PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کنکور تخصصی زبان

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5

ananthisnameisz
11-09-2011, 17:41
سلام

آموزش زبان انگلیسی دانشگاه بجنورد روزانه

کسی اطلاعاتی راجع به دانشگاه داره؟ از سایتش که نتونستم چیزی بفهمم

avannn
11-09-2011, 23:26
من بودم کرج رو می‌رفتم، به خصوص اینکه ظاهراً شما خودتون ساکن کرج هم هستید ...
آزاد کرج بهترین دانشگاه آزاد کشوره ... (اگه جاش با علوم تحقیقات عوض نشده باشه باز)

شک نکنید سطح علمیش در حد روزانه هست ...
با توجه به نزدیکی مسیر و عدم نیاز به خوابگاه و ... آزاد انتخاب بهتریه ...

حالا اگه دوست دارید مستقل باشید یا زنجان از نظر هزینه‌ای براتون مناسب‌تره، روزانه هم می‌تونید برید
اما پدر یکی از دوستانم استاد دانشگاه زنجان بود، می‌گفت کادر علمی زبان دانشگاه زنجان از بدترین‌ها در کشور هستن !! (کاملاً حقیقت داره این موضوع) ...
فکر کنید هیأت علمیش یه دونه دکترا داره، بقیه فوق لیسانسن و استاداش هم اکثراً از پیام نور و ... میان ...
کلاً خیلی بد شنیدم از زبان این شهر ... به خصوص مترجمی ...

تبریک میگم رفیق ...
خیلی دوست داشتم علامه قبول شم ... حیف شد پارسال نشستم عمومی بخونم :(

مبارک باشه دادا :40:

خوشحال شدم برات ... واسه اینکه جا و رشته‌ای که دوست داشتی قبول شدی :10:

ممنون از توضیحات

بله خودم کرج هستم

همین آزاد رو میرم :20:

uni
12-09-2011, 07:27
سلام
منم ادبیات انگلیسی علامه قبول شدم:20: ... اول همه ی فرانسه ها (ادبی ) رو زده بودم ولی قبول نشدم:41:

javidflasher
16-09-2011, 18:28
سلام دوستان برای قبولی مترجمی تو شهری مثل ارومیه
منطقه 2 باید چند شی ؟
قبول شدن تهران چی ؟

Hamid Hamid
16-09-2011, 21:32
سلام دوستان برای قبولی مترجمی تو شهری مثل ارومیه
منطقه 2 باید چند شی ؟
قبول شدن تهران چی ؟

با اين درصد ها ميتوني به راحتي قبول شي :

عربي 20

ادبيات 20

ديني 60

زبان انگليسي عمومي 70

زبان تخصصي 50

منطقه ي 1 رتبتون اگه 4000 بشه ميتونيد اروميه قبول شيد.

javidflasher
16-09-2011, 22:00
خیلی ممنون ولی من منتطه 2هستم بندرعباس

تهران چی ؟
یکم توضیح میدین لطفا ؟

ّF-O
17-09-2011, 08:45
برای اینکه تهران قبول بشی کافیه همه درصدات عمومی و اختصاصی بالای 50 باشه ...
عربی هم تاثیر خوبی در رتبه داره

mehdi2961
22-09-2011, 11:04
سلام

آموزش زبان انگلیسی دانشگاه بجنورد روزانه

کسی اطلاعاتی راجع به دانشگاه داره؟ از سایتش که نتونستم چیزی بفهمم

منم همین سوالو دارم
و اینکه اصلا چرا رشته آموزش زبان از مترجمی بهتره؟:31:

midnight1234
25-09-2011, 03:04
نتایج کنکور زبان دانشگاه ازاد کی می یاد؟؟؟
یکی از بچه ها گفت ازاد کرج قبول شده تو چند پست قبل مگه نتایج اومده!!!!!؟؟؟؟؟؟

avator20002000
25-09-2011, 12:39
نتایج کنکور زبان دانشگاه ازاد کی می یاد؟؟؟
یکی از بچه ها گفت ازاد کرج قبول شده تو چند پست قبل مگه نتایج اومده!!!!!؟؟؟؟؟؟
خیلی وفته اومده دوست عزیز شما برو سایت و نتایج رو ببین.

midnight1234
25-09-2011, 17:51
خیلی وفته اومده دوست عزیز شما برو سایت و نتایج رو ببین.
کدوم سایت؟؟ من رفتم sanjesh.org فقط دولتی و ... رو زده بود دانشگاه ازاد ناپیوسته رو پیدا نکردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هم کارشناسی ناپیوسته ازاد رو نزده..

midnight1234
25-09-2011, 23:51
کدوم سایت؟؟ من رفتم sanjesh.org فقط دولتی و ... رو زده بود دانشگاه ازاد ناپیوسته رو پیدا نکردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هم کارشناسی ناپیوسته ازاد رو نزده..
بچه ها جواب بدید دیگه! کجا و کی نتایج رو دادن ؟؟ سرکاریه نکنه! من امروز دو ساعت تو نت چرخیدم واقعا نمی دونم چی بگم !

midnight1234
27-09-2011, 00:53
لطفا دیگه اطلاعات غلط ندید و وقت مردم رو نگیرید اگه وقت خودتون بی ارزشه!
کارشناسی ناپیوسته ازاد هنوز اعلام نتایج نشده

alirecoba2
03-10-2011, 17:31
منم همین سوالو دارم
و اینکه اصلا چرا رشته آموزش زبان از مترجمی بهتره؟:31:
teaching دیگه اشباع شده ولی برا مترجم خوب همیشه کار هست
دانشگاه بجنورد هم سال اولشه این رشته رو میگیره من بودم نمیرفتم

avator20002000
05-10-2011, 14:07

بچه ها جواب بدید دیگه! کجا و کی نتایج رو دادن ؟؟ سرکاریه نکنه! من امروز دو ساعت تو نت چرخیدم واقعا نمی دونم چی بگم !

لطفا دیگه اطلاعات غلط ندید و وقت مردم رو نگیرید اگه وقت خودتون بی ارزشه!
کارشناسی ناپیوسته ازاد هنوز اعلام نتایج نشده
سایت سنجش مربوط به دانشگاه ازاد نیستش که.
شما تو سوالتون گفته بودید کنکور زبان نگفتید ناپیوسته.

pourya.3232
07-10-2011, 22:57
سلام به همه عزیزان :20:
من سوالی دارم که جوابش خیلی حیاتیه !
من پشت کنکوری هستم و یک سال کنکور دادم و قبول نشدم (درس نخوندم به دلیل علاقه ای که به رشتم ندارم :41: رشتم ریاضیه )
و خلاصه امسال ساله دومیه که میخوام کنکور بدم و در صورت قبول نشدن مجبورم برم سربازی :27:

آشنایان منو راهنمایی کردند و گفتند میتونی امسال کنکور زبان بدی

من که رشتم ریاضیه میتونم تو کنکور سراسری زبان شرکت کنم ؟ من غیر حضوری نوشتم . زبان پیش دانشگاهی جدا داره ؟ یعنی حتما باید پیش دانشگاهی مخصوص زبان رو بگذرونم ؟ امکانش هست ؟
میشه در مورد درسهاش توضیح بدید . بمن گفتند کتاب های عمومی هست مثل ادبیات و انگلیسی و دینی ...
بعد از اینکه کنکور قبول شدم چه رشته هایی دانشگاه میتونم برم ؟

بعد بنظرتون آزاد هم شرکت کنم ؟ (من امسال اصلا آزاد ثبت نام نکرده بودم و فقط سراسری دادم)

جواب شما اهمیت داره . میخوام همتون نظر بدید تا به نتیجه درست برسم :11:

avator20002000
08-10-2011, 10:25
سلام به همه عزیزان :20:
من سوالی دارم که جوابش خیلی حیاتیه !
من پشت کنکوری هستم و یک سال کنکور دادم و قبول نشدم (درس نخوندم به دلیل علاقه ای که به رشتم ندارم :41: رشتم ریاضیه )
و خلاصه امسال ساله دومیه که میخوام کنکور بدم و در صورت قبول نشدن مجبورم برم سربازی :27:

آشنایان منو راهنمایی کردند و گفتند میتونی امسال کنکور زبان بدی

من که رشتم ریاضیه میتونم تو کنکور سراسری زبان شرکت کنم ؟ من غیر حضوری نوشتم . زبان پیش دانشگاهی جدا داره ؟ یعنی حتما باید پیش دانشگاهی مخصوص زبان رو بگذرونم ؟ امکانش هست ؟
میشه در مورد درسهاش توضیح بدید . بمن گفتند کتاب های عمومی هست مثل ادبیات و انگلیسی و دینی ...
بعد از اینکه کنکور قبول شدم چه رشته هایی دانشگاه میتونم برم ؟

بعد بنظرتون آزاد هم شرکت کنم ؟ (من امسال اصلا آزاد ثبت نام نکرده بودم و فقط سراسری دادم)

جواب شما اهمیت داره . میخوام همتون نظر بدید تا به نتیجه درست برسم :11:
بله شما می تونی کنکور زبان شرکت کنی.فقط برای ازاد می تونی خود زبان رو شرکت کنی و برای سراسری میتونی هم زبان کنکور بدی هم ریاضی.نه زبان پیش دانشگاهی جدا نداره ولی یه سری جاها به صورت ویژه برای زبانی ها کار می کنن مثل خیلی از موسسه ها تو تهران.شما با هر پیش دانشگاهی می تونی شرکت کنی.امکانش هم هست.برای ازاد باید فقط همون عمومی ها (فارسی . دینی . عربی .زبان )رو بخونید+یه سری سوالای ازاد که الگوشو یاد بگیری.برای سراسری غیر از دروس عمومی زبان تخصصی هم ازتون امتحان می گیرن که ستجش خودش گفته منابعش ایناست:/head wayNew Bridging The Gap /504 /essensial grammer و .... اینا رو خودشون تو تلویزیون من شنیدم گفتن.اما اصلشو بخوای:کتابای دکتر شهاب اناری برای کنکور تخصصی زبان هستش که اگه اینو بخونی اونارم در کنارش 100 در 100 زبانتو خوب می زنی.اما حواست باشه تمامه توانتو رو زبان نزار فارسی هم تاثیر زیادی تو قبولیت داره.اگه خوب بخونی ازادو قبولی اگه عالی بخونی سراسری هم قبولی.ازاد زبانو خوب بزنی 100 % قبولی من ازمایشیمو زبان شرکت کردم به خاطر بالا زدن زبانم راحت قبول شدم مترجمی تهرانو ولی سراسری یکم فرق داره درسای دیگه هم مهمه ولی این نظر منه شاید کسی مخالف باشه با این ولی 100 زدن زبان عمومی سراسری مثل اب خوردن ولی ازاد یکمی باید روش کارشو بلد باشی چون از کتاب نیستش یه جورایی.
موفق باشی

pourya.3232
08-10-2011, 12:56
بله شما می تونی کنکور زبان شرکت کنی.فقط برای ازاد می تونی خود زبان رو شرکت کنی و برای سراسری میتونی هم زبان کنکور بدی هم ریاضی.نه زبان پیش دانشگاهی جدا نداره ولی یه سری جاها به صورت ویژه برای زبانی ها کار می کنن مثل خیلی از موسسه ها تو تهران.شما با هر پیش دانشگاهی می تونی شرکت کنی.امکانش هم هست.برای ازاد باید فقط همون عمومی ها (فارسی . دینی . عربی .زبان )رو بخونید+یه سری سوالای ازاد که الگوشو یاد بگیری.برای سراسری غیر از دروس عمومی زبان تخصصی هم ازتون امتحان می گیرن که ستجش خودش گفته منابعش ایناست:/head wayNew Bridging The Gap /504 /essensial grammer و .... اینا رو خودشون تو تلویزیون من شنیدم گفتن.اما اصلشو بخوای:کتابای دکتر شهاب اناری برای کنکور تخصصی زبان هستش که اگه اینو بخونی اونارم در کنارش 100 در 100 زبانتو خوب می زنی.اما حواست باشه تمامه توانتو رو زبان نزار فارسی هم تاثیر زیادی تو قبولیت داره.اگه خوب بخونی ازادو قبولی اگه عالی بخونی سراسری هم قبولی.ازاد زبانو خوب بزنی 100 % قبولی من ازمایشیمو زبان شرکت کردم به خاطر بالا زدن زبانم راحت قبول شدم مترجمی تهرانو ولی سراسری یکم فرق داره درسای دیگه هم مهمه ولی این نظر منه شاید کسی مخالف باشه با این ولی 100 زدن زبان عمومی سراسری مثل اب خوردن ولی ازاد یکمی باید روش کارشو بلد باشی چون از کتاب نیستش یه جورایی.
موفق باشی

خیلی ممنون :40::11:
من از صحبتاتون فهمیدم باید در هر صورت درسایی پیش دانشگاهی ریاضی رو بخونم . درسته ؟
یه چیزی میگم نخندید ولی من پارسال درسای دیفرانسیل و و فیزیک و هندسه که درسای پیش دانشگاهی هست رو نخوندم امتحان هم ندادم :41: یعنی کنکور رو فقط شرکت کردم در هر صورت قبول نمیشدم چون همه درسای پیش رو قبول نشدم
برای کنکور آزاد زبان حتما باید این درسا رو امتحان بدم ؟
عجب بدبختی شده :18: نگید تنبلی نخوندی علاقه نداشتم بیخودی رفتم ریاضی همش تقصیر پدرمه که میگفت ریاضی بخون قبول شدن راحت تره بعد دانشگاه برو هر رشته ای که دوست داری !

avator20002000
08-10-2011, 19:41
خیلی ممنون :40::11:
من از صحبتاتون فهمیدم باید در هر صورت درسایی پیش دانشگاهی ریاضی رو بخونم . درسته ؟
یه چیزی میگم نخندید ولی من پارسال درسای دیفرانسیل و و فیزیک و هندسه که درسای پیش دانشگاهی هست رو نخوندم امتحان هم ندادم :41: یعنی کنکور رو فقط شرکت کردم در هر صورت قبول نمیشدم چون همه درسای پیش رو قبول نشدم
برای کنکور آزاد زبان حتما باید این درسا رو امتحان بدم ؟
عجب بدبختی شده :18: نگید تنبلی نخوندی علاقه نداشتم بیخودی رفتم ریاضی همش تقصیر پدرمه که میگفت ریاضی بخون قبول شدن راحت تره بعد دانشگاه برو هر رشته ای که دوست داری !
باید تا شهریور سال دیگه درسای پیشی که پاس نکردی رو پاس کنی.به نظرم حتما ازاد رو شرکت کن.سراسری هم هم زبان رو شرکت کن هم ریاضی که شانست بیشتر باشه برای قبولی که حتما یه چیزی قبول بشی کارت به سربازی نکشه.

pourya.3232
08-10-2011, 19:58
باید تا شهریور سال دیگه درسای پیشی که پاس نکردی رو پاس کنی.به نظرم حتما ازاد رو شرکت کن.سراسری هم هم زبان رو شرکت کن هم ریاضی که شانست بیشتر باشه برای قبولی که حتما یه چیزی قبول بشی کارت به سربازی نکشه.
مرسی :46:
پس در هر صورت باید درسای اختصاصی رشته ریاضی رو پاس کنم
اگه مثلا جوری بود که میشد درسای عمومی + درسای عمومی پیش دانشگاهی خیلی بهتر میشد اگه میشد مثلا دیفرانسیل و فیزیک رو امتحان ندم :19:
نمیشه من الان انسانی بشم فقط عمومی ها باشه :31:

avator20002000
08-10-2011, 20:08
مرسی :46:
پس در هر صورت باید درسای اختصاصی رشته ریاضی رو پاس کنم
اگه مثلا جوری بود که میشد درسای عمومی + درسای عمومی پیش دانشگاهی خیلی بهتر میشد اگه میشد مثلا دیفرانسیل و فیزیک رو امتحان ندم :19:
نمیشه من الان انسانی بشم فقط عمومی ها باشه :31:
می تونی نمونه سوال کار کنی با حداقل نمره پاسشون کنی.

hande13
12-10-2011, 16:08
واسه کنکور 91 زبان آزاد و سراسری چه جوری بخونم کدوم منابع رو پیشنهاد میدید

خودم دارم 2 ماهه میخونم اگه دوستانم راهنمایی کنن ممنون میشم

امکان رفتن به کلاس کنکور ندارم خودم تو خونه میخونم
واسه پیش دانشگاهی هم اگه میشه راهنمایی کنید
دیپلم فنی دارم

تقریبا واسه قبولی تو شهر تبریز در صدا با ید چند باشه (آزاد و سراسری غیر انتفاعی..

vahid0801
16-10-2011, 01:46
سلام.

کسی کارنامه های تخصصی زبان واسه سال 90 و 89 رو نداره؟

اگه دارید یه حالی بدین دمتون گرم....

Alireza SM
18-10-2011, 12:16
منم کارنامه ها یا رتبه های بچه ها زبان رو لازم داشتم به همراه رشته های قبولیشون :)

vahid0801
22-10-2011, 01:18
کسی نبود؟؟؟
یکی چیزی اماری نداره؟
ثواب داره جون داداش....

