گفتم delete نمی کنند
میشه درمورد این deleit بیشتر توضیح بدی
آیا بعد از اولین آپدیت باید دلیت بشه؟

shahin_100
21-07-2010, 22:42
این آموزشی که در پست اول گذاشتید برای aino هم میشه ؟ چون با aino هم نمیشه فارسی نوشت

majidstar
22-07-2010, 10:54
این آموزشی که در پست اول گذاشتید برای aino هم میشه ؟ چون با aino هم نمیشه فارسی نوشت
شما لطف کن ورژن فریمور گوشی خودت و اخرین ورژن که برای گوشیت اومده و زبانهای گوشی خودت رو بنویس
سعی میکنم تا اخر هفته اینده تو پست اول اموزش رو بنویسم. چون الان خیلی کار دارم .
موفق باشی

matin133
22-07-2010, 16:48
با ديال آپ چقدر طول مي‌كشه

shahin_100
22-07-2010, 22:05
شما لطف کن ورژن فریمور گوشی خودت و اخرین ورژن که برای گوشیت اومده و زبانهای گوشی خودت رو بنویس
سعی میکنم تا اخر هفته اینده تو پست اول اموزش رو بنویسم. چون الان خیلی کار دارم .
موفق باشی

مدل گوشیم aino هست
زبان های گوشی هم فقط انگلیسی و فرانسوی هست
ولی فونت های فارسی رو نشون میده ولی خودم نمی تونم فارسی بینوسم و منوی فارسی هم نداره
ورژن فریمور گوشیم نمی دونم چیه . آخرین ورژنی که برای گوشیم هم اومده نمی دونم چیه
این تمام اطلاعات گوشیم هست :

R7BA084
prg1223-3004_GENERIC_RA R7BA084

EROM: 1200-4341
SEMCBOOT R6A033

LCD SW versions
Main display
Current : 200909100

Camera SW versions
Camera
Current : 6.9

ITP SW versions
1213-5665 29A

Customisation
1227-4471 R20A
1223-3057 R7BA084
FRANCE
Memory card :
1227-7130

Content version
PA27
Memory card : R10A

Java SW version
JP-8.5.2

Text revision :
BO

mahdi1360
29-07-2010, 07:38
شرمنده دوست عزیز
نمیدونستم چطور ورژن رو پیدا کنم
PDA:R2KA006
Phone software:R2B005
CDA:R28A
نمیدونم کدوم مدنظر شماست.

میشه درمورد این deleit بیشتر توضیح بدی
آیا بعد از اولین آپدیت باید دلیت بشه؟

حسین جان بلاخره چی کار کردی مشکلت حل شد ؟

mahdi1360
29-07-2010, 23:24

موفق باشی

البته aino جاواهستش ممکنه متفاوت باشه :41: یه وقت بلایی چیزی سر گوشیت میاری :13:

majidstar
01-08-2010, 01:53
با ديال آپ چقدر طول مي‌كشه
فقظ با adsl
100مگ باید دان کنی

---------- Post added at 02:53 AM ---------- Previous post was at 02:53 AM ----------

صفحه اول اموزش رو گذاشتم

shahin_100
02-08-2010, 00:16
هنوز گوشی aino فقط زبان انگلیسی و فرانسوی داره :41:
من گوشی aino رو برای بار اول که حدود 90 مگابایت بود آپدیت کردم . بعد اون فایل رو جایگزین فایل سوم کردم . دوباره گوشی رو آپدیت کردم و این بار هم 90 مگابات رو دانلود کرد و نصب شد ولی برای بار سوم دیگه چیزی دانلود نشد و مستقیم شروع شد به نصب کردن آپدیت . ولی زبان فارسی بهش اضافه نشد

majidstar
02-08-2010, 00:29
هنوز گوشی aino فقط زبان انگلیسی و فرانسوی داره :41:
من گوشی aino رو برای بار اول که حدود 90 مگابایت بود آپدیت کردم . بعد اون فایل رو جایگزین فایل سوم کردم . دوباره گوشی رو آپدیت کردم و این بار هم 90 مگابات رو دانلود کرد و نصب شد ولی برای بار سوم دیگه چیزی دانلود نشد و مستقیم شروع شد به نصب کردن آپدیت . ولی زبان فارسی بهش اضافه نشد
سلام
دوست من حرفت تناقض داره
بار اول 90 مگ دان کردی درست. اما وقتی فایل رو درست جایگزین میکنی برای بار دوم چیزی دان نمیشه و زود خط بالا پر میشه
و خط پایین شروع میشه و در نهایت بار سوم یه چیزی حدود 20 مگ حالا کمتر یا بیشتر دانلود میشه و تمام.
اما شما میگید که برای بار دوم باز 90 مگ دان کردی پس فایل رو اشتباه جایگزین کردی.
حتما فولدر رو پاک کن ومراحل رو از نو شروع کن.
و نکته اخر اینکه شما گفتید که برای بار سوم چیزی دان نشده و مستقیما شروع به نصب کرده.یعنی بار دوم اپدیت برای شما شده بار سوم. من پیشنهاد می کنم قبل از هر کاری گوشی رو یه بار دیگه اپدیت کن شاید همون مرحله و اپدیت اخری مونده که 20 یا 30 یا شایدم کمتر دان شه.
موفق باشی

alpino
04-08-2010, 11:55
آقا من آپدیت رو که نصب کردم رو ویواز .الان حجم خالی رو درایو c خیلی کم شده حدود 7 MB. قبل اپدیت 75 MB خالی داشت.
اگه بعد از تغییر اسم اون فایله بخوام دوباره اپدیت کنم ممکنه حجمش کمتر شه. الان سرعتش خیلی کمتر شده.
آقا چیکار کنم مشکل این فضا حل شه ؟

