PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نگرش صدا و سيما به فوتبال آلمان

ارمغان جنون
29-04-2010, 02:04
بازی ---- - بايرن و صحبت هايی که بعد از آن در مورد فوتبال آلمان و به ميان کشيدن بحث در مورد جو ضد آلمانی در تلويزيون ايران شد بهانه خوبی است تا بيشتر اين موضوع را باز کنيم. قبل از هر چيز بايد از دکتر صدر کارشناس تلويزيون تشکر کنیم که به نکات مثبت فوتبال آلمان اشاره کرد) خيلی از اين نکات قبلاً در سايت ما مورد بررسی قرار گرفته (و به قول مجری برنامه توانست دل طرفداران فوتبال آلمان را تا حدی به دست بياورد. اما بپردازيم به بحث جو ضد آلمانی... اگر همه کارشناسان و گزارشگران صدا و سيما مثل آقای دکتر صدر به معنای کلمه کارشناس و عادل باشند هيچ کس صدا و سيما را متهم به جو ضد آلمانی نخواهد کرد اما متاسفانه برخی از معروف ترين و بهترين گزارشگران ما علاقه اي به فوتبال آلمان ندارند ! تا اين جای مسئله مشکلی نيست اما مشکل از اينجا شروع ميشود که گزارش و بحث در مورد بازی های تيم های آلمانی به اين دوستان واگزار ميشود و قضيه وقتی بدتر ميشود که پيروزی تيم آلمانی در تضاد با منافع تيمی که گزارشگر يا کارشناس مربوطه به آن تمايل دارد قرار می گيرد...

ما اين حق را هم به کارشناسان و گزارشگران می دهيم که طرفدار تيم ها باشند چون امری ناگزير است حتی اگر من و شما هم در اين جايگاه قرار بگيريم به سختی بتوانيم بی طرف باشيم اما همانطور که دکتر صدر به درستی اشاره کرد اينجا " رسانه " است و شما نمی توانيد هر حرفی را بزنيد چون اثرات گسترده اي می تواند داشته باشد. حرف من اين است شما طرفدار هر تيمی که دوست داريد می توانيد باشيد و اين قابل احترام است اما دست آورد ها و ارزش های تيم حريف را " تحقير " نکنيد... به چند نمونه اشاره ميکنم تا قضيه بهتر باز شود...

-راه دوری نمی رويم در همين بازی گزارشگر وقتی کلوزه به بازی آمده بود و بايرن با اقتدار بازی را برده بود اشاره کرد که کلوزه "بازيکن لهستانی الاصل" بايرن نتوانست گل بزند ! در مورد اين موضوع زياد می شود بحث کرد...احساسی که به من و شايد خيلی از شما پس از شنيدن اين جمله دست داد اين بود که اولاً کلوزه آلمانی نيست دوماً کنايه اي بود که اگر بايرن امروز برد به خاطر آلمانی ها نبود...اصلاً قبول که کلوزه لهستانی الاصل است ولی....شما بايد به انتخاب انسان ها احترام بگزاريد وقتی او مليت آلمانی را انتخاب کرده ديگر نبايد او را لهستانی خطاب کنيد. او و مردم آلمان او را آلمانی می دانند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اجازه بدهيد مثال ملموس تر بزنم! همين فريدون زندی خودمان! چند بار شنيده ايد که گزارشگر بگويد بازيکن آلمانی الاصل تيم ايران! ما و خودش او را ايرانی می دانيم و همين کافی است از اينها گذشته کلوزه بيشتر از ده سال است در سطح اول فوتبال جهان بازی می کند و به اندازه کافی اصليت او به ما ياداوری شده! ديگر چه لزومی دارد تا هر دفعه اين را به طرفداران فوتبال آلمان طعنه بزنيم؟ و نکته بسيار مهم تر که ما به اين دليل می توانيم تلويزيون را به جو ضد آلمانی متهم کنيم اين است که چنين نکاتی در مورد بازيکنان کشور های ديگر به اين شدت ياداوری نميشود...مثلاً همين زيدان! من فکر نميکنم بيشتر از دو يا سه بار در تلويزيون اعلام شده باشد که زيدان که شايد بتوان او را بهترين بازيکن دهه اخير ناميد اصليت الجزايری دارد! نه انصافاً چند بار شنيده ايد که بگويند بازيکن الجزايری الاصل تيم ملی فرانسه! ولی چند بار به شما ياداوری شده که کلوزه فلان است و پودولسکی بيثار! اگر به اين نکات اشاره می کنيد تبعيض قايل نشويد! در آستانه يورو 2008 مطلبی نوشته بودم که به جز هلند بقيه تيم های حاضر حداقل يک بازيکن دارند که اصليتی به غير از کشور اصلی دارد....اين قضيه در اروپا جا افتاده و خيلی از مردم چند مليتی شده اند...پس يا بايد از کنار اين مسئله گذشت يا فقط به آلمان زخم زبان نزد تا از اين راه موفقيت های آلمان را کوچک کنيم و بگوييم کار خودشان نبوده!

- صدا و سيما ضد آلمانی است چون بازی های بوندس ليگا را پخش نمی کند! عزيزان صدا و سيما بوندس ليگا در 170 کشور دنيا پخش مستقيم دارد اگر باور نداريد به آرشيو خبر های سايت رسمی بوندس ليگا مراجعه کنيد! چرا بايد سليقه عده اي محدود به کل جامعه تحميل شود؟ ما که نميتوانيم مثل بقيه کشور ها از طريق تلويزيون پولی به طور قانونی برای خودمان حق پخش بوندس ليگا را بخريم و تمام اميدمان تلويزيون خودمان است پس کمی به طرفداران پر شمار فوتبال آلمان در ايران که حتماً می دانيد زياد هستند رحم کنيد! اخر ما چقدر بازی منچستر و چلسی و آرسنال را ببينيم؟ آيا حتماً بايد دو بازی پشت سر هم از ليگ انگليس پخش شود )ساعت 4 و 6 در بعضی روز ها( ولی زمين به آسمان می آيد اگر يک بازی از بوندس ليگا را پخش کنيم؟ آيا ما بايد حتماً بازی دو تيم ته جدولی ليگ انگليس يا ايتاليا را هم در بعضی مواقع ببينيم ولی بازی های حساس آلمان را نبينيم؟ در بازی های اروپايی هم اگر بازی ها از نظر حساسيت مساوی باشند طرفی معمولا انتخاب می شود که تيم آلمانی ندارد! اينها باعث دلخوری هواداران فوتبال آلمان ميشود... ما هم که رسانه و تريبونی برای بيان حرف ها و درد دل هایمان نداريم! اگر هر در جايی مطلب مان را چاپ کنند ذکر منبع نمی شود! که مبادا تبليغی برای آلمان شده باشد!

- بوندس ليگا بيشترين ميانگين تماشاگر در اروپا، بيشترين ميانگين گل زده در بين چهار ليگ برتر اروپا، برخی از زيباترين استاديوم ها و حساس ترين مسابقات آخر فصل را دارد و بسياری نکات مثبت ديگر...اما فقط می شنويم که فوتبال آلمان خشک و ماشينی است و برای تماشاگر جذابيت ندارد و زمين کج است و...! آيا اصلاً ما در جايگاهی هستيم که يکی از مکاتب فوتبال دنيا را اين چنين به حقارت بکشيم؟ بگوييم تيمش ضعيف است يا باشگاه هايش فلان است و ستاره ندارد و... فراموش نکنيد که در يک رسانه بزرگ صحبت می کنيم و اين حرف ها روی ميليون ها بيننده تلويزيونی که شايد به طور حرفه اي اخبار فوتبال دنيا را دنبال نمی کنند ميتواند تأثير زيادی داشته باشد و به طور ناخوداگاه ذهنيت آنها را نسبت به فوتبال آلمان منفی کند...من الان در بين مجريان و کارشناسان تلويزيون کسی که طرفدار فوتبال آلمان باشد و بتواند در بحث ها از آلمان دفاع کند را نمی بينم فقط به ياد دارم يکی از کارشناسان داوری به نام دکتر پرویز سیار که در آلمان دوره ديده بود زمانی که صحبت از آقای مرک داور معروف آلمانی بود با صراحت اعلام کرد طرفدار آلمان است و از آلمان دفاع ميکند و البته ما ديگر ايشان را در تلويزيون نديديم! فکر ميکنم جام جهانی 2002 بود و تلويزيون بين دو نيمه حرف ها و ايميل های طرفداران تيم ها را می خواند که کار بسيار پسنديده اي بود و موقع فينال آلمان - برزيل تازه فهميدند آلمان چقدر طرفدار در ايران دارد! چه ميشود دوباره اين سنت پسنديده! را احيا کنيد تا هم هيجان بيشتر شود هم دلخوری ها کمتر و حرف مردم به گوش مردم برسد!

در پايان برای اينکه اين موضوع در تلويزيون مطرح شد بايد به مسئولان تبريک و از آنها تشکر کرد که به اين درد دل فوتبال دوست ها توجه کرده و اين موضوع را شنيده و مهم تلقی کردند. در اين مقاله بخشی از گلايه های طرفداران فوتبال آلمان مطرح شد اميدوارم به نوعی به گوش تصميم سازان صدا و سيما برسد و با عنايت به اين مسائل جمع کثيری را دعا گوی خود کنند...

وبسایت کانون هواداران بایرن مونیخ در ایران - کوروش فرودیان

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sina1415
29-04-2010, 09:01
من نمی دونم چرا اینها از بازی المان و تیم های المانی بدشون میاد ....ولی من حال می کنم ...

یادمه تو 2002 کره جنوبی ... حاج رضایی می گفت المان حتی شانس نداره از گروه خودش بالا بیاد ولی دیدیم که اومد تو فینال ...المان همیشه تو جزئ 4 تیم بوده

Mr.Crow
29-04-2010, 10:01
ممنون بابت تاپیک ! حقیقت رو گفته. توی یکی از تاپیکهای بایرن هم به این موضوع اشاره کردم که روزنامه ها و تلویزیون و ... به طرز عجیبی با آلمان و بایرن دشمنی دارن.

Mahdi.p30
29-04-2010, 15:32
من نمی دونم چرا اینها از بازی المان و تیم های المانی بدشون میاد ....ولی من حال می کنم ...

یادمه تو 2002 کره جنوبی ... حاج رضایی می گفت المان حتی شانس نداره از گروه خودش بالا بیاد ولی دیدیم که اومد تو فینال ...المان همیشه تو جزئ 4 تیم بوده
2002 رو یادمه ، همه بازیهاش قبل فینال رو 1-0 برد ، اومد بالا!
اکثر گلهاش هم به این ترتیب بود که از جناحین سانتر میکردن ، با ضربه سر گل میزدن!
بازیهایی کاملا نفرت انگیز!
البته 2006 تماشاگرپسند تر بازی میکردن ولی اونجا هم مقابل آرژانتین شانس آوردن!
بایرن هم با شانس بالا اومده!:27:

صدا و سيما ضد آلمانی است چون بازی های بوندس ليگا را پخش نمی کند! عزيزان صدا و سيما بوندس ليگا در 170 کشور دنيا پخش مستقيم دارد اگر باور نداريد به آرشيو خبر های سايت رسمی بوندس ليگا مراجعه کنيد! چرا بايد سليقه عده اي محدود به کل جامعه تحميل شود؟ ما که نميتوانيم مثل بقيه کشور ها از طريق تلويزيون پولی به طور قانونی برای خودمان حق پخش بوندس ليگا را بخريم و تمام اميدمان تلويزيون خودمان است پس کمی به طرفداران پر شمار فوتبال آلمان در ايران که حتماً می دانيد زياد هستند رحم کنيد! اخر ما چقدر بازی منچستر و چلسی و آرسنال را ببينيم؟ آيا حتماً بايد دو بازی پشت سر هم از ليگ انگليس پخش شود )ساعت 4 و 6 در بعضی روز ها( ولی زمين به آسمان می آيد اگر يک بازی از بوندس ليگا را پخش کنيم؟ آيا ما بايد حتماً بازی دو تيم ته جدولی ليگ انگليس يا ايتاليا را هم در بعضی مواقع ببينيم ولی بازی های حساس آلمان را نبينيم؟ در بازی های اروپايی هم اگر بازی ها از نظر حساسيت مساوی باشند طرفی معمولا انتخاب می شود که تيم آلمانی ندارد! اينها باعث دلخوری هواداران فوتبال آلمان ميشود... ما هم که رسانه و تريبونی برای بيان حرف ها و درد دل هایمان نداريم! اگر هر در جايی مطلب مان را چاپ کنند ذکر منبع نمی شود! که مبادا تبليغی برای آلمان شده باشد!
آخه کی میخواد بوندس لیگا رو ببینه؟
از سر تعصب چه حرفایی که نمیزنن!
آلمان فقط یه بایرن مونیخ داره و تمام!

MORINIO
29-04-2010, 18:13
نمیخواد حق پخش بوندس لیگا رو بخرین دبی اسپورت همه بازیهای بوندس لیگارو پخش میکنه ... کارتی هم نیست! تازه از همه مهمتر سانسور و این چیزا نداره!

Dr.FANOOS
29-04-2010, 21:46
مقصر این خانم مرکله . هر وقت آدم شد لیگ آلمان هم خوب می شه! سوریه رو ببینید عجب فوتبالی داره چون دم به دقیقه یا ما اونجاییم یا بشار اسد اینجاست! ما به خانم مرکل علاقه مندیم و چند بار هم گفتم درغگو خائنه و خائن ترسوست ولیگش بد از آب در میاد!

ارمغان جنون
30-04-2010, 18:32

در فوتبال امروز شانس معنایی داره
چون همه تیمها قوی هستن و با برنامه
ضمنا شما یه نگاهی به بازی های بایرن بنداز تا نگی با شانس اومده بالا
آخه یه تیم چجوری 4 تا گل شانسی میزنه به تیمی مثل یوونتوس تو خونه خودش!؟
یا همنطور 3 گل به لیونی که لیورپول و همینطور رئال مادرید کهکشانی رو حذف کرده بود!که دیدیم همچین تیمی در خانه خودش اسیر تاکتیک فنگال و بازیکنان بایرن شده بود و عملا هیچ حرفی برای گفتن نداشت.
در مورد پخش بوندسلیگا هم این شمایی که داری از سر تعصب حرف می زنی!
و اعتقاد داری که کسی بوندسلیگا رو نمی بینه پس ما چی هستیم که من یه نمونش هستم!؟
حالا تیم های دیگه هیچی!بایرن چی که این همه طرفدار داره!؟
آیا پخش بازی ویگان و استوک سیتی مهمتره یا بازی بایرن و لورکوزن؟اگه بگی ویگان و استوک به عقلت شک می کنم!؟
ولی در صدا و سیمای ما از تیم های مثل منچستر بارسا میلان چلسی و رئال و یا آرسنال و رم از هر کدوم سالی 20-30 تا بازی پخش میشه ولی از بایرن هیچی پخش نمیشه!

