PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه داروهاي به هضم بهتر و سريعتر غذا كمك ميكنن

Old_Chater
22-04-2010, 13:50
البته داروهاي كه باعث بشن غذا بخوبي هم جذب بشه

morsadr
22-04-2010, 17:44
قرص "دایجستیو" و "پانکراتین" می تونن در این مورد کمک کننده باشند.:20:

Old_Chater
22-04-2010, 20:49

با فلوكستين تداخل نداره

morsadr
22-04-2010, 22:31
با فلوكستين تداخل نداره

فکر نکنم . این داروها عمدتا داخل سیستم گوارش فعالیت دارند و نباید تداخلی با فلوکستین داشته باشه

kiarash3500
30-04-2010, 00:15

یعنی این قرص ها سرعت تخلیه غذا از معده به روده کوچیک رو هم افزایش میدن؟

morsadr
30-04-2010, 08:58
یعنی این قرص ها سرعت تخلیه غذا از معده به روده کوچیک رو هم افزایش میدن؟

نه دوست عزیز این داروها نوعی آنزیم گوارشی هستند و به هضم غذا در سیستم گوارش کمک می کنند.:41:
برای منظوری که شما مد نظرتونه یعنی کاهش وزن تاثیری ندارند . حتی باعث هضم وجذب بیشتر مواد غذایی و گرسنگی مجدد و در نهایت افزایش وزن می شوند.:31:

eMer@lD
30-04-2010, 10:27
سلام
داروهایی که دوست عزیزمون اشاره کردند داروهای هضم غذا هستند اما در صورتی که سیستم گوارشی ما اسیب دیده باشه.
اگرمنظور رفع نفخ و سنگینی معده هست بهتره همراه مواد خوراکی و کنار ناهار وشام از نعنا و فلفل استفاده کنیم که در هضم غذا بسیار موثر هستند.

S0R3N4
30-04-2010, 12:16
بله
نعنا واقعا موثره...

Arpanet
01-05-2010, 20:00
قطره سوپرمينت/ قطره كارمينت هر2 گياهي و از داروخانه

mohsen_gh1991
01-05-2010, 20:06
الیته اگه بعد غدا یه کیوی بخوری فک کنم خیلی کمک کنه. آخه کیوی خیلی اسیدیه.

kiarash3500
11-05-2010, 02:36
نه دوست عزیز این داروها نوعی آنزیم گوارشی هستند و به هضم غذا در سیستم گوارش کمک می کنند.:41:
برای منظوری که شما مد نظرتونه یعنی کاهش وزن تاثیری ندارند . حتی باعث هضم وجذب بیشتر مواد غذایی و گرسنگی مجدد و در نهایت افزایش وزن می شوند.:31:

میشه تو زمینه برعکسش راهنماییم کنین؟
من فقط فیبر ها رو میشناسم

morsadr
11-05-2010, 09:52
میشه تو زمینه برعکسش راهنماییم کنین؟
من فقط فیبر ها رو میشناسم

بهترین و دائمی ترین راه کم کردن وزن و ثابت نگه داشتن آن کنترل کالری دریافت شده و مصرف شده توسط فرده . فکر دارو را نکنید.:41:

Lavania
27-04-2011, 13:35
با سلام خدمت دوست و اساتيد محترم

من مشكل جذب غذا رو دارم يعني غذاي كه ميخورم جذب نميشه
انواع و اقسام ازمايشات از معده و روده و غيره رو پيش انواع و اقسام پزشكان انجام دادم ازمايشات هيچ مشكلي رو نشون نميدن و جواب پزشكان اينه كه بيخيال حالت طبيعي بدن هين طوره در واقع از اين حالت خسته شدم

يكي از دوستان قرص دايجستيو انزيم رو سفارش كردن ميخواستم بدونم ميتونه به من كمك كنه كه غذايي كه ميخورم دفع نشه و جذب بدن بشه در ضمن بايد بگم مشكل گوارشي ندارم نحوه ي مصرف چطوره هستش ايا عوارض بخصوص نداره

در ضمن ايا مكمل يا پروتئيني وجحود داره كه در جذب غذا بتونه كمك كنه

ممنون ميشم اگه بتونيد من رو راهنمايي كنيد
سپاسگذارم

morsadr
27-04-2011, 14:20
من مشكل جذب غذا رو دارم يعني غذاي كه ميخورم جذب نميشه
شما بر چه اساس این حرف را می زنید ؟ یعنی از کجا میدونید که جذب نمیشه ؟

Lavania
27-04-2011, 14:58
شما بر چه اساس این حرف را می زنید ؟ یعنی از کجا میدونید که جذب نمیشه ؟
خب جذب نميشه
اگه ميشد كه مشكل وزن نداشتم
و اكثر غذايي كه ميخورم رو دفع ميكنم
غذاييم كه ميخورم هضم نميشه مشكل هضم غذا رو نه به اون صورت كه حاد باشه ندارم اما هضم غذا رو هم دارم