ضمنا من تمامی برنامه هایی که نصب کردم رو مموری کارت بوده .
کمک لطفا

alpino
08-08-2010, 10:14
دوستان تو صیه من اینه که کلا فارسی سازی به این روش رو بیخیال شین.

من یه روش خیلی ساده تر دارم که اینجا گفتم.

omid.unique
11-08-2010, 20:29
آيا اين روش فارسي كردن با آپديت رو ويواز پرو هم جواب ميده؟ واسه ويواز هنوز آپديتي نيمده و اينكه آيا اون فايل واسه ويواز پرو هم همونه؟ من اين روش و انجام دادم ولي دوباره شروع به دانلود فايل كرد. لطفا جواب بدبد.

majidstar
13-08-2010, 01:14
آيا اين روش فارسي كردن با آپديت رو ويواز پرو هم جواب ميده؟ واسه ويواز هنوز آپديتي نيمده و اينكه آيا اون فايل واسه ويواز پرو هم همونه؟ من اين روش و انجام دادم ولي دوباره شروع به دانلود فايل كرد. لطفا جواب بدبد.
خیر دوست عزیز روی ویواز پرو جواب نمیده. اگه راهی بود میزارم صفحه اول.

azazaz
23-08-2010, 08:25
سلام من تمام مراحل رو انجام دادم فقط برای بار سوم دوباره دانلود سریع انجام میشه و مثل مرحله دو اپدیت میکنه وحجم کمتر رو دانلود نمی کنه مشکل از کجاست ممنون

Badform
29-08-2010, 03:01
خیر دوست عزیز روی ویواز پرو جواب نمیده. اگه راهی بود میزارم صفحه اول.

پس برای فارسی نویسی در ویواز پرو چه راهی هست؟

omid.unique
30-08-2010, 19:55
الان كه واسه ويواز پرو آپديت اومده، راهي هست كه زبان فارسي رو بهش اضافه كرد؟؟

رسول خان زبل
30-08-2010, 20:25
زبان فارسی به کیبردم اضاف می شه؟:46:

majidstar
01-09-2010, 20:09
زبان فارسی به کیبردم اضاف می شه؟:46:
بله میشه. هم منو فارسی میشه هم کیبورد.

---------- Post added at 08:09 PM ---------- Previous post was at 08:09 PM ----------

الان كه واسه ويواز پرو آپديت اومده، راهي هست كه زبان فارسي رو بهش اضافه كرد؟؟
فعلا من که راهی بلد نیستم

kasra_shirani
02-09-2010, 23:47
اگه الان تو فریمور ویواز فارسی باشه ، با آپگرید فارسی میپره؟

majidstar
03-09-2010, 16:21
اگه الان تو فریمور ویواز فارسی باشه ، با آپگرید فارسی میپره؟
نه
نمیپره عزیز دل . اگه تو همین چند صفحه نگا کنی جوابت رو میتونی ببینی.

Behzad_68
04-09-2010, 19:11
چند بار کا مراحلو انجام دادم نشد که نشد هیچی تازه پسورد مموری کارتمو دیگه قبول نمیکنه
گوشیمم ویواز با فرمور R2EA023 آخرین نسخه موجود

Behzad_68
06-09-2010, 01:57
آقا یکی چک کنه مراحل من درسته یانه
1)گوشی رو آپدیت کردم 111.7 MB گرفت
2)فایل persian vivaz رو به FILE_277568218 تغییر نام دادم و بجای فابل با همین اسم که 376 byte بود گذاشتم
3)آپدیت سرویس رو باز کردم گوشی رو شناخت اما در عرض 1 ثانیه نوار بالا پر شد و installation failed داد
4)گوشی رو جدا کردم روشن کردم باتری شارژ داشت و دوباره خاموش کردم
5)برای بار آخر آپدیت کردم و دوباره 111.7MB گرفت

الان باید فارسی داشته باشه اما نداره

elenor2
06-09-2010, 17:44
بابا یکی جواب ما رو بده؟!؟
مرحله دوم آپدیت installation failed میده!

Behzad_68
06-09-2010, 19:25
بابا یکی جواب ما رو بده؟!؟
مرحله دوم آپدیت installation failed میده!

انگار هیشکی نیست همه فرومهام همینو کپی پیست کردن شما ورژن فرمورت چنده؟

elenor2
06-09-2010, 20:03
انگار هیشکی نیست همه فرومهام همینو کپی پیست کردن شما ورژن فرمورت چنده؟
R2AK006
داداش گوشی من Satio S\N 012 است.

Behzad_68
07-09-2010, 19:15
R2AK006
داداش گوشی من Satio S\N 012 است.