نمیخواد حق پخش بوندس لیگا رو بخرین دبی اسپورت همه بازیهای بوندس لیگارو پخش میکنه ... کارتی هم نیست! تازه از همه مهمتر سانسور و این چیزا نداره!
بحث دیدن از ماهواره نیست.بحث اینه که اینا دارن فوتبال آلمان رو تخریب می کنن در اذهان که طرفداران بایرن و فوتبال آلمان این براشون قابل توجیه و تحمل نیست.

مقصر این خانم مرکله . هر وقت آدم شد لیگ آلمان هم خوب می شه! سوریه رو ببینید عجب فوتبالی داره چون دم به دقیقه یا ما اونجاییم یا بشار اسد اینجاست! ما به خانم مرکل علاقه مندیم و چند بار هم گفتم درغگو خائنه و خائن ترسوست ولیگش بد از آب در میاد!
شما هم حرفایی میزنیا!
فکر نکنم از انگلیس اینا با کشور دیگری بیشتر دشمنی داشته باشن در اروپا و شعار مرگ بر انگلیس هم که نقل زبونشون شده ولی از لیگ برتر انگلیس هم بیشتر از همه جا فوتبال داره پخش میشه!
البته فکر کنم این پستت بیشتر جنبه شوخی داشت

Dr.FANOOS
30-04-2010, 19:33
کلا جنبه ی شوخی داشت!:31:

mmiladd
30-04-2010, 19:39

کجا داره پخش می کنه..؟ پس چرا ما نمی بینیم..؟

---------- Post added at 09:39 PM ---------- Previous post was at 09:38 PM ----------

موافقم... کلا تی وی زیاد دلخوشی از آلمان نداره...!

همیشه بوده و فک کنم خواهد بود..!!!

MORINIO
30-04-2010, 20:02
کجا داره پخش می کنه..؟ پس چرا ما نمی بینیم..؟

گفتم که! دبی اسپورت چند ساله حق پخش بوندس لیگارو میخره ... هر هفته هم بازیاش مستقیم پخش میشه ...

hoomaan
30-04-2010, 20:22

حاج رضایی!!!!! خاک بر سر فوتبال ایران که حاج رضایی کارشناسش باشه .

از لیگ انگلیس که بهتره که کلا 4 تا تیم داره . من یو -4030 . آرسنال و لیورپول . بقیه که کلا تعطیلن . بعد تازه از این 4 تا هرسال 2 تاشون لنگ میزنن. یعنی قهرمانیه لیگ برتر از اواسط نیم فصل اول!!!! بین دو تا تیم محتمل میشه .
بعدش ... از اواسط نیم فصل دوم جدول اینجوری میشه : مثلا امسال :
چلسی 85 ----منچستر 84.5 ----- آرسنال 65 -----لیورپول 55 ----تاتنهام و آستون ویلا و اینا هم که مترسک های هر سال هستن این وسط مسطا با 36 -37 32 و....... آخرهای جدول هم ولولولر هامتون 10 امتیاز ---استوک 9 ---
بارنلی 8---- پورسموث 7 ----هال 6 و .....
خوب بابا بیاین مثل اسکاتلند یه لیگ 8 تیمی بذلرین بعد یه 6-7 باری رفت و برگشت بازی کنین تا فصل تموم شه .

بعدش شما برو یه کتاب تاریخ ونتایج فوتبالو گیر بیار افتخارات بایرن و آلمان رو یه مطالعه بکن بعد بگو شانس بوده یا نه

MORINIO
30-04-2010, 20:36
[COLOR="Red"]از لیگ انگلیس که بهتره که کلا 4 تا تیم داره . من یو -4030 . آرسنال و لیورپول . بقیه که کلا تعطیلن . بعد تازه از این 4 تا هرسال 2 تاشون لنگ میزنن. یعنی قهرمانیه لیگ برتر از اواسط نیم فصل اول!!!! بین دو تا تیم محتمل میشه .
چلسی 85 ----منچستر 84.5 ----- آرسنال 65 -----لیورپول 55 ----تاتنهام و آستون ویلا و اینا هم که مترسک های هر سال هستن این وسط مسطا با 36 -37 32 و....... آخرهای جدول هم ولولولر هامتون 10 امتیاز ---استوک 9 ---
خوب بابا بیاین مثل اسکاتلند یه لیگ 8 تیمی بذلرین بعد یه 6-7 باری رفت و برگشت بازی کنین تا فصل تموم شه .

بعدش شما برو یه کتاب تاریخ ونتایج فوتبالو گیر بیار افتخارات بایرن و آلمان رو یه مطالعه بکن بعد بگو شانس بوده یا نه

الان شما میخوای بگی که کیفیت لیگ انگلیس پایینه ؟! اگه منظورت اینه نزن این حرفو خداوکیلی! :31: الان فولام تیم دوازدهم لیگ انگلیس رسیده به فینال یورولیگ و دو تا تیم مطرح آلمانی ( وولفسبورگ قهرمان پارسال بوندس لیگا و هامبورگ ) رو حذف کرده!!

اما اگه منظورت تیمهایی هستن که هر سال برای قهرمانی تو لیگ میجنگن حرفت کاملا درسته ... این پنج سال فقط چلسی و منچستر واسه قهرمانی لیگ برتر رقابت دارن! ( البته منهای پارسال که لیورپول هم مدعی جدی بود و دوم شد)

hoomaan
30-04-2010, 20:42
الان شما میخوای بگی که کیفیت لیگ انگلیس پایینه ؟! اگه منظورت اینه نزن این حرفو خداوکیلی! :31: الان فولام تیم دوازدهم لیگ انگلیس رسیده به فینال یورولیگ و دو تا تیم مطرح آلمانی ( وولفسبورگ قهرمان پارسال بوندس لیگا و هامبورگ ) رو حذف کرده!!

اما اگه منظورت تیمهایی هستن که هر سال برای قهرمانی تو لیگ میجنگن حرفت کاملا درسته ... این پنج سال فقط چلسی و منچستر واسه قهرمانی لیگ برتر رقابت دارن! ( البته منهای پارسال که لیورپول هم مدعی جدی بود و دوم شد)

نه نه نه . منظورم همون هیجان بازیها و هیجان قهرمانیه .
خدا وکیلی اکثر بازیها یه طرفس و برنده 99 درصد معلومه . منظور کلیم اینه که اختلاف طبقاتی !!!!!!!!! شدیدا زیاده .

pcforlife
30-04-2010, 20:50

در تائید حرفات باید بگم که فقط جدول رده بندی مسابقات که ملاک نیست... برای مثال فرضا اگه جی لیگ طوری باشه که فاصله امیتیازش 4 تیم اولش 6 امتیاز باشه، باید بازی های اون لیگ رو تو ایران پخش کنن؟ بحث طرفدار هم هست... من قبول دارم طرفدار تیم ملی آلمان و بایرن مونیخ تو ایران کم نیستند... ولی به نظرت از طرفدارای تیم های لیگ برتر، لالیگا یا سری آ بیشتراند؟ اگه میدیدی یه دوره ای بازی های بوندسلیگا رو پخش می کردن، فقط و فقط به خاطر لژیونر های ایرانی بوده... همین الانش هم اگه نهایتا یکی دو بازی حساس بایرن رو برابر تیم های المانی که درکورس قهرمانی بوندسلیگا هستند رو پخش می کنن، فقط به خاطر سرنوشت ساز بودن اون بازی هاست...

pcforlife
30-04-2010, 21:00
خدا وکیلی اکثر بازیها یه طرفس و برنده 99 درصد معلومه . منظور کلیم اینه که اختلاف طبقاتی !!!!!!!!! شدیدا زیاده .
نه... لیگ برتر به اون شدت نیست... اسپانیا رو قبول دارم ولی لیگ برتر رو نه... فرضا الان پورت موس رسیده فینال جام حذفی... یا دو هفته پیش ویگان سه دو آرسنال رو شکست داد (در حالی که دو هیچ عقب بود)... همین الانش طرفدارای چلسی بدجور امیدوارن که این هفته منچستر تو خونه‏ی تیم رده دهمی انگلستان (ساندرلند) نتونه سه امتیاز رو بگیره...
تازه اینم باید در نظر بگیره که لیگ آلمان 18 تیمست و لیگ انگلیس 20 تیمه... در حالی که هر دو لیگ دو هفته به پایان بازی هاشون مونده... باید مد نظر بگیری که بازیکن های تیم های آلمانی اصلا مشکل ریکاوری ندارن و البته جامی به نام جام اتحادیه هم ندارن... همه اینا کمک میکنه که لیگشون تا هفته های آخر مرموز باشه!:دی

Mr.Crow
30-04-2010, 21:35
دقیقآ دو سه روز بعد از این مقاله , امروز یه تبلیغ توی تلویزیون دیدم که خیلی جالب بود ! 3 تا جوون توی ماشین نشستن و دارن از LCD ماشین فوتبال میبینن. نتیجه گیری تبلیغ هم این هست که موقع رانندگی حواستون به جلوتون باشه نه تلویزیون و ... !
حالا بگین توی LCD چی نشون میداد ؟! بازی بایرن - یوونتوس ! دقیقآ لحظه ای که یوونتوس به بایرن گل میزنه و گزارشگر (فکر کنم یوسفی) داره صحنه گل رو تفسیر میکنه تصادف رخ میده !! :دی
من از توهم توطئه بیزارم ولی برام جالبه که این مقاله رو خوندم و دو روز بعدش هم همچین چیزی رو دیدم ! به محض اینکه گزارشگر میگه بایرن 0 - یوونتوس 1 تصادف اتفاق می افته lol

H a m e e d
30-04-2010, 21:41
قبول دارم لیگ آلمان خیلی غیرقابل پیش بینیه و غیر از بایرن بقیه تیما افت و خیز شدیدی دارن، نمونه ش عملکرد وردربرمن در فصل گذشته نسبت به چند فصل گذشته ش که همیشه در کورس قهرمانی بود
یا وولفسبورگ پارسال با امسال
ولی تو انگلیس غیر از چهار تیم برتر یه سری تیمهای دیگه هم هستن که جایگاهشون در لیگ همیشه مشخص و تضمین شده س و میشه حدس زد همیشه در پایان فصل کجا هستن، مثل استون ویلا، تاتنهام، اورتون که همیشه هم در جام اروپا (یوفا) حضور دارن:2:
ولی مثلا تیمی مثل فولام در یکی از معدود موقعیتهایی که ممکنه در لیگ برتر رخ بده فصل قبل سهمیه اروپایی گرفت و در اولین فصل حضورش در جام اروپا (یوفا) به فینال رسید که واقعا دستاورد بزرگیه برای این باشگاه و فوتبال انگلیس، چون میشه گفت 10، 12 تیم هر سال تو لیگ برتر فقط دارن برای بقا دست و پا میزنن، که این تیم از یه همچین موقعیتی به اینجا رسید.

ضمنا اون شب حرفای دکتر صدر رو شنیدم که واقعا قشنگ حرف میزد، من هروقت اون بیاد زمان رو حس نمیکنم و محو شنیدن حرفاش میشم، تنها کارشناسیه که حرفاشو گوش میکنم:40: و کلا هر وقت میاد سطح اطلاعات آدمو بالا میبره. (مثلا از قبل نمیدونستم قیمت بلیط مسابقاتش در مقایسه با انگلیس کمتره)
ضمنا خیلی خوشحال شدم که فهمیدم قراره آلمان جای ایتالیا رو در داشتن چهار سهمیه لیگ قهرمانان بگیره.

sina1415
30-04-2010, 22:47
نقل قول:
نوشته شده توسط sina1415 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برو بابا اینو نگی چی بگی .....کجاهاش نفرت انگیز بود ....اگه عرضه داشیتن تیم های دیگه می اومدن فینال ... فینال هم شانسی برزیل زدش ..............

تو 2006 هم ارژانتین رو لوله کرده بودن مگه یادت رفته

فعلا که هم بایرن سروره و هم المان

Mahdi.p30
30-04-2010, 23:11
حاج رضایی!!!!! خاک بر سر فوتبال ایران که حاج رضایی کارشناسش باشه .

از لیگ انگلیس که بهتره که کلا 4 تا تیم داره . من یو -4030 . آرسنال و لیورپول . بقیه که کلا تعطیلن . بعد تازه از این 4 تا هرسال 2 تاشون لنگ میزنن. یعنی قهرمانیه لیگ برتر از اواسط نیم فصل اول!!!! بین دو تا تیم محتمل میشه .

من از جام جهانی 98 به این طرف رو یادمه و نظرم همونیه که توی پست قبل گفتم

برو بابا اینو نگی چی بگی .....کجاهاش نفرت انگیز بود ....اگه عرضه داشیتن تیم های دیگه می اومدن فینال ... فینال هم شانسی برزیل زدش ..............

تو 2006 هم ارژانتین رو لوله کرده بودن مگه یادت رفته

فعلا که هم بایرن سروره و هم المان
منظور از لوله کردن همون ضربات پنالتیه دیگه؟؟:27:

در هر صورت من نظرمو گفتم ، اگه شما و دیگر دوستان تحمل ندارید و تعصب دارید ، مشکل من نیست
به نظرم بهتره یه نظرسنجی به تایپیک اضافه بشه ، تا محبوبیت بوندس لیگا مشخص بشه

H a m e e d
01-05-2010, 01:03
نه نه نه . منظورم همون هیجان بازیها و هیجان قهرمانیه .
حرف ایشون 100 درصد تایید میشه

نه... لیگ برتر به اون شدت نیست... اسپانیا رو قبول دارم ولی لیگ برتر رو نه... فرضا الان پورت موس رسیده فینال جام حذفی... یا دو هفته پیش ویگان سه دو آرسنال رو شکست داد (در حالی که دو هیچ عقب بود)... همین الانش طرفدارای چلسی بدجور امیدوارن که این هفته منچستر تو خونه‏ی تیم رده دهمی انگلستان (ساندرلند) نتونه سه امتیاز رو بگیره...
تازه اینم باید در نظر بگیره که لیگ آلمان 18 تیمست و لیگ انگلیس 20 تیمه... در حالی که هر دو لیگ دو هفته به پایان بازی هاشون مونده... باید مد نظر بگیری که بازیکن های تیم های آلمانی اصلا مشکل ریکاوری ندارن و البته جامی به نام جام اتحادیه هم ندارن... همه اینا کمک میکنه که لیگشون تا هفته های آخر مرموز باشه!:دی
اختیار دارید! لیگ انگلیس کلا نقدهای منفی زیادی بهش وارد کردن.
اصلا این لیگ برتر که از 1992 تاسیس شد با اهداف اقتصادی و اینکه تیمهای لیگ برتری حسابشونو از تیمای لیگ دسته پایینتر جدا کنن بوده که تا قبل از اون چهار دسته فوتبال انگلیس همگی با هم Football League محسوب میشد از Division 1 تا Division 4
در حال حاضر هم حق پخش تلویزیونی تیمای لیگ برتری یکی از مهمترین منابع درآمدیشونه که مبلغ دریافتی تیمهای لیگ برتری در مقایسه با تیمهای یه دسته پایینتر بطور متوسط 45 میلیون به یک میلیون پونده! (تفاوت رو ببینید!)
واسه همین تیمایی که به لیگ برتر صعود میکنن بیشتر هراس از سقوط و از دست رفتن این منبع مهم درآمدی دغدغه شون هست و برای نباختن بازی میکنن تا پیروزی...
بعد از اون طرف لیگ برتر به تیمایی که به دسته پایینتر سقوط میکنن بخشی از درآمد پخش تلویزیونی رو که حدود 6.5 میلیون پوند هست برای دو سال اول حضورشون در دسته پایینتر پرداخت میکنه، کمک مالی ای که تیمهای دسته پایینتر از اون بی بهره ن و همین باعث میشه در همون دسته هم این تیمها از شانس و قدرت بیشتری برای صعود مجدد به لیگ برتر برخوردار باشن، واسه همینه که میبینیم تیمی مثل West Bromwich Albion هر سال یا داره به لیگ برتر صعود میکنه یا داره ازش سقوط میکنه:2: (امسال که صعود کرد، سال دیگه همین موقع فکر کنم سقوط کرده:27::2:)
شکافی که بین Big Four و بقیه تیمای لیگ برتر هست هم که دیگه همتون میدونید.
دیگه مثلا نفرین کریسمس هست که میگن هر تیمی که تو کریسمس در قعر جدول باشه صد درصد انتهای فصل سقوط میکنه که فقط یه سال این اتفاق نیفتاد.(فصل 2005-2004)
در همه دوره های گذشته حداقل یک تیم تازه صعود کرده سقوط کرده (بجز فصل 2002-2001 که هیچکدوم سقوط نکردن)
آمار تیمهای سقوط کرده که هم در بین بقیه لیگها افتضاحه، بدترینش هم دربی کانتی در پایان فصل 2008-2007 تنها با 1 برد و 11 امتیاز بود که بی سابقه بود.
second season syndrome رو هم میشه به اینا اضافه کرد
یعنی اینکه تیمی در اولین فصل حضورش در لیگ برتر به جایگاه قابل قبولی میرسه ولی فصل بعد دچار مشکل میشه و به دست و پا زدن برای بقا میرسه.

