PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گوشی تاچ را بیشتر میپسندید یا غیر تاچ؟

merikh_merikh
23-04-2010, 16:36
سلام.
دوستان گوشی تاچ را بیشتر میپسندید یا غیر تاچ؟
تاچ جذابه ولی نگهداریه زیادی میخاد همچنین تنوع در گوشی های تاچ داره روز به روز زیاد تر میشه.
گوشی های غیر تاچ هم که خوبی های خودشونو دارن از جمله مقاومت بیشتر
......
حالا شما کدام را بیشتر میپسندید؟

R@R#M@N
24-04-2010, 08:30
من تا الان گوشی تاچ نداشتم !
ولی زیاد با مدلای مختلف کار کردم ! بنظرم از کیبورد دار بهترن :دی
چون همون بزرگی ال سی دی کلی کیف میده !!
الانم که روز به روز همه چی داره به سمت لمسی شدن میره ! از نت بوکا گرفته تا ال سی دی تی وی ها و ....

golmohammadi
24-04-2010, 23:49
این کلا سلیقه ای هست
ان86 که داشتم تاچ نبود
ولی مقاومت زیادی داشت و حساس نبود
موقع حرکت و .. هم نوشتن راحت بود

الان ویواز دارم تاچ هست و 3.2 اینچ
صفحه بزرگ داره و با کیفیت
ولی نوشتن پیامها با گوشیهای تاچ کمی مشکله
البته در جاهای ثابت مشکلی نداره
ولی در جاهای شلوغ و پر تحرک مشکله .....
هیچی نمیتونه جای دکمه ها را پر کنه

گوشیهایی که زیاد رو هوم اسکرین مانور میدند اکثرا لمسی میباشند
با گوشیهای غیر لمسی نمیشه به اون صورت با چنین محیطهایی کار کرد

از اینطرف هم بازی کردن با دکمهها خیلی راحت تره تا صفحه لمسی
البته بازیهای لمسی هم وجود دارند
ولی نه زیاد
بازی وان ان گیج کجا و بازیهای معمولی لمسی کجا ...

بعضی گوشیها هم صفحه بزرگی دارند و هم کیبورد
مثل سری x1+x2+toch pro
اینا هم دیگه اخرش هستند
تنها ایرادشون اینه که کلفت تر و سنگینتر میشند

mmiladd
24-04-2010, 23:56
این کلا سلیقه ای هست
ان86 که داشتم تاچ نبود
ولی مقاومت زیادی داشت و حساس نبود
موقع حرکت و .. هم نوشتن راحت بود

الان ویواز دارم تاچ هست و 3.2 اینچ
صفحه بزرگ داره و با کیفیت
ولی نوشتن پیامها با گوشیهای تاچ کمی مشکله
البته در جاهای ثابت مشکلی نداره
ولی در جاهای شلوغ و پر تحرک مشکله .....
هیچی نمیتونه جای دکمه ها را پر کنه

گوشیهایی که زیاد رو هوم اسکرین مانور میدند اکثرا لمسی میباشند
با گوشیهای غیر لمسی نمیشه به اون صورت با چنین محیطهایی کار کرد

از اینطرف هم بازی کردن با دکمهها خیلی راحت تره تا صفحه لمسی
البته بازیهای لمسی هم وجود دارند
ولی نه زیاد
بازی وان ان گیج کجا و بازیهای معمولی لمسی کجا ...

بعضی گوشیها هم صفحه بزرگی دارند و هم کیبورد
مثل سری x1+x2+toch pro
اینا هم دیگه اخرش هستند
تنها ایرادشون اینه که کلفت تر و سنگینتر میشند

موافقم کاملا سلیقه ای این مطلب...

