PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کنکور تخصصی زبان

صفحه ها : 1 2 3 4 [5]

Apocalypse Now
06-08-2013, 13:57
ایول! پس رتبه مهم، رتبه زیرگروه اوله؟ مال من تو زیر گروه اول ۴۵۳۳ شده! پس ایشاالله روزانه شهرای اطراف امیدوار بشم؟ :)
منطقه ۲ زنجانم.
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta

Apocalypse Now
06-08-2013, 13:57
حذف شود........

Apocalypse Now
06-08-2013, 13:58
حذف....

Apocalypse Now
06-08-2013, 13:59
حذف

miladio
06-08-2013, 14:28
ایول! پس رتبه مهم، رتبه زیرگروه اوله؟ مال من تو زیر گروه اول ۴۵۳۳ شده! پس ایشاالله روزانه شهرای اطراف امیدوار بشم؟ :)
منطقه ۲ زنجانم.

به همون خود زنجان هم امیدوار باش...

Long_range_sniper
06-08-2013, 14:36
این پست حذف شود

Unholy
06-08-2013, 17:15
790 منطقه 2 با رتبه ی 480 تو زیرگروه 1، علامه رو میارم ؟

بعد یه سوال، توی این دفرچه ی راهنمای انتخاب رشته که دادن 90درصد زده " زبان و ادبیات انگلیسی " . پس رشته های آموزش ( teaching ) و مترجمی چرا انقد کمه ؟

rz21
06-08-2013, 20:52
سلام،توی رشته ی مترجمی و آموزش زبان انگلیسی تو هر کدوم چه واحد هایی را باید بگذرونیم؟؟تمرکز درس ها روی چیه؟؟یکم توضیح میخوام.

alavi71
07-08-2013, 07:54
منطقه ۲ زنجانم.

بله شانس قبولی بالایی دارید ...
در شهر خودتون هم شانس دارید ولی بیشتر شبانه
موفق باشید

rz21
07-08-2013, 09:57
من بین مترجمی زبان و آموزش زبان موندم..به نظرتون کدومش از لحاظر در آمد بهتره؟؟کدوم رشته ی آسون تریه؟؟

noosh-m
07-08-2013, 23:07
بچه ها شماهایی که رتبتون خوب شده میشه بگین چند ساعت در روز درس می خوندین و برای عمومیا از چه کتابایی استفاده کردین؟
اگه میشه لطفا معدل نهاییتونم بگین.....:n29:

Shoofaj
08-08-2013, 20:58
ممنون هنوز تصمیم نگرفتم. رتبه ی ریاضیم هم 3900 شده و نمیدونم ریاضی رو برم یا زبان رو.

من جای شما بودم ریاضی رو میرفتم . با رتبه ی 3900 میتونید رشته های خیلی خوبی رو بیارید . حیفه شما برید زبان . من که جای شما بودم ریاضی رو میزدم ...

atoofy
09-08-2013, 03:27
گرایش های زبان به ترتیب کدام ها بهترن؟ اول ادبیات بعد مترجمی؟

من رتبه کل در سهمیه م (منطقه ۱) شده ۳۲۸۹. رتبه زیرگروه یک هم 2525. اصفهان روزانه میارم؟ خود نرم افزار راهنمای سنجش تو انتخاب چهارم مترجمی روزانه اصفهان را زده بود ولی از ادبیات خبری نبود. شیراز هم که به کل نه روزانه نه شبانه هیچی نبود.
رشته های فرانسه و اینا هم روزانه اصلا فقط یه ادبیات ارمنی بود اونم روزانه اصفهان. چه جوریاس بقیه رشته های نیستن؟ :n13:

Apocalypse Now
09-08-2013, 10:54
درمورد رشته، ادبیات انگلیسی از لحاظ علمی بهتره. چون هم ادبیاتش هست و هم در برگیرنده ی مترجمی ـه. کمی سخت تر و فنی تر هم هست.

اما متاسفانه تو ایران بازار کار مترجمی بهتره! اما پیشنهاد خود من اینه که کارشناسی رو مترجمی بخونی و بعد ایشاالله واسه ارشد و مراتب بالاتر بری سراغ ادبیات انگلیسی. به شخصه اگه مسائل مالی برام مهم نبود، ادبیات رو میخوندم.

در ضمن، قبول شدن توی مترجمی سخت تر از ادبیات هستش. چون خواهان مترجمی بیشتره.

Unholy
09-08-2013, 22:31
به راهنمای انتخاب رشته ی سنجش اصن توجه نکنین، ضد حاله فقط

alp13
05-09-2013, 17:10
سلام،توی رشته ی مترجمی و آموزش زبان انگلیسی تو هر کدوم چه واحد هایی را باید بگذرونیم؟؟تمرکز درس ها روی چیه؟؟یکم توضیح میخوام.

دوست عزیز کل گرایش های زبان دوترم اول فقط دروس پایه خواندن - گرامر و گفت و شنود هست

ترم سه و چهارم دروس اصلی هستش که معمولا مشترکه بین سه گرایش درسایی مثل زبانشناسی ...

از ترم 6 وارد میشی به درسای تخصصی مختص همون گرایش ( از این به بعد درسا سخت میشه :n02:

ولی در کل اگه میخوای تا مقطع لیسانس بخونی به ترتیب اولویتت باید اینا باشه 1- مترجمی 2- آموزش 3- ادبیات

ولی اگه هدفت مقاطع بالاتره همون ادبیات بهتره واسه دوره لیسانس

اکثر کسایی که من دیدم تو لیسانس رو ادبیات خوندن و ارشد رو پیچیدن به سمت آموزش

مترجمی قبول شدن تو ارشد از هفت خان رستم هم سخت تر ه حدود 70 نفر کل ایران بر می دارن ( شاید بیشتر کنن الان )

Apocalypse Now
11-09-2013, 17:04
با رتبه 5993 در سهمیه و 4533 در زیر گروه اول گروه زبان، دانشگاه دولتی زنجان شبانه قبول شدم. مترجمی زبان. خداروشکر راضی ام...