*soheila
06-11-2011, 17:41
سلام.من تازه عضو سایت شدم.ی راهنمایی می خوام.من کنکوری 90 بودم.هم زبان کنکور دادم هم ریاضی. تو ریاضی پیام نور مهندسی مدیریت اجرائی قبول شدم امااصلا از دانشگم راضی نیستم.زبان رو از بچگی کلاس رفتم و الان دارم درس میدم. از ی طرف میگم بخونم سال بعد زبان از ی طرفم شک دارم ک دانشگاه رو ول کنم.ب نظر شما می ارزه ول کنم و برم سراغ زبان؟

alirecoba2
12-11-2011, 17:55
دوستان پستهای قبلی رو بخونید از به خیلی از سوالاتتون جواب داده میشه
50 صفحه زیاد نیس برا اطلاعات عمومیتون هم خوبه:31:

faded
21-11-2011, 12:58
من کتاب new bridging of the gap رو خریدم همون که مال انتشارات سازمان سنجش هست رو خریدم اما این کتاب پاسخ نامه نداره ,, همین طوره؟؟ این کتاب بدون پاسخنامه هست؟؟

avator20002000
22-11-2011, 22:32
من کتاب new bridging of the gap رو خریدم همون که مال انتشارات سازمان سنجش هست رو خریدم اما این کتاب پاسخ نامه نداره ,, همین طوره؟؟ این کتاب بدون پاسخنامه هست؟؟
دوست عزیز پیشنهاد می کنم قبل از خرید کتاب از این به بعد مشورت کنید. من 4 نوع از این کتابو دارم هر 4 تاشم جواب داره با معنی و ....!اما چرا اینو خالی بخرید؟اگه کتاب شهاب اناری رو می گرفتید هم اینو با معنی داشتید + کلی چیزای بدرد بخور برای زبان!

faded
23-11-2011, 18:11
دوست عزیز پیشنهاد می کنم قبل از خرید کتاب از این به بعد مشورت کنید. من 4 نوع از این کتابو دارم هر 4 تاشم جواب داره با معنی و ....!اما چرا اینو خالی بخرید؟اگه کتاب شهاب اناری رو می گرفتید هم اینو با معنی داشتید + کلی چیزای بدرد بخور برای زبان!
پس این کتاب این جوریه؟ جواب نداره؟
من بیشتر صفحه های این تاپیک رو خوندم غیر از 504 واژه و این کتاب و دونستن گرامر دیگه چی بخونم؟
این کتاب شهاب اناری همان درک مطلب به زبان ساده است؟

avator20002000
24-11-2011, 21:31
پس این کتاب این جوریه؟ جواب نداره؟
من بیشتر صفحه های این تاپیک رو خوندم غیر از 504 واژه و این کتاب و دونستن گرامر دیگه چی بخونم؟
این کتاب شهاب اناری همان درک مطلب به زبان ساده است؟
جوابشو تکی فکر نکنم بفروشن.خودکتابا عموما با حواب هستش.
همینا رو شما خیلی خوب مسلط بشی کتابای دیگه احتیاج نمی شه.اناری کتابش درک مطلب+گرامر + چندتا نکته و.. هستش.(برای کنکور زبان کفایت می کنه.)
فقط اینو یادت باشه با زدن فقط زبان بالا جایی قبول نمی شی خوب.باید در کنارش فارسی هم خوب بزنی.
10 صفحه اخر این تاپیک هم پیشنهاد می کنم بخونی زیاد نیستش خیلی چیزا قبلا توضیح داده شده.
موفق باشی

rz21
27-11-2011, 12:24
سلام دوستان.
من الان سطح Advanced 3 کانون زبان ایران هستم و 10 روز دیگه فاینال دارم و ان شالله تمومش میکنم....زبانم هم به نظر خودم از خیلی ها بهتره.ولی خوب موندم که میگن مترجمی و اموزش زبان و ... اصلا در اینده پول توش نیست!به نظر شما واقعا این رشته ها ارزش داره که روش تمرکز کنم و تجربی رو بزارم کنار یا نه؟
راستی به زبان هم خیلی بیشتر از تجربی علاقه دارم.

rz21
30-11-2011, 13:33
کسی جواب نمیده؟

faded
05-12-2011, 17:00
زمان برگزاری کنکور زبان اختصاصی(تیر 91) صبح هست یا عصر ؟ جمعه یا یه روز دیگه؟ یعنی سالهای دیگه چه جوری بوده؟

parham-sh
05-12-2011, 18:57
زمان برگزاری کنکور زبان اختصاصی(تیر 91) صبح هست یا عصر ؟ جمعه یا یه روز دیگه؟ یعنی سالهای دیگه چه جوری بوده؟

طبق سال های پیش عصر روز جمعه هست یعنی روز دومی که کنکور برگزار می شه .

alirecoba2
06-12-2011, 03:40
سلام دوستان.
من الان سطح Advanced 3 کانون زبان ایران هستم و 10 روز دیگه فاینال دارم و ان شالله تمومش میکنم....زبانم هم به نظر خودم از خیلی ها بهتره.ولی خوب موندم که میگن مترجمی و اموزش زبان و ... اصلا در اینده پول توش نیست!به نظر شما واقعا این رشته ها ارزش داره که روش تمرکز کنم و تجربی رو بزارم کنار یا نه؟

برو نجربی شما هیچ وفت تو زبان پولی در نمیاری چون هنوز نرفته داری آیه یاس میخونی

alavi71
24-12-2011, 22:02

عصر هستش
یعنی صبحش تجربی ها هستند و عصر زبان
روز اول عصر هم هنر ........

کوفق باشید

javidflasher
10-02-2012, 20:36
سلام دوستان
برای قبولی مترجمی دانشگا شیراز حدودا باید چه درصدهایی رو زد ؟
منطقه 2ام
بندر عباس هستم شیراز هم جز قطبمون حساب میشه فک کنم...

Pooyan Assar
18-02-2012, 12:10
من الان دانشجوی عمرانم دانشگاه آزاد قزوین. این ترم مرخصی گرفتم، بخونم برای کنکور زبان. سال 86 کنکور زبان رتبه 630 شدم منطقه دو، دانشگاه اصفهان قبول شدم. زبانم از اون موقع خیلی بهتر شده (اون سال هم عمومی هم تخصصی رو 78 زدم) ولی امسال فقط باید تهران قبول شم، چون بابام مریضه جای دور نمیتونم برم، قزوینم زبان و ادبیات که من میخوام نداره. الان که این 50 صفحه رو خوندم شدیداً ناامید شدم. رتبه های قلمچی ام تا حالا همه تک رقمی و دو رقمی بوده ترازم حدود 7000 اما بخاطره اینه که زبان عمومیارو همیشه 100 میزنم، تخصصی رو حدود 90. اما وضعیت درسای عمومیم به خصوص عربی هیچ تعریفی نداره. با این حساب فکر کنم باید بیخیال شم کلاً برم همون عمرانمو بخونم که اونم اصلاً علاقه ندارم. فقط امیدوارم تا موقع کنکور بتونم یه کاریش بکنم عمومیارو، به خصوص ادبیات. چقدر بده که رتبه و تراز قلمچی انقدر میتونه غلط انداز باشه.

Alireza SM
06-03-2012, 21:13
سلام دوستان.

زبان و ادبیات انگلیسی که اصلا توش پول نیست ولی مترجمی زبان مثل بقیه رشته هاست و درآمد معمولی داره .
فرار مغزها باعث شده که هر دانشجویی به فکر ترجمه مدارکش بیافته ( خودش هم حق نداره ترجمه کنه باید از یه جای معتبر ترجمه بشه تا دادگستری تاییدش کنه ) فکر نکنم مترجم های خوب و باسابقه مشکل درآمد داشته باشن .
تازه اگه توی امتحانات IELTS و TOEFL و ... هم نمره خوبی داشته باشین میتونین کارنامه خودتون روتوی محل کارتون نصب کنین و دانشجوها و مهاجرایی که برای ترجمه مدارکشون به شما مراجعه میکنن از شما به عنوان دبیر خصوصی برای امتحاناتشون استفاده کنن .

Reza_994
03-04-2012, 00:00
بچه ها من رشتم ریاضیه
هیچی نخوندم تا الان

میخوام برم زبان قلمچی عمومی رو 90 - 100 میزنم معمولا
ولی این پدر و ماردم بدجوری گیرن میگن زبان بدرد نمیخوره و اینا ...

حالا سوال

عمومی ها رو که باید شروع به خوندن کنم ...

ولی مشکلم با اختصاصی ها و امتحان نهاییه ! حداقل باید چه نمره ای بیارم تا دانشگاه به مشکلی بر نخوره ؟؟

بعد من الان زبان انگلیسی امتحان بدم زبان دیگه ای میتونم تو دانشگاه بخونم مثلا اسپانیایی ؟
بعد انتخاب رشتش چجوریه ربطی به ریاضی نداره که ( برا سراسری ؟ )

Reza_994
06-04-2012, 21:24
anyone?!!!!

xUltimatex
19-04-2012, 20:04
سلام
ببین دوست گلم من کنکور 90 فقط زبان شرکت کردم یعنی به صورت تک رشته زبان شرکت کردم رشته خودمم تجربی بود بااینکه اوضاع درسیم خیلی خوب بود با معدل نهایی بالای 18 ولی به زبان علاقه داشتم و زبان شرکت کردم و یه رتبه ی توپم آوردم ولی الان که هنوز 2 ترم نشده دارم زبان میخونم میخوام انصراف بدم برا کنکور 92 دندانپزشکی یا داروسازی بیارم... حالا توصیه ی من بت به عنوان شخصی که این مسیر رو رفته اینه که اگه واقعا میتونی تو رشته ی خودت یه دانشگاه تاپ با یه رشته ی خوب قبول شی جدا وقت خودتو تلف نکن برو همونو بخون! زبان یه مهارته به عنوان رشته شاید زیاد جالب نباشه.... دیگه خود دانی...
تو پستای قبلی میتونی درصدای کنکورم رو ببینی یا نه اصلن واست میذارم..... وای خدا چه روزایی بود قبل کنکور چه تب و تابی داشتم..............

سهمیه: منطقه3
گروه آزمایشی: زبان خارجه
رتبه کشوری: 334
رتبه منطقه: 15

معارف: 88%
عربی: 80%
زبان عمومی: 87%
ادبیات: 63%
زبان اختصاصی: 30%

hande13
11-05-2012, 14:55
دوستان میخواستم بپرسم آیا کلا این رشته زبان واسه چهار پنج سال یعد که من مدرک بگیرم در کنارشم تو آموزشگاه کیش دارم زبان میخونم بازدهی داره
یعنی بعد چند سال که مدرک گرفتیم بازار کارش چجوریاست (
من خودم از اول علاقه به تدریس داشتم
زبان رو هم درسته سطحم بالا نیست ولی خیلی علاقه دارم یاد بگیرم
در کنار این زبان ترکی استانبولی رو هم تقریبا 90 درصد بلدم (انشالله این سال میخوام آزمون تومر شرکت کنم)

اموزش پروزش استخدام دبیر زبان شرایطش چجوریه (رسمی یا حق التدریس هستش )
بنظرتون ارزش داره چهار پنج سال وقتمون رو بزاریم

ممنون

Atefe_72
14-05-2012, 11:26

سلام
میدونین واسه رتبه 800-900 چه درصدایی لازمه؟؟

xUltimatex
17-05-2012, 20:57
سلام
میدونین واسه رتبه 800-900 چه درصدایی لازمه؟؟
رتبه کشوری یا تو سهمیه؟! سهمیه کدوم منطقه؟ 1، 2 یا 3؟

omidariyan
26-05-2012, 20:45
سلام
ببین دوست گلم من کنکور 90 فقط زبان شرکت کردم یعنی به صورت تک رشته زبان شرکت کردم رشته خودمم تجربی بود بااینکه اوضاع درسیم خیلی خوب بود با معدل نهایی بالای 18 ولی به زبان علاقه داشتم و زبان شرکت کردم و یه رتبه ی توپم آوردم ولی الان که هنوز 2 ترم نشده دارم زبان میخونم میخوام انصراف بدم برا کنکور 92 دندانپزشکی یا داروسازی بیارم... حالا توصیه ی من بت به عنوان شخصی که این مسیر رو رفته اینه که اگه واقعا میتونی تو رشته ی خودت یه دانشگاه تاپ با یه رشته ی خوب قبول شی جدا وقت خودتو تلف نکن برو همونو بخون! زبان یه مهارته به عنوان رشته شاید زیاد جالب نباشه.... دیگه خود دانی...
تو پستای قبلی میتونی درصدای کنکورم رو ببینی یا نه اصلن واست میذارم..... وای خدا چه روزایی بود قبل کنکور چه تب و تابی داشتم..............

برا چی میخوای انصراف بدی؟

hande13
12-06-2012, 17:08
چرا اینجا اینقدر سوت و کوره؟؟؟؟یعنی امسال کسی کنکور زبان نمیده؟؟؟

omidariyan
13-06-2012, 11:19
من که از الان دارم خودمو برای رتبه یک زبان سال آینده آماده میکنم

hande13
13-06-2012, 13:27
من که از الان دارم خودمو برای رتبه یک زبان سال آینده آماده میکن

خب یاد بده ما هم واسه رتبه دوم آماده کنیم چون رسم جوانمردی نمیزاره از شما سبقت بگبریم :39:

omidariyan
14-06-2012, 14:04
خب یاد بده ما هم واسه رتبه دوم آماده کنیم چون رسم جوانمردی نمیزاره از شما سبقت بگبریم :39:چی رو بهت یاد بدم؟؟!!! همش بستگی به خودت داره من روزی 4 ساعت بیشتر درس نمیخونم

Long_range_sniper
19-06-2012, 16:47
سلام دوستان
من یه سوال مهمی دارم
توی این تاپیک و دیگر سایت ها می بینیم که یک نفر سوال می کنه(مثال) من با این درصد ها منطقه2 حدودا چه رتبه ای میارم؟
بعد یک نفر میگه رتبه شما با این درصدهایی که نوشتی بین400-500 میشه
خب سوال من این هست که مگه معدل نهایی تاثیری توی رتبه نداره؟
مثلا کسی که معدل سال سوم اون18.5 شده با کسی مثل من که حدود14 هست اگر درصد های مشابهی بزنیم رتبه هامون چه تفاوتی می کنه(سال92)
من امسال به پیش دانشگاهی میرم و یک سال وقت دارم تا برای کنکور زبان به طور مفصل! درس بخونم.ولی فکر می کنم پایین بودن معدلم باعث میشه که اگر درصد بالایی هم توی کنکور بزنم باز هم نتونم رتبه ی خوبی بیارم
این چیزی که گفتم چقدر صحیح هست؟!
با معدل14 سال سوم ,توی کنکور92 در بهترین حالت(اگر درصدهای بالایی بزنم) چه رتبه ای میشه آورد؟
دوستانی که در این مورد اطلاع دارند لطفا به من کمک کنند.

omidariyan
19-06-2012, 18:46
سلام دوستان
من یه سوال مهمی دارم
توی این تاپیک و دیگر سایت ها می بینیم که یک نفر سوال می کنه(مثال) من با این درصد ها منطقه2 حدودا چه رتبه ای میارم؟
مثلا کسی که معدل سال سوم اون18.5 شده با کسی مثل من که حدود14 هست اگر درصد های مشابهی بزنیم رتبه هامون چه تفاوتی می کنه(سال92)
من امسال به پیش دانشگاهی میرم و یک سال وقت دارم تا برای کنکور زبان به طور مفصل! درس بخونم.ولی فکر می کنم پایین بودن معدلم باعث میشه که اگر درصد بالایی هم توی کنکور بزنم باز هم نتونم رتبه ی خوبی بیارم
با معدل14 سال سوم ,توی کنکور92 در بهترین حالت(اگر درصدهای بالایی بزنم) چه رتبه ای میشه آورد؟

اصلا ذهن خودتو درگیر نکن کسایی بودن که معدلشون 12 و 13 بوده و توی کنکور رتبه خوبی آوردن
همین امسال هم اینو خواهی دید
به نظرم از الان شروع کن بخون تابستون کل درسا رو یه دور بزن و از مهر هم تو آزمون سنجش ثبت نام کن(قلم چی ٍبت نام نکن که از آزمون زده میشی چون تعداد آزموناش زیاده) ایشالا موفق باشی

منم امسال کنکور دارم ولی دفترچه زبان نگرفتم(عجب اشتباهی کردم) ایشالا با هم کنکور سال دیگه قبول میشیم

Long_range_sniper
19-06-2012, 20:04
ایشالا...:20:کاملا امیدوار شدم:8:
این طور که من فهمیدم معدل در کنکور90 فقط تاثیر مثبت داشت.یعنی اگر معدل سوم بهتر از کنکور بود حساب می شد تا ترازش بره بالا.ولی اگر نتیجه ی کنکور بهتر از امتحانات نهایی می شد فقط کنکور رو حساب می کردن و معدل تاثیر منفی نمی گذاشت
ولی خب کارهای مملکت رو میدونید چجوریه هر روز یه روشی به کار می برند!
فقط خدا کنه کنکور92 هم به همین شکل باشه.برای من که عالی میشه
یه چیز دیگه:سنجش آزمون زبان هم داره؟

xUltimatex
19-06-2012, 22:47
سلام دوستان
من یه سوال مهمی دارم
درود
اصن در کل تخمین رتبه زدن یا اینکه حتی با این رتبه فلان دانشگاه و شهر میتونی شی کاره اشتباهیه چون هر سال خیلی فاکتورا تغییر میکنه مثلا ظرفیت دانشگاه ها کم و زیاد میشه یا طرح تفکیک جنسیتی که امسال به عنوان مثال اجرا کردن یه کمی قبولی ها رو جا به جا کرد. در مورد معدل خیالت راحت اصلن خودتو درگیر این داستانا نکن معدل فقط و فقط تاثیر مثبت داره اونم واسه 4 تا درس عمومی و اختصاصی رو هیچ تاثیری نداره مثلا شما عربی رو تو کنکور 90 % بزنی حتی اگه عربیت رو برگه نهایی 10 هم باشه هیچ تاثیری نداره واسه سه درس دیگه هم دقیقا به همین صورته....
در ضمن توی کنکور زبان با صرف مدت یک سال آورن رتبه ی تک رقمی کشوری چیز دور از انتظاری نیست خودتو باور داشته باش سعی کن همه درسا رو با هم بکشی بالا هم عمومیا هم اختصاصی... مطمئنم موفق میشی... راستی یادم هی نگو فلان درس آسونه فلان درس چیزی نداره از همین الان بشین قشنگ درسارو بخون تا بعدا فشار بت نیاد! موفق باشی