ولی اگه به سلیقه من باشه ؛ غیر تاچ... N85

djmilad_mrb
25-04-2010, 07:51
منم گوشیهایه تاچ رو بیشتر میپسندم کلا کار کردن با گوشیهایه تاچ خیلی راحتر و لذت استفاده از اون هم خیلی بیشتر از گوشیهایه معمولیه:46:
مشکلات گوشیهایه تاچ رو همه دوستان گفتن:20:
فقط یه نکته ممکنه در نگاه اول تایپ اس ام اس در گوشیهایه غیر تاچ راحتر به نظر بیاد اما بعده یه مدت طولانی تایپ کردن با این گوشیها واقعا اذیت میشید و به قول معروف شصت درد میگیرید:31:

Javadnet
29-04-2010, 12:52
سلام من هم با گوشیهای زیادی کار کردم هم تاچ و هم غیر تاچ الان هم من یه گوشی تاچ متوسط دارم:استاربه نظر من گوشی های تاچ اصلا یه چیز دیگن مخصوصا رنج بالا هاش مثل امینیا و جت از سامسونگ یا ان97 و ان900 و ایکس6 از نوکیا یا سری ایکس سونی اریکسون البته من این مورد آخر رو زیاد قبول ندارم.ولی در کل گوشی تاچ یه چیز دیگس و به همه پیشنهاد میکنم که تاچ بگیرن البته من فقط با سامسونگ تاچ کارکردم از جمله امینیا،کوربی،B3410،استار که از همشون بهتر همین جور که مشخصه امینیاست که ویندوز موبایل هم هست.

roteal2007
29-04-2010, 18:00
به نظرم گوشی تاچ با مکانیسم خازنی. دیگه مقاومتی ها رو به نزول هستند شعار من: یک بار با صفحه خازنی کار کن دیگه با کیپد فیزیکی خداحافظی کن.(چه طولانی بود:31:)

kiarash3500
27-07-2010, 14:10
سلیقه ایه
ولی من به شخصه گوشی های معمولی رو بیشتر میپسندم...

---------- Post added at 02:10 PM ---------- Previous post was at 02:10 PM ----------

به نظرم گوشی تاچ با مکانیسم خازنی. دیگه مقاومتی ها رو به نزول هستند شعار من: یک بار با صفحه خازنی کار کن دیگه با کیپد فیزیکی خداحافظی کن.(چه طولانی بود:31:)

میشه در مورد جفتشون یه توضیح بدین؟

dampayi
27-07-2010, 14:34
کار کردن با گوشی های لمسی مسلما آسونتره ...
ولی از اونجایی که مردم بیشتر با کیبرد دار ها کار کردن و عادت کردن تا حدودی لمسی براشون سخت می شه !!!!

گوشی تاچی که صفحه کلید نداشته باشه خیلی اذیت می کنه ! مخصوصا اس ام اس زدن ! اونم تو حرکت !! وای مصیبته !!
ولی شما چشم بسته تو حرکت می تونه با یه گوشی معمولی اس ام اس بزنی

به نظرم گوشی تاچ با مکانیسم خازنی. دیگه مقاومتی ها رو به نزول هستند شعار من: یک بار با صفحه خازنی کار کن دیگه با کیپد فیزیکی خداحافظی کن.(چه طولانی بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تاچ خازنی به نظرم یه تکنولوژی مسخره است :دی برام هم خیلی عجیبه که رو به توسعه است !! که چی بشه؟
تنها خاصیتش مال وقتیه که تو جیبه ! که اونم با یه قفل صفحه ساده قابل حل بود ! نه این کارا !!
خیلی جاها هست که آدم دلش نمی خواد دستشو به صفحه گوشی بزنه !! اونجاست که باید از بقلیت کمک بگیری !!!

در کل من خودم با تاچ بیشتر حال می کنم !

hoha881
28-07-2010, 08:45
اتفاقا تاچ خازنی هم قلم داره و سر قلمش باید یک رسانا باشه تا روش کار کنه.
تاچ مقاومتی که از اسمش معلومه باید فشار بدی تا عمل کنه
تاچ خازنی یا حرارتی نیاز به این کارها نداره و کوچکترین لمس روش جواب میده و تازه مولتی تاچ هم فکر کنم فقط روی همین خازنی کار می کنه.

dampayi
28-07-2010, 11:47
اتفاقا تاچ خازنی هم قلم داره و سر قلمش باید یک رسانا باشه تا روش کار کنه.
تاچ مقاومتی که از اسمش معلومه باید فشار بدی تا عمل کنه
تاچ خازنی یا حرارتی نیاز به این کارها نداره و کوچکترین لمس روش جواب میده و تازه مولتی تاچ هم فکر کنم فقط روی همین خازنی کار می کنه.

