PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انحراف و تنبلی چشم

maryam-safiari
20-09-2007, 07:41
سلام من از کودکی دچار بیماری چشمی هستم که پزشک من نمیتواند بفهمد کمکم کنید
من از کودکی از عینک استفاده می کنم اما قادر نیستم صفحه عینک چشم راستم را ببینم
مثلا فقط نصف آن را میبینم
وقتی صورت خود را جلوی آیینه جلو و عقب میبرم سیاهی چشمم به سمت راست وچپ
حرکت میکند
پزشکم می گوید انحراف داخلی چشم داری آن هم خیلی کم و سعی دارد با عینک منشوزی
مرا مداوا کند و می گوید بهتر شدی ولی من حسمی کنم بدتر شده ام
اشکال دیگر وقتی نوک انگشتم را روی فرم شیشه سمت راستم در قسمت چپ آن در بالا میگذارم
نوک انگشتم را نمی توانم ببینم
لطفا به من کمک کنید:20:

Marichka
20-09-2007, 21:39
سلام دوست عزيز

مشكل مشابهي قبلا در اين تاپيك مطرح شده بود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

+

اين كه كاهش ميدان ديد هم از عوارض همچين بيماري مي تونه باشه. براي اطلاعات بيشتر به اين لينكها مراجعه بفرماييد:

موفق باشيد

وحید قربانیان
24-04-2010, 17:33
با سلام خدمت دوستان. آیا انحراف و تنبلی چشم ژنتیکی است ؟در صورتی که یکی از پسر با دختر این بیماری را داشته باشد، در صورت ازدواج خطر انتقال به نوزاد وجود دارد؟

morsadr
25-04-2010, 08:39
با سلام خدمت دوستان. آیا انحراف و تنبلی چشم ژنتیکی است ؟در صورتی که یکی از پسر با دختر این بیماری را داشته باشد، در صورت ازدواج خطر انتقال به نوزاد وجود دارد؟

ژنتیک و ارث در این نوع بیماریها نقش دارد و خطر انتقال وجود دارد . ولی احتمال بروز آن مشخص نیست .

saniii
29-04-2010, 09:25
البته از تنبلي چشم ميشه پيشگيري مرد و انحراف هم درمان ميشه

Manager_66
28-12-2010, 22:54
سلام . من از چند وقت پيش فاصله دور را مات ميديدم كه زياد به اين موضوع اهميت نميدادم . از اونجا كه دانشجو هستم و موقع حضور در كلاسها اگر فاصله ام تا تخته زياد باشد امكان ديد مناسب را نداشتم 4 روز پيش به يك چشم پزشك متخصص مراجعه كردم . ايشون بعد از معاينات گفتند چشم راستم تنبل است و بايد خيلي وقت پيش مراجعه ميكردم و شماره آن را 3.5- ذكر كردند و چشم چپ هم شماره اش يك هست كه البته بنده فقط در ديدن تصاوير ريز در دور مشكل دارم و يك عينك تجويز كردند و گفتند بايد 24 ساعته بزني و بعد از دو ماه مراجعه كني و احتمال خوب شدن هست. حال من بعد از زدن عينك اين مشكلات را پيدا كردم و از شما ميخواهم كمكم كنيد :
1- مواقعي كه عينك را برميدارم ديدم تار ميشود كه 4 روز قبل كه عينك بزنم اصلا اينگونه نبود مگر عينك براي بهبود ديد چشم نيست و به تقويت چشم كمك نميكند چرا پس من در اين مدت چشمم بدون عينك تار ميبيند.؟
2- در اين چند روزي كه عينك ميزنم گوش هايم درد ميگيرد (مثل اينكه زخم شده باشد). آيا اين مسئله طبيعي است ؟
3- عينك را بايد هميشه بزنم يا نه ؟ يعني نبايد مدتي به چشم استراحت داد تا زياد به آن وابسته نشود؟
4- امكان دارد تنبلي چشم من از بين برود ؟
5- براي بهتر شدن درد چشم و رفع تنبلي چشم با توجه به اينكه 23 سال دارم بايد چه كارهايي انجام دهم ؟
با تشكر ...

bida
28-12-2010, 23:31
سلام

من دکتر نیستم ولی چون از 10 سالگی عینک می زدم براساس تجربه شخصی خودم باید بگم که تو سن 23 سالگی و در واقع باید بگم از سن 8-9 سالگی به بعد تنبلی چشم ، برگشت پذیر نیست و احتمال خوب شدن چشم بسیار بسیار کم هست. عینک هم تنها در این سنین به عنوان وسیله کمکی برای بهبود دید به کار گرفته میشه و نه یک وسیله در مانی ، چون در مانی برای مشکل تنبلی چشم وجود نداره و اینکه شما عینک بزنید تنها به شما کمک می کنه که دید شفاف تری داشته باشید و باعث بهبود نزدیک بینی شما نمیشه.