من یه ساتیو واسه کسی خریدم با همین فرمور خودش فارسی داره هم زبان هم کیبورد
انگار کسی جواب نمبده اگه مشکلت حل شد به منم خبر بده مرسی
parsbeh@live.com

mahan_635
11-09-2010, 10:55
سلام دوستان
گوشی من ساتیو است، من مراحل رو اینطوری انجام دادم
فولدر db وجود نداشت
باطری رو فول شارژ کردم
آپدیت کردم
فایلی با حجم 382 بایت با اسم FILE_277267036 پیدا کردم
فایلی که برای دانلود بود را به همین اسم تغییر نام دادم و جایگزین کردم
گوشی را روشن کردم تقریبا شارژش پر بود اما برای اطمینان شارژ کردم تا فول شد
گوشی رو خاموش کردم دوباره آپدیت کردم
در این مرحله خط بالا سریع پر شد و ارور داد که عکسش رو گذاشتم
ممنون میشم بگید مشکل کار کجاست!!!
مشکل اینترنت هم ندارم 512 هست

James_66
19-09-2010, 01:33
دوستان، خواهشاً به فکر ما vivaz pro دار ها هم باشید، یه راهی واسه فارسی کردنش پیدا کنید، دمتون گرم، ثواب داره به خدا:37:

James_66
19-09-2010, 11:22
لطفاً راهی هم برای فارسی سازی گوشی vivaz pro معرفی کنید

makar000ni
21-09-2010, 03:34
من رو ویواز انجام دادم درست شد.مرسی.برای من تو اپدیت دوم فارسی شد

dimo8911
21-09-2010, 08:02
بنده می خواستم گوشی satio را فارسی کنم که سریال گوشی با عدد 01225100 شروع می شود. شنیده ام گوشی های با این سریال فعلا فارسی نمی شود، آیا با روش شما می شود گوشی ام را فارسی کنم

arvin71
28-09-2010, 15:38
سلام من ویواز دارم در مرحله دوم آپدیت ،نرم افزار error داد .بعد از اون گوشی فقط صفحه سفید می یاد و دوباره خاموش می شه لطفا بگین چه کار کنم؟

wordist
29-09-2010, 13:38
سلام

امروز من بعد از آپديت شدن گوشي و دانلود كردن و جايگزيني فايلي كه براي ويواز گذاشته شده بود دوباره سرويس اپديت رو اجرا كردم و پيغامي اومد مبني بر اينكه گوشي شما آپديت هست و در صورت ادامه دادن تمام اطلاعات شما پاك ميشه وقتي اونو اكي كردم همونطور كه در پست اول نوشته شده بود نبايد چيزي از اينترنت دانلود بشه ولي دوباره شروع كرد به دانلود از اينترنت (مانند بار اول حدود 112 مگ) كه من هم قطعش كردم

آيا بار دوم هم بايد چيزي از اينترنت دانلود بشه (يعني بايد دوباره صبر كنيم تا 112 مگ كامل دانلود بشه)؟

ممنون

golmohammadi
30-09-2010, 11:55
سلام

امروز من بعد از آپديت شدن گوشي و دانلود كردن و جايگزيني فايلي كه براي ويواز گذاشته شده بود دوباره سرويس اپديت رو اجرا كردم و پيغامي اومد مبني بر اينكه گوشي شما آپديت هست و در صورت ادامه دادن تمام اطلاعات شما پاك ميشه وقتي اونو اكي كردم همونطور كه در پست اول نوشته شده بود نبايد چيزي از اينترنت دانلود بشه ولي دوباره شروع كرد به دانلود از اينترنت (مانند بار اول حدود 112 مگ) كه من هم قطعش كردم

آيا بار دوم هم بايد چيزي از اينترنت دانلود بشه (يعني بايد دوباره صبر كنيم تا 112 مگ كامل دانلود بشه)؟

ممنون
سلام
بار دوم نباید چیزی دانلود کنه
البته به شرطی که ویندوز همون قبلی باشه
در صورتی که ویندوز را عوض کنین دوباره دانلود خواهد کرد
خب حالا بگین ورژن فیرمور گوشیتون چنده ؟
اگر R2EA023 باشه یعنی نیازی به اپدیت نداری و قبلا کردی
امروز خودم سعی میکنم این روش فارسی سازی را تست کنم

wordist
30-09-2010, 12:53
سلام

ورژن هموني هست كه شما گفتي

به نظرم بايددوباره بذارم آپديت بشه (يعني بهتره بگم فلش بشه چون اپديت هست) :41:

اميدوارم اين بار مشكلي پيش نياد

hatef_motahhary
30-09-2010, 23:14
همه گوشيهاي سوني با اپرا مشكل دارن؟

golmohammadi
02-10-2010, 20:10
سلام

ورژن هموني هست كه شما گفتي

به نظرم بايددوباره بذارم آپديت بشه (يعني بهتره بگم فلش بشه چون اپديت هست) :41:

اميدوارم اين بار مشكلي پيش نياد
راستش امروز خودم تست کردم
یه بار کامل اپدیت شد
بار دوم که قرار هست فایلی جایگزین بشه با کمال تعجب دیدم دواباره زد اپدیت :41:
خلاصه به نطر 2 بار فایلهای اپدیت را دانلود میکنه
بار اول اپدیت معمولی خود گوشی
بار دوم اپدیت جدید که زبان فارسی را هم خواهد داشت
یه مقدار مراحل آموزش گنگ هست (مخصوصا جایگزینی فایل)
در صورتی که تموم کنم تکمیلش میکنم

همه گوشيهاي سوني با اپرا مشكل دارن؟
چه ربطی به این تاپیک داره ؟
نه مشکل خاصی ندارند
سوالات هر گوشی را در تاپیک خودش مطرح کنید

golmohammadi
03-10-2010, 02:27
مشکل همون فایل هست که باید جایگزین بشه
منم چند بار اپدیت کردم فارسی اضافه نشد
الان تو سیستم من فقط یک فایل داره با حجم مشابه
اسمش هم FILE_277568218 هست
نه اونی که تو عکس گذاشته بود مجید
من این فایل را جایگزین کردم و زدم اپدیت که باز 111 مگ دانلودید
اما بعد از فلش هنوز فارسی اضافه نشده
در کل این آموزش ایرادداره
و فعلا توصیه نمیشه
تا مجید خودش بیاد و اشکال را پیدا کنه

wordist
03-10-2010, 08:32
منم همينو گفتم

به نظر من هم مشكل دار هست

البته من ديشب گوشي رو بردم مغازه يكي از دوستان و با باكس درستش كرد

همونطور هم كه از روي اينترنت ديده بودم ورژن گوشي الان هست R2CA024 كه زبان فارسي رو داره مطابق با مطالب اين صفحه

James_66
03-10-2010, 19:18
سلام دوستان، گوشی من vivaz pro هست و نمی تونم از این راهی که شما برای فارسی vivaz مطرح کردین استفاده کنم، می خواستم بدونم برنامه ای نیست که با کابل usb بتونم گوشیو از طریق فلش کردن فارسی بکنم؟ مثل نوکیا که برنامه های فونیکس و jaf رو داره و می شه گوشی های نوکیا رو باهاش فارسی کرد.

golmohammadi
04-10-2010, 13:04
منم همينو گفتم

به نظر من هم مشكل دار هست

البته من ديشب گوشي رو بردم مغازه يكي از دوستان و با باكس درستش كرد

همونطور هم كه از روي اينترنت ديده بودم ورژن گوشي الان هست R2CA024 كه زبان فارسي رو داره مطابق با مطالب اين صفحه

این آموزش را در سایتهای خارجی هم دیدم
نحوه تغییر زبان گوشی در ویواز بود
کاستوم پکش را هم الان دارم که شامل زبانهای زیادی میشه
که در واقع هر کسی کاستوم پک خودش را ریپلیس میکنه تا موقع اپدیت زبان خودش اضافه بشه
اما ظاهرا این روش در فیرمورهای قبلی جواب میداد نه جدید

سلام دوستان، گوشی من vivaz pro هست و نمی تونم از این راهی که شما برای فارسی vivaz مطرح کردین استفاده کنم، می خواستم بدونم برنامه ای نیست که با کابل usb بتونم گوشیو از طریق فلش کردن فارسی بکنم؟ مثل نوکیا که برنامه های فونیکس و jaf رو داره و می شه گوشی های نوکیا رو باهاش فارسی کرد.
نه فکر نکنم بشه

free1986
06-11-2010, 17:57
من گوشیمو 3بار آپدیت کردم
سریه اول 110mb دانلود کرد و update با موفقیت تموم شد
سریه دوم دانلودش خیلی زود تموم شد
سریه سوم اصلا دانلود نکرد و رفت سراغ installation
بعد از 3سری هیچ تغییری تو گوشی بوجود نیومد

shabpareh
10-11-2010, 01:32
خواهش می کنم این جایگزینی فایل رویکی تصویری وکامل توضیح بده چون من 7 بار107 مگا بایت دانلود کردم ولی فارسی نشد بطور کامل و واو به واو هم انجام دادم ./
فکرکنم به بعضی ازگوشیها نمیخوره البته وبندوز من 7 هستش ؟ :21:

sibsabz
18-11-2010, 09:00
دوستان
کسی برای گوشی هایی که از طریق اول جواب نمی دهند راه حلی پیدا نکرده ؟ (با تشکر)

golmohammadi
19-11-2010, 22:14
خب تنها راهش فعلا فلش کردن با باکس هست
البته من فعلا کیبورد فارسی نصب کرده ام
دوستان اگه خواستند میتونند کیبورد فارسی نصب کنند و از تایپ فارسی استفاده کنند
اگه نیافتین بهم بگین تا لینکشو بگم

hrkk
28-11-2010, 19:29
بعد از اولین اپدیت و کپی فایل مورد نظر دوباره اپدیت نشد ولی دوباره که سعی کردم شد. ولی فارسی نشد دوباره که امتحان کردم متوجه شدم بعد از ErRor که داد اون فایلی رو که کپی کردم رو پاک کرده و با یک فایل جدید گوشی رو اپدیت می کنه. یعنی اینکه اون فایل رو اجازه بهش نمی ده که رو گوشی نصب بشه و هوشمندانه اونو پاک می کنه

naginajafi
02-12-2010, 13:36
اخرین ورژن ابدید برای گوشی ویواز کدام ورژن است ورژن گوشیم R2CA024 می باشد
و موقعه ابدیت جدید ایا زبان فارسی اضافه می شود یا نه

golmohammadi
08-12-2010, 13:48
اخرین ورژن ابدید برای گوشی ویواز کدام ورژن است ورژن گوشیم R2CA024 می باشد
و موقعه ابدیت جدید ایا زبان فارسی اضافه می شود یا نه