یعنی با یه چیز فلزی روی خازنی ها بزنیم کار می کنه ؟

حالا فشار هم ندیم کار می کنه ها :دی حساسیت مقاومتی ها هم بعضیاشون خیلی زیاده ! لمسم کنید جواب می ده :دی
آخه اینم از نظر من زیاد خاصیت نیست ! چیز جالب و خوبیه که مثلا با کوچکترین اشاره عمل می کنه ! ولی به نظر من باید یه چیز معقول باشه ! حالا حساسیت انقدر زیاد فکر نمی کنم به درد بخوره ! تازه به نظرم باعث می شه اشتباه هم زیاد پیش بیاد.

مولتی تاچ چیزه جالبیه :دی مخصوصا برا بازی :دی من نمی دونستم فقط روی خازنی جواب می ده
با این حساب یه خاصیت دیگه برا خازنی پیدا شد :دی

ممنون

abbasgh66
28-07-2010, 12:41
نظر من تاچه چون ........
حالا این مولتی تاچ چی هس ؟

maziarzar
28-07-2010, 15:01
قابلیت لمس همزمان بیش از یک نقطه را دارند.

mohammad.t
28-07-2010, 15:14
به نظر من تاچ باشه گوشيه و صفحه كليد بايد داشته باشه حالا qwerty بود كه ديگه چه بهتر.
هر كاري بخواد آدم با گوشي انجام بده درنهايت مهم ترين وظيفه گوشي زنگ خوردنه و گرنه اسمش رو مي ذاشتيم pc !!!
من با گوشي لمسي كار كردم ولي گوشي كيبوردار خوبي كه داره اينه كه تو خواب هم مي توني تماس بگيري و به تماس جواب بدي يا حتي پيامك بنويسي اونم يك دستي نه با قلم و دو دستي!

salar_aziz
28-07-2010, 15:30
من مي خوام x6 بگيرم و تا حالا هم تنها يه گوشي داشتم اونم سوتي سوني اريكسون(k850 با اون صفحه لمسي مسخره اش)
به نظرتون x6 رو بگيرم به خاطر تاچ بودنش صفحه اش با مشكل رو به رو نميشه؟منظورم اينه كه يكم از تاچ خريدن مي ترسم ولي دوست دارم يه بار امتحانشون كنم.

kiarash3500
29-07-2010, 15:01
کسی نیست قشنگ فرق بین این دو تا رو توضیح بده؟

ali racer
29-07-2010, 17:56
من مي خوام x6 بگيرم و تا حالا هم تنها يه گوشي داشتم اونم سوتي سوني اريكسون(k850 با اون صفحه لمسي مسخره اش)
به نظرتون x6 رو بگيرم به خاطر تاچ بودنش صفحه اش با مشكل رو به رو نميشه؟منظورم اينه كه يكم از تاچ خريدن مي ترسم ولي دوست دارم يه بار امتحانشون كنم.
برو بخر
حالشو ببر
اینقدر حساس نباش
الان تمامی گوشی های تاپ باز تاچ هستند

کسی نیست قشنگ فرق بین این دو تا رو توضیح بده؟

فرق بینه چیا رو ؟

kiarash3500
29-07-2010, 19:19
نمیدونم خازنی با مقاومتی

shir_farhad
29-07-2010, 19:30
ها ایی خازن چی بید؟ :18:

بالافرض مثال از این 3 تا کدوماشون خازنی و غیر خازنی هستن؟

5230
corby
star

hoha881
29-07-2010, 21:47
کربی خازنیه.
حساس تره و با کوچکترین تماس واکنش میده.ولی برای استفاده از قلم باید از قلم مخصوص استفاده کنید (از هر فلزی نمیشه استفاده کرد)

fariborz_1
29-07-2010, 21:55
خب به نظرم گوشی ها ی دارای تاچ بهترند
استفاده ازشون راحت تره
صفحه نمایش بزرگ تری دارند
من با گوشی خودم سامسونگ جت سریع تر از گوشی های قبلیم SMS تایپ می کنم
و در آخر کلاسشم بیشتره :31:

omid_p30
30-07-2010, 12:22
فقط تاشو...

farnazg
10-08-2010, 14:35
میگن خواهی نشوی زسوا همرنگ جماعت تاچ دار شو . تکنولوژی داره پیشرفت میکنه . غیر تاچ رو باید انداخت دور ...

land-dreams
10-08-2010, 14:47
منم تا حالا گوشی تاچ نداشتم ولی با گوشی تاچ کار کردم هم مقاومتی هم خازنی حقیقتش تاچ دلم رو برده استفاده ازش خیلی لذت بخش و به نظرم آسون تره در مورد اس ام اس هم اگه عادت کنی حله اما خب بعضی جاها با یه دست نمیشه:31:
به شخصه لمسی اگه مقاومتی حساسیتش خوب باشه به حساسیت بالای خازنی ترجیجش میدم چون از بس سریعه اشتباه زیاد میشه
خیلی حرف زدم!!!

italia88
12-08-2010, 16:26
گوشیهای تاچ خیلی بهترو سریع ترند مخصوصا موقع استفاده از اینترنت،که تفاوت رو به خوبی احساس می کنید

++morteza
12-08-2010, 18:58
معلومه تاچ بهتره

---------- Post added at 07:58 PM ---------- Previous post was at 07:57 PM ----------

معلومه تاچ بهتره___________

abbasgh66
16-08-2010, 13:27
اینجا یه مسئله پیش میاد اونم اینه که اکثران گوشی های جدید تاچن پس مسلما گوشیهای جدید بهترن

knight 07
18-08-2010, 19:52
به نظر من کار کردن با گوشی تاچ لذت بیشتری داره نصبت به غیر تاچ ، مخصوصا وقتی تایپ میکنی یا تو اینترنتی.در ضمن گوشیهای تاچ معمولا صفحه بزرگتری دارن که یه مزیت حساب میشه.

M A M M U T
20-08-2010, 11:56
به نظرم آدم اگه تاچ میخره یه بزرگشو بخره.مثلا زی 3.7" نباشه.خازنی هم باشه.خوشگل هم باشه.
در کل تاچ خیلی بهتره.

amir_ata_21
24-08-2010, 15:36
می شه لطف کنید بگید که صفحه خازنی چه فرقی با صفحه مقاومتی داره
مرسی:11:

---------- Post added at 04:36 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

گوشی های تاچ خیلی خوشگلند الان دیگه اکثر کمپانی ها تاچ می زنند
ولی sms زدن گوشی های غیر تاچ بهتره
پس نتیجه اخلاقی می گیریم که گوشی های تاچی که صفحه کلیدم دارند فوق العادند.:31:

L.A.M.P.A.R.D
25-08-2010, 01:31
اگه تاچش تاچ باشه(مثل اپل) ، گوشیه تاچ رو میپسندم :دی..........ولی اگه ازاین گوشی های معمولی وارزون باشه ، غیر تاچ

tanatos
25-08-2010, 11:04
خوب طبیعیه که کار کردن با گوشی تاچ به خاطر راحتی استفاده از اون و نمایشگر بزرگتر لذت بیشتری داره و طرفدارای بیشتری رو به خودش جلب کرده.

maziarzar
29-08-2010, 16:36
بهتر بود این نظر سنجی گزینه سوم لمسی با کیبورد سخت افزاری رو هم داشت
تو وبلاگ رسمی نوکیا همچین نظر سنجی وجود داره

Mr.K2
30-08-2010, 03:31
من خودم تاچ خوب رو ترجیح میدم ..

سخت بودن تایپ در موقع حرکت و اینکه یه دستی نمیشه تایپ کرد رو قبول دارم ...