در یک کلام اینکه لیگ برتر از دسته پایینترش خیلی فاصله گرفته در حالی که در اسپانیا، آلمان و ایتالیا دسته برترشون با حداقل یک دسته پایینتر اتحاد (یکپارچگی) داره.

sia-saketi
01-05-2010, 01:34
این صدا و سیمای عوضی کلاً یه دردش هست که همیشه به لیگ آلمان گیر میده

لیگ آلمان هر چی باشه از این لیگ مسخره و مذخرف ایتالیا که بدتر نیست!

خیلی هم لیگ خوبی هست چون حداقل مثل لیگ های دیگه فقط 2 تا تیم قوی نداره که همیشه اینا احتمال قهرمان لیگ شدن داشته باشن؛ یعنی یه نیگا که بندازی می فهمی که تقریبا 6-7 تیم داره که همشون می تونن قهرمان بشن

نه مثل انگلیس که فقط منچستر و چلسی همیشه شانس قهرمانی دارن یا اسپانیا که هر سال یا رئال یا بارسا قهرمان میشه یا ایران که تقریبا همیشه یه کاری می کنن که دوتا تیم معروف قهرمان بشن!

amir_rafie
01-05-2010, 02:17
اوج فاجعه اونجايی بود که مزدک ميرزايی توی بازی بايرن - ---- گفت کيفيت فنی اين بازی رو با بازی فردا شب مقايسه کنيد تا ببينيد چقدر سطح اون دوتا بالاتر از اين دوتاست ! همه ما ديدم که بازی اينتر-بارسلون چقدر مزخرف بود!

يکی نيست بهش بگه آخه مو قشنگ ، فقط افتخارات تيم فوتبال بزرگسالان بايرن بيشتر از کل افتخارات باشگاه اينتر در تمام رده های سنی و تمام رشته های ورزشی است.... همون بارسلونش هم افتخاراتش خيلی کمتر از بايرنه ....

mmiladd
01-05-2010, 07:16
اوج فاجعه اونجايی بود که مزدک ميرزايی توی بازی بايرن - ---- گفت کيفيت فنی اين بازی رو با بازی فردا شب مقايسه کنيد تا ببينيد چقدر سطح اون دوتا بالاتر از اين دوتاست ! همه ما ديدم که بازی اينتر-بارسلون چقدر مزخرف بود!

يکی نيست بهش بگه آخه مو قشنگ ، فقط افتخارات تيم فوتبال بزرگسالان بايرن بيشتر از کل افتخارات باشگاه اينتر در تمام رده های سنی و تمام رشته های ورزشی است.... همون بارسلونش هم افتخاراتش خيلی کمتر از بايرنه ....

اینا فقط عاشق چشم ابرو هستن...

لیگ آلمان سرشونو می گیره... همین الان شما نگاه کنین آخرته هیجانه لیگ آلمان...

hoomaan
01-05-2010, 20:28
یه قول دکتر صدر ایکاش اولیچ یه کم تیپ و قیافه خبرنگار پسند داشت تا توپ طلا رو میبرد . ایکاش زیر ابروهاشو مثل رونالدو برمیداشت !

ارمغان جنون
01-05-2010, 20:28
دوستان اینجا بحث نارضایتی از عدم پخش بوندسلیگاست نه بحث مقایسه لیگها!

ارمغان جنون
01-05-2010, 20:38
یه قول دکتر صدر ایکاش اولیچ یه کم تیپ و قیافه خبرنگار پسند داشت تا توپ طلا رو میبرد . ایکاش زیر ابروهاشو مثل رونالدو برمیداشت !

ایول راست گفتی یه تیم مث رئال میاد بزرگترین ستاره ها رو میسوزونه و از بین میبره
یه تیمم مث بایرن میاد از بازیکنی مث اولیچ ستاره میسازه یا روبن رو احیا می کنه
اینه فرق بین دو تیم و مدیریت و مربیگری اونها

Dr.FANOOS
01-05-2010, 21:19
کلا مربی های بارسلونایی همچین خاصیتی دارن!:31:

hoha881
01-05-2010, 21:24
کلا مربی های بارسلونایی همچین خاصیتی دارن!:31:
تعویض اتوئو با زلاتان
اون هانری که دیگه نمونه تمام اعیار بازیکن خراب کردنه.:41::19:

sia-saketi
02-05-2010, 05:33
یه تیمم مث بایرن میاد از بازیکنی مث اولیچ ستاره میسازه
باید بگم که اولیچ توی HSV ستاره و ساخته شد؛ و بایرن برای این فصل اونو از HSV خرید:21::27::46:

Retired User
02-05-2010, 07:39
دوست عزیز روبن نیازی به احیا نداشت
نمیدونم شما فصل پیش نمیسال دوم بازیهای رئال رو دیدی یا نه
یا حتی بازیهای پیش فصل امسال
روبن یکی از بهترین ستاره های مادرید
حتی در حضور رونالدو و کاکا

مث رئال میاد بزرگترین ستاره ها رو میسوزونه
اینم باز از اون حرفا بود
هر تیمی یه سری بازیکن جذب میکنه که بنا به دلایلی تو اون باشگاه نا موفق اند
حالا اسم این میشه ستاره سوزی؟
مثلا امسال کاکا تو رئال همش مصدوم بود ؛ الان رئال ستاره سوزی کرد؟
یا بنزما هم که زیر دخشش هیگواین نیمت نشین شد؟

لطفا موثق صحبت کنید

hoha881
02-05-2010, 13:45
الان سال 2010 میلادی هست.12 سال کمه؟

Mahdi.p30
02-05-2010, 13:55
الان سال 2010 میلادی هست.12 سال کمه؟
ايشون قصدش توهين بود!
شما جدي نگير!:31:

در مورد بوندس ليگا هم بهتره يه نظرسنجي به تايپيك اضافه بشه ،اينطوري كه فايده نداره

ارمغان جنون
02-05-2010, 18:12
دوست عزیز روبن نیازی به احیا نداشت
نمیدونم شما فصل پیش نمیسال دوم بازیهای رئال رو دیدی یا نه
یا حتی بازیهای پیش فصل امسال
روبن یکی از بهترین ستاره های مادرید
حتی در حضور رونالدو و کاکا

اینم باز از اون حرفا بود
هر تیمی یه سری بازیکن جذب میکنه که بنا به دلایلی تو اون باشگاه نا موفق اند
حالا اسم این میشه ستاره سوزی؟
مثلا امسال کاکا تو رئال همش مصدوم بود ؛ الان رئال ستاره سوزی کرد؟
یا بنزما هم که زیر دخشش هیگواین نیمت نشین شد؟

لطفا موثق صحبت کنید
همین الان داریم می بینیم رونالدو چقدر در رئال افت کرده در حالی که در منچستر بهترین بازیکن جهان بود
بنزما هم که الان وضعیت خوبی نداره و منچستر دنبالشه
یا از دیگر بازیکنایی که میشه اسم برد متزلدر هست مدافع تیم ملی المان که در رئال نابود شد :41:
و البته الان داره میاد شالکه و امیدوارم دوباره یه مهاجم اماده و سرحال بشه
روبن هم اگر یکی از بهترین ستاره های مادرید بود پس چرا فروختنش؟
ریبری هم اگر گول بخوره و بره رئال احتمال زیاد همین وضعیت در انتظارش هست
دیگه اینو که رئال باعث سوختن خیلی از ستارگان دنیای فوتبال شده همه می دونن این بحث رو هم ادمه ندیم بهتره

ايشون قصدش توهين بود!
شما جدي نگير!:31:

در مورد بوندس ليگا هم بهتره يه نظرسنجي به تايپيك اضافه بشه ،اينطوري كه فايده نداره
شما اگه می خوای اگه بوندسلیگا پخش شد نیگا نکن بزن شبکه خبر سفرهای استانی دولت رو نگاه کن یا خبرهای صددرصد راستشو و همینطور بقیه برنامه های پرمحتوای سیمای ملی رو!!
اصولا الان اکثر مردم از تلویزیون فقط پخش های زنده فوتبال و نود+دو سه تا سریال دیگه رو می بینن وگرنه بقیه برنامه هاش که ارزش دیدن نداره تازه اون سریالاشم خیلی ها نمی بینن
ضمنا بایرن یکی از پرطرفدارترین تیم های خارجی در ایران هست شما نمی تونی تعیین تکلیف کنی که بازیهاش پخش بشه یا نه و سلیقه خودتو تحمیل کنی
قطعا برای کسی که طرفدار بایرن هم نیست دیدن بازی های بایرن از دیدن بازی پورتسموث و ویگان جذابتره
ما نمیگیم بیان به جای بازی منچستر-چلسی بازی بوخوم-مونشن گلادباخ رو پخش کنن میگیم جای بازی های ته جدول اسپانیا و انگلیس که یه دونه طرفدار هم در ایران ندارن بازی های بایرن رو پخش کنن!
بوندسلیگا الان چهارمین لیگ برتر جهان هست که در آستانه سوم شدن هست و یکی از غیرفابل پیش بینی ترین لیگ ها هم هست و در هر سال نمیشه پیش بینی کرد که چه تیمی امسال قهرمان میشه بایرن,شالکه,ولفسبورگ,اشتوت ارت لورکوزن برمن هامبورگ یا حتی هوفنهایم یا شایدم تیمه دیگه ای.برعکس لیگ انگلیس که هر سال قهرمانی بین بیگ فور تقسیم میشه و یه جورایی جایگاه همه تیم ها در جدول مشخص هست همیشه یا در ایتالیا که چند ساله اینتر قهرمان میشه و حالا امسال رم داره جاشو میگیره یا سال های قبل تر هم میلان و یوونتوس یا اسپانیا که همیشه قهرمانی بین رئال و بارسلون دست به دست میشه.

Mahdi.p30
02-05-2010, 19:33
شما اگه می خوای اگه بوندسلیگا پخش شد نیگا نکن بزن شبکه خبر سفرهای استانی دولت رو نگاه کن یا خبرهای صددرصد راستشو و همینطور بقیه برنامه های پرمحتوای سیمای ملی رو!!
اصولا الان اکثر مردم از تلویزیون فقط پخش های زنده فوتبال و نود+دو سه تا سریال دیگه رو می بینن وگرنه بقیه برنامه هاش که ارزش دیدن نداره تازه اون سریالاشم خیلی ها نمی بینن
ضمنا بایرن یکی از پرطرفدارترین تیم های خارجی در ایران هست شما نمی تونی تعیین تکلیف کنی که بازیهاش پخش بشه یا نه و سلیقه خودتو تحمیل کنی
قطعا برای کسی که طرفدار بایرن هم نیست دیدن بازی های بایرن از دیدن بازی پورتسموث و ویگان جذابتره
ما نمیگیم بیان به جای بازی منچستر-چلسی بازی بوخوم-مونشن گلادباخ رو پخش کنن میگیم جای بازی های ته جدول اسپانیا و انگلیس که یه دونه طرفدار هم در ایران ندارن بازی های بایرن رو پخش کنن!
بوندسلیگا الان چهارمین لیگ برتر جهان هست که در آستانه سوم شدن هست و یکی از غیرفابل پیش بینی ترین لیگ ها هم هست و در هر سال نمیشه پیش بینی کرد که چه تیمی امسال قهرمان میشه بایرن,شالکه,ولفسبورگ,اشتوت ارت لورکوزن برمن هامبورگ یا حتی هوفنهایم یا شایدم تیمه دیگه ای.برعکس لیگ انگلیس که هر سال قهرمانی بین بیگ فور تقسیم میشه و یه جورایی جایگاه همه تیم ها در جدول مشخص هست همیشه یا در ایتالیا که چند ساله اینتر قهرمان میشه و حالا امسال رم داره جاشو میگیره یا سال های قبل تر هم میلان و یوونتوس یا اسپانیا که همیشه قهرمانی بین رئال و بارسلون دست به دست میشه.
دقت کردی چقدر بی ربط حرف زدی؟؟
همینطور دستتو گذاشتی رو کیبورد ، فقط تایپ میکنی!
من فقط میگم یه نظرسنجی به تایپیک اضافه بشه بهتره، این خزعبلاتی که شما بهم بافتی، هیچ ربطی به حرف من نداشت!
شما که میگی بایرن یکی از پرطرفدارین تیم ها توی ایرانه و بوندس لیگا هم همچنین ، اگه به حرفت اعتقاد داری ، چرا می ترسی؟؟
ضمنا من تصمیم گیرنده جایی نیستم که بخوام تعیین تکلیف کنم:27:
این شمایی که داری از طرف همه صحبت میکنی:31:

hoomaan
02-05-2010, 19:45
من فقط میگم یه نظرسنجی به تایپیک اضافه بشه بهتره، این خزعبلاتی که شما بهم بافتی، هیچ ربطی به حرف من نداشت!
شما که میگی بایرن یکی از پرطرفدارین تیم ها توی ایرانه و بوندس لیگا هم همچنین ، اگه به حرفت اعتقاد داری ، چرا می ترسی؟؟

نه داداش بی ربط نیست .
از پوسموث و بارنلی و وولوول هامتون بهتره .