R2EA023 آخرین آپدیت ویواز هست
اگر از قبل زبان فارسی داشته باشین بله بعد از اپدیت نیز میمونه
در غیر اینصورت نه

دوستان من گوشیمو دادنم فلش زدند
و از شر این مشکلات خلاص شدم

SiyahVash
24-12-2010, 17:58
سلام؛
با عرض معذرت به خاطر بالا آوردن تاپیک؛
اما برای کاربرایی که شاید بخوان با کمک پست های این تاپیک گوشیشونو فارسی کنن یه توضیحی بدم؛
من خودم ویواز با آخرین Firmware رو (R2EA023) از همین روش و با دوبار Update (نه سه بار) فارسی کردم؛ به این صورت که همونطور که مراحل توضیح داده شده، برای اولین Update شروع کرد به دانلود فایلهایی با حجم 111.7 MB و قبل از اینکه دانلود تموم بشه و بره سراغ Install فایلهای دریافت شده توی پوشه db، عمل Replace کردن فایل مورد نظر رو انجام دادم. بعد از Install شدن فایلها ارتباط رو قطع کردم و گوشی رو روشن کردم، چون شارژش کم بود محض احتیاط یه مقدار گذاشتم شارژ شد (اینم بگم که زمانیکه گوشی رو روشن کردم پیغام Incorrect Software رو میداد که به نظرم طبیعی بود) بعد دوباره وصل کردم و برای بار دوم گذاشتم عمل Update Service رو انجام بده که این بار 3 تا فایل که مجموعا حدود 18 MB بودن رو به پوشه db اضافه کرد و بعد از تموم شدن Download مثل سری اول رفت واسه Install، بعد هم تموم شد و گوشی با همون Firmware (که جدید بود) اما Language Set متفاوت ردیف شد. الان هم مشکلی نداره.

از دوستانی که زحمت پست های آموزشی رو کشیده بودن ممنونم.

mramzni
28-12-2010, 22:14
من تا مرحله 6 میام ولی کوچکترین فایل 1.7KB است، چند بار امتحان کردم همین بود.
موقع آپدیت هم میگه گوشی آپدیته و نیازی نداره......

yaacloge
10-01-2011, 22:30
سلام من همه ی کار ها رو درست همون جور که گفتید انجام دادم اما تو آپدیت دوم failed شد و در ضمن فایل جایگزین شده هم از پوشه حذف شد!!!!
چرا؟؟!!!!!!

majidzarea20
19-01-2011, 20:37
راه آسان تری وجود ندارد؟

fasa110
30-01-2011, 13:16
سلام
2 تا نکته تو این روش وجود داره که باید به اونها دقت کنید
1- فایل ها یی که شما در اکسپلورر ویندوز می بینید بر اساس کیلو بایت نمایش داده میشه یعنی فایل 370 بایتی به صورت 1 کیلوبایت نمایش داده میشه باید روی فایلهای 1 کیلوبایتی کلیک کنید تا حجم اونها بر اساس بایت در پایین پنجره نمایش داده بشه و یا با گرفتن پروپرتیز حجم فایل رو ببیند.
2- بعد از دانلود یعنی پر شدن نوار اول برنامه اقدام به فلش گوشی میکنه و نوار پایین پر میشه در ابتدای پر شدن نوار پایین باید فایل 370 بایتی رو کپی کنید تا کاردرست انجام بشه

Arrowtic
11-02-2011, 21:09
یک سوال دارم:
آپدیت رو کامل توضیح میدید چه جوریه؟(هنگام آپدیت سیم کارت باید تو دستگاه باشه یا نه؟باتری چه طور؟دستگاه باید روشن باشه یا خاموش؟)

fasa110
12-02-2011, 15:23
[QUOTE=Sub-Zero70;5854106]یک سوال دارم:
آپدیت رو کامل توضیح میدید چه جوریه؟(هنگام آپدیت سیم کارت باید تو دستگاه باشه یا نه؟باتری چه طور؟دستگاه باید روشن باشه یا خاموش؟)[/Q