اما تاچ خازنی واقعا یه چیز دیگست و اگر آدم عادت کنه بهش خیلی سریعه ..

من بهترین تجربه رو توی وبگردی با آیفون داشتم که واقعا عالیه ...

گوشی های کیبورد دار Full QWERTY رو هم خیلی دوست دارم...

اما به خاطر اینکه گوشی های تاچ معمولا اسکرین های بزرگتری دارند بیشتر تاچ میپسندم ...

LiverBarca
30-08-2010, 05:09
اولترا تاچ از هر دو بهتره!!!

---------- Post added at 06:09 AM ---------- Previous post was at 06:07 AM ----------

بعدشم Full QWERTY

---------- Post added at 06:09 AM ---------- Previous post was at 06:09 AM ----------

بعدش تاچ
غیر تاچ رو هم اصلآ دوست ندارم!!!

tanatos
31-08-2010, 11:39
اون دیگه چیه؟

rawen.west69
16-09-2010, 14:33
می شه لطف کنید بگید که صفحه خازنی چه فرقی با صفحه مقاومتی داره
مرسی:11:

دوستان توضيح داده بودند...

تاچ مقاومتي اكثرا براي گوشي هاي لمسي با صفحه نمايش كوچيكترند
ولي تاچ خازني براي گوشي هاي با صفحه نمايش بزرگ

فرق اصلي بين اين دو حساسيت در پذيرش ضربه و لمس هست...
منظورم اينه كه تاچ خازني خيلي حساستره...به حرارت لمس واكنش ميده:18:

اون دیگه چیه؟

چي ديگه چيه؟؟؟:31::31::31::5::5::5::20:

P A R S A
20-09-2010, 10:14
لمسی اگه مثل iPhone حساس و سریع و دارای مولتی تاچ باشه، مشکل تایپ SMS هم نداره، خیلی هم حال میده!
ولی اگه قراره مقاومتی (یا هر چیزی غیر از iPhone:31:) باشه، فقط ترکیب کیبرد و صفحه لمسی قابل تحمله!
در مورد کیبرد هم بگم Qwerty هم توی حرکت اصلا راحت نیست:41:، چون باید دو دستی بگیریش، کیبرد عددی خیلی راحت و سریعه، چشم بسته هم میشه کار کرد!

alonestar69
29-10-2010, 21:13
سلام
تاچ باشه خیلی راحت تره مخصوصا اگه مالتی تاچ باشه
هم در اس ام اس نوشتن راحت تره هم در استفاده از اون

mdfariborz
30-11-2010, 19:40
من تاچ رو میپسندم اول باهاش مسکل داشتم ولی الان خیلی باهاش راحتم....اصلا اینترنت بدون صفه تاچ معنا نداره..........

santamove
06-12-2010, 01:49
تاچ فقط آیفون4
و گرنه غیرتاچ!

actros 1843
01-02-2011, 20:20
تاچ فقط آیفون4
و گرنه غیرتاچ!

تاچ خوبه خازنی باشه الان سامسونگ بیشتر گوشی هاشو داره خازنی میزنه.:31:

hamed malekpour
01-02-2011, 20:58
تاچ بهتره از نظر من.

actros 1843
10-02-2011, 23:48
تاچ بهتره از نظر من.

وقتی تاچ باشه ولی حساس نباشه غیر تاچ بهتره:27:

iCe m@n
11-02-2011, 03:29

موافقم رضا جان تاچ خوبه ولی خازنی واقعا هم سامسونگ جدیدا خیلی عالی کار کرده روی گوشی هاش
چون این تاچ هایی که خازنی نیستند مفت نمی ارزه:41:

soranstar
17-02-2011, 11:56
در كل بستكي داره به استفادةي شخص از كوشي .
الان خيليا هستن كه كوشي رو ميخرن و استفاده ميكنن واسه تماس و sms‏ و دوربينش ، خوب مسلما همجين افرادي لمسي نياز دارن .
ولي كسايي هستن كه ميخوان كوشي يه نوع واسشون خلاء pc‏ رو بر كنه ، البته واسه مواقع ضروري . واسه يه همجي كسايي كه وبكردي دارن مسلما لمسي بهتره .

hashemi_ali_reza
17-02-2011, 12:02
تاچ باید خازنی و بسیار حساس باشه تا بشه باهاش واقعا راحت بود... در غیر این صورت ، یه گوشی غیر تاچ با یه صفحه کلید بزرگ و راحت ، به مراتب بهتره...

