PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بارگذاري متن فارسي از فايل خارجي-گام سوم

yaser1
11-04-2006, 23:06
به جاي مقدمه:
روش هاي تهيه فيلم اس دبليو اف داراي متن و كاراكتر هاي فارسي:
1-به كمك پنل Strings
2-استفاده از فونت هاي تعبيه شده
3-بارگذاري متن فارسي از فايل خارجي
4- استفاده از كدهاي كاراكتري يونيكد
---------------------------------------------------------------------------

بارگذاري متن فارسي از فايل خارجي- گام سوم براي فارسي نويسي در فلش

نكات:
1- به خاطر داشته باشيد متن خود را در هر قالبي كه ذخيره مي كنيد حتما انكودينگ(رمزدار نمودن) آن را يونيكد كنيد.
2- بهترين قالب ذخيره متون شما txt و xml است.

شروع:

بارگذاري از فايل txt
1-مقدار يك عدد فايل با نام دلخواه مثلا myText.txt را در آدرسي كه فايل فلش تان را ذخيره كرده ايد، ايجاد نماييد!
2-فايل متني خود را باز نموده و درون آن جلوي عبارت دلخواهي مثل =matn) matn يك متغير دلخواه است) متن فارسي يا لاتين خود را انشا’ بفرماييد.مثلا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

3-گزينه ي Save As را از منوي فايل انتخاب كرده و انكودينگ آن را از Ansi به Unicode تغيير داده و ذخيره كنيد.
4-به فلش بازگرديد. يك اينپوت تكست باكس ايجاد كرده و در پنل(تخته=تختانه) پروپرتيز در قسمت Var متغير مقدار دهي شده در فايل متني را وارد نماييد(متغير دلخواه ما matn)
5-در ساده ترين حالت، فريم 1 را انتخاب كرده و پنا اكشن را مفتوح نموده، اين سطور را درج فرماييد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

6- حالا فيلم swf خود را نشر دهيد.

Elfin-D
11-04-2006, 23:31
مرسي از اموزشتون
يك سوال هم داشتم
فرق loadvariablesnumيا loadvariablesچيه؟

yaser1
11-04-2006, 23:45
الفين جان

LoadVariable داده را ازا انواع فايل متني(text file or text generated by ColdFusion, a CGI script, Active Server Pages (ASP), PHP, or Perl script) فراخواني كرده مقدار متغير را به يك مووي كليپ مقصد نسبت مي دهد

ولي LoadVariableNum همچنانكه از عبارت انتهايي Num برداشت مي شود داده را از همان انواع فايل متني فرخواني كرده ولي اين بار به يك سطح(تراز=Level) آن را نسبت مي دهد.

در اين خط كد، مقدار متغير به سطح يا تراز 0 نسبت داده مي شود.

موفق باشي.

Elfin-D
11-04-2006, 23:49
مرسي
قربونت برم

moonch
20-04-2014, 10:26
سلام ممنون از این آموزش
من یه مشکلی دارم اینکه وقتی فقط نوع فونت B باشه قابل متنی نمایش داده می شه (فونتها f نشون نمی ده) تازه اون هم بصورت درست نشون نمی دهد جدا از هم و کلمه یه کلمه.(من فونت رو embed هم کردم). مشکل کجاست؟؟

moonch
20-04-2014, 10:34
من مشکل اولم حل شد. باید در قسمت در قسمت anti_alis نوع use device fonts رو انتخاب کنم. در این صورت هیچ مشکلی برای فونتهای نوع b وجود نداره اما وقتی غیر از b باشه مثلا f یا ns یا .. کلمات جابجا می شن مثلا اول "نابغه" نشون داده میشه بعد "من".

ali2mehrzad
09-06-2014, 08:02
سلام
این روش برای اکشن 2 می باشد. با اکشن 3 چه جوری می توان این کار را انجام داد؟
متشکرم
در ضمن قابل توجه مدیران سایت : تایپ فارسی در انجمن مشکل دار شده به طوری که اغلب با یک بار زدن دکمه تایپ نمیکنه و جا میمونه.