ارمغان جنون
02-05-2010, 19:55

پست هومن تایید میشه
ضمنا نظرسنجی های مختلف هم نشون میده که بایرن جزو 5 تیم پرطرفدار در ایرانه
تازه تو همین انجمن هم میشه همچین نظرسنجی گذاشت اگر مدیران اجازه بدن فکر کنم قبلا هم بوده اگر تاپیکش پاک نشده باشه
پس کسی که طرفداره بایرنه از ددین بازیشم بدش نمیاد
ولی کسی طرفدار وایادولید نیست اینجا که دوست داشته باشه بازیشو ببینه
کسی هم از دیدن فوتبال بدش نمیاد اونم بازی های زیبای بایرن رو و دیگر تیم های بوندسلیگایی
نظر سنجی هم اگر می خواد برگزار بشه حرفی نیست البته من خودم تاکیدم بیشتر روی بایرنه چون اعتقاد دارم بازی تیم های بزرگ اروپایی باید پخش بشه نه هر تیمی هرچند هامبورگ و لورکوزن و برمن هم من از دیدن بازیهاشون لذت می برم
تو این تاپیک هم که اکثرا مخالفتی با پخش بازی های بایرن نداشتن
ضمنا بی ربط هم حرف نمی زنم هر چی گفتم زنجیر وار به هم ربط داشت این شمایی که بی ربط حرف می زنی :13:

Mahdi.p30
02-05-2010, 19:59
نه داداش بی ربط نیست .
از پوسموث و بارنلی و وولوول هامتون بهتره .
بعضی حرفاش به تایپیک بی ربط نبود ، ولی ربطی به حرف من نداشت
من گفتم بهتره افکار عمومی فروم :31: در این رابطه نظر بدن ولی این میگه برو سفر استانی رو ببین!:19:
اینا چه ربطی به هم دارن؟:27:
ایشون میگه چون توی لیگ آلمان هر تیمی ممکنه قهرمان بشه ، خیلی جذابه ، خب با این استدلال لیگ هردمبیلی ایرانم جذاب محسوب میشه ، مثلا فولاد میاد یه سالی قهرمان میشه ، سال بعدش سقوط میکنه ، از این جذابتر؟؟:27::19:

پست هومن تایید میشه
ضمنا نظرسنجی های مختلف هم نشون میده که بایرن جزو 5 تیم پرطرفدار در ایرانه
تازه تو همین انجمن هم میشه همچین نظرسنجی گذاشت اگر مدیران اجازه بدن فکر کنم قبلا هم بوده اگر تاپیکش پاک نشده باشه
پس کسی که طرفداره بایرنه از ددین بازیشم بدش نمیاد
ولی کسی طرفدار وایادولید نیست اینجا که دوست داشته باشه بازیشو ببینه
کسی هم از دیدن فوتبال بدش نمیاد اونم بازی های زیبای بایرن رو و دیگر تیم های بوندسلیگایی
نظر سنجی هم اگر می خواد برگزار بشه حرفی نیست البته من خودم تاکیدم بیشتر روی بایرنه چون اعتقاد دارم بازی تیم های بزرگ اروپایی باید پخش بشه نه هر تیمی هرچند هامبورگ و لورکوزن و برمن هم من از دیدن بازیهاشون لذت می برم
تو این تاپیک هم که اکثرا مخالفتی با پخش بازی های بایرن نداشتن
ضمنا بی ربط هم حرف نمی زنم هر چی گفتم زنجیر وار به هم ربط داشت این شمایی که بی ربط حرف می زنی :13:
بایرن بله ، ولی بوندس لیگا رو من به شخصه هیچ وقت به لیگ برتر یا لالیگا ترجیح نمیدم (نظر شخصیم بودا)!!
ضمنا هر چی من میگم به خودم برمیگردونی؟:27:

ارمغان جنون
02-05-2010, 20:27
بعضی حرفاش به تایپیک بی ربط نبود ، ولی ربطی به حرف من نداشت
من گفتم بهتره افکار عمومی فروم :31: در این رابطه نظر بدن ولی این میگه برو سفر استانی رو ببین!:19:
اینا چه ربطی به هم دارن؟:27:
ایشون میگه چون توی لیگ آلمان هر تیمی ممکنه قهرمان بشه ، خیلی جذابه ، خب با این استدلال لیگ هردمبیلی ایرانم جذاب محسوب میشه ، مثلا فولاد میاد یه سالی قهرمان میشه ، سال بعدش سقوط میکنه ، از این جذابتر؟؟:27::19:

بایرن بله ، ولی بوندس لیگا رو من به شخصه هیچ وقت به لیگ برتر یا لالیگا ترجیح نمیدم (نظر شخصیم بودا)!!
ضمنا هر چی من میگم به خودم برمیگردونی؟:27:

ربطش به این بود که تلویزیون 8 تا کانال داره کسی اگه نخواست بازی بوندسلیگا رو ببینه می تونه بزنه یه کانال دیگه مثلا شبکه خبر بزنه اخبار ببینه یا کانال های دیگه که برنامه های بدردنخوری هم دارن در کل
اینو واسه شما گفتم
ضمنا بیشترین کسی که حق داره در مورد پخش بازی های بایرن نظر بده طرفداراشم و البته جامعه فوتبال دوست کشور هم بدش نمیاد از دیدن فوتبال پس اکثرا مخالفتی ندارن
ضمنا بوندسلیگا با لیگ برتر ایران شباهتش فقط همینه که معلوم نیست چه تیمی قهرمان میشه ولی سطحش مسلما خیلی از لیگ ایران بالاتره وگرنه فیفا اونو در رده چهارم لیگ های برتر جهان قرار نمی داد میذاشتش هم ردیف لیگ برتر ایران!
شما هم بوندسلیگا منهای بایرن رو می تونی به لیگ برتر و لالیگا ترجیح ندی ولی حضور تیم های آلمانی در مراحل بالای جام یوفا نشون میده که تیم های متوسط بوندسلیگا هم سطحشون از تیم های لیگ های دیگه اگر بالاتر نباشه پایین تر هم نیست.
نظرسنجی هم به مدیر این بخش میگم ببینم اضافه می کنه به این تاپیک یا نه هرچند پست ها خودش گویا هست و نیازی نیست.

nw_nk
02-05-2010, 21:47
دوستان احترام همدیگرو داشته باشید.

ربطش به این بود که تلویزیون 8 تا کانال داره کسی اگه نخواست بازی بوندسلیگا رو ببینه می تونه بزنه یه کانال دیگه مثلا شبکه خبر بزنه اخبار ببینه یا کانال های دیگه که برنامه های بدردنخوری هم دارن در کل
اینو واسه شما گفتم
ضمنا بیشترین کسی که حق داره در مورد پخش بازی های بایرن نظر بده طرفداراشم و البته جامعه فوتبال دوست کشور هم بدش نمیاد از دیدن فوتبال پس اکثرا مخالفتی ندارن
ضمنا بوندسلیگا با لیگ برتر ایران شباهتش فقط همینه که معلوم نیست چه تیمی قهرمان میشه ولی سطحش مسلما خیلی از لیگ ایران بالاتره وگرنه فیفا اونو در رده چهارم لیگ های برتر جهان قرار نمی داد میذاشتش هم ردیف لیگ برتر ایران!
شما هم بوندسلیگا منهای بایرن رو می تونی به لیگ برتر و لالیگا ترجیح ندی ولی حضور تیم های آلمانی در مراحل بالای جام یوفا نشون میده که تیم های متوسط بوندسلیگا هم سطحشون از تیم های لیگ های دیگه اگر بالاتر نباشه پایین تر هم نیست.
نظرسنجی هم به مدیر این بخش میگم ببینم اضافه می کنه به این تاپیک یا نه هرچند پست ها خودش گویا هست و نیازی نیست.

همین الان داریم می بینیم رونالدو چقدر در رئال افت کرده در حالی که در منچستر بهترین بازیکن جهان بود
یا از دیگر بازیکنایی که میشه اسم برد متزلدر هست مدافع تیم ملی المان که در رئال نابود شد :41:
روبن هم اگر یکی از بهترین ستاره های مادرید بود پس چرا فروختنش؟
دیگه اینو که رئال باعث سوختن خیلی از ستارگان دنیای فوتبال شده همه می دونن این بحث رو هم ادمه ندیم بهتره

البته مدتی هست که بوندسلیگا جای سری آ رو در رنکینگ یوفا گرفته:

1 1 — England
2 2 — Spain
3 4 +1 Germany
4 3 −1 Italy
5 5 — France
6 6 — Russia
...

رقابت های 2011-12 بر اساس این رده بندی خواهد بود.

sia-saketi
03-05-2010, 05:42
حالا چرا همه چسبیدین به بایرن... من هم خب HSV رو دوست دارم... چرا بازی های HSV رو نشون ندن؟

تازمانی که مهدوی کیا توش بازی می کرد هر از گاهی نشون می دادن اون قدیما ولی الان دیگه نه!

Retired User
03-05-2010, 17:17
یا از دیگر بازیکنایی که میشه اسم برد متزلدر هست مدافع تیم ملی المان که در رئال نابود شد
روبن هم اگر یکی از بهترین ستاره های مادرید بود پس چرا فروختنش

به نظر شما رونالدو افت کرده؟
بازی دیشبو دیدی؟
فرق رئال با منچشتر و دیگر تیمها اینه که فقط یه نفر توش ستاره نیست
مثال میزنم برات
ببین تو منچستر همه توپ ها برای رونالدو فرستاده میشد, رونی همش برای رونالدو موقعیت میساخت
اما تو رئال اصلا چنین وضعی وجود نداره
کاکا , بنزما , هیگواین , ون در فارت حتی گرانرو همه میخوان فقط خودشون گل بزنن
این باعث میشه که شما فکر کنی رونالدو افت کرده

---
بنزما از یه لیگ سطح پائینتر اومد , مدتی مصدوم بود , هیگواین خیلی خوب بود این فصل , سنش کمه و درگیر مسائل حاشیه ای شد اینا همش از دلایل افتش بود
---
متذلدر رو که گفتی اون اولای پیوستن به رئال خوب بود ولی به دلایل نامعلوم دی: یه مدافع همیشه مصدومه
این یکی رو دیگه قبول داری؟
----
روبن بخاطر اینکه پول خرید ستاره ها به خزانه باشگاه برگرده و البته اینکه خرید کالدرون بود ؛ پرز فروختش
----
امیدوارم ریبری هیچ وقت رئال نیاد

موفق باشی

H a m e e d
03-05-2010, 23:17
البته من نمیدونم پستهای 10 خط 10 خطی این تایپیک تا کجا ادامه پیدا میکنه.
اما مسلمه که رنکینگ یوفا فقط واسه دکور و افتخار نیست، وقتی لیگی سطحش در طول اون مدت مورد نظر بالاتر میره و جای لیگ بالاتر از خودش رو میگیره پس لابد کیفیتش از همه لحاظ بالاتره پس اولویت پخش با اونه. حالا اینکه تیمهای ایتالیایی بیشتر از آلمانی هوادار دارن، دلیل نمیشه این پیشرفت در لیگ آلمان نادیده گرفته بشه.
اگه یه زمانی به فرض محال، لیگ هلند هم به جمع سه لیگ برتر اروپا راه پیدا میکرد بنظرم باید مسابقاتشو پخش میکردن
یه مثال دیگه: بسیاری از سالهای اخیر فینال جام یوفا بین تیمایی بود که زیاد مطرح نبودن یا شاید خیلی هم کیفیت بالایی در لیگ خودشون نداشتن، اما تلویزیون هر سال متعهده که اون فینال رو نشون بده (که در هر حال اون تیمها بهترین تیم های اون تورنمنت بودن که به اونجا رسیدن، هر چند در کل تیمهای سطح بالایی نباشن.)

با حرفهای ARIAK هم در مورد رئال موافقم، کیفیت رئال در بازیهای لالیگا کاملا سرتر از دوران کالدرون هست، ولی همیشه یه جو پرفشاری از همه سو (هواداران، رسانه ها، رقیبشون!...و افتخارات انبوه گذشته که با تیمای دیگه قابل مقایسه نیست) روی این باشگاه هست که باشگاههای بزرگ دیگه به این اندازه اونو ندارن، همینه که بنظرم باشگاه همیشه بدنبال جذب ستاره هاست و کوچکترین اشتباهات در باشگاه از طرف مدیریت، مربی و بازیکنان، توسط دیگران درشت نمایی میشه...
ضمنا موفقیت در چمپیونز لیگ واقعا غیر قابل پیش بینیه که فقط هم به مربی و ستاره های باشگاه و برنامه بازیها بستگی نداره، وگرنه اکثر تیمهای مراحل Knock-out همسطح هستن
موفقیت در چمپیونز لیگ خیلی به شانس بستگی داره--> بارسلونا پارسال با گل مشکوک اینیستا به چلسی به فینال رسید، بایرن هم که اگه گل آفساید کلوزه به فیورنتینا صحیح گرفته نمیشد همون یک هشتم حذف شده بود، جالبه تیمهای متقلب همیشه به فینال میرسن!:21:

ارمغان جنون
07-05-2010, 16:57
واقعا شورشو دراوردن :2:
شبکه 3,شنبه میخواد بازی لیل-مارسی رو از لیگ فرانسه ساعت 23:15 دقیقه پخش کنه اونوقت بازی بایرن-هرتابرلین رو که جشن قهرمانی بایرن هم هست پخش نمی کنه تازه تو اون ساعت هیچ بازی از لیگ اسپانیا و انگلیس و ایتالیا هم نیست
آخه کی تو ایران طرفدار مارسی یا لیله؟!تازه مارسی که قهرمان شد رفت پی کارش!
یه فصل اومد و رفت حتی یه بازی هم از بوندسلیگا پخش نکردن
واقعا مرحبا به اون شعور و معرفتشون :2:

HardWare Professor
03-06-2010, 20:29
بابا فوتبال المان چه جذابیتی داره

sinath
04-06-2010, 22:02
بابا فوتبال المان چه جذابیتی داره
لطفا همینجوری یه چیزی نگید فکر کنید به حرفی که میخواید بزنید
دوست عزیز با شروع فصل آینده بوندسلیگا سومین لیگ برتر جهان خواهد بود.
ضمنا بوندسلیگا پرتماشاگرترین لیگ جهان هست از لحاظ تماشاچی ها در ورزشگاهها
و همینطور منظم ترین لیگ جهان
ضمنا بیشترین رقابت برای قهرمانی همیشه در بوندسلیگا بیشتر بوده.
هر سال هر تیمی ممکنه قهرمان بشه بر عکس او سه لیگ دیگه که همیشه قهرمانی بین دو یا سه تیم جابجا میشه.
این یعنی اوج هیجان و جذابیت
شما حتما سال هاست که بازی های بوندسلیگا رو ندیدی وگرنه این حرف رو نمی زدی.
این مقاله رو هم بخون خیلی جالبه:

davy jones
05-06-2010, 08:20
لطفا همینجوری یه چیزی نگید فکر کنید به حرفی که میخواید بزنید
دوست عزیز با شروع فصل آینده بوندسلیگا سومین لیگ برتر جهان خواهد بود.
ضمنا بوندسلیگا پرتماشاگرترین لیگ جهان هست از لحاظ تماشاچی ها در ورزشگاهها
و همینطور منظم ترین لیگ جهان
ضمنا بیشترین رقابت برای قهرمانی همیشه در بوندسلیگا بیشتر بوده.
هر سال هر تیمی ممکنه قهرمان بشه بر عکس او سه لیگ دیگه که همیشه قهرمانی بین دو یا سه تیم جابجا میشه.
این یعنی اوج هیجان و جذابیت
شما حتما سال هاست که بازی های بوندسلیگا رو ندیدی وگرنه این حرف رو نمی زدی.
این مقاله رو هم بخون خیلی جالبه:

عزیز من کجا تو لیگ آلمان قهرمان غیر قابل پیش بینیه. اکثرا بایرن با پولی که صرف خریدن ستاره ها میکنه قهرمان میشه.

iceweek
05-06-2010, 08:31
لیگ آلمان اصلا جذاب نیست.ادم دیوار را نگاه کنه بیشتر لذت میبره تا فوتبال المان را.

unartig
05-06-2010, 08:38
لیگ آلمان اصلا جذاب نیست.ادم دیوار را نگاه کنه بیشتر لذت میبره تا فوتبال المان را.