Long_range_sniper
20-06-2012, 16:24
درود
اصن در کل تخمین رتبه زدن یا اینکه حتی با این رتبه فلان دانشگاه و شهر میتونی شی کاره اشتباهیه چون هر سال خیلی فاکتورا تغییر میکنه مثلا ظرفیت دانشگاه ها کم و زیاد میشه یا طرح تفکیک جنسیتی که امسال به عنوان مثال اجرا کردن یه کمی قبولی ها رو جا به جا کرد. در مورد معدل خیالت راحت اصلن خودتو درگیر این داستانا نکن معدل فقط و فقط تاثیر مثبت داره اونم واسه 4 تا درس عمومی و اختصاصی رو هیچ تاثیری نداره مثلا شما عربی رو تو کنکور 90 % بزنی حتی اگه عربیت رو برگه نهایی 10 هم باشه هیچ تاثیری نداره واسه سه درس دیگه هم دقیقا به همین صورته....
در ضمن توی کنکور زبان با صرف مدت یک سال آورن رتبه ی تک رقمی کشوری چیز دور از انتظاری نیست خودتو باور داشته باش سعی کن همه درسا رو با هم بکشی بالا هم عمومیا هم اختصاصی... مطمئنم موفق میشی... راستی یادم هی نگو فلان درس آسونه فلان درس چیزی نداره از همین الان بشین قشنگ درسارو بخون تا بعدا فشار بت نیاد! موفق باشی

ممنون از جوابت:12:
دقیقا به سوالاتی که برام مطرح بود جواب دادید :20:
پیش به سوی کنکور 92...

hande13
20-06-2012, 17:15
دوستان سلام یک توصیه واسه اونایی که 92 شرکت میکنن هر کاری میکنیدد مثل من نباشید من از تابستان 90 خوب شروع کردم تا آذر بعد بنا به شریطی خاص مجبور شدم دوسه ماهی از درسا فاصله بگیرم همین باعث شد بعد عید کا خونده هام رو فراموش کنم پس مدیریت زمان رو خوب اجرا کنید اگه حتی فقط میتونید سه ماه بعد عید بخونید دیگخه وسطش وقفه نندازید

majid322
24-06-2012, 11:59
چقدر اینجا خلوته یعنی هیچ کس کنکور زبان نداره؟
منزبان تخصصی رو لازم نیست بزنم؟ چون زبان ازمون رو انگلیسی انتخاب کردم...درسته؟ فقط عمومیها رو باید بزنم؟

xUltimatex
24-06-2012, 16:18
چقدر اینجا خلوته یعنی هیچ کس کنکور زبان نداره؟ منزبان تخصصی رو لازم نیست بزنم؟ چون زبان ازمون رو انگلیسی انتخاب کردم...درسته؟ فقط عمومیها رو باید بزنم؟ درود کنکور زبان پارسال نزدیک به 107 هزار شرکت کننده داشت امسالم شرکت کننده هاش بیشتر از این تعداد نباشه مطمئن باش کمتر نیست! ولی چون بیشتر رتبه های برتر کنکور زبان، زبان رو به عنوان کنکور دوم شرکت میکنن ینی خودشون تجربی یا ریاضین و تمرکز اصلیشون روی کنکور خودشونه زیاد پیگیر کنکور زبان نیستن مابقی دوستانم که بیشترشون از رشته ی اصلی خودشون ناامید شدن و مطالعه ی کافی نداشتن و فک میکنن که زبان خیلی راحت میتونن قبول شن (چون 5 تا ماده ی امتحانی داره!) و زیاد واسش تلاش نمی کنن این سری افرادم مطمئنا زیاد واسشون مهم نیس که بیان پیگیر شن! واسه همین اینجا یکم خلوته! اما سوالتون؛ زبان تخصصی به عنوان یک ماده ی امتحانی کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها فقط توی کنکور زبان وجود داره و شما چون زبان انگلیسی رو انتخاب کردی علاوه بر سوالات زبان عمومی، بایستی به سوالات زبان اختصاصی هم پاسخ بدید.

hande13
25-06-2012, 17:47
پارسال تقریبا 15000 نفر پذیرفته شدن امسال از ظرفیت ها خبر ندارین ما شانس نداریم امسال دیدی ظرفیت کمتر شد در ضمن دوستان من که از ادبیات و عربی قطع امید کردم به خاطر مشغله نتونستم بخونم بنظرتون شانس فقبول شدن دارم تو پیام نور و غیر انتفاعی منطقه دو

Atefe_72
29-06-2012, 18:40
سلام دوستان,اینجا کسی هست که تخمین رتبه زبان داشته باشه؟؟؟
ممنون

Pooyan Assar
29-06-2012, 19:29
کدوم درس براتون سخت بود؟ من که ادبیاتو زیاد خوب ندادم. یعنی فکر کنم حتی عربیم بهتر بود. در کل خوب بود ولی. کلید یکشنبه میاد. اون موقع بهتر میشه گفت.

Atefe_72
29-06-2012, 19:52
کدوم درس براتون سخت بود؟ من که ادبیاتو زیاد خوب ندادم. یعنی فکر کنم حتی عربیم بهتر بود. در کل خوب بود ولی. کلید یکشنبه میاد. اون موقع بهتر میشه گفت.

ادبیاتش خیلی اسون بود,عربی ودینی معمولی
زبانشم از ریاضی سخت تر بود ولی در کل میشه گفت اسون بود.........

Pooyan Assar
30-06-2012, 07:19
کلید درس زبان عمومی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته توجه کنید که این کلید رسمی سنجش نیست. یکی از اساتید خودش به سوالا جواب داده، این کلیدو منتشر کرده.

سوال 100 رو چی زدین شما؟ من گزینه 4 زدم.

faded
30-06-2012, 14:33
خیر فرق داره ازاد فقط 4 درس عمومی از شما ازمون می گیرن ولی سراسری 4 درس عمومی + 1 زبان تخصصی یعنی من برم کنکور ازاد زبان آزاد بدم فقط4تا درس باید جواب بدم؟؟ ایا نمونه سوالاتش هست ؟ چون من هیچ کتابی پیدا نکردم که این نمونه سوالها توش باشه؟ مدت زمان امتحان چه قدر هست؟ کی برگزار میشه؟ 15 یا 16 تیر؟

Pooyan Assar
30-06-2012, 17:51
بچه ها کسی بقیه کلیدا رو نداره؟
چرا انقدر سوت و کوره اینجا؟

Reza_994
30-06-2012, 18:58
بچه ها سوال آخر کنکور زبان (عمومی) چی میشد ؟

A comparison
some advice
disease
A change?

Pooyan Assar
30-06-2012, 19:01
بچه ها سوال آخر کنکور زبان (عمومی) چی میشد ؟

A comparison
some advice
disease
A change?
منم همونو شک دارم. من گزینه 4 زدم ( a change). شما چی زدی؟

Reza_994
30-06-2012, 20:16
من زدم comparison
میخواستم بزنم a change ولی بنظرم اومد این درست تر باشه

konkoorii
30-06-2012, 20:28
نه من صد در صد میگم چهار میشد. یه غلط داشتم میشه 97 درصد اینا؟

راستی ادبیاتشم سخت بود از اون میترسم جرات ندارم با کلید چک کنم.:41:

Pooyan Assar
30-06-2012, 20:33
نه من صد در صد میگم چهار میشد. یه غلط داشتم میشه 97 درصد اینا؟

راستی ادبیاتشم سخت بود از اون میترسم جرات ندارم با کلید چک کنم.:41:

منم ادبیاتو خوب نزدم ولی به زبان تخصصی خیلی امیدوارم. 3 تا نزده دارم فقط تو اون. من اگه کلید داشتم، حتماً چک میکردم یه کم آروم بشم. الان دارم خل میشم کم کم...

Reza_994
30-06-2012, 21:05
ادبیات 30
عربی 30
دینی 40
زبان عمومی 90
زبان تخصصی 60 تا 70
با این در صدا میشه امیدی به تهران داشت ؟ مترجمی یا ادبیات انگلیسی

konkoorii
30-06-2012, 21:53
ادبیات 30
عربی 30
دینی 40
زبان عمومی 90
زبان تخصصی 60 تا 70

خوب فکر کنم امید به دانشگاه تربیت معلم تهران میشه داشت صبر کن فردا با کلید چک کنی بهتره

Pooyan Assar
30-06-2012, 21:53
ادبیات 30
عربی 30
دینی 40
زبان عمومی 90
زبان تخصصی 60 تا 70
فکر کنم علامه طباطبایی بشه. من خودمم تو همین مایه هام. زبان تخصصیم یه کم بهتر بشه شاید.

ravi m
30-06-2012, 22:39
همسر من دیپلم فنی حرفه ای داره و می خواد برای ادامه تحصیل در دانشگاه رشته زبان انگلیسی رو انتخاب کنه.محدودیتی داره؟باید حتما دوره پیش دانشگاهی رو بگذرونه؟ممنون می شم راهنمایی کنید. مرسی

Mitraaaaaaa
30-06-2012, 23:32
سلام با این درصدا امیدی به قبولی روزانه هست؟مهم نیست کجا باشه !منطقه2
ادبیات 40
عربی 10
دینی 40
زبان عمومی 50
زبان تخصصی 60

konkoorii
01-07-2012, 10:54
همسر من دیپلم فنی حرفه ای داره و می خواد برای ادامه تحصیل در دانشگاه رشته زبان انگلیسی رو انتخاب کنه.محدودیتی داره؟باید حتما دوره پیش دانشگاهی رو بگذرونه؟ممنون می شم راهنمایی کنید. مرسی

آره باید واحدای پیش رو تو یکی از رشته ها گذرونده باشه

konkoorii
01-07-2012, 10:56
سلام با این درصدا امیدی به قبولی روزانه هست؟مهم نیست کجا باشه !منطقه2
ادبیات 40
عربی 10
دینی 40
زبان عمومی 50
زبان تخصصی 60

چه رشته ای؟ احتمالش کمه ولی نا امید نباش با کلیدم یه بار چک کن شبانه و غیر انتفاعی هم ثبت نام کن

konkoorii
01-07-2012, 11:00
اینم برا کسایی که میخوان حدود رتبه و تراز و چند تا از ده تای دانشگاها رو برای مترجمی و ادبیات انگلیسی بدونن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] =

Pooyan Assar
01-07-2012, 14:39
درصدای من بر اساس کلید سنجش:

ادبیات - 41.33
عربی - 28
دین و زندگی - 48
زبان عمومی - 100
زبان تخصصی - 84.28

شما چی کار کردین؟

konkoorii
01-07-2012, 16:17
درصدای من:

زبان تخصصی - 62
زبان عمومی - 97
دینی - 76
عربی - 60
ادبیات - 52
خیلی تو زبان خراب کردم باورم نمیشه :42:
بقیه کسایی که کنکور زبان دادین بیاین اینجا درصداتون رو بذارین که حدودا بتونیم میانگین بگیریم :7:

Reza_994
01-07-2012, 16:34
دوستان کسی با این کلید زبان تخصصی مشکل نداشت
من گند زدم تخصصی رو !

Pooyan Assar
01-07-2012, 16:40
درصدای من:

زبان تخصصی - 62
زبان عمومی - 97
دینی - 76
عربی - 60
ادبیات - 52
خیلی تو زبان خراب کردم باورم نمیشه :42:
بقیه کسایی که کنکور زبان دادین بیاین اینجا درصداتون رو بذارین که حدودا بتونیم میانگین بگیریم :7:

درصدا که عالیه. البته یدونه غلط تو زبان عمومی میشه 94.67 درصد.

دوستان کسی با این کلید زبان تخصصی مشکل نداشت
من گند زدم تخصصی رو !

منم 6تا غلط داشتم تو زبان تخصصی که از همیشه بیشتره ولی همه اونایی که غلط زدم شک دار زده بوم (4تا از غلطا مال reading بود). در کل، احتمال این که کلید مشکل داشته باشه، خیلی خیلی کمه.

Mitraaaaaaa
01-07-2012, 16:58
:41:
چه رشته ای؟ احتمالش کمه ولی نا امید نباش با کلیدم یه بار چک کن شبانه و غیر انتفاعی هم ثبت نام کن

شبانه مترجمی یا ادبیان انگلیسی چی؟ البته ز تخصصی50 :(

konkoorii
01-07-2012, 17:15
درصدا که عالیه. البته یدونه غلط تو زبان عمومی میشه 94.67 درصد.

آره راست میگی حدودا عمومی 95 میشه

منم 6تا غلط داشتم تو زبان تخصصی که از همیشه بیشتره ولی همه اونایی که غلط زدم شک دار زده بوم (4تا از غلطا مال reading بود). در کل، احتمال این که کلید مشکل داشته باشه، خیلی خیلی کمه.

نه کلید کاملا درسته من هل شدم غلط زیاد داشتم درصدم پایین اومد ولی نه از پسیجا

راستی 25 درصد مثبت برام اثر داره؟ من زبان و ادبیات 20 شدم :23:

konkoorii
01-07-2012, 17:19
:41:

شبانه مترجمی یا ادبیان انگلیسی چی؟ البته ز تخصصی50 :(

ببین الان نمیشه مطمئن گفت بستگی به سطح سختی سوالا و درصد بچه های دیگه هم داره چه منطقه ای هستی؟

Mitraaaaaaa
01-07-2012, 18:55
ببین الان نمیشه مطمئن گفت بستگی به سطح سختی سوالا و درصد بچه های دیگه هم داره چه منطقه ای هستی؟

2
به نظر شما تخصصی سخت بود؟ من چون کنکورای سالای پیشو نخوندم و تا حالا کنکور زبان ندادم نمی دونم سطحشو!

Pooyan Assar
01-07-2012, 19:17
2
به نظر شما تخصصی سخت بود؟ من چون کنکورای سالای پیشو نخوندم و تا حالا کنکور زبان ندادم نمی دونم سطحشو!
من سوالای کنکورای قبلو نزده بودم ولی تو آزمایشیای سنجش و قلم چی این دومین درصد ضعیفم بود. یه دفعه 78 داشتم. بقیه 90 به بالا (بهترین: 1 نزده، 98.57 درصد).

بچه ها کسی سایت برای تخمین رتبه میشناسه؟ گزینه 2 و قلم چی که دستشون درد نکنه زبان تخصصی رو کلاً آدم محسوب نکردن.

xUltimatex
01-07-2012, 19:27
سلام
اولا یه خداقوت به همه بچه هایی که کنکور دادن بخصوص زبانیاش
ببینید بچه ها اون زبان تخصصی ای که تو کنکورای ازمایشی (قلم چی، سنجش، گاج) میاد واقعا مطابق با اون سطحی نیس که تو کنکور سراسری میاد یعنی اسونتره... در ضمن اسونترین زبان تخخصی هم تا حالا به نظر من زبان تخصصی 89 بود واقعا ابکی بود واقعا

hande13
01-07-2012, 20:02
دوستان گند زدم گند در حد لالیگا این درصدای من دیگه کلا نا امید شدم بومی تبریزم ولی به هیچ جا امید ندارم ادبیات - -1عربی - 0دین و زندگی - 50زبان عمومی - 58زبان تخصصی - 30حالا شاید تو زبان تخصصی چند تا شک دشاتم که زدم یا نزدم ولی بهر حال با این درصدا رویای دانشگاه واسه من تموم شد درضمن یک سوال آزمون شما کی شروع شد مال ما 10 دقیقه به ساعت 3 تازه درا رو باز کردن فکر کنم آزمون نزدیکای سه و نیم شروع شد اصلا من واسه عربی و ادب اصلا وقت نکردم نگاه به شوالا کنم خراب شد حیفدوستان یک کارنامه از غیر انتفاعی تبریز پیدا کردم بنظرتون من واسه غیر انتفاعی شانس دارم ادبیات - 24عربی - 12دین و زندگی - 24زبان عمومی - 40زبان تخصصی - 10

Pooyan Assar
01-07-2012, 20:10
دوستان گند زدم گند در حد لالیگا این درصدای من دیگه کلا نا امید شدم بومی تبریزم ولی به هیچ جا امید ندارم زبان تخصصی - 30 زبان عمومی - 58 دینی - 50 عربی - 0 ادبیات - -1حالا شاید تو زبان تخصصی چند تا شک دشاتم که زدم یا نزدم ولی بهر حال با این درصدا رویای دانشگاه واسه من تموم شد درضمن یک سوال آزمون شما کی شروع شد مال ما 10 دقیقه به ساعت 3 تازه درا رو باز کردن فکر کنم آزمون نزدیکای سه و نیم شروع شد اصلا من واسه عربی و ادب اصلا وقت نکردم نگاه به شوالا کنم خراب شد حیف

اشکال نداره. آزاد مونده هنوز.

hande13
01-07-2012, 20:18
دوستان سایت سنجش یک اطلاعیه زده واسه علاقمندی پیام و غیر انتفاعی من که تو ثبت نام آذر ماه علاقمندی رو زدم کارت هم گرفتم ولی الان نوشته فقط اینترنتی جریان چیه ؟؟؟؟

konkoorii
01-07-2012, 22:48
2

خوبه باز منطقه 2 بودن برات امتیاز محسوب میشه من منطقه یکم :37:
من خودم زبانم خوبه یکم دست کم گرفتم پارسال بار اولم بود 70 زدم امسال 62 پس فکر کنم از پارسال سخت تر بوده یا من خنگ تر شدم

konkoorii
01-07-2012, 22:57
نه خوب اگه ثبت نام کردی دیگه مشکلی نداره اون برا کساییه که آذر ثبت نام نکردن

Mitraaaaaaa
01-07-2012, 23:11
[QUOTE=konkoorii;7080876]خوبه باز منطقه 2 بودن برات امتیاز محسوب میشه من منطقه یکم :37:
من خودم زبانم خوبه یکم دست کم گرفتم پارسال بار اولم بود 70 زدم امسال 62 پس فکر کنم از پارسال سخت تر بوده یا من خنگ تر
ایشالاقبول میشی/من حتی 1ساعتم درس نخوندم پس این درصدای افتضاح حقمه!!!!!!

ravi m
01-07-2012, 23:42
یعنی واسه دانشگاه آزاد هم باید پیش دانشگاهی رو بگذرونه؟

ravi m
01-07-2012, 23:47

hande13
02-07-2012, 07:25
دوستان من یک چند تا کارنامه سال 90 رو دیدم واسه غیر انتفاعی درصدا هم بالا نیست مثلا طرف همه درصداش زیر 30 هستن به جز زبان عمومی که 40 هستش