بچه ها بیاین بگین کجا قبول شدین

rz21
11-09-2013, 19:34
منم با هفت هزار منطقه یک و پنج هزار و هفتصد زیرگروه یک جهرم روزانه قبول شدم.خدا رو شکر!!

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk 2

_Nader_
11-09-2013, 23:01
منم با 6000 زیرگروه یک ادبیات زبان روزانه سبزوار قبول شدم.همینم میخواستم خدا رو شکر

atoofy
12-09-2013, 09:08
با رتبه کل در سهمیه 3289 و رتبه 2525 در سهمیه ۱ (کدومشه بالاخره؟ :n02:) زبان فرانسه روزانه دانشگاه اصفهان قبول شدم. انتخاب ششمم بود بعد از انگلیسی های اصفهان و تهران.

ولی فک کنم نمیتونم برم :( الان دانشجوی مجازی هستم ورودی ۸۸ و البته یه سال و نیم دو سال دیگه هم دارم هنوز٬ نمیدونم از نظر معافیت تحصیلی میتونم ثبت نام کنم روزانه و همزمان ادامه بدم؟ چون مجازی نوبت دوم محسوب میشه. کسی اطلاع داشت واقعا ممنون میشم بگه :n16:

Apocalypse Now
12-09-2013, 12:08
با رتبه کل در سهمیه 3289 و رتبه 2525 در سهمیه ۱ (کدومشه بالاخره؟ :n02:) زبان فرانسه روزانه دانشگاه اصفهان قبول شدم. انتخاب ششمم بود بعد از انگلیسی های اصفهان و تهران.

ولی فک کنم نمیتونم برم :( الان دانشجوی مجازی هستم ورودی ۸۸ و البته یه سال و نیم دو سال دیگه هم دارم هنوز٬ نمیدونم از نظر معافیت تحصیلی میتونم ثبت نام کنم روزانه و همزمان ادامه بدم؟ چون مجازی نوبت دوم محسوب میشه. کسی اطلاع داشت واقعا ممنون میشم بگه :n16:

قوانین نظام وظیفه هی عوض میشه! بهتره بری از خودشون بپرسی. اما اگه انصراف بدی 1 بار بهت فرصت میدن رشته دیگه بخونی. اما تاکید میکنم بری از نظام وظیفه سوال کنی. انشاالله موفق باشی...

atoofy
12-09-2013, 14:04
قوانین نظام وظیفه هی عوض میشه! بهتره بری از خودشون بپرسی. اما اگه انصراف بدی 1 بار بهت فرصت میدن رشته دیگه بخونی. اما تاکید میکنم بری از نظام وظیفه سوال کنی. انشاالله موفق باشی...

خیلی ممنون.
این رشته فعلی مهندسی رو نمیخوام انصراف بدم. حتما میرم ازشون میپرسم. یه تلفن گویای ۰۹۶۸۰ هم گذاشتن با مشاوره و مشاوره غیر حضوری از روی سایت که ماشالله هیچکدوم کار نمیکنه!

این که کدوم رتبه اصلی بود و تاثیر داشت تو گزینش چی؟ رتبه کل در سهمیه بود یا رتبه منطقه ۱ چون دانشگاه محل تحصیل هم از منطقه ۱ انتخاب کرده بودم؟

Apocalypse Now
13-09-2013, 03:56
خیلی ممنون.
این رشته فعلی مهندسی رو نمیخوام انصراف بدم. حتما میرم ازشون میپرسم. یه تلفن گویای ۰۹۶۸۰ هم گذاشتن با مشاوره و مشاوره غیر حضوری از روی سایت که ماشالله هیچکدوم کار نمیکنه!

این که کدوم رتبه اصلی بود و تاثیر داشت تو گزینش چی؟ رتبه کل در سهمیه بود یا رتبه منطقه ۱ چون دانشگاه محل تحصیل هم از منطقه ۱ انتخاب کرده بودم؟
رتبه اصلیت همون رتبه کل در سهمیه س. اما رتبه در زیرگروه اول مهم تر و دخیل تر برای انتخاب رشته س

mohammadirani
13-09-2013, 15:05
پست حذف شود

Reza_994
20-09-2013, 03:26
دانشگاه تهران کسی هست اینجا ؟ (اسپانیایی ) یا هر زبانی ؟

Georges St-Pierre
30-10-2013, 14:08
دوستان من امسال میخوام بخونم برای کنکور زبان ...
سراسری هم میدم اما تمرکزم رو میخوام بذارم روی زبان به خاطر علاقه ...
فقط خواستم برم کلاس اما دقیقا نمیدونم کجا برم ... کلاس کنکوری واسه زبان هست ؟ در مورد کنکورش توضیح میدید ؟
ممنون میشم کلا رهنمایم کنید ...
~~~
من پیش دانشگاهیم تموم شده ( تجربی ) و تا سال دیگه گواهی اشتغال به تحصیل دارم ...

Apocalypse Now
30-10-2013, 18:37
دوستان من امسال میخوام بخونم برای کنکور زبان ...
سراسری هم میدم اما تمرکزم رو میخوام بذارم روی زبان به خاطر علاقه ...
فقط خواستم برم کلاس اما دقیقا نمیدونم کجا برم ... کلاس کنکوری واسه زبان هست ؟ در مورد کنکورش توضیح میدید ؟
ممنون میشم کلا رهنمایم کنید ...
~~~
من پیش دانشگاهیم تموم شده ( تجربی ) و تا سال دیگه گواهی اشتغال به تحصیل دارم ...

