PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کنکور تخصصی زبان

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

p0w3rfu7
26-04-2010, 17:55
در این تاپیک پیرامون کنکور زبان بحث میکنیم . اطلاعاتی در مورد منابع مطالعه، بازار کار کسانی که این رشته را دنبال می کنند و همچنین سوالات شما عزیزان در رابطه با این رشته.
با تشکر

Majid_17_206
16-05-2010, 16:44
برای این کنکور فقط درس های عمومی رو باید امتحان بدی مثل دینی عربی ادبیات...یعنی درس هایی مثل ریاضی فیزیک یا شیمی نداره...وفرق دیگش با سراسری های دیگه اینه که زبانش رو خیلی سخت میگیرن و به نظر من بهترین کتاب بره کنکور تخصصی کتاب 504 words

p0w3rfu7
22-05-2010, 17:16
آقا مجید ممنون
به نظر شما این رشته خوب هست و بازار کار داره؟

siafu
23-05-2010, 09:30
قبول شدن تو رشته ادبیات انگلیسی دانشگاه تهران چقدر سخته؟
چه رتبه و درصدهایی میخواد؟

*Necromancer
23-05-2010, 09:42
آقا مجید ممنون
به نظر شما این رشته خوب هست و بازار کار داره؟
بازار کار که خیلی داره
هر جا بری واست کار هست
از ترجمه گرفته و تحقیق تا حتی معلم شدن(معلم زبان کنکور خیلی در امد داره)
مثلا خود ترجمه خودش خیلی گسترده ست
از ترجمه کتب و مقالات بگیر تا ترجمه فیلما و سریالا و حتی مترجمی تو سمینار ها و کنفرانس های بین المللی

حالا منم یه سوال دارم بی زحمت
فرق زبانی که تو دانشگاه آدم میخونه با زبانی که تو آموزشگاه یاد می گیره چیه؟
یعنی با مدرک آموزشگاه می شه کار کرد؟

p0w3rfu7
23-05-2010, 13:27

والا من از یه معلمی پرسیدم گفت زبانی که شما تو آموزشگاه ها یاد میگیرید بیشتر روی مکالمه تمرکز داره نه گرامر. تا اون جایی که من می دونم این آموزشگاه ها مدرک معتبری نمیدن فقط یه کارنامه. ولی برای گرفتن مدرک مثل تافل یا ایلتس باید توی نمایندگی هایی که هست ثبت نام کنی و پولشو اینترنتی بدی، تا بتونی امتحان بدی.
این مدرک ها خیلی معتبرن و حتی میگن لیسانس ها یا فوق های زبان نمیتونن نمره کامل بگیرن.
تا اونجایی که میدونم تافل یه اعتبار دو ساله داره. این مدارک رو همه میتونن داشته باشن مهم نمرشه.

p0w3rfu7
25-05-2010, 21:47
ببخشید میشه اسم تک تک درسای این کنکور رو با ظریب بنویسید. و شرایط درسای عمومی چطور هست به سختی کنکور ریاضی هست؟

new life
05-06-2010, 20:13
ببخشید میشه اسم تک تک درسای این کنکور رو با ظریب بنویسید. و شرایط درسای عمومی چطور هست به سختی کنکور ریاضی هست؟
درسای عمومی رشته تخصصی زبان خیلی سخت تر از عمومی های ریاضی هست !!!!
یعنی کسی که عمومی هاشو 80 تا 90 بزنه توی رشته ی ریاضی تازه میشه این امید رو داشته باشه که عمومی های کنکور زبان رو بتونه خوب بزنه !
سازمان سنجش هم خودش یه کتاب معرفی کرده برای زبان تخصصیش که بهتره خونده بشه !!

rosenegarin13
07-06-2010, 12:56
سلام دوستان من اطلاعات کلی د مورد کنکور زبان می خواستم تو انجمن های سرچ زدم ولی هیچی نبود!
می خواستم بدونم در کنکور زبان چه درس های رو باید امتحان بدم و ضرایبشون چنده؟
چه کتابی رو برای کنکور پیشنهاد میکنید؟
با تشکر

سلام

دروسی که امتحان میدید و ضرایبشون: (البته برای زیرگروه ادبیات و مترجمی)

زبان و ادبیات فارسی(ضریب4)
عربی(ضریب2)
معارف اسلامی(ضریب3)
زبان خارجی(ضریب2)
زبان تخصصی(ضریب4)

کتابایی که معمولاً میخونن 504 و 1100 هست..Bridging the gap هم خوبه و واژگان گاج...
رشته ای به نظر من خوب هست که شما علاقه داشته باشی...ادبیات انگلیسی که تو دانشگاه تدریس میشه با موسسات زبان کاملاً متفاوته...مطالعه عمیق ادبیات و اشعار انگلیسی رو هیچ وقت تو هیچ موسسه ای به شما ارائه نمیدن :46:
رتبه ای که پارسال دانشگاه تهران گرفت تا زیر 1000 بود...البته پارسال قرار بود 30 تا بگیره زن و مرد برای ادبیات خود دانشگاه ولی 60 تا گرفت :31:
بازار کار رشته ادبیات انگلیسی تدریس هست و مترجمی (البته در مورد مترجمی خود دانشجو بیشتر باید بره دنبالش که یاد بگیره، تو دانشگاه زمینه ش فقط ایجاد میشه..) Tour Leadership هم هست که کلاساشو خود دانشگاه میذاره با تخفیف و در نهایت شما میراث امتحان میدید و میشید تور لیدر:دی

کار که میشه کرد ولی این که کجا کار کنی مهمه :20:
/
در مورد سختی دروس عمومی منحصراً زبان، من در مورد پارسال خودم اطلاع دارم، ریاضی هم دادم پارسال من...زبان عمومی هاش خیلی آسونتر بود از ریاضی...

Kurosh
07-06-2010, 13:17
سلام

دروسی که امتحان میدید و ضرایبشون: (البته برای زیرگروه ادبیات و مترجمی)

عربی(ضریب2)
معارف اسلامی(ضریب3)
زبان خارجی(ضریب2)
زبان تخصصی(ضریب4)

کتابایی که معمولاً میخونن 504 و 1100 هست..Bridging the gap هم خوبه و واژگان گاج...
رشته ای به نظر من خوب هست که شما علاقه داشته باشی...ادبیات انگلیسی که تو دانشگاه تدریس میشه با موسسات زبان کاملاً متفاوته...مطالعه عمیق ادبیات و اشعار انگلیسی رو هیچ وقت تو هیچ موسسه ای به شما ارائه نمیدن :46:
رتبه ای که پارسال دانشگاه تهران گرفت تا زیر 1000 بود...البته پارسال قرار بود 30 تا بگیره زن و مرد برای ادبیات خود دانشگاه ولی 60 تا گرفت :31:
بازار کار رشته ادبیات انگلیسی تدریس هست و مترجمی (البته در مورد مترجمی خود دانشجو بیشتر باید بره دنبالش که یاد بگیره، تو دانشگاه زمینه ش فقط ایجاد میشه..) Tour Leadership هم هست که کلاساشو خود دانشگاه میذاره با تخفیف و در نهایت شما میراث امتحان میدید و میشید تور لیدر:دی

کار که میشه کرد ولی این که کجا کار کنی مهمه :20:
/
در مورد سختی دروس عمومی منحصراً زبان، من در مورد پارسال خودم اطلاع دارم، ریاضی هم دادم پارسال من...زبان عمومی هاش خیلی آسونتر بود از ریاضی...
مرسی رزی...

خوش به حالت! : دی دادی رفت! تو بهترین دانشگاه داری حالشو می بری :27:
فقط یکی دو تا نکته:

اول اینکه چه خوب که ادبیات ضریبش بالاس! : دی واسه من یکی که خیلی راحت تر از عربی و معارفه! :21:
بعد در مورد Tour Leading ...
واسه بچه ها میگم که یه وقت به هوای راهنمای تور شدن ، پا نشن برن...
برادرم مستقیماً با میراث و جامعه تورگردانان در ارتباطه ، این جوری که معلومه ، خیلی وضع این لیدر ها اسفباره...تعداد خروجی ها و قبولی های میراث بسیار بالاس ، اما کلاً تو کشور ما 100 تا تور لیدر رسمی وجود دارند! اصلاً استخدامی یا حتی قراردادی نیرو جذب نمی کنن...
شنیده های من خیلی بهتر بود وضعش! حقوق بالا ، مزایای عالی ، همیشه در سفر و ...
اما همش کشک بود! : دی
الان اکثر تور لیدر های ایران به واسطه کم رونقی صنعت گردشگریمون ، بلا تکلیف ، بیکار یا مشغول به کار دیگه ای هستن...(اکثراً کار ترجمه می کنن)
گاهی آژانس ها آگهی میدن ، اما آخر سر میرن سراغ همون 100 نفر که تو کارشون خبره هستن...
باند بازی و مافیا هم مثل تمام ادارات و سازمان های دولتی و نیمه دولتی دیگه ، تو میراث و جامعه تور لیدینگ فراوونه...

من خودم Tour Guide شدن یکی از آرزوهای همیشگی عمرم بود...(هنوز هم شاید باشه ، اما نه تو این کشور!) 
اما با این وضع ، فکر کنم اگه دوره اش رو هم بگذرونم ، آخر فقط یه مدرک می مونه واسم و باز هم همون کار قبلی : ترجمه...

نکته ی بعد اینکه خو این جور که دوستمون میگه ، پس منی که تستای عمومی کنکور زبان 5 دوره ی قبل رو همه رو بالای 90 می زنم ، عمومی ریاضی رو می تونم 150 بزنم دیگه؟ :27:

p0w3rfu7
07-06-2010, 13:50
و باز هم همون کار قبلی : ترجمه...
خیلی ممنون از پاسختون ولی این زبان به جز ترجمه مگه چیز دیگه ای نداره؟:23:

پس منی که تستای عمومی کنکور زبان 5 دوره ی قبل رو همه رو بالای 90 می زنم ، عمومی ریاضی رو می تونم 150 بزنم دیگه؟ :27:
منظورتون اینه که اونقدرا هم سخت نیست؟ یا شما خیلی بچه ی درسخونی هستین؟:27:

Kurosh
07-06-2010, 13:55
خیلی ممنون از پاسختون ولی این زبان به جز ترجمه مگه چیز دیگه ای نداره؟:23:

منظورتون اینه که اونقدرا هم سخت نیست؟ یا شما خیلی بچه ی درسخونی هستین؟:27:
نه ، صحبت من شخصی بود...

خودمو گفتم...(به تدریس علاقه ای ندارم ، ترجمه رو هم که الان به طور حرفه ای باهاش سر و کار دارم ، دوست دارم ، گزینه ی دیگه ای نمی مونه!)

خب سخت که نیست زیاد...
من هم بچه درسخون نیستم! :دی اطلاعاتم تو هر سه درس ادبیات و عربی و دینی خوبه...زبان هم که هیچی...

با آدمای زیادی مشورت کردم ، بیش ترشون میگن گاهی واسه پذیرفته شدن تو یه شفل ، دانشگاه حتی اهمیتش از خود رشته هم بیش تر میشه! می گفتن به طور کلی ، اگه آدم دانشگاه تهران درس بخونه ، مزخرف ترین رشته رو هم بخونه ، راحت تر از کسی که یه مهندسی معمولی تو جایی مثل برره (:27:) خونده ، کار گیر میاره...:11:

p0w3rfu7
07-06-2010, 14:04
کلا من در مورد شغل ها اطلاعات زیادی ندارم، الان هم با شما ها دارم مشورت می کنم. در ضمن یه سوال داشتم اونم اینه که کسایی که تو شغل ترجمه یا تدریس زبان یا هر شغل مرتبط با زبان هستن از درامدشون راضین؟

Kurosh
07-06-2010, 14:24
کلا من در مورد شغل ها اطلاعات زیادی ندارم، الان هم با شما ها دارم مشورت می کنم. در ضمن یه سوال داشتم اونم اینه که کسایی که تو شغل ترجمه یا تدریس زبان یا هر شغل مرتبط با زبان هستن از درامدشون راضین؟
خب خود تدریس یکی از پر در آمد ترین شغلای این روزاس (البته نه در آموزش و پرورش!) ، مثلاً اگه بتونید تا فوق لیسانس و البته دکترا بخونید ، به راحتی می تونید تدریس در دانشگاه رو شروع کنید ، که اونم فکر نمی کنم در بد ترین حالت حقوقش کمتر از 600 باشه...(خیلی از اساتید الان دارن بالای 1.5 می گیرن ، چون چند دانشگاه تدریس می کنن و...)

تدریس خصوصی و آموزشگاهی هم درآمد خیلی بالایی داره...اما باید برین دنبالش..

حالا اگه مثل من زیاد با تدریس حال نمی کنید ، مترجمی گزینه ی خوبیه...
خود مترجمی خیلی گسترده است...از ترجمه ی کتاب و مقاله بگیرین ، تا کار در شرکت های بین المللی و ...
بسته به سوادتون و تخصص در اون رشته ی مورد نظر میشه درآمد بسیار خوبی کسب کرد از این راه...
اگه مدرک بگیرین ، می تونین تو دارالترجمه ها مشغول به کار بشید...
هر روز هم آگهی های زیادی چاپ میشه که دنبال مترجم می گردن...
اما قبل از هر چیز باید ببینید تو اون حوزه ی فعالیت ، پتانسیل پیشرفت و موفقیت رو دارید یا نه؟
مثلاً یکی از هم کلاسی های من تونسته بود تو یکی از شرکت های خودروسازی معروف به عنوان یه مترجم ساده استخدام بشه...چون به مکانیک و این دست فعالیت ها علاقه داشت ، خیلی زود تونست خودشو ارتقا بده و بشه یکی از مترجمای کارخونه در ملاقات های رسمی و خارجی...

منظور اینکه سعی کنید اگه به دنبال ترجمه هم هستید ، در یک یا چند حوزه ی خاص که مورد علاقه تون هست ، به شدت مطالعه کنید و متخصص بشید...
اون وقت می تونید امیدوار باشید کارفرماتون به شدت بهتون نیاز پیدا کنه و از لحاظ مالی مشکلی حس نکنید...

مثلاً همین چند وقت پیش برای کار در مجله یه مترجم استخدام کردیم ، یه دختر 23-22 ساله که پدرش تو کار گردشگری بود و به واسطه اون و چند سال زندگی خارج از کشور ، به این رشته (توریسم) تسلط بالایی داشت...
حقوق پایه ای که براش در نظر گرفتیم حدود 700 بود که کم کم اضافه هم خواهد شد...

اما اینو در نظر داشته باشین که این رنج حقوقی واسه یه کار تقریباً پارت تایمه! 
اگه بتونید متن بگیرید و ترجمه کنید ، فکر می کنم بسته به متنش ، در عادی ترین حالت قیمت حدود صفحه ای 15-10 تومن باشه...حالا اگه تخصصی بود و تونستید ترجمه کتید هم که چه بهتر! قیمت بالاتری مطمئناً بهتون پرداخت میشه...

به هر حال علاقه خیلی چیز مهمیه...هم به متنی که می خونید و ترجمه می کنید و هم به خود ترجمه! اگه کتابی رو به انگلیسی خوندید ، خوشتون اومد ، دو سه بار دیگه هم خوندید ، حس کردید که می تونید دقیقاً همون طوری که نویسنده می خواسته به فارسی برش گردونید ، شانس خودتون رو اقلاً واسه تنوع امتحان کنید...
هر چند که ناشرا هم دست کمی از اون جریان تور لیدر ها ندارن و کارای یه سری مترجم خاص رو چاپ می کنن ، اما به هر حال تیری است در تاریکی! به شرط اینکه به کتاب ، مقصود نویسنده ، زبان مبدا و زبان مقصد کاملاً تسلط داشته باشید...

:11:

Majid_17_206
07-06-2010, 14:57
powerful جان معذرت که جوابت رو ندادم ....چون چند وقت بود تاپیک خوابیده بود دیگه بی خیال شدم...من امسال کنکور زبان رو در کنار ریاضی نوشتم...و قصد داشتم که حسابی برای زبان تخصصی بخونم ...ولی معلم زبان ما برگشت گفت رشته های کنکور زبان به درد نمیخوره...گفت یا باید معلم بشی یا مترجم ... معلمی که حقوق و چیز های دیگش خوب نیست و اگه مترجم بشی بعد یه مدت دیگه خسته میشی...من خودم علاقه ی بسیار شدیدی به زبان دارم و خیلی هم دوست دارم مترجم بشم ولی با این وضع دیدم بهتره که یکی از رشته های ریاضی رو برم که توش نون داره....ولی اگه اینجوری که کوروش میگه باشه ارزش داره که همین 20 روز مونده تا کنکور 504words رو تموم کنم

p0w3rfu7
07-06-2010, 18:11
آفا مجید منم به زبان و ترجمه خیلی علاقه دارم و بیشتر اوقاتم رو با فیلم ها و رمان ها می گذرونم. البته من که تو رشته ریاضی هستم بخاطر اینه که یه نفر یعنی مدیر مدرسه مغز منو کار گرفت که همه ی رشته ها بجز ریاضی بدن. ما هم موندیم تو ریاضی ولی حتما زبان رو ادامه می دم.
خیلی ممنون از پاسخ هاتون. خوب یه چند تا دیگه کتاب بجز Words 504 هم میشه معرفی کنین. معلممون (و یکی از دوستان) کتاب Bridge in Gap رو معرفی کرده بود حالا به نظر شما این کتاب خوب هست و ارزش مطالعه رو داره؟ در ضمن تو این کنکور فقط و فقط این پنج تا درس:
عربی(ضریب2)
معارف اسلامی(ضریب3)
زبان خارجی(ضریب2)
زبان تخصصی(ضریب4)
میان؟
درضمن برای این درسا چه کتاب هایی برای تست معرفی میکنین(البته با جواب)؟
آهان یه سوال دیگه: برای گرفتن مدرک دکترا حدود 6 سال طول میکشه، هیج جوری نمیشه کمترش کرد؟

rosenegarin13
07-06-2010, 21:06
آفا مجید منم به زبان و ترجمه خیلی علاقه دارم و بیشتر اوقاتم رو با فیلم ها و رمان ها می گذرونم. البته من که تو رشته ریاضی هستم بخاطر اینه که یه نفر یعنی مدیر مدرسه مغز منو کار گرفت که همه ی رشته ها بجز ریاضی بدن. ما هم موندیم تو ریاضی ولی حتما زبان رو ادامه می دم.
خیلی ممنون از پاسخ هاتون. خوب یه چند تا دیگه کتاب بجز Words 504 هم میشه معرفی کنین. معلممون (و یکی از دوستان) کتاب Bridge in Gap رو معرفی کرده بود حالا به نظر شما این کتاب خوب هست و ارزش مطالعه رو داره؟ در ضمن تو این کنکور فقط و فقط این پنج تا درس:
عربی(ضریب2)
معارف اسلامی(ضریب3)
زبان خارجی(ضریب2)
زبان تخصصی(ضریب4)
میان؟
درضمن برای این درسا چه کتاب هایی برای تست معرفی میکنین(البته با جواب)؟
آهان یه سوال دیگه: برای گرفتن مدرک دکترا حدود 6 سال طول میکشه، هیج جوری نمیشه کمترش کرد؟