من خودم طرفدار لیگ ایتالیام امااگه قراره الگوبرداری بشه باید از لیگ آلمان الگوبرداری کنیم چون اونها همیشه بااستفاده ازلیگ کم هزینه اشون یک تیم ملی آماده تحویل کشورشون میدند.

P.1052
05-06-2010, 09:00
به نظرم بوندس لیگا از سالم ترین و بهترین لیگ هاست که توش هیچ تیم قدرت همیشگی نیست.شما تو فرانسه یا لیون قهرمان میشه یا بوردو.تو اسپانیا یا رئال قهرمان میشه یا بارسلون.تو انگلیس هم یا منچستر و یا چلسی(گاهی وقت ها هم آرسنال).اما تو لیگ آلمان همه ی تیم شانس قهرمانی بالایی دارند.گرچه بایرن از بقیه یکم قوی تره اما شما می بینید یه سال شالکه قهرمان میشه یه سال وردربرمن یه سال لورکوزن یه سال هامبورگ.یا مثلا ولوفسبورگ(ببخشید اگه اشتباه نوشتم) پارسال یا دوم شد یا اول اما امسال نزدیک بود سقوط کنه (یا سقوط کرد).یا مثلا هرتا برلین که سقوط کرد.پس تو آلمان قدرت انحصاری دست هیچ باشگاه خاصی نیست و از این جهت جذابیت خاصی داره.

sinath
05-06-2010, 14:27
عزیز من کجا تو لیگ آلمان قهرمان غیر قابل پیش بینیه. اکثرا بایرن با پولی که صرف خریدن ستاره ها میکنه قهرمان میشه.
بوندسلیگا اونقدر غیر قابل پیش بینی و مهیج هست که هر سال میشه گفت 10-12 تا تیم شانس قهرماین دارن
درسته که بایرن یه مقدار از بقیه قویتره و ثبات بیشتری داره ولی ببین در سال های اخیر تیم هایی مثل ولفسبورگ,وردربرمن استوتگارت و دورتموند قهرمان شدن.و تیم های لورکوزن و شالکه هم رقیب جدی بایرن بودن.
همین امسال تا هفته های اخر رقابت داغ قهرمانی بین بایرن و برمن و شالکه وجود داشت.اگه اینجور که شما میگی بود بایرن باید از چند هفته مونده به پایان رقابت ها با 15 امتیاز اختلاف قهرمان میشد.
می بینی که بوندسلیگا قابل پیش بینی نیست حتی یه تیمی مثل هوفنهایم که یه تیم روستایی هست و تازه اومده دسته یک میاد مثل یه مدعی عمل می کنه.
ولی در اسپانیا و انگلیس و ایتالیا تیم های دیگر جز منچستر و چلسی و آرسنال و لیون و بوردو و رئال و بارسا و اینتر می تونن حتی خواب قهرانی رو هم ببینن؟یا حتی خواب مقام دوم و سومی رو؟!!

EDITED

من خودم طرفدار لیگ ایتالیام امااگه قراره الگوبرداری بشه باید از لیگ آلمان الگوبرداری کنیم چون اونها همیشه بااستفاده ازلیگ کم هزینه اشون یک تیم ملی آماده تحویل کشورشون میدند.

به نظرم بوندس لیگا از سالم ترین و بهترین لیگ هاست که توش هیچ تیم قدرت همیشگی نیست.شما تو فرانسه یا لیون قهرمان میشه یا بوردو.تو اسپانیا یا رئال قهرمان میشه یا بارسلون.تو انگلیس هم یا منچستر و یا چلسی(گاهی وقت ها هم آرسنال).اما تو لیگ آلمان همه ی تیم شانس قهرمانی بالایی دارند.گرچه بایرن از بقیه یکم قوی تره اما شما می بینید یه سال شالکه قهرمان میشه یه سال وردربرمن یه سال لورکوزن یه سال هامبورگ.یا مثلا ولوفسبورگ(ببخشید اگه اشتباه نوشتم) پارسال یا دوم شد یا اول اما امسال نزدیک بود سقوط کنه (یا سقوط کرد).یا مثلا هرتا برلین که سقوط کرد.پس تو آلمان قدرت انحصاری دست هیچ باشگاه خاصی نیست و از این جهت جذابیت خاصی داره.
تایید میشه :10:

errmii
06-08-2010, 01:00
چه عجب یه بازی از بایرن میخوان پخش کنن!!
امیدوارم نشانه پخش بوندسلیگا در این فصل باشه
هر چند این بازی لیگا توتال هست نه بوندسلیگا

---------------------------

ايران يکی از 170 کشور پخش کننده سوپر کاپ آلمان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دیدار بايرن مونيخ و شالکه در 170 کشور دنيا از جمله ايران پخش خواهد شد

به گزارش وبسایت کانون هواداران بایرن مونیخ در ایران سوپر کاپ آلمان که بعد از 14 سال دوباره به صورت رسمی برگزار می شود (در اين سال ها سوپر کاپ وجود نداشت و ديدار قهرمان ليگ و جام حذفی به صورت غير رسمی برگزار ميشد) توجه زيادی را در سرتاسر جهان جلب کرده است. بازی بين بايرن مونيخ و شالکه در 170 کشور دنيا از جمله ايران پخش خواهد شد.طبق اطلاعيه اي که در سايت شبکه سوم آمده اين بازی روز شنبه ساعت 20:15 در قالب برنامه گزارش ورزشی پخش خواهد شد.

فليکس ماگات مربی شالکه از اين بازی استقبال کرده و گفت: اين که فصل را با چنين بازی اي شروع کنيم بسيار عالی است، بازی کردن مقابل قهرمان محک خوبی برای ما خواهد بود. مسئولان بايرن هم از اين بازی استقبال کردند و گفتند: ما نمی توانيم بهترين تيم بايرن را برای اين بازی آماده کنيم اما بايرن را با جام های زيادی که برده می شناسند، ما اين جام را هم می خواهيم.

H A M A S
06-08-2010, 07:17
اگر بوندسلیگا رو پخش کنن یه گردش به عقب توی تلوزیون رخ میده

errmii
06-08-2010, 13:41
اگر بوندسلیگا رو پخش کنن یه گردش به عقب توی تلوزیون رخ میده

اشتباه می کنی
با اینکار تلویزیون به اشتباه چند سالش که بوندسلیگا رو پخش نمی کرد پایان میده
دلت میاد بوندسلیگا رو با اون ورزشگاههای زیبا و نوع فیلمبرداری خاص و نظم مثل زدنیش نبینی!؟
اون زمان که بوندسلیگا پخش میشد وضع فوتبال داخلی ما هم بهتر بود
کلا بهترین الگو برای لیگ بوندسلیگا می تونه باشه

pcforlife
06-08-2010, 13:58
دلت میاد بوندسلیگا رو با اون ورزشگاههای زیبا و نوع فیلمبرداری خاص و نظم مثل زدنیش نبینی!؟
البته همه اینایی که گفتی رو لیگ قطر هم داره! حاضری ببینیش؟!:18:
در اینکه لیگ آلمان پیشرفت داشته شکی نیست... ولی شخصا لیگ آلمان رو تا زمانی که لژیونرهامون اونجا بازی می کردند دنبال می کردم... قصدم مقایسه نیست... ولی واقعا لیگ انگلیس و ایتالیا دیدنی ترن...:20:

errmii
06-08-2010, 14:16
البته همه اینایی که گفتی رو لیگ قطر هم داره! حاضری ببینیش؟!:18:
در اینکه لیگ آلمان پیشرفت داشته شکی نیست... ولی شخصا لیگ آلمان رو تا زمانی که لژیونرهامون اونجا بازی می کردند دنبال می کردم... قصدم مقایسه نیست... ولی واقعا لیگ انگلیس و ایتالیا دیدنی ترن...:20:

دمت گرم حالا دیگه لیگ قطر رو با لیگ آلمان مقایسه می کنی؟تازه ورزشگاهها و فیلمبرداری قطر که خیلی بده چجوری میگی خوبه؟
واقعا کیفیت بازی های بوندسلیگا خیلی بالا رفته
با عرض معذرت ولی به نظر من یکی از دلایل افت بوندسلیگا وجود همین لژیونرهای ایرانی بود که امثال اونها از این بازیکنای درجه سه و چهار از شرق اروپا و آفریقا و آمریکای جنوبی هم زیاد بود تو بوندسلیگا
ولی دیگه دوره این بازیکنا تموم شده و جایی ندارن در لیگ آلمان
وحید هاشمیان هم که اخرین بازمانده لژیونرهای ایرانی در بوندسلیگا بود داره روزهای آخر حضورش رو می گذرونه
در مورد دیدنی تر بودن هم لیگ انگلیس و اسپانیا اونم فقط تیم های تاپشون ممکنه از بقیه بوندسلیگا جذابتر باشه ولی ایتالیا نه

ورزشگاههای ایتالیا معمولا خالی از تماشاگر هست ولی بوندسلیگا پرتماشاگرترین لیگ جهان هست.

ضمنا خبری که در اول صفحه رو گذاشتم بخون که سوپر لیگ آلمان از 170 کشور جهان پخش میشه و ایران باید خجالت بکشه که بوندسلیگا رو پخش نمی کنه

H A M A S
06-08-2010, 15:04
اشتباه می کنی
با اینکار تلویزیون به اشتباه چند سالش که بوندسلیگا رو پخش نمی کرد پایان میده
اون زمان که بوندسلیگا پخش میشد وضع فوتبال داخلی ما هم بهتر بود
کلا بهترین الگو برای لیگ بوندسلیگا می تونه باشه

نه شما فقط صرف اینکه طرفدار آلمان هستی این حرف میزنی
و گرنه دیدن بازی های سرد تیم های هوفنهایم و امثالهم که دیدن نداره

pcforlife
06-08-2010, 17:36
دمت گرم حالا دیگه لیگ قطر رو با لیگ آلمان مقایسه می کنی؟تازه ورزشگاهها و فیلمبرداری قطر که خیلی بده چجوری میگی خوبه؟
واقعا کیفیت بازی های بوندسلیگا خیلی بالا رفته
اتفاقا لیگ قطر فقط و فقط به خاط همون موارد استادیوم های زیبا، فیلمبرداری فوق حرفه ای بازی ها و درآمدزا بودن فوتبالشون باعث شده که تو بالاترین کلاس فوتبال آسیا دو تا سهمیه داشته باشند... ضمنا فراموش نکنیم که قطر کشوریه که یکی از باشکوه ترین مسابقات آسیایی رو تو کشورش برگزار کرده و شاید جام جهانی رو هم برگزار کنه... من با این مثال قصدم مقایسه لیگ آلمان و قطر از لحاظ فوتبالی نبود (اصلا مگه قابل قیاسند!!:31:)
حرف من این بود که الان کشوری مثل قطر هم از نظر امکانات، در بالاترین سطح فوتبال اسیا و حتی جهان قرار داره... پس این دلیل نمیشه که ما بگیم هر لیگی از نظر امکانات در شرایط ایده آل هستش لیگ پرطرفدار و جذابیه... یه بار دیگه میگم... در اینکه بوندسلیگا پیشرفت کرده شکی نیست...ولی...

با عرض معذرت ولی به نظر من یکی از دلایل افت بوندسلیگا وجود همین لژیونرهای ایرانی بود که امثال اونها از این بازیکنای درجه سه و چهار از شرق اروپا و آفریقا و آمریکای جنوبی هم زیاد بود تو بوندسلیگا
ولی دیگه دوره این بازیکنا تموم شده و جایی ندارن در لیگ آلمان
وحید هاشمیان هم که اخرین بازمانده لژیونرهای ایرانی در بوندسلیگا بود داره روزهای آخر حضورش رو می گذرونه
در مورد دیدنی تر بودن هم لیگ انگلیس و اسپانیا اونم فقط تیم های تاپشون ممکنه از بقیه بوندسلیگا جذابتر باشه ولی ایتالیا نه

ورزشگاههای ایتالیا معمولا خالی از تماشاگر هست ولی بوندسلیگا پرتماشاگرترین لیگ جهان هست.