راستش مشکل اصلی اکثر نزدیک بین ها اینه که کره چشم اونها کشیده تر از بقیه هست و طول کره چشم اونها از حالت معمول بیشتره و به همین دلیل هم تصویر جلوی شبکیه تشکیل میشه و دقیقا روی اون نمیوفته. و عینک این مشکل رو اصلاح می کنه و علت اصلی مشکل رو که ساختمان غیر طبیعی چشم هست نمیتونه تغییر بده. حتی عمل لیزیک هم در واقع مشکل اصلی رو از بین نمی بره و با برداشتن مقداری از ضخامت قرنیه سعی در بهبود دید داره.

اما در مورد سوال هاتون خوب راستش در چند روز اول یک کمی عادت کردن به عینک سخت هست و لی بعد از چند روز بهش عادت می کنید .من یادمه که 2- 3 روز اول تو تشخیص عمق اشیا مشکل داشتم که بعدش خوب شد. اون درد گوش هم معمولا مال همین فشار دسته فرام به گوش هست که اگه مشکل از فرام نباشه و طوری نباشه که خیلی به گوش فشار بیاره ، بعد از چند روز خوب میشه.

ولی اگه دیدید مشکلتون همین طور باقیه حتما برید پیش چشم پزشک تا عینک رو ببینه و سر سری از کنارش عبور نکنید.

من یه چند تا توصیه بهتون می کنم که برای رفع خستگی چشک مفیده ( تاثیری روی بدتر یا بهتر شدن دید نداره چون دیگه تو سنین بالا که رشد بدن متوقف شده کار زیادی برای بهبود دید ( به جز عینک و لنز و با ریسک بیشتر عمل لیزیک ) نمیشه انجام داد)

هنگام مطالعه ، کار با کامپیوتر و کلا هر کاری که به نوعی کار نزدیک چشمی باشه بعد از هر 40-45 دقیقه یکبار به چشم خودتون استراحت بدید و برای چند دقیقه به فاصله دور نگاه کنید

ار قطره های اشک مصنوعی استفاده کنبد تا سطح چشم همیشه مر طوب بمونه و خشکی چشم پیش نیاد که اکثر سردرد ها و سورش های چشمی به علت همین خشکی چشم هست.

و اینکه همیشه اگر کوچکترین تغییری در دید خودتون احساس کردید حتما به چشم پزشک مراجعه کنید.

Manager_66
29-12-2010, 23:04
1- مواقعي كه عينك را برميدارم ديدم تار ميشود كه 4 روز قبل كه عينك بزنم اصلا اينگونه نبود مگر عينك براي بهبود ديد چشم نيست و به تقويت چشم كمك نميكند چرا پس من در اين مدت چشمم بدون عينك تار ميبيند.؟

3- عينك را بايد هميشه بزنم يا نه ؟ يعني نبايد مدتي به چشم استراحت داد تا زياد به آن وابسته نشود؟

با تشكر ...

خيلي ممنون بابت پاسخگوييتون . ميشه در مورد اين دو مورد هم راهنماييم كنيد.؟ يعني لازمه هميشه عينك زده بشه يا فقط موقع كارهايي كه احتياج به دقت بالا دارن بايد استفاده بشه ؟ اگه از عينك استفاده كنم شماره چشمام ضعيفتر ميشه يا اگه استفاده نكنم ؟ چون خودم اصلا با عينك راحت نيستم . يه جورايي حس بدي بهم دست ميده وقتي عينك ميزنم . فك ميكنم معيوب شدم و از داشتنش خيلي خجالت ميكشم:41::41:

Saeed System
30-12-2010, 09:38
2- در اين چند روزي كه عينك ميزنم گوش هايم درد ميگيرد (مثل اينكه زخم شده باشد). آيا اين مسئله طبيعي است ؟
4- امكان دارد تنبلي چشم من از بين برود ؟
5- براي بهتر شدن درد چشم و رفع تنبلي چشم با توجه به اينكه 23 سال دارم بايد چه كارهايي انجام دهم ؟

1- تا قبل از اینکه عینک بزنی..دید با کیفیت عینک رو تجربه نکرده بودی...حالا که عینک رو برمیداری ..تاری دید رو خوب احساس میکنی

2- غیر طبیعیه عینک رو ببر عینک سازی ( هر عینکسازی) بگو برات ریگلاژ کنن....اگر هم حال نداری اگر عینکت فلزیه دسته هاشو به سمت بیرون خم کن اگر کائوچو سشوار رو روشن کن روی دسته ها بگیر وقتی گرم شد به بیرون خم کن بعد تست کن ببین راحتی یا نه.

3- عینک رو همیشه باید بزنی....مخصوصا اگر چشمات دچار تنبیلیه...اگر آستیکماتیسم داری که اگر عینک نزنی دچار عوارض
سردرد و ... میشی.