قبلا توضیح داده شده

mamadniki
19-02-2011, 23:29
با سلام خدمت دوستان گرامی
من امروز یک مبایل ساتیو را فارسی کردم و کاملاً درست کار میکرد و هیچ مشکلی نداشت . روش نوشته شده برای فارسی کردن مبایل ساتیو و ویواز با کمی مشکل همراه میباشد و از روش فوق نمیشود اینکار را انجام داد ، مراحل را به ترتیب مینویسم :
1- فایل ضمیمه را که دو ستان گذاشته اند دانلود نمایید .
2- بعد برنامۀ Update Service را اجرا کرده و مبایل خود را آپدیت نمایید .
3- دقت کنید دوستان این مرحله بسیار مهم میباشد ، زمانیکه آپدیت به اتمام رسید برنامه بصورت خودکار میرود که instal شود ، در اینجا باید کمی صبر کرد ( حدود 3 تا 5 ثانیه ) آنوقت باید فایل دانلود شده را که هم نام با فایل 356 تا 370 بایتی است را در فولدر :
C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs
replace نمایید .
4- آنوقت منتظر بمانید تا برنامه کاملاً install گردد .
5- حالا مبایل خود را جدا کرده یکبار روشن کنید و بعد خاموش کرده ، باطری را در آورده دوباره جا بزنید و برنامۀ Update Service را مجدداً اجرا نمایید و مبایل را متصل کنید .
6- اینبار دو گزینه ظاهر میشود الف : فقط آپدیت میکند ب : ریست کارخانه + آپدیت
7- شما گزینۀ آپدیت خالی را انتخاب کنید و حجمی در حدود 15 مگا بایت را دانلود نمایید .
8- بعد از اتمام مرحلۀ آپدیت و install ، مبایل را جدا کنید ، باید منوی فارسی در مبایل شما ایجاد شده باشد .
9- دوستانی که طبق مرحلۀ بالا پیش رفته اند دو برنامۀ Update Service را اجرا کنند و منتظر بمانند تا دو باره 111 مگابایت دانلود انجام شود پس از دانلود ، هنگام شروع install فایل ضمیمه را که هم نام کرده اید در فولدر ذکر شده جایگزین نمایید و از مرحلۀ 4 ادامه دهید .
امیدوارم مشکل دوستان حل شود . فقط کمی با حوصله و دقت اینکار را انجام دهید راحت به نتیجه خواهید رسید .

raha815
26-02-2011, 17:05
سلام
گوشی من Aino هست. من مراحل کار را چندین بار برای فارسی کردن دنبال کردم و موفق نشدم. در مرحله دوم آپدیت چیزی download نمیشه و سریع به مرحله نصب میره و در این قسمت نصب پیغام faile می ده. در بین فایلها فقط یک فایل 1k هست که ظرفیت واقعیش 150 بایت است. آیا این فایل باید تغییر نام داده بشه؟

raha815
26-02-2011, 17:13
گوشی من Aino هست. مشکل من دقیقا مثل مشکل yaadoge است. لطفا راهنمایی کنید.

skzigma2
01-03-2011, 21:18
تشکر از راهنمایی دوستان
منم تونستم البته با کمک پست صفحه 1 و 10 و 2بار دانلود 117 مگابایت و بقیه مراحل

am689
04-03-2011, 17:51
سلام
من این مو به مو این کارو کردم ولی نشد.اون فایل حجمی رو که باید حذف میشد برای من 389 بایت بود.
برای بار سوم که اپدیت کردم حجم فایل حدود 113.1 مگ بود مثل اپدیت بار اول:sad:

raha815
13-03-2011, 16:20
سلام
ورژن گوشی من Aino 1223-3004 R7BA084 100323 هست به نظر میاد این ورژن با این روش فارسی نمیشه. اگر من جایی تو انجام مراحل دارم اشتباه می کنم لطفا راهنمایی کنید چون همونطور که قبلا هم اینجا نوشتم بار دوم که می خوام آپدیت کنم بلافاصله میره سراغ مرحله نصب و تو این مرحله خطای failed میده. من فایلهای مختلفی رو با اون فایلی که مخصوص فارسی کردن گوشی های aino بود جایگزین کردم و هر بار همین اتفاق تکرار شد. اگر راه حلی وجود داره لطفا بگید. من همچنان منتظرم
با تشکر

sibsabz
30-03-2011, 15:21
سلام؛
با عرض معذرت به خاطر بالا آوردن تاپیک؛
اما برای کاربرایی که شاید بخوان با کمک پست های این تاپیک گوشیشونو فارسی کنن یه توضیحی بدم؛
من خودم ویواز با آخرین Firmware رو (R2EA023) از همین روش و با دوبار Update (نه سه بار) فارسی کردم؛ به این صورت که همونطور که مراحل توضیح داده شده، برای اولین Update شروع کرد به دانلود فایلهایی با حجم 111.7 MB و قبل از اینکه دانلود تموم بشه و بره سراغ Install فایلهای دریافت شده توی پوشه db، عمل Replace کردن فایل مورد نظر رو انجام دادم. بعد از Install شدن فایلها ارتباط رو قطع کردم و گوشی رو روشن کردم، چون شارژش کم بود محض احتیاط یه مقدار گذاشتم شارژ شد (اینم بگم که زمانیکه گوشی رو روشن کردم پیغام Incorrect Software رو میداد که به نظرم طبیعی بود) بعد دوباره وصل کردم و برای بار دوم گذاشتم عمل Update Service رو انجام بده که این بار 3 تا فایل که مجموعا حدود 18 MB بودن رو به پوشه db اضافه کرد و بعد از تموم شدن Download مثل سری اول رفت واسه Install، بعد هم تموم شد و گوشی با همون Firmware (که جدید بود) اما Language Set متفاوت ردیف شد. الان هم مشکلی نداره.