ضمنا خبری که در اول صفحه رو گذاشتم بخون که سوپر لیگ آلمان از 170 کشور جهان پخش میشه و ایران باید خجالت بکشه که بوندسلیگا رو پخش نمی کنه
ببین... مهمترین دلیلی که بوندس لیگا از ایران پخش نمیشه، در درجه اول اینه که طرفدارای تیم های عضو پریمیر لیگا، لالیگا و سری آ خیلی خیلی بیشتر از طرفدارای تیم های عضوه بوندس لیگا هستش....
الان تو همین ایران طرفدارای منچستر یونایتد، آرسنال، چلسی، لیورپول کم نیستند، طرفدارای بارسلونا، رئال مادرید که به وفور یافت میشن، طرفدارای اینتر، میلان، یوونتوس و رم کماکان به شدت از تیمشون حمایت می کنند... اما فقط طرفدارای بایرنی تو ایران روئت شدند... چرا؟ چون همونطور که هیچ کس طرفدار تاتنهام یا من سیتی نیست، طرفدار وولفسبورگ یا شالکه هم نیست... حتی حضور ایرانی ها در آلمان (که میتونست یه شانس برای پخش لیگ آلمان در تی وی ایران باشه) باعث نشد که علاقه مردم برای مشاهده بازی های بوندس لیگا زیاد بشه...:20:
نکته بعدی اینه که سیاست بوندس لیگا پرورش بازیکنه و جلوگیری از خیلی غیره بومی شدن لیگ کشورشون است که اونم فقط مربوط به کمک به تیم ملیه کشوره... این سیاست باعث میشه که ما کریس رونالدو یا لیو مسی یا ستاره های مطرح فوتبال دنیا رو در آلمان نبینیم... بالتبع هر طرفدار فوتبالی توقع داره ستاره های بزرگ رو تو تیمش ببینه...فرضا یه طرفدار شالکه که مثلا تو برزیل توقع داره که همونقدر که مسئولین آلمان به تیم ملی و پرورش بازیکن بومی شون اهمیت میدن، به جذب ستاره هم اهمیت بدن... بالاخره جذب بازیکنان مطرح و ستاره هم بخشی از جذابیت های فوتباله... کاری که فصل قبل بایرن متوجش شد و در چند فصل اخیر، تونی، روبن و ریبری و... رو جذب کرد... اما این حرکت باید از چند تیم معتبر آلمانی انجام بشه تا لیگ جذاب تر باشه... چرا لالیگا اینقدر جذابه؟ چون بازیکنای معروف و حرفه ای فوتبال اونجا دارن توپ میزنن...:5:

در اینکه سری‏آ نسبت با سال های اوجش (دهه نود) خیلی فاصله گرفته شکی نیست، اما کماکان لیگ فوق العاده ای هستش... همه چیز فوتبال تماشاگر یا ورزشگاه نیست... نتیجه هم همیشه مطرح بوده... از همین لیگ ایتالیا تو 4 فصل اخیر 2 تیمش در بالاترین سطح اروپا قهرمان شدن... در حالی که از لیگ آلمان تو چند سال اخیر، فقط فصل یک تیم تونس پس از چندین فصل پا به نیمه نهایی بزاره (که البته فینالیست هم شد)... حتی ما قهرمانی از یک تیم آلمانی در سطوح پایینتر مثل جام یوفا هم تو سال های اخیر ندیدیم...
از نظر تعداد بازی بخوایم حساب کنیم هر تیم تو ایتالیا 4 تا بازی بیشتر از هر تیم در لیگ آلمان انجام میده... در کل در لیگ ایتالیا مجموعا 74 بازی بیشتر از لیگ آلمان انجام میشه... جام حذفی ایتالیا با 14 تیم بیشتر از جام حذفی آلمان شروع به کار می کنه... قطعا برنامه ریزی برای صاحبان لیگ ایتالیا سخت تر از لیگ آلمانه... تو جذب بازیکن هم که دیگه هممون میدونیم که الان تو ایتالیا چه بازیکنایی توپ میزنن و ضمنا نمیشه فراموش کرد که بازیکنان بومی ایتالیا بازیکنان تیم قهرمان جام جهانی (سال 2006) هستند... برای 10 بار بهترین بازیکن دنیا از درون یک تیم باشگاهی ایتالیایی انتخاب شده که این اتفاق هیچ وقت برای بوندس لیگا رخ نداده... مثل انگلیس 4 تیم تراز اول دارند که تو کشورمون هم بی نهایت محبوب اند... یه نکته هم بگم... بعضی ها میگن که تو ایتالیا همش اینتر قهرمان میشه و دیگه جذاب نیست... ولی تو آلمان قهرمان هر فصل عوض میشه... میخوام بگم شاید تو سال های اخیر اینجوری باشه اما اگه به سبقه هر دو لیگ نگاه کنیم چیز دیگه ای میبینیم... در 47 سال عمر بوندس لیگا، تیم بایرن مونیخ با 21 قهرمانی پرافتخارترین تیمه (تقریبا هر دو فصل یک بار، یک قهرمانی)... اما در سری آی با 81 ساله (با فرمت فعلی) تیم یوونتوس با 25 قهرمانی پرافتخارترین تیمه (هر سه فصل یک یار، یک قهرمانی)
خداوکیلی با این توضیحات و سبقه ایتالیا در لیگ داری، حق میدی که خیلی ها نظر تو راجع به اینکه سری‏آ جذاب نیست رو نپذیرن؟:20:
یاعلی:11:

errmii
06-08-2010, 19:08
خوب من نگفتم فقط زیبایی ورزشگاهها و فیلمبرداری پیشرفته باعث جذابیت بوندسلیگا میشه بلکه این ها هم جزوی از جذابیتشه
و از این لحاظ از ایتالیا بالاتر هست و شاید در جهان هم تک باشه

در اینکه میگی تیم هایی که عضو پریمیر لیگا، لالیگا و سری آ از تیم های بوندسلیگا خیلی خیلی پرطرفدارترن مخالفم!
اولا که در اون سه لیگی که اسم بردی از انگلیس 4 تا از ایتالیا 4 تا و از اسپانیا هم فقط دو تا تیم پرطرفدارن و لاغیر
در آلمان هم بایرن بسیار تیم پرطرفداریست و البته تیم های دیگر هم کمابیش طرفدارانی دارند مثلا من طرفدارای لورکوزن,هامبورگ,شالکه و علی الخصوص دورتموند زیاد دیدم که تو همین سایت هم هستن
یه نکته دیگر اینه که اکثر طرفداران بایرن مونیخ در کل,فوتبال آلمان رو دوست دارند و طرفدار بقیه تیم های بوندسلیگایی هم هستن و اگر بازی های بایرن رو هر هفته دنبال کنن بازی های دیگر تیم ها رو هم دنبال خواهند کرد یا خلاصش رو خواهند دید.من پارسال یادمه حتی در یورو لیگ در سایت طرفداران بایرن مونیخ در ایران چقدر شب بازی های هامبورگ و ولفسبورگ بین بچه ها هیجان و استرس بود و از باخت اونها کمتر از باخت بایرن ناراحت نشدند.درحالی که طرفداران تیم های دیگر اینجوری نیستند.

من فرق اون سه لیگ رو با بوندسلیگا فقط در این میدونم که مدعیان ثابت قهرمانیش از یکی بیشترن همین!
وگرنه بایرن الان چیزی از تیم های بزرگ اون سه لیگ کم نداره
و فقط تنها مشکلی که در دهه اخیر گریبانگیر تیم های بزرگ دیگر آلمان بوده عدم ثبات در نتیجه گیری بوده و گرنه تیمی مثل دورتموند حتی قهرمان اروپا هم شده در سال 97
و البته مشکلات مالیی هم که در اوایل دهه اخیر به وجود اومد و از 2005 به این طرف داره برطرف میشه و حتی روند مثبتی هم پیدا کرده در این بی ثباتی بی تاثیر نبوده و گرنه چطور میشد دورتموندی که قهرمان اروپا شده بوده الان در آلمان هم مدعی نباشه یا لورکوزنی که با اون بازیکنان بزرگ در فینال لیگ قهرمانان حضور داشت و اگر نبود فوق ستاره ای چون زیدان شاید الان یک قهرمانی اروپا هم در کارنامش ثبت شده بود و یا هامبورگ و غیرو

و الیته هدف ما از پخش بوندسلیگا بیشتر متمرکز بر پخش بازی های بایرن هست که در لیست پرطرفدارترین تیم های باشگاهی چه در جهان و چه در ایران جزو ده تای اول و چه بسا پنج تای اول هست.
و در نظرسنجی های کوچک و بزرگی که انجام شده کاملا مشخص هست که ششمین تیم پرطرفدار جهانه ودر ایران هم حداقل از تیم هایی چون رم,لیورپول و به ویژه اینتر میلان پرطرفدار تر هست.
پس اگر سیاست شبکه سه که شما هم ازش طرفداری می کنی این هست که بازی های اون سه لیگ رو پخش کنه پس بازی های اینتر و رم و لیورپول همیشه پخش بشه ولی بایرن پخش نشه این بی احترامی و نادیده گرفتن طیف وسیعی از طرفداران فوتبال در ایران هست.و اینکه همه طرفداران بایرن از سیاست شبکه سه ناراضی هستن به جاست مگر اینکه بگیم همه بایرنی ها اشتباه می کنن و فقط مسئولین بخش ورزش شبکه سه هستن که درست میگن!!!!
مثلا اینکه بازی پورتسموث و بلکبرن پخش میشه و دیدار حساس بایرن و لورکوزن که همزمان با اون هست پخش نمیشه درسته و ناشی از غرض ورزی و بی احترامی نیست!؟

این هم که میگید هواداران فوتبال دوست دارن ستاره ها رو ببینن مثلا در تیمی مثل کیه وو یا اودینزه یا کالیاری و تاتنهام و پورتسموث و وایادولید و ختافه چه ستاره های بزرگی هستند که در نورنبرگ و کلن و فرایبورگ نیست!؟
یا روین و ریبری و شواین اشتایگر ستاره نیستند که بازیهای بایرن پخش نمیشه؟
ضمن اینکه همه فوتبال دوستان هدفشون از فوتبال صرفا دیدن بازی های تکنیکی ستاره های فوتبال نیست بلکه خیلی ها فوتبال های منظم و تیمی رو دوست دارن

errmii
06-08-2010, 19:18
نه شما فقط صرف اینکه طرفدار آلمان هستی این حرف میزنی
و گرنه دیدن بازی های سرد تیم های هوفنهایم و امثالهم که دیدن نداره
جواب این چیزی که گفتی در پست قبلی هست ولی
به هر حال شما کسی هستی که در عرض 12 روز دو نظر 180 درجه متفاوت با همدیگه در مورد فوتبال آلمان ابراز کردی
اول اینها:

و بعد امثال این:

کدومو ما باور کنیم؟!

H A M A S
06-08-2010, 20:11
جواب این چیزی که گفتی در پست قبلی هست ولی
به هر حال شما کسی هستی که در عرض 12 روز دو نظر 180 درجه متفاوت با همدیگه در مورد فوتبال آلمان ابراز کردی
اول اینها:

و بعد امثال این:

کدومو ما باور کنیم؟!

عجب پشتکاری داری شما....:31:

نظر من قبل از جام جهانی بود...
نظر بکن باوئر پس از دیدن بازی های المان عوض شد
چه برسه به ما
اما قضیه لیگش فرق میکنه
تا وقتی لیگ های ایتالیا-اسپانیا-انگلیس باشه کمتر مخاطبی پیدا میشه بره سمت المان
از نظرات این تاپیک هم استفاده کنید

yuseph
07-08-2010, 12:09
دوستان...کاربران گرامی...

خوبی های لیگ آلمان...
1-لیگی سالم وپویا که کمترین دخالت ممکن درنتایجش وجود نداره!
2-لیگی است با تیم هایی که مدیریت بومی وموفقی دارد!
3-لیگی است که از نظر کیفیت از بهترین های جهان است حداقل بین 3لیگ برتر جهان.
4-لیگی است که تیم ملی کشورش رو تغذیه میکنه.
و....

اما
لیگ های دیگه:
1-ستارگان محبوب وبیشماری در بین تیمهاشون وجود دارند.
2-شمار تیم هایی که شانس قهرمانی درطول فصل رادارند بیش از عدد3ویا حتی4است.
3-لیگهایی هستند باگرما وهیجان بینظیر که هر بینندهه تخصی روهم راضی میکند.!
و...

نتیجه:
مقایسه یک لیگ با کل لیگ های برترجهان کار عاقلانه ومنصفانه ای نیست!
هرلیگی برای خود محاسنی ومعایبی دارد.
اما هرکدام ویژگی خاص خودش رودارد که در جهان بی نظیر است.

نظر بنده:
درمورد سوال تاپیک...
اگه بخواهیم جواب سوال تاپیک رابدهیم نباید در مورد مسائل فوتبالی بحث کنید!
شما در مورد سازمانی صحبت وبحث میکنید که امکانات محدودی در اختیار دارد.شاید...فقط شاید صداوسیما قدرت خرید حق پخش لیگهای دیگر راندارد!!!
شاید صداوسیما به دلایل چیزی!!!حق خریدن وپخش لیگهای دیگه((انگلیس و..))رو نداره!!!
شاید صداوسیما وکارشناسان ورزشی اون به این نتیجه رسیدند که فوتبال آلمان برای ما مفید تر خواهد بود.اونهم به این استدلال که لیگی که به تیم ملیش کمک میکند برای ما باید الگوباشد!

اما نظر بنده در مورد انحراف تاپیک!!!!
من طرفدار و دیوانه آلمان هستم...
اما این دلیل نمشه کل مردم جهان باید از این تیم خوششون بیاد!!!
ویا به مجرد اینکه به چیزی مربوط به آلمان انتقاد بشه جبهه بگیرم!
و...
منظورم اینکه این جمله واقعیت داره که لیگ های((اسپانیا-انگلیس))از لیگ آلمان محبوب تر هستند.اونهم شدیدا.((ایتالیانه!!!))

در آخر...
باید بادرنظر گرفتن تمامی جوانب وواقعیات قضاوتی صورت بگیرد نه از روی ((کینه..تعصب..لجبازی...کل کل بیخودی و.....))
دوستان خواهشن بیخودی چیزی رو زیر سوال نبرید.
این تاپیک تبدیا به تقابل کل فوتبال جهان با فوتبال آلمان شده!!!البته از سوی طرفداران!
+
+
+
من با درنظر گرفتن وضعیت فوتبال کشورمان...
پخش لیگ آلمان وقراردادن اون به عنوان الگوی کامل وجامع موافق هستم.

pcforlife
07-08-2010, 14:29
در اینکه میگی تیم هایی که عضو پریمیر لیگا، لالیگا و سری آ از تیم های بوندسلیگا خیلی خیلی پرطرفدارترن مخالفم!
اولا که در اون سه لیگی که اسم بردی از انگلیس 4 تا از ایتالیا 4 تا و از اسپانیا هم فقط دو تا تیم پرطرفدارن و لاغیر
در آلمان هم بایرن بسیار تیم پرطرفداریست و البته تیم های دیگر هم کمابیش طرفدارانی دارند مثلا من طرفدارای لورکوزن,هامبورگ,شالکه و علی الخصوص دورتموند زیاد دیدم که تو همین سایت هم هستن
یه نکته دیگر اینه که اکثر طرفداران بایرن مونیخ در کل,فوتبال آلمان رو دوست دارند و طرفدار بقیه تیم های بوندسلیگایی هم هستن و اگر بازی های بایرن رو هر هفته دنبال کنن بازی های دیگر تیم ها رو هم دنبال خواهند کرد یا خلاصش رو خواهند دید.من پارسال یادمه حتی در یورو لیگ در سایت طرفداران بایرن مونیخ در ایران چقدر شب بازی های هامبورگ و ولفسبورگ بین بچه ها هیجان و استرس بود و از باخت اونها کمتر از باخت بایرن ناراحت نشدند.درحالی که طرفداران تیم های دیگر اینجوری نیستند.