یعنی این کارنامه ها درسته ؟؟؟؟

hande13
02-07-2012, 09:31

بله دوست عزیز حتما مدرک پیش نیازه

چه مصیبتا کشیدم واسه این مدرک پیش

منم دیپلم فنی داشتم مجبور شدم متفرقه برم واسه مدرک پیش

پیشنهاد میکنم وقتت رو تو کلاسای روزانه پیش تلف نکن متفرقه ثبت نام کن فقط برو آخر ترم امتحان بده وقتت تلف نشه

----------------------------------------------------

دوستان کسی آمار شرکت کننده ها ی آزمون زبان و ظرفیت ها رو داره

Pooyan Assar
02-07-2012, 09:33
دوستان من یک چند تا کارنامه سال 90 رو دیدم واسه غیر انتفاعی درصدا هم بالا نیست مثلا طرف همه درصداش زیر 30 هستن به جز زبان عمومی که 40 هستش

بعید نیست. غیرانتفاعی کلاً درصدای بالایی نمیخواد ولی خوب فکر کن قبل از اینکه بری غیرانتفاعی. نمیگم به درد نمیخوره کلاً ولی راههای دیگه ایم هست مثل آزاد. در کل به نظر من، این طوریه:
سراسری > آزاد > غیرانتفاعی > پیام نور

Pooyan Assar
02-07-2012, 09:34

بعید نیست. غیرانتفاعی کلاً درصدای بالایی نمیخواد ولی خوب فکر کن قبل از اینکه بری غیرانتفاعی. نمیگم به درد نمیخوره کلاً ولی راههای دیگه ایم هست مثل آزاد. در کل به نظر من، این طوریه:

konkoorii
02-07-2012, 09:44
نه نرم افزار تخمین رتبه حتی برای هنر هم هست برای زبان اصلا نبود یکی سرچ کنه ببینه کارنامه سراسری هست؟ من دیگه حوصله ندارم

من از یه مشاور پرسیدم گفت حدودا 500 میارم خدا کنه درست بگه به پشتیبان قلم چی زنگیدم گفتش نمیشه گفت الان به خیلی چیزا بستگی داره و...

konkoorii
02-07-2012, 09:50

آزاد فقط آزاد کرج وگرنه غیر انتفاعی بهتره پیام نورم اونقدرا بد نیست بهتر از خیلی از دانشگاه های آزاده

sagartian
02-07-2012, 10:45
سلام بر کنکور زبانی های محترم سال 91. یه پرسش! من زبان تخصصیم و ادبیاتم رو خراب کردم ( به نسبت خودم) و میخوام بدونم با این درصدا شبانه تهران قبول میشم؟

ادبیات: 29%
عربی: 68%
دینی: 68%
زبان عمومی: 71%
زبان تخصصی: 60%

ادبیات رو خیلی خراب کردم و زبان تخصصی اشتباه زیاد داشتم. حالا نظر اساتید محترم چیه؟ من جز تهران (روزانه یا شبانه) جای دیگه نمیتونم بزنم.
با سپاس فراوان.

konkoorii
02-07-2012, 11:08
سلام بر کنکور زبانی های محترم سال 91. یه پرسش! من زبان تخصصیم و ادبیاتم رو خراب کردم ( به نسبت خودم) و میخوام بدونم با این درصدا شبانه تهران قبول میشم؟

ادبیات: 29%
عربی: 68%
دینی: 68%
زبان عمومی: 71%
زبان تخصصی: 60%

ادبیات رو خیلی خراب کردم و زبان تخصصی اشتباه زیاد داشتم. حالا نظر اساتید محترم چیه؟ من جز تهران (روزانه یا شبانه) جای دیگه نمیتونم بزنم.
با سپاس فراوان.

روزانه شک دارم ولی شبانه قبولی:46:

Pooyan Assar
02-07-2012, 11:18
آزاد فقط آزاد کرج وگرنه غیر انتفاعی بهتره پیام نورم اونقدرا بد نیست بهتر از خیلی از دانشگاه های آزاده
اینجوریام نیست که شما میگی. من خودم آزاد قزوین عمران میخوندم. واقعاً دانشگاه خوبیه. اگه رشتمو دوست داشتم، عمراً ولش نمیکردم.

sagartian
02-07-2012, 11:26
روزانه شک دارم ولی شبانه قبولی:46:

خدا از دهنت بشنوه MR or Ms. Konkoori , من که دارم یه جورایی خودمو واسه کنکور سال آینده آماده می کنم!

hande13
02-07-2012, 11:52
دوستان کسی تو مصاحبه آموزش پرورش شرکت کرده ؟؟؟ واسه زبان ///شرایطش چیه شنیدم بیشتر راجع به احکام و فلسفه و ... سوال می کننن ؟؟؟یک نفر آدم پیدا بشه منو قانع کنه چرا باید ضریب ادبیات با زبان ت برابر باشه ؟؟؟؟ اون 70 سوال اون 25 سوال ؟؟؟؟من زبان ت رو اگه اول دفترچش رو میدادن خیلی بهتر میزدم وقتی داشتم متن آخر رو میخوندم (داریوش و اتن) ذهنم رفته بود سوالای کلوز متن رو میخوندم ولی نمی تونستم تمرکز ذهنی برقرار کنم 70 سوال بدن دستت اونم آخر سر که ذهنت شات داون شده (حالا نمیشد این کنکور رو دومرحله ای کنن ؟؟؟)

nikan345
02-07-2012, 12:48
به نظرتون با این درصدا احتمال قبول شدن تو دانشگاه اصفهان چه‌ قدره؟ مترجمی یا زبان و ادبیات فرقی نمیکنه، روزانه البته. چون اصلآ دانشگاه اصفهان شبانه زبان پذیرش نمیکنه حداقل پارسال اینجوری بود
ادبیات: ۵۰
عربی: ۳۲
دینی: ۵۰
زبان عمومی: ۹۴
زبان تخصصی: ۶۵
یه نگاهی که تو دفترچه شماره ۲ پارسال کردم گویا پذیرش ۶۰ درصد بومی فقط مال ریاضی و تجربی و انسانیه و چیزی در مورد زبان و هنر ننوشته. به هر حال خودم منطقه ۱ و بومی اصفهانم. ضمنآ به نظرم زبان تخصصیاش خیلی راحت بود ولی هر کدومش که رو دو تا گزینه شک داشتم اشتباه از آب دراومد به خاطر همین فکر میکنم بقیه خیلی خوب زده باشن و رتبه م اونجوری که میخواستم نشه

sagartian
02-07-2012, 16:34
از روی نتایج پارسال میگین؟ آخه توی دفترچه پارسال کلا 40 نفر شبانه در سطح شهر تهران میخواستن!!!

sagartian
02-07-2012, 16:43
از روی نتایج پارسال میگین؟ آخه توی دفترچه پارسال کلا 40 نفر شبانه در سطح شهر تهران میخواستن!!!

Long_range_sniper
02-07-2012, 22:34
سلام
عزیزانی که کنکور زبان دادند لطفا برای من و کسانی که 92کنکور میخوایم بدیم یه کمی توضیح بدند
میزان زمان برای پاسخ دادن به سوالات چطور بود؟
سطح سوالات به چه شکل بود
نکته هایی که بدرد کنکوری های آینده بخوره...

A M ! N
02-07-2012, 23:17
سلام
عزیزانی که کنکور زبان دادند لطفا برای من و کسانی که 92کنکور میخوایم بدیم یه کمی توضیح بدند
سطح سوالات به چه شکل بود

سلام

من فک میکنم دوسال پیش بود کنکور زبان دادم

خوب یه عمومی دارین با یه تخصصی.

درسهای عمومی ، که زبان عمومی ، ادبیات ، دینی ، عربی بود فکر کنم

که البته وقت چندان زیاد نبود..

درس تخصصی هم که زبان تخصصی بود.

سوالهای عمومی سطحش کمی دشوار بود

زبان عمومی هم بد نبود

زبان تخصصی اینطوری که اون سال ما داشتیم

سوالهای گرامری زیاد نداشت شاید 8 یا 9 تا گرامری بود

بقیه همه درک مطلب بودن ،

اگه اشتباه نکنم سه یا چهار تا Reading داشت

اولی آسون

دومی سخت تر

سومی دیگه خیلی سخت !

مثلا متنش کاملا تخصصی بحث کرده در مورده مثلا سرطان و سلولهای بدن و ...!!

سعی کن دایره لغاتت رو افزایش بدی هرچی بیشتر بهتر، یعنی با دایره لغات حداقل 7000 بری سر جلسه

Reading ها خیلی بد میپیچونن.

امیدوارم موفق باشی.

Pooyan Assar
03-07-2012, 00:48
سلام
سطح سوالات به چه شکل بود
عمومی (ادبیات، عربی، دین و زندگی، زبان): 75 دقیقه
اختصاصی (زبان تخصصی): 105 دقیقه

سطح سوالام هر سال فرق میکنه، بستگی به اون سالی که شما شرکت میکنی داره ولی در کل، انتظار نداشته باشین با انگلیسی در سطح دبیرستان و اینا، زبان تخصصی رو بالا بزنین.

hande13
03-07-2012, 08:10
سلام
سطح سوالات به چه شکل بود

دوست عزیز همون طور که دوستان گفتن یک دفترچه عمومی ویکی دفترچه تخصصی هستش

عمومی که نیاز به بحث نداره (معمولا سخت تر از سایر گرو ههاست )

تخصصی هم باید اونقدر دایره لغاتت غنی باشه که بدونی سوال منظورش چیه گزینه ها هم دو تاش کلا پرته دوتاش اونقدر نزدیک به هم هستش که یا باید بی خیال شی یا مثل من دل به دریا بزنی یک رو انتخاب کنی (اکثرا این شکلیه ) مگر اینکه کاملا مسلط باشی

قسمت گرامرش 10 تا سواله سخت نیست فقط حواست شش دانگ باید جمع باشه

قسمت فانکشن هم راجع به اصطلاحات کاربد جمله ها تو متنه (فکر کنم 10 تا تسته )

کلوز هم یک متن نیم صفحه هستش با 10 تا سوال (سخت ترین قسمت به نظرمن)

سه تا هم متن میدن که من دیگه موقع خوندن متن دو به بعد دیگه مخم تعطیل شده بود

پیشنهادم اینه اول دایره لغات غنی باشه + تو آزمونا آزمایش شرکت کن تا به جلسه عادت کنی +خودت رو محدود به کتاب نکن که مثلا بکی 504 لغت رو بخونم کار تمومه هرچی لغت و اصطلاح دیدی (فیلم - اخبار - گیم ....) بدردت میخوره
برعکس سایر گروهها کنکور زبان منبع نداره پس در نتیجه فقط باید مسلط باشی

hande13
03-07-2012, 08:13
دوستان آمار شرکت کننده امسال تو کنکور زبان

فقط کنکور زبان 14 هزار و چهر صدو خورده ای

علاقمندی از سایر گروهها نزدیک 96.500 هزار نفر

سر جمع حدودا 111 هزار نفر شرکت کردن سال قبل ظرفیت پذیرش 15 هزار نفر بود امسال ببینیم چی میشه

nikan345
03-07-2012, 15:59
هیچ کس یعنی در مورد سئوالی که من پرسیدم نظری نداشت؟

A M ! N
03-07-2012, 16:10
به نظرتون با این درصدا احتمال قبول شدن تو دانشگاه اصفهان چه‌ قدره؟ مترجمی یا زبان و ادبیات فرقی نمیکنه، روزانه البته. چون اصلآ دانشگاه اصفهان شبانه زبان پذیرش نمیکنه حداقل پارسال اینجوری بود
یه نگاهی که تو دفترچه شماره ۲ پارسال کردم گویا پذیرش ۶۰ درصد بومی فقط مال ریاضی و تجربی و انسانیه و چیزی در مورد زبان و هنر ننوشته. به هر حال خودم منطقه ۱ و بومی اصفهانم. ضمنآ به نظرم زبان تخصصیاش خیلی راحت بود ولی هر کدومش که رو دو تا گزینه شک داشتم اشتباه از آب دراومد به خاطر همین فکر میکنم بقیه خیلی خوب زده باشن و رتبه م اونجوری که میخواستم نشه

درصدهای 3 واحدی ادبیات کمه ، دینی و عربی هم که مشخصه دیگه، درصد زبان عمومی بد نیست.

زبان تخصصی هم بهتره بالای 70 باشه.

درکنارش این پست هم درنظر داشته باش

با این حال امیدوارم که به امیدخدا جایی که دوست داری قبول شی.

موفق باشی.

nikan345
03-07-2012, 16:50
درصدهای 3 واحدی ادبیات کمه ، دینی و عربی هم که مشخصه دیگه، درصد زبان عمومی بد نیست.

زبان تخصصی هم بهتره بالای 70 باشه.

درکنارش این پست هم درنظر داشته باش

با این حال امیدوارم که به امیدخدا جایی که دوست داری قبول شی.

موفق باشی.

مرسی بابت جواب. البته منظورت از درصد ۳ واحدی ادبیاتو نگرفتم. اگه ضریبشو می‌‌گی ادبیات ضریبش چهاره

A M ! N
03-07-2012, 16:53
مرسی بابت جواب. البته منظورت از درصد ۳ واحدی ادبیاتو نگرفتم. اگه ضریبشو می‌‌گی ادبیات ضریبش چهاره

خواهش میکنم عزیز.

درست میگی من فکر کردم ضریب ادبیات سه هستش،
اینطوری که یکم بدتر هم میشه دیگه خودت هم میدونی.

با آرزوی بهترینها..

nikan345
03-07-2012, 17:10
کسی میدونه این درصدایی که کانون اینجا زده براساس میانگین درصدای کساییه که تو اون رشته قبول شدن یا آخرین نفر قبول شده؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] =)

konkoorii
03-07-2012, 17:17

نمیشه بگی قبول میشی یا نمیشی ولی شانس داری باید با توجه به سختی درسا تو کنکور و درصدای بقیه بچه ها بسنجی پس قطعا تا اومدن کارنامه ها چیزی مشخص نیست مثلا من زبانم خوبه و قلم چی رو ( خیلی هم آسون نیست در سطح کنکوره حتی چند تا سوال مشابه با امسال هم داشت وقتی میگم مشابه منظورم واقعا مشابهه :18:) هشتاد و پنج به بالا میزدم ولی تو کنکور 62 درصد زدم . ادبیات امسالم از اون چیزی که من تا الان دریافتم نسبتا سخت بوده و دوستای زبان منم خوب نزدن :44: بهرحال امیدوارم قبول بشی

راستی اینم هست که عربی بچه ها ضعیفه خودشونو میکشن 30-20 بزنن به نظرم متوسط بود ولی خوب دینی درس آسونیه امسالم تو کنکور به نظرم زیاد سخت نبود.

konkoorii
03-07-2012, 17:26
کسی میدونه این درصدایی که کانون اینجا زده براساس میانگین درصدای کساییه که تو اون رشته قبول شدن یا آخرین نفر قبول شده؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] =)

اگه منظورت رتبه کشوریه آخرین رتبه قبولیه
اگه منظورت میانه کانونه اون میانگینه ترازه

nikan345
03-07-2012, 17:30
نمیشه بگی قبول میشی یا نمیشی ولی شانس داری باید با توجه به سختی درسا تو کنکور و درصدای بقیه بچه ها بسنجی پس قطعا تا اومدن کارنامه ها چیزی مشخص نیست مثلا من زبانم خوبه و قلم چی رو ( خیلی هم آسون نیست در سطح کنکوره حتی چند تا سوال مشابه با امسال هم داشت وقتی میگم مشابه منظورم واقعا مشابهه :18:) هشتاد و پنج به بالا میزدم ولی تو کنکور 62 درصد زدم . ادبیات امسالم از اون چیزی که من تا الان دریافتم نسبتا سخت بوده و دوستای زبان منم خوب نزدن :44: بهرحال امیدوارم قبول بشی

راستی اینم هست که عربی بچه ها ضعیفه خودشونو میکشن 30-20 بزنن به نظرم متوسط بود ولی خوب دینی درس آسونیه امسالم تو کنکور به نظرم زیاد سخت نبود.
من کنکورای قلمچی رو شرکت نکردم ولی روی کتابش یه سی‌دی بود از کنکورای سالای قبلشون اونا رو همه رو بالای هشتاد درصد میزدم نصف سئوالاشون تکراری بود. ولی زبان تخصصی کنکور امسال نسبت به آزمایشیای سنجش خیلی راحتتر بود حداقل سر جلسه اینجوری بود برام. تا اومدم بیرون خودم تو بدترین شرایط فکر میکردم بالای هشتاد زدم ولی بعد که کلید سنجش اومد حالم گرفته شد

nikan345
03-07-2012, 17:31
اگه منظورت رتبه کشوریه آخرین رتبه قبولیه
اگه منظورت میانه کانونه اون میانگینه ترازه
نه اون بخش چند از دهشو میگم

konkoorii
03-07-2012, 17:37
من کنکورای قلمچی رو شرکت نکردم ولی روی کتابش یه سی‌دی بود از کنکورای سالای قبلشون اونا رو همه رو بالای هشتاد درصد میزدم نصف سئوالاشون تکراری بود. ولی زبان تخصصی کنکور امسال نسبت به آزمایشیای سنجش خیلی راحتتر بود حداقل سر جلسه اینجوری بود برام. تا اومدم بیرون خودم تو بدترین شرایط فکر میکردم بالای هشتاد زدم ولی بعد که کلید سنجش اومد حالم گرفته شد

خوب دقیقا حس منو داشتی من گریه ام گرفت غلط زیاد زدی مگه نه ؟:41: فکر کنم خیلی ها این مشکلو پیدا کردن امسال چون من پارسال درصدم بیشتر بود با اینکه اصلا برا زبان نخونده بودم.

konkoorii
03-07-2012, 17:38
نه اون بخش چند از دهشو میگم

اون میانگینه

nikan345
03-07-2012, 17:43
خوب دقیقا حس منو داشتی من گریه ام گرفت غلط زیاد زدی مگه نه ؟:41: فکر کنم خیلی ها این مشکلو پیدا کردن امسال چون من پارسال درصدم بیشتر بود با اینکه اصلا برا زبان نخونده بودم.
آره اگه اون اشتباها رو نزده بودم هفتاد و خورده ای میشدم

اون میانگینه
اینجوری پس جای امیدواری هست اگه آخرین نفر بود خیلی قبول شدن سخت میشد

Pooyan Assar
03-07-2012, 17:53
بچه ها میانگین ترازای قلمچی شما چجوریا بود؟ اونطوری که انتطار داشتین تو کنکور نتیجه گرفتین؟ من میانگین ترازام 6727 بود. 3تا جامع آخر همه رو بالای 7000 بودم ولی کنکور اونطوری که فکر میکردم نتیجه نگرفتم، به خصوص زبان تخصصی. برای شمام همینطوریه؟ در کل، میخوام بدونم سوالا برای همه سخت بوده یا من خراب کردم؟

nikan345
03-07-2012, 18:01
بچه ها میانگین ترازای قلمچی شما چجوریا بود؟ اونطوری که انتطار داشتین تو کنکور نتیجه گرفتین؟ من میانگین ترازام 6727 بود. 3تا جامع آخر همه رو بالای 7000 بودم ولی کنکور اونطوری که فکر میکردم نتیجه نگرفتم، به خصوص زبان تخصصی. برای شمام همینطوریه؟ در کل، میخوام بدونم سوالا برای همه سخت بوده یا من خراب کردم؟
منم همون طور که تو پستای قبلی گفتم اصلآ اونجوری که میخواستم زبان تخصصی رو نزدم

nikan345
03-07-2012, 18:16
یه مورد دیگه تو تست 124 من law رو زدم همون موقع هم سر جلسه گفتم هم میشه principle تو این تست درست باشه هم law، یکی دیگه هم تست 112 که باز اشتباه زدم profitable. درسته که معنیش بیشتر در مورد کار و تجارت سودده هست ولی اگه تو گوگل "he is profitable in" رو سرچ بکنید نزدیک به شش هزار تا نتیجه میاره که اگه جمله ها رو بخونید معنیش شبیه همین جمله تو کنکوره به نظرم کلآ این دو تا تست خیلی نامردی بود

Pooyan Assar
03-07-2012, 18:37
من مشکلم بیشتر با 153ه. تنها تستیه که تقریباً با اطمینان زدم و غلط دراومده. بقیه غلطام شک دار بوده.

konkoorii
03-07-2012, 19:00
من میانگینم تو قلم چی 6400 این بود عمومیا رو تو کنکور بهتر زدم ولی زبان کم تر سه تا امتحان جامع هم اولیش 7200 دومی 6600 سومی 6700
کلا زبان تخصصی :13:

konkoorii
03-07-2012, 19:04
من مشکلم بیشتر با 153ه. تنها تستیه که تقریباً با اطمینان زدم و غلط دراومده. بقیه غلطام شک دار بوده.