4. امکان نداره با عینک زدن تنبلی چشم از بین بره..عینک فقط دید خوب میده درمان نمیکنه.

5. همون کارهایی که پزشک میگه انجام بدید بهترینش عینک زدن. تنبلی چشم خوب نمیشه .

...........

منم دقیقا چشم راستم 3.75 استیکمات تنبلی چشم دارم...بدون عینک زندگی معنی نداره برام...خیلی وابستم...

یه روز عینکم رو دادم درست کنن تا 2 روز نداشتم.....بخدا میخاستم خودکشی کنم... مانیتور رو هیچ نوشته ای نمیدیدم...

وقتی عینکم حاضر شد...اومدم خونه ...ساعت 10 شب گرفتم عینکم رو...تا ساعت 2 شب از خوشحالی ملق میزدم.....

کل خونه رو میرفتم نگاه میکردم...همه چیز واضح و پررنگ و پیکسلها انگار زیاد شده بود...لذت زیادی داره.

Manager_66
30-12-2010, 22:38
مرسی بابت جوابهاتون . یک سوال دیگه : فریم عینک رو عوض هم میکنند یا نه ؟ من بعد از 3 روز از این فریمش خسته شدم میشه عوضش کرد ؟ :11:

Saeed System
31-12-2010, 09:12
مرسی بابت جوابهاتون . یک سوال دیگه : فریم عینک رو عوض هم میکنند یا نه ؟ من بعد از 3 روز از این فریمش خسته شدم میشه عوضش کرد ؟ :11:

فریم عینک رو بعد از ساخت عوض نمی کنند.. چون روی عینک عدسی گذاشتند.. و طلقهای کارخانه که روش

مارک فریم و مدلش زده شده از روی فریم برداشته شده و دیگه به درد عینکساز نیمخوره... باید موقع خرید دقت

کنید... میتونید این فریمتون رو بزارید زاپاس باشه... یه دونه دیگه خریداری کنید هر وقت گم شد از زاپاس

استفاده کنید.:11:

mahdi afshar
02-01-2011, 15:20
سلام من از کودکی دچار بیماری چشمی هستم که پزشک من نمیتواند بفهمد کمکم کنید
من از کودکی از عینک استفاده می کنم اما قادر نیستم صفحه عینک چشم راستم را ببینم
مثلا فقط نصف آن را میبینم
وقتی صورت خود را جلوی آیینه جلو و عقب میبرم سیاهی چشمم به سمت راست وچپ
حرکت میکند
پزشکم می گوید انحراف داخلی چشم داری آن هم خیلی کم و سعی دارد با عینک منشوزی
مرا مداوا کند و می گوید بهتر شدی ولی من حسمی کنم بدتر شده ام
اشکال دیگر وقتی نوک انگشتم را روی فرم شیشه سمت راستم در قسمت چپ آن در بالا میگذارم
نوک انگشتم را نمی توانم ببینم
لطفا به من کمک کنید:20:

سلام
من میتوتم به شما پدر استرابیسم ایران دکتر ضیاء الدین یزدیان جراح و متخصص بیماری های چشم و استرابیسم بالغین ، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران رو به شما معرفی کنم
آدرس: تهران خیابان قائم مقام فراهانی ، جنب بیمارستان تهران کلینیک ، کوچه شهدا پلاک 25 طبقه اول تلفن:88725511
ایشالا که خوب میشید

hamid@yahya
04-04-2011, 14:41
می خواستم بدونم آیا تنبلی چشم درمان داره یا میشه با عمل جراحی درمان بشه واینکه ایا کسی که به این بیماری دچاره رفته رفته بینایش کم میشه یا نه وچه کار باید بکنه :42:

eMer@lD
04-04-2011, 14:48
سلام
در این تاپیک ها مورد بحث واقع شده:
◄◄ چـــــــشـــــــــم ، بیماری ها و درمان ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تنبلی و راههای مبارزه با آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Manager_66
09-08-2011, 16:51
سلام دوستان . من چشم راستم تنبل هست و از اونجايي كه 24 ساله هستم پزشكان گفته اند قابل درمان نيست و يك عينك براي من تجويز كردند . حالا يك نرم افزاري ديدم به اسم نرم افزار اپتوسیس كه كلي ازش تعريف كرده انو و ميگه تنبلي چشم افراد بالغ رو هم درمان ميكنه . كسي از اين نرم افزار استفاده كرده ؟ ميشه روش حساب كرد يا فقط تبليغاته ؟ با سپاس:11:

bida
09-08-2011, 17:41
این نرم افزارها و روشهای معجزه گر دیگه ای که اینجا و اونجا می شنویم و می خونیم 99/99 در صدشون تبلیغاته. زیاد جدی نگیر

Manager_66
09-08-2011, 21:50
در سايت ها و روزنامه هاي مهم و سرشناسي دربارش صحبت كردن و خيلي اميد دارن به نرم افزارش :