PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال:اشكال در فايلهاي pdf

nazifaraby
22-02-2005, 19:52
مدتي است كه با تعدادي از فايلهاي pdf ذخيره شده ام مشكل پيدا كرده ام.تاكيد ميكنم باتعدادي و نه همه انها.در هنگام باز شدن پيغام زير ظاهر ميشود:
There was an error opening this document.the fie does not exist
به نظر شما مشكل از كجاست؟ :roll: :?:

M.R.M
22-02-2005, 20:24
سلام دوست عزيز.
آيا شما قبلا ميتوانستيد فايلها را مشاهده كنيد و بعد يك مرتبه به چنين مشكلي برخورد كرديد؟
اگر فايل را از اينترنت دانلود كرده و بعد با اين پيغام مواجه ميشويد ( پس از اجرا ) مشكل از بارگذاري فايل در سيستم شما است كه به صورت ناقص انجام ميشود.
با سعي مجدد و در زماني كه ترافيك كمتري وجود دارد مشكل شما حل خواهد شد.
سعي كنيد از نرم افزارهاي دانلود منجر براي دانلود فايلهايتان استفاده كنيد ( البته اگر اين كار را نميكنيد ).
موفق باشيد.

nazifaraby
22-02-2005, 23:49
ـبله.من قبلا اين فايلها را باز ميكردم.مشكل يك دفعه ايجاد شد.
ـاز برنامه هاي دانلود هم استفاده ميكنم.

اگر فايل را از اينترنت دانلود كرده و بعد با اين پيغام مواجه ميشويد ( پس از اجرا ) مشكل از بارگذاري فايل در سيستم شما است كه به صورت ناقص انجام ميشود.
با سعي مجدد و در زماني كه ترافيك كمتري وجود دارد مشكل شما حل خواهد شد.

لطفا در اين مورد بيشتر توضيح بدين.ممنون... :)

nazifaraby
23-02-2005, 02:03
:D
مشكلم حل شد. :idea:
من معمولا در هنگام دانلود اسم فايل رو عوض ميكنم و توضيح كوتاهي مرتبط به موضوع فايل روي اون مي گذارم.گاهي اين تغيير نام پذيرفته ميشه و گاهي هم نه و پيغامي مبني بر رد تغيير نام روي صفحه ميايد.اينجور وقتها از تغيير نام منصرف ميشم.
فايلهاي مشكلدار من جزء مواردي بودن كه بدون اشكال نامشون را عوض كرده بودم.
امروز رفتم سراغشون و به فكرم رسيد كه اونها رو به اسم اصليشون برگردونم.فكر ميكنيد چه اتفاقي افتاد؟درسته . در كمال تعجب همگي باز شدن.البته من هنوز فايلهاي pdfاي دارم كه با وجود تغيير نام مشكلي در باز شدن ندارن.
به هر حال اين مشكل حل شد اما ايا كسي در مورد علت اين مسئله چيزي ميدنه.ممنون...

M.R.M
23-02-2005, 08:32
سلام دوست عزيز.
خيلي خوشحالم كه مشكل شما حل شد. :D
شما ميتوانيد امتحان كنيد. يعني يك فايل PDF را از اينترنت دانلود كنيد. بگذاريد مدتي از دانلود گذشته و سپس عمليات دانلود را قطع كنيد. حال به سراغ فايل رفته و آن را اجرا كنيد.
مشاهده خواهيد كرد كه برنامه Acrobat باز ميشود اما بعد از مدتي با يك پيغام خطا مجبور خواهيد شد كه آن را ببنديد.
در مورد فايلهاي PDF اين اشكال معمولا پيش مي آيد ( مخصوصا زماني كه در هنگام دانلود آخرين Section پايان نمي پذيرد و كاربر فكر ميكند دانلود تمام شده و فايل نيز به صورت كامل دانلود شده ).
اما در مورد سوال دومتان.
برخي از فايلهاي PDF داراي نوعي امضاي ديجيتالي ميباشند كه شامل مشخصات سازنده و نام فايل و رمز و ... ميباشد.
ممكن است علت اينكه شما نميتوانيد فايل را تغيير نام دهيد نيز همين باشد.
موفق باشيد.

nazifaraby
23-02-2005, 20:30
به خاطر جوابهاي خوبتون ممنون. :)

ooje_asman
02-03-2005, 20:39
با سلام اگر شما توضيح كوتاهي که به فایل اضافه می کردید فارسی بوده باشد اشکال کار از همین جا می باشد چون برنامه آکروبات در صورت بروز چنین کاری از بازکردن فایل امتناع می ورزد مگر اینکه فایل داخل برنامه باز شود و از گزینه File / save as فایل را دوباره با نام و توضیحات فارسی ذخیره نمایید که در این صورت آکروبات با آن مشکلی نخواهد داشت
و اگر چنین نبوده و شما توضيح كوتاهي که به فایل اضافه می کردید انگلیسی بوده باشد من دلیل خاصی نمی بینم ولی به احتمال بسیار قوی قسمت اول مشکل شما بوده ، من خود نیز به این مشکل دچار شده بودم که با تغییر نام به انگلیسی مشکل حل شد

nazifaraby
03-03-2005, 00:49
:D
حدستون درست بود. فارسي تايپ كردم.ممنون...