حتماً ارزش مطالعه رو داره :46: مخصوصاً 1100 words رو من خودم به شخصه خوندم...دایره لغت رو بسی وسیع میکنه :46: البته کنکور زبان مرجع دقیقی نداره توی بخش Reading و شما هر چی بیشتر لغت بلد باشید به نفعتونه:20: Bridge the gap رو من خودم نخوندم ولی دوستانم خیلی ازش تعریف میکنن و مفید هست:20:
(من اصلاً خودم قصد شرکت تو کنکور زبان رو نداشتم ولی دادم که اگر ریاضی نشد تهران قبول بشم برم زبان...که نشد و رفتم زبان...هرچی هم زدم از همون اطلاعات کلاس زبانم بود که دوسال پیش از کنکور تموم شده بود:31: )

مطمئن باش که همینا فقط میاد تو کنکور منحصراً زبان :46:
در مورد کتابایی که باید برای زبان بخونی که حرف زدیم، میمونه بقیه ش که من یه کم اطلاعاتم قدیمی هست و مطمئناً کتابای بهتری از پارسال تا حالا وارد بازار شده :46:
تو این تاپیک یا سرچ کنید یا سوالتون رو بپرسید دوستان جواب میدن :20: :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Majid_17_206
10-06-2010, 05:44
برای زبان فقط باید دامنه لغات رو زیاد کنی فرقی هم نمیکنه که این لغات رو از فیلم یاد بگیری یا حتی بازی های کامپیوتری....برای مثال من چند تا لغت مثل presense retless maim &etc رو از بازی کامپیوتری یاد گرفتم و توی چند تا آزمون خیلی به دردم خورد...ولی یه چیزی رو باید بهت بگم که این زبان تخصصی که ضریب 4 داره رو خیلی سخت میگیرن و هر کسی نمیتونه بالا بزنه ...پارسال رتبه یک زبان فکر میکنم 50 درصد زده بود

online_amin
10-06-2010, 07:29
برای زبان فقط باید دامنه لغات رو زیاد کنی فرقی هم نمیکنه که این لغات رو از فیلم یاد بگیری یا حتی بازی های کامپیوتری....برای مثال من چند تا لغت مثل presense retless maim &etc رو از بازی کامپیوتری یاد گرفتم و توی چند تا آزمون خیلی به دردم خورد...ولی یه چیزی رو باید بهت بگم که این زبان تخصصی که ضریب 4 داره رو خیلی سخت میگیرن و هر کسی نمیتونه بالا بزنه ...پارسال رتبه یک زبان فکر میکنم 50 درصد زده بود

من هم زبان شرکت کردم. اما اصلا علاقه ای به خوندن زبان ندارم. خیلی بدم میاد. ثبت نام کردم گفتم شاید تو زمان کنکور زبان, نظرم عوض بشه و شاید بخوام زبان بخونم. گفتم اگر اون وقت پشیمون بشم ولی ثبت نام نکرده باشم خیلی بده. باید یه سال صبر کرد.

اما الان ثبت نام کردم ولی بدم میاد و اصلا حوصله زبان ندارم. با اینکه زبانم تقریبا خوبه ولی اصلا امیدوار نیستم و میدونم که نمیتونم معلم بشم.

به نظر من فرقی هم نمیکنه. زبان رو ادامه بدی هیچ چیز جدید یاد نمیگیری فقط آخرش یه مدرک میگیری. خسته کننده هست.

ساش
10-06-2010, 21:41
باید عاشق زبان باشی تا بتونی زبان بخونی

مثل من که از عربی حالم بهم می خوره ولی اگر 4 ساعتم یکباره زبان بخونم خسته نمی شم

AmiIin
14-06-2010, 20:35
اینجا کسی کنکور زبان دانشگاه ازاد شرکت کرده تا حالا ؟

همون طور که میدونید ازمون زبان ازاد فقط از دروس عمومی هست .

اگه کسی شرکت کرده لطفا بگه سطح سوالا نسبت به سراسری چطور بوده مخصوصا سوالات زبان ..... .

12345678ap
14-06-2010, 23:29
بحث اصلی شما دوستان کنکور رشته تخصصی زبان انگلیسی در آزمون سراسری است یا کاردانی به کارشناسی یا ارشد یا دکتری ؟ این دروس معرفی شده جهت چه آزمونی است ؟

AmiIin
15-06-2010, 09:51
بحث اصلی شما دوستان کنکور رشته تخصصی زبان انگلیسی در آزمون سراسری است یا کاردانی به کارشناسی یا ارشد یا دکتری ؟ این دروس معرفی شده جهت چه آزمونی است ؟

کنکور منحصرا زبان ازمون سراسری ....... .

p0w3rfu7
15-06-2010, 13:52
کنکور منحصرا زبان ازمون سراسری ....... .
یعنی همینیکه کنکور میدیم میریم دانشگاه دولتی دیگه؟:31:
مطمئنید همین 4 ، 5 تا درسه؟

AmiIin
15-06-2010, 22:01
یعنی همینیکه کنکور میدیم میریم دانشگاه دولتی دیگه؟:31:
مطمئنید همین 4 ، 5 تا درسه؟

خب رفتن که الان تو همه ی گروه های ازمایشی اغلب داوطلبا دانشگاه قبول میشن اما کدوم دانشگاهشه که مهمه .... .
کلا امسال 16 هزار و خورده ای نفر شرکت کردن که دانشگاه های تاپ مثل علامه و تهران و اصفهان اینا رتبه زیر هزار و بعضا زیر 500-600 میخواد . (البته واسه زبان انگلیسی علی الخصوص رشته مترجمی زبان)
اما زبان های دیگه حتی تا 10 هزار هم بعضا میتونید تو دانشگاه های تاپ قبول شید .
پیام نور هم که بماند !

آزمون دانشگاه سراسری زبان هم 2 تا دفترچس . یه دفترچه ی عمومی و یه دفترچه ی زبان تخصصی . (ازمون دانشگاه ازادش فقط یه دفترچس. یعنی فقط همون دروس عمومی )

اینم کارنامه های داوطلبای ممتاز پارسال زبان :

p0w3rfu7
15-06-2010, 22:41
آزمون دانشگاه سراسری زبان هم 2 تا دفترچس . یه دفترچه ی عمومی و یه دفترچه ی زبان تخصصی . (ازمون دانشگاه ازادش فقط یه دفترچس. یعنی فقط همون دروس عمومی )

یعنی وقتی من دارم کنکور میدم باید سوالای دوتا دفتر چه رو حل کنم؟
این دفترچه ی عمومی همون درسایی هست که تو صفحات قبل ذکر شد دیگه؟(فارسی، عربی، دینی) یه بار نریم ضایع نشیم!!!
من این دو تا دفترچه زبان سراسری پارسال رو از کجا میتونم دانلود کنم؟
آقا ببخشید سوال زیاد می پرسما، تازه کاریم دیگه، زیر دیپلم هم که هستیم. سواد درست و حسابی هم که نداریم:11:

Kurosh
15-06-2010, 22:58
یعنی وقتی من دارم کنکور میدم باید سوالای دوتا دفتر چه رو حل کنم؟
این دفترچه ی عمومی همون درسایی هست که تو صفحات قبل ذکر شد دیگه؟(فارسی، عربی، دینی) یه بار نریم ضایع نشیم!!!
من این دو تا دفترچه زبان سراسری پارسال رو از کجا میتونم دانلود کنم؟
آقا ببخشید سوال زیاد می پرسما، تازه کاریم دیگه، زیر دیپلم هم که هستیم. سواد درست و حسابی هم که نداریم:11:
بله ، همون دو تا دفترچه رو باید امتحان بدین...

اول عمومی رو میدن ، جواب میدیم ، بعد اونا رو جمع می کنن ، اختصاصی رو میدن...

البته ادبیات ، عربی ، معارف و زبان عمومی! 
چهار درس عمومی...

من تو نت که گشتم ، بعد از سرچ های فراوان و از این ور و اون ور دفترچه و پاسخ نامه های 4 دوره ی قبلو گیر آوردم...
حدود 12 مگ بود ، حجم نداشتم یه جا آپلود کنم براتون...

گشتم بین دانلود های چند وقت پیشم ، لینکای دو سال قبلو پیدا کردم:

دفترچه عمومی 88

دفترچه اختصاصی 88

پاسخ نامه 88

دفترچه عمومی 87

دفترچه اختصاصی 87

پاسخ نامه

ehsanbahari
24-06-2010, 11:26
سلام.الان 7 روز مونده به کنکور ریاضی و 8 روز هم مونده تا زبان.دارم میرم 504 رو بگیرم بخونم با بعدش هم تستای کتاب آبی زبان تخصصی قلمچی رو بزنم.امیدوارم همه مون موفق بشیم بعد از کنکور برمیگردیم همگی و کاشکی اندوهی نباشه

bahdar
25-06-2010, 21:15
سلام بچه ها
یکی از دوستان این سوال رو پرسیدن گفتن بیام این جا بپرسم ازتون:

میخواستم بدونم اگه ادبیات و معارف رو هردو در حد 40 درصد فقط بزنم عربی رو هم در حد 10 درصد فقط ، زبان عمومی رو بالای 90 و زبان تخصصی رو هم بالای 40 ، میتونم رشته مترجمی زبان قبول شم یا نه ؟
مرسی :11:

mohsen_rkh
03-07-2010, 19:33
من ادبیات رو 54٪ زدم. عربی رو 29٪ ، معارف رو 29٪ و زبان عمومی رو 78٪. زبان تخصصی رو هم 60٪ زدم. با نرم افزار تخمین رتبه کانون، رتبمو تخمین زدم شد 1700 منطقه 2. با این رتبه کجا قبول می شم؟ چه رشته ای؟

Kurosh
03-07-2010, 19:36
بچه هایی که زبان دادین ، به نظرتون عمومی های زبان خیلی سخت تر از ریاضی نبود؟ 

معمول هر سالش این بود که زبان رو آسون می گرفتن تو عمومی! نامردا به ما که رسید آسمون تپید...

من که افتضاح زدم عمومی ها رو...
ادبیات و عربی و دینی همه در حد 30-20 ، زبان عمومی 100 و زبان تخصصی 75 ...
رویای دانشگاه تهرانو باید به گور ببرم...
اه

fardinstar
03-07-2010, 21:38
من نميدونم چرا همه كسايي كه زبان تخصصي رو خوب ميزنن زبان عمومي رو 100 ميزنن. من هيچ وقت نميتونم صد بزنم هميشه يك يا دو غلط دارم.
------
با اين درصدا تو منطقه 3 ميشه زبان دانشگاه تهران قبول شد (روزانه يا شبانش مهم نيست ) ؟
ادبيات : 36 %
عربي: 40 %
معارف : 28 %
زبان عمومي : 94.6 ( 1 غلط )
زبان تخصصي : 84 % ( 8 غلط )

Majid_17_206
04-07-2010, 05:22
به نظر من عمومی هاش از ریاضی آسون تر بود مخصوصا ادبیات و دینی

shifter
04-07-2010, 06:41
به نظر من عمومی هاش از ریاضی آسون تر بود مخصوصا ادبیات و دینی
اره...
زبات تخصصيش هم نسبت به كنكور 88 واقعا اسونتر بود!

رویای دانشگاه تهرانو باید به گور ببرم...
چرا كوروش جان.؟؟ فكر كنم فقط ادبيات انگلسيسي يا مترجمي تهرانو نتوني قبول شي ! بقيه رشته ها رو راحت قبولي!:46:

S.M.B
04-07-2010, 08:14
این آزمون زبان تخصصیش که آسون بود .
من که خیلی زبانم خوب نبود رفتم و همینجوری امتحان دادم .
عمومی هاش که از ریاضی ها خیلی راحت تر بود.:46:
زبان تخصصی هم من تا تقریبا 10 دقیقه آخر نشستم و فقط ریدینگ 3 رو حوصلم نشد بزنم . پاشدم !!:31:

online_amin
04-07-2010, 09:19
من عمومی ها رو خیلی خراب کردم. اما زبان عمومی 98 یا 100 زدم. شک دارم.

زبان تخصصی رو 88 درصد زدم.

راستی میگم دانشگاه تهران و فردوسی مشهد, برای رشته های زبان که فرقی نمیکنن نه؟ منظورم اینه که استادها یکی هستن و نیازی نداره که من از مشهد بیام تهران دیگه؟

در زبان بهترین گرایش کدومه؟ مترجمی؟

mohsen_rkh
04-07-2010, 09:21
من نميدونم چرا همه كسايي كه زبان تخصصي رو خوب ميزنن زبان عمومي رو 100 ميزنن. من هيچ وقت نميتونم صد بزنم هميشه يك يا دو غلط دارم.
------
با اين درصدا تو منطقه 3 ميشه زبان دانشگاه تهران قبول شد (روزانه يا شبانش مهم نيست ) ؟
ادبيات : 36 %
عربي: 40 %
معارف : 28 %
زبان عمومي : 94.6 ( 1 غلط )
زبان تخصصي : 84 % ( 8 غلط )
بله. حتماً میشه. رتبه شما تو منطقه 3 میشه بین 50 تا 100! اون وقت انتظار داری دانشگاه تهران قبول نشی؟!
موفق باشی.

online_amin
04-07-2010, 09:55
این هم آمار من:

ادبیات: 38.6%
عربیات: 30.6%
دینیات: 29.3%
انگلیسیات عمومی: 98%
انگلیسیات تخصصی: 88%

در منطقه 1 چه رتبه ای میشه آورد؟

John Cena723
04-07-2010, 09:58
دوستان با این درصدها کجا میشه قبول شد؟ منطقه2
ادبیات : 30
عربی : 20
معارف : 30
زبان عمومی : 60
زبان تخصصی : 60

Kurosh
04-07-2010, 10:43
اره...
زبات تخصصيش هم نسبت به كنكور 88 واقعا اسونتر بود!

چرا كوروش جان.؟؟ فكر كنم فقط ادبيات انگلسيسي يا مترجمي تهرانو نتوني قبول شي ! بقيه رشته ها رو راحت قبولي!:46:
خب رشته های دیگه اش به درد من نمی خوره!! 
من اصلاً نمی خواستم زبان بخونم ، می خواستم بشینم واسه 90 بخونم یه مهندسی خوب یه جا قبول شم...

ولی ادبیات انگلیسی دانشگاه تهران وسوسه برانگیز بود...
حالا اگه قبول نشم...

این آزمون زبان تخصصیش که آسون بود .
من که خیلی زبانم خوب نبود رفتم و همینجوری امتحان دادم .
عمومی هاش که از ریاضی ها خیلی راحت تر بود.:46:
زبان تخصصی هم من تا تقریبا 10 دقیقه آخر نشستم و فقط ریدینگ 3 رو حوصلم نشد بزنم . پاشدم !!:31:
حتماً عمومی ها آسون تر بوده دیگه! فقط نمی دونم من چه جوری تو یه روز ادبیاتم 34 درصد و عربیم 31 درصد افت می کنه!!

بابا واسه این زبان تخصصیش 105 دقیقه خیلی زیاده! من عملاً 55 دقیقه وقت اضافه آوردم! :18: 

یعنی از ساعت 5:25 حدوداً تموم شد امتحان من! زودتر از 6:10 هم نمی ذاشتن بریم نامردا! مجبور شدم بشینم سیاهی های پاسخ نامه ام رو پر رنگ کنم! :27: ملت منو می دیدن فکر می کردن دارم گوشه ی پاسخ نامه گل و بلبل می کشم!! :31:
چقدر هم گرم بود و تهویه نامناسب :13:

در زبان بهترین گرایش کدومه؟ مترجمی؟
مطمئناً ادبیات بهتره...من خودم عاشق ترجمه ام و از ادبیات انگلیسی بدم میاد ، اما با خیلی کاربلد ها مشورت کردم ، همگی متفق القول می گفتن که مترجمی رشته ی خوبی نیست...

می گفتن تو ادبیات بخونی ، می تونی مترجم خوبی باشی ، اما اگه مترجمی خوندی ، دیگه باید دور ادبیات رو خط بکشی...
ضمن اینکه می گفتن مترجمی اون قدر سطحش پایین تر از ادبیاته که هر کی درسش ضعیفه یا تنبله میره سمت مترجمی!! (البته جسارتی نشه به دوستانی که مترجمی می خونن یا می خوان بخونن...فقط دارم نقل قول می کنم)

حالا بچه ها کسی خبر داره  تو دانشگاه های تهران کدوم دانشگاه استاداش تقریباً با دانشگاه تهران یکیه؟

mohsen_rkh
04-07-2010, 11:05
این هم آمار من:

ادبیات: 38.6%
عربیات: 30.6%
دینیات: 29.3%
انگلیسیات عمومی: 98%
انگلیسیات تخصصی: 88%

در منطقه 1 چه رتبه ای میشه آورد؟
بین 400 و 500.
راستی شما چطور زبان عمومی رو 98٪ زدی؟ زدن چنین درصدی محاله. چون شما اگر به 24 سؤال از 25 سؤال پاسخ صحیح بدی و یک سؤال نزده داشتی باشی درصدت میشه 96٪.

online_amin
04-07-2010, 11:05
در مورد دانشگاهها چیزی نگفتی؟ دانشگاه تهران و مشهد تقریبا هم سطح هستند دیگه نه؟ یا نکنه در مورد رشته زبان, دانشگاه تهران بهتر باشه؟

راستی, ادبیات زبان, منظور همون گرامر و... هست دیگه؟ من از گرامر خوشم نمیاد.

راستی شما چطور زبان عمومی رو 98٪ زدی؟

درست یادم نمیاد. یه بار حساب کردم دیدم میشم 100% ولی شک داشتم. فکر کنم 96 میشم. آره احتمالا 96 بوده. :دی

mohsen_rkh
04-07-2010, 11:13
دوستان با این درصدها کجا میشه قبول شد؟ منطقه2
ادبیات : 30
عربی : 20
معارف : 30
زبان عمومی : 60
زبان تخصصی : 60
رتبه ات که میشه بین 3000 و 3200. ولی نمی دونم کجا قبول میشی.

---------- Post added at 12:13 PM ---------- Previous post was at 12:09 PM ----------

در مورد دانشگاهها چیزی نگفتی؟ دانشگاه تهران و مشهد تقریبا هم سطح هستند دیگه نه؟ یا نکنه در مورد رشته زبان, دانشگاه تهران بهتر باشه؟

درست یادم نمیاد. یه بار حساب کردم دیدم میشم 100% ولی شک داشتم. فکر کنم 96 میشم. آره احتمالا 96 بوده. :دی
در مورد دانشگاه ها هیچ اطلاعاتی ندارم؛ خودم دنبال یه نفر می گردم یه خرده اطلاعات ازش بگیرم! :31:
ادبیات هم فکر می کنم مثل ادبیات خودمون، اشعار، کتب و ... زبان خارجی مربوطه باشه. ولی گرامر رو مطمئناً توی همه ی رشته های زبان تدریس می کنن.

Kurosh
04-07-2010, 11:14

دانشگاه ها رو راستش ارتباط ندارم با استاد یا دانشجویی از دانشگاه فردوسی...

اما با لینک هایی که تو دانشگاه تهران داشتم ، این جوری فهمیدم که تو این رشته و با این امکانات قطعاً تو ایران بهترینه...
حالا ممکنه فردوسی هم (که دانشگاه خیلی خوبیه و استادای قوی ای هم داره) ، در همین سطح باشه ، خبر ندارم...

اما در مورد رشته...
ادبیات زبان نداریم که؟!

این چند تاست گرایش های زیر گروه زبان:

رشته تربیت دبیر زبان انگلیسی
رشته زبان و ادبیات انگلیسی
رشته مترجمی زبان انگلیسی
رشته آموزش زبان انگلیسی
رشته کارشناسی مترجمی خبر انگلیسی

ادبیات انگلیسیه اونی که میگی...
گرامر هم بخشی از تمامی گرایش هاست...به هر حال تو هر رشته ای چند واحد داره...حالا یکی بیش تر ، یکی کمتر...

shifter
04-07-2010, 12:51
بچه ها با این حدود چه رتبه ای میشه اورد؟
ادب=38
عرب=48
دین=65
زبان ع =90
زبات تخصصی=73

تهران یا شیراز میشه چیزی قبول شد؟

AmiIin
04-07-2010, 14:14
مطمئناً ادبیات بهتره...من خودم عاشق ترجمه ام و از ادبیات انگلیسی بدم میاد ، اما با خیلی کاربلد ها مشورت کردم ، همگی متفق القول می گفتن که مترجمی رشته ی خوبی نیست...

می گفتن تو ادبیات بخونی ، می تونی مترجم خوبی باشی ، اما اگه مترجمی خوندی ، دیگه باید دور ادبیات رو خط بکشی...
ضمن اینکه می گفتن مترجمی اون قدر سطحش پایین تر از ادبیاته که هر کی درسش ضعیفه یا تنبله میره سمت مترجمی!! (البته جسارتی نشه به دوستانی که مترجمی می خونن یا می خوان بخونن...فقط دارم نقل قول می کنم)

!!!!
محض اطلاع شما بگم که مترجمی زبان رتبه ی بالاتری نسبت به ادبیات میخواد ....... .

mohsen_rkh
04-07-2010, 18:11
بچه ها با این حدود چه رتبه ای میشه اورد؟
ادب=38
عرب=48
دین=65
زبان ع =90
زبات تخصصی=73

تهران یا شیراز میشه چیزی قبول شد؟
منطقه 1: بین 700 تا 900
منطقه 2: بین 450 و 500
منطقه 3: بین 100 و 150
(بر اساس اطلاعات کنکور 1388)

takethatter
05-07-2010, 01:25
بچه‌ها می‌شه مال من رو هم حساب کنید؟ خیلی می‌ترسم. این بار دومه دارم آزمون می‌دم، خدا کنه قبول شم.

ادبیات: 48
عربی: 8 (فقط چهار-پنج تا جواب دادم. اونم معلوم نیست درست باشه یا نه.)
دینی: 40
زبان عمومی: 56
زبان تخصصی: 50

ممکنه به خاطر نزدن عربی رتبه‌م خیلی بد بشه؟ :sad:

takethatter
05-07-2010, 01:49
کتاب‌هایی رو که من طی این دو سال برای کنکور خریدم، اینا هستن:

1. واژگان زبان تخصصی گاج: برای کنکور نخوندم. در طول سال حدوداً نصفشو خوندم. دربرگیرنده‌ی واژگان کتاب‌های New Bridging the Gap و 504 واژه هست.

2. درک مطلب انگلیسی کنکور گاج: تقریباً 70 درصد کتابو خوندم.

3. واژگان سطر به سطر انگلیسی: چون دو سال پیش خونده بودم، وقتمو برای این صرف نکردم.

4. واژگان انگلیسی کنکور گاج (Tick 8): اینو کامل خوندم.

5. 504 واژه (Tick 8): یه نگاه گذرا روی کلماتش انداختم.

6. یه کتاب انگلیسی کنکور هم بود که اونم نصفشو خوندم.

7. کتاب زبان انگلیسی تخصصی کانون فرهنگی آموزش رو هم خریدم، ولی نخوندمش.

البته کتاب‌های دیگری رو هم خریدم. ولی برای کنکور استفاده نکردم.

**از دید من کتاب‌های گاج خیلی خوب هستن. برای زبان کتاب‌های متعدد و مفیدی چاپ کرده. پیشنهادشون می‌کنم.

بخش زبان عمومی کنکور زبان امسال هم نسبت به کنکور 87 کمی سخت‌تر شده بود، ولی متون بخش تخصصی رو نسبت به دو سال پیش بهتر فهمیدم.

من دو سال پیش با درصدای زیر و کسب رتبه‌ی 4659 کشوری (بدون سهمیه)، زبان و ادبیات دانشگاه باهنر کرمان رو اوردم. امسال نمی‌دونم چی بشه... :23:

ادبیات فارسی: 65.4
دینی: 42.7
انگلیسی عمومی: 73.4
انگلیسی اختصاصی: 58.6
عربی: 8 (از همه کمتر)

Majid_17_206
05-07-2010, 07:04
سلام...میخواستم بدونم این رشته ی ادبیات و زبان انگلیسی بازار کارش چطوریه؟
یعنی اگه کسی این رشته رو بخونه آخرش چیکاره میشه و کجا قبول میشه؟

mohsen_rkh
05-07-2010, 20:36
بچه‌ها می‌شه مال من رو هم حساب کنید؟ خیلی می‌ترسم. این بار دومه دارم آزمون می‌دم، خدا کنه قبول شم.

ممکنه به خاطر نزدن عربی رتبه‌م خیلی بد بشه؟ :sad:
دوستان خواهشاً لطف کنید منطقه رو ذکر بفرمایید.
با این درصد ها رتبه ی شما این طوری میشه:
منطقه 1: بین 4600 تا 4800
منطقه 2: بین 4200 تا 4400
منطقه 3: بین 1900 تا 2000
(بر اساس اطلاعات کنکور سراسری 1388)
موفق و پیروز باشید... :40::40::40:

mohsen_rkh
05-07-2010, 20:55
دوستان کسی نگفت من با 1700 منطقه 2 چی و کجا قبول می شم.

Amirdb
05-07-2010, 21:03
دوستان حالا که چند تا متخصص تخمین رتبه زبان اینجاست یکی لطف کته وبگه من چه رتبه ای میارم حدودا؟؟منطقه1

ادبیات 49
عربی 38
دینی 86
زبان عمومی:92
زبان تخصصی:73

online_amin
06-07-2010, 07:42
دوستان حالا که چند تا متخصص تخمین رتبه زبان اینجاست یکی لطف کته وبگه من چه رتبه ای میارم حدودا؟؟منطقه1

ادبیات 49
عربی 38
دینی 86

اینجور که حدس میزنم باید دور و بر 700 یا 800 باشی ها؟
من فقط حدس زدم. از روی درصدهای خودم.

راستی, گفتی میخوای تجربی شرکت کنی.

باید درسهای تجربی رو امتحان بدی. درسهایی مثل زیست و زمین و اونایی که به تجربیا تدریس میشه ولی به ریاضیها نمیشه. میتونی بری کلاسهای شبانه تو یه دبیرستان شبانه ثبت نام کنی. البته اگر شانس بیاری که تابستون درس بدن. چون بعضی جاها درس نمیدن. شهریور امتحان میدی.

takethatter
06-07-2010, 12:48

اینا درصدایی هست که تخمین زدم. امروز با پاسخنامه حساب کردم و به نتایج زیر رسیدم:

ادبیات: چون جواب سوالا رو یادم نبود، به خودم 40 درصد رو اختصاص دادم.
دینی: 48 درصد
زبان عمومی: 76 درصد
زبان تخصصی: 75 درصد
عربی: 12 درصد

ممنون می‌شم یک بار دیگه رتبه‌مو تخمین بزنید. من منطقه‌ی 2 هستم و رتبه‌م 4200 تا 4400 حساب شده. امکان داره این بار رتبه‌م بهتر بشه؟

Mr Unknown
06-07-2010, 18:18
سلام دوستان
با این درصدا جائی میشه قبول شد؟
ادبیات:50
عربی:0
معارف:50
زبان:90
زبان اختصاصی:50
منطقه2
ممنون

AmiIin
06-07-2010, 19:29
دوستان سلام !

به نظرتون این درسته ؟! :

(توضیح اینکه این فایل رتبه های قبولی کنکور زبان 87 دانشگاه های سراسر کشور هسش.)

برای مثال طبق این فایل با رتبه ی 9000 میشه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه شهید بهشتی تهران قبول شد !!
آیا این درسته ؟!؟

mohsen_rkh
07-07-2010, 06:59

ادبیات 49
عربی 38
دینی 86
بین 400 تا 500

---------- Post added at 07:55 AM ---------- Previous post was at 07:51 AM ----------

اینا درصدایی هست که تخمین زدم. امروز با پاسخنامه حساب کردم و به نتایج زیر رسیدم:

ادبیات: چون جواب سوالا رو یادم نبود، به خودم 40 درصد رو اختصاص دادم.
دینی: 48 درصد
زبان عمومی: 76 درصد
زبان تخصصی: 75 درصد
عربی: 12 درصد

ممنون می‌شم یک بار دیگه رتبه‌مو تخمین بزنید. من منطقه‌ی 2 هستم و رتبه‌م 4200 تا 4400 حساب شده. امکان داره این بار رتبه‌م بهتر بشه؟
منطقه 1: بین 1200 تا 1400
منظقه 2: بین 800 تا 900
منطقه 3: بین 200 تا 250
ماشاء الله پیش بینی تون چقدر به واقعیت نزدیک بود!!! :31:
موفق و پیروز باشید... :40::40::40:

---------- Post added at 07:59 AM ---------- Previous post was at 07:55 AM ----------

سلام دوستان
با این درصدا جائی میشه قبول شد؟
ادبیات:50
عربی:0
معارف:50
زبان:90
زبان اختصاصی:50
منطقه2
ممنون
رتبه ی شما بر اساس اطلاعات کنکور سراسری 1388 میشه بین 3200 تا 3400. اما در مورد اینکه با این رتبه کجا میشه قبول شد هیچ اطلاعاتی ندارم و اگر کسی بتونه کمک کنه ممنون میشیم.

fateme_rauf
07-07-2010, 17:09
[B]سلام.به نظر شما بادرصدهای ادبیات 48%دینی48%عربی26%زبان عمومی50%زبان تخصصی32%تو منطقه دو میشه جایی قبول شد(شبانه هم فرقی نداره)؟در ضمن پیام نور تا چه رتبه ای میگیره؟

هرکی میدونه لطف کنه بگه :41:دارم از استرس میمیرم:45::41:

EsTeGhL@L 70
11-07-2010, 11:30
سلام.میخواستم بدونم با این درصد ها کجا قبول میشم.:20:
فک کنم منطقه 2 باشم.

ادبیات:20درصد
عربی:4تا تست زدم همش درسته:26:
دین و زندگی:45 یا 50 درصد

زبان عمومی:50 درصد

زبان اختصاصی:20درصد

راستی کسی از دوستان میدونه مترجمی زبان دانشگاه کاشان چه رتبه ای میخواد؟؟؟؟
با این درصد ها میشه اینجا قبول شد...:45:

mohsen_rkh
12-07-2010, 11:44
[B]سلام.به نظر شما بادرصدهای ادبیات 48%دینی48%عربی26%زبان عمومی50%زبان تخصصی32%تو منطقه دو میشه جایی قبول شد(شبانه هم فرقی نداره)؟در ضمن پیام نور تا چه رتبه ای میگیره؟

هرکی میدونه لطف کنه بگه :41:دارم از استرس میمیرم:45::41:
دوست عزیزم رتبه شما اینطوری میشه:
منطقه 1:‌ بین 9000 تا 9500
منطقه 2: بین 9000 تا 9500
منطقه 3: بین 5000 تا 5500

در مورد اینکه با این رتبه کجا قبول میشید هیچ اطلاعی ندارم و باید از بقیه ی اساتید کمک بگیرید.
در ضمن مگه کنکور زبان هم استرس داره؟!!!

---------- Post added at 12:44 PM ---------- Previous post was at 12:41 PM ----------

سلام.میخواستم بدونم با این درصد ها کجا قبول میشم.:20:
فک کنم منطقه 2 باشم.

ادبیات:20درصد
عربی:4تا تست زدم همش درسته:26:
دین و زندگی:45 یا 50 درصد

زبان عمومی:50 درصد

زبان اختصاصی:20درصد

راستی کسی از دوستان میدونه مترجمی زبان دانشگاه کاشان چه رتبه ای میخواد؟؟؟؟
با این درصد ها میشه اینجا قبول شد...:45:
دوست عزیز؛ رتبه ی شما اینطوری خواهد شد:
منطقه 1: بین 18000 تا 19000
منطقه 2: بین 21000 تا 22000
منطقه 3: بین 14000 تا 15000

در مورد جایی که قبول میشید من نمی تونم نظر بدم.
موفق و مؤید باشید... :40::40::40:

EsTeGhL@L 70
20-07-2010, 19:00
سلام ميخواستم بدونم كدوم رشته ي زبان بيشتر كار براش هست؟
مثلا مترجمي يا ليدري يا ....
لطفا كمك كنيد.:11:

mjorh
20-07-2010, 19:48
ميشه بگين بايد چه كتاب هايي رو خوند؟

p0w3rfu7
20-07-2010, 21:31
ميشه بگين بايد چه كتاب هايي رو خوند؟
بیشتر برای کنکور زبان کتاب 504 Words رو میخونن البته Bridging Gap هم پیشنهاد میشه. و همچنین بررسی نمونه سوال های کنکور سال های قبل خیلی میتونه موثر باشه که میتونین از سایت سنجش دانلود کنین.
یه سری از این جور کتاب شامل خود همین Words 504 رو میتونین از اینجا دانلود کنین.

taknevis.tk/1389/04/14/post-47

پست این دوستمون هم ممکنه بدردت بخوره!

کتاب‌هایی رو که من طی این دو سال برای کنکور خریدم، اینا هستن:

1. واژگان زبان تخصصی گاج: برای کنکور نخوندم. در طول سال حدوداً نصفشو خوندم. دربرگیرنده‌ی واژگان کتاب‌های New Bridging the Gap و 504 واژه هست.

2. درک مطلب انگلیسی کنکور گاج: تقریباً 70 درصد کتابو خوندم.

3. واژگان سطر به سطر انگلیسی: چون دو سال پیش خونده بودم، وقتمو برای این صرف نکردم.

4. واژگان انگلیسی کنکور گاج (Tick 8): اینو کامل خوندم.

5. 504 واژه (Tick 8): یه نگاه گذرا روی کلماتش انداختم.

6. یه کتاب انگلیسی کنکور هم بود که اونم نصفشو خوندم.

7. کتاب زبان انگلیسی تخصصی کانون فرهنگی آموزش رو هم خریدم، ولی نخوندمش.

البته کتاب‌های دیگری رو هم خریدم. ولی برای کنکور استفاده نکردم.

**از دید من کتاب‌های گاج خیلی خوب هستن. برای زبان کتاب‌های متعدد و مفیدی چاپ کرده. پیشنهادشون می‌کنم.

بخش زبان عمومی کنکور زبان امسال هم نسبت به کنکور 87 کمی سخت‌تر شده بود، ولی متون بخش تخصصی رو نسبت به دو سال پیش بهتر فهمیدم.

من دو سال پیش با درصدای زیر و کسب رتبه‌ی 4659 کشوری (بدون سهمیه)، زبان و ادبیات دانشگاه باهنر کرمان رو اوردم. امسال نمی‌دونم چی بشه... :23:

ادبیات فارسی: 65.4
دینی: 42.7
انگلیسی عمومی: 73.4
انگلیسی اختصاصی: 58.6
عربی: 8 (از همه کمتر)

سلام ميخواستم بدونم كدوم رشته ي زبان بيشتر كار براش هست؟
مثلا مترجمي يا ليدري يا ....
لطفا كمك كنيد.:11:
والا من درست نمی دونم ولی فکر کنم در پست های قبلی یک اشاره ای به تور لیدینگ شده. انگار خیلی طرفدار داره!

:31:

mjorh
25-07-2010, 01:23
بیشتر برای کنکور زبان کتاب 504 Words رو میخونن البته Bridging Gap هم پیشنهاد میشه. و همچنین بررسی نمونه سوال های کنکور سال های قبل خیلی میتونه موثر باشه که میتونین از سایت سنجش دانلود کنین.
یه سری از این جور کتاب شامل خود همین Words 504 رو میتونین از اینجا دانلود کنین.

taknevis.tk/1389/04/14/post-47

پست این دوستمون هم ممکنه بدردت بخوره!

والا من درست نمی دونم ولی فکر کنم در پست های قبلی یک اشاره ای به تور لیدینگ شده. انگار خیلی طرفدار داره!

:31:

كتاب گرامر بايد چي گرفت ?

p0w3rfu7
25-07-2010, 12:31
زیاد ندیدم که کنکوری ها برن واسه گرامر کتاب بگیرن. بیشتر در پی لغت هستن تا گرامر. فکر کنم همین کتاب مدرسه واسه گرامر کافی باشه. البته صبر کن ببین دوستان در این مورد چه نظری میدن.

:27:

takethatter
26-07-2010, 12:05
از نظر من هم برای گرامر نیازی نیست دنبال کتاب بگردی. همین گرامر کتاب درسی رو بخونی، کافی هست. در کنکور زبان، بیش‌تر روی واژگان تأیید می‌کنن تا گرامر. ولی اگه خودت دوست داری سطح گرامرتو بالا ببری، کتابای زیادی هست برای خوندن.

EsTeGhL@L 70
29-07-2010, 21:02

اقا کسی نیست جواب ما رو یه کم کامل تر بگه؟؟؟:10:

mjorh
29-07-2010, 23:50
از نظر من هم برای گرامر نیازی نیست دنبال کتاب بگردی. همین گرامر کتاب درسی رو بخونی، کافی هست. در کنکور زبان، بیش‌تر روی واژگان تأیید می‌کنن تا گرامر. ولی اگه خودت دوست داری سطح گرامرتو بالا ببری، کتابای زیادی هست برای خوندن.

منظورت ، کتاب های زبان اول تا ÷یش دانشگاهی هست ؟

اما فکر نکنم . مثلا تخصصی هستشا.

اگه فقط لغت باشه . من سه رقمی رو میتونم بیارم .

takethatter
01-08-2010, 20:57
منظورت ، کتاب های زبان اول تا ÷یش دانشگاهی هست ؟

اما فکر نکنم . مثلا تخصصی هستشا.

اگه فقط لغت باشه . من سه رقمی رو میتونم بیارم .

بله. منظورم کتاب‌های درسی هست. البته تا حدودی هم تخصصی میاد. من برای گرامر فقط کتاب درسی رو خوندم و گرامر فراتر از کتاب درسی رو خودم یاد گرفتم. برای همین کتاب خاصی رو نمی‌شناسم که بهت معرفی کنم.