در ضمن احساس گرسنگي كه يكي از علائم جذب و هضم غذاست رو من خيلي كم دارم در حالت عادي
ولي در صورتي كه فعاليت بدني شديد داشته باشم و يا از مكمل ها اشتها اور) استفاده ميكنم اينطور نيست و حتي استفاده از پروتئين و انواع مكمل ها (كربو پروتئين كربو هيدرات و غيره ) وزن منو بالا نميبره ميشه بگيد چرا؟؟؟؟ اگه مشكل از جذب نيست پس چي ميتونه باشه ؟؟؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد
و سيستم بدنمم طوري هست كه انرژي زيادي رو مصرف ميكنه

پر رويي من رو بخشيد اگه ممكنه در اين موردم جدا گانه توضيح بديد كه اين قرص به افزايش وزن كمك ميكنه و عوارض بخصوصيم داره يا نه ممنون ميشم در اين موردم راهنمايي بفرماييد

Sayam
27-04-2011, 18:19
الیته اگه بعد غدا یه کیوی بخوری فک کنم خیلی کمک کنه. آخه کیوی خیلی اسیدیه.

نه....
تا دوساعت بعد از غذا نباید میوه بخورین باعث نفخ میشه...
.
.

من عرق نعناع یا قرص نعناع رو پیشنهاد میکنم

morsadr
30-04-2011, 13:52
خب جذب نميشه
اگه ميشد كه مشكل وزن نداشتم
و اكثر غذايي كه ميخورم رو دفع ميكنم
غذاييم كه ميخورم هضم نميشه مشكل هضم غذا رو نه به اون صورت كه حاد باشه ندارم اما هضم غذا رو هم دارم

در ضمن احساس گرسنگي كه يكي از علائم جذب و هضم غذاست رو من خيلي كم دارم در حالت عادي
ولي در صورتي كه فعاليت بدني شديد داشته باشم و يا از مكمل ها اشتها اور) استفاده ميكنم اينطور نيست و حتي استفاده از پروتئين و انواع مكمل ها (كربو پروتئين كربو هيدرات و غيره ) وزن منو بالا نميبره ميشه بگيد چرا؟؟؟؟ اگه مشكل از جذب نيست پس چي ميتونه باشه ؟؟؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد
و سيستم بدنمم طوري هست كه انرژي زيادي رو مصرف ميكنه

پر رويي من رو بخشيد اگه ممكنه در اين موردم جدا گانه توضيح بديد كه اين قرص به افزايش وزن كمك ميكنه و عوارض بخصوصيم داره يا نه ممنون ميشم در اين موردم راهنمايي بفرماييد

هضم نشدن غذا بصورت دفع غذلی هضم نشده خودشو نشون میده . بالا نرفتن وزن علل زیادی دارد که باید بررسی و پیگیری شود .شما باید یکسری آزمایش خون و مدفوع بدهید تا علت مشخص شود

Lavania
01-05-2011, 08:53
هضم نشدن غذا بصورت دفع غذلی هضم نشده خودشو نشون میده . بالا نرفتن وزن علل زیادی دارد که باید بررسی و پیگیری شود .شما باید یکسری آزمایش خون و مدفوع بدهید تا علت مشخص شود

ميشه در مورد اون نكته بيشتر توضيح بديد فكر كنم اگه منظور شما متوجه شده باشم همين مشكلو دارم
تمام ازمايشات موجود رو انجام دادم
در ضمن از چند پزشكم در مورد مصرف دايجستو سوال پرسيدم هيچ مشكلي رو در مصرف نديدن و مخالفتي رو بر داشتن عوارض اين قرص نميديدن
بازم از راهنمايتون ممنونم

morsadr
02-05-2011, 14:14
ميشه در مورد اون نكته بيشتر توضيح بديد فكر كنم اگه منظور شما متوجه شده باشم همين مشكلو دارم
تمام ازمايشات موجود رو انجام دادم
در ضمن از چند پزشكم در مورد مصرف دايجستو سوال پرسيدم هيچ مشكلي رو در مصرف نديدن و مخالفتي رو بر داشتن عوارض اين قرص نميديدن
بازم از راهنمايتون ممنونم

درست هضم نشدن غذا در آزمایش مدفوع قابل تشخیص می باشد .
مصرف دایجستیو مشکلی ندارد .

Gam3r
02-05-2011, 20:09
با روش هایی میشه هضم غذا رو به تاخیر انداخت تا فرد مورد نظر دیر به دیر گشنش بشه ؟

مثلا برای لاغری ...

Lavania
06-05-2011, 20:37
همون طور كه در بالا گفتم مشكل هضم رو ندارم بيشتر جذب

بازم ممنون از لطفتون كه راهنمايي فرموديد

متشكرم

javan01
22-01-2019, 16:58
سلام
این مکمل یا دارو به چه نامی تو ایران هست Betaine HCL & Pepsin
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اصلا هست؟
یکی از اشنا ها مشکل داره همش آروغ داره غذا که میخوره یا حتی شکم خالی-غذاش هم خوب هضم نمیشه
خودم یه سرچی زدم علائمش به کمبود اسید معده میخوره که مکمل بالا را پیدا کردم
توی سایت های ایرانی که چیزی پیدا نکردم (شاید خوب نگشتم) همش در مورد سرکوب اسید معده هست تو سایت ها