آره منم با اینکه شبیه این تست زده بودم اشتباه کردم خیلی دقت میخواست.

konkoorii
03-07-2012, 19:09
یه مورد دیگه تو تست 124 من law رو زدم همون موقع هم سر جلسه گفتم هم میشه principle تو این تست درست باشه هم law، یکی دیگه هم تست 112 که باز اشتباه زدم profitable. درسته که معنیش بیشتر در مورد کار و تجارت سودده هست ولی اگه تو گوگل "he is profitable in" رو سرچ بکنید نزدیک به شش هزار تا نتیجه میاره که اگه جمله ها رو بخونید معنیش شبیه همین جمله تو کنکوره به نظرم کلآ این دو تا تست خیلی نامردی بود

124 رو درست زده بودم خوب آره شاید ولی باید ببینی کدوم بهتره. 112 رو منم غلط زدم در کل خیلی چیزا از نظر شنیداری درسته ولی تو گرامر زیاد جالب نیست یا پر کاربرد نیست. کاشکی زبان تخصصی یه اینتر ویو حضوری هم داشت من تو مکالمه قویم :44:

hande13
03-07-2012, 19:19
واقعا نامردیه این کنکور زبان نه منبع داره نه قانونش درسته

چرا باید درصد زبان عمومی 2 باشه اونوقت عربی هم 2 بعد ادبیات 4

مسئولین برساس چه فکری این درصدا روزدن (شاید خوابش رو اینجور تعبیر کردن *

خب مثل داشنگاه ازاد بکنید دو تا زبان گذاشتن یک زبان جامع بزار مثلا 100 سوالی درصد 4 باقی عمومی هها رو بزار 2

مثلا اونی کسی که میره دانشگاه مثلا عربی به چه دردش میخوره نه تو دانشگاه لازمه نه تو آینده به کارش میاد
حالا بگیم دین واجبه ادبیات هم لازم

من مطمئنم اگه زبان ت دفترچش زودتر (اول جلسه ) داده بشه اگثر بچه ها درصداشون خوب میشه (این واقعا ظلمه یکی با عمومی بالا ولی تخصصی پایین روزانه قبول بشه در حالی که نتونه حتی یک متن 4 سطری بنویسه )

بحث زیاده فعلا

hande13
03-07-2012, 19:21
دوستان در مورد علاقمندی رشته خاص آموزش پرورش کسی اطلاع داره مثلا تو مصاحبه چیا میپرسن نکنه به جای زبان از احکام بپرسن :31:

Pooyan Assar
03-07-2012, 19:29

خب مثل داشنگاه ازاد بکنید دو تا زبان گذاشتن یک زبان جامع بزار مثلا 100 سوالی درصد 4 باقی عمومی هها رو بزار 2

مثلا اونی کسی که میره دانشگاه مثلا عربی به چه دردش میخوره نه تو دانشگاه لازمه نه تو آینده به کارش میاد

من مطمئنم اگه زبان ت دفترچش زودتر (اول جلسه ) داده بشه اگثر بچه ها درصداشون خوب میشه (این واقعا ظلمه یکی با عمومی بالا ولی تخصصی پایین روزانه قبول بشه در حالی که نتونه حتی یک متن 4 سطری بنویسه )

بحث زیاده فعلا

کاملاً موافقم. به خصوص ادبیات خیلی زور داره. البته این تو گروههای دیگه ام هست.
آخرم، به ضرر اونایی تموم میشه که با مثلاً ادبیات بالا و زبان پایین دانشگاههای خوب قبول میشن. تو اون دانشگاها سخت میگیرن و درس خوندن انگیزه بالا میخواد ولی این دوستان زود انگیزشون از بین میره. این وسط حق یه نفرم که واقعاً علاقه داشته ضایع میشه.
ولی خوب کاریش نمیشه کرد واقعاً. فکر کنم هر سال این اعتراضو به سازمان سنجش میکنن. اگه میخواست تغییری بده تا الان داده بود.

konkoorii
03-07-2012, 19:32

بحث زیاده فعلا

خوب کنکور یه جور رقابته اگه قرار باشه زیاد وقت بدن یا عمومی ها نباشه ( عربی خوب زدن هم یه جور استعداد تحلیل و یادگیری زبانو میرسونه کسی که عربیش خوبه شاید زبانش خوب نباشه ولی نشون میده استعداد داره تو دانشگاه زبان بخونه همه که فرصت ندارن از بچگی مثل من و شما کلاس زبان برن ) خیلی تعداد زیادی هستن که زبانو خوب بلدن حوصله عمومی ندارن بازم مثل خودم :9: عمومی زدن هم یه هنره.
ولی هر کسی هم عمومیاش خوب باشه هم زبانش حتما قبول میشه من میگم کاشکی بر میگشتم بازم ادبیات میخوندم:44:

hande13
03-07-2012, 19:54
دوست عزیز میگی عربی خب اونی که میتونه و استعداد داره و زبان رو هم دوست داره میره خوداموز زبان رو به جایی میرسونه (مثل خودم که فقط دو ترم زبان رفتم ) هرچی هم تو کنکور زدم رو خود آموزی هام بود که زدم (حالا بماند ریسک بدی کردم و ز بان ت بد از آب دراومد )صحبتم اینه که مثلا من ریاضیم در حده صفره اگه بخوام یکی از رشته های مهندسی بردارم باید اونقدر سطح زبانم رو بکشم بالا که تو داشنگاه لنگ نزنم استادم عین خیالش نیست تو این مسئله رو بلدی یا نه فقط خودت ضرر میکنی زبان هم اونطوره مثلا یکی مثل رحمان رستگاری با درصد 40 تخصصی (یکم از مال من بیشتر ) بیاد بشه نفر اول کنکور زبان ولی یکی با درصد بالا ی 70 ولی عمومی پایین نتونه به خواستش برسه مملکتی که با خواب دیدن اداره میشه اینه دیگه هیچ جیش درست نیست

konkoorii
03-07-2012, 20:36
دوست عزیز میگی عربی خب اونی که میتونه و استعداد داره و زبان رو هم دوست داره میره خوداموز زبان رو به جایی میرسونه (مثل خودم که فقط دو ترم زبان رفتم ) هرچی هم تو کنکور زدم رو خود آموزی هام بود که زدم (حالا بماند ریسک بدی کردم و ز بان ت بد از آب دراومد )صحبتم اینه که مثلا من ریاضیم در حده صفره اگه بخوام یکی از رشته های مهندسی بردارم باید اونقدر سطح زبانم رو بکشم بالا که تو داشنگاه لنگ نزنم استادم عین خیالش نیست تو این مسئله رو بلدی یا نه فقط خودت ضرر میکنی زبان هم اونطوره مثلا یکی مثل رحمان رستگاری با درصد 40 تخصصی (یکم از مال من بیشتر ) بیاد بشه نفر اول کنکور زبان ولی یکی با درصد بالا ی 70 ولی عمومی پایین نتونه به خواستش برسه مملکتی که با خواب دیدن اداره میشه اینه دیگه هیچ جیش درست نیست

خب شاید هم شما از یه نظرایی درست بگی ولی تو حوزه ما بودن کسایی که عمومی عالی میزدن بیچاره ها زحمتم میکشیدن ولی تراز من بالا میشد ازم می پرسیدن زبان از چی میخونی خوب میزنی یا اینکه منبع خوب نداشتن منم میگفتم کلاس رفتم اصلا نمیخونم. موردایی مثل رستگار رحمانی هم کمه خیلی هام عمومی خوب میزنن از رشته های دیگن قبول میشن ولی علاقه ندارن اصلا انتخاب رشته نمیکنن.

sagartian
03-07-2012, 21:19

واسه من هم دقیقاً اینجوری بود. 4 تا از سوالات که بی برو برگرد دوپهلو بود (دو تاش از passage ها بود). شخصاً از زبانم راضی نبودم.

sagartian
03-07-2012, 21:28
تنها راه عربی خوندن اینه که با این دید بهش نگاه کنی که یه زبونه, مثله بقیه زبونها و یه کم هم بهش (شده به زور) علاقه پیدا کنی! عربی امسال راحت بود. من دیپلم نظام قدیم هستم اون زمان عربی خیلی سخت تر بود, ما که ریاضی بودیم 4 سال عربی داشتیم. مثلاً آخر اعدادمون 10 نبود, تا آخر داشتیم و مباحث ترکیب هم خیلی پربارتر بود .3 تا نزده داشتم که وقت کم آوردم با 2 (یا 3 تا غلط). مشکل من با ادبیات بود که اصلاً با دوران ما زمین تا آسمون دستورش و مدلش فرق می کرد. الان کلاً یه دستور زبان جدید درس میدن که من به سختی حتی به صورت سوالا پی میبرم! ایکاش حداقل 50 میزدم ادبیاتو!

hande13
04-07-2012, 08:53
من از فردای روزی که نتایج رو دادن واسه 92 میرم یک قرابت معنایی میگیرم مثل خرخونا میرم تو بحرش 9 تا سوال رو خساب کنی 36 درصد

عربی رو هم باید از روز اول جدی بگیرم
دینی هم درسش رو با اینکه فقط سال 2 رو خوندم 50 زدم امسال مطمئنم پیش و سوم رو هم بخونم بالای 80 میزنم

زبان ت عشق من 504 و کتابای سنجس و تافل رو م یخورم

فقط مشکلم با یک سال عقب افتادن هستش

sagartian
04-07-2012, 09:38
میشه بپرسم درصدات چند بوده؟

hande13
04-07-2012, 10:54
درصدام خیلی بد از آب دراومد به خاطر ریسک کردم نزاشتم تو زبان ت و عمومی و دینی سوالی خالی بمونه (اشتباه بدی بود )ادبیات و عربی 0 وقتم نرسید زبان عمومی 58 رتخصصی 30دینی 50اگه ادب و عرب رو 20 درصد میزدم الان راحت قبول یودم ولی حیف

زبان ت رو هم از 10 خرداد شروع کردم که شد 30 اگه یکم کمتر ریسک میکردمن راحت مشد 40

به هر حال سال دیگه

samira001
04-07-2012, 17:01
سلامممممممممممممم . من حالم خیلی بده ، واسه کنکور 1 ساله درگیرم ولی خیلی سرسری گرفتم ، خیلی خوشبینانه عمل کردم ، توقمم بالاست و سراسری تهران میخوام :31: درصدامو میگم تا دور همی یکم بخندیم ، البته تقریبیه ها !!! ولی مطمئنم که بدتر میشه و بهتر نمیشه . اینم بگم که من ااگهههههههه فرانسه یا آلمانی هم قبول شم با کله میرم دانشگاه .
ادب 26%
عربی 16%
دین 35%
زبان که تو قلم جی همیشه بالای 60 میزدم تو کنکور گند زدم 35
اختصاصی 50%
خب از کارشناسان محترم خواستارم بگن کدوم روستای دور افتاده ی کره ی زمین قبول میشممممم !!!!!!!!!!!!

hande13
04-07-2012, 17:33
سلامممممممممممممم . من حالم خیلی بده ، واسه کنکور 1 ساله درگیرم ولی خیلی سرسری گرفتم ، خیلی خوشبینانه عمل کردم ، توقمم بالاست و سراسری تهران میخوام

:31: درصدامو میگم تا دور همی یکم بخندیم ، البته تقریبیه ها !!! ولی مطمئنم که بدتر میشه و بهتر نمیشه . اینم بگم که من ااگهههههههه فرانسه یا آلمانی هم قبول شم با کله میرم دانشگاه .
ادب 26%
عربی 16%
دین 35%
زبان که تو قلم جی همیشه بالای 60 میزدم تو کنکور گند زدم 35
اختصاصی 50%
خب از کارشناسان محترم خواستارم بگن کدوم روستای دور افتاده ی کره ی زمین قبول میشممممم !!!!!!!!!!!!

داداش با این درصدا فکر کنم پیام نور و غیر انتفاعی رو میاری

ولی هیچ چی مشخص نیست کنکور زبان تا دقیقه اخرش مشخص نمیشه پذیرش شدی یا نه علاوه بر اینکه باید درصد بقیه هم نامشخه معلوم نیست اونایی که علاقمندی زدن تو دانشگاه زبان رو انتخاب میکنن یا رشته خودشون رو

sagartian
04-07-2012, 18:32
داداش با این درصدا فکر کنم پیام نور و غیر انتفاعی رو میاری

ولی هیچ چی مشخص نیست کنکور زبان تا دقیقه اخرش مشخص نمیشه پذیرش شدی یا نه علاوه بر اینکه باید درصد بقیه هم نامشخه معلوم نیست اونایی که علاقمندی زدن تو دانشگاه زبان رو انتخاب میکنن یا رشته خودشون رو

با هم میریم واسه سال دیگه, غصه نخور!

samira001
04-07-2012, 19:03
من دیگه نای اینکه بخوام یه سال دیگه وقت بذارم رو ندارم . پیام نور که بدم میا ولی اگه غیر انتفاعی قبول شم که عالی میشه تازه آزاد هم شرکت کردم و با اعتماد به نفس کامل زدم تهران جنوب . دعا کنیددددددددددد .

nikan345
05-07-2012, 10:54
کسایی که تو سایت کانون عضون این بخش تخمین رتبه ش که فعال شده زبانو هم داره یا نه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hande13
05-07-2012, 13:43
من آزاد شرکت نکردم هدفم در اصل سال دیگه بود گفتیم یک شانسی بریم ببینیم کنکور چه شکلیه حالا قبول شدیم نور الا نور اگرم نشدیم لا اقل تجربش رو کسب کردیم

با هم میریم واسه سال دیگه, غصه نخور!

غصه چیه کنکوره آخر دنیا نیست که فقط یک سال همینجوری عقب میفتیم

من دیگه نای اینکه بخوام یه سال دیگه وقت بذارم رو ندارم . پیام نور که بدم میا ولی اگه غیر انتفاعی قبول شم که عالی میشه تازه آزاد هم شرکت کردم و با اعتماد به نفس کامل زدم تهران جنوب . دعا کنیددددددددددد .

آزاد که کنکورش مثل امتحانات داخلی (خرداد ) مدارسه

مثلا سوال دینی داشت خیلی جالب بود
یک همچین چیزی بود
در کدام مرحله رسیدگی به حساب و کتاب اعمال انجام میشود

دنیا -قیامت - لحظه مرگ --- برزخ

sagartian
05-07-2012, 16:13
یک نمیشه؟!

hande13
05-07-2012, 18:45
در کدام مرحله رسیدگی به حساب و کتاب اعمال انجام میشود

دنیا -قیامت - لحظه مرگ --- برزخ

یک نمیشه؟!