Mohammad Hosseyn
22-02-2011, 11:10
گرچه همیشه گوشی های تاچ یه سری محدودیت هایی داشتن ، مخصوصا در تایپ کردن (که معمولا با کیبورد های کامل حل میشه که اون هم باعث سنگینی و ضخیم شدن گوشی میشه ) ، اما در کل گوشی های تاچ بسیار مناسبترن به نظر من ... عملیات ها رو خیلی سریع می تونی انجام بدی ، بزرگی ال سی دی همه جا به کمک آدم میاد ، مثل وبگردی ، تماشای فیلم و ... .

از وقتی با یه تاچ کار کردم ، الان که میخوام دوباره گوشی بخرم ، کاملا گوشی های غیر تاچ رو از لیست حذف کردم و حتی نگاه هم بهشون نکردم ...

---------- Post added at 11:10 AM ---------- Previous post was at 11:06 AM ----------

موافقم رضا جان تاچ خوبه ولی خازنی واقعا هم سامسونگ جدیدا خیلی عالی کار کرده روی گوشی هاش
چون این تاچ هایی که خازنی نیستند مفت نمی ارزه:41:

ولله ما با تاچ مقاومتی هم کار کردیم ... اینجور نیست که بگیم تاچ مقاومتی اصلا افتضاحه و میشه گوشی های غیر تاچ رو به مقاومتی ترجیح داد ... خیلی از گوشی هایی که تاچ مقاومتی دارن کاربراشون رو راضی نگه داشتن ... مثل Nokia C5 , Sony Vivaz و اکثر مدلهای سامسونگ ...

maziarzar
26-02-2011, 22:43
من با خیلی از گوشی های جدید ومدل بالا خازنی کار کردم اما مقاومتی رو بیشتر دوست دارم

sAeEd_kHaAn
05-04-2011, 19:42
اتفاقا اس دادن با تاچ خيلي سريعتر و راهت تره من كه نميتونم براي هر حرف 3 -4 بار يه كليدو فشار بدم اعصاب خورديه بابا

pesal2ak
08-04-2011, 12:20
تاچه مشکلات آزار دهنده ای داره! مثل اشتباه گرفتن جهت دهی به صفحه با انتخاب یک شی که دست روش قرار میگیره...
ولی با این حال خیلی سریعتره و همچنین لذت بخش تره...
منتهی یادتون نره، اگه با تاچ کار کردید دیگه غیر تاچو نمیتونید تحمل کنید....!

sAeEd_kHaAn
08-04-2011, 18:29
دوستاني كه فقط تاچو با ايفون ميشناسن احتمالا با گوشي هاي تاچ كار نكردن وگرنه الان گوشس هاي تاپ بازار تاچشون در يه حده و تاچ خازني فوق العاده لذت بخشه
پست بالا هم تاييد ميشه من كه اصلا و عبدا با گوشي غير تاچ نميتونم كار كنم يه حس بد بهم دست ميده :31:

ahmad280
27-04-2011, 03:45
با سلام
و اجازه از دوستان عزيز
به نظر من هر كدام يك سری محاسن دارن ولی در کل صفحه لمسی از كليدی بهتره .

Rjoun
27-04-2011, 08:11
البته هر تاچی هم بهتر از کلیددار نیست.

Atropates
29-04-2011, 03:21
گوشی تاچ که کیبورد کامل qwerty داشته باشه !

هرچند الان دارم از گوشی فقط تاچ (خازنی) استفاده میکنم و میشه گفت کاملا راضیم . اون qwerty هم برا sms و یکم بیشتر تمیز موندن صفحه نمایش دوست دارم .