ببین دوست عزیز، کنکور زبان توی ایران منبع و کتاب خاصی نداره... باید سطح زبانتون کمی بالا باشه. کتاب خاصی واقعا نیس ک بهتون معرفی کنم..اما سعی کن دایره لغاتتو ببر بالا. خیلی مهمه. کتابهای ۵۰۴ و لغات تافل و... بخون. کتاب gramer in use رو بخون.
و یه نکته بسیار بسیار مهم اینکه دروس عمومی رو خوب بزن. خیلی مهمن عمومیا. ادبیات و عربی و دین و زندگی.
موفق باشی...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Georges St-Pierre
30-10-2013, 20:28
مرسی یعنی کلاسی به عنوان کلاس زبان برای کنکور وجود نداره ؟ کتابای انگلیسی دبیرستان و پیش رو مطالعه نکنم ؟
من خودم خواستم عمومی هارو توی خونه بخونم و برای خود زبان برم یه کلاس در کنار مطالعه خودم ...
کتاب 504 رو هم دارم ... کلا لغات فکر نکنم مشکل خاصی داشته باشم ...
بعد دوستانی که رفتن دانشگاه راضی هستن ؟

Apocalypse Now
30-10-2013, 22:15
بخون.. کتابای زبان دبیرستان هم بخون. لغت هرچی میتونی بخون.
کلاس هم اگه واقعا مفید و خوبش بیرون هست برو..
من خودم دانشجوی ترم ۱ زبانم. ورودی امسالم. دانشگاه دولتی زنجان. خیلی خوبه ولی سطح بالاس...همه شاخن ماشاالله :))

Georges St-Pierre
02-11-2013, 18:20
امروز با مشاورمون صحبت کردم ... خیلی بد گفت از زبان !
طوری که بیخیالش شم ... میگفت آینده آنچنانی نداره ...
آلان دو دل شدم ... نمیدونم تمرکز رو زبان که علاقه دارم بکنم یا تجربیه بدون علاقه ...

rz21
02-11-2013, 20:41
امروز با مشاورمون صحبت کردم ... خیلی بد گفت از زبان !
طوری که بیخیالش شم ... میگفت آینده آنچنانی نداره ...
آلان دو دل شدم ... نمیدونم تمرکز رو زبان که علاقه دارم بکنم یا تجربیه بدون علاقه ...

منم مثل شما بودم،دو ترم عمران آزاد خوندم،مترجمی دولتی قبول شدم...الان از خوابگاه جهرم دارم پست می دم..خیلی خیلی خیلی بیشتر از عمران راضی هستم.تازه اگر درس خون باشی و ارشد به بالا بگیری چرا که کار نباشه؟(مترجمی)

Apocalypse Now
03-11-2013, 07:39
داداش من خودم هم مثل این دوستمون دانشجو انصرافی دانشگاه آزادم. مدیریت میخوندم.
الان دولتی زنجان زبان میخونم.
فقط اینو میتونم بگم علاقه تو که بچسبی، موفقی. اینم یادت باشه واسه آدم زرنگ همیشه کار هست. مهم نیس رشته ت چیه.
شما اگه چیزی غیر از علاقه تو بخونی وسطاش پشیمون میشی. اینم بدون الان متاسفانه وضعیت کشور طوریه که هر رشته ای بخونی ممکنه بیکار باشی.
خدا شاهده رفیقم لیسانس برق از دانشگاه دولتی زنجان داره الان سوپر مارکت وا کرده... نا امیدت نمیکنم..خواستم با حقایق روبرو بشی..
برو دنبال علاقه ت... مشاور نشسته اونجا و نفسش از جای گرم درمیاد..

Ghazaleh-s
13-11-2013, 23:15
سلام
كسي ميتونه اينجا به من كمك كنه؟
من رشتم تجربيه و دبي زندگي ميكنم ولي متاسفانه اينجا هيچ امكاناتي مثل كتاب و كلاس كنكور نداريم و من هنوز شروع به خوندن نكردم.
عاشق زبانم مخصوصا مترجمي ولي هيچ اطلاعاتي درباره كنكور ندارم . معلم ها و مشاورامونم كه ماشاالله هيچي بارشون نيست:n14:
نوشته بودين براي كنكور زبان يه زبان تخصصي هست كه بايد خوند اگه ميشه راهنمايي كنيد چه كتابايي رو بايد بخونم ممنون ميشم.
يعني از الان من ميرسم كتابا رو تموم كنم؟
اينجا منطقه ٣ حساب ميشه مزيتش چيه؟
ازادم قبول بشم مهم نيست فقط دوست دارم مترجمي اونم تو ايران بخونم.

alavi71
14-11-2013, 21:20
سلام
كسي ميتونه اينجا به من كمك كنه؟
من رشتم تجربيه و دبي زندگي ميكنم ولي متاسفانه اينجا هيچ امكاناتي مثل كتاب و كلاس كنكور نداريم و من هنوز شروع به خوندن نكردم.
عاشق زبانم مخصوصا مترجمي ولي هيچ اطلاعاتي درباره كنكور ندارم . معلم ها و مشاورامونم كه ماشاالله هيچي بارشون نيست:n14:
نوشته بودين براي كنكور زبان يه زبان تخصصي هست كه بايد خوند اگه ميشه راهنمايي كنيد چه كتابايي رو بايد بخونم ممنون ميشم.
يعني از الان من ميرسم كتابا رو تموم كنم؟
اينجا منطقه ٣ حساب ميشه مزيتش چيه؟
ازادم قبول بشم مهم نيست فقط دوست دارم مترجمي اونم تو ايران بخونم.

سلام
بله در صورتی که 2 سال ساکن کشوری جز ایران بوده باشد منطقه 3 محسوب میشوید ....
بیشترین تاثیر مثبت را منطقه 3 دارد ....
کتابهای تخصصی منحصرا زبان-مبتکران و گاج کتابهای خوبی هستند ...
ضمن اینکه حتما سوالات کنکورهای قبل را برای فهمیدن سبک سوالات مطالعه کنید ...