حالا اون لحظه مرگ دیگه آخرشه (نکته انحرافی )

داشنگاه آزاد قبول شدنش اسونه ولی خود دانشگاه نه

samira001
05-07-2012, 22:22
اینو خوب گفتی !!!! من قبلا دانشگاه آزاد خوندم (کاردانی ) چون از رشتم بدم میومد دبگه کارشناسی نخوندم ، همه فکر میکنن چون آزاد کویته .....
من سراسریو خراب کردم (دیدین دیگه درصدامو ) غیر تهرانم نمیخوام برم ، در نتیجه مجبورم آزاد بخونممممم
:37:

hande13
06-07-2012, 12:29
دو.ستان این جریان برچسب که رو صندلی آزمون چسبونده بودن چیه من یادم رفت اونو بردارم مشکلی نداره ؟؟؟ تو سای سنجش زده باید اونو بمی داشتید من یادم رفت

Pooyan Assar
06-07-2012, 14:32
دو.ستان این جریان برچسب که رو صندلی آزمون چسبونده بودن چیه من یادم رفت اونو بردارم مشکلی نداره ؟؟؟ تو سای سنجش زده باید اونو بمی داشتید من یادم رفت

چیز مهمی نیست. شماره داوطلبی روش بوده. برای وقتی که نتایجو میخوای بگیری لازمه.

nikan345
06-07-2012, 17:42
کسی آزاد شرکت کرد؟ چه قدر امتحانش راحت و مسخره بود هر کی رو میدیدم داشت میگفت حداقل هفتادتاشو درست زدم یا رتبه یک میشم و از این حرفا. اصلآ بعیده با همچین امتحانی بشه مشخص کرد کی از کی بهتره چون یکی که یه ذره خونده باشه همه رو بالای هفتاد میزنه. فقط یه سئوال مسخره تو بخش زبانش داشت اون mantle و crust که هیچ ربطی به دانش زبانی یه نفر نداشت و بیشتر به درد امتحان زلزله شناسی میخورد. حتی اگه فارسی هم میدادن من بین این دو تا گزینه شک میکردم و آخرش هم اشتباهآ زدم mantle

hande13
06-07-2012, 17:54
کنکور زبان خوب شد من شرکت نکردم اگه شرکت میکردم همون اول از جلسه اخراجم میکردن (آخه سوالاش آخر مسخره بازی ) بابا خیلی آبکیه 70 اون کسی میزنه که تو سراسری شاید 20 هم نتونه بزنه

sagartian
06-07-2012, 20:27
خستگیم در رفت سرِ آزاد! 20 دقیقه هم وقت اضافه اومد.

samira001
07-07-2012, 20:32
انتخاب اولتون چیه ؟ من از هرکی پرسیدم گفت تهران جنوب ، من خودمم اونجا زدم . چند نفر برمیدارن که همه هم انتخاب اول اونجا زدیم:24:

sagartian
07-07-2012, 23:20
من تهران شمال زدم. در ضمن نگران نباش, به اندازه تمام ستارگان کهکشان راه شیری توی دانشگاه آزاد جا هست برای همه!

nikan345
08-07-2012, 20:41
تو کانون جوابای آزادو هم گذاشته من درصدامو حساب کردم و بهم شوک وارد شد الان فکر میکنم همینو هم قبول نمیشم اگه شما هم حساب کردید بذارید مقایسه کنیم
ادبیات: ۸۰
دینی: ۸۸
عربی: ۶۰
زبان: ۶۷
البته واقعآ سئوالای زبانش مضخک بود و غیر از اون crust و mantle که از لحاظ لغوی و گرامری جفتشون درست بودن و فقط یکی بهش میتونست درست جواب بده که متن کتاب یادش باشه یا ساختار زلزله رو بدونه تو cloze test من تست 72 رو زدم rapidly که اینم باز نه از لحاظ گرامری و نه از لحاظ معنایی مشکلی نداره و فقط چون تو متن کتاب slowly اومده بوده جوابش این میشه تست 80و هم من گزینه 4و زدم که هنوزم فکر نمیکنم اشتباه باشه.
تو سایت گاج هم زده تراز زبان و ادبیات و مترجمی همه واحدای تهران نزدیک به 5700ه ولی نمونه کارنامه های همه رشته های آزادو گذاشته به جز زبان و هنر تا بشه فهمید این ترازا چه درصدایی میخواد

samira001
08-07-2012, 23:08
مگه انتخاب اولتونو گجا زدین ، آخه درصداتون بد نیست

sagartian
08-07-2012, 23:48
واحد LAX هم زده باشی قبولی!

nikan345
09-07-2012, 09:25
مگه انتخاب اولتونو گجا زدین ، آخه درصداتون بد نیست
اصفهان‌‌‌‌

alavi71
14-07-2012, 10:59
تو کانون جوابای آزادو هم گذاشته من درصدامو حساب کردم و بهم شوک وارد شد الان فکر میکنم همینو هم قبول نمیشم اگه شما هم حساب کردید بذارید مقایسه کنیم
ادبیات: ۸۰
دینی: ۸۸
عربی: ۶۰
زبان: ۶۷
البته واقعآ سئوالای زبانش مضخک بود و غیر از اون crust و mantle که از لحاظ لغوی و گرامری جفتشون درست بودن و فقط یکی بهش میتونست درست جواب بده که متن کتاب یادش باشه یا ساختار زلزله رو بدونه تو cloze test من تست 72 رو زدم rapidly که اینم باز نه از لحاظ گرامری و نه از لحاظ معنایی مشکلی نداره و فقط چون تو متن کتاب slowly اومده بوده جوابش این میشه تست 80و هم من گزینه 4و زدم که هنوزم فکر نمیکنم اشتباه باشه.
تو سایت گاج هم زده تراز زبان و ادبیات و مترجمی همه واحدای تهران نزدیک به 5700ه ولی نمونه کارنامه های همه رشته های آزادو گذاشته به جز زبان و هنر تا بشه فهمید این ترازا چه درصدایی میخواد

در دانشگاه ازاد قبولی چندان سخت نیست ....
ولی بسته به بنتخاب اولتون داره ..

فاطمههه
28-07-2012, 21:04
سلام بچه ها خوب هستین؟
اومدم تا راهنماییم کنید....بدجوری بکمکتون احتیاج دارم...من خودم سال بعد کنکوریم....به اشتباه رشتمو ریاضی انتخاب کردمو تا الان دارم جون میدم واس درسای تخصصیم معدل کتبیم شده12.5 و معدل کل 15.19....مطمئنا هم اگه برا کنکور ریاضی بخونم هیچی نمیشم....سه درس جبر و حسابان و فیزیک رو باید شهریور بدم...چون دبیرستان شاهد درس میخونم و نمرات باید بالای 14 باشه که تواین سه درس 12 و10 و 11 شدم متاسفانه...کل وقت تابستونم داره واس این سه درس میره...این درحالیه که من قبول شده م و فقط بخاطر قوانین این مدرسه مجبورم امتحان دوباره بدم نمره ام بالای 14 بشه.....بهر حال دوست دارم برای زبان بخونم...بااینکه خیلی سخته چون باز همین دبیرستان شاهد پدر ادمو درمیاره و از شهریور هم به احتمال زیاد مدرسه ها شروع بشن...البته شاهد.
من میگفتم امسالو بیخیال کنکور بشم و بمونم پشت کنکور...از شانس بد فهمیدم به احتمال زیاد سال 93 کنکور حذف بشه....بدجورری نگرانم...من معدلم تا اول دبیرستان 18به بالا بود و بعد بخاطر اشتباه انتخاب رشته و.. رسید به 15....

بهرحال میخوام خواب شبانه روزم رو هم سه ساعت بکنم و برای زبان هم (زبان تخصصی)وقت بزارم...راهنماییم میکنید؟چطور بخونم؟

فاطمههه
28-07-2012, 21:08
بچه ها زود جوابمو بدید...اونایی که تخصصی شرکت کردن و کتابایی رو که خوندن و واقعا جواب داده . کمکشون کرده....
هر چندتا کتاب باشه فقط مفید باشه و ازین کتابای گنگ ویی نباشه...برای درسای عربی و دینی و ادبیات چه کتابی؟
زوووووووووووووووود

nikan345
29-07-2012, 11:13
بچه ها زود جوابمو بدید...اونایی که تخصصی شرکت کردن و کتابایی رو که خوندن و واقعا جواب داده . کمکشون کرده....
هر چندتا کتاب باشه فقط مفید باشه و ازین کتابای گنگ ویی نباشه...برای درسای عربی و دینی و ادبیات چه کتابی؟
زوووووووووووووووود
در مورد منابع و کتابا قبلآ تو همین تاپیک کامل بحث شده. صفحه های قبلو بخون. ولی به طور کلی زبان تخصصی منبع مشخصی نداره سنجش خودش یه کتاب منتشر کرده به اسم new bridging the gap بیشتر برای آشنا شدن با بخشای درک مطلب کنکور خوبه هر چند درک مطلبای کنکور از متنای این کتاب معمولآ سخت تره. برای لغت، کلمات کتاب 504 absolutely essential words معمولآ چند تا تست ازش تو کنکور میاد. در مورد گرامر هم کتاب English grammar digest نوشته ترودی آرونسن کتابیه که نکات توشو لازمه یه نفر که میخواد کنکور زبان بده بلد باشه. و البته سطح زبان شخصی که میخواد کنکور بده باید کلآ بالا باشه چون یه سری تست میاد که شاید تو هیچ کدوم از این کتابا نباشه و طرف باید قبلآ با خوندن متنای انگلیسی یا دیدن فیلم و این چیزا اونا رو شنیده باشه تا بتونه به تستا جواب بده. در مورد تست هم کتاب زبان تخصصی کانون کتاب خوبیه. در مورد عمومیا هم که منابعش با بقیه رشته ها فرق نداره هر چند معمولآ عمومیای کنکور زبان از بقیه رشته ها سختتره.

فاطمههه
29-07-2012, 12:27
بابت توضیحاتتون ممنونم...راستش امروز از یکی از دبیرهای آقامون پرسیدم و گفتن از ریاضی12 رشته فقط نیاز به کنکور هست و بقیه حذف شده کنکوردادنشون.خداروشکر زبان تخصصیم کنکورش حذف نشده و کنکور داره.موندم روهمون برنامه پشت کنکوریم.
البته ازالان لغات و... به مرور حفظ میکنم...انشالله موفق میشم مطمئنم اگه بخونم 100درصد موفقم.

alavi71
29-07-2012, 14:53
بابت توضیحاتتون ممنونم...راستش امروز از یکی از دبیرهای آقامون پرسیدم و گفتن از ریاضی12 رشته فقط نیاز به کنکور هست و بقیه حذف شده کنکوردادنشون.خداروشکر زبان تخصصیم کنکورش حذف نشده و کنکور داره.موندم روهمون برنامه پشت کنکوریم.
البته ازالان لغات و... به مرور حفظ میکنم...انشالله موفق میشم مطمئنم اگه بخونم 100درصد موفقم.

سلام
شما به انچه علاقه دارید مطمئن باشید در اون موفق میشوید ....
شما میتونید در کنکور رشته های دیگه هم شرکت کنید. ولی خب باید دروسشون را واسه کنکور بخونید ...
رشته زبان هم هم رشته خوبی است اگر علاقه مند باشید
موفق باشید ...

samira001
29-07-2012, 22:12
فاطمه جون زبان تخصصیش سخته هیچ منبع مشخصی هم نداره . کلا باید زبانت در حد تافل و آیلتس باشه تا بالا بزنی ولی چیزی که مهمه اینه که اگه عمومی رو بالا بزنی اختصاصیو میتونی زیاد نزنی .

nikan345
30-07-2012, 01:29
یه چیزی که تو مطالب اینجا خیلی تکرار شده اینه که اگه تخصصیو بد بزنی ولی عمومیات خوب باشه جبران میشه یا ضریب ادبیات معادل زبان تخصصیه. ولی به چیزی که توجه نمیکنن اینه که دروس تخصصی تو کنکور یه ضریب ۳ جدا هم داره. تو دفترچه کنکور البته چیزی ننوشته ولی تو کنکورای آزمایشی سنجشی که من دادم زبان تخصصی با ضریب دوازده حساب شده یه ضریب ۴ خودش و یه ضریب ۳ تخصصی. البته مطمئن نیستم که بالاخره تو کنکور با کدوم ضریب حساب میشه و هیچ کارنامه ای از سالای قبل هم پیدا نکردم که ببینم کدومش درسته

xUltimatex
30-07-2012, 02:41
سلام بچه ها خوب هستین؟
اومدم تا راهنماییم کنید....بدجوری بکمکتون احتیاج دارم...من خودم سال بعد کنکوریم....به اشتباه رشتمو ریاضی انتخاب کردمو تا الان دارم جون میدم واس درسای تخصصیم معدل کتبیم شده12.5 و معدل کل 15.19....مطمئنا هم اگه برا کنکور ریاضی بخونم هیچی نمیشم....سه درس جبر و حسابان و فیزیک رو باید شهریور بدم...چون دبیرستان شاهد درس میخونم و نمرات باید بالای 14 باشه که تواین سه درس 12 و10 و 11 شدم متاسفانه...کل وقت تابستونم داره واس این سه درس میره...این درحالیه که من قبول شده م و فقط بخاطر قوانین این مدرسه مجبورم امتحان دوباره بدم نمره ام بالای 14 بشه.....بهر حال دوست دارم برای زبان بخونم...بااینکه خیلی سخته چون باز همین دبیرستان شاهد پدر ادمو درمیاره و از شهریور هم به احتمال زیاد مدرسه ها شروع بشن...البته شاهد.
من میگفتم امسالو بیخیال کنکور بشم و بمونم پشت کنکور...از شانس بد فهمیدم به احتمال زیاد سال 93 کنکور حذف بشه....بدجورری نگرانم...من معدلم تا اول دبیرستان 18به بالا بود و بعد بخاطر اشتباه انتخاب رشته و.. رسید به 15....

بهرحال میخوام خواب شبانه روزم رو هم سه ساعت بکنم و برای زبان هم (زبان تخصصی)وقت بزارم...راهنماییم میکنید؟چطور بخونم؟

درود/ تغییرای اساسی از تغییرباورها شروع میشه!
تو کنکور زبان من شخصا این قول بت میدم اگه این کاره باشی اگه اهل درس خوندن باشی اگه واقعا به هدفت ایمان داشته باشی و براش تلاش کنی و در آخر (توجه کن که گفتم در آخر) اطلاعات و درک عمومیت بالا باشه (نه فقط تو زبان به صورت کلی گفتم)، بت قول می دم میتونی رتبه ی زیر 10 کشوری هم بیاری فقط همون طور که گفتم یه سری فاکتورا میخواد که هرکسی نداره امیدوارم از اون سری افرادی باشی که برا خودشون ارزش قائلن و به اهدافشون بها میدن!
من یه ترم و نیم تقریبا دانشجوی زبان و ادبیات انگلیسی بودم البته 90 کنکور شرکت کردم رتبمم خوب شد 334 کشوری.... پس چیزایی که بت میگم جدی بگیر تا بهترین نتیجه رو بگیری؛
1. این ایمان تو خودت به وجود بیار کسی که رتبه 1 کشوری میشه تنها تفاوتی که با تو داره پشتکار و سخت کوشیه فقط همین! همیشه از خودت انتظار بهترین عملکردا رو داشته باش!
2. زبان انگلیسی (هیچ فرقی بین اختصاصی و عمومی نذار) وقتی که هر روز اختصاص میدی به زبان بگو زبان میخونم کاریت به این نباشه که اختصاصیه عمومیه چیه! اول زبان عمومیتو باس بکشونی حول و حوش 90% تا بتونی بدش به فکر اختصاصی بالا باشی...
3. منابع زبان هرچی اومد دستت بخون بخصوص رو ریدینگ و واژگان خیلی کار کن از همه بخشا مهم تره از کتابای تافل، سازمان سنجش و ازمونای دیگه مثه ایلتس اینا استفاده کن.
4. واسه عمومیا؛ واسه عربی اول از هرچیز از کتاب اول دبیرستان شروع کن قشنگ همه سوراخ سمبه هاشو بخون یعنی هیچی جا نذار کامل بخون بد درس به درس قواعدم بخون.... یه کتاب بت معرفی میکنم اگه بتونی مسلط شی میتونی انتظار درصد 100 هم از خودت داشته باشی؛ پرسش های چهارگزینه ای خیلی سبز که هرکی کتاب دیگه ای برا عربی بت معرفی کرد بدون چیزی بارش نیس این اخره همه کتابای عربی عمومیه! یکم حجیمه ولی عربی فول فول میشی اینو بخونی..... من عربی 80% درصد زدم ولی حیف که تنبلی کردم این کتاب نخونده بودم والا بالای 90 میزدم.
واس معارف دو تا کتاب فوق العاده تو بازار هس یکی کتاب میکروی جدید التالیف (خاکستری) گاجه حواست باشه گاج سفید مفت نمیارزه این خاکستریه ترکونده.... اگه بتونی کتاب دین و زندگی خیلی سبزم بخونی قول میدم زیر 90% نزنی معارف رو.... من معارف 88 درصد زدم با همین کتاب گاج
واسه زبان (البته درسطح زبان عمومی) از کتابای دکتر شهاب اناری انتشارات مبتکران استفاده کن زبانتو دگرگون میکنه اصن محشره! زبان عمومی رو 87 درصد زدم من...
واسه ادبیات خیلی باس کار کنی.... واس زبان فارسی اولش دوجلد کتاب دکتر سبطی نشر دریافت بخون تا مفاهیم برات جابیفته بد که اونو خوندی برا تست برو سروقت زبان فارسی 3 خیلی سبز با این پک که بت گفتم زبان فارسی فول میشی ولی شاید یکی دو ماه طول بکشه.... واسه قرابت معنایی هم کتاب دکتر سبطی نشر دریافت فوق العادس.... من ادبیات 63 درصد زدم خیلی ضربه خوردم ازش اخه زبان فارسی هیچی نخونده بودم 5 تا سوال دس نخورده باقی موند!
سوالی چیزی داشتی خوشحال میشم کاری از دستم بربیاد
موفق باشی

alavi71
30-07-2012, 09:51
یه چیزی که تو مطالب اینجا خیلی تکرار شده اینه که اگه تخصصیو بد بزنی ولی عمومیات خوب باشه جبران میشه یا ضریب ادبیات معادل زبان تخصصیه. ولی به چیزی که توجه نمیکنن اینه که دروس تخصصی تو کنکور یه ضریب ۳ جدا هم داره. تو دفترچه کنکور البته چیزی ننوشته ولی تو کنکورای آزمایشی سنجشی که من دادم زبان تخصصی با ضریب دوازده حساب شده یه ضریب ۴ خودش و یه ضریب ۳ تخصصی. البته مطمئن نیستم که بالاخره تو کنکور با کدوم ضریب حساب میشه و هیچ کارنامه ای از سالای قبل هم پیدا نکردم که ببینم کدومش درسته

سلام خیلی این نکته صحت نداره که اگر تخصصی کم بزنی عمومی خوب باشه جبران میشه.
حرف شما درست است تخصصی ها ضریب 3 داره و عمومی ها ضریب 1
این موضوع بیشتر برای ازاد هست چون اونجا تخصصی ضریب2 و عمومی ضریب1 داره
البته اگر در دروس عمومی فرد بتونه درصد خیلی بالایی رو بزنه رتبه خوب میده
ولی بازهم مهمترین نکته برای کسب یک رتبه خوب بالازدن دروس عمومی هست
یعنی تاثیری که زدن دروس اختصاصی میده هیچ درسی نمیده
چون داوطلب داره مثلا بر سر زیست با بقیه رقابت میکنه که اصلی ترین درس هست
موفق باشید

فاطمههه
30-07-2012, 19:18
تازه فهمیدم باید بیشتر از اونیکه باید ...باید تلاش بکنم. واقعا برام حیاتیه...و حتما هم باید قبول بشم....امیدوارم بتونم.
بنظرتون روزی 10 ساعت درس خوندن بسه؟

فاطمههه
30-07-2012, 19:19
تازه فهمیدم باید بیشتر از اونیکه باید ...باید تلاش بکنم. واقعا برام حیاتیه...و حتما هم باید قبول بشم....امیدوارم بتونم.