برای اینکه پاسخت رو بدم، باید چند خط مقدمه بتایپم...
ببینید... همه ما به نحوی طرفدار تیم های باشگاهی مورد علاقمون شدیم... مثلا من که طرفدار منچستر و اینترم، به یه نحو... اونی که طرفدار بارساست به یه طریق و اونی که طرفدار بایرن هستش، به یه نحو دیگه... اما چیزی که بین ماها مشترکه اینه که همه ما از طریق رسانه های جمعی مملکتمون و مشاهده این تیم ها و بازی شون بهشون علاقه مند شدیم و نهایتا فن این تیم ها شدیم و البته هیچ کدوم از ماها متولد منچستر یا مونیخ نیستیم...
بالتبع یکی از مهمترین عواملی که باعث شده ما در طرفداری مون استمرار داشته باشیم، قهرمانی ها و افتخارات تیممون و البته استمرار اون قهرمانی ها بوده... بذار با یه سوال این حرفم رو ثابت کنم... تو تی وی ما، هم بازی لیور پول پخش میشه و هم بازی اورتون... پس چرا تو داربی بندر لیورپول چرا همه طرفدار لیورپول هستند؟ چون افتخاراتش خیلی خیلی بیشتر از اورتونه... یا من یو و من سی... چرا همه تو داربی شهر منچستر طرفدار یونایتدن... چون افتخاراتش خیلی بیشتر از سیتیه... میخوام نتیجه بگیرم که پر افتخار بودن تیم و مهمتر از اون استمرار در قدرتمند بودن، از مهمترین عوامل طرفداریه طرفدارانه ایرانی تیم های خارجی هستش...
این یه واقعیته که وقتی پورتو رسید فینال چمپیونز لیگ و نهایتا قهرمان شد، خیلی ها به پورتو علاقه مند شدند... یا دورتموند و یا آزاکس... اما اونا نتونستند به این قهرمانی ها استمرار بدن... رو این حساب طرفدارای ایرانی این تیم ها آروم آروم به تیم های انتخابی شون بی علاقه شدند... شاید فقط اونایی که پیوند عمیقی با اون تیم برقرار کرده باشند، نتیجه واسشون مهم نباشه... مثلا من تو دبیرستان یه رفیق داشتم که نافرم طرفدار والنسیا بود... یا یکی از آشناهام دیوانه وار طرفدار لاتزیو بود...
اما صداسیما واسش اقلیت مهم نیست، اکثریت مهمه... الان شما یه سری تیم نام بردی... من فقط نتایج 5 فصل اخیرش رو گذاشتم... خداوکلیلی به نظر تو با وجود این نتایج طرفداران این تیم ها بیشترند و در اولویت هستند یا طرفدارای تیم هایی مثل رم، اینتر، یوونتوس و میلان اون هم با اون سبقه‏ی درخشانشون در اروپا؟؟

لورکوزن
رتبه در فصل 06 - 2005 بوندسلیگا: پنجم
رتبه در فصل 07 - 2006 بوندسلیگا: پنجم
رتبه در فصل 08 - 2007 بوندسلیگا: هفتم
رتبه در فصل 09 - 2008 بوندسلیگا: نهم
رتبه در فصل 10 - 2009 بوندسلیگا: چهارم
هامبورگ
رتبه در فصل 06 - 2005 بوندسلیگا: سوم
رتبه در فصل 07 - 2006 بوندسلیگا: هفتم
رتبه در فصل 08 - 2007 بوندسلیگا: چهارم
رتبه در فصل 09 - 2008 بوندسلیگا: پنجم
رتبه در فصل 10 - 2009 بوندسلیگا: هفتم
شالکه
رتبه در فصل 06 - 2005 بوندسلیگا: چهارم
رتبه در فصل 07 - 2006 بوندسلیگا: دوم
رتبه در فصل 08 - 2007 بوندسلیگا: سوم
رتبه در فصل 09 - 2008 بوندسلیگا: هشتم
رتبه در فصل 10 - 2009 بوندسلیگا: دوم:20:
دورتموند
رتبه در فصل 06 - 2005 بوندسلیگا: هفتم
رتبه در فصل 07 - 2006 بوندسلیگا: نهم
رتبه در فصل 08 - 2007 بوندسلیگا: سیزدهم:18:
رتبه در فصل 09 - 2008 بوندسلیگا: ششم
رتبه در فصل 10 - 2009 بوندسلیگا: پنجم

قسمت دوم حرفات هم واقعا عجیب بود!:blink: یعنی مثلا این همه که تو چمپیونز لیگ، چلسی و لیورپول به هم خوردن، من باید نگران باشم که کدوم میرن بالا؟! عزیز اگه من طرفدار منچستر باشم، برام مهم نیست که رقبای منچستر چه نتیجه ای میگیرن! شاید اگه چلسی و بارسا با هم بازی کنن، به خاطر علاقه مندیم به انگلستان دوست داشته باشم که چلسی ببره، ولی باز هم هر نتیجه ای پیش بیاد واسم مهم نیست... اگه یه نفر صرفا طرفدار آلمان و لیگ آلمان باشه و همه تیم هاشو دوست داشته باشه، پس طبیعتا طرفدار یکی از تیم های باشگاهی آلمان نیست (چون همه تیما (یعنی خود آلمان و لیگش) رو دوست داره!)... پس چون طرفدار تیمی نیست، نباید انتظار داشته باشه که بازی تیم هایی که طرفدارشون نیست پخش بشه!!:18::31:

و الیته هدف ما از پخش بوندسلیگا بیشتر متمرکز بر پخش بازی های بایرن هست که در لیست پرطرفدارترین تیم های باشگاهی چه در جهان و چه در ایران جزو ده تای اول و چه بسا پنج تای اول هست.
و در نظرسنجی های کوچک و بزرگی که انجام شده کاملا مشخص هست که ششمین تیم پرطرفدار جهانه ودر ایران هم حداقل از تیم هایی چون رم,لیورپول و به ویژه اینتر میلان پرطرفدار تر هست.

چی؟!!:18: شوخی می کنی؟!:27:
والا من شخصا نمیدونم طرفدارای بایرن از کدوم تیم بیشترن و از کدوم تیم کمتر... ولی چیزی که میدونم اینه که اگه صداسیما حس می کرد که لیگ آلمان باعث میشه که گروه زیادی از ایرانی ها پای تی وی بشینن و اونا بتونن از زیر نویس بگیر تا بین دونیمه تبلیغات کنن، مطمئن باش بازی های این لیگ رو هم پخش می کردند...:20:
بعد من خودم تو یه فروم ورزشی عضوم (حدود 50 هزار تا عضو داره و خیلی معروف هم هستش)... تو اونجا هر لیگ خارجی یه تالار جدا داره که تیم های بزرگ و پرطرفدار اون لیگ زیرمجموعه اون تالارن... تو انجمن بوندس لیگا فقط یه تیم وجود داره که اسمش بایرن مونیخه...
اینم آدرس فروم:

ضمنا یه مطلبی هم من راجع به تیم های باشگاهیه پرطرفدار جهان دیدم که دیدنش خالی از لطف نیست:

پس اگر سیاست شبکه سه که شما هم ازش طرفداری می کنی این هست که بازی های اون سه لیگ رو پخش کنه پس بازی های اینتر و رم و لیورپول همیشه پخش بشه ولی بایرن پخش نشه این بی احترامی و نادیده گرفتن طیف وسیعی از طرفداران فوتبال در ایران هست.و اینکه همه طرفداران بایرن از سیاست شبکه سه ناراضی هستن به جاست مگر اینکه بگیم همه بایرنی ها اشتباه می کنن و فقط مسئولین بخش ورزش شبکه سه هستن که درست میگن!!!!
مثلا اینکه بازی پورتسموث و بلکبرن پخش میشه و دیدار حساس بایرن و لورکوزن که همزمان با اون هست پخش نمیشه درسته و ناشی از غرض ورزی و بی احترامی نیست!؟

منم کاملا موافقم که حداقل بازی های بایرن باید پخش بشه...:20:

AlamtabC
07-08-2010, 20:47
سلام صد در صد تایید میشه که حداقل 2 هفته یه بار یه بازی از بوندسلیگا پخش بشه

من به شخصه خسته شدم از بعضی از بازی های لیگ ایتالیا یا مثلا پخش بازی های بی اهمیت لیگ جزیره

به نظر من باید بازی های خوب گلچین بشه و پخش بشه

مثلا بازی چلسی با ویگان اهمیتی آنچنانی نداره

و میشه در هفته ای که بایرن مثلا با هامبورگ بازی داره بازی بایرن پخش بشه

به نظر من بازی های مهم از 4 لیگ مهم دنیا پخش بشه تا همه بتونن تیم محبوب خودشون رو ببینن

متاسفانه متاسفانه و بازهم ...

قراردادی که صدا و سیما با لیگ جزیره منعقد میکنه چون هزینه شده موجب میشه تا اکثرا بازی های لیگ انگلیس پخش بشه

و چون بیشتر بازی های بوندسلیگا همزمان با لیگ جزیره هستش امکان پخش بازی های بوندسلیگا به صورت مناسب امکان پذیر نیست

و چون تصاویر ارسالی 16:9 کناره های دو طرف تصویر از دست میره و کل لوگوها هم لکه گیری میشه و کل صفحه لکه لکه میشه : دی

بعد گزارشگر میگه فیلم برداری ضعیفه !!!!!

نمونه اش همین بازی که الان داره بین بایرن و شالکه تو سوپر کاپ پخش میشه

کلا امیدوارم هر ماه یه بازی پخش بشه

البته خیلی امیدوار نیستم

با این صحبت های فردوسی پور:

که یه زمانی که بازی لاتزیو و رم بزگترین دربی اروپا بود

همین عادل خان میگفت که بازی بلکبرن و نمیدونم هال سیتی از این بازی رم و لاتزیو مهمتر و قشنگتره

در کل اگه مردم می خواستن تصمیم بگیرن حداقل دو هفته ای یه بار یه بازی از بوندسلیگا پخش میشد

پس اسمیه که هر چی نظر مخاطب باشه همونه

خیلی عذر میخوام و ممنون

errmii
10-08-2010, 15:14
برای اینکه پاسخت رو بدم، باید چند خط مقدمه بتایپم...
ببینید... همه ما به نحوی طرفدار تیم های باشگاهی مورد علاقمون شدیم... مثلا من که طرفدار منچستر و اینترم، به یه نحو... اونی که طرفدار بارساست به یه طریق و اونی که طرفدار بایرن هستش، به یه نحو دیگه... اما چیزی که بین ماها مشترکه اینه که همه ما از طریق رسانه های جمعی مملکتمون و مشاهده این تیم ها و بازی شون بهشون علاقه مند شدیم و نهایتا فن این تیم ها شدیم و البته هیچ کدوم از ماها متولد منچستر یا مونیخ نیستیم...
بالتبع یکی از مهمترین عواملی که باعث شده ما در طرفداری مون استمرار داشته باشیم، قهرمانی ها و افتخارات تیممون و البته استمرار اون قهرمانی ها بوده... بذار با یه سوال این حرفم رو ثابت کنم... تو تی وی ما، هم بازی لیور پول پخش میشه و هم بازی اورتون... پس چرا تو داربی بندر لیورپول چرا همه طرفدار لیورپول هستند؟ چون افتخاراتش خیلی خیلی بیشتر از اورتونه... یا من یو و من سی... چرا همه تو داربی شهر منچستر طرفدار یونایتدن... چون افتخاراتش خیلی بیشتر از سیتیه... میخوام نتیجه بگیرم که پر افتخار بودن تیم و مهمتر از اون استمرار در قدرتمند بودن، از مهمترین عوامل طرفداریه طرفدارانه ایرانی تیم های خارجی هستش...
این یه واقعیته که وقتی پورتو رسید فینال چمپیونز لیگ و نهایتا قهرمان شد، خیلی ها به پورتو علاقه مند شدند... یا دورتموند و یا آزاکس... اما اونا نتونستند به این قهرمانی ها استمرار بدن... رو این حساب طرفدارای ایرانی این تیم ها آروم آروم به تیم های انتخابی شون بی علاقه شدند... شاید فقط اونایی که پیوند عمیقی با اون تیم برقرار کرده باشند، نتیجه واسشون مهم نباشه... مثلا من تو دبیرستان یه رفیق داشتم که نافرم طرفدار والنسیا بود... یا یکی از آشناهام دیوانه وار طرفدار لاتزیو بود...
اما صداسیما واسش اقلیت مهم نیست، اکثریت مهمه... الان شما یه سری تیم نام بردی... من فقط نتایج 5 فصل اخیرش رو گذاشتم... خداوکلیلی به نظر تو با وجود این نتایج طرفداران این تیم ها بیشترند و در اولویت هستند یا طرفدارای تیم هایی مثل رم، اینتر، یوونتوس و میلان اون هم با اون سبقه‏ی درخشانشون در اروپا؟؟

لورکوزن
رتبه در فصل 06 - 2005 بوندسلیگا: پنجم
رتبه در فصل 07 - 2006 بوندسلیگا: پنجم
رتبه در فصل 08 - 2007 بوندسلیگا: هفتم
رتبه در فصل 09 - 2008 بوندسلیگا: نهم
رتبه در فصل 10 - 2009 بوندسلیگا: چهارم
هامبورگ
رتبه در فصل 06 - 2005 بوندسلیگا: سوم
رتبه در فصل 07 - 2006 بوندسلیگا: هفتم
رتبه در فصل 08 - 2007 بوندسلیگا: چهارم
رتبه در فصل 09 - 2008 بوندسلیگا: پنجم
رتبه در فصل 10 - 2009 بوندسلیگا: هفتم
شالکه
رتبه در فصل 06 - 2005 بوندسلیگا: چهارم
رتبه در فصل 07 - 2006 بوندسلیگا: دوم
رتبه در فصل 08 - 2007 بوندسلیگا: سوم
رتبه در فصل 09 - 2008 بوندسلیگا: هشتم
رتبه در فصل 10 - 2009 بوندسلیگا: دوم:20:
دورتموند
رتبه در فصل 06 - 2005 بوندسلیگا: هفتم
رتبه در فصل 07 - 2006 بوندسلیگا: نهم
رتبه در فصل 08 - 2007 بوندسلیگا: سیزدهم:18:
رتبه در فصل 09 - 2008 بوندسلیگا: ششم
رتبه در فصل 10 - 2009 بوندسلیگا: پنجم

قسمت دوم حرفات هم واقعا عجیب بود!:blink: یعنی مثلا این همه که تو چمپیونز لیگ، چلسی و لیورپول به هم خوردن، من باید نگران باشم که کدوم میرن بالا؟! عزیز اگه من طرفدار منچستر باشم، برام مهم نیست که رقبای منچستر چه نتیجه ای میگیرن! شاید اگه چلسی و بارسا با هم بازی کنن، به خاطر علاقه مندیم به انگلستان دوست داشته باشم که چلسی ببره، ولی باز هم هر نتیجه ای پیش بیاد واسم مهم نیست... اگه یه نفر صرفا طرفدار آلمان و لیگ آلمان باشه و همه تیم هاشو دوست داشته باشه، پس طبیعتا طرفدار یکی از تیم های باشگاهی آلمان نیست (چون همه تیما (یعنی خود آلمان و لیگش) رو دوست داره!)... پس چون طرفدار تیمی نیست، نباید انتظار داشته باشه که بازی تیم هایی که طرفدارشون نیست پخش بشه!!:18::31:

چی؟!!:18: شوخی می کنی؟!:27:
والا من شخصا نمیدونم طرفدارای بایرن از کدوم تیم بیشترن و از کدوم تیم کمتر... ولی چیزی که میدونم اینه که اگه صداسیما حس می کرد که لیگ آلمان باعث میشه که گروه زیادی از ایرانی ها پای تی وی بشینن و اونا بتونن از زیر نویس بگیر تا بین دونیمه تبلیغات کنن، مطمئن باش بازی های این لیگ رو هم پخش می کردند...:20:
بعد من خودم تو یه فروم ورزشی عضوم (حدود 50 هزار تا عضو داره و خیلی معروف هم هستش)... تو اونجا هر لیگ خارجی یه تالار جدا داره که تیم های بزرگ و پرطرفدار اون لیگ زیرمجموعه اون تالارن... تو انجمن بوندس لیگا فقط یه تیم وجود داره که اسمش بایرن مونیخه...
اینم آدرس فروم:

ضمنا یه مطلبی هم من راجع به تیم های باشگاهیه پرطرفدار جهان دیدم که دیدنش خالی از لطف نیست:

منم کاملا موافقم که حداقل بازی های بایرن باید پخش بشه...:20:

ببین صدا وسیمای ما اینقدر پراشکال و ایراد هست که بتونیم به این سیاستش هم ایراد بگیریم!
و شما نمی تونی بگی کاملا داره کار درستی می کنه!
ضمنا صدا و سیما نشون داده در نشوندن مردم پای تی وی خیلی هم موفق نیست وگرنه الان اینقدر شبکه های ماهواره ای پرطرفدار نبود

در مورد اینکه بایرن مونیخ ششمین تیم پرطرفداره جهانه نمی دونم چرا تعجب کردی!؟
نگفتم که اولینه
هر چند اولین هم باشه چندان باعث تعجب نیست چون بایرن مونیخ تیم کمی نیست
یادمه دو سه سال پیش فیفا یه نظرسنجی راه انداخته بود وطبق اون بارسلونا با 50 و رئال مادرید با 45 میلیون پرطرفدارترین تیم های اروپایی بودن و بایرن مونیخ هم ششم با 19 میلیون طرفدار بود.و از تیم های چلسی و لیورپول و اینتر بالاتر بود.هر چند تو یه نظرسنجی دیگه هم نهم بود و در هر حال جزو ده تای اول هست.تازه بایرن مونیخ داخل خود آلمان پرطدارترین تیم نیست و چهارمه!
راستی اون لینکی که از سایت بخون دات کام دادی خیلی خنده دار بود(ضمن اینکه این سایت در کل یه سایت تفریحیه نه یه سایت رسمی ورزشی پس مطالبش نمی تونه قابل استناد باشه چون منبعشونو هم معمولا ذکر نمی کنه)البته من قبلا این مطلب رو تو چند تا سایت و فروم دیگه هم خونده بودم ولی در بی اساس بودنش همین یک سطر کافیه:

بايد گفت كه طبق همين آمارگيري‌ها، باشگاه منچستريونايتد انگليس با حدود ۹۰ ميليون طرفدار در UK و به طور كلي حدود ۳۳۰ ميليون طرفدار در سراسر جهان، پرطرفدارترين تيم دنياست. بدون شك موفقيت‌هاي اخير اين تيم مانند قهرماني در ليگ برتر و قهرماني در جام باشگاه‌هاي اروپا در افزايش طرفداران اين باشگاه بي‌تاثير نبوده است.
واقعا اونی که این مطلبو از خودش سر هم بندی کرده و نوشته اینقدر ای کیوش پایین بوده ویا به خودش زحمت نداده که بره ببینه انگلیس در کل 60 میلیون جمعیت داره و منچستر یونایتد نمی تونه تو این کشور 90 میلیون طرفدار داشته باشه!!!!!!!!

-تیم های لورکوزن و هامبورگ و دورتموند و ... رو من نگفتم اندازه بایرن و دیگر تیم های بزرگ اروپا طرفدار دارن گفتم طرفدار داره ولی نه اون اندازه.منم دوستی داشتم که طرفدار پر و پاقرص لورکوزن بود
ضمنا تو یک فروم کاربران فعال درصد کمی از کل تعداد اعضای اون سایت هست مثلا تو همین پی سی ورلد که الان حدد 600 هزار تا کاربر داره چند درصدشون فعال یا حتی نیمه فعالن؟
شاید ده درصد هم کمتر تازه این ماکسیممش بود
تو اون سایت هم همینطوره کمابیش پس اگر دورتموند و ... تاپیک هواداری نداره دلیل نمیشه طرفدار هم نداشته باشه

اصلا بهتر بود در مورد مقایسه تیم ها بحث کنیم نه لیگها
چون اگر از لیگ ها بگیم قطعا اکثرا لیگهای انگلیس و اسپانیا و ایتالیا رو بهتر می دونن هر چند اونها هم از لحاظ حضور ستاره ها و سطح بالای بازیها بهترن و از خیلی جنبه ها مثل بازیکن سازی و نظم و ورزشگاهها و ... بوندسلیگا بهتره حداقل از ایتالیا از این نظر بهتره
ولی اگر به تیمها نگاه کنیم می بینیم که تیم های پرطرفدار در ایران در این 4 لیگ هستن
و اگر تیمی مثل بایرن مونیخ نبود شاید ما هم ایرادی به پخش نشدن بوندسلیگا نمی گرفتیم
و این همه اقشار مختلف طرفداران بایرن هم اشتباه نمی کنن
ضمن اینکه خودتم در خط آخر اشاره کردی که بازی های بایرن بهتره پخش بشه

pcforlife
10-08-2010, 18:17
ببین صدا وسیمای ما اینقدر پراشکال و ایراد هست که بتونیم به این سیاستش هم ایراد بگیریم!
و شما نمی تونی بگی کاملا داره کار درستی می کنه!
ضمنا صدا و سیما نشون داده در نشوندن مردم پای تی وی خیلی هم موفق نیست وگرنه الان اینقدر شبکه های ماهواره ای پرطرفدار نبود
لطفا مطالعه مجدد شود:20::

اما صداسیما واسش اقلیت مهم نیست، اکثریت مهمه...
ولی چیزی که میدونم اینه که اگه صداسیما حس می کرد که لیگ آلمان باعث میشه که گروه زیادی از ایرانی ها پای تی وی بشینن و اونا بتونن از زیر نویس بگیر تا بین دونیمه تبلیغات کنن، مطمئن باش بازی های این لیگ رو هم پخش می کردند...:20:
من و شما نمیتونیم تعیین کنیم که صداسیما در نشوندن مردم پای تلویزیون موفق بوده یا نه... چون یه سری دوست دارن قلو کنن که موفق بوده و یک سری هم دوست دارن قلو کنن که شبکه های ماهواره ای موفق بودند...:31: این یه بحث کلان آماریه که باز هم میگم من و شما نمیتونیم تعیینش کنیم...:5:
بعد... چون صداسیما بازی های بوندس لیگا رو پخش نمی کنه سیاست هاش اشتباهه یا کلا سیاست هاش اشتباهه؟؟! لطفا این دو تا موضوع رو از هم تفکیک کنید!:20:

در مورد اینکه بایرن مونیخ ششمین تیم پرطرفداره جهانه نمی دونم چرا تعجب کردی!؟
نگفتم که اولینه
هر چند اولین هم باشه چندان باعث تعجب نیست چون بایرن مونیخ تیم کمی نیست
یادمه دو سه سال پیش فیفا یه نظرسنجی راه انداخته بود وطبق اون بارسلونا با 50 و رئال مادرید با 45 میلیون پرطرفدارترین تیم های اروپایی بودن و بایرن مونیخ هم ششم با 19 میلیون طرفدار بود.و از تیم های چلسی و لیورپول و اینتر بالاتر بود.هر چند تو یه نظرسنجی دیگه هم نهم بود و در هر حال جزو ده تای اول هست.تازه بایرن مونیخ داخل خود آلمان پرطدارترین تیم نیست و چهارمه!
راستی اون لینکی که از سایت بخون دات کام دادی خیلی خنده دار بود(ضمن اینکه این سایت در کل یه سایت تفریحیه نه یه سایت رسمی ورزشی پس مطالبش نمی تونه قابل استناد باشه چون منبعشونو هم معمولا ذکر نمی کنه)البته من قبلا این مطلب رو تو چند تا سایت و فروم دیگه هم خونده بودم ولی در بی اساس بودنش همین یک سطر کافیه:

واقعا اونی که این مطلبو از خودش سر هم بندی کرده و نوشته اینقدر ای کیوش پایین بوده ویا به خودش زحمت نداده که بره ببینه انگلیس در کل 60 میلیون جمعیت داره و منچستر یونایتد نمی تونه تو این کشور 90 میلیون طرفدار داشته باشه!!!!!!!!

بنده بیشتر از این تعجب کردم که شما میگی لیورپول، رم و اینتر باشگاه های پرطرفداری تو ایران نیستند و از بایرن کمتر هوادار دارند!:18::31: بعد دوست عزیز! بحث ما راجع به طرفدارانه ایرانیه (که شبکه های وطنی رو میبینند!) تیم های باشگاهیه آلمانی هستش (که نهایتا این طرفداران، مشترکا طرفدار بوندس لیگا هستند) نه هواداران بایرن در کل دنیا! حالا شما میگی فیفا نظرسنجی راه انداخته بود، چشم بسته قبول!:20: شما میتونی رای های بینندگان شبکه سه رو از نظرسنجی فیفا جدا کنی، آمار دقیق به ما بدی؟؟
اما راجع به اون مطلب... من هم قبلا مثل شما این خبر رو خونده بودم و چون کلا هیچ نظرسنجی یا خبره بی غرضی راجع به تعداد هواداران تیم های مختلف تو اینترنت نیست (حداقل من چیزی ندیدم) این خبر رو گذاشتم... ضمنا من بهش استناد نکردم و فقط پیشنهاد دیدنش رو دادم:

حرف شما هم راجع به تعداد جمعیت uk کاملا درسته!:20:
ولی خیلی جالبه که شما به ضرس قاطع به خاطر اشتباه یه عدد دو رقمی + میلیون! (همون یک سطری که شما میگید!) کل خبر رو زیر سوال میبرید! من صحت این مطلب رو نه 100% تائید کردم و نه 100% تائید می کنم! ولی خیلی راحت هم نمیام اونو کذب محض معرفی کنم... خلاصه با این استدلال شما باید اکثر خبرهای سایت گل رو به خاطر سوتی هاش رد کنیم!!:31:... ضمنا این خبر درحالیه که یه جورایی حرف شما رو راجع به پرطرفدارترین تیم ها در آلمان تائید می کنه...:santa:

در آلمان مثلث بايرن مونيخ، دورتموند و تا حدودي لوركوزن رقباي اصلي قهرماني هستند. هركدام از اين تيم‌ها طرفدار خود را در دنيا دارند.
.
.
اما تيم‌هايي كه نام برده شدند از مرزهاي اروپا فراتر رفته و تيم‌هايي جهاني هستند كه در سراسر دنيا هوادار دارند.

-تیم های لورکوزن و هامبورگ و دورتموند و ... رو من نگفتم اندازه بایرن و دیگر تیم های بزرگ اروپا طرفدار دارن گفتم طرفدار داره ولی نه اون اندازه.

پس منظور شما از این بخش از حرفاتون این بود... خوشحالم که حداقل تکمیلیه ای از پست قبلیتون (همین نقل قول پایین) دادید!

ضمنا تو یک فروم کاربران فعال درصد کمی از کل تعداد اعضای اون سایت هست مثلا تو همین پی سی ورلد که الان حدد 600 هزار تا کاربر داره چند درصدشون فعال یا حتی نیمه فعالن؟
شاید ده درصد هم کمتر تازه این ماکسیممش بود
تو اون سایت هم همینطوره کمابیش پس اگر دورتموند و ... تاپیک هواداری نداره دلیل نمیشه طرفدار هم نداشته باشه

من یه سوال دارم! اگه تو همین پی سی (مثلا در انجمن هنر هفتم و بخش تلویزیون و رادیو) طرفداران برنامه های رادیویی بره بالا... این طرفداری به حدی بشه که بیان برای هر برنامه رادیویی یه تاپیک بزنن... فکر میکنید نهایتا چه اتفاقی میوفته؟ کاملا مشخصه که مدیرا میان یه زیرمجموعه‏ی جداگونه ای در انجمن هنر هفتم برای رادیو درست می کنند... درسته؟ حالا اون فروم هم دقیقا همینطوره... اگه فرضا کاربرای طرفدار لاتزیو زیاد بشه، یه زیرمجموعه ای برای لاتزیو درست میشه...:)
بعد دیگه خودت بهتر میدونی که مشت نمونه خرواره... هیچ کس نگفته که دورتموند طرفدار نداره (این 1000 دفعه!:31:) ولی قطعا تو اون فروم هوادارای یک سری از تیم ها در اکثریت بودند و هوادارای تیم هایی مثل لورکوزن یا دورتموند در اقلیت، که البته به حدی نرسیده بودند که واسه اونا در بخش بوندسلیگا یه زیرمجموعه زده بشه...:20:
الان خداوکیلی تو همین فروم خودمون نگاه کن! به نظرسنجی این تاپیک کاری ندارم...تعداد پست های مربوط به تاپیک های لیگ های مختلف رو هم کاری ندارم... چون ملاک خوبی نیستند!:20: اما تعداد مشاهده تاپیک لالیگا، پریمیر لیگ و سری آ رو با بوندس لیگا مقایسه کن!:laughing:

ضمن اینکه خودتم در خط آخر اشاره کردی که بازی های بایرن بهتره پخش بشه
این اشاره من به این دلیله که حتی اگه طرفدارای بایرن تو ایران زیاد نباشن (که به نظر نمیرسه اینطوری باشه!)، بالاخره به دلیل اینکه بایرن تیمیه که فصل قبل به فینال CL رسید، باید بازی هاش پخش بشه! (آدم اگه کج هم بشینه، باید راست بگه!):10:

گرافيكار
18-08-2010, 13:23
كلا به خاطر تداخل با ليگهايي مثل اسپانيا و انگليس
منطقي اينه كه ليگهاي پرطرفدارتر (درست يا غلط) پخش بشه
اين اصول اكثر شبكه هاي تلويزيونيه
يه راهكار اينه كه از شبكه هاي ديگه پخش بشه
مثلا اگه شبكه ورزش راه افتاد با شبكه سه تقسيم كار كنن
من از ليگ فرانسه بيشتر خوشم مياد دوست دارم اونو ببينم

errmii
18-08-2010, 16:18
كلا به خاطر تداخل با ليگهايي مثل اسپانيا و انگليس
منطقي اينه كه ليگهاي پرطرفدارتر (درست يا غلط) پخش بشه
اين اصول اكثر شبكه هاي تلويزيونيه
يه راهكار اينه كه از شبكه هاي ديگه پخش بشه
مثلا اگه شبكه ورزش راه افتاد با شبكه سه تقسيم كار كنن
من از ليگ فرانسه بيشتر خوشم مياد دوست دارم اونو ببينم

مسئله تداخل نیست!
اگر پخش بازیهای مهمتر بر پخش لیگ های مهمتر ارجحیت داشته باشه حداقل یک هفته در میون باید یه بازی از بوندسلیگا پخش بشه
اونقت بازی بایرن مونیخ و برمن ترجیح داده میشه بر بازی پورتسموث و بلکبرن که همزمان هستن و تیم های بازی دومی یه دونه طرفدار هم ندارن!