Ghazaleh-s
14-11-2013, 23:41
سلام
بله در صورتی که 2 سال ساکن کشوری جز ایران بوده باشد منطقه 3 محسوب میشوید ....
بیشترین تاثیر مثبت را منطقه 3 دارد ....
کتابهای تخصصی منحصرا زبان-مبتکران و گاج کتابهای خوبی هستند ...
ضمن اینکه حتما سوالات کنکورهای قبل را برای فهمیدن سبک سوالات مطالعه کنید ...
ممنون از راهنماييتون:n16:

mohrd
09-12-2013, 20:50
سلام دوستان.
رتبه کنکور زبان تاثیری روی قبولی رشته‌های دیگه (ریاضی-تجربی) نداره؟

constant_boy23
10-12-2013, 00:22
سلام دوستان.
رتبه کنکور زبان تاثیری روی قبولی رشته‌های دیگه (ریاضی-تجربی) نداره؟

خير - به هيچ وجه . كاملا جدا از هم هستند و هيچ ربطي به هم ندارند

8-1kel
12-12-2013, 20:56
سلام
برا تربیت معلم از هر درس حدودا چندتا سوال رو باید درست زد؟ممنون

Ghost1375
19-12-2013, 21:48
سلام.ببخشید برای قبولی زبان اسپانیایی دانشگاه علامه چه درصد هایی لازم هست؟
زبان تخصصی که نداره ؟ چون توی دفترچه گفته فقط برای آلمانی و فرانسه و انگلیسی تخصصی هست...

asf68
17-02-2014, 19:17
سلام
دوستان میخوام امسال زبان سراسری شرکت کنم لیسانس غیر مرتبط دارم .نظرتون جیه؟

mr.rad
08-03-2014, 20:37
ببخشید که تاپیک رو بالا می کشم!
آقا من بدجوری موندم! به زبان علاقه دارم ولی از طرفی از هرکی می پرسم می گه نرو! بازار کار نداره و...
میگن با فوق لیسانس میشه استاد دانشگاه شد، در اینصورت هم درآمد نداره؟
میشه لطف کنید درآمد استاد دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه رو بگید؟
+ مقداری راجب درآمدی که از معلمی و استادی در آموزشگاه های خصوصی کسب میشه و ترجمه و...

Apocalypse Now
09-03-2014, 12:19
ببخشید که تاپیک رو بالا می کشم!
آقا من بدجوری موندم! به زبان علاقه دارم ولی از طرفی از هرکی می پرسم می گه نرو! بازار کار نداره و...
میگن با فوق لیسانس میشه استاد دانشگاه شد، در اینصورت هم درآمد نداره؟
میشه لطف کنید درآمد استاد دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه رو بگید؟
+ مقداری راجب درآمدی که از معلمی و استادی در آموزشگاه های خصوصی کسب میشه و ترجمه و...

اول از هر چیزی بگم، با این وضع مملکت، هیچ رشته ای براش کار نیس. چون کشور از دانشجو و فارغ التحصیل اشباع شده... متاسفانه بیشتر هم فارغ التحصیلان بی سواد...
شما اگه واقعا اگه علاقه داری برو دنبالش.
زمونه به من ثابت کرد اگه بری دنبال علاقه ت موفقی.. من دانشگاه آزاد مدیریت میخوندم و نتونستم ادامه بدم.انصراف دادم و الان دانشگاه دولتی زنجان مترجمی زبان میخونم.خیلی بهتره.
آینده شغلی ش هم خیلی خوبه البته اگه عرضه داشته باشی! تدریس تو آموزشگاه ها زیاد نون توش نیس.. ساعتی ۳ یا ۷ تومنه. که رفته رفته بیشتر میشه.
اما ترجمه پول خوبی داره. البته بهتره به فکر استخدام شدن باشید و ترجمه خرده نکنید..
در کل اگه واقعا علاقه داری برو.. انشاالله حتما موفق میشی و اینو یادت باشه واسه آدم زرنگ همیشه کار هست...مهم جربزه س نه رشته ...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

rz21
09-03-2014, 21:23
اول از هر چیزی بگم، با این وضع مملکت، هیچ رشته ای براش کار نیس. چون کشور از دانشجو و فارغ التحصیل اشباع شده... متاسفانه بیشتر هم فارغ التحصیلان بی سواد...
شما اگه واقعا اگه علاقه داری برو دنبالش.
زمونه به من ثابت کرد اگه بری دنبال علاقه ت موفقی.. من دانشگاه آزاد مدیریت میخوندم و نتونستم ادامه بدم.انصراف دادم و الان دانشگاه دولتی زنجان مترجمی زبان میخونم.خیلی بهتره.
آینده شغلی ش هم خیلی خوبه البته اگه عرضه داشته باشی! تدریس تو آموزشگاه ها زیاد نون توش نیس.. ساعتی ۳ یا ۷ تومنه. که رفته رفته بیشتر میشه.
اما ترجمه پول خوبی داره. البته بهتره به فکر استخدام شدن باشید و ترجمه خرده نکنید..
در کل اگه واقعا علاقه داری برو.. انشاالله حتما موفق میشی و اینو یادت باشه واسه آدم زرنگ همیشه کار هست...مهم جربزه س نه رشته ...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

تایید میشه...پست من رو توی صفحه ی قبل هم بخونی میدونی چی میگم!!
واقعا حرف اول رو علاقه میزنه...

sinister_374
04-05-2014, 14:15
سلام
از بین دوستان کسی میدونه که برای قبول شدن زبان دانشگاه اصفهان حدودا درسها رو چند درصد باید بزنیم؟
ممنون

New person
27-07-2014, 23:36
با سلام،

من امسال می رم پیش دانشگاهی، رشته ام ریاضی و فیزیکه و خیلی به درس زبان انگلیسی علاقمند هستم. همانطور که خودتون می دونید، علاوه بر کنکور سراسری، می توان کنکور زبان رو هم داد. سوالم اینه که می شه دوبار کنکور زبان داد؟؟!!