بچه‌ها من رتبه‌م شد 4876!! از تخمین رتبه تا واقعیت چقدر تفاوت بود! :31:

اینم درصدام: :27:

ادبیات: 36
دینی: 46.7
عربی: 9.4
زبان عمومی: 84
زبان تخصصی: 65.8

تأکیدم بیش‌تر روی پیام نوره، حالا سراسری رو هم می‌زنم. من خیلی روی دانشگاه سخت‌گیر نیستم. من معتقدم آدم می‌تونه توی همه جا بهترین باشه. این رشته‌ای هست که خودم باید براش تلاش کنم. از همین الآن خودمو آماده کردم.

shifter
01-08-2010, 22:10
با 600 منطقه 2 ميشه دانشگاه تهران قبوليد؟؟

AmiIin
01-08-2010, 22:45
به احتمال 99% میشه قبول شد ...... .

siafu
01-08-2010, 22:51
با 6000 ( 6 هزار) سهمیه جایی زبان قبول میشه شد؟

AmiIin
01-08-2010, 23:28
غیرانتفاعی و پیام نور که حتما. دولتی های متوسط رو هم احتمالا میتونی قبول بشی. (البته فقط زبان و ادبیات انگلیسی و رشته های پایین تر.)

Kurosh
01-08-2010, 23:36
با 1800 امیدی به تهران هست؟! :37: 

ترجیحاْ دانشگاه تهران یا شهید بهشتی ... علامه نوموخوام! : دی 

AmiIin
01-08-2010, 23:57
یکم بعیده اما محال نیست ...... .

---------- Post added at 12:57 AM ---------- Previous post was at 12:55 AM ----------

یکی از دوستان رتبش 10000 شده .
میخواد ببینه مترجمی زبان انگلیسی شبانه این دانشگاه ها رو میاره یا نه ؟ : (من در مورد شبانه اطلاعی ندارم)
علامه طباطبایی / شهرکرد / کاشان ...... .

siafu
01-08-2010, 23:57
غیرانتفاعی و پیام نور که حتما. دولتی های متوسط رو هم احتمالا میتونی قبول بشی. (البته فقط زبان و ادبیات انگلیسی و رشته های پایین تر.)

دولتی کجا ادبیات انگلیسی میارم؟؟

AmiIin
02-08-2010, 00:01
دولتی کجا ادبیات انگلیسی میارم؟؟

مطمئن نیستما اما احتمالا ارومیه ایلام سمنان و اینجور شهرها رو میاری . (البته اصلا قطعی نیست و همه چی بستگی به تغییرات امسال داره.)

online_amin
02-08-2010, 07:14
2000 دانشگاه فردوسی امکان داره؟

EsTeGhL@L 70
02-08-2010, 11:20
من با این درصد ها
ادبیات: 13
عربی:16
دینی:48
زبان عمومی:47
زبان تخصصی:11
روزانه مجاز نشدم رتببم 23000 شدم حالا پیام نور بخوام برم چه رشته ای خوبه :19:
کاشان هستم منطقه2

:13:

takethatter
02-08-2010, 13:50
بچه‌ها، کسی هست که رشته‌اش ادبیات و زبان انگلیسی باشه؟ من دنبال جدول دروس این رشته هستم که توی هر نیم سال چه درس‌هایی رو باید بخونیم. گزینه‌ی دو که سر زدم، همه‌ی رشته‌ها رو داشت، غیر از انگلیسی. :sad: اگر کسی لطف کنه و بذاره، ممنون می‌شم.

چندتا سوال هم داشتم: دروس زبان و ادبیات انگلیسی سراسری با پیام نور تفاوت داره یا خیر؟ و این درسته که چند واحد عربی هم توی این رشته داریم؟ دینی و تاریخ چطور؟

AmiIin
02-08-2010, 13:59
بچه‌ها، کسی هست که رشته‌اش ادبیات و زبان انگلیسی باشه؟ من دنبال جدول دروس این رشته هستم که توی هر نیم سال چه درس‌هایی رو باید بخونیم. گزینه‌ی دو که سر زدم، همه‌ی رشته‌ها رو داشت، غیر از انگلیسی. :sad: اگر کسی لطف کنه و بذاره، ممنون می‌شم.

چندتا سوال هم داشتم: دروس زبان و ادبیات انگلیسی سراسری با پیام نور تفاوت داره یا خیر؟ و این درسته که چند واحد عربی هم توی این رشته داریم؟ دینی و تاریخ چطور؟

اطلاعی ندارم اما بعیده تفاوتی داشته باشه .
عربی که عمرا . یه سری عمومی هست که همه رشته ها میخونن مثه تنظیم خانواده و اینا ...... .

AmiIin
02-08-2010, 14:12
2000 دانشگاه فردوسی امکان داره؟

برطبق آمار سال های پیش حتما قبول میشی ...... . (البته تغییرات امسال و بومی گزینیو اینها رو هم باید در نظر بگیری.)

من با این درصد ها
ادبیات: 13
عربی:16
دینی:48
زبان عمومی:47
زبان تخصصی:11
روزانه مجاز نشدم رتببم 23000 شدم حالا پیام نور بخوام برم چه رشته ای خوبه :19:
کاشان هستم منطقه2

مترجمی زبان انگلیسی ..... .

arctany
02-08-2010, 14:24
دوستان پسر خاله م با 3000 منطقه 2 اراک می قبوله؟(بومی)

AmiIin
02-08-2010, 14:31
حتما قبوله ..... .

takethatter
02-08-2010, 14:32

اطلاعی ندارم اما بعیده تفاوتی داشته باشه .
عربی که عمرا . یه سری عمومی هست که همه رشته ها میخونن مثه تنظیم خانواده و اینا ...... .

سپاس‌گزارم. من به قسمت انسانی سر نزده بودم. تعجبم از اینه که چرا توی بخش زبان‌های خارجی نذاشتن.

sada
02-08-2010, 14:36
رتبه 3 هزار کنکور(منطقه1) مثلا میشه رتبه چند کنکور ریاضی؟
احتمال قبولی شهر بزرگ هست؟ شیراز.اصفهان.تهران

AmiIin
02-08-2010, 14:43
رتبه 3 هزار کنکور(منطقه1) مثلا میشه رتبه چند کنکور ریاضی؟
احتمال قبولی شهر بزرگ هست؟ شیراز.اصفهان.تهران

حداقل میشه رتبه ی 500 ریاضی ...... .
بله . خیلی هم هست ...... .

ugly_girl_a
02-08-2010, 14:47
با 1800 امیدی به تهران هست؟! :37:

ترجیحاْ دانشگاه تهران یا شهید بهشتی ... علامه نوموخوام! : دی

شما احتمال زیاد دانشگاه تربیت معلم کرج قبولی :11:

ugly_girl_a
02-08-2010, 14:53

Bridging the gap چهار تا جلده 2 تاش کلمه و ریدینگ و ایناس 2 تاشم گرامره.واسه گرامر اونو بخونین خیلی خوبه چون هم کامله هم نمونه سوالاش واسه کنکوره.

mohsen_rkh
02-08-2010, 20:36
من رتبه م 2166 منطقه 2 شده. کجا و چه رشته ای قبول می شم؟

roozbeh1369
03-08-2010, 14:52
بچه ها یک سوال بین این سه تا زیر مجموعه زبان انگلیسی کدام بهتری
1- زبان و ادبیات و انگلیسی
2- مترجمی زبان انگلیسی
3- اموزش زبان انگلیسی
ممنون میشم کامل توضیح بدین و دلایلتون هم بگین

AmiIin
03-08-2010, 15:26
بچه ها یک سوال بین این سه تا زیر مجموعه زبان انگلیسی کدام بهتری
1- زبان و ادبیات و انگلیسی
2- مترجمی زبان انگلیسی
3- اموزش زبان انگلیسی
ممنون میشم کامل توضیح بدین و دلایلتون هم بگین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من که شخصا مترجمی رو ترجیح میدم . دست آدم توش بازتره و تنوع شغلیش کاری به اون دو تا رشته نداره ..... .

roozbeh1369
03-08-2010, 16:40

من که شخصا مترجمی رو ترجیح میدم . دست آدم توش بازتره و تنوع شغلیش کاری به اون دو تا رشته نداره ..... .

ممنون اما میشه بگید که آینده شغلی زبان و ادبیات انگلیسی چطوره ؟؟؟

AmiIin
03-08-2010, 16:48
ممنون اما میشه بگید که آینده شغلی زبان و ادبیات انگلیسی چطوره ؟؟؟

خواهش میکنم .
تا اونجایی که من اطلاع دارم بیشتر به معلمی و استادی ختم میشه ...... .
(البته اگر قصد رفتن دارید حتما از کسایی که دانشجوی این رشته هسن بپرسید. من اطلاعات دقیق و حتمیی ندارم.)

roozbeh1369
03-08-2010, 16:50
خواهش میکنم .
تا اونجایی که من اطلاع دارم بیشتر به معلمی و استادی ختم میشه ...... .
(البته اگر قصد رفتن دارید حتما از کسایی که دانشجوی این رشته هسن بپرسید. من اطلاعات دقیق ندارم.)

قصد رفتن ندارم فقط استادی و تدریس تو آموزشگاهای ازاد برام مهمه و بس
میتونه اینها رو پوشش بده

takethatter
03-08-2010, 22:56
کسی از دوستان هست که دفترچه‌ی شماره‌ی دو یا همون انتخاب رشته‌ی سراسری 87 یا قبل‌تر از اون رو داشته باشه؟ اگر برای آپلودش مشکل داره، توی بخش پیام نور نگاه کنه و ببینه رشته‌ی ادبیات و زبان انگلیسی پیام نور بندرعباس وجود داره یا خیر؟ می‌خوام بدونم این رشته تازه هست یا از خیلی وقت پیش هم بوده.

در ضمن، اگر دوستان اطلاعاتی در مورد پیام نور دارن، به اشتراک بذارن. من می‌خوام رشته‌ی ادبیات انگلیسی پیام نور بندرعباس برم و تنها ترسم اینه که آیا کلاس دروس این رشته به طور کامل تشکیل می‌شه یا خودخوان هست؟ و آیا استاد درس رو کامل می‌ده یا آخر ترم چند فصل ناقص می‌مونه؟ چون زبان انگلیسی طوری نیست که بشه خودخوان خوندش (حداقل در مورد من صدق می‌کنه)، نمی‌خوام ریسک کنم.

AmiIin
03-08-2010, 23:17
کسی از دوستان هست که دفترچه‌ی شماره‌ی دو یا همون انتخاب رشته‌ی سراسری 87 یا قبل‌تر از اون رو داشته باشه؟ اگر برای آپلودش مشکل داره، توی بخش پیام نور نگاه کنه و ببینه رشته‌ی ادبیات و زبان انگلیسی پیام نور بندرعباس وجود داره یا خیر؟ می‌خوام بدونم این رشته تازه هست یا از خیلی وقت پیش هم بوده.

در ضمن، اگر دوستان اطلاعاتی در مورد پیام نور دارن، به اشتراک بذارن. من می‌خوام رشته‌ی ادبیات انگلیسی پیام نور بندرعباس برم و تنها ترسم اینه که آیا کلاس دروس این رشته به طور کامل تشکیل می‌شه یا خودخوان هست؟ و آیا استاد درس رو کامل می‌ده یا آخر ترم چند فصل ناقص می‌مونه؟ چون زبان انگلیسی طوری نیست که بشه خودخوان خوندش (حداقل در مورد من صدق می‌کنه)، نمی‌خوام ریسک کنم.

بفرمایید :

اطلاعی ندارم ..... .

Benygh
03-08-2010, 23:32
من هر دو زبان رو 70 زدم ولي رتبه ام رو تو زيرگروه 3 زدن 20 هزار ؟ مشکلي هست ؟

takethatter
03-08-2010, 23:42
بفرمایید :

اطلاعی ندارم ..... .

سپاس فراوان. ولی نتونستم رشته‎ی ادبیات و زبان انگلیسی رو پیدا کنم که قبولی داده باشه. همه‌ش مترجمی بود. البته من دفترچه رو می‌خواستم، نه آمار قبولی‌ها رو.

از دوستان کسی این‌جا میاد، لطف کنه و به سوال پیام نوری ما هم جواب بده. مسئله‌ی مرگ و زندگیه. :31::19:

AmiIin
03-08-2010, 23:45
سپاس فراوان. ولی نتونستم رشته‎ی ادبیات و زبان انگلیسی رو پیدا کنم که قبولی داده باشه. همه‌ش مترجمی بود. البته من دفترچه رو می‌خواستم، نه آمار قبولی‌ها رو.

از دوستان کسی این‌جا میاد، لطف کنه و به سوال پیام نوری ما هم جواب بده. مسئله‌ی مرگ و زندگیه. :31::19:

خواهش میکنم .
این دفترچس برادر !

takethatter
04-08-2010, 00:03
خواهش میکنم .
این دفترچس برادر !

شما مطمئنید این دفترچه هست؟ من یک فایل Xls دانلود کردم که در یک صفحه به نام "داوطلب" لیست قبولی‌ها رو نوشته. من چیز دیگه‌ای ندیدم. در ضمن، من جزو دسته‌ی بانوان هستم، نه آقایان. نمی‌دونم چرا تو سایت‌ها به چشم برادر به من نگاه می‌کنن... :31:

AmiIin
04-08-2010, 00:43
شما مطمئنید این دفترچه هست؟ من یک فایل Xls دانلود کردم که در یک صفحه به نام "داوطلب" لیست قبولی‌ها رو نوشته. من چیز دیگه‌ای ندیدم. در ضمن، من جزو دسته‌ی بانوان هستم، نه آقایان. نمی‌دونم چرا تو سایت‌ها به چشم برادر به من نگاه می‌کنن... :31:

وااای ! شرمنده . فایلو اشتباه اپلود کردم . اون چرتو پرته . دفترچه اینه :

آخه جنسیت شما رو من از کجا تشخیص بدم خانوم محترم ؟! :31:

takethatter
04-08-2010, 01:04
وااای ! شرمنده . فایلو اشتباه اپلود کردم . اون چرتو پرته . دفترچه اینه :

آخه جنسیت شما رو من از کجا تشخیص بدم خانوم محترم ؟! :31:

خیلی خیلی ممنونم. :42: نصف زندگی‌مو نجات دادم! :27: حالا جنسیت خیلی مهم نیست، محض اطلاع گفتم. مهم شخصیت آدمه.:46:

Benygh
04-08-2010, 16:10
من هر دو زبان رو 70 زدم ولي رتبه ام رو تو زيرگروه 3 زدن 20 هزار ؟ مشکلي هست ؟

مشکل چيه ؟1

AmiIin
05-08-2010, 02:24
توجه دارید که زبان و ادبیات فارسی دقیقا با زبان تخصصی یه صریب (ضریب4) داره .
حتما این درس و همین طور بقیه ی عمومی ها رو خیلی پایین زدید ...... .

roozbeh1369
05-08-2010, 07:26
بچه ها این یادگار ماندگار کانون برای رشته زبان چقدر قابل اعتماد هست ؟؟؟
در ضمن کسی مال پارسال رو نداره ؟؟؟؟

AmiIin
05-08-2010, 13:10
به نظر من همون قدر که واسه رشته های دیگه قابل اعتماده واسه زبان هم هست . چطور ؟!
من ماله پارسال رو دارم اما خیلی پرته و بهترین دانشگاه ها تا رتبه 40 هزارو اینا هم گرفتن که خیلی عجیبه !!

Kurosh
05-08-2010, 13:17
این یادگار ماندگار رو که گرفتم ، زبان نداشت تو گروه های آزمایشیش ... 

مطمئنید داره؟! 

AmiIin
05-08-2010, 13:18
تو نرم افزار انتخاب رشتش بله نداره .
ما داریم در مورد اون فایل PDF ه حرف میزنیم .... .

Kurosh
05-08-2010, 13:26
کدوم فایل؟! : دی 

میشه به من هم بدید آیا؟! : دی 
واسه انتخاب رشته است؟! 

AmiIin
05-08-2010, 13:38
بفرمایید :

roozbeh1369
05-08-2010, 17:24
نه در رابطه با رتبه های قبولیش منطورم بود یعنی رتبه هاش درسته و میشه اعتماد کرد یا همینطوری از خودش زده ؟؟

AmiIin
05-08-2010, 17:30
خب منم رتبه های قبولیش رو گفتم دیگه .
یعنی چی از خودش زده ؟؟ مگه ریاضیو انسانیو اینا رو از خودش زده که زبانو از خودش زده باشه ؟؟!

roozbeh1369
05-08-2010, 17:40
خب منم رتبه های قبولیش رو گفتم دیگه .
یعنی چی از خودش زده ؟؟ مگه ریاضیو انسانیو اینا رو از خودش زده که زبانو از خودش زده باشه ؟؟!

آخه یکم غیر قابل قبول هست مثلا اگر زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه راز کرمانشاه رو نگاه کنی می بینی روزانه تا رتبه 10000 منطقه هم قبول شده در صورتی که وقتی میری قسمت شبانه همین دانشگاه و همین رشته میبینی که رتبه 4 یا 5 هزار زدن شبانه در حالی که 10000 هم روزانه قبول شده
حالا شما به من بگو میشه این افراد تو ترتیب اولویت ها اول روزانه رو نزده باشن یعنی اول زدن شبانه ؟؟؟؟

AmiIin
05-08-2010, 17:43
اگه نظر منو بخوای میگم بله میشه .
دلیلشم اینه که تو انتخاب رشته ی زبان کلا اطلاعات خیلی کمه و خیلیا چون فکر میکنن فلان جارو نمیارن یا اصلا نمیزنن یا شبانشو میزنن .... .

roozbeh1369
05-08-2010, 17:46
اگه نظر منو بخوای میگم بله .
چون واسه انتخاب رشته ی زبان کلا اطلاعات خیلی کمه و خیلیا چون فکر میکنن فلان جارو نمیارن یا اصلا نمیزنن یا شبانشو میزنن .... .

یعنی به نظر شما با رتبه 3400 زیر گروه یک منطقه 2 میشه راحت زبان و ادبیات انگلیسی رازی کرمانشاه قبول شد ؟؟
استان بومی هم کرمانشاه باشه
قبلا پرسیدم اما برای اطمینان :31::31::31::31::31:

AmiIin
05-08-2010, 17:54
البته باید تغییرات هر سال رو در نظر گرفت اما در بدترین حالت هم شما قاعدتا باید قبول بشی اونحا ...... :31:

alirecoba2
06-08-2010, 22:02
سلام
من رتبم شده 160 منطقه 3
کجاها قبول میشم؟
رشته تربیت دبیر چرا نیست؟
الان گرایش شده؟
ممنون

alirecoba2
07-08-2010, 08:01
دوستن لطفا جواب بدید:20:

AmiIin
07-08-2010, 13:11
سلام !

شما طبق آمار سال پیش به احتمال زیاد بهترین دانشگاه ها قبولی .
رشته ی تربیت دبیری رو هم من تو دفترچه آزاد دیدم . نمیدونم چرا تو دولتی نیست !

p0w3rfu7
07-08-2010, 18:42
سلام
من رتبم شده 160 منطقه 3
کجاها قبول میشم؟
رشته تربیت دبیر چرا نیست؟
الان گرایش شده؟
ممنون
سلام میشه درصد هات رو هم بگی؟
با تشکر

alirecoba2
08-08-2010, 04:50
سلام
درصدهام اینه
ادبیات 60
عربی 25(اینو اگه بالای 50 زده بودم رتبم زیر 50 میشد)
دینی 75
زبان عمومی 87
زبان اختصاصی 65

bitaaaa
10-08-2010, 12:32
این رشته زبانشناسی کجاست؟ من هر چی دفترچه رو میگردم پیداش نمیکنم :19:

mjorh
11-08-2010, 13:09
سلام
درصدهام اینه
ادبیات 60
عربی 25(اینو اگه بالای 50 زده بودم رتبم زیر 50 میشد)
دینی 75
زبان عمومی 87
زبان اختصاصی 65

ببخشید، میگم شما قبل این که کنکور بدین کلاس میرفتین ؟ منظورم آموزشگاه های زبان بیرون هستش.

alirecoba2
11-08-2010, 17:08
سلام دوست من
نه بابا کلاس چیه:20:
من از بچگی زبان انگلیسی رو دوست داشتم و از هر فرصتی برا یاد گرفتنش استفاده میکردم:31:
مثلا جلد یه کتاب اگه انگلیسی بود یا مثلا روی یه جعبه سریع با دیکشنری ترجمه میکردم
بازی کامپیوتری هم تاثیر بسیار زیادی داشت البته به مرور:46:

زبان تخصصی شما یه کتاب خوب بگیر بعد از اینکه تمومش کردی تستهای اختصاصی سال های قبل رو بزن(مثلا کتاب آبی تخصصی کانون) خودم استفاده کردم
عمومی ها رو اصلا فراموش نکن دقت بشه که ضریب زبان تخصصی و ادبیات یکی هست!lol

کلا عمومی ها رو بالای 70 بزن زبان تخصصی رو هم حدود 20 بهترین داشنگاه قبولی

Reza31001
14-08-2010, 20:01
من صرفا با رفتن 8 ترم كانون زبان ايران اون هم تا سال سوم دبيرستان ( بعد ولش كردم) تونستم رتبه 841 بيارم البته كنكور زبان رو براي دور هم بودن با بچه ها شركت كردم :31:

فكر مي كنم در كنكور زبان عمومي ها فوق العاده تاثير داشته باشه
اينم بگم كه نفر اول زبان 88 يعني رستگار رحماني زبان تخصصي شو 40 در صد زده بود:18: ....... شاخ در نيارين منم اول همين طور بودم البته اينم بگم كه عمومي هاش بالاي 90 بودن

mohsen_rkh
27-08-2010, 11:05
من صرفا با رفتن 8 ترم كانون زبان ايران اون هم تا سال سوم دبيرستان ( بعد ولش كردم) تونستم رتبه 841 بيارم البته كنكور زبان رو براي دور هم بودن با بچه ها شركت كردم :31:

فكر مي كنم در كنكور زبان عمومي ها فوق العاده تاثير داشته باشه
اينم بگم كه نفر اول زبان 88 يعني رستگار رحماني زبان تخصصي شو 40 در صد زده بود:18: ....... شاخ در نيارين منم اول همين طور بودم البته اينم بگم كه عمومي هاش بالاي 90 بودن
دوست عزیز من درصد زبان اختصاصی م عیناً مثل شماست و در صد زبان عمومی م 78٪ شده. اما چون عمومی های شما حدود 15٪ بالاتر هستند شما 841 شدید و من 1612. پس معلومه عمومی ها تأثیر قابل توجهی دارن.
اما اینو نمی تونم قبول کنم که رتبه 1 کنکور زبان، زبان تخصصی رو 40٪ زده باشه.
موفق و پیروز باشی...:40:

Amirdb
27-08-2010, 14:40
اما اینو نمی تونم قبول کنم که رتبه 1 کنکور زبان، زبان تخصصی رو 40٪ زده باشه.

mohsen_rkh
28-08-2010, 13:18
دم شما گرم؛ کفم برید!!!

AmiIin
07-09-2010, 13:31
چرا این تاپیک اینقدر داره خاک میخوره ؟!

دوستان کنکور زبانی یبیاین رتبتونو با 5 تا انتخاب اولتون اعلام کنید ....... .

Kurosh
07-09-2010, 14:05
من که رتبه ام اصلاً در حد انتظارم نبود ... اون هم به خاطر عمومی ها بود که واقعاً عجیب بود که برام سخت تر از عمومی های ریاضی در اومد ... (روز قبلش عمومی های ریاضی رو بالای 50 زدم ، بعد عمومی های زبان که طبق معمول هر سال باید ساده تر باشه ، زیر 30 زدم!!!)

اما دو تا زبان هام خوب بود ، زبان عمومی 100 و تخصصی 75 ...
رتبه ام شد 1800 تو زیرگروه یک و منطقه دو ...

انتخاب اول هام که همه رویایی بود! :دی IT شریف و ... : دی
اما انتخاب های تقریباً منطقیم از 13 و 14 شروع میشد که بیشتر اولویتم با رشته های مهندسی بود ، اما زبان هم اون وسطا جا دادم ...
مثلاً ادبیات تهران ، ترجمه ی علامه ، ادبیات دانشگاه تربیت معلم تهران (که واحدش تو کرجه ، مسیرم خیلی نزدیک میشه) ...
چون رتبه ام چندان خوب نشد ، ادبیات انگلیسی رشت و بابلسر و دو سه جای نزدیک دیگه رو هم زدم! به هر حال بهتر از یه سال موندنه! :دی

alirecoba2
08-09-2010, 23:53
دوستان با 160 منطقه 3 بومی خراسان
فردوسی قبول شدم
موفق باشید:40:

Kurosh
09-09-2010, 09:43
به به ...
مبارکه ...

من هم ادبیات انگلیش بابلسر قبول شدم ... روزانه 
کسی اون ورا درس نمی خونه؟! :دی

alirecoba2
09-09-2010, 15:16
رتبت چند شده بود کوروش خان؟

Kurosh
09-09-2010, 17:16
چون سه تا عمومی هام رو خیلی بد زدم ، رتبه ام پایین شد ، حدود 1800

اما خب زبان عمومیم 100 بود و تخصصی هم 75 ... 

Ali_Sadeghi
11-09-2010, 11:22
سلام به همه دوستان .
من تو رشته ی تربیت دبیر زبان انگلیسی واحد رود هن قبول شدم .
اگه کسی اطلاعاتی داره دریغ نکنه .

1) آینده کاریش "تربیت دبیر زبان انگلیسی" چه جوریه ؟
2) بعد از 4 سال امکان استخدام تو آموزش پرورش رو داره ؟
3) یه سوال از همه مهمتر اینکه اگه من یه سال برم روده هن بخونم دوباره کنکور 90 شرکت کنم میتونم از رودهن بیام تربیت دبیر واحد تهران جنوب ؟

خواهشا اگه حوصله ی همشو ندارید حداقل یکیشو جواب بدبد ...

Ali_Sadeghi
12-09-2010, 11:42
بابا خواهشا یکی جواب ما رو بده .

alirecoba2
12-09-2010, 11:45
شما آزادی دیگه؟
سراسری تربیت دبیر نداشت
آینده کاریش هم استخدام توی آموزش و پرورش هست

bitaaaa
12-09-2010, 23:15
کسی میدونه دانشکده زبان های خارجی دانشگاه تهران داخل همون پردیس اصلی دانشگاست یا جای دیگه است؟

rosenegarin13
12-09-2010, 23:27
کسی میدونه دانشکده زبان های خارجی دانشگاه تهران داخل همون پردیس اصلی دانشگاست یا جای دیگه است؟
دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی بالاتر از دانشکده فنی و کوی دانشگاه تهران هست...(امیرآباد) تو پردیس مرکزی نیست...

bitaaaa
12-09-2010, 23:32
دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی بالاتر از دانشکده فنی و کوی دانشگاه تهران هست...(امیرآباد) تو پردیس مرکزی نیست...
چقدر بد :41:

منو باش کلی ذوق کردم میرم پردیس مرکزی دانشگاه تهران

یعنی هیچوقت گذرمون اونجا نمیوفته؟ مثلن بعضی درسا رو تو خود محوطه مرکزی بریم سر کلاس؟

rosenegarin13
13-09-2010, 11:48
چقدر بد :41:

منو باش کلی ذوق کردم میرم پردیس مرکزی دانشگاه تهران

یعنی هیچوقت گذرمون اونجا نمیوفته؟ مثلن بعضی درسا رو تو خود محوطه مرکزی بریم سر کلاس؟
منم پارسال دقیقاً همین قدر ذوق کردم :31:

کلاسهاتون که همگی تو دانشکده خودمون برگزار میشه، فقط ممکنه بعضی از دروس عمومی تو پردیس های دیگه برگزار بشه که اونم احتمالش خیلی کمه...البته از کتابخونه و سایر خدمات پردیس مرکزی با کارت دانشگاه میتونید استفاده کنید...
داشکده زبان های خارجی هم خوبه، بهش عادت می کنین :دی

takethatter
19-09-2010, 22:29
سلام به همگی

خیلی وقت بود این‌جا سر نزده بودم. به دلیل مسافرت هم نتونستم بیام و بگم هم دانشگاه آزاد، هم سراسری قبول شدم. :31:

نتیجه‌ی آزاد که به همراه خانواده، کلی بهش خندیدیم!

بعضی از سوالای ادبیات واقعاً آسون و آبکی بود. عربی رو هم با اینکه دو ساله که لای کتابشو باز نکردم، خیلی خوب زدم. رتبه‌م هم خیلی جالب شد. دو سال پیش، مهندسی کامپیوتر 16 شدم و امسال 3!! :27:

این هم جواب سراسری. با اینکه می‌دونستم قبول شدم، ولی نمی‌دونم چرا اون لحظه دستم می‌لرزید و تپش قلب گرفته بودم. وقتی نتیجه رو دیدم، خیالم راحت شد. :20:

امروز هم رفته بودم برای ثبت نام در رشته‌ی موردعلاقه‌م، زبان و ادبیات انگلیسی. انتخاب واحدم رو هم انجام دادم. هنوز باورم نمی‌شه به اون چیزی که دو ساله منتظرشم، رسیدم. به خاطرش سختی‌های زیادی رو پشت سر گذاشتم و از رشته‌ی قبلیم هم انصراف دادم، ولی صد در صد یقین دارم که ارزششو داشته و داره.

Kurosh
19-09-2010, 22:57
مبارک باشه رویا خانوم ... 

من هم امروز خوابگاهم رو تو دانشگاه مازندران تحویل گرفتم ...
فعلاً که خوبه همه چیز ...
کلاسای قبل مهر رو هم که قاعدتاً پیچوندم! :دی خدا ذلیل کنه استاد عقده ای ای رو که بخواد غیبت بزنه! :دی

alirecoba2
20-09-2010, 09:35
میگم کنکور زبان که اختصاصی نداره
چرا پیام نور اونوقت؟
اونو که بدون خوندن هم میشه قبول شده فقط باس عمومی ها رو یه چند درصدی بزنی
تبریک میگم
ولی چرا ملی نرفتی

B a r a n
20-09-2010, 09:41
خب حتما رتبه ش خوب نشده واسه همین پیام نور قبول شده .

من یادگار ماندگار کانون رو نگاه می کردم پارسال با رتبه 112 هزار دانشگاه تهران قبول شده بود ...

alirecoba2
20-09-2010, 10:13
خب حتما رتبه ش خوب نشده واسه همین پیام نور قبول شده .

من یادگار ماندگار کانون رو نگاه می کردم پارسال با رتبه 112 هزار دانشگاه تهران قبول شده بود ...
lol+rof
عزیز من با 400 تهران قبول نشدم:27:
از این خبرا نیست
نهایتا 1000 قبول کنه تهران
112000
:39:

B a r a n
20-09-2010, 10:17
حتما شما سهمیه نداشتین .

دوست من با سهمیه هم الزهرا زبان قبول شد هم فیزیک روزانه

با رتبه حددوا 30 هزار جفتش .

اسم اون هم در یادگار ماندگار هست .

takethatter
20-09-2010, 11:06
رتبه‌م 4876 شده. من فقط دو هفته مونده به کنکور درس خوندم (خوبه دیگه؟). دانشگاه‌های سراسری رو هم قبول می‌شدم (فکر نکنید تنبلیم ها!). ولی پدر و مادر گفتن که شهر دیگه نمی‌ذاریم بری. من هم موافق نبودم. برای همین شهر خودمو انتخاب کردم.

اگر می‌خواستم با مدرک لیسانسم کار کنم، حتماً می‌رفتم یه دانشگاه خوب. ولی من که می‌خوام ادامه بدم و هدفم هم تا دکترا هست، نیازی نمی‌بینم که برم جای دیگه. باور کنید اصلاً دانشگاهش مهم نیست. مهم خود آدمه که بخونه.

وقتی مدرک کارشناسی ارشدم رو از یه دانشگاه خوب گرفتم، ازم نمی‌پرسن: مدرک کارشناسی‌تو از کجا گرفتی؟

کارنامه‌ی سراسریم:

لیست دانشگاه‌هایی که نرم افزار سازمان سنجش برام در نظر گرفته بود. شبانه و روزانه‌ی مشهد، تبریز، یزد و کرمان رو راحت قبول می‌شدم:

و لیست انتخاب رشته‌م:

1 5983 زبان وادبيات انگليسي || دانشگاه تهران || (روزانه) || تهران - تهران
2 6000 زبان وادبيات انگليسي || دانشگاه شهيدبهشتي -تهران || (روزانه) || تهران - تهران
3 6009 زبان وادبيات انگليسي || دانشگاه علامه طباطبايي -تهران || (روزانه) || تهران - تهران
4 5960 زبان وادبيات انگليسي || دانشگاه الزهرا/س /تهران || (روزانه) || تهران - تهران
5 6255 زبان وادبيات انگليسي || دانشگاه پيام نورهرمزگان -مركزبندرعباس || (پيام نور) || هرمزگان - بندرعباس
6 6068 زبان وادبيات انگليسي || دانشگاه علامه طباطبايي -تهران || (شبانه) || تهران - تهران
7 6042 زبان وادبيات انگليسي || دانشگاه الزهرا/س /تهران || (شبانه) || تهران - تهران

alirecoba2
20-09-2010, 11:52
رتبه‌م 4876 شده. من فقط دو هفته مونده به کنکور درس خوندم (خوبه دیگه؟). دانشگاه‌های سراسری رو هم قبول می‌شدم (فکر نکنید تنبلیم ها!). ولی پدر و مادر گفتن که شهر دیگه نمی‌ذاریم بری. من هم موافق نبودم. برای همین شهر خودمو انتخاب کردم.

اگر می‌خواستم با مدرک لیسانسم کار کنم، حتماً می‌رفتم یه دانشگاه خوب. ولی من که می‌خوام ادامه بدم و هدفم هم تا دکترا هست، نیازی نمی‌بینم که برم جای دیگه. باور کنید اصلاً دانشگاهش مهم نیست. مهم خود آدمه که بخونه.

وقتی مدرک کارشناسی ارشدم رو از یه دانشگاه خوب گرفتم، ازم نمی‌پرسن: مدرک کارشناسی‌تو از کجا گرفتی؟

کارنامه‌ی سراسریم:

لیست دانشگاه‌هایی که نرم افزار سازمان سنجش برام در نظر گرفته بود. شبانه و روزانه‌ی مشهد، تبریز، یزد و کرمان رو راحت قبول می‌شدم:

و لیست انتخاب رشته‌م:

1 5983 زبان وادبيات انگليسي || دانشگاه تهران || (روزانه) || تهران - تهران
2 6000 زبان وادبيات انگليسي || دانشگاه شهيدبهشتي -تهران || (روزانه) || تهران - تهران
3 6009 زبان وادبيات انگليسي || دانشگاه علامه طباطبايي -تهران || (روزانه) || تهران - تهران
4 5960 زبان وادبيات انگليسي || دانشگاه الزهرا/س /تهران || (روزانه) || تهران - تهران
5 6255 زبان وادبيات انگليسي || دانشگاه پيام نورهرمزگان -مركزبندرعباس || (پيام نور) || هرمزگان - بندرعباس
6 6068 زبان وادبيات انگليسي || دانشگاه علامه طباطبايي -تهران || (شبانه) || تهران - تهران
7 6042 زبان وادبيات انگليسي || دانشگاه الزهرا/س /تهران || (شبانه) || تهران - تهران
سلام
آفرین خوشم اومد که هدفت یاد گرفتنه و درس خوندن نه گرفتن مدرک
شما هر جا ازت رتبتو میخوان زتبه زیرگروه یک رو بگو چون زبان تخصصی اونجا محسوب میشه
پارسال به این یادگار کانون قتدا کردم قبول نشدم
با 400 منطقه 3 نه تهران آرودم نه مشهد
البته منطقه 3
بهر حال خوشحال دم
منم هم رشته شمام و امسال میرم فردوسی:10:

takethatter
20-09-2010, 13:30
خیلی خوشحالم که در این تاپیک، سه تا دوست هم رشته‌ای پیدا کردم. :biggrin: خیلی دوست دارم با هم در ارتباط باشیم و در مورد زبان صحبت کنیم.

fateme_rauf
22-09-2010, 18:37
سلام.
من ترم اول (مترجمی زبان) هستم.اگه این درسارو بردارم خوبن:
فارسی،گفت وشنود1،خواندن ودرک مفاهیم1،دستور ونگارش1
ویکی از عمومیها.راستی 17واحدکافیه یا 2واحد از درسای اصلی بردارم...

منتظر راهنماییتون هستم.ممنون

takethatter
23-09-2010, 12:50
سلام.
من ترم اول (مترجمی زبان) هستم.اگه این درسارو بردارم خوبن:
فارسی،گفت وشنود1،خواندن ودرک مفاهیم1،دستور ونگارش1
ویکی از عمومیها.راستی 17واحدکافیه یا 2واحد از درسای اصلی بردارم...

منتظر راهنماییتون هستم.ممنون

سلام

اگر هدفتون اینه که مدرکتون رو زودتر از 4 سال بگیرید، دروس اصلی رو بگیرید، بهتره. چون این دروس پیش نیاز بقیه‌ی درسا هستن و هرچه زودتر پاس بشن، بهتره. خود من انتخاب واحدی که دانشگاه برام کرده، به این صورته:

خواندن و درک مفاهیم 1
گفت و شنود 1
فنون یادگیری
دستور و نگارش 1
یک درس معارف (انقلاب اسلامی)

جمعاً 18 واحد.

البته تا اون‌جا که من خبر دارم، انتخاب واحد ترم اول همه‌ی دانشگاه‌ها به دست خود دانشگاه هست.

p0w3rfu7
23-09-2010, 16:17
سلام دوستان
یه سوال داشتم در مورد این تاثیر معدل نمرات دبیرستان بر رتبه. میخواستم بدونم آیا معل کل رو تاثیر میدن یا درس خاصی رو؟
با تشکر

M3lody
23-09-2010, 21:00
سوال منم هستش

takethatter
24-09-2010, 01:23
سلام دوستان
یه سوال داشتم در مورد این تاثیر معدل نمرات دبیرستان بر رتبه. میخواستم بدونم آیا معل کل رو تاثیر میدن یا درس خاصی رو؟
با تشکر

سوال منم هستش

من توی سایت گزینه‌ی دو، یک خبر پیدا کردم که مربوط به ایجاد کد سوابق تحصیلی برای کنکوری‌های 90 هست. خودم که اطلاعی ندارم، ولی شاید به سوال شما ربط داشته باشه.

لینکش:

دوستان مطلع، لطفاً راهنمایی کنند.

++morteza
24-09-2010, 18:38
با این درصدا کجا قبول میشم ؟ ؟ ؟

عرب :: 30
ادبیات 90
دینی 90
زبان عمومی 100
زبان اختصاصی 60
ممنون...

fateme_rauf
25-09-2010, 13:51
سلام.من ترم اول مترجمی زبان هستم.این ترم((گفت وشنود،دستورونگارش،خواندن و درک مفاهیم و فنون یادگیری زبان+عمومی))دارم.میگن این درسا واسه ترم اول سخته و ...میخواستم بدونم به شما چه درسایی ارایه دادن؟؟به نظرتون اینا خیلی سختن؟؟؟

++morteza
25-09-2010, 17:27
کسایی که کنکور زبان دادن :
وقت برای کنکنور زبان مناسب و کافی هست یا نه ؟؟

fateme_rauf
25-09-2010, 18:30

هنوز وقت هست که واسه کنکور زبان آماده شی،((اگه زبان تخصصیت متوسط باشه))رو دروس عمومی به خصوص عربی سرمایه گذاری کنی رتبه خوبی میاری...تلاش مهمترین عامله:20:

rosenegarin13
25-09-2010, 21:28
سلام.من ترم اول مترجمی زبان هستم.این ترم((گفت وشنود،دستورونگارش،خواندن و درک مفاهیم و فنون یادگیری زبان+عمومی))دارم.میگن این درسا واسه ترم اول سخته و ...میخواستم بدونم به شما چه درسایی ارایه دادن؟؟به نظرتون اینا خیلی سختن؟؟؟
سلام...

دروس تخصصی ترم اول تو رشته های ادبیات انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، همینا هستن...
اصلاً سخت نیستن، به هیچ وجه نگران نباشید...در واقع ترم اول شما یه سری مباحث کلی از زبان می خونید که اگه برای کنکور مطالعه داشتید، اصلاً بهتون فشار نمیاد...
موفق باشید :11:

---------- Post added at 09:28 PM ---------- Previous post was at 09:26 PM ----------

با این درصدا کجا قبول میشم ؟ ؟ ؟

عرب :: 30
ادبیات 90
دینی 90
زبان عمومی 100
زبان اختصاصی 60
ممنون...

به نظرم می تونید یکی از دانشگاه های سراسری تهران رو بیارید...البته سعی کنید عربی رو ببرید بالاتر که خیالتون از قبولی تو تهران راحت باشه...موفق باشید :11:

takethatter
25-09-2010, 21:30

سلام دوست عزیز. انتخاب واحد من هم شبیه شما هست. فقط نمی‌دونم منظورتون از سختی چی هست؟

اگر بخواهید حساب کنید، همه‌ی درسا سخت هستن و باید خودتون رو برای همه چی آماده کرده باشید. در ثانی، شما باید این درسا رو ترم اول پاس کنید، وگرنه نمی‌تونید خواندن و درک مفاهیم 2، دستور و نگارش 2 و گفت و شنود 2 رو بردارید.

البته نمی‌دونم شما در انتخاب واحد آزاد بودید یا خیر. ولی من برای ترم اول مجبورم فقط 16 واحد بردارم. ترم‌های بعد باید 24 واحد بردارم تا 3 سال و نیم تموم کنم. اگر هدفتون 3 سال و نیم هست و در انتخاب واحد آزادید، به نظرم فارسی عمومی رو هم بردارید (فقط یک پیشنهاد هست).

takethatter
25-09-2010, 21:35

اگر خواهان رتبه‌ی خوبی هستید، کافیه. فقط باید با جدیت درس بخونید. اگر هم دوست دارید مث من بی‌خیال باشید، فرصت بسیار است! :31: من دو هفته‌ی آخر درس خوندم و به نتایج زیر رسیدم:

رتبه در زیر گروه یک: 1351
رتبه کل در سهمیه: 1840
رتبه کشوری: 4876

حالا میل خودتونه. :20:

negar.2000
25-09-2010, 21:57
سلام امروز با این تاپیک اشنا شدم و همه اش رو خوندم و به همه ی کساییکه قبول شدن و تبریک میگم .امیدوارم منم روزی جز اونها بشم.
راهنمایی می خواستم ازتون شدید:
من 7ساله که از دیپلمم گذشته و حالا می خوام دوباره شروع کنم.و به خاطر علاقه ای که به زبان دارم می خوام به این رشته برم و ترم شیش کلاس زبان هستم و یک نی نی هم دارم.
1- از کجا باید شروع کنم؟
2-چه کتابهایی رو بخونم منظورم کمکی واسه عمومی هاست(گاج و مرات وسبز وآبی ....)؟
3-روزی چند ساعت باید بخونم؟امیدی هست؟:46:
ممنون میشم راهنمایی کنین
یه سوال دیگه کتابهای کمکی ای هستن که خیلی جامع باشن که دیگگه نیازی به کتابهای درسی نباشه؟یا باید حتما کتابای درسی رو هم بگیرم؟
ممنونم:11:

takethatter
26-09-2010, 00:16
سلام امروز با این تاپیک اشنا شدم و همه اش رو خوندم و به همه ی کساییکه قبول شدن و تبریک میگم .امیدوارم منم روزی جز اونها بشم.
من 7ساله که از دیپلمم گذشته و حالا می خوام دوباره شروع کنم.و به خاطر علاقه ای که به زبان دارم می خوام به این رشته برم و ترم شیش کلاس زبان هستم و یک نی نی هم دارم.
1- از کجا باید شروع کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
یه سوال دیگه کتابهای کمکی ای هستن که خیلی جامع باشن که دیگگه نیازی به کتابهای درسی نباشه؟یا باید حتما کتابای درسی رو هم بگیرم؟

سلام. خوش اومدید به این تاپیک. نمی‌دونم انگلیسی‌تون در چه سطحی هست. اینا تجربه‌های من هست که نتیجه هم داده. امیدوارم به دردتون بخوره:

1- همون‌طور که می‌دونید، کنکور زبان یک آزمون عمومی و یک آزمون تخصصی داره.

آزمون عمومی:

ادبیات (ضریب 4): پیش دانشگاهی، سوم و دوم نظام جدید.
عربی (ضریب 2): سوم و دوم.
دینی (ضریب 3): پیش، سوم و دوم.
انگلیسی (ضریب 2): پیش و سوم.

آزمون تخصصی:

انگلیسی (ضریب 4): کتاب درسی نداره. بستگی به سطح اطلاعات داوطلب داره. کتاب‌های کمک آموزشی برای یادگیری خوبن.

ممکنه به منابع درسی احتیاج داشته باشید. من با وجود کتاب‌های کمک درسی به ندرت سراغ کتاب درسی رفتم.

2- کتاب که تا دلتون بخواد، هست. مهم کتاب خوب هست. من این کتابا رو استفاده کردم و ازشون هم راضی هستم:

برای ادبیات: کتاب‌های گاج به نام‌های تاریخ ادبیات (روزای آخر به وضوح داشتم کتاب رو می‌خوردم! :31:) و آرایه‌ها که متاسفانه نخریدم. البته از کتاب‌های جدیدی که چاپ شده، اطلاع ندارم.

کتاب‌های سفید گاج در مورد ادبیات هم خوبن. فکر کنم کتابی داشته باشه به اسم ادبیات کنکور. اون خیلی خوبه.

کتاب تاریخ ادبیات کلک معلم (پیشنهاد فاطمه خانم) هم خوبه. البته فرصت نشد همه‌ش رو بخونم. این هم کتاب جامعی هست. اگر از انتشارات کلک معلم کتاب دیگه‌ای هم چاپ شده و موجوده، اون هم خوبه و توصیه می‌شه.

برای عربی: عربی کنکور از انتشارات گاج عالیه (گرچه وقت نشد بخونمش).

برای دینی: دینی کنکور باز هم از انتشارات گاج (تا حدودی خوندم، خوب بوده).

برای زبان: لیست نسبتاً طولانی هست.

مخصوص انگلیسی کنکور:

1. درک مطلب انگلیسی کنکور گاج: بیش‌تر کتابو خوندم. ازش راضی بودم. تست‌ها به سه بخش آسان، متوسط و سخت تقسیم شده.

2. واژگان سطر به سطر انگلیسی: تمام واژگان به همراه تست.

3. واژگان انگلیسی کنکور گاج (Tick 8): شبیه کتاب بالایی هست. البته به روش تیک 8.

4. کتاب انگلیسی کنکور گاج: کتاب خوبی هست. همراه با تست‌های گوناگون. بخش گرامر و واژگان و... رو هم برای راحت خوندن جدا کرده.

5. کتاب درک مطلب کانون فرهنگی آموزش: شبیه به درک مطلب گاج هست. فرقی نداره کدوم رو بخونید.

**کتاب‌های درک مطلب شامل تست‌های انگلیسی تخصصی هم هستن.

مخصوص انگلیسی تخصصی:

1. واژگان زبان تخصصی گاج: دربرگیرنده‌ی واژگان کتاب‌های New Bridging the Gap و 504 واژه هست. واژگان این دو کتاب جزو منابع انگلیسی تخصصی شناخته شدن.

2. 504 واژه (Tick 8): از منابع آزمون تخصصی. فقط واژگان.

3. کتاب زبان انگلیسی تخصصی کانون فرهنگی آموزش: مخصوص کنکور زبان. نخوندم، ولی پیشنهاد می‌کنم.

با این کتاب‌ها من به هیچ وجه نیازی به کتاب درسی پیدا نکردم. یعنی اگر کتاب درسی هم ندارید، اصلاً مهم نیست. :21:

3- بستگی به ساعت زیستی بدنتون، توانایی‌تون و میزان آگاهی‌تون از انگلیسی داره. هر ساعتی که بهتر یاد می‌گیرید، بخونید. به تدریج ساعت‌های مطالعه‌تون رو افزایش بدید. سعی کنید مطالب رو با جدیت یاد بگیرید. اگر به خودتون ایمان داشته باشید، مطمئنم به هدفتون می‌رسید.

کتاب‌هایی که من معرفی کردم، جامع هستن. اگر باز هم اطلاعات در مورد کتاب‌ها خواستید، در خدمتم. من واقعاً خوشحال می‌شم به افرادی که مث خودم عاشق زبانن، کمک کنم. پس هر سوالی بود، بی‌درنگ بپرسید.

البته یادتون نره که همه چیز بستگی به خودتون داره. :46:

fateme_rauf
26-09-2010, 14:06
1- از کجا باید شروع کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
سلام.دوستمونtakethatterتوضیحاتش جامع وعالی بود.فقط میخواستم واسه ادبیات چندتا کتاب که خودم ازشون استفاده کردم و(درکنکور زبان وریاضی)خیلی کمکم کرد بهتون معرفی کنم:
ادبیات(قرابت معنایی تخته سیاه)نویسند(مهران شرفی،پوریاجوادزاده) +ادبیات و زبان فارسی جامع اندیشه فایق+
تاریخ ادبیات و واژگان املا کلک معلم+زبان فارسی جامع تخته سیاه
راستی دین وزندگی راه اندیشه :46:هم خوبه، تستای خوبی داره.
با ارده وتلاش میتونید نتیجه ی خوبی بگیرید.

takethatter
26-09-2010, 18:19
تاریخ ادبیات و واژگان املا کلک معلم

ممنون از فاطمه خانم برای یادآوری این کتاب به من. این کتابو دو سال پیش که برای نخستین بار کنکور دادم، خریدم. قبل از اینکه با کتاب تاریخ ادبیات گاج آشنا شم. این رو هم تو لیست کتابا می‌نویسم.

Sha7ab
27-09-2010, 13:31
دوستان من کاردانیمو الکترونیک گرفتم و الان دارم کاردانی به کارشناسی مترجمی زبان میخونم. برای ترم اول این واحد ها رو برداشتم. به نظرتون به مشکل بر نمیخورم؟

fateme_rauf
27-09-2010, 16:05
دوستان من کاردانیمو الکترونیک گرفتم و الان دارم کاردانی به کارشناسی مترجمی زبان میخونم. برای ترم اول این واحد ها رو برداشتم. به نظرتون به مشکل بر نمیخورم؟

برای گفت وشنود3 شما باید اول گفت وشنود1رو پاس کنین چون پیش نیاز محسوب میشه .این نکته (پیش نیاز )بودن دروس رو در انتخاباتون حتما" باید رعایت کنین.
اینا انتخاب رشته خودم(دروس اصلی) واسه ترم اوله.شاید کمکتون کنه!!!
گفت وشنود1،خواندن ودرک مفاهیم1،دستور ونگارش و فنون یادگیری زبان.
موفق باشید.

Sha7ab
27-09-2010, 16:42
برای گفت وشنود3 شما باید اول گفت وشنود1رو پاس کنین چون پیش نیاز محسوب میشه .این نکته (پیش نیاز )بودن دروس رو در انتخاباتون حتما" باید رعایت کنین.
اینا انتخاب رشته خودم(دروس اصلی) واسه ترم اوله.شاید کمکتون کنه!!!
گفت وشنود1،خواندن ودرک مفاهیم1،دستور ونگارش و فنون یادگیری زبان.
موفق باشید.
شمام کاردانی به کارشناسی هستی؟
والا من "گفت و شنود 3" توی واحدهای ارائه شده بود و اسمی هم از پیشنیاز بودن نبود. بعد مگه گفت و شنود 1 و 2 توی دوره ی کاردانی پاس نمیشن؟

fateme_rauf
27-09-2010, 19:03
شمام کاردانی به کارشناسی هستی؟
والا من "گفت و شنود 3" توی واحدهای ارائه شده بود و اسمی هم از پیشنیاز بودن نبود. بعد مگه گفت و شنود 1 و 2 توی دوره ی کاردانی پاس نمیشن؟

کاردانی به کارشناسی نیستم ولی تو انتخاب واحد مااگه پیش نیاز بودن درسارو رعایت نکنیم اون درسو نمیشه انتخاب کردواسه همین گفتم...

takethatter
28-09-2010, 00:13

دانشگاه برای ترم اول شما چه دروسی رو انتخاب کرده؟ می‌تونید از انتشاراتی دانشگاه، جدول ترم بندی دروس رو بگیرید، اگر ندارید.

در مورد پیش نیاز بودن یا نبودن، فکر کنم کاردانی به کارشناسی با کارشناسی پیوسته فرق داشته باشه.

p0w3rfu7
28-09-2010, 13:43
سلام میخواستم یه کتاب بهتون در رابطه با کنکور تخصصی معرفی کنم. خودم فعلا سال سوم هستم و اونو دارم مطالعه میکنم که به نظرم جالب هست.
واژگان و اصطلاحات زبان تخصصی از مبتکران
- متن های درک مطلب تخصصی و متن کامل کتاب The New Bridging The Gap (همونی که واسه کنکور پیشنهاد میکنن)
- ترجمه و حل تمرینات و سوالات چهار گزینه ای فراوان
- مجموعه ی طبقه بندی شده واژگان و اصطلاحات ضروری زبان تخصصی به همراه تمرینات
- یک آزمون نهایی چهار گزینه ای شامل 800 سوال چهارگزینه ای که حاوی سوالات واژگان و اصطلاحات تمام کنکور های سراسری اختصاصی زبان در سال های گذشته میباشد
کتابش هم حدود 500 صفحه هست.
با تشکر

negar.2000
28-09-2010, 16:12
از راهنمایی هاتون خیلی خیلی ممنونم:11:

++morteza
29-09-2010, 17:52
ایا برای زبان های غیر انگلیسی باید تست های تخصصی رو به همون زبان بدیم ؟؟؟

برای هر تست چقدر وقت هست ؟؟؟

B a r a n
29-09-2010, 18:13
سلام میخواستم یه کتاب بهتون در رابطه با کنکور تخصصی معرفی کنم. خودم فعلا سال سوم هستم و اونو دارم مطالعه میکنم که به نظرم جالب هست.
- متن های درک مطلب تخصصی و متن کامل کتاب The New Bridging The Gap (همونی که واسه کنکور پیشنهاد میکنن)
- یک آزمون نهایی چهار گزینه ای شامل 800 سوال چهارگزینه ای که حاوی سوالات واژگان و اصطلاحات تمام کنکور های سراسری اختصاصی زبان در سال های گذشته میباشد
با تشکر

کتاب شامل درک مطلب و واژگان هست؟

takethatter
29-09-2010, 21:30

بله. باید به همون زبان تست‌ها رو جواب بدید. تعداد سوالات و مدت زمانش هم فکر کنم مثل انگلیسی 70 سوال و حدود 100 دقیقه باشه.

---------- Post added at 09:30 PM ---------- Previous post was at 09:27 PM ----------

کتاب شامل درک مطلب و واژگان هست؟

اگر شما یک بار دیگه متن رو بخونید، نوشته واژگان و درک مطلب تخصصی.

با تشکر

B a r a n
29-09-2010, 21:36
من از ایشون پرسیدم که استفاده کردن نه شما ! مخاطب من شما نبودی ...

+

واژگان طبقه بندی شده ؟ منظورم اینه فقط تست که نیست ؟

bitaaaa
29-09-2010, 22:17

برای آلمانی و فرانسوی باید به همون زبان بدی بقیه زبان ها رو همون انگلیسی میتونی بدی

تازه رتبه ت بالا بشه همون آلمانی و فرانسوی رو هم میتونی بری

hiohi
30-09-2010, 09:18
ببخشيد
برايه شركت در كنكور زبان تخصصي و بدست اوردن رتبه برتر الزامي به شركت در كلاسهايه زبان خارجه ميباشد يانه؟
فقط با خوندن كتابهايي مثل 504 و Bridging the gap و1100
ميشه رتبه برتر رو بدست اورد؟
تشكر

takethatter
01-10-2010, 01:51
ببخشيد
برايه شركت در كنكور زبان تخصصي و بدست اوردن رتبه برتر الزامي به شركت در كلاسهايه زبان خارجه ميباشد يانه؟
فقط با خوندن كتابهايي مثل 504 و Bridging the gap و1100
ميشه رتبه برتر رو بدست اورد؟
تشكر

نه، دوست عزیز. اگر زبانتون در حدی هست که ازش راضی هستید، با خوندن کتاب و تست زدن هم می‌تونید رتبه‌ی خوبی کسب کنید. وگرنه، می‌تونید علاوه بر آماده شدن برای کنکور، در کلاس هم شرکت کنید. فقط باید خوب یاد بگیرید و تلاش کنید.

takethatter
01-10-2010, 01:51
چند وقت می‌شه که قصد دارم کتابی رو به دوستان معرفی کنم. کسانی که می‌خوان کنکور زبان بدن، می‌تونن ازش استفاده کنن. کتاب کاملی هست که به زبان ساده و قابل فهم همه چی رو بیان کرده.

نامش Basic English Usage هست، نوشته‌ی Michael Swan. از خوندنش ضرر نمی‌کنید. :46:

لینک دانلود به حجم 2.76 مگابایت:

takethatter
01-10-2010, 01:52
ویرایش به دلیل تکرار در پست شدن.

hiohi
01-10-2010, 14:29
زبان من درحد سوالات زبان عموميه كنكور سراسريه تجربي
ميتونم درحد 60الي70 بزنم زبان عمومي رو
رشته اصليمم تجربيه ميخوام برم دندون بخونم
هدف از شركت تو كنكورزبان تخصصي فقط رتبه است نه انتخاب رشته و دانشگاه فقط جهت محك زدن خودمه
كلاس زبانم نرفتم
حدود250 روزه ديگه كنكوره
ا خوندن اين منابع ميشه اماده شد يانه؟ خوندن كتابهايي مثل 504 و Bridging the gap و1100
مرسي مهندس

takethatter
01-10-2010, 17:34
ا خوندن اين منابع ميشه اماده شد يانه؟ خوندن كتابهايي مثل 504 و Bridging the gap و1100

این کتاب‌ها فقط واژگان شما رو تقویت می‌کنن. اگر می‌خواید که گرامرتون هم تقویت بشه، می‌تونید از کتاب Basic English Usage استفاده کنید. لینک دانلودش رو در پست بالایی گذاشتم.

shifter
01-10-2010, 17:58
زبان من درحد سوالات زبان عموميه كنكور سراسريه تجربي
ميتونم درحد 60الي70 بزنم زبان عمومي رو
رشته اصليمم تجربيه ميخوام برم دندون بخونم
هدف از شركت تو كنكورزبان تخصصي فقط رتبه است نه انتخاب رشته و دانشگاه فقط جهت محك زدن خودمه
كلاس زبانم نرفتم
حدود250 روزه ديگه كنكوره
مرسي مهندس
والا با خوندن اين كتابا ميشه يه رتبه خوب اورد اما اينكه رتبه شاخ زير 500 و اينا نميدونم و فكرشم نميكنم كه بشه!
چون من هرچي افراد دور و برم و دوستامو و خودمو:31: ميبينم كه رتبه خوب اوردن همه چند سال كلاس رفته بوديم!
شما كه هدفت دندون پزشكيه و نميخواي هم زبان بري الكي وقتتو نزار...البته ميل خودته !:31:

hiohi
01-10-2010, 21:18
[QUOTE=arash banikarim;5474464]والا با خوندن اين كتابا ميشه يه رتبه خوب اورد اما اينكه رتبه شاخ زير 500 و اينا نميدونم و فكرشم نميكنم كه بشه!
چون من هرچي افراد دور و برم و دوستامو و خودمو:31: ميبينم كه رتبه خوب اوردن همه چند سال كلاس رفته بوديم!
شما كه هدفت دندون پزشكيه و نميخواي هم زبان بري الكي وقتتو نزار...البته ميل خودته !:31:

حالا رتبه چند اوردين؟:31:
زير 500 نشدين هيچ كدومتون؟
زبان موردنظرتون انگليسي بود؟:20:
منظورتون از رتبه خوب چيه؟:13:رتبه زير 500 ؟

takethatter
01-10-2010, 22:12
حالا رتبه چند اوردين؟:31:
زبان موردنظرتون انگليسي بود؟:20:
منظورتون از رتبه خوب چيه؟:13:رتبه زير 500 ؟

من که از سال پنجم دبستان با انگلیسی سر و کار دارم و فقط خودم خوندم، رتبه‌م شده 4876 کشوری.البته عمومی‌هام رو مث زبان نزدم. زبان عمومی 84 درصد و تخصصی رو 65 درصد زدم.

اگه می‌خواید خودتون رو بسنجید، در حد همین کتابا بخونید. ولی اگر می‌خواید رتبه‌تون عالی بشه و زبان بخونید، کلاس هم مهمه تا دو-سه رقمی بشه.

shifter
02-10-2010, 12:37
زبان موردنظرتون انگليسي بود؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بله!

حالا رتبه چند اوردين؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نخواستم ريا بشه:31:
من دقيق 694 شدم ( چون ادبياتو 37 زدم متاسفانه...:41: اما اونيكي دوستام زير 400 شدن!)

منظورتون از رتبه خوب چيه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رتبه زير 500 ؟
من منظورم از رتبه خوب تو زبان يه رتبه بين 1000 تا 1200 هست!
رتبه عالي هم همين زير 400 .500 منظورمه!

اگه می‌خواید خودتون رو بسنجید، در حد همین کتابا بخونید. ولی اگر می‌خواید رتبه‌تون عالی بشه و زبان بخونید، کلاس هم مهمه تا دو-سه رقمی بشه.
دقيقا همينه! اگه خوب بخوني و كار بكني فكر كنم حدوده 1000 بياري...
من خودم دوره كانون زبانو 1.5 سال پيش تموم كردم كه تازه 694 شدم!

hiohi
02-10-2010, 14:44
ياعلي

---------- Post added at 04:39 PM ---------- Previous post was at 04:37 PM ----------

---------- Post added at 04:41 PM ---------- Previous post was at 04:39 PM ----------

---------- Post added at 04:44 PM ---------- Previous post was at 04:41 PM ----------

:19:نه مرسي
فكر كنم همون كنكور خودمو امتحان بدمو رتبه خوبي بيارم بهتر باشه
تو اين مدت يك ساله نميشه زبانو تا اين سطح اورد:41:
البته سعي ميكنم زبانمو به صورت تخصصي دنبال كنم و هر روز زبان بخونم اين بهتره:27:
تا تو دانشگاه و مقاطع بالاتر لنگ نزنم:20:
مرسي مهندس جان از راهنمايي هاي خوبت و كتاب هايه خوبي كه معرفي كردي
ياعلي

++morteza
02-10-2010, 17:59
سلام ممنون از همتون ...

ایا معدل پیش هم تو این کنکور تاثیر داره ؟؟؟

چهارچوب سوالات هر سال یکی هست یا خیلی عوض میشه ؟؟؟

نمره منفی هم داره ؟؟؟ چجوری منفی میدن ؟؟

hiohi
02-10-2010, 18:40
بله نمره منفي داره
چارچوب سوالاتم يكي ميباشد
شرط معدلو اطلاعي ندارم:8:

takethatter
02-10-2010, 19:39
:19:نه مرسي
فكر كنم همون كنكور خودمو امتحان بدمو رتبه خوبي بيارم بهتر باشه
تو اين مدت يك ساله نميشه زبانو تا اين سطح اورد:41:
البته سعي ميكنم زبانمو به صورت تخصصي دنبال كنم و هر روز زبان بخونم اين بهتره:27:
تا تو دانشگاه و مقاطع بالاتر لنگ نزنم:20:
مرسي مهندس جان از راهنمايي هاي خوبت و كتاب هايه خوبي كه معرفي كردي
ياعلي

تصمیم درستی گرفتید. خودتون سر فرصت و با جدیت بخونید، بهتر از اینه که بخواید توی این مدت کم فقط برای به دست آوردن رتبه بخونید. وقتی به دندان پزشکی علاقه دارید و نمی‌خواید زبان بخونید، بهتره تمام وقتتون رو روی کنکور تجربی بذارید. زبان رو هم می‌تونید در طول تحصیلتون فرا بگیرید. موفق باشید. :11:

Kurosh
03-10-2010, 11:30
بچه ها من الان دارم آموزش زبان می خونم دانشگاه مازندران ...
از وضعیتم تا حد زیادی راضی ام ...
استادا اکثراً دکترا از انگلستان هستند ، چیزی از امکانات کم نذاشتن (خوابگاهمون استادیوم چمن با نور افکن و سالن فوتسال استاندارد و سالن بدنسازی و تلویزیون ال سی دی و ویدیو پروجکشن و ... داره! دیگه خود دانشگاه رو بگیرید چیا داره! :دی)
پریروز استاد Reading که 4 واحدی هم هست ، برگه های تست تافلی که ازمون گرفته بود رو تصحیح کرد و من و یکی دو نفر دیگه رو که نمره مون از 80 درصد بالاتر بود از کلاس معاف کرد ، به همین سادگی 4 واحد پاس شد! :دی (استاد با این سطح شعور نداشتیم تا حالا! دمش گرم! راست هم می گفت بنده خدا! کلاس چی می خواد به ما اضافه کنه؟! :دی)

خلاصه که تقریباً همه چی خوبه ...
اما بابلسر کمی از تهران دوره ... 7-6 ساعت رفت و همین قدر هم برگشت ، نمی صرفه که هر هفته بخوام بیام تهران و برگردم ... (کلاسام تا سه شنبه است) ...
به نظرتون ادبیات انگلیسی رشت یا قم که قبول شدم ، بهتر از اینجاست؟!
قم از لحاظ نزدیکی مناسب به نظر میاد ، اما کی رو دیدین شمال رو ول کنه بیاد وسط کویر؟! :دی (شوخی)
تازه میگن کلاسای قم هم مختلط نیست ...

fateme_rauf
03-10-2010, 18:15
سلام دوستان.واسه فنون یادگیری چه کتابی بهتون پیشنهاد کردن؟؟؟؟؟؟؟

takethatter
04-10-2010, 01:10
سلام دوستان.واسه فنون یادگیری چه کتابی بهتون پیشنهاد کردن؟؟؟؟؟؟؟

سلام. من پیام نورم. اینم کتاب‌هام:

خواندن و درک مفاهیم 1: خواندن و درک مفاهیم 1 از دکتر محمد حسن تحریریان (انتشارات پیام نور)

گفت و شنود 1: Interchange Intro & 1

دستور و نگارش 1: Understanding and Using English Grammar از Betty S. Azar

فنون یادگیری زبان: Study Skills از Richard C. Yorkey

از کتابام راضیم. :46: خواندن 1 که همه‌ش متنه. باید بخونی و به تست‌هاش جواب بدی (شبیه درک مطلب خودمون). فنون یادگیری هم در مورد روش‌های مطالعه و چگونگی استفاده از دیکشنری و... توضیح داده. دستور و نگارش هم که ماشاالله 500 صفحه‌ای می‌شه. :24: گفت و شنود 1 هم که دیگه تابلوئه. :27: همه‌ش هم انگلیسی. یه قاشق فارسی نداره. :31:

بقیه‌ی بچه‌ها هم معرفی کنن و بگن از کتاباشون راضی هستن یا نه.

fateme_rauf
04-10-2010, 10:32

خواندن و درک مفاهیم 1: خواندن و درک مفاهیم 1 از دکتر محمد حسن تحریریان (انتشارات پیام نور)

از کتابام راضیم. :46: خواندن 1 که همه‌ش متنه. باید بخونی و به تست‌هاش جواب بدی (شبیه درک مطلب خودمون). فنون یادگیری هم در مورد روش‌های مطالعه و چگونگی استفاده از دیکشنری و... توضیح داده. دستور و نگارش هم که ماشاالله 500 صفحه‌ای می‌شه. :24: گفت و شنود 1 هم که دیگه تابلوئه. :27: همه‌ش هم انگلیسی. یه قاشق فارسی نداره. :31:

منم کتابام مثل شماست:20:.به نظرم نسبت به بقیه بایدرو فنون یادگیری با دستورنگارش بیشتر وقت بذارم...آخه مطالبشون خیلی زیاده :46:

rosenegarin13
04-10-2010, 11:12

من ترم یک برای خواندن دو تا استاد داشتیم...یکیشون لغت کار می کردن و ما با لغات داستان می ساختیم :40: و یکی دیگه شون هم متن ها و داستانهای مختلف میدادن، میخوندیم و خلاصه می کردیم و به سوالاتش جواب می دادیم، در مورد متون بحث می کردیم ...:40:

گفت و شنود 1و2 هر دوش رو ما دو تا کتاب کار کردیم...Collocations in Use و Idioms in Use ...+ پادکستایی که خود استاد برامون میذاشتن و میدیدیم و در موردشون صحبت می کردیم...:40:
برای دستور و نگارش 1 و 2 هم دو کتاب از سری Modern English کار کردیم...کتابایی که خیلی آسون بودن ولی حجمشون خیلی زیاد بود...شب امتحان آدم واقعاً خسته میشد :دی حجم امتحانا هم زیاد بود...حسابشو بکنید 15 صفحه پشت و رو سوالای شبیه هم:18: دست آدم میفتاد:27: من سر جلسه به استادمون گفتم استاد من اینا رو بلدم ولی دستم درد گرفت انقدر نوشتم :27: ایشونم گفتن ایضاً بذار من میفهمم :31:
برای فنون یادگیری زبان هم من اصلاً از استادمون و شیوه تدریشون راضی نبودم...جزء کسل کننده ترین کلاسا بود برام...:13: کتاب خاصی کار نمی کردیم...جزوه ای که خودشون تالیف کرده بودن رو کار می کردیم :27: همه رو خودمون می خوندیم...سر کلاس هم ایشون در مورد همه چیزی صحبت می کردن غیر از درسی که باید تدریس می کردن...کلاس ما محل تخلیه دغدغه های فکریشون بود :13:
من ورودی 88م ولی گفتم شاید اینا به دردتون بخوره :11:

Kurosh
04-10-2010, 13:14
در مورد کتاب ها :

فنون یادگیری ، این خانوم محمودی سه تا کتاب گذاشته رو دستمون! :دی
Study Skills ریچارد Yorkey که عرفشه ، همه میگن! :دی
علاوه بر اون دو کتاب ُStudy Skills For Learning Power تالیف Regina Hellyer و دو نفر دیگه و ُStudy Skills Handbook اثر Stella Cottrell رو داده ... که تمرکزش رو آخریه ... یعنی طبق این هندبوک ، گفته یه Reflective Journal درست کنیم و هر روز توش تمرین هاشو به صورت Logbook ثبت کنیم! اونم چی؟! واسه هر تمرین ، تو هر روز هفته باید یه نکته بنویسیم! اعجوبه ایه در تدریس! :دی

گرامر و نگارش ، کتاب های Mosaic 2 رو داده که خیلی قطور و کامله! :دی اما پدرمون رو در آورده انقدر تمرین داره! :دی از گرامر زده شدیم با این استاد ...
 گفت و شنود کتاب سطح پایین Tatics For Listenning رو داد ، اما از وقتی گرفتیم یه بار هم کار نکرده باهاش ، خودش Worksheet میده و گوش میدیم ... مسخره کرده ما رو! :دی

درس Reading هم که گفتم پاس شد برام ، یه کتاب نسبتاً سطح بالا می خواسته بده که وقتی نتایج نا امید کننده ی تافلی که گرفت رو دیده ، کتابش رو عوض کرده (حتی سفارش هم داده بوده به کتاب فروشی دانشگاه و آورده بودن!) و کتاب More Power یا یه همچین چیزی رو سفارش داده ... سطحش ظاهراً پایین تره ... ما که نمی گیریم! :دی

اندیشه اسلامی هم که همون کتاب اندیشه اسلامی 1 رو گفته بگیریم ... 

takethatter
04-10-2010, 13:56
بچه‌ها دست همه‌تون درد نکنه. من که خیلی وقت بود می‌خواستم بیام و در مورد کتابام صحبت کنم. ولی پیش خودم گفتم شاید این تاپیک جاش نباشه.

من هنوز درست و حسابی سر کلاسام نرفتم. تازه شروع شدن. برای همین نمی‌تونم در مورد استادام صحبت کنم. تا آخر هفته باید صبر کنم و بعد بیام در موردشون بنویسم. :46:

p0w3rfu7
04-10-2010, 16:10
من از ایشون پرسیدم که استفاده کردن نه شما ! مخاطب من شما نبودی ...

+

واژگان طبقه بندی شده ؟ منظورم اینه فقط تست که نیست ؟
سلام
ببخشید که دیر پاسخ میدم:

A. Reading
B. Comprehensive Check
C. Word Matching
D. Vocabulary Test
& Close Test

این کتاب یه این صورت هست که در قسمت A یه متنی رو میده که شما بخونین. بعد در قسمت B با توجه من متن سوال های جای خالی میده. در قسمت C که باید لغت ها رو بهم وصل کنید که اون هم با توجه به متن است. و در قسمت D هم که برای سنجش لغت هست. و تست های چهار گزینه ای هست،
در قسمت Close Test یه متنی میده که توش جای خالی داره و باید با کلمات داده شده اونا رو پر کنید.
همه ی این ها مربوط به بخش اول کتاب بود و بخش دومش به یادگیری لغت ها میپردازه.

++morteza
06-10-2010, 09:24
فقط معدل ديبلم تاثير داره ؟؟؟

rosenegarin13
06-10-2010, 10:52
فقط معدل ديبلم تاثير داره ؟؟؟
معدل کل سال سوم (نهایی)

++morteza
06-10-2010, 17:34
اخه الان که سال چهارم اومده به بازار ... :27:

پس چهارم کشکه ؟؟؟

Na3087
06-10-2010, 17:58
بازار کار که خیلی داره
هر جا بری واست کار هست
از ترجمه گرفته و تحقیق تا حتی معلم شدن(معلم زبان کنکور خیلی در امد داره)
مثلا خود ترجمه خودش خیلی گسترده ست
از ترجمه کتب و مقالات بگیر تا ترجمه فیلما و سریالا و حتی مترجمی تو سمینار ها و کنفرانس های بین المللی

سلام.من خودم لیسانس زبانم.مدتیم آموزشگاه رفتم.این دوتا تفاوتشون زمین تا آسمونه.نیازی به داشتن مدرک نیست.همه واسه اینکه جایی مشغول به کار بشن باید امتحان بدن که ربطی به درسای دانشگاه نداره.:46:

rosenegarin13
06-10-2010, 20:35
اخه الان که سال چهارم اومده به بازار ... :27:

پس چهارم کشکه ؟؟؟
بالاخره اون معدلی مهمه که سراسری همه یه امتحان رو میدن...ملاک اون هست...

takethatter
08-10-2010, 20:52
سلام به همگی

خب. الآن وقتشه که من هم در مورد استادام توضیح بدم. آخرین جلسه‌ی اول کلاسام هم همین 1 ساعت و نیم پیش تموم شد.

خواندن و درک مفاهیم 1: از بدو ورود به کلاس، متوجه شباهت قد و قواره‌ی استاد با شهره لرستانی شدم. :27: گفت که تمام درسا رو باهامون کار می‌کنه و هر جلسه، دو درس رو بخونیم و آماده باشیم. بیش‌تر به ترجمه‌ی روان گیر می‌ده، تا تلفظ درست. :13:

دستور و نگارش 1: به نظرم کمی جدی بود. درس اول رو داد و نصیحتمون کرد که خودمون رو بالا ببریم و اگه در جا بزنیم، نمی‌تونیم پیشرفت کنیم. همچنین به همه هشدار داد که اگه همین جور عشقی اومدین زبان، بهتره سریع‌تر تغییر رشته بدید. :3:

فنون یادگیری زبان: کتابامون رو باز کردیم و از روی یه متن به ترتیب خوندیم و اون هم به فارسی در موردش توضیح داد. سر کلاس هم هی ریز ریز تو دلم می‌خندیدم، بس که بعضی از بچه‌های کلاس خوشگل می‌خوندن. :31: آخرش صدای یکی از دانشجوها در اومد که بابا بلندتر بخونید. :19:

گفت و شنود 1: گل سر سبد کلاسای این ترمم. :39: استادش خیلی باحاله. سر کلاس انگلیسی صحبت می‌کنه و کامل متوجه می‌شم. من که فکر می‌کردم نمی‌تونم حتی یه جمله رو درست بیان کنم، هر از گاهی سر کلاس ابراز وجود می‌نمودم و بدون ترس و با خونسردی کامل صحبت می‌کردم. :12: البته استاد کمی شوخ هست و فضای کلاس رو از یکنواختی درمیاره. :38:

خدا رو شکر، تمام استادا گفتن که کتاب رو کامل سر کلاس درس می‌دن و (تا اون‌جا که من فهمیدم) کاری به کار تلفظ دانشجوها ندارن.

fateme_rauf
09-10-2010, 22:23
Chris De Burgh - A Rainy Night In Paris
It's a rainy night in Paris,
And the harbour lights are low.
He must leave his love in Paris
Before the winter snow;

On a lonely street in Paris
He held her close to say,
"We'll meet again in Paris
When there are flowers on the
Champs-Elysees."

"How long" she said "How long,
And will your love be strong,
When you're across the sea,
Will your heart remember me?..."

Then she gave him words to turn to,
When the winter nights were long,
"Nous serons encore amoureux
Avec les couleurs du printemps..."

"And then" she said "And then,
Our love will grow again."
Ah but in her eyes he sees
Her words of love are only words to please...

And now the lights of Paris
Grow dim and fade away,
And I know by the light of Paris
I will never see her again

fateme_rauf
09-10-2010, 22:33
Sometimes in our lives, we all have pain
We all have sorrow
But, if we are wise
We know that there's always tomorrow

Lean on me, when you're not strong
And I'll be your friend I'll help you carry on
For it won't be long, till I'm gonna need
Somebody to lean on

You can call on me brother
when you need a hand,
We all need somebody to lean on,
I just might have a problem,
that you'll understand
We all need somebody to lean on

Please swallow your pride, if I have things
You need to borrow
For no one can fill, those of your needs
That you won't let show

Somebody to lean on

If there is a load, you have to bear
that you can't carry
I'm right up the road, I'll share your load
If you just call me... Call me
If you need a friend...Call me
If you need a friend...If
you ever need a friend
Call me...Call me...

Somebody to lean on[/B].....

fateme_rauf
09-10-2010, 22:40
به عنوان یه زنگ تفریح واسه دانشجویان زبان ودوست داران انگلیسی(امیدوارم خوشتون بیاد.):11::11:

negar.2000
11-10-2010, 13:38
سلام من قبلا درباره ی خودم گفتم.بعد از گذشت 7 سال از دیپلمم میخوام دوباره درس بخونم و برای اولین بار کنکور بدم.به خاطر علاقه ام به زبان میخوام کنکور زبان بدم .
کتابهای "واژگان و گرامر دکتر اناری رو خریدم، میشه راهنمایی کنینکه بهترین راه خوندنشون چطوری و کی هست؟"
کلا توی برنامه ریزی موندم.اول سال سوم رو بخونم یا پیش؟
هرگونه کمکی که بکنین ممنون میشم.مخصوصا درباره کتابها.
راستی کتاب درک مطلبش رو هم بخرم؟

++morteza
12-10-2010, 18:30
برای مترجمی دانشگاه تهران روزی چند ساعت باید بخونم ؟؟؟؟؟؟؟؟ :20:

bitaaaa
12-10-2010, 20:36
برای مترجمی دانشگاه تهران روزی چند ساعت باید بخونم ؟؟؟؟؟؟؟؟ :20:
چه زبانی؟ اگه انگلیسی منظورته که دانشگاه تهران مترجمی انگلیسی نداره

++morteza
13-10-2010, 18:09
اسپانیایی می خوام بخونم . :20:

======================

++morteza
18-10-2010, 18:08
آی ملت .... :19:

کسی نیست ؟؟؟؟؟؟؟ :8:

کسی هست الان دانشگاه تهران زبان بخونه ؟؟

rosenegarin13
18-10-2010, 19:49
آی ملت .... :19:

کسی نیست ؟؟؟؟؟؟؟ :8:

کسی هست الان دانشگاه تهران زبان بخونه ؟؟
من ادبیات انگلیسی میخوانم ولی در مورد اسپانیایی هیچگونه اطلاعاتی ندارم...ولی ساعت مطالعه چندان اهمیت نداره به نظرم...به کیفیت کار توجه کنی بهتره :دی

Sha7ab
19-10-2010, 20:31
کسی میدونه برای تقویت درس "مکالمه ی موضوعی" چیکار باید بکنم؟

++morteza
20-10-2010, 17:21
مکالمه موضوعی دیگه چیه ؟؟؟:8:

p0w3rfu7
20-10-2010, 21:14
مکالمه موضوعی دیگه چیه ؟؟؟:8:
فکر کنم همون فری دیسکاشن | Free Discussion رو میگن. که در مورد یه موضوعی صحبت و بحث میکنن! به نظرم کتاب بخونی و فیلم نیگا کنی خیلی کمکت میکنه. حتی فیلم هایی هم از این جور مکالمه ها هست.

Facon_Archi
20-10-2010, 21:16
سلام
منابعی که واسه کنکور تخصصی زبان لازم هست رو کسی میتونه بگه؟ و ضریب هر کدوم چه قدر هست؟
ممنون

Sha7ab
20-10-2010, 21:20
فکر کنم همون فری دیسکاشن | Free Discussion رو میگن. که در مورد یه موضوعی صحبت و بحث میکنن!
والا "مکالمه ی موضوعی" یکی از درسهای کارشناسیه. بهش هم نمیگیم فری دیسکاشن چون فری دیسکاشن فریه و مکالمه ی موضوعی موضوع خاص داره.

rosenegarin13
20-10-2010, 21:21
سلام
منابعی که واسه کنکور تخصصی زبان لازم هست رو کسی میتونه بگه؟ و ضریب هر کدوم چه قدر هست؟
ممنون
forum.p30world.com/showpost.php?p=5030152&postcount=9

fateme_rauf
20-10-2010, 21:39
سلام
ممنون

forum.p30world.com/showthread.php?t=403991&page=17

fateme_rauf
20-10-2010, 22:05
سلام دوستان.استاداتون نرم افزارها یا کتابای خاصی هم واسه تقویت زبان در زمینه های مختلف معرفی کردن؟؟
:20:

++morteza
21-10-2010, 17:49
من خودم استادم اگه می خواید بهتون معرفی کننم....:8:

fateme_rauf
21-10-2010, 18:23
من خودم استادم اگه می خواید بهتون معرفی کننم....:8:
استادامون جندتاکتابو نرم افزار معرفی کردن.میخواستم بدونم دانشگاههای دیگه استادا چه چیزایی به دانشجویانشون معرفی میکنند!!!

++morteza
22-10-2010, 17:27
استادامون جندتاکتابو نرم افزار معرفی کردن.میخواستم بدونم دانشگاههای دیگه استادا چه چیزایی به دانشجویانشون معرفی میکنند!!!

والا کتاب که الان جدیدترین کورس آموزشی که اومده هدوی چاپ سوم هست .

اگه همون سی دیش رو هم بخرید و کار کنید خیلی خوبه ، چون 2010 هست.
:10:

p0w3rfu7
22-10-2010, 18:20

:10:

سلام من یه سوال داشتم
از سری کتاب های Englsih File میخواستم بدونم آخرین Level اون (Advanced) توی ایران اومده؟ (مسئله ی مجوز و اینجور چیزا)
با تشکر

++morteza
23-10-2010, 18:14
والا english file رو نمیدونم ولی american file همش تو بازار هست و مشکلی هم نداره

---------- Post added at 08:14 PM ---------- Previous post was at 08:11 PM ----------

نقل قول:
نوشته شده توسط fateme_rauf [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

انتشاراتش رو هم بگم :: انتشارات برگ
می تونید از انقلاب بگیرید..

Facon_Archi
29-10-2010, 19:22
سلام
دوستان میشه بگین برای دانشگاه تهران قبول شدن ادبیات انگلیسی درصد ها باید چند باشه حدودا؟ و تراز؟
تنکیووو

alirecoba2
05-11-2010, 12:12
سلام
دوستان میشه بگین برای دانشگاه تهران قبول شدن ادبیات انگلیسی درصد ها باید چند باشه حدودا؟ و تراز؟
تنکیووو
بوم رو نمیدونم
ولی غیر بومی اکثرا بالای 80

xUltimatex
04-01-2011, 00:30
سلام دوستان
یه چندوقته این تاپیک داره خاک می خوره یعنی کسی نیس زبان شرکت کرده باشه واس سراسری 90؟!
زبان تخصصی امسال خیلی آبکی بود من یه نیگا انداختم تقریبا همشو میتونستم جواب بدم اگه ا90 هم همین طور باشه عالیه به امید 100%...........

rasoooli
23-01-2011, 22:19
با سلام

كسي در مورد رشته هاي زبان چـيـني ، روسـي و كره اي ( كه دانشگاه تهران قراره بذاره ) خــبـــري ، نداره ؟

با چه درصد هايي ميشه اين رشته ها رو قبول شد .

باتشكر

alirecoba2
26-01-2011, 14:57
سلام دوستان
یه چندوقته این تاپیک داره خاک می خوره یعنی کسی نیس زبان شرکت کرده باشه واس سراسری 90؟!
زبان تخصصی امسال خیلی آبکی بود من یه نیگا انداختم تقریبا همشو میتونستم جواب بدم اگه ا90 هم همین طور باشه عالیه به امید 100%...........
سلام دوست من
آره کنکور پارسال غیر از Reading های مضحرفش آسون بود
من تخصصی رو 86 زدم
ببینید شما که استعداد زباتون بالاس به هیچ وجه تکرار میکنم به هیچ وجه عمومی ها رو فراموش نکنید چون واقعا تاثیرش زیاده!!
عمومی ها رو بالای 70 بزنید زبانتون هم که خوبه ماشالله
ایشالا یکی از دانشگاه های خوب کشور قبول میشید

xUltimatex
28-01-2011, 00:37
ممنون رفیق...
ولی کنکور زبانم واقعا واس خودش داستانی داره.... سال 88 رتبه اولش که رستگار رحمانی باشه درصد زبان تخصصیش 40% بود و عمومیاشم همچین شاخ نبود مثلا زیر 80 هم داشت (ادبیات) ولی رتبه اول رو آورد. امسال رتبه اولمون زبان تخصصی رو بالا 90 تا زد عمومی ها هم 2 تا 100% داشت............ حالا دیگه خدا می دونه کنکور 90 چه خبره؟!

alirecoba2جان داداش میتونی رتبه کشوری رو بگی یا حدود درصدها البته اگه لطف کنی... زنده باشی و دنیا به کامت

alirecoba2
29-01-2011, 20:34
ممنون رفیق...
ولی کنکور زبانم واقعا واس خودش داستانی داره.... سال 88 رتبه اولش که رستگار رحمانی باشه درصد زبان تخصصیش 40% بود و عمومیاشم همچین شاخ نبود مثلا زیر 80 هم داشت (ادبیات) ولی رتبه اول رو آورد. امسال رتبه اولمون زبان تخصصی رو بالا 90 تا زد عمومی ها هم 2 تا 100% داشت............ حالا دیگه خدا می دونه کنکور 90 چه خبره؟!

alirecoba2جان داداش میتونی رتبه کشوری رو بگی یا حدود درصدها البته اگه لطف کنی... زنده باشی و دنیا به کامت
ببین داداش گلم تو کنکور زبان عمومی ها خیلی تاثیر داره
همین رستگار رحمانی عمومی ها رو خیلی خوب زد!عربی رو فک کنم 100 معارف 100 ادبیات 80 به بالا زبان عمومی هم 100!خیلیه!
تخصصی 40!
ولی خب واسه رشته هایی که به زبان انگلیسی مربوط میشن رتبه زیر گروه 1 شما ملاک هست و در زیر گروه 1 زبان تخصصی ضریبش بالاس
الان همین رستگار رحمانی مطمئنا تو زیر گروه 1 تو کشور اول نشده
من درصدهام تقریبا اینطوری بود
ادبیات 60
عربی 20
معارف 85
زبان عمومی 90
زبان تخصصی 86
رتبه منطقه 3 شدم 168(رتبه زیر گروه یکم)رتبه کل منطقه هم 300
رتبه کشوری هم حدود 1500
دوستم زبان تخصصی رو 95 و عمومی رو 100 زد ولی عمومی ها مخصوصا ادبیات رو پایین زد رتبه کشوری حدود 2000 شد الان من روزانه فردوسی هستم و اون شبانه در حالی که سواد زبانی اون شاید از من بیشتر باشه!
شاید تو کل کنکوریهای اون سال زبانش از همه بهتر بوده باشه ولی چه فایده:41:باید عمومی ها رو خوب بزنی!
من خودم اگه الان عربی رو بالای 60 میزدم بدون شک یکی از داشنگاههای تهران رو میاوردم(غیر از شهید رجایی چون اونو امسال آوردم:31:)
شما فقط رو عمومی ها وقت بذار اگه بتونی همه رو بالای 60 بزنی بهت قول میدم یکی از 5 دانشگاه برتر کشور قبول میشی
من خودم اگه بومی تهران میبودم الان دانشگاه تهران رو میاوردم ولی خب چون بومی مشهدم فردوسی رو آوردم
گرچه انتخاب اولم هم فردوسی بود:31:

xUltimatex
29-01-2011, 21:29
ممنون داداش خیلی موثر بود
از این به بعد عمومیارو بیشتر وقت میذارم........ زنده باشی

xUltimatex
29-01-2011, 21:35
ممنون داداش خیلی موثر بود
از این به بعد عمومیارو بیشتر وقت میذارم........ زنده باشی

xUltimatex
01-02-2011, 22:37
سلام مجدد
دوستان خواهشا یه کتابی برای language functions معرفی کنید به طوری که بشه سوالات بخش language functions رو جواب داد.... من قسمتای دیگه (گرامر، لغات، ریدینگ، ورد اردر و کلوز) رو تسلط کامل دارم منتا بعضی سوالای قمست LF زبان تخصصی یکم آدمو به شک میندازه و یه کم وقت گیره.... خواهشا دوستانی که اطلاع دارن کتابی معرفی کنن که (تقریبا) مطابق با سوالات بخش LF کنکور زبان تخصصی باشه...
پیشاپیش ممنون

hp722
18-02-2011, 08:56
سلام دوستان

میخواستم بدونم این زبان تخصصی که ضریبشم چهاره چه کتابیه؟

و اینکه میگن سایت سنجش خودش اعلام میکنه چه کتابی رو بخونید؟حالا اعلام کرده؟اگه گفته بمنم بگید

و اینکه میگن درس های عمومی کنکور زبان رو سختر از عمومی ریاضی میدن،درسته؟

و دست آخر کسی از تاریخ امتحانش خبر داره؟

ممنون

منتظرم:10:

fateme_rauf
19-02-2011, 12:26
[QUOTE=hp722;5868982]سلام دوستان

انگلیسی (ضریب 4): کتاب درسی نداره. بستگی به سطح اطلاعات داوطلب داره. کتاب‌های کمک آموزشی برای یادگیری خوبن.
مخصوص انگلیسی تخصصی:

1. واژگان زبان تخصصی گاج: دربرگیرنده‌ی واژگان کتاب‌های New Bridging the Gap و 504 واژه هست. واژگان این دو کتاب جزو منابع انگلیسی تخصصی شناخته شدن.

3. کتاب زبان انگلیسی تخصصی کانون فرهنگی آموزش

و

و

و اینکه میگن سایت سنجش خودش اعلام میکنه چه کتابی رو بخونید؟حالا اعلام کرده؟اگه گفته بمنم بگید

درسته!ولی اگه خوب بخونین به راحتی از پسش بر میاین:5:

موفق باشین:20:

xUltimatex
21-02-2011, 01:09
سلام
در جواب دوستمون و در تکمیل گفته های fateme_rauf ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز بایس بگم که داوطلب منحصرا زبان (اگه جدا بخواد رتبه ی تاپ بیاره و درصدای بالا بزنه) تو زبان تخصصی که ضریب 4 هست به هیچ وجه نباید خودشو به چندتا منبع محدود کنه شما سعی کن دامنه ی لغاتتون رو گسترش بدی، متن تخصصی زیاد بخون و اگه حسش بود گرامرم یه نگاهی بنداز اینطوری مطمئن باش درصد بالا میتونی بزنی تخصصی رو وگرنه از این خبرا نیس که باخوندن یک یا دو کتاب بتونی به درصد مطلوب برسی.... متاسفانه اشتباهی که خیلیا می کنن...
موفق باشی

vahid0801
25-04-2011, 23:55
سلام به همه.
یه امار از تعداد سوال تخصصی و نحوه بودجه بندی زبان خود زبان تخصصی میخواستم.(خودش ها نه عمومی,تعداد گرامر و لغت و اینا..)و اگه مدت زمان پاسخگویی هم اگه دارید بی زحمت مرحمت کنید.

البته در اینده تعداد قبولی ها یه دانشگاهها و امار متوسط درصد واسه قبولی تو تهران یا علامه رو هم خواهم خواست.:20:

پیشاپیش ممنون:11:

vahid0801
03-05-2011, 23:08
اینجا چه قدر شلوغه....
کسی نیست؟

یه سوال :بهترین دانشگاه ایران واسه ادبیات و زبان انگلیسی چی رو پیشنهاد میکنید؟
وضعیت دانشگاه تهران چطوره؟میگن سیساسی بازیه......

b.d
09-05-2011, 16:38
سلام
خسته نباشید
من دیپلم فنی و حرفه ای دارم و میخوام کنکور زبان تخصصی شرکت کنم.
شرایطش برای من چجوریه؟ باید پیش دانشگاهی بخونم؟
کنکور سال 90 ثنت نامش تموم شد؟ دفترچه ها کی میاد؟ چطوریه؟

b.d
13-05-2011, 22:59
تورو خدا یکی جوابه منو بده ):
کمک لازم داارم

Na30m.
16-05-2011, 21:07
سلام دوستان من تازه عضو شدم و زیاد با اینجا آشنا نیستم.ولی تو اولین قدم میخوام سوال اصلیمو بپرسم. من با درصد های تقریبی زیر و سهمیه ی منطقه 1 تو کنکور زبان چه رتبه ای میتونم بیارم؟
ادبیات 60
عربی 60
دین و زندگی 80
زبان عمومی 80
زبان تخصصی 55
امکانش هست تو دانشگاه تبریز روزانه قبول بشم یا نه؟
در ضمن معدلم 18.83 هست.
خواهشا یکی جوابمو بده......

vahid0801
16-05-2011, 22:02
تورو خدا یکی جوابه منو بده ):
کمک لازم داارم

رفیق اگه ثبت نام نکردی نگه دار واسه سال دیگه.
چون وقت جفتشون هم تموم شده.

سوال از اساتید عزیز...
واسه اینا شما چی تجویز مینمایید:
sentence structure
language function
comprehension
واسه بالا بردن سطح و knowledge و ترجیحا تست میخواستم......
پیشاپیش thanks a lot

faded
17-05-2011, 12:07
[QUOTE=hp722;5868982]سلام دوستان

مخصوص انگلیسی تخصصی:

3. کتاب زبان انگلیسی تخصصی کانون فرهنگی آموزش

و

و

درسته!ولی اگه خوب بخونین به راحتی از پسش بر میاین:5:

موفق باشین:20:
ممکنه اسم کامل کتاب 504 واژه همراه با اسم مولف بگید
چون خیلی کتاب با این اسم هست !