فاطمههه
30-07-2012, 19:20
راستی طول یکسال مدام خوندن جواب میده؟منظور سال بعده

alavi71
31-07-2012, 10:27

بله هرچی بیشتر بخونید از رقیبانتون جلوتر میافتید ....
اینکه روزی چقدر بخونید بسته به خودتون داره
ولی یک چیزی رو فراموش نکنید که خیلی به خودتون فشار نیارید یعنی اهسته و پیوسته برید جلو ...
ساعت مطالعه10 ساعت خوب هست ان هم 1 یکسال بی شک به انچه میخواهید میرسید...
موفق باشید

فاطمههه
31-07-2012, 10:57
:20:ممنونم

Pooyan Assar
01-08-2012, 07:59
امروز ساعت 2 بعدازظهر رتبه ها رو میدن. اگر خواستید، اینجا بگید رتبه هاتونو که ببینیم با چه درصدایی، چه نتیجه ای میشه انتظار داشت.
راستی امسالم رتبه 2 زبان، رتبه 9 ریاضی ام شده که یه جورایی خنده داره. شرط میبندم زبان تخصصی رو از هیچ کدوم از ماها بالاتر نزده.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خب مثل اینکه زودتر زدن نتایجو. این از من:
رتبه در سهمیه: 220
رتبه کل: 638

شماها چی کار کردین؟ راضی هستین؟ من که راضیم. به احتمال زیاد همون شهید بهشتی که خودمم میخواستم قبول میشم. البته هنوز معلوم نیست.
شمام ایشالا هر جا خواستین، قبول شین.

nikan345
01-08-2012, 12:55
امروز ساعت 2 بعدازظهر رتبه ها رو میدن. اگر خواستید، اینجا بگید رتبه هاتونو که ببینیم با چه درصدایی، چه نتیجه ای میشه انتظار داشت.
راستی امسالم رتبه 2 زبان، رتبه 9 ریاضی ام شده که یه جورایی خنده داره. شرط میبندم زبان تخصصی رو از هیچ کدوم از ماها بالاتر نزده.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شماها چی کار کردین؟ راضی هستین؟ من که راضیم. به احتمال زیاد همون شهید بهشتی که خودمم میخواستم قبول میشم. البته هنوز معلوم نیست.
منم رتبه‌ در سهمیه‌ م ششصد و خورده‌ای شده ولی فکر کنم برای ما رتبه در زیرگروه یک مهمه دیگه؟

alirecoba2
01-08-2012, 13:05

سلام حجی
شوما به زیر گروه یکیت نیگا کن اگه زیر 200 هست تو منطقه شیرینی بده که روزانه می آری :5:

ghazaal.
01-08-2012, 13:12
گروه زبان انگلیسی - رتبه در سهميه زیرگروه انگلیسی: 919
رتبه کشوري (بدون سهميه): 1661
سهمیه منطقه یک
بومی تهران (یک)

شهر تهران شبانه قبول میشه؟!

sagartian
01-08-2012, 13:55
2 روز بعد از کنکور با کلید سنجش جواب تست ها رو چک کردم و نوشتم. من همه ی درصدام درست خورده (طبق تخمینم) بجز زبان عمومی که با کلید چک کردم شده بود 71% ولی تو کارنامه زده 48% !!! اعتراض هم زدم الان ولی فکر نکنم افاقه ای کن. رتبه کل در سهمیه: 1172 / رتبه کشوری: 2172 نمیدونم شبانه تهران میارم یا نه. اگه کسی اطلاعاتی داره کمک کنه مرسی.

Pooyan Assar
01-08-2012, 15:43
منم رتبه‌ در سهمیه‌ م ششصد و خورده‌ای شده ولی فکر کنم برای ما رتبه در زیرگروه یک مهمه دیگه؟

سلام حجی
شوما به زیر گروه یکیت نیگا کن اگه زیر 200 هست تو منطقه شیرینی بده که روزانه می آری :5:

الان نگاه کردم. رتبه زیرگروه یکم شده 116.

Reza_994
01-08-2012, 16:28
رتبه کل در سهميه 1698
رتبه کشوري (بدون اعمال سهميه): 3215

faded
01-08-2012, 19:31
رتبه 11400 منطقه 2 چی قبول میشه؟

majid322
01-08-2012, 19:57
تو زبان رتبم در سهمیه 12959 شده...مترجمی زبان کدوم شهر میتونم قبول شم؟ شهرهای نزدیک تهران مثل قزوین ، قم ، کرج میتونم قبول شم؟

samira001
01-08-2012, 21:46
با این رتبه ها من خجالت میکشم رتبمو بگم .
رتبه سهمیه (1) 5900
رتبه کشوری بدون سهمیه 13074
جمع کل 6959
اصلا کدومشون مهمه ؟؟؟
من غیر انتفاعی تهران قبول میشم؟؟؟؟

sagartian
01-08-2012, 23:03
خجالت چیه منم گند زدم در نوع خودم. فارسی رو زدم 30% :-) توی دفترچه امسال تهران غیر انتفاعی نداره. دماوند داره که واسه دخترا محل تحصیلش تهرانه و واسه پسرا دماوند. موسسه ارشاد. نمیدونم احتمال خیلی زیاد قبول شی اونو. من دوست دارم روزانه یا شبانه تهران بیارم. نمیدونم چی میشه!

Reza_994
01-08-2012, 23:12
شبانه هم داره ؟ شهریشون چقدره ؟

sagartian
02-08-2012, 20:40
فکر کنم شبیه آزاده شهریش یا یه کوچولو کمتر. تنها مشکل شبانه اینه که وقتی مدرکشو ترجمه میکنن مینویسنPart Time که ظاهراً در کشورهای انگلیس و آمریکا و کانادا مشکل داره. من از بستگانم اونور شنیدم که ظاهراً موقعی که مدرک شبانه به انگلیسی ترجمه رسمی میشه Part Time اون مدرک در بسیاری کشورها اعتبرا نداره از جمله این سه چها تا که مطمئنم. حتی موقع ثبت نام لاتاری آمریکا وقتی مدرکتون رو می پرسه، تو پرانتز اعلام می کنه که چنانچه مدارک دانشگاه ها و موسسات Virtual، Part Time و از این قبیل دارید، لطفاً مدرک پاییتر که تمام وقت است را وارد کنید! پارسال که اینجوری بود.

hande13
03-08-2012, 21:19
دوستان عزیز اول خسته نباشید به همه امیدوارم همه به هدفش که میخواد برسه من رتیم این شده سهمیه منطقه 1رتبه در سهميه زیرگروه یک 8008رتبه کشوري (بدون سهميه) زیرگروه یک 18524رتبه کل در سهميه 9654با اینکه دانشگاه تبریز و اطراف مد نظرمه و مترجمی رو میخوام بنظرتون شانس قبولی تو غیر انتفاعی یا پیام رودارم ؟؟؟یک س.وال تو. کارنامه نویشه آخرين رتبه مجاز در سهميه ( دوره هاي روزانه وشبانه ) 13452 ولی تو دفترچه انتخاب رشته ظرفیت رو نوشته نزدیک 17.5 هزار نفر جریان چیه ؟؟؟در ضمن چقدر این گروه زبان بدبخته ما باید منتظر انتخابهای دوستایی که با علاقمندی زبان شرکت کردن بایشم که ببینیم رشته خودسون رو میرن یا زبان رو انتخاب میکنن ؟؟والله این قانون علاقمندی هم از اون قانون هاست

hande13
03-08-2012, 21:33
فاطمه خانم دوستان عزیز بهترین راهنمایی رو کردن من هم میخوام تجربم رو بگم

واسه زبان تخصصی هرچی متن و لغت یا نکته گرامری پیدا کردید سعی کنید عمیقا یاد بگیرید مهم معلومات زبانی شما هست نه کتاب خاص هر کتابی که بگیرید مطمئن باشید بدردتون میخوره ولای من کتابی معرفی میکنم که واقعا برای من که عالی جواب داد

این مجموعه سه کتاب دکتر شهاب اناری به نامهای "درک متن به زبان ساده " " لغت و اصطلاحات زبان تخصصی " " گرامر کاربردی زبان "

بدون شک عجیب تاثیر داره من حدود یک ماه از خرداد کتابهاش رو خوندم همین کتابا باعث شد درصد تخصصی من 32.5 و عمومیم 53.5 باشه با اینکه زیاد هم پزبونم خوب نیست

واسه دینی هم یک کتاب هست من بهت قول میدم خوب بخونی و تستاش رو بزنی (در طول سال نه یکی دو ماه چون دس سنگینیه ) راحت بالای 80 میزنی من متاسفانه یکبار همینجوری کتاب رو در صول سال خوندم و فقط وقت کردم موقع جمع بندی سال دوم رو خوب تکمیل کنم که درصدم شد 50

9884
03-08-2012, 22:58
سلام دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لطفا یه نفر که تو این زمینه وارده به من کمک کنه.چون من اصلا به این سیستم آشنایی ندارم.
من فقط کنکور زبان دادم. و حالا به غیراز دوره روزانه و شبانه بقیه رو مجازم(قبلا کارت علاقه مندی پیام نور رو خریداری کردم) مراکزتربیت معلم رو هم برام زده که مجازم البته ظاهرا باید کارتشو بخرم.
من یه نگاهی به دفترچه انتخاب رشته انداختم و دیدم که دانشگاه تربیت معلم سابق رو برای دوره های روزانه و شبانه فقط رشته هارو زده.
لطفا شما هم یه نگاه بندازین ببینین چجوریه برا رشته ی زبان البته.
حالا میخوام بدونم منیکه روزانه شبانه مجاز نشدم.پس چرا تربیت معلم رو مجاز شدم ولی تو دفترچه تربیت معلم برای دوره های روزانه شبانه زده؟! یعنی من نمیتونم ازرشته زبان تربیت معلم انتخاب کنم؟
درضمن من فقط میخوام زبان پیام نور شهر خودم و اگر بشه تربیت معلم شهر خودم رو فقط قبول شم.
لطفا سریع و دقیق راهنماییم کنید ممنون میشم ازتون.
با این رتبه ها امیدی به قبولی هست؟ رتبه کل در سهميه33110
رتبه کشوري (بدون اعمال سهميه)82451
منطقه دو هستم.

hande13
04-08-2012, 08:07
دوست عزیز مراکز تربیت معلم جزو رشته های شرایط خاص یعنی شما اون رشته ها رو انتخاب میکنی بعد در نتایج نهایی که شهریور منتشر میشه شما اگه پذیرفته شدید +در پیام نور یا غیر انتفاعی هم پذیرفته شدید برای مصاحبه دعوت میشید و اگه مصاحبه رو هم قبول بشی

ماجرا شروع میشه که دیگه نمی تونی بری پیام نور باید حتما بری تربیت معلم

من تا این حد میدونم دوستان حتما بهتر میتونن راهنمایی کنن

در مورد رتبه والله این گروه شرایطش با بقیه گروهها اینه که چون از سایر گروهها علاقمندی هم شرکت کردن رتبه ها رو شرایطش رو مبهم کردن

faded
04-08-2012, 15:41
گروه زبان انتخاب رشته مجازی نداره؟ کسی نمی دونه 11000 منطقه دو چی قبول میشه؟

9884
04-08-2012, 16:12
دوست عزیز مراکز تربیت معلم جزو رشته های شرایط خاص یعنی شما اون رشته ها رو انتخاب میکنی بعد در نتایج نهایی که شهریور منتشر میشه شما اگه پذیرفته شدید +در پیام نور یا غیر انتفاعی هم پذیرفته شدید برای مصاحبه دعوت میشید و اگه مصاحبه رو هم قبول بشی

ماجرا شروع میشه که دیگه نمی تونی بری پیام نور باید حتما بری تربیت معلم

من تا این حد میدونم دوستان حتما بهتر میتونن راهنمایی کنن

در مورد رتبه والله این گروه شرایطش با بقیه گروهها اینه که چون از سایر گروهها علاقمندی هم شرکت کردن رتبه ها رو شرایطش رو مبهم کردن

ممنون که جواب دادید :11: دوستان دیگه هم لطفا کمک کنننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن نننند.

من از طریق گزینه2 انتخاب رشته مجازی کردم و فقط 2گرایش زبان رو در شهرخودم زدم.فقط یک شهر.اولین اولویتمو زد شهر خودم و بقیه رو شهرهای دیگه که خب من شهرهای دیگه رو نمیخوام.

آیا من درست انتخاب رشته کردم؟ اصلا با این رتبه ی شاهکار من! کسی رو دیدید قبول بشه تو پیام نور؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کی بایدانتخاب رشته کنم؟

درانتخاب رشته ی اصلی تربیت معلم رو بعد پیام نور بزنم یا نمیشه بزنم؟

دوستان،آیا من باید این کارت رو:خرید کارت اعتباری اعلام علاقه مندی به گزینش در رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه فرهنگيان(تربیت معلم سابق) و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي و ... آزمون سراسری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])از سایت سنجش خریداری بکنم یا نه؟

uni
04-08-2012, 20:55
شبانه هم داره ؟ شهریشون چقدره ؟
شهریه شبانه حدوده 300 تومنه ترمی با 20 واحد

Reza_994
04-08-2012, 22:10
دوستان زبان های دیگه مثل ایتالیایی اسپانیایی آلمانی روسی فرانسوی ....کدومش بهتر بعد انگلیسی بخونیم نظر خودم روی فرانسوی یا اسپانیایی !

بعد باید آشنایی مقدماتی داشته باشیم با این زبان ها ؟ شنیدم از اول درس میدن ؟

sagartian
04-08-2012, 23:24
بترتیب بعد از انگلیسی: چینی- فرانسه - آلمانی - ژاپنی - اسپانیولی - روسی

Reza_994
05-08-2012, 00:08
چینی که پدر ادم در میاد ! یه حروفش رو بخوای یاد بگیری 2 سال طول میکشه !!!
احتمالا همون فرانسه برم اگه انگلیسی تو تهران قبول نشدم !

میگم هیچی هم بلد نباشی میشه بری یعنی حتی الفباش رو هم بلد نباشی ؟

sagartian
05-08-2012, 01:00
والا من خودم خیلی میخوام چینی یاد بگیرم ولی عمراً بشه اون 600 تا حروف الفباشو در 4 سال یاد بگیرم! ولی واقعاً کسی که چینی بلد باشه برد میکنه، مخصوصا الان که چینی ها دارن دنیا رو فتح میکنن. بهترین کار اینه که با دانشجوی رشته چینی صحبت کنی. فرانسه هم قبولیش زیاد راحت نیست. ببین رتبت تو زیر گروه 3 (فرانسه) تو کشور چنده. چون فرانسه کشوریه نه ناحیه ای. اگه خوبه امید هست و گرنه: خلاص...

sagartian
05-08-2012, 01:11
بچه ها، انتخاب رشته واقعی کی شروع میشه؟

Reza_994
05-08-2012, 01:21
17م گفته بودن

يک 1187
دو 4386
سه 4320
چهار 2520

رتبه کل در سهميه 1698

احتمالا فرانسه هم قبول نشم !
شاید اسپانیایی یا ایتالیایی قبول شم !

میگم این دانشگاه خوارزمی چیه ؟ اونم زبان انگلیسی داره شاید اونو قبول شم !!

راستی یه سوال دیگه اول علامه یا اول شهید بهشتی بعد تهران ؟

uni
05-08-2012, 09:20
17م گفته بودن

يک 1187
دو 4386
سه 4320
چهار 2520

رتبه کل در سهميه 1698

نمیخوام ناامیدت کنم ولی من پارسال با رتبه زیرگروه 3 . 2000 فرانسه ی هیچ کدوم از دانشگاههای تهران روزانه و شبانه قبول نشدم.... ولی خوب میگن پارسال استقبال زیادی از فرانسه شد شاید امسال نشه
انگلیسی تهران قبول نمیشی بهشتی احتمالش کمه قبول شی ولی علامه شبانه قبول میشی شاید روزانه هم قبول شی
از نظر استادا و ... علامه بهتر از بهشتیه ولی از نظر جو کلاسا بهشتی بهتره علامه تفکیک جنسی شده کلاساش عین دبیرستانه

faded
05-08-2012, 21:07
زبان پیام نور چه جوریه؟

sagartian
06-08-2012, 10:07
واحدهای درسی پیام نور عیناً مثل بقیه دانشگاه های دولتی هست. فقط نیمه حضوریه. واجب نیست بری سر کلاس.خواستی هم میتونی بری:-)

Reza_994
07-08-2012, 11:14
دوستان میگم چرا تو این دفترچه انتخاب رشته فقط زبان و ادبیات انگلیسی هست ؟؟؟؟ چرا مترجمی نداره برای دانشگاه هایی مثل علامه . تهران و ... ؟
در صورتی که تو یادگار ماندگار قلمچی داره ! چجوریه ؟

sagartian
07-08-2012, 15:51
دوستان میگم چرا تو این دفترچه انتخاب رشته فقط زبان و ادبیات انگلیسی هست ؟؟؟؟ چرا مترجمی نداره برای دانشگاه هایی مثل علامه . تهران و ... ؟
در صورتی که تو یادگار ماندگار قلمچی داره ! چجوریه ؟

دقیقاً منم به همین مترجمی علامه توجه کردم. شاید پارسال گرفته ولی امسال نه!

Reza_994
07-08-2012, 16:54
آخه جالب اینجاست دفترچه پارسال رو هم چک کردم نداشته !! در صورتی که ماندگار قلمچی میگه داشته !!!!

این خوارزمی یا تربیت معلم چطوره ؟؟ خوبه ؟

sagartian
07-08-2012, 18:19
آخه جالب اینجاست دفترچه پارسال رو هم چک کردم نداشته !! در صورتی که ماندگار قلمچی میگه داشته !!!!

این خوارزمی یا تربیت معلم چطوره ؟؟ خوبه ؟
آره راست میگی. شاید فرانسه بوده قلمچی اشتباهی انگلیسی زده، آخه علامه مترجمی فرانسه هم داره! تربیت معلم AKA خوارزمی رو دیدیمش، تو حصارکه، کنار اتوبان کرج-قزوین. در همین حد میدونم!

rz21
07-08-2012, 18:59
سلام دوستان.یکم از تربیت معلم زبان انگلیسی توضیح میدین؟با رتبه 14000منطقه 1 میشه رفت؟

sagartian
08-08-2012, 12:30
سلام دوستان.یکم از تربیت معلم زبان انگلیسی توضیح میدین؟با رتبه 14000منطقه 1 میشه رفت؟

فکر کنم مراکز تربیت معلم رو بیاری. ببین ماکزیمم نمره زیرگروه هات بالای 5500 هست یا نه.

ballboy
09-08-2012, 12:22
درصد های زبان امسال من کنکور 91 رتبه 1600 منطقه 1
ادبیات 20
عربی11
معارف13
زبان عمومی85
زبان تخصصی 63
اگه شما بودید بین شبانه علامه یا بهشتی و روزانه خوارزمی کرج(حصارک) کدوم رو انتخاب میکردید؟ (ادبیان انگلیسی)
اینم باید بگم واسه این کنکور من یک دقیقه هم نخوندم و عمومی هارو کاملا با اطلاعات شخصی زدم ولی ای کاش میخوندم
اگه به فرض شبانه قبول شم و لی برای ثبت نامن نرم سال بعد میتونم دوباره تو کنکور زبان شرکت کنم یا نه؟
سوال آخر این که بین بهشتی و علامه کدوم بهتره چون ساله دیگه حتما نمره ی کافی رو میارم

ballboy
09-08-2012, 13:17
17م گفته بودن

يک 1187
دو 4386
سه 4320
چهار 2520

رتبه کل در سهميه 1698

من دانشگاه خوارزمی کرج رو رفتم دیدم به لحاظ امکانات سخت افزاری ضعیفه و از متروی صادقیه تا خود دانشگاه 2 ساعتی تو راهی من رتیه 1600 امسالو آوردم ولی نمیخوام برم اونجا حتی علامه هم نمیخوام برم به خاطر تفکیک کلاسهاش و اون مدیریت افتضاحش ولی با رتبه تو احتمال داره شبانه شهید بهشتی قبول شی!

rz21
09-08-2012, 13:36
فکر کنم مراکز تربیت معلم رو بیاری. ببین ماکزیمم نمره زیرگروه هات بالای 5500 هست یا نه.

من زیرگروه یک برای زبان انگلیسی مهم هست که 5600 هست.کمکم کنید!

alavi71
09-08-2012, 22:47
من زیرگروه یک برای زبان انگلیسی مهم هست که 5600 هست.کمکم کنید!

ببینید نمره در زیر گروه بسته به رشته داره اینی که بخواهید مثلا مترجمی بروید یا ادبیات انگلیسی
در فهرس رشته و زیر گروه را چک کنید ...
موفق باشید

hande13
10-08-2012, 07:21
دوستان عزیز این بخش چرا همیشه سوت وکوره

بگین انتخاب رشته رو چی زدید

Pooyan Assar
10-08-2012, 08:36
دوستان عزیز این بخش چرا همیشه سوت وکوره

بگین انتخاب رشته رو چی زدید

شما خودت نگفتی چی زدی که D:

من 6 تا بیشتر نزدم. ترتیبشم اینجوریه:

1. زبان و ادبیات انگلیسی - دانشگاه تهران
2. زبان و ادبیات انگلیسی - دانشگاه شهید بهشتی
3. زبان و ادبیات انگلیسی - دانشگاه علامه طباطبایی
4. زبان و ادبیات انگلیسی - دانشگاه خوارزمی
5. زبان و ادبیات انگلیسی - دانشگاه شهید بهشتی (شبانه)
6. زبان و ادبیات انگلیسی - دانشگاه علامه طباطبایی (شبانه)

ballboy
10-08-2012, 09:55
اینم شش تای من
تهران روزانه
شهید بهشتی روزانه
علامه روزانه
شهید بهشتی شبانه
علامه شبانه
خوارزمی روزانه

ballboy
10-08-2012, 10:18
والا من از یه معلمی پرسیدم گفت زبانی که شما تو آموزشگاه ها یاد میگیرید بیشتر روی مکالمه تمرکز داره نه گرامر. تا اون جایی که من می دونم این آموزشگاه ها مدرک معتبری نمیدن فقط یه کارنامه. ولی برای گرفتن مدرک مثل تافل یا ایلتس باید توی نمایندگی هایی که هست ثبت نام کنی و پولشو اینترنتی بدی، تا بتونی امتحان بدی.
این مدرک ها خیلی معتبرن و حتی میگن لیسانس ها یا فوق های زبان نمیتونن نمره کامل بگیرن.
تا اونجایی که میدونم تافل یه اعتبار دو ساله داره. این مدارک رو همه میتونن داشته باشن مهم نمرشه.

تمامی دانشجویان رشته ادبیات انگلیسی به خصوص دانشجویان دانشگاههای معتبر تهران باید از اطلاعات اولیه نسبت به زبان انگلیسی برخوردار باشند به گونه ای که بتونند روزنامه بخونند اخبار رو که گوش میدهند تا 70 80 در صد در ک کنند. این قابلیت لازمه چراکه برای موفقیت در این رشته خواندن آثار ادبی معروف و درک آنها به انگلیسی نقش مهمی رو ایفا میکنه. البته منظورم این نیست که به عنوان مثال شما باید بتونید ulysses جیمز جویس رو به راحتی بخونید و نقد کنیدو.نه ولی در پایان چهار سال در دانشگاه باید بتونید چنین نثر های معروفی را هضم کنید. اینم یک سایت برای علاقه مندان به رمانهای معروف انگلیسی و اونهایی که میخوان سطح درک مطلبشون رو افزایش بدن:
یک انتخاب خوب برای شروع چه اونهایی که امسال ادبیات انگلیسی قبول میشن و چه اونهایی که برای سال آینده برنامه ریزی میکنن Dubliners هست. بخونید ااولش ممکنه یکم سخت باشه ولی عادت میکنید.

sagartian
10-08-2012, 11:38
اینم شش تای من
تهران روزانه
شهید بهشتی روزانه
علامه روزانه
شهید بهشتی شبانه
علامه شبانه
خوارزمی روزانه

بنده هم عیناً مثل جنابعالی زدم + 3 تا آلمانی

Reza_994
10-08-2012, 11:55
من هنو کاری نکردم !

موندم خوارزمی رو بالاتر بزنم یا پایین تر !
شبانه شهید بهشتی تهران Versus خوارزمی کرج

چون احتمالا یکی از اینا رو قبول شم یا مثلا برم آنگولایی بخونم !

sagartian
10-08-2012, 12:23
اتفاقاً 10 سال قبل آنگولایی تو دفترچه بود (زبان و ادبیات سواحیلی). زبان آفریقیاییه! آزاد هنوزم داره میتونی بری!

Reza_994
10-08-2012, 13:36
آره حتما میرم اتفاقا روابطشم با ایران خوبه کار هم بیشتر گیر میاد
حالا ما یه چیزی گفتیم ! LOL

konkoorii
10-08-2012, 15:02
سلام منم زیر گروه یکم شده 8900 باورم نمیشه اینقدر بد شده باشه منطقه یکم یعنی اصلا قبول میشم؟ تهران؟ انگلیسی؟

ballboy
10-08-2012, 15:18
احتمالش خیلی کمه و لی ممکنه!

ballboy
10-08-2012, 15:30
من هنو کاری نکردم !

موندم خوارزمی رو بالاتر بزنم یا پایین تر !
شبانه شهید بهشتی تهران Versus خوارزمی کرج

چون احتمالا یکی از اینا رو قبول شم یا مثلا برم آنگولایی بخونم !
نمیدونم خونتون کجاست ولی بین بهشتی شبانه و روزانه خوارزمی به نظر من بهشتی سرتره چراکه بعد از دو سال اگه خوب درس بخونی میتونی تو خود تهران کار نیمه وقت مربوط به رشتت پیدا کنی ولی همونطور که قبلا هم گفتم من رفتم دانشگاه خوارزمیرو دیدم هنوز کتابخونه نداره و خود مسیر کلی از وقت و انرژی و فرصتهای شغلی رو ازت میگیره مگه این که بخوای واحد کم برداری مثلا دو روز بری دانشگاه که در این مورد باید وضعیت دانشگاه رو در رابطه این رشته جویا بشی چون مثلا ادیات انگلیسی رشته نوپایی تو خوارزمی کرج و او نوقت ممکنه زمان انتخاب واحد به مشکل بر بخوری. در مورد هزینه شبانه هم باید یگم اکثر واحدهای ادبیات انگلیسی اصلی و تخصصی محسوب میشه که اگه ترمی 15 واحد برداری حدودا 400 تا 450 هزینه باید بپردازی. ولی از تجربه خودم که قبلا دانشجو بودم برات بگم که اگه بتونی در رابطه بارتت کار پیدا کنی هر چی واحد کمتر برداری و عمیق تر بخونی موفق تری!
اگر هم ساپورت مالی میشی برو شهید بهشتی ضررنمیکنی.

konkoorii
10-08-2012, 17:34
رتبم شده 1100 اون ترازه زیرگروه یکمه

کسی آدرس شهید بهشتی و علامه رو داره؟

Pooyan Assar
10-08-2012, 19:21

تو سایتاشون حتماً هست.

rz21
10-08-2012, 19:25
دانشگاه فرهنگیان یا تربیت معلم پیشنهاد میشه؟نمره کل 5600 و رتبه 14000در شیراز!کسی راضی هست؟ز اون طریق کارشناسی ارشد میشه گرفت؟

konkoorii
10-08-2012, 20:08
دانشگاه فرهنگیان یا تربیت معلم پیشنهاد میشه؟نمره کل 5600 و رتبه 14000در شیراز!کسی راضی هست؟ز اون طریق کارشناسی ارشد میشه گرفت؟

اینو تازه اولین باره این مدلی کردن پارسال که نبود اونش که حتما هم تا دکترا میشه خوند ولی باید مصاحبه هم بدی شرط معدلم هست خب تا اونجایی که اطلاع دارم فرهنگیان دانشگاهیه که آموزش و پرورش از بین فارغ و تحصیلاش نیرو بر میداره من خودم نوشتم. دانشگاه فرهنگیان = تربیت معلم قدیم

konkoorii
10-08-2012, 20:10
تو سایتاشون حتماً هست.

اونو می دونم حوصله ندارم بگردم :37:

konkoorii
10-08-2012, 20:13
انتخاب رشته سنجش چرا اینجوری بود کسی غیر از من امتحان کرده؟:13:

ballboy
10-08-2012, 20:28
چه جوری بود؟
من با رتبه زیر گروه 1 1400 شبانه علامه و روزانه خوارزمی رو آوردم

sagartian
10-08-2012, 20:44
خوب کنکور یه جور رقابته اگه قرار باشه زیاد وقت بدن یا عمومی ها نباشه ( عربی خوب زدن هم یه جور استعداد تحلیل و یادگیری زبانو میرسونه کسی که عربیش خوبه شاید زبانش خوب نباشه ولی نشون میده استعداد داره تو دانشگاه زبان بخونه همه که فرصت ندارن از بچگی مثل من و شما کلاس زبان برن ) خیلی تعداد زیادی هستن که زبانو خوب بلدن حوصله عمومی ندارن بازم مثل خودم :9: عمومی زدن هم یه هنره.
ولی هر کسی هم عمومیاش خوب باشه هم زبانش حتما قبول میشه من میگم کاشکی بر میگشتم بازم ادبیات میخوندم:44:

هه هه، یعنی من که عربیمو 73% زدم مستعدّم؟!

konkoorii
10-08-2012, 21:13
هه هه، یعنی من که عربیمو 73% زدم مستعدّم؟!

آره دیگه بالای 60- 70 زدن عربی اونم امسال کار هر کسی نبود :12:

konkoorii
10-08-2012, 21:15
چه جوری بود؟
من با رتبه زیر گروه 1 1400 شبانه علامه و روزانه خوارزمی رو آوردم

منم هیمینا رو با روزانه الزهرا و طباطبایی بهم داده ولی خودم نمی دونم چقدر درسته

konkoorii
10-08-2012, 21:19
من انسانیم شاید زدم اونو 7000 شدم ولی دوست ندارم شایدم زبان شهرستان زدم بستگی داره

کسی هست تو گروه دیگه باشه؟

ballboy
10-08-2012, 22:15
منم هیمینا رو با روزانه الزهرا و طباطبایی بهم داده ولی خودم نمی دونم چقدر درسته
این سیستم بر اساس سال 90 تنظیم شده مشخصا نمیتونه 100 درصد محل قبولیتو مشخص کنه به خصوص بعد از طرح تفکیک جنسیتی که البته به نفع خانمها شد.

Electronic-Arts
10-08-2012, 23:45
این سیستم بر اساس سال 90 تنظیم شده مشخصا نمیتونه 100 درصد محل قبولیتو مشخص کنه به خصوص بعد از طرح تفکیک جنسیتی که البته به نفع خانمها شد.
رشته ها رو برای دخترا حذف کردن اون وقت چه طور به نفعشون شده؟

hande13
11-08-2012, 13:32
من هنوز انتخاب رشته نکردم با رتبه کل سهمیه 9654 و زیرگروه رتبه زیر گروه 1: 8008 سایت گزینه دو اینا رو واسم آورده با اینکه فقط میخوام شهر خودم بخونم از بین پیام نور و غیر انتفاعی کدوم رو پیشنهاد میدید همچنین رشته مترجمی یا ادبیات

زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی - مرکز تبریز
-------------------------------------------------------------
مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی - مرکز تبریز
مترجمی زبان انگلیسی موسسه غیر انتفاعی نبی اکرم(ص)تبریز
مترجمی زبان انگلیسی موسسه غیرانتفاعی دانشوران - تبریز
مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی - مرکز بناب
آموزش زبان انگلیسی دانشگاه محقق اردبیلی - اردبیل (شبانه)

masoud heydari
11-08-2012, 14:01
من هنوز انتخاب رشته نکردم با رتبه کل سهمیه 9654 و زیرگروه رتبه زیر گروه 1: 8008 سایت گزینه دو اینا رو واسم آورده با اینکه فقط میخوام شهر خودم بخونم از بین پیام نور و غیر انتفاعی کدوم رو پیشنهاد میدید همچنین رشته مترجمی یا ادبیات

سلام
هر ساله سایت های کنکوری عالی ترین رشته ها رو قبل از انتخاب رشته میدن بیرون
و امسال واسه زبان مترجمی زبان انگلیسیه البته سال های قبل هم همینطور بوده
من به جات بودم دانشگاه پیام نور رو انتخاب میکردم
البته نمره گرفتن از این دانشگاه ساده نخواهد بود ولی بهتر از غیره انتفاعیه
همیشه انتخاب های خود رو با علاقه انتخاب کن انتخاب آخر به خودت مونده
مترجمی توی اشتغال بهتر از ادبیاته البته الان هرکسی داخل این رشته میشه و مترجمی میکنه و اگه بخوای در آینده شغلی خوب داشته باشی باید اطلاعاتت پر بار باشه
تو انتخابهات شبانه رو در اولویت قرار بده و زیاد به نرم افزار ها اتکا نکن

alavi71
11-08-2012, 15:14
رشته ها رو برای دخترا حذف کردن اون وقت چه طور به نفعشون شده؟

سلام دوست من ؟
کدوم رشته ها ست که برداشتن .؟؟؟؟؟
ببین برخی رشته ها رو به حسب درسش و نیازش مثلا میزان پذیرش دختر را در اون زیاد کردند. و همینجور در برخی دروس دیگه برای پسر ها ...

Electronic-Arts
11-08-2012, 15:19
سلام دوست من ؟
کدوم رشته ها ست که برداشتن .؟؟؟؟؟
ببین برخی رشته ها رو به حسب درسش و نیازش مثلا میزان پذیرش دختر را در اون زیاد کردند. و همینجور در برخی دروس دیگه برای پسر ها ...
سلام خبری درباره زیاد کردن پذیرش دخترا در بعضی رشته ها نشنیدم ولی این هست

xUltimatex
11-08-2012, 19:10

درود
از نقطه نظر محتوا بخوایم یه نیم نگاهی داشته باشیم زبان و ادبیات خیلی پربارتر از مترجمیه و دانشجو رو با ابعاد وسیع تری از زبان انگلیسی آشنا میکنه و میشه گفت لااقل در مورد خودم بیشتر از مترجمی با طبع سازگاره و رشته ی جالبیه ولی..... ولی اون چیزی که بعد اخذ مدرک برات باقی می مونه اسم مدرکته مطمئنا اگه شما کارشناسی یا کارشناسی ارشد مترجمی زبان بتونی بگیری میزان احتمال پذیرش و استخدامی تون (بالاخص تو بخش خصوصی) خیلی بیشتر از کسیه که تو همون مقطع زبان و ادبیات انگلیسی خونده.... بنده زبان و ادبیات خوندم ولی بخوایم بدون تعصب نگا کنیم واقعا بازار کار مترجمی خیلی خیلی بیشتر از زبان و ادبیاته پس سعی کن به هر قیمتی که شده مترجمی رو بیاری....
موفق باشی

sagartian
11-08-2012, 20:52

می توتنم بپرسم "رتبه زیر گروه 1" ت تو منطقه و کشوری چند شده؟ ( راستی بهشتی تو ولنجکه.)