اگه پاسخ بدید، خیلی ممنون می شم......
:n01:

New person
31-07-2014, 20:31
سلام به دوستان عزیز،

حداقل بگید که ضریب دروس کنکور اختصاصی زبان چیه؟:n03::n28:

New person
31-07-2014, 20:32
سلام به دوستان عزیز،

smock-74
02-08-2014, 10:14
سلام به دوستان عزیز،

دوست عزیز معلومه در مورد کنکور چیزِ زیادی نمیدونی، شما میتونید هم کنکور زبان بدید و هم کنکور رشته خودتون ریاضی و فیزیک اما توصیه میکنم همین الان تصمیم بگیرید که به چه رشته ای علاقه دارید اما اگه واقعا به زبان انگلیسی علاقه دارید باید واسش خیلی درس بخونی و "حتما" تو کانون یا سنجش واسه ازمون هاش ثبت نام کن و طبق برنامشون پیش برو.
ضریب دروس ادبیات=4 عربی=2 دینی=3 زبان عمومی=2 زبان تخصصی=4
کلی وقت داری از همین الان با توکل به خدا شروع کن به خوندن، یادت نره کتاب 504 کلمه رو هم حتما بخونی کامل، زبان تخصصی طی این چند سال سخت و مفهومی شده پس تمام تلاشت رو بکن

krasusmh
07-08-2014, 00:12
من شرکت کردم اصلا برای زبان نخوندم اما شرایط طوری شد که رفتم زبان . با 70 درصد زبان تخصصی . چمران قبول شدم الان زبان و ادبیات انگلیسی میخونم ساکن همین اهواز هم هستم . الانم مدتیه که شروع کردم به تدریس . علافه ... فقط علافه . واسه پول سمت هیچ رشته ای نرید .

smock-74
07-08-2014, 10:23
دوست عزیز با مدرک رشته ادبیات زبان انگلیسی میشه تدریس یا ترجمه کرد و یا مترجم شد (به طور رسمی)؟؟

bahador2009
07-08-2014, 16:06
سلام دوستان یک سوال مهم دارم.
وضعیت خوابگاه دانشگاه تهران بهتره یا علامه یعنی کدومشون راحت تر خوابگاه میدن ؟

مرسی

Web30
09-08-2014, 10:03
سلام دوستان یک سوال مهم دارم.
وضعیت خوابگاه دانشگاه تهران بهتره یا علامه یعنی کدومشون راحت تر خوابگاه میدن ؟

مرسی

سلام

دانشگاه تهران

fabregasmm
12-08-2014, 19:08
سلام دوستان
اگه کسی که زبان رو فقط در حد دبیرستان بلد باشه بره رشته اموزش زبان زیاد به مشکل می خوره ؟؟ درسا از همون اول تخصصی هست ؟؟
دانشگاه های معروف هم نه

rz21
12-08-2014, 19:42
سلام دوستان
اگه کسی که زبان رو فقط در حد دبیرستان بلد باشه بره رشته اموزش زبان زیاد به مشکل می خوره ؟؟ درسا از همون اول تخصصی هست ؟؟
دانشگاه های معروف هم نه

نظر من میشنوی اگر در حد اینکه یک جمله کامل رو نتوتی بنویسی نرو.
باید وارد باشی.
من خودم مترجمی هستم.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk 2

farzan311
08-09-2014, 21:58
خوب این تاپیک دوست داشتنی رو با یه خبر خوب میارم بالا:n02:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

smock-74
11-09-2014, 04:45
افرین farzan311 تبریک میگم ایشالله تو تمام مراحل زندگیت همینطور موفق باشی
منم پارسال قبول نشدم روزانه اما امسال با توکل بر خدا موفق شدم دانشگاه قم روزانه دربیام :n01:
فقط امیدوارم در اون حدی باشه که راضیم کنه

farzan311
12-09-2014, 13:57
افرین farzan311 تبریک میگم ایشالله تو تمام مراحل زندگیت همینطور موفق باشی
منم پارسال قبول نشدم روزانه اما امسال با توکل بر خدا موفق شدم دانشگاه قم روزانه دربیام :n01:
فقط امیدوارم در اون حدی باشه که راضیم کنه
ممنون عزیز
در مقطع کارشناسی زیاد دانشگاه مهم نیست
مهم خود فرد هست و همه اگه تلاش کنند میتونند ارشد جای خوب قبول بشند

krasusmh
12-09-2014, 21:14
ممنون عزیز
در مقطع کارشناسی زیاد دانشگاه مهم نیست
مهم خود فرد هست و همه اگه تلاش کنند میتونند ارشد جای خوب قبول بشند
تایید میشه . به علاوه کلا دانشگاه مهم نیست . خود آدم باید دنبال درسش باشه .

mona @
27-09-2014, 19:45
دوستانی که امسال تونستین مترجمی یا ادبیات دانشگاه تهران قبول بشین میشه بگین از کدوم منابع و کتابها استفاده کردین؟

alp13
24-12-2014, 18:54
از ما که گذشت سر جدتون واسه کل کل با دوست آشنا اون گزینه علاقمندی رشته زبان رو در صورتی که به این رشته علاقه ندارید نزنید
به خدا اگه دانشگاه قبول نشید ( تورشته خودتون ریاضی / تجربی / انسانی ) هیچ اتفاقی نمی افته یک سال معطل میشی ولی این یک سال با تلاش و پشتکار می تونید تو رشته خودتون و بهترین شهر و دانشگاه قبول بشید

الکی میایید بعد دو ترم انصراف میدید کسایی رو هم که علاقه دارن به این رشته رو ناامید می کنید

(مختص ورودی های 94 که هر جور شده دوست دارن یک دانشگاهی باشه برن چهار سال وقت بگذرونن )

Zendegi95
01-08-2015, 03:33
چرا این تایپیک دیگه فعال نیست
کسی برای سال 95 زبان برنامه ای نداره ؟

Zendegi95
01-08-2015, 10:57
اگر این تایپیک فعالیت ندارد . با اجازه تایپیک جدید برای زبان سال 95 درست کنم

فرستاده شده از GT-I9300ِ من با Tapatalk

miladio
22-10-2015, 01:01
دوستان این نصیحت رو از من داشته باشید. برای رشته زبان دانشگاه فرهنگیان رو فراموش نکنید. دانشگاه تهران هم برید بعد از فارغ التحصیلی برای کار به مشکل بر میخورید. اما دانشگاه فرهنگیان از همون اول تحصیل بورسیه میشید...

Sent from my HTC One max using Tapatalk

hosseindh_90
07-11-2015, 13:45
دوستانی که قصد شرکت در کنکور منحصرا زبان رو در رشته آلمانی دارند منابع پیشنهادی برای مطالعه به صورت زیر می باشد:

کل کتاب های دبیرستان زبان المانی

و دو کتاب زیر:
die Gelbe aktuell) Lehr –und Übungsbuch der deutschen Grammatik
Grundwortschatz Deutsch

امیدوارم استارت فعالیت این تاپیک دوباره زده شود

elhaam77
02-03-2016, 13:52
سلام
من رشته ای انسانی سال نهایی ام میخواستم ببینم دروس سال نهایی تو کنکور زبانم اثر داره یا نه؟؟؟

Deha.z
04-05-2016, 10:59
سلام.برای قبول شدن دررشته مترجمی زبان دانشگاه تبریز بایدچه رتبه ای درمنطقه2اورد؟؟؟؟؟؟؟؟

alp13
09-05-2016, 20:20
سلام.برای قبول شدن دررشته مترجمی زبان دانشگاه تبریز بایدچه رتبه ای درمنطقه2اورد؟؟؟؟؟؟؟؟

دروس عمومی بالای 60 درصد
تخصصی حدود 40 درصد
بزنی خیلی شانس داری از دانشکاههای سراسری قبول بشی

من چهار سال پیش که کنکور دادم
دینی و زبان عمومی حدودا 60 درصد بود
تخصصی 40 درصد
ادبیات و عربی پایین بود باعث شد سراسری تبریز قبول نشم

از سراسری اردبیل قبول شدم آموزش

دوست عزیز بیش تر روی عمومی کار کن متاسفانه تو کنکور کارشناسی ملاک اصلی زبان تخصصی نیست میای میبینی دانشگاه سراسری 80 درصد کلاس با سطح زبانی پایین قبول شدن چرا چون و عمومی عالین

دیگه اینکه از عربی و دینی یکی میاد سراسری قبول میشه تصیمیم غیر عقلانی هست باید سوخت و ساخت

adreno
04-10-2016, 17:32
سلام
اگه کسی هنوز به این تاپیک سر میزنه اعلام حضور کنه:n02:

adreno
04-10-2016, 17:38
با این که مدتیه کسی نمیاد ولی باز من می نویسم
امسال کنکور منحصرا زبان شرکت کردم و هدفم هم تربیت معلمی بود که متاسفانه برنداشتن
حالا از یه جای دیگه دراومدم
اما خدا اون کسی رو که بومی کرد دانشگاه فرهنگیان رو لعنت کنه که مسیر زندگیم تغییر کرد
شهر ما 90 درصد روستا هستش و هر کی رو میشناسم معلمه و تو 5 سال گذشته شهرمون فقط یه دبیر شیمی برداشته با رتبه 16000 منطقه 2 زیر گروه 1
اما من با رتبه 1003 منطقه 2 زیر گروه 1 نتونستم دبیری زبان رو بزنم چون ظرفیت نداشت تا 10 سال آینده هم فکر نکنم شهرمون برداره

adreno
04-10-2016, 17:47
منابع هم معرفی کنم:

معارف: دین و زندگی خط ویزه گاج طلایی (چاپ قدیم ترجیحا)+میکرو طبقه بندی گاج جامع طوسی
__________________________________________________ __________________________________________________ _____________________
ادبیات : ادبیات موضوعی گاج + قرابت معنایی هامون سبطی + املا هامون سطی (نشر دریافت)+ زبان فارسی مبحثی الگو + تاریخ ادبیات رمزینه
__________________________________________________ __________________________________________________ _____________________
عربی : عربی ها محوری 1 و 2 و 3 + عربی سفید گاج
زبان انگلیسی(عمومی و تخصصی) : کتاب های مبحثی خط سفید شامل Grammer+Vocabulary+Reading
اسم کامل کتابای خط سفید رو نمی دونم برید تو سایتش پیدا می کنید
+Essential Word For Ielts and Toefl
+4000 Essential Words By Paul Nation

من تضمین میکنم هر کسی با بهره هوشی 75 و بالاتر :n02: اینا رو بخونه 3 سه رقمی و حتی دو رقمی بیاره

من خودم نتونستم زیاد خوب مطالعه کنم نصف کتاباش رو نرسیدم

امیدوارم همه تون به آروزها و خواسته هاتون برسین

adreno
05-10-2016, 00:11
تاپیک مرده آیا؟

adreno
05-10-2016, 00:15
کسی نبود ؟

- - - Updated - - -

واسه افزایش پست جای خوبیه!!:n10:

- - - Updated - - -

واسه همینه تاپیک های غیر فعاله قفل میکنن!:n33:

adreno
08-10-2016, 08:47
منابع هم معرفی کنم:

معارف: دین و زندگی خط ویزه گاج طلایی (چاپ قدیم ترجیحا)+میکرو طبقه بندی گاج جامع طوسی
ادبیات : ادبیات موضوعی گاج + قرابت معنایی هامون سبطی + املا هامون سطی (نشر دریافت)+ زبان فارسی مبحثی الگو + تاریخ ادبیات رمزینه
عربی : عربی ها محوری 1 و 2 و 3 + عربی سفید گاج
زبان انگلیسی(عمومی و تخصصی) : کتاب های مبحثی خط سفید شامل Grammer+Vocabulary+Reading
اسم کامل کتابای خط سفید رو نمی دونم برید تو سایتش پیدا می کنید
+Essential Word For Ielts and Toefl
+4000 Essential Words By Paul Nation

من تضمین میکنم هر کسی با بهره هوشی 75 و بالاتر :n02:
اینا رو بخونه 3 سه رقمی و حتی دو رقمی بیاره

من خودم نتونستم زیاد خوب مطالعه کنم نصف کتاباش رو نرسیدم

امیدوارم همه تون به آروزها و خواسته هاتون برسین

shayan0o21
08-10-2016, 13:03
من به آرزوم رسیدم دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان قبول شدم
2 سال شرکت کردم امسال قبول شدم خدا رو شکر:n12:

adreno
09-10-2016, 21:40
من به آرزوم رسیدم دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان قبول شدم
2 سال شرکت کردم امسال قبول شدم خدا رو شکر:n12:
شما خانم هستین دیگه؟
من به خاطر سربازی نتونستم بمونم
آرزوم هم دبیری زبان فرهنگیان بود
اما شهرمون حتی 1 نفر هم چه زن یا مرد برنداشت
امکان انتخاب شهرهای دیگه هم به علت بومی گزینی وجود نداشت
منم نمی تونستم واسه سال بعدش بمونم معافیتم داشت تموم می شد
شما کلاس زبان میرفتین؟
من بدون اینکه کلاسی برم مترجمی قزوین قبول شدم با رتبه 700 منطقه 2 زیرگروه 1 و سطح مکالمه بچه های دیگه خیلی بهتره از منه همشون از مهد کودک زبون خوندن این انصاف نیست که وضع مالی ما زیاد خوب نیست و نمی تونستم از عهده مخارج کلاس زبان بربیام و حالا دارم ضربه شو می خورم
به نظر شما مکالمه ام رو می تونم تقویت کنم تا آخر ترم؟ نصیحتی توصیه ای ؟ چیزی ؟

shayan0o21
09-10-2016, 21:49
شما خانم هستین دیگه؟
من به خاطر سربازی نتونستم بمونم
آرزوم هم دبیری زبان فرهنگیان بود
اما شهرمون حتی 1 نفر هم چه زن یا مرد برنداشت
امکان انتخاب شهرهای دیگه هم به علت بومی گزینی وجود نداشت
منم نمی تونستم واسه سال بعدش بمونم معافیتم داشت تموم می شد
شما کلاس زبان میرفتین؟
من بدون اینکه کلاسی برم مترجمی قزوین قبول شدم با رتبه 700 منطقه 2 زیرگروه 1 و سطح مکالمه بچه های دیگه خیلی بهتره از منه همشون از مهد کودک زبون خوندن این انصاف نیست که وضع مالی ما زیاد خوب نیست و نمی تونستم از عهده مخارج کلاس زبان بربیام و حالا دارم ضربه شو می خورم
به نظر شما مکالمه ام رو می تونم تقویت کنم تا آخر ترم؟ نصیحتی توصیه ای ؟ چیزی ؟
مرد هستم داداش گلم :n02:
بله حدود پنج سال
توی کلاس ها همه یا مدرس زبان هستند یا حداقل پنج یا شش سال زبان میرفتن !
منم مثل شما حدود سه یا چهار سال زبان رو متاسفانه نتونستم کار کنم به خصوص مکالمه ولی الان که توی کلاس ها داره به خصوص روی این موضوع مکالمه کار میشه اولین کمبودی که حس میکنم هست دانستن دایره لغات ! و مرور شون !
کاملا کمبود این دو تا رو حس کردم که چقدر نیاز هست توی مکالمه
بعد از این که بحث گرامر و ... پیش میاد
ولی به نظر خودم اول لغات تا جایی که میتونید یاد بگیر
حتی شده ده تا یاد بگیر ولی ده تا رو طوری یاد بگیر تا عمر داری یادت نره نه اینکه هزار تا بخونی فرداش یادت بره

adreno
10-10-2016, 01:25
مرد هستم داداش گلم :n02:
بله حدود پنج سال
توی کلاس ها همه یا مدرس زبان هستند یا حداقل پنج یا شش سال زبان میرفتن !
منم مثل شما حدود سه یا چهار سال زبان رو متاسفانه نتونستم کار کنم به خصوص مکالمه ولی الان که توی کلاس ها داره به خصوص روی این موضوع مکالمه کار میشه اولین کمبودی که حس میکنم هست دانستن دایره لغات ! و مرور شون !
کاملا کمبود این دو تا رو حس کردم که چقدر نیاز هست توی مکالمه
بعد از این که بحث گرامر و ... پیش میاد
ولی به نظر خودم اول لغات تا جایی که میتونید یاد بگیر
حتی شده ده تا یاد بگیر ولی ده تا رو طوری یاد بگیر تا عمر داری یادت نره نه اینکه هزار تا بخونی فرداش یادت بره
شرمنده :n31:
خیلی ممنون که پاسخ دادین

adreno
16-10-2016, 16:54
سلام
همینجوری گفتم یه پستی بدیم
الآن تو خوابگاه ام خیلی ام خسته و حس غروب روزهای جمعه
خلاصه گفتم یه چی گفته باشم

adreno
16-10-2016, 16:56
سلام
هر صفخه 10 تا پست جا داره

adreno
16-10-2016, 17:08
از دوستان کسی کنکور زبان داره واسه سال 96
ای کاش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان از حالا مشخص بود تا اگه ظرفیت داشت واسه سال دیگه بمونم
اگه واسه سال دیگه دانشگاه فرهنگیان قبول شم و از رشته فعلیم انصراف ندم میتونم برم؟

adreno
16-10-2016, 17:11
.................................................. ....

adreno
09-11-2016, 23:52
بله ظاهرا تاپیک مرده

adreno
09-11-2016, 23:54
من تمام این تاپیک رو از صفحه 1 تا 108 خوندم و تو تصمیم گیری برای انتخاب رشته خیلی تاثیر داشت

adreno
09-11-2016, 23:58
............................................

adreno
19-11-2016, 12:07
.................................................. ..........................................

bahar m.b
25-12-2016, 15:20
سلام. من دانش آموز رشته ی انسانی ام از اولم تمام هدفم زبان انگلیسی بوده من عاشق زبانم توی مدرسه و کلاس زبانم همیشه از بقیه ی بچه ها بالاتر بودمو نمره ی عالی گرفتم. اما اینجوری ک شما میگین انگار قبول شدن یه دانشگاه خوب و رشته ی ادبیات زبان کار هر کسی نیست من خیلی استرس گرفتم.تو کرجم زندگی میکنم. دوس داشتم یکی از دانشگاهای دولتی تهران رشته ی ادبیات زبان قبول بشم. کلاس زبانم کتاب american English File رو میخونم. دو سال تا کنکورم مونده اصلا هم به رشته ی انسانی فکر نکردم و تنها فکرم زبانه اگه زبان قبول نشم یا یه دانشگاه دور قبول شم که خیلی بد میشه:n35: به نظر شما من از کی شروع کنم به خوندن کتابای 504 واژه یا امثال اینا میتونم به هدفم برسم؟ خیلی ممنونم اگه جواب بدید

adreno
29-12-2016, 13:19
سلام. من دانش آموز رشته ی انسانی ام از اولم تمام هدفم زبان انگلیسی بوده من عاشق زبانم توی مدرسه و کلاس زبانم همیشه از بقیه ی بچه ها بالاتر بودمو نمره ی عالی گرفتم. اما اینجوری ک شما میگین انگار قبول شدن یه دانشگاه خوب و رشته ی ادبیات زبان کار هر کسی نیست من خیلی استرس گرفتم.تو کرجم زندگی میکنم. دوس داشتم یکی از دانشگاهای دولتی تهران رشته ی ادبیات زبان قبول بشم. کلاس زبانم کتاب american English File رو میخونم. دو سال تا کنکورم مونده اصلا هم به رشته ی انسانی فکر نکردم و تنها فکرم زبانه اگه زبان قبول نشم یا یه دانشگاه دور قبول شم که خیلی بد میشه:n35: به نظر شما من از کی شروع کنم به خوندن کتابای 504 واژه یا امثال اینا میتونم به هدفم برسم؟ خیلی ممنونم اگه جواب بدید
سلام
نه قبول شدن اصلا سخت نیست
اما ادامه تحصیل تو این رشته کار هر کسی نیست
انصرافی ها تعداشون زیاده
شما اگه هیچی هم نخونده باشین همین الآن شروع کنید حتما قبولید
بیشتر روی عمومی ها به خصوص عربی و ادبیات تمرکز کنید
من خودم مترجمی ترم 1 هستم تو خمینی قزوین : فعلا سخت ترین واحدمون زبان فارسی ـه که یه استاد عوضی برامون افتاده
اگه تصمیم تون جدی هستش می تونم چند تا منبع معرفی کنم که رتبه دو رقمی بیارید ولی باید همه شو مسلط باشید
اگه سوالی داشتید در خدمتم
همین جا می تونید pv بفرستید

البته امتحانات نزدیکه و ممکنه زیاد در دسترس نباشم

adreno
08-01-2017, 01:22
اگه هنوز کسی این تاپیک رو می خونه باید بهش بگم
اگه این رشته رو انتخاب می کنین باید بتونید تموم سرکوفت هایی که فامیل هاتون خواهند زند رو تحمل کنید

adreno
18-01-2017, 15:03
گه می خورین پست منو حذف می کنین دیوثا
فکر کردین کی هستین
در مورد هر چی بخوام پست می ذارم چی بی ربط یا باربط به تاپیک ننه قهبه ها

adreno
31-01-2017, 03:26
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

adreno
08-02-2017, 17:18
اااااااااااااااا نشود ................................

Ghaioom
09-02-2017, 10:43
سلام
ببخشید شماره سریال ثبت نام برای کنکور زبان رو از کجا باید خرید تو سایت سنجش نیس چرا ؟!!! یا من بلد نیستم؟!!

تیک اینو :

39 - علاقمند به شرکت در گروه آزمایشی زبان های خارجی می باشم.

میزنم بعد شماره سریال میخواد که بین کارتهای اعتباری نیست خریدش چرا؟!!

ویرایش:
دوستان حل شد . با خرید یه کارت اعتباری کنکور سراسری دیگه:n16:

adreno
13-04-2017, 20:56
:n21::n21::n21::n21::n21::n21::n21::n21::n21::n21: :n34::n34::n34::n34::n34::n34::n34::n34::n35::n35: :n35::n35::n35::n35::n35::n35::n35::n35::n27::n27: :n27::n27::n27::n41::n41::n41::n41::n41::n41::n41: :n39::n39::n39::n39::n39::n39::n39::n39:

adreno
03-07-2017, 15:09
:n02::n09::n10::n11::n25::n26::n26::n26::n26::n26: :n26::n26::n26::n26::n26::n26::n26::n26::n26::n26: :n26::n26::n26::n35:

adreno
11-09-2017, 00:01
هر از چندگاهی به این تاپیک سر می زنم اما ظاهرا دیگه این تاپیک فعال نیست