از دوستانی که زحمت پست های آموزشی رو کشیده بودن ممنونم.

سلام
من هم به همین روش تونستم ساتیو رو فارسی کنم. از شما و همه دوستان تشکر میکنم.

majid25
04-05-2011, 15:10
سلام من بار اول که آپدیت میکنم 119 مگابایت دانلود میکنه اما بعد که فایلی که شما دادید داخل پوشه میذارم دیگه آپدیت نمیشه چکار کنم؟گوشی من ویواز هست معمولی.خواهش میکنم کمکم کنید ممنون

razi.sadeq
06-06-2011, 07:48
من گوشی aino دارم
مرحله اول رو کامل انجام دادم
فابل رو هم تغییر نام دادم و انتقال دادم اما وقتی آپدیت سرویس رو برای بار دوم اجرا می کنم فایل انتقال داده شده پاک میشه آپدیت هم انجام نمیشه

mbig051
15-06-2011, 10:20
سلام من تمام مراحل رو مو به مو انجام دادم گوشی رو هم 3 بار آپدیت کردم ولی زبان فارسی اضافه نشد :41:

sherix
20-06-2011, 19:14
خب تنها راهش فعلا فلش کردن با باکس هست
البته من فعلا کیبورد فارسی نصب کرده ام
دوستان اگه خواستند میتونند کیبورد فارسی نصب کنند و از تایپ فارسی استفاده کنند
اگه نیافتین بهم بگین تا لینکشو بگم
مننت کشی لازمه ؟ بابا بگو دیگه...

SIAH POOSH
09-07-2011, 13:58
برام یه مشکل پیش اومده که من یه ساتیو دارم با برنامه update service آپدیتش کردم ولی آپدیت نشد یعنی فقط زبان بهش اضافه شد تاریخ softwere version date و custom version deta تغییر نکرده و فارسیمم پرید به فرمایشات این مطلب و دوست عزیزیکه این مطلب رو زده گوش دادم و انجام دادم اما اثر بخش نبود و فایلی حدود 383بایت پیدا کردم و اونو جایگزین کردم با همان اسم روی فایل دانلود شده تغییر دادم و باز هم آپدیت کردم فارسی ندارم و نمیدونم چرا زبان پیشفرضش رو انگلیسی انتخاب میکنم و وقتی نصب میشه آلمانی شروع بکار میکنه!!میخواستم باز تر بهم کمک کنید که چجوری من درستش کنم فارسی بهش اضافه بشه ازتون خواهش میکنم که کمک کنید چون خیلی با فارسیش کار دارم ممنون میشم ازتون سریعتر کمکم کنید
اینم عکس فایلی که جایگزینش کردم

SIAH POOSH
10-07-2011, 23:11
سلام دوستان عزیز و گل
من یکروز پیش اومدم گوشیمو آپدیت کردم و فارسیم پرید بعد اومدم اینکاری که این دوست خوبمون گفته انجام دادم و یه فایلی که 382بایت بود جایگزین کردم و اسم اونم رو فایل دانلود شده گذاشتم و کپی پست کردم و باز گوشیرو آپدیت کردم اما فارسی نشد !!!من نمیدونم دیگه باید چیکار کنم اگه میشه دوستان کمکم کنید خیلی ضروری هستش این که فارسی بشه عکسه جایگزینشم گذاشتم اینجا اینه فارسی نمیشه بیشتر برام توضیح بدین ممنون میشم

majidfathi69
28-07-2011, 11:45
سلام
ممنون از مطالب مفیدتون فقط یه مشکلی پیش اومده
من برای بار سوم که میخوام گوشی رو آپدیت کنم هیچ فایلی رو دانلود نمیکنه
و زبان فارسی به گوشیم اضافه نمیشه!!!!!!!!!! چی کارش کنم
یه سوال : بعد از بار دوم که گوشی رو آپدیت میکنم و گوشی رو روشن میکنم باید اتفاق خاصی بیفته؟ باید پیغامی ظاهر بشه؟ یا تنظیمات خاصی رو باید اعمال کنم؟
ممنون

majidfathi69
28-07-2011, 11:56
راستی بعد اینکه فایلی ( فایلی که دانلود کردیم) که گفتید جایگزین فایل قبلی (که تویه پوشه blob_fs بود) می کنم و برای بار دوم آپدیت میکنم میره دوباره همون فایل فبلیو دانلود میکنه ولی شما گفتید نباید چیزی از دانلود کنه

ravantik
28-09-2011, 09:20
با سلام و تشکر بابت راهنمایی. یک سوال برای من پیش آمد که آیا با این روش، گوشی vivas دارای کیبورد فارسی می شود؟ آیا میتوان از این به بعد اس ام اس فارسی نوشت؟ و در دیکشنری های فارسی به انگلیسی، فارسی نوشت؟

gizmo1994
09-10-2011, 23:36
ba salam
mamnoonam az amoozeshetoon.
bare man ye moshgeli pish oumade
updato kardam
filo jaigozim kardam
dobare update kardam
bad batrio dar avordam o dobare gozashtam sare jash o dobare update kardam(ino begam updatesh fek konam eine update dovvomi bud con filio download nakard, hamunio ke dasht dobare install kard, mikham bebinam bayad db ro delete konam dobare downlaod konamo update konam ya na)
alan ke roshanesh mikonam, zabunesh almanie, taze avvalesh ye password ham mikhad, mamnoon.

mosi-comp
07-11-2011, 08:11
با سلام. زبان پیشفرض ویواز من آلمانیه. طبق آموزش هر کاریش کردم فارسی نشد. تو پست دیدم که دوستان دیگه ای هم که زبان پیشفرضشون آلمانیه نتونستن فارسیش کنن.

mohsenkhafiye
17-12-2011, 01:00
با سلام خدمت دوستان و ادمین محترم،من دقیقا طبق دستورالعمل انجام دادم ولی نشد.نمیدونم اشکال کجاست.اگه میشه راهنمایی کنید. یکی از دوستان گفته بود که در اپدیت دوم 18 مگا بایت دانلود میشه ولی واسه من اتفاق نیفتاد.یعنی حدود 110 مگا بار اول دانلود میشه ولی دفعه دوم و سوم بدون دانلود انجام میشه.ضمنا با هیچ خطایی هم روبرو نمیشم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اینم عکس از فایلمه بعد از جایگزین شدن

منتظر پاسخ شما هستم

boon
18-12-2011, 18:30
سلام-تو آدرسی که داده بودی پوشه ای که مد نظرت بود ندیدم که پاکش کنم...پس رفتم مرحله بعد و گوشی (ویواز) رو آپدیت کردم.ولی فایلی رو که دانلود کرد 311.2 بود...بعد از اونی فایلی رو که که گذاشته بودی با یه فایل 374 بایتی رینیم کردم و دوباره آپدیت کردم که البته چیزی از نت دانلود نکرد...بعد از اون واسه بار سومم آپدیتش کردم که بازم چیزی دانلود نشد...و نهایتا" اینکه گوشیم فارسی نشد؟
chakavak120@yahoo.com

mahdavi_1984
29-01-2012, 19:09
سلام و تشکر

متاسفانه تمام فایلها در حد کیلوبایت هستند . اصلا فایلی که ظرفیتش بایتی باشه وجود نداره .

xfx-2010
20-03-2012, 12:36
با سلام
ظاهرا دیگه این روش جواب نمیده ضمنا من که با اول آپدیت کردم 230 مگابایت دانلود شد بعد که بار دوم آپدیت کردم بعد از جایگزینی فایل البنه 1 کیلوبات دانلود کرد که اون فایلی که جایگزین کرده بودم دوباره به فایل اولیه تبدیل شد و بار سوم و چهارم هم هیجی دانلود نشد و فارسی هم نشد

rzel55
01-04-2012, 01:45
سلام و تشکر

متاسفانه تمام فایلها در حد کیلوبایت هستند . اصلا فایلی که ظرفیتش بایتی باشه وجود نداره .

سلام
برای ویواز این فایل FILE_277568094 را در نظر بگیرید
دقیقا 378 بیت هست اگر پروپرتیزش را نگاه کنید

rzel55
01-04-2012, 02:51
به هرحال من همه این راه ها را رفتم اما زبان فارسی اضافه نشد
ممنون از دوستانی که تجربیاتشون را در اختیار ما قرار میدهند

rzel55
01-04-2012, 22:58
سلام دوستان بلاخره توسط راهنمایی اساتید سایت همسایه گوشی ویواز فارسی شد اوتهم کامل و بی تقص وراحت
به تایپیک زیر مراجعه نماید

(([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
امیدوارم اگر مدیران این تایپیک را حذف کردند لا اقل اموزش را خودشون فرا گرفته و مستقیما در سایت قرار دهند
تبادل اطلاعات

hadiafkaneh74
12-05-2012, 15:43
سلام بار سوم هم مثل بار دوم میشه

alisalmani
12-05-2012, 23:22
سلام
واسه من هم بار سوم مثل بار دوم چیزی دانلود نمیکنه

gmohsen2
29-07-2012, 18:09
kar nemikone chera, 3 bar update kardam daghighan mesl e ravaesh khodetun nashod. 2 bar update kardim mesl e raveshe yeki az bache ha baz nashod. mamnoon misham yeki rahnemaii kone chera tu bar 3 om update ye file ke onam dar hade 2-3 sanie hast download mishe.

mamnoon misham yeki be man bege ru in firmware mishe farsi nasb kard be in raveshi ke dostan migan ya bayad flash konam goshi ra 1218_9500_R2AK006

hamidlohrasby
15-08-2012, 12:53
سلام
من یه ویواز پرو دارم
و میخواستم فارسیش کنم
در همون اول کار اصلا نمیدونم نرم افزار Update Service رو از کجا بیارم نصب کنم

hamiddhrm
14-10-2012, 21:49
سلام من همه مراحلو قدم به قدم رفتم فقط در مرحله آخر آپدیت به اینترنت وصل نشد . گوشیمم فارسی نشد. باید چه کار کنم

hashem18
03-03-2013, 18:24
سلام لطفا یکی به من بگه گوشی ویوازمو که روشن نمیشه را چجوری